CRuitenlandsch Q^Cieuivs FEUILLETON FONOERS È- HET DUITSCHE RIJKSKABINET AFGETREDEN De nieuwe Fransche Ministeries HET VERBROKEN GRAF De H. Vader woont de uitvoering bij Keert bij aan bet bewind terug? Staking van spionnen Met het oofi op den parlementairen toestand Propagandisten In warenhuizen De actie van Gandhi ingrijpen der autoriteiten? Severing houdt voet bij stuk KORT NIEUWS Madame Hanau Door den Senaat goedgekeurd ONDERWIJS De vrouw In mannenkleereu Nederl. Paedagogisch Congres Braziliaansche stad weggevaagd De Sovjet-gezant te Parijs Zijn bewaking versterkt Het plan-Young in de Fransche Kamer Gemengde Buitenlandsche Berichten Geen veel vraagt weinig. Nieuw consistorie in Mei? Een nederlaag voor de regeering Cosgrave 5 personen door een leeuw gewend De Londensche v Vlootconferentie Communistische „Unfug” e Wederom een opstand in een tuchthuis De zuster van willen Paus Pius X ziek Thuringen en het rijk Bruning Ri]kskanselier? RAD1O-OMROEP Ztf eteehca I» bruik dat alle sestwi 1151 voor Wordt steeds zwakker Gisteravond te t Mac bM! Da tentoonstelling Tien dooden, meer dan honderd gewenden HOOFDSTUK XTV. Het tweede verhaal (Woedt vervolgd). op de oommi Zoo heeft actiever Berlijn Tegen het advies van de Senaatscommissie in. en nadat de regeering de kwestie van het vertrouwen had gesteld, sprak de Fransche Senaat zich met 145 tegen 124 stemmen ten gunste van de instelling van nieuwe minis teries en onder-secretariaten uit. De ..Lavore fascist*” meldt, dat er in Mei een nieuw consistorie aal gehouden worden. Het blad noemt onder de toekomstige kar dinalen: Serafflni en Marchetti Belvagglanl van het ontwerp der oppositie de ouderdomspensioenen verhoogd Ofschoon, naar gisteren uit Parijs werd gemeld, Mme. Hanau een vrij kalman nacht heeft gehad, verzwakt zy nog steeds. Naar fractie ochtend 4 de De lersche regeering beeft gisteravond tn het parlement een nederlaag geleden ten gevolge van de aanneming met 66 tegen 64 stemmen waarbij worden. Cosgrave zal heden een Kabinetszlttlng be leggen. waarin de toestand nader onder oogen zal worden gezien. dat de oud- goed vooruit gebracht zullen worden station, dat onlangs in Var te geopend. Naar uit Kittengen gemeld wordt te in het circus Fischer een ernstig ongeluk gebeurd. In de menagerie wist een leeuw te ontkomen. Tijdens de pogln-en hem weer op te vangen, zjjn 5 personen door den leeuw ernstig ge wond. waarvan 3 zoo ernstig, dat aan het behoud van bun leven wordt gewanhoopt. Onderdrukt Nader wordt gemeld, dat de opstand door het energiek optreden van de Nationale Garde, die de bandieten met geweervuur en handgranaten bestookte. vry spoedig onder drukt kon worden. Van de muiters werden er tien gewond Tengevolge van een ontploffing in de X- stralenkamer van een ziekenhuis te Canton <Ohlo> werden verscheidene artsen en kin deren gewond. Het aantal gevallen van melaatdéïi- heid ta Marseille breidt tech zeer uit. De bladen verlangen dat de melaatechen onder in bet leproeen- het departement De stad Bom Jardin by Recife is door een troplschen storm weggevaagd. Er werden tien menschen gedood en meer dan honderd gewond. Er zijn 350 hulzen vernield. De be woners hebben de wijk genomen naar de heuvels Bet mag een merkwaardig toeval ge noemd worden, dat het aftreden van Müller juist op den 27sten Maart plaats heeft, na dat hU op denaelfden datum van het jaar 1930 na den Kapp-putsch, als opvolger van Bauer, voor den eersten keer als Ryksmi- nteter optrad. Toentertijd vormde Müller het derde ka- Mnet na de revolutie. Naar het W b. meldt, heeft Minister Severing aan de regeering te Weimar geant woord, dat hy niets aeeft toe te voegen aan zijn eerste schrijven en niets aan zijn stand punt heeft te veranderen. In politieke kringen gelooft men. dat de -gelden voor politiedoeleinden niet sullen wor den verstrekt. Duiteche Rijkskabinet kwam gtster- te zeven uur bijeen en hield een De bewaking van bet Russische gezant schap te Parijs te versterkt, omdat de gezant bevreesd is. dat de bedreigingen, welke van Fransche nationalistische zijde rijn geult. in daden omgezet zullen worden. Auto's die de binnenplaats van bet ge zantschap opreden, werden herhaaldelijk door lieden, die zich voor bet gezantschap bevonden, met gehoon begroet. Men meent te weten, dat de delegaties ter Vlootconferentie besloten hebben een comité van deskundigen In te stellen voor het on derzoeken. en zoo tnogeiyk voor het redlgee- ren van den tekst, van een Middellandsche Zee-verdrag. dat, terwijl het ver genoeg gaat om de veiligheid van Frankrijk te waarbor gen, de Brltsche regeering er niet toe zou verbinden, verder te gaan dan haar verplich tingen. vervat In de artikelen 11 en 16 van het Convenant van den Volkenbond in de bestaande veillgheidsverdragen. Een Reuter-bericht meldt nader, dat het comité van deskundigen uit Engelschen en Franschen zal bestaan. Op zoek naar een formule. De conferentie stelt tech thans volgens Reuter tot taak een formule te vinden, welke het midden houdt tusechen een zuiver con sultatief pact en een pact, dat militaire waar borgen behelst. De besprekingen hebben ten doel tot een pact In een pact te komen. Het eerste, dat alleen de Middellandsche Zee zou betreffen, zou worden geteekend door Oroot- BrittannK, Frankrijk en Italië, het tweede, van algemeener aard, zou worden getee kend door de vijf mogendheden. Men meent, dat Frankrijk door dit middel geneigd zou zijn het cijfer van zijn tonnenmaat te ver lagen en dat Amerika er door overtuigd sou zijn, dat zijn deelneming aan een consulta tief pact niet het karakter heeft van een contra prees ta tie Heftige tooneelrn Geen verdaging In den loop van de beraadslagingen in de Fransche Kamer over bet plan-Young. welke tegen het einde een groote heftigheid ver kregen, werd het voorstel gedaan om net debat te verdagen. Het voorstel, waartegen over de regeering de vertrouwensvraag had gesteld, werd met 319 tegen 363 stemmen verworpen. Het verloop van bet debat. Tardies aangevallen. Bij bet begin der Kamerdebatten verklaar de <ie rechts-radlcale ^afgevaardigde Marln zich tegen een overhaaste behandeling van de voorstellen. Daarom deed Marln een beroep op de Kamer om met de verdere behandeling van de aanhangige wetsontwerpen te wachten tot den terugkeer van Briand en tot men de verschillende bijkomstigheden van het wets ontwerp volledig zou hebben kunnen bestu- deeren. Minister-president Tardieu merkte op, dat het plan-Young en de Haagsche overeen komsten sedert September 1939 voorwerp van studie van de Kamer waren geweest. Ook Léon Blum verklaarde, dat men zich lang genoeg reeds met de ontwerpen had bezig gehouden en dat then zijn verplichtingen tegenover Duitschland diende na te komen. Marln bleef echter op zijn standpunt staan, waarop Tardieu de vertrouwenskwestie stel de. Een opgewonden woordenwisseling ont stond naar aanleiding van een voorstel van den onafhankelijk-linkschen afgevaardigde Guernet. die eveneens uitstel van de behan deling verlangde. De radlcaal-soclallst Léon Meyer riep uit dat dergelijke gewichtige aan gelegenheden niet in afwezigheid van den minister van buitenlandsche zaken behan deld mogen worden en dat het wel leek alsof Tardieu vreesde, dat niet al zijn voorstellen bij aanwezigheid van Briand zouden worden aangenomen. Herriot verklaarde, dat de leden van de Kamercommissies van financiën en van bui tenlandsche zaken slechts die partijen ver tegenwoordigen. die tegenstanders van den vrede waren. Daafop ontstond een tumult, dat bijna in een vechtpartij eindigde, zoodat de Kamerpresident de zitting voor eenlgen tijd moest schorsen. Na de hervatting vervolgde Herriot zijn rede en verklaarde, verbaasd te zijn over de proveoeerende houding van Tardieu tegenover de linksche partijen. Tardieu liet als ant woord stemmen over de vertrouwenskwestie, die hij tegenover het voorstel-Meyer tot uit stel der behandeling tot den terugkeer van Briand, gesteld had. Soulier elschte dat Frankrijk de bezet tingstroepen uit het Rijnland niet eerder terugtrok, alvorens de geéischte slechtingen geheel waren uitgevoerd. Men zou Dultsch- land thans op de proef stellen en zien, welke waarde het woord van dit volk onder een republikeinsch regime had. Persstemmen De Berlynsche bladen nemen uitvoerig stel ling tot het aftreden van het rijkskabinet. De .„Germania” schrijft o.a. dat deze crisis me er beteekenis heeft dan alleen een regee- rlngscrisls. De „Vorwaerta" schrijft voorna melijk over het toekomstige kabinet. Het blad publiceert een officieus bericht van den a d. persdienst, volgens hetwelk dr. Bruning reeds Donderdagavond door Hindenburg zou zijn ontvangen. Vrijdagmorgen zou Hinden burg den voorzitter van den Rijk-dag Loewe ontvangen. De „D. A. Z schrijft, dat de candidatuur van Bruning, die algemeen op den voorgrond gesteld wordt een poging be- teekent te komen tot een burgerlijk minder heidskabinet de partijen omvattende van de democraten tot de Duitach-natlonalen. Voor het geval, dat Bruning zelf persoonlijk het rjjkskanseilerschap niet op zich zal nemen toomt volgens dit blad de burgemeester van Essen. Dr. Brascht. in aanmerking. De „Boeraenzeitung" wijst er op. dat bet streven van een nieuwen rbkskanselier moet liggen in bet vormen van een regeering. die soo min mogelijk door partij formaties wordt belast. Het blad meent, dat Hindenburg in deae richting zoekt. De „Deutsche Tageszeltung” meent, dat politiek zoowel als zakelijk veel er op wijst, dat de rijkspresldent niet door moeizame verlang nu niets anders, dan alleen te zijn met dat tijdschrift. Ge nu als T u belieft dadelijk naar huls oC ik zal mijn tong niet meer In toom kunnen houden en nog on vriendelijk jegens u worden. Man, als gy wist, boe ik brand van verlangen! Laat mij de nummers van het Magazine zoo snel mo gelijk brengen.” Binnen het uur zouden ze er zijn, beloofde Herbert. Hjj nam afscheid, verliet haastig het sombere, zonderlinge huls en ademde diep, toen hij weer bulten, tn de friaeche lucht en den heerlijken zonneschijn stond. Dat verblindende electrische licht daarbin nen pijnigde zjjn oogen, bet zwart en schar laken, de domlneerende kleuren van al die barbaarsche pracht, prikkelden zijn gevoel en brachten zjjn zenuwen aan het werk. Maar terwijl hy in gedachten de vervallen oprijlaan afschreed, had hij toch het voor gevoel. dat het spoedig anders zou worden hier en dat het vrijwillige graf niet laag meer gesloten zou blijven. Het was bijna tijd voor bet diner, toe hij weer te Carlsford was. Ver* aat in de eet kamer met bet laatste Hepworth-nummer in de hand; Helene was nergens te teen. „T’-jj te tn den tuin." zaide Vera, in ant woord op den zoekenden blik van baar broe der. .-Het schijnt baar goed te doen. Twee maal beeft zy vanmiddag waarlijk gelachen, een aachten. mutekalen lach. Ik liet haar alleen tumchen de bloemen en struiken en ben hier gaan zitten, om het tijdschrift tn te BteL Ik ben er juist nee klaar vtomago." avond korte zitting Hierin werd besloten met bet oog op den parlementairen toestand af te treden. temiddenijk na beëindiging van de ka- ktoetazltUng begaf de RUkskanselier Her mann Muller zich naar den President der Republiek om hem het ontslag der regee- rtng aan te bieden vroeg in den ochtend van den volgenden dag was Herbert op, om nog zooveel tnoge- Itjk werk af te doen. Hij bezocht de meest ernstige patiënten en kwam tegen den mid dag terug, om haastig te lunchen Hij was alleen tn de eetkamer. Htf kou Helene teen, waar tej in den tuin druk aan het weck WM. Wederom is In de Vereenlgde Staten een muiterij tn een tuchthuis uitgebroken. Gis teren begonnen 800 gevangenen in het Staatstuchthuis van Jefferson-aty tn den Staat Missouri een opstandige beweging. In een der eetzalen werden 12 cipiers opgeslo ten De autoriteiten hebben In allerijl mili tairen gerequlreerd. Men neemt aan. dat traanbommen het eenlge middel zijn om de orde te herstellen. ..Petit Blue” verzekert, minister-president weliswaar gaat en van zijn kabinet In de Rue Marbeau adviezen kan geven en arbitrale uitspraken kan doen, maar dat hij er verre van af is on» te kunnen regeeren en eiken dag te strydem tegen een onsamenhangende en vijandige Kamer. In ovgreenstemminc met zijn medici zou Poincaré dan ook pas tegen den herfst een volkomen terugkeer aan het bewind overwegen, wanneer de groote vacantle met haar zon en sterkende warmte hgm weer geheel op de been zal hebben gébracht. De radicale „Volonté" knoopt hieraan de bittere verzuchting vast: Laten wij nu maar alleen hopen, dat het parlement in October geen beroep aal doen op den man. die een verouderd en rampzalig verleden symboli seert Reeds eenlgen tijd geleden moest gemeld worden, dat mej. Maria Sarto, de laatste zus ter van Z. H Pius X. die nog in leven ta en die sinds jaren te Rome op de Piazza Rusti- cuccl in de nabijheid van Sint Pieter in een zeer bescheiden huisje woont, zeer ziek ta. De laatste dagen is haar toestand zeer zorgwekkend. Maria Sarto ligt reeds maanden te bed en kan zich niet bewegen. De H. Vader volgt den toestand van de zieke met levendige belangstelling. Twee maal per dag ontvangt hu bericht daaromtrent en troost haar voortdurend, door haar telkens denpauaelüken zegen te schenken. Gisteravond werd in tegenwoordigheid van Z. H den Paus in de aula della Benedlzione een concert gegeven door bet zangkoor en het orkest van het Romeinsche .Augusteo". Van Vivaldi. Monteverdi en Perosi werden composities ten gehoore gebracht. Vooral de .Vespertlna” van Perosi werd op indrukwekkende wijze uitgevoerd. Z H. de Paus kwam, naar de Jdsb meldt te voet naar de aula, vergezeld van .zijn kleinen hofstaat en nam op een kleinen troon plaats. Voor en na de opvoering Met Zijne Heiligheid den concertmeester Moli nari en de soliste Laura Parinl bij zich komen en sprak hun Zijn voldoening over de uitvoering uit. Aanwezig waren bijna alle te Rome ver toevende kardinalen, het corps diplomatique, familieleden van den H. Vader en een groot aantal genoodigden. zich de Brus- selsche bediende Edgar D bil de Antwerp- sche politie komen beschuldigen, dat hU zijn vrouw op de zandvlakte van 8t Anne had gewurgd en het lijk daarna in de Schelde had geworpen. Hardnekkig houden de geruchten aan. dat Poincaré achter de coulissen bezig ta zich voor te bereiden om het bewind In Frankrijk opnieuw te aanvaarden zoodra de gelegenheid Ach zou aanbieden. Men ziet allerlei teeke- nen. <Jie daar op wjjien. o.a dat Poincaré in voortdurende particuliere correspondentie staat met Kamerleden en journalisten In zyn artikelen in de ..NarionT van Buenos Aires dicteert hjj aoo'n beetje zijn richtsnoeren aan de regeering; tijdens de jongste crisis heeft hU op president Doumerwue een be- allasenden invloed geoefend. In het oosteltjk grensgebied van Polen wordt een eigenaardige loonstrijd gevoerd Naar gemeld wordt, zijn de spionnen van de Poolscbe grenspolitie In staking gegaan. Zij vetkaren eerst weer aan het werk te zullen gaan, wanneer zij een voldoende loons- verhooging krijgen. onderhandellngen rngt de fracties tot de vorming van een regeering aal komen, doch eindelijk van zijn grondwettig recht zal ge bruik maken om zonder voorafgaande be sprekingen met het parlement een regeering te vormen uit die mannen, die hij voor bij zonder geschikt houdt voor de oplossing van de groote taak, of zjj nu tot een politieke partij behooren of niet. De „Vosslsche Zeltung" meent, dat alle waarschyn!ijl?heid spreekt voor de vorming van een nieuw kabinet, dat alleen tot stand zou kunnen komen met behulp van de groote coalitie zou Jim desnoods door het vuur zjjn gegaan en dus ging hij dadelijk op weg. Bovendien wat zouden zijn vrienden wel zeggen, wanneer bij hun zou vertellen, dat hy ge heel alleen naar Maldon Chase was ga- weest, dat hy op de bel had gedrukt en aelfs In bet huls was geweest! Wie weet, wat hjj achter die voordeur niet voor won deren zou zien! Het was trouwens nog dag licht; indlen bet donker geweest ware Helene was nog steeds in den tuin, toen Herbert terug kwam; zij wilde ook niet Jain- nen komen, voordat zij met haar werk ge reed was. Zij zag er meer levendig én op gewekt uit, zooals Zij daar stond tusechen dé vele bloemen; Herbert had haar nog nooit zoo gezien. Toen Herbert uit den tuin naar de eetkamer kwam, stond Vera hem reeds te wachten, met het wlt-zwarte tijd schrift in de hand. „Kom hier en luister nu eena, naar wat ik je heb te zeggen,” geide zij. „Welke hoofd stukken leken u uit het dagboek de meest treffende en dramatische?’ „Dat kan ik spoedig zeggen. Ik werd zeer getroffen door het verhaal van den hond, die aan zyn meester en zjjn meesteres even zeer gehecht scheen en niet wist, waarheen hij moest gaan, toen zij van elkaar scheid- den. Het ia oen heel eenvoudig, misschien anedaagsch fait, maar het ia zoo fijn en met zulk een diep gevoel geschreven, dat het mjj aeer beeft verrast en geboeid Waar om vraagt gij dat? Wellicht aangepord door de vertoogen van Moskou om de communistische agitatie wat te voeren, zijn de communisten te op de gedachte gekomen van een nieuw soort propaganda, in verband met de as. verkiezingen voor de bijdrtjfsraden. Groepjes van een twaalftal jeugdige volge lingen van Moskou dringen plotseling een groot warenhuis binnen. Hefst op een uur dat bet daarbinnen heel druk te. Zij plaatsen zich op een trap of een ander hoog gelegen punt en beginnen vandaar luidkeels bet per soneel op te wekken bij de as. verkiezingen pche lijsten te stemmen. lagavond het groote waren huis Tiets een bezoek gehad van ongeveer 15 communistische agitatoren, die om zeven uur de stampvolle afdeelingen binnen kwamen en al spoedig hun redevoeringen begonnen af te steken, tot groote woede van de eaalcbefs, die tevergeefs aandrongen op het vertrek der onruststokers. Pas toen de signalen weer klonken van de naderende auto's der ont boden politie, zochten de ongewenschte be zoekers een goed heenkomen door een achter deur. hetgen hun in de algemeens vei war- ring gelukte, zoodat de politie geen hunner kon arresteeren. een persoonlijk karakter draagt. Welnu, dlateelfde hoofdstuk, bijna sin voor zin. staat ook in het nummer van Hepworth's! Hebt gij ooit van zoo Iets vreemds en toevalligs gehoord’ De beer Forest kan zijn dagbek niet hebben geput uit dit feuilleton, omdat dit nog niet was verschenen. Blijft dus nog slechts de conclusie, dat een of andere on bekende het feuilleton heeft geput uit het dagboek van den heer Forest En wie kan dat geweest zijn?” Herbert luisterde in gedachten en knikte toestemmend. Plotseling flitste hem een ge dachte door het hoofd, sooate op een zoo ien zomeravond de bliksemstraal het don kere zwerk doorklleft. Herbert sprong op en wederom drong die gedachte, dat dwaze, ongehoorde, ongerijmde vermoeden zich op aan zijn geest, gelijk na den eersten blik semflits een reeks van vuurslangen de lucht doorboren en alles in verblindend licht doen schijnen Hij ging naar zijn werktafel en begon te bladeren in een spoorboek. „Wat gaat gij doen?” vroeg Vera, ver baasd. „Ik ga morgen naar Landen. Ik ga mijn ouden vriend, Tom Garland, den uitgever, opeoeken.” „En als gij Tom Garland grsgi otei hebt ah ik begin te begrijpen.” Juist. Ik zal Garland spreken, die op gebied van uitgaven alles weet. En als ix terugkom, aai ik weten, wie de schrijver ia van het feuilleton in Hepwortha. Officieel wordt medegedeeld: In de gisteren gehouden kabinetszltting heeft bet Rijkskabinet besloten den presi dent der Republiek het ontslag van het Ministerie aan te bieden. De Rjjkskanselier hield een korte rede, waarin hjj de samenwerking in het kabi net. ook by de oplossing van een der moel- Ijjkste kwesties, schetste. De Ministers brachten hem dank het gevoerde beleid, waarbij ook de Minis ter van Rijksweer zich aansloot. Vanwege „Het Nederlandsch Paedagogtooh Congres” wordt een tentoonstelling georga niseerd van Dinsdag 33 April tot en met Zos»- dag 37 April e.k. in de scholen van O L O. aan de Welssenbruchs: raat no. 190 te 's-Ora- venhage. De inrichting van „eze tentoonstelling is opgedragen aan bet Nat. Reizend Museum voor Ouders en Opvoeders Zij zal bestaan uit de volgende afdeelingen: 1. De ontwikkeling van het jonge ktnd. verzorging en opvoeding. 3. Overzicht van dfe organisatie van bet onderwijs tn verschillende landen. 3. Handwerkonderwljs in nieuwe banen: a lager onderwijs; b. nyverheldsonderwtja; c. club werkmodellen 4 Bchrijfkunstt in nieuwe banen. 5. Opvoeding en onderwijs In verband met het buitenleven. (Voornamelijk inzendingen uit het buitenland). 6. Literatuur op het gebied van onderwijs e.. opvoeding. 7. Teekenonderwys in nieuwe banen (leef tijd boven 13 jaar). Samengebracht door het bestuur van de sectie „Kunst in de Opvoe ding 8. Eentge opleidingen, nieuwe methoden en leermiddelen. De Amerikane" komen niet tns- schen beide. In gezaghebbende Araerikaansche kringen verklaart men. dat geen enkel verantwoorde- lyk lid der Amerikaansche delegatie bij de Fransche of Brltsche gedelegeerden heeft aangedrongen, of eenlg voorstel heeft gedaart tot het oplossen van hun problemen ter Vlootconferentie De Amerikaansche delega tie erkent, dat de problemen moeten worden opgelost door de rechtstreeks-belanghebbende gedelegeerden, en zooals de Amerikanen in het verleden niet tusschen Frankrijk en Oroot-Brlttannlé tusschenbeide zijn geko men. aoo zullen zij ook in de toekomst niet tusschenbeide komen. Men meent te weten, dat de voltallige ver gadering op 4 April is vastgesteld. De jongste berichten over den marsch van Gandhi en rijn aanhangers, die thans nog ongeveer 60 KM. van de kust verwijderd zijn, wjjzen erop, dat de autoriteiten voornemens zjjn om het plan van Gandhi uit het zee water zo t te vervaardigen en aldus tegen het zoutmonopolie te demonstreeren. te beletten. In de betrokken kuststreek is poli tie samengetrokken. Twee vragen Met betrekking tot het besluit van het kabinet tot aftreden, wordt het volgende vernomen: In de beslissende rioting van het Ryks- kabinet stelde de Rjjkskaneeller twee vra gen: le. Moet de Ryksregeering. zonder reke ning te houden met de jongste gebeurtenls- sen trachten de dekklngsvoorstellen. Bonder ré de werkloosheidsverzekering, door het parle- r ment te doen aanneasen? 3e. Indien .zulks niet mogeiijk is, moet dan het Rykskabinet aanblijven? De Rijksmlnister van Financiën, dr. Mol- denhauer, verklaarde daarop, dat wat zijn partij betrof, de oplossing van de dekklngs- kwestie. Bonder die der werkloosheids- verzekering en belastingverlaging, niet mo gelijk is, weshalve hy zich gedwongen achtte zijn ontslag in te dienen. Hermann Müller verklaarde daarop, dat er dientengevolge niets anders voor het geheele kabinet overbleef dan af te treden. Naar verluidt heeft de president der re publiek de laatste dagen nu en dan bespre kingen gevoerd met verschillende vooraan staande personen, o w. ook enkelen. die niet tot de tegenwoordige regeeringscoalitie behooren. verluidt, zal de voorzitter van de van het centrum. Bruning, heden- officieel door den Rykspresident worden ontvangen. In parlementaire kringen geeft men Bruning over het algemeen de meeste kansen om opvolger van HermafW Müller te-worden. 34. „U het niet mogeiijk, dat iemand inzage heeft gehad in uw dagboek." vroeg hij. „Zonder overdrijving kan Ik u zeggen, dat uw vriend Blake een doortrapte schurk is. Hij to daarbij een man van ontwikkeling. Waar hij misschien vrl) was. hier in huis te gaan en te komen, zooals hjj wilde JDat is absoluut onmogelijk. Blake was nooit hier, wanneer ik hem niet had laten roepen. En nooit lag een fragment op tafel of bureau Het geheele werk lag steeds in de brandkast, waaruit gy het zelf hebt ge haald en de sleutel van die brandkast droeg ik steeds aan mijn horlogeketting, zoodat niemand er bij kon komen. Blake is geheet onschuldig aan dezen diefstal” Herbert moest bet opgeven. Hij zat eenl- gan rijd in gedachten verdiept, totdat Fo rest eenlge malen met onmiskenbare bedoe ling en ingehouden ongeduld naar de deur koek- „Gij kunt nu wel gaau," aelde bij. Uk „Het doet my genoegen, dat te booren.” antwoordde Herbert „Ik heb aan Forest de zaak meegedeeld. Bi toen ik van hem weg ging, tastte ik nog meer in het duister dan eerst. Vera, het dagboek is door niesnana anders geschreven dan door Forest. Het ia beslist zjjn werk. De man was grenzenloos verbaasd, toen hij hoorde, dat betaelfde werz ergens anders verschynt en dan geraakte hij tn groote opwinding. Er is hier een geheim, dat wjj bepaald moeten oplossen. Ik heb Forest beloofd, hem dadelijk de nummers van Hepworth’s te zenden." „Ik -begrijp, dat hjj zeer verlangend to, daarvan kennis te némen," zeide Vera. „Maar houd het Jull-nummer nog hier. Hij heeft voorloopig toch stof genoeg* aan de vorige afleveringen. Het Jull-nummer met gij zelf eerst, eens oplettend leaen. oy zult dadelijk weten, waarom.” „Dan zal ik de nummers van Januari tot en met J<ml inpakken Geef me maar even een vel bruin papier en een stuk touw. Ik kan véér het middagmaal nog wel even op mijn rijwiel naar Clements Lane rijden; ik zal Jim Meadows met bet pakje naar Maldon Chase aenden. En dan moet gij mij vertellen, wat u aoo verbaasd heeft; want ik toe wel in uw oogen, dat gij een vema- sing gehad hebt." Jim Meadows wee er in bet gsbeei niet belust op, naar Maldon Chase te gaan; evenals de meeste bewoners van Carlsford bad hij ren vagen schroom voer bet ge- htomtonaige buto. Maar voor IX. Faulkner i wrimdst hst aoo echt HITSEN, 298 M. Na aar 1971 M. UitaL K.R.O.-Ulte. 8.15—9.00 Oramcfoon 11401X00 Godsdienstig halfuurtje 13 U —1.00 Gramofoon 1.00—3.00 Concert door het KRO.-Trio 3.00—8.15 Klnderuurtje 4.00—440 Esperantocursus 440—6 09 Kngelsche les 5.00—6 00 Gramofoon 6.00 Sportpr aatje 6.15 Gramofoon 6 48 Journalistiek weekoverzicht 7.00 Gra mofoon 7.10 Dr. L Heyermans: Dlphthe- ritls 740 Causerie 8.00—840 Gremn. foon (Caruso) 8.30 Concert door het KR O.-orkest o. 1. v. Joh. Gerritsen 9.40 —10 10 Concert door het Radio-Hawallan- vyftal 10.1011.10 vervolg Orkestconoert 11-1611.30 vervolg Hawaiian-muziek 114013.00 Gramofoon. HILVERSUM, 1875 M. 10.00-10.15 Mor genwijding 13.15—3.00 Concert. A.VR.O-- Ensemble 3.003.46 Causerie over Vlool- bouwkunst door J. A. Visscher Architect D. N. A Muz. medew. van Mr. H. J. van Leeuwen 346—430 Concert AVJ4O- Octet 4305.00 Sportpraatje door H. Hollander 5.00—530 Dr. J. D. Hefting- Iets over het voorkomen van de tuberculose 5 30—6.00 Dultsch: Gevorderden en con versatie 6 00 Concert door het Omroep orkest 8 00 VARA. Concert. Orkest en solisten Na afloop: Vara-Varla. DAVENTRY. 1554.4 M. 1035 Morgenwtj- dtng 11.06—1140 Lezing 130—340 Orkestconoert. W. Parsons (bariton) tjOg Orgelconcert door R. New 5.35 Klnder uurtje 6 35 Nleuwsber 7 00 Bportber. 7.06 Piano-recital door V. HelyHutchin son 7.30 Lezing 7.40 Lezing 730 Concert. S Berlin (sopraan). E. Lush (plano) 9.30 Nleuwsber. 9.45 Lezing 10 00 Diversions III m m. v. Dansorkest 110013.30 Dansmuziek. PARUS „RADIO-PARIS", 17M M. 930 Orkestconcert 13.502.30 GramofoonpL 4.50 Dansmuziek 5.20 Orkest-concert 6.55 Gramofoonpl. 9.06 Topneeiuita. 1040 Gramofoonpl LANGE^BERG, 478 M. «40—740 Gre- mofoonpl 93510.45 Gramofoonpl. 1130 Gramofoonpl. 13.35130 Orkest concert 4 505 50 Orkestconcert 740 Vrooiyke avond. Daarna tot 1340 Dans- muziek. KALUNDBORG. 1153 M. 13.06—133S Gramofoonmuzlek 3.50430 Concert. Orkest en piano 7 308 50 Declamatie, orgel en orkestooncert 9.06—10.30 Or kestconcert en declamatie 10.3011.50 Dansmuziek BRUSSEL, 508,5 M. 5 30 Gramofoonpl 8.50 Gramofoonpl. 8.35 Gramofoonpl. 8.50 Gala-concert Orkest, vocale en in strumentale solisten. ZEESEN, 1635 M. 615—140 lozingen 1301.50 Gramofoonpl. 1.503.50 Le zingen 3.504 50 Concert 4.507 30 Leringen 7 20 Vit München: Orkesteon- cert. tooneel en Jazz-Eruemble. Daarna: berichten en tot 1150 Dansmuziek Het ontslag aanvaard Later wordt medegedeeld: President Von Hindenburg beeft het ontslag van het kabinet aanvaard en Her- mann Müller verzocht aan te blijven, om althans de loopende aangelegenheden af te vtkkate. De dwaze, onverklaarbare hoop, dis Eter bert plotseling in toch had voelen opkomen, hield hem den geheelen nacht in onrust, zoodat hij nauwelijks een oog dicht kon doen. Het was zóó vermetel, dat vermoe den, dat hu het aelfs niet aan Vera durfde mededeelen. voor wie hy toch anders hoe genaamd geen geheimen had. Het eena oogenblik scheen het idee hem volkomen rationeel en gegrond, bet volgende oogenblik schaamde hy toch voor zich zelve om sulk een dwaze hersenschim. En toch bestond de kans, dat hy gelijk had. In ieder geval zou hy zich met alle beslistheid zekerheid verschaffen. In één dag kon hy alles doen, wat daartoe noodig was; voor dien oenen dag moest zijn prak tijk zich in 's hemels naara dan maar zelf Het is eindeiyk beslist, en Mms. Violette Morts to in het ongelyk gesteld. Men herinnert rich, dat ds Fédératton féminine sportive mevrouw Morris als lid royeerde, omdat zy in mannenkleeren pleegt rand te loopen. De federatie vond dit indecent en sloot haar van elke deelneming aan wedstrijden uit. Mevrouw Violette Morris, die abeoluut het uiteriyk heeft van een ietwat geaetten jongen man, die een pantalon, een vest, een jasje met boord-en-das en bovendien een scheiding tn haar keurig gepolijst haar draagt, was hier tegenop gekomen. Zy vond niets onaedeiyks in haar dracht, noeh in haar gedragingen en elschte 106.000 francs schadevergoeding -an de sportver- eenlglng. Geheel in de lyn van de zaak lag. dat Mme Morris door een man. mr. Henri Lot, werd verdedigd, terwyi de Fédération haar belangen aan twee vrouweiyke advocaten had toevertrouwd. Het kwam tot heftige debatten. De twee vrouweiyke advocaten echter wonnen het van den manneiyke; de recht bank verklaarde, dat de federatie het recht had gehad mevrouw Morris als lid te schrappen en wees haar etach tot schade vergoeding van de hand.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 2