r SPORT EN SPEL', SCHAA TSENRIJDEN VEILING-O VERZICHT WARMENHUIZEN WANDELSPORT r J De voetbalwedstrijd DUITSCHLAND—ITALIË te Frankfort r i i. HEILOO HOORN HEER-HUGOWAARD Afstandmarsch A. V. A. C. GROOTEBROEK ASSENDELFT ’T VELD. HOOGWOUD Ballangrud en Staksrud te Weenefl WOGNUM EGMOND AAN ZEE ZUID-SCHARWOUDE VOLENDAM bestaan der R. K. Veeibalver. ENKHUIZEN ANNA PAULOWNA I I -i—te r «lef. Medemblik. f over tie sec.; heel de per Deensche Frits Kwaad Verbeme voor num- l«-*rig i vollen Bestuursverkiezing wegens periodieke aftre ding van de heeren A. J. de Kontng. C. Sas burg en W Room. Herkozen werden de beide eerstgenoemden. terwijl gekosen werd de heer A. Glas. Allen nemen hun benoeming aan. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat de met met roode b. een onze Geslaagd Op het laatst gehouden examen te Den Haag slaagden de dames Marie Looi- n Jeanne Roovers te Heiloo, voor Coupeuse Costumiëre. wonende te SiJbecaFspel. Ondertrouwd; Hendiikus J. de Jong «Geld. Steeg) en Philippine P. K. v. d Hulst (Wes- terdjjk 16). Getrouwd: Frits Kwaad en Elfcabeth I. tDubb. Buurt 4J Petrus Ver beme en Geertruida J. Kwaad (Venhuizen. Meerweg) Johan G. M. Arends en Catha rina M. J. Walraven <A. cp ’t Zand 22) Jan Pastoor en Johanna E. A. Addens (Ap pelhaven 24). z Burgerlijke Stand Geboren: Duvera C. S., d. van J. J. Pauw en M. Koopman. Gr. Noord 128 Jacobus, z van J. Kloet en G. Verbeek, A. op t Zand 16. Overleden: Nicol aas op den Kelder. 14 j. Jaarvergadering L. T. B. Öp Vrijdag 28 Heerhugowaard-Zuid haar jaarvergade- gnnt wrW aangesteld tot sergeant-ëffec- wö'icï Benoemd Tot onderwijzer aan de RK Bijzondere School in het Zuiden alhier is benoemd de heer G. J. Tulp, onderwijzer te De Amsterdamsche Veldathletlekclub A. - C heeft Zondag ter, propageering van wandelsport wederom een afstands- i over 25 K.M. en ide parcours: Sintel- Sloterst raat weg, Amstel- Bevorderingen De dienstplichtige kor poraals B. Wit, uit de gemeente Nieuwe- Niedorp. P. J. Haan en R. Middelburg, uit de gemeente Beemster, zijn bevorderd tot •ergenat-titulair (niet-speciallst). Bovengenoemde sergenaten-titular wor den opden dag na dien van vertrek met zoodat droeg. De begroot ing wordt geraamd op f 1691.*3 met een post van 41.75 voor onvoorziene uitgaven. Het tekort van de zweminrichting wordt geraamd op 480. Hierop volst eenige opgevor- Februari, des avonds 7 uur hi?ld de L. T. B. te Heerhugowaard-Zuid haar jaarvergade ring in het café van den heer Jb Wester. De voorzitter, de heer A Quant opende met den christelüken groet en heette a’len welkom. De voorzitter getuigde zijn vreugde talrijke opkomst der leden. Na de opening kwamen nog veracheldene leden binnen, zoodat de vergadering Prijskoiven Alhier werden op 26 en 27 Februari kolfwedstrijden gehouden. Er wa ren 28 deelnemrs in 3 klassen: Ie klas: le prijs C. Bakker, alhier. 150 p.; 2e prijs W Otteman. 146 p 3e prijs J Boon. 139 p allen te Bovenkarspel. 2e klasse: le prijs L. Oly met 131 p.; 2e prijs A. v. d. Spruit. 125 p.. beiden alhier; 3e prijs P. Kok. 120 p.. te Bovenkarspel. 3e klasse: le prijs J. Franken, alhier. 110 p.; 2e prfjs J. Bart. Venhuizen. 103 p.; 3e prijs C. Rein, alhier. 102 p. woud met Geertje van der Schaaf, oud 19 jaren. te Bolsward. Pieter Slagter, oud 27 jaar. te Hoogwoud met elfeltje Slagter. oud 21 jaar, eveneens te Hoogwoud. Getrouwd: Johannes Cornelia van Leeu wen. cud 23 jaar. te Semarang met Dieuwer. tje Adriana de Boer, oud 21 Jaar» te Hoog geplaatst in het St. Josephagebouw. De goedgevulde kast is niet alleen een trot.- voor de vereeniging, maar tevens een sieraad voor het gebouw. Met lf^ De dienstplichtige D. Th Smit, uit deae gemeente, is met paspoort uit den militairen dienst ontslagen discussie over uitgelote, doch niet derde aandeelen. BU de rondvraag verzoekt de heer Tromp in bet vervolg een kort verslag te doen uit brengen door den afgevaardigde naar de ajgemeene vergadering. alsmedr de moge lijkheid te overwegen een lilm tc vertoonen. Hierna volgde sluiting penningmeester vervulde, wegens hoogen leef tijd dit niet meer wenscht waar te nemen. De voorzitter brengt den heer Sasburg een woord van dank voor het vele werk, dat hij zoo lange jaren als secretaris-penningmeester heeft gedaan en hoopt dat hij nog vele jaren als bestuurslid der vereeniging werkzaam moge zjjn. Hierna wordt door den heer Starmans ver slag van de teekenschool uitgebracht, waar uit blijkt, dat de afdeeltng zich in een flink aantal leerlingen verheugt, waarvan een drietal aan het eindexamen zal deelnemen. Tot leden van de financieeie commissie voor de rekening 1930 worden benoemd de heer Van Leeuwen en Van de Zei. Als afgevaardigde naar de 'glgemeene ver gadering wordt benoemd de heer A. Glas en als plaatsvervanger de heer Nierop. Bij de rondvraag werden nog eenige huis houdelijke zaken besproken, waarna de voor zitter den wensch uitspreekt dat de teeken school met de as. tentoonstelling goed voor den dag mag komen en dat de leerlingen, welke van de afdeeling aan het eindexamen zullen deelnemen, hun einddiploma zullen be halen, waarna sluiting volgt. Benoemd Als secretaris-penningmeester van het Vakonderwijs alhier is wegens ont slagname van den heer C. Sasburg benoemd de heer P. Mooi) alhier. Jaarvergadering van den L. T. B. De heer J. Bakker Jzn. Jr., voorzitter, opent de vergadering met den Christelijken groet, heet allen hartelijk welkom en verheugt zich over de flinke opkomst, een toeken, dat men medeleeft met de vereeniging. Door hem werd nog een woord gewijd aan den overleden secretaris, den heer Th. Tromp, waarmede altijd prettig is samengewerkt, en verzocht allen even op te staan, om voor zijne zielerust een gebed te storten. Vervol gens heet de voorzitter den nieuwen secre taris. den heer Schiebroek. welkom en hoopt in hem een even prettigen secretaris gevon den te hebben als zijn voorganger. Hierna volgde lezing der notulen, welke onder dank werden goedgekeurd. Onder mededeelingen kwam: a. Dat door 3 personen zilveruienzaad was besteld gewor den en kan atgehaald worden bij den heer Ootjes te Langendijk: b. Van 12 leden waren de aardappelen goedgekeurd, aanvankelijk ging de handel daarvan niet rooskleurig, doch gehoopt wérd, dat het toch nog goed zou uitkomen. In den kring Langedijk. waar onder onze afd. ressorteert, waren 180 wa gons goedgekeurd, welke tenslotte toch nog zijn afgenomen. De statutenwijziging was noodig geworden In verband met mogehjken nieuwbouw van 't veilinggebouw. Nog wordt door den voorzitter voorgelezen een gedeelte uit de genomen besluiten van de synode betreffende de door kerkelijke in stelling verpachte landerijen, -waar tjs.t. reke ning mee gehouden zal worden Nog werd behandeld ontsmetten van kool zaad. Door verschillenden werden de voor- en nadeelen naar voren gebracht. Besloten werd wederom zaad te laten ontsmetten. Het be stuur zal ter gelegener tijd daarvoor de noo- dige stappen doen. De ontvangsten, volgens het jaarverslag, bedroegen met inbegrip saldo 1928 f 420 07. uitgaven 257 30. dus een saldo van 162.77. De rekening zal ten huize van den secretaris penningmeester door de heeren J. Wit Jr. en C. Jong Jzn. nagezien worden. De aftredende bestuursleden, de heeren C. de Boer en S. v. d. Hoop, werden leder met 40 stemmen herkozen. Belden namen hun benoeming wederom aan. Inmiddels is de Zeereerw. heer Pastoor ter vergadering ge komen. welke door den voorzitter hartelijk welkom wordt geheeten. Bespreking om de aardappelen in 3 soorten te sorteeren. wordt, na eenige bedenkingen van mogelijke meerder roolersloon. goedge vonden op maten van 28. 36. 36. 55 en daar boven. Vooral met'toog op den binnenland- schen handel, dan komen er meer gelijke soor ten. wat bij het koopend publiek wel in den smaak zal vallen. Tot afgevaardigden van den NM. B. wer den benoemd de heeren Jb. Berkhout Sen.. D. de Groot en 8. v. d. Hoop, als plaatsver vangers de heeren D Wjjnker. P. Groen en W. Keesom. Bij de rondvraag werden geen voorstellen voor den N. M B. Ingediend. De heer G. Groen vraagt, of de vrachtachippers. wan neer zij met 3 of 4 schepen aan de veiling komen, maar 1 nummer mogen trekken, dat kan somwijlen schade berokkenen. De heer G. Bruin merkt op. dat voor ieder vaartuig een nummer getrokken kan worden, mits de schuiten uit elkaar liggen. De heer C. de Boer brengt zijn dank uit voor zjjn herbenoeming en voor het vertrou wen in hem gesteld, evenzoo de heer 8. v. d. Hoop. Laatstgenoemde brengt In bespreking, of het mogeliik zoude zijn, een cursus op het gebied van bloembollenteelt te houden. De voorzitter ziet hier nog niet veel In. Misschien kan men iemand vinden, die hier een lezing over zou kunnen geven. Algemeen werd goed gevonden om dit aan het bestuur over te laten. Alsnog een bespreking over de slulsplan- nen. Voorzitter wensch te er niet diep op In te gaan, daar dit eigenlijk behoort op een pol- dervergadering en nu men zich toch al niet in een stadium van optimisme bevindt, zullen de financieeie koeten wel het groote struikel blok zijn. De heer C de Boer acht het niet noodig dat het geheele plan wordt uitgevoerd, bet kan ook wel gedeeltelijk uitgevoerd worden. Na nog eenige discussie, welke geen nieuwe gezichtspunten openden, wordt van dit punt af gestapt. Hierna werd de vergadering gesloten met een woord van dank en den Chr. groet. Burgerlijke Stand Geboren: Dievera Elisabeth Marla, d. van Pieter Karsten en Allda Poland. Maria Johanna, d. van Cornells Rood en Agatha Twisk. Maartje. d. van Dirk Bakker en Biebrigje Mulder. Geertruida. d. van Johannes Jacobus di^ Boer en Geertje Molenaar. Catharina, d. van Adrianus Bakker en Cornelia Broerjen - Cornelia Geertruida. d. van Jan Schil der en Anna Maria Stroet. Barbara Eliza - beth. d. van Jacob Marinus van Peenen en Adriana Johanna van de Wege. Geer truida Marla, d. van Jacobus Petrus Koop man en Agatha Beerepoot. Johannes Ja cobus, z. van Jacob Groot en Anna Klaver Overleden: Antje Kejjzer. vrouw van Jan Buie, oud 77 jaar. Ondertrouwd: Johannes Cornells van Leeuwen (bü volmacht), oud 23 jaar te Se marang en Dieuwertje Adriana de Boer, oud 27 jaar te Hoogwoud met Neeltje Slagter, oud 25 jaar, te Bolsward, onlangs te Hoog- Nadat Banangiud nog slechts eenige da ten geleden zijn rivaal voor het wereld- kainpioenschap. Staksrud. te Dronthelm heeft zeslagen. Is het hem thans gelukt, ook te Weenen eenike gedecideerde overwinning» op zjjn. landgAioot te behalen. Op de 500* 1500 en 5000 meter kwam Ballangrud steeda voor Staksrud als eerste aan. De 10.000 M. bracht echter een verrassing, want desa wedstrijd werd gewonnen door den Weener Jungbluth, terwijl Staksrud en Ballangrud reap, als tweede en derde aankwamen. Het behaalde puntental in het totaal-klassement was voor Ballangrud 145 3, Staksrud 146.73, Riedel (Weenen) 148 34 en Jungbluth (Wee nen) 150 25 punten. De uitslagen luidden 500 meter: 1. Ballangrud 44 6 staksrud; 3. Riedel. 5000 meter1 Het Witte Kruis" In het lokaal van den heer Overboom had de jaarvergadering plaats van de afd. Wognum van het „Witte Kruis”. Ingekomen was een schrijven van zr. Niehus, waarin z(j te kennen geeft niet meer voor een herbenoeming als bestuurslid in aanmer king te willen komen. De voorzitter zou dit schrijven willen behandelen bij het punt ver kiezingen. Uit eenige verdere besprekingen volgt dat besloten wordt een tweetal flyosagfpuiten .eenige petroleumglazen en flyosan aan te schaffen, om diegenen, waar malaria heerscht, In de gelegenheid te stel len van deze materialen gratis gebruik te maken. Tevens wordt besloten, mits de dok ter het vervoeren van een zieke per auto noodzakelijk acht, dat dit voor on- en min vermogenden voor rekening van het „Witte Kruis" kan plaats hebben. Besloten wordt voor de aftredende Hoofdbestuursleden geen candidaten te stellen. De rekening van den penningmeester wijst een bedrag aan van 478.60 en sloot met een voordeel ig saldo van f 59.08. De TB.C.-rekening sloot in ontvangst <n uitgaaf op 90.88. De begroeting der afdeeling voor 1930 werd vastgesteld ih ontvangsten en uitgaven op 601.52. De begrootlng van de t.b.c.-rekening In ontvangsten en uitgaven op 2975. Het nu volgende Jaarverslag wijst een stij ging aan van 6 leden, zoodat het aantal le den over 1929 bedroeg 366, terwijl het mo menteel bedraagt 374. De magazljngoedlren werden voor zoover noodzakelljk bleek, aangevuld. Van de ge legenheid tot het in gebruik nemen van de goederen werd weder een ruimschoots ge bruik gemaakt. Door den magazijnmeester werden 209 maal goederen afgegeven. Door zr. Niehus werden 99 bezoeken t.b.c.-patiënteu afgelegd. Van de rentelooze leening werden de i mers 88, 105, J61. 186 en 190 uitgeloot. Tot bestuursleden werden herkozen de ren H. Steltenpool, C. Commandeur en P. Moojj. terwijl het voorstel van het bestuur om zr. Niehus te verzoeken op haar besluit, om zich niet meer herkiesbaar te stellen, te rug te komen, door de vergadering ten zeerste werd toegejuicht Bjj de rondvraag werd nog gesproken over aanschaffing van een hoogtezon. De secre taris dëelde mede, dat. wanneer tot aanschaf fing zou worden besloten, deze geplaatst zou worden bij de Eerw. Zusters, die hiervoor een kamer disponibel willen stellen. Momenteel is er echter geen Zuster beschikbaar, om de patiënten te behandelen. Besloten wordt in principe te besluiten een roogtezon aan te schaffen, maar met aankoop te wachten, tot dat zekerheid bestaat tot plaatsing en be diening. Daar de vereeniging thans niet over vol doende gelden beschikt, werd tevens hierover van gedachten gewisseld en besloot men te zijner tijd hiervoor gelden In te zamelen. Met een woord van dank aan de vergade ring voor de opkomst en medewerking volgt sluiting. Vakonderwijs Bovengenoemde vereeni ging hield haar jaarvergadering in bet lo-, kaal van den heer Overboom. Uit de reke ning en verantwoording van deh penning meester blijkt, dat de ontvangsten bedroegen f 1144 73. de uitgaven 1255.17%, nadeellg saldo 110.44’i. Namens de financieeie com- ‘uussie brengt de heer Nierop verslag uit en adviseerde goed te keuren, daar alles in de beste orde was bevonden. De tweede helft In de tweede helft komen de Italianen weer snel opzetten De Duitschers zurr nu eeritgs- zins in de minderheid en verdedigen zich te gen de enthousiaste Italiaansche aanvallen. Ongeveer tien minuten na de hervatting krijgt Italië een vrijen schop toegeweBen. De •pil Ferraris schiet den bal naar des links binnen Magnozxi. die het leer op ‘zijn hoofd neemt en het op even fraaie als onvervschte wijze in het Duitsche doel kopt. Italië Mdt - met 10. De Duitschers werden door dit onverwacht» succes van hun tegenstanders zichtbaar ner veus en toonën een merkbare inzinking. Italië is nu verreweg in de meerderheid. Als er nog een kwartier gespeeld moet wor den krijgt de rechtsbinnen Ferraris den bal te pakken'Hij plaatst 'n fraaien voorzet naar den Italiaanschen middenvoor Moazza. die zonder te aarzelen (jen bal voor de tweede maal in het Duitsche net werkt. Italië heeft nu een 20 voorsprong. en bepaalt zich voor de rest van den nog te spelen tijd in hoofdraak tot verdedigen. De Duitschers nebben zich weer hersteld en vallen herhaal- deltjx krachtig aan. Zij zijn zoover opgedron gen. dat de Duitsche backs zich bijna in het midden van het bevinden, doch voornamelijk door het slechte schieten en door schitterend werk van het Italiaansche verdedigingstrlo blijven doelpunten uit, Zco komt het einde van den wedstrijd met een gedecideerde over winning der Italianen met den eindstand 0—2. De Duitschers hebben geen slechten wed strijd gespeeld, doch vooral hun voorhoede moest het voortdurend weer afleggen tegen de sublieme Italiaansche verdediging. Ook het cchleten der DuJuchers Het veel te sense hen over, waardoor «j een goed opgezetten aan val niet productief wisten te maken. Bij de Italianen onderscheidden zich, behalve de verdediging ook de spil Ferraris en de links binnen Magnozzi De vleugelspelers Con stantie en Orsi krejen door de tactiek, die Ie Italianen to-pr-ten. steeds zeer veel werk. Indien dit zelfde elftal ongewijzigd op 8 April ix in het Amsterdamsche Stadion ver- 1 schijnt, kan de wedstrijd NederlandItalië Aanbesteding van 5 mlddcnstandswoningen en een garageDe heer Honing, eigenaar van het pension „Belvédère", die een tijd ge leden ook de oude „Katholieke Vacantie- Kolonie", die inmiddels in een villa omge bouwd is, gekocht heeft, zal nu achter deze villa een 5-tai middenstandswoningen laten bouwen en ook een garage. Vrijdagavond heeft hiervan de aanbeste- plaats gehad tn het .Btatfonskoffiehuis' van den hor Broek, door den architect K. Wljker. Inschrijvers waren: Jansen en Moens uit Haarlem voor 27988; Ras uit Den Helder voor f 27300; Verbeme, Alkmaar voor f 26695; Balder. Alkmaar voor 26696; J. Hulbers Alkmaar voor 26850; Tuin. 1 Zand 26700; Oebr. v d. Plas. Broek op Langendijk- f 24650; J. Blaauboer. Egmond aan Zee voor 22900; C. Obdam. Alkmaar voor f 22600; J. v d Plas Mz Egmond aan Zee voor 22600: Alb de Graaff, Egmond aan Zeee voor 22560; G. Zwart Gz Egmond aan Zee voor 22387: W. de Graaff. Egmond aan Zee voor ƒ21996 en Gebr Wljker, IJmuiden voor 20775 De gunning is voorloopig aangehouden. Politieberichten Vqjbaliseerd wegens burengerlcht T. S. en J. II wegens ’t venten zonder vergunning J v W. en wegens het loopen in de duinen E. Groen. Gemeenteraad Vrijdagavond half acht kwam de raad dezer gemeente in voltallige zitting bijeen onder voorzitterschap van Jhr. A. van Spengler. Secretarie de heer J. Kunnen. De voorzitter verwelkomt de leden en spreektaden wensch uit, dat het resteerende gedeelte van 1930 voor onze tuinders moge brengen, wat het begin nog niet gebracht heeft. Ingekonjen stukken: aa. Jaarverslag 1929 van de Kamer van Koophandel te Alkmaar. Van de gemeente Noord-Scharwoude dankbetuiging voor het geschenk van gemeente voor het nieuwe raadhuis, aldaar, n 1. de lichtkronen in de raadszaal. c. Verslag van de plaatsclüke commissie van toezicht op het lager onderwijs. d. Verslag van de Commissie tot wering van schoolverzuim. e. Een schrijven van Ged. Staten, dat het onderzoek der gemeente-begrocting nog niet afgeloopen en daarom de beslissing over de goedkeuring verdaagd is. f. en g. Dankbetuigingen voor verleende subsides van de Langendijker Vereeniging voor Vacantiekolomes en van den Bijz. Vrjjw. Landstorm. h. Van Provinciaal Bestuur een dankbe tuiging voor de bijdrage van 100 voor een geschenk voor het nieuwe gouvernements gebouw. Bovengenoemde stukken worden alle voor kennisgeving aangenomen. Verder ingekomen van de gemeente Noord- Scharwoude de afrekening der koeten voor het bijzonder onderwijs volgens de lager onderwijswet, wat voor kennisgeving aange nomen wordt. j. Van de gemeente Oudkarspel de reke ning 1929 van den Vleeschkeuringsdienst. Het batig saldo bedraagt 783 79, waarvan voor onze gemeente 156.75. De heer Djjkliuijzen meent, dat het de bedoeling toch niet ia een zoodanig batig saldo te maken en er daarom reden Is de keurloonen iets te verlagen. Voor meer dan 50.000 toeschouwers werd hedenmiddag In het geheel gevulde Station te Frankfort de vierde landenwedstrijd Duitschland-Italië gespeeld. Nadat de rust kwam met den stand 00 wisten de Italianen in de tweede helft twee maal te scoren en den wedstrijd te winnen met den eindstand 0—2. Deze uitslag is ongetwijfeld een groote te leurstelling voor de Duitschers. die gehoopt hadden op een herhaling van den verleden jaar te Turijn gespeelden wedstrijd tegen Italië, die door Duitachland met 21 ge wonnen werd OnmiddelUjk na den aftrap vallen de Italianen enthousiast aan. Gedu rende den geheelen wedstrijd toonden zü een zeer temperamentvol spel en vielen dikwijls en snel aan. Zij maakten weinig gebruik van short passing en zetten herhaaldelijk door lange, verre schoten ..hun vleugelspelers aan het werk In de eerste helft doet echter ook de Duitsche voorhoede zich gelden en her- haaldelljk komen de Duitschers opzetten met goed-gecombineerde aanvallen. Zij stuitten echter steeds op het Italiaan sche verdedigings tno. den keeper Combi en de beide backs Rosetta en Calligaris. Deae drie verdedigers leverden het beste spel, dat gistermidag te zien was en het was vooral aan nun opvallend goed verdedigingswerk te danken, dat de Duitschers er niet in slaagden het Italiaansche doel te doorboren. Toegege ven moet worden, dat de Duitsche voorhoede pech heeft gehad, doordat na eiken aanval juist het schieten te wenschen overllet. De Duitsche voorwaarts Albrechts schoot bij voorbeeld eenige malen pal naast of juist te gen den paal. Na 20 minuten spelen raakt bij een scrimmage de Duitsche rechtsbuiten Knoepfle gewond en moet het veld verlaten. Hij wordt vervangen door den Frankforter Mantel, die gedurende het geheele verdere verloop van den wedstrijd zich uitstekend kwijt van zijn taak. Kort voor de pauze ver wacht men het eerste Italiaansche doelpunt, als de Duitsche keeper Hagen utt zijn doel is geloopen en Paul Ruotf in het strafschop gebied hands maakt. De penalty wordt ge nomen door Magnoszi. die echter den bal over het Duitsche doel schiet Dan komt de rust met 00. bezocht was. De notulen der vorige vergadering werden zonder opmerkingen, onder dank vastgesteld. Het zakelijk en keurig verzorgd jaarverslag werd door de aanwezigen met aandacht gevolgd. Hierna verzocht de voorzitter den pen ningmeester. den heer c. Schouten, verslag uit te brengen over inkomsten en uitgaven gedurende het afgeloopen jaar Het batig saldo van het vorig jaar beliep de geringe som van ruim 12 Tot het nazien der boeken werden aange zocht de heeren Jn. de Vries en C. Mul. Onderwijl werd verder gegaan met het verkiezen van drie bestuursleden. Aan de beurt van aftreden waren de heeren P, Ko nijn CznW. Klaver en A.' Hoogeboom. Genoemde heeren werden allen met meer derheid van stemmen herkozen. Daar h»t bestuur niet had verwacht, dat de vergadering zoo flink bezocht zou worden, zoo deelde de voorzitter mede, dat niet alle aanwezigen een L T. B.-jaarboekje konden krijgen, maar dat nog bijbesteld sou worden Hierna deelde de heer Jn. de Vries na mens de contrólecommissie mede, dat zjj een kleine fou# in de opstelling hadden ge constateerd en wel in Het voordeel van de vereeniging en dat verder alles in orde was bevonden. De voorzitter dankte de commissie en te vens den penningmeester voer diens jaren lang nauwkeurig beheer der financiën. Spr. moet de vergadering mededeelen. dat de penningmeester reeds vorlgen zomer het bestuur bekend had gemaakt zich bij de e.k. jaarvergadering met vrees beschikbaar te stellen voor de functie van penningmeester. Spr bracht een hartelljk woord van dank aan den heer Schouten namens bestuur en alle leden voor diens arbeid gedaan in het belang van den L. T. B. Zuid. Gekozen tot penningmeester werd de heer Jb Groenveld Jzn. Hierna werden vijf bestuursleden en tien, door stemming aangewezen leden afgevaar digd naar de jaarvergadering de L. G. C dit jaar te houden op 6 Maart tn het lokaal van den heer Mantel te Hensbroek Als attractie werden 10 stuks rottingman- den. geschonken door den Handelkraad te Verlaat, onder de aanwezigen verloot. De voorzitter deelde mede, dat de op het programma vermelde „korte bespreking ziektewet door den heer Pot uit Lelden door omstandigheden moest vervallen, doch Zij die iets wilden vragen hieromtrent gele genheid hadden. De voorzitter en secretaris beantwoordden alle gestelde vragen tot ieders bevrediging. De voorzitter legt hierop de nadruk, dat alle L T. B 'ers zich by de eigen L. T. B.- verzekerlngen zullen verzekeren tegen ziekte. BU de rondvraag vroeg de heer A. Stroo- per of er in de toekomst ook kans kon be staan dat de voor alle tuinbouwers lastige hindernis, n.l. de doorvaart van Boterweg tot de overhaal, uit den weg geruimd kon worden. Spr. zou willen weten of niet mo gelijk was om de reeds bestaande sloot be vaarbaar tc maken, recht op de overhaul af, dan wel altijd om de gronden van den heer de Geus heen te moeten varen. Dit onderwerp gaf aanleiding tot grondige besprekingen en dat is niet te verwonderen daar het een algemeen, betrekkelijk groot belang ie voor alle tuinbouwers in Heerhu gowaard-Zuid. Onder de woordvoerders getuigde de heer O. Krom o.a.. dat het steeds zijn opinie is geweest en zal blüven, dat het vaarwater etenals de straatwegen plaatselijke belangen zijn en dat de waterwegen evenals de rij wegen gemeenschappelijk onderhouden die nen te worden. (Applaus). Na verschillende besprekingen stelt het bestuur voor om met de zustervereeniging alhier tezamen zich over deze kwestie te vervoegen bU het polderbestuur en Over- haalccmmissie. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering gesloten met den christelijken groet. De voorzitter vindt het' saldo niet bijzon der hoog. Het was zelfs nog 400.— lager dan verleden jaar. Bovendien zullen de re sultaten In 1930 anders zijn, daar de pen- LANGEND1JK. In de al geloopen week werd aan beide vei lingen samen een hoeveelheid aangevoerd van 175 wagons roode-, 95 wagons gele- en 159 wagons Deensche witte kool, benevens 16 wagons uien en 8 wagons peen, tezamen 453 wagons. In de overeenkomstige week van het vorig jaar bedroeg de aanvoer resp. 122, 110, 140, 4 en 0 of tezamen 376 wagons. Het is dus weer een drukke week geweest. Verlading en verzenduig werd begunstigd ‘door uitstekend weer en onder den Invloed van koude kon de massa kooi goed geplaatst worden. In den algemeenen toestand kwam echter weinig verandering. Rood en geel wa ren graag maar hierbij bleet het ook weer. Deensche witte kool wordt er naar dén voorraad gerekend nog te weinig afgeset. maar men is al blij dat de huidige aanvoer tegen niet dalende prijzen wordt afgenomen. Kleine kool, mits van goede kwaliteit, bracht het ook nu niet hooger dan f 2.10 f 2 30 en groote Kool van t 11.30 per 100 K G. Amerika was met zoo goed aan de markt als vorige weken en de middelmatige kool noteerde daarom iets lager, n 1. van t 1401.80. Afwijkend goed wordt van deze soort maar weinig aangevoerd, maar brengt dan ook zeer weinig op. Bjj de roode kool gaat dit beter. Door het aanhoudende koude weer is intusschen de kwaliteit veel verbeterd en '^doorschot ook veel geschikter voor verzending. Het was maar zeer weinig, wat hiervan geen f 4.50 Kon opbrengen. Van de goede kwaliteit bracht de groote kool van f 5—6 en kool van een paar kilo het stuk bü de f 7 per 100 K.G. op. Enkele malen, ook Zaterdag kwam voor het mooiste kleingoed de prijs boven de f 9, doch meestal f 8.50 de hoogste notee- ring. Zooals gezegd, had dooreengenomen geen belangrijke verhooging bü vorige week plaats, maar zün genoemde prüzen bü zulk een groot aanbod wel bevredigend en hei bewijs, dat de vraag goed is. Voor gele kool liad de markt ongeveer hetzelfde verloop en weken de prijzen maar zeer weinig van die der roode kool af. Als steeds was oe grootste kool iets duurder dan de genoemde, terwijl het mooie kleine goed, als men enkele partijtjes uitzondert, maar zelden hooger dan 8. per 100 K.O. noteerde. De afzet der bewaarkool is nu in gang en zal. als het goede weer aanhoudt, Maart wel een zeer drukke maand aan onze veilingen cn laadplaatsen zün. Wat de overige producten betreft. kon hierin nog steeds verbetering Intreden. Het aanbod van uien olylt beneden peil, wat bü den prijs dien men zelfs voor mooie partijen ontvangt, waarlük niet te verwonde ren is. 1.30 of 1.40 zün uitzonderings- piÜzen en overigens varieeren deze van 0.80 tot 1.20 per 100 KG De grove sor- teering komt hier iets boven, doch drielin gen blüven er nog beneden. Ook peen gaat zeer traag van de hand voor een gemiddeld prüsje van j 150 en voor 90 centen voor de kleine sorteering. Kroten werden iets grager gekocht dan vorige weken, doch noteerden maar zelden tot hoogstens f 2. per 100 K.G. Van het veld komt nog steeds eenige aan- woer van groene en taaie gele kool. Meestal nogal graag was de prijs voor de eerste nog al sterk varieerend. terwijl de laatste van 7. tot 8.50 opbrachten. Als nieuw product werd in den loop dezer week een partijtje Rabarber aangevoerd, dat voor J_ 1A50 per 100 bos van de hand ging, een iiöogst spannënde~<mtmoettog worden.* „Votendarn” Zondag RJuni zal het 10- jarig bestaan van onze voetbalvereeniging luisterrijk herdacht woeden. In de afgeloopen week heeft het bestuur een voorloopig programma voor deaen feest dag opgemaakt. Begonnen zal worden met een H. Mis voor de levende en overleden leden der club en generale H. Communie van alle leden. Des namiddags sullen een of twee feeatwedstrü- den worden gespeeld, waarvoor de toezegging reed* is gedaan door eerste klasse clubs. Deze wedstrijden «uilen plaats hebben om prach tige prijzen uitgeloofd door weldoeners van de club. Medewerking ral worden verleend door het RK Fanfarecorps met welk corps de te spelen elftallen in optocht naar bet terrein zullen worden gebracht. Avonds zal de feestelük- heid worden voortgeaet in het 8t. Joeefge- bouw Alsdan zullen operette*, tooneelspel em. enz. enz worden opgevoerd en zal ook de fanfare haar medewerking weder verleenen Het geheel ral worden besloten met een ge zellig samenzijn. Een commissie van voorbereiding 1* inmid dels benoemd, welke een en ander in voor bereiding heeft. Nieuwe vaandelkast Onze R. K. voetbal- vereenlging is een meubel rijker geworden. nJ. een nieuwe nwriai Dekast welk meubel 1* Gevonden voorwerpen over dc maand Fe bruari 1930 Een rüwielbelastlngmerk. kin- derhandschcen. bosje sleutels. zilver',n broche. kinderhandschoen. heerenrüwicl, scheermes in doos, etui, kindertaschje. in houdende portemonnale met geld, school- taach met inhoud, notitieboekje, rentekaart. gymschoentje, glacé heerenhandschoen. ktn- derwantje. geldstuk, rijwrilbelastingmcrk m étui. Nappa slappe overhemd boord, kinder- pertemonnaie m. inh.. heerenrüwiel, doode poes, meisjesbeursje, inh. een kettinkje, bril, kinderportemonnaie met inlioud. gebeden boekje, heerenrüwiel. sjaal. 1. Ballangrud 8.46 minuten; 2. Staksrud. 3. Jungbluth. 1500 meter: 1 Ballangrud 2JJ min.; X staksrud. 3 Riedel 10.000 meter: 1. Jungbluth 18:50.3 min.; X Staksrud. 3 Ballangrud.’ De Dultacher Sandtner uit Muncbe» bracht bü deze gelegenheid het Duitsche re cord oo 1000 meter op zün naam met 1.48 minuten sioensbljdragen van keurmeester en hulp- keurmeester ingetrokken zün. Voor kennisgeving aangenomen. k. Een brief van de gemeente Oudkarspel. waarin medegedeeld wordt, dat de N V. Thermogenische fabrieken voor den te bouwen destructor een jaar uitstel verzoeken, wat apj heer Sasburg, die d» functie van secretaris-- advies van de centrumgemeente wordt toe gestaan. l. Een schrijven van den Ned. Zwembond om te komen tot oprichting van een zwem inrichting, desnoods in samenwerking met de andere Langendijker gemeenten. Wordt voor kennisgeving aangenomen. m. Een verzoek van de vereeniging .Bin nenscheepvaart” om een subsidie van 65 voor den Motorcursus, welke verleend wordt in den vorm van een verlicht en verwarmd schoollokaal. Bovendien was een paar dagen voor de raadsvergadering Ingekomen en dus niet op de agenda gebracht een verzoek van vier caféhouders alhier, om aan de Koningin -te verzoeken het maximum vergunningen te brengen op vier. In plaats van twee, zooals in 1920 besloten. Dit stuk wordt in handen gesteld van B. en W. Ingevolge een schrijven van den Commis saris der Koningin wordt voorgesteld de jiolitieverorriening aan te vullen met ten bepaling, waarbij het verschünen ter keu ring van trekhonden verplicht is Wegens periodieke aftreding van den heer A. K^ut ais lid van het Burgerlük Armbe stuur wordt deze met algemeene stemmen herbenoemd. Als lid van de plaatselüke schoolcommlss> treedt periodiek af de heer Jb. Kroon, die met 6 stemmen herbenoemd wordt. No. 2 van de voordracht, de heer J. de Geus Pz. verkreeg 1 stem. Rondvraag. Wethouder Bekker vraagt naar aanleiding van het droevig ongeluk, een paar dagen geleden gebeurd of het niet wenschelük is. een bepaling te maken, dat auto's minstens 25 M. 'achter een andere moeten rüden. De voorzitter betuigt, in. aansluiting op het door den heer Bekker gezegde, deernis met de diepbedroefde ouders van het over reden kind B. en W. zullen nader de wen- schelijkheid van zoo n bepaling onderzoeken. De heer Zeeman merkt op. dat. ofschoon het bü verordening verboden 'is punten aan Üzeren hekken te bevestigen, dit toch bü de openbare school het geval is en meent, dat deze zoo s)K>edig mogelijk moeten verdwü- nen, waarop de voorzitter antwoordt, dat als het werkelül* zoo is, er door B. en VZ. de noodige aandacht aan gewüd zal worden. Nog wil de heer Zeeman de mogeiykheid doen onderzoeken om de waterleiding door te trekken tot den Waarddljk. waarbü dan de kosten der hulzen voor de gemeente zouden komen. De voorzitter kan mededeelen. dat ver moedelijk binnenkort gelegenheid komt om hierover nader te spreken, aangezien een actie wordt gevoerd om ook de afgelegen gebieden aan het net aan te sluiten. De heer Groen bespreekt het verbod om te fietsen op het Kerkepad. Spr. meent, dat dit verbod in het geheel niet noodig is. daar men gewoonlijk kind noch kraal ont moet op het pad. Het is slechts een dank baar object voor de politie om bekeuringen te maken, zooals ook dezer dagen weer ge beurd is. Spr. verzoekt B. en W. zich te overtuigen van het „drukke" verkeer aldaar. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. aan deze opmerkingen aandacht zullen schenken. De heer Zeeman zegt, naar aanleiding van hetgeen de heer Groen aelde. een plan te willen ontwerpen en verzoekt dit na de ver gadering in comité te mogen bespreken, waartoe besloten wordt. De heer Du Burck vestigt de aandacht op het voetballen op de straat, wat gevaarlijk is voor de jongens zelf en voor de voorbü- gangers, waarop de voorzitter zegt, dat de politie hieraan steeds haar aandacht schenkt: het getal ballen, door dén veld wachter afgenomen, is dichter bü de 20 dan bü 10! Er zal nu nóg meer op gelet worden. De voorzitter sluit de vergadering, waarna de Raad in comité gaat. Vtechmarkt Aangevoerd door 68 Vaartui gen 1420 tal reepharing 0 3 45 tot 3.75 per tal. De vangst varieerde van 2’j tot 70 tal P»r vaartuig. 4 vaartuigen brachten aan 1471 pond bot 19.00 a 24.35 en 2 vaartuigen met 342 pond schar 4 12 65 tot 17.68 per 100'pond Noteering Bloemenmarkt Willlnm Cop land I 4 90 8 5 50; William Pitt I 5 60 4 7 00 WiUiam Pitt II 1.80—3 90; Bartigon I 6.90— 7.40; Bartigon II 5 30—6.40; La Reine I 8-90—4.10; La Reine II 2.30 a 2 90; Murillo I 4.00 A 4 70: Murillo II 190—2.00; Hyachim 4 80 4 5 10. alles per 100 stuks. Veilingoverzicht Maandag opende markt met dezelfde prijzen als waarmede zü Zaterdag de week sloot. De aan voer was, evenals andere Maandagen, niet groot. Eer ste soort roode kool bracht op tot f 830 en 2e kwaliteit niet meer dan ten hoogste f 5.— per 100 K.G. Deensche witte van f 1.40 tot f 1.60. le soort gele kool van f 7.20 tot f7.70 was toen de dagprüs. Dinsdag was het beter gestemd, met de roode en gele koolsoorten. Toen bracht de le kwaliteit rood niet min der op dan f 5.40 voor de grootste en kon het mooie één-Kllo-goed zelfs tot f 9.10 notee- ren per 100 K.G. Goed doorschot liep weer tot f 7.80 per 100 K.G De le kwaliteit gele werd verkocht van f 5 80 tot f 8 50 toe 2e soort nog tot f 7.40. Dat is tot nog toe de hoogste prijs ge weest voor de gele kool Deensche witte wa ren ook iets beter gevraagd en gingen tot f®.toe. Voor Woensdag waren er 75 aan voerders met roode kool. Dit gaf dien dag wel eenigen terugslag op de prijzen De groote le soort roode kool ging vanaf f 3.70 tot f 8.80 toe en de 2e kwaliteit was ook f 50 per wagon minder. Tot hoogstens f 7.30 ging toen het doorschot Uitschot roode kool was van f 2.10 tot f 3.30 per 100 K.G. Gele kool was toen ook minder en het verschil bü den vorlgen dag was toen meer dan f 100 wagon. De 2e soort was wel 2 ets. per K. G. minder. De le kwaliteit kleine Deensche werden toen nog voor boven de f 2 verkocht tot f 2.40. Donderdag en Vrijdag waren de prij zen ongeveer gelük. Donderdag met een grooten aanvoer van 102 met roode kool, brachten de 6000 er f 6.00 op en ruim 1 K.G. le soort roode f 8. 6 ponds roode kool werd toen ook nog verkocht voor f 3A0. Zaterdag sloot de week uitmuntend wat den aanvoer en prijs van roode en gele kool betrof. Toen i* het voor de roode kool de hoogste markt geweest, le soort 6 ponds bracht niet min der op dan f 4.50 per 100 K.G. en de 4 ponds ging voor f 7.6000 K.G. er van f 7 tot f8. Roode kool van ruim 1 K.G. van f 8.50 tot 9.00 en het allermooiste soort van 1 Kilo tot zelfs f 9.70 toe. Goed doorschot was niet veel minder en daarvan was de hoogste prijs ook reeds f 930. De aanvoer was iets minder, ruim 12 wa gons Deensche kool was niet hooger dan f 190 en het 2c soort van 70 tot f 120 per 100 K.G. De aanvoer en prüs stonden gelük met den vorlgen Zaterdag. De gele kool was ook weer hooger geklommen, maar kon de hoogste markt van Dinsdag toch niet halen, le soort ging van ruim f 5 tot f 8.30 toe, 2e soort van f 4 tot f 6.80. De prüs van de peen en uien is büna te mln om te vermelden. Peen en uien iets boven de f 1.00 per 100 K.G. en 150 K.G. nep bracht nog geen f 1^- op, niet meer dan 70 ets. per 100 Kilo Witte Kruis De vergaderingen van de afdeeling Anna Paulowna mogen zich niet verheugen In de belangstelling van de vele leden, het vergaderingbezoek is zeer miniem. Bü de vergadering van Vrijdag was het be stuur tegenwocrdlg met vier leden, waarvan er drie belast waren met de contröle der rekening. Van het bestuurslid, de heer W Komen, was bericht van verhindering lj-<ae- komen. De voorzitter, burgemeester C. Lovlnck •pende de vergadering, heette de aanwezigen Welkom en verzocht den secretarissen heer leefhebber, de notulen te lezen. Deze worden onder dank vastgesteld. Ingekomen Is van de vereeniging ..Sport, lust” een gift van 280 en een dankbetui ging van een lid voor het langdurig gebruik een ledikant Bü de volgende bestuursver kiezing wordt de aftredende voorzitter bü acclamatie herkozen. Namens de contróle-commissle brengt de heer D. Kaan verslag uit; de bescheiden zün in de beste orde bevonden. Voorgesteld wordt «en penningmeester te dechargeeren. Hierna volgt het jaarverslag over 1929. waaruit wü het volgende memoreeren: in den loop van het jaar werden 115 nieuwe leden aangeworven, terwül 19 werden afge- ■chrsven. waardoor het totaal aantal leden op 1026 is gebracht. Het bestuur bleef onver anderd, de afd. Is rukn voorzien van ver- pleglngsartlkelen. Aan 232 personen werden in 406 gevallen goederen afgegeven. 4 maal werd gebruik gemaakt van een ziekenauto, tel w UI 1 maal goederen werden ontsmet De bad- en zweminrichting wordt druk ge bruikt: 2950 kaarten werden verkocht, 1009 schoolboden werden genomen. Op de open bare scholen is zwemmen een verplicht leervak geworden, hiervoor ontvangt de inrichting 300 subsidie van de gemeente, soodaf het tekort op de exploitatie is terugJ gebracht tot 1975 51 Dit saldo is zoo slecht mede door het feit, dat nieuw zand is aan- gebraeht. De ontvangsten bedroegen f 633.20 Er werden 36 diploma’s uitgereikt. Van het Witte Kruis bedroegen de ont vangsten 2267 85'j, uitgaven 1944 12, het voordeellg saldo 323 73', bo V de marsch gehouden. Wans wel over het navolgffide baan. Amstelveenscheweg. Ringvaart, Scnlphol. Amstelveen, veenscheweg, Schlnkelhaven. In totaal waren er meer dan 200 deelne mers, van wie velen van buiten de stad. oa. uit Utrecht, Breda, Zienxzgg, Velsen en Bever wijk waren gekomen. Er is uitstekend gemarcheerd en stel in een tempo, varleerende tusschen 6 en 7 K.M., vandaar dan ook. dat allen reeds vóór tweeen den marsch volbracht hadden. Er was geen enkele uitvaller en de weersge steldheid was ook dezen keer weder boven allen lof verheven. De in groepen-colonne marcheerende wandelaars, ow. rich vele da mes. een groep Gooische padvinders en ook een aantal miliciens van land- en zeemacht bevonden, trokken uit den aard der zaak veel belangstelling van de züde der burgerü- Na afloop had in den tuin van Schinkel- haven de uitreiking der diploma's plaats.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 7