HET IS DOELTREFFEND EIËRENPOTTEN MET WATERGLAS De Lange De Moraaz te Alkmaar Laatste Nieuws Kantonrechter „VRIESIA” v.h. JAN DE VRIES Voor den Alkmaarschen TWEEDE BLAD Rt BLADZL 1 VRIJDAG 28 MAART 1930 STADSNIEUWS Telegrafisch Weerbericht De vragen van den heer Van Dninen Voetbalwedstrijd St RECHTSZAKEN De actie van Gandhi UITGEEST in PROVINCIAAL NIEUWS Met Ingang van heden opgeheven Madame Hanau Geeft haar hongerstaking op Het demonstratieverbod Pruisen om overtollige kasgelden te storten^ in rekening-courant bij de Firma VOOR PLUSM. 120 EIEREN F 1.— Britsche troepen naar zijn hoofdkwartier Medaille voor 24-jarlgen dienst BLOKKER N.V. Drogisterij en Chemicaliënhandel Zaadmarkt ALKMAAR Telefoon 324 EGMOND-BINNEN SCHAGEN MARKTNIEUWS -- Gemeentelijke dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling Diatricte-AriMMsbevra - waarvoor een rente van »H pCt wordt, zznder berekening van omaet previsie vergoed er verslag te kennisgeving voor Kleine 1 De heer dat de worden daarna gelesen en tot plaats O. L. goedkeuring wijziging be- goedkeuring aankoop land goedkeuring «Uzlglng uit- ge- -<4.' 'r? Uien Gele Goudgele Vrijdagavond was te was BEVERWIJK, 28 Maart. Boerenkool 30 tot 70 et., spinazie 8085 et. per kist, rabar ber 24—32 et.. Idem 2e soort 1012 ct. per bos, prei 610 ct. per boa. selderie 23 ct. per bos, peterselie 23 ct. per boe, radijs 48 ct. per boe. roode kool 814 ct. per stuk, gele kool 712 ct. per stuk, witlof 10—18 ct. per Kg., spruiten 15—35 ct. per Kg., knol- selderie 35 ct. per stuk. van den kwam De (Vervolg van peg. 2 Derde Blad) A. K. S. verboden T te Avenhorn, J. de O. te Schagerbrug. J. C. B. te Wieringerwaard, J. H.. W. V. te Koe dijk. overtreding Motor- en RU wiel wet; de le, 19e en 24e leder t 2 boete of 2 dagen hechtenis; de 2e, 4e. 5e. 12e. 18e. 17e. 18e, 20e, 21e, 22e en 26e leder t 4 boete of 4 dagen Hechtenis; de 3e t 1 boete of 1 dag hech tenis; de 6e. 11e en 27e ieder f 7 boete of 7 dagen hechtenis; de 7e, 9e en 15e ieder t 3 boete of 3 dagen hechtenis; de 13e f 25 boete of 25 dagen hecntenis; de 14e f 8 boete of 8 dagen hechtenis; de 23e f 2.50 boete of 2 dagen hechtenis; de 25e t 5 boete of 5 da gen hechtenis. Op Maandag 31 Maart ks. zal aan den adjudant-onderotflcier van het 16e Regi ment Infanterie, gedetacheerd bjj het Voor- oefenlngslnstltuut Landstormverband Alk maar. den zilveren medaille voor 24-Jari^en dienst worden uitgereikt door den Majoor J. A Brederode. Commandant van vorenge noemd Verband. aoNOAGSSLUITING APOTHEKEN Op Zondag 30 'Maart zal de apotheek van Mevr, de Wed. P. A. F. Schouten, Verdron- kenoord 121, geopend zijn, de andere apo theken zijn gesloten van Zaterdagavond 9 uur tot Maandagmorgen 8 uur. De apotheek, die den Zondagsdienst heeft, ia gedurende de geheele daarop volgende week 's nachts geopend. De andene apothe ken zijn behalve 's Zondags en op feestdagen ook gesloten op werkdagen van des avonds 6 uur Cs Zaterdags 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. Handleiding voor praeOaehe WINKELIERS- BOEK HOUDING. door 8. J. A. Keesom. Prfja met bijlage M eent. BU aankoop van boeken, gratia VAN POTTEN OORTMEIJKK PAYGLOF Woning- over het December PURMEREND.28 28 Maart. .Afslagveree- nlging Beemster, Purmerend en Omstreken AardappelenBlauwe 0.660.76 per 25 Kg Aardbeien 6—11 per 100 stuks; Witl lof f 3—17 per Kg.; Roode kool f 2.60— Hoogste stand 766.4 te Vardö. Laagste stand 7223 te Seydisf jord. Verwachting: krachtige tot matige Z. W. tot Westelijken wind, meest zwaar bewolkt. Aanvankelijk, nog regenbuien. Overdag iets koeler. PARIJS. 29 Maart Nu het proces tegen dé vroegere eigenaresse van de „Gazette du Franc", madame Hanau, en haar medeplich tigen weldra zal aanvangen, te een nieuw* wending in de zaak ingetreden doordat ma dame Hanau haar b-na~4 weken volgehou den hongerstaking heeft opgegeven. De strafkamer had 3 geneseheeren opgedragen haar nogmaals te onderzoeken, zij maakten madame Hanau erop opmerkzaam, hoezeer haar houding haar nadeel zou berokkenen, ten eerste omdat zij lichamelijk In een uitge- putten toestand kwam te verkeeren en ten tweede, omdat zjj den indruk wekte, alsof zfj zich door haar hongerstaking aan den arm van het gerecht zou willen onttrekken. Zij belofoden haar een voor tiaar gunstig rap port uit te brengen, wanneer zij de staking opgal en zich bereid verklaarde, weer voed- sle tot zich te nemen. Op deze voorwaarden gaf madame Hanau zich gewonnen en nog gisteravond gebruikte zij voor het eerst weer eenlg licht verteerbaar voedsel. irren ist menschlich Een chauffeur van de melkfabriek „Neer- landia” te Stompentoren, de heer Corn. V., had opgemerkt, dat op zijn rijbewijs geen datum van beëindiging voorkwam en kwam nu zeker tot de meening, dat dit rijbewijs eeuwig geldig was. van welken waan hij echter heden door een veroordeeling tot f 3 boete of 3 dagen radicaal werd genezen. zaak, dat heerschende of vermeende mis standen maar flink zullen gehekeld worden, ten einde een gezonde toestand te verkrij gen. De aanvoerders wil spr. verzoeken en opwekken tot het steunen van de regeling, welke de handel zal Invoeren. De heer F. Blaauw geeft in overweging om eventueele abuizen aan het bestuur ken baar te maken De heer J. Stam vraagt hoe het gaat, wanneer koopers door hen gemijnde pro ducten niet accepteeren, welke voorvallen ■eer grievend zijn voor de aanvoerders. De heer P. de Jong zegt, dat dergelUke gevallen veelal liggen aan een foutieve of geheel ontbrekende aanwijzing van het ar tikel, dat gepresenteerd wordt De veiling!voorzitter zegt dat het bestuur zorgen zal voor een goede aanwijzing van het te verkoopen product. De aanvoerders Wer ken hiertoe mede door de goede sorteerlgn op da labels aan te geven. De kooplieden wil spr. verzoeken, meer stilte tijdens het veilen te betrachten. Verder doet spr. een beroep op de aardappelteelere. ook van uit Oosterblokker dit product ter veiling aan te voeren, dan kan zeer zeker ook daarvoor een goed resultaat worden verwacht. De nieuwe regeling inzake net sortiment zal In den eer sten tijd mogelijk wel oorzaak tot het geven van keur zijn. Spr. hoopt tntusschen dat zulks geen oorzaak moge wezen om de veiling ter plaatse te negeeren. De heer W. Sljp vraagt een circulaire te verspreiden, waarin het sortiment duidelijk wordt aangegeven. De heer Blaauw zegt, het bestuur heeft niet de bedoeling de leden er te laten in- loopen. Daarom zal t. z. t. de noodtge voor lichting worden gegeven. De heer P. Ruljter zou krasse maatrege len wenschen, om de orde onder het koo- persgilde te vestigen en te bewaren, zoodat geen, de uitvoerders schade toebrengende uRroepen of aanwijzingen, meer zullen voorkomen. Ook zou deze spreker de aard appelen onder K verplichten aan voer willen rangschikken. De heer J. Pennekamp wenscht eveneens uit artikel er bU te voegen, en wel om reden de aardappelprijzen bU ’t voldoenden aan voer in Blokker even goed worden behaald ting 1930. Ged Staten: school. Ged. Staten ".rooting 1929. Ged. Staten H Raven. Ged Staten: breidingsplan. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Maart (Langendijker Groentenvelling) In de heden gehouden veilingen werd brtaald voor: 87000 Roode kool 2e soort f 5.9010, 84000 Gele kool f 4.20—8.70. 73.000 Deensche Witte kool f 2.20—3.10, 1500 Bleten f 1.50— 1.70. 4700 Uien f KSO—160, grove f 1.50— 1.60. ALKMAAR 29 Maart 1930 Veemarkt 18 paarden f 150280 23 melkkoeien f 300 410; 348 nuchtere kalveren f 718; Idem fok f 1225; 111 overhouders f 3037 6 schram men f 34 83 biggen f 24—30 5 bokken en geiten f 210. Handel stug. De heer Van Drunen deelt ons mede, dat hij de vragen, die hij 17 Maan U. aan B •n W. gericht heeft, intrekt. Gelijk wjj reeds berichtten hadden B. en W. besloten, deze vragen voor kennisgeving aan te nemen daar de heer Van Drunen rog niet als lid van den Raad was toege- latain Het verdere verloop Zooals gemeld, werd Donderdagavond de vergadering betreffende de velllngsbelangen te Oosterblokker gehou den. Deze avond werd eveneens gepresideerd door den heer burgemeester Oostveen, welke, evenals zulks te Westerblokker plaats had. een korte inleiding gaf omtrent het doel der bijeenkomst, om daarna bet woord te laten aan de vergaderden. De heer E. v. d. Laan acht zich ver plicht een kleine opmerking te moeten maken, omdat er bjj sommigen een misver stand heerscht. Enkelen zijn van gedachte, dat het gaat om de veiling op te heffen, terwijl anderen meenen, dat deze vergade ring ten doel heeft de veiling om te zetten in sen gemeentelijk bedrijf. Niets is minder waar dan deze voorstellingen De heer C. P. Jong uit zich vrijwel in dezelfde bewoordingen als Woensdag te Mesterblokker gesproken, waarna de voor zitter het voorstel betreffende verplicht vei len nog nader toelicht. De heer Jb. Schaper heeft van enkele per sonen grieven gehoord over prijsverschil met andere markten en over toepassing van keur en korting op uitbetaling. De heer O. Smit uit sieh in denzeltden geest over hem opgelegde keur. Waar hem zulks elders nimmer overkwam, heeft qpr de veiling m Blokker den rug toegekeerd. De voorzitter zegt, dat ook op andere vei lingen klachten voorkomen. Deze gevallen moeten echter geen redenen zijn om een veiling te passeeren. Dat ze hier geult wor den. heeft wel zin. Het bestuur kan er wel licht voordeel uit trekken, om de veiling tot hooger peil op te voeren. Bij een neerhalen zullen echter velen spijt hebben, zoo niet direct, dan toch zeker Indirect. Reeds In de nabije toekomst zal de gemeente In groot- sche plannen worden betrokken, bij de uit voering waarvan tekening wordt gehouden ot er een bloeiende veiling dan wel een min der goede instelling bestaat. De heer J. Bot juicht het keursysteem toe. dit maakt de instelling gezond. Zonder keur zal de veiling in zeer korten tijd ten gronde zjjn. Overal valt in dezen geest iets voor. Dit moet niet verkeerd worden opgenomen, doch tot leering strekken. De heer P. de Jong Is verblijd over de groote opkomst, ook op dezen avond, roo dst ook thans een echte propaganda kan uitgaan. Spr. hoopt in hst belang van dt Het mag de achterzijde ook aan niets ontbreken Een te H.H. Waard als inwoner ingeschre ven heer, de melkrijder Pieter H-, mocht in den avond van 22 Maart op den Oost dijk met onberispelijke vaardigheid al chavffeerende. de meening zijn toegedaan, dat zijn melk- auto in behoorlijken toestand verkeerd», het bleek echter helaas, dat achterzijde, letter en motornummer onverlicht waren ten gevolge een defect van het roode achter- lapnpie. Hij werd dientengevolge veroordeeld tot een geldboete van f 4 of 4 dagen. Hij beriep zich op zijn onwetendheid doch vergeefs, want het is met een motorrijder zoo gesteld, dat hij aan de wieg moet kunnen zien, of de baby een schoonen luier noodig heeft. De zuinigheid, die wijsheid bedroog De heer J. P. v. d. K-, tuinder re Alkmaar, had onlangs voor het enorme bedrag van 5 gulden een rijwiel, samengesteld uit alle des lands bijeengebrachte onderdeelen gekocht, doch moest op ai Maart ontwaren, dat deze overigens zeer prijzenswaardige zuinigheid hem toch geen voordeel bracht, daar de remmen van zijn ook nog met een freewheel bedachten rammelaar, alle werking weiger den, te dier zake procesverbaal werd opge maakt en hi] heden werd veroordeeld f 3 boete of 3 dagen. (Gedeeltelijk gecorrigeerd). wt/wu Zekere heer Jan B.. afkomstig uit den Haig doch bedeeld me' een zwerflustige natuur, bevond zich op 20 Maart te Alkmaar op be zoek bij familieleden, die zoo met het weder zien waren ingenomen en hem zoo overvloe dig onthaalden op geestrijk vocht, dat de heer B.. in de buitenlucht gekomen, door zijn waggelenden gang, ruiken naar sterken drank en spreken van wartaal, de welbe kende teekenen van artikel 453, dar een surveilleerend agent, die hem op den Geester Singel opmerkte, niet mocht nalatan zijn instructie te volgen en den beschonkene ter ontnuchtering naar de daarvoor Destemde totaliteit over te brengen. Hiermede echter was de connectie nog met afgeloopen. Er volgde nog een strafvervolging en veroor deeling tot f 3 boete oi 3 dagen van dit slachtoffer van zoo zeldzaam voorkomende familie hartelijkheid. en geheel. De heer C. P. Jong is verblijd en ziet met genoegen dat door het gemeentebestuur en door den burgemeester niet het minst, zoon milde steun Is gegeven voor het be reiken van het beoogde doel. De voosltter zegt dank voor deze waar- deerende woorden en zegt in zijn verwach tingen te zijn overtroffen. Met den wensch. dat God aan allen een vruchtbaar ja ar moge schenken, wordt door spr. de vergadering gesloten. WARMENHUIZEN. 29 Maart f 130—1.60. Groote Uien f 150—1.60, kool f 9.808.50, 2e soort f 7, f 4.60. Roode kool f 610.50, 2e soort f 5.80 8.10, Uitschot f 34.50, Kleine roode f 4 80. Deensche Witte kool t 1.903, 2e soort t 1.702. Bloembollencultuur Deae vereeniging hield Donderdagavond hare ledenvergadering tn café Apeldoorn. Van de 50 leden warén behalve 3 bestuursleden slechts 13 leden aanwezig. De voorzitter opent de bijeenkomst met een welkom en de beste wenschen voor het jaar 1930. aangezien dit dé eerste ver gadering in dit jaar was. Voor de vereem- glng was het afgeloopen jaar gunstig, daar het ledental met 10 toenam. Bovendien was dat jaar nuttig voor de vereeniging dooreen tweetal lezingen, de heer Van Slochteren had gesproken over tulpenteelt en de heer Van Egmond over de teelt van narcissen. Beide lezingen waren flink bezocht en had den practische waarde. Na dit openings woord worden de notulen der vorige verga dering gelezen en goedgekeurd Over de kwestie van het verkoopen der bollen per H L. of bij het gewicht heerschte verschil van gevoelen, daarop werd dan ook niet -verder ingegaan. Kooper en verkooper kunnen deze zaak naar eigen inzicht rege len. Ook kwam de wrataiekte nog eens ter sprake. De aardappelsoorten. die daarvoor het meest vatbaar zün, komen hier echter weinig voor, aoodat een verbod hier niet dringend noodig Werd geacht. Onder de ge meente Castricum zal echter een aardappel- proefveld warden aangelegd. Daar dit kosten meebrengt, wordt de afd. verzocht een adres om subsidie tot het gemeentebestuur te richten. Hieraan zal worden voldaan. Tot afgevaardigden naar de algemeen? vergadering worden benoemd de heeren C. Baltus en Ant. Klaver. De penningmeester deelde mee. dat de ontvangsten hadden bedragen 85.35, uitga ven 3352, batig saldo f 51.83. Bjj de rondvraag spreekt de heer 3. Zuur bier over de vergoeding van de afgevaardig den. die htj te laag vond. De vergadering beschouwde de vertegenwoordiging meer als een eerebaantje, en liet alles bü het oude. Hierna dankt de voorzitter de aanwezige leden voor de prettige besprekingen en de goede samenwerking, en vooral den secre taris voor zjjn vele werk. Daarna werd de vergadering gesloten. De leden kregen toen gelegenheid manden te bestellen. Ook de niet aanwezige leden kunnen zich nog opgeven. Een reus Vrijdagavond was on ons Marktplein een reuzen paling te b?v ?n- deren. Volgens deskundigen was h't een schulpzeepaling; hij woog ruim 45 no’ d en was 1.60 Meter lang. De heer A. Vos. van Callantsoog. bad deren vlsch volgens zijn verklaring ’s morgens in een fuik gevangen en bood hem nu te koon aan i 50 cent per pond. Er kwamen ecntrr geen liefhebbers opdagen. als elders. De heer H. Bruin verheugt zich in de goede harmonie, welke er op deze verga deringen neerscht en in d» opbouwende critiek, die valt te beluisteren Spreker brengt dank aan de leidende be sturen. welke gezamenlijk tot het initiatief zijn gekomen. De leden wekt hjj op om door eendracht sterk te zijn. De heer C. Schouten zegt, dat het. met het toepassen van keur in hét Zuiden des Irnds geheel anders en gestrenger toegaat. Niet de aanvoerder, doch het veillngs- bestuur stelt daar het sortiment der aan- gevoerde producten vast, waarvan de uit slag zonder meer wordt aanvaardt. Daar valt men niet over benulligheden als hier vaak voorkomt In antwoord op hetgeen de heer A. Groot te bende heeft gebracht, inzake het afkeu ren van zijn aardappelen te Blokker en waar van dezelfde partij elders geen last werd ondervonden, zegt de veilinglelder de heer Sluis, dat zulks moeilijk denkbaar is. omreden alle exportvelllngen onder contróle staan van het U. C. B. Het is moeilijk aan te nemen, dat eenzelfde ambtenaar diverse methoden zal toepassen op de verschillende veilingen Intusschen zal ter bevoegder plaatse hierover wórden gesproken. Nog vraagt spr. medewerking door duidelijke ver melding van de hoeveelheid en soort van het product op de hoofdlabel en iedere colly van den naam van den aanvoerder te voor zien. Bij afwijking hiervan komt het pro duct niet in veiling. Na de vele discussies wordt t voorstel tot vrijwillig verplicht veilen met meerderheid van stemmen aangenomen, terwijl de overi gen zich vrijblijvend wenschen te houden. De voorzitter constateert, dat thans een 100-tal Ingezetenen zich bereid heeft ver klaard voor verplichten aanvoer, welke perso nen tot een nadere bespreking zullen wor den uitgenoodigd. d. Laan vertrouwt, dat de vóórstemmers de anderen zullen aantekken zich met hen zullen oplossen tot één Wielrijders, mijdt te Bergen bet fietsen op de wandelpaden Te Bergen is het wielrijden op paden én wegen ungeduid met het bordje verboden wandelpad, niet geoorloofd en strafbaar gesteld. Zooals een bediende van den heer Buis man, bakker aldaar, de heer R. A H., die uit onbekendheid met de verordening zich aan overtreding schuldig maakte door een strafvervolging moest ontwaren. Zelfs de bijzondere omstandigheid, dat hij op weg was geweest om den heer kanton rechter van versche en croquante tafel- broodjes te voorzien, was niet bij machte te verhinderen, dat hij tot f 0.50 boete of 1 dag werd veroordeeld. Wielrijders zullen echter wel doen, zich aan dat voorbeeld te spiegelen. BERLIJN. 29 Maart Naar van welin gelichte zijde vernomen wordt, zal met in- 1 gang van heden het demonstratieverbod in geheel Pruisen worden opgehevwa. Volslagen gebrek aan departe- menteele samenwerking Nog altijd worden- te Alkmaar doof de oesteilers van den telegram- en telefoon dienst gebezigd de praehistorische olie- rijwiellantaarntjes. die door eiken schok of windvlaag uitdooven. Gevolg dat meermalen op het rijwielbij avond bestellers worlen aangetroffen, die niet van de voorgeschreven helder brandende lantaarn zijn voorzien. De lantaarn ts er minus het licht en de politie, uitgaande van het neutrale stand punt gelijke monniken, gelijke kappen verzuimd niet proces verbaal op te maken. Ten gevolge van deze plichtsbetrachting stond dan heden terecht een 46-izrige telegrambesteller, de heer H. D. wonende te Bergen en in dienst bij het T. en T. kantoor le Alkmaar. Hij was in den avond van ao Maart, toen hij een telegram bestellend fietste op den Schermerweg en zun voor wereldlijk lantaarntje, dat. meenen wij nog gestookt wordt met patentolie. hem weer had beheven. door een agent van politie gecalangeerd. De neer D.. die niet ver stoken is van een gepaste vrijmoedigheid gaf zijn verbazing te kennen Jat hij éls ondergeschikt imbtenaai de dupe werd van de weinige .overeenstemming die er heerscht tusschen de JefArtementen en hij de man was die de boete zou moeten betalen. De directeur wenscht niet dat andere lan taarns worden gebruikt. Geraken zii. buiten werking dan zun de bestellers nu verplicht te wandelen wat zeei bevorderlijk is voor de vlugheid van een teiegrambestelhng. Het vreemdste is. dat Dij de posterijen deugdelijke lantaarns worden gebezigd, ver moedelijk heeft de directeur van het post kantoor meer haar op de tanden. Maar de heer D. blee. het beslist oniuist achten dat hij verplicht was uit eigen beurs boete betalen voor een overtreding die hem als het ware wordt opgedrongen. De heer ambtenaar gat als zijn meening te kennen dat hier wei.degelijk straf moet worden opge.evd. Wordt’dat nagelaten dap verviooa alle noop op de zoo nooit ’e samen werking wam dan steunt men op het teit dat 'och geen straf wordt opgelegd. Op grond van deze overwegingen vorderde het openb. Ministerie 1 boete subs 1 dag, welke strat evenwel de kantonrechter, het hiermede principieel te kennen gevende mede te gaan met de opvatting van Mt. dr Brues lack verminderde tot bet minimum ƒ0.50 boete subs x dag hechtenis. KANTONGERECHT TE ALKMAAR Mondelinge uitspraak van 28 Maart 1930 G. N. M. te Alkmaar, overtreding Trek- 'Londenwet. t 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. H. te Alkmaar, nachtrustverstoren, f 7 boete ot 7 dagen hechtenis. C. K. te Llnunen, overtreding Leerplicht wet, f 8 boete of 8 dagen hechtenis. H. v d K. te Egmond aan Zee, C. K. te Bergen, Loopen over grond; de le 1 4 boete ot 4 dagen hechtenis; de 2e i 2 ooete ot 1 week tuchtschool; de 3e t 2 boete ol 2 dagen O. O. te Alkmaar Dronkenschap, f 5 boete ot 5 dagen hechtenis. W. C. A. B J. M. A. A. B.. J. de W.. D. J. E., J M. F. A. te Alkmaar, Straatschen derij: de le, 2e, 3e en 4e tertfegave aan de ouders; de 5e f 8 boete of 1 week tucht school. J. B. te Bergen. F. P. B te Llnunen, J. J. P. S., J H. de W, C. S. te Alkmaar, over treding Arbeidswet; de le 2 maal f 7 boete of 2 maal 7 dagen hechtenis; de 2e en 5e ieder f 6 boete ot 6 dagen hechtenis; de 3e 2 maal f 2 boete of 2 maal 2 dagen hechte nis; de 4e geen strat toegepasl. J. H W. K R. A. H. te Bergen. L. v. H.. H. G. C. te Alkmaar, C. B. te Oudorp, J. S. te Amsterdam, overtreding Politieverorde ning; de le, 2e en 5e leder f 6 boete of 6 dagen hechtenis; de 3e f 0.50 boete of 1 dag hechtenis; de 4e en le ieder f 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 6e f 4 boete of 4 dagen hechtenis. - J. O. te Heiloo. J. H. B. te Uitgeest, H. D., R. W J. H. te Bergen. T. V. te Castricum. C. B. te Heemkerk. O. M. te Schoort, W. G-, J. P. <L K., N. J. S„ F. W., W. H., H. P. de L. te Alkmaar. C. K. te Stompeto- ren, G. T. 8. te Purmerend. H. de B. te Broek op Langendtjk. P. H. te Hugowaard. D P. te St Pancras, H. A te Oudorp, J. G. te Noord-Scharwoude, H. 5. Ce Hoera, J; M. B en W. stellen voor het groote lokaal van de Bewaarschool beschikbaar te stellen en dan de kinderen van de bewaarschool tn het kleine lokaal te plaatsen. Vérzoek van de Nationale Comml^te te gen 't alcoholisme om rv in 1930 weoerom verlaging van het maximum ter vergun ningen kan plaats nebben nerts? over te gaan. Daar reeds indertijd het maximum tot 8 is verlaagd, stellen B. en W voor op het verzoek afwijzend te beschikten Aldus beschikt ook de raad. Een versoek van t R. K Schootoes' uur alhier om voorschot op de gemeentelijke vergoeding overeenkemstig art. 101 c.er L O Wet 1920 over 1930 Daar de kosten van het openbaar onder wijs over 1928 per leerling f 14.95 hebben be dragen en dé R.K Btjz. School in 1923 gemid deld door 371 leerlingen werd bezocht zal de vergoeding over dat jaar vermoedelljk f 5546 45 bedragen Hiernaar gerekend wordt door B en W. voorgesteld het voorschot ever 1930 te bepalen op 80 pCt. van f 5546.45 of t 4437.16 dus per kwartaal op f 1109.29. De Raad gaat hiermee acooord. Rondvraag. De hear Groot, vraagt of de bestrating in Marken-Btnnen wordt aanbe steed en of voorzitter bij dat werk rekening wil houden met het te werk stellen van bewoners van Marken-Binnen bij het uit voeren van eventueel* grondwerk. Voonitter segt. dat de bestrating te Mar ken-Binnen wordt aanbesteed en hjj met t verzoek van 't Raadslid Groot rekening aal houden Tevens deelt vdorzitter naar aanlei ding van een desbetreffende vraag van ’t raadslid Twaal/hoven nog mede, dat de be strating van Middelweg, enz. in eigen beheer en onder leiding van den stratenmaker van Kampen zal geschieden. Voor deze werkzaam heden sullen dan nog eenlge stratenmakers in dienst worden genomen. De heer Kingma vraagt naar de resultaten betreffende besprekingen over den Llmmerw. tusschen Oedep. Staten en B. en W. Voorzit ter zegt dat In deze geen resultaten werden bereikt. In verband met de kwestie .jiacht- wachts" zegt voorzitter nog. dat de huidige nachtwacht indertijd door Burgemeester van Llth als agent van politie is aangesteld. Personalia De heer W. Strieder te Am sterdam die als no. 1 op de voordracht tot onderwijzer alhier aan de Openb. School Is benoemd staat ook als no. 1 op de voordracht voor onderwijzer in de gemeente Kromme nie. LONDEN, 29 Maart De ..Daily Tele graph” ontvangt berichten uit Bombay, dat daar geruchten loopen, dat de mogelijkheid zeer groot is. dat de regeering Britsche troepen zal zenden naar het hoofdkwartier van Gandhi, in de omgeving van Ahmeda- bad. Tot nog toe kon men echter geen beves tiging dezer geruchten verkrijgen. Wel worden in verschillende belangrijke centra in Indië omvangrijke voorbereidin gen getroffen om gereed te zijn tot tegen maatregelen, wanneer Gandhi tot ernstige ingrijpende maatregelen zou overgaan. Morgenmiddag speelt A. R. C. een wed strijd tegen de nieuw opgerichte voetbal club „Go Ahead" om 2 uur op hét A. R. G.-terrein. Raadsvergadering De raad deaer ge meente vergaderde gisterenavond. Voorzit ter; burgemeester J. Cornelissen. Secretaris: de heer A. C. Roggeveen Alle leden waren aanwezig. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat de oude wo ning van den gasdirecteur is verhuurd aan Dekker; deze heeft inmiddels weer een an dere woning gehuurd in de Roosstraat. De heer Van Erp dringt er op aan. nu de oude woning van den gasdirecteur te ver koopen in het openbaar. De voorzitter zal de woning doen onder zoeken en t.zt. met nadere voorstellen ko men. Omtrent het plaatsen van een urinoir bij het station is men In ooderhandeling getre den met de Ned. Spoorwegen. Ingekomen stukken Ged Staten: verdaging beslissing begroo- - goedkeuring 14.20; Witte kool 1.40—330; Savoye kool f 1.80—16.60 per 100; Sprultkool 0.70— 4.50 per 15 Kg.; Sla 1—10 per 100 krop; Andijvie 2 10—3.70 per 100 krop; Radijs f 3.70—8.10 per 100 bos; Raapstelen 2 20 —3.90 per 100 bos; Wortelen 0.280.33 per zak; Uien 0.10—030 per 25 Kg.: Prei 2.40—12.80 per 100 bos; Spinazie I 0.00 —1 12; idem II 0.06—0.28 per 6 Kg. Appels: Westlandsche Bellefleur 22; Pre sent van Engeland 3057; Zoete Belle fleur 23 per 100 Kg. ALKMAAR, 28 Maart Exportvelllng. Bloemkool 17 ct. per stuk. Boerenkool 1.20 5.20 per 100 stuks, gele kool 6.10—11.40 per 100 stuks, kropsla 730—10 70 per 100 stuks, knolselderle 11.60 per 100 stuks, prei 2.60 6.10 per 100 bos. postelein 1.78 jier bakje, radijs 230 per 100 bos. roode kool 5.20—11 per 100 Kg., selderie 13.10 per 100 bos, spinazie 0.250.61 per bakje, spruiten 12 32 per 100 Kg uien 130—1.90 per 100 Kg., witlof 5.20—8.90, idem 2e kwal. 3.10—4.80 per 100 pond. NOORQ6CHARWOUDE. 29 Maart 1930 1200 Kg. Uien. Grove uien 1.50; Uien 1.10; 5000 Kg. Peen (groote) 1130 kleine 0.40—0.70; 243.200 Kg. Roode kool 580—10.50 39.000 Kg. gele kool f 7—830; 320 900 Kg. Deensche Witte kool 130— 3.10. OBDAM. 28 Maart. „De Tuinbouw." 15700 K G. roode kool f 6.30—0.10; 7000 K.G. gele kool f 6.80—7.80; 1500 K.G. witte kool f 2.90; 2000 K.G. uien f 0.70—0.80. nader een begroo- Bis dat qui cito dat Wie spoedig helpt, helpt dubbel Dit gevleugeld woord van Publius Syrius 13 in geenen deele van toepassing op de vlugheid van de arbeidsinspectie, waar het geldt het verleeoen van biizondere arbeids vergunning. De J. H. de W. en zijn compag non. meubelfabrikanten te Alkmaar konden daarvan meepraten. Het was op 19 Maart noodig over te werken door een ingek men spoedbestelling, vooral omdat de firmaeeni- gen tijd aan gebrek aan arbeidskrachten had gelaboreerd. Een vergunning was bereids aangeyraagd. doch arriveerde na langdurig onderzoek en alliberatie ongeveer 14 dagen te laat. De firmanten waren dus zakelijk verplicht, de wet te saboteeren, zooals de heer de W., die beden terecht stond, nader toelichtte. Zoowel de ambtenaar als kanton rechter waren evenwel, na het kennisnemen van deze uiteenzetting, hei volmaakt eens. dal de rechter aan hei bevorderen van een dergelijke ondoelmatig transigeeren en amb- telijken rompslomp niet mocht medewerken en werd op deze overtreding geen straf toe gepast. Van je familie moet ie 't maar hebben Di« vfcoeg geen bescher- mende^*uniform De beer Jacob H., tuinbouwer te Koedijk, wens carbid-rijwiellantaarn in den avond van 20 Maart op den Helderschen weg door het rijden over hobbelige tramrails was „fitgewipt" kwam er minder voordeelig af en werd deswege veroordeeld tot f a.50 boete of a dagen. ALKMAAR, 29 Maart Piepkulkenmarkt Aanvoer 3600 stuks, prijs f 1.47Hf 135. Handel vlug. ALKMAAR, 29 Maart. Eier- en Boter markt. Fabrieksboter le soort f 0.75035, ld. 2e soort f 0.70—0.75, Eieren groothandel 1 4.50435. Eendeieren f 4.10. neme is ultaluitend van 912 en Maandag en Donderdagavond van 7—8 uur. De directeur van bovengenoemden Dtetut maakt bekend dat heefen de navolgende werkzoekenden zjjn ingezehreven 3 bakkers, 2 bankwerkers, 2 betonwerken. 3 bloemisten, 1 boekbinder, 3 chauffeurs 1 drukker, 15 grondwerkers. 1 kantoorbedien de, 1 ketelmaker. 3 loodgieters, 4 opperlieden. v 6 pakhuisknechts, 1 reiziger. 9 sigarenma kers, 2 sigaren-sorteerders. 1 tabakbewer ker, 1 schoenmaker, 3 stokers 3 tuinlieden, 2 timmerlieden. 51 losse arbeiders Geplaatst; 2 steenbikkers, 4 grondwerkers, 1 mach, houtbewerker, 1 metselaar, 1 meu belmaker, 1 opperman, 1 stoffeerder, 11 losse arbeiders. Alkmaar, 38 Maart 1930. De Directeur voOrnoemd ED. d. HEUVEL Raadsvergadering Gistermiddag kwam de Raad in voltallige zitting bijeen. Voorzit ter heette in het bijzonder welkom het raads lid P. Twaalfhoven, die na eenlge maanden ongesteldheid wederom de Raadsvergadering bl] woont. De notulen vastgesteld In verband met deze notulen dankt de heer P. Twaalfhoven den voorzitter voor de har- telljke belangstelling, van hem tijdens zijn ziekte en nu bij zijn terugkomst In den Raad ondervonden. Hierna aan de orde de Balans bouwvereentging „Goed Wonen" tijdvak 20 December 1928—19 1929. Deze balans sloot met een déficit van 451836, waarvan door het Rijk en y, door de gemeente gedragen wordt. B. en W. stellen voor deze balans goed te Ged. Staten: goedkeuring besluit süchtlng Zaterdagavondmarkt. Van net oestuur der Stichting Landarbei- derswet Is het verslag Ingekomen met ba lans, winst- en verliesrekening over 1929. Van Jan Kater is bericht ingekomen dat hU zijn verzoek om rtjksvoorschot ad f 250d ingevolge de Landarbeiderswet Intrekt. Van den Minister van Financiën een be richt, dat net verzoek niet voor Inwilliging vatbaar bleek. Van de Muriektuincommlssie mgekomen over 1929. Een en ander wordt aangenomen Met het stofvrij maken onzer wegen sal een proef worden genomen op de Spoorlasn en het Stationsplein. Bij de kascontrole der gemeente-ontvanger op 13 Maart j.l. uleck dat in kas moest zjjn en ook aanwezig was f 27.21496;^. Er was f 0.06 kasverschil. dat volgens den ontvanger is ontstaan bjj het wisselen. Bouw van een kantoor voor den Rük»- ontvanger. In verbend met den brief van den heer Inspecteur der Directe Belastingen, 2e Afd, te Alkmaar, waarbij wordt bericht dat het Rijk een huurtUd garandeert van 10 jaar en niet van 15 jaar. B. en W hebben de eer den raad voor te stellen zijn besluit d.d. 14 Februari j.l. ten aanzien van de onderwerpelljke aangelegen heid. in dien zin te wijzigen. Sommige leden bepleiten nog den bouw van een woning aan het te stichten kan toorgebouw. Hieromtrent zal nog ting worden overlegd. Tot den bouw van het Kantoor werd in middels besloten, daar deze aangelegenheid zeer urgent is. Begroeting van kosten van bestrating der Thorbeckestraot. Onder overlegging der begroeting boven genoemd. deelen B. en W den raad mede, dat zU zich, gelet op de hooge kosten en het geringe verkeer aldaar, niet verantwoord achten een voorstel tot bestrating van de Thorbeckestraat te doen. De kosten zouden f 2600.moeten be dragen. Op voorstel van den heer Van Nuland ml een onderzoek worden Ingesteld of de rfaat met teerbewerklng stofvrij is te melen. Overigens kunnen de leden zich vercenl- gen met het voorstel van B. en W keuren. Aldus besloten. B. en W. stellen voor de dwarsstraat de Burgemeester Van Nienesstraat naam te geven van Cornells Comellsstraat Na een bemerking dat dit Cornelte Cor- nellszstraat behoort te zijn, gaat de Raad met dit voorstel accoord. Benoeming van een lid voor de commis sie voor werkloozen. wegens bedanken van den heer D. Gaasbeek. Door B. en W. worden aanbevolen: 1. W Bak; 2. J. Vljlbrief. Eerstgenoemde wordt gekozen met 10 stem men tegen 1 stem op J. Vljlbrief. Vaststelling verordening tot wijziging der algem. politieverordening. Deze wijziging be treft voornamelijk het rijden op de Ijsbanen van de indertijd opgerichte Ijsclub „Uit geest." Aangz.iomen. Vaststelling verordening, regelende den werkkring der Commissie voor het Gemeen telijk Electric! teltsbedrijf- Deze verordening betreft samenstelling en werking (bevoegdheid) van deze Commissie. Door den Raad aangenomen. Benoeming onderwijzer aan de O. L school te Uitgeest. Door B. en W. zijn op de voordracht plaatst: 1. W. Strieder te Amsterdam; L. de Waal te IJmuiden; 3. P. N Stam te Zwaag. Dit advies is opgesteld in overleg met bet Hoofd der school en den Inspecteur van bet Lager Onderwijs. Met algemeene stemmen wordt no. 1 der voordracht benoemd. Verzoek van het bestuur der R. K. school om tegen 1 April as wederom een noodlokaal beschikbaar te stellen. Kostelooae bemiddeling voor werkgevers eb werknemers. Geopend van 91 en van 3—5 uur. Des Zaterdags van 91 uur. Voor watk- a io 1

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 13