S. KROM Vreeselijk vlieg-ongevai in Californië L. FRANKENBERG, Alkmaar VOORNAAMSTE NIEUWS HET FEEST VAN ’S PAUSEN GOUDEN PRIESTERSCHAP Stoomerij en Ververij Telegrafisch Weerbericht '1 DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN VRIJDAG 3 JANUARI 1930 EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 2 VIER f 40 Onze Kantoorboeken beantwoorden aan de hoogst te stellen eischen. 'e. Het einde van een twist VAN Pastoor J. H. M. Peeperkom BRAND TE BREEZAND Twee vliegtuigen tegen elkander gebotst Daarna in den Atlantischen Oceaan gestort De tien-inzittenden allen omgekomen Reddingspogingen onmogelijk Wordt Wieringermeer één gemeente? Het g ftmoordproces te Szolnok DE TWEEDE HAAGSCHE CONFERENTIE HOOG WATER TE SLOTERDIJK STEEDS ALLE LINIATUREN IN VOORRAAD JOH. LAUWERS Barometers Thermometers PAYGLOP 3 ALKMAAR Gouverneur Van Sandick gaat heen 1 Om met onze aflevering kennis te maken, profiteert U dan van de 20 pCt. PRIJS VERMINDERING. alleen in de maand JA N UA R l Onze naam waarborgt U prima behandeling Brand te Zaandam Het gouden Priesterfeest van Z. H. den Paus HoeZ.H. PiusXIm Sintjan van Lateranen Zijn Gouden H Mis celebreerde. Ondergeloopen grond Geen gevaar voor menschenlevens Geschenk voor het Gouvernementsgebouw bij verlies van een hand. 1 O K een voet of een oog en door het Brand te Breezand. Kard. Pompilj die een N.V. Luchtvaartterrein ia Soiree ten Hore. Leon Datalet is te Parijs aangekomen. (w.g.) WILHELMINA. geval van papegaaienziekte te Wee. I Na de drooglegging De 722.5 te Thors- openbare bijzonderheden over eerste verkeer buiten het VaU- caan. zün ontleend aan het ver- trouwelük verhaal van een Pre laat. die het voorrecht had de plechtigheden van het begin tot het einde bü te wonen) OM TWEE UUR BIJEENKOMST DER UITNOODIGENDE MOGENDHEDEN Naar uit Santa Monica (Californië) ge- meld wordt, zün twee handelsvliegtuigeo in botsing gekomen op 3 mijl uit de kust. Waar schijnlijk zijn 10 personen omgekomen. Nadere bijzonderheden over de opgravin gen van Sodom. is het op^e- „Ik bied Uwe Heiligheid ter gelegenheid der viering van Haar priesterjubilé mijn op- rechte' geluku en'chen aan. benevens de uit drukking der gevoelens, die ik koester voor Haar geluk. Hoogste barometerstand 770.8 m.M. te Zü rich. Laagste barometerstand havn. Verwachting: Meest krachtige, meest Z.- Westeljjke wind, betrokken tot zwaar bewolkt :net regenbuien en tijdelijke opklaringen, iets zachter des nachts, later iets kouder. Een nen. De opvolger van mr. G. W. Sannes in de Tweede Kamer. De Zeereerw. Heer Pastoor J. IL M. Pee- perkorn te Limmen vraagt emeritaat aan. Hooge waterstand met overstroomingen to Sloterdijk. bil verlies van anderen vinger. AUUKAAR Tklifnn: AdmlntotraUo No. «33 Redactie Na. «33 die toe- De directeur van de bioscoop te Paisley in arrest gesteld. De procureur-generaal bü het Amsterdam- sche Gerechtshof heeft tegen een vrouw we gens poging tot vergiftiging van haar man 7 maanden gevangenisstraf gcëischt. Opgericht Twente. Barometerstand 9 uur v.m.: 760. Vooruit. Licht op De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 4 uur 31 min. Het voornemen is. voor het geheele gebied van omstreeks 20.000 hectaren één gemeente te vormen Thans is de Wieringermeer voor- loopig ingedeeld bij de gemeenten Medem- blik, Wieringen, Winkel en Barslngerhom. De officier van justitie heeft In het sensa tioneels gifmengstersproces te Szolnok op nieuw tien boerinnen in staat van beschuldi ging gesteld. ABONNEMENT tNvwar Alkmaar en Agentschappen: per week 25 et; per kwartaal EZS; per peet, per kwartaal 339 b(J vooruitbetaling. De H. Vader liet dan den handkus toe door het Paleis 1 slliek van Sint Jan. De Plechtige Inbezitneming werd de Paus nieuwe kapel ingewijd van de Eerw. Zusters Ursulinen (Moederhuis) te Bergen (N.-H.) Architect J. Leyen. Bergen. De kapel van buiten gezien grenzend aan het Pensionaat. De gouverneur van Sumatra’s Oostkust, de heer L. H. W van Sand’.ck. heeft net voor, nemen op 5 October a s met de „Johan van Oldenbarnevtldt” naar het vaderland terug te keeren. gisch terrein der geheele wereld, die Hij zelf uitdacht, mogelijk maakte en verwezenlijkte, en die H11 nog nooit had gezien, even be- Bjj een botsing tusschen twee vliegtuigen in Californië zyn 10 dooden te betreuren. Te Zaandam Is gisterenmiddag, vermoede lijk door het te heet stoken van een kachel, brand ontstaan In het perceel Oostzijde 377^ Naar de „Telegraaf’’ verneemt, is binnen niet langen tijd te verwachten de indiening van een wetsontwerp betreffende de gemeen telijke indeeling van de einde van dit jaar ol begin van het volgende jaar droogvallende 4 Wieringermeer. bewoond en in eigendom toebehoorende den groentenhandelaar A. Hohensteyn. Huis en inboedel gingen verloren, schade wordt door verzekering gedekt. een oogenbllk wilde rusten. Men leidde Hem toen naar een der zalen van het Paleis van Lateranen waar HU een kwartier alleen bleef. ding, dat zjj om vier uur moesten opstaan Het doel daarvan is hun pas gebleken toen se knielend den zegen van den Paus ont vingen. In het gifmengstersproces te Szolnak zijn opnieuw 10 boerinnen gearresteerd. Ter opening der 2de Haagsche Conferen tie wordt hedenmiddag te 5 uur een plenaire zitting gehouden. De Zeereerw. Heer J. II. M. Peeper pastoor te Limmen, die emeritaat beeft gevraagd en eind dezer zal nenu-u in Huize *evoizen'dnJOï,u.Lt"r!?eD I 3000 - zeheele ongeschiktheid tot werken dooi f TCfl bij een ongeval mei f OC(I bij verlies van een hand, f IOC verlies van een f 50.- b2Ln brauk van uitkeertngen wUUU. verlies van beide armen, beide beenen of beide oogeo doodelijken afloop *vV.* Voel of I I Ew. duim of wijsvinger been ot arm STRAFFE VAN VERLIES VAN RECHTEN. GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL. Allo abonne’s op dit blad zijn ingevolge de 1 (•ten ongevallen verzekerd voor een der aangifte moet op ADVERTENTIEPRIJS; Van regels 1X5; elke regel meer 9X5. RECLAME per regel f MS vore eerste pagina, voor do overig* pagina's tJ» Rubriek .vraag,en aanbod** voorunbetalmg per pinang ng per advertentie van regels; iedere regel meer 6.12 De gouverneur van Sumatra’s Oostkust, de heer L. II. W. van Sandick, zal in Octo ber van dij jaar als zoodanig aftreden. Naar wü vernemen, is gisteravond laat nog een uitnoodiging van den secretaris-generaal uitgegaan naar de leden van de delegaties der. uitnoodlgende mogendheden, om reeds hedenmiddag om twee uur te vergaderen, ter bespreking van de te volgen procedure Naar verluidt, zal van de beslissingen op deze conferentie afhangen of de algemeene vergadering van 5 uur zal doorgaan. EERSTE PLENAIRE ZITTING Naar wü vernemen, zal hedenmiddag 5 uur een openbare plenaire zitting ter opening der Haagsche Conferentie plaats hebben. 9 Benoemd zijn de leden der Commissie van Advies, volgens de Landarbeiderswet 1929. Vrüdag 20 December, de dag, waarop vóór vijftig jaren AchUleus Ratti het H Sacra ment van het Priesterschap ontving, zal een keerpunt blüken in de geschiedenis, omdat Z. H. Plus XI vrijwillig uit de Vatlcaansche Gevangenschap trad, welke sinds 20 Sep tember 1870 had geduurd Weliswaar had de Paus reeds op 25 Juli het Vaticaan verlaten voor de groote Sacramentsprocessie op het Sint Pietersplein. Dit kon echter hoogstens •en bezegeling beteekenen der Overeenkomst van Lateranen. want de Pausstoet hield zich bü die gelegenheid angstvallig binnen de grenzen der Stad van het Vaticaan. Het klaarblükelük eind van de breuk tusschen Vaticaan en Quirinaal, officieel gesloten met de onderteekenlng van het verdrag dat de Romelnsche Kwestie annuleert, is er nu. en het kwam op den vijftlgsten verjaardag van Plus’ Priesterschap, nadat op den zevenden verjaardag Zijner Pauskeuze de opheffing der scheiding tusschen den H. Stoel en Ita lië bekrachtigd was. Een historisch Jubeljaar wordt daarmee besloten. Lépicier, zoeken wilde, nu zich daarvoor de gelegenheid Dezer dagen werd door Mgr. Aengenent de voordeed. Vergezeld door den Directeur, Mgr. Er- cole. maakte Hij een kleinen rondgang welke echter, ondanks den korten duur, zijn re sultaten jiad. De bezoekers zullen binnen kort enkele veranderingen kunnen opmerken. Een bezoek aan het Mlssie-Museum De plechtigheid was daarmee ten einde en het bleek dan ook voor allen een groote ver rassing te zijn flat de Paus niet dadelijk naar het Vaticaan terug keerde. Z. H. wilde ech ter eerst nog een bezoek brengen aan het Mlssie-Museum dat In het Paleis van Late ranen is ondergebracht Z. H. Plus Xi hc.d altijd een groote liefde voor dit Paleis, een der mooiste van Rome dat Hij steeds lief nad als den eigenlijken zetel der Pausen er als de bewaarplaats van twee vermaarde kunstschatten, de musea van profane en antiek-christelijke kunst Bekend is het. hoe Kard. AchUleus Ratti, Aartsbisschop van Milaan, In de enkele uren die hij In Rome doorbracht, alvorens zich In het Conclaaf te begeven, dat hem tot Paus Plus XI Kiezen zou. nog een lang bezoek bracht aan dit Paleis en hoe Hij. nadat het plan In Hem opgekomen was om de Missle tentoonstelling. In het Vaticaan gehouden gedurende het Jubeljaar 1925 met uit elkaar te laten vallen en verloren te laten gaan, maar te bestendigen en te verrijken In een museum, zonder aarzelen daarvoor het Pa leis van Lateranen bestemde Geen won der dus dat de Paus Zijn eerste groote werk, het Mlssie-Museum. de grootste, rijkste en meest gevarieerde verzameling op ethnolo- Naar Sint Jan van Lateranen Het was nog volkomen nacht, toen Z. H. Plus XI Zijn particuliere vertrekken verliet en zich over de Scala Regla naar den Da- masus-hof begaf. De H. Vader droeg een zwarten mantel en hoed, had geen gevolg bü «j^Len werd slechts vergezeld door Zün Kamermeester Mgr. Caccia Domlnlonl, en 1 door Zijn Sacrlsteln. Mgr Zamplnl. Mgr. Cremonesl. ’s Pausen Aalmoezenier, die ook aan zijn ambt het voorrecht dankte van »ee te mogen gaan, was des nachts plotse ling zoo ongesteld geworden, dat hü het bed moest houden. Aan den voet der trap wachtte reeds de Graham Paige welke Z. H. onlangs ten geschenke ontving en nadat de Paus was in- gestegen. werd dadelijk weg gereden. Aan de grens der stad van het Vaticaan 'Wtehtte eer andere auto, waarin de Gouver- neur. Serafim, en de Commandant dei Pau- L zeUjke Gendarmerie, De Mandate, hadden L Plaats genomen. Deze wagen ging onmidde- ■élfc voor de pauselüke limousine rijden. e ■tfeine stoet werd gesloten door twee auto's ^Bet enkele Prelaten. vrij grooten afstand tusschen het Vatl- H^wi en de Aart-soa- liiek werd in norren -Uö 7 ®jegd. Reeds een paar minuten over hall- Mureed men door de wyd-openstaande Mtet Paleis van Lateranen binnen. Bus die dadelük Zijn auto verliet ^gngen door Mgr Marchetti Seivag- der Propaganda Eide door ^^Dlrecteur van het in het pa- dorp Sloterdijk. thans gemeente Amsterdam, heeft hierdoor veel last van het water ge kregen. Het water loopt de huizen binnen tot groot ongerief der bewoners. Deze bren- gen hun huisraad naar de hooger gelegen verdiepingen Ook langs den spoorweg naar Haarlem J tot den in aanbouw zijnden Ceintuur- spoorweg veel water tegen den dük. Onmid- dellijk gevaar dreigt niet en er zün maatre gelen genomen óm het water te keeren. Men meldde ons gisteravond: Tengevolge van den hevlgen storen water van den Haarlemmer trekvaart zwiept. Vermoedelük kon het water niet vol doende worden afgevoerd en dientengevolge is het over de schoellngen heengeloopen. Nader wordt bericht: Uit Santa Monica in Californië wordt een vreeselük vliegongeval gemeld, waarbü 10 personen het leven hebben verloren. Twee vliegtuigen die gebruikt werden bü het op nemen van een film voer de Fox-Company vlogen op ongeveer 680 meter hoogte, met volle kracht tegen elkaar en stortten in den Een radikale, doeh onmenschelüke oplossing KAAPSTAD 2 Jan. (Reuter) Na een twist tusschen twee Europeanen te Reitz 1 Oran Je-Vrijstaat) bracht een hunner onder het bed van den ander een kist met 25 K.G. dynamiet tot ontploffing. Beiden werden in stukken gescheurd. Donderdagmiddag werd branu ontdekt op het bedrül der N V Geor. Nieuwenhuis aan den Meerweg te Breezand.. Luitenant-generaal J. J. G. baron Van Voorst tot Voorst 60 jaar officier. De beteekenis der plechtigheid Ondanks de stilte, waarmee 's Pausen bezoek aan de Basiliek van Sint Jan van Lateranen omgeven is geweest, beteekende de eenvoudige en betrekkelük korte plechtig heid, dat Pius XI bezit nam van Zün Ka thedraal. De Sint Pieter dankt namelük haar faam uitsluitend aan haar ligging naast het Vaticaan en de mogelükheld om er, van de Vatlcaansche paleizen uit, sonder den open baren grond te betreden, in door te <]ringen. De Kathedraal, de zetelplaats van den Paus In Zün hoedanigheid van Aartsbisschop van Rome. Is en blüft de Sint Jan van Latera nen. Door de moeUükheid. welke voortvloei de uit de Romeinsche Kwestie konden Leo XIII, Plus X. noch Benedictus XV de Basiliek in bezit nemen. Het laatste pauseUJk bezoek aan de Sint Jan had plaats op 19 September 1970 door Plus IX. In den vooravond der Verovering van Rome beklom deze Paus eerst de H. Trap, welke er vlak tegénover gelegen is, en zegende daarna de pauselüke troepen, die er voor paradeerden. Behalve dat de Sint Jan van Lateranen Zün Bisschopszetel is, heeft echter Z. H. Plus XI, vooral op dezen dag. nog een geheel andere reden van persoonlüken aard gehad om Zün Gouden Priesterschap daar te vie ren. Op 20 December 1879 toch werd Hü in deze Basiliek Priester gewijd door Z.Em Kard. Monaco la Valletta, Vicaris v. Rome. B. en W. van Hilversum stellen den raad voor in de Kosten van de vervaardiging van een wandtapüt ten behoeve van het nieuwe gouvernementsgebouw der provincie Noord- I Holland een büdrage te doen schenken van I t 2000 onder voorwaaide dat in het tapüt 1 het wapen der gemeente wordt geweven en 1 oat de teeKening van net taput aan de goed keuring van het college wordt onderworpen. In de vliegtuigen bevonden zich 10 per sonen. die allen omkwamen. Tot nu toe werden drie dooden geborgen. Meer dan 20 snelvarende motorbooten vertrokken onmiddellük na het ongeval, om te trachten nog redding te brengen, hetgeen echter zeer moeilük was. daar de zee hier bedekt is met banken en de overblijfselen der vliegtuigen dientengevolge geheel door slingerplanten waren omgeven. De hoop op redding werd spoedig opgegeven. Onder de slachtoffers bevindt zich ook de productie- Op den drempel daarvan werd de Paus ontvangen door Zün Vicaris, den Aartspries ter der Basiliek. Kard. Pompilj die een woord van welkom sprak en dankte voor de groote eer De H Vader wilde antwoorden, maar was plots Zün ontroering zoo weinig meester, dat Hü eenigen tüd oehoefde om Zich te herstellen Ten slotte fluisterde Hü enkele woorden, die niet konden worden op gevangen. en zegende dan Kard. I die in het Paleis van Lateranen verblijft en zoo ook het voorrecht genoot aanwezig te mogen zün. de kanunniken van Sint Jan en de leerlingen van het Lombardisch College en het Romeinsch Seminarie. Door Kard. Pompilj werden den Paus de symbolische sleutels der Sint Jan van Late ranen aangeboden, een gouden en en een zilveren. De H Vader nam ze aan. beschouwde ze even aandachtig en gaf ze daarna terug. Z. H. Pius XI knielde dan neer en omhelsde lang en Innig het kruisbeeld der Basiliek, dat Hem weer door Kard. Pompilj voorgehouden werd. Met wüwater dat hem de Kardinaal-Vi caris aanbood, zegende Hü ten slotte de aan wezigen en Zün Kathedraal. Daarna was voor het eerst sinds 1870 de Sint Jan van Lateranen weer In bezit genomen door den Paus en maakte men zich op voor den ge- brulkelüken rondgang door de Basiliek Voorafgegaan door priesterstudenten en de Kanunniken, omgeven door de Kardinalen en Prelaten, ging de H. Vader eerst naar het Sacramentsaltaar waarvoor Hü langen tüd In aanbidding doorbracht. De Schola Can- torum hief Intusschen, onder leiding van den bekenden directeur der Slxtünsche Kapel. Mgr Caslmirl, het Tu es Sacerdos Magnus aan. Toen de H. Vader Zün aanbidding be ëindigd had, schreed men naar het altaar der Confesslo waar Z. H. de hoofden der H. H. Apostelen Petrus en Paulus welke er be waard worden, vereerde. De II. Mis van den Pans Ten slotte begaf de H. Vader zich naar de abels en knielde op een bidstoel voor den pauselüken troon. Ook 's Pausen voorbereiding tot de H. MIs duurde opvallend lang. De Schola Cantorum voerde vele gezangen a capella uit die In dc wüdsche, stralend verlichte Basiliek eei: zeer devote stemming verwekten. De zang verstierf en een diepe stilte viel In. toen Z. H.. na met de gewüde paramenten be kleed te zün, het pauselük altaar betrad Door heel de Basiliek klonk plots zün for- sche, nu geheel beheerschte stem: .Jntrotbo ad altare Del’’. Niet lang echter bleef de H. Vader zoo Zün aandoening beheerschen als Hü dit het eer ste moment deed. Reeds bü de Oratie was Zün stem veel zwakker en Zün lezing van het Epistel was nauwelüks, die van het Evangelie heelemaal niet meer te verstaan. Voor de Lavabo maakte Hij een lange pauze, waarbü Hü Zich met belde handen steunde op de altaartombe. Onmiddelük voor de Consecratie en dadelük na de Communlo rustte Hü eveneens langen tüd. Opvallend lang was dc tüd dien Hü nam voor de Memento's. Twee malen büna een kwartier. Ook onder dc aanwezigen was de ontroering groot. Bü den Apostolischen Zegen, die de H. MIs besloot, was de H. Vader niet in staat het .Benedlcat vos’’ hoorbaar uit te spreken. Hü beefde zoo zeer, dat Mgr Caccia Domlnlonl. die met de overige aanwezigen geknield lag. opstond om Hem zoo noodlg te ondersteu nen. Na de gewijde paramenten te hebben afge legd. begaf de Paus zich terug naar den bidstoel Waar Hü Zün dankzegging deed om vervolgens plaats te nemen op den troon. Men liet Z. H. even den tüd om Zich wat t herstellen, waarna Z Em Kard Pompilj gevolgd door alle aanwezigen, neerknielde om met een voet- en een handkus de gebruike- lüke hulde te brengen aan den Paus Tot slot verleende de H. Vader Zün Zegen, knielde nog een oogenbllk voor het Aller heiligste en verliet dan de Basiliek. Hü was toen weer geheel Zlch-zelve en onderhield Zich op vertrouwelüke en soms schertsende wüze met de Kardinalen, Kanunniken en vooral met de priesterstudenten, die nepi vergezelden Ten laatste echter moest Hü Kard. Pompilj toch toevertrouwen, dat Hij De voorbereiding Zooals reeds te voren medegedeeld, was bet s Pausen verlangen, den 20en December in alle stilte te herdenken en de feestelük- heden uit te stellen tot Zaterdag Te dien einde wenschte Hü. dat de Basiliek voor 't publiek gesloten zou zün en dat de H. MIs, die Hü too opdragen, alleen werd büge- woonC door den Aartspriester Pompilj, door het Kapittel, door de leerlingen van het Lombardisch College, waarvan Hü zelf eens student was. én door de leerlingen van het Romeinsch Seminarie, die deel uitmaken van de aan de Basiliek verbonden geeste lijkheid. Het plan, om zich naar de Sint Jan van Lateranen te begeven, kwam van den H. Vader persoonlijk. Hü hield het geheim ot in den namiddag van Donderdag toen Hij er een bespreking over had met Z.Em. Kard Gasparrl, Secretaris van Staat Toen er geen beswaren tegen de uitvoering van ’s Pausen voornemen bleken te bestaan, droeg Z. H Z|jn kamermeester. Mgr. Caccia Domlnlonl op de noodige maatregelen persoonlijk te treffen. Zoo bleef het geheim niet alleen in en buiten het Vaticaan. maar zelfs in de onmlddellüke omgeving van Z. H. Plus XI bewaard. Degenen dié het eerst In kennis werden gesteld, waren de Aartspriesters der Basiliek. Z.Em. Kard. Pompilj. en de Rectoren van het Lombardisch College en van het Ro meinsch Seminarie. Mgr. Caccia Domlnlonl elschte dat zü hun stilzwügen zouden zwe ren. De Kanunniken ontvingen de mededee- llng om tien uur s avonds, een tüd zoo ón mogelijk dat de leden van het Kapittel die bulten Sint Jan wonen en dat Is de groot- t ste helft; niet meer gewaarschuwd Kon den worden. De studenten van genoemd col lege en seminarie ontvingen alleen de tij- De Terugtocht naar het Vaticaan Toen de Paus in de poort van het Pa leis terugkeerde, wachtten Hem daar al degenen, die Hem daar eerder hadden be groet en ook zü. die In de Basiliek aanwe zig waren geweest. Het uur van scheiden was evenwel nog niet gekomen, want de H. Vader begaf zich naar den anderen vleugel van het gebouw, waar hij eenige minuten doorbracht In de Zaal der Pausen, welke his torisch geworden Is. sinds er 11 Februari de Overeenkomst van Lateranen onderteekend werd. Eerst daarna nam de Paus met een korte, j laag gelegen gedeelte van het vroegere hartelüke toespraak, waarbü Hü den gouden kelk, die Hü tijdens de H. Mis gebruikt had, ten geschenke gaf aan den Sint Jan v. La teranen. afscheid van de aanwezigen, die Hem bü Zün vertrek geestdriftig juichten. Dit gejubel werd buiten herhaald door de weinigen, die, op het gerucht dat de Paus In den Sint Jan was, naar de Basiliek waren 8 gesneld. Natuurlük was het scepticisme vrij groot. Des te luidruchtiger ultte zich daar om het enthousiasme, toen het neergelaten gordün voor het portierraam werd wegge schoven en een hand, waaraan de vlsschers- ring duidelijk zichtbaar was, een zegenend gebaar maakte. Aan den Ingang van het Vaticaan had niets opvallends plaats. De auto's hielden even in, de Zwitsers knielden, als gebruike lijk op één knie en de Paus zegende. Om half elf keerde de H. Vader In Zün appartementen terug. De brand brak uit in het leixerl bewoond door den neer J de Ridder, ontstond In den schoorsteen en woekerde door aer nevlgen storm, zoo te] aan. dai in Kurten tüd het geheele gebouw een prooi der vlar. ncn werd. De paarden en eenig gereedschat werden nog gered. Nabü staande gebouwen hedden geen let sel. Verzekering dekt de schnde. .Onderstaande treffende nadere leis gevestigde Mlssie-Museum c„ bijzonderheden over ’s Pausen volledig personeel; allen ontvingen geknield den zegen. Mgr. Marchetti Selvaggiani sprak eenige woorden van welkom, waarop de Paus antwoordde met Zün vreugcie te betuigen, dat Hü eindelük Zün ..pastorie’’ Z. H. ge bruikt gaarne deze uitdrukking voor het Paleis van Lateranen waar vroeger de Pausen hun verblijf hadden; - betreden mocht en °Pjn»an naar „Zün Kathedraal’’ 1 de aanwezigen tot en begaf Zich vervolgens naar de aangrenzende Ba- NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD -ONS BLAD -C Een geluk wensch van H. M. de Koningin De „Osservatore Romano” bevat thans onder de gelukwenschen. die Z.H. den Paus ter gelegenheid van zün gouden priester jubilé langs telegraphischen weg zün toege zonden. door de vorsten en de staatshoofden ook den tekst van het telegram van Hare Majesteit Koningin Wilhelmina. Het luidt (vertaald) aldus: DE NIEUWE KAPEL DER EERW. ZUSTERS URSULINEN TE BERGEN (N.-H.)

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 1