Gemengd cJ^ieuws u V T DE VLUCHT UIT DE POPPENKAST VAN JAN KLAASSEN EN TRIJNTJE BLNNENLANDSCH NIEUWS RADIO-OMROEP Toch een vervolging wegens smaad RECHTSZAKEN De overstrooming in Frankrijk Vervoer van landverhuizers Steekpartij te Bergen op Zoom Faillissementen Brand met noodlottig gevolg Twee vrouwen onder een auto De moord te Bennekom Een karrevracht doode vliegen r - KUNST EN KENNIS Ratten in het bed Op het voetbalveld doodgebleven Te Bussum een comité gevormd Auto door een trein gegrepen LUCHTVAART De Engelsche hichtvaartbegrooting In brand geraakt De moord onder Stompwijk Ernstig motorongeluk Inbraak bij „De Telegraaf LANDBOUW EN VISSCHERIJ ONZE OOST Een „middel" tegen de iepenziekte Indische Dienst Lepel Ingeslikt De Leidsche wonderdokter De Liebig medaille Op kosten van den dubbelganger Het vliegongeluk te Kalidjati •y* - ft Amok in een gevangenis Ir. Fruytier bij de arbeids inspectie De sluiting van de Leidsche electriciteitstentoonstelling Is een trambestuurder verplicht bij een halte te stoppen? Een haai weet een echtscheiding te voorkomen Geen aankoop meer van Russische iandbouwartikelen De verdwenen Belgische burgemeester F Huldiging dr. Frederik van Eeden gxNM-Vc* Na een kwlsrartioor legde de valeche B. DINSDAG IX MAART De Veenkoloniale miltoenen-Mfaire He* Ronde Kruis biedt hulp au wettelijke regeling in voorbereiding Nieuwe Stau-h toffer Een bedlegerige dame overleden ■n tijd Verdachte schuldig su.n vijf inbraken UK den stadstoren te DieUncb.em in- En geen klein aantal 896.909 pond sterling hooger van den heer W. te Een I Een Inval der politie ander ▼•or een Naar Nederland gevlucht te Wie was de „echte meamr”? .1 4 a Ook luitenant Hoste overleden L38 Gevangenbewaarder gedood in ‘i 19 Maart zal de hi terkundigen Kring e Huizinga, machinist en Mlerlo. Rechter-Cotnmis- Stem van uit den tuin: ..Kom hier! Heer des huizes: „Riep je mij, Frieda of den hond?” Op last van het gemeentebestuur te Doetin- chern is de stadstoren van vliegen gezuiverd. Na afloop der werkzaamheden was meer dan een karrevracht doode vliegen verzameld. 1.30 Lijdensoverwe- Coorzang. Lezing Toen de nachtploeg ter zetterij van het dagblad „De Telegraaf’ opkwam, werd ont dekt dat in de paar uren rust tusschen het einde van het dagwerk en den aanvang van den nachtarbeid uit een kast een bedrag van f 5000 k 6000 was ontvreemd, waaronder tie weekloonen voor het personeel der nacht ploeg. De politie stelde onnuddellyk een onder zoek in. doch zij is A" nog niet in geslaagd, de<n) dader <s) op te sporen. De correspondent van de N. Rott. crt. Brussel meldt: De burgemeester van het vlek Gullegem bij Kortrijk. Van Ooteghem genaamd, wiens verdwijning met de kas van het Christelijk Werkliedenverbond, welke ruim een millioen francs bevatte, enkele dagen geleden gecon stateerd is, blijkt naar Nederland te zijn ge vlucht. De rechter van instructie te KortrUk heeft een bevel tot aanhouding uitgevaardigd. Opgegeven door v. d. Graaf en Co. Uitgesproken: Bij den landbouwer C. van Kasteren te Veldhoven zjjn niet minder dan 15 groote ratten in een bedstede gevangen. De man zal nu wel rustiger slapen. Te Makassar werd door een gestrafte Po gevangenis amok gemaakt. De aznok- voor totaal aan van 17.850.000 De ontvluchte uit het Psychopathengesticht te Leiden, die door de Rotterdamsche politie wegens diefstal van een paard was aangehou den en verdacht werd van een diefstal op Zevenbergschen Hoek, kan niet worden ge hoord, dpordat hjj tijdens zijn arrest kans zag het onderstuk van een lepel in te slikken hetgeen door operatief ingrijpen in het zie kenhuis moest worden verwijderd. vaart twee vrouwen, die tegen den grond 'werden geworpen. Zij werden binnengebracht in de zaak van de firma Keyzer. Na voorloopig verbonden te zijn, zijn de belde vrouwen, die over wendige pijnen klaagden, n.ar het Teasel, schade-ziekenhuis overgebracht. Luitenant J. Hoste, die met een legervlieg tuig neerstortte, is aan de gevolgen overleden. 5* Maart. W. Brand, openbare koopvrouw. Beukelsweg 21. Rotterdam en M. J. van Dijl, echtgenoote van M. Sbnmermans. openbare koopvrouw, Aelbrechtskade 57a. te Rotter dam. Rechter-Commissaris: Mr. A. J. Mark, Curator: Mr. J. J. Fokma, Rotterdam 5. Maart A. Blom, verzekeringsagent. Rot terdam. Sandelingstraaf missaris: Mr. A. J. Mai Zondagmiddag heeft te Zeist een ernstig motor-ongeluk plaats gehad. Een motor, bestuurd door een zekeren v. d. Brug, duo-rjjder Kraay. beiden uit Zeist, werden op den Prins Alexanderweg, even voorbij de Gerofabriek, bewusteloos op den weg liggende aangetroffen bij hun vernield motorrijwiel. Vastgesteld kon worden, dat zij tegen een telefoonpaal waren gereeden. K had een wonde aan den slaap en waarschijn lijk een schedelbreuk, terwijl v. d. B. uit mond en neus bloedde. Per ziekenauto werden zij door de politie naar het ziekenhuis over gebracht. nadat een drietal doktoren reeds ter plaatse hulp had verleend. Volgens een ooggetuige slingerde de motor even tevoren over den weg. Zaterdagavond heeft onder voorzitterschap van wethouder T. 8. Gosllnga. presldent- commissaris van de gemeentelijke lichtfa brieken, de sluitingsbijeenkomst plaats gehad van de electriciteitstentoonstening. Deze ten toonstelling is door 18.249 betalende bezoe kers bezocht. Dr. Hessellng uit Arnhem heeft op grond van de van J. H. genomen vingerafdrukken vastgesteld dat het waarschijnlijk Is. dat H debet is aan een vijftal inbraken voor kor ten tijd gepleegd onder Arnhem en Ooeter- beek. Gisterenmiddag heeft het parket uit Arnhem opnieuw een uitvoerig onderzoek in de woning en in den tuin van Hoek inge- steld. Zaterdagmiddag omstreeks half vier werd op den onbewaakten overweg onder Putten, bij de halte Bijsteren een vrachtauto door den sneltrein GroningenAmsterdam gegre- pen. De auto werd geheel vernield, de chauf feur bleef wonder boven wonder ongedeerd. De locomotief werd licht beschadigd. De trein had ongeveer een kwartier oponthoud M rechtbank te Assen heeft tegen den oud-rfjks-ontvanger te Emmen G. A. Meijer een vervolging ingesteld wegens smaad van oud-minister mr. J. B. Kan in obor hem ver spreide geschrifen De zaak zal Vrijdag 28 dezer dienen. Voor het Kantongerecht te Leiden heeft terecht gestaan de trambestuurder van de N.Z.H.TM.. van Z. te Leiden, terzake, dat hij bij een tramhalte op de Breestraat aldaar, niet had gestopt, toen een agent van politie het teeken gaf, dat hij wenschte mee te rijden De Leidsche verordening op het rijden schrijft n.l. voor, dat de trambestuurders bij halten verplicht zijn te stoppen. Indien Iemand daartoe den wensch te kennen geeft. Verschillende getuigen werden in deze zaak gehoord, waarna het O M. 5 boete, subs 5 dagen hechtenis elschte. De verdediger van verdachte betoogde, dat het bewijs niet was geleverd, dat de bestuur der niet heeft gestopt De agenten, die mee wilden rijden, waren n.l. onder het rijden op de tram gesprongen. De overtreding had eerst kunnen worden geconstateerd, als zij dit niet gedaan hadden. Voorts betoogde hU, dat er te Lelden geen offlcieele tramhalten waren. Te Sambeek bij Boxmeer bemerkten kerk gangers brand in de woning van de 84-jarige mevr, de wed’. Roeters-van Lennep. BIJ onderzoek bleek de slaapkamer nagenoeg ge heel te zijn uitgebrand. De bewoonster, die reeds gerul bedlegerig was en zonder hulp het b^d niet kon verlaten, was dit oogenbllk geheel alleen thuis Met aë grootste krachtsinspanning heeft zij zich echter uit de brandende kamer gesleept en is toen in een aangrenzend ver trek bewusteloos ineen gezakt. Hier werd zij door te hulp gesnelde buren gevonden. Direct werd de ongelukkige naar het St. Ludovicus-gesticht vervoerd, waar zij tenge volge der doorgestane angsten Is overleden. Bestemd voor uitzending naar Ned. Indië S. K. Tessem, houtv. b. d. Dienst van het Boschw. in Ned.-Indië, Noorwegen A Brandt, boekh. b. d. Gouvern. Accountantsd., Voorburg (Z.-H.) Verlofgangers Mr. L. W. H. de Leeuw, hoofd afd. Rechtsw. en Weeskatnerd. b. h. Dep. van Justitie, Leiden W. Stal, gezagh. v. d. Gouvem.-Marine, Rotterdam A. A. L. van den Hoven van Genderen, direct, der lagere handelssch. v. h. I. E. V. te Soerabaja, Scheveningen G. H. Sliep, cootr. ade kl. b. d. P.T.T., Rotterdam mr. C. J. Benmnk Bolt, voorz. v. d. Landraad te Koetaradja, Utrecht F. van Leeuwen, ritm. der cav., ’a Gravenhage J. Geurink, kap. der inf., *s Gravenhage F. F. Vervat, maj._der inf., *s Gravenhagen F. Rietveld, iste-luit. der art-, ’s Gravenhage A. Goudswaard, mil.- apoth. xste kl., Waddinxveen. Gepensionneerden Mr. D. J. Jongeneel, adv. van de decentralisatie. Rotterdam J. N. Doornberg, architect b. d. Waterst. en Lands B.O.W., Rijswijk (Z.-H.) prof. dr. J. H. Boeke, adv. voor Volkscredietw. en coöperatie, Leiden A. J. N. Engelenberg, gep. res. van Bangka en onderhoongh.,- s Gravenhage J. P. K. Scheuer, xste-luit., der int, Brussel G. H. Oosthout, luit.- kol. der inf., Gravenhage A. Verhagen, dir. off. van gezondh. ade kl., ’s Gravenhage j A. A. Mas, onderluit. der inf., Brussel. Nietrwbenoemden B. J. Emanuels, off. van gezondh., atft kl.. Leiden. maker werf neergelegd. De cipier der vangenis. Hartman, werf ernstig gewond. HU Is kort na het gebeurde overleden Na vele jaren is eindelijk de Liebig me daille weer eens uitgereikt en ditmaal heeft het curatorium van het Lieblg-lnstltuut haar verleend aan professor dr. oskar Loew. Profesor Loew heeft zich vooral bewogen op het gebied van de algemeene chemische physiologle van planten en dieren en door zijn studiën en ontdekkingen grooten Invloed op de ontwikkeling der moderne kalktheraple uitgeoefend. Voor den landbouw bleken zijn onderzoe kingen over het verband tusschen de cal cium- en magnestum-functie der cellen van fundamenteel belang? In medische kringen werd hij bekend door zjjn. in samenwerking met prof. Emmerich, verrichte onderzoekingen op het gebied der kalkstofwisseling. Hjj heeft het eerst den nadruk op de grondstelling gelegd, dat bij de kalktherapie niet alleen de kalktoevoer. maar evenzeer de kalkretentie In aanmerking genomen moet worden. Dit principe heeft bij in het kalkvoedsel Ka Iran belichaamd. Prof. Oskar Loew was het laatst hoogleer- aar In de chemische physiologic der planten aan de universiteit te München: daarvoor was hij achtereenvolgens expert voor chemi sche physiologic aan het departement van landbouw te Washington en hoogleeraar aan de universiteit te Tokio. De grootgrondbezitter Gregor B., die een lieerenhuis te Boedapest bewoont, vertrok eenigen tijd geleden naar zijn landgoederen. Tbt verbazing van het huispersoneel ver scheen hij op den middag van dien dag weer en deelde mede, dat zaken hem terug had den doen komen. Na veertien dagen ver scheen echter nog een B. en wel juist, toen zijn dubbelganger in den auto wilde atap- pen. De nieuwe, riep een politieman en ver- aoebt hem den dubbelganger te errestee- ren. De agent wist er geen raad mee en ondervroeg het personeel, dat evenwel niet kon mededeelen. wie ,,hun meneer*’ was. De twee B s waren onderhand bezig elkaar voor bedrieger utt te schelden. Ten slotte besloot de agent ae alle twee naar het eren- miaearlaat mee te nemen. Een Russisch ontdekkingsreiziger die zich op het oogenbllk op Haïti bevindt, vertelt e enniet alledaagache gebeurtenis, die hij zelf daar heeft meegemaakt. Hij bevond zich op een zeilschip, waarop ook tal van inboorlingen meevoeren. Een Een sciioone dame uit Haïti twistte onop houdelijk met haar man en weigerde hem naar het naburige eiland te vergezellen, De strijd nam immer scherper vormen .aan, tot de vrouw plotseling zeide: „Ik wil niets meer van je weten en in het water sprong <xn zwemmend haar eigen dierbaar eiland weer te bereiken. Nauwelijks was zij in het water gesprongen of de inboorlingen begonnen on der de meest wanhopige gebaren te gillen: „HanmanDat woord beteekent in hunne taal: ..Haai”, de schrik van deee zeeën De jonge vrouw riep om hulp. Haar man. die in het begin haar sprong met onverschillig gebaar had aangezien, sprong nu met een speer gewapend, tegelijk met verschillende andere mannen in zee. Het gelukte hem de jonge vrouw te redden. Hare hand echter had zij in den muil van een der roofvisschen moeten laten. Zij werd direct naar het gasthuis ge bracht. dat zij. twee weken later, weliswaar zonder hand, maar toch gezond, kon ver laten. Het huwelijk zou seker een groöte mislukking geworden zijn, als de haai niet tusschenbeide gekomen was. De vrouw is naar haar man teruggekeerd en bcwoelt nooit meer van hem te willen scheiden. In zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer zegt Minister Verschuur het eens te zijn met de leden, die de bestaande wetsvoorschriften betreffende den doortocht en het vervoer van landverhuizers niet vol doende achten. Een wetsontwerp, regelende deze materie, is in gevorderden staat van voorbereiding. De Minister hoopt, dat dit wetsontwerp nog voor het einde van het loopende zitingsjaar zijn oeparlement zal verlaten. HUIZEN 298 M. Na 6 uur 1071 M. K.R.O.-uitz. 8.15—Q. 30 Gramofoon- muziek 11.3012.00 Godsdienstig half uurtje 12.151.15 Concert K.R.O.-Tno 1.152.00 Gramofoonmuziek 2.00— 3.00 Voor de vrouw 3-^°'.3-3° Kxuples 4.00—6.00 Gramofoonmüziek 6.006.15 Gramofoon 6.15 Nieuwsteer. Esperanto 6.30 Koersen 6.40 Gramofoon 7-°° Uursus Kerklatijn 7-3° Lezing Doopsel en Liturgie 8.00—0.30 Lijdensoverwe- Lï. Koorzang. Lezing Concert door het K.R.O.-or- gramofoon. UM 1875 M. 10.00—10.15 Te Bussum Is een comité gevormd ter hul diging van Frederik van Eeden. Hierin heb ben zitting, burgemeester De Bordes, de wethouders mr. A. Moolenburgh en P. Brand, de voorzitter van den Letterkundi gen Kring D. A. Saai bom, de bestuursleden van den Kring mevr. A. WolffOerzon en ir J. Lugt, voorts de dames C. Edelmann Van Dijk, voorzitster van de afdeeliug der Vereeniglng van Huisvrouwen, A. Duveen De Vries en J. Lugt—Tijen. sr Saalborn in den Let- 1 lezing houden over de beteekenjs van Van Eedens werk en uit zijn proza en poëzie voordragen. 2 April zullen de Gezlenen van den Conste onder leiding van len heer Saalborn de Heks van Haarlem opvoersn. De opbrengst zal in h«t Van Edtnfonds worden gestort. Naar wij vernemen, heeft dezer dagen het bestuur der Coöperatieve Aaankoop Vereeni- ging Centraal Bureau uit het Nederlandsche Landbouwcomité G. A. te Rotterdam besloten geen Russische Landbouwartikelen meer aan te knopen. welke hier door het handels- orgaan van de Sovjet Republiek worden ver handeld. Men weet, dat het Ceatraal Bureau de Coöperatieve Inkoop Centrale is van het grootste deel der Nederlandsche Landbouw organisaties op het gebied van den aankoop van landbouwbenoodlgdheden. Honderden dier aankoopvereenigingen met een gezamenlijk ledental van tiendulzeno* boeren zjjn er bij aangesloten. Een zeer groot deel van alle meststoffen en voederartlkelen. welke in Nederland war den gebruikt, worden door het Centraal Bureau geïmporteerd. Thans Is bfj rond schrijven aan de leden medegedeeld, dat men geen orders meer wil aannemen op Russische voerartikelen welke den laatst entijd in be langrijke hoeveelheden worden aangevoerd. Het bestuur overweegt daarbij, dat de wijze waarop de Sovjets zich, luidens de berichten, deze artikelen verschaffen stuitend is en wenscht voorts ook niet de Sovjets aan Inkomsten te helpen welke de Russische boeren ten goede moeten komen, doch schijn baar worden gebruikt om in andere landen van Europa onrust te zaaien en revolutie voor te bereiden. De schoten bedoeld. Bjj een uitgebreid onderzoek naar den- gene, voor wie de doodelijke schoten bedoeld zouden zijn geweest, Is komen vast te staan, dat de uitvoerder van een Internationale aannemersfirma, die een werk onder Stomp wijk onder handen heeft, regelmatig Vrij dagsavonds met een tasch, waarin aanzien lijke bedragen In geld voor uitbetaling van loonen, over den Westvlletweg fietste. Deze uitvoerder geleek als twee druppels water op den vermoorden v. d. Drift. Aannemende dat de schoten voor dezen man bedoeld waren, dan Is hij als door een wonder aan den dood ontsnapt. Op den moordavond toch was deze uit voerder door het springen van zjjn fiets band genoodzaakt zijn tocht te onderbreken en tegen zijn gewoonte in per auto verder te gaan. De voor de loonen bestemde bedragen had hij steeds in loonzakjes afgepast in een tasch op zijn fiets. Zeer waarschijnlijk is het, dat de moord beraamd was, om zich van deze tasch met geld meester te maken. 238; Kom, we gaan fijn een ritje maken.” riep de aap. ..Staat ^el i® bent toch niet bang, t is een makke.” „Ik heb," zei Trun, .het zoo vaak gedaan.” ,4e moet ach terstevoren rijden," zoo gaf Jokko Trijn den raad. „Omdat." zei Jokko, in zich lachend, „*t voor de dames beter «■•i 237. Na de kunsten wilde Katrijn rijden, langs bet groote wan- deldek „Ik kan best rijden,'' zei ze lustig, „ik houd hem stevig bij zijn nek.” Een sprong en Trijntje was gezeten, op grauwtjes broeden rug. .Kom.” riep ae, ,,’k ga ezeltje rijden, ben dadelijk terug.” Op de kruising Rozengracht en Prinsen gracht te Amsterdam, heeft Zaterdag een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Ben Forf.auto kwam, bestuurd door een kerling, waarnaast een instructeur was ge reten. van de Rozengracht af en wilde de Prinsengracht aan de even zjjce opdraaien. De auto moest evenwel plotseling uitwijken vcor een aantal fietsers, tengevolge waar van de bestuurder blijkbaar zjjn tegenwoor digheid van geest verloor. De auto kwam in volle vaart tegen de stoep terecht, waar hij topte._De stoep werd totaal vernield. De auto raakte in zijp smidsknecht Silvolde is door het vlam vatten van een soldeerlamp in brand geraakt. Met ernstige brandwonden overdekt is hl) in het ziekenhuis te Terborg opgenomen. De rechtbank te Midelburg heeft, met be vestiging van het vonnis van den kanton rechter, N. H„ 36 jaar, uit den Haag, bekend als de Leidsche wonderdokter, veroordeeld tot tweemaal 50 boete subs, tweemaal 50 dagen hechtenis, wegens het onbevoegd uit oefenen van de geneeskunde. De Minister van Arbeid heeft in de Memo rie van Antwoord nopens zfjn begrooting aan de Eerste Kamer medegedeeld, dat aan den hoofdinspecteur Fruytier bjj de aanvaarding van zjjn vorige functie (Gouverneur van Curacao) door den ambtsvoorganger van den minister was toegezegd, dat hij na terug komst hier te lande bjj de Arbeidsinspectie zou worden herplaatst, zoodra er een vaca ture zou zjjn. Dat een op non-activitett gestelde ambte naar dan steeds moet worden belast met de toevallig openstaande plaats, kan de minister niet toegeven. Voor hem was wel de vraag deze: hoe de beschikbare krachten het best te plaatsen over de verschillende districten? Deze vraag heeft de minister op uitsluitend objectieve gronden, zonder dat de vorige functie van den hoofdinspecteur Fruytier daarbij een rol gespeeld heeft, opgelost, waarbij eenige on aangename gevolgen voor een der hoofd- inspecteurs niet te vermijden zjjn. Het alge meen belang is in de objectiviteit van zulk een oplossing gelegen. Zaterdagmiddag speelden twee voetbal elftallen op het terein van H. M. S. aan de Marnixlaan Een der spelers, zekere K.. viel plotseling neer. Zijn medespelers meenden, dat rjj be wusteloos was en roegen hem naar het kleedlokaal. Bob Glendenning. de trainer van het Ne- derlandsch elftal, die met de N. V. B. cur sisten daar aan het oefenen was. verleende de eerste hulp. De inmiddels ontboden ge neesheer Dr. Kuiper kon evenwel slechts den dood constateeren. 80 Rechter-Com- Curator: Mr. H. van Haeringen. Rotterdam. 5 Maart. J. Korpel, handelende onder de firma Gebr. Korpel. Schiedam, Nieuwe Maas straat 73. Rechter-Commissaris: Mr. A. J. Marx. Curator: Mr. F. Bordewük. Schie dam. 5 Maart. A. B. P. Burger, Gouda. Wach- telstraat 1. Rechter-Commissaris: Mr. A. Hujjgen. Curator: Mr. Dr 8. H. Smit, te Gouda. 6. Maart. B J. fietsenhandelaar, saris: Mr. v. d. Grinten. Curator: Mr. F. de Wit, Helmond. 6 Maart. H. J. Ponse, schoenmaker, Beek (L.). Rechter-Commissaris: Mr. de Neree tot Babberich. Curator: Mr Kallen. Geleen. 6 Maart. J. Sietsma. exploitant eener auto- verhuurinrichting, Leeuwarden, thans te Haarlem. Rechter-Commissaris: Mr. D G. Kortenbout v. d. Sluys. Curator: Mr. J. P. Hoogland, Leeuwarden. In het café „De Werkman” te Bergen op Zoom ontstond twist tusschen bewoners van het woonwagenkamp. Hierbij was o.m. be trokken een zekere B. Raaymakers, die tij dens de ruzie uitgenoodigd werd, mede naar buiten te gaan. Toen hjj hieraan gevolg gaf, werd hif plotseling van achteren aar.gegrepen en met een mes in het onderlijf gestoken. Raayma- kers vluchtte in de wacht van het Markie zenhof Hier bleek, dat het mes nog in de wonde stak en een slagader was geraakt. De toestand van R. Was door het groote bloedverlies zoo ernstig, dat overbrenging naar het Algemeen Burgergasthuis noodza kelijk werd geacht. De dader is voorvluchtig. doch zijn naam schünt bij de politie bekend te zjjn. Nader meldt men. dat op medisch advies de getroffene is voorzien van de laatste H. H. Sacramenten. Na vee Imoeite zijn de geneesheeren er in geslaagd het mes uit de wonde te verwijderen Na onderzoek is de politie er in geslaagd den dader, zekeren A. M. .op den straatweg naar Tholen aan te houden. Hij is naar het politiebureau overgebracht. De Engelsche luchtvaartbegrootlng 1990 wijst een pond sterling of 890 000 pond sterling meer dan voor 1929. In zjjn memorie van toelichting deelt de minister voor de luchtvaart mede, dat de luchtmacht slechts weinig wordt uitgebreid om aldus opnieuw den wensch der regeering te demonstreeren om een noodlottigen wed loop in de bewapening in de lucht te ver mijden. Aan de luchtmacht voor de blnnen- londsche verdediging zal één escadrille, niet tot den gewonen dienst behoorend wa den toegevoegd. Ir. N. van Foeteren, hoofd van den Plau- ten'ziektenkundigen Dienst, schrijft: „Op het oogenbllk wordt blijkbaar op ruime schaal een circulaire verspreid, waarin een middel ter bestrijding der iepenziekte wordt aanbevolen. Van vele gemeentebesturen al thans ontvang ik het verzoek om mededeellng omtrent de resultaten, die met dit bestrij dingsmiddel verkregen zouden zijn. Ten einde teleurstelling te voorkomen, deel ik hierbij mede, dat mij van goed gecontro leerde resultaten van het bovenbedoelde be strijdingsmiddel niets bekend is en dat het zeer twijfelachtig is. dat de in- en uitwen dige behandelingen, die in de circulaire wor den aangegeven, eenlg resultaat kunnen ge ven. Ik meen dan ook het advies te kunnen geven, niet tot het gebruik van middelen, als hierbovenbedoeld. over te gaan, dan nadat voldoende zekerheid omtrent de resultaten verkregen is.” De vorige week is door politie en Justitie een Inval gedaan in de woning van een dame in de Van Heumestraat te Voor- burg, meldt de „Nieuwsbron”. Het was bekend geworden, dat de ver dachte J. B. deze dame dikwijls bezocht en daar groote festijnen aanrichtte, waaraan ook werd deelgenomen door den zoon van een bekend aannemer te Voorburg. Hoewel J. B. eenigen tijd geleden door den man, met wien de bewuste dame woont, de toegang tot de woning werd geweigerd, bleef hij haar, tijdens de afwezigheid van dezen man. bezoeken. Daar deze man in den nacht, volgende op den moord, niet thuis was, wordt vermoed, dat J. B. dien nacht in de woning aan de Van Heumestraat is gebleven. daar de bekentenis af, dat hjj eenigen tijd geleden toevallig een verbluffende gelijkenis met den in de stad algemeèh bekenden B. had ontdekt. Langen tijd had hij diens ge baren, kleeding en wijze van spreken bestu deerd. om bij gelegenheid eenigen tijd op kesten van den echten B. te leven. Het cogenblik daartoe deed zich vcor toen de grootgrondbezitter zich naar zijn goederen begaf. Zijn andere „ik” leefde toen 14 da gen vergenoegd op kosten van den dubbel ganger. Het gekste van heel de geschiedenis is. dat de bedrieger in het huis van bewaring be richt kreeg, onverwacht een groot bedrag van een familielid geërfd te hebben. Ter terechtzitting verbond hij zich aan den ech ten B alle kosten voor woning en onder houd te zullen* vergoeden en het personeel een goede tooi te geven. B. nummer 1 heeft toen de aanklacht ingetrokken. Naar wij vernemen, heeft het Hoofdbe- sttuur van het Nederlandsche Roode Kruis zich telegrafisch in verbinolng gesteld met het Fransche Roode Kruis en eventueele hulp aangeboden in verband met de over strooming in Zuid-Frankrijk. Daarop is echter, onder dankbetuiging, be richt, dat hulpverleening door het buitenland niet noodig geooro'eeld wordt. ging. Gewijde muziek. 9.4012.00 r* kest. Daarna HILVERS Morgenwijding 10,30ia.00 Gramofoon- rnuzvk 12.152-00 Concert door A.V.R. O. Ensemble. Intermezzo Wat doet mija man van ia tot 2? 2.00:3.00 Gramo foonmuziek 3.004.00 Knipcursus 4.005.00 Microfoon-debutanten. Zang en piaiïo 5.306.00 Concert uit Café „Moderne” te A’dam 6.00 Tijdsein 6.01 Voortz. Concert 6.306.45 Gramo foonmuziek 6.457.15 Engelsch con versatie 7.15—7.45 Engelsch gevorder den 8.00—8.30 Gramofoonmuziek 8.30—9.00 Concert door het Zika Kwartet 9.00—10.30 Opera-Concert. H. Cals, L. Muskens-Sleurs, L. v. Tulder, H. Vis kil, P. Pul, C. Willems, het Versterkt Omroep orkest. Na afloop Persber. Dansmuziek uit Cabaret „La Gaité” te A’dam 12.00 Sluiting. DAVENTRY 1554.4-M. 10.35 Mor genwijding 11.05 Lezing 12.20 Con cert. E. Delaney, sopraan. R. Hawkins, tenor 12.50 Orgelconcert door E. O’Henry 1.202.20 Orkestconcert 2.20 Gramo foonmuziek 2.50 Uitz. voor scholen 4.20 Orkestconcert 4.35 Lezing 4.50 Orgelconcert door Pattman, m.m.v. Orkest 5.35 Kinderuurtje 6.20 Voorlezing 6.35 Nieuwsber.- 7.00 Piano-recital door D. Mac Ewan 7.207.40 Lezing 7.45 Lezing 8.05 Concert. Kwintet. S. Murray, alt. J. Chevreau, harp 8.208.50 Lezing. Daarna Vervolg concert 9.20 Nieuwsber. 9.40 Lezing 10.05 De Courville’s Hour- II 11.0512.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS” 1725 M. 12.502.20 Gramofoonmuziek 4.05 Or- kestconcert en soli 6.55 Gramofoonmu ziek 7.40 Gramofoonmuziek 8.20 Con cert. Orkest en solisten. LANGENBERG 473 M. 6.207.20 Gramofoonmuziek 9.3510.30 Gramo foonmuziek 11.30 Gramofoonmuziek 12.251-5° Orkestconcert. Violist 4.50— 5.50 Concert. Cembalo en declamatie 7.20 Concert. Orkest en tenor. KALUNDBORG 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert 2.204.20 Orkestconcert 7.208.50 Kerkdienst 8.50 Pianocon cert 9.25 Orkestconcert 10.2511.20 Danstnuzie k. BRUSSEL 509 M. 5.20 Dansmuziek 6.50 Gramofoon 8.35 Orkestconcert- 9.25 Concert. Orkest en Mme. Baudimont, Zang 10.35 Nieuwsber. ZEESEN 1635 M- 6-ï5ii-5<> Le zingen 11.5012.15 Gramofoonmuziek xa. 151.20 Lezingen 1.201.50 Gra mofoonmuziek 1.503.50 Lezingen 3.504.50 Concert uit Leipzig 4.50 7.30 Lezingen 7-30 Zang door Kurt Schwabach 7.50 Orkestconcert 8.10 Concert. Koo Jazzband en vocale solisten 8.30 Concert door Jazz-Symphonie Orkest. Daarna Lezjng en berichten. „4 in het ziekenhnis opgenomen 1

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 11