Stadsnieuws Burgerlijke Stand Alkmaar KLEEDUNG NAAR MAAT ALCMARIA VICTRIX I WEST-FRISIA I J Cheq ue- koersen Provinciaal Nieuws Amster tamsche Beurs B. KOSTER Sg 86 332% Officieels berichten een nieuw en V. h. JAN DE VRIES HET WASCHMIDDEL voor Schapen en Lammeren Een groeiend dorp ^Rheumatiek ****-% Kloosterbalsem TWEEDE BLAD BLADZIJDE 1 VRIJDAG 2TDECEMBER 1929 ZONDAG A. S. 2 UUR BOEKBESPREKING ALKMAAR RADIONIEUWS im% I Internationale Radio- tentoonstelling in Frankrijk WIE PRIJS STELT OP GOED PASSENDE KLEEDING, NEME EENS PROEF BD ONS Van Putten Oortmeijer FAYGLOF INGEZONDEN ALKMAAR - ^’ietoon 324 Een krachtig omroepatation aan de Poolsch-Duitsche grens Een arts, die radiostoringen verwekte, veroordeeld DENEDERLANDSCHE LANDBOUWBANK Bijkantoor Alkmaar VRIJDAG. 27 DECEMBER is zeker het deer ons gefabriceerde. Een zekere deed aan teeken en inizen. - Geneest en veerkaat woraziekte. prachtige blanke wol op de schapen N. V. Drogisterij en Chemicaliênhandel „VRIES IA” Zaadmarkt Het Kaascontrólestation „Noord Holland” Het Botercontróleztation „Noord Holland” EGMOND-BINNEN LIMMEN gotid xoo go»d” (cable NAAR PARAY-LE-MONIAL kennis met doet VRIJDAG, tl DECEMBER Nieuw-Y pel aar. Ginneken, Pater Joachim. SS. CC. 110b 23% lit ie. 561 Matte EEN Openmc ma» Buk«a Koloniale Bank tndlaehe Bank Gert. Bandel Mg... TABELLARISCHE KASBOEKEN, van 1 tot M kolommen, met nitslaande hoofden. en toe zooveel succes in Nederland voor de godsvrucht tot Jezus' 1» •H Tabak >el> Batavia hide Dell '■««USt tonembab Maxwell 210% 151 165 147 163 153 12S 901 216 57 24 82 59 fende aanstelling van een geneeaheer-direc- teur van het Stadsziekenhuis, op 29 Januari sa. te 2 uur In openbare sitting van Ged. Staten behandeld worden. Voor den inbond van deze rubriek steM d< Redactie zich niet aansprakelijk Jruon Pacific ■Va baan bic MUw 8t Pan. Cansas City Soutr '3’1* Ratlr - 309 142% 117»/, 171 451 Vongs Koersen 100 66 Indnotr MtoetaM Anaconoa Cert. Plak Rubber Separator tweedsche Lucifer* 141»»/w 3% 126 272%. 553% 65 148 124 102 102% 99»»/.. 99»»/.. 96»/,. 215 56% 24»/. 81% 60% 40 392% 160 18%. 373 39»/2 387% 159% 18% -1 stoer H V A. vorstenlanden tctlon* Idem COMBINATIE KREYMBORO 145% 125 •85% 58 108 48% 91 63% 5 66.30 66.87% 66.35 7.35% 34.90 Parijs Brussel tx>nden New-York Berlijn - Zürich Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen “raag Neenen Warschau 117*/, 171 453% Slaat.ieeaiagea Nederland lilt Nederland 191» Noden Uit Noden ui? N.Ind 1«M B 102 102% 99»»/,. 99“/,. 96*/,. IndweSrteda Marg Onle caive Delft Alg Kunstzijde Van BerkaFS Pat Nieuwe Philip. fvtril.aw vu-tzene Petr. Gaboe» Kon Oite Paria*. ‘eiKtawa Continental OU Robber A dam Rubber Bandar Den Batavia RuM Rott Tapanoell terbadjadi Stlau V 1 C O. Allied tntereontta Rubber 358 330 85% 376% 50 Scheepvaart Roll Amerika Lijn dito Oem Elgend Kon Ned Stoonw Scheepvaart-Unie Marine eomm Marine pret Tooneel De Maria-Vereeniging geeft op 39 en 30 Dec. een uitvoering in het Pa tronaat. De verwachtingen mogen, de vorige uitvoeringen in aanmerking genomen, hoog gespannen zijn, en zullen stellig niet be schaamd worden. OPENBARE BEHANDELING BEROEPSCHRIFT Naar wjj vernemen zal het bericht van Mr. Leesberg ca. tegen het raadsbesluit betref- Het ligt in de bedoeling de van t' met 82 leerlingen begonnen wordt, moge alweer een bewijs zjjn. dat hier in een dringende behoefte wordt voorzien. En met een vooruitstrevende figuur au pastoor Verhoef! kunnen in Breezand nog meerdere dergeUJke verbeteringen verwacht i worden als evensoovele zegeningen voor de bevolking. Hierna houdt de Zeereerw. Heer Pastoor een zeer interessante causerie over het celi baat. Na nog enkele minder belangrijke be sprekingen werd de vergadering met gebed fesloten. Firma H. A. Kramers en Zoon De firma H. A. Kramers en Zoon te Rot terdam zond ons een jaarkalender 1930. Het eigenaardige van dezen is, dat de 12 maanden Jp één vel gedrukt zijn. terwijl alles toch -eer duidelijk leesbaar Is. Een zoodanige I diensten bewijzen, wanneer men naar een datum eenlge maanden vroeger of later moet zoeken. Daarbinnen bloeit een heerlijk parochlee leven; met een Bekeren trots vertelde onsd' pastoor, hoe zijn koorzangers in dit eerste Jaar al aoover gevorderd zijn, dat zij de Gre- gorlaansche gezangen reeds tamelijk onberis pelijk uitvoeren en reeds zoo goed den pries ter aan het altaar met hun zanc assistee ren. Op de eerste Vrijdagen en tijdens de Ma- rla-loven worden de gezangen door een da- meskoortje uitgevoerd, terwijl de overige lof gezangen, overeenkomstig het zuiver litur gisch voorschrift door alle geloovlgen worden medegezongen, hetgeen In deze parochie mo- gefljk Is. omdat men daarmee van den eer sten dag at begonnen Is. De parochianen hebben veel voor hun nieuwe parochie over; ondanks de ongunstige bedrUfaultkomsten, in het voorbije bollenjaar, die voor Breezand een schade van niet minder dan 800.000 beteekende, bracht een onlangs gehouden bollenveiling ten bate van de nieuwe kerk 6200 op, en dat, terwjjl de pastoor toch heuach geen kapitalisten on der zijn parochianen telt. Dat er in Breezand tegen veler verwach ting zoo spoedig een kerk gekomen Is, dankt men daar bijzonder aan het krachtig optre den van een achttal energieke mannen, dat tot uitvoerend comité had gekozen de heeren Th. Hoogrveen, P. Timmerman en N. On. derwater. Ten aanzien van de verwefcnlljklng der plannen voor een nieuwe kerk Is Pastoor Verhoeff nogal optimistisch. Het vertrouwen in zjjn parochianen deeo hem dienaangaande uitroepen: „we komen er best” Met hem hopen we, dat, voor we twee jaar verder zijn, de Breezanders zich mogen verheugen in het bezit van een niéuwe kerk, waarvan een groote toren tot in den wijden omtrek getuigen mag van hun grage offer - liefde.' 9.70 34.65 12.08»/» 2.47% 59.30 48.20 12.95 33.65 66.40 66.75 66.40 7.30 34.80 27.— GeborenAlbert, zoon van Franctecus Baars en Antje de Graaf. Gerard Chris tiaan. zoon van Hermanns Smit en Gezlna di Jong. Abraham, zoon van P. Kommer en Johanna van der Zwaan. Overleden: Klaas Bol 64 jaar. Neeltje Dfz geh. met Jan Schouten, 75 jaar. Gerardus van Besten 1 jaar. Dirk Mulder, J8 jaar. Laurentlus van Veen, 4 jaar. B en W. van Alkmaar brengen ter alge mene kennis, dat in het gemeenteblad van Alkmaar No. 11/46 is opgenomen het be sluit van den raad dier gemeente van 24 October 1929, waarbij zijn vastgesteld: Verordeningen op heffing invordering van een recht voor de reiniging en ontsmetting van gebouwen, vaartuigen en voertuigen en van voorwerpen, goederen of waren In de ge meente Alkmaar. Deze verordeningen siln heden afaekondied en gedurende 3 maanden ter gemeente-secre- tarle ter lezing nedergelegd en zijn aldaar In afdruk tegen betaling der koeten verkrijg baar. Alkmaar. 24 Deoetr^er 1929. Burgemeester en wethouders voomoemd. WENDELAAR, Burgemeester A. KOELMA. Secretaris. 35 31»/, 77% 186% 22»/, 22% Bovendien verkrijgt men door bet gébruik van ons wascbmiddel. en dit is door de meest ervaren deskundigen op dit gebied erkend. WgnbMw Aoeton Mijnbouw Alg Exploratie Het Kaas-contrólestation „Noord-Holland" vergaderde te Hoorn. Blijkens de mededeellngen bedraagt het ledental 608 n.l. 64 kaas- en boterfabrleken. 36 kaasfabrleken en 508 zelfkazende boeren Op een desbetreffende vraag deelde de voor zitter mede, dat het bestuur diligent zal blij ven. om. wanneer deze kwestie aan de orde zal komen, te voorkomen, dat de letters N H. van het kaasmerk zullen verdwijnen. prijs is een gesloten Ford-auto of eventueel -ia nader overleg een Fordson-trekker of Pord-vrachtwagen, terwijl er voorts In Iedere provincie nog f 250 in geldprijzen ter be schikking zyn gesteld. teven van de verschillende hulpmiddelen, die de bedrijfsresultaten op de boerderij zouden kunnen verbeteren. Behalve voorlichting omtrent het juiste ïebrulk van luchtstikstof en algemeene be- méstingsprincipes bevat deze kalender uit voerige Inlichtingen over het gebruik van verschllende belangrijke en moderne land bouwmachines. waarvan buitendien zeer fraaie foto’s zijn weergegeven. In verband met de versterking der Poolsche zenders, die zoo veel energie zullen krijgen, dat zij in het grensgebied Posen-West Pruisen en Achter-Pommeren de ontvangst van de stations Berlijn Stettin, Königs- wusterhausen en Danzig onmogelijk dreigen te maken, hebben de Duitsche omroep- autoriteiten besloten, om voor den bouw van een sterk Duitsch station in dit gebied te zorgen. Dit station zal te Schnetdemühl worden gebouwd en voornamelijk het programma van Berlijn uitzenden. Firma V. d. Eist en Matthes De firma v. d. Eist en Matthes te Am sterdam. biedt een kalender aan, me na mens het Btlekstoff-Syndicaat te Berlijn en het land- en tuinbouwbureau der I. G. Far- benlndustrie A. G. te Amsterdam. Deze kalender Is een boekwerk, waarvan elk blad op bijzonder smaakvolle wjjae door Nederlandsche kunstenaars werd ontworpen en waarin den boer een overzicht wordt ge- BKjntOOND Onze stadgenoot, de heer A. Kleef, behaal de op de plulmveetentoonstelling te Bever wijk met 2 inzendingen postduiven een eerste, een tweede en 3 eere-pr(jzen, waaronder een eere-prjjs voor de mooiste duif der tentoon stelling. N.V. Spaarverzekering Maatachappj, Van de N.V. Hollandsche Spaarverzeke- ng Maatschappij, Utrechtsche weg 160, te De Bilt ontvingen wjj een goed ultgevoerden kwartaal-kalender. Het titelblad geeft een mooie reproductie van het Leldsche Blad luis, 12 Febr. l.L door brand verwoest. De vier andere bladen vertoonen stadsgezichten uit groote steden. Radioluisteraars die tast hadden van sto ringen door hoogfrequent-appa aten van een dokter dienden een klacht m bij het ge rechtshof te Karlsruhe, dat besloot dat de arts op werkdagen tusschen 12.30 en 14.40 en van ac tot 24 uur, alsmede sp Zon- eo feestdagen tusschen n en 24 uur geen ge bruik mocht maken van zijn storingen ver wekkende toestellen, op straffe van een hechtenis van zes maanden, voor ieder geval, dat hij zich niet hieiaan hield. 146% 161*/, 9.76% 34.69 12.09 2.47% 59.32 48.19 12.91 Het kerkje. Het is juist een jaar geleden, toen Z. D H. Mgr. J -D. J. Aengenent (op 27 Dec. 1928! op het feest van Sint Jan den Evangelist Breezand tot parochie verhief en er lot pastoor benoemde den Z.Eerw. heer J. G. Verhoeff. voordien te Gouda; veertien da gen nadien werd het in een ietwat aange bouwde boerderij ondergebrachte kerkje door 1 den H.Eerw. Deke.n A. Gullonard van Beha gen Ingewijd. Dat het in een groote be hoefte voorziet, bewijst wel het steeds Broeiende getal parochianen, dat dss winters 400 a 500. des zomers belangrijk meer be draagt. Het houten hulpkerkje heeft door de warme triplexbettmmering en overige aan- kleedlng een sfeer vol interieur en biedt zit plaats aan 245 parochianen. De banken zijn geheel nieuw en geheel ge reed voor bet gebruik in de nieuwe kerk, die niet zoo lang meer op zich zal laten wachten. Pastoor Verhoeff. dien wij dezer dagen een bezoek brachten, hoopt spoedig daarmee bedoelt hij binnen een jaar tot den bouw van een nieuwe kerk over te gaan; vaste nlannen zijn er echter fomented nog niet. Deze nieuwe parochie te Breezand ia de eerste en eenigste ta het diocees, die ge noemd is naar den Bisschop en staat onder bescherming van St Jan den Evangelist en els geschenk van Haarlem’s Bisschop. Mgr. Aengenent roept het Angelusklokje in het I kleine houten torentje op het van bulten I schamele noodkerkje, naar dit van binnen toch zoo devte Godvebeuv. GESUFT Dinsdagmiddag slipte langs de Noorder- vaart een Opel-vrachtwagen, waardoor dese op de rails kwam te staan. Spoedige hulp was noodzakelijk, daar leder oogenbllk de Purmerender tram verwacht kon worden Spoedig was de fa. Met met een takelwagen aanwezig en werd de vrachtwagen weer op den weg gebracht. H. PRIESTERWIJDING Onze plaatsgenoot, de Weleer», heer P. Maessen 8. M. O., hoopt op 1 Januari as. de H. Priesterwijding te ontvangen en 2 Januari d.a.v. zijn eerste H. Mis In het Se-, minarie op te dragen. SCHOORSTEENBRANDJE In den namiddag van Woensdag 25 December 1929 te omstreks 630 uur ont stond er een schoorsteenbrand In perceel Hofstraat No. 9 alhier, bewoond dor J. K. Het brandje wend door het personeel van de brandweer met een „Total” gebluscht. mantels, hand- I Centrum voor Bloembollencultuur Toegekend 17.857,94. 10.481.77. neerd 7273.90 S. was reeds ontvangen 7168.18 H, alzoo moest nog een bedrag worden terug betaald van 105.72. Rondvraag De heer Metselaar vraagt naar de verbreedlng der Pagelaan, wat nog steeds niet te uitgevoerd Voorzitter deelt mede, dat door omstan digheden hierin vertraging te ontstaan. De beer Adrlchem, wijst op den slechten toestand van den Oudeweg van Konijn naar bet ^uidelnd. Voorzitter stelt voor, dat de Raad bet DogelUksch bestuur machtigt een request te zenden aan de directie der Ned. Spoor wegen Aldus besloten. Hierna wend de openbare zitting geslo ten en ging de raad In comité ter bespreking van het rapport inzake de ondergrondsche geleiding voor een gedeelte van het O. E. B In verband met de noodzakelijke wijziging door de verbreedlng van den Rijksweg. kalender kan zeer goede niet tegelijkertijd twee groote tentoonstel- liegen Van 20 tot 33 Mei 1930 wordt te Paray-le- Monial, het groote centrum der godsvrucht tot het H. Hart met grootsche plechtigheid, het eerste eeuwfeest gevierd van de oprich- ting’der Broederschap van het ..Heilig Uur”, welke godsvrucht zich ook hier te lande met verblijdende snelheid uitbreidt. Te dier gelegenheid wordt een groote toe vloed van pelgrims van heinde en ver ver wacht. De predicaties zpllen door Bisschop pen gehouden worden de 33ste Mei zal een groote aanbiddingsdag zijn, gevolgd door de nachtaanbidding in de kapel der Verschijning. Van 11 uur tot middernacht (van 33 op 23 Mei) plechtige oefening van het Heilig Uur. In combinatie met het Reiscomité „R. K. Spoor- en Tramwegpersoneel” te Venlo, zal ook het Nederlandsch Bestuur van het „Werk der Intronisatie van het H. Hart” een loedkoope pelgrimstocht (lie en lilde tlasse) naar het brandpunt der H. Hart- vereering organiseeren doch niet in Mei alle oefeningen geschieden alsdan in het Fransch maar in de groote vacantiemaand van 18 tot 23 Augustus. Na al de actie, welke de laatste jaren met zooveel succes in Nederland gevoerd wordt voor de godsvrucht tot Jezus’ H. Hart, dur ven we hopen, dat het een pracht-bedevaart zal worden. Nationale Van de Nationale Levensverzekerlngsbank ve Rotterdam ontvingen wjj een royaleu kan- voorkalender in kloek formaat en duidelijke .etters en cijfers. Dit jaar te er aan den kalender teven* nog een prijsvraag, uitsluitend voor Neder- landsche boeren, verbonden. Voor boeren, die goed op de hoogte njn van de bemesting of voor hen. die eens de moeite willen nemen, om den kalender goed te bestudeeren, te deze prijsvraag zeer wel op te lossen. De hoofd- KALENDKR8 Ijzerhandel v. h. R. van Ree. Van den Alkmaarschen Ijzerhandel de fa. R. van Ree ontvingen we een in groot for maat, smaakvol uitgevoerde kwartaalkalen- der met vier aardige meer-kleuren-repro- Jucties van schilderijen. Een aardige wandversiering voor kantooi ot kamer. De school. Op het terrein aan een kruispunt van we gen, waarop wQ in de toekomst een com plex zien van kerk, pastorie. Jongensschool meisjesschool en zusterklooster, te men thans werkzaam met den bouw van een drie-loka- Uge jongens- en meisjesschool. Half September werd met den bouw hier van begonnen, terwijl 2 Januari de inwijding en 7 Januari de In gebrulkname van dit schoolgebouw kan worden tegemoet gezien. De school wordt onder architectuur van C. M. v. Moorse! Pz. te Voorburg gebouwd door de aannemers Doedens en Schilder te *t Zand voor de aanneemsosn van pijn f 28 000; bet gebouw te centraal verwarmd en van dubbele ramen voorzien. Naast O' school wordt een woning voor het hoofd der school gebouwd. Tot hoofd Is behoudens goedkeuring van den Raad benoemd de beer Willemse uit Bunnlk. die tevens in het bezit te van acte land- en tuinbouw, hetgeen een bewijs te, dat met de speciale belangen van de parochianen te rekening gehouden. Voort* zullen ate onderwljseressen aan de school verbonden worden de dames Huig en Bulkes; laatstgenoemde te thans onderwijzeres van de le en 2e klas te Anna Paulowna en dus voor de kinderen geen onbekende. De school staat evenals de parochie an der bescherming van 8t Jan den Evange list. Dat Te Hoorn vergaderde het Botercontröle- .tatior Noord-Holland". Blijkens de mededeellngen bedraagt het leden’ 74. nJ. 51 zuivelfabrieken. 20 melk- Inrl, ,en en 23 handelaren. Tot heden werden in 1929 58 boeten opge legd. w.o. 45 wegens te hoog watergehalte. 't Was tijdens een onderhoud, dat wjj onlangs nadden met een der Pastoors in den uitgestrekten Heer Hugowaard, toen het ge sprek ging over de vraag: „Waaraan heeft een streek haar welvaart te danken?” Wij meenden deze vraag al voldoende beant woord te hebben, door die welvart toe te schrijven aan de vruchtbaarheid van den bodem of de wijze, waarop die bodem tot een vruchtbare gemaakt wordt. We verga ten daarbij echter een voornamen factor, welke meer van sociale en cultureele dan direct van materleele beteekente te en we deelden geheel de zienswijze van bedoelden pastoor. toen deze de welvaart van een streek meer toeschreef aan de vestiging van een katholieke bevolking met haar groote gezinnen, dan aan de kunstmest, die het land vruchtbaar moet maken. Er moeten handen zjjn om dat vele werk te doen; en die vele handen 'leveren de groote katho lieke gezinnen. Zoo ook in Breezand, waar sinds het bekend te, dat er zich een Roomsch-Katho lieke kerk bevindt steeds meer katholieken zich vestigen. Onlangs vestigden zich In Bree zand twee katholieke gezinnen, hetgeen voor de gemeente Anna Paulowna, waaronder Breezand ressorteert, een vermeerdering van delental beteekende van 27. Want er komt geen kerk, omdat de be volking er toeneemt, maar de bevolking neemt er toe, omdat er een katholieke kerk gevestigd te; en met de Katholieke bevol king. neemt er ook de welvaart toe. Als oaddéstoelen uit den grond verrijzen er de nieuwe woningen; momenteel te er een tien tal In aanbouw en ongetwijfeld zal de be volkingstoename In de toekomst een nog erootere vlucht nemen. Was de bevol king vroeger voor kerk- en schoolbezoek aangewezen op Den Helder of Anna Pau lowna, aan beide zijden ruim een uur gaan», nu er een kerk te en straks een school ge opend wordt In Breezand, zjjn de grootste bezwaren tegen vestiging in dit groeiende dorp voor velen verdwenen. De nieuwe bevolking te voor het grootste gedeelte afkomstig uit de Bollenstreek tus- schen Haarlem en Leiden. Volksbond De afdeeling Egmond vergaderde Maandagavond in ’t Patronaats- gebouw. Bij de opening sprak de voorzitter zijn tevredenheid uit over de goede opkomst. Wegens de vacature van eersten secretaris waren er geen notulen te lezen. De voorzitter bracht verslag uit van de vergadering van den Centralen Raad, en deelde mede, dat het verzoek van onze afd. om te trachten het z.g. doubleeren van het zevende leerjaar afgeschaft te krijgen, door het Hoofdbestuur in ernstige overweging zal genomen worden. De heer Verhoogt hield een gemoedelijke bespreking van de retraites, waarin hij tot deelname aanspoorde. Hij noodigde de leden uit zich reeds nu op te geven, en anders toe te treden tot een fonds, waarvoor hij zich beschikbaar wilde stellen om de bijdragen op te halen, opdat de deelnemers den Vo(- 'jenden winter zouden kunnen gaan. De voorzitter deelt mede, dat de heer Ange- nent bereid is op 8 of 1; Jan. een bespreking ts komen houden over de ziektewet. Besloten wordt deze bijeenkomst op 15 Jan. te stellen. Voor de feestvergadering stelt het bestuur voor, een paar humoristen te laten komen uit Castricum. De heer Deen vraagt of de eigen tooneel- club niet de vergadering kan opiuisteren. Bij deze bespreking blijkt, dat bij de club de meening bestaat, dat het Bestuur de club niet meer zou willen steunen. Dit blijkt on juist, de club blijft overeenkomstig het regle ment een onderafdeeling. Na een langdurige discussie wordt be sloten, dat de tooneelclub de feestbijeen- komst zal opluisteren, en dat deze zal gehou den worden half Februari daarbij zullen alleen leden met hun echrgenooten toegang hebben. Voor het kinderfeest had het bestuur ge- racht een goochelaar te krijgen. Dit bleek echter te duur. De regeling wordt verder aan het bestuur verder overgelaten. De heer Dekker deelt mede, dat gebleken s. dat hier geen stichting overeenkomstig de Landarbeiderswe bestaa.t Hij zet enkele voordeelen van een dergelijke stichting uiteen, en wil trachten deze hier in 't leven te roepen. GEVONDEN VOORWERPEN Aanwezig aan het Bureau van Politie, Longeetraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 21, 22. 23, 24, 25 en 26 December 1929: Ja*. 2 paar schoenen, das, kerkboekje, sleu tels, banden van Jassen en 1 schoenen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende Ingezetenen, onderstaande voorwerpen ate gevonden aangegeven op 21. 22, 23. 24. 25 en 26 December 1929. Handwarmer. E. Asjes, Westerweg 228; een want, C. Zwart, p. a. Peters, Molenbuurt 15; vijl. J. Schmitt, Omval 26; paar kinder schoen tjes. Kunst, Breedstraat 46; portemon- naie met inhoud, K. Slooten, Stuartstraat 35a; geschiedenisboekje. C. Idema, 8t. Jo- sephstraat 9; handwarmer, J. Nieuwenkamp, Rochdalestraat 25; pak boter. J. Jansen, Toussalntstraat 18; kettinkje met slot, P. Noom, Snaarmanslaan 66; Lipssleutel, J. Schoen. Lindenlaan 24; gummi regenjas, A. V. d. Oullk, Westerhofje 27; belastlngmerk, F. Blauw, Asterstraat 7; doosje met geld stukje, J. Bruin, Vrouwenstraat 3; nikkelen armbandhorloge. P. TeUeman. Laat 18b; belastlngmerk. 8. Blom. Oudorp, Boven weg 73; kinderbontje, J. Dooregeest, Boomkamp- straat 46; zakmes. K. Smoren berg. Augustijn- steeg 5; eend, A. Winder. Zeglte 244; slof met groenten. A. Rozenhart, Nleuwesloot 31; be lastlngmerk In étui, M. Bottemanne, Snaar manslaan 60; acte van openbaren verkoop. Telegraafkantoor; portemonnale met inhoud. Modder, Baanslngel 46; paar heerenhand schoenen. B. Bol, Nieuwelanderslngel 66; damesportemonnale-met inhoud, fa. Meijer, Langestraat 3; steetje, Joostema, Vteschers- laan 25; paar handschoenen. G. v. d. Kamp. Houtweg 26; belastlngmerk In étui. J. Kee- sen, Eendrachtatraat 14 te bevragen bij de krulerU, Station; horloge met ketting. H. van Wonderen, Kweerenpad 6; paar kinder- handschoentjes, B. Loover, Noorderkade 1€. huissleutel, C. Schermer. Rochdalestraat 10; handtaachje, Mleldljk. K. van T Veerstraat no 73. Wanneer men weder In het bezit te van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van po- ERNSTIG ONGELUK In den nacht van den tweeden Kerstdag, te ongeveer kwart over 12, werd aan de po litie kennis gegeven, dat op den Straatweg, even voorbij de Hellooérbrug. een persoon bewusteloos liggen. Per polltiebrancard werd De politie verscheen onmlddeUUk ter plaatse en vond daar een man, bloedend en bewusteloos liggen .Per polltiebrancard werd de ongelukkige op advies van dr. Schröder naar het Sint Elisabeth Ziekenhuis verroerd. HU bleek te zUn een zekere J. V., wonende Middelweg. Uitgeest. De oorzaak van dit dfpevig ongeval te nog niet geheel opgehelderd. Men vermoedt, dat het zich ate volgt heeft toegedragen: De man zou op de treeplank van een luxe-auto zijn meegereden In de richting Heiloo. BU het nemen van de bocht op de brug te to^n de man van den wagen ge slingerd en met zijn hoofd tegen den straat weg geslagen. HU had een ernstige hoofdwonde en waar schijnlijk een zware hersenschudding. BU informatie heden bleek ons, dat zUn toestand hoogst ernstig te. Nog Steeds te hU bewusteloos. De politie zet het onderzoek In deze zaak voort. Gemeenteraad Maandag 23 December, des avonds 8 uur. werd hier een openbare raadsvergadering gehouden. Afwezig de heer Pepping geving. De voorzitter, Burgemeester J. J. Nieu- wenhuyzen, opent de vergadering en voorlezing der notulen, welke conform wor den vastgesteld. Ingekomen stukken Proces-verboal der kasopname op 18 De cember accoord bevonden. Schrijven van den Minister van Binnen bevattende mededeellng lult van 25 Nov., waarbij De ware oorzaak vu die ellendige pijnen, die ongeschikt maken voor eiken arbeid. 1» nog weinig bekendMaar -ie ervaring beeft geleerd, dat maaeeeru nel Akker e Klootterbaleem In stut ia. de pijn aaamer- kelijk te verzachten. Gij behoeft niet I oud te worden, voordat ge oud ziJI I landsche Za van het Kon. te erkend de stichting volgens de Land- arbeiderswet. Van Oed. Staten, waarbij de verordening inzake de aardappelteelt te goedgekeurd. Van Oed. Staten mededeellng. dat de Forensenaanslagen van dr. Van Oppen door de gemeente Castricum geheven over de diensturen 1927—1928 en 1928—1929, zjjn vernietigd. Van den administrateur van het O. E. B„ een schrijven van dankbetuiging voor de verleende salarisverhooging. De rekening van den Keuringsdienst van Waren, waarbij door deze gemeente alsnog f 41.moet worden bijbetaald. Van Oed. Staten, de rekening over 1927, goedgekeurd retour. Ten slotte was nog juist Ingekomen, het Kon. Besluit regelende de jaarwedden van Burg., Secr. en Ontvanger, waarbij deze ge meente In de Hle klasse komt te staan. BU de voorgestelde regeling te een kleine wijziging aangebracht, waardoor het maxi mum-salaris van den Burgemeester te be paald op 3000.van den Secretaris op 1900.van den Ontvanger op 1400. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde te: een voorstel tot vast stelling eener verordening regelende uitbe taling van loon bU ziekte van gemeente ambtenaren, uitgezonderd van de Ziekte wet. De voorzitter geeft een uiteenzetting wat feltelUk hierop neer komt, dat thans een verordening te samengesteld van iets, het geen de gemeente steeds sltjjd uit eigen beweging deed, doch de invoering der Ziekte wet. welke 1 Maart In werking treedt, vor dert een regeling. De voorzitter leest dit ontwerp voor, het welk daarna zonder hoofdelijke stemming werd vastgesteld. Aan de orde Is een voorstel tot uitbreiding der straatverlichting aan de Achterlaan. Voorzitter deelt mede, dat de Lichtcom- mlssie deze aanvraag heeft behandeld en de administrateur een kostenberekening heeft gemaakt. Dit zal 115.— bedragen. De be doeling te aldaar 4 lichtpunten aan te brengen. Wethouder Valkering stelt voor dese uit breiding aan te houden, daar dezelve In hoofdzaak wordt aangebracht over parti culier eigendom. Spr. zou willen wachten met dezen aanleg, totdat een besluit te ge nomen betreffende de voorstellen voor een gedeelte ondergrondsche leiding langs den RUksweg. waarvan alsdan voldoende mate riaal beschlbaar komt, om deze uitbreiding op uitvoerige wijze, en dan langs den weg vanaf de Schoollaan in orde te brengen. Na een korte bespreking wordt besloten dit zaakje aan te houden. wijziging Raadsbesluit Besloten werd tot wijziging raadsbesluit Inzake voorschot aan het R. K. Schoolbestuur ten behoeve van de R K. Meisjesschool. Vaststelling vergoeding Vastgesteld werd de vergoeding Ingevolge art. 103 L. O. wet 1920 awer de jaren 1925 tot en met 1937. was een totaal bedrag van gebruikt een bedrag van alzoo moest worden geretour- Van het schoolbestuur j ut „Nationale Radiotentoonstelling” van den Bond van Fransche Radiohandelaren het volgend «aar een internationaal karaktei te verleenen buiteniandsche firma’s tot deelneming te laten. In de pers werd er op gewezen, dat de ervaringen van dit jaar geleerd hebben. I lingen te kunnen organiseeren. I Zoo schrijft het leidende avondblad „In- transigeant”: „De noodzakelijkheid ook buiteniandsche firma’s aan de tentoon stelling te laten deelnemen, is zoo vanzelf sprekend. dat de organisatoren der tot nu toe gehouden „nationale radiosalons” dezen naam zonder bedenken in „Internationale radiosalons” kunnen veranderen.” I In ieder geval is het duidelijk gebleken, dat de beste resultaten slechts dan e berei- I ken zijn, wanneer er slechte één gemeen- I schappelijke tentoonstelling gehouden wordt, 1 waarop buiteniandsche en Fransche fabri katen kunnen verschijnen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1929 | | pagina 10