r .1 y b O Burgerlijke Stand Alkmaar j t i BLADZIJDE 1 TWFFDE BLAD VRIJDAG 28 MAART 1930 STADSNIEUWE SCHAGEN MARKTNIEUWS PROVINCIAAL NIEUWS i ONDERWIJS R. K. Leergangen GEMENGD NIEUWS Het halssnoer der aartshertogin ADVERTENTIËN Madame Hanau De toelating van den heer H. van Drunen als raadslid Van Putten 8C Oortmeijer ZWAAGDIJK 4 Provinciale wedstrijden In Eerste Hulp bij Ongelukken Inkoopkantoor van Sigarettenbonnen bij „DE BOKSER” Magdalenenstraat 18 Alkmaar 1 Vereln Deutschsprechender Katbolischen Madchen zu Alkmaar ANDIJK Vereenlging opgericht Voordrachtavond Jan Musch De West-Frlesche Landdag R. K. Volksbond Nieuwe Zaak ZUID SCHARWOUDE CASTRICUM St. Caecilia TUITJENHORN Oranje-Vereenlglng Ghandis marsch naar zee Eerste aanvoeren Gevonden voorwerpen Schietwedstrijden Burgerwacht De prijsuitreiking LANGENDIJK Wie 'de schoen past, trekt hem aan 3 I I ge- met we f ‘t omstandigheden Katholieken, die Dultsche dienst- Pater N. A. VAN RIJN. blijven tüdl? gedeeltelijk be- jury. A. Feen- maar - i; X 1 1 Eerst thana de Koninklijke beslissing verschenen De hi rod’ van afdeeling was de opkomst waren CREDITEUREN en DEBITEUR NBDEKEN IN DIVERSE LINIATUREN FATGLOF Animo. Voor de vacante betrekking van onderwijzer aan de R. K. Parochiale school alhier meldden zich zes sollicitanten aan. dragen herfst- Ondertrouwd: Hendrlkus Blok en Grietje Koofs; Klaas Visser en Tjltske Madderom: Arie Prent en Wilhelmina van der Reüden; Jan Palmers en Wilhelmina Konlng Kars Geboren: Anna Agatha, d. van Antonios Sjjs en Johanna Llefting; Johanna Elisa beth. d. van Johannes de Groot en Anna van Wonderen. Overleden: Immetje Muller, 74 jaar. De 900e student ingeschreven Dezer dagen werd aan de R. K. Leergangen te Tilburg in dit cursusjaar de OOOsts student ingeschreven; een getal, hetwelk lot nu toe nog niet bereikt was. Over de vier afdeelingen zijn deze ver deeld c’opl. Inspectie. Academie Kunsten Centraal PARIJS, 27 Maart (B T. A.) De ver dediger van Madame Hanau verklaarde hedenavond, dat de geneesheeren een ver ergering van naar toestand nebben gecon stateerd Haar verzwakking neemt begrijpe lijkerwijze toe. sij krijgt steeds meer be- noefte om te slapen De waarschijnlijke ge volgen maken ha. een gedwongen voeding ot invrijheidstelling noodzakelijk. De aanmelding kan geschieden tot en met 24 Mei as aan het adres van dr. J A. - --- str*. Keizersgracht 134 te Amsterdam. zoo wordt er genomen als De groote. Mina revolutl-nnalre bewegin; legen door den Engcische menschen Het bestuur van den Kon. Natlonalen Bond voor Reddingwezen en Eerste Hulp bü On gelukken ..Het Oranje Huis", heelt net plan gevormd om van Bondswege op Zaterdag 31 Juni as., in elke provincie een wedstrijd in net verleenen van eerste hulp bü onge lukken te houden en wel voor de provincie Noord-Holland te Alkmaar Het doel van de sen wedstrijd is: le hun, die met vrucht on- Burg. Stand. Geboren: Bernardus, z. V. Geertruijla Agatha Roobeek. Gevonden: Een schroevendraaier en een sleutel. Am Sontagmlttag 30 Mürz urn 3 Uhr wird in der St. Pranzlska-Romana-Kapelle (Laat 123, neben der St. blominikus-Kapellei eine Leidens-AndachtPgBt deuischer Pasten- predigt abgebaiten. Bitte somöglich Gesang- bücher mitbringen. Alle deutsch sprechen- den Katholiken in Alkmaar sind freundllchst einge laden. NB. meisjes haar zenden. „Witte Kruis.” Naar wjj vernemen, zal door het „Witte Kruis", aid. Andjjk de Witte Kruls-film worden veiloond. Zeker zal het dien avond niet aan belangstellenden ontbreken, waar het hier geldt een zaak van algemeen belang. Gisteravond werd alhier opgericht de On afhankelijke Tulnderspatroonsvereenlging ..Tuinders Belang" van Alkmaar en omstre ken. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren R. Ellon, voorzitter; P. J. Potgleser. secretarls-pennlngmeester; en verder de hee ren H. Doom, J. Laan en G. Keus. Burgerwacht hetgeen spr. Nadat ook de heer Boer en de verschillende winnaars gefeliciteerd had. nam de voorzit ter van de Burgerwacht, de heer de Munk het woord, om in het bijzonder de aandacht te vestigen op en dank le brengen aan de schictcommissie. Ook deze spr. wees op de toe nemende medewerking van de zijde der bur gerij. Ook de heer floersen dankte de schletcom- missie, bestaande uit* de heerenOenefaas. de Lange en Pla> voor haar werk, en hoopte dat de a s. wedstrijden met het meeste succes zouden worden bekroond De heer ter Horst, seer, van de A. P. 8. V. dankte den heer Haremaker voor d.ens woor den. bij het ultretken der prijzen en gaf de verzekering, dat de Politie de volgende maal al haar krachten zal inspannen om nog een beker ,.tn de wacht” te slepen. Ook spr. bracht dank aan de schietcommis le voor de keu rige organisatie van deze wedstrijden. heeg Oenefaas. voorz.tter van „Nim- I” bracht ook namens deze vereenlging dank en wees op het belang van het veel vuldig oefenen. Spr. herinnerde aan de pret tige samenwerking en den gee t van saam- hoorigheid. die deze avonden zoo duidelijk naar voren was gekomen, en het werken van de schietcommis ie vergemakkelijkte. De heer floersen dankte de verschillende sprekers voor hun woorden en sloot vervol gens deze bijeenkomst. Men schrijft ons De voordracht, die Jan Musch hier Maan dag 31 dezer in -Het Gulden Vlies" zal geven wordt geheel ingenomen door verzen van Adama van Scheltema. Niet alleen zal men hierdoor de gelegenheid krijgen de meest verschillende kanten van den dichter te boeren, maar men zal tevens de groote Tunpac-bonnen 1 cent voor 1 punt Pirate-bonnen 1 cent voor 2 punten Miss B anche-bonr.en 1 ct. vcor 3 punt. Skatch-bonnen 1 cent voor 1% punt Klazlm-bonnen 1 cent voor 2 coupons J I het Engelsche gezag, die In Indle uitroep van Ghandi „Opmarsch naar zee:” is onstaan. heeft in alle groote moderne steden grooten bijval gevonden. Van alle kanten stroomen de samen om zich aan te sluiten Men ziet op deze foto de Indische natio nalisten met hun banieren In de straten van Kalkutta hakken met diamanten bezet zijn. Een der gelijke overdadige weelde, zullen rich weinig menschen kunngn veroorloven, sells.in Amerika veelzijdigheid van den voordrachtkunstenaar kunnen bewonderen. Want een behandeling van een schrijver als Scheltema is wel bjj iltstek geschikt alle facetten van een groot talent als dat van Musch te doen uitkomen. Men zal weer kunnen constateeren welk een uitnemend en zuiver zegger van meer lyri sche poëzie wjj in Musch bezitten. Men zal van zjjn sterk komisch talent kunnen genle- en en bovendien krijgt hij ruimschoots ge legenheid zijn forsch-dramatisch beeldend vermogen te uiten Fen avond van zeer ult- "enloopende grootsche kunst staat ons dus te wachten Jan Musch heeft sedert zijn terugkomst uit Indlë weer bewezen, dat wjj in hem den onbetwist NeJerlsndschen tooneelkunstenaar bezitten. Wij behoeven nauwelijks te twijfe len. dat Alkmaar hem bij zijn eerste optreden hier een waardige Ontvangst zal bereiden ALKMAAR, 28 Maart Graanmarkt AangevoSrd totaal 890 H.L. als: 76 Tarwe 9.75—10 50. 2 Rogge 250 Gerst 750—8. 390 Haver 65ff7, 61 Zaalhaver 7.50. Paardeboonen 8. Bruinen boonen 13 15. Citrcen ld. 22, Duiven ld 12—15.75. Witte ld. 2927. 1 Karwijzaad 40. 44 Blauwmaanzaad 36. 8 Diverse67 Erwten Erwten, greene (groote) 1718. idem (kleine) 8-0. idem grauwe 1024. ld. vale 20. Alles per 100 K G. Handel goed Door het comité van den W -Frieschen Kath. Landdag, werd te Hoorn de gebruike lijke jaarvergadering gehouden, waarbij 12 parochiale comite’s waren vertegenwoordigd. De afgevaardigden werden met een harte lijk woord door den voorzitter, den heer J Ocmmandeur van Wognum verwelkomd. De notulen door den secretaris, den heer C. Rood van Bovenkarspel gelezen werden goedgekeurd De voorzitter zegt, dat de heer C Deken van Oos’ erbïokker heeft bedankt ab bestuurslid. Spr uit zijn leedwezen hier over. doch waar tevergeefs is getracht dit besluit ongedaan te maken, wil hij onder dank voor het vele werk door den heer De ken. zooveel ja.-en lang met trouw en toewij ding voor den Landdag verricht, de redenen tot ontslag aangevoerd, eerbiedigen. Veraer zegt spr. dat nog meerdere ontslag- de als volgt: Algemeen* wetenschappen mladelb. akten: notariaat, belasting- gemeente-admln’stratie, enz.) 552 voor Beeldende en Bouwende 38; Muziek-conservatorlum 1 1; instituut voor lichamelijke, opvoe ding (opleiding gymnastiek) 47. Wegens te veel copy moet het verslag der rede van RectorA- Vis tot morgen tl““ ’iggen. In perceel Langestraat 12 opent de heer H. Baumgartner morgenmiddag een nieuwe ■sa* m optische artikelen. Dg winkel is opnieuw gestoffeerd en voor zien van stofvrije kasten en vitrines. Vooral brillen is het hoofdartikel in deze zaak, tei- w|jl er tevens een electrische reparatie- inrichting aan verbonden is. Het geschil over het diamanten hals snoer van 400000 dollars waarde, dat Na poleon eens aan Mane Louise heeft geschon ken. Is in New-York aldus opgelost, dat de juwelier vai de Fifth Avenue het aan aarts hertogin Maria Theresia van Oostenrijk heeft teruggegeven. HU heeft het voor 60.000 'iollars gekocht van eer kolonel Townsend. In de meenlng. dat deze voor de aartsherto gin optrad, en krijgt slechts L compensatie. Napoleon had het halssnoer laten maken voor zijn tweede vrouw toen de konlng van Rome was geboren. Later is het in het be zit der familie van aartshertogin Maria Theresia gekomen en in 1912 werd het aan een juwellei in Parijs aangeboden voor 1.000 000 dollars. Daar werd toen niet op Ingegaan. De gelukkige winnaars waren W. Woestenburg. A. Bergen. J_1 Dutjves. num 1 man Tz. Hierna sluit de voorzitter de vergadering den wensch. dat de voorstellen kans van slagen mogen hebben en dat de nleo- campagne In 1930 goed Inzetten moge. Aanrijding Woensdag had alhier bij de z.g. .Kromme Brug" een aanrijding plaats. Door onvoldoend uitwijken van een auto werd een motorrijder uit Hoorn genoodzaakt de Koog In te rijden, wat echter tol gevolg had. dat hij door den auto werd aangereden, waardoor de motor beschadigd werd Van een en ander werd proces —’■Mal opgemaakt. Burgert. Stand Geboren: Johannes Ge rardus. z. van G. Groentjes en E. Korsman Overleden: Hendricus Jacobus Bout, 33 j„ wonende te Amsterdam Dirk Nlcolaas Reichard. 71 j. Keuring voor den Dienstplicht De keu ring voor den dienstplicht voor deze ge meente is bepaald op 8 April, des van. te 9’-, uur te Beverwijk in het gymnastieklokaal der school aan den C. H. Moensstraat Daar aan moeten 24 dienstplichtigen deelnemen. kundigen geïnformeerd worden of verbaste ring mogelijk is en zoo ja. dan algemeen op dit gevaar te wijzen in de vakpers en m de tulnbouwvereeniglngen. De heer W DuUs vraagt of er nog een regeling Is bij kankerstrulken. waaraan de keurmeester zich te houden heeft. De voorzitter zegt. dat. wat met kanker wordt geveild, ook als zoodanig moet geno men worden. Overigens is hier geen wet cp te maken. Niets meer aan de orde zijnde, volgt ver loting van een tiental manden, beschikbaar gesteld door de N. V. Handelsraad van den L. T B i de heefen L. Komen. Th. z. H van der Vliet. W Dutjs. L Dig- P Duljves, D. Rijper en P. Kraak- gen. BU het verleenen der eerste hulp wordt in ploegen van 5 en bij net zwemmen in ploegen van 2 personen gewerkt. De beoor deel mg zal geschieden door een Jury, be staande uit 3 personen. De RK Harmonie .Bt. Caecilia” heeft be sloten deel te nemen aan het Groot Natio naal Muziek-concours, uitgeschreven door de Haarlemsche Politie muzlekvereeniglng te Haarlem Aan genoemd Concours nemen 47 muziek corpsen deel worden opgesteld. dat deze zoowel het oude als het nieuwe wegvak behoorlijk verlichten. Men zal voorts van de nieuwste vinding ge bruik maken door het plaatsen van terra*- palen, die geen onderhoud vergen en bovendien ook sierlljker aan doen. Ten slotte jwordt nog overwogen de ver lichting van de toegangswegen naar het sta tion te verbeteren door het bijplaatsen van een lantaarn in den Westelijken en in den Noordelijken toegangsweg. namen in de lucht hangen en wel dat de heeren Rood en Appelman, resp. secretaris en penningmeester zich in dezen geest heb ben uitgelaten. Ook is spr zelf door deze bacil aangetast en meent hij. dat de tijd daar is. om het presidium aan jongere en betere krachten over te laten. In de komen de najaarsvergadering kan dan een verkie zing plaats vinden. In de vacature-Deken wenscht de voor zitter nu te v xjrzlen en persoonlijk nog dit jaar aan te blijven. De heer Rood is bereid een nieuw te be noemen secretaris een jaar assistentie te vtr- leenen. terwijl de heer Appelman verklaart nog wel een jaar te kunnen blijven. Bij den heer v. d. Heuvel, ürsem. heeft deze mededeeling bezorgdheid gebaard. Reden waarom spr. vraagt naar een mo- telijk terugkomen op de voornemens der be stuursleden. De heer de Boer Obdam, zegt dgt geen be tere voorzitter zal zijn te vinden. De huidige beschikt nog immer over de noodige bezie ling voor de organisatie van den landdrager De heer Klaver. Zuidermeer. vraagt of 1 niet mogelijk zal wezen een ander, dan den voorzitter met de technische voorbereiding van den Landdag te belasten. Klaarbllikeiijz hadden voorgaande spre kers invloed verkregen op den voorzitter, die tenslotte bereid is nog enkele jaren aan te blijven Het financieel verslag wijst in ontvangsten op een bedrag van t 2318 95 en sluit met een voordeellg saldo groot f 278.43. terwijl nog een bet ste vordering ten laste van den Landdag loopende is De rekening wordt al dus vastgesteld waarop zich eenlge discus sie ontspint over den tribunebouw te Lutje- broek. In de hierop volgende bestuursverkiezing wordt in de vacature-Deken voorzien door betj^emlng van den neer Ch. v. d. Heuvel, burgemeester van ürsem Als plaats voor het houden van den vol genden Landdag wordt de parochie m de Wee re bepaald Het bestuur zal daarover in overleg treden met den Pastoor aldaar. Als datum wordt gesteld Woensdag 4 Juni as terwijl het onderwerp zal zijn: „Wat leert de kerkvervolging in Rusland aan ons." Bekwame sprekers zullen worden ultgenoo- dlgd om de de redevoeringen naast het ka rakter van een Westlriesch protest te benut ten om aan te geven hoe het communisme met zijn treungen nasleep van ellende kan worden bestreden. Na enken besprekingen in de rondvraag waarbij om het urgente vraagstuk der Kath. Westfrtesche samenwerking ter tafel wordt gebracht, dat door het bestuur in overweging zal worden genomen, wordt de vergadert!.g op de gebruikelijke wijze door den voorzitter gesloten, die hoopt op het succes en welslagen van den as. zestienden Kath. Landland in Westfrlesland. Vergadering R. K. Kiesvereeniging De voorzitter, de heer A. Duljves, heet allen welkom en betreurt de geringe opkomst. Hij had meer belangstelling verwacht, vooral omdat iemand uit ons midden een lezing zal houden. De secretaris, de heer N. van Duin, leest de notulen en deze worden na een opmer king van den heer Hof goedgekeurd. Naar aanleiding van een binnengekomen schrij ven wordt besloten 10 gulden af te aan het Dr. Schaapmanfonds. In OT vergadering had de heer A. F. G. Bor;t de vraag gesteld of het mogelijk zou zijn hier een studieclub op te richten. Het bestuur had de mogelijkheid onderzocht, en dit punt werd nu ter tafel gebracht. Gevraagd wordt wat of Jiet doel Is van eenstudieclub. De voorzitter zegt dat dit een club is waar sociale vraagstukken kunnen worden behan deld en den leden eenlge politieke kénnis wordt bijgebracht. Na eenlg over en weer praten meent de heer Borst zijn voorstel te moeten intrek ken, omdat hij zijns inziens niet de mede werking krijgt die hij had verwacht te zul len krijgen. De heer Blokdijk wil, of choon de heer Borst zijn voorstel Intrekt, toch doargaan en een studieclub oprichten. Dit gezegde wordt door velen gesteund, waardoor blijkt, dat er meerderen zijn, die een dusda nige club in het leven willen roepen. De heer C. Groot zou een ontwlkkelingsclub willen oprichten, waarop de Zeereerw. heer Pastoor antwoordt dat men dan wel lid kan worden van de Propagandaclub, daar is ge legenheid om zich te ontwikkelen, door het houden van lezingen en het stellen en be antwoorden van vragen. Ook zou men de z.g. Roe-club kunnen omvormen tot studieclub. De heer Jac. de Groot bespreekt het doel van een studieclub, doch vindt dat het op richten wel gemakkelijker zal zjjn dan het instand houden. Nadat even is gepauzeerd, bestijgt de heer Immens den katheder om Cen lezng te hou den over Joachim George Le Sage ten Broek. Na deze lezing, die onder de grootste stilte en met aandacht was gevolgd, klonk een da verend applaus. De voorzitter brengt namens v de vergadering dank aan den heer Immens en hoopt dat hjj nog vele malen in de gele genheid zal worden gesteld naar den spr. te lu.steren. Hierna worden nog eenlge zaken be- handeld van huishoudelijken aard, waarover de meeningen nog al verdeeld waren. Ook de heer Jac. de Groot dankte den heer Immens nogmaals voor zijn lezing en hoopt dat deze door meerdere zal worden gevolgd, waarna ge loten wordt met den chr. groet. 1 3 Naar ons wordt medegeoee.d. zal door een samenloop van omstandigheden de Oranje-Vereeniging de ultvoeiing van het Landspel een jaar uitstellen. Het ligt In Je bedoeling op den verjaardag van Prinses Juliana net gebruikelijk concert op het Hofplein te doen plaats nebben, terwijl het plan bestaat op Koninginnedag van dit jaar. te vieren op Zéserdag :0 Augustus, kinder- en volksfeesten te houden aan de Wilhplmina.lnHn Aan de veiling, alhier. Is heden de eer ste postelein aangevoerd door den heer J. Noord, alhier, en aangekocht door den heer Kokkes te Bergen. Tevens werd door den heer J. C. Schoen maker de eerste koude grond-spinazie aan gevoerd, die werd aangekocht door den heer C. Jol, alhier. Aanwezig aan het Bureau van Politie Langestraat en aldaar te bevragen op «alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur. de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 24, 25. 26 en 27 Maart 1930: medaille hondenhalsband met penning, automatisch pistool, portemonnale met Inhoud, kinder- jasje, rozenkransen, sleutels, handschoenen, banden van mantels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende Ingezetenen onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op: 24. 25. 26 en 2? Maart 1930: paar kinderhand?choent‘es. S Hoof. Tuinstraat 19; nagel-étul. Van Gulik Lindenlaan 103; rozenkrans tn étui. J. Schou ten. Regullerslaan 16: potlooden-étui met tn- houd, A. Denneman. Span taardstraat 18 damesportemonnale met Inhoud. J. Vlsscher Drebbelstraat 18; belastIngmerk In étui. J. Hazes. Geesterslngel 40; loopplank, pakhui? Kool. Hout til; be!a?tlngmerk, portier Ringer? Chocoladefabriek; paar sokken. T. Berkhout Zes Wielen; jongensnet. C. Peereboom. Van der Kaal?’raat la: rol gaas. B. K’ok. He’der- scheweg 22; rozenkrans. C. Kusch, v. Leeu- wenhoek'traat 8; geldstuk, B. Hoek. Wes- •erwe» 84: kinderoortemonnale met Inhoud H. de Vries. Doeten-trant 6: aardrUkskunde- cahier P. v. d. Gulik, Hutstraat 7: klnd-r- handschoen C. Wl’nker, Zeglls 83' sn*ld1e G. Lorijn. Doe'ens’raat 17; vulno’lood. M Morsch. Geest 27: bos sleutels. W. Knolwitk Heemraadrtraat 8: bus'e met ga?m'int. J B. v. d. Me’i'en. Klétn Nleuwland 29. Wannoz men weder in het bezit is van het verloren voorw<n-n. wordt men ve’rocht hi—’-an kennis te geven aan het Bureau van Politie. Gisterenavond heeft in de bovenzalen van het café van den heer v. Gijzen aan de Breedstraat de prij uitreiking plaats gehad van de aldaar op Maandag en gisteravond gehouden schietwedstrijden, georganlseeerd door de Burgerwacht. Onder de aanwezigen merkten we op den inspecteur van de Burgerwachten in Noord- Holland. den heer Haremaker, den voorzitter van de afd. Alkmaar van de Burgerwacht, den heer de Munk. Te circa 10 uur opende de wnd. comman dant van de afd. Alkmaar, de heer A. Boer- sen Sr., dezen avond en heette den inspec teur van de Burgerwachten, den heer Hare- ■naker en verdere aanwezigen hartelljk wel kom. Spr. sprak er zijn voldoening over uit dat deze wedstrijden op aangename en pret tige wijze waren verloopen. Na nog even dankbaar den steun van de burgerij van Alk maar. voor het disponibel stellen van prijzen te hebben gememoreerd, gaf spr. het woord aan den heer Haremaker, voor het uitreiken van de prijzen, (applaus). De heer Haremaker zegt, dat hij gaarne de taak, om prijzen uit te deelen, op zich heeft willen nemen. Alvorens hiertoe over te gaan, memoreerde spr. de 1.1. gehouden vergadering van de Burgerwacht, en wees weder op de groote beteekenis van dit insti tuut. Een belangrijk onderdeel van de Bur gerwacht Is. het zich bekwamen In het han- teeren van wapens, waarbij ook wedstrij den een belangrijke rol kunnen vervullen. Dan vestigde spr. de aandacht op de samen werking en saamhoorigheid die er bestaat, tusschen Burgerwacht en de Alkmaarsche politie, hetgeen spr. van groot belang noemde. Overgaande tot het uitreiken van de prij zen. wilde spr. in de allereerste plaats een woord van dank richten tot de schletcom- ir.isslp, voor de keurige wijze, waarop zij haar zoo buitengewoon moeilijken arbeid heeft vol bracht (applaus). Dan deelde de heer Haremaker mede, dat een beker en een medaille door een onbe kende waren beschikbaar ge leid; verder wa ren medailles beschikbaar gesteld, door den H. E. Deken E. P. Rengs. Z. E. Heer Pas tpor H. J. Mlckllnghoff, schietvereenlging Alcmaria." schietvereenlging „Willem Teil" en de Alkmaarsche Politie Sportvereenlging benevens een kruis door den heer Th. van Gijzen. Spr. bracht nog een bijzonder en wel verdiend woord van dank aan den heer Th. van Gijzen, voor de keurige gelegenheid, tot het houden van deze wedstrijden. Dan werden onder een toepas elijk woord de verschillende behaalde prijzen uitgereikt. De uitslag is als volgt; Korpswedstrijd Afd. 1: 1ste prijs beker. Nimrod. 347 punten; 2e prijs, medaille, Alc- maria 338 punten; 3e prijs, medaille, Willem Teil. 325 punten; 4e prijs, medaille, A.PB.V.. 263 punten. Aid. II: 1ste prijs. Kruis. Nimrod, 278 pun ten; 2e prijs, medaille, A. P. 8. V„ 219 pun ten; 3e prijs, medaille. Willem Teil. 211 pun ten; 4e prijs, medaille. Alcmarla. 191 punten Hoogste korpsschutter: de heer G. Doe- chot 83 punten, medaille. Personeel. Aid. I; 1ste prijs, H. J. Richter. 74 punten; 2e Prijs. Th. v. Gijzen 70 (4) punten; 3e prijs. Jb. Plas Sr., 70 (1) rrnten; 4e prijs, Doeschot «7 punten; 5e prijs, A. J A. Het lijk van denXgetroffene Is per politie brancard naar het; Stadsziekenhuis over» gebracht. D n bestiiurder van den auto K treft in dezen geen /schuld. Oenefaas 66 punten; 6e prijs, J. Beste- man, 65 (4 5) punten; 7e prijs, Th. v. d. Aak ter 65 (4.4) punten. Afd. II: 1ste prijs. S. Veel 66 punten; 2e prijs, K. Bottemanne 65 (2i) punten; 3e Prijs. J. Plas 65 (2.4) punten; 4e prijs, L. v. d Aakster, 64 punten; 5e prijs. Ekkel. 63 pun ten; «e prijs. A. Querelle. 61 punten. AI deze prijzen bestonden uit kunstvoor werpen. Na nog een flinke aansporing om zich in het komende seizoen duchtig te oefenen, ein digde de beer Haremaker. derwtjs in E.HR.O. heboen gevolgd m de ge legenheid te stellen, zich met anderen te me ten in het uitvoeren van bepaalde, aan net dagelijksch leven ontleende opgaven; 2e. hen in de gelegenheid te stellen door net zien handelen van andere bekwame nelpers meer te leeren: 3e. bü allen, die belang.tellen in het verleenen van E.H.B.O., deze belangstel ling te vermeerderen, doorTiun te laten zien, op welke wijze, met gearuur van eenvoud.ge hulpmiddelen, doelmatige eerste hulp kan verleend worden. Het ligt in de Bedoeling den wedstrijd te splitsen in: lè een voor eerste helpers in den gebruikeluken zin dezer woorden; 2 een voor zwemmende redders. De wedstrijd is verdeeld in klassen en gesplitst m afdeelingen voor eerste nulpvtr- eenigingen en corpsen van Brandweer, Poli tie Transport-colonnes en die der Spoor je in dienst hebben, worden verzocht Zondagmiddag naar deze preek te Wij hebben reeds ongeveer 14 dagen ge leden mededeeling gedaan van de hes) is - ■mg der Kroon, volgens welke de heer H. van Drunen als raadslid moet worden toe gelaten Eerst heden echter is in den Raad van State, afdeeling over de geschillen van be stuur, mededeeling gedaan van de betref fende Koninklijke beslissing, welke verklaart, dat bü Konlnklük Besluit ongegrond is ver klaard het beroep van den gemeente raad van Alkmaar, tegen het besluit van Gedeputeerde Sta en van Noord Holland van 13 November 1929. waarbij de toelating van den heei H van Drunen als raadslid is be volen. De heer van Drunen had verder aan herinnerd ontslag raadslia met ingang van 1 September 1929 en later te kennen gegeven, dat hü op de lüst van canaidaten geplaatst wenschee te blijven. De gemeenteraad nam het stand punt in. dat de ontslagaanvrage slechts kon gelden voor het tvdvak. 1 Sept6 Sept., omdat de zittingsperiode van den Raad op 6 September eindigde en daarna de nieuwe Raad optrad. De Kroon overwoog, dat de heer v. Dru nen klaarblijkelük bedoelde ook ontslag te nemen als lid van den nieuwen raad, welke bedoeling de raap ook neeft aanvaard, toen hü in zijn vergadering van 6 September tot toelating van zün opvolger besloot. Daar hü van zün bevoegdheid gebruik heeft ge maakt om zün verlangen te kennen te geven op de candldatenlüst geplaatst te blüven. moet hü dus toegelaten worden, nu een va catur» ontstaan is. L. T. B. afd. Langendük - Op de Woens dagavond gehouden ledenvergadering bovengenoemde t_^'7 ditmaal gering. Slechts 38 personen aanwezig. De voorzitter, de heer P. Duüves. opent met gebed en welkom en hoopt, dat de be sprekingen en besluiten van deze vergade ring nuttig mo*en zün. De notulen van de vorige vergadering wor den dan doer den secretaris, den heer Jac. Groen Az.. gelezen en goedgekeurd. Als eerste punt komt aan de orde een bespreking over den te houden bloembollen cursus. De voorzitter zegt, dat het dit jaar zeer moeilijk is ui^ dezen omtrek een leeraar te krügen: mogelük dat het een (olgend jasr beter gaat. Daarom zou er nu iets voor te zeggen zün eens enkele lezingen te laten houden. Het bestuur wil dit eens onderzoeken. Gevreesd wordt echter, dat dit wel wat duur zal worden. Toch zün de kosten misschien wel te dra gen, als er velen zich tot deelname opge ven. welke dan hetzelfde lesgeld büdragen als voor een cursus. Besloten wordt dat de zaak eens door het Bestuur zal onderzocht worden. Hierna doet de voorzitter mededeeling van een circulaire van den Voorlichtingsdienst van den L. T. B.. welke gelegenheid geeft voor het stellen van vragen voor het bedrüf en nroeven en l-’-’n^sn organiseert. De secretaris deelt nog mede, dat de be stelde Bevelanders bü hem ter afhallng ge reed staan. Hierna behandeling van de voorstalen voor de as. algemeene vergadering van de- Noordermarktbond. De voorzitter deelt mede, dat het Marht- bestuur thans zal voorstellen het marktper- centage met 0.15 procent te verhoogen en verder 0.10 procent te nemen van het 025 procent, dat de kooplieden thans ontvangen, dit alles om te komen tot oprichting van het fonds voor de nieuwe veiling. Het bestuur van onze afdeeling kan zich met de 0 15 procent niet vereenigen. Voor gesteld zal worden 0.10 procent verhooging van het marktpercentage en 0 10 procent van de kooplieden. De vergadering gaat met dit voorstel accoord. ült de vergadering gaan stemmen op om terug te komen op de thans geldende sor- teering van wortelen, daar tot heden van eenlg voordeel niet Is gebleken en deze sor- teering veel last en schade geeft Onbemerkt wordt, dat men na één jaar feite)Ijk dit nog niet kan bcoordeelen. De voorzitter verzoekt nog een jaar af te wach ten. Er wordt bovendien op gewezen, dat over deze zaak ook beslist is door de vereenl- gingen die geen belang bü deze zaak hebben Begoten wordt voor te stellen de worte len •ortaan weer te sorteeren vanaf een half ons. In de toelichting van het voo stel zat gevraagd worden aan- de vereenl- gingen. die er geen belang bü hebben, zich buiten stemming te houden. De heer P Schuifelen vraagt, waarom het voorstel om geen monsters In een ander z’n schuit te veilen, dat het vorige jaar is aangenomen niet is uitgevoerd De< voorzitter zegt, dat dit ook de aan dacht van het Bestuur heeft getrokken en dit in het Marktbestuur besproken zal wor den. Verder zal te bevoerder plaatse wor den aangedrongen op het aanschaffen van meer bascules De heer J Bergen zou willen voorstellen om na 1 of 15 Maart de uien niet meer af te stalen, om de kwaliteit beter te houden Pc s'o ten wordj dit als nunt van bespreking op de algemeene vergadering voor te stellen. Bij acclamatie worden als afgevaardigden naar de alg. vergadering van den Noorder marktbond aangewezen de bestuursleden die geen zitting hebben In het marktbestuur, n.l. de heeren D. Brt’iin. N. "Sneekes J van Kleec. C Bakker en P Berkhout, als plaats vervangers W'-puüs en P Kraakman T». De vergadering geeft ma'htiring aan het Bestuur om den Beschrijvingsbrief met de ge.vaard‘"de te behandelen Vervolgens leidt de secretaris het punt; verkoon der go-d-ekeurde aardappelen in Bedoeling is deze meer te cc traliseeren over het gehee'e keurlngsgeb'cd De details zullen later besproken worden met de leden die goedgekeurd pootgoed te verkonnen hebben Het gaat nu meer om het principe, dat ver der moet uitgewerkt wor den in een centrale Kringvergadering Eenige inlichtingen worden gevraagd wel ke nader worden toegelicht. Bedoeling Is geenszins den gewonen handel uit te sluiten, maar alles over één bureau te laten loo- pen De voornaamste punten zün hlerbü wel een uniforme prüs en goed gevoerde pro paganda De vergadering kan zich in principe met het Idee vereenigen. Bü de rondvraag merkt de heerJ. Dlg- num op. dat het gewenscht is van de leve ring van goedgekeurde aardappelen bericht te ontvangen. De secretaris zegt dat dit practisch ook gebeurt, een enkele uit zondering komt soms wel eens voor. De heer R. Kraakman Tz wüst opP het gevaar van geschoten Chineesche kool voor verbastering van andere koolroorten. Het door hem genoemde geval blükt echter ult- zonderlük te zün, echter zal eens bü des- Straatverlichting Naar wü vernemen wordt overwogen. In verband met de tot standbrenglng van de afsnijding van den Bakkummerweg de straatverlichting ter plaat se niet alleen in het nieuw aan te leggen gedeelte weg. maar ook in den bestaanden weg te verbeteren. De bedoeling is om een tweetal lantaarns de verplaatsen en te vens om op de nieuw te vormen kruispunten een tweetal lantaarns bü te plaatsen, terwtii bovendien In 1 nieuw aan te leggen wegvak een tweetal lantaarns zal worden geplaatst De lantaarns op de kruispunten zullen zóó Doodelijke aanrijding Gisterenavond omstreeks 10 uur had er jen ernstig ongeval plaats op den Kenne merstraatweg. ter hoogte van de Vier Sta ten. alhier, waarbü de 65 jarige C. Keen zwerver, genood werd. Deze man werd aangereden door den chaulleur F M.. wonende te Heiloo. d* aldaar met een luxen-auto passeerde. Zeei waarschünlük is de man plotseling den weg dwaïs over gestoken en werd door den auto gegrepen, waardoor hü op slag gedood werd Drankmisbruik schijnt ook niet vreemd aan bet ongeval te zün.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 17