1*4 ct de NIEUWE I Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs K Laatste Nieuws HET BLOEMENFESTIJN TE AALSMEER zeer vergroote Ondersteken en Sloffen Waterflesschen „VRIESIA” v.h. JAN DE VRIES Bi IR .Ontploffing den heer P. G M. Mensing te Reeds 5 dooden en 10 gewonden PIRATE CIGARETTES DE HOOGSTE IN KWALITEIT I Belangrijke verduistering Boekhouder gearresteerd DE HOOGSTE KWALITEIT IN SIGARETTEN EN CADEAUX Botsing in de lucht Benige dooden Een tornado j. v. PROVINCIAAL NIEUWS Dooden en gewonden Koninklijke belangstelling LÉGER EN VLOOT Voor den volgenden oorlog I ■MH bevat zeer vele nieuwe en moderne artikelen. Belangrijke reductie in coupon-aantallen. Groote Voorjaars bloemententoonstelling te Utrecht De moeilijkheden in de Ned. Reisvereeniging I Ernstige mijnramp te Marcinelle I De arrestatie van Kloppenburg ’s-GRAVENHAGE, 7 Maart. De banklei Kloppenburg is aan de justitie overgeleverd Rijke Inzendingen te verwachten Een internationale jury De Nederlandsche bloemisten zul len hun bindkunst kunnen de- monstreeren Tal van hinnen- en buitenlandsche excursies verwachten. Dr. Schacht afgetreden als president der Duitsche Reichsbank 6»/„ Jhr. mr. J. H. Reenen t Een gratis exemplaar wordt U heden met 5 gratis PIRATE Coupons toegezonden. Vergelijkt de groote waarde der PIRATE Coupons met die van elke andere cadeau-coupon. Een „praatje” met CASTRICUM Drie winkels te Maagdenburg geplunderd Qverstrooming in Frankrijk HEEMSKERK De roede Donderdag in Emaille en Porcelein. (Ook in huur en huurkoop) Urinalen van Glas en Gummi, voor beide geslachten N.V. Drogisterij en Chemicaliënhandel Zaadmarkt ALKMAAR Telefoon 324 jOM: te Milwaukee 42 per- De Commi-sie jevormd VRIJDAG, 7 (cable Nederland van genoemde vereemging. In de 1930 VRIJDAG. 7 MAART PI TE 173 Rubber de 118 de boot, vrachtprijs Zeeree rw. 560 Een nieuwe tank schrijft ritmeester 3 0 - In vrijheid gesteld 1 Koen t-U Kiezerslijst De voor het Jaar 19301931 voorlooplg vastgestelde kiezerslijst voor deze gemeente bevat de namen van 2129 kiezers. zoeUen naatn hebben bekomen als loilandsche kaas. 1. 2. 3. Pirate Catalogus 1930 beroemde heeft het het ernstige, mljngasont- Een groot aantal 5% 5<* 4H «H 170 178 Vorige Koersen 319% 192 106 152 463% 171 178 banden; de wagen Is buitengewoon soepel en gemakkelljk te besturen met enkele zeer een- vo> alge bewegingen. Petroleum Dorische Petr. Gaboes Kon Olie Per lak Peutlsws Continental Oil Wijnbouw ioeton Mijnbouw Alg Exploratie 399 355 96 409% 65 404 350 96 410 171 143 108 Rubber a dam Rubber Bandar Dell Batavia Rub. Rott Tapanoeu Serbadjad. 3tlau V ICO. i_. Allied --- intercontln 'Rubber Tabak Dell Batavia Aid» Dell Jostkust ienembah Maxwell 32% 29% 8C% 173% 26 26% 561 63 149% 129.50 103 79 6%. l I 314% 140% 107% 152% 462*/, 208 154% 173 150 4% 138% 300 Parijs- Brussel Londen New-Vork Bentin Zurich Rome Maand Oslo - Stockholm Konennagen haag-- Veenen Warschau 101 102 ICO*»/,, ICO1»/,, 96*»/,. Prolongatie 1930 9.76 34.75% 12.12»/. 2.49’/,. 59.48% 48.22% 13.07 30.30 66.70 66.92% 66.73 7.38 35.15 Spoorwegen Union Pacific Waoash - Jhic Mliw St Psui Kansas City South Êrit RaiU Industr Buitenland Anaconda Cert Flsk Separator Zweedsche Lucifers 5e vogel romp verloot: kop G. A. Hogen- dijk, Haarlem; vleugel W. J. Driessen te Castricum; vleugel G. A. Hogendijk, Haar lem; staart P. Melman. Vijfhuizen en vlag P. Koelewijn te Castricum. MAART 9.70 34.70 12.12 - 2.49 59.45 48.20 13.05 29.80 66.60 66.65 66.65 7.30 35.10 27.- Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert Hanael Mij Slaatsleeningen Nederland Nederland Nederl Nederl Dr. Schacht heeft zijn functie als president der Duitsche Reichsbank neerge:egd in ver band met de uitvoering der Young-plannen. Suiker UVA. Poerworedlo Vorstenlanden Actions idem 167% 142% 107»% 66 116’/, 56 102 - 79% 101 102 100**/M IOC»»/,, 96*»/,, Bevloeiingsinstallatics Als een staaltje hoe droog de grond in Noord-Bakkum is. kan dienen, dat men bij het boren van de waterbronnen voor de bevloeiingsinstallatics op de tuinen van de bloemisten Hermans en Koppes. op een diepte van IK meter nog met water de puls moet nat houden, om dat deze anders niet pakt. Dat ter plaatse dus bevloeiing in den zomer zeer en zeer noodlg is, laat zich dus wel gezien de droog te van den bodem in het meer natte Jaarge tijde, begrijpen. Het te dan ook een uitkomst ▼oor de teelders, die daar de laatste Jaren dure gronden nebben aangekocht dat door uitbreiding van het electrisch net voor het oppompen van het benoodigde water elec- tro-motoren kunnen worden gebruikt. Ver leden Jaar te een der ondernemers aldaar, de firma Rjjnveld van Hlllegom, aangevanger met net pompen door middel van benzine motoren, doch die proef leverde wel water op, maar was overigens erg duur in exploi tatie. ’s-GRAVENHAGE, 7 Maart. In den ouder- !om van 81 Jaren te heden overleden Jhr. mr J H. Reenen. oud voorzitter van de Alge- meene Rekenkamer. Commandeur in de Orde van den Ned. Leeuw. Bijna een haJve eeuw is de thans ontsla pene aan de Algemeene Rekenkamer verbon den geweest, eerst als secretaris, daarna als lid en ten slotte 8 jaar als voorzitter. De groote Aalsmeersche Bioemententoon stelling 1930 wordi georganiseerd ter gele genheid van de opening van net nieuwe vei lingsgebouw. dat as Maart is- kant en klaa aan net Oosteinde verrezen za ztin. Het ge bouw dai o-a. een groote hai met geweldige overspanningen bevat is uitwendig ongeveer wordt er voor deze alle mogelijke reis- 225 54%. 60 Nader meldt men wis: De rechter-commls arte heeft geen grond lanwezig geacht voor het in bewaring hou den van den bankier Kloppenburg en hem. in afwijking van de vordering van den Officier van Justitie, heden in vrijheid gesteld. Wat nu de- a.s. expositie betreft. deze is geheei gebaseerd op den buitenlandschen nandei wat o.a. tot uiting komt m de <amen- itelling van het eerecomite en de ury. Gelijk bekend, is Z.K.H. Prins Hendrik Beschermheer van de tentoonstelling. H. M. Koningin Wüheimina toonde baai hoogelük «waardeerde belangstelling door het be- schikbaai stellen van een groote gouden medauie. in het eere-comité hebben voorts zitting de Ministers van Bmneniandsche Zaken en Landbouw en van Buitenlandsche Zaken benevens de gezanten van de diverse landen, waarmede Aalsmeer handel drijft en die in Den Haag gevestigd zijn. Dan de voorzitters van de be.angrukste buitenlandsche organi saties o.w. de heei Fernand David, president van de Sociéte Nationale d’Horticulture en France, die ais Minister in het pas gevormde kabinet-Tardieu is opgetreden. De iury bestaat uit deskundigen van met minder dan 19 verschillende nationaliteiten. gelijk ran net oude en ontworpen door den architect J. Berghcel, die getracht heeft, de schepping van den te vroeg ontslapen De Clerq voort te zetten. Reeds dadelijk na de aflevering zal het gebouw dienst kunnen doen, want tentoonstellingscommissie tegde op de grocte ruimte besiae om ei de expositie te houden heid en bloemen-njkdom tooveren. Aalsmeer. De naam op zich beteekent een permanente expositie van Flora’s kinderen in ai hun prach. en praai van sprookiesachtige, teere bloemkieedij in de meest denkbare en schit terendste kleuren. Aalsmeer duidt op een voortdurend bloem festijn, dat reeds miUioenen en millioenen ouder zijn bekoring beert gebracht, want waar in ons land en talrijke anderg landen van den wereldbol zieb bloemen win keis be vinden, ddir mag men er zeker van zijn, dat ons Hollandsche het Aalsmeersche product zijn vele cvenge soortgenooten verre de kroon steekt. Niet alleen door verfijnde, subtiele kleu renpracht, maai <_ok door liefderijke, zorg vuldige behandeling de Aalsmeersche kwee kei verzorgt zijn planten als waren het zijn kinderen en met net minst daaraan is het te danken, dat de Aalsmeersche bloemen op de wereldmarkt een even b.v. de 1 BOYLE MISSISSIPPI, 7 Maart. Reuter Nabij het dorp Skene heeft een tornado ge woed, waardoor grocte schade te aangericht op de plantages en aan den te velde staanden oogst. Verscheidene hulzen zijn verwoest en tien personen werden gewond. NEW YORK 7 Maart N T A Door een tornado werd in den staat Louisiana in den ..geioopen nacht een dorp verhoest, iwec '-•■s-'nen werden gedood en meer dan 30 ge wond. 368% 43% 383*4 166’/, 19»/, 22»/„ 77 6 Het gewicht van den wagen bedraagt 7800 kilo. Hij oledt ruimte voor drie zware mitrail leurs, een kanon van 115 c.M. en drie man bezetting. De Christie neemt slooten van 2 meter breed, kan een helling van 45 gr. beklimmen, een verticalen muur van 90 c.M. overklim men. draadversperringen opruimen en act. dwars door het kreupelhout een weg banen. Hij kan ook geheel worden afgesloten tegen gasaanvallen. Zijn voornaamste kenmerken in het ge vecht zijn: de vernietiging van vijanaelijke vechtwagens. Hjj te o m gedacht als onmldde- Ijjke steun voor de cava.ene in opmarsen Mr natuurlijk als ten nauwste verbonden mei de Infanterie, teneinde dit wapen op het ge- vechtsveld vooruit te helpen 43% 384% 167 79% 22’/,. 174% 26% Aalsmeer.... Centrum der blotmenkweekeriien. Hollands lustwarand. Aalsmeer. Dit woord alléén reeds is in staat, ons een schouwspel van weer^alooze bloemen-schoon- heid en bloemen-njkdom voor oogen te Burgerlijke Stand Geboren: Catharina Hendrica, d. van C. de Winter en M. Schou ten. Overleden: Akke Weijma, 62 Jaar. wonende te Amsterdam Cornells Bakker, 79 Jaar weduwnaar van E. M. 8. Tiessen. wonen de te Castricum Alexander Johannes Bronxhorst, 82 Jaar, wonenden te Amster dam. OndertrouwdPieter Korver 23 Jaar, win kelier, wonende te Koedijk en Grietje Pastoor. 24 jaar. zonder beroep, wonende te Koedijk. MAAGDENBURG, 7 Maart Gisteravond moest de politie te Maagdenburg herhaal delijk met den gummistok optreden tegen de groepen communisten die oploopjes en stoeten vormden. In Jakobstrasse werden straatlantaarns uitgedraaid en vensters m- geworpen. In de Gustaf Adolfstrasse maak ten ongure elementen van de verwatde stemming gebruik om een chocolade-, een sigaren- en een bloemenwinkel te plunderen. De politie arresteerde drie van de daders Industrieën Marg unie Caive Delft Aig Kunstzijde Van Berken Pat Nieuwe Philip» In welken tijd van het jaar men Aalsmeer het vriéndelijke dorp in den Haariemmer- me^rpoider, ook bezoekt steeds za< men er hetzij in de vrije natuur, hetzij in op ver- eischte 'empeiatuur gebrachte kassen, een zeldzame bloemen-weelde aantrerten. Vandaar, dat we hierboven spraken van een voortdurena bloemfestijn. in deze omstandigheid zal misschien menigeen zien afvragen, of het noe wei nut en raison kan nebben bovendien een speciale tentoonstelling te organiseeren. He' antwoord op deze vraag zal men aan het -not van JU artikeltje vinden. Ovengén* hebben we voor bet oogenblik slechts rekening te houden met bet telt Jat van 1 tot en met s April de groote „Aalsmeer sche Bloemententoonstelling 1930" zal piaats vinden. Nu en Jan hebben de bladtn ons in korte berichten, omtrent wat straks te wachten staat ingencht maar veel wi' het no? met wa. tot de buitenwereld doordrong Daarom hebben wij ons tot den onvermoeiden en onovertrei baren organisator van de tentoon stelling, den neer I. C. M. Meusing secreta ris van den Aaismeerschen Tumbóuwbono geweno mei net verzoek ons. zoo mogelijk reeds thans enkele gegevens te verschaffen om in staat te zijn onzen >ezers eeme idee te geven van de plannen, welke men beoogt te verwezenlijken. Mei zijn bekende welwillendheid bleek de heet Mensmg bereid ons te woord te staan en zoc zijn wu op een van de vele mooie voor.aarsdagen naai Aaismeei getogen waar we Jen neer Mensmg in zijn gezellige woning aan Jen Stationsweg aantroften temidden van stapels papieren en paperassen, welke no; verwerkt moesten worden en welke on« eenig begrip gaven van de omvangrnke cor- resnon fentie die aan de voorbereiding van een zoc zrootschen opzet verbonden is Des te meer waardeerden wu net. dat de heer Men«in; niettemin genegen was. afies even te laten rusten, om met ons een genoeg lijk .praatte” ovei de zaak die n nem zoo’n warm promotor vindt te beginnen. Hierondei volgt dan hetgeen wu uit den mono van Jen beer Mensing noteerden. PARIJS, 7 Maart. (N. T. A.) De over- strooming catastrophe toont thans ook haar uitwerking In den benedenloop der Garonne. Daar staan meer dan 1000 huizen onder water. Van de zeven vermiste militaire redder» zijn zes wederom ongedeerd aangetroffea. Scheepvaart Hob Amerika Lijn Jitc Gem Eigend Kon Neo Stoomt Scneepvaart - ütue Marine comm. Marine prei.- 1919 1918 1916 19D 4H N .lnd. 1928 B Genootschap va» den Stillen Omgang Bovengenoemde vereenlging houdt Donder dag 13 Maart haar jaarvergadering in het R. K. Vereeniglngsgebouw alhier. De agenda vermeldt' Opening notulen en mededeellngen. Jaarverslag van den Secretaris. Jaarverslag van den Penningmeester Verkiezing bestuursleden. aftredend vacature AKEN, 6 Maart (Wolffbureau) wagonfabrler te Wuerselen aan de Holland sche grens, geraakte de Inhoud van een kolenbunker In brand. Om het blusschings- werk te vergemakkelijken werd de wager, gekanteld Hierdoor werd zooveel kolengTuls Tenslotte volge dan hier de beantwoording van de vraag, of de tentoonstelling wei nut zaï hebben en of haar korte duur slechts 5 dagen de ongetwijfeld hooge kosten wel wettigt. Naar de vaste overtuiging van den heer Mensing zal zij een vriendschappelijk milieu tegenover bet buitenland scheppen. Om die reden alleen eeds is de tentoonstelling van groote waarde maar bovendien zal het laten zien van het product in zun mooisten vorm zeer zeker den kooplust opwekken. En zonder den verkoop kunnen ook de Aalsmeersche kweekers niet bestaan. verstoven, dat een ontploffing het gevol- was. waardoor de geheele ruimte, waar' het ongeval plaats had, een oogenblik een vuurzee was Een persoon' heeft zware brandwonden bekomen, verscheidene andere rijn minder zwaar gekwetst. Ook de burge meester bekwam verwondingen. Dr. J. Th. de Visser heeft de opdracht aan vaard. een commissie te vormen tot onder zoek der moeilijkheden in de Nederlandsche Reisvereeniging en zelfs het voorzitterschap ■tier commissie aanvaard. Als leden der commissie hebben zitting ge nomen de heeren W. Dree -, wethouder van s-Gravenhage, mr. Hcgerzeil. Prov. Statenlid van Zuid-Holland. C. van Lede, koopman te Rotterdam, mr. L. Visser, raadsheer in den Hoogen Raad en mr. J. Wljnveldt, rechter In de rechtbank te Rotterdam. Air. secretaris der commissie zal optreden -pr. dr J. Winke'. ‘e Utrecht. BRUSSEL, 7 Maart Hedenmorgen heeft 'n een kolenmijn te Marcinelle, niet ver van Charleroi, een plotting plaats gehad, slachtoffers werd bedolven of gewond. Tot nog toe zijn tien ernstig gewonden ge borgen en vijf lijken gevonden en herkend Waarschijnlijk bevinden zich echter nog meer mijnwerkers In gevaar en Is het aan tal slachtoffers groo’er. Toen de ramp be kend. werd strbomde een groote menigte naar de mij», waar de verwan'cn der mijn werkers In angstige spanning cp berichten omtrent het lot van hun nabestaanden af- wachtten. BERLIJN. 8 Maart. Ter gelegenheid van '.fasarijks verjaardag had heden een wapen schouwing plaats op de Burg van het Praag- che garnizoen, waaraan ook door militaire vliegers werd deelgenomen. Twee der deelne mende vliegtuigen kwamen met elkaar In ootslng en stortten omlaag. De belde piloten en hun begeleiders werden gedood. De mg- ehines waren totaal verwoest. Gevonden en verloren voorwerpen Ge vonden: 1 lederen portemonnale met in houd. SOLINGEN, 7 Maart. De loonboekhoudei van een groote firma alhier is gearresteerd wegens verduistering van een bedrag van 150.000 mark. By een huiszoeking bij hem vond men nog 26.000 mark, welke aan de firma teruggege ven zijn. De gearresteerde heeft bekend, de verduis teringen reeds sedert jaren te hebben ge pleegd. Vogelschieten Begunstigd door zeer mooi voorjaarsweer werd te Bakkum achter het cafe van W. Borst wederom een wed strijd in vogelschieten gehouden. In totaal namen aan dezen wedstrijd deel een 34-tal personen, die zich In twee ploegen splitsten. De uKslag van de gehouden wedstrijden te als volgt: le ploeg le vogel romp H. Duivenvoorde, Noordwijkerhout: kop S. Wijnhout, Haar lemmermeer: vleugel B. Hoenderdos, Haar lem; vleugel O. A. HogendUk, Haarlem; staart W. de Bas. Haarlemmermeer; vlag P Kpelewjjn. Bakkum. 2e vogel: romp O. A. Hogendljk, Haarlem; kop J. v. Noort, Warmond:vleugel 8. Wijn hout. Haarlemmermeer; vleugel J. Duiven voorde, Noordwijkerhout; staart verloot en vlag P. f. v. d. Berg, Noordwijkerhout. 3e vogel: romp J. H. Bonarius, Veisen; kop H. Duivenvoorde, Noordwijkerhout; vleugel G. A. Hogendljk. Haarlem: vleugel H. WUlemse, Haarlemmermeer; staart en vlag verloot. 4e vogel: romp M. P. v. d Berg, NoordwU kerhout; kop P. Koelewijn; vleugel B. Hoen derdos te Haarlem; vleugel W. de Bas, Haarlemmermeer; staart K. Beentjes, Bak kum en vlag verloot. 5e vogel: romp G. A Hogendljk en kop idem te Haarlem; vleugel J. v. Noordt, Warmond: 2e vleugel idem; staart P. Koele wijn, Bakkum en vlag 8. Wijnhout, Haar- emmermeer. 2e ploeg verschoot 4 vogels met den uit- slag: le vogel: romp P. Nulkens. Noordwjjker hout: kop H. Klinkenberg: vleugel J. Schric: te Warmond: vleugel W. v. d. Berg, Castri cum; vlag H. Klmsenoerg, Nouidw^kernout 2e vogel: romp J. Schrler. Warmond; kop W. v. d. Berg, Castricum; vleugel J. v. SteUn te Haarlemmerllede: 2e vleugel Idem, staart W. v. d. Berg, Castricum en vlag A v. Oosten. Haarlemmermeer. 3e vogel: romp K Duivenvoorde, Noord wUkerhout: kop P. Beentjes. Bakkum; vleu gel P. tóolman. Vijfhuizen; vleugel verloot: staart J. Schrler. Warmond en vlag J. v. Steyn te Haarlemmerllede. 4e vogel: romp P Melman, Vijfhuizen; kop J. Schrler, Warmond; vleugel verloot; vleu gel P. Nulkens, oNordwijkerhout; staart ld. en vlag A. v. Oosten. Haarlemmermeer. Orgel R.K. kerk Daar het al Jaren een -.roote behoefte was om in de R.K. kerk een nieuw orgel te plaatsen, wordt er eindelijk toe overgegaan om een nieuw orgel te bou wen. Deze’ week te het oude orgel afgebro ken en met den nieuwbouw begonnen. Het nieuwe orgel wordt gebouwd door de firma IJpma—Vermeulen uit Alkmaar. Met Hoogfeest van Paschen zal het voor eerst in gebruik worden genomen. De relletjes ta de Ver. State» NEW YORK, 7 Maart <N. T. A.) In verband met den communistischen Donder- dag hebben hier gisteren ernstige botsingen plaatsgehad tusschen de poljtie en de be- tcogers, waarbij niet minder dan 300 per- sonen werden gewond. Ook in andere steden te het vrij starae- achtig toegegaan. Te Detroft zijn 30 en sonen gearresteerd. Te Pittsburg werden 25 betoogers gewond. van bestuursleden, zijn: W Meijer en J. F. Smit, Jac. Beentjes z.g Candldaat van het be stuur. de heer H. Vendel. 5. ' Bespreking van en verkoop kaarten. 6. Vertrek en verdere regeling d. tocht. 7. ëenoemlng geleiders en voorbidders. 8. Toespraak van den Zeereerw. Direc teur. 9. Rondvraag en sluiting. Een half uur voor en ook na afloop der vergadering gelegenheid tat contrlbutlebe- taling. UTRECHT. 7 Maart De afdeellng Utrecht en Omstreken der Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde ontving blijken van Konink lijke belangstelling voor haar van 9 tot 13 April te houden tentoonstelling In het nieu we Jaarbeursgebouw te Utrecht. Eereprtjzen werden geschonken door H. M de Koningin, de Koningin-Moeder en Z. K H. Prins Hendrik. Het Hoofdbestuur der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde schonk een zilve ren beker met inscriptie. In „De Motorgids’’ Feenstra: De beroemde Amerlkaansche uitvinder Christie heeft thans een nieuwen vecht- wagen uitgevonden, die het midden houdt tusschen een tank en een pantserauto. Hij heeft deze nieuwe vinding model 1940 gedocht en terecht want het te Inderdaad zeer ingenieus. Als hoofdkenmerken vermelden wij: de wagen kan zich naar verkiezing voortbewegen op luchtbanden dan wel op rupsbanden: de gevechtsafdeeling is vóór In den wagen aan gebracht naar, waar de bestuurder kan zien en de schutter vuren; de motor zit achter in den wagen; de motor Is een Liberty van 338 PTC., met voldoende capicltelt om alle m den weg komende hellingen e.d. overwinnen' bij het beklimmen van een helling behoef: dan ook geen vaart te worden vermlnoerd als vroeger wel het geval was; de gemiddel de snelheid in het terrein bedraagt 65 kilo meter op luchtbanden, 45 kilometer op rups bereid een pakkende reclameplaat voor de tentoonstelling te ontwerpen. "Uitgaande van net feit dat bloemen teer zijn, meende de ontwerper ook de kleuren van de plaat in teere tinten te moeten houden temeer daar hr Hierdoor meent te bereiken Jat de plaat Jooi haar eenvoud het best zal kunnen spreken tusschen de vaak opvallende en schreeuwerige reclamebilietten. Behalve voet de rubriek nieuwigheden die vrij is voor iedereen, zoowel uit bmnen- als buitenland, ts Je inzending uitsluitend ge opend vooi Aalsmeersche kweekers-. Men heett dit blrkbaat op prijs weten te stellen, want het aan'al particuliere inzendingen is zeer groot, terwijl bovendien Je tentoon stelling za. worden opeeliusterd door twee collectieve tnzendingen. bestaande uit 6ooe rozen en 6ooo itgesneden seringen. De deelname is telts zoo groot, dat alle inzendingen tot 40% gereduceerd zijn moeten worden, daar men anders de beschikking I tiao moeten hebben over een gebouw van 10.000 Ma oppervlakte, terwijl men slechts 330c Ma voor tentoonstellingsruimte kan benutten. Egn gelukkig feit is, dat de expositie samenvalt met het Internationaal Congres van Je „Fieurop” dat te Amsterdam ge houden wordt door de Internationale Ver- eemginc van Blcemenwin keliers waarvan ook een Nederiandscne aideeiing bestaat Het congres zaï officieel op de tentoon stelling worden ontvangen en de afJeeling Nederland zaï in de gelegenheid worden gesteld, de buitenlandsche collega’s te laten ueh» op welk peil de Hollandsche bloembmd-' kunst staat. De tentoonstellingscommissie heett n.l. een gedeelte van de rozen en atgesneden se ringen ter beschikking gesteld van Je atJee- welke dus kan demonstreeren weike prach tige beuouetten en bioem'tukken van onze afgesneden ^bloemen vervaardigd kunnen worden. Alles wordt betaald door de tentoonstel- ingscommissie maar de uitvoering van deze bijzondere attractie wordt aan de vaklui over gelaten. terwijl de voorbereiding is opge dragen aan een afzonderlijke commissie, die oestaan zaï uit de meest vooraanstaande Nederlanders op het gebied der bioembmd- kunst. Veei belangstelling onderneming verwacht bureaux m geheel Nederland organiseeren autotochten naar Aalsmeer terwijl ook Fransche Duitsche en Belgische excursies een bezoek aan de tentoonstelling zulten brengen, welke m totaal van to.ooo afsesne- ien seringen en 10.000 rozen zaï doen ge nieten. Voorts zal men er kunnen bewonderen hortensia’s, bloeiende azalea’s biadhoudende en geforceerde heesters groote groepen cyclamen en primula’s cineraria's, groote groepen m bloei getrokken seringenstruiken, enz. enz. Ter nennnenng deelde de heet Mensing ons mede, dat de tentoonstelling van 1928 door 47.000 betalende bezoekers» bezocht werd. Niemand minder dan Joh. de Nils die van onze regeermg opdracht kreeg het Nederlandsche paviljoen op de Wereldten toonstelling te Luik te bouwen bleek '^7 W'," I I

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 20