Köster’s Volkszaak l W erkmanskleeding I BUIKBANDEN I Burgerlijke Stand Alkmaar f-4 zjKM verdachte verschonende beweerde hü. dat j het door hem gekochte belastingp’.aatje hem ermoedelük was ontstolen. Hü wist zelf niet dat hü het plaatje miste. I jij TWEEDE BLAD DONDERDAG 6 MAART I93Ö ALKMAAR Speciale prijzen - Speciale etalages RECHTSZAKEN Magdalenenstraat 11 0 PROVINCIAAL NIEUWS BERGEN 7 van BLOKKER Autobusdiensten Voor den Alkmaarschen Politierechter Zitting van Dinsdag 4 Maart. Belas tl ngovertredingen. (Vervolg). WESTWOUD Arrondlssemen(s>Rechtbank te Alkmaar KALVERDIJK- Voorjaarsmarkten ANNA PAULOWNA URSEM '.'9' ^]L——WMM» 99 Examen Leidercursus VOOR Met en zonder elastiek, model „Teufel” (OOK DAMES-BEDIEN1NG AANWEZIG) N. V. Drogisterij en Chemicaliën handel „VR1ESIA” v. h. JAN DE VRIES Zaadmarkt - ALKMAAR - Telefoon 324 -'t )Ï1 d Q NIEUWE ZAKEN een ongeldige VONNIS J. J. Rozenbroek en A. M. ..uitbreiding Bestuur”. oud- burgemeester van belangrijken desen V H. R. N. hem was vergadering gehouden worden. Behalve gewone punten komt op de agenda laat waard. door het Fanfarecorps ,J)r. Nuyens" een se renade gebracht. Veillngsvergadering „Op Hoop van Zegen”. Geldige wegenbelastingfcaart absent. Door de agenten de Glopper en van Tol, te Helder, werd aldaar op 6 Augustus aan gehouden de chauffeur Th. J. V., in dienst van den autohouder M., die desgevraagd niet toonen kon een geldige wegenbelastlng- kaart. Wel was hij in het bezit van een niet meer geldig bewijs van betaling. Eisch f 5 boete of 5 dagen. Vonnis overeenkomstig eisch. Hij had gereden terwijl hjj geen geldige belastingkaart had kunnen overleggen. Verdachte deelde mede, dat het een wagen was, ter reparatie afgegeven. Eisch f 5 boete of 5 dagen. Vonnis conform eisch. Betaling a contant. waar- doen Rijwiel vermist Door dn heer W. is aan glfte gedaan van de vermissing van zijn rij wiel, dat hij Zondagavond bij het café den heer K. alhier had neergezet. De heer Jn. Pronk zou de vergrooten. deze blijken nu oogen- Ontbrekende ueiaatlngkaart. De heer A. van H., rüksambtenaar te St. Pancras, was niet in staat een geldige we- genbelastingkaart te toonen. toen hij te Oude-Niedorp werd aangehouden. Eisch f 15 boete of 10 dagen. Vonnis f 10 boete of 10 dagen. Verdachte voldeed ontnlddellijk dit bedrag. Ontduiking accijns op geslacht. De heer Gerrit B., slager te Hoogwoud, niet verschenen, had zich schuldig gemaakt aan overtreding van de accljnswet en ver zuimd een geslacht nuchter kalf aan te ge ven. De commies Kerkhoven werd in deze be langwekkende zaak als getuige gehoord. Bedoeld kalf, ontdaan van de huid werd door den ambtenaar aangetroffen in de zaak van Bijman, tfie in'dergeljjke artikelen handelt. Eisch f 20 boete of 20 dagen hechtenis. De heer B. verscheen, toen zijn zaak al behandeld was, alsnog ter terechtzitting. Hü wenscht nu in hooger beroep te komen, zoo hij wordt veroordeeld. Geboren: Cornells, z. van Cornells van Hooff en Bijtje van Driel Theodorus Ber nardus, z. van Petrus Winder en Hendrika Buter. Overleden: Anna Scnctmer, 77 jaar Cor nelia Catharina Josephs Fuhrmann, 2 jaar levenloos aangegeven kind van Sybrand Hoogakker en WUlempje Ilbrir.k idem van Jean Pierre van Eijk en Catharina Druiven. Bandleiding voor practise!»* WINKELIER* BOEKHOUDING dooi K. J. A Keesom ^49» me» btjiage St cents Bp aankoop van ooeken. gratia •M MIXTEN A OOBTMBIJKB. BAKGMtP Alsvoren. De garagehouder Pieter O., te Alkmaar, had zich daarop eveneens ter zake een der gelijk feit te verantwoorden„Hij met een vierwielig motorrijtuig, belastingkaart I Ontbrekende wegenbelastingkaarL De 58-jarige te Haarlem wonende-koopman Hendrik Sch. werd op 2 September, tijdens de Alkmaarsche kermis, aldaar door de po litie bekeurd, ter zake een overtreding van de gemeentelijke politieverordening, het in nemen van een verboden standplaats en te vens geconstateerd, dat hü niet in het bezit was van een geldige wegenbelastingkaart, voor welk feit hü nu terecht stond. Eisch f 10 boete of 10 dagen. Vonnis f 7 boete of 7 dagen. Gedeputeerde Staten hebben besloten: X. De bü hun besluit van 29 Juni 1927, No. M, aan W. Keetman Jr., J. 8 -Schoorl, G. Schoorl en G. C. Barten, te tarnen vormende da vennootschap onder firma Keetman en Schoorl. te Winkel, verleende vergunning, voonooveel deze betreft het in werking hou den van autobusdiensten van Winkel naar Alkmaar en terug, van Winkel naar Hoorn en terug en van Winkel naar Purmerend en te rug (op Dinsdag) in te trekken. TI. Aan de firma Keetman en Schoorl, te Winkel,vergunning te verleenen tot het uit oefenen van autobusdiensten van Winkel naar Alkmaar en terug, van Winkel naar Hoorn en terug, van Winkel naar Behagen en terug en van Winkel naar Purmerend en te rug fop Dinsdag) o. m. onder de volgende voorwaarden Behoudens wüziging onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten wordt voorloopig gere den met tien wagens, waarvan acht met Re- nault-carosserie en -chassis, één met De Dion Bouton-carosserie en -chassis en één met Republlc-carosserie en -chassis; het aantal zitplaatsen bedraagt voor deze bussen respec tievelijk 19. 19, 18, 20. 31. 19. 31. 19. 23 en 26; het aantal staanplaatsen voor de in de derde plaats genoemde autobus bedraagt 2. Behoudens wüziging onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten worden de volgende tra jecten gevolgd: a. voor den dienst Winkel—Alkmaar: Van Winkel over Nieuwe Niedorp, Terdiek. Oude Niedorp. Verlaat. Heerhugowaard (Mid denweg). Huigendük, Breelaan. Oudorp, Mun- nikenweg naar Alkmaar, of van Winkel over Nieuwe Niedorp en De Leyen langs de Levers- dük naar Verlaat en vervolgens bovenge noemd traject. In de richting naar Winkel wordt hetzelfde trajecten gevolgd. t>. voor den dienst WinkelHoorn: Van Winkel over Nieuwe Niedorp, Terdiek. Langereis. Hoogwoud. Opmeer, Spanbroek. W*dway en Wognum naar Hoorn In de riuhting naar Winkel wordt hetzelfde traject gevolgd. e. voor den dienst WinkelBehagen: Van Winkel over Lutjewinkel, V’eere, Bar- Mngerhorn en De Gouw naar Behagen. In de richting naar Winkel wordt hetzelfde traject gevolgd. Rijdende in de richting naar Behagen wor den binnen de grenzen van de gemeenten Bersingerhorn en Behagen geen passagiers inlaten en rüdende in de richting naar W^el worden binnen de grenzen van die gemeenten geen passagiers uitgelaten. d. ->or den dienst WinkelPurmerend fop Dinerla') vx- 'inkel over Nieuwe Niedorp en Ver- «s den Middenweg naar Heerhugo- xndaar langs den Rustenburgerweg naar Rustenburg en vervolgens over Ursem en Schermerhorn en door de Beemster naar Purmerend. In de richting naar Winkel wordt hetzelfde traject gevolgd Wagengewicht onjuist aangegeven. Voor dit feit stond terecht de heer F. P. van R. garagehouder te Haarlem, welke heer als bestuurder van een auto te Alkmaar werd aangehouden ter controle van het gewicht, waarop bleek, na weging, dat de wagen zwaarder woog dan was aangegeven. Gevorderd werd f 25 boete of 25 dagen. Vonnis f 15 boete of 15 dagen. Prefjs door commiezen aangehouden. Een maal in Medetnbllk. doch niet op denzelfden dag tweemaal, verklaarde de heer Preüs De heer K. onderschreef de verklaring van zün chauffeur. Eisch t 20 boete of 10 dagen en voor een der feiten vrijspraak. Vonnis f 7 boete of 7 dagen. Verdachte nam daarmede genoegen. Pluimveevereeniging Door bovenge noemde vereeniglng zal in café ,JDe zeven groeneboomen Vryda8 a-s een algemeene de voor Hierop volgde de strafzitting van den Po litierechter, eveneens alleen belastingzaken betreffende. R. K. Armbestuur Naar wü vernemen, heeft de heer W de Boer, lid van het R. K. Armbestuur van de parochie van Hen Martinus. als zoodanig ontslag gevraagd hoe, door coöperatieve verbinding! den flnancieelen toestand zal dit. Aangehouden zaak. De eerste verschenen verdachte was de heer J. J. K„ expediteur te Alkmaar, aan wien ten laste was gelegd primo het rüden met een- aanhangwagen en secundo, dat voor deze aanhangwagen geen wegenbelasting was betaald. De chauffeur Preüs, die dezen wagen had gereden, werd als getuige gehoord. Het feit was gepleegd op 3 November. Tweemaal was Prefjs door commiezen aangehouden. Een- Eisch en vonnis f 6 boete of 6 dagen. Met dit vonnis werd genoegen genomen. Ook deze verdachte was zoo vrij te poffen. Onjuiste aangifte wagengewicht. De heer Fr. G., expediteur te Hoorn, stond terecht ter zake dat hü op zün aangifte bil jet had opgegeven voor een verhuiswagen een gewicht van 3840 K.G., terwül dit ge wicht bedroeg 3234 K.G. De heer Gr deelde ter züner verontschul diging mede, dat door restauratie de wagen zwaarder was geworden en hü Inderdaad heeft verzuimd hiermede rekening te hou- den. Eisch 125 boete et 10 dagen Vonnis f20 boete ef 20 daaen. Serenade Aan den oud-burgemeester dezer gemeente, den heer C. Neefjes, werd ten Raadhulze, bü gelegenheid van zijn 50- jarig ambt als Directeur van de Spaarbank, Doorgaan met dezelfde pillen. De heer Willem W. vischhandelaar te Hoorn, die inmiddels zün zaak bü voorbaat schriftelük had toegelicht, was eveneens aan getroffen in een auto, waarvan hij geen be lastingbiljet kon toonen. De heer W. be toogde wegens botgebrek plotseling van dat wagentje gebruik te hebben moeten maten, voor zün eigen vischauto had hij belasting betaald. Eisch, omdat de Rijksadvocaat geen vêri'l zuchtende omstandigheden aanwezig acht- te. f 20 boete of 10 dagen. Vonnis f 12 boete of 12 dagen. Verdachte nam met dit vonnis genoegen. Betaling volgt later. des avonds om half zeven, in café „De Hoop te W.-Blokker. In zün openingsrede zegt de voorzitter, de heer Blaauw, met genoegen wederom zoo velen tegenwoordig te zien om de belangen van het veillngswezen te behar tigen. Spr. heet allen, en büzonder den heer Balk. secr. van de Provinciale Commissie, welkom om daarna een enkel woord te spre ken over het veilingsselzoen dat achter ons ligt. Over den oogst konden we tevreden zün. Zelfs werd een belangrüke partü pruimen ge teeld. waarvan echter de prijzen te laag waren. De koude kasproducten kwamen te laat om de concurrentie met de Inmiddels verschenen buitenlandse he natuurproducten, het hoofd te kunnen bieden. Wegens min deren bübouw van kassen en het onttrekken van meerdere bestaande aan den groente teelt. is het wellicht waarschünlük. dat dit jaar de vroeg uitgeplante groenten veel voor- dceliger prijzen op zullen brengen. Appels en peren werden overvloedig geteeld, zoodat de aanvoer ruim 2000 pond meer be droeg dan in het vorig jaar, de opbrengst was echter in weerwil van de grootere aan- voer 25 duizend gulden minder. De totaal-om- zet bleef ongeveer 120 duizend gulden be neden het vorige jaar. Voor de vereeniglng is 1929 ejhter geen slecht jaar geweest. Over productie, hooge invoerrechten en eigen teelt van groenten en fruit in het buitenland zün de oorzaken van den achteruitgang in prijs Een zeer belangrüke zaak is voor ons de sorteering. De concurrentie in verschillende landen waarheen we exporteeren is zeer zwaar, zoodat alleen goede sorteering een krachtig middel is om staande te blüven. Met een woord van dank aan het bestuur, personeel en beambten voor hun trouwe plichtsvervullingen aan den handel, voor de volle medewerking over het verloopen jaar betoond, opent spr. de vergadering. De notulen worden gelezen en goedgekeurd, waarna de secretaris het jaarverslag uit brengt. Naast de opsomming van enkele za ken wordt o.m. gememoreerd dat het leden tal met 10 is verminderd, wegens mindere aardappelenaanvoerders. Verder wordt in dit verslag aangedrongen op een eendrachtig sa menwerken in h"t reeds loopende jaar. De voorzitter dankt den secretaris voor de goedverzorgde notulen en het keurig verzorgd jaarverslag. Bü mededeelingen wordt het schrüven inzake de aardapne’enwrat’iekte vocr-elezen. De secretaris zegt dat het bestuur bij de ope ning van de R. K. Tuinbouwschool te Groote- broek vertegenwoordigd is geweest. Het is spr. opgevallen dat daarbü. niettegenstaande het een instelling is met R. K, praedicaat. ook andersdenkenden worden toegelaten. Inzake de regeling voor enbloc-veilingen sluit onze veiling zich aan bü het gemeen- schappelük besluit, nm. de partüen te split sen. Het fruit zal voortaan worden geveild in drie soorten. Zwarte bessen moeten des Maandags en Vrijdags worden aangevoerd in chips en 's Woensdags uitsluitend in bushels. Ernstig verzoekt het bestuur om misbruik van veilingsemballage in vrüen handel te gen te gaan en het verkoopen uit de hand af te wüzen. waarbij veela] de verkooper de dupe wordt en de veiling wordt tegenge werkt. De beer Balk wil nog enkele punten be spreken als de z.g. wratziekte der aardappe len. welke wezenlük een nachtmerrie wordt. Deze ziekte is moeilijk voor politiedienaren te constateeren, vandaar dat oestrijding door de organisatie het middel moet zün en waar toe spr. dan ook een krachtig beroep doet. De wratziekte is niet zoo gevaarlük als wordt voorgesteld, doch het gaat in het buitenland om een stok te vinden waarmede ons pro duct moet worden” geweerd. Zaak is het de teekenen te verstaan en in eigen en alge meen belang de soorten als Bravo. Kampioen, de Wet en Bintje uit de cultuur te bannen. Tot heden toe is de Bravo voor deze streek het groote gevaar, waarover niet licht is te denken. Onbewust vaak wordt de ziekte we- door verhuizenden met hun pootgoed mede genomen en de besmetting overgebracht. Bü de fruitsorteering zal het er straks ook om gaan. Deze laat op vele plaatsen veel. ja. soms alles te wenschen over. Tergend is het. dat wegens slechte verzorging zoo reeds van de boomen als van het fruit in de Hol- landsche fruitwinkels het buitenla n^sch pro duct moet domineeren en t.” aangeboden, terwül ergens achteraf ons eigen Hollandsche fruit nog een plaatsje is toe bedacht. Het is zonde en jammer, dat ons mooi product zoo wordt mishandeld. De fout ligt veelal eerstens in de aanschaffing der Diverse belasttngovertredingen bü verstek D. J. H. f 10 boete of 10 dagen; H. B. f 10 boete of 10 dagen; G. B. 2 feiten. 1 10 boete of 10 dagen en f 15 boete of 15 dagen; H. C. f5 boete of 5 dagenP. K. f 10 boete of 10 dagen; G. M. f 10 boete of 10 dagen; H. B. B. M. f 5 boete of 5 dagen; A. C. O. f 10 boete of 10 dagen; A W. f 10 boete of 10 dagen; A. Z. f 5 boete of 5 dagen; G. v. d. B.. H. J. B.. J. G„ V. B„ Jan G.. J. A de G., P. J„ G. J„ Jb. M.. KI. K., 8. J. O-, W P.. KI. P., L. T.. Jb. W.. W. Z.. allen over treding rüwlelbelasting, leder f 6 boete of 6 dagen, alleen H J. B. werd veroordeeld tot 2 maal f 6 boeten of 2 maal 6 dagen. Niet voorzien van een rijwiel- belastingmerk. vrachtrijder Bouke M„ te Schoorl. op den Bergerweg aangehouden ter bovengenoemd feit. Als laatstaanwezige DIVERSE BELASTINGZAKEN Tabakswet. De zittingsdag stond heden volkomen in het teeken van belastingzaken, zoowel wat de meervoudige strafkamer ils den politie rechter betrof. In de eerste plaats werd behandeld een zaak contra J. T. M. H.. aan wien ten laste was gelegd overtreding van de tabakswet. Gehoord werd als getuige de ambtenaar van de directe belastingen, Vervoort te Cas- tricum. Verdachte had op 3 Mei aldaar ge vent met sigaren, niet voorzien van het ver- eischte belastingmerk. De Rüksadvocaat, Mr. Asser Jr„ vorderde in deze f 100 boete, de officier vulde aan: Toewüzing dezer vordering, subsidiair 60 da gen hechtenis. dat Verkiezingen. a. Van een lid van het bestuur, wegens periodiek aftreden van den heer C. Schou ten Az. Deze wordt herbenoemd. b. van een lid der commissie tot nazien der rekening, aftredend de heer P. Broer tjes. Deze verklaart niet meer in aanmerking te willen komen, doch wordt eveneens met büna algem. stemmen herkozen. Beiden ne- den de herbenoeming weer aan en de voor zitter feliciteert hen en de vergadering. De benoeming van een plaatsvervangend lid wordt aan de flnancieele commissie zelve overgelaten. Salarisvaststelling. Op voorstel van het bestuur blüven de salarissen ongewüzigd. t.w. voor den voor zitter op 100, voor de beambten als volgt: marktmeester-boekhouder 1.1 pet., secretaris penningmeester 0.4 pet., mandencontroleur 0.6 pet., afslager 025 pet., keurmeester 03 pet. en afroeper 0.15 pct. van de eerste 100.000 omzet. Daarna worden alle genoemde salaris sen van de beambten met een vierde verlaagd. Eveneens wordt aangenomen een voorstel om de contributie te verhoogen van 50 ct. op 1.—. Kosten van afslag. Het marktgeld blüft. evenals de emballage- huur. voorloopig onveranderd gesteld op 4 pet voor dag- en enblocveilingen, met uit zondering van de aardappelenveiling op 3 procent. In verband met het te heffen marktgeld vraagt de heer C. P. Jong, kunnen we zoo doorgaan. Met de balanscüfers over de laatste vier jaren voor oogen moeten we teruggang cortstateeren, zoowel in ledental als in om zet. Een terugloopen van den omzet met een bedrag van 120 000 op een cijfer van 167.000 is niet alleen aan* de lage prüzen te wiJUg: Twee met name aan te wijzen oor zaken drukken onze veiling, t.w. ten eerste de concurrentie met Zwaag, waarheen zooveel uit Blokker wordt aangevoerd en tweedens het zenden naar Amsterdam, waarvoor vooral de betere producten in aanmerking komen. Vele leden schünen de eigen veiling te be schouwen als een „vuilnisvat", waar het min derwaardige door hen naar toegezonden wordt. De funeste gevolgen van zulk een handelwüze worden jaar op jaar irtteer tast baar. We moeten als tegenweer van die ver keerde handelingen trachten de eigen veiling op te voeren. Meer aandrang is noodig doch Gezien althans voorloopig. moeilijk gaan. Spr. heeft daarom gedacht het geleidelük te brengen tot Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 4 Maart Uitspraken van 25 Februari Willem B machinist Amsterdam. Hooger beroep-vonnls overtreding Motor- en Rü- wielwet. Vrijgesproken. Cornells K.. Anna Paulowna. Hooger be roep overtreding Motor- en Rüwielwet, f 25 boete of 25 dagen. Dirk Zw., Opperdoes. Hooger beroep over treding Leerplichtwet, f 10 boete of 10 da gen. P. K-, J. K., W. B.. allen Texel. Diefstal van strandgoederen, ieder f 30 boete of 30 dagen. J. K. (minderjarig) en Gerrit Sch., Texel. Alsvoren. Ie f 20 boete of 20 dagen tucht school; 2e f 30 boete ot 30 dagen. G. B.. Jb. K.. P. v. d. V. en R. E.. Texel. Alsvoren. „Samenwerking” Algemeene vergadering van de tuinbouwvereeniging „Samenwerking”, op Maandagavond in café Broersen. Aan wezig 52 leden. De voorzitter, de heer Doekes, opent met een woord van welkom en gaat in het kort de afgeloopen winter na. waarna hü het woord geeft aan den heer Dekker, secr., om de notulen te lezen. Deze worden na een opmerking van den voorzitter goedgekeurd. Mededeelingen en Ingekomen stukken. Van den heer A. van Herwünen te St. Pancras is een schrüven ingekomen als controleur van den Plantenziektenkundlgendienst. waarin Niet voMoen aan een ambtelüke vordering op see. De 34-jarige visscher, Willem P.. in natio naal costuum aanwezig, wonend te Urk, en stuurman van de U. K. 34, stond terecht omdat hü op 4 April, 's avonds 8 uur, toen hü van de Noordzee binnen kwam, niet heeft voldaan aan het stopsein, gegeven door den commies te water 2e klas. A. J. Zeül, die zich bevond aan boord van het douane mo- door hem be- niets was ge- vereenigingen, zooals de heer Burger stelde, vindt het bestuurslid Borst niet dig. daar het verststrekkend voorstel eerst in behandeling komt. Rondvraag. gooien willen reeds te klein te zün. Men moet ieder blik van den dag daarin ligplaats kunnen vinden. Voorzitter is dezelfde meening toe gedaan, maar vergrooten kost geld en door het nieuwe veilingsgebouw zitten wü nog met een groote schuld, waarop de heer Boekel antwoordt, dat de goten toch rendabel zün. Meer bergruimte brengt meer ontvangsten. Daar geen overeenstemming wordt verkregen, wordt van dit punt afgestapt t In verband met een in de vorige vergadering gestelde vraag wordt de zetkoolretgeling. zooals die in 1919 is aangenomen, nog eens voorge lezen. Aangeraden wordt vooral de hand te houden aan deze regeling. De heer P. F. Borst zou de ligplaatsen willen uitbrelden; als m«i uit de veiling komt, kan men bijna geen lig plaats vinden. De heer Jonker zag gaarne een fietsenrek geplaatst bü het veilingskoffiehuis. het is daar een onhoddbare toestand. Allen zün het met deze heeren eens. Voorzitter ral deze voorstellen in overweging geven bü het Centraal bestuur. De heer Hof wil, wanneer men .liet lossen kan. den koopman 't liggeld laten betalen, als deze zegt, dat het vaartuig in de goot moet. De voorzitter zegt, dat de koopman dit verplicht is, hoewel er kooplie den schünen te zün. die meenen. dat zü dit niet verplicht zün. Ook kunnen de bouwers vóór de kooplui gebruik maken van de goten. Op een vraag van een lid zegt de voorzitter dat de koopman moet zorgen, dat men los komt, als men minder heeft da nlOOO K.G. Daar de rondvraag niets meer opleverde, sloot de voorzitter, onder dank voor de aan gename besprekingen, de vergadering cn hoopte dat de genomen besluiten in de toe komst rüke vruchten mochten af werpen. Het Provinciaal Blad van Noord-Holland No. 13 houdt in de beschikking van 19 Fe bruari 1930, no. 69, houdende goedkeuring van een besluit van den Raad der gemeente Alkmaar, tot wijziging van de dagen, waarop de voorjaarsmarkt voor runderen en de voor- jaarsmarkt voor paarden in 1930 aldaar zul len worden gehouden. De beschikking luidt als volgt: Gedeputeerde Staten der provincie Noord- Holland. Gelezen het navolgende besluit van den Raad der gemeente Alkmaar. De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders, opgenomen in bülage Nr. 144 van SRaads handelingen; Besluit: I. Met afwüking van het bepaalde In art. 2 van de bü Raadsbesluit van 29 November 1923 (Gemeenteblad no. 881) vastgestelde Verordening op de veemarkten, zooals deze •sedert is gewüzigd. de Voorjaarsmarkt voor runderen en de Voorjaarsmarkt voor Paar den in 1930, in verband met het samenvallen ven de Voorjaarsmarkt voor runderen met den tweeden Paaschdag. te doen plaats heb ben onderscheidenlük op Woensdag 23 April 1930 en op Woensdag 30 April 1930 II. enz. Alkmaar. 19 December 1929 De Raad voomoerod WENDELAAR. Voorzitter A. KOELMA. Secretaris Overwegende, dat door geen der besturen van belanghebbende gemeenten tegen voor meld besluit bezwaren zün ingebracht; Gelet op artikel 144 der Provinciale Wet. op de artikelen 195 en 196 der Gemeentewet en op art. 29 der Instructie voor het College van Gedeputeerde Staten; Hebben goedgevonden: bovenvermeld raadsbesluit goed te keuren. Haarlem, 19 Februari 1930. Gedeputeerde Staten voomoemd, A. RÖELL. Voorzitter MEINESZ, Griffier Burgerlijke Stand Geboren: Pieter, z. cv. P. Kieft en M. Apledoom. Cornelia Maria, allereerst wordt d. v. G. Bakker en M. van Spelden. Cornells, z. v. J. Halfschepel en A. A. van Gerven. Cornelia Aagje, d. v. G. Schenk en P. van Duin. Bregtje. d. v. P. de Waal en J. M. van Dalen. Comelis Hendrikus. z v. J. H. van den Berg en A. Heddes. Geertje Sophia, d. v. J. Beets, v - - Pennekamp. Doker, Timmermans, Lycurgus, Schagen: Kraak, Olympia. IJmulden. Verder de hee ren S. Frank en C. A. Luit uit Zwolle. geuaeru. nei geieiaeujK te brengen tot een „verplicht vellen”. In een krachtig betoog zet spr. zün idee, tot voorstel geformuleerd, nog verder uiteen en geeft als propaganda zich het eerst op voor deze verbintenis. Het gesprokene maakt den indruk als ’t opschrikken uit een dommelende slaperigheid. Nadat bij de rondvraag nog eenige discus sies waren gevoerd, sluit de voorzitter de vergadering. RÜden met belastingkaart. De chauffeur Dirk Corn Sch. te Heiloo, stond terecht op grond van het feit, dat hü had gereden met een auto ten dienste van zün toenmaligen patroon te Bergen, terwül deze wagen niet voorzien was van een geldig bewijs, dat daarvoor wegenbelasting was be taald. De chauffeur had wel een kaart, doch deze had geen betrekking op den door hem gereden wagen. De transactie ad f 3 hem aangeboden, werd door hem niet aanvaard. Eisch f 5 boete of 5 dagen. Vonnis conform eisch. Betaling volgt a contant. I.. T. B. De afdeeling L. T. B. van Ursem zal Maandag 10 Maart een zeer in teressante lezing houden te geven door den heer Balk, directeur der Kall-Maatschappü. Deze lezing zal toegelicht worden door een film op bet gebied van kallmeststot. Daarna gullen ook nog eenige aeer mooie komische films warden gegeven op bet ge bied van den landbouw. De toegang is voor leder toegankelük en vrü etree. Niemand verzuime avond hjj te wuen. deze te kennen geeft gaarne een avond te wil len spreken over een nader vast te stellen onderwerp. Van den correspondent van dezen dienst, den heer Boekel te Kalverdük. een schrijven waarin deze de medewerking der leden vraagt, om op een nader vast te stellen avond hun koolzaad te laten ontsmetten. Deze belde mededeelingen worden voor ken nisgeving aangenomen en zullen in gedachten worden gehouden. De aftredende bestuursleden, de heeren G. Boekel en Jan Slot worden hierna met groot* meerderheid van stemmen herkozen. Even eens het bestuurslid van de C.V.V„ de heer P. Borst. Allen nemen hun benoeming aan. Benoeming van 3 leden voor het nazien der rekening 19291930. Voorzitter zegt, dat dit jaar daarvoor in aanmerking komen leden van Dirkshom. maar omdat niemand van Dirkshorn aanwezig is, is ook de Oosterdült er maar bü te nemen. Hü stelt voor te be noemen de heeren R. Slot. R. Slik en C. Bakker. Goedgevonden. De heer Slot, op de vergadering aanwezig, neemt zün benoeming aan. Het kiezen van afgevaardigden naar de vergadering van de Centrale Veilingsvereen. Warmenhuizen en Omstreken! geschiedt even als vorige jaren. Voorzitter licht dit even toe. Onze vereeniglng telt 170 leden en mag dus 17 leden zenden naar die vergadering; als de leden nu 17 namen van leden op het stem briefje plaatsen, zal het bestuur wel uitzoeken wie de meeste stemmen hebben verkregen, daar dit thans te veel tüd in beslag neemt. Punt 8. Voorstel van het bestuur om bü onderhandschen verkor- van alle producten, het veilingspercentage met 5% te verhoogen. Door den voorzitter wordt er op gewezen waarom het bestuur gemeend heeft, met een dergelük voorstel te moeten komen. Om den aanvoer aan de veiling zoo groot mogelük te doen zün. moeten zoo weinig mogelük bon nen worden verstrekt. Het is een feit, dat er bouwers zün, die tot nu toe nog nooit aan de veiling verschenen om hun producten aan te bieden, en maar afwachten, dat de koop man bü hen thuis komt. In de meeste ge vallen worden er aan de huizen hoogere prij zen besteed. Het is gebleken, dat het bon nenstelsel niet geheel kan worden af geschaft, daarom denken wü dezen maatregel te moe ten aanbevelen. Op den Langendük heeft men ook al maatregelen getroffen, de L. G. C. geeft na Nieuwjaar geen bonnen meer De heer J. Burger wil. evenals Eenigenburg. 10 pct. heffen. Dit wordt echter te bar vindt voorzitter: ook andere leden zün deze mee ning toegedaan. De heer P. F. Borst zou de producten voor Amerika willen uitschakelen. Nu zün er büna 500 wagons Deensche kool uitgevoerd, die hier voor het meerendeel aan de huizen gekocht worden. Na toelichting van den voorzitter zün al len voor het bestuursvoorstel, zoodat dit punt zal worden behandeld op de vergadering van de C. V. V. Ook samenwerking met zuster- voor- noo- het accountant, den heer Roselaar. een afdoend antwoord gegeven en tevens medegedeeld, er voor 500 extra is afgeschreven. :’c'; jonge boomen. waarvan alleen de beste goed C. de Schipper en M. G. Leendertse. Jacobus moeten zün en verder de bodemsoort voor de planten. Ook is het een fout, dat veel te veel soorten worden gekweekt. Alleen die vruchten welke bewezen hebben tot koopen aan te lok ken moeten worden gekweekt en de tuinen en boomen naar behooren verzorgd door geregeld spuiten met bestrijdingsmiddelen. Met de fruitsorteering in drie soorten kan spr. voor bands genoegen nemen, mits de vierde soort (z.g. stek) thuis wordt gehouden. De tüd -iringt ook hier, willen we niet te niet gaan. Ook de aardappelsorteering moet b“ter wor den De voorzitter dankte den heer Balk voor zün gloedvolle rede, welke na aandachtig ge hoor met applaus werd beloond. Na het opwekkend woord van den heer Balk wordt gelegenheid gegeven tot het stel len van vragen. De heer P. de Jong zeg* nog nooit zoo n mooie redevoern*; op deze vergaderingen te hebben gehoord. Z. 1. komen de vellingsbestu- ren veel te kort in het tegengaan van slechte sorteering. Verder hoopt spr. op de mede werking van de aanvoerders en vraagt nog nadere inlichtingen omtrent de enblocveilin gen en de kwaliteit der Bevelanders. De heer Balk zegt, dat de Bevelander een heel goede consumptieaardappel is, evenwel worden op de proefvelden te Hoorn verschil lende soorten geteeld om een vergelükende proef te houden voor deze gronden. Voorts valt het moeilük bü onze tuinders om oer oude toestanden uit den weg te krügen. dit moet nu echter eens uit zün en de voor schriften door de organisatie niet uit be dilzucht of kwellerij. doch in het welbegrepen eigenbelang daargesteld en gegeven zü het» ook met tegenzin tegen de z.g. vrijheid, moe ten worden nagekomen. Ten opzichte van de regeling der enbloc veilingen was het tüd om den knoop toch na de vele besprekingen eens door te hak ken. Nadat partijen tot geen overeenstem- ming konden geraken, is een compromis tot stand gekomen. Den heer De Jong raadt spr. aan z'n ontevredenheid, uit eigenbelang ont staan, nog eens op te bergen. Mogelük komt eenmaal de juiste weg in deze naar voren. De heer De Jong noemt het een schande, dat de groothandel geen 5000 pd. tomaten mag drukken, omdat de splitsing slechts hiervan de helft toestaat, hetgeen spr. in het nadeel van handel en aanvoerders acht. De heer Balk raadt den vorigen spreker aan, de atmosfeer der vergadering niet te bederven door een belangengroep naar voren te schuiven in een vraagstuk dat gebleken is te zün een puzzle. VasUteling rekenürg 1929. De balans sluit in actief en passief op 7579053, terwül de rekening een bedrag aangeeft van 16520.45; de winst bedroeg, nadat op da bezittingen tets ruimer ie af geschreven als te doen gebruikelijk was, 3820. Na een gunstig advies van de commissie tot onderzoek van de rekening wordt deze goedgekeurd en den functionarissen décharge verleend. Op enkele aMunerkingtiM wordt door dNS torvaartuig, en met het stuurde vaartuig alsof er beurd, was doorgevaren. Dp commies heef! daarop zonder resultaat nog eenige schuwlngsschoten gelost en de sirene werken. De verdachte beweerde, dat hü absoluut niets had gezien of gehoord, in het tegen overgestelde geval zou hü ongetwüfeld niet hebben nagelaten, bü te draaien Dit had hü ook verklaard aan den commies, die hem later over het gebeurde had onderhouden. De hem bekende roode flambouw had hü niet opgemerkt cn de signalen, volgens den commies wel 50 In getal, niet gehoord. De hulpcommies te water, gestationneerd te Terschelling, Willem Wortel, onderschreef de verklaring van zün collega Zeül. Het sein om bü te draaien was gegeven op 40 8 50 M. afstand. Een dergelüke verklaring werd afgelegd door den commies Zeülmaker. Twee schippers, destüds aan boord van de U. K. 34 werden voorts gehoord in het belang van verdachte, welke getuigen in overeenstem ming met schipper Willem P. mededeelden, dat zü niet de fakkel hebben gezien, noch het schot of de fluitstooten hebben gehoord. De Rijksadvocaat, het wettig en overtui gend bewijs, zooals meer uitvoerig door hem werd betoogd, geleverd achtende, requlreerde f 50.boete. De verklaring van de gehoorde schippers knechts achtte de Rüksadvocaat onwaar. De Officier vorderde toewüzing en subsi diair een hechtenisstraf voor den tijd van 50 dagen. Uitspraak in alle zaken a.s. week. Hierna sluiting. Bargeriijke Stand Geboren; Thomas, zoon van Thomas Ruüter en Mina van Won deren. Johannes Adranus Maria, zoon van Martinus Bakkum en Alida Maria Dapper; Johannes Adrianus, zoon van Arie Louwe en Maria Geertruida Leuver; Herman, zoon van Dirk Rooslooi en Neeitje Roosloot; An- toon Christiaan, zoon van Petro Cornells van Eük en Geertruida de Boer; Jan Cornells Gosse, zoon van Gosse Poatma en Petro- nella Jacoba Dam; Jetta, dochter van Jan Marie de Lange en Maria Sophia Elizabeth du Croq; Gerardus Jozef, zoon van Jozef Herman Maria den Broeder en Cornelia Afra Maria van 't Hoff. Gehuwd; Hendricus Wilhelmus Johannes Marie Poot en Wilhelmina Henriette Theo dora Maria Hansen; Pieter Hal ff en Jantje Koldük: Frederik Rlnke van der Veen en Martina Tuün. Overleden: Hendricus Bernardus Goettel. Cornelia Goeman, Alida Regina Theresia Dekker, Johannes Marie Houtenbos, Martje Bas, Hendr. Frederik Boomer. Elisabeth Ho man, Jacobus Theodorus Nooü Teneinde eenlgszins te voorzien in het te kort aan technische vereenfgingsleldlng, een tekort, dat zich vrüwel in alle deelen van ons land openbaart, werd in Januari van het vorig Jaar door het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond hier ter stede een cursus tngericht tot vorming van vereeniglngsleiders onder leiding van den heer A. de Jong, uit Amster dam, technisch lid van het bondsbestuur van het K. N. G. V Zondag vond nu alhier het examen Plaats voor het leidersdiploma van dat Verbond, welk examen werd afgenomen door de dames W. Hartog (Zaandam) en J de Boer (Amsterdam) en de heeren W Boer (Den Haag), P. Rljswük (Hoorn), M. Jacobs en Ruaris (Amsterdam). Adsplranten en leden van plaatselüke gymnastiekvereenlgingen hadden zich be schikbaar gesteld als lesmateriaal Aan het examen werd deelgenomen door 14 dames en 8 heeren van den cursus, Oer.c- vens door 2 heeren uit Zwolle, leerlürgen van net Instituut voor de L. O. te Deventer. Het resultaat, dat bü monde van den heer W. Boer, technisch lid van het K N. G. V.. werd bekend gemaakt, was, dat aan 9 dames en 7 heeren het diploma kon worden toe gekend. Ook de twee candldaten uit Zwolle slaagden. Het zün de dames: M. Jonker-Jonker, Halter, Alkmaar; J. Boekenstein. Volhar ding. Schermerhorn; M. Sepers, Hercules- Hebe, Nieuwe Niedorp; 8. Renon, Allebé, Hoorn; j. m. J. Rol. Hercules-Hebe, Wor- merveer-, A. de Jong, Simson, Zaandük; G. Veltkamp, Carna, Zaandam; A. v. d. Bos, D. O. 8., Amsterdam; R. G. Latour, D. O. 8., Amsterdam; en de heeren: J. Jonker. Halter, Alkmaar; H. Kruidenberg, Halter, Alkmaar; J, Beets. Volharding, Schermerhorn Pennekamp, Doker, Anna-Paulowna; Johannes, z. Huiberts Gehuwd: Thomas de Klerk en Jacoba van Dalen. Overleden: Grietje de Graaf. 23 jaar. on gehuwd. Loterij Aan het Bestuur der Hard- draverijvereeniging „Sportlust" is toestem ming verleend tot het houden van een lo- terü ter bevordering van de paardenfokkerij en de paardensport. De trekking moet voor 1 Maart 1931 plaats hebben. Voorschot gevraagd Door M. J. Geense is een voorschot aangevraagd ingevolge de Landarbeiderswet. om een plaatsje te ver krijgen. Een perceel land zal door hem worden gekocht van I. van de Panne, alhier, welk perceel is gelegen aan den Noorder Molen- vaartweg. Politie Gevonden: Een werkbroek en kiel Inlichtingen worden ter Secretarie ver strekt. Noodlanding Dinsdagmiddag om streeks half 4 moest een vliegtuig' van het vliegkamp De Kooy, misleid door de mist, een noodlanding maken aan den Boermans- weg. Het vliegtuig geraakte met den kop in de sloot en werd hierdoor beschadigd. De twee inzittenden kwamen er betrekkelijk goed af. doch moesten naar het hospitaal te Den Helder worden vervoerd.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 5