F [Vrouwenhanden] I blijver, ondanks alle huishoudelijke arbeid I igaaf, zacht en blank dcor I PUROLj T DE VLUCHT UIT DE POPPENKAST VAN JAN KLAASSEN EN TRIJNTJE RADIO-ÓMROER Een brutale aanranding De Ziektewet LANDBOUW EN V1SSCHER1J De GEMENGD NIEUWS STOOMVAARTLIJNEN LUCHTVAART ONDERWIJS M. Fr. Elkerbout De studie in het Chineesch De moord onder Stompwijk Ma I TT De postvluchten op Indië Ai - - De controlewerkzaamheden der Rijkslandbouwproefstations De leiding te Hoorn De ontploffingsramp te Groningen BEMOEIINGEN VAN HET RIJK OP LANDBOUWGEBIED De verzakking bij Nieuwerkerk aan den IJssel De DuiUcher die over werd gezet 7 i Hij komt groeten en geschenken brengen r Baal op het hoofd gekregen „Avicultura”-tentoon«telling te 's-Gravenhage De vermiste voerman Werkkrachten naar Curasao BINNENLANDSCH NIEUWS Uitbreiding der Engelsche luchtvaartbelangen MAANDAG ao JANUARI 9.40 Lez Maunder, vinnl. A. handeling ten goede koenen na- met een antwoord brek, dat echter door de ambtenaren Geen ingrijpen van den minister Verschenen is het rapport van de in April 1825 ingestelde commissie-Haffmans tot on- i „Namens Opvolger van wijlen Ir. Grasê Stichting ter bevordering er van het Oeschie- benoemd Een belooning uitgeloofd V A Hat aevende retourvliegtuig if Bü de K. L. M. is bericht Ingekomen, dat 151 met Bijwoning ran „Week-End Naar wij vernemen, rijn H. M. de Koningin. te van STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Prinses Juliana, thuisreis 17 Jan. v.m. 7 u. te Genua Rotti. uitreis 1« Jan. van Genua ROTTERDAMSCHE LLOYD Kola Radja, thuisreis pass. 18 Jan. Perim. Tjerlmai. uitreis 16 Jan. n.m. 8 uur te Marseille. Knipcursus 4.00 5.00—6.30 Concert. HOLLAND—AFRIKA LIJN Grjjpskerk. uitreis pass. 18 Jan. Ouessant. te te 151. Aan het strand er was geschied, dat wist de vorst bereikte, stapte hü gierig,” rei hü, Zaterdag j.l. bekenden Maar eerst geld om de geschenken te halen be- zü aan HOLLAND—OO6T-AZIE-LIJN Tydeus. Batavia-Amsterdam, 14 Jan. van P Said Eurybates, 15 Jan. van Swansea te Liver pool kwam nu de koning nieuwsgierig wat I^at Trijn gered was en springlevend, it der wilden niet- Toen zün boot de kust hü dadelijk aan wal. ,Jk ben erg nieuws- „waaè ik de luitjes vinden zal.” 1 473 M. 6.207.20 8.259 20 Katholieke 11.2012.20 Liederen binnen de grenzen van het budget en onder zorgvuldige contróle. stichting haar medewerking te doen verleenen tot het irtkichten van een Chineesch Instituut, dat te Leiden, waarschünlük voorlooplg in het binnenkort te ontruimen Prentenkabinet zal worden gevestigd. aanhouding terzake van oplichting i wordt door diverse commissarissen van Po litie te Amsterdam verzocht. dig zün. komt het haar nood!» voor, centralisatie van leiding door gebruikmaking NEDERLANDSCHE SCHEPEN Adelaar ms. 13 Jan. v. d. Teas. Amstelstroom. 15 Jan van Amsterdam, ta Plymouth. Ary Scheffer, 14 Jan van Rotterdam te Havre. Brabant, 15 Jan. Dover gep. om de West. 8.15—9.30 Ziekendienst Chr. Lectuur T Zang, viool, cello en piano 12.301.45 152 LANGENBERG 473 M. 6.20—7.20 Gramofoonmuziek 9-3510.30 Gramo foonmuziek 11.30 Gramofoonmuziek 1 Concert. Orkest en cellist Gramofoonmuziek 7.20 Con- ifkest, sopraan en tenor. Spreker. 11.20 Orkestconcert. acht de commissie noodzakelük. Vestiging van het station in de nabüheid van een wetenschappelük centrum zou de 1 van Hendrik voornemens de galavoorstelling bij te wonen van het blüspel ..Week-End”, dat door de Tooneelclub van de Ver. van Vrou- welüke studenten te Leiden ter gelegenheid van het lustrum dier Vereeniging Maandag Naar de ..Msb.” verneemt, is dc officier- \lteger M. FT. Elkerbout, Instructeur aan het marine-vliegkamp de Kooy. benoemd als chsf-vlieger van do Nederland.sehe Vliegtui- genfabriek Fokker. In deze belangrüke func tie treedt de vlieger Elkerbout op als op volger van wülen Ir. B. Grasé. In de Nederlandsche vliegwereld neemt de heer Elkerbout een zeer bijzondere plaats in daar hü een der wetalge Nederlandsche vliegers is .die ervaring bezit in het vliegen van alle soorten vliegtoestellen, zoowel drüfwatervliegtuigen en vltegbooten als snelle landjachtvliegtuigen. verkenners en sportvliegtuigen. Zün ervaring omvat meer dan 40 verschillende typen. De heer Elkerbout behaalde zün vliegbre vet op 38 November 1919 en werd aangesteld bü den Marine Luchtvaart Dienst, waar hü later benoemd werd tot instructeur. In het geheel werden door hem 85 leerlingen tot vlieger opgeleid. Ook was hü voor de Ne derlandsche Marine een half Jaar als Instructeur werkzaam in Indië, terwijl hü gedurende twee jaren,. eveneens onder zün dienstverband bü den M. L. D de groote dubbel-motorige vllegbooten invloog, ge bouwd door de Maatschappij voor Vliegtuig bouw ..Avlolanda” te Papendrecht voor re kening van den marlnevllegdienst in Indië. Anderhalf jaar geleden werden de verdien sten tfan den vlieger Elkerbout door H. M. de Koningin erkend, door zün benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau. 27 dezer in het gebouw van K. en W. te Den Haag zal worden opgevoerd. Prinses Juliana woont deze voorstelling als lid.van de Ver eeniging bü- BRUSSEL 508.5 M. 5-20 Trioconcert 6.50 Gramofoonmuziek 8.35 Concert Orkest en vocale solisten. - 152. De koning en zün wapendragers klommen op een hoogen rand, om ver in zee te kunnen küken en over ’t om liggend land. En al speurend en al zoekend riep dra de knecht: „ik zie ze daar, wilt, o vorst, dien kant uitkoken. U vindt ze allen bü elkaar.” Door messteken gewond Te Hoensbroek (Limb.) is tusschen Over- broek en het station een Juffrouw aange vallen door een Individu, dat haar een prop in den mond trachtte te duwén en haar een zestal messteken toebracht. Door enkele daarvan werd zü bloedig verwond. 9 De juffróuw werd door voorbügangers be wusteloos gevonden en naar haar woning overgebracht. Van den dader is tot dusver geen spoor ontdekt 7 - - HUIZEN 1875 M. Uitsl. N.C.R.V. uitx. Morgenconcert10.3011.00 11.0011.30 Lezen van 11.3012.30 Concert. I kregen zullen regelmatige diensten geopend op Belfast en Dublin. Bovendien zün onderhandelingen gaande ten aanzien van de instelling van een regel - matigen vliegbootdienst tusschen Noorwegen en Zweden en de monding van de Theems In het leven is geroepen een stichting ter bevordering van de studie in het Chineeech aan de Rüksuniversiteit te Leiden. Doel der stichting is de bevordering van de studie aan de Rüksuniversiteit te Leiden der Chineesche taal- en letterkunde en van de kennis betreffende de Chineesche den is en beschaving» Het bestuur der stichting wordt door Curatoren der Universltelt. Het ligt in het voornemen, de ia-aj1.50 4.50—5.50 1 eert. Oi Daarna tot Lezingen 3.00 Verslag Rugby-nutch 3.30 Concert door Mandoline-Orkest 4.35 „Vérsuchen zur Erzahlung” 5.20 Orkest concert 5.507.15 Lezingen 7.20 Concert.* Trio en sopraan 8.20 „Alpen- ball” uit Hamburg. Daarna tot 11.50 Dans muziek. wül andere gedurende het a.s. begrootings- jaar zullën worden op stapel gezet. Ofschpon deze luchtschepen van een type zullen zün. waarmede proeven worden genomen, zullen zü op uitbreidingsschaal worden aangebouwd als de proeven een succes aan zullen toonen Zü zullen geheel uit metaal worden gecon strueerd. De meeste zullen een vliegvermo- gen van ongeveer 1000 mülen hebben. Een van de eerste welke In gebruik zal worden gesteld zal ruimte bieden voor 50 passagiers en wanneer uitvoering zal worden gegeven aan het huidige plan, deze machine uit te rusten met 6 Napier motoren, zal zü door meer dan 4000 P. K. worden gedreven. Naar verluidt zal dit schip geprobeerd worden op de eerste etappen van den lucht weg Cairo naar Kaapstad, welke voor het einde van dit jaar in gebruik zal worden gesteld. KON. HOLL. LLOYD Rijnland, 16 Jan. van Amsterdam t* Buenos Ayres. aanwijzingen verstrekt, welke leiden tot de arrestatie van de moordenaars van den Voorburgschen manufacturier Van der Drift, die. zooals men weet, in den avond van 10 Januari j.l in Stompwük werd dood-, geschoten. KALUNDBORG 1153 M. 11.20—i.ac Orkestconcert 2.554-55 Concert. Orkest en declamatrice 7.20—8.35 Orkestconcert en voordracht 8.358.50 „Nederlag" var John Galsworthy 9.3010.20 Kamer- muziek^ hare lugaeiuaneid nog moet bewijzen Elke poging, om de leiding van Groningen j ,e centraliseeren moet, gezien den toestand of een andere geschikte haven aan de Oost- I van p™tige desorganisatie, waarin het sta- kust. Naar officieus verklaard wordt heeft het ministerie van Luchtvaart eveneens besloten op uitbreidingsschaal den bouw te bevorderen Toen Donderdagavond de landbouwer F. te Ettcn <N.-Br.) omstreeks 9 uur zich naar buiten begaf om zün vee te voederen, zag hij een hellen brandgloed nabij de schuur van zün buren. Hu spoedde zich direct er heen en kon nog juist voorkomen dat van 'n brandenden bussel stroo. die tegen de planken-schuur stond de vlammen oversloe gen op het lage rieten dak. Dat hier kwaadwilligheid in het spel was. was duidelijk. Er volgde direct aangifte bü de politie, die een onderzoek ter plaatse in- stelde. Dit neeft reeds tot gevolg gehad, oat als vermoedelüke dader zekere J. K. op het Moleneind werd gearresteerd en opgesloten. K. is een berucht individu en heeft Wegens allerlei misdrijven reeds vele Jaren in de ge vangenis doorgebracht. DAVENTRY 1554.4 M. 10.35 Morgen wijding 11.05 Lezing 1 i.ao Gramofoon muziek 12.20 Orgelconcert door E. T. Cook. S. Jockehnan. viool 1.35 Orkest concert 2.20 UitZ. voorscholen 2.35 Lezing 2.50 Lezing 3.25 Lezing 3.40 Dansmuziek 4.35 Orkestconcert 5.35 Kinderuurtje 6.30 Lezing 6.35 Nieuws ber. 7.00 Pianoreciul door James Ching 7.20—7.40 Lezing 7-45 Spaansche lezing 8.05 Vaudeville 9.20 Nieuwsber. - Lezing 9.55 Kamermuziek. P. mezzo-sopraan. M. Hayward, viool. A. Brain, hoorn. K. Long, piano n.05 Voorlezing ix.2012.20 Dansmuz. PARIJS „RADIO PARIS” 1725 M. 12.502.2o Gramofoonmuziek 4.05 Or kestconcert en soli 6.55 Gramofoonmu ziek 8.20 Concert. Orkest en solisten. Werklieden van de Enka Door tusschenkotnst van den dienst voor arbeidsbemiddeling te Arnhem zün eenige metaalbewerkers, wier positie aan dc Enka- fabrieken onzeker was. in dienst gekomen bü de Bataafsche Petroleum Mü- voor werk zaamheden bü de werken der maatschappü op Curacao. Zü zullen daarheen eind Januari vertrekken, geheel op kosten van de Bataaf sche. Aan de te Arnhem achtergebleven ge zinnen betaalt de maatschappü van het ruime weekloon een bedrag van 35 per week uit. De werklieden ontvangen te Cura cao het overige. De dienst voor arbeidsbemiddeling te Arn hem set haar bemoeiingen in deze richting ■voor. Bü de K. L. M. is bericht Ingekomen, dat komen over gebrek aan samenwerking het zevende retourvliegtuig te 5 uur 30 uit J Bangkok is vertrokken, te 12 uur 10 te Akyab is geariveerd, vandaar te 13 uur 5 is opgestegen en te 16 uur 35 te Calcutta Is aangekomen. de in den vreemde wonende familieleden de groeten te moeten overbrengen. Hü beweert voorts aan boord geschenken te hebben, met opdracht deze aan de familieleden in Ne derland te overhandigen. Tenslotte vraagt hü Beid om naar zijn schip te kunnen t»- 1 teneinde de geschenken te kun nen halen, voorgevende alleen vreemd geld in zün bezit te hebben. Het signalement van Van Daalen luidt als volgt: Lang 165 M donkerbruin grijzend haar, idem knevel, spreekt Hollandsch, Duitsch en Engelsch. gekleed in donker coibert-oostuum, donkere winterjas met fluweelen kraag, grijsachtlgen wetenschap- I gleufhoed. bleek niet I Zün aanhouding terzake van oplichting groot te zün. Van samenwerking met de se- mi-officieele Ver. tot Exploitatie eener de grens Uit de eerste verdieping van perceel Ui- .enburgerstraat 137 te Amsterdam, waar een pakhuis is gevestigd, is gistermorgen een 20 kilogram wegende baal naar beneden gevallen en terecht gekomen op het hoofd van een 33-Jarlgen werkman, die methüsch- werkzaamheden op straat was belast. In be- wusteloozen toestand is het slachtoffer naar het Ned. Israëlitisch Ziekenhuis vervoerd waar hü ter verpleging is opgenomen de ling van het 'vliegbootwezen en de subsidiee- 2~-f van 1 ’VS41VU1VS1, X14J12 a. m. MC XX4_MUIlgin, - H. M. de Koningin-Moeder en Z. K. H. Prins ultbreiding der I -- wordt overwogen. Wanneer met den lerscher. Vrüstaat overeenstemming kan worden ver- 1 worden Het onderzoek naar den ketel Op de vragen van den heer Brautigam in verband met het springen van den stoom ketel eener sleepboot te Groningen op 20 December 1929 heeft de Minister van Ar- beid, Handel en Nüverheid het volgende ge antwoord 1. De gesprongen ketel vertoonde eeu ge- 1’ brek, dat echter door de ambtenaren van den dienst voor het Stoomwezen niet van dien aard geoordeeld werd, dat onmlddell!,- ke voorziening geboden was. Na een voor- loopige herstelling werd het gebruik van den ketel op een werkdruk van 5 K.G. per c M2 alsnog ^ot de maand Januari 1930 toege staan. doch voorgeschreven, dat de ketel in I die maand uit het schip moest worden ge licht voor afdoend onderzoek. De gebruiker gaf daarop te kennen, dat het in zün bedoe ling lag den ketel dan met 31 December 1929 door een anderen te vervangen. 2. Volgens door den dienst voor het Stoomwezen verkregen inlichtingen was de op de boot als stoker of machinist dienst doende persoon een Jonge man van ongeveer I 21-jarlgen leeftüd, zeer oppassend en intel lectueel niet achterstaand bü den gemiddel den stoker, op dergelljke booten werkzaam. Dat hü tot voor korten tüd als dekknecht had gevaren, werd eveneens vernomen. 3. Het onderzoek, bedoeld in artikel 26 der Stoom wet, is nog niet afgeloopen. 4. De ondergeteekende is bereid, zoodra het onderzoek is afgeloopen. het rapport betreffende dit ongeval te doen publlceereri ZEESEN f635 M. 6.1511.50 Lezin gen en berichten rT.5013.15 Gramo foonmuziek 12.1512.50 Berichten I. 201.50 Gramofoonmuziek 1.50—3.5c Lezingen 3.504.50 Concert uit Berlijn 4.507.50 Lezingen 7.50 Orkestconcert uit Hamburg 8.20 Koorconcert 8.5c Voorlezing 9.50 Dansles. Daarna tot II. 50 Dansmuziek. va* linai uril MUUW l-C DCVUrUCTtl! T - - van luchtbooten ten dienste van den handel ke practisch persoon, niet-specialist, Eenige hiervan staan reeds op stapel, ter- van oordee!, dat het wen- schelük is. den leergang der winterscholen te brengen van twee op drie winterhalfja ren. Een combinatie van dc rükszuivelschool te Bolsward en de midd. landbouwschool Groningen, acht de commissie niet rechtvaardigen. Wel adviseert zü tot over plaatsing der eerste van Bolsward naar Leuewarden en betreurt, dat in deae anders is beslist. De algemeene indruk der commissie, is, dat er voor de Landbouwhoogeschool niet te veel geld wordt uitgegevenfein sommige op zichten zelfs te weinig. De vraag of de hoogleeraren voldoende voeling houden met het bedrüfsleven. antwoordt de commissie ontkennend; schgüft dit gedeeltelük toe aan gebrek reisgelden. Een meer ratloneele samenwerking tus schen Landbouwhoogeschool en proefsta tions acht zü mogelijk; b.v. door instelling van een college, samengesteld uit personen uit wetenschappelüke en practische land- bouwkringen. Meer samenwerking tusschen de hoogleeraren onderling zou h.i. meer dan eens dubbel werk kunnen voorkomen Tenslotte meent het rapport, dat de aan de Landbouwhoogeschool bestede gelden aanmerkelijk in rendement zouden worden verhoogd, indien de weg kon worden ge opend tot grootere vrüheld in de besteding De directie van de „Haagsche Courant” heeft f 500 uitgeloofd voor den gene. die i tien langen tüd heeft verkeerd, worden toe- gejuicht. De commissie meent, dat men nog verder moet gaan en dat éénhoofdige lei ding. in handen van een algemeen ontwik- de O. Praatje door den K.R.O.-Voorzitter 8.ao10.45 K.R.O. Concert. Orkest en bas 10.45tf.oo K.R.O. Epiloog door Klein Koor. HILVERSUM 1071 M. 9.00 V.A.R.A. Cello-recital met beg^l. door orgel 9-40 V.A.R.A. Lezing ib.oo V.A.R.A. Lezing 10.15 V.A.R.A. poneert. Orkest, viool, fluit en klarinet 12.0112.45 A.V.R.O. Lezing door Caspas Höweler ovef Het Kwartet van Debussy 13.45a.oo Concert door het A.V.R.O.-Octet. Boris Lensky, solo-viool a.oo3.30 Boeken- halfuurtje. Frans Cocnen bespreekt Fré Domisse’s Krankzinnigen 2.30 Aansl. van het Concertgebouw A'dam. Abonnements concert. Het Concertgebouw Orkest o.l.v. Bruno Walter. Soliste Rosette*’Anday. Dames- leden van het Toonkunstkoor en leden van het Jongenskoor der Vereen, tot Verbet, v. d. Volkszang. Na afloop tot 5 uur Gramofoon muziek. In de pauzes Sportuitsl. 5.00 5.15 V.A.R.A. Gramofoonmuziek 5.15 V.A.R.A. Kinderuurtje 8.00 Tijdsein I A.V.R.O.-klok. Pers- en sportnieuws 8.15 I Concert. Het Versterkte Omroeporkest Beweging in 3161 tweede spoor '9-1510.00 „Liefde en Soep'*.'Geïllustreerd Aan ,.Het Volk kwam ter oore. dat eer. I van de beide rails van het spoor, n.l. dtv, welke aan de zijde van de verzakking ligt thet z.g binnenbeen» ook al beweging be gint te vertoonen. Reeds énkele dagen ach tereen wordt een verzakking van een duim per dag op deze rail geconstateerd Door voor regelmatige aanvulling zorg te dra gen, heeft men dit ..binnenbeen” tot nu toe op peil kunnen houden. Het westelijk spoor is nog in het geheel niet tot rust gekomen Donderdag dacht men zoo ver te zün. dat een zandtrein hier op geplaatst kon worden, maar onmiddelluk kwam er weer sterke werking in den grond De zandtrein werd met spoed weggereden en opnieuw werd de baan 60 c M omhoog ge bracht. Reeds gedurende veertien dagen voor dé stopzetting van het verkeer werd een lede ren dag terugkeerende verzakking van 9 c.M. de ver- Gramofoonmuziek om vang Onlangs hebben wü melding gemaakt van derzoek van de vraag, of en zoo ja in hoe- het merkwaardige geval, dat een DuMscher. verre ri„ u-ir-zekere Hdie in den avond van 10 Aug. J.l. aar. de Bankastraat te Hengelo zonder eenige aanleiding den daar met zün ver loofde wandelenden heer P. uit Goor eenige messteken toebracht, waardoor hem een slagader In het*dübeen werd doorgesneden, onmiddellük na het verhoor door de politie over de grens werd gezet. Daar door deze handelwijze de dader van dezen laffen aan slag niet alleen zün gerechte straf ontging, doch bovendien den heer P. die geruimen tijd in levensgevaar verkeerde en in het zieken huis werd verpleegd, de gelegenheid werd ontnomen zich civiele partü te stellen, had de moeder van het slachtoffer zich met een request tot den minister van Justitie gewend. Hierop is thans van het parket van den officier van Justitie te Almelo het volgende antwoord ontvangen: Züne Excellentie den minister van Justitie heb ik de eer u mede te deelen, dat uit het door Z. E. naar aanleiding van uw request inzake mishandeling vah uwen zoon ingestelde ondersoek is gebleken, dat op de handelwijze der Hengelosche Politie terzake van de bedoelde mishandeling geen aanmerking gemaakt kan worden: dat Z. E. voorts, al zou hü het door het parket in deze gevolgde beleid niet in alle deelen bil- lüken toch ook geen reden heeft dit be paaldelijk af te keuren, waar de wet geen bevoegdheid gaf tot voorloopige inhechtenls- stelling van O. over te gaan en dat ten slotte het toekennen van vergoeding voor de geleden schade niet tot de bevoegdheid van Z. E. behoort, waarbij ik u er nog op wüs, dat. voorzoover is komen te blüken H. onbe- I middeld >s. zoodat deze van hem ook niet te krügen was. Wü vernemen, dat men ook na dit on bevredigende antwoord van den minister de zaak nog niet zal laten rusten. De heer W. v. d. Sluis te Goor, lid der Tweede Ka mer. zal zich dezer dagen tot den minister wenden om nadere inlichtingen. vastgesteld, totdat schünselen den thans l.adden aangenomen Er is hier klaarblijkelijk te doen zeer ernstlgen vorm van baanzwakte, en met de gedachte aan de catastrophale gevolgen, die deze zwakte in een wat ongunstiger ge val had kunnen hebben, komt men. aldus het blad, uit den aard der zaak tot de vragen: wat is de oorzaak? Was de verzakking te voorkomen geweest? Is er sprake van schuld? De spoorweg tussschen Rotterdam en Gouda eischte reeds altüd bijzondere zorg en controle. De slappe ondergrond heeit reeds voortdurend groote onderhoudskosten veroorzaakt, maar verzakkingen, die ook maar in de verste verte te vergelüken aün met die. zooals er thans een is. zün tevoren niet vóórgekomen. Wel heeft men met de plek, waar thans de grondverschuiving plaats vindt, voortdurend, zü het in mindere mate, met dezelfde moeilijkheid te kampen gehad Op deze plek heeft de grond, ondanks al le zorg, steeds werking vertoont en was bijzondere voorzichtigheid geëlscht. Het is dus de ernstige vraag, of het gerechtvaar digd was. op deze plek het bovenbed te ver swaren, waardoor het slappe en voortdurend teekenen van slapte vertoonend onderbed zwaarder belast werd dan tevoren. Men heeft n.l. in de laatste anderhalf Jaar de spoorbaan 46 c.M. omhoog gebracht, ten einde de lün waterpas te krügen met ac bruggetjes, die op verschillende plaatsen over de tochtslooten liggen. Den laatsten zomer heeft men dit ook ge daan met het baanvak MoordrechtNieu werkerk. waar thans de verzakking heeft plaats gevonden. ZONDAG 19 JANUARI HUIZEN 1875 M. 8.30—9.30 K.R.O. Morgenwijding 9.50 N.C.R.V. Kerkdienst vanuit de N. Westerkerk te Rotterdam 12.301.30 K.R.O, Concert door K.R.O.- Trio 1.302.00 K.R.O. Godsdienstonder richt 2.002.30 K.R.O. Lezing over „Paapsche stoutigheden" door Sigrid Undset 2.304.30 K.R.O. Concert. Orkest 4.30 5.15 K.R.O. Ziekenlof 5.20 N.C.R.V. Kerkdienst vanuit de Ned. Herv. Kerk te Broek op Langendijk 7.307.55 Lezing over „St. Augustinus' geestes- en zieletöe- stand bij zijn bekeering” K.R.O. 7.55 8.00 K.R.O. Voetbaluitslagen 8.018.05 M11|5, ,IW., H.^.O. Voetbaluitslagen 8.058.20 K.R. Orgelconcert 2.00-2.35 Uitzending voor O P«as*je door d»«_K P. O -Voorzitter scholen 3.453.15 Lezing over „De zaadplanten in onzen tuin” 3.153.45 15.00 Ziekenuurtje Alt, cello en piano 6.307.00 Lezing over Verbandingstetnpe- raturen etc. 2-00®-°° Voor de rijpere jeugd 8.00 Concert. Orkest, koren en orgel. Sprekers. Na afloop Persberichten. HILVERSUM Tot 6 uur n.m. 298 M. Na 6 uur 1071 M. 10.0010.15 Morgen wijding ii.15ii-45 Wat zullen onze kinderen lezen Johan Raatgever Jr. Sport redacteur over Sportliteratuur voor de jeugd 12.012.00 Concert door het A.V.R.O. Kwartet a.oo—2.45 Kookpraatje door P. J. Kers 2.454.30 Aansl. van het Rem brandt Theater te Amsterdam 5.006.00 Kinderuurtje 6.01 Gramofoonmuziek 6.30 Koersen 6.457.15 A.V.R.O. Too- ncelnalfuurtje. Tooneeloverzicht door Johan Engelman 7.157.45 Engelsch voor be ginners 8.01—8.30 Concert door het Omroeporkest 8.30 Viool voordracht door Herman Leijdensdorf. Aan den vleugel Egb. Veen 8.45 Voortzetting concert 9.40 Voortzetting Vioolvoordracht to.oo Pers- ber. 10.10 Voortzetting concert 11.00 Aansk Carlton Hotel te A’dam. Ensemble Lisniortde 12.00 Sluiting. - Zün lük gevonden In aansluiting op het bericht, waarin mel ding werd gemaakt van de vermissing van den voerman Smeet» uit Schrievershelde. kunnen we thans mededeelen dat gisteren in een van de poelen achter het woonwagen kamp te Brunssum door een woon wagen- 1 bewoner het lük van den man is gevonden. Of hier een misdrüf in het spel is. moet nog worden onderzocht, maar waarschünlük acht men het niet. De Commissaris van Politie der Centrale Recherche Hoofdbureau van Politie te Am- sterdam maakt bekend, dat zekere Izaak v. Daalen. 9 December 1871 te Den Haag ge boren, er zün werk van maakt personen te bezoeken, die familie.relaties in het buiten- 1 land bezitten. De woonplaatsen en namen dezer familieleden put hü uit de overlü- dens-advertenties der dagbladen. Hü geen voor als stuurman met een schip in Ho>- land te zün aangekomen, daarbij een val- mogelïjkheid’~om' de leiding te' centralisee-schen naam opgevende en op verzoek van ren. De commissie deelt dan mede, dat haar den laatsten tüd klachten zün ter oore ge komen over gebrek aan samenwerking te I Hoorn. Nu dit het geval is. niettegenstaande I het feit, dat de drie directeuren elk op een De bijdragen vastgesteld Bü Kon. besluit is bepaald, dat de geleide- lüke büdrage door de Raden van Arbeid en 1 de erkende bedrijfsvereeniglngen te storten in het fonds, bedoeld in artikel 123. eerste lid der Ziektewet, op een vierde per duizend I van het loon, dat in het afgeloopen kalender- DOOF dfiH PfiflS gCODCIld jaar voor de premiebetaling in rekening is r gebracht, is vastges’eld. Prins Hendrik heeft gisterochtend Art. 123 der Ziektewet bepaalt, dat er een i 's-Gravenhage de 45ste tentoonstelling fonds wordt gevormd, waarvan de gelden be- de Kon. Ned. Ver. ..Avicultura” geopend Te voren hield de voorzitter van ..Avicultura”, de heer G. J. A. A. baron van Heemstra, een rede. Bü de opening waren verschillende ver- van landbouworganisaties, I de directeur der Rüksserum-inrichting en de I Radio-verhaal naar een gegeven van P. G. I Wodehouse. Bewerkt cn uitgevoerd door leden van den A.V.R.O.-Staf 11.00 Gra- mofoonmuziek 12.00 Sluiting. DAVENTRY 1554.4 M. 3-4° Kerk- cantate No. 13 van Bach. Orkest, orgel, vocale- en instrum. solfiften 4.05 Bijbel lezing 4.20 Kinderuurtje 4.35 Lezing 4.50—5.20 „The Temptation of Juniper”, van Laurence Housman. Opgevoerd door de University College Dramatic Society 5.20 Concert. M. Thomas, sopraan. T. Close, cello. Militair Orkest 6.508.15 Kerk dienst in Welsh-dialect afzonderlük gebied van i rugkeeivn wordt gebracht iin j van de bevoegdheid öaa'rire in dat K. B, aan de regeering ge geven. hefteen ten zeerste bevorderlük zou verre dc directe en indirecte bemoeiingen van het Ruk op landbouwgebied ingekrom pen zouden kunnen worden. Ten aanzien van den voorlichtingsdienst i heeft de commissie de vraag onder de oogqn gezien, of het mogelük zou zün, dezen in handen te geven van de organisatie en dan den geldelüken steun daarvoor aan vankelijk de volle kosten jgeleidelük te verminderen Gezien echter de verdeeldheid van het landbouw-organisatieleven en het gevaar van mindere onafhankelükheid der ambtenaren tegenover niet- of op andere wijze georganlseerden. heeft de commissie dit denkbeeld ter züde gezet. Zü kan geen enkele streek aanwüzen. waar thans de ver houdingen zóó zün. dat zonder bezwaar de organisaties den dienst tot zich zouden kun nen trekken De overheid moet niet ingrü- pen in den groei van het organisatieleven, wanneer de omstandigheden daarvoor niet rijp zün. Vermindering van overheidsbe moeiing gaat h.i. automatisch, zooals de practijk reeds uitwljst. Ten aanzien van de vraag nopens over dracht aan het organisatiewezen is de com missie van oordeel, dat de „wetenschappe lüke proefstations” (juister ware o.i. de stations voor wetenschappelük onderzoek), dus Hoorn en Groningen, een taak verrich ten. die aan de overheid behoort. Echter geeft zü toe. dat onderdeelen hunner be moeiingen wél zouden kunnen worden over gedragen; zü wüst in dit verband op reeds bestaande bedrljfslaboratorium. Wat betreft de z.g. contrólc-stations zaadcontróle, veevoeder- en kunstmeston- derzoek) meenen enkele leden, dat men den contrólearbeid in het volste vertrouwen kan 1 overdragen aan de organisaties. De kleinst mogelüke meerderheid der commissie achtte geleideiüke overneming der controlewerkzaamheden der Rüksland- bouwproefstations door de organisaties wen- schelük, doch vooralsnog niet mogelijk. Tegen het streven, om de kosten van on derzoek hooger te stellen, voert men het be zwaar aan, dat voor de niet bü een coöpe ratie aangesloten boeren het onderzoek dan duurder zal worden. Gaat men echter tóch op dien weg voort, dan vindt de commissie het btllük. dat zü. die het onderzoek be kostigen. óók de zekerheid hebben, dat het zoo goedkoop mogelijk geschiedt. Deze ze kerheid bestaat thans niet. Wil men de be langhebbenden laten betalen, dan moet men hun óók in zekere mate medezeggenschap geven ten aanzien der wüze van onderzoek, hetgeen volgens haar wellicht een heilzame 1 rem tegen te kostbare methoden zal kun nen vormen. Het vervullen van bübetrekkingen door wetenschappelüke krachten der stations, acht de commissie ongewenscht. Leiding te Hoorn In de commissie is de vraag gerezen, of een regeling als te Hoorn, waar drie gelük- gerechtigde directeuren naast elkaar werk zaam zün, aanbeveling verdient. Het Kon. besluit van 29 April 1926 schept thans de voorziening in de verhoogde kosten van stemd zün tot het nemen of bevorderen van maatregelen, welke strekken om ziekte van ingevolge de Ziektewet verzekerde personen te voorkomen of welke de geneeskundige be- tegenwoordigers landbouworganisaties, U11VV1AU1 UCl burgemeester van Barneveld aanwezig. Mejuffrouw Boom uit Arnhem bood I mens een aantal leden het bestuur een vlag aan. Deze vlag werd ontworpen door den heer Dorus Hermsen voorziening in de verhoogde kosten van burgerlijke luchtvaart, voor de ontwikke- I van het vliegbootwezen en dc subsidiee- -—-* «-»■ w^<^„avi,appri|jK centrum z< nieuwe handelsverbindingen. De voorkeur verdienen, doch de kosten van binneniandsche luchtlünen overbrenging vormen een bezwaar. Het hef fen van retributie voor adviezen over alge meene vraagpunten, ontraadt de commissie. Wat betreft het station voor akker- en wetdebouw te Groningen merkt het rapport o.a. op. dat de Jongste reorganisatie deugdelükheid nog moet bewüzen. ring zün voor de werking van het station als ge heel. Ook de samenwerking naar buiten andere overheidsorganen, waar v pelük onderzoek wordt verricht bleek tot Exploitatie University College Dramatic Society Concert. M. Thomas, sopraan. T. C 6.5c 8.20 Kerkdienst 9.05 Liefdadigheidsoproep 9-10 Weer bericht en nieuwsber. 9.25 Concert. P. Jones, tenor. Symphönie Orkest 10.50 Epiloog. PARIJS „RADIO-PAR1S” 1725 M. 1.20 Gramafoonmuziek 2.20 Gramofoon muziek 3.20 Concert 5.20 Gramofoon muziek 6.50 Gramofoonmuziek 7.35 Gramofoonmuziek 7.50 Poppenkast. Radio Paris 8.20 Concert, orkest en solisten 10.35 Dansmuziek. LANGENBERG Gramofoonmuziek morgenwijding door Madrigaal-vereeniging 12.201.50 Orkestconcert 3.504.50 Uit Stuttgart Orkestconcert en bariton 4.505.40 Dr. Dolittles Abenteuer (3). Die Seerauber. Hoorspel van H. Kasack en E. L. Schiffer 7.20 Volksconcert. Orkest, tenor en bas. Daarna tot n.ao Dansmuziek. KALUNDBORG 1153 M. 11.30— 12.20 Orkestconcert 1.503.50 Concert, Orkest en Operazanger 3.50—4.30 Kin deruurtje 7.20—8.20 Orkestconcert 8.459.10 Ceilo-recital door E- Rytter 9.10— 10.10 Voortzetting Orkestconcert 10.1011.50 Dansmuziek. BRUSSEL 598.5 M. 5.20 Dansmu ziek 6.20 Trio-concert 6.50 Gramofoon muziek 8.35 Concert. Orkest, koor en vocale solisten. ZEESEN 1635 M. 6.208.15 Lezingen 8.15 Klokkenspel 8.20 Morgenwijding en klokgelui 9.20 Berichten 10.20 Gramofoonmuziek 10.50 Orkestconcert 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Verslag Ski-springen te Krummhübel 1.303.00 Naar verluidt, zal de begroot mg van liet

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 8