ALKMAAR IJSPEERT Ritsevoort EL Provinciaal Nieuws IK N El tweede blad lom EN iM NG 1 Blanke, Medicinale, Berger* en Stoom*levertraan BLADZIJDE 1 MAANDAG 9 DECEMBER 1929 RECHTSZAKEN Voor den Kantonrechter I8L BARSINGERHORN UITGEEST ng en in >22 HEELE- EN >22 SPANBROEK. EGMOND AAN ZEE INGEZONDEN E 4 De toestand van Japie Kroone Bij’ eiken soliden winkelier verkrijgbaar in HALVEE, HEELE- EN LITER-FLESSCHEN URSEM WIERINGEN Vdn JrUttCn 8C Oorttneiier onderzocht en niet buiten bewustzijn had HAARDEN PAYGLOP J gevonden met zijn eigen wagen met aan ST, PANCRAS Raadsvergadering (Vervolg) 41 Op *t gebied van en KACHELS ZWAAGDIJK SCHERMERHORN PARASITEERENDE GROENTENVEN- SCHAGEN N. V. Drogisterij en Chemicaliën handel „VRIES1A” v.h. JAN DE VRIES Zaadmarkt - ALKMAAR - Telefoon 324 Joh. Bevolking Hoogachtend, E.L, van Beem- 26 jaar. van Zitting van Vrijdag 6 December hij x SCHRIKKELIJK vonnis op IN PINKSTER- EN KERMIS-EXTASE fcht; uit men de wijze maatregel SURPRISE 7' Pleiter merkte voorts ter rehabilitatie van ONBEHOORLIJKE VERWAAR- LOOZING VAN DE VER KEERSREGELEN MOEDER ZIEK EN GEEN ANDERE HULP 150. H. Zwart NJI no. 12. van Ad- aak der o, erne- Op den Elfden December e.k. zal door het bestuur van de banne Spanbroek «temming worden gehouden wegens periodieke aftre ding van de heeren Jb. Zuurbier als lid van het Dagelljksch Bestuur en L. Schilder als hoofdingeland, belden herkiesbaar. oom. SE J gezorgd dat zijn in 1916 geboren dochtertje Jacoba, die dus nor reen vrijheid had de school voor goed te mogen verlaten, dien dag de school bezocht. De vader erkende het feit, maar voegde er aan toe. dat hij benevens een winkel, ook dne kinderen heeft. Dien dag was zijn echtgenoote zoodanig ongesteld, dat hulp met kon gemist worden en omdat Het met de kermis samenvallende Pinkster feest had den ag-jangen arbeider Gerrit V. te Egmond aan Zee. op dusdanige wijze aan gepakt. dat hij de controle over zijn daden had verloren en in baldadigen overmoed een kostbare reclanie-glasplaat, aangebracht op den voorgevel van Hotel Trompenberg, geheel verbrijzelde. De schade bedroeg f 60, zijn client nog op, dat Dr. H. het vervoer van de aangeredenen, die hij tevoren had Henrietta Maria Lambertha Anthonia M,. Alkmaar, overtreding artikel aa motoi- en rijwielwet, t 40 boete of 40 dagen. Eisch was 75 boete of 75 dagen. BENOEMD Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Geestelijk Adviseur van groep III, alhier, den Weleerw. Pater B. A. Ste rnes O. P. Benoemd Z. D. H. de Bisschop Haarlem heeft benoemd tot Geestelijk vteeur van Deus Dedlt, alhier, den Zeer- eerw. Heer P. v. d. Burg. Markt De Schagermarkt van 26 Dec. wordt wegens den Kerstdag gehouden Vrijdag 27 December. Voor den Inhoud van deze rubriek stelt d« Redactie rich niet aansprakeldk Benoeming Hoofd Openb. School te Marken-Binnen. De Inspecteur van ’t L O. en B en W hebben op de voordracht ge plaatst: 1. W. Bosma. hoofd der school te Stegerswoude; 2. P. van Oosten, idem, te Suawoude. no. Beemster naar A. terstaat ruimschoots gelegenheid geeft de werkzaamheden zonder overhaasting te kun nen uitvoeren. De aannemer merkte hiertegen evenwel op, dat gewoonlijk geen rekening wordt ge houden met eventueele tegenslagen. Na ta melijk uitvoerige discussiCn over het onder werp. arbeidsinspectie contra werkgever ingestelden eisch van den ambtenaar, meen de de Kantonrechter voldoende te zijn inge licht en werd de heer O. veroordeeld tot ao geldboeten elk van f 3 subsidiair 20 maal a dagen hechtenis. WEGENVERBETERING OORZAAK VAN OVERTREDINGEN DER ARBEIDSWET De openbare zitting werd geopefld met de voortzetting van de zaak contra den aan nemer Jan O. uit Aveenhom die in opdracht van den Provincialen Waterstaat is belast met de verbetering van een groot aantal openbare verkeerswegen in Noordholland. Het feit echter, dat de in opdracht van den heer O. werkende arbeiders van onderschei dene kantons na ingestelde controle van de arbeidsinspectie bleken de arbeidswet te sa- boteeren door langer te werken dan de toe- gestane 8*4 uur, was oorzaak, dat genoemde heer O. zich voor verschillende kantonrech ters te dier zake moet verantwoorden. Zoo betrof het hier een aantal arbeiders, die werk zaam waren met asphalteeren van den Scher- merdijk onder Oterleek en aan den contro leur van de inspectie, de heer P. Renooy, hadden verklaard 9% uur te hebben gewerkt. De heer Renooy thans gehoord, liet in zijn verklaring duidelijk naar voren komen en staafde zulks door voorbeeld, dat de meest tegenstrijdige oorzaken, waarom de wet wordt overtreden, worden opgegeven soms is het mist en regen en dan weer langdurige droogte. Het is echter bekend, dat de Wa-1 doch de eigenaar-gerant, de heer S. Th. Höppschaar, verklaarde genoegen te nemen met f 30, te voldoen tn week-termijnen van f 5 met welke regeling de vernieler accoord ging, ’n desbetreffende schuldbekentenis tee kende, doch verder niets meer van zich iet hooren, welke nonchalance den heer Höppener motief gaf, op verdere vervolging aan te dringen. Bij informatie aan het Stadsziekenhuis werd ons medegedeeld, dat de toestand van Japie Kroone, die gisteren op den Scher- merweg een ongeval bekwam, ten gevolge van een aanrijding door de tram, nog on veranderd is. Hij was nog niet tot bewustzijn gekomen. Verkiezingen De uitslag der polderver- kiezingen te Barsingerhom was als volgt' Schagerkogge Hoofdingeland C. Bakker Az. dezelfde tevens voor den Kaagpolder; Hoog- landspolder C. Smit, voorzitter; Kanne Barsingerhom P. Blauwboer. voorz., 8. Bron- ner. Hoofdingeland. Haringbuizen Burgerlijke Stand Geboren: Theresia Catharina, dochter van Petrus Tromp en van Helena Geertruida Wilhelmina BLndsbergen. Simon, z. van Simon Rodenbrug en van Haartje Teeling. Christiaan Antonie, zoon van Christiaan Antonie Mulder en van Ma. ria Magdalena Nabout. Ondertrouwd: Jan van Achteren en Jantje Terpstra. Johannes Grapendaal en Mar- garetha Mekka Claassen. Overleden: Jacobus Hendrikua Antonlus Terra, 15 jaar, zoon van Everardus Terra en van Maartje Rijs. een dertigta jaren van nabij' en heeft In tal van de allergrootste strafprocessen de ver. dachten voor de jury verdedigd. De meest bekende strafzaak, waarin hy heeft gepleit te wel, die tegen den moorde naar van Jaures. die werd vrijgesproken. Een van de andere groote zaken, welke hem tot eer strekt, is, dat hij in den oorlogstijd als verdediger is opgetreden voor Dultsche officieren, die ten onrechte beschuldigd wer den en tenslotte werden vrijgesproken. Als tweede spreker, dte omstreeks Januari of Februari 1930 zal optreden, heeft zich bereid verklaard tot het houden eener le. zing: onze confrère Notaris Mr. C. J. de Lange te Alkmaar. Deze zal spreken over: „de advocaat en de nieuwe wet op de Naam- looze Vennootschappen”. Zoowel de spreker als het onderwerp waarborgen, dat ook deze avond veel belangstelling zal wekken. Tenslotte zal als derde en aatste spreker omstreeks Maart 1930 voor ons optreedn Prof. Mr. E. M. Meljers. Wij hebben Prof. Meyers verzocht zelf een onderwerp te kie zen. Z.HoogGeleerde heeft als onderwerp ge kozen: „Wetsontduiking”, een onderwerp, dat zeker eveneens ons aller belangstelling waard is, te meer, nu er over gesproken za: worden door een zóó ervaren en geleerd spreker, als hoedanig wij allen Prof. Meljers kennen. Hoewel het de bedoeling is, de lezingen in het algemeen slechts voor juristen toegan kelijk te stellen, heeft onze Commissie ge meend een uitzondering te moeten maken voor de lezing van Me Géraud, vooral, omdat het onderwerp, ook buiten de juristenkrin- kringen allerwege In het middelpunt der be langstelling staat. Wl) hebben daarom be goten voor deze lezing enkele personen waaronder de leden van het Genootschap Nederland.Frankrijk zelf uit te noodigen, maar eveneens u In de gelegenheid te stel len, Introducés mede te nemen. Wjj verzoe ken u daarom aan den secretaris van onze Commissie te willen opgeven de namen en adressen van de personen, die u zoudt wil. ten introduceeren. Voor de verzending van een uitnoolging aan dte personen zal de se cretaris va onze Commissie gaarne zorg dra gen. De commissie vertrouwt, dat u door uw aanwezigheid bij de lezing blijk zult geven van uw belangstellng voor ons streven. De Commissie: Mr. P. Langeveld, Voorzitter. Mr. H. A. J. M. Kusters, Secretaris Mr. A. Schenkeveld, Penningmeester. St. Nicolaasfecst Vrijdagmorgen vier den de kinderen van de R.K. school hun St. Nicolaasfeest in de oude kerk. Kwart voor 10 arriveerde de goede Sint met zijn trouwen zwarten Piet en ging zegenend naar voren, waar hij verwelkomd werd door den ZEerw. heer Pastoor en het personeel van de school. Nadat de kinderen op verzoek der Heilige drie Weesgegroetjes hadden gebeden, moes ten enkele ondeugende kinderen voor den Sint verschijnen om een welverdiende be risping te ontvangen voor hun kwalen. Zwarte Piet onderstreepte de woorden van zijn meester met dreigende gebaren en zorg de verder voor goede orde. Een paar jongens, die het te bont gemaakt hadden, werden zonder pardon in den zak gestopt en op transport gesteld naar het verre Spanje. Laten wij hopen, dat de goede Sint hun nog genadig zal zijn. Door rappe dameshanden werd chocolade melk rondgedeeld, terwijl Zwarte Piet nu en dan pepernoten strooide. Afwisselend wer den verschillende liederen gezongen, terwijl de kinderen van de hoogste klasse het drie stemmig Veni Creator van Eppink ten ge hoon brachten, dat met groote attentie werd genoten. Nadat de Zeereerw. Pastoor en meester Vlugt St. Nicolaas en zwarte Piet bedankten en de heilige een laatste vermaning gaf, ver liet hij zegenend het gebouw. De kinderen kregen allen nog een tractatie mee naar huis. Een.woord van dank aan de commissie en aan de ingezetenen voor hunne bijdragen is zeker niet misplaatst. ven, waardoor dit geheel werd verbrijzeld. Het ruit was verzekerd. De heer Klaas K., groentenhandelaar te Heer Hugowaard, die zich reeds 6a lange I jaren bewoner van onze planeet mag noemen, had zich heden te verantwoorden voor een feit, dat nogal veelvuldig ten platte lande schijnt voor te komen en wel omdat hij op geen enkele wijze had verhinderd het tame lijk vrijpostige optreden van zijn Ket, die zich geheel ongevraagd in den nacht van 24 October had opgehouden in den bloemen- en groententuin van den tuinder A. Beets en daar tamelijk wat schade had aangericht, elfs het voer voor de konijntjes had deze viervoetige schuimlooper nie* gespaard. De heer Beets en echtgenoote, beiden als ge tuigen aanwezig, klaagden steen en been over de brutaliteit van des groentenboers kenen, die zich om beurten eens ten koste van Beets tuinproducten recht smakelijk te goed deden en daartoe des gemakkelijker in de gelegenheid waren gesteld door de nalatig heid van verdachte om voor een voldoende afsluiting te zorgen. De heer K-, verdachte was zoo vrij, de klachten van Beets wat overdreven te noe men en protesteerde er voorts tegen, dat zijn dieren door onvoldoende voeding neiging hadden gevoeld op kosten van Beets hun leege magen te vullen. De oveitreding bleek echter voldoende bewezen te zijn en werd de heer KI. K. mitsdien veroordeeld tot ia boete of ra dagen, benevens toewijzing der civiele vor dering ad ro. Polder Barghoorn Tot leden van het bestuur van den polder en de Banne Barg- hoor zijn gekozen de heer J. de Boer, Schagen. In de plaats vsn den heer H. Kramer te Alkmaar, die bedankt heeft en P. Bas te St. Maarten In de plaats van den heer A. Vlaar Pxn.. te Schagen, die zich heeft terugge trokken. Loop der bevolking over November Ingekomen personen: C. Mulder van Den Helder; J. j. Ooijevaar van Hoorn; Mej. A. Snitjer van Anna-Paulowna; J. C. Ja cobs en gezin, P. Bodde en gezin, W. Ver hoef en gezin; Adr. Jansen en gezin; P. Godschalk en gezin; C. J. F. van Gulik en gezin; S. Godschalk en gezin; Hr van Gils en gezin, allen van Medemblik; J. A. Hofstetter van Odoorn; R. J. Huggers van Driel; Wed. M. Rezelman en gezin van An na-Paulowna; A. Boven geb. de Groot van Vlagtwedde; H. van der Wal en gezin van Slochteren; L Verstraate en gezin van Am sterdam; Jb. Kruize van Bellingwolde; N. Venema en echtgen. van Amersfoort; C. Kaan en gezin van Anna-Paulowna; S. Juisting van Alphen aan den Rijn; J. Hek man. geb. Panier van Oude Pekela; Mej. J. A. C. Volker van Dordrecht; H. G. Langes en gezin van Den Helder; L. Poorters van Putte; J. P- Does berg en gezin van Rotter dam; A. Tieks van Vlagtwedde; J. Th. Smiers en gezin van Anna-Paulowna; C. J. Wever van Amsterdam; R. Frederiks en echtg. van Den Helder; D. Smit van Zijpe; T. Grijze van Hellingwolde; M. van Treu ren geb. Oliemans van Delft. Vertrokken personen: S. Bos naar Oude Pekela; W. Boogaard naar Schoondijke; P. L. Kooi; naar Zijpe; Mej. L. J. Marskamp naar Den Haag; H- Ph. Meijer naar Har lingen; S. C. Berende en echtg. naar Raatns- donk; Wed. J. N. A. Stavenga en kind naar Schiedam; C. de Waard en gezin naar Ter neuzen: K. Honigh naar Edam; P. B. Dn- vidse en gezin naar Rotterdam; H. Klein en gezin naar Velsen; W. Kalis en gezin naar Dordrecht; F. van Dongen en echtg- naar Sliedrecht; Mej. S. Selie naar Hoorn; S. A. Uffen naar Barsingerhom; D. Zuide- wind naar Texel; W. H. Staats geb. van Opstel naar Den Helder; T. Hakkeling naar Haarlem; A. D. Molenkamp geb. Rui ten burg naar Anna-Paulowna; Mej. M. Olij naar Alkmaar; J. Meijwaard en gezin, B. Lubberts en gezin, H. Bosker, allen naar Medemblik; J. F. Kogenhop naar Den Helder; E. Anlung naar MaastrichtT~Mri- K. Fokker naar Haamstede. In den loop van deze week heeft de be volking van Wieringen de 5000 zielen over schreden. Burgerlijken Stand Over November. Geboren: Janna, d. v. W. Jansen en A. Romeyn; Jenke d. v. J. Bruinsma en A. Oldersma; Pieter, z. v. L. Wierenga en A. Everts: Truusje, d. v. P. Kooij en D. Rot gans Jacob, z. v. C. v. d. Kreeke en P. Schipper Jan, z. v. H. Veld en C. Hooiveld; Henricus. z. v. J. de Jong en Z. Heres. Ondertrouwd: E. Niggendijker en G. Jasper; U. G. Kok en A. Snitjer: J. A. Hof stetter en M. C. M. Langes P. Veling en W. Smidt H. Bais en E. de Wit; A. Trieks en A. Kuiper; J. Lont en M. Mulder. Getrouwd: C. Lont en S. Lont; H. Veld en G. Hooiveld; M. Halfweeg en A. Grin; U. G. Kok en A. Snitjer; H. Bais en E. de Wit; J. A. Hofstetter en M. C. M. Langes; P. Veling en W. Smidt; E. Niggendijker en G. Jasper. Overleden C. Kroon, oud 51 jaren; S. Dijkshoorn, oud 41 jaren, echtgenoot van M. de Vries; (te Alkmaar); R, Dokkum, oud 35 jaren. echtgenoote van J. Timmermans. DRUKWERK - REKENINGEN - QUITANTIEN - ENVELOPPEN w w «MlgLICUCllCU, U1C IUJ LCVUTCn XISU ---.durfde. omdathij vreesde, dat deze door de het nieUWete aanrijding een gebrek zou hebben bekomen en het vervoer van gewonden dus niet ge- Alleen in de bekende Ie klas merken wenscht was. Tenslotte refereerde pleiter zich aan zijn I conc.usie strekkende tot vrijspraak. In zijn repliek memoreerde de ambtenaar nog dat hij ook al was geen ongeval voorge komen. deze zaak tegen dr. H. in verband 1 zou hrbben vorde-I Op stroolavond werd bU een onzer emt- nentste raadsleden een geheimzinnig pakket bezorgd. Toen het heel voorzichtig werd geopend je kunt op zoo'n avond toch maar nooit we ten! bleek de Inhoud te bestaan uit een kruik, gevuld met een zekere vloeistof, die gemeenlijk met den naam ..Schiedam” wordt aangeduid. Op het pakket was geplakt het portret van den Edelachtbare, geknipt uit ons xaads- verslag. Een en ander wekt het vermoeden, dat hier een voorstander van het latere sluitingsuur een blijk van waardeering heeft willen schen ken aan een der voorstemmers. Naar verluidt, zouden daarom ook andere voorstemmers eigendomsrecht op de verras sing willen doen gelden. Aan een schrijven van de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen, aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal en den Minister van O.. K. en W.. zal adhaesie be tuigd worden; het schrijven beoogt opheffing der classificatie der gemeenten. Daarna kwam aan de orde de benoeming van een gemeente-opzichter. Na zeer uitgebreide discussie over de pu- bliceering der oproepfiig tot sollicitanten en het door twee heeren ingediende solllcitatte. nadat de termijn tot oproeping had plaats gehad, werd overgegaan tot stemming. De la laat ingekomen/soUicitatlèn werden terzijde gelegd. Stemming had plaats over de heeren Kru ier. van Schoort. N. Kroonenburg er. C. Zee- gers, van St. Pancras. Na verschUlenae stemmingen werd de heer Nic. Kroonenburg benoemd met vijf van de zeven stemmen. De voorzitter wenacht. dat deze keuze zal blijken te zijn in het belang der Gemeente. Het voetbalveld zal weer ter beschikking worden gesteld aan de Voetbalvereeniging „Vrone", onder de volgende voorwaarden: Plan I, bespelen op: Maandag van 49. Dinsdag van 49. Donderdag van 49. Zaterdag van 49. Plan II. bespelen op: Zondag van 127. Dinsdag van 4—9, Don derdag van 49. Zaterdag van 129. Hierna wordt gestemd en het tweede plan goedgekeurd met de stemmen van de heeren v. Kamjxn. Lek, Snel en Koelemeij. De an deren tegen, omdat de Zondag daarbij Is Onder deze voorwaarden staat verder, dat de huurprijs wordt vastgesteld op f 75.per RUIT INGEREDEN Hedenmorgen te circa 9 uur reed de auto van de firma Vroom en Dreesmaun lo de jn zijn pleidooi niet van meening te zijn Paytlop tegen de ultstalplanken, die zich veranderd ■evlnden op de stoep voor het woonhuis van »en heer Boersen. zich eenige kisten groenten, die door den schok Bevolking maand November 1929 Inge komen personen: K. Waal van Wageningen; K. J. Mlntjewerff en gezin van Apeldoorn: W. Marbus en gezin van Voorschoten; L. T. van Tongeren van Heiloo; H. van Oosten- brugge van Zaandam; J. Vosselman gehuwd met A. Duin van Amsterdam; F. H. Cre mer van Heerlen; J. Smit van Alkmaar; M. Havenaar en gezin van Stompwijk; T. Tlele- man. wed. W. P. Wenteler, van Stompwijk; J. Knaap en gezin van Akeraloot; H. Janse Avereest; H. van den Brink van Abeoude- Proostdij; J. van Achteren, Emmen. Vertrokken personen: F. Stelling en gezin naar Wormerveer; J. Bast en gezin naar Heemskerk; A. Veldmans naar Alkmaar; J. de Wit naar HeUoo; G. P. Vonk naar Haar lem; O. C. Berghuis, naar Wormer; D. Meijer en gezin naar Amsterdam. Gekozen De polder en de banne Scha gen koos tot Hoofdingeland den heer P. Meurs Hz. de noodzakeiijke hulp niet was te verkrijgen, had hij het schoolhoofd verzocht zijn doch tertje Jacoba die reeds voor de tweede maal de 7e klasse doorloopt en flink genoeg is voor het huishouden, thuis te mogen houden. Deze toestemming werd met verleend, doch het geval was zóó dringend, dat het desondanks maar had gewaagd, het meisje de school te doen verzuimen. Het bleek den heer Kantonrechter, dat ai deze opgaven volkomen klopten met de ontvangen inlichtingen en rekening houdende met de omstandigheden, veroordeelde den verdachte tot f a boete of a dagen. ook aanleiding tot een levendige gedachten- wiseling. waarna bleek, dat men zich met de gedane voorstellen kon vereenigen. De afdeeling besloot de candldatupr als hoofdbestuurder van den heer W. KooUman te Andyk te steunen. De secretaris deelde mede, dat de afdee ling den 24sten Juni JJ. door het hoofd bestuur erkend was en dat het Huishoude lijk Reglement was goedgekeurd. Daarna werd een bespreking Ingeleid over het houden alhier van een groene-veillng, doch door het geringe aantal aanwezigen werd het nemen van een besluit tot de volgende vergadering verdaagd. Een der leden wekte op tot een bezoek aan de ranonkelvelling te Uitgeest, waar na een zevental deelnemers zich opgaf. Het ledental der afdeeling stijgt nog geregeld. Bedoelde Gerrit V. stond dan ook heden terecht, doch beweerde nu, zich van het ge beurde niets meer te kunnen herinneren. Wel moest hij natuurlijk erkennen, de schuld bekentenis te hebben geteekend, doch dit had hij gedaan, omdat hij zich ziek gevoelde, naar zijn bed verlangde en dus tnaa- rzoo gauw mogelijk met rust gelaten wenschte te worden. De kantonrechter bracht dezen terugkrabbelenden verdachte die bij de politie niet onverdeeld loffelijk staar geno teerd, onder net oog, dat deze twutelachtige houding hem niet tot voordeel zou sttekken I en veroordeelde hem tot t ia.boete of ia dagen hechtenis, benevens toewijzing der civiele vordenne ten bedrage van f 30.ter vergoeding voor de verbrijzelde glasplaat aan den heer Höppener, die desgevraagd ook nu nog met dit ontoereikende bedrag genoegen wilde nemen. DE AANRIJDING OP DEN KANAAL DIJK GEM. BERGEN DOOR EEN DOKTERSAUTO Resume van het voorgaande. Op 15 Juni reed Dr. H., arts te Schoort met zijn auto mobiel van het boerenerf des heeren Akker man af en ontdekte, de openbare verkeers weg oprijdend, dat vanaf richting Helder een motorrijder met duozitting in snelle vaart naderde, met gevolg dat een botsing onvermijdelijk bleek en de motor tegen den auto opreed, waardoor de motorrijder en duozitter zoodanig werden gewond dat dadelijke opname in het ziekenhuis noodig bleek-Deze zaak, die de vorige zitting reeds voor een groot gedeelte in beslag nam werd heden voortgezet met het hooren van nog een drietal nieuwe getuigen, de werkman S. Dekker van St. Pancras. de mr. werkman R. Tesing en de duozitter v. d. Kuit, Rijks- telefoonbeambte te Schagen. De verdachte Dr. H. benevens zijn verdediger mr. Volkers waren eveneens weer aanwezig. De voornaamste verklaring was die van den duozitter, die persoonlijk het ongeval had meegemaakt. Deze zag dat een aan rijding niet meer was te voorkomen. Hij schreeuwde nog, wat natuurlijk overbodig was. De motorrijder de heer Kool had nog de tegenwoordigheid van geest, de remmen aan te zetten en aan diens ingrijpen meende getuige zijn leven nog te danken te hebben. In tegenstelling met den indruk dien we de vorige week hadden gekregen, als zou Dr. H. de twee slachtoffers voortdurend hebben verzorgd en naar het ziekenhuis hebben vervoerd, verklaarde deze getuige dat men den heer Kool heeft vervoerd in een toevallig ter plaatse gekomen vracht auto en hem zelf in een zijspanwagen. Men wilde hem nog wat verfrisschen met sloot water, waarvan hij echter vies en afkeerig was. Eene vuile roode zakdoek is hem op het gelaat, hij was hevig aan den neus gewond en zaj daardoor vertnoedelijk blij vend letsel houden gelegd ter beschutting. Dr. H. de verdachte is hem in het zieken huis, waarin hij volgens de bekomen lichte hérsensschudding werd behandeld, niet een enkele maal komen opzoeken. De kanton rechter liet naar aanleiding van deze ver klaring den verdachte voor zich komen en be tuigde hem te dien aanzien zijn ontstemming. Toen de verdachte iets wilde opmerken, wees de kantonrechter hem terug en voegde hem streng toe: Meneei H. daarvoor is geen enkele verontschuldiging. Na het getuigenverhoor kwam de ambte naar aan het woord, die opnieuw, mede naar aanleiding der thans gehoorde getuigen verklaringen, deed uitkomen dat de dokter zich roekeloos op den verkeersweg had be geven en zijn rijbewijs niet in veilige handen berustte, overigens persisteert spreker bij zijn reeds genomen requisitoir, waarin hij Bloembollencultuur In de dorpen heeft 1 genomen, dat de verschillende rereenigingen over .kg met elkaar plegen omtrent de data harer ver gaderingen. Dezen maatregel mag men hier ook wel Invoeren om te voorkomen, dat wat gisteren plaats had, het houden van twee vergaderingen op denzelfden avond en hetzelfde uur. niet meer voor valt. Daardoor waren eenige trouwe bezoe kers ter vergadering van „Bloembollen cultuur” In de .Dragonder” afwezig. Het doel dezer vergadering was hoofdzakelUk de voorbereiding van de te Haarlem te houden Algemeene Vergadering van ..Bloembollen cultuur”. Tot afgevaardigden naar deze vergade ring werden benoemd de heeren J. Neefjes en H. Aker, tot plaatsvervangers de heeren N Koopman en S. Deen. De agenda dier vergadering bevatte ver scheidene belangrijke punten en gaf dan D.G„ naar Oterleek Ingekomen personen E.L.. van Alkmaar naar A no. 134. LangedVk. R.Kvan Ursem naar C. no 91. Tr. Beets. NH. van Beemster r.sar van JURIDISCHE LEZINGEN. Aan de In het arrondissement Alkmaar wonende juristen is de volgende circulaire verzonden: Sedert eenigen tijd bestnden er by de Orde van Advocaten In het Arrondissement Alkmaar plannen om te trachten gedurende ye wintermaanden eenige lezingen op juri disch gebied te doen houden door bekende rechtsgeleerden. Genoemde Orde heeft daartoe benoemd een commissie, bestaande uit de onder ge tee llenden, welke Commissie opdracht ontving uitgewerkte plannen voor te bereiden. Deze plannen vindt u hieronder nader uitgewerkt. Hoofddoel daarvan Is, te trachten by alle Ju risten in ons Arrondissement belangstelling op te wekken vor dergeiyke leringen, waar, door het mogeiyk zal zyn op het einde van de winterperiode hier ter stede een JipMtoch Genootschap op te richten, dat Commissie voor volgende Jaren, men. Voor het eerste jaar (winter 1929-1930) zijn de kosten aan de lezingen verbonden wel willend ter beschikking gesteld door de Órde van Avocaten in het Arrondissement Alk maar. Onze Commissie heeft .getracht in de ko mende winterperiode drie, naar hare mee ning Interessante onderwerpen te doen be handelen door personen, die de materie, waarover rij komen spreken, volkomen be- heerschen. Het is haar mogen gelukken een Fransch advocaat, een Nederlandach Professor en een van haar confrères bereid te vinden, deze voordrachten te houden. Dank zy de medewerking van den Deken van dc Orde van Advocaten te Parijs, heeft zich een van de meest bekende Fransche strafpleiters Me. Henri Géraud, advocaat by het „Cour d’Appel” te Parijs bereid ver klaard de ry der sprekers te openen op Maandag 16 December 1929 des avonds 8 uur in „de Unie”, Choorstraat, Alkmaar Me. Géraud zal daar komen spreken over de „jury-rechtspraak in FrFankryk”, een on derwerp, dat vooral tegenwoordig allerwege In het middelpunt der belangstelling staat. Me. Géraud kent deze rechtspraak sedert met den vrachtauto van getuige. Volgens ootitie- .ntornuties zou verdachte bekend staan al* een tameluk onverschillig* autorijder en ren einde zich Jtenaangaande1 meerder» gereven* te ver«cnaffen werd ie zaa* ongehouden <o- Vrijaas x> D« ten einde alsnog den verbalisant, gem veld wachter Joh. Kramer als getuige te hooren. Bevolking Vertrokken personen; KruJjt, N.H.. naar Oudendijk N. J W. Hot ste, DG, naar Oterleek 8. E. J. Teerink. no. 134. KL De 40-jarige vrachtrijder Rijer W. Egmond a. Zee, die op 16 October met zijn vrachtauto op den weg nabij Egmond a. d. Hoef het gelijksoortig vehikel van zijn vak- en dorpsgenoot, Willem Gul wenschte voor bij te rijden, kreeg daartoe gelegenheid, doch nam onder dit passeeren geen notitie van de omstandigheid, dat van de andere zijde op een lichten Ezcelsior-motor kwam aanrijden de heer Evert Wit. vee- en tevens wethouder van de gemeente Berkhout. In plaats van nu behoorlijk te stoppen, zooals in dergelijke gevallen de weg-etiquette voor schrijft, reed Ryer W. door mei gevolg, dat de heer Wit met zijn motor van den weg al op den berm omsloeg en onder zijn motor geraakte, waardoor hij eenige kleine kwetsuren bekwam. De beei W. schonk aan het door hem veroorzaakte ongeval niet de1 minste aandacht, kwam evenmin Wit spor tief te hulp en reed onverwijld door. Deze onwelwillende houdina was het vooral, die heden de verontwaardiging van getuige Wit opwekte, toen gezegde heer Ryer W. terecht stond ter zake het veroorzaken van gevaar van het verkeer door zijn roekeloos rijden. De verdachte kon zich met de door dc getuigen Gul en Wit gegeven voorstelling van het gebeurde absoluut niet vereenigen. Hij beweerde, dat d* heer Wit niet onder rijn motor lag, maar kalm op zijn motor in rust gezeten, aan den kant van den weg zat ai te wachten, dat verdachte hem voorbij zou i rijden, en alzoo den weg vrijgaf welke af wijkende verklaring oorzaak was van een heftige en luidruchtige discussie tussenen verdachte en wethouder Wit, die veront waardigd uitriep, dat W. stond te liegen en getuige door hem schandelijk was behandeldJ De vrachtrijder Gul verklaarde trouwens ook, dar verdachte na het voorbijrijden en om nog vlug uit te kunnen wijken voor den mo- tegen verdachte had gevorderd een geld- torrij lei zoo snei naar rechts was geweken, boete van r6o subsidiair 60 dagen nechtenis.1 dat hu bijna nog in aanriidinz was gekomen De verdediger, mr. Volkers, verklaarde laten ruimte voor den motorrijder om nog zonder letsel voorbij te kunnen komen en verzocht pleiter schriftelijk vonnis. Hetwelk zal worden gegeven op Vrijdag voorkomende overtreding der leerplichtwet, 30 December e.k. en wej omdat hij ot> a6 September niet had TERS-KETTEN 11. Vaststelling voorwaarden waaronder het vlschrecht der gemeente publiek zal wor den verpacht. Hlerby wordt overgelegd een afschrift van het advies van de RUkslnspec. tie der visscheryen te ’s-Gravenhage. 12. Een versoek van het Burgeriyk Arm bestuur alhier, om het bedrag voor adml- ntetratieiOBten bepaald te verhoogen. B. en W. stellen voor het daarvoor be stemde bedrag van 275 nader te bepalen op 400 13. r De verhuring geldt voor onbepualden tyd tot wederopzegging toe. De Gemeente za, het terrein onderhouden. Na eenige discussie wordt besloten onder deze voorwaarden het terrein wederom aan „Vrone” ter beschikking te stellen. Tot slot had de voorzitter nog de mede- deeling. dat hem- pas heden was geworden een mededeeling van Notaris de Lange over verkoop van de gronden, voor de verbetering van het Koedykerpad. De voorzitter stelt voor evenwel dit punt aan de agenda toe te voegen. Aldus wordt goedgevonden. Dan doet spreker voorlezing van het te nemen besluit.d at ter goedkeuring aan Ged. Sta te: 1 moet opgezonden. Met het voorstel van den voorzitter aoidc door den raad accoord gegaan. Dit besluit beoogt den koop van genoemde gronden, waarover het te stichten Koedykerpad zal loopen. Daarna sluiting. SL Nleelaas op school Donderdagnamld- dag kwam St. Nicolaas zelf op bezoek bU de kleintjes der R K. Bewaarschool der Eerw. Zusters. De daarbU behoorende tractatie werd na tuurlijk niet vergeten. Ook de leerlingen der R. K. Lagere School werden Vrydagmorgen niet vergeten, want ook voor hen had de goede Sint gezorgd. In den namiddag hadden zy verder vrijaf. Benoemd Tot machinist by de nieuwe vleeschverwerklngss-lnrichting van den Kring Barsingerhom, alhier, Is benoemd de heer J. Lingeman. Omaet Postkantoor November 1929 Ont vangen expresstukken 39; verzonden aange- teekenden 62; ontvangen aangeteekenden 116; girootortigen 590; postwteselstortingen 233; uitbetaalde postwissels 326; geïnde kwi tanties 590; gedeponeerde borderels 33; Inla gen spaarbank 126; terugbetalingen spaar bank 46; uitbetaalde ouderdomsrenten 177; belastingstortlngen 32; verrekenpaketten 51; nieuw uitgegeven spaarboekjes 8; zegel ver koop 736 60J4. geldel. omzet 160 199.0114. om het Stadsziekenhuis iets geheimzinnigs Het is echter zeer natuurlijk. In het water om de hertenkamp en het slootje in den Bergerhout vindt men het zelfde en vroeger in het slootje ter plaatse, waar nu de Kennemer garage enz. staan. De bladeren van de boomen vallen af. waaien in het water en gaan rotten. Dit, jaar zal de graWit om het Ziekenhuis veel meer bladeren hebben opgenomen, omdat er veel Zuid- en Zuid-Oosten winden waalden. bovendien la het weer buitengewoon zacht; I ook zyn de beuken en kastanjes elk jaar bladryker geworden. By Westenwjpd zullen er minder blèren In waaien en er minder rotting zijn. De stank is onaangenaam, schaadt de gezondheid niet (tenzij de artsen anders zeggen) en ver- dwUnt vanzelf. STINKENDE SLOOTEN Weledele heer Redacteur. Volgens een raadsverslag schijnt de gracht met diens rii-praktijk, toch n net Stadsziekenhuis iets D^hpfmxinnicnt vervolgd. Volgde nog eenige dupliek voor vorde-1 heer w G een ^jarige en te Broek ringen voornamelijk over de nog overge- Langedqk woonachtig, verscheen als - „verdachte" voo. den kantonrechter, naar aanleiding van de in dezen tijd van leerjaren verlenging en klassenbijvoeging veelvuldig Raadmgenda De Raad dezer gemeente vergadert op Donderdag 12 Dec., des namid dags 2 uur, ter behandeling van: 1. Onderzoek geloofsbrieven van ’t nieuw gekozen raadslid ,den heer K. ZaadnoordUk. 2. Installatie nleuwgekoeen Raadslid. 3. Benoeming wethouder (vacature K. Schmidt). 4. Verslag van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim over 1928. 5. Een schrijven van H.H. Gedeputeerde Staten, waarbij wordt bericht, dat tot 1 Oc tober 1930 vrijstelling wordt verleend tot het geven van onderwijs in de lichameiyke op voeding 6. Een schrijven van H.H. Oedep. Staten in zake het vaststellen van een uitbreidings plan voor de gemeente. 7. Een schrijven van een der leden van Oedep. Staten betreffende het verleenen van sen bijdrage voor een geschenk ter ver fraaiing van het gebouw bestemd tot zetel van het Provinciaal Bestuur van Noord- Holland. B en W. stellen voor een bijdrage te verstrekken van 50. 8. Een schryven van het Bestuur van den Handelsavondcursus. waarin dank wordt be tuigd voor de verhoogde subsidie ten be hoeve van dien cursus. 9. Een schrijven van H. Klngma en 16 indere bewoners van ’t Zwartepad. waar bij verzocht wordt, dezen weg een anderen naam te geven, byv. Nieuwstraat of Breed- traat. B. en W st? 'en vc^r den naam Zwar- t°pad om te doopen in Nieuwstraat. 10 Een verzoek Van de Oentr. Vereeniging I ter behartiging der Maatschappelijke belan- gen van Zenuw- en Zie’srieken te Amster. dam. waarbij de gemeente wordt verzoeht. id van die Vereen! zing te worden, waarvan de mini-num-contributie 50 per jaar be draagt. B. en W stellen voor, met het oog op de gemeente-tinancièn. niet aan bet ver-, aaak te voldoen. Burg. Stand Overleden: S. Jonker, Wedn. van M Alles RK 92 jaai Gehuwd: H. Zwart ster en Joh. Roselaar. 21 jaar. van Scher merhorn. dat met verdachte, doch een samenloop van noodlottige omstandigheden benevens de groote snelheid van den motor- rijder de oorzaken rijn geweest van de lan door het groote winkelruit werden gescho- i njding. - --- Op deze ultstalplanken bevonden

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1929 | | pagina 5