Wedstrijden Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier VIERDE BLAD ZATERDAG 30 NOVEMBER 1929 N. V. B. - BOEKBESPREKING I n K •f H 'l R. K. F. BLADZIJDE 1 Betrekking 5 tweejaarl. verh. van f 340. 5 tweejaarl. verh. van f 180. 4300.— 3300.— door 5 tweejaarl. verh. van f 180. 3800. 3900. verh. van f 140. 5 éénjaarl. Adjunct-commies 3900.— 3300.- verh. van f 100. 5 éénjaarl. 3300. 1700. verh. van f 140. 3 éénjaarl. Klerk 3e klasse 1700. 1000. verh. van f 100. Bode 3000.- 1500.- de uitslag 11 in- Concierge 300. 300.' brengst der vruchtboomen in den 5 éénj. verh. van f I.per week Timmerman 33 V. bui- PROGRAMMA VOOR ZONDAG Leonidas Afdeeling I le klasse voetbal op 8e klasse B b. 1 a A le klasse E CACTUSSEN door J. M. van den Houten Reserve 3e klasse A OVERZICHT Afdeeling II le klasse den Afdeeling III serie: 3 met Gelijkstelling ambtenaren 5 Afdeeling IV t is Ji: 3 4 3 3 r I Klerk ie klasse Dijkbaas Hoofdcommies Hoofdopzichter maximum 5000. Graaf WillemD.H.L. G.D.A.— Llsse V.V.Z.— D.E.M. TYBB—Leonidas 7 6 6 7 8 7 6 7 4 5 3 3 3 4 3 2 1 O 1 3 5 3 3 3 3 1 1 O 1 3 1 3 O O 1 3 1 O O 5 5 3 3 1 4e klasse B Zaanland!*Electra ZilvermeeuwenSwift E. V. C.—Ahrend s V. C. HeemskerkHalfweg BennebroekBeverwijk :n E. 1.56 1 33 1.16 1.14 1.— 0.86 0.84 0.57 0.35 3e klasse A HelderAssendelft .MeervogelsPurmersteyn De KennemersQ. S. C. O. S. V.—K. V. V. De VolewijckersA. P. G 8. 4e klasse A D. T. 8.—Uitgeest Schlnkelhaven8. C. A. R. C. A.Neerlandia H. R. C. 3—V. 8. V. West-Frisia 3—0. 8. 'V. 2 Z P. C. 3—Z. V. V. 2 Hollandia 2Alcmaria Victrix 3 le klasse EnschedeRobur et Velocltas TubantiaWageningen x Go Ahead—P. E. C. Z. A. O.—Vitesse A. G. O. V. V.—Heracles Leonidas DEM. H.B,C. DHL. G.D-A. V.V.Z. Gr. Willem T.YBB. L. en 8. Llsse 16—8 11—0 21—17 15—9 18—30 15—16 11—12 10—16 3—11 28—12 10— 10 8— 9 9— 11 11— 19 6—15 E.M.M.—P.V.C. De Meer—8JJ.O. L.V.V.—RJLA.V. LimvloWilskracht 4e klasse C E. D. W—A. D. W. Schoten—O. V. V. O. AmstelZ. R. C. D. 8. V.Klnheim O. D. E T. H. B. HortusDe Zeemeeuwen H. V. V.Stormvogels E. D. O.—H. F. C. Hermes-D V. S.Feyenoord V. U. C.—Z. F. C. Blauw-Wlt't Gooi 3e klasse C De Meteoor—Watergraafsmeer D. W. V.Raplditas 8. D. W.—T. O. G. DONAR—Allen Weerbaar OosterparkD. J. K. le kl WUlem II—NOAD M. V. V.—N. A. C. P. 8. V.—Roermond. B. V. V.—LONGA Afdeeling V le klasse Velocltas—Be Quick FrislaFriesland Veendam—W. V. V. AlddesLeeuwarden Achilles—G. V. A. V. 3.— 1.57 1.— 1 1.— 0 80 0.60 0.50 0.33 Kasgeldleening Een voorstel om ten behoeve van den dienst 1930 een kasgeldleening aan te gaan tot een bedrag van ten hoogste 750.000, wordt bij post 60 z.h.st. goedgekeurd. 2e klasse L Alw. ForwardZ.P.C. V.I.C.—Volendam ZwaluwenG.V.O. Programma voor morgen le klasse D 30. te bepalen, dat deze uitkeeringen vóór de genoemde tijdstippen vervallen wan neer de betrokkenen komen te overlijden, dan wel een weduwe een volgend huwelij kQ aangaat of zij van de voogdij wordt ont zet. Z.h.st. wordt dit voorstel aangenomen. Commies-redacteur Technisch ambtenaar te Petten Commies s Technisch ambtenaar Technisch ambtenaar in algemeenen dienst Wedde minimum 3800. Aantal en bedrag der periodiek verhoogingen 3 6 1 11 3 6 2 3 2e klasse A Z. V. V.—Hollandia K. F. C.De Spartaan W F. O.—Alcmaria Victrix D. W. 8.—H. R. C. V. V. A.—West-Frisia Reserve 2e klasse B t Gooi 3—U. V. V. 3 H. V. C. 3Vriendenschaar 2 Raplditas 3—A F. C. 3 E. M. M. Wilskracht De Meer P. V. C. Llmvio R. K. A. 8. D. O. H. M. 8. L V. V. 2e klasse M Blauw ZwartExcelsior D.OJ4-K.Duiven Teylingen—Graaf Willem n Lelden8.J.C Leonidas IISpartaan D. F. C.—Ajax HilversumA. D. O. V. 8. V.—R. C. H. Ze klasse B B. F. C.—A. F. C. Zand voort—Bloemendaal Baam—H. V. C. VeloxHercules D. E. C.Zeeburgia een titel den Houten op duidelijke, bevattelijke wijze een en ander van deze uit de Nieuwe Wereld afkomstige eigenaardige planten vertelt. Door dit werkje zal het menigeen duide lijk worden, waarom zijn cactussen het niet „doen”, waarom dezelfde soort, die hjj bij anderen Jaar op Jaar bloeiend voor het raam ziet staan, bij hem maar geen bloemen wil krijgen, waarom ze geel worden en kwijnen. Ook het fabeltje, dat ze in zand het beste groeien en het wel zonder water afkunnen, zal hij na lezing van dit boekje niet langer gelooven, In één woord, hij leert er uit wat hy weten moet, om succes te hebben met zijn liefhebberij. En wat hy niet uit het geschreven woord leert, dat leert hy, uit de vijftig prachtige afbeeldin-ren die het boe1- --teren en h-m een duidelijk beeld geven van war nu eigrn- lyk een Phyllocaetus of een Echlnocactus een Cereus of een Echinopsls, een Opuntla of een Mamlllaria is. Reserve le klasse Z. F. C. 3Blauw-Wlt 3 R. C. H. 2—Haarlem 2 Stormvogels 2Hilversum 2 H. F. C. 2—A. F. C. 2 Ajax 2—E. D. O. 2 3. J. Way boer. Verdeeling Hoogheemraad schap in kiesdistricten Van het bestuur der Algemeene Kies- vereeniging voor het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier was een verzoek ingekomen voorstellen te doen om de begrenzingen der districten, waarin het gebied van het Hoogheemraadschap voor de verkiezing van hoofdingelanden en hoofd- te -elanden Daar gebleken is.’dat de gekozenen zich zicht op verlenging, in erfpacht aanvaardt, een perceel grond, deel uitmakendc van den Oostzaner Zeedijk, kadastraal bekend ge meente Amsterdam, Sectie K., no. 3117, groot 0.10.50 H.A., tegen een canon -van vijf gulden, vrij geld, per jaar. Z. h. st. werd ook dit voorstel aangenomen. Z. h. st. werd hierna besloten om ie. Dijkgraaf en Hoogheemraden te mach tigen van het Rijk aan te koopen een strookje water, deel uitmakende van het perceel kadastraal ekend gemeente Warmenhuizen, sectie D no. 873, en het perceeltje grond kadastraal bekend gemeente Warmenhuizen, sectie D 87a, indien de deswege door het Rijk te stellen voorwaarden naar het oordeel van Dijkgraaf en Hoogheemraden voor het Hoogheemraadschap niet te bezwarend zijn en in geen geval de koopsom meer bedraagt dan f x.per Ma. ae. van S. Kaij te Wervershoof aan te koopen een stukje grond van ten hoogste 300 Ma-, deel uitmakende van het perceel kadastraal bekend gemeente Wervershoof sectie A no. 388, voor de som van f 1.per Ma. voorgesteld door verhooging van het salaris van het technisch personeel; dienovereenkomstig stellen Dijkgraaf en Hoogheemraden voor den staat, L„.~ regelende de jaarwedden van in dienst van waard). Verder werd vöor deze voordracht gekozen de heer P. Groot, (Andijk); als no. 3 werd voor de voordracht bij 3de stem ming aangewezen de heer G. v. d. Sluis (Schagerbrug). Voorde vacature Oortman-Gerlings werd de volgende voordracht opgemaakt 1. J. C. Oortman-Gerlings; a. A. Commandeur; De stand luidt: 1 3 7 6 5 5 5 5 6 3 Aan de orde is hierna een voorstel inzake de financieele gelijkstelling van de ambte naren van den technischen dienst met den administratieven dienst. Daar er volgens de meening van het be stuur geen termen bestaan „gelijkstelling" tot stand te brengen door de jaarwedden der administratieve ambtenaren te verlagen en vinden van de vergadering zal het Dag. Be te brengen op het tegenwoordig peil der technische ambtenaren, wordt een gelijk- «1 De Ziektewet Ten aanzien van de Ziektewet komen dijkgraaf en hoogheemraden tot de con clusie, dat, waar het hoogheemraadschap tot dusverre het risico zelf heeft gedragen en ook de nieuwe voorschriften het risico beperken tot een bepaald aantal dagen en een vastgesteld percentage van het loon het hoogheemraadschap op grond van de gegevens over 1924 tot en met 1928, de uit de Ziektewet voortvloeiende verplichtingen zelf kan dragen en er geen aanleiding be staat dit over te dragen aan een Raad van Arbeid of aan een bedrijfsvereeniging. Wel zal het gewenscht gewenscht zijn om zich voor de contröle op de ziektegevallen aan te sluiten bij Centraal Beheer. Bij post 65, waarbij dit punt geregeld woedt, vraagt de heer D. DE BOER of het overdragen aan particuliere lichamen van de ziektewetregeling ook door een publiekrech terlijk lichaam kan geschieden. De DIJKGRAAF zegt, dat zulks dient afgewacht te worden. 2e. ten laste van den dienst 1930 eenioejae 20. ten laste van den dienst 1930 een uit- keering toe te kennen aan Jacob Vriend jes te Petten, van f 5.per week, aan de wed. G. de Wit, geboren E. C. Timmer man te Petten van f 3.50 per week en aan L. Snip te Petten van f 3.per week Verbreeding en verbete ring der wegen In de begrooting is voorts een bedrag xan 154.225 voor verbetering der wegen. Daarvoor zullen in 1930 in aanmerking komen de weg van Koedijk tot Schoorldam, de Westfriesche omringdijk van Lagedijk tot Boerensluis, de Zuidschinkeldijk, de Slikker- dijk, de Zijperzeedijk en de weg op den Wes- terdïjk tusschen Medemblik en Aartswoud. Verder nog de weg op den Onderdijk bij Wervershoof, op den Noorderdijk bij Andijk, de Waterlandsche dijk en de Oostzanerdijk. Enkele van deze wegen komen voor op het provinciaal wegenplan en als zoodanig komen zij in aanmerking voor een bijdrage uit het wegenfonds. Voor 1930 is deze bijdrage geraamd op 12.500. De Begrooting wordt artikelsgewijze be handeld en daarna z.h.st. in zijn geheel goedgekeurd. In de commissie tot nazien der rekening, over 1929 worden benoemd de heeren G. v.d. Sluis, J. Best Nz en J.J. Groot tot plv. leden P. Zeeman, P. Groot Gz. en G. Haremaker. Volgt sluiting. Reserve 2e klasse A Alcmaria Victrix 2W. F. C. 2 De Spartaan 2Ajax 3 Blauw-Wlt 3—K. F. C. 2 0 0 1 2 1 1 0 3 4 1 1 1 stuur trachtten hiervoor nog een post te vinden. Een voorstel om Dijkgraaf en Hoogheem raden te machtigen alle werken, voorkomende in de begrooting voor den dienst 1930, waar- - i v*a de vermoedelijke kosten de som van behoorende bij de Verordening 10.000 te boven gaan met uitzondering -r, --i van de werken aan de Hondsbossche zee- het Hoogheemraadschap zijne ambtenaren te werir.g in eigen beheer uit te voeren, doen luiden als volgt1 Wordt bij post 50 goedgekeurd. 1930 en niet 1 Jan. 1929. De DIJKGRAAF wijst op de regeling van de reis- en verblijflwisten, die met deze gelijkstelling gepaard gaat *n waardoor het beter was, dat de gelijkstelling ingaat x Jan. 1930. De heer PIJPER meent, dat deze zaak heel goed aan het Dag. Bestuur kan worden overgelaten en dit college deze zaak tot in de finesses wel zallen regelen. De heer D. DE BOER is dankbaar dat de ambtenaren zich nu niet tot den Bond ge wend hebben, doch de zaak nu onderling geregeld kan worden. Spr. is van meening, dat deze regeling toch in handen moet blijven van het Dagelijksch Bestuur. De heer v. d. SLUIS stelt voor de nieuwe regeling te doefi ingaan x Jan. 1929, welk voorstel werd verworpen met 15 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren J. Best Nz., G. v. d. Sluis en Zeeman. De heer ZEEMAN stelt voor de typiste te plaatsen in den rang van ade klasse, welk voorstel niet wordt gesteund. Een voorstel-Zeeman, om de ambtenaren te hooren, inzake de hen toe te kénnen ver goeding van reiskosten, wordt met 14 tegen 5 stemmen verworpen. Het voorstel wordt hierna in zijn gehee aangenomen Z.h. st. Hierna was aan de orde een voorstel om ie. een uitkeering te verleenen ten laste van den dienst 1929 aan de weduwe J. Korsloot, geboren J, van de Kappelle te Etersheim van f 3.50 per week, over het tijdvak van 15 Juli tot einde 1929 aan D. Smit Pz. te Nauerna van f 5. per week, over het tijdbvak van 5 Aug. tot einde 1929 aan de wed. C. Hoveling, geboren C. Kieft te Petten van f 3.50.per week, ver hoogd met een uitkeering voor ieder kind beneden de 16 jaar van f 0.70 per week tpt een totale verhooging van f x.50 per week, over het tijdvak van 7 September tot einde 1929 d. aan de wed.uwe G. de Wit, geboren E. C. Timmerman, te Petten van f 3.50 per week, over het tijdvak van 2 November tot einde 1929 e. aan L. Snip, te Petten, van f 3.per week, over het tijdvak van 2 Septembe tot einde 1929 De onder a, b en c genoemde personen zijn bij de begrooting voor 1930 ook voor een uitkeering in aanmerking gebracht. De heer ZEEMAN mist een goed over zicht van de wederzijdsche bedoeling en wijst er op, dat de ambtenaren niet in de gelegen heid waren hun advies mondeling toe te lichten. De DIJKGRAAF merkt op, dat een en tweede klas wedstrijd vond welke Gr. WUlem zich morgen herstellen D.HJL te slaan. Llsse speelt in Looadulnea tegen G.DA Veel succes durven we den Lissenaren nM toedenken of zullen zij eindelijk eens uit een ander vaatje gaan tappen? 2e klasse L. In Amsterdam gaat de ont moeting V.LC—Volendam De college menseden kunnen nun papie ren doen stijgen door de Wijdbroeken met een nederlaag huiswaarts te zenden. Daar bestaat o.L wel kans op. want „uit” Is Vo lendam niet ongenaakbaar. Van belang is de ontmoeting Alw. For wardZ.P.C. wat betreft de bezetting onderste plaats. Beide wonnen nog Verlaging van lasten Dijkgraaf en hoogheemraden wijzen er op, dat het mogelijk is een verlaging der lasten voor te stellen. Werd de omslag vorig jaar op 986.000 geraamd, thans kon deze op 964.000 worden uitgetrokken, waardoor het percentage van heffing voor de gewone besfuurs- en andere uitgaven kan worden gebracht van 4.74 op 4.58, het per centage voor de dekking der watersnood- lasten van 1.86 op 1.82. In totaal wordt de heffing dus van 6.6% op 6.4% terugge bracht. Slechts één plaats. nJ. V.V.A.—ZP.C. In 2 L door eerstgenoemde met 41 werd gewon nen. v- B1J SpartaanTeylingen werd het ter rein -Tj-veurd. Het geringe aantal wedstrijden op den vorigen Zondag heelt vele onverwachte uit slagen doen vermelden. Zoo moest Wilskracht in 1 D in F. V. O. met 41 haar meedere erkennen, werd R. K. A. V. door Llmvio geklopt <21) en kon De Meer het tegen H. M. 8. niet verder brengen dan een 44 gelijk spel. Slechts E M. M. voldeed aan de verwachtingen door L. V. V. een 2—0 nederlaag toe te brengen. H M 8. heeft haar protest tegen P.V. C. gewonnen, dus' wordt plaats van 13. De stand luidt: der Beide wonnen nog geen enkelen wedstrijd en ook morgen blijven de eerste nullen gehandhaafd. Een gelijk spel lijkt ons althans het meest waarschijnlijke resultaat. G.V.O. gaat bij Zwaluwen op bezoek en kan daar twee punten veroveren. 2e klasse M Niet minder dan vijf wed strijden! Leonidas II debuteert met een wedstrijd tegen haar stadgenoote Spartaan. Direct dus een sterke tegenstander, zoo- dat we met bijzonder» belangstelling het rw- sultaat afwachten. 8. J. C. speelt In Lelden tegen de dub van dien naam en zal baar jXisltle door *n overwinning wel verbeteren. Ook D.O.N.K. heeft daar een prachtige gelegenheid voor want van de Duiven kunnen de Gouwe naars winnen. Teylingen wint van Graaf Willem II en Blauw Zwart geven we tegen Excelsior ook een kansje. 28.— per week. Geschenk Prov. Bestuur Bij gelegenheid van de overbrenging van ander in een kort tijdsbestek is moeten wor den zetel van het Prov. Bestuur naar her den behandeld. nieuw gebouw, stel het bestuur zich voor I De heer G. v. d. SLUIS vraagt of de fi- aan de Prov. aan te bieden een tapijt, dat nancieele gevolgen geen invloed hebben op voor wandversiering zal dienen voor de de post onvoorzien en vraagt, waarom de antichambre van de vergaderzaal van Ged. I voorgestelde gelijkstelling ingaat per x Jan. Staten, welk geschenk de instemming heeft van Ged. Staten. Het bestuur vraagt der halve voor aankoop van dit geschenk een crediet van plm. f 1000.hetwelk z. h. st. werd toegestaan. Vermindering aantal Technische ambtenaren De Begrooting 1930 De begrooting opent met een batig saldo der rekening 1928 ad 51.700. Voor onderhoud en instandhouding van de zee weringen is o.a. geraamd 193.779 en voor onderhoud en instandhouding van wegen 264.710. Voor bijdrage aan de provincie Noord-Holland in de rente en aflossing, door deze verschuldigd wegens geldleeningen gesloten tot dekking van de kosten van den watersnood 1916 tot een bedrag van 20.000.000, is uitgetrokken ƒ337.140. De balans geeft aan voor den gewonen dienst ontvangsten en uitgaven 1.246.450, voor den buitengewonen dienst 45.070, totaal derhalve 1.291.520. De heer PIJPER vraagt wanneer of het voorstel tot overname van de dijken kan worden tegemoet gezien De DIJKGRAAF deelt mede, dat dit het volgend jaar zal geschieden. De heer PLUISTER vraagt op de volgende begrooting een voorstel aan de orde te stellen om de bochten weg te nemen in den Lange- reisserdijk. De DIJKGRAAF zegt overweging hier van toe. Bij post 39 vraagt de heer HAREMAKER den specialen aandacht van den ingenieur voor den Katwouder en Waterlandschen Dijk, waar in 1916 de doorbraak is geweest. Wordt toegezegd. De heer WAYBOER vraagt verbetering van de klucht bij De Kreil met goed- In de le klasse E hebben belangrijke ge- oeurtenlssen plaats gehad, welke van tengewonen Invloed zijn op het verdere ver loop der competitie. Allereerst willen we melding Btakcx van net weder toetreden van Leonida-’ Rotter dam tot de Roomsche voetbalbeweglng, wel ke aangename tijding reeds velen onzer le zers heeft bereikt. Leonidas was het vorige seizoen kampi oen eener derde klas afdeeling N. V. B. Te laat om in ons vorig overzicht te ver melden kregen wij het bericht dat Leo nidas ingedeeld was in de le klasse E RKF en reeds Zondag 24 November haar eersten wedstrijd zou spelen tegen Oraal Willem. Met meer dan gewone belangstelling werd het resultaat dezer ontmoeting tege moet gezien. Zooals bekend won met 80! De cijfers zeggen genoeg. Zeggen althans zooveel dat het Roonudhe voetbal nog steeds voor verbetering vatbaar Is, wil het met het neutrale peil op een Hjn worden gesteld. Nu is 80 misschien wel een weinig ge flatteerd en waren er verzwarende omstan digheden voor de Hagenaars (een zwaar veld o. a.) telt! Is dat Leonidas hooger moet worden aangeslagen dan onze beste Room sche ploegen. 0 Voor eventueele kamploenscandldaten misschien minder aangenaam, de toetreding van de Rotterdamsche club zal zeer zeker voor onze beweging in het algemeen en voor het spelpeil in de le klasse E in het bijzonder van buitengewoon nut zijn. Een tweede gebeurtenis welke niet onver meld mag blijven was het verrassende re sultaat van den wedstrijd HBOTYBB. HBC voor, net eerst geslagen. TYBB eerste overwinning een feit. Waren de re sultaten van TYBB weinig bemoedigend, bet moet tot baar eer gezegd dat zij zich kranig heeft hersteld en het schitterende resultaat tegen de gevierde Heemstedena ren zal baar het noodlge zelfvertrouwen te rug schenken. Voor HBC was het Inmiddels een groote teleurstelling. Twee kostbare punten gingen verloren hetgeen nu wel bepaald ongele gen kwam met het oog op de concurrentie van Leonidas. ingelanden-plaatsvervangers is verdeeld, wijzigen in dier voege, dat de allen evenredig vertegenwoordigd zullen ziji als vertegenwoordigers van districts-belangen beschouwen, en zich bij de besprekingen en bij het bepalen van hunne stem steeds uit sluitend door het belang van het Hoog heemraadschap in zijn geheel hebben laten leiden, terwijl daarnaast de locale belangen toch voldoende naar voren zijn gebracht; en voorts omdat van eene ontstemming in meer breeden kring t.a.v. de thans gel- dehde regeling niets is gebleken, is volgens het bestuur voor wijziging van den bestaanden toestand geene voldoende aanleiding en stelt het bestuur voor adressant te berichten, dat er voor inwilliging van zijn verzoek geene voldoende termen bestaan. Den heer C. DE BOER (Edam) lijkt da verdeeling in vier districten zeer goed toe; dat dit de beste verdeeling is en spr. hoopt, dat deze tot stand komt. De heer JIMMINK gaat met den heer C. de Boer mee met het oog op de gelijke aan tallen stemmen hierdoor in de 4 districten verkregen. Spr. stelt met klem voor, het voorstel van de kiesvereeniging van Holl. Noorderkwartier te aanvaarden. De heer C. DE BOER dient een voorstel in om het gebied van het Hoogheemraad schap in 4 districten te verdeelen. De heer ZEEMAN vraagt of het niet mo gelijk is, deze kwestie te laten rusten tot het algemeen Reglement op de Waterschappen in de Provincie is aangenomen, gaat de ver gadering daarmee accoord, dan acht spr. verdere discussie overbodig die regleme nts- herziening komt a.s. zomer aan de orde in Prov. Staten. Dé heer DIJKGRAAF wijst erop, dat het reglement van het Hoogheemraadschap on afhankelijk is van het algemeen reglement daarom is geen reden aanwezig tot aanhou ding. De heer C. PIJPER acht verdeeling in kiesdistricten niet overbodig en onderschrijft de meening van het Dag. Bestuur, dat de be hartiging van de algemeene belangen nog nimmer een gewestelijk of plaitselijk karak- nimmer een gewestelijk of plaitseiijk karak ter droeg. De heer ZEEMAN vraagt of het Hoog heemraadschap zich te houden heeft aan een eventueele bepaling in het nieuwe Algemeen Reglement, inzake het enkelvoudig kies recht, Spr. stelt voor, dit punt aan te houden, welk voorstel wordt gesteund ;het voorstel wordt verworpen mef 12 tegen 7 stemmen. De heer UITENTHUIS geeft het voor- stel-de Boer ernstig in overweging omdat dit opheft de onzuivere verhouding der stem men onderling, zooals die bij de thans gel dende regeling bestaat. Den heer D. DE BOER (Stompetoren), schijnt het toe, dat er wel reden is over te gaan tot instellen van vier kiesdistricten. Spr.- wijst op de thans bestaande scheve verhou, ding, welke wel niet als zoodanig bedoeld is doch thans opgeheven kan worden. De heer ZEEwdAN heeft zich steeds meer gevoeld als districtsvertegenwoordiger van het heele Hoogheemraadschap dan van Den Helder, waarvoor spr. naar hij meent zitting heeft. Spr. gaat toch met de verdee ling van dit district in vieren accoord spr. meent, dat iedere ingeland eventueel stem recht moet hebben het enkelvoudig kies recht acht spr. van belang, dit voorstel, dat van democratischen zin getuigt wil spr. gaarne steunen. Het voorstel-C. de Boer om te bevorderen, dat er vier kiesdistricten komen, wordt met 12 stemmen voor en 7 stemmen tegen ver worpen. Tegen stemden de heeren J. Ver- faille, P. Groot, OortmanGerlings, W. Kernkamp, J. Versteeg, |C. Rood en J. Best Nz. De Dijkgraaf deelt mede, dat het bestuur een dergelijk voorstel aan Ged. Staten zal voorleggen, waarmee de vergadering accoord gaat. Een voorstel om het bestuur een crediet van f 4000.te verleenen ter bestrijding der kosten van het aanschaffen van een motor- locomotief en van f 2000.voor de aan schaffing van twee bitumen ketels, met be paling, dat deze kosten uit den dienst 1939 zullen worden betaald, wordt Z.h.st. aange nomen. Aan de orde was hierna een voorstel om onder bepaalde voorwaarden met den Staat der Nederlanden een overeenkomst aan te gaan, waarbij het Hoogheemraadschap, met ingang van 1 Januari 1930, hetzij voor on- bepaalden tijd, hetzij voor den tijd van dertig area, ia het laatste geval al of niet met uit- Aan de orde was hierna een voorstel om het aantal ambtenaren a) in dienst van het Hoogheemraadschap te wijzigen in dier voege, dat het aantal ambtenaren in den rang van technisch ambtenaar wordt ge bracht van 7 op 6. b) en het Bestuur een crediet te verleenen tot een bedrag van f 6000.teneinde dit bedrag aan den technisch ambtenaar D. P. Passer te Medemblik bij ontslag wegens opheffing zijner betrekking toe te kennen en ineens uit te betalen als afkoopsom van zijne rechten op wachtgeld. In verband hiermede wordt voorgesteld de begrooting 1929 te wijzigen, door de posten wachtgelden en onvoorzien aan te vullen met f 6000. Met algemeene 1 11 1 8 2 7 2 8 4 8 4 6 3 5 4 4 3 1 In ’t Gemeenlandshuis aan den Kennemer- straatweg te Alkmaar vergaderde gisteren het Bestuur van het Hoogheemraadschap Noord-Hollands Noorderkwartier. De Dijkgraaf, de heer C. WIJDENES SPAANS opende met een woord van welkom en wees er op, dat wegens de drukke agenda het aanvangsuur wat vroeger was gesteld. Naar aanleiding van een der ingekomen stukken, dat het besluit van Ged. Staten inzake het verleenen van een geldelijke bij drage in de kanalisatie van West-Friesland is verdaagd, deelt de heer ZEEMAN mede dat in de Donderdag gehouden vergadering van Prov. Staten door den heer Kooiman mededeelingen werden gedaan, die o.a. voor de kanalisatieplannen hoopvol stemmen. Ten aanzien van de invordering van den omslag deelde de penningmeester het volgen de mede Dienst 1928. Het kohier over dit dienstjaar omvatte 60630 aanslagen tot een totaal bedrag van f 1.210.029.45. Hiervan staat thans nog open een bedrag van f 1.75. Dienst 1929. Het voor dit dienstjaar vastgestelde kohier omvat 61505 aanslagen, uitmakende een bedrag van f x. 194.529.77. De termijn van betaling was gesteld op 1 October 1929. Op 27 October j.l. werden verzonden 12964 waarschuwingen. Ontvangen zijn 59341 aanslagen tot een totaal bedrag van f 1.162.053.51, zoodat thans nog openstaan 2x64 aanslagen tot een bedrag van f 3a.476.26. Aan de orde kwam hierna punt 3 der agenda het opmaken van twee aanbeve lingen van twee Hoogheemraden, tenge volge van de periodieke aftreding op x Jan. 1930 van de heeren H. Koster Kz. en C. Oortman Gerlings. Tot no. i van de aanbeveling wordt voor de vacature-Koster met algemeene stemmen gekozen de heer H. Koster Kz. (Wieringer- Salarisverhoogingen Aan de orde was hierna een voorstel van het bestuur om met ingang van 1 - Januari 1930 de jaarwedden vast te stellen voor den secretaris op f 5000.tot f 7000 voor den penningmeester op f 4500.tot f 6500.voor den ingenieur op f 5000. tot f 7000.met 5 tweejaarlijksche ver hoogingen van f 400. De heer ZEEMAN is ervan overtuigd, dat de hoofdfunctionarissen evenals de andere ambtenaren bekwame ambte naren zijn; spr. schroomt 1 i t met op zijn verantwoording te nemen, vóór deze salaris- verhooging te stemmen. Spr. vergelijkt de salarissen in particuliere bedrijven met die van het Hoogheemraadschap en spreekt zich uit voor dit voorstel. De heer JIMMINK wijst op emolu menten, als reiskosten f 1000 en auto-on- kosten enz. f 2500; spr. noemt de salarissen van f 6000 en f 6500 een behoorlijk mensch- waardig bestaan. De overige ambtenaren zullen zeker aandacht schenken aan de ver hooging der salarissen van de hoofdambte- naren spr. is tegen deze verhooging. De heer DEKKER wijst op de salarissen van Rijksambtenaren die nier hooger zijn dan de voorgestelde verhoogingén. Ook het tempo staat spr. niet aan spr. noemt deze voorstellen prematuur; spr. vindt het bete’ gewenscht, dat nog wat gewacht wordt met deze verhoogingen ook acht spr. het niet menschelijk dat ambtenarensalarissen hooger zijn, dan dar van den Dijkgraaf, er is nog wel een andere weg om een goed ambtenaar financieele waardeering te geven, b.v. door een persoonlijke toelage; daardoor is men niet gebonden bij aanstelling van een nieuw ambtenaar. Spr. heeft met verwondering van dit bestuursvoorstel kennis genomen. De heer WAYBOER is ten volle voor dit voorstel. Op een vraag van den heer UITENTHUIS deelt de Dijkgraaf mede, dat dit voorstel de meening van het heele bestuur weergeeft. De heer D. DE BOER noemt de keuze van de hoofdambtenaren gelukkig. Waar in de toelichting een persoonlijk motief wordt aangegegeve, door het woord „weliswaar,” vraagt spr. of de salaris-verhooging ook voor eventueele nieuw te benoemen ambtenaren zal gelden. De Dijkgraaf geeft toe, dat én de persoon én zijn kwaliteit van de ambtenaren, waar bet over gaat, tot dit voorstel hebben ge leid bij eventueel nieuwe benoemingen kan men met een hooger salaris toch ook een betere kracht krijgen. De heer A. COMMANDEUR bepleit dit voorstel van het bestuur, dat geen aan merkelijke wijziging van de belasting van dit voorstel het gevolg zal zijn. Na nog eenige discussie wordt het be stuursvoorstel met algemeene stemmen aan genomen, waarna de SECRETARIS, ook namens zijn medeambtenaren een woord van dank uit, en zegt, dat dit besluit een spoorslag zal zijn{ om op den ingeslagen weg te gaan. stemmen aangenomen. Het zal een Jaar of vijftig geleden zijn, dat men, om zoo te zeggen in ieder huls een rijtje cactussen voor de ramen zag staan, het was een mode, cactussen te hebben. Als elke mode Is ook deze echter weer verdwenen en óók als elke mode, Is ze, zon der bijzondere oorzaak, plotseling weer te ruggekomen. Dat was na den oorlog, zoodat ook nu weer in de meeste gezinnen cactus sen in potjes te zien zijn. Hoelang zal die mode het ditmaal uithou den? Bij de meesten zal de liefhebberij er na een poosje wel weer af gaan, maar er zullen er toch altijd wel overblijven. die zooveel liefhebberij in hun cactus-verzame- llng hebben gekregen, dat ze met het kwee- ken en verzorgen ervan zullen doorgaan, zooals er ook nu nog enkele gezinnen zijn. waarin van de vijftig Jaar geleden door vader aangelegde verzameling nog enkele exemplaren te vinden zyn. Een cactus is een gemakkelijke plant, heet het en dat is over het algemeen ook juist, maar dat wil niet zeggen, zooals zoo- velen denken, dat men er niet naar hoeft om te zien. Ook gemakkelijke planten eisenen de speciale behandeling, die zy voor het gedyen behoeven, wil men er het plezier van hebben ze te zien bloeien. Dat ln-bloei-krygen lukt den meesten niet, omdat ze niet weten hoe de planten te .behandelen en dan gaat de liefhebberij er al gauw af. Het is daarom voor velen een uitkomst, dat de uitgevers W. L. en J. Brusse in bun „Een reeks voor liefhebbers", werkje hebben uitgegeven onder den „Cactussen”, waarin J. M. van 5 éénjaarl. vrij wonen, vrij vuur en licht, op brengst der vruchtboomen in den tuin van het gemeenlandshuis en vrij gebruik van huishoudelijke artikelen. Een uitgebreid programma met zeer be langwekkende ontmoetingen. In de le klasse D trekt E MM P.V.C. de meeste aandacht. Voor de Utrechtena ren beteekent het de laatste kans. Na de fraaie zege op Wilskracht kan E.M.M. op geduchten Utrechtschen tegenstand reke nen. Een spannende strijd met o.i. een kleine meerderheid voor E.M M. Indien Wilskracht haar kansen wil be houden moet er absoluut van Llmvio ge wonnen worden Getnakkeiyk zal t niet gaan want Llmvio doet soms rare dingen. Een puntenveraeeilng lijkt ons niet omnogeiyk. Voor R.K.A.V. geldt het morgen winnen. Deze Amsterdammers spelen om en om. Tegen L.V.V. kan met dit spelletje worden voortgegaan. Dus gaan de punten nu weer naar Amsterdam. De Meer ontvangt S.D.O. waarvan eenige inspanning wel te winnen is. le klasse E. De wedstryden in deae af- deeltng hebben door de opname van Leo nidas een byzondere attractie gekregen. Belangstellend Is men naar de verrichtin gen van en tegen den oud N.VU.’er. In dit verband is de ontmoeting T Y BBLecnl- aas van meer dan gewone beteekenis. waar van elders in dit blad nog vermelding wordt gemaakt. D.EM welke zoo onverwachts de eerste plaats heeft moeten afstaan, trekt naar de Zaan om de kampioenen te bestrijden. Te gen V.VJS. zal de wyker club kunnen be wijzen dat zy niet boven haar stand leeft. V.VJ1. Is er na een zwak begin thans goed „in” en bereidt O.E M een warme ontvangst. Het zou ons niet verwonderen, wanneer I de Zaankanters aan den zegetocht van DEM I een einde maakten. Na drie achtereenvolgende nederlagen kan

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1929 | | pagina 11