Gemengd Nieuws ALKMAAR Provinciaal Nieuws I Telegrafisch Weerbericht Onder een auto 1 Boerderij afgebrand MARKTNIEUWS KERKNIEUWS f 35.000 VERDUISTERD Inleiding van prof. Brom HEILOO GEVAARLIJK HEIMWEE I -- DE MYSTIEK DER MIDDELEEUWEN SCHAGEN LIMMEN Na ontdekking zelfmoord gepleegd NED. STAATSLOTERIJ HOOGE PRIJZEN De vergiftiging aan boord van een Noorsch schip Sint Vincentiusdag KOEDIJK reclasseering. zooals die ons is geschetst, is vindt in den gezinsvoogd de liefdevoUe kracht heer kind. door 17.000 1930. •naar ge- len tot verheugenis. Mgr. heeft immers de de vergadering en heette allen welkom. I gesprokene van den heer Wildeman - T_1 X 'TArrf rioi rl io altijd veel liefde gehad voor de kloostercon De secretaris, de heer Bruul. las daarop men- zou en .J> voor- product blzonder geschikt. .Jml' uitstekende diensten het nieuwe gemakkelljkst en vlugst met water een beetje ,Jmi" (op 10 Liter 10. Over dit compromis-voorstel zal voor sluiting onder dank voor leden en Het onderzoek I FAILLISSEMENTEN. Loe- t en in Francl bü die klndi heer rijden op de Hellooër ijsbaan. -Je ver- I SP*- “•t' b« - gadering op de gebruikelijke wijze gesloten. deTJu?‘e be‘ HET SCHOONMAKEN VAN VOORWERPEN. DIE ERG VUIL EN VET ZUN onze zorgen zijn of worden toevertrouwd. Hierna worden door den Zzereerw. Kapelaan de slotgebeden verricht en de vsr- dat gedurende verscheidene jaren stelselma tig Noorsche schepen met een lading ferro - zette haar onderzoek voort en den inspecteur, belast met dit onderzoek, bleek uit het zak- wordt, zegt spr. Bü samengaan staat niet alleen het officieel Heiloo achter ons. doch Januari. 2500 Kg. 1ste ijssport. 1 waar nu prettig' deze In Verkocht Het woonhuis aan den Hollen weg, eigendom van den heer D J. Kroes, is ‘i verkocht aan den heer Jb. Het onderzoek naar de oorzaak van de ver giftigingsverschijnselen. welke zich aan boord van het Noorsche sa. „Zeta" bü studenten bobben voorgedaan en tengevolge waarvan drie patiënten zijn overleden, is nog in vollen gang. De sectie, welke met toestemming van de Noorsche regeering op één van de lijken wordt verricht, zal voor het grootste gedeelte bestaan uit scheikundige analyses, zoódat er gerulmen tijd mee zal heengaan, voor Iets van het resultaat bekend is. Zoodra ’t schlu met de patiënten Rotterdam aankwam en toen bleek, dat van zeeziekte zooals de kapitein aanvankelijk dacht geen sprake was, meende men met vergifti ging ten gevolge van het gebruik van methyl alcohol te doen te hebben. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat de studenten geen spi ritualiën hebben gebruikt. Vervolgens zocht men een oorzaak in het feit dat de passa giers worst hadden genuttigd, welke mis- eehlen ondeugdelijk kon zün, maar toen bleek dat de bemanning van dezelfde worst gegeten had, verviel ook deze hypothese. De politie H. Wijding Naar wjj vernemen, zal de Eerw. Frater P. Rozing op 9 Februari a.s. de H. Wijding van het H. Priesterschap ont vangen In de Kapel van het Missiehuis der Paters van het Goddelijk Woord te Teterin- gen bij Breda. Kind zwaar gtorond In de Groote Kattenburgerstraat te Am sterdam Is gisteren een zes-jarlg kind door een auto overreden. Het kind werd zwaar ge wond en overgebracht naar de O. L. Vrou- we-Gastbuls, waar het is opgenomen. Naar aanleiding van een advertentie, voor komende In ons nummer van heden, ver zoekt men ons opname van het volgende: Juist dit werk bezorgt de huisvrouw dik wijls veel last.Afwaschbakbdn, badkuipen, emmers, wrljfdoeken. kortom alle voorwerpen,- slllcuim Rotterdam’s haven hebben bezocht, dlge zonder dat zü In het bezit waren van een verklaring. Besloten wordt dat morgen aan Alkmaar is. béide vereenlglngen voorloopig 9 aanwijzen, terwijl als voorzitter voorloopig zal optreden Jhr H. van Foreest, te Heiloo. Uit het bestuur zal benoemd worden een Dag. Bestuur, bestaande uit vijf perso nen. Naast den voorzitter zal Heiloo hier voor aanwijzen twee leden, een secretaris en een algemeen bestuurslid; Alkmaar eveneens twee leden, een penningmeester en een on dervoorzitter. 7 De wedstrijden aan de nieuwe vereenl ging toegewezeit zullen allen worden verre den op de IJsbaan Heiloo. 8 Een van de leden van het Dag. Bestuur, i door een daartoe te benoeinen commissie, zal meer speciaal worden belast Statuten De Staatscourant" bevat de statuten van „Algemeen Belang", gevestigd alhier. die door het gebruik olie- en vetachtig zijn geworden, kan men slechts met de grootste moeite weer schoon krijgen. Thans Is er In de winkels onder den naam .Jml" een mid deltje verkrijgbaar, dat als vaat- spoel- en reinigingsmiddel verkocht wordt en een bui tengewone uitwerking heeft. Vuil en vettige Veel ging verloren Op den VaartdUk onder de gemeente Heer- Hugowaard Is de boerderij van den heer J. .Cutter in brand geraakt. Slechts de bewo ners en de paarden konden zich redden. De motorbrandspult van Heer Hugowaard kon het woonhuis naast de boerderij behouden Een voorraad winterkool ging mede verloren. De oorzaak van den brand is onbekend. Alles is verzekerd, behalve de kool. Tooneduitvoerlng ..Als je nog een Moeder hebt" is de titel van het tooneel- stuk. dat Zondag 12 Januari as. in de Concertzaal van den heer J. Groot, alhier, zal worden opgevoerd. Eerst voor een stampvolle zaal te Heerhugowaard opge voerd, zal .JJindua”, het Gemengde R. K. Tooneel uit Alkmaar, dit op bovengenoem den datum alhier opvoeren. ..Als je nog een Moeder hebt”. Is een le vensschets, een stuk, dat vooral voor onzen hedendaagschen modernen tijd zoo leer- zou Alkmaar water in den wijn willen doen. Deze elf artikelen zijn het resultaat, dat elf punten zij nneer gelegd. maar aan het •r nog een reclasseering In beperkten zin bereikt is en bij niet aanneming van een of bestuur de bevoegdheid gevende om kleine Eden- meer artikelen en bij wijziging komt allee wijzigingen aan te brengen. De heer Wildeman zegt te gelooven, dat het toch democratischer is de artikelen te behandelen desnoods op een volgende ver gadering. Een levendige discussie blijft en daaruit blijkt, dat aan den datum van 9 Januari moet worden vastgehouden, waarop de heer WUdeman vraagt, of we daar zoo aan ge bonden zijn. Morgen vergadert Alkmaar en daar kan uitstel ook nsar voren komen Maar Alkmaar zal wel aannemen, want al leen Alkmar kan er bij winnen. De heer v. d. Vall zegt de sterke in druk te hebben, dat geen andere voorwaar. Blljkens de mededeellngen waren kas en boeken in orde bevonden; er was t 10503.37 In kas. Aan het adres van het Comité der Ver- eenlglng van Burgemeesters en Secretaris sen Inzake de classificatie van onderwijzers ten plattelande werd adhaesle betuigd. Van de afd. Koedijk van den Bond *t Instituut van gezinsvoogden op de conferen tie te bespreken, alsook wie zich daarvoor wiilen en kunnen beschikbaar stellen.' Als iedere Conferentie die namen aan den Secre- taris wil opgeven, zal deze zorgen, dat den Kinderrechter die lijst ter hand wordt ge steld. opdat bü voorkomende gelegenheid hieruit kan geput worden. Uit de rede van den heer Nuyens is ook gebleken, dat er geld voor noodig is. raadt aan, dat Iedere conferentie voor dtt liefdewerk een jaarlük- moeten hebben, afgegeven door het quaran- sche donatie wil geven, talnestation. De directeur van den keurings- de vereenlging gewerkt hebben. De heer WUdeman zou aan de vergade ring willen vragen of se in beginsel sou willen aannemen of iet. De voorzitter doet het voorstel om in be ginsel te besluiten tot de fusie zooals In dé ne klein zou noemen en sprak de hoop uit, dat het heerlijke vruchten zou dragen. Hierop vroeg Mgr aan Maria, den Zetel der Wijsheid, een büzondere genade voor de zen Bissehoppelljken zegen, dien hü aan alle aanwezigen verleende. Vervolgens werden de relikwieën bijgezet in het Hoogaltaar. Om 8 uur sprak P. dr. L. Reypens S.J. uit Antwerpen over den invloed van Ruusbroec Marton* van Weelde, kellner, Loodsgracht 1. Den Helder; Mr. W. H. Ubbens. r. c.: Mr. Arn. Veldman, cur. Coenraad Muis, bakkersknecht te Stik huizen. Mr. N. Muller r-c.; Mr. H. H. J. M. Kusten, cur. Stanislav Hoeèk, kappersbediende, Kraan- ruurt 8. Alkmaar. Mr. A. M. Ledebosr, r.-e.; Mr. L. «n Cuv’-'i-ne. e”T. Gedeponeerd is de eenlge ultdeelingslüst in het faillissement van Corstlaan den Her tog. zonder beroep, te Blokker (curator mr. Thomas); geen ultkecrtng. Op het vroegere keizerlijke landgoed Eisen- erz in Stiermarken heeft zich een tragedie afgespeeld. Het landgoed is tegenwoordig het eigendom van drie kinderen van Frans Fer dinand, hertog dr. Max von Hohenberg, vorst Ernst von Hohenberg en gravin Sophie von Nostltz. Sedert eenigen tüd reeds had men vermoed, dat er een en ander in het admi nistratieve beheer van dit landgoed niet in orde was en daarom zün Max en Ernst met hun advocaat uit Weenen, dr. Stritz, den rechtskundigen adviseur van ex-kelzerin Zita, naar Eisenerz getrokken om de boeken na te küken. ZU namen twee accountants mede. De eerste boekhouder van de administra tie van het landgoed, Anton Ptltschek, ver wijderde zich plotseling tijdens het onder soek. men wachtte gerulmen tüd en toen hü niet terugkwam, ging men eens küken. waar hü was gebleven. Ptltschek» vrouw verklaar de, dat haar man zün jas thuis had laten hangen en daarom gingen een paar gendar men in de omgeving van het huis naar den boekhouder zoeken. Ur n lang zocht men te vergeefs en eindelük. tegen tien uur "s-avonds. vond men hem dood op den zol der van zün woning. Hü had zich met *n revolver, welke hü nog in de hand hield, een kogel door het hoofd gejaagd. Bü het onderzoek van de boeken bleek, dat Ptltschek niet minder dan honderddui zend schillingen verduisterd had flulsterd; ,Jk zeg u tot weerziens. Hoort u goed, tot weerziens' .En de gewezen inspec teur wüst den agent een gezeten man In een grüs pak. die spreekt met een donkerbruine dame in een opvallende citroengele japon. De heer heeft een langen vollen baard. „Hü heeft zün baard laten staan om zich onken baar te maken", fluistert Grassin. De agent stelt den politiepost in kennis, maar het paartje is opgestaan, zonder haast, steekt het plein pver, neemt een taxi en verdwünt. Vier maanden later kwam een scheepsma kelaar uit Venezuela, die den stoutmoedigen streek van dr. Bougrat bevestigde. In Cara cas had hü er het eerst over hooren spreken Van daar ging hü rechtstreeks naar Valen cia naar de villa der Bougrats, waar zün landsman hem het volgende verhaal deed: ,MUn vrouw, de donkere, jonge dame, die u ontving, brandde van verlangen om Frank rijk te leeren kennen. Ik zelf wenschte nog eenmaal terug te komen. In Caracas namen we een boot naar Rlo en van daar een naar Bordeaux. Acht dagen in Parijs, een kort oponthoud in Lyon, mün vaderstad, en ten slotte ook in Marseille, waar ik allerlei oude plekjes opzocht. In de rue Saint Féreol ging ik een Bodega in en mün oude kennis, de barman, herkende me niet met mün baard. Alleen één dag had ik een kleinen schrik, in da Allée Mellhan, bü een promenadeconcert, toen ik toevallig een ouden inspecteur van politie in zün gezicht keek, die mü maanden lang als gevangene heeft begeleid. Ik ben wel koelbloedig en weet dat ik onschuldig ben, maar den volgenden ochtend hebben senor en senora Cantlllez toch den tfein naar San tander genomen”. LOTERIJ VAN WOENSDAG 8 JANUARI 3000: 14105. f 1500: 16532. 7 100 5839 «340 9013 10911. bestanddeelen worden er in een ommezien mee verwüderd. Ook voor houten en steenen vloeren, vensterruiten, enfin, voor alles, wat t schoongemaakt moet worden, is dit nieuwe bügestaan 1~‘"v«»t” zal de huisvrouw speciaal in het voorjaar bü den verplichtingen der vereenlging en grooten schoonmaak ■*-*•-■- -** bewijzen. Gistermorgen heeft Mgr. C. A. A. van Son. deken van Nijmegen, in de kapef^van de „Carmel” te Nümegen, een gezongen H. Mis opgedragen, daarbü geassisteerd door de ’zeereerw. Paters Benvenutus van Venray O. Cap., en Dom Alb. Royen O.S B Om 10 uur opende prof. dr. G. Brom de voor de spr. dank bracht aan den heer Boersma. Thans heeft de Alkmaarsche üs- dub zich direct in verbinding gesteld met het bestuur dezer Ijsclub. Van weerskanten werden commissies benoemd, welke verga derden, eens te Alkmaar en eens te Heiloo. Het resultaat, waartoe belde conjmlssles zün gekomen, is neergelegd in 11 punten, i De Alkmaarsche Ijsclub heeft omstreeks 1300 leden en de meesten hiervan zün lid van de Hellooër Ijsclub. en de kapel: Mgr. stemde hiermede VUE IHyWWwlkp M«t WWMSV «5jaa v --o---- - -o -T had Maria, de Zetel der Wijsheid steeds een de Alkmaarsche jjsclub plannen had een üs- voorname plaats tngenomen. baan in te richten in de nabüheld van deze de stad Alkmaar en de aansluitingen naar de stad. I 9. Bü de oprichting der nieuwe vereenlging i -wzullen de baten en schulden der beide oude spoelmlddel .Jml" Men doet in het heete vereenlglngen op de nieuwe overgaan. water een beetje ,Jmi" (op 10 Liter één 1= 1 ve ert lepel). Eventjes spoelen en alles is helder jBnuari 1930 een besluit worden genomen in belde vereenlglngen. Wordt dit voorstel aangenomen door beide j vereenigingen. dan zal Alkmaar 8 leden aan- wüzen. die tjjdelük zitting zullen nemen in het bestuur van Heiloo, terwül de 9 leden van Heiloo met de 8 uit Alkmaar tijdelük het bestuur zullen vormen van de Alkmaar sche Ijsclub, een en ander tot de nieuwe vereenlging is opgericht. 11. Ten einde te voorkomen dat in Alk maar een nieuwe vereenlging zou worden 1 opgericht als onderafdeeling van den IJ. H. N.. zal de zetel van de vereenlging „Kenne- mer IJselub" gevestigd worden te Alkmaar, doch de üsbaan zal worden aangeduid als „Kennemer Ijsbaan" te Heiloo. Van de vergadering wordt nu gevraagd, aldus de voorzitter, een principieel besluit te nemen of deze vereenlging zich hierbü kan aansluiten. Door den heer Jansen wordt gevraagd of deze artikelen allen moeten worden aange nomen en bü niet aanneming van een arti kel of dan alles vervalt. De voorzitter zegt, dat dit niet heelemaal zün opvatting is. Spr. kan zich voorstellen, dat in den boezem van de vereenlging em- bezwaren kunnen bestaan. De heer Bruul is van mcenlng, dat bü wü- zlglng de onderhandelingen mogeUik zullen voor het bouwen van een gebouw veel meer kans van slagen. De heer v. d. Val merkt op, dat het niet gemakkelijk is gegaan om tot overeenstem- 1 mlng te komen. Als vrienden en beoefenaars-- - -- van de üssport zün we bü elkaar gekomen. den bedongen kunnen^ worden. Alle drie Heiloosche leden zün er van, -- j- en blinkt als nieuw. In ’t bijzonder voor kristal is het middel voortrffelük en onover- trefbaar. Voor het naspoelen moet men ook een klein beetje .Jml" in het water doen, jml" is absoluut onschadelijk en doodt alle bacillen. Het kan voor zeer veel doeleinden gebruikt worden. ons gevoel niet laten spreken, ons yerstai zün heel wat woorden gesproken -- overeenstemming te komen. Wü brengen al Dan kan het niet anders of dit grootsch ge baar moet op onze buren in Alkmaar van goede uitwerking zijn; om de baan als Hel- I looërs te exploiteeren, acht spr. beslist on- r’oorgaat. juist. De heer WUdeman is bang om tot een fusie te komen. VÜf J*zr lang heeft dit be stuur door naastig werken het zoover ge bracht. dat het heeft een ijsbaan, die tot Een exploitatie, heeren meenen De heer Hopman vraagt: geen De voorzitter stelt voor, morgen aan Alk- te berichten, hoe het hier geloopen is Gaan we die elf punten behandelen, dan ’--me er niets van terecht. De heer Jansen merkt op. dat niet Alk- Hetloo voorwaarden moet stel- IJsbaan Heiloo. Dinsdagavond werd in het lokaal van „de Rustende Jager”, te Hel- i door en Congregaties heeft gebracht, to dat de bovengenoemde ^vereenlging, welke vergade- Orde van den Berg Carmel hier nu weer eemnieuw studiehui* opende, was een dubbele gêden --w_. altijd veel liefde gehad voor de kloostercon Spr. zegt, dat deze vergadering te geconvo- tfegaues van Zün Diocees, en voor de Onze ceerd als spoedvergadering Lieve Vrouwebroeders van den Carmel niet De secretaris, de heer Bruul. las daarop het minst Maria zal. als Zetel der Wijsheid, de notulen, welke onveranderd werden vast- ds büzondere patrones worden van het ge- gesteld. heele hute en de kapel: Mgr. stemde hiermede De Voorzitter leidt het punt, waarvoor vol blüWfchap in, want in zün voorbüe leven deze vergadering is belegd in, en zegt, dat waarover overeenstemming in de commissie is verkregen. Deze 11 punten luiden als volgt: L Beide vereenigingen worden opgeheven op een nader te bepalen datum. 3. Er wordt ‘opgericht een nieuwe vereenl- ging „Kennemer IJselub", welke zich aan sluit bü de K N. S. B. en IJ. H. N. 3. Van deze vereenlging kan men worden lid of wel abonné van de ijsbaan. Leden kun nen worden alle 18-jarigen en daarboven, die t 1J25 contributie betalen. De abonné’s betalen een büdrage van f 1.— per jaar. 4. De vereenlging vervult alle verplichtin gen haar opgelegd door den K. N. 8. B. en den IJ. H N. en exploltëert de üsbaan Hei loo. 1 5. Het bestuur zal bestaan uit 17 leden, waarvan -*-*- -- personen Hoogste barometerstand 770.9 te ‘Weenen. Laagste barometerstand 733J te Seydis- jord. Verwachting: Meest matige zuidelijke te* zuldwsatelüke wind, aanvankelijk betrokken later half tot zwaar bewolkt, aanvankelijk eenige regen, weinig verandering in tempe ratuur. de baan als Heilooërs te .exploiteeren, maar de vergadering iets Voelt voor fusie dan be- wel voor liefhebsters en liefhebbers van de hoeven deze elf punten geen bezwaar te zün. Hierna wordt overgegaan tot stemming om in beginsel tot fusie te besluiten. De elf punten staan daar los van. Het vooestel tot fusie wordt aangenomen met 15 tegen 14 stemmen. Een levendige discussie volgt hierop. De d. Vall zegt, dat deze uitslag het 1 om verder door te gaan, want verschillend? vóór-stemmers zullen de artikelen aangrij pen om tegen te stemmen. Spr. zou het bestuur in overweging willen geven het voor- nemen. De heer WUdeman vraagt, of voor het nemen van een besluit voldoende is de helft Maar hü kwam er goed door Het was in den zomer vorig jaar in Mar seille, in de Allée Mellhan, bü een prome nadeconcert Aandachtig luistert een politie-agent, als een scherpe fluisterende stem hem uit z(jn droomen wekt: „Hier Grassin, oud-inspecteur van politie. Ik heb zooeven onder de toehoor ders den gevluchten veroordeelde Bougrat ontdekt”. Pe agent veert op. bezint zich echter met een weer, dat in Marseille ook de weg der crimlneele justitie duister is en zegt koeltjes: Jtoo. die dokter, die van cayenne naar Ve nezuela is ontsnapt en daar een door epide mieën geteisterde stad gesaneerd heeft en toen getrouwd is? Die zal er wel voor passen hier te komen. Die heeft niet meer noodig, patiënten van kant te maken en te berooven" Maar voor Grassin is geen twüfel moge lijk: te vaak heeft hü dien schedel gemeten. En na de veroordeeling heeft Bougrat. ter- wül hü de zaal werd uitgeleid, hem toege- btj dan H. Joannes van het Kruis en over tv 1 Overeenstemming van hun beider opvat- ting van het toppunt der beschouwing. (Vervolg' Als de vergadering heropend is, krügt de president der conferentie te Hoogkarspel- Westwoud het woord en dankte voor de ver rassing van hedenmorgen aan de conferentie oereid, wüst op de moellükhedsn waarmede te kampen u geweest en die hans overwonnen te en spreekt den wensch uit, dat de leden der conferentie Hoogkarspel-Westwoud trou we navolgers zullen zün van Ozanam. Uit Bergen klinkt een stem, om de woorden van den Weled. heer Nuyens van hedenmor gen eens dit te onderstreepen. Naast de afspringen. var Staatspensionneering om vrüstelllng van too- neelbelasting voor een propaganda-vergade- rlng. De voorzitter stelt voor het adres naar B. en W. ter afdoening te renvoyeeren. (Al dus besloten). Spr deelt mede, dat op het verzoek gunstig zal worden besloten. Aan de orde was hierna een voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan den gemeentegeneesheer en zuster Molenaar een graticifatie te verleenen voor extra werk zaamheden in verband met vaccinatie, ten bedrage van reep, f 35 en f U. De voorzitter wüst op het vele werk in dezen gedaan. Het voorstel wordt zJia. aan genomen. Volgt pers. ver in Nederland bekend is. welke al'rn lof verdient. dat het cr te dprpsch is. dat de stedelingen hun neus optrekken. Ik kan u zeggen, aldus I spreker., dat zoodra het vriest aller) hopen té 1 rijden op de Hellooër üsbaan. Spr. gelooft niet. dat. bü aanneming van naar, maar Een mooi lokaal is we) wenschelük. doch len. electricitelt op te wekken zullen duur zün. zal worden hoe het hier geloopen -• si”’*’’”’. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) VERGADERING VAN DEN RAAD Gisteren vergaderde de Raad dezer meente. De voorzitter, burgemeester Kikkert opent en wenscht de leden allen gelukkig nieuw jaar. Spr. herinnert aan totstandkoming van de wet inzake flnancleele verhoudingen tusschen Rük en Gemeenten welke voor vele gemeenten van gunstige beteekente is; spr. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT 8 Januari Aangevoerd: 235 vette kalveren. Ie kwali teit 130—136, 2de kwaliteit 130—130, 3de kwaliteit 1.00120 per Kg. levend gewicht; 43 nuchtere kalveren 1431 per stuk; 570 varkens 033—1.02; zware 032—035; vette varkens C 91—093 per Kg. slachtgewicht. HOORN. 8 Jan. 1930 Vette Varkens 7891, Zouters 76. Handel goed. BROEK OP LANGENDUK. 8 Langend üker Groenten veiling Wortelen 2 50—2.70; 700 Bloemkool soort 5.70—1030; 110000 Roode kool 3 —6.60; J5 000 Gele kool 2 50—6 30 60000 Deenache Witte kool 1.10—260; Uien 2—3.80; Groote f 3.90—3.70. NOORD6CHARWOUDE. 8 Januari 3600 Kg. Uien. Nep 3: Drieling f 130— 2; Uien 2.40—2.50; Grove uien f 2.70— 2 90; 500 Kg. Peen (groote) 1; kleins 0.80; 146.800 Kg. .Roode kool 3.10—6.40; 17200 Kg. Gele kool 4.40—6.20 54.800 st. Chineesche Witte kool 1.402 30. BODEGRAVEN, 7 Jan Kaasmarkt. Aanvoer 209 partüen, waarondci 193 met rüksmerk. 3349 stuks, wegende pl m. 79641 Kg. Goudsche kaas met rüksmerk 1ste soort f S3, tot f 56. idem 2e soort f 50f ti, zwaardere zonder rijksmerk f 48f 54. Hand?l matig. NOORDSCHARWOUDE. 7 Januari 1930. 750 K.G. Aardappelen. Blauwe t 2.20230. 4600 K.G Uien f 2.30—2 60; Grove uien f 2.40 —2.70. Drielingen f 1.90—2. 3000 K.G. Kro ten f 0.50—2.20. 33 800 K.G. Roode kool f 3.40 —6.40. 32.800 K.G. gele kool f 3 7Ó—6.40 105900 K.G. Deensche Witte kool f 0.80—2.20. 300 stuks Bloemkool f 8.30—10 40 BROEK OP LANGENDIJK. Veiling van 7 Januari. 5000 k.g. Wortelen f 1.602; 700 stuks Bloemkool. 1ste soort f 6.30830. id. 2de soort f 1; 130.000 k.g. Roode kool f 2.20 S.60; ld. doorschot f 2.10—5.60 50 000 k<- Gele kool f 2.606.25 100.000 k g. Deensche witte kool f 1.30—2.30; 8000 k.g. Uien f 2.20— 2.60; Grove f 2.40—2.60; Drielingen f 1.80— 2; Nep f 2.70; 850 k.g. Bieten f 230. WOONUM. 7 Jan. ,X»e Volharding.” Sprultkool f 3.904.00, aanvoer 5000 pond; witlof. Ie soort 1 0.110.15, 3e soort f 0.08 f 0.10. aanvoer 1000 K.O.; Chineesche kool f 0801.40; roode kooi f 2.304.60; worte len. Ie soort f 11.3011.70, 2e soort f 5.60— f 7.80. BOVENKARSPEL, 7 Jan. „De Tuinbouw". Uien groote gele f 0.701.95; drielingen f 0.600.70; bloemkool, le'soort t 8.90 f 14.40; 2e soort f 730—9.10; ip soort f 0.75 ♦T'TO; roode kool t 230630; gele kool f 2505.90; witte kool fl1.80; spruit t 095. OBDAM. 7 Jan. „De Tuinbouw’. Aan gevoerd werden: 25000 Kg. Roode kool i 1.40 tot f 6.10, 3500 Kg. gele kooi t I.IT—f 390, 10.000 Kg. witte kool f 1—f 1.80, 8000 Kg. uien f 1f 130. HEM, 7 Jan. Zuiderkogge. Bloemkool le soort f 10.80—f 13.40, idem 2e soort f 3.70— f 5.60, witte kool f 2.50—f 2 80, roode kool f 3—f 4.50, gele kool f 4, uien f 0.t>0f 1. BEFMSTER, PUF.MEREND EN OMSTRE KEN. 8 Jan. Blauwe aardappelen 5583 ct. per 25 Kg., Bergers 4453 ct. per 25 Kg Witlof f 2—f 12. Bloemkool f 6—f 16. Roo de kool f 1.20—f 11, Witte kool 1 1.70—f 2.70, Savoye kool f 1.40f 10.60. Sprultkool f 0.60 tot f 1.90 per 15 Kg.. Boerenkool 15—75 ct. per kist. Andüvie f 0 90f 3 40 per 100 stuks. Selderie f 10 per 100 bos. Wortelen f0.45— f 0.60 per zak. Uien 2854 ?t. per 25 Kg., Uien drielingen 2134 ct. per 25 Kg., Prei f 3.60f 4.80' per 100 bos. Appelen: West» landsche Bellefleur f 4t 8 per 100 Kg., Bra- bantsche Bellefleur f 4f 13 per 100 Kg„ Zoete Bellefleur f 4l 10 per 100 Kg., Bis marck f 3f 9 per 100 Kg.. Present van En geland f 11f 39 per 100 Kg. Reinette goud f 7f 27 per 100 Kg. Peren: Comtesse de Paris f 18 per 100 Kg. AMSTERD.AM. 7 Jan. Aardappelen (Be richt van mak. Jac. Knoop). Zeeuwsche Bonten f 230—2.70. Blauwen f 2.40—2.70, Bravo’s 3—2.20. BI. Eigenheimers 1.70 1.80, Roodstar 1.401.50, Juin per 50 k.g. 1.25—130, Eigenheimers J 130—1.70, Blauwe Poters 1.701 80. Bonte poters 1.70—1.80, Bevelanders 1.40-130. IJpolder Eigenheimers 1301.60. Bravo’s 2290. Blauwe Eigenheimers 1.701.80, Roodstar f 1.401.50, Bevelanders/ 1.40 1.50, Noord-HolL Eigenheimers 1301.00. Blauwe Eigenh. f 1.701.80. Roode Star f 1.40150. Anna Paulowna Zand 2.10— 2.80, Hlllegommer Zandaardappelen 2.10— 330, Drentsche Eigenheimers 2.10—330, Flakkeesche Eigenheimers 1.601.70, Juin 50 k.g. 1 251.30. Spuische Eigenheimers 1.60—1.70 per h.1. ’S-HERTOOENBOSCH. 7 Jan. (Botermfjn). Aanvoer 36.700 kg. Hoogste prijs 3.00. laagste 190, mlddenprijs 2.02. PURMEREND, 7 Jannart Coöperatieve Eierveiling Aan voer: 12388 eendeneieren prüs 7790 per 100 stuks. 80194 kippeneieren 80194 kippeneieren: 70-80 Kg. 10; 65-66 Kg. 8.30—8 70 63-64 Kg. 7.80-8-10; 60-63 790—7.70; 58-59 7—7.40; 56-57 Kg. 690 —7.10; 53-55 Kg. 830—«30; 50-52 Kg. f 5 70—6.10 4549 Kg. 590—530 Der 160 stuks. PURMEREND. 7 Januari Pluimveeval- llng Coöperatieve Centrale ElerenveUing aude kippen ps. 1.80-3.40, oude hanen da, 1502; jonge hanen 1.452.40; ouds eenden 0.70035 per stuk: oude kippen 0.95—1.05; jonge hanen 090—1 per Kg. WARMENHUIZEN, 8 Januari 1939 Uien 2.80, Drielingen 130, roode kool 4.00630, 2e soort 3.10—330, uitschot 090—190, gele kool 5906.70, 2e soort 390530, Deensche witte kool 1.40290, 2e soort 0.70030. voorname plaats tngenomen. baan in te richten In de nabüheld van deze Al deze omstandigheden maakten het voor üsbaan. Besprekingen liepen op niets uit. 3, D. H. tot een groote eer. als Blsschop De zomer ging heen, zonder dat er verder van het Diocees, het huls en het altaar van iets van gehoord werd. Tot onlangs een den nieuwen Carmel te mogen wüden. bericht in de Alkmaarsche pers verscheen, Volgaarne verleende Mgr. Z0n Blsschop- waarin een plan bekend werd gemaakt, om pelüken Zegen ook aan het klein congres, een Ijsbaan in te richten onder de gemeente dat hü gezien de deelneming niet gaar- Oudorp. Door de Alkmaarsche ü®club en den heer deeld, dat deze als onderwerp züner rede heeft gekozen: De Vincentius vereenlging en Uit het onderzoek is bovendien gebleken, de Kinderbescherming In een gloedvo le rede, mitlef. De vereenlging sukkelt nog met de die tintelde van liefde voor het kind, schetste verlichting, welke onvoldoende is. doch ze de gewüde spreker ons het kind, het onschul- is niet bü machte zelf electrisehen stroom op bestuur zeer onaangenaam zal treffen dlge kind, wiens jeugd verduisterd wordt te wekken. Wanneer we samengang krijgen. --- door armoede en al de gevolgen van dien, dan kan dat in het belang van de üssport hoe jaren geleden door Ir. aangedrongen werd op rabarber- cultuur, hetgeen echter falikant is uitge komen. Ten slotte concludeert spr. dat het plaat sen van de Gemeente in een hoogere klasse voor de Woningbouwvereenlglng geen uitgang beteekende. St. Fransiscus Liefdewerk voor de jongens bracht worden. Dan krügen we grooter le- ----Pental. (Dit bedraagt nu zoo ongeveer I860). I Ons gevoel aldus spr. zegt, we moe- stel ten het eigenlük' niet doen, maar we mogen we moeten ind laten werken op ons gevoel. Er Plus één. wat woorden gesproken om tot De vo^i sitter zegt dat een definitief be- --I sluit niet is genomen, want dan zou het financiën in de nieuwe'" vereenlging. stetnmencüfer drie vierden moeten zün. De voorzitter voelt veel voor wat de heer v. d. Vall zegt. De heer Rus le er voor dat het bestuur De voorzitter: Da vraag ik me af wat nu te doen, 't Is een moeielük geval. De h«r v. d. Van meent dat er bü door, wer’-en heel andere stemmencijfers zullen komen. welve cüiers voortdurend ongun stiger zullen worden. Het is onbegonnen werk om verder te werken. Olas, porcelein en kristal reinigt men het K‘. .he| nieuwe zujjen pe baten en schulden der beide oude I herinnert aan de strenge winterperiode in 1929, tüdens welke de Raad büzondere steunmaatregelen nam. *Spr. memoreerde de voornaamste Raads besluiten. o.a. inzake de salarisregeling voor Burgemeester, Secretaris en Ontvanger; het besluit tot aanleg van het voetpad door de Daalmeer in verband waarmede spr. dank baar gewaagt van de fln. medewerking van de L. O. C. van f 4000 en de Banne Koedük van f 1500. Spr. vertrouwt, dat da Koedüker Tuln- bouwvereeniglng „De West" als haar fin toestand gunstig is, ook zich zal interessee- ren. Ook van de Boerenleenbank, verwacht spr. eenlge medewerking. Een ander belang- rük besluit was dat tot den bouw van het nieuwe Raadhuis; spr. memoreert den groo ten brand OP 21 April, waardoor 4 hulzen in asch werden gelegd, en de brandweer zeer kranig optrad. De belastlngfactor werd 0.15 verlaagd; evenals het Electriciteltsta- riet dat 6 ct. per K.W.U. werd. Gasaanleg wordt nog overwogen. De tuinbouw was niet gunstig, doch spr hoopt, dat de komende maanden nog ver betering mogen brengen. Spr. hoopt ook dat in de toekomst in deze gemeente de glas cultuur meer mag worden toegepast, hetgeen groote vooruitgang met zich brengt. Tot genoegen constateert spr. de samenwerking in 1929 en hoopt ook 1930 te mogen ondervinden. Namens den Raad spreekt de heer Mulder woorden van dank en wenscht den voorzit-' ter zegen in zün gezin. Spr. onderschrijft den wensch van flnan- cieele medewerking door „De West" en „De Boerenleenbank”. Wat de nieuwe cultures betreft, acht spr toch voorzichtigheid gewenscht, Spr. her innert er aan Hazeloop ming te komen. Als vrienden en beoefenaars en Zondags kunnen zien, dat er te platten aan boord was geweest. Deze lading lui. die dan in de stad komen, raadt aan I ook het officieel Alkmaar. Daar heeft men -- en daarvoor is het instituut gezinsvoog* HA moeilüke kind bü soms zwakke ouders weer geweldig op losse schroeven te staan. ----- heer Jansen Btelt voor> je artikelen die het kind leidt en het behoedt voor val artlkelgewüze te behandelen. of liever herval en het bekwaam maakt om I rfe voorzitter Is het hiermede eens. doch later op eigen beenen te staan. het lükt hem toe, dat het goed is eerst een De Voorzitter dankt dezen spreker, wüst algemeene beschouwing te houden. Het is er op, dat wü in de steden des Zaterdags een moellük besluit, dat van ons verwacht boekje van den stuurman, dat er ferro-sllt- lande iets niet in orde is door de vele jonge- f.1 nn> 1-J1 aa Jl- J-— 1— J- was opgealagen geweest naast dever blij van van de derde klasse passagiers, welke verblü- ven door een houten schot, waarin zich re ten bevonden, gescheiden waren van het ruim. De quarantaine-arts. dr. H. W. Hoess, werd van deze vondst op de hoogte gestéld, maar hü kon eerst niet aannemen, dat er inder daad een lading ferro silicium aanwezig is geweest in de „Zeta", omdat schepen, welke een dergelüke lading voeren, een verklaring Um—veu MVAM MV V w— --- -- -- talnestation. De directeur van den keuring»- De Eerw. heer v. d Eem wordt thans dienst voor waren, dr. Gemsen, heeft daarna welkom geheeten en tevens wordt medege- vastgesteld, dat er wel degelijk ferro silicium met de „Zeta" is vervoerd. Alle drie Heiloosche leden zün er van De secretaris merkt op. dat de gelden overtuigd, dat een belangrük offer gebracht moeten dienen om de baan groot te ma- moet worden. Het is toch onze bedoeling niet ken en dat is een gezonde opvatting. Als ■I Bü samengaan is het mogelük. dat, 1 honderden op de baan zün. dan bü drukke dagen dit getal duizenden zal be dragen. De tent welke er nu staat is wel erg pri- wiens jeugd verduisterd wordt te wekken. Wanneer we samengang krügen. 1 aoor armoeav en ai ne gevuigcn uwu, uau uat au uw uciaiig v»u uc laat zien wat door het Ilefdsvol werken in zün. Daarvoor moeten belangrüke offers ge- 1 T l f„I- -- r-1.ti a t TA IreiifTftTT zzza Romana voor de meisjes, ■n kan bereikt worden, om hen te maken tot echte eenvoudige kinde ren. en hen zoo te- brengen tot God. Geef liefde, breng in die levens liefde en het kind opent zün hart en geeft zich ook geheel. Tracht het kind te bereiken door liefde en gü bereidt het kind een schoone toekomst in dit leven, maar niet minder voor God. In het dankwoord van den Voorzitter,’ dat op het daverend app aus volgde, wordt er op gewezen, dat de Eerw. Spreker ons in deze heeft geweren den weg, die te volgen is. Door liefde het kind te brengen tot God. Aan den Voorzitter restte nu een hartelük dankword te spreken aan den spreker van dezen dag. aan Hoorn, die ons zoo gastvrij heeft ontvangen, aan de opgekomen leden, die thans meedragen een weinig feu sacré, om dit in hun Conferentlën te doen branden 1 tot eigen heil, tot ge’.uk dergenen, d:e aan inleidingen met een korte verhandeling over „Hendrik Mande", schrijver en verbrelder van stlchtelük proza, die de hooge en ernstige levensopvatting onzer mystieken bü ons volk üverig heeft bevorderd. Hendrik Mande was een tüdgenoot van Geert Groote. Omstreeks 1360 te Dordrecht geboren, werd Mande clerc aan het grafelük hof van Holland, verliet onder Invloed van G. Groote’s prediking de wereld en werd in onderhands 1395 als leekebroeder In Windesheta opge- Kaandorp, alhier. niet direct noodzakelük. Machines óm zelf Het voorstel van een fusie kan spr. niet bekoren. Het komt sor. voor, dat Heiloo zich een beetje bang heeft laten maken. Welk doel, vraagt spreker, heeft het voor1 Heiloo om lid te worden van den IJsbond 1 Hollands Noorderkwartier anders dan een groot deel der contributlegelden daaraan af te staan? De heer Kestelük zegt, dat wü. Heilooëers, een baan willen in onze gemeente of in de onmiddellüke omgeving, welke we zelf ex ploiteeren. Spr. noemt het een groot onrecht nver' upe.„_.a net te ue^„en toe nomen. Hü stierf in 1431 in het klooster Slon bü Beverwllk. In den namiddag sprak de Zee-eerw Pater Mattheus Verjans O.F.M. utt Antwerpen over Pater Hendrik van Santen O.F.M. I Z D. H. Mgr. A. F Diepen, Buzchop van I 's-Hertogenbosch, bezocht gisteren de büeen- komst en hield daar een toespraak Mgr. begon met zün groote vreugde er over uit te spreken, dat de stichting der R. K. Unlversltelt in de stad Nltmeg-.n zoo n groot aantal studiehuizen van allerlei Orden l°o, een ledenvergadering gehouden gejuicht, dat dere samensmelting tot stand ring vrü goed bezocht was. jgj kunnen komen. Men wilde een niet De Voorzitter. Jhr. H van Foreest. open- slieclaie Heiloosche Ijsclub. Spr. weerlegt het I - Dit 'cestuur heeft in Alkmaar de volkomen sym pathie. Spr. wüst vervolgens op een nieuw clubgebouw. Spr. gelooft dat wanneer de mie tot stand komt, men hier weinig van 'afgunnen zien op de Ijsbaan. dK heer Middelhof verklaart geen be- wcaMèraar te zün van de fusie met de Alk maarsche ijsclub Spr. kan zich niet voor stellen dat iemand uit de Langstraat büv. naar een polder onder Ouddük zal gaan 1 cm daar te rijden. Spr. vindt het treurig, doch die schen nu komen en zeggen kom met hutje en mudje, dan zullen wü je eens leeren hoe Je een üsbaan moet exploiteeren. Spr. het zeer betreuren als Heiloo toetrad. Spr. Boersma werd een polemiek gevoerd, waar- zal tegen de fusie moeten stemmen De heer Jansen brengt hulde aan het bestuur en betreurt het, dat zoo weinig le den aanwezig zün, want waren er meerderen dan was de hulde aan het bestuur des te grooter geweest. En dat is verdiend. Dit bestuur stelt de liefhebsters en liefhebbers in staat van de schaataensport te genieten. Hetzelfde bestuur zal nu zeggen: we doeken de vereenlging op en beginnen met een nieuwe vereenlging. Deze vereenlging moet bllfv enbestaan. Het bestuur heeft de sym pathie van allen. Die Kraspolder zal toch nooit geëxploiteerd worden. Valt niet, riep spr. het bestuur toe, maar valt u, valt dan op het veld van eer. De heer Hopman «iet niet in, waarom deze fusie niet tot stand sou komen. Dere vereenlging is opgericht om de Ijssport te dienen. (Gelach). De heer Koetelük vindt het wel een beetje hoog dat Alkmaar eischen stelt. Het is niet mogelük, dat de naam veranderd wordt. De heer Rus, aannemer, is een warm bewonderaar voor wat dit bestuur heeft ge wrocht. Spr. zou met de overeenkomst mee kunnen 'aan. Spr. vraagt, staat het vaat dat in het nieuwe bastuur 8 Heiloosche heeren steeds zitting zullen hebben met den heer v. Foreest als voorzitter. Is het mogelük. vraagt spr., dat langza merhand Alkmaar meer en Heiloo minder bestuursleden krijgt. Dan voelt spr. er zoo bijster veel niet voor. De Voorzitter zegt, dat dit inderdaad mo gelük is. De secretaris zegt, dat het plan is in de statuten op te nemen dat Heiloo 8 leden en Alkmaar ook 8 leden in het bestuur heeft en dat Jhr. H. v. Foreest voorzitter is. Wat spr. persoonlük geleid heeft om deze zaak voor te staan is met de angst ge weest. doch spr. meende, dat de gerelllg- heid alleen tot uiting kan komen, wan neer een baan in den omtrek is. We heb ben zoo zuinig mogelük getracht te werken en daarvan weder een bewijs gegeven door, nu de schulden gedelgd zün, de contributie te verlagen tot op 1. Er moet een offer gebracht worden van weerskanten. De heer v. d. Vall beantwoord de spre- j kers en zegt aan het adres van den heer Wijde man, dat geen angst de comnttssle geleid heeft, maar de commissie vindt het jammer, wanneer hier twee banen kort bü elkaar zouden komen. Er kunnen op dere baan heel wat menschen. Ook is de mo- gelükheld onder de oogen gezien om, wan neer dit terrein, dat 35000 M2 groot is, te klein zou werden, aan de vereenlging van natuurmonumenten te vragen om ook het terrein er naast te mogen exploiteern. De verlichting is nu werkelijk niet voldoende. Wü hebben een zeer groot aantal leden uit Alkmaar. 8pr. is er verbaast over, dat de beswaren komen van de Alkmaarders die de zaken zeker zoo goed kennen als wü Spr. heeft de overtuiging, dat in Alkmaar zoo’n mooie baan niet is. Spr. brengt in herinnering, dat in dit bestuur reen’e'-en rtttlng hebben, dien met hart en ziel voor zaam ia. Denken wfj slechts aan de „Gerechtig heid Gods” en ,Fén die niet geteld werd”, welke zoo keurig werden gespeeld. Zeker zal Zondag de zaal wederom tot in de «terete hoeken bezet zün. Zie verder de advertentie in dit nummer.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 3