75 p K O F A HET IS DOELTREFFEND DE NIEUWE BISSCHOP IN NOORWEGEN ct. WEEK STELLIG IETS VOOR U Laatste Nïeu ws De Lange De Moraaz te Alkmaar Kamer-thermome ters „VRIESIA” v.h. JAN DE VRIES TWEEDE BLAD ZATERDAG 22 MAART 1930 Telegrafisch Weerbericht Een gevecht met aschbakken MARKTNIEUWS Zes dagen lang sneeuw gevallen STADSNIEUWS RECHTSZAKEN Gandhi De actie van Drie dooc'in Zaadmarkt ALKMAAR Telefoon 324 De Londensche Vlootconferentie Gemeentelijke Dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling Door het Al-Indisch Congres goedgekeurd Van Putten Oortmeijer Ketelontploffing Communisten contra f Nationaal-Socialisten Streng winterweer in Schotland GROOTE KEUZE Zondagssiuiting Apotheken Voor den Kantonrechter Ze leeren het nooit! Lezing Armenraad Distrlcts-Arbeidsbeurs 1 om overtollige kasgelden te storten in rekening-courant bij de Firma zoowel in de eenvoudige als in de meer luxe uitvoeringen. N.V. Drogisterij en Chemicaliënhandel BLADZIJDE 1 l l >r een H. V. I sommige plaatsen twintig voet automobielen Dood’ eerst en voldoende het 2K pCt. vergoed wordt, ronder berekening van omaet provisie waarvoor een rente van verl mfMaad.' Doelenstraat 30. DRUKWERK - REKENINGEN - QUÏTANTIEN - ENVELOPPEN FAYGLOP De heer B. tenslotte had weinig profijt van de aanhouding en werd tot f 10 boete of 10 dagen veroordeeld. Veel zieken Onder den troep vrijwilligers van Gandhi, r’ halt neerslag. te Ar- uur. en van 7 duidelijk, hoe onbevredigend men dcor dit negatief resultaat der langdurige en moeilijke cnderhandellngen Is. Van de stemming, die hier nog eenogen tijd geleden heerschte ten gunste van Italië en prikkelbaar tegenover Frankrijk Is niet vee' meer te bespeuren. Hoogste stand: 765.6. te Riga. Laagste stand745 te Kinn. Verwachting: Matige tot zwakken wind uit Westelijke richtingen. Meest half of zwaar bewolkt. Weinig of geen Iets zachter overdag. begrafenissen gebruikt men sleden, zijn bulten belangstellenden zijn kaarten ^**np het Bureau van den Uien 0.901.40, Drielingen kilo Roode kool f 6.20—11.90. Gele kool f 7.50—10 30. 180.000 kilo Deen- sche Witte kool f 1.30—2.60. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Maart. In de heden gehoudem veilingen werd betaald voorè 120.000 Roode kool 6.3011.30; le soort; 138.000 Gele kool f 4 50^-7; 105 000 Deensce 140—2 80; 12000 Uien 1.40; grove 1.30180 3000 peren 1.401.60. De Engelsche ochtendbladen bevatten uit voerige overzichten van hun diplomatieke medewerkers over de Vlootconferentie. Al deze artikelen zeggen in meef of minder zachte bewoordingen, dat de Vlootconferentie dood is. Alle hoop op bljlegglng van het Fransch-Itallaansch geschil is opgegeven, zoodat het hoogst onwaarschijnlijk is. dat men in deze richting nog pogingen zal doen. De conferentie heeft niets anders meer te doen, schrijven eenlge bladen, dan te zoeken naar een vorm, naar een vorm, om de mis lukking zoo goed mogelijk voor de wereld te verbergen. Uit de Engelsche pers blijkt ook ,i CfAeNIVAL te Op a.s. Zondag 23 Maart zal de apotheek van Mevr. SchoutenOele, Koorstraat 47, geopend zijn; de andere apotheken zijn ge sloten van Zaterdagavond 9 uur tot Maan dagmorgen 8 uur. De apotheek, die den ZondagsdleÜkt heeft, Is gedurende de geheele daarop volgende week 's nachts geopend. De andere apothe ken zijn behalve 's Zondags en op feestdagen ook gesloten op werkdagen van des avonds 8 uur Cs Zaterdags 9 uur) tot den volgen den morgen 8 uur. Onder den titel „Een Arbeiderszoon als katholiek Blsschop," lezen we het volgende Interview met den nieuwen kerkvorst in de Bergensche krant „Morgenavisen”. Mogen we u vragen, Monseigneur. hoe het 1 in Zitting van Vrijdag 21 Maart Geen faculteiten meer te wachten In de voortgezette zaak contra den heer A. W. B brood- en koekbakker te Alkmaar, aan wien ten laste was gelegd overtreding der Arbeidswet op Vrijdag 31 Januari, werd alsnog gehoord de heer Staats, agent van politie, tevens belast met de contróle op de naleving der Arbeidswet. Door den heer B. was als getuige a dé charge meegebracht zijn bediende N. Ursem, die zich buiten den wettelijk geoorloofden arbeidstijd had bezig gehouden met banket- bakkerswerkzaamheden. Vejfcl nieuws werd niet naar voren gebracht. Natuurlijk had de verbalisant geen toestemming verleend, zoo als onjuist was voorgesteld, om bewusten arbeid, het vervaardigen van koekjes, voort te zetten, doch met het oog op spoedig be derf der gebezigde grondstoffen geen be zwaar gemaakt, dat speciaal dit werk ver der werd afgemaakt. Het proces-verbaal der geconstateerde overtredingen had ipso facto het gewone strafrechterlijk verloop. De heer Kantonrechter gaf echter te ken nen een dergelijke faciliteit ongewenscht en verwarring strekkend te achten, zoodat in t vervolg wel als vaststaand kan worden aangenomen een volstrekte beëindiging van dergelijke toegeeflijkheden, met welke we tenschap belanghebbenden dus hun voordeel kunnen doen. Monseigneur ren, hij is dus 73 jaar. Mgr. maakt een bemerking daarover: het is g^en ge bruik en gewoonte dat men zulke bejaarde bisschoppen benoemd, en zeker niet in eer land waar de omstandigheden zoo moeilijk zijn als in Noorwegen, maar ik neb vek» be- i wijzen ontvangen dat mijn benoeming veel tevredenstelllng heeft gewekt, zegt Monseig neur. Met de moeilijke verhoudingen doelde de bisschop op de vele en lange reizen welke de was van den Paus dat ik dit ambt dagen reis ik naar Rome om daar blsschop gewijd te worden. Offerdahl is in 1857 geoo- zelf Zoo dikwijls is al gewaarschuwd tegen het klimmen achter op wagens en auto's maar natuurlijk vergeet de niet-denkende jeugd dit even gauw als het gehoord wordt. Vanmorgen klom de 14-Jartge J. van 't H. bij de Bergerpoort achter op een vee wagen. Door een schok raakte mede de wagen afgesloten was. knaap sloeg achterover op straat, boven op hem. De jongen klaagde over pijn in den rug en het hoofd. sigarenmakers. 1 tabakbewerker, 1 schoen maker, 2 steenbikkers. 3 timmerlieden. 1 tuinman, 52 losse arbeiders, 2 werksters. Geplaatst: 1 betonwerker, 7 grondwer kers, 3 kistenmakers, 2 metselaars, 1 op perman, 1 pakhuisknecht, 3 sigarenmakers, 2 timmerlieden, 1 losse arbeider en 2 werk sters. Alkmaar, 21 Maart 1930. De Directeur voomoemd ED. V. d. HEUVEL. Uit Bombay wordt gemeld, dat de giste ren vergaderende plenaire ommissie van het Al-Indisch Congres het door de werk- Commlssie ontworpen program van Gand- hi's ongehoorzaamheidsactie heeft goedge keurd. De provinciale commissies kregen op dracht, eveneens naar eigen inzicht derge lijke acties te organiseeren, waarbij in de eerste plaats gedacht moest worden aan het vervaardigen van onwettig zout, nadat Gandhi zelf daarmee een begin zal hebben gemaakt. Voorts werd besloten, dat, indien Gandhi gearresteerd wordt, de voorzitter van Al-Indisch Congres de leiding van de actie van lijdelijk verzet op zich zal nemen. Een voorstel, om een groote demonstratie te houden voor het paleis van den Onder- Koning, werd door de comtnissies verwor pen, om de mogelijkheid, dat het daardoor tot bloedvergieten zal komen. Op Woensdag 26 Maart as. 's avonds te 8 uur, zal ten stadhulze een openbare ver gadering gehouden worden van den Ar menraad. ‘'De heer Mr. J. Everts, Secreta ris van den Armenraad te Amsterdam, zal een lezing houden ovër het onderwerp; „De historische ontwikkeling der denkbeel den over Armoede en Armenzorg” De le zing zal worden toegelicht door lichtbeel den. het hek, waar los. De het hek 22 Maart Uien 140—1.60, Blauwe Eigenheimers 2 30 3.70, Gele kool 6 90—9 20. 2de soort 5.00— 7.40. Roode kool 6.4011.40. 2de soort 5 40 —9 80. Uitschot 2 70—5.20. Deensche Witte kool 2.20—2 60. 2de soort 1—1.20 ALKMAAR 22 Maart 1930 Veemarkt 26 paarden per stuk f 200350; Hitten f 100 —300 23 Melkkoeien f 200—380 452 nuch tere kalv slacht, per stuk f 820; idem fok f 1640; 59 Overhouders f 3040; 66 biggen f 28—35 50. Handel stil. ALKMAAR. 22 Maart Boter- en Eiermarkt. Fabrieksboter le soort 87'j97ct„ 2e soort 7585 ct.; eieren groothandel 4.504.95; eendeieren f 440. UOORDSCHARWOUDE 22 Maart 1930 23 800 kilo Uien: Grove Uien f 1.30—1.80. f 1.20, 277.800 68.600 kilo Herten overvallen de boerderijen om voedsel In Schotland heerscht zulk streng winter weer, dat de herten uit de bergen van het Oban-district komen en een aanval doen op de boerderijen voor voedsel. Zij worden ech ter door de boerenarbeiders verdreven. Sedert twintig jaar heeft men hier niet zoo n strengen winter gehad. In het Moray- flrth-district en elders is zes dagen lang sneeuw gevallen. Talruke wegen zijn onbegaanbaar, daar de sneeuw op hoog ligt. Voor Autobussen en dienst gesteld. Ook in Noord-Engeland is zeer veel sneeuw gevallen, doch in het Zuiden heerscht in het algemeen prachtig lenteweer. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers en werknemers. Geopend van 91 en van 25 uur. Des Zaterdags van 91 Voor werknemers uitsluitend van 912 Maandag- en Donderdagavond 8 uur. De Directeur van bovengenoemden dienst maakt bekend dat heden de navolgende werkzoekenden zijn ingeschreven: 2 bak kers. 1 bankwerker, 1 bloemist, 1 boek binder, 1 boerenarbeider, 5 chauffeurs, 1 drukker, 16 grondwerkers, 1 kantoorbedien de. I ketelmaker. 2 loodgieters, 1 Ijjnwer- ker, 1 machinale houtbewerker, 1 metse laar, 2 opperlieden, 3 pakhuisknechts, 9 Toni savour et tout pardonner! Als gedelegeerde uit Bergen verscheen de 40-jarige beer Jan B.. die aldaar het nuttig en aangenaam vak van brood- en banket bakker uito-icin en u.aus ur z-tiu.g was opgeroepen omdat hij op 4 Februari j.l. een tweetal gezellen, de heeren Schotte en Kraakman nA de op de arbeidslijst aange geven uren had doen arbeiden en dit nog wel nadat geen twee jaar waren verloopen, nadat het vonnis wegens een dergelijke overtreding onherroepelijk was geworden, een omstandigheid die een nieuwe vervol ging altijd nog wat aandikt. De heer B deelde onder overlegging van liet desbetreffende stuk, een arbeidsijst, den Kantonrchter mede, dat het met deze over tredingen niet geheel in orde was, daar zijn knecht Kraakman, even bekwaam banket- als broodbakker, vergunning heeft tot 6.30 uur te mogen werken. De verbaliseerende rijksveldwachters hadden vermoedelijk een arbeidslijst, die niet ten behoeve van Kraak man was aangelegd, geraadpleegd. De zaak had zich echter als volgt toegoe dragen: Kraakman hield zich onledig met het inpakken van beschuit en toen had ge zel Schotte uit louter collegialiteit en buiten voorkennis van den afwezigen patroon, aan geboden een handje te helpen. De heer Kantonrechter, die belangstellend van deze toedracht had kennis genomen, achtte het verweer belangrijk genoeg om de zaak aan te houden tot a.s. week, teneinde de heeren verbalisanten te iiooren. DESSAN, 22 Maart. In den afgeloopen nacht is in een suikerraffinaderij een ketel in de lucht gevlogen. Drie personen kwamen om het leven. Thermometers voor Koolboeten. Minima- en Maxima-Thermometers Zuivel-Thermometers, Koorts-Thermometers, enz. LUDENSCHEID 21 Maart Wolffbureau. Een hier heden gehouden vergadering der nationaal-soclallsten had een stormachtig verloop. De communisten hadden in vlug schriften de partijgdnooten opgeroepen om den nationaal-soclalisten een „nederlaag" te bezorgen. Bij het begin der vergadering begonnen zij terstond met aschbakken en andere voorwerpen naar het spreekgestoelte en de daarbij zittende nationaal socialisten te gooien, die terstond een tegenaanval deden en in enkele minuten de zaal volkomen hadden gezuiverd. Vier of vijf hunner waren gekwetst, doch ook de communisten hadden gewonden, die zjj meenamen. Na het herstel der rust werd de vergade ring voortgezet en kon de spreker zijn rede aanvangen. De politie deed echter reeds na enkele minuten de zaal ontruimen. die gisteravond te Gajera op vier mijlen af stand van Karelo zijn aangekomen, heerscht veel ziekte. Tien zijn er door koorts aangetast en naar Broach overgebracht waar zij Gandhi, die er op 26 Maart aankomt, zullen afwach ten. S. V. Bergen, 18 Maart 1930. naast ae Noorsche katholieken bijna twee jaar tevergeefs hebben uitgezien naar een opvolger van Mgr» Smit, is ten slotte Mgr. Offerdahl, een Noorman, oenoemd tot be stuurder over de katholieke missie in het f jordenland met zijn Noorderlicht en Midder- nacht-zon. Het is te begrijpen, dat spanning en het verlangen naar een oplossing steeds klem mender werden naarmate de groote St. Olav- f eesten ons steeds dichter en dichter nade ren; vooral echter omdat de Noorsche Missie in de laatste jaren zulk een zwaardrukken- den tijd heeft doorgemaakt. Den 29sten Juli wordt het vierhonderd- jarige Olav-jubileum gevierd, ter herinnering aan den slag bij Stiklestad. waar de heilige kontng met zün stalen wil als martelaar sneuvelde voor het geloof: en waar hu door zijn dood bereikte datgene, waarnaar hij ge durende geheel zijn leven teveigects had ge streefd. namelijk de christianlseering van Hjn land. De Noorsché Staatskerk met den Zoning, den minister van eeredienst en de Luthersche (ongeldig gewijde) bisschoppen aan het hoofd maken grootsche voorbereidingen voor dit nationale feest, als dankbare herinnering aan de invoering van het (katholieke!) christen dom in Noorwegen, terwijl sommige fanatië- ken het geheele land afreizen (ten bate van het gewone volk!) met scherpe voordrachten tegen het katholicisme. Geen wonder dan ook, dat de katholieke missie opnieuw rus tig en vrij adem haalde, toen deze bemerkte, dat zij niet in een hoek als 'n Slnterklaas- auto tje met stukkendè veer door Rome ver geten was. I R K. S. V. „A.R.C." A. R. C. I—VITESSE I Zondag as. om half drie speelt A. R. C. I een vrlendschappelijken wedstrijd tegen Vi tesse I uit Castricum. Vitesse speelt in de eerste klas van den D. H. V. B. en is een der sterkste elftallen vari die afdeeling. De wedstrijden tegen Vitesse zijn altijd spannend geweest en we verwachten Zondag met een elftal, zooals A. R. C nu heeft, een mooien en spannenden wedstrijd. Dus om een-i kennis te nemen van het spel van de eerste klas van den D H. V. B. Zondag om half drie naar het A R. C - terrein aan den Westerweg. achter café ..Sportlust.” kwam dat u als jonp man van Aardal Sogn katholiek bent geworden, ongeveer een vijftig jaar geleden! aldus vroeg „Tidens Tegn" den nieuwen katholieken bisschop in Noorwegen, Olav Offerdahl. Dr ben van boeren-afkomst, een zoon van een daglooner in het kleine dal „Offer daden” by het begin van den Aardalsfjord, luidt het antwoord. Ik was op de plaatselijke lagere school welke in dien tijd nog „Wan- derschule” was. en daarna heb ik een cursus gevolgd op Balestrands kweekschool. Ik kon echten niet terstond een onderwijzers aanstel ling jrrijgen en werd daarom „leeraar aan huis’ in Bergen. Daar kwam ik in verbin ding met katholidke priesters en begon spoe dig met godsdienst-onderricht. Wat het meeste indruk maakt op mjj was; de leer om de .Jterk". dat deze door Christus is Ingesteld; en ook de geschiedenis der kerk. Toen ik twee en twintig jaar was, werd ik katholiek. Dit veroorzaakte in dien tijd zeker wel breuk met famille-leden en vrienden? Neen, dat toch niet: mijn vader was dood, en mijn moeder zei slechts: je bent oud genoeg om te weten wat je doet; en mijn broers en zusters hadden geen religieus inte resse, Was dit vóór of na den .overgang tot het katholicisme van Krogh-Tonning? Het was voor zijn ov'ergang. Krogh-Ton- ning is mijn pastoor geweest in Aardal, en later in „St. Olav" was ik pastoor over hem. Maar in Aardal heb ik hem niet zoo precies "gekend, alzoo deze heeft me absoluut niet - beïnvloed. Na mijn overgang tot het katho licisme was ik eerst gedurende vier jaren on derwijzer aan de katholieke school in Bergen: en toen ik overtuigd was van mijn roeping tot den geestelijken stand retsde ik naar België om verder te studeeren; daar Was Ut tw’ee jaren. En daarna heb ik mjjn studies voltooid in Rome, waar ik zes jaren studeer de aan de ..Propaganda". Op het einde van 1891 werd ik daar priester gewijd en keerde in den zomer van 1892 terug naar Noorwegen Daarna was ik vzler paren pastoor in Tromsö en kwam toen in Oslo, waar ik tot 1923 ver schillende aanstellingen heb gehad aan de St. Olav-kerk. Vervolgens was ik anderhalf jaar pastoor in Arendal en kwam weer terug naar Oslo, en had daar een aanstelling in de St. Halvard-parochie tot begin 1928. Toen wilde ik me eigenlijk terugtrekken en al mijn werkzaamheden eindigen. Maar toen begon het eigenlijk voorgoed? Ja. dat is waar. Ik moest de Vicariaats werkzaamheden overnemen, toen Mgr. Smit wegreisde niet meer terugkeerde, en in den herfst van hetzelfde jaar afscheid nam. Toen Werd ik benoemd tot Apostolisch Administra tor, en nu den 13den Maart kwam mijn be noeming tot blsschop Kwam deze benoeming onverwachts? Het is de gewoonte, dat men vooruit ge vraagd wordt, en enkele weken geleden ont ving Ik zulk een vraag: dus het kwam niet zoo gehéél onverwachts. Ik meende het niet te kunnen afslaan, omdat het de innige wensch op me zou nemen. Over veertien WARMENHUIZEN. 1.20—1.50, Groote aardappelen f 2.70, Onbekendheid met de Wet geeft geen vrijheid tot overtreding Het ware wel wenschelUk. dat in den te- genwoordigen tijd van tallooze wetten en verordeningen, niet het minst de veiligheid van het verkeer regelende, de kennis dier wetten meer onder het bereik van hen. die meer dan anderen met dergelijke bepalingen hebben te mazen, werd gebracht. Het zal aan ook misschien in de toekomst op de tagere scho.cn op den rooster der te benan- delen leerstot worden geplaatst. Men zal zich dan ook niet meer kunnen beroepen op onbekendheid met de Wet, zooals de 22- jange chauffeur Hendrik K. uit Hoorn, die op 26 Januari te Alkmaar een door hem bestuurd motorrijtuig zonder vergunning van B en W dier gemeente, had geplaatst op den openbaren weg. de in aanbouw zonde Comanstraat. De verdachte beklaagde er zich tevens over, dat een tweetal agen ten. die hem deze zijstraat in de buitenwijk, alwaar absoluut geen verkeer was en welke straat uitliep op een stuk onontgonnen wel land. hadden zien inslaan, hem niet even hadden gewaarschuwd. De Ambtenaar, die ook te Hoorn bij het Kantongerecht optreedt ais vertegenwoor diger van het Ojrenbaar Ministerie, bracht verdachte onder het oog dat ook te Hoorn een dergelijke verordening bestaat en vor derde f 4 boete of 4 dagen, doch de Kan tonrechter hield rekening met de situatie en bracht de op te leggen straf terug or f 1 50 boete of 1 dag. I. de katholieke bisschop 1b Norge moet ma ken om alle parochies te bezoeken en te vormen. Op onze vraag, of de verhoudingen voor de Noorsche katholieken zich hebben ver anderd gedurende den tijd waarin Mgr. als pripster was werkzaam in het land, ant woordde de bisschop: Ja. veranderd zoowel ten goede als ten kwade. In den laatsten tijd is er een zekere reactie gekomen tegen het katholicisme. In de 90er jaren was de verdraagzaamheid grooter. In dien tijd was er ,"n voorstel in „Stortinget" (het Parlement) om de Jesui- ten-paragraaf te schrappen en dit voorstel kwam er bijna, maar als hetzelfde voorstel nu opnieuw zou worden behandeld zou er een veel grooter aantal tegen stemmen Dit voóral ^daarom, omdat er politiek in deze zaak is gekomen. Maar daartegenover staat, dat de katho lieke ideeën groote vprdering hebben ge- maakt in den laatsten tijd. Mij dunkt vooral dat er een drang bestaat naar autoriteit op godsdienstig gebied Het volk wordt natuur lijk ook moe van al het gedisputeer tus- schen de verschillende sekten en richtingen in de Staatskerk. Het gebrek aan gezag op godsdienstig gebied verzwakt ongetwijfeld ook het burgerlijk gezag en werkt versto- ^nd in sociaal opzicht. De nieuwe bisschop meent niet, dat het getal der katholieken in Noorwegen zich sterk zal vermeerderen in den eerst komen den tjjd. Het schjjr.t mij. dat het langzaam zal gaan met den uiterlijken groei, zei Mgr.. maar de katholieke ideeën zullen voortgaan met het groeien in het volk, en wanneer dan de tijd daar is. dan zal ook de uiter lijke toename komen. Het is ook niet te wenschen dat het volk tot ons komt, wanneer deze slechts gedre ven worden door het gevoeL Deze worden nooit goede katholieken. U weet; de protes tanten rekenen zoo dikwijls met hgt gevoel: men voelt zich verlost, men voelt zich gered enz., maar zij die enkel daarom tot het ka tholicisme komen, .'worden slechts zelden standvastige katholieken. Een grondig ondei- rlcht kan men nooit ontberen, want dit vormt den zekers ten grondslag. Het volk is zeer godsdienstig, zegt de bls schop in een ander verband, maar het wordt niet tevreden gesteld op eenl gezonde ver standelijke manier, noch in de sekten noch in de Luthersche Staatskrt-k Mijn wezenlijke opgave zal daarom zijn, meer godsdienstige kennis te brengen onder het volk; Er bestaat nu een „leeken-aposto- laat," welke door den tegenwoordigen Paus bijzonder is aanbevolen: en deze „katho lieke actie" legt het er vooral op aan om de leeken te interesseeren voor godsdienstige kwesties, ook in samenhang met de sociale. Wjj werken daarvoor in onze vereeniglngen. en trachten den t waren geest daarvan te vatten. De blsschop bleef Vrijdag verschillende malen gefotografeerd, en hij verdroeg het met geduld toen ook onze fotograaf op dat Idee kwam. Maar eigenlijk moest het een schilderij zijn. De grootste btsschopsdracht. de breede paarse sjerp, en het scherpe ge- de breede paarse sperp, en het scherpe ge dicht onder het witte haar zouden beter tot zijn recht komen op een schilderij dan op v^rmt de zekerste grondslag. Een schilderij van den eersten Skandina- vlschen Roomsch-Katholieken bisschop sinds de hervorming zou zeker niet zonder historische waarde zijn. >i De lente is gekomen en wij halen haar met gejuich in. De ooie- De steAe man verlaat in een zwak oogenblik het circus en neemt zün hebben en houwen mee. scheen een dezer da gen op zün woonstee m de nabijheid va.i Warmond, waar onze fotograaf spoedig een bezogjr bracht (in het midden), links aiet men de roeisport weer beoefenen en rechts de vreugde ki park vij vers. waar ook de goede tijd voor de waterbe vcfflLlng weer aanbreekt

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 17