HET IS DOELTREFFEND EIERENPOTTEN MET WATERGLAS Burgerlijke Stand Alkmaar F 1.— De Lange De Moraaz te Alkmaar wordt, «onder berekening van omset provisie VRIESIA” v.h. JAN DE VRIES blrtU V KU DAG 28 MAART W30 ALKMAAR PROVINCIAAL NIEUWS MARKTNIEUWS BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE 9 leden der bemanning omgekomen in i HARENKARSPEL VOOR PLUSM. 120 EIEREN Schip in een sneeuwstorm gestrand De toelating van den beer H- van Drunen als raadslid De heer Huygens blijft te ’s-Gravenhage De radicaal-socialisten Frankrijk Vereeniglng opgericht EGMOND-BINNEN De kwestie Fruytier-Huygens bij de Arbeidsinspectie BERGEN om overtollige kasgelden te storten in rekening-courant bij de Firma Doodelijke aanrijding donderdagavond omstreeks 10 uur had er een ernstig ongeval plaats op den Kenne- merstraatweg, ter hoogte van de Vier Sta ten, alhier, waarbij de 65-jarige C. K een SCHAGEN Eerste aanvoeren z UITGEEST Parlementsontbinding in Polen Oranje-Vereeniglng Provinciale wedstrijden in Eerste Hulp bij Ongelukken BLOKKER A TTiitfrlttftyi HM flyt jfejpi «v N.V. Drogisterij en Chemicaliënhandel ALKMAAR Telefoon 324 fA ts pCt. vergoed waarvoor een rente van de aanvoer worden daarna geleien en Van nemen. De begrooting van Arbeid goedgekeurd plaats O. L. goedkeuring goedkeuring wljrXging be- bedoeld. bedraagt goedkeuring aankoop land goedkeuring wijziging uit- te verslag voor kennisgeving koeten van bestrating der I I dat een gister- Zaadmarkt «ham de Koninklijke bcoltering verschenen brancard naar het Stadsziekenhuis gebracht. Oen bestuurder van den treft hi dezen geen schuld. BEVERWIJK. 28 Maart. Boerenkool 30 tot 70 ct.. spinazie 60 —85 ct. per kist, rabar ber 2432 ct.. Idem 2e soort 1012 ct. per bos, prei 810 ct. per bos. selderie 23 ct. per bos, peterselie 23 ct. per bos. radijs 48 ct. per bos, roode kool 814 ct. per stuk, gele kool 712 ct. per stuk, witlof 1018 ct. per Kg., spruiten 1535 ct. per Kg., knol- selderie 35 ct. per stuk. Donderdagavond werd alhier opgericht de Onafhankelijke Tuinderspatroongvereenlglng „Tuinders Belang" van Alkmaar en omstre ken. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren R. Ellon, voorzitter; P. J. Potgleser, secretaris-penningmeester; en verder de hee ren H. Doorn, J. Laan en G. Keus. den die raarbU wordt bericht dat bet ;üd garandeert van 10 Jaar en niet van 15 jaar. B en W hefcta BloemboUencultour Deae vereeniglng hield Donderdagavond hare ledenvergadering in café Apeldoorn. Van de 50 leden waren behalve 3 bestuursleden slechts 13 leden nnwusig De voorzitter opent de bijeenkomst met een welkom en de beste weneeben voor het jaar 1930, aangezien dit de eerste ver gadering tn dit jaar was. Voor de vereem- ging was het afgeloopen jaar gunstig, daar het ledental met 10 toenam. Bovendien was dat jaar'nuttig voor de vereeniglng dooreen tweetal lezingen, de beer Van Slochteren had gesproken over tulpenteelt en de beer kM *KBd mm knalt RMtesi, Bandleiding voor praetisehe WINKELIERS - BOEKHOUDING, door 8. J. A Keesom. Prtte net bijlage M cent. BU aankoop van boeken, gratia VAN PUTTEN A OOBTMEUER EAXGLOF Bouwplan goedgekeurd Gisteren is de goedkeuring van den Inspecteur van het Onderwijs af gekomen van het plan voor den bouw van de nieuwe R. K. Jongensschool. Wonlng- over het December Een reus Vrijdagavond was op ons Martplein een een reuzen paling te bewon deren. Volgens deskundigen was het een schunlpzeepallng. ze woog ruim 45 pond en was 1.80 Meter lang. De heer A Vos, van Callantsoog, had deze visch volgens zijn verklaring 's morgens in een fuik gevangen en bood haar nu te koop aan k 50 cent per pond. Er kwamen echter een liefhebben opdagen. In de gistermorgen Voortgezette vergade ring der Eerste Kamer heel. Minister Ver schuur toegeaegd. dat de heer Huygens -Jj de Arbeidsinspectie te s Gravenhage werk zaam blijft en niet overgeplaatst zal worden naar Maastricht. Na deze verklaring trok de heer Sllngen- berg zijn motie in. waarna de begrooting van Arbeid zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd werd. De Minister werd van alle zijden geluk- gewenscht De zitting werd verdaagd tot nadere bjjeenroeplng. In bet gisteren door hem uitgebrachte rapport over de besprekingen over de vor ming van een nieuw Poolsch Kabinet, heeft de nieuwe Kabinetsformateur, Jan PUsoeds- ki. verklaard dat hij misschien reeds binnen zeer korten tijd den president van Polen zal voorstellen, de Sejru te ontbinden en* Raadsvergadering De raad dezer ge meente vergaderde gisterenavond. Voorzit ter: burgemeester J. Cornelissen. Secretaris: denbeer A. C. Roggeveen. Alle leden waren aanwezig. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat de oude wo ning van den gasdirecteur te verhuurd aan Dekker; deae heeft inmiddels weer een an dere woning gehuurd in de Roosstraat. De heer Van Erp dringt er op aan. nu de oude woning van den gasdirecteur te'jrer- Aan de veiling, alhier, te beden de eer ste postelein aangevoerd door den heer J. Noord, alhier, en aangekocht door den beer Kokkes te Bergen. Tevens weid door den heer J. O. Schoen maker de eerste koude grond-splnazie aan gevoerd, die werd aangekocht door den heer O. Jol. alhier. Burgerlijke Stand Geboren: Nlcolaaa. zoon van Cornells Teunte Siebellng en van Pronk je Cornelissen Cornells Josephus, zoon van Cornells MooU en van Maria Ca tharina Welage Petronella, dochter van Theodorus van dor Eng en van Gerarda Maria Tromp Albertus, soon van Alber tus Vennlk en van Catharina Verduln. Overleden: Willem Polle, gehuwd met Jo hanna Alida de Waard, oud 47 jaren Jo han Smith, gehuwd met Aagje Delver, oud 35 jaren. n'euwe verkiezingen uif te schrijve^ In het algemeen acht men het niet uit gesloten, dat de parlementsontbinding reeds binnen eenige dagen zal plaats hebben. Ondertrouwd; Hendrikus Blok en Grietje Koofs; Klaas Visser en Tjltske Madderonr Arte Prent en Wilhelmina van der Renden: Jan Palmers en Wilhelmina Koning Kart GeborenAnna Agatha, d. van An tomus Sjjs en Johanna Lief ting. Johanna Elisa beth, d. van Johannes de Groot en Anna van Wonderen. Overleden: Immetje Muller, 74 jaar. Uit Reykjavik wordt gemeld, vischbotter van de Faröerellanden nacht gedurende een hevigen sneeuwstorm op de Zuidkust van IJsland is gestrand. Van de bemanning verdronken acht man, terwjjl de overige 18 man aan land wisten te komen. Een aantal hunner was er echter zoo ernstig aan toe. dat één spoedig na zijn redding overleed, terwijl een ander In levens gevaar verkeert. Het schip te geheel wrak geslagen. Naar ons wordt medegedeeld, aal door een samenloop van omstandigheden de Oranje-Vereenlglng de uitvoering van het Landspel een jaar uitstellen. Het ligt In de bedoeling op den verjaardag van Prinses Juliana het gebruikelijk concert op het Hofplein te doen plaats hebben, terwijl het plan bestaat op Koninginnedag van dit jaar, te vieren op Zaterdag 30 Augustus, kinder- en volksfeesten te houden aan de WUhalminalaan PARIJS, 28 Maart De stemming in den Senaat over de credleten voor de nieu we Ministeries en onderstaatssecretarissen, waarbij de regeering met 148 tegen 118 stemmen de gevraagde credleten kreeg, heeft niet alleen Tardleu aan een overwin ning geholpen, maar zal misschien ook een splitsing onder de radtcaal-sodallten, dia zich In den Senaat democratteche-llnkschen noemen, ten gevolge hebben. De Partij had besloten, tegen deze cro- dieten te stemmen, zoodat het waarschijn lijk te, dat diegenen, die er voor hebben ge stemd uit de parth gesloten zullen worden. koopen In het openbaar. De voorzitter aal de woning doen onder zoeken en t-Zt. met nadere voorstellen ko men. Omtrent het plaatsen van een urinoir by bet station te men In ooderbaadeUng getre den met de Ned. Spoorwegen. Ingekomen stukken: Ged. Staten: verdaging beslissing begroo ting 1930. Ged. Staten: school. Ged. Staten: grootlng 1929. Ged. Staten: H Raven. Ged. Staten breidlngsplan. Ged. Staten: goedkeuring besluit stichting Zaterdagavondmarkt. Van het bestuur der Stichting Landarbei- derswet te bet verslag ingekomen met ba lans, winst- en verliesrekening over 1929. Van Jan Kater is bericht Ingekomen dat hy zijn verzoek om rijksvoorschot ad f 2500 Ingevolge de Landarberderswet Intrekt. Van den Minister van Financiën een be richt, dat het verzoek niet voor Inwilliging vatbaar bleek. Van de Muriektuincommtesie ingekomen over 1939. Een en ander wordt aangenomen. Met het stofvrij maken onzer wegen zal een proef worden genomen op de Spoorlaan en het Stationsplein. Bij de kascontrole der gemeente-ontvanger op 13 Maart jX bleek dat In kas moest zijn en ook aanwezig was f 27.214 96 Er was f 0.06 kasverschll. dat volgens den ontvanger is ontstaan bU het wisselen. Bouw van een kantoor voor den Rijks- ontvanger. In verband, met den brief van den heer Inspecteur dgr Directe Belastingen, 2e Afd. te Alkmaar, Rijk een hi Belde lezingen waren flink bezocht en had den practteebe waarde. Na dit openings woord worden de notulen der vorige verga dering geleaen en goedgekeurd Over de kwestie van het verkoopen der bollen per HL of bU het gewicht heerschte verschil van gevoelen, daarop werd dan ook niet verder Ingegaan. Kooper en verkooper kunnen deze zaak naar eigen inzicht rege len. Ook sprake. WOGNUM, 28 Maart. ..De Volharding". Witlof, le soort f 0 150.19, 2e soort f 0.10 I 0 14, 3e soort f 0.080.09. aanvoer 2500 K G.; uien I 035; radijs f 4.80; sla I 3 30— t 5.60; spinazie f 4.20—5.80; selderie f 0 40— I 130. ALKMAAR. 28 Maart. Exportvelllng. Bloemkool 17 ct. per stuk. Boerenkool 1.20— 5.20 per 100 stuks, gele kool 6.10—11.40 per 100 «tuks kropsla 730—10 70 per 100 stuks, knoteelderie 1180 per 100 stuks, prei 2 80— 6.10 per 100 bos. postelein 1.78 per bakje, radijs 2 20 per 100 bos. roode kool 5.20—11 per 100 Kg., selderie 1—3.10 per 100 bos, spinazie 0 250 61 per bakje, spruiten 13 32 per 100 Kg uien 130—1.90 per 100 Kg, witlof 520—890. Idem 2e kwal. 3.10480 per 100 pond. De heer V. d. laan vertrouwt, dat de vóórstemmers de anderen zullen aantekken en zich met hen zullen oplossen tot één geheel. De heer O. P. Jong is verblijd en ziet met genoegen dat door het gemeentebestuur en door den burgemeester niet het minst, soo’n milde steun te gegeven voor het be reiken van het beoogde doel. De voosltter zegt dank voor deze waar- deerende woorden en «egt in zjjn verwach tingen te zijn overtroffen. Met den wensch, dat God aan allen een vruchtbaar jaar moge schenken, wordt door spr. de vergadering gesloten. het electrisch net te Waarland door aanslui ting van het perceel van W. W. Bleeker. De aanlegkosten bedragen f 120.en overeenkomstig de bestaande voorwaarden wordt een bedrag ad f 20.— van den be langhebbende voor de aansluiting gevorderd. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt z. h. st. aldus besloten. 10. Voorstel van B. en W. tot wijziging en aanvulling der begroetingen voor 1929 en 1930. Het bedrag der af- en overschrijving, be treffende de begrooting 1929 bedraagt f 533.61 Alle posten betreffen het onderwijs. De ontvangsten der begrooting over 1030 moeten worden verhoogd met t 40.en verlaagd met f 111839, de uitgaven resp. met f 360330 en f 4682.00. Overeenkomstig de voorgestelde wijdingen wordt aldus beslo ten. Rondvraag. De heer Dekker is van meenlng, dat de voorzitter zoo gemakkelijk door de ingeko men stukken te geloopen. De voorzitter merkt op, dat alle stukken ter Inzage zijn gelegd en het een kleine moeite is deze even te komen inzien. Spr. meent echter, dat de stukken niet zoo be langrijk zijn om ze In extenso voor te lezen. De heer de Vries geeft B. en W. in over weging In overleg te treden met het Kerk bestuur In verband met het afgraven van het kerk plateau ten aanzien van de verbete ring van het laantje, waardoor wellicht overeenstemming wordt verkregen. Tevens doet het spreker genoegen dat genoemd be stuur zijn houding tijdens de laatste raads vergadering heeft gewijzigd. De voorzitter deelt mede, dat in die rich ting reeds stappen zijn gedaan, echter te overeenstemming nog niet bereikt. Ook het Bannebestuur gevoelde er veel voor. De heer Dujjvls maakt een opmerking aangaande den treurigen toestand der maxl- mum-snelheidsborden. Op weg naar het raadhuis zag spr. het bord bij de brug te Kalverdjjk langs den weg liggen. Daar aan de max. snelheid niet de hand wordt gehou den, vindt spreker het maar het beste, de borden op te ruimen, want zoo is het be lachelijk. Nog nimmer te er een proces verbaal gemaakt en toch zijn er eertijds 2 chronometers voor een bedrag van f 65. aangekocht. Weth. de Groot zegt dat er wel de hand aan wordt gehouden, doch er niets mee wordt bereikt. Wat de oorzaak te betreffende den toestand der borden, is spreker niet bekend, maar door den wind komt het toch zeker niet. De voorzitter zegt, dat er tegen moedwil lige vernieling weinig te te doen, doch de politie zal opdracht gegeven worden contröle uit te oefenen en een paar maal zal een val worden gezet. Hierna doet spr. mededeellng van een schrijven van Ged. Staten, hetwelk heden te Ingekomen en waarin nogmaals met klem wordt verzocht de destijds gevraagde subsidie ad t 1500.ten behoeve der kanalisatie als nog toe te staan, mede in verband met de toezegging van den Minister van 1/3 der kosten. Spr. zegt dit schrijven kenbaar te hebben gemaakt, opdat In de eerstvolgende vergadering hierover van gedachten kan worden gewisseld. Hierna volgt sluiting. «weiver, gedood werd. Deze man werd aangereden door chauffeur F. M., wonende te Helloo, u» aldaar met een luxen-auto passeerde. Zeer waarschijnlijk te de man plotseling den weg dware over gestoken en werd door den auto gegrepen, waardoor hl) op slag gedood wera. Drankmisbruik schijnt ook niet vreemd aan het ongeval te rijn. Het HJk van den getroffene te per polltle- over- auto OBDAM 28 Maart. ..De Tuinbouw.’ 15700 K G mode kool f 6 30—9 10; 7000 K.G. gele kool f 680—780; 1500 KG. witte kool f 2 90 2000 KG uien f 0 70—080. Het bestuur van den Kon. Natlonalen Bond voor Reddlngwezen en Eerste Hulp bij On gelukken „Het Oranje Huis”, heeft het plan gevormd om van Bondswege og Zaterdag 21 Juni as., In elke provincie een wedstrijd In het verleenen van nerste hulp bij onge lukken te houden en Ivel voor de provincie Noord-Holland te Alkmaar Het doel van de len wedstrijd is: le hun, die met vrucht on derwijs In E-H.B.O. hebben gevolgd, in de ge legenheid te stellen, zich met anderen te me ten in het uitvoeren van Bepaalde, aan bet dagelijkse^ leven ontleende opgaven; 2e. ben tn de gelegenheid te stellen door het zien handelen van andere bekwame nelpers meer te leeren; 3e. bjj allen, die belangstellen in het verleenen van EHBO, deze belangstel ling te vermeerderen, door hun te laten zien, op welke wijze, met gebruik van eenvoudige hulpmiddelen, doelmatige eerste hulp kan verleend worden. Het ligt In de bedoeling den wedstrijd te splitsen in: lè een voor eerste helpers In den gebrulkelijken zin dezer woorden; 2. -een voor zwemmende redders. De wedstrijd te verdeeld in klassen en gesplitst In afdeellngen voor eerste hulpver- eenlgingen en corpsen van Brandweer, Poli tie. Transport-colonnes en die der Spoorwe gen. Bjj het verleenen der eerste hulp wordt in ploegen van 5 en bij het zwemmen in ploegen van 2 personen gewerkt. De beoor- deeling zal geschieden door een jury, be staande uit 3 personen. De aanmelding kan geschieden tot en met 34 Mei as. aan het adres van dr. J. A Feen- stra, Keizersgracht 134 te Amsterdam. deellng der bouwplannen. B. en W. stellen voor dit verzoek af te wijzen. Wel is het aantal der in het vorig jaar ter beoordeeling ingezonden bouwplan nen belangrijk geyeest, doch het gemiddelde te merkelijk lager. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt z. h. st. aldus besloten. 6. Verzoek van de afd. Harenkarspel van het Witte Kruis om de toegezegde bijdrage van f 1200 voor de wijkverpleging, die op de begrooting gesplitst werd in f 400.voor t.b.c. bestrijding en f 800 voor wijkverpleging te wijzigen In f 300 voor t. b. c. bestrijding en f 1000.voor wijkverpleging. B. en W. stellen voor aan dit verzoek ge volg te geven. De voorzitter meent uit het verzoek te mo gen opmaken, dat het eene Interne politiek der vereeniglng te, waartegen B. en W. gee- ne bezwaren hebben. u Z. h. st. wordt’ aldus beslofci VQrkrsfEsl von R 6*n W n Het verdere verloop Zooals gemeld, werd Donderdagavond de vergadering betreffende de veillngsbelangen te Oosterblokker gehou den. Deze avond werd eveneens gepresideerd door den heer burgemeester Ooctveen, welke, evenals zulks te Westerblokker plaats had, een korte inleiding gaf omtrent het doel der bijeenkomst, om daarna het woord te laten aan de vergaderden. De heer E. v. d. Laan acht zich ver plicht een kleine opmerking te moeten maken, omdat er bjj sommigen een misver stand heerscht. Enkelen zijn van gedachte, dat het gaat om de veiling op te heffen, terwijl anderen meenen. dat deze vergade ring ten doel heeft de veiling om te zetten in een gemeentelijk bedrijf. Niets is minder waar dan deze voorstellingen De heer O. P. Jong uit zich vrijwel in dezelfde bewoordingen als Woensdag te Mesterblokker gesproken, waarna de voor zitter het voorstel betreffende verplicht vei len nog nader toelicht. De heer Jb. Schaper heeft van enkele per sonen grieven gehoord over prijsverschil met andere markten en over toepassing van keur en korting op uitbetaling. De heer G. Smit uit zich in denzelfden geest over hem opgelegde keur. Waar hem zulks elders nimmer overkwam, heeft spr. de veiling in Blokker den rug toegekeerd. De voorzitter zegt, dat ook op andere vei lingen klachten voorkomen. Deze gevallen moeten echter geen redenen zijn om een veiling te passeeren. Dat ze hier geuit wor den, heeft wel zin. Het bestuur kan er wel licht voordeel uit trekken, om de veiling tot hooger peil op te voeren. Bi) een neerhalen zullen echter velen spijt hebben, zoo niet direct, dan toch zeker Indirect. Reeds in de nabije toekomst zal de gemeente in groot- sche plannen worden betrokken, bij de uit voering waarvan rekening wordt gehouden of er een bloeiende veiling dan wel een min der goede Instelling bestaat. De heer J. Bot juicht het keursysteem toe, dit maakt de Instelling gezond. Zonder keur zal de veiling In zeer korten tijd ten gronde zijn. Overal valt in dezen geest Iets voor. Dit moet niet verkeerd worden opgenoznen, doch tot leering strekken. De heer P. de Jong te verblijd over de groote opkomst, ook op dezen avond, zoo dat ook thans een echte propaganda kan uitgaan. Spr. hoopt in het belang van de zaak, dat heerschende of vermeende mis standen maar flink zullen gehekeld worden, ten einde een gezonde toestand te verkrij gen. De aanvoerders wil spr. verzoeken en opwekken tot het steunen van de regeling, welke de handel zal invoeren. De heer F. Blaauw geeft In overweging om eventueele abuizen aan het bestuur ken baar te maken De heer J. Stam vraagt boe het gaat, wanneer koopers door ben gemijnde pro ducten niet accepteeren, welke voorvallen zeer grievend zijn voor de aanvoerders. De heer P. de Jong zegt, dat dergeljjke gevallen veelal liggen aan een foutieve of geheel ontbrekende aanwijzing van het ar tikel, dat gepresenteerd wordt. De vellingsvoorritter zegt dat het bestuur zorgen zal voor een goede aanwijzing van het te verkoopen product. De aanvoerders wer ken hiertoe mede door de goede sorteerign op de labels aan te geven. De kooplieden wil spr. verzoeken, meer stilte tijdens het vellen te betrachten. Verder doet spr. een beroep op de aardappelteelers, ook van uit Oosterblokker dit product ter veiling aan te voeren, dan kan zeer zeker ook daarvoor een goed resultaat worden verwacht. De nieuwe regeling inzake het sortiment zal in den eer sten tjjd mogelijk wel oorzaak tot het geven van keur zijn. Spr. hoopt Intusschen dat zulks geen oorzaak moge wezen om de veiling ter plaatse te negeeren. De heer W. S[jp vraagt een circulaire te verspreiden, waarin het sortiment duidelijk wordt aangegeven. De heer Blaauw zegt, het bestuur beeft niet de bedoeling de leden er te laten in- loopen. Daarom zal t. z. t. de noodlge voor lichting worden gegeven. De heer P. Ruijter zou krasse maatrege len wenschen, om de orde onder het koo- persgllde te vestigen en te bewaren, zoodat geen, de uitvoerders schade toebrengende uitroepen of aanwijzingen, meer zullen voorkomen. Ook zou deze spreker de aard appelen onder verplichten aanvoer willen rangschikken. De heer J. Pennekamp wenscht eveneens dit artikel er bU te voegen, en wel om reden de aardappelprijzen by t voldoenden aan- voer in Blokker even goed worden behaald als elders. De heer H. Bruin verheugt zich In de goede harmonie, welke er op deze verga deringen heerscht en In de opbouwende critiek, die valt te beluisteren. Spreker brengt dank aan de leidende be sturen, welke gezamenlijk tot het Initiatief zijn gekomen. De leden wekt hij op om door eendracht sterk te zijn. De heer C. Schouten zegt, dat het, met het toepassen van keur in het Zuiden des Irnds geheel anders en gestrenger toegaat. Niet de aanvoerder, doch bet veilings- bestuur stelt daar bet sortiment der aan gevoerde producten vast, waarvan de uit slag zonder meer wordt aanvaardt Daar valt men niet over benulligheden als hier vaak voorkomt. In antwoord op hetgeen de heer A. Groot te berde heeft gebracht. Inzake het afkeu- rén van zijn aardappelen te Blokker en waar van dezelfde partij elders geen last werd ondervonden, zegt de veülnglelder. de heer Sluis, dat zulks moeilijk denkbaar te, omreden alle exportvelllngen onder contróle staan van bet U. C. B. Het te moeilijk aan te nemen, dat eenzelfde ambtenaar diverse methoden zal toepassen op de verschillende veilingen. Intusschen zal ter bevoegder plaatse hierover Worden gesproken. Nog vraagt spr. medewerking door duidelijke ver melding van de hoeveelheid en soort van het product op de hoofdlabel en Iedere colly van den naam van den aanvoerder te voor zien. BU afwijking hiervan komt het pro duct niet In veiling. Na de vele discussies wordt 1 voorstel tot vrijwillig verplicht veilen met meerderheid van stemmen aangenomen, terwijl de overi gen zich vrijblijvend wenschen te houden. De voorzitter constateert, dat thans een 100-tal Ingezetenen zich bereid heeft ver klaard voor verplichten aan voer, welke perso- 2S RAADSVERGADERING Vergadering "van den Baad der gemeente Harenkarzpel op Vrijdag 38 Maart 1930. des namiddags half drie, ten raadhniae. Afwezig de beer J. de Vries. Na een kort welkomstwoord van den voorzitter volgt vaststelling van de notulen van de vorige vergadering 1. Ingekomen stukken: a Proces-verbaal van gehouden kas- verlflcatie bij den gemeente-ontvanger en by den administrateur van bet tiectrtech bedrijf te Waarland Aanwerig in overeenstemming boeken resp. 374633 en f 373X6. b. Jaarverslagen over 1939 am. van dan schoolarts, van de Oommlarie tot Wering van Schoolverzuim en van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, c. Schrijven van Ged. Staten, geleidende het goedgekeurde besluit tot wijziging van de begrooting over 1939. jn. roorstel van B. en W. om In de poli tieverordening een bepaling op te waarbij houders van hondenkarren kunnen worden verplicht op schriftelijk bevel van B. en W. hun karren met honden en tuigen en met gelelde ter keuring aanwezig te doen zyn. Als voren. 8. Verzoek van J. Dekker te Tuitjenhom, om een voorschot ter bekoming van een plaatsje als bedoeld in de Landarbeiderswet. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen mits de gelden van Rijkswege wor den beschikbaar gesteld. Het bedrag hiervoor t 3450.—. Aldus wordt besloten. 9. Voorstel van B. en W. tot uitbreiding van de Ingezonden bijdrage voor aankleeding van het nieuwe gouvernementsgebouw. e. Bericht van Ged. Staten dat de reke nlng an balans voor den Warenkeurings dienst over 1928 en de begrooting voor 1930 zyn goedgekeurd. f. Rekening van den Vleeschkeuringsdlenst over 1929. sluitende met een batig saldo voor 783 79. g. Bericht van het kerkbestuur der Herv Gemeente alhier, dat toestemming wordt verleend tot afgrsvtaig van het Kerkplateau te Kerkbuurt. b. Schrijven van Ged. Staten, geleidende de door de Kroon goedgekeurde verordening tot heffing eener belasting als bedoeld in art 242d. der Gemeentewet van aangeslote nen aan bet electrisch net te Slootgaard. Bpeketer en Woudmeer. Bovengenoemde stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. 3. Vaststelling pensioensgrondslagen Bur gemeester, Secretaris en Ontvanger In ver band met de herziening der jaarwedden met ingang van 1 Januari van dit jaar. Aldus wordt besloten 3. Verzoek van het Bestuur van de banne Harenkarspel om f 2500.subsidie In kosten van bestrating van grintwegen. Door B. en W. wordt voorgesteld dit ver zoek In te willigen en er mee accoord te gaan, dat in dit jaar zullen worden bestraat de Warmenhuizerweg, een gedeelte van den Koomdyk alsmede de weg In den Voorpolder vanaf Dlrkshom tot het perceel van K. Kant. De heer Francis zegt zich zeer goed met bet voorstel te kunnen vereenlgen. Gezien de resultaten verklaart de heer Duyvte er sterk voor te sijn en merkt op dat de Koorndljk thans prachtig is. Conform het voorstel wordt s. h. st. aldus besloten. 4. Voorstel van B. en W. om de buur der woning van A. Kant, die 1 Mei a«. eindigt, wederom voor 2 jaren op de bestaande voor waarde te verlengen. Aldus wordt besloten. 5. Verzoek van den Bond van Heemschut om de toegezegde bijdrage te verhoogen tot f 3730 per jaar, zijnde de posten van beoor- de eer den raad voor te stellen" zyn besluit d.d. 14 Februari JX ten aanzien van de onderwerpelljke aangelegen heid. In dien zin ta wijzigen. Sommige leden bepleiten nog den bouw van een woning aan het stichten kan toorgebouw. Hieromtrent aal nog nader een begroo ting worden overlegd. Tot den bouw van het kantoor werd In middels besloten, daar deae aangelegenheid zeer urgent te. Begrooting van Thorbeckestraat. Onder overlegging der begrooting boven genoemd. deelen B. en W. den raad mede, dat zij zich, gelet op de hooge kosten en het geringe verkeer aldaar, niet verantwoord achten een voorstel tot bestrating van de Tborbeckestraat te doen. De kosten zouden f 2600 moeten be dragen. Op voorstel van den heer Van Nuland zal een onderzoek worden ingesteld of de straat met teerbewerklng stofvrij te te maken. Overigens kunnen de leden rich vereenl gen met bet voorstel van B. en W. kwam de wratzlekte nog eens ter De aardappeteoorten, die daarvoor het meest vatbaar zijn, komen hier echter weinig voor, zoodat een verbod hier niet dringend noodlg werd geacht. Onder de ge meente Castricum zal echter een aardappel- proefveld worden aangelegd. Daar dit kosten meebrengt, wordt de afd. verzocht een adres om subsidie tot het gemeentebestuur te richten. Hieraan zal worden voldaan. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering worden benoemd de heeren C. Baltus en Ant. Klaver. De penningmeester deelde mee, dat de ontvangsten hadden bedragen f 85.35. uitga ven 3332, batig saldo 51 83. BIJ de rondvraag spreekt de heer 8. Zuur bier over de vergoeding van de afgevaardig den. die hy te laag vond. De vergadering beschouwde de vertegenwoordiging meer als een eerebaantje, en liet alles bU bet oude. Hierna dankt de voorzitter de aanwezige leden voor de prettige besprekingen en de goede samenwerking, en vooral den secre taris voor zijn vele werk. Daarna werd de vergadering gesloten. De leden kregen toen gelegenheid manden te bestellen. Ook de niet aanwezige leden kunnen zich nog opgeven. Raadsvergadering Gistermiddag kwam de Raad in voltallige zitting bUeen. Voorzit ter heette In het bUzonder welkom het raads lid P. Twaalfhoven, die na eenige maanden ongesteldheid wederom de Raadsvergadering bU woont. De notulen vastgesteld In verband met deze notulen dankt de heer P Twaalfhoven den voorritter voor de har te lijke belangstelling, van hem tijdens sUn ziekte en nu by zijn terugkomst In den Raad ondervonden. Hierna aan de orde de Balans bouwvereeniglng ..Goed Wonen” tijdvak 30 December 193819 1929. Deze balans sloot met een déficit van 4518.56, waarvan door het Rijk en X door de gemeente gedragen wordt. B. en W. stellen voor deze balans goed te keuren. Aldus besloten. B. en W. stellen voor de dwarsstraat van de Burgemeester Van Nlenesstraat den naam te geven van Cornells Corneltestraat. Na een bemerking dat dit Cornelia Oor- neltesstraat behoort te zjjn, gaat de Raad met dit voorstel accoord. Benoeming van een Ud voor de commis sie voor werkloozen, wegens bedanken van den heer D Gaasbeek. Door B. en W. worden aanbevolen: 1. W. Bak; 2. J. Vljlbrief. Eerstgenoemde wordt gekoaen met 10 stem men tegen 1 stem op J. Vljlbrief. Vaststelling verordening tot wijziging der algem. politieverordening. Deze wijziging be treft voomameiyk het rijden op de ysbanen - van de Indertijd opgerichte Usclub „Uit geest.” Aan gnomen. Vaststelling verordening, regelende eten werkkring der Commissie voor bet Getneen- telUk ElectriciteltebedriJf. Deae verordening betreft samenstelling en werking (bevoegdheid) van deae Commissie. Door den Raad aangenomen. Benoeming onderwijzer aan de O. L school te Uitgeest. Door B. en W. sUn op de voordracht ge plaatst: 1. W. Strieder te Amsterdam; 2. L de Waal te IJmuiden; 3. P. N. Stam te Zwaag. Dit advies te opgesteld in overleg met het Hoofd der school en den Inspecteur vwn bet Lager Onderwijs. Met algemeene stemmen wordt no. 1 der voordracht benoemd. Verzoek van het bestuur der R. K. school om tegen 1 April »x wederom een noodlokaal beschikbaar te stellen. B. en W. stellen voor het groote lokaal van de Bewaarschool beschikbaar te stellen en dan de kinderen van de bewaarschool in het kleine lokaal te plaatsen. Verzoek van de Nationale Commissie te gen 't alcoholisme om ru In 1930 wederom verlaging van bet maximum der vergun ningen kan plaats hebben hiertoe over te gaan. Daar reeds indertyd bet maximum tot 8 te verlaagd, stellen B. en W voor op het verzoek afwyaend te beschikken. Aldus beschikt ook de raad. Een verzoek van t R. K. Schoolbestuur alhier om voorschot op de gemcenteiyke vergoeding overeenkomstig art. 101 der L. O. Wet 1930 over 1930. Daar de kosten van het openbaar onder wijs over 1928 per leerling f 1435 hebben be dragen en de R-K. Byz. School tn 1923 gemid deld door 371 leerlingen werd bezocht zal de vergoeding over dat jaar vermoedeiyk f 5546.45 bedragen. Hiernaar gerekend wordt door B. en W. voorgesteld het voorschot over 1930 te bepalen op 80 pCt. van f 5546.45 of f 4437.16, dus per kwartaal op f 1109.29. De Raad gaat hiermee accoord. Rondvraag. De heer Groot, vraagt of de bestrating in Marken-Blnnen wordt aanbe steed en of voorzitter hij dat werk rekening wil houden met bet te werk stellen van bewoners van Marken-Blnnen by het uit voeren van eventueele grondwerk. Voorzitter zegt, dat de bestrating te Mar ken-Blnnen wordt aanbestesd en hy met t verzoek van 't Raadslid Groot rekening zal houden.. Tevens deelt voorzitter naar aanlei ding van een desbetreffende vraag van t raadslid Twaalfhoven nog mede, dat de be strating van Middelweg, enz. in eigen beheer en onder leiding van den stratenmaker van Kampen zal geschieden. Voor deze werkzaam heden zullen dan nog eenige stratenmakers In dienst worden genomen. De heer Klngtna vraagt naar de resultaten betreffende besprekingen over den Llmmerw. tuaschen Gedep. Staten en B. en W. Voorzit ter zegt dat In deae geen resultaten werden bereikt. In verband, met de kwestie .Jüacht- wschts" zegt voorzitter nog, dat de huidige nachtwacht indertijd door Burgemeester van Llth als agent van politie Is aangesteld. Peroonaüa De heer w. Strieder te Am sterdam die ate no. 1 op de voordracht tot onderwijzer alhier aan de Openb. School te benoemd staat ook als no. 1 op de voordracht voor ooderwijaer tn de gemeente Kromme nie. Aanbesteding Hedenmorgen werd door den architect Chr. ten Tuynte namens b en W. publiek aanbesteed het verbouwen en uitbreiden van een slachthuis alhier. Ingekomen waren 10 biljetten. J. Houten bos, Bergen f 24.850; J. Kroonenburg. Hel loo, f 24.850; P. Bos, Nlbblxwoud, 24 730: C. Opdam, Haarlem, f 21366; J. Hulbers Jan., Alkmaar, 21 750; Fa. J. Rampen. Bergen, f 21 634; R K Koppen en Zn., Alkmaar, 21 600; J. Bakker. Alkmaar. 20.500; C Kloosterboer. Broek op Lan- ?enduk. 19.749; Fa. Koot en Molen. Alk maar, 18.435. De gunntog is aangehouden. Wtj hebben reeds ongeveer 14 dagen ge leden mededeellng gedaan van de beslis- steg der Kroon, volgens Welke de heer H van Drunen als raadslid moet worden toe- geteten. Ets si heden echter te In den Raad «sn State, afdeeUng over de geschillen van be- riuur, mededeellng gedaan van de betref fende Koninklijke beslissing, welke verklaart, dat bU Koninklijk Besluit ongegrond te ver klaard het beroep van den gemeente raad van Alkmaar, tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Noord Holland van 13 November 1929, waarby de toelating van den heer H. van Drunen als raadslid is be volen. De heer van Drunen had zoo wordt er verder aan herinnerd ontslag genomen als raadslid met ingang van 1 September 1929 en later te kennen gegeven, dat hy op de lijst van candidaten geplaatst wenschte te blijven. De gemeenteraad nam bet stand punt In, da< de ontslagaanvrage slechts kon gelden voor het tijdvak, 1 Sept—6 Sept., omdat de zittingsperiode van den Raad op 8 September eindigde en daarna de nieuwe Raad optrad. De Kroon overwoog, dat de heer v. Dru- nen klaarblUkelUk bedoelde ook ontslag te nemen als lid van den nieuwen raad, welke bedoeling de raad ook heeft aanvaard, toen by In rdjn vergadering van 6 September tot toelating van zijn opvolger besloot. Daar hij van zijn bevoegdheid gebruik heeft ge maakt om rijn verlangen te kennen te geven op de candidateniyst geplaatst te biyven. moet hy dus toegelaten worden, nu een va cature ontstaan is.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 5