ABDU5IR00P I GRIEP Burgerlijke Stand abmsmo^bonmhs Alkmaar Radiatoren-Verven en Lakken o* en INFLUENZA •E BLAD DINSDAG 18 MAART 1930 ALKMAAR Na den moord Dubbele moord Sneeuw te Berlijn Dlerenasyl Wedstrijden op de Maas te Luik PROVINCIAAL NIEUWS boom Mohammedaansch verzet ENKHU1ZEN BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE Rond het Youngplan Ook gebeden te New-York Ernstige vechtpartij Rusland Frankrijk en Wervelstorm De kabinetscrisis in Polen De Londsnsche Vlootconf erende Matrozen-relletjes te Manilla Amerikaansch stoomschip beschoten De geloofsvervolging in Rusland Besprekingen tusschen bet Vaticaan en de Itallaansche Regeering De Macedonische revolutionnairen Zal Frankrijk zijn tonnage verminderen De levensmiddelenvoorziening loopt gevaar Van Putten Oortmeijer Onder de wapenen Nederl.j Transp St. I De bewoners konden zich met moeite redden R. K. Bond van iortarbelders Bonifacius ling Alkmaar ST. MAARTENSBRUG op de Missionarissen in China De Spoorwegstaking in Argentinië Worden de betrekkingen afgebroken? Onder verzet opgebracht Europeesch kampioenschap roeien Paardendief en brandstichter Straatbetooging van werkloozen te Boedapest Vechtpartijen Overstrooming op Soemba Eerste bloemkool en kropsla De actie van Gandhi Auto tegen een gereden kunnen een buitengewoon booge hitte verdragen en zijn daardoor uitermate geschikt N.V. Drogisterij en Chemicaliënhandel „VR1ESIA” v.h. JAN DE VRTF.S Zaadmarkt Voor dt Borst De gevolgen van den prijzenoorlog Gevonden voorwerpen BERGEN HEER-HUGOWAARD OUDE NIEDORP ZIJPE BLADZIJDE 1 Het gebruik van traangas ALKMAAR Ingekomen giften ▼boe t 4.—. van D*ransche tonnage. per- en of ^lacoaa: fl J0J2.75J4J0 en o 60 wi CBCDITBUKEN- OEBITEU1CFNBOEUN (N DIVERSE L1NLA1UREN. Door den luitenant-kolonel. commandant van bet Regiment Jagers, is de reserve le luitenant mr. H. A. J. M. Kusters opgeroe pen voor het volgen van den cursus voor den naast hoogeren rang, van 24 Maart tot en met IS April 1930. in het Officierenbarakken kamp te Waalsdorp. Bij informatie vernemen we. dat de ge zondheidstoestand van mr Kusters weer zoo danig is. dat hü dezen militairen dienstplicht kan vervullen. Mevrouw V' Mejuffrouw Plt'Uen va GLAUCHAU 16 Maart WoUfbureau Bü een vergadering van sociaaldemocraten te gen bet fascisme, kwam bet tot een vecht partij, waarbij drie soc.-dem. zoo zwaar wer den gewond, dat zij naar het hospitaal moes ten worden gebracht. Door de politie te Winterswijk is bü een paardenhandelaar een paard in beslag geno men, out in de gemeente Tubbergen was ont vreemd. De dader, die na den diefstal in de boer derij. waar hü het feit pleegde, brandstichtte, zoodat het geheele perceel in vlammen op ging en de bewoners zich met moeite konden redden, had het paard van te voren op de rv.«rkt verhandeld. Hü is inmiodels aangehouden. SOFIA. 17 Maart. De Bulgaarsche regeeo- ring zal streng optreden tegen de Macedoni sche revolutionnairen. Bü razzia’s zün tal rijke Macedomérs gearresteerd. Het moet ook tn de bedoeling liggen de beide Macedonische hoofdbladen te verbie- Afdeel Vergadering op ure, in het lokaal Oudegracht Agenda: 1. OpeningAg. Notulen. 3. Inge- Donderdag 20 Maart, ten al $t. Wlllebrordt aan de komen stukken. 4. Bestpreklng beschrijvings brief. 5. Bespreking werkverschaffing. 6. Be- qjreking B. A. 7. Varia. 8. Sluiting. Nieuwbouw De heer J. van Straten te Beverwijk is voornemens een woonhuis mat. bollenschuur te bouwen op een perceel het welk vroeger in gebruik was bü den heer K. Swan. De heer M. Roosendaal te Uit geest zal het werk uitvoeren; Er worden momenteel besprekingen ge voerd tusschen het Vaticaan en de Itallaan- sche regeering respectlevelük vertegen woordigd door Graaf De Vecchi, Gezant bü den H. Stoel, en de Congregatie der Propa ganda Fide aangaande de schadeloosstel ling. welke zal worden gevraagd van de Chlneesche regeering voor den moord, weute de vorige week werd gepleegd on Mgr. Ver- siglla. op Pater Caravaria en drie zusters. De Chlneesche regeering pleegt tn zulke geval len waartegenover zü voorloopig nog vol komen machteloos schünt te staan met bekwamen spoed officieel haar leedwezen te betuigen. Omdat er echter aan deze be- treurenswaardlge barbaarschheden maar geen einde komt en omdat er aanhoudend Itali anen onder de slachtoffers zün, heeft de regeering te Rome besloten met een officl- eele betuiging van leedwezen geen genoegen te nemen en haar gezant te Peking opgedra gen om oogenbllkkelük te protesteeren. Het gevolg van zulk een officieel protest is, behalve het aanbieden van een excuus, gewoonlijk het betalen van de bü het protest geétschte schadeloosstelling voor de geleden schade. Dat bedrag pleegt dan uitgekeerd te het slachtoffer of zün na- BUDAPEST 16 Maart In Szalanta bü Ftinfklrchen werden ongeveer veertien dagen geleden de postmeesteres en baar zuster vermoord, terwijl uit de postkar 1700 pen go werden geroofd. Uit bet onderzoek der poli tie te thans gebleken, dat de dader te de wachtmeester der gendarmerie te Szalanta, die reeds bekend heeft. BOEDAPEST. 16 Maart. Giste» “n hadden de soctaal-democraten te Boedapest e<n Maart-herdenking georganiseerd dir in vol slagen orae verliep. Na afloop der vergade ringen verzamelde zich echter tn de straten een groote menigte die een stoet vormde en ender het geroep an: „werk en mood dc-.r de straten trok. De poliri» >racn.te of» oe- tooglng uiteen te jaggn en chargeerde met de blanke wapens tegen de betooj.ers Een en twintig hunner werden gearresteerd. Tegen den avond was de rust weer hersteld LONDEN. 17 Maart CN T. A.) Naar uit Shanghai gemeld wordt, hebben Chlneesche soldaten een Amerikaansch schip op de Yangtze beschoten. De Amerikanen beant woordden het vuur. Van net stoomschip werden een Ameri kaansch marine-officier, verscheidene passa giers en enkele leden van de bemanning min meer zwaar gewond. 8Bhte Tiling 1 tagezor. _n: Mevrouw de beer P.\f 350 de heer M.\f 0.78 f 1.— N. f 050 1 dieren f 3.90 NEW-YORK. 17 Maan. (Reuter). Duizen den Christenen en Joden hebben gisteren ge beden gestort voor de vervolgde geloovigen van Rusland. Een zeer groote menigte ver zamelde zich gisteren in de Kathedraal St. John Divine, waar de politie hen tegen een mogelüken anarchistischen aanval bewaakte, - die oftitür piet plüfttF vonri - De communisten hielden een tegen mani festatie in de gymnastiekzaal van het Bronx coliseum, waar 12 000 communisten hoorden naar communistische sprekers. Zondagmiddag om hall 4 is de Zaadmarkt m beroering gebracht door het opbrengen van een dronken logement-gast- Een viertal personen, waarvan twee onder invloed van sterken drank verkeerden, liep daar nogal luidruchtig te discussieeren. Een passeerend agent maande een der per sonen aan hem te volgen. Deze verzette zich hiertegen, waarna de agent van zün gummi stok gebruik maakte. Plotseling zette de ar restant het op een loopen voerzoover pet toppen genoemd mocht worden achter volgd door den agent Op een herhaalde aan maning met hem mede te gaan, bleef deze zich verzetten, waarna de agent weder van Zün gumml-stok gebruik maakte, waarop de arrestant simuleerde bewusteloos te zün. Inmiddels was de tweede beschonkens op het terrein verschenen, die plannen scheen Op 15, 16 en 17 Augustus hebben op de 'Maas te Luik de wedstrüden plaats om het Europ'esch kampioenschap roeien Een bevaarbaar gedeelte van 18 K.M. zon der een enkele sluis te' aangewezen als roei baan. Vijftien groote naties zün opgeroepen om te kampen voor het Europeesch Kam pioenschap roeien, waaraan de sterkste ploe gen zullen deelnemen. uitgegeven 638 27 De PenningmeesteresM. Mevr, de Heer, ontving een woord van dank voor haar accuraat beheer. Nu volgde be stuursverkiezing. De heer G. Liefhebber, voorzitter, werd als zoodanig herbenoemd. In de plaats van den heer H. Ootjers en zün echtgenoote werden benoemd: de heer H. Kistemaker. bij een 2e vrüe stemming en de heer W. Langediik in herstemming te gen den beer C. Groen. Beiden namen hun ne benoeming aan. Bespreking aankoop bloemen werd aan de orde gesteld. Een schrijven van den heer D. Kruit uit Behagen, waarin prijsopgave van verschillende planten, werd voorgele zen. Na eenige bespreking werd goedgevon den, evenals vorig jaar. weer de planten van genoemd enheer te betrekken. Besloten werd twee serie’s van dne plan ten te bentellen. Een serie buitenplanten en één serie binnenplanten. Evenate het vorig jaar zullen ook weer aan de schoolkinderen planten worden ver strekt. Na nog eenige bespreking van meer huto- houdelüken aard, werd de vergadering na rondvraag. die niets opleverde. door den voorzitter met woorden van dank voor de opkomst en medewerking en de hoop uit sprekende dat de tentoonstelling, die dit jaar gehouden zal worden, even zoo goed mag slagen als de voorgaande, gesloten. LOS ANGELOS 16 Maart N.TA. In het Zuidwesten der Vereenigde Staten heeft een wervelstorm gewoed, die groote schade heeft aangericht, vooral in verschillende voorste den van Los Angeles. Tot nu toe te bericht ingekomen dat twee personen werden ge wond en dat van ongeveer 150 huizen de da ken zün afgewaaid. CHEMNITZ 16 Maart WoUfbureau -*■ Bü demonstraties voor en tegen het Young-pian, zün de aanhangers van belde partijen slaags geraakt, zoodat een zestal hunner vrü ern stig gewond naar het ziekenhuis moesten worden gebracht. Te New-Delhi vond een bespreking plaats van de voornaamste organisaties der In dische Mohammedanen, waaraan ook ver schillende radicale leiders, die Gandhi vroe ger gesteund nebben, deelnamen. Zün huidige Houding wordt afgekeurd. Men verlangt van hem. dat hü zün bewe ging uitstelt totdat de Anglo-Indische Con ferentie te Londen heeft plaats gevonden De Mohammedaansche beweging zou zelfs bereid zün, de strengste maatregelen der re- geering tegen Gandhi's actie te steunen. Uit Amaud in de provincie Bombay wordt gemeld, dat Gandni voor de dorpsbewoners, aldaar, een rede nield. waarin hü zeide. dat niet met geld, doch slechts met bloed de campagne kon worden gewonnen. Door zün invloed zün wederom verschil lende Indische functionarissen afgetreden. Tengevolge van net stijgend aantal zieken fti zün groep, die deelnemen aan den onaf- hankelükneidsmarsch, heeft Gandhi zich ge noodzaakt gezien, een rustdag te houden. Naar een particulier telegram uit Pa ie tl meldt, te deze stad, gelegen op Soemba, overtsroomd. Het telegram meldt, dat ailes behouden bleef, maar nadere büzonderhe- den ontbreken nog. BERLIJN. 16 Maart. (WoUfbureau» Vannacht heeft het tusschen twee en zes uur in Berlün zoo hevig gesneeuwd als den gan- seben winter het geval niet te geweest. Hier en daar lag de sneeuw een balven meter hoog, wat vooral in de ochtenduren verkeers- stagnatle veroorzaakte. Tijdens de laatste conunnnisten-relletjes te New-York maakte de politie gebruik vaa traangas. Op deze foto ziet men duidrlük op welke wüze dit gas gebruikt wordt. De polttio in acttie met het gas-revolver!! hta Kam! Tsw nirig Het Is getakt Abdijsiroop te -stoles" met behoud vaa alls genezende bestaaddoeles Aan de Exoo tvedng e>bi“i werden gister morgen de eerste bloemkool door den beer K. Zut en de eerste kropsla door den beer J. Bakker, beiden wonende te Waarland, aan gevoerd. Overleden: Julia Claeys. gehuwd met Cor nells Jacobus Henneman. 41 jaar. Aiida Hendriks Groet, gehuwd met Jacob Halft. 83 jaar. Maximilanus Nuyens, 43 jaar Geboren: Johannes Wlllibrordus. z - Johannes Droge en Catharina E.’kamp Simon Johanr.es, z. v. Simon Jonker Anna Tromp. te stichten dlerenasyl zün bü leesteresse van de Vér. tot be an dieren de volgende giften worden aan bes taanden. Hierin echter schuilt nu juist de moeilük- heid. De Itallaansche regeering kan geen andere stoffelüke vergoeding vragen dan een som gelds. De H. Stoel -daarentegen wil on der geen voorwaarde de waarde züner mis sionarissen in goud bepalen en toegeven, dat. na betaling, de misdaad te ..voldaan". Om deze redenen is het noodz.akelük tot een compromis te komen, dat ofschoon de goede verhouding tusschen Vaticaan en Qui rinaal veel vergemakkelükt. zooals vanzelf spreekt, niet licht te vinden za) zün. Intusschen worden de onderbandelingen streng geheim gehouden en belooft het re sultaat er van misschien groote verrassingen. In dit verband te het niet van belang ont bloot. de beslissingen tn herinnering te oren gen van eenige ongeveer gelijke voorvallen. In Mei 1923 werd te Honan door Chlnee sche roovers de Itallaansche Missionaris pa ter Melottl vermoord. De Apostolische De- legaat in China, Mgr Celso Constantin!, door de autoriteiten aangezocht om een bedrag vast te stellen als stoffelüke voldoening van de Chlneesche regeering, antwoordde toen dat het onmogelük was het leven en de werkzaamheid van een Missionaris te schat ten volgens economisch criterium, en dat er alleen sprake kon zün van een som gelds zonder dat dit een beleedlging inhield voor de nagedachtenis van hem, dien de Kerk als een martelaar kon beschouwen, wanneer dit geld spontaan werd aangeboden en bestemd voor een werk van liefdadigheid, dat de her innering aan den vermoorde levendig hield. De regeering ging daarmee aceoord. De gezant in China kreeg gelüklutdende instruc ties en het ge'd. dat voortkwam uit open bare büdragen. diende voor den bouw van een ziekenhuis. Een veel moeilüker geval was de moord op pater Vanaro te Nanking in 1927. Hier toch waren regelmatige troepen de daders en aan de züde van genoemden Missionaris was een Fransch confrater gevallen. De H Stoel handhaafde zün standpunt, maar Italië en Frankrük. die hier gemeenscbappelük moesten optreden, konden niet anders dan zich houden aan de internationaal geldende regelen. Ten slotte kwam men in zooverre tot overeenstemming, dat het uitgekeerde bedrag door Frankrük en Italië geheel werd overgemaakt aan het Vaticaan dat het tn China aanwendde voor werken van lief dadigheid. Te Manilla is het Zondag tot een botsing jekomen tusschen Amerikaansche matrozen •n Philipplno’s. Beide partüen waren gewapend met ploer- '.endooders en gummi-knuppels. Weldra wa ren 5 Amerikaansche matrozen zwaar ge wond. terwül de le machinist van het Ameri kaansche oorlogsschip ..Parrot" een aantal ribben brak en aoodanlg werd gewond, dat men voor zün leven vreest. Ook een groot aantal Philipplno’s werd zwaar gewond. Met moeite slaagde de politie sr ten slotte tn. de vechtenden te schelden WARSCHAU 16 Maart Wolffbureau De staatspresident beeft de ontslagaanvrage Floralia Vrijdagavond vergaderde de ..Floralia-Vereeniglng alhier. In het lokaal van den heer Balk. Tegenwoordig waren 22 dames en heeren. De voorzitter, de heer G. Liefhebber open de met een welkom de vergadering, waar na de secretaris, de heer F. Leek, de no tulen las. die onder dankzegging werden goedgekeurd. Ingekomen was een schrüven van den heer H. Ootjers en zün echtgenoote waarin zü bedankten als bestuursleden. Hierop werd de rekening over het afge- loopen jaar nagezien dorr de heeren M. Koovman, C. Groen en P. Krouwel. Bü monde van eerstgenoemde werd deze reke ning goedgekeurd met een voordeelig saldo groot 76.11; ontvangn was 714.38 en „Slechts met bloed kan de campagne «orden gewonnen” zijn een gevolg van besmetting langs de ademhalingsorganen. Tast de kwaal in haar oorzaak aan. De planten-ext-acten in Abdijsiroop zuiveren Uw borst van de slijm met ziektekiemen en zullen den hoest verdrijven, 't Aangewezen middel bij Griep. Bronchitis. Kink- AKKEK* hoest en Asthma. De leden van de Fransche delegatie ter lootconferentie hielden g.sterenavond in het Carltonhotel een bespreking, die tot na mid- lernacht duurde. De stemming in .Fransche kringen is weer ameiyk optimistisch. Men gelooft, dat men waarschünlük reke ning kan houden met een vermindering der De ..Dell Courant" verneemt, dat de ad ministratie der Bataafsch^ Petroleum Maat- schappü te Pangkalan Brandan opdracht zou hebben gekregen om minstens veertig van de vierhonoierd Europeesche employe's te ont slaan; deze bezuiniging in verband met oen prüzenoorlog met de Standard OU Company of New-York. te koesteren zich op den agent te werpen, doch door een omstander hierin werd ver hinderd. De aandacht van den agent was van zelfsprekend toen op dien persoon gericht. Inmiddels was de arestant van de stoep op gekrabbeld en zette het weer op een strom pelen. spoedig ingehaald door den agent. Toen deze hem weer te pakken had liet hü zich weer op den grond vallen. De andere was inmiddels afgedropen en beaat zich naar het logement ..Het hof van Holland" De inmiddels opgeroepen assistentie zag dezen tran juist genoemd lovement binnen gaan. maar wist hem bü zün overhemd te pakken te krijgen. De nieuwe arrestant slin gerde echter de deur dicht, waardoor het overh md in stukken scheurde en de agent voor de gesloten deur bleef staan met een brok van 's mans overhemd in zün hand. Dan verleende hü assistentie aan zün collega en werd de eerste arrestant naar het bureau gebracht. Een en ander trok vanzelfsprekend veel belangstelling Aanwezig aan het Bureau van Politie, Langestraat. en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de na volgende voorwerpen als gevonden gedtpo- UMrd op 14. 15 en 16 Maart 1930: Ring met Sleutels; kindertaschjehandschoenen; ban den van mantels. Aanwezig en te bevragen bü de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op: t4, 15 en 16 Maart 1930: Nummerplaat, A. 'Groot. Bier kade 1; P. Portegys. Fnidsen 64; vulpotlood. M. Koopman. Bcheteldoekshaven 4; porte- monnete met inhoud. C. Joostema, Vteschers. laan 35; kip, W Moreels. Wolfspad 10; portemonnaie met Inhoud. P. van Zwanen burg p. a. G. van der Wal. Uitenbosch- atraat 46; huissleutel. J. Sollie, Achterom 14; taschje met tnhoud. K. Jacobs. Ropjes- kuü 16; gummi deurmat met inschrift. K. van der Valk. Bleekerskade 107; halsket ting. Geestersingel. W Faber, Engelen- burgerlaan 3; knipmes. H. Tuithof. Tulp straat 7; rüwlelbelastingmerk in étui. W. Wester. Nieuwpoortslaan 23; autoped, P. Lievens. Paardenmarkt 6a; schaar. M Ad. mlraal. Boomkampstraat 13; alpaca ro zenkrans. L. van Giezen. Koorstraat 37a; portemonnaie met Inhoud. J. Huibers, Spooctstraat 6; halsband met penning; Florijn, 8t. Jozefstraat 2; heerenring, H. de Raat. Groenelaan 15: rozenkrans. A. J. Kuis. Kanaalkade 14; sjaal. P. Meurs, Oudegracht 271; reisdeken of omslagdoek. H. de Vries. Rochdalestraat 31. Wanneer men weder in het bezit te. van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het bureau van politie. Maloitz Bü' zün tournee door Nooro’- Holland heeft Maloitz Bergen niet vergeten; het bleek ook. dat Bergen Maloitz niet ver geten had, want hü had veel belangstelling. Teen hij Zondagmiddag zijn aangekondigde auto seance zou houden, hadden zich hon derden belangstellenden voor De Rustende Jager verzameld. De voor de auto-seance aoor de commissie samengestelde opdracht luidde als volgt: Afrit De Rustende Jager, langs Breelaan naar Dulnvermaak. uitstappen en uit het buffet in het café een broodje nemen, dat in den rechterjaszak van den secretaris steken, vervolgens een flesch rooden wijn uit het buffet nemen en in den auto leggen. Auto keeren en langs Breelaan, Karei de Grootelaan o’e Kleine Dorpstraat inrijden; stoppen voor café-Oldenburg, daar binnen gaan en een vlaggetje uit het biljartrek nemen, teruggaan naar den auto, vlaggetje op de treeplank leggen, flesch uit den auto ha’en, op de treeplank zetten, vlaggetje in de kurk steken, en ohn de flesch zoo weer in den auto zetten. Doorrijden, Kleine Dorpstraat, Dorpstraat, Oosterweg, stoppen voor het huis van den heer Otten Sr... flesch uit auto nemen, aan bellen en flesch afgeven, daaruit vervolgens het vlaggetje nemen en dat op de jas van oen chauffeur steken. Doorrijden Turfweg. Bergerweg. Dorpstraat, Hoflaan, Komlaan, Hertekamp; bü de Steenen Bank broodje uit de jas van den secretaris nemen en alt op de bank depo- neeren. Doorrüden, Stationstraat, Breelaan, om den hoek bü De Rustende Jager stoppen, vlag getje van den chauffeur nemen en in de woonkamer van oen heer Diesfeld op net buf fet leggen. Daarna uit het buffet in de voorzaal voor ieder commissielid een glas nemen en depo- neeren op een tafeltje naast de leestafel; ten slotte een flesch wün uit het buffet nemen en die op hetzelfde tafeltje plaatsen. Degenen oïe zich de moeite hebben ge troost. den auto, die af en toe nog al hard reed, te volgen, hebben kunnen constateeren, dat Maloitz alles tot in de puntjes heëft uitgevoerd, en nog wel op een zeer vlotte wüze. Het applaus, dat hem na afloop in de Rustende Jager ten deel viel, was welver diend. Des avonds had zich een uitgelezen publiek in de groou zaal van De Rus verzameld, om de telepathische experimenten van den heer Maloitz te volgen. Ook burgemeester mr. H D. A. van Reenen met diens echtgenoote was aanwezig. De animo uit het publiek om opdrachten samen te stellen was groot en de verschil lende opdrachten werden door Maloitz onder de grootste belangstelling van het publiek vlot en correct uitgevoerd, zoowel met als zonder contact en met koper contact, terwül ook de zingende telepathie van Maloitz muzikaal talent blük gaf. Zoowel voor zün optrea’en als telepaath als voor zün presta ties als zanger oogstte Maloitz veel succes, t Was een interessante avond. Vergunning. Door B en W. alhier is aan C. Muhl, Jb. Beerse en C. Beest vergunning verleend-tet-het bouwen van-een woonhuis. Drank misbruik be tenge ling. Ingevolge alg. Politie-verordening dezer gemeente kan aan personen, van wie gebleken is, dat zü zich aan drankmisbruik schuldig maken, het cafébe- ’oek verboden worden. Thans te tegen C. A. G.. wonende alhier, dit verbod uitgevaardigd. Met dit verbod is G. tevens op de z.g. zwarte lijst geplaatst. ¥e water Vrudagmiddag geraakte een met meel beladen auto van de Coöp. Ma lerij te Nieuwe Niedorp, bü bet Malle gat in deee gemeente, bü het achteruit rijden bü den dük naar beneden en gedeeltelük in ae ringsloot. De chauffeur bekwam wonder boven wonder geen beletsel. Het spoorwegverkeer in Argentinië te nog steeds büna geheel gestremd, tengevolge van de actie van staking, lüdelük verzet en sabo tage van het spoorwegpersoneel. Om de steden van de noodlge levensmid delen te voorzien, heeft men met de grootste moeilükheden te kampen, vooral de toevoer van meel voor de broodvoorziening gaat met groote moeilükheden gepaard. Harddraverij-vereenlging. Enkhuizen es. Omstreken hield haar Jaarvergadering in de Oranjezaal. Na het openingswoord van den voorzitter, den heer C. Stapel, leest de secre taris, de heer D. F. Beekhoven, de notulen en het jaarverslag. Het jaarverslag vermeld dat 1929 voor de vereeniging weder een goed jaar is geweest. Aan het reservefonds kon weder een bedrag van f 1354.04 worden toegevoegd, waardoor dit is gestegen tot f 8308.98. Het ledental is gestegen tot 537. De vereeni ging trad weder op als beschermster van den Enhuizer Sportdag, deze bleek echter over 1929 geen bescherming noodig te hebben. Op 27 September werd gehouden de groote harddraverij welke weder uitnemend te ge slaagd. Uit alle deelen var\ het land kwamep de deelnemers zoowel voor het schoontijden als voor de. kortebaandraverijen. De dag werd wederom besloten met een schitterend vuurwerk, hetwelk werd afgesto ken op de „Werf Vooruit.” De toeloop der bezoekers was wederom enorm. Het jaarverslag wordt met applaus goedge keurd. De heer Rinkema, penningmeester geeft hierna het financieel verslag. De ont vangsten hebben bedragen f 4225-52. de uitga ven bedroegen f 261454. Aanwezig een batig saldo van f 1810.98. De commissie tot nazien der rekening ver klaart bü monde van den heer Y. Sybrandy de boeken in orde. Op voorstel der commissie wordt de penningmeester gedechargeerd. Tot bestuursleden worden herkozen de hee ren H. D. Dade en D. Zwagerman. Tot commissie voor het nazien der boeken van den penningmeester voor 1930 worden be noemd de heeren Jan Schild en G. Bakker. De voorzitter deelt hierna mede dat dit jaar de harddraverüdag in verband met de Z. V. F. •al worden vervroegd In de rondvraag deelt de heer KappeM- •nede. dat hem is gebleken dat de beer Beek hoven. beden 10 jaren fungeert als secretaris. De vereeniging heeft zeer veel aan den heer Beekhoven te danken, waarvoor spreker hem hier buide wil brengen. De vergadering gaat hiermede accoord. Na ren korte rondvraag wordt de vergadering ge sloten. SCHWERIN. 17 Maart In den afge- loopen nacht reed een auto, waarin 4 per sonen gezeten waren en die van Rosstock naar Wamemünde onderweg was. in een bocht van den weg met groote vaart tegen een boom. De auto werd geheel vernield. De cha (*- feur Erich Helnckel. een zoon van den be kenden vliegtuigbouwer. Ernst Helncke- van de vliegtuigfabrieken te Warnemünde. werd ernstig gewond en overleed tüdens net trans port naar het Ziekenhuis. Van de overige inzittenden werd een dame eveneens ernstig gewond. PARIJS. 17 Maart <N. T. A.> Een na tionalistisch blad zegt bijzonderheden te bezitten over meeningsverschillen tusschen den Russischen volkscommissaris Lltvinoff en den Franschen ambassadeur te Moskou, waarbü het blad opmerkt, dat het niet on mogelük is. dat alle diplomatieke betrekkin gen tusschen beide landen eerlang zullen worden verbroken. Aanbesteding Op Zatendag jj. werd sanbesteed het bouwen van een pakhuis te Sint-Maartensvlotbrug, voor rekening van de Coöperatieve Graanmalerü „De Goede Verwachting" te Schagerbrug. Ingeschreven werd door de volgende per sonen: P. Tuin te t Zand, 3950; K. Kreü- ger te Oudesluis 3935; M. Schipper. Scha gerbrug. 3800: J. Veuger HznSint- Maartensbrug. 3750; D de Leeuw, Slnt- Maartensbrug. 3695: E. Roozlng te Pet ten 3675 en C. Dekker. Schagerbrug 3532. Het werk te aan den laatstgenoemden in schrijver gegund. Een biljet was van onwaarde

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 5