VOOR DE HUISKAMER PROVINCIAAL NIEUWS VEILING-O VERZICHT INGEZONDEN POSTZEGELNIEUWS Moeders lieveling door Antonie Andrea EGMÓND-B1NNEN OUDORP UITGEEST AKERSLOOT DEN HELDER NieiAve uitgiften WARMENHUIZEN MEDEMBLIK ANNA PAULOWNA ZWAAGDIJK HOOGWOUD BOVENKARSPEL HOORN OïJDENDHK ASSENDELFT NIBBIXWOUD ENKHUÏZEN vestigen. de teelt de balans met herkoaen werd als heer c. ?n olijf - c. rdod- staan. loop: die de |n r Bureriyke Stand van 713 Maart 1930. leboren: Geeske, dochter van Sletze Katwijk m Janke Brouwer. nam en lie de iplaar de in 82 een sen. met oude bank innig, i ver der hoek, by de Stille Omgang Telken jare nemen meer Egmondërs deel aan ien plecntiaen naU>- teiyken omgang te Amsterdam. Was net vel leden jaar Juist uoven de 100 ditmaal glngeh er 140 van hier mee. De reis verliep in de beste orde. Vrijgesteld wegens broederdienst Van den inilitaiien dienst zyn voor goed vrij gesteld de navolgende ingeschrevenen der militie 1931: J. E A van Berkum, P. Del- ver, C. Hes, P. J. v. d. Heijden, J. Konlng en A. van Wonderen. gaan, zuster had :qje maal aanbod opd^n harwouae Ice-voorzitter, H. A. HOOGENSTEIN, Chef Monteur O. E. B. Assendelft. Uitslagen voetbalwedstryden Helder I—Uitgeest I Uitgeest oAssendelft b „Stille Omgang" Circa 125 mannen uit deze parochie hebben aan den „Stillen Om gang" deelgenomen. De tocht verliep uitste kend. al was men niet erg tevreden over de regeling In de kerk de Panegaal" in de Kal- verstraat. Nu. zoo iets is by zoon geweldig aantal deelnemers gemakkelyk te vergeven. Verlichting Alkmaardermeer De ver lichting voor de Scheepvaart aan het gat van het Alkmaardermeer zal vervangen wor den door electrLche verlichting. Aan be.tde zyden zal de verlichting worden aar.ge bracht daar het nu al eendje Jaren aau een kant wordt verlicht. aanschaffing over te r den rentelooze vooi door obligaties uit te geven, die Jaa-Jjks zullen worden ultge oot. Men h opt, dat de parochie zich hiervoor zal intcre seeren en dat er ook in de club zyn, die obllgatie’s willen nemen. Dit komt het bestuur ten goede en men bevordert daardoor den op bloei der vereenlging en men l’g Zbk’r een steentje by tot eerherstel van het H. Sacra ment. Brand Zaterdagmorgen brak brand uit in een pand toebehoorende aan den heer A. Koomen te Hoorn. Het pand brandde geheel af. Van den inboedel werd zoo aoed als niets gered. Oorzaak onbekend. Personalia tiy Konmaiuk oesluit is met Ingang van E April 1930 benoemd tot lee- raar aan de R H. B. 8. alhier, J. de Vries, thans tijdeiyk. Algiers: De by gelegenheid van het eeuw feest uitgegeven serie bestaat uit veertien verschillende waarden en voorstellingen van 5 ct. tot 10 fres welke allen tegen dubbel nominaal verkocht worc*n. ..Poste» Algérie —1830—1930: R. F Centenaire de l'Algérie en tweemaal het waardecijfer. Bü de onlangs vermeide opdrukken op de blykt, dat geen sali den penningmeestel accuraat beheer./ Het jaarverslag van den secretaris komb hierna aan de/beurt en hieruit blijkt» dat Veilingsoverricht De week, die achter ons ligt, is wet een mooie week geweest, vooral door den groeten afzet van roode en Deensche xool en oen oploopenden prys van beide soorten. Van deze laadplaats zyn wel byna 90 wagons diverse groenten verzon den. behalve die witte kool, bestemd voor Amerika, die per motor wordt vervoerd. Zeer veel Deensche kool is nog bulten de veiling om, uit de hand verkocht. Zaterdag waren er niet minder dan 130 aanvoerders, met roode kool, byna 15 wagons en 28 met Deensche, die ruim 5 wagons aanbrachten Dat was voor dien dag niet veel aan de veiling, aangezien er reeds heel wat vooruit was verkocht. Voor de rooote kooi was de heele week een goede stemming met oploo- pende pryzen tot Vrydag. Zaterdag was het over het algemeen wat stugger en kon de hoogste prys van den vorigen dag niet wor den gehaald. VryaUg was tot heden toe dan de hoogste markt voor de roode kool. Op roode werd weinig minder verkocht dan f 6 en ook wel daarboven. ZateroUg waren de groote nog wel hooger dan 6.maar de kleine waren iets minder. Het mooiste kilo's goed bracht nu niet meer op dan f 11. 4 pond roode waren ruim f 8.per 100 KG. De tweede kwaliteit was niet veel lager als den vorigen oag en er werd4 ook nog f 10.be steed. De gele kool deed ook mee met de styging. De errste soort ging de geheele week niet njinder dan 7.voor de groote en Zater dag werd nog ƒ9.80 besteen' voor het mooie kleine goed De tweede soort van 6 40 tot ƒ8.toe. Saterdag is dan tot heden toe de hoogste prys betaald voor dit soort kool ono'anks den tameiyk flinken aanvoer. De Deensche witten zyn het meest vooruitge gaan in den prijs nadat deze nog de vorige week werden verkocht voor beneden de 2 voor de le kwaliteit 3-ponds kool, was Vry dag nog a'e hoogste markt ƒ2.40. Zaterdag brachten de groote niet minder dan 2. op. 5-ponds Deenen werden tot 3.toe ver kocht en 4-ponds. het meest gewilde ge wicht voor Amerika, ging tot 3 20 toe. Diegenen, die ze Vrydag voor een dollar hebben verkocht, hebben dien dag Verspeeld aan hun prys en hadden Zaterdag wel 3. gehad. Wegens het slechte weer en sneeuw, was er weinig aanvoer van uien, die daardoor opliepen tot 2 350 Kilo b'auwe aaro'appelen brachten op 3 A 4 ets per kilo. Een zacht prijsje voor dezen tyd. Wereldreizigers. By de politie alhier vervoegden zich een tweetal personen, ge zeten in, een grijze auto, welke voorgaven te zijn wereldreiziger». In hun gezels-hap be vond zich ook een dame* Op de auto stond geschreven ..Wereldreis, laatste étappe Cen traal-Azië". Deze beide personen gaver, zich uit voor officieren en waren gekleed Ir bultenlandsohe uniformen. De een verklaar de te zyn kapitein, en de andere luitenant by den kapitein. Deze personen bleken ten slotte te zyn eene Wydenes, afkomstig uit Mydrecht, laatstelyk te Antwerpen, en de andere heette H. Hans, afkomstig van Delft. Een ventvergunning tot het verkoopen van boekwerken werd niet afgegeven. Ongeluk Zondagmorgen had alhier een ongeluk plaats. Een zoontje van dien heer P. Hoog’and kwam onverwachts al spelende uit een steegje op de Nieuwstraat aanloopen Hy kwam te vallen juist voor een passee- renden melkfletswagen. waardoor de arme jongen zyn been op meerdere plaatsen zoo danig brak, dat hit gisteren naar het St. Jans-Gasthuis te Hoorn moest worden vervoerd. Vergadering Stillen Omgang De voor zitter, de heer J. Weel, opent de vergadering met een woord van welkom tot ote aanwe zigen. De secretarls-penningmeester, de heet P. W. Vlam ng. leest de notulen en een verslag van den Stillen Omgang 1929 welke belden onder dankzegging worden goedge keurd. Finantieel vers’ag: In kas 1929: 2.20; na ontvangsten en uitgaven in 1930 blykt nu in k«« te zyn een saldo van 14 70. De voorzitter geeft verslag van de gehou- Politie Gevonden: een vulpotlood. In lichtingen ter secretarie. Heeto-luchtoven Door den heer T. Houtlosser. broodbakker, alhier, c een aan vraag ingediend ingevolge de Hinderwet om een heete-luchtoven te mogen bouwen in zyn bakkerij. men tevreden is over het aantal leden, maar men spoort tevens aan meer propaganda te maken voor bet stipter bezoeken der ver gadering tot opwekking van den godsdienst zin en het geloofsleven in de parochie. Hierna volgt een woord van den Zeereerw. heer pastoor der Vereenlging over het ver hevene van den Stillen Omgang te Amster dam. Spr. zegt, dat door den groot?n wereld oorlog het bezoeken der kerk minder wordt, maar toch bleek het, dat de Stille Omgang te Amsterdam steeds drukker werd bezocht, ook door een flink aantal uit d ze par c' ie. wat door hem zeer op prijs werd ges eld. Na deze woorden volgt de verkiezing van be stuursleden. Met meerderheid van s emmen wordt gekozen de heer C Klaver, terwyi met algemeene stemmen worden h rkozen ds h e- ren C. Wagemaker en C. van Sralen. By de rondvraag, die nu vo'.gt, wordt gesproken over aanschaffing van een vaandel, maar doordat er een tekort in kas is. wordt met oyna algemeene stemmen besloten gelden daarvoor byeen te brengen, om daarna tot gaan. Getracht zal wor- oflbhotten te verkrygen Vrijwillige Bijzondere Landstorm Vrij dag. 14 Maart, was de heer Ooders, de vol- yverlge secretaris van het Landstormver band Alkmaar naar liter gekomen om de reeds lang sluimerende afdeeling Zwaagdyk nieuw leven in te blazen. Wel waren er eenige getrouven lid van de afdeeling in de gemeente, waaronder zy hoorden en woonden daar trouw de oefeningen-by, doch hun aantal daa.de geregeld: ook werd daar door het zoo gewemchte verband tusschen de oud gedénden gemist. Het gisten en woelen der communisten In alle landen der wereld maakt het ftoodzakelyk, dat allen, die orde en gezag op prijs stel en, zich nauw aaneen scharen om hun heilloos streven te verijdelen, aoodat de Vrijwillige Landstorm nog lang niet uit den tyd is. Dit bleek uit het openingswoord van den voorzitter, den heer de Keyzer. Wie de gemoedelijke wijze kent, waarop d? heer Oolders met zijn man netjes omspringt, wie de toewyding kent, waarmede hij zijn taak verricht, zal zich niet verwonderendat zyn talryk gehoor aan zyn Upper, hing en zich, begeesterd door zyn opwekkend woord, algemeen verklaarde voor oprichting eener afdeeling van den Byz. Vrijw. Landstorm. Het waren niet alleen jongelingen, maar ook gehuwde mannen, die waren opgekomen. De teleurstelling lag op het gelaat van enkelen te le^en, omdat zij niet in den Vrijw. Landstorm konden worden opgenomen, omdat zy niet In militairen dienst waren geweest. Een negentiental tra den als lid toe. Tot leden der Plaatselyke Commissie werden aangewezen de heeren L. M. de Ketjser. voorzitter; L. G. J. Maas, secretaris; P. Steltenpool. J. Neefjes. C. Neefjes en C. Koopman Jz. Tot commandant werd aangesteld de heer C. Verdonk, oud- commandant van de afd. Wervershoof. Het aantal leden zal aanzienlijk stygen. doordat verscheidene leden van omliggende afdeelln- gen zullen worden overgeschreven naar de pas opgerichte afdeeling Zwaagdyk. Dank baar namen allen In ontvangst een schitte rend uitgevoerd foto-album van den te 's-Hage In 1928 gehouden Nationalen Land stormdag. Een opwekking om zich te abon- neeren op het Landstormblad had het ge- wenschte gevolg; tot correspondent werd aangesteld deneer Jac. Noordeloce. Oud- militainen kunnen tot 50 jarigen leeftijd als Ud toetreden tot den Byz. Vryw. Landstorm, die in een tiental jaren tot 63000 man aan groeide. In Mei as. zal weder een nationale schietwedstrijd worden gehouden, waaraan den vergadering te Hoorn. Het onneodig wachten te Hoo n voor den trein naar Me- dembllk is opgeheven, de deelnemer» kun nen nu om ongeveer 8 uur te MectembllK zyn. Dank is gebracht voor de goede leiding over hete geheel. Een regeling is als nog getroffen voor een pract sche opstelling van af »hett station te Amsterdam. De voorzitter deelt nog* mede, dat er geen gelegenheid meer zal zyh om met andere treinen own mét den beo. vaar 1st rein terug te keeren. - De Geesteiyke Advjeur, de Weleerw Heer kapelaan Van Nobelea. geeft hierna een geest: lyke lezing tdt opwekking voor het méégaan met den Stillen Gingang. Spr geeft een overzicht van het offer, dat wordt ge bracht door met oi>offeruig van nachtrust. Goor eer te brengen. De voorzitter brengt namens de aanwezigen dank voor de mooie opwekkende kzing, waarna hy mededeelt dat voor niet-aanwezlgen gelegenheid bestaat zich aan te melden by het bestuur, waarna ae voorzitter met een woord van dank de vergadering sluit met den Chr. Groet. Vergadering R.K. Rywielclbb Vergade ring van de R K. Rywlelclub In he*lokaa' van den heer W. Karsten, koster der R K. Kerk, alhier. De voorzitter opent de vergad-ring met een gepast woord en met den Chr. groet, waarna door den secretaris de notulen wor- d<m gelezen, die met dank voor de goede stnhenstelllng worden goedgekeurd Hierna vo'gt het ve_slag van den afge vaardigde naar de a gemeene vergad’ring. wat aan duidelykheld niets te wenschen over liet. 4_Ult het verslag van den penningmeester 'a te boeken~~g~ft>^wJTdt dank gebracht vooi Die moest beetje extra! versterkend I Dora knikte! Met inganv van 17 Maart zullen aan de Vatlcaansche posterijen briefkaarten verkrtigbaar worden gesteld, van 50 c. voor het btnnenlandscn verkeer en het verkeer met Italic, en van 75 c. voor het bultenlandsch verkeer. Het inschrift is in het Latyn gesteld, met de Itallaansche vertaling eronder. De op de briefkaarten gedrukte zegels zyn rood: de voorstelling: tiaar en sleutels. Naar verluidt, zal eerlang in den Kerkeiy- ken staat een postmuseum worden opgericht, waar 5 a. de verzamelingen van de vroegere kerkeiyke staten, welke collecties de H. Va- van Katholieke Amerikaanscne phllate- listen ten geschenke kreeg, een plaats zullen vinden. De Rotterdamsche Philatelistenvereenlging, opgericht 25 October 1926, zona ons haar derde jaarboek 1e. Het getuigt andermaal van. grooten vooruitgang de’ v.-eenlemg in het afgeloopen Jaar en van een voortdurende uitbreiding van het ledental, uitbreiding, welke zelfs een grondige herziening der or ganisatie heeft noodlg gemaaat. Een nieuw huishoudelyk reglement en nieuwe afdee- lingsreglementen zyn intusschen dan ook reeda verschenen. toejuichten, dat het zoo opgeknapt was. Neen, heer Boon ge moet een ander zyn werk niet gaan verachten, terwyi ge er zelve de groot’te schuldige van »yt. Laat ik u een goeden raad geven: steek voortaan eerst zelf beter de handen uit de mouten en ga, indien dat noodlg blykt. eerst dan een ander mans werk afkeuren. U mynheer vrlendeiyk dank voor piaa‘»lng. Bloembollenschuur Naar Wy vernemen, zal Woensdag as. In een vergaderkig van de bloembol envereen ging „Westfriesland” worden voorgesteld om weder een bloembol- lenschuur te plaatsen op het aangekochte terrein van den heer J. Roemer Het behoeft' geen betoog, dat deze veiling zeer belangrijk zich heeft uitgebreid, gezien reeds de zeer groote schuren welke reeds zyn geplaatst. België: De Belgische correspondent van de „Msb." meldt: De Ruben»- en Gramme-ze- ge'4 die bil gelegenheid van ae wereldten toonstellingen van Antwerpen en Luik In omloop zullen worden gebracht, zullen een nominale waarde hebben van 35 centime». De pakketpostzegels zullen eerlang aan het verkeer onttrokken worden De ..collis’ sul len n.I. binnen afzienbaren tyd machinaal vaA fraukeerstempels worden voorzien. Domlnlcaansche Republiek: Als aanvulling der serie vllegzegels der uitgave 1928. lan ding 12. zyn in hetzelfde type versenenen 10 c. oranje, 15 c. rood, i0 c. groen én 30 c. blauw. Finland: Nauwelyks is de groote serie in omloop, of een uit drie zegels bestaande an dere reeks werd in koers gesteld Deze uit gifte geschiedde ten bate van het Roode Kruis. De waarden syn M 1 4- 10 P. rood. M IH 15 P. oiytgroen en M 2 -j- 20 P. blauw Het roode kruis staat op elk dezer zegel» afgeheeld Fransche Kolonies: Congo, Gabon. Ouban- qui en Tchad. Op 17 Februari 11. verscheen in de genoemde kolonies een serie postzegels, bestaande uit de volgende waarden en kleu ren: 5 c. blauw en grijs, 10 c. karmijn en bruinrood, 20 c. geelgroen en bruinzwart 25 c. lichtblauw en bruin. 30 c. bruin en blauw, 45 c. blauwgroen en bruinzwart. 50 c violet en bruinrood. 60 c. lilagrijs en groenzwart. 1 f. lichtbruin en blauwgrijs. 2. f. violet en bruin en 3 f. karmijn en bruin. De teekenlngen. voor elke kolonie verschil lend. zyn in hoofdzaak voorstellingen van landschappen. Nieuw Caledonlè: De 50 c. violet en bruin, 1 f. olyfgroen en rood en 3 f oranje en bruin der uitgave 1928 werden met dep opdruk „Colls-PoBtaux" als postpekketzegels in koers gesteld. Alaouites, Libanon. Syrië De oplage van den onlangs vermelden vliegzegel 2 P op 1 P 25 olyfgroen, bedraagt voor de Alaouites 30.000 stuks en voor den Libanon en Svri< elk 80.000 stuks. Haïti. In groot langwerpig lormaat. ten ding 12, is een vliegzegel verschenen van 1 g blauw. Het zegel stelt voor een vliegtuig. in vlucht boveh een zeelandschap. Het in schrift luidt bovenin' .Jtepublique d Haiti Avion" en onderaan: „1 Postes une Gour de 1 Er Is verder uitgegeven een herinnerings- zegel, eveneens landing 12. van 10 c karmijn met 1 inschrift „Commëmoratlon du ti^ite des Fronttere» MCMXXIX" en de oeeltenis van den president. Hongarye: Horthey, Hongarye s ryjcsregent heeft 1 blaart gejubileerd En, zooals aaitge- kondigd, zou dit feest ook me1 postzegels gevierd worden. Prompt op tyd zyn de ze gels in omloop gebracht. De zegels dragen de beeltenis van den fees teling. Het inschrift luidt: Horthy Miklós 1920—1930. De waarden zyn 8 f groen, 32 f. bruin en 40 f. blauw. Zooals gemeld zullen de zegels slechts deze maand In koers biyven. Jhind: De 10 R karmyn en groen der uit gave 1929. watermerk ster veelvoud, verscheen als dlenstzegel met den éénregeligen horizon talen opdruk „Service Panama: Op 25 Januari 1.1. werd de ex preszegel van 10 c. oranje der uitgave 1929 in koers gebracht air vliegzegel met den opdruk „Correo Aero 5 centeslmos". De oplage bedraagt 25.000 stuks. Met als voorstelling de landkaart der re publiek verschenen verder vliegzegels van 15 c. groen, 20 e. karmyn en 25 c. blauw. Kanaal-zöne: De 50 c violet der uitgave 1928—29 werd uitgegeven als vliegzegel met den tweeregellgen horizor.talen opdruk „Air- Mail 10 c.”. De 2 c karmyn van dezelfde uitgave kwam in koers met den opdruk ,Air Mali 20 c." Peru: De laatst verschenen ..Tacna Arica "- zegel van 2 c. roodviolet is van den opdruk ..HabUltada Franqueo" voorzien geworden en nu als gewoon zegel in koers gebracht. Papoea: Ter gelegenheid van de tot stand koming van de luchtpostlljn Port Moresby (hoofdstad van Papoeaen Samara: (Nieuw Guinea), is de in koers zynde postzegel van 3 p. blauwgroen en zwart, voorzien van den horizontalen opdruk .Airmail" Paraguay: Van de seri? nieuwe zliegze- gels landing 12, zyn reeds In omloop de 0.96 donkerrood op rose, 0.95 lichtblauw op don kerblauw, 1.90 P. rood op rose en 1.90 P blauw op donkerblauw. De beide zegels van 0.95 stellen het iand- wapen voor, die van 1-90 p. de Kathedraal der hoofdstad Ascension. Eerstdaags volgen nog de 6 80 P grijs en de 6.80 P. groen, voorstellcnde de wereld- kaart. De oplage van elk zegel bedraagt 50.000 stuks. Salvador: Een aantal postzegels der uit gave 1924*26. ongeveer 105 000 stuks, zijn door overdruk luchtpoetzegels geworden De drieregelige horizontale opdmk luidt: „Ser- viclo Aéreo (waarde-opdruk in cyfers en letters) Centavos.” De opdrukken zyn verdeeld als volgt: AAn rt Assendelft, 15 Maart 1930 Mynheer de Redacteur, Ondergeteekende verzoekt beleefd een plaatsje In uw veel gelezen blad voor het volgende, betreffende het vervuilde slodtje, dat in den laatsten gemeenteraad van Assendelft ter snrake kwam. In de .Maanlander” van 15 Maart JJ. heeft de heer B. Boon een ingezonden stukje geschreven met het opschrift ,X>e vervuilde rloot”, waarom Ik door middel van uw blad de zaak even recht wil zetten. Door Wethouder Boon Is gezegd, dat de grootste schuld b!1 den heer B. Boon zelve ligt en ondergeteekende het volkomen met wethouder Boon eens is. Ondergeteekende heeft zelve In opdracht van de Directie van het G. E. B. een ander »loot(e, alwaar dit op het bewuste slootje uitliep, moeten dempen, maar voor het ge dempt werd, ffebben wy voor de W. C. 2 putten laten metselen met een afvoerlelding naar het slootje. Als de heer Boon nu voor dien ti<d over stank geklaagd had. dan had hy volkomen gelijk gehad. Toen was het geen slootje, maar niets anders dan een modderpoel, welke niet aan te zien was en als het ware een broeinest voor malariamug gen. Nu doet hy echter net. of dat nu al lemaal zoo plotseling geworden is^en of hy er alleen zou wonen, terwijl er toch meer dere menschen wonen, die het toch allemaal Vatlcaansche Stad: Hy zou nfet het laatste geld naar Amerika afscheid van zyn moeder en bleef anderhalf jaar weg. Dora rust, behalve op de porceleinfabriek waar ze met schilderen de kost voor moe der won. Toen kwam Emll wéér thuis een echte vagebond. Hy wist van Amerika niets te vertellen, maar de moeder was gelukkig en had medelijden met den stakker, die in Hamburg door een bende schurken armge- roofd was. En hy was byna onschuldig ge arresteerd en hy was ziek geweest ook! Maar nu had hy t niet langer uit kunnen houden, van verlangen naar moeder en zus ter. En hij keek schuin, spottend naar Dora gauw warm eten maken, 'n een fleschje wyn! Dat was pakketzegels der uitgaven ’927: de 1. T- op 95 en 1 t. 85 op 1 f •>5. bestaan ver schillende variaties in de cyfers 1 en 5. Zoo zyn er b.v. opdrukken met I Inplaats van 1, of met een „gesloten 5” in plaats van een open 5. etc. aan elke afdeeling één of twee man zal kunnen deelnemen. In den loop van het jaar wacht'den leden een boottocht naar het Muiderslot. In zijn slotwoord mocht de voorzitter den heer Ool- ders met recht geluk wenschen met het dien avond behandeld succes. Het was een gezellige avond geweest, waarin een gemoe- delyke geest heerachte. Eerst woonde mevrouw Kunow boven de apotheek van haar man, nu hoog boven een groentenwinkeltje in 'n achterstraat. Ieder een, behalve de moeder, zei, dat t de schuld was van Emll. Maar toen Emll, als een bedelaar, voor *t eerst na twee jaar weer thuis kwam, weende de moeder vreugdetranen, en was boos op haar dochter Dora, want die was niet blij genoeg. höoger dan de roode en hiervan ging maar weinig beneden de f 7.van de hand. Hoewel de prijzen voor genoemde kool soorten nog niet zoodanig zyn. dat het geen voof zóóveel reeds geleverde kool te kort on tv Ai gen is, hierdoor gedekt wordt, is het toch zeer verheugend dat zulke groo te hoeveelheden thans tegen een bevredi genden prys kunnen worden afgeset. Intus schen is in den ongunstlgen bedryfstoe- stanff nog een kleine verbetering Ingetre den. ten opzichte van de Deensche «ritte kool. Deze vindt op het oogenblik een grooten afzet naar Amerika en werd voor dit doel zoo graag gekocht, dat de laatste dagen voor kool van ten hoogste 5 pond per stuk, pryzen voorkwamen van f 3D0 per 100 KG. De verpakking en lading geven groote bedryvigheld aan de laadplaat- Voor Du.tschland Is déze soort echter nog steeds matig gevraagd en zoo bracht groote kool dan ook niet meer dan f 150 per 100 K.O. op. Zaterdag was het een record dag. toen aan beide veilingen samen In totaal 111 wagons kool werden verkocht, waarvan 74 te Noord- Scharwoude alleen. Men slaagde er dien dag niet In dezen reuzenvoorraad te verladen. Van Uien slechts een gering aanbod, wat de pryzen van ruim f 1.00 per 100 KG in de hand heeft gewerkt. Intusschen was er toch iets meer vtfcag. zoodat de laatste dagen mooie partijen tot f 1.70 kon den maken en de grove' sorteering ruim f 2.00 per 100 K G. Met Peen wordt het met den dag treuri ger. Eenige belangstelling voor dit pred ict Is er niet, zoodat ondanks den gerlngen aan voer de mooiste peen niet meer dan f IJ» tot f 150 per 100 K.G. kon opbrer.gen. Eveneens Kroten, welke ongeveer dezelfde pryzen maakten. Van het veld komt nog steeds taaie gele kool ter veiling, die graag tegen hqpge prij zen wordt gekocht. Herkozen By de Zaterdag 15 Maart gehouden stemming voor een voorzitter van den Dieps- en Moorsmeerpolder, is als zoodanig met algemeene stemmen herkozen de heer K. Bekker Pz. te Noord-Schar- woude. Door het Bestuur werd als Secretaris herbenoemd de heer J. Groen Az. te Zuld- Scharwoude. TsJecho-Slowakye: De onlangs aangekon- dlgde feest-ultglfte by gelegenheid van Ma- saryk's tachtigsten verjaardag: 2 kr. groen. 3 kr. bruin. 5 kr. blauw en 10 kr. grys-zwart rijn 1 Maart JJ. in koers gesteld. Van het in het vorig pverzient genubli- ceerde bericht, betreffende de P-perforatie van een drietal postzegels, bevat de ..Prager Briefmarkensammler” thans een tegen spraak. Bargeriyke Stand Geboren:* Martlnus. a van M. Spel en J. Wys, Gerrltsland 102. Gerda Margaretha Martha, d. van D. Klumper en A. M. Wykens. Jacobus, z. van J. H. Brandt en A. Schotten, Graven straat 37. Wilhelmina Theodora, d. van J. A. v. Wegen en J. Marchant, wonende te wonende te Blokker. «Margaretha. d. van A. F. v. Leeuwen en C. J. v. Doom, Drie - boomlaan 32. Overleden: Anna Riemersma, 53 Jaar, echtgenoote van S. Postema, Drleboomlaan 106. Trijntje Kaper. 23 jaar. wonende te Nlbblxwo’Jd. Eelke Hermanns Kwaad, 16 dagen, Wecterdljk 24. Trijntje Beers. 84 jaar, weduwe van J. Visser, Gr. Havensteeg 11. Guurtje Nobel, 72 jaar. echtg. van Jb. Veerman. Berkhouterweg 7. Grietje Wlttcveen, 63 Jaar. echtgen. van H. Th. Krijgsman, Ramen 10. Ondertrouwd: Jelle O. J. Troost, Merens. straat 30 en Egberts J. Wagemaker, Me rensstraat 30. Getrouwd: Hendriks J. de Jong en Phi lippine O. H. v. d. Hulst, Westerdyk 161nw. R.K. Propagandaclub Donderdag u„ des avonds 8J4 uur, zal de RK. Prop, club wederom een byeenkomst in het Gezellen huls houden. me op de hielen! Pas op, dat moeder niet» hoort!” Dora zuchtte en de harde trek Op haar ge zicht effende zich. Ze had medelijden, met hem en met haar moeder. Hy vertelde en zy «rist: ja, hy moest weg. Ze sloot het kastje open, waarin zy het geld voor de week bewaarde, „t Is al wat we hebben,” zei ze, „maar we zullen deelen Ze hoorde haar moeder roepen en ging naar haar slaapkamertje. De oude vrouw was ■enuwachtlg. ..Bril jy t. Emll?” ,JHy is thuis. Moeder.” zuchtte Dora. „Maar hy is erg moe „Heeft hy de betrekking gekregen?" „Hy was zoo “moe... Morgen zal hy alles vertellen. Gaat u nu rustig slapen." Ze ging terug het kastje was leeg. Emil was weg. .Jjaffe Maar toch voelde ze zich opgelucht. Hy zou niet zoo gauw weer terug komen hij wist, dat er niets meer was. Sukkelend kwam de moeder den winter door, maar In 't voorjaar kwam ze by, en dikwijls ging ze met Dora wandelen. Op een Zondagmiddag gingen ze met de tram naar het park. Toen ze uitstapten, za^pn ze op den hoek een zwerm menschen rondom den gevangeniswagen. Er stapte Juist een nog Jonge, verwilderde kerel in hij keek bru taal naar het publiek. Dora voelde plotseling haar bloed koud worden ayoeriwraaide en draaide om haar heen Nieuwsgierig bleef de oude vrouw „Wat is er te doen, Doort e?" vroeg „Een inbreker,” zei een arbeider, vraag gehoord had. .Mn *n pracht-exer ook!” „Gaat u mee. moeder,” drong Dor haar laatste zielskracht en ze trok d< vrouw mee. In 't park zocht ze eauw ee; en uitgeput ging ze zitten, 't Was stjjo De gedachten der oude vrouw^sWeeW weg, gedragen door teedere jonge vrouw hingen aan dl tramhalte. Er gleed een lachje vol liefde over de rim pelige trekken der moeder. Zy moest haar hart uitspreken: „Zou hy het goed maken. Doortje?” „Natuuriyk, moeder." „Wat zal hy naar z'n oude moeder ver langen!" >X>at.... zal wel." ,4e moet hem maar gauw schrijven, dat Ik weer opgeknapt ben. Dat zal hem «goed doen. Hy heeft rich natuuriyk wie weet hoe bang gemaakt. En vraag dan meteen of b.y met Kerstmis over kan komen, hé Doortje?" ,4a, moedert'elief.” ,£n ie moet tem schrijver.. Poort Ie. dat ik hoop, dat hy 't nu eens lang mag uithouden in zyn nieuwe nositle." Het meisje knikte herhaalde,xyn nieuwe positie!" Hy hield 't er lang uit. En hém zegende de barmhartlg-bedrogen moeder, toen ze in de armen van haar dochter stierf, zy had hem tot rtët emd gehouden, haar harteklnd, haar lieveling! Bank voor West-Friesland In de alge meene vergadering van aandeelhouders zyn -- 1-1 verlies- en winstrekening goedgekeurd en Is het dividend vastgesteld op 4 pet. (als v. J.). De heer C. R. Beek commissaris. LANGENDIJK De aan voer van sta pel producten aan Langendyker groentenveilingen bedroeg de afgeloopen week 155 wagons roode-, wagons gele- en 162 wagons Deensche wit te kool, benevens 7 wagons uien en 2 wa gons peen, tezamen 408 wagons. In de over eenkomstige week van het vorige Jaar wa ren deze cyfers resp. 119, 130, 117, 4 en 2 of tezamen 372 wagons. Wederom is de afzet der verschillende soorten kool in deze weck ten sterkste be vorderd door een goede vraag en over het algemeen heel goed kool weer, vooral sneeuw om dezen tyd des jaars pleegt de vraag naar kool te doen toenemen. Roode kool zon dan ook niet onaardig In prys verbeteren, hoewel het aanbod toch zeer ruim was. Van ruim f 5.kwam de prys voor de grootste kool op minstens f 6.00 -650 en ging het middelmatige goed de laatste dagen voor f 1M9.00 per 100 K G. van de hand. Voor de mooie kleine kool «aren Zaterdag de Prijzen iets lager dan vorige dagen, toen tot f 11.00 of f 1150 en zelfs een enkqie maal f 12.10 werd betaald. Dit was wel n^S-^e- volg van het overmatige dag. hetwelk alleen te Noord-Scharwou_ 35 wagons bedroeg. Het aanbod van Gele kool was ongeveer gelyk aan vorige week en ook deze soort kon iets in prys verbeteren, al bleven de noteeringen iets beneden die der roode kool De laatste dagen waren de hoogste notee ringen voor het mooiste kleine goed 110.— of een paar dubbeltjes meer per 100 K.G. Groote kool stond echter in den regel Iets Ze kon t niet over haar hart krygen. de vreugde van haar moeder te vergal'en. Emll bleef lang thuis om op te knappen, en kreeg langzamerhand van zyn zuster betere kleeren los. Toen dorst hy meer op straat, en vaak bracht hy voor moeder een stukje chocola of een paar bloemen mee. .Moo'n schat,” zei de moeder. Dora was een goed kind, maar aan rooiets dacht ze zelden! „Hoe kom Je toch aan 't geld voor die din gen?” vroeg Dora haar broer. „O, weer jaloersch? Omdat moeder van me houdt? Maar ik zal je niet lang meer In den weg loopen ik kryg een betrekking als secretaris by een vriend van vroeger. Als je me voor dézen keer dan nog vijf gulden leent!" t Was voor een paar handschoenen en 100Dora gaf het ten slotte en hy ging uit met de zekerheid van 'n man, dte geld op zak heeft. Moeder en zuster wachtten den heelen langen avond op hem hy kwam niet. De oude vrouw ging eindeiyk slapen en vroeg of Dora opbleef tot hij er was. Want de ar me jongen wou misschien nog een stukje eten. Lang n» middernacht sloop hy de trap op. „Ben jy t, Emil?" vroeg Dcra. „Cauw. laat me binnen!” zei hy. Ze schrok, zyn kleeren waren gescheurd en hy had bloed op zyn wang. .Help me ik moet hier weg! Ze zitten Bloembollencultuur In een vergade ring van de tuin- en landbouwvereenlging „Nleiiw Leven” trad als spreker op de turn, bouwlerraar Kuiper van Hcorn. In hoofdzaak werd behandeld, van tulpen op den kouden grond. Achtereenvolgens werden behandeld: de bemesting en bewerklnb van den grond, de wyze van zaaien, het schoonhouden “n het afdekken met zand of molm, het bestrij den van ziekten, alsmede het bewaren en rooien van bollen. Tot voorzitter werd benoemd de heer J. Koster en tot vlce-voorzitter, de heer J. Kramer. De Stille v.t tn»e parochie hebben ruim 180 mannen en jongelingen deelgenomen aanden Stillen Omgang te Amsterdam in den nacht van Zaterdag op Zondag Een vyitig pelgrims hebben de reis van Assendelft naar Amsterdam te voet af- gelegd; de overigen hebben gebruik gemaakt van den extra trein. Voetbal Het le elftal maakte gisteren een vergeefsche reis naar Amsterdam, waai het dne stryd moest aanbinoem tegen Animo om den N. V. B.-Beker, Anjno was niet verschenen Het 3e elftal speelde cm het Gouden Kruis te Zaandam tegen Z. F. C. 5 en won met 43, waardoor het zich In de 2e ronde plaatste. Het 4e elftal verplet terde E V. C. met 13—3, terwyi de «aspi ranten in een spannenden wedstrijd de di to's van Uitgeest klopten met 2—0. Het Witte Kruis De afdeeling Assen delft van het Witte Krul», die reeds 36 jaren haar zejenryke werking in Assendelfi uitoefent, mag zich volgens het geraiag van den secretaris in een grooten bloei verheu gen. Dat demonstreert zich ook in het fi nancieel verslag, waaruit wy enkele cyfers willen noemen. De rekening van de afdee ling Witte Kruis sluit in ontvangsten en uitgaven op f 3U2.43K met een batig saldo van 1451.95. Als groote posten vindt men onder uitgaven 577.02 J4 als vergoeding aan de afdeeling Wijkverpleging en 320 50 voor verpleging van enkele patiënten op „Hekieheuvel". De rekening van de otxlc.- afdeeling T.B.C -bestrijding sluit in Snt- vangsten en uitgaven op 2463,68 met eer. batig saldo van 170.49; j. Aan verplegings- kosten In sanatoria en ziekenhuizen is uit gegeven 1363.50. De rekening voor de at- deellng „Wijkverpleging" sluit in ontvang sten en uitgaven op 1993 36JJ. Ten slotte de rekening van de afdeeling „Kinder-va- cantlekolonieDe inkomsten en uitgaven geven het bedrag van 2040.71, waarvan ge noemd kan worden een bati^ saldo van 1804.03. welk bedrag als stamkapitaal belegd wordt. Over de werirra am heden van de vereenlging een volgende maal, na de Algem. Jaarvergadering. B. K. Tooneelvereeniging SL Cunera Zondagmiddag kwam de tooneelvere:niging b.een lp de zaal van den heer Wer ter, ter bespreking der op te voeren stukïen op den ^Hierover wm echter nógal verschil van meenlng. K Doch na eenige discussie werd besloten op te voeren ten eerste het tooneelspel „Wat niet sterven kon” en al» blijspel „Nauke en Compagnon". Het voorstel van den heer J. Ooievaar, om het batig saldo van deze uitvoering te be steden voor een goed doel, vond veel byval. Na eenige toelichting werd besloten tot vrukoop van een slaafje, waarmede allen zich royaal konden vereenlgen. Vrijgesteld By beschikking van den Commissaris der Koningin in deze provin cie zyn voorgord vrijgesteld wegens broeder dienst de navolgende ingeschrevenen voor den dienstplicht: L. Adrlchem, P. Blokker Jnzn., C. de Groot, G. P. Kerssens,,N. A. Klaver. S Konlng, 8. Koppes, J. Leeuw en W. Woestenburg. 25 000 stuks van 15 e op 10, c. orante: 10 000 stuks van 25 c. op 35 e. rose ?n olijf groen; 50.000 stuks van 40 c. op 50 c rd&l- bruin. 10.000 stuks van 50 c. on 1 O groen en blauw en 10.000 stuks vt n 20 c groen. Het zyn de eerste vllevzecels van deze Zuld-Amerikaansche republiek, zy wo-den gebruikt op dé lyn SalvadorMiami De on langs aangekorifügde serie, uitgegeven ter gelegenheid van de ope ilng der nieuwe spoorlyn die Guatemala met Salvador ver bindt. verscheen met de beeltenis van de presidenten der beide republieken .Generaal Lazare Chacon" en ..Dr. Pio Romero Boscue" De oplage bedraagt voor de 1 c. groen. 3 c. rood en 5 c. blauw elk 100.000 stuks. Voor de 10 c. geel 50 000 stuks. De zegels zyn slechts tot 31 Januari in koers geweest. Vergadering van het Genootschap van den SUUen Omgang Zondagmiddag kwa men de leden van den Stillen Omgang in een schoollokaal byeen. Er werd bepaald, dat de leden aa. Zaterdagavond om half 10 zullen byeenkomen in het gebouw der school (oud- Vereenlgingagebouw), om dan naar Alkmaar te loopen. waar om half 11 het Lof is. Indien men nog kaartjes verlangt, kan men deze nog gedurende de geheele week verkrijgen by den Penningmeester Jb. Kunst, Poststation De voorzitter, de heer v. d. laarschot, ontraadde bet gaan per ryertel ten zeerste. Indien men dat toch wilde, dan werd aan geraden mek een rijwlelclub uit de omge ving mee te gaan. Door den beer Beerse werd de opmerking gemaakt, dat het goed zou zyn om by den aanvang van den Omgang te Amsterdam een toeken te geven. Het is voorgekomen, dat deelnemers aan dezen tocht dit biyk- baar niet wisten en dan nog biyven praten. De voorzitter zal nu een teeken geven, waar de Omgang begint. Medegedeeld werd dat men met hetzelfde kaartje kan doorreizen naar 8t. Pancras; maar tevens dat het kaartje alléén geldig is voor den extra-treln. Dus niet voor een lateren trein. Het Is ook in het belang van den Stillen Omgang, dat eenvleder met de pelgrims naar huls gaat. Het is een pel grimstocht en geen pleizierreis. Wil ’men voor zyn plelzler naar Amsterdam, dan doe men dat vrij maar niet als pelgrim, niet nadat men heeft meegeloopen dezen stillen tocht door Amsterdams straten, niet na dezen nacht van devotie. Het is een pel grimstocht, geen pleizierreis. Vooral dit jaar een hulde en eerherstel aan den Almacntlgen God. voor de ver guizingen Hem in Rusland aangedaan. De voorzitter sloot met het bidden van een Onze Vader voor het welslagen van den tocht. Hulppostkantoor By de administratie der POfterüen schijnen de plannen om hi?r een hulppostkantoor te vestigen, vaster vorm aan te nemen. Dat er verandering in de postbestelling komt is hoogst noodxakelyk. Van uit Weit woud schijnt krafhtlgen aandrang uitgeoefend te worden. Naar verluidt schynt het In voornemen te liggen In de nabyheld van den hoek Boe- kertZwaagdyk. ter hoogte van den heer J. Klaver, een hulpkantoor te vestigen. Stille Omgang. Het Genootschap van den Stillen Omgang alhier nield n druk be zochte ledenvergadering in het .JBt. Goma- rusgebouw”. Aanwez'g| was mede de Zeereerw. Pastoor. De Vccrzltter, de beer Flultman. spreiat een bartel ,k welkomstwoord en herdenkt het overleden, oudste lid in jaren. den heer Jb Bleeker die dit Jaar is overleden. Voor diens zle’.erust wordt door de vergadering een gebed gestort. De secretaris, de heer G. Bakker, leest hierna de notulen en het jaarverslag, weik laatste wordt beloond met applaus. De heer Koster, penningmeester, geeft het financieel verslag, waaruit blykt, dat aanwe zig is een batig saldo van f 40.59. De beide functionarissen worden door den voorzitter dank gebracht. fte voorzitter geeft hierna een reeks me- dedeellngen óver den op handen zynden tocht welke zal worden gehouden in den nacht van 23 op 23 Maart. Toegestaan zal niet worden met een an deren trein terug te keeren Des Zondags zal wederom een processie in de kerk worden gehouden met net Aller heiligste. Hierna Is het woord aan den Zeereerw. heer Pastoor. Spreker zegt den secretaris dank voor de vriéndelijke woorden, tot hem gericht in het jaarverslag. Vervolgens spreekt Z.Eerw. een opwekkend woogd tot de eventueele deelnemers. Bid veel voor het arme Rusland, ook voor het be waard biyven van het geloot, In. het eigen vaderland. Een volk, dat zyn geloof verllSt is ongelukkig. Spr. belooft van den Zondag na den omgang een feestdag te zullen ma ken; laten alle deelnemers ook deelnemen aan de processie. Met een warme peroratie besluit spreker dit opwekkend woord. In de rondvraag worden nog enkele huis-' houdelijke zaken behandeld. Het bestuur zal Woensdag 19 dezer zit ting houden van 8 tot 9 uur in het Gomarua- gebouw tot het in ontvangst nemon van reisgeld en contributie.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 7