FEUILLETON ^Buitenlandsch Q^Cieuws HET NIEUWE KABINET TARDIEU De Dusseldorfsche moordenaar Een republikeinsche concentratie Het s.s. „Bare” geeft noodseinen Bij de begrafenis van een student KORT NIEUWS Di? houding der Engelsch» regeering De lijken gevonden Balcon Ingestort Plannen voor 6 Maart? HET VERBROKEN GRAF r My, RECHTSZAKEN De burgerongehoorzaam- heid in Engelsch-Indie Gemengde Buitenlandsche Berichten De godsdienstvervolging in Rusland De Intern. Communistische agitatie Ernstige onlusten te Berlijn Massa-deserties uit het Sovjet-leger „Een oorlog zonder wedergade** zal beginnen Ook de boeren ontvluchten den sovjet-staat Moorden op christenen in China Ernstig motorongeluk 137 visschers op een drijvende ijsschots 13 arrestaties te Madrid Nog een Liebbermann-affaire Uitlokken van valschhejd In geschrifte Het nieuwe kabinet Tardieu in de Kamer Horthy’s jubile De kleine entente houdt zich afzijdig RADIO-OMROEP Door een trein gedood Dubbel is het genot met Wybert-tabletten.de keel is tegen ontsteking be- WMMkveiligd, de adem zuiver! In aanvaring geweest? Schrijft brieven en geeft zijn signalement ■gent aan te bieden. ver- hun Vier zwaargewonden van Maldon Chase,” Wat kan ik voor (Wordt vervolgd). pelgrimstocht gaan ondernemen en de rijken zich naar het buitenland begeven. De mijnenveger ..nilepval" van de Cana- deesche vloot is by Barclay Sound op een rota geloopen De bemanning, twee officieren en twintig manschappen, werden gered. Een brand verwoestte de garages van de Kingstonsche tram en vijf en twintig tram wagens; de schade bedraagt 123.000 dollar. den aanj Lopez cursus - 4.15— 5.30 —6.1 te A'dam6.00 Tiidsêin 6.01 Vervolg concert 6.306.45 Gramofoonmuziek Hevige kloppartijen tusschen politieke tegenstanders. Op den spoorweg MoskouOrcha is een D-trein in botsing gekomen met een goede rentrein. Drie personen werden gedood en tien gewond, waarvan vier ernstig. De oor zaak van het ongeval is nog niet bekend. Want de droeg bijna” geheel de sombere klee- Zaterdagavond heeft bij het vieren het carnaval in een balzaal te Angers een ernstig ongeluk plafts gevonden. Dertig mu zikanten hadden op een balcon in de zaal plaats genomen. Plotseling stortte dit in. Vier musici werden zwaar gewond. Indien Een ernstig notorongeluk, dat twee men- zchen het leven kostte, heeft gisternacht op den landweg tusschen Aschendorf en Papen burg plaats gehad. Gistermorgen vroeg con stateerden voorbijgangers, dat de Dever-brug defect was en zagen zy in de Dever een ver nield motorrijwiel, alsmede lijken van een man en een vrouw. Men vermoedt, dat de motorrijder met zijn duo-passagier in verband met den dichten nevel tegen de brugleuning is opgeredeen en dat belden daarna in de Dever om het leven zijn gekomen. Volgens berichten uit Astrakan, zijn 137 visschers met een ijsschots in zee afgedre ven. Een lakei opende de deur. Een lakei, - neen, beter gezegd: een cipier. tl man C._ t... ding van een gevangenisbewaarder. Een vergadering van de anti-fascistische „Jonge garde”, een organisatie der commu nistische party te Stettin, werd door de po litie uiteengejaagd. Ongeveer tachtig deelnemers werden ge arresteerd. In verband met de manifestaties welke Zaterdag te Madrid hebben plaats gehad, heeft de politie 13 arrestaties verricht, waaronder die van den journalist en schrij ver Louis Galvez, alsmede die van professor in de Rechtswetenschappen de universlteit van Madrid, Garcia zjjn te vermelden. De rechter-commissaris mr. H. de Bie, te Rotterdam heeft een enquête ingesteld in een zaak van de HollandAmerika Levens-, Invaliditeits- en Rente verzekering Maat schappij in liquidatie, waarvan de liquidatie was opgedragen aan de H.A.V.-bank te Schiedam als eischeres tegen L. J. A, Kem per c.s. te 's-Gravenhage. De HollandAmerika Levens-, Invalidi teit!- en Rente verzekering Maatschappij was een van de vele creaties van den finan cier Liebermann. Deze maatschappij had in 1930 besloten Leipzig gestolen wapenen, zjjn gedeeltelijk teruggevonden. Op een terrein te Leipzig, waar de com munistische partij een bibliotheek en een vergaderzaal heeft, zUn 16 kleine machine geweren en 125 geweren gevonden; voorts nog in de omgeving van Leipzig 6 lichte machinegeweren en 30 tnfanteflegeweren. „We hebben de zomervacantle doorgebracht te Deauville.” „Oh, daar hebben wjj onze dienstboden heengezonden." Voor de Vierde Kamer van de Amster- damsche Rechtbank stond de 36-jarige huis vrouw A. H. C. P. terecht, verdacht van uitlokken van valschheid in geschrifte. Verd. was op 16 N'.aart 1.1. in het gezelschap van de H., een bekende van haar, naar een firma voor woninginrichting gegaan en had daar een karpet, een tafelkleed en eenige dekens, ter waarde van pl.m. t 88.- op afbe taling gekocht. Het contract, dat door haar man had moeten worden geteekend, werd geteekend door de H. De Dally Telegraph zegt dat men versteld zal staan over een onthulling welke zy kan doen, namelijk dat de regeering tot leger en vloot een order heeft gericht, waarbij hun verboden wordt mee te doen aan de bidston den die op 16 en 19 Maart georganiseerd zjjn. ten behoeve van de Russische kerken. Zulk een order zou m gewone gevallen uitgaan van den iegerraad en de admiraliteit, maar de verantwoordelykheid ervoor berust by de regeering en er wordt thans bijgevoegd dat het verbod om politieke redenen is uitge vaardigd. Dit is. meent het blad, zonder we dergade, maar door zich te bemoeien met de vryheid van veldpredikers en vlootpredlkan- ten om te preeken en te bidden op de wijze die hun verschillende gezindten voorschrij ven, heeft de regeering een oonstituUoneele kwestie van het ernstigst belang aan de orde gesteld. Voorts neeft de Britache omroep geweigerd de Christelijke protest -be weging in staat te stellen haar doel vóór de luisteraars uiteen te zetten, om den polltleken terugslag dien dit zou Kunnen nebben. Bovendien is het de vaste politiek van den omroep zich met te mengen in oinnenlandsche aangelegenheden van andere landen. 1 ver- Ik ken kende hem jaren geleden. Zijn ■al niet veel teekenen van welkom ontvangen van de brave gemeente te Caris- ford, niet waar? Kort gezegd: ik heb een rink ter noodig, dia niet praat en niet in* geluid van voldoening; daarna werd afge scheld. Herbert wendde zich tot Vera, die naast hem stond. „Ik was zóó nieuwsgierig,” aeide zij, „dat ik uw gesprek moest afluisteren. Wie is het, die u telefonisch zoo beleedigt?” - „De heer Forest, van antwoordde Herbert. „Hy heeft een onge luk gehad en vraagt mU dadelyk over te komen. Maar de man is klaarblijkelijk gek.” „Dat zegt iedereen," vulde Vera aan. Nochtans, hij is een patiënt en zulke pa tiënten zijn gewoonlijk de beste. Merkwaar dig, dat gy de eerste vreemdeling zyt, die sinds de heer Forest op Maldon Chase kwam wonen, tot het buiten wordt toegelaten. Herbert nam zijn fiets en reed snel naar Maldon Chase. Het leek we’haast op het binnendringen in een stad, die in staat van beleg verkeert. Hij mocht aan het portiers- huls niet voorbij, voordat de portier, die van niets wist, naar de villa had getelefo neerd; toen pas liet hy den dokter door het inrtjhek passeeren. Herbert reed door de oprylaan, wlarvan de grond dicht bedekt was dom mos en gras; de grasvelden links en rechts zagen er uit. alsof zij sinds jaren niet meer gemaaid waren. Prachtige rozen- boomen stonden er. in groepen van doay- nen bil elkaar; maar allertreurigst -verwaar loosd. De voormuur van bet groots huis ging bijna geheel schuil achten dikke sluiers van klimp wat overigens niemand kor dMreo, want goor al de ramen waren de snnsoagmorgen zal een kabinetsraad wor den gehouden en Woensdag zal een minister raad plaats hebben, by welke gelegenheid de beslissende tekst van de regeeringsverklaring zal worden opgesteld. Naarh et zich laat aanzien, zal Tardieu zich kort nadat het kabinet aan de Kamer zal zyn voorgesteld, naar Londen begeven. De datum van het vertrek staat evenwel nog niet vast. De leiding der Fransche Baar- delegatie zal berusten by den nteuwbenoem- den minister van Openbare Werken, Pemot 3 „En nu zal ik gaan,” verklaarde deze stralend, nadat hy bet bedrag had ont vangen. „Weee niet bang, mijnheer, dat ie mand iets zal merken van de reden, waar- oen ik hier ben geweest. En ik hoop, dat ik Sssnoat nooit meer by u zal komen.” Waarna Jtm een reusachtig grooten zak doek voor den dag haalde en dien om bet hoofd bond, aoodat hij er uitzag als ie mand, die een ongelukje beeft gehad, en wiens wonde door den dokter was verbon den. Dan, met veel buigingen en betuigin gen van hoogachting nam hy afscheid en verdween. Herbert ging in den tuin. Er was een nieuwe schittering tn den aonniwchyn; dc bloemen geurden frtascher dan sent. De zwarte nacht van wanhoop waa voorMJ: jeugd en kracht en moed deden zich nu gelden. Alles aou nu in orde komen. Zoo- dra de menseben maar wisten, dat Dr. Mariotta nwanlarr 1® heet andere ewn wee In gezaghebbende Britsch-Indische krin gen verklaart men dat de veldtocht voor on gehoorzaamheid van de burgers aan de wet over veertien dagen zal beginnen. In een rede te Ahmedabad beeft Valla- bhari Patel, de rechterhand van Gandhi, verklaard „dat over enkele dagen een oorlog ■onder wedergade in de wereldgeschiedenis aal beginnen, met Gujerat als uitgangs punt." Zij die den dood vreesden, moesten een wZon der” eenig biyk° van "beleefdheid vroeg hU den verwonderden dokter, wat hy hier te doen had. „Ik ben dr. Herbert Faulkner, van Ca- isford." zelde Herbert „De heer Forest heeft mij telefonisch ontboden. Hy beeft, ?en ongeluk gehad.” Ondanks de weigering van de radicaal- soclalisten, om de pogingen tot kabinetevor ming van Tardieu te steunen, is Tardieu er Zaterdagavond zeer laat in gestaagd, een nieuwe regeering samen te stellen. Zooals verwacht, vindt de nieuwe regeering haar basis op een breede republikeinsche concentratie. De iyst v»n ministers ziet er als volgt uit: Minister-president en Blnnen- landsche Zaken: Tardieu; Justitie en Vice- president van den ministerraad: Peret; Oor log: Maginot; Buitenlandsche Zaken: Brl-' and: Financiën: Reynaud; Begrootlng: Ger main Martin; Openbare Werken: Pemot; Landbouw: Fernand David; Arbeid: Pierre Laval; HandelsmarineRollin; Luchtvaart: Laurent Eynac; Handel: Flandin; Koloniën: Piétri; Pensioenen: Champetter de Ribes; Posteryen en Telegrafie: Mallarmé; Marine: Dumesnil; Onderwijs: Marraud; Openbare Gezondheid: Déslré Ferry. Aan het kabinet zyn de volgende onder staatssecretarissen toegevoegd: Aan den Minister-president: Marcel Hé- raud: Blnnenlandsche Zaken; Manaut: Nati onale Economie: Francois Ponoet; Oorlog: Fieolll; Begroot ing: Brety; Openbare Werken: Falcon; Landbouw: Sirot; Ar beid: Catata; Handel: Oberkirch; Koloniën: Delmont; Marine: Rio; Lichameiyke Opvoe ding: Morlneaud; Technisch Onderwys en Schoone Kunsten: Lautier; Commissaris voor Verkeer en Toerisme: Gaston Gerard. Tardieu heeft gisteren het nieuwe ministe rie voorgesteld aan den president der repu bliek M. Gaston Doumergue. De Fransche delegatie ter Vlooteonferentie zal bestaan uit: Tardieu. Briand. Dumesnil. Piétri ea den Franschen ambassadeur te Londen: A. J. de Fleuriau. u Tardieu heeft verklaard, dat het nieuwe kabinet Woensdag as. door hem aan de Ka mer zal warden voorgesteld. Dinsdagmorgen zal een kabinetsraad aan de telefoon was gedurende vyf Jaren het groote geheim van Carlsford geweest. Wie hy was. vanwaar hy kwam niemand, die het wist. Hy ws onmeteiyk rijk en Maldon Chase, zyn buiten, moest met Oostersche pracht zyn Ingericht. Zoo beweerde „men”; want niemand was er ooit geweest, om zich van de waarheid daarvan te overtuigen. Geen sterveling bracht ooit een bezoek aan Mal don Chase; alle orders werden telefonisch gegeven; alle bestellingen moesten worden afgeleverd aan het poctiershuis, by den in gang van het groote park, dat de villa om ringde Stroopers, die nog al eens door het 'park slopen, beweerden, dat alle ramen dag en nacht met zware luiken gesloten waren, dat geen enkele lichtstraal ooit naar binnen mocht dringen. En zeker was het, dat nie mand ooit den excentrieken kluizenaar hao gezien, hoewel heel de omgevig dgelyks nieuw voedsel tot praten vond in de geheimzinnige atmosfeer, die Maldon Chase en zijn be woners omringde. „Ik ben my niet bewust, een schurk te zyn,” antwoordde Herbert koel. „Dr. Ma riott. ..Zou dat niet ontkennen; hy zou noedeiyk groot gaan op dien titel. E hem partner Het Düsseldorfrche blad Treltheit". dat reeds twee brieven van den lang gezochten moordenaar heeft ontvangen die door de politie als echt worden beschouwd, publi ceerde gisteren een nieuwen brief van oen misdadiger. De briel is vooral daarom van belang, om dat de moordenaar daarin nauwkeurigee by zonderheden omtrent zich zelf mededeelt. Hy schreef o.a. dat zyn vader een hooge ambtenaar was. Zelf heeft hy gestudeerd. Later heeft hy een fout begaan op een bank en is ontslagen. Hy heeft ook de schilders academie te Düsseldorf bezocht Later werd hy inspecteur by de Victoria verzekering- maatschapy. Thans leeft hy van talryke oplichterijen. Er is zooveel geschreven over het apler. dat^fiy indertyd gebruikt heeft. De zaak is zeer eenvoudig Hy heeft dit papier in een papiermand In het postkantoor gevonden. Omtrent dc moorden schryft hy, dat hy gedacht had daarin „ontspanning te zullen vinden”. Het resultaa twas echter negatief. Voorts schryft hy dat hy Zaterdag als dame veikleed met een hoogeren ambtenaar van de politie heeft gedanst. Aan het slot van zyn brief geeft hy nog een nauwkeurige beschrijving van zyn per soon waarin hy zegt dat hy 1.68-*<. lang is en geen bril draagt. V Zyn kleeren bestaan op het oogenblik uit een jas van maringokleur een geruit cos- tüum een bruine pullover lakenschoenen vap<maringokleur met reepjes lakleder be- bezet. Het Zweedsche vrachtstoomschip .Bare”, zoo wordt uit Terschëlling gemeld, heeft gistermorgen omstreeks acht uur noodseinen gegeven. De reddingsboot „Brandaris” en de sleepboot „Oceaan" van de firma Doek- sen en Drost zyn ter assistentie uitgevaren. Gistermiddag waren zy er nog niet in ge slaagd het stoomschip te vinden. Men ver moedt dat het stoomschip tengevolge van den zwaren mist een aanvaring heeft ge had. Volgens mededeeling van de politie te New-York bereiden de communisten, tegen Donderdag aa.. groote betooglngen voor, zoowe in de Vereenigde Staten als in Europa. Na enkele afbetalingen was de vrouw niet in staat meer te betalen. Toen de firma haar eigendommen terug eischte op grond van het contract, bleek, dat de man van niets wist. De vriend, die de valsche handteekening op verzoek van verd. had gezet, had hiervoor f 3.- ontvangen. Ter terechtzitting gaf verd. het haar ten laste gelegde toe, zij had het volgens haar zeggen, gedaan uit armoede, zij kreeg slechte zeer weinig huishoudgeld, en haar man had gezegd „Als je juet genoeg geld hebt, zie je maar, dat je net krijgt." Vre>, Mr. Heusinga: „U hebt de goederen beleend, en ze niet in uw huishouding ge bruikt.” Verd. ontkende dit. Wel gaf zij toe zich meermalen aan dergelijke feiten te hebben schuldig gemaakt, doch dit gebeurde terwille van haar man en kinderen. Zij had aan de H. gevraagd voor haar man door te gaan, daar deze van de heele geschiedenis niets mocht weten, zij had de H. f 3 gegeven voor zijn moeite. De Officier van Justitie Mr. Massink achtte het ten laste gelegde bewezen. Verd. probeert, aldus spr. de schuld op haar man te gooien, doch zij staat zelf slecht bekend, het over haar uitgebrachte rapport luidt ook verre van gunstig. Mr. Massink vroeg we gens uitlokken van valschheid in geschrifte een gevangenisstraf van een maand. Verd. vroeg wegens huishoudelijke omstandigheden een voorwaardelijke veroordeeling. Vervolgens werd de zaak tegen de H. be handeld, die echter niet ter terechtzitting was verschenen. Tegen hem werd verstek verleend. Uit de door hem afgelegde verklaringen voor den Rechter-Commissaris bleek, dat hij de hem ten laste gelegde valschheid in geschrifte bekende, doch hij had dit gedaan op verzoek van de vrouw, en op voor waarde, dat hij er geen last mee zou krijgen. Doch dit Liep anders af, daar de Officier ook tegen hem een maand eischte. De uitspraak werd bepaald op 14 Maart dan zyn voorganger, zou de zaak in het reine zyn. Met de elasticiteit, die God dank den menscheiyken geest kenmerkt, was Herbert, omhoog gesneld uit zyn som bere stemming, reeds aan het weven van schitterende toekomstplannen, toen Vera plotseling het venster der zitkamer openae en hem dringend wenkte. „Iemand aan de telefoon iemand in groote haast." riep zy hem tegemoet. „Ie mand. die my niets wil zeggen, maar dade- *iyk Dr. Mariott of Dr. Faulkner verlangt te spreken." De dokter haastte zich naar binnen met een eigenaardig voorgevoel, dat er iets be- langsryks zou gebeuren. Zoo iets komt al- tyd onverwacht. Hy nam den hoorn van het toestel en riep: Hallo. Een diepe mannen stem antwoordde een zwaarmoedlg-cyni- sche stem, naar Herbert meende, en met een verborgen toon van zie«d. „Wie daar?” vroeg de dokter. Martin Forest,” kwa^i bet antwoord. .Martin Forest van Maldon Chase, zyt gy Mariott of zijn collega Faulkner? Niet, als of het my boo veel kan schelen!" Uk ben dr. Faulkner. Wat kan ik voor u doen?” Wm a wilde elgeniy k dr Mariott beb- sML Maarzyt gy een even groote schurk als uw onMega? Maar natuurlijk soort zoekt soort.** Een heftig antwoord sweefde Herbert om de yppen. dpcb HU tedmc Mu De man Hoe niets meer heilig is. als de politieke hartstochten zich doen gelden. Is Zaterdag te Beriyn gebleken by de begrafenis van den nationaal-soclalistischen student Wessel, die eenigen tijd geleden in zyn woning door oommunsten is overvallen en door een re volverschot zoo ernstig werd gewond, dat hy aan de gevolgen daarvan dezer dagen is overleden. De politie had de straten afgezet, om eventueele Incidenten te verhinderen Tegen 5 uur vertrok de stoet naar het Nieolai-kerkhof in de Prenzlauer-Allee. Ter weerszijden van den lykwagen ging politie Daarop volgden de rouwkoetsen. Toen de stort In de Kaiser Wilhelmstrasse was aangekomen, begon de politie de na- loopers weg te dringen in de zijstraten doch dit belette niet, dat op het Bülowplem een menigte van duizenden samenstroomde. Hier kwam het tot een ernstige botsing tus schen nationaal-soctallsten en politieke te genstanders De politie moest herhaaldelijk ingrypen en de menigte met haar gummi stokken uiteenjagen. Voor het kerkhof in de Prënslauer-Allee was eveneens een menigte van duizenden menschen samengeschoold Ook hier kwam het tot vechtpartyen Twee nationaal-socta- listen, die by den begrafenisstoet behoorden, werden door onbekend gebleven personen aangevallen en gewond, een hunner zoo ern stig. dat hy naar een ziekenhuis moest wor den gebracht. Op den hoek van de Loth ring- en Ko- blanchstrasse deed een groep van 30 jonge communisten een aanval op een der rouw koetsen en trachten deze om te gooien. Een auto van een overvalcommando was echter tijdig ter plaatse. De agenten trachtten met hun gummistokken de aanvallers te vei- dryven, doch werden op een hagel van steenen onthaald. Zelfs werden uit de menigte 3 revolver schoten op de politie gelost, waardoor ech ter gelukkig niemand gewond werd. Een der agenten werd door 4 communis ten aangevallen en tegen den grond gesla gen waarby hem zyn gummistok en zijn re volver werden ontnomen. Ten einde hem te bevryden, vuurde ee» Inspecteur van politie 2 losse schoten af om schrik aan te jagen, waarop de aanvallers de vlucht namen. Daar de menigte een zeer dreigende hou ding aannam, kon slechts een der belha mels worden gearresteerd en met de politie auto naar het hoofdbureau worden gebracht. Zelfs tydens de ter aarde bestelling speelden zich in de aangrenzende straten schandalige tooneelen af. De communisten trachtten door lawaai maken en zingen de plechtigheid te verstoren. Na afloop van de begrafenis kwam het voor het kerkhof tot een algemeen hano- gemeen. aoodat het verkeer gerulmen tyd belemmerd werd. De wtnkels m de buurt hadden als voorzorgsmaatregel gesloten. De politie moest herhaalde!yk ingrypen Ook tater werden de nationaal-soctallsten, die zloh in kleine groepen naar huis be gaven, op verschillende plaatsen overvallen, vooral in de buurt van de Alexanderplatz, waarby enkele nationaal-sociallsten leelyk voegetekeld rijn. De politie moest by het station Alexanderplatz van den ondergrond- schen spoorweg weer van haar gummistok ken gebruik maken. Een agent werd ernstig gewond. tot het uitgeven van f 4 millioen nieuwe aandeeien. Het kapitaal zou van f 1 op f 5 millioen gebracht worden. Er zijn in dien tijd een aantal aandeeien geplaatst, door verschillende sequisiteurs en inspecteurs van die maatschappij. Op die aandeeien was slechts 10 pet. ge stort. Toen nu de HollandAmerika Le vensverzekering Maatschsppij moest liqui- dceren en de liquidatie door de Verzekerings kamer werd opgedragen aan de HA.V. Bank te Schiedam, heeft d< liquidatrioe de aandeelhouders van 1930 aangeschreven en verzocht hun sandeelen vol te storten. Na verschillende aandeelhoudersvergaderingen is toen besloten, dat de vraag of deze aandeel houders van 1920 ook werkelijk aandeel houders waren en dus verplicht het obligo voor hun rekening te nemen, aan arbitrage te% onderwerpen. Arbiters hebben zich onbevoegd klaard, waardoor de kwestie voor de Rotter- damsche rechtbank kwam. Het vonnis van de Rotterdamsche recht bank zegt nu, dat gedaagde Kemper geslaagd is in het bewijs, dat de acte, waarbij Kemper zich verbond tot het nemen van aandeeien valsch was. Gedaagde Kemper toch had dc aandeeien genomen als nieuwe sandeelen en daartoe de litigieuze acte onderteekend. De vennootschap had achteraf in de meerge melde acte m een opengelaten ruimte den naam Liebermann, den ouden aandeel houder ingevuld. Baron Taets had de opgaven van gedaagde Kemper betreffende den verkoop der aan deeien in alle opzichten bevestigd. De recht bank neemt aan, dat de van valschheid be tichte acte inderdaad als valsch moet worden beschouwd. Ze veroordeelt eischeres, de HollandAmerika Levens-, Invaliditeits- en Rente verzekering Maatschappij, in de kos ten. Uit Boedapest wordt gemeld, dat na de ontvangst van de leden der regeering en de voornaamste wereldlyke en kerkeiyke autoriteiten, de leden van het corps diplo matique. onder leiding van den Pauselyken nuntius, mgr. Orsenigo, door den ryi werden ontvangen, om hun gelukw£n6Btaen aan te bieden. .Dimineata” schryft: met het oog op het incident, dat het vorig jaar by de onthulling van het monument van den onbekenden soldaat plaats had. was de regeering van Praag van meenlng, dat de diplomatieke vertegenwoordigers der kleine entente aan de jublléfeesten in Boedapest niet moesten deelnemen. De naar aanleiding hiervan tusschen Praag, Belgrado en Boekarest ontstane te- telegramwissellng heeft tot gevolg gehad, dat Joego-Slavië en Roemenië zich by dit standpunt van dr. Benes aansloten. Dientengevolge nemen de gezanten van Roemenië. Joego-Slavië en Tsjecho-81owa- kië aan de jubtléfeesteti van den rtjksbe- stuurder Horthy geen d£el. Wy hebben dezer dagen melding gemaakt van de ontvoering van geasteiyken en inlandsche christenen door Chineesche roovers. Thans komt over die zaak een nader aanvullend bericht van zeer schok- kenden aard. De twee ontvoerde geesteiyken een bissebop en een pater alsmede drie Chi neesche geesteiyke zusters, zyn vermoord, zy werden by een vaart op de Noord-Rlvier door roovers overvallen, die poogden hen te ontvoerenmaar de geesteiyken verdedig den zich manmoedig. Toch werden zy overmand. De roovers staken de boot van de christenen In brand en bestalen slachtoffers. Toen andere priesters zich naar het ge bergte begaven om over de vryiatlng van hun ontvoerde geloofsgenooten te onder handelen, was het te laat. Wel vonden zy de vyf lijken der ontvoerden. De beide priesters waren Italianen en de Italtaansche gezant te Peking heeft een protest gezonden aan de regeering te Nanking. Tevens heeft hy bericht van het gebeurde gestuurd aan de regeering te Rome. DAVENTRY 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding 11.05 Lezing tl.30 Gramofoonmuziek 12.30 Concert. A» Turnbull, alt, F. West, tenor 13.50 Orgel concert door E. O’Henry 1.30a.30 Orkestconcert 3.50 Uitz. voor scholen 4.30 Orkestconcert 4.35 Lezing voor scho len 4.50 Orkestconcert en orgelspel 5.35 Kinderuurtje 6.30 Voorlezing 6.35 Nieuwsber. 7.00 Piano-recital door E. Isaacs 7.20—7^0 Lezing 7.45 Lezing 8.05 Concert. H. Henschel, so praan, H. Born, piano. Militair Orkest 9.20 Nieuwsber. 9.40 Lezing 10.05 De Courville’s Hour I m. m. v. Dans- orkest 11.0512.20 Dansmuziek12.20 12.50 Proefintz. Televisie. PARIJS „RADIO-PARIS" j— 1725 M.— 12.502.20 Gramofoonmuziek'4.05 Or kestconcert en soli 6.55 Gramofoon muziek S.aa'Concert. Orkest en solisten. LANGEN BERG 473 M. 6.20— 7.20 Gramofoonmuziek 9-3511.15 Gra mofoonmuziek u.30 Gramofoonmuziek 12.25—1.50 Orkestconcert 4.505.50 Orkestconcert 7.308.05 Lezing met muzikale illustratie 8.059.30 Concert. Her.uitz. van Londen en Daventry. KALUNDBORG f— 1153 M. 11.30— i.so Orkestconcert 3.504.50 Concert. Orkest en zanger 7.308.35 Orkest concert 0.30ro.ao Kamermuziek. BRUSSEL 508, 5 M. 5.30 Dans muziek 6.30 Uitzending van net Carne- val te Binche 7.05 Gramofoonmuziek 8.35 Concert. Orkest, viool en zang 10^0 Dansmuziek 8.35 Op golfl. 5?8,3 M. Concert onder auspiciën van de S.A.R.O.V. Orkest, vocale en instrumentale solisten. ZEESEN 1635 M. 6.1511.50 Lezingen 11.50ia.15 Gramofoonmuziek 13.151.30 Lezingen en berichten 1.301.50 Gramofoonmuziek 1.50—3.50 Lezingen 3.504.50 Concert 4.5a 7.40 Lezingen 7.40 „Faschingartikel” van Max Ophüls 8.50 Concert. Orkest, Jazz orkest en zang. Daarna Bal. (Vastenavond- bal) n.ao Verslag van de Zesdaagsche. HOOFDSTUK IH. Het reheimeinnige bols. geselschappen komt. Begrijpt gy my?” „Ik geloof, dat ik u volkomen begrijp,” zelde dr. Faulkner. „Ik ken geen enkel ge zelschap hier en ik ben geen prater. Ik zal u gaarne van dienst zffri, mits gy mU uw verontschuldigingen aanbiedt voor uw belee- dlgende woorden.” De man aan de telefoon glimlachte spot tend. Zander twyfel was hy niet wel by het hoofd. De sarcastische lach prikkelde Herbert. „En toch hebt gy hoegenaamd geen prak tijk," hernam de ironische stem, .üm, weet gy wel, dat gy al de oude dames van Ca- risford tot patiënten krijgt, wanneer het bekend is, dat gy my behandelt?" „Ik heb aan myn laatste woorden niets toe te voegen," antwoordde Herbert. „Nu, we zullen daar later over spreken. My is een ongeluk overkomen, en ik loop groote kans, dood te bloeden. Ik versoek u, te komen en gy weigert. Mocht het ver keerd met my afloopen, dan weet gy, aan wlen dat is te danken." Die opmerking was juist; Herbert kon niets daartegen zeggen Bovendien, hy had geen reden, een cliënt te weigeren, die biykbaar aan een of andere geestesziekte leed. En dan op dezen morgen kon hU niemand een kwaad hart toedragen. 1 .Het zal my aangenaam zyn. u dadelyk te komen bezoeken.” aeide hy veraoenend. „Komt u dat gelegen?” Dr kwam geen ander aafrwgord dan Mn Het scheidsrechtersvraagstuk 6.306.40 Beursber. 6.407.00 Gramofoonmuziek 7.007.30 Kerklatijn 7.308.00 Lezing over Een burgerlijk proces III 8.01—9.00 Orkestconcert en optreden van humorist 9.309140 Nieuwsber. 9.40— 10.10 Voortzetting concert 10.1010,40 Optreden van humorist 10.40tr.io Voortzetting concert 11.1012.00 Gra- motoonmuziek 12.00 Sluiting. HILVERSUM - 1875 M. 10.00— 12.152.00 Con- -■ 2.003.00 3-oo4-oo Knip- Naar de Poolsche bladen melden, «yn de laatste dag eb herhaaldelyk Russische solda ten over de grens gekomen, die uit Rus. land vluchten, omdat hun behandeling te wensenen overlaat en zy met willen optre den tegen de boeren, die zich tegen de onteigening van hun bezittingen verzetten. Deze vluchtelingen verklaren. dat de krijgstucht zeer verscherpt Is. sedert de sol daten weigeren tegen de boeren op te tre den en dat dc soldaten tot slaven worden gemaakt Ook talryke Russische boeren wijken naar Polen uit. om zich zoo te onttrekken aan de tegen de boeren en de kerk gerichte ter reur De Poolsche regeering is, volgens de bladen voornemens, aan de grens verschil, lende concentratiekampen voor de vluch telingen op te richten. luiken gesloten. En dat moest wel jaren lang zoo geweest rijn, want de groene woe kerplanten waren over de luiken heen ge groeid. De treden der trap, welke naar de hoofd deur leidde, waren vuil en gebroken; een doodsche stilte heerschte overal. Ware niet uit een der schoorsteenen een dunne rook kolom naar bven' gestegen, dan had nie mand zich kunnen voorstellen, dat in dit graf eenig leven huisde Er was echter de knop van een electrische schel naast de deur en terwyi Herbert er den vinger op drukte, hoorde hy, ergens ver weg, bet zachte trillende geluid óer bel. to.15 Morgenwijding 12.15— eert door A.V.R.O.-Ensemble Gramofoonmuziek r 4.00—4.15 Gramofoonmuziek ;.oo Solisten-concert. Zang en piano „00 Concert uit cabaret „La Gaité** Vervolg 6.457.15 Engelsch Conversatie 7.15— 7.45 Engelsch Gevorderden 8.01 AansL van het Concertgebouw te A’dam. Protest- vergadering tegen de Geloofsvervolging in Rusland 9.15 Gramofoonmuziek 9.30 Uitz. van de 2e acte van de Operette „De Dochter van den Tamboer-Majoor" van Jacq. Offenbach 10.25 ca- Persber. 10.35 Concert door het Omroeporkest 11.00 Aansl. van het Carlton Hotel te A’dam 12.00 Sluiting. eenige aanweslgen niet van veel beleid zou den biyk gegeven hebben, ware ongetwyfeld een paniek onder het talryk aanwezige pu bliek ontstaan. Hedennacht is nabU den bewaakten over weg in de Eektc te Oldenzaal op de spoor- iyn Oldcnzaal-Hengelo het lyk gevonden van den 22-Jarigen monteur S. uit Losser. Waarschyniyk is hy gegrepen door den extra-trein naar Leipzig. 398 M. Na 6 uur O.-Uitz. 8.15— 11.30—13.00 tig halfuurtje 13.151.15 Con- K.R.O.-Tno 1.1'5a.oo Gtw -- 3.00—3.00 V rouwe n- DINSDAG 4 MAART HUIZEN Tot 6 uur i 1071 M. Uitsl. K.R.O. 9.30 Gramofoonmuziek Godsdiensti) cert door 1 mof oon muziek In dooien A 45 en 65 ets.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 2