Rechtszaken I? de NIEUWE Vet |i O I ■Ml I w ii I Voor den Alkmaarschen Kantonrechter zeer vergroote ■Fw twltf] ISTEr'1 TABAK T wit PROVINCIAAL NIEUWS De Stille Omgang te Amsterdam L .C, >0 ■fl PIRATE CIGARETTES DE HOOGSTE IN KWALITEIT DE HOOGSTE KWALITEIT IN SIGARETTEN EN CADEAUX v. v. t: 1 DEN HELDER - Een gratis exemplaar wordt U heden met 5 gratis PIRATE Coupons toegezonden. Vergelijkt de groote waarde der PIRATE Coupons met die van elke andere cadeau-coupon ST. MAARTENSBRUG SCHAGERBRUG L-' HOOGKARSPEL TUITJENHORN STOLPEN BURGERBRUG At bevat zeer vele nieuwe en moderne artikelen. Belangrijke reductie m coupon-aantallen. h >4 i I •i 4- ot c>. PIRATE V. V. bron toewijzing der f 35 boete of 25 dagen r<: i Ultimo April is de leertijd van het meisje verstreken, dus komt er definitief een eind aan die gezinsmisére. V. V. V. V. 12.02 12 11 12.47 Pirate Catalogus 1930 Toespraak Deken Benzs. Deken Rengs hield hierna zijn 10.40 stopt 10.59 stopt 11.15 stopt 11 31 11 40 komen Door f Ontheffing Detacheering De sergeant majoor-instrueteur P. Asma. van het 21e Re giment Infanterie te Amersfoort, wordt op 15 April a.s. ontheven van zijne detachee- rlng bij den Vrüwllllgen Landstorm te Den een intentie, t eer en uiting ***•*-■• V* V1 wlC alCl slecht trof met knechts die te hard werkten en misschien denkende aan- het gevleugelde woord: Het is niet al soet, wat naar suyker zweemt, veroordeelde hij den recidivist tot 2 X f 8 boete of 2 X 8 dagen. rijden, een achterwaartsche tnanoeuver uit, die funeste gevolgen had, daar hij aanbotste tegen een Koek, bestelauto, door den heer Korver, filiaalhouder te Alkmaar, geheel rechts en ter zijde van de Nieuwpoortslaan voor den winkel van den heer Stokman ge plaatst, waardoor deze wagen schade bekwam. De heer Sp. had een minder pessimistisch opvatting van de toegebrachte beschadiging dan de heer Korver, en schatte deze op ’n gulden of 5, doch de heer K. nam geen ge noegen met deze taxatie en het bleek dan ook dat de schade belangrijk hooger was. Derhalve werd aangifte gedaan en verscheen de heer Sp., die vermoedelijk had verzuimd dien morgen zijn manicure te consulteeren, als verdachte voor den kantonrechter en ver kondigde aldaar de meening, dat hij, hoewel hij aanrijding niet ontkende, betwijfelde een strafbaar feit te hebben gepleegd.Zijn op vatting <n toelichting bleek echter geen bijval te kunnen verwerven en werd hij veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen, terwijl de civiele vordering ten bedrage van f 30, ingesteld door den heer Korver, niet wegens bescha diging van de Koek auto, die aan zijn firma toebehoorde, doch ter zake daaruit vloeiende bedrijfsschade, 4 dagen arbeidsverzuim, door den kantonrechter werden toegewezen. Opgedragen Het bouwen van een nieu we woning voor rekening van den heer A. Bakker te Schagerbrug. is opgedragen aar den heer P. Doorn, alhier. Het Programma Aan het programma onüeenen wij het vol gende: DIENSTREGELING Heenreis. Den Helder Breezand Anna Paulowna Oude Sluis Schagen Zijdewind N. -Scharwoude H.H. Waard Warmenhulzen Alkmaar Heiloo Amsterdam Terugreis. Amsterdam HellooA Alkmaar St. Pancras H H Waard N. -Scharwoude Zijdewind Behagen Oudesluis Anna Paulowna Breezand Den Helder heer Baart tijdens zijn ziekte het vorig jaar’ onder" vonden Gegund Het plaatsen van bliksemaflei ders op de nieuwe school te Schagerbrug Is gegund aan den heer W. den Hartog te St Maartensbrug. 6.57 7.35 7.44 stopt '8.02 8.12 stopt 8.28 stopt 8.44 stopt 9.02 Rookvonkgevallrn bij de marine Bij een zeemillcien te den Helder Is roedvonk geconstateerd. Het geval is niet ernstig. De patiënt wordt verpleegd In het Marlne-Hos- pitaal. ■- f VERLOF CONTRA WINKELSLUITING TE CASTRICUM Een te Castricum gevestigde winkelier en tevens verlofhouder tot verkoop van al coholhoudende andere dan sterke dranken, Albert H., was geverbaliseerd door de rijkspolitie, omdat hij op 19 Januari zijn winkel om 9.45 's avonds nog ten dienste van het kooplustig publiek had opengesteld. Wat in strijd was met de verordening. De heer H., heden ter zitting gedaagd, erkende kalmpjes het feit, doch overlegde tevens een officieel stuk, houdende zijn verlof, waarin wordt medegedeeld en be paald, dat hij eerst ten 11 ure behoefde te sluiten. De burgemeester was ook van die meening. Niet alzoo de ambtenaar, die be toogde, dat deze verlengde sluitingstijd alléén sloeg op den verkoop van alcohol houdende dranken en vorderde veroordeeling tot f 5.boete of 5 dagen. De kantonrechter scheen evenwel niet direct met deze opvatting te kunnen medegaan en hield de uitspraak in den vorm van een schriftelijk vonnis aan tot aa. week Vrijdag. ONBERADEN WERKIJVER DIE DEN PATROON IN MOEILIJKHEDEN BRACHT De heer C. P. M. te Alkmaar die het wel aanlokkelijke, doch tegenwoordig ook al weer vele wetsmoeilij kheden aan klevende bedrijf van banketbakker beoefent, stond heden terecht ter zake overtreding der ar beidswet naar aanleiding van het feit, dat hij op 25 Januari 2 jeugdige bedienden tot 6.45 n.m. had Laten arbeiden, terwijl zulks maar tot 6 uur was geoorloofd. De heer M. erkend zuchtend hetgeen hem was te- laste gelegd, doch voegde er bij. dat de jongelui wie hij had gelast om 6 uur op te houden met het schrobben van de bakkerij in een aanval van niet door wetten te weeren werklust met schrobben en boenen waren doorgegaan, tot een binnenvallende arbeids- controleur er een eind aan had gemaakt. De arme heer M. was trouwens al meer malen het slachtoffer geweest van den toom- looze ijver zijner ondergeschikten, wat hem al bracht op den rand van principale hech- tenisstraf. De kantonrechter had echter medelijden met dezen werkgever die het zoo NIET TE DIKWIJLS, DOCH TE JUIS TER TIJD EN PLAATS SIGNAAL GE GEVEN De chauffeur P. P. van de autobus Alk maarHaarlem wonende te Heiloo ver zuimde op ai Januari ter waarschuwing bij de gevaarlijke uitrit op den Kennemer straatweg, de Bleekerlaan, signaal te geven en kwam nu in aanrijding met de glazen- wasschers kar, waarop de bekende lange ladders, waarmede een knecht van den heer Evers de Blee kerslaan kwam uitrijden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, doch materieel -schade aan de ladders bleef niet achterwege. Daar schadevergoeding net lood liep, bereikte de zaak den Kanton rechter. De heer P. als verdachte aanwezig HAAR DANSLUST WAS HAAR LEEF- THD VER VOORUIT De 16-jarige jongejuffrouw Leentje K. te Alkmaar wist, hoewel zij den 18-jangen leeftijd nog niet had bereikt op Zondagavond 12 Januan haar met te temmen danswoede te voldoen in de balzaal van den heer K. R., doch de immer speurende politie bleef dit geen geheimenis en het duurde met Lang of zoowel de ondernemer als de danslievende jonge dame waren met uitnoodiging om voor den kantonrechter te verschijnen, vereerd. Heden stond dan ook terecht de heer R., die beweerde onbekend te zijn geweest met den leeftijd van het meisje, wat echter door de moeder mej. Trijntje K., krachtig weer sproken werd. Hem was nog vooraf speciaal verzocht er op te willen letten, dat het meisje niet werd toegelaten* Gerequireerd werd f ao.boete of 20 dagen, welke straf door den kantonrechter werd teruggebracht totf 12.De heer R. deed de toezegging in hooger beroep te ziülen gaan, een voornemen, waarvan de voordeelen zéér twijfelachtig genoemd kunnen worden. Tulpen trekken. In de afdeeling Hoog- karspel van de vêreeniging voor Bloembol lencultuur hebben zich niet minder dan 45 leden opgegeven, om tulpen te trekken voor een te houden tentoonstelling in het volgen de jaar. ONEVENREDIGE RECHTSBEDEE- LING De 44-jarige daglooner Jan V. te Koedijk, verscheen heden niet voor de eerste maal voor den kantonrechter wegens overtreding van de wet op den leerplicht, aangezien hij er als verantwoordelijk papa niet voor had gezorgd, dat zijn 13-jarig dochtertje Jannetje vanaf 25 Nov. tot ai December de 8ste klas der O. L. School had bezocht. De goede man, al meermalen wegens deze nalatigheid veroordeeld, beriep er zich als naar gewoonte op, dat hij het meiske in zijn gezin met meerdere kinderen en een geregeld sukkelende vrouw, die reeds gedurende 3 jaar onder geneeskundige behandeling is en nu ten overvloede ook nog gezinsvermeer- denng verwacht, onmogelijk kan missen. Thans gaat het kind weer geregeld ter schooi, doch moet dan ook des morgens ten half zes reeds de veeren uit, om de zwakke moeder in het huishouden te helpen. De verdachte beklaagde zich voorts ovtr de zijne inziens onrechtvaardige omstandigheid, dat hij steeds werd vervolgd en zekere heer Klaas Slotemaker, die een klein gezin heeft en zich ook aan een dergelijke overtreding schuldig maakt, steeds ongemoeid blijft. Vervolgens overlegde verdachte een exem plar van de Alkm. Courant, waarin opge nomen een raadsverslag, waaruit kan blijken dat deze wijze van handelen door de autori teiten de aandacht van den Raad heeft ge trokken en een der raadsleden deze kwestie ter raadstafel heeft gebracht. De heer Kantonrechter schroomde met, trots de aanwezigheid van den gevreesden persvertegenwoordiger, te decreteeren dat niet alles waar is. wat in de courant, staat, doch niettemin hield Z.Ed.achtb. ter dege rekening met alles wat de comparant ter andere zijde als verzachtende omstandigheid in 't midden had gebracht, wat bleek uit de zeer rfrmmte straf fa-—boete subs, a dagen. de Nieuwebrugsteeg langs de War- moesstraat. Nes en Langebrugsteeg naar de Langebrug. Op de Langebruc te bidden voor Kerk en Paus en de eenheid der Christenen. Verder door Taksteeg. Kalverstraat <nu vooral rechts aanhouden). Enge Kapelsteeg. Rok In en wijde Kapelsteeg, dus rond de Kapel, waar na de devotie eindigt. Men neemt dan vooral het midden der Kalverstraat naar het Spul om de links en rechts trekkenden niet te hin deren en geen opstopping te veroorzaken. Op de bovenstaande vetgedrukte pjaataen werd bij de eertijds gehouden processie de zegen met het H. Sacrament gegeven. Vol gens oud gebruik bidt men daar 5 maal het ..Onze Vader” en het Weesgegroet”. Dit jaar wordt voorgestcld bij hel omgaan der voormalige N. Z. Kapel laan het einde van den tocht) 5 maal het ..Onze Vader" en het ..Weesgegroet" te bidden voor de eenheid der Christenen. In de hierna volgende discussie werd door het bestuur er de nadruk op gevestigd, dat de Ommegangers met den extra-treln weer terug moeten komen. Na nog eenige discussie, werd de vergade ring gesloten Algemeene Intentie: Beëindi ging van de Christenvervolging in Rusland. Zondagmiddag vergaderde te Alkmaar de Afdeellng Alkmaar en Omstreken van het Genootschap van den Stillen Omgang te Amsterdam. De Voorzitter de heer Jac. Baart opende bracht met het een en ander dat weinig hout sneed, te zijner ontlasting in *t midden, doch moest erkennen het geven van signaal verzuimd te hebben. Dit nu was het haakje waar de kan aan hing en hij werd dan ook veroordeeld tot f 10.boete of 10 dagen en betaling van f 30 schadevergoeding aan den benadeelden heer Evers. SCHRIFTELIJK VONNIS IN EEN VER- ZET-ZAAK De heer Kantonrechter, uitspraak doende in de zaak contra C. A R. melkveehouder te Heiloo, was in verzet gekomen met rechts bijstand van mr. A Prins Jr. tegen een von nis, waarbij hij was veroordeeld inzake het voorhanden hebben ter aflevering van een op melk gelijkende vloeistof, verkregen uit de uien van een koe. die niet behoorlijk van daar aan klevend vuil in caau koemest waren gereinigd en veroordeeld tot f 30 boete of 30 dagen, veroordeelde opposant heden ter zake overtreding der desbetref fende artikelen van de warenwet, het melk- besluit en de keurmgsverordetung van de gemeente Heiloo, tot f 15 boete of 15 dagen, du» met wijziging van de qualificaties en de strafmaat. DE BERGER AANSTOOTSSTEEN De niet algemeene populaire verordening op de winkelsluiting te Bergen bracht heden den aldaar wonenden winkelier C. A. B. als „verdachte" voor den Kantonrechter op grond van het feit, dat in den avond van 23 Fcbr. omstreeks 9 uur in zijn met gesloten winkel was aangetroffen een heer, wat tot het opmaken van procesverbaal motief gaf. De heer B. erkende het feit op zich zelf niet, doch wel dat hij iets aan zijn bezoeker had verkocht. Hij meende, mede op grond van een gedane uitspraak van den Kanton rechter zelf, het recht en de bevoegdheid te hebben in zijn winkel een bezoeker te woord te mogen staan, daar voor het houden van een vertrouwelijk gesprek ui de niet ruime behuizing niet altijd gelegenheid is. Hij had dus wel zijn winkel gesloten voor het publiek, maar niet de winkeldeur. De ambtenaar vorderde f 4 boete of 4 dagen, doch de Kantonrechter, die de kwestie nog eens ter dege wil bezien, bepaalde zijn schriftelijk vonnis op a.s. week. Venradcrm* Propxiub De voorzitter, de heer C. Stoop, opent met gebed en heet allen welkom in het bijzonder den Geeste-, lijk adviseur. Na lezing der notulen vervolgt de heer P Langedijk zijn lezing over zijn reis naar Lourdes en geeft een beschrijving van de drie kerken, waarvan de grootste een oppervlakte heeft van twee duizend vier kante meter De-e bedehuizen bergen talrijke kunstschatten. Alvorens weer naar huis terug te keeren werd nog een dag besteed, om de omgeving van Lourdes in oogenschouw te nemen. Te Lusonne viel sprekers oog op den melkboer, die niet zooals hier, met een wa gentje met bussen langs de klanten gaat, maar met den geheelen veestapel. De melk boer kwam met een tiental gel tan de straat ingewandeld, bij een klant werd halt gehou den en van een geit werd zooveel afgemolken als de klant noodig had en dan ging hij weer verder. Op 9 Augustus werd de terug reis aanvaard en den loden was hij weer thuis. Aan een leder kan spr een reis naar Lourdes aanbevelen. Spr. ontving een welverdiend applaus. Hierna werd een nieuw lid geïnstalleerd en de collecte» gehouden, die 1.40 opbracht. Een drietal leden gaf zich op om op een volgende vergadering een lezing te houden. De heer J. van Duin vroeg, of hier ook tuinbouwcursus gegeven kon .worden evenals <n Warmenhuizen. De voorzitter relde dat plannen in voor bereiding zijn tot het geven van een soo- danlgen cursus. Na eenige punten van hui*houdeïijken aard volgde sluiting rr-t den chr '-’•oet. DE SOCIALE BETEEKENIS VAN DE PERS ONOMWONDEN OFFICIEEL ERKEND Op 21 Nov. reed de 26-jarige naaister mej. Visscherte Alkm. per rijwiel vanaf Nieuwlan- singel den hoek om naar den Kennemer- straatweg met het doel zich naar de Linde laan te begeven. Zij nam behoorlijk de groote bocht rechts en reed naar de rechter zijde van den straatweg, wat vreemd genoeg ook de bedoeling was van den te Amster dam wonende koopman Salomon N., die van richting Heiloo kwam met zijn Rugbywagen en eensklaps overstak naar de linkerzijde van den weg, waardoor een aanrijding met de wielrijdster niet kon uitblijven. Het meisje werd dan ook omver gereden en bekwam schade aan rijwiel en mantel, doch geen ernstig lichamelijk letsel. Natuur lijk hevig geschrokken werd zij door eenige toeschouwers, waaronder de heer N. die zich in alle opzichten als een sportief gentle man gedroeg ingedragen bij den heer Witte, een naburige lunchroom, om weer wat op verhaal te komen. Later bracht de heer Salomon N. haar in zijn wagen behoorlijk thuis. Met de schaderegeling liep het echter minder glad van stapel. De heer N. die aan vankelijk dacht er met een tientje af te komen, werd ten slotte aangesproken voor f 100. Er 2ntsPon xich een druk en misschien niet altijd bezadigd schriftelijk debat over de naaterieele beteekenis van de aanrijding, totdat eindelijk de heer N. zijn' pogingen tot miniijke schikking staakte en besloot dan het oordeel van den kantonrechter maar af te wachten, wat achteraf beschouwd nog wel het verstandigste was. En 't was dan ook in verband met deze zaak, dat de kantonrechter ons verzocht er de aandacht op te vestigen, dat in sommige gevallen door de benadeelden van hun recht tot het eischen van schadevergoeding een zeer onbescheiden gebruik wordt gemaakt. Boven door ons kortelijk gereleveerde strafzaak tegen den heer Salomon N. werd dan heden behandeld en door mej. Visscher, onder overlegging van haar inderdaad tamelijk gehavenden mantel, een eisch tot betaling van f 44.75 schadevergoeding vastgesteld. De heer Sal. N., bewerende feitelijk uit vrees de juffrouw aan te rijden, te veel naar links te hebben uitgehaald, noemde die schaderegelingskwestie een „vies" zaakje en dit de oorzaak, dat hij van de onderhan- delingen had afgezien. Toen was natuurlijk de aangifte door de benadeelde partij gedaan en het was opnieuw de heer Ambtenaar, die ons, als representant van de pers, bij 3e herhaling dringend ver zocht belanghebbenden aan te sporen met het doen van aangifte bij overtredingen der mo tor- en rij wiel wet met het al of niet bevredigen de verloop der schaderegeling af te wachten, daar deze handeling beslist in het nadeel is van de verkeersveiligheid. De overtreding overigens van ernstigen aard achtend, vorderde bet O. M. tegen den heer N. f 40 boete of 40 dagen, met toewijzing der civiele vordering aan mej. Visscher tot een bedrag van f 25.-- De heer N. werd daarop veroordeeld tot f 35 boete of 25 dagen met toewijzing der civiele vordering als in het requisitoir ge noemd. Toen alles bedisseld was verlangde een rijzig heer op de publ. tribune, zich voor stellend als verloofde van mej. V. het woord. Daar echter verloofden, welke aangename en respectabele positie zij ook bekleeden, nog geen bevoegdheid bezitten in openbare beft handeling van strafzaken mee te discussieeren kon zijn verzoek niet worden ingewilligd. De kaartjes zijn uitsluitend geldig voor den extra-trein, ook voor de terugreis. De deelnemers van Warmenhulzen Tultjenhom enz., kunnen met hun speciaal plaatsbewijs, met een der tramtreinen naar en van Alkmaar reizen. Aan de deelnemers van Anna Paulowna tot en met Heer Hugo waard wordt toegestaan met hun speciaal plaatsbewijs met trein No 2468, vertrek Anna Paulowna 7.41, aankomst Alkmaar 8.33 te reizen. Als geestelijk leider zal de Weleerw. Pater N. A. van Rijn O.P. de bedevaart vergezellen, en de verschillende predicaties houden. Zaterdagavond 22 Maart om half II plech tig Lof met preek in de St. Dominlcuskerk aan de Laat, tot voorbereiding van den Stil len Omgang. Op de heenreis zullen in den trein tusschen Alkmaar en Castricum tien Wees Oegroeten gebeden worden voor het welslagen van den Omgang. Van Uitgeest tot Wormerveer tien Wees Oegroeten tot Eerherstel van het H. Sacra ment. Van Zaandam tot Amsterdam tien Wees Oegroeten voor de geloovige delen. Om half 2 zal de Omgang gehouden wor den. waarna om half 3 de H. Mis met pre dikatie en algemeene H. Communie in de O. L. Vrouwe Kerk aan de Keizersgracht 218 Een zangkoor onder leiding van den heer O. Klebert zal de plechtigheden met eenige Latljnsche gezangen opluisteren. De kerk wordt niet geopend, voor de ge zamenlijke omgangen zijn aangekomen. Voorts wordt men verzocht na den Om gang. die straten te vermijden, waarlangs d» Omgang gaat, om anderen niet te hinderen in hun devotie. In de wachtkamers van het Centraal Sta tion zal gelegenheid zijn, tegen matige prij zen een en ander te gebruiken. Door de algemeene leiding te Amsterdam wordt uitdrukkelijk verzocht niet van een andere gelegenheid gebruik te maken. De wachtkamers zullen vanaf 4 uur ge opend zijn. De bestuursleden zijn herkenbaar aan een rood-wit strikje. De Intentie begint in de Kalverstraat tus- Nieuwboöw Naar we uit goede vernemen zal de heer P. Dekker te Haren karspel aan den Schildersweg alhier, voor rekening van het R. K. Genootschap te 8t - Maarten een nieuwe arbeiderswoning bou wen. Nieawbouw De heer P. de Boer Ezn alhier, is voornemens een nieuwe boerderij te laten bouwen door den heer K. Bouwes. eveneens alhier. WEGENS GEBREK AAN SUCCB6 KAN EEN REPRISE WORDEN VER WACHT De jonge heeren J. J. H. en ThysS. in boorlingen van Egmond aan Meer, hadden zich aldaar m den laten avond van 33 Febr. genoeglijk bezig gehouden met het maken van burengerucht door geweldig schreeuwen cn tieren. De reeds in den slaap des recht vaardigen verzonken dorpelingen stelden dit nachtelijk concert minder op prijs, en de veldwachter ging zelfs zoo ver, dat hij tegen de executanten proces-verbaal opmaakte. Thans was echter alleen present Thijs SI. die zonder blikken of blozen, terwijl de tweede duettist J. H. blijkens een door zijn moeder gedane bekendmaking, niet aanwezig kon zijn, omdat hij zijn vader moest assisteeren in de krimp gesneden schelvisch en kabel jauw nering. Aanhouding tot a.s. week was het resultaat van die stagnaties. Alsdan zal ook de verbalisant als getuige worden opge roepen om eventueele ontkentenissen te kunnen weerspreken EERSTE SLACHTOFFER OVERTRE DING WINKELWERKTIJDENBESLUIT BEGENADIGD De heer Pieter K., rijwielreparateur en handelaar te Alkmaar, die een dubbele zaak heeft, had op 25 Jan. te 9.50 uur avonds zonder er bij te denken zijn flinken 15-jarigen zoon Klaas gechirende eenigen tijd belast met de waarneming van zijn winkel op de Mient, wat echter in strijd bleek te zijn met bovenaangeduide verordening, waarop pro cesverbaal tegen den ondernemer natuurlijk niet kon uitblijven. Indien de politie dien aangaande restricties maakte, zouden pro testen niet uitblijven. Heden stond de heer K. dus terecht en deed hij niet de minste moeite het feit te ontkennen of zelfs maar te verontschuldigen. De ambtenaar evenwel, het groote belang van een dergelljke vervol ging niet Inziend, verklaarde het feit als bewezen aangenomen, doch verzocht op grond van de groote onbeduidendheid, wel veroordeeling. doch geen toepassing voor straf, met welk requisitoir de heer kanton rechter rich volkomen vereenlgde. DE OPVATTING VAN DEN VERDACHTE VOND GEEN STEUN Op 20 Januari voerde de 41-jarige fruit handelaar Ysbert 8., fruithandelaar te Noord Scharwoude, toen hij met zijg vrachtauto uit 'n zijweg v/d. Nieuwpoortslaan te Alkm. wilde I MOET DE WAGEN MEE- OF AFGE TELD WORDEN Dit wiskunstig vraagstuk deed zich voor, toen de vrachtauto-chauffeur Corn, de G. uit Alkmaar terecht stond als gevolg van het feit, dat hij met zijn beladen vrachtauto, in totaal wegende 3134 kilo de Burgemees ter Bosstraat onder Oudorp had bereden, alwaar het rijden met zulke gewichtige equipages niet ts geoorloofd. De verdachte beweerde echter dat het hier betrof de be lasting boven de as dus zonder den wagen. Veldwachter Bleijendaal was die meening ook toegedaan, doch de burgemeester hul digde een andere opvatting en de veldwachter philosopheerde dat de Kantonrechter het maar moest uitmaken. Nu, deze magistraat was van goeden wille, doch wenschte vooraf nog een weinig voorlichting, zoodat de zaak tot a*s. week Wterd aangehouden- Er is een zeker aantal niet* pijprookers, die meenen, dat het te veel moeite is om telken^een pijp te stoppen. Laat hen het eens prooee* ren met STER-TABAK Dan zullen zij het stoppen van een pijp niet langer lastig vinden, maar het be* schouwen als voorberei* ding tot een heerlijk genot. MAAKT VRIENDEN de bijeenkomst met den Chr. groet, waar na spr. allen welkom heette, speciaal den H. E. Deken E. P. Rengs en den W. E Pater N. A. van RUn O. P. Spr. uitte den wensch. dat alle aanwe zigen het hunne ertoe zullen bijdragen om den Omgang te doen slagen. Spr. herin nerde aan de geloofsvervolging in Rusland en noemde het een groot voorrecht, dat in ons land de kerken vrij open staan; laten we aldus besloot spr onze dankbaar heid daarvoor toonen, door deelname aan den Stillen Omgang. De notulen werden door den 2den 8e- cretaris gelezen en goedgekeurd, waarna de heer Baart dankte voor de belangstelling Zitting vm Vrijdag 7 Maart DE COMPROMITTEERENDE BRIEF Met het hooren van den verbalisant, agent Gerritsen, werd heden voortbehandeld de in portefeuille gehouden zaak tegen den heer Cornells S., eveneens verdachte in het met «en handkar het Verdronkenoord in verboden richtingberijdingsproces, waarin zijn mede werker v. d. V. bereids tot 2 gulden boete of 2 dagen was veroordeeld. De heer Gerrit sen verklaarde op zijn achtervolging van de bewuste handkar duidelijk en voortdurend te hebben waargenomen, dat Cornells S. onverdroten meeduwde. Dit nu werd hard nekkig door S. ontkend. Hij had zich van alle medewerking, de voortbeweging der bewuste handkar, waarop tvJee ledige kool- Zuurcylinders, zorgvuldig onthouden. De ambtenaar echter deed in zijn requisitoir de sensatie verwekkende mededeeling, dat van de vrouw van den veroordeelden verdachte v. d. V. een brief was ingekomen, waarin Zij gewaagde van den jongen, die ook had meegedawd. Hiermede viel het verdedigings systeem van Cornells vrijwel in puin en werd gerequireerd f 4 boete of 4 dagen. De ver dachte slaakte hierop de verzuchting, dat er in Godsnaam maar één bestuurder was geweest en werd toen tot f 3.boete 3 dagen veroordeeld. schen Enge- en Wijde Kapelsteeg, bij de voormalige N. Z. Kapel <de plek van het hols waar God het II. Wonder verrichtte). De deelnemers bewegen zich vanaf het Spul terzijde van het Bagjjnhof door de Kalver straat (steeds links houdend) naar den Dam. Op den Dam te bidden voor Koningin en Vaderland. Verder langs Nleuwendyk, Mar- telaarsjrracht en Prins Hendrikkade naar de Nieuwebrug. Op de Nienwebrng een gebed voor zeeva renden en voor hen. die op zee zijn otnge- De H E jaarlijksche toespraak. Spr voelt zich hier temidden van mannen, die zijn bijeenge komen om hun geloof te belijden in het hoogheilig Sacrament, het kostbaarste wat Christus voor Zijn afscheid van de aarde, ons heeft nagelaten. Mannen, die aan de wereld gaan toonen hun geloof in Christus, den Zoon van den Levenden God. Spr. herinnert aan de door der) Bisschop aanbevolen intentie van de beëindiging van de Christenvervolging in Rusland. Deze bisschoppelijke aanbeveling acht spr. van meer waarde dan waneer spr. dit zou doen, in deze bisschopj^elijke aanbeve ling ziet spr. ook een waardevolle hoog schatting van den Stillen Omgang. De vaste tred van de Stille Ommegan- gers doet spr. herinneren aan den stap, priester by het ont eerste hoogere wijding -II gege- uitdrukking dien de aanstaande vangen van zijn doet, en waarmede te kennen "wordt ven een gaan tot God; een van liefde en geloof. De Stille Omgang is als een opgaan van de Emmaus-gangers; als deze zeggen de ommegangers, was ons hart niet brandende in ons? Evenals de Emmaüsgangers vinden de Ommegangers in het breken des Broods in de H. Communie. Door den Stillen Omgang wordt een Gode aangenaam werk verricht; spr. weet geen betere voorbereiding voor de H. Communie, dan de Stille Omgang irf gebed en offers. Den nadruk legt de H. E. spreker er op, dat de dankzegging na de H. Communie moge beantwoorden aan de voorbereiding, dat het heengaan uit de H. Stad een Uit tocht moge zjjn, even waardig als de in tocht. Spr. dringt er op aan dat de afdeaHngs- afgevaardlgden hieraan streng de hand houden. In het Bisschoppelijk woord is niet enkel te zien een aangeving van c~ doch tevens een aanspormg tot hoogschatting van deze heerlijke van Roomsch Geloofsleven. Herinnerend aan een predicatie van een Pater Dominicaan in de 8t. Dominlcuskerk te Alkmaar, wees de H. E spreker erop, dat Christus met de instelling van Zjjn H. Altaarsacrament niet bedoelde processies en gouden tabernakels, doch niets anders dan neemt en eet. Juist daarom nam Christus de gedaante van brood, om daar mede te kennen te geven, dat het ons Dagelljksch Voedsel moet sfjn. Als de Stille Omgang aldus een voorbe reiding tot de H. Communie zal zijn, zal deze o nsChrtstus ook meer doen uitdragen in ons dagelljksch leven (applaus). De voorzitter bracht Deken Rengs dank voor zijn mooie toespraak. TWEE VLIEGEN IN EEN KLAP Het meervoudige bestuurdersvraagstuk ter kantongerecht werd nu ook voortgezet in de behandeling van de zaak tegen de heeren W. en van H., ingezetenen van het woon wagenpark te Alkmaar, door den agent Web ster bekeurd wegens het gemis van een brandenden lantaarn aan het door hem be stuurde aangespannen voertuig. Volgens den heer Webster had W. de ket bij het hoofd stel en hield van H. de teugels vast. De heeren waren nogal in de oppositie en er werd ge zegd Leemeyer zal hel wel betalen! (N.B. de heer Leemeyer is de armbezoeker van het Burg. Armbestuur). Qe kantonrechter waagde dit er op en veroordeelde ieder der verdach ten tot f 3.boete of 3 dagen, geheel accoord gaande met de geste van den verbalisant, die 9 bestuurders calangeerde, opdat niet, zooals gewoonlijk gebeurt, de één de bestuurders functie op den ander zal kunnen schuiven. De veroordeelde heer W. nam geen ge noegen met het vonnis en zegde toe in hooger beroep te zullen gaan. En waarom ook niet, als „Leemeyer het toch betaalt"

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 2