Sport en Wedstrijden STER STER-TABAK maar sedert deze heerlijke tabak ook in Indiê verkrijg baar is. blijft er niets meer te wenschen over." Voor den Alkmaarschen Kantonrechter VOETBAL K. N V B ZWEMMEN ZEILEN c> PROVINCIAAL NIEUWS ANDIJK RECHTSZAKEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDER LAND De Europeesche kampioenschappen niet te Weenen? TABAK Engeland— Schotland ASSENDELFT Kamploensvoetbal In de hoofdstad Blauw Wit verliest met 31 van Go Ahead DE EEREDIENST VAN BACH DESAVOUEERD Uit dc historie van deze waterssport Uitvoerende Comité 1. O. C. SCHOORL KOEDIJK TUITJENHORN HaarlemK. F. C. 1—0 Amsterdam: Blauw-WitGo Ahead 1—3 4—1 IX GE- io en op— x—3 3—3 D1H.' Grieken 'S 6—3 5—2 I m.: dank Se dan toe hadden gespoeld ver- m.: wasrschuwd like het een •n AFDEELING II ae klasse 4—a ix Afdeeling IV Eindhoven: P.S.V.Wilhelmina Maastricht: M.V.V.—B.V.V. Tilburg: Willem IIEindhoven Prom. Res. ae klasse Velox 11Hilversum II 4—2 4—3 3—x 3—3 Timmer. Mol. De Oostenryksche Zwembond die de Euro peesche zwemkampioenschappen dit jaar sou Afdeeling III Zwolle: P.E.C.—Ensch. Boys AFDEELING I Prom. 3e klasse O.V.V.O.De Volewijc kers ILV.C.Holland Protn. 4e klassi CulemborgW.M.S. 3—0 3—3 als op MAAKT VRIENDEN spoe- aan^e- Y 2-1 Zaterdag vond te Manchester een landen- wedstnid plaats tusschen Engeland en Schot land. die door de Engclschen met 4O werd gewonnen. r- Te Glasgow ontmoetten de dames van beide landen elkaar de Engelsche dames wonnen met hooge cijfers, 81 was hier het resultaat. Afdeeling V Winschotep: W.V.V.löe Quick Leeuwarden: LeeuwardenVelocitas Assen: AchillesFriesland Meppel: Alcides—G.VJLV. 4e klasse SchinkelhavenSJ^.A. UitgeestNeerlandia AhrendsElectra ZaanlandiaZilvermeeuwen E.V.C.—Swift Heemskerck—A.D.W. KampongA.P.W.C. Wilhelmina VooruitQuick voerd door de firma Bolle te Zwolle voor 78000. Het bouwen van het hoofdgebouw met tunnel en het afbreken van het oude stationsgebouw met bijkomende werken la opgedragen aan de firma L. v. d. Meulen te Heerenveen voor 113.643. Vereenlgde Bllkfabrieken Voor de be noeming tot commissaris der Vereenlgde Bllkfabrieken. die op 2 April zal plaats heb ben, Is voorgesteld onze plaatsgenoot, de heer K. Oz. de Boer, oud-burgemeester van Assendelft. Genoemde heer vervult reeds het secretariaat van den Raad van Com missarissen. Raadsvergadering Onder voorzitter schap van burgemeester P. Groot, werd deze vergadering gehouden. Alle leden waren aanwezig. Daar het de eerste vergadering is dit jaar, zegt voorzitter een woord over het afgeloopen jaar en beschouwt de vergadering als geopend. i. Vaststellen notulen der vorige verga dering; deze worden onder dank geteekend. 3. Ingekomen stukken. Goedgekeurd dienst 1929. Visser en de Groot nemen hun benoeming aan voor de Westerschool. Een verzoek van een nationale drank- bestnjdingsvereemging om maatregelen te nemen of de vergunningen te verlagen, nog enkele ingekomen stukken werden voorge lezen. Punt 3. Verzoek van den heer C. J. W. Klomp, om ingaande 1 Mei a.s. eervol ont slag als onderwijzer adn de Westerschool (welke thans tijdelijk Hoofdonderwijzer is aan het Oosterschool). Wordt verleend. Verzoek van den heer J. Roele om eervol ontslag als Hoofd der Middenschool; wordt eveneens verleend. Wijziging begrooting dienst 1930, wordt goedgekeurd. Vaststelling kohier hondenbelasting, wordt goedgekeurd. Wijziging algemeene politieverordening. Voorgesteld wordt de verordening aan te vullen met een bepaling, inhoudende dat houders van hondenkarren verplicht zijn te voldoen aan een bevel om ter keuring van hond, kar, en tuig, op een bepaalde plaats te verschijnen. Vaststellen pensioensgrondslagen. Goed gevonden. Aanbieding balans, verlies- en winst rekening van de ophaaldienst van belastingen. Het verlies in het afgeloopen jaar bedroeg f 378.17, wat de voorzitter niet zoo erg wilde noemen, daar niemand hierover het woord verlangt, gaat men tot het volgende punt over. Vaststelling van het voorschot ingevolge artikel 101 der Lageronderwijswet aan de Bijzondere schoolbesturen wordt goed ge vonden. Vaststelling van de bijzondere school besturen, van de vergoeding van 1937 over 1937 ingevolge artikel in. Wordt eveneens goedgekeurd. Verzoek tot wederkoop van een gedeelte van het door de gemeente gekocht bouw terrein. Komt aan de orde. S. Mantel wil aan A. Kooiman een bouwterrein verkoopen, wat^gerstgenoemde gekocht had van de gemeente. Wordt toegestaan. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleeniife voor de Broekerhaven. Wordt aangenomen. Verzoek van de St. Lidwinavcreeniging. WervershoofAndij k. Brouwer vraagt, hoeveel gevraagd wordt. Voorzitter zegt, f 85. 30 Mei. Drie bysondere commissies werden Ingesteld: nl een commissie tót regeling van de amateurskwestte. een commissie tot vast stelling van het Olympisch programma en tenslotte een commissie om tót een oplossing te komen in de kwestie van den Stadion- bouw. lederen dag beginnen de zittingen, om 9 uur des morgens en om 2 uur des na middags. Er aal een offtcieele ontvangst door het gemeentebestuur van Berlijn plaats vin den. voorts een bezoek aan de vlieghaven, een ontvangst door den Minister van Bulten- landsche Zaken, een tuinfeest staat voorts óp bet programma; terwijl tenslotte een gala- operaultvoering zal worden bijgewoond. Aan het Olympisch Congres gaat o m. voor af het Congres van de International Ama teur Athletic Federation, dat van 18 tot 22 Mei wordt gehouden. Protn. 3« klasse HiUinenMerwecie PROMOTIE-DEGRADATIE Afdeeling I Haarlem: HaarlemK.F.C. Le baiaarde heer D. echter, nog goed bij de pinken, verzuimde*niet een meer gunstige voorstelling van het bloedig drama ’e geven dan mei. Anna Baltus en haar 56-urig» vader Klaas Baltus. Volgens toelichting van den verdachte werd de hond geplaagd en woest gemaakt door de kinderen van Baltus, die met stcenen en. andere projectielen tegen het gaas wierpen. De heer kantonrechter gat evenwel krach tig zijn mindere sympathie voor herdershon den te kennen. Hij noemde dit soort honden zeer gevaarlijk en lastig en betreurde het. dat houden van deze honden niet wettelijk werd verboden. De heer ambtenaar noemde het in zijn scherp requisitoir ergerlijk, dat verdachte met beter had gezorgd voor het onschadeliik maken van dezen gevaarlijken hond en vor derde f 30 boete of 30 dagen. Na repliek van verdachte, die nog altijd heel wat minder vlekken zag in zijn als de bonte hond afgeschilderd huisdier werd dc heer D. veroordeeld tot f15 boete of 15 da zen, waarna hij het voornemen te kennen gaf in hooger beroep te willen komen. Mooie prijzen Vooral veehouderskrin- gen zullen belang stellen in- de opgaven van de prijzen, welke de stamboekrunderen van den heer Bas Kleyn alhier hebben opge bracht. Wij laten ze hier xler volgen: 1. Griet XII. Vadre: De Verwachting moeder Griet IX. Kooper D. Hazemaker 302. 2. Rika IX. V Frans Max II; m.: Rlka VI. Kooper W. Noom f 280. 3. Pietertje IX. V.: Frans Max II: Blesje V. Kooper F. IJff 333. 4. Frederika XVIII. V.; Jonge Max 84; m.: Frederika VII. Kooper K. P. Reyne 290. 5. Rika XIII. V.: Jonge Max 84; m.: Rlka 9. Kooper P. K. Jongejans 277. 6. Teuntje VI. V. Max Albert 3; m. Teun- tje II. Kooper L. Hos Nz. f 325. dan ook alleszins toe. maar het heeft ons en het publiek teleurgesteld dat zy na de rust niet hetzelfde spel speelden als daarvoor. Velen waren er dan ock, die verklaarden, dat zii aooiets dergelijks by A lax niet zouden behoeven te probeeren. Hetgeen echter nog altijd te bewyzen blUfu Hst verloop van den wedstrijd is als volgt Ixi het kort te schetsen Reeds vry kort na bet begin vangt Schln- deler den bal uit een scheip schot van Sten» vert. Hjj kan echter niet vlug genoeg weg werken, waarvan een dr.etal Deventenaren gebruik maken om den bal in het doel te doen belanden. De Kriek Jr., een broer van den voor het Nederlandse!: elftal aangewezen Deventer middenvoor, bracht daarna tpet een onhoud baar schot den stand op O—2. Het derde De- ventersche doelpunt, or.k nog vod: de rust ge maakt, kwam uit een verrassenden schuiver van den spil Halle, welke Schlndeler die. een overtreding meende geconstateerd te hebben, kalm langs zich heen liet gaan. Het eenige doelpunt, dat Blauw Wit na de rust maakte, was ongeveer*van hetzelfde gehalte als het derde van Go Ahead. Een voorzet van Gerrits ging rakelings, laag bui ten het bereik van doelman Halle, die zich toen niet vlug genoeg herstellen kon om te verhinderen, dat Homburg den oal met een zacht kopje in het doel zette. Kaan W. v. Daalen, Huisman, p. v. Daalen. Bieshaar, Vreeken Kammeyer, Verwaal. Breeuwer. Oldenburg, Polanen. Van t Kaar, Visscher, Mol, Bouthoorn, Wensveen J. Veen FIETSER. IN GEPEINS VERZONKEN De 32-jange koopman P. J. O., gedomici lieerd te Alkmaar, bevond zich 14 Maart al daar op het rijwiel, welke manier van voort bewegen over het algemeen in die gemeente noe is -roegelaten. doch in geen geval in de smalle Magdalenastraat. zoodat de zich in die straat voort peddelenden koopman zich weldra in het bezit zag gesteld van het bon vormige formulier, dat hem heden in per soonlijke relatie bracht met den kantonrech ter. Gezegde heer B. M, had deze gunstige ge legenheid, die hem in rechtsgeleerd milieu bracht, niet onbenut laten voorbijgaan en deed hij zich kennen als iemand, die beslist peen oppositie voerde tegen het desbetref fende artikel der politieverordening, doch hi) was m gedachten verzonken, onbewust van het verbod bedoelde straat tngereden^ Het was de eerste maal dat hij zich aan rijwiel- overtredmg had schuldig gemaakt. De heer Kantonrechter aanvaardde zonder eenige bedenking het door verdachte ter zij ner ontlasting aangevoerd verweerde en ver oordeelde hem vervolgens tot f 2 boete of 2 dagen, precies de helft van hetgeen door den geachten ambtenaar, dir styving van 's Rijks kas als een m’egreerend deel van een effec tieve rechtspraak beschouwt, was gerequi- reerd. t Cr Afdeeling V ffoo gezand: H.S.C.M.S.C. ie KLASSE COMPETITIE Afdeeling I ’s-Gravenhage: H.B.S.Ajax Dordrecht: D.P.C.Hilversum DeNj wat hei niet ter De heer”Molen (lib.) zou ook meer gevoe len voor nieuwbouw. De heer Brouwer is ook voor nieuwbouw, maar voor hem rijst een moeilijkheid en wel de t 15.500. De Voorzitter legt uit, dat deze school in reeks van taren nog niet af gekeurd zal wor den. De School komt op de oude plaats en de tegenwoordige school wordt afgebroken. De voorzitter zegt, dat al wordt deze post van f 15.500 niet gerekend, voor de gemeente nieuwbouw het voordeeligst is. De heer Braun vraagt, als de schoolmat den Bijbel meer leerlingen krijgt in de toe komst, zal dan de school van de O.L.S. niet ontvolkt worden. De voorzitter zegt, dat het leerlingengetal aan alle scholen stijgt, en wellicht wel zoo zal blijven. Het Schoolbestuur wil een offer brengen van f 3000 om het terrein in orde te stellen. De voorzitter zegt, -Is het Schoolbestuur dit offer wil brengen, ^cht hi) beter erop in t gaan en acht tegenstand ongtwenscht, te te meer het een voordeel is voor de gemeente. De heer Meester is voor nieuwbouw, te meer, daar de school wat meer van den weg geplaatst kan worden, hetgeen veiliger is. Knol spijt het dat de toelichting zoo laat was verstrekt. Spr. zegt, dat ook wel eens aanvraag kan komen van bet Oosterschool, omdat daar kinderen van Enkhuizen op school gaan, wat wel eers gevolg kan hebben, dat het niet of haast niet meer te dragen zal zijn. Op de eerste opmerking antwoordt de voorzitter dat de gegevens niet eerder ver strekt konden worden. Op de tweede vraag van den heer Knol antwoordde de voorzitter, dat hij niet denkt dat een nieuwe Oosterschool zal gevraagd worden. Bi) stemming over het voorstel van B. en W. om de gelden toe te staan, wordt dit aan genomen met 7 tegen 4 stemmen. Armenzorg wordt behandeld. Na eenige opmerkingen wordt met algemeene stem men aangenomen om de verpleegden in het Ziekenhdis te helpen. Werkloozenbehandelingluidt als volgt: Alle arbeiders, die aan de gemeente werkzaam zyn en nog zullen werken voor werkverschaf fing enz. zullen zich moeten organiseeren om aan de gemeente werkzaam te zijn. Dit wordt met algemeene stemmen aangenomen. Daar er bij de rondvraag niets aan de orde was, werd de zitting gesloten. De bel angstell Ine voor den wedstrijd Blauw Wft—Go Ahead was enorm en het Stadion was, misschien op enkele plaatsen na. uitver kocht. Een muziekkorps was voor deze gelegen heid aangezocht en voordat de wedstrijd aan ving werd Blauw Wit gehuldigd met een krans en ontving Go Ahead een bloemstuk. In het begin was het spel aan beide cjden •enigszins zeauwachtig. maar da Devente naren vonden het eerst hun vorm terug en vertoonden tóen een spe' dat uitmuntte noor aantrekkeiykheid en verre stond boven het geen in het Westen sinds langen tijd is ge ste n. De combinatie Sloot voortreffeiyk en de talbehandeling was af. Het was werkeiyk goed voetbal, dat deze oosteiyke ploeg ten beate gaf en Blauw Wit, dat zyn groote kracht moat zoeken in enthousiasme had tegen dit technisch zoo goed spelend elftal niet veel in te brengen. Mocht het dus voor de Blauw-Wit-aanhan- gers een wedstryd rijn. die door sUn een- zydig karakter een teleurstelling was, voor de liefhebbers van technische voetbalvaardig- held bood het spel van Oo-Ahead zeer veel te genieten. Maar dat voetbal altijd iets wisselvalligs blyft. is in dezen wedsfijd weer eens voor de sooveelste maal bewesen. want na de rust veranderde het spel geheel en ai van karak- ter. Deed het verloop van de eerste helft ver onderstellen, dat Blauw Wit een zweren ne derlaag zou gaan lyden op alle punten was Go-Ahead superieur na de rust was er veel van het plan, waarmee de Devente naren tot dan toe hadden gespoeld ver- Inplaats van actief op te treden, gingen de ooBtelUken defensief te werx. hetgeen den wedstrijd niet aantrekkelijker maakte. Blauw Wit paste een heel andere tactiek toe, met een soort wanhoops-pohtlex, waar tegen Go-Ahead het tamelijk zwaar te ver antwoorden had. temeer waar de spelers zich blijkbaar met een 3—0 voorsprong veilig acht ten. aoodat het aantrekkelijke aanvalspel achterwege bleef. Blauw Wit had haar geestdrift tot bet uiterste opgevoerd, maar de zenuwen waren niet geheel verdwenen en vele kansen, die in een gewonen competitiestrljd behooriyk zouden zyn benut, werden op onbegrUpeiyke wijze verknoeid. Een bewijs trouwens dat er in de Blauw- Wit-gelederen groote eenuwachtlgheld heerschte. was wel bet herhaaldelyk ^bulten- spel staan, vooral van Homburg. Was Blauw Wit in de tweede periode zon der zenuwen geweest, dan zou de uitslag ver- moedaiyk anders sUn geweest. De omstandigheid, dat Go Ahead na het behalen van een weliswaar mooiey yopr- sprong, welke echter noe hteualuftreen yfer- winnlng beteekent. de saak wat kalmer (^n- pakte. deed afbreuk aan he’ kanktei van de match, die daardom veel aan amtrekkeiyk- held verloor. Go Ahead was cnteganseggeUlk sterker en de tegengoal, die Blauw Wit na de rust door Homburg maakte, was niet een fraai doel- punt. De overwinning komt den Deventenaren De Matst aanwezige verdachte bleek te zijn de 42-jarige loswerkman JV- E., uit .de Uiten- boschstraat te Alkmaar, welke heer verklaar de zich beslist zich met te kunnen vereenig n met de observatie en inrente van den politie agent, die hem ter zake het zich in kenne- lijken staat bevinden op den openbaren weg had geverbaliseerd. Volgens de verklaring van den heer E., had hij in totaal slechts 3 glazen bier geconsumeerd en had dit gtringe kwantum alcohol het door den agent in een donkere straat, die de onderscheidene voor werpen een nevelachtig aanzien gaf. waarge nomen effect ónmogelijk kunnen sorteeren. Comparant deelde voorts zich beleedigend te achten dat hij door den agent met jij en jouw was toegesproken welke tutoyake hij voor zoo weinig kennis ongepast vond. Voorts oefende hij een zachte critiek iuit op het be leid van den ambtenaar, die had nagelaten, den verbalisant te dagvaarden, opdat hy zieh ten opzichte van de door verdachte ontwik kelde bezwaren tegen zyn optreden had kun nen verantwoorden. De Kantonrechter, na met geduld de door verdachte ter tafel gebrachte bedenkingen te hebben aangehoord, verklaarde volkomen bereid te zijn de heer E. M. mogelijke satos factie te verschaffen en gelaste aanhouding van de zaak tot a.s. week. Deze regeling kon echter ook al weer niet goedkeuring van den verdachte wegdragen en hy beklaagde zich over de geldelyke schade die men hem ais vader van een groot gezin door vernieuwd arbeidsverzuim berokkende. Het ^rd echter volkomen aan zijn beleefd heid mvergelaten om al dan niet te verschy- nen, terwyl de wet aan verdachten geen schadevergoeding toekent. 7. Bertha XI. V.: Wodan 4; m.: Bertha Kooper J. Vessus f 325. 8. Pietertje XI. V.: Jonge Max 84; Pietertje 8. Kooper C. Koomen Gs. 320. 9. Netta IV. V.: Jonge Max 84; m.: Net te 2. Kooper C. Schrooder 365. 10. Rika XIV. V.: Max Constantljn; m.: Rlka 9 Kooper J. IJff 288 11. Teuntje II. V.: Albert Jan 2; m.: Teun- tjf. Kooper J. Houwertjes 253. 12. Rlka XVII. V.: Frans 107; m.: Rlka 13. Kooper J. van TwuUver f 265. 13. Griet XVII. V.; Frans 107; m Pie- 12. Kooper D. Knlbbe 267. 14. Pietertje ZVI. Vt: Frans 107; m.: Pie tertje II. Kooper J. van Twuyver 325 15. Pietertje XVII. V4: Frans 107; m.: li tertje 13. Kooper M. Hoe Nz. f 338. 16. Pietertje XX, pink. V.: Frans 108; m Pietertje 14. Kooper P. K. Jongejans 177. 17. Pietertje XIX, pink. V.: Frans 108; m Pietertje 20. Kooper J. v. Twuyver7 180 18. Frederika XX, pink. V.: Frans 107; m.: Federlka 12. Kooper D Knlbbe 190. Er was zeer veel belangstelling, ook van andere plaatsen. Het nieuwe station De eerste werk zaamheden sljn begonnen. De groote kolen- loodsen van E.M.M. en van de Wed. Breeu wer op het emplacement stfn reeds afge broken; men graaft even te tuiden daarvan den grond 3 M. uit voor sandstortlng, enz. ter verkiUflng van een stevige basis voor de langeerlünen, die aldaar op het verbree dt gedeelte woden aangelegd. Al dexe wer ken aan bet emplacement worden ultge- Zeilen wordt reeds sedert eeuwen bedreven. In de Egyptische koningsgraven zyn diverse varen en wandschilderingen aangetroffen, wel het eeiste zeevarende volk op aarde. Na del. WaarschynlUk waren dit geen schepen, waarmee men op zee voer, doch dienden zij voor de vaart op den Nyi De Phoenlclërs waren echter een by uitstee zeevarend volk, wel het éerste zeevarende volk op aard. Na henjrwamén Grieken en Romjlnen, die van hen de kunst van het zeilen afzagen. De trot- sche galeien van dit laatste volk waren eeuwen lang de heerschers van de Oude We reldzee. Gezien het feit, dat de kunst van het zeilen toentertyd elgeniyk nog onbekend was namelyk het byna recht tegen den wind instellen der zeilen by tegenwind kunnen we aannemen, dat deze schepen slechts van zeilen voorzien waren om te gebruiken by gunstigen wind en de roeiriemen het voor naamste middel van voortbewegen waren. Deze galeien moeten 'n machtigen indruk ge maakt hebben met zoovele Tiemen ter weers- zyden geiyktydig in het water plassend waar- by men aan den anderen kant met afgrysen denkt aan dien tyd, toen dit zware werk door de eg. galeislaven werd verricht. Soms in de groote 3-mast galeien der Romeinen trof men er eenige honderden roeiers aan. die in rijen boven elkaar zaten. Na den tyd der Romeinen en kwam de periode, dat men uit het Noorden met schepen tót ons kwam, de tyd der Noor mannen die hun tochten naar Engeland en ook naar ons land en Frankrijk per aellschlp ondernamen. In de veertiende eeuw kwam men tót het besef, dat het uitwisselen der waren en het ontdekken van land mede goor het in gebruik komen van het kompas door de zeilschepen kon worden bevorderd. Dit was dank zy onzen ondernemingsgeest en onze centrale ligging een der oorzaken, dat ons land in de scheepvaart zoon groote rol is gaan spelen In de 17e eeuw werden in ons land jaarlijks meer aan twee duizend sche pen gebouwd en „er waren steden, waar men meer schepen dan hulzen kon tellen De zeilsport in Engeland stam uit het feit, dat de sportieve Koning Karel II van de Staten van Holland In 1660 een jacht ten ge schenke ontving, naar welk model hy eenige liet nabouwen en tusschen deze Jachten, waarvan hy er ook éón bestuurde, races liet houden. Dit waren de eerste zeilwedstrijden ter wereld. De Hollanders volgden toen spoe dig Thans wordt alom op de Gager- en Brass- merplassen en de Friesche meren naar het voorbeeld der vorige eeuwers de zeilsport nog bedreven en zoo de dichters uit ons glans tijdperk nog eens „de Kaagweek" konden meemaken, gewis zouden zy even enthousiast als Vondel, Oats en anderen gedicht hebben, uit wier ryke achat van gedichten, aan de watersport gewijd, wy Vondel’s definitie van een bootje aanhalen; Gelyck een vogel, als de dagh begint te krlecken. Ter vlught zich rust en vecht en woekert zijné wlecken, Zoo doet myn zeilbaar vlot, mijn Watertreder mee, Hij spant zijn vleugels uit en maakt zijn zeilen ree. Onder voorzitterschap van Graaf da Bail- let-Latour hield het Uitvoerend Comité van het Internationaal Olympisch Oomlte te Ber lijn besprekingen om eenige aangelegenheden te behandelen in verband met het in Mei aldaar te houden Congres. Aanwezig waren: Brig-Generaal. Kentish "Egeland; Markies de Prllgnac, Frankrijk; Generaal Ch. H. Sharill, Vereenlgde Sto ten; J. 8 Edström. Zweden; Baron Godefroy de Blonay. Zwitserland en dr. Lewals. Duitsehlana. De opening van het Olympisch Congres vindt op 25 Mei plaats. De plenaire zittingen e» de zitting van de verschillende flQboosmntsztee vrorden gehouden van 25 to4 3e klasse AmstelD.S.V. A.W.Watergraafsmeer T.O.G.—D.J.K. S.D.W.Oosterpark Meteoor—D.W.V. UtrechtAlphen Prom. Res. ae klasse Volewitojfers II—A.F.C. III D.HJC.—C.V.V. R.F.C.—Vioa FortunaUnites NeptunusU.V.V. Steeds HoogerGouda V.O.C.—O.D.S. Xerxes^V.D.L. organiseeren heeft tnans besloten van deze organisatie af te zien. Oostenrijk heeft ge protesteerd tegen het starten van Amcrikaan- sche zwemmers voor en na de Europeesche kampioenschappen, doch dit protest zou geen resultaat hebben gehad. (Wanneer dit bericht juist is, zal ten digste een ander land moeten worden wezen om de Europeesche kampioenschappen te organiseeren Red. V.D.) „Ik ben een volmaakt te vreden kerel, mijn carrière is gelukt en ik heb prettige vrienden. In den beginne was het eenige, waarnaar Daarna wordt het varzoak ingewilligd. Voorstel B. en W. tot aankoop van een houten woning aan den Hoekweg, om deze te bestemmen tot noodwoning. Hierover gaat men in commité Daarna wordt besloten -voor f 350 koopen. Voorstel van B. en W. om op de werk nemers niet te verhalen de door de gemeente verschuldigde premie, ingevolge de ziekte wet. Na inlichtingen van den Voorzitter, wordt het voorstel met algemeene stemmen aan genomen. Verzoek van het tbestuur van de School met den Bijbel, om beschikbaarstelling van gelden voor de stichting van een school met 7 lokalen. Al waren de vorige punten vlug behandeld, de schoolkwestie duurde langer. Na onderhandeling met het dagelijksch bestuur der gemeente, was nu het bestuur met den Bijbel weer met een nieuw verzoek. - gekomen om gelden beschikbaar te stellen voor een stichting van een school met 4 lokalen. Allereerst vroeg de heer J. v. Sassem (s.d.a.p.) het woord. Spr. zegt, dat zijn hou ding in deze kwestie niet gewijzigd was. Aan de hand van de door B. en W. verstrekte toelichting, houdt hij een lang betoog en legt verschillende Koninklijke besluiten voor, welke voldoende wijzgp op het onwettige van deze aanvrage omdat het bestaande gebouw nog lang niet voor afkeuring in aanmerking komt. Resumeerende komt spr. vo<*, geen gel den toe te staan. Mocht de raad besluiten voor wel, dan gaat spr. in hooger beroep. Het spijt den Voorzitter dat het in den raad de verkeerde weg uit gaat. Tot nu toe waren alle besluiten in royale samenwerking genomen voor iedere richting. De Voorzitter vraagt, of men de tneening heeft, dat B. en W. de betreffende Kon. besluiten niet kennen. De heer v. Sassum zegt, dat de voorzitter op weg is de gemeente op de grootste kosten te lagen. De heer van Rossum protesteert er tegen. De Voorzitter verklaard, dat vroegere ko ninklijke besluiten geen reden zijn om dit nu -gagelen advies in te trekken. leer van Rossum neemt, het verwijt ru wordt gemaakt omtrent de cijfers Nieuwenhuizen, Jb. Veen Van T Hof Haarlem wint den toss en de eerste aan val van K. F. C. wordt door Hulsman on derbroken. Na een tegenaanval van Haar lem, krijgt K. F. C. een hoekschop te ne men. maar Wensveen plaatst den bal ach ter. De backs van K. F. C. zijn aanvanke- lyk niet erg trapvast, maar de goed spelen de Nieuwenhuizen assisteert zoo noodig In de verdediging om even later weer met zyn voorhoede mee te gaan. Alleen plaatst hij hierbij den bal te veel op den linkervleugel. Na een goeden voorzet van Kammeyer, kopt Oldenburg den bal over het K. F. C.-doel en Polanen plaatst den bal eenige malen achter het doel. Huisman verdedigt goed maar speelt plotseling gevaariyk terug; doch W. van Daalen weet nog juist op tyd in te grOpen. Nadat een goed schot van Breeuwer is gestopt, komt Hulsman in bot sing en valt uit. Oldenburg gaat soolang achter spelen, tot Huisman weer zijn plaats kan innemen. K. F. C. speelt den bal steeds onmiddel- lyk door, waardoor het tempo sneller wordt maar buitenspel staan onderbreekt eenige deser aanvallen. Als de linksbuiten den bal goed krygt toegespeeld, komt hy vry voor het Haarlem-doel, waar hy hard over bet doel schiet. Oldenburg werkt zich hierna handig door de K. F C.-verdediging maar ook nu gaat het schot over het doel. Nadat Kaan een goed schot op fraaie wyae heeft gestopt, gaat Haarlem's rechtervleugel er snel comblneerend van door en als Kam- meijer dan op het Juiste moment den bal voor het doel plaatst, is Breeuwer er by om op handige wijze Van t Hof te passeeren. Na een half uur spelen staat Haarlem 10 voor. Een effectvol schot van Oldenburg levert byna een tweede doelpunt op en dan komt rust met 10 voor Haarlem. K F. C. opent direct na de hervatting een krachtig offensief en de Haarlemverde- diglng moet zich geheel geven om de si tuatie meester te blijven. By een der Haar- lemaanvallen maakt een achterspeler van K. F. C. hands In het strafschopgebied, maar de scheidsrechter Iaat doorspelen. Oldenburg geeft Po'.ahen eenige goede kansen tot scoren, maar de harde schoten van Polanen gaan naast! en over het doel. K. F. C. is meer In den aanval dan Haar lem en Kaan moet dan ook dikwijls in grijpen wat hem uitstekend afgaat. De spanning stiigt steeds meer maar de ver dedigingen weten zich tot het einde te handhaven en met 10 voor Haarlem komt het einde Aa. Zondag wordt gespeeld K. F. C. D. E. C-— De roodbroeken kunnen een weekje uitrusten. EEN GEVAARLIJK MONSTER, DAT ZIJN MEERDERE KRACHT MIS BRUIKTE Een grijsgekneveld oud beertje, dat geheel viel buiten het gewone genre comparanten voor den kantonrechter, bleek te zijn de jarige rentenier J. F. D. te Heiloo en w< heer zich had te verantwoorden wegens, nalaten van de vereischte zorg, dat eenyhem toebehoorenden en onder zijn -hoede staan- den gevaarlijken hond geen schade kon ver oorzaken, welk fei’ strafbaar is gesteld bij artikel 435 3 lid Wetb. van Strafrecht. De heer D. heeft namelijk als buren dc familie Baltus, wonende aldaar, die in het oezit is of liever was van een iong wit iox-hondje. dal voortdurend de ontevredenheid scheen op te wekken van den krachtigen wilden herders hond, aan den heer D. toebehoorend. Reeds eenmaal was het dit bloeddorstige gedierte gelukt het foxhondje te pakken te krijgen, doch na zorgvuldige verpleging had het zwaar gewonde foxje her er weer boven opge baald Op ia Februari echter zag de wraak- zuch'ige herder op nieuw kans over het kip pengaas, waarmede het erf van den heer D. is afgezet re springen en besprong hij het jammerlijk tankende foxhondje. dat met opengebeten ouik ditmaal voor goed aan den moordlust van den Herder ren offer viel. De heer Baltus, die volgens zijn De wering, den heer D. reeds meermalen had gewaarschuwd den hond vast te houden, deed toen aangifte bij dc Rijkspoli’ie met bet hiervoren gerele veerde gevolg. L. T. B. annex Tulnbonwvrreenlgisig JDe Goede Verwachting’’ - Bovengenoemde ver- eeniglngen hielden Woensdag 19 Maart J.L een gecombineerde vergadering In het lo kaal van den heer B. Kazenbroot te CatrUp, onder presidium van den heer N. Kaag. De voorzitter heet de aanwealgen harte lijk welkom en betreurt de geringe komst. Spr. hoopt dat de besprekingen In goeden geest mogen worden gevoerd opent de vergadering met den ChristelQ- ken Groet. Het verheugt Spreker, dat thans weer wordt samengewerkt met de Tulnbouwver- eenlging. Immers door eendrachtige samen werking is veel te bereiken. De sociale or ganisatie vervult een belangryke rol in bet gemeenschappeiykleven. Spreker hoopt, dat alle boeren en tuinders, die zich nog niet hebben aangesloten, dit nog ten spoe digste zullen doen. Hierdoor gevolg geven de aan het dringend verzoek van de geeste lijke overheid. Hierna leest de secretaris, de heer A. BUI, de notulen dar laatste vergadering voor, welke onder dank werden goedgekeurd. De voorzitter deelt nog mede, dat het plan was geweest, een lezing te laten houden over veevoeder, doch door ziekte van den heer de Vries, Is hiervan tot nog toe niets gekomen. De Voorzitter wekt altén op zich op den .R.. K. Boerenstand” te abonneeren. Spr. betreurt het, dat er nog steeds menschen syn die .De BoerderU” lezen. Van den heer R. Wognum was een dank betuiging Ingekomen voor het mooie bloem stuk, hem aangeboden by zyn 25-jartg Ju bileum als voorzitter der Tulnbouwvereeni- glng „Schoort Het gemeentebestuur had een achryven gezonden, ter aanmoediging tot verdelging van dm bastaard-satynvllnder, tets wat desgewenscht by politieverordening vastge legd kan worden. f Daar deze vlinder hier zoo goed als niet voorkomt, meende de voorzitter te kunnen volstaan met het verzoek, om, waar dit tno- gellik ia, dezen vlinder te verdelgen. Spre ker zou dit ntet gaarne by politieverorde ning geregeld zien. In dezen geest zal ook aan het gemeente bestuur worden geantwoord. Er zal worden getracht een melkcuraus te doen houden. De voorzitter zet de voor waarden nog iets nader uiteen. Nog werd medegedeeld, dat reeds 2500 roe Oost-Indi sche kers te besteld. Uit- het jaarverslag van den secretaris biykt, dat de vereeniging op 1 Januari 1929 23 leden telde. Door samengaan met de Tulnbouwvereeniging Is dit thans gestegen tot 63 leden. De 2-jarige landbouwcursus die In 1937 was begonnen, Is dit jaar geëindigd en mag goed geslaagd heeten. Een tulnbouwcursus te dit jaar begonnen. De greppelwlg heeft goed werk verricht. De schuld aan de Boerenleenbank is betaald. Het Jaarverslag wordt onder dankzegging goedgekeurd. De heer Bijl het woord wederom verkrij gende, doet nu verslag als penningmeester. Ontvangsten en kassaldo f 322.19. Uitgaven f 177.80, batig saldo f 44 39. Er sullen 4 aandeelen worden afgelost van de greppelwlg. De rekeningen, nagezien door de heeren C. Beemsterboer en A. Dongelmans, wer den in orde bevonden. Den penningmeester wordt bracht voor zyn bemoeiingen. De aftredende bestuursleden de heeren N. Kaag en J. Louwe, werden bij acclamatie .berkoseo Na enkele discus-slën en uitlotlng van de aandeelen nos. 1. 3. 6 en 7, brengt de voorzitter dank voor de aangename bespre kingen en hU sluit de vergadering op de gebrulkeiyke wyze. Vrijstelling Dienstplicht. Aan tl dienst plichtigen uit deze gemeente voor de lichting 1931 te vrystelllng wegens broederdlenst ver leend. Totaal ingeschrevenen 21. Loop van de bevolking over 1929. Op 1 Januari 1929 bestond de bevolking uit 1014 mannen en 944 vrouwen totaal 1958 perso nen; vermeerderd door geboorte met 20 man nen en 31 vrouwen; ingekomeji 66 mannen en 61 vrouwen, totale vermeerdering: 85 mannen, en 82 vrouwen, of 187 personen. Totaal dus 1099 mannen en 1026 vrouwen, of 3125 personen Vermindering: overleden 15 mannen en 18 vrouwen; vertrokken 80 mannen en 74 vrouwen; totaal 95 mammen gn 92 vrouwen of 187 personen. Bevolking op 1 Januari 1930: 1004 mannen en 934 vrouwen, totaal 1938 personen. R. K. Kieevereenlglng In het vereenl- gingsgebouw vergadert a-s. Woensdag de R. K. Klesvereenlging De heer Ch. Immens zal dien avond een lezing houden over Joachim George Le Sage te Broek, den grondlegger van de R. K. Staatsparty, en één der oprich ters van het R. K. j^wgtilart ,De Tijd’*. De eerste thuiswedstrijd van de rood broeken In de promotie- en degradatie- competltle bracht het In Noordholla; „de groote Koogsche” bekende K. F. bezoek, het elftal, dat in de Noordelyke afdeeling der tweede klasse op zoo beslis te wyze het kampioenschap heeft behaald maar over de kracht waarvan men overi gens zoowel in Haarlem als in Amsterdam weinig af wist. Het gevaar van deze min dere bekendheid was. dat men gene:gd was K. F. C. als zwakste der 3 deelnemers te gaan beschouwen. Na de kennismaking met het spel van K. F.C. zal men zeker in de verdere wed- stryden ter dege rekening gaan houden met deze stoere, hard werkende en snel handelende ploeg. Technisch is K. F. O. zeker de mindere zoowel van Haarlem als D. E. C. maar in het meerdere enthousias me Is een sekere compensatie te vinden en vooral de uitwedstrijden tegen dit elftal, dat ntet over een al te best terrein beschikt, zyn zware wedstryden. Als goede krachten In dit elftal vielen op spil, rechtamldden rechtsachter. De doelverdedlger, die in Noordholland al lang een goede reputatie geniet, viel dit maal ntet byzonder op. Er werd door de bezoekers zeer enthousiast gespeeld, waarbij alleen de rechtsbuiten' de grens van het ge oorloofde nogal een enkele maal over schreed. Het snelle ingrypen onder alle omstandig heden van de bezoekers, deed het spel van Haarlem, waar vooral in de voorhoede ntet altijd doortastend genoeg werd opgetreden, nogal eens mislukken. Dat desondanks Haarlem de overwinning behaalde, komt voornameiyk door het uitstekend werk van de geheeie verdediging waarin Kaan zich opnluew een prima vervanger van De Vries toonde. Een talrijk publiek toonde zich zeer in genomen met deze overwinning der rood broeken die hun lot om eerste klasser te blijven, nog geheel in eigen handtn hebben. De leiding van scheidsrechter Aarts, -bij gestaan door neutrale grensrechters, viel over het algemeen te pryzen. De elftallen waren: Haarlem

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 2