i B. Koster I Voorjaarscostumes* ONZE BEITSEN ’I f TWEEDE BLAD BLADZIJDE 1 DONDERDAG 3 APRIL 1930 ALKMAAR OFFICIEELE MEDEDEE1ING EN Langestraat f I SPANBROEK HOORN BERICHTEN UIT ONZE PROVINCIAAL NIEUWS RECHTSZAKEN VORIGE OPLAGE EGMOND-BINNEN HE1LOO - LANGENDIJK s SPORT EN SPEL De Vlootconferentie BERGEN De kans op overeenstemmin :i: t©I©.©I©I©I©I©I©I©I©I©l©^©Z©lil©I©I©*©^©-©’©.,©I< Arrondissements-Rechtbank Magdalenenstraat Koster s Volkszaa k Een lugubere Portugeesche geschiedenis Internationale organisatie van bloemenwinkeliers &)nze collectie is geheel compleet C^Cieuwste dessins Keurig passende modellen Raadsvergadering Examen Godsdienstdiploma Zilveren Jubileum HEEMSKERK Grondbelasting Het jubileum der firma H. Ringers - Congres van staan bekend om de prima kwaliteit en het schitterende resultaat wat met de bewerking verkregen wordt. Aaraiak-beits.Was-beiU.WaterbeiU, Oliebelt», Eikenhoet-beiti In elke hoeveelheid verkrijgbaar in meest gewenschte kleuren N. V. Drogerij en Chemica|iënhandel „VRIESIA” v.h. JAN DE VRIES Zaadmarkt ALKMAAR Telefoon 324 Ingekomen personen HARENKARSPEL Bijtijds gered Ingebruikstelling Roode Kruiszuil A. P. S. V.—A. P. G. S. 1 2—5 „Fleurop” Geslaagd Japans* antwoord op de jongste Amerlkaansche voorstellen Opbrengst offerilchtlng Vertrokken personen De Poolsche minister-president AJkmaarsch Juridisch Genootschap vervroegde ver- vervangen van op- het het I en (Vervolg) 1 van werden 708 1119 het. regeerlngs-bloc vaster staat kool 1560 Totaal 864 s 69554 overwegend in de meérder- Va Alkmaar Noord-Scharwoude en Broek op Langen* de volgende hoeveelheid stapelproduc berekend in wagons a Het Ugt in de bedoeling van den burge meester tegen Donderdag den 10 April 1930 oen Raadsvergadering te beleggen. R. K. Middenstand De algetneene ledenvergadering van de R. K. Midden- standsvereenlging „De Hanze" wordt heden avond half 8 in het Brunogebouw gehouden. aangevoerd. (Alles io.ooo K.G.) Product Roode kool Gele kool Deensche w, kooi Uien Peen naar Haarlem; pleegster. van De bladen 447 109 537 ao 6 178 333 16a 18 4‘/z 658 333 792 41 13 •Totaal In de maand voerd Roode kool Gele kool Deensche Uien Peen Groenten-aanvoer in Maart In de afgeloopen maand werd aan de veilingen te “ik 356 «73 318 11 6‘zs 534 506 480 39 11 gekozen de heer R. Wiaftla. alhier, leeraar aan de H. B. S. te Alkmar. Aanbesteding Door Bir-gemeester en Wethouders werd hedenmiddag om 13 uur ten Raadhulze aanbesteed het maken van diverse rioleerlngswerken. Ingekomen 11 bil jetten. Ingeschreven was als volgt: H. Bakx en Steenkist. Haarlem. 8600; C. Admiraal en Co., Bergen, 73Ï8; De Moei en Henne», Alkmaar, 7100; J. Mulder. Schoor!. 6800; A. Rus. Alkmaar, 6740; J. C. Punt. Ber gen. 6647 60; J. Houtenbos. Bergen, 5541; J. en A. Dekker Jr Bergen, 5344: W. Wokke Bergen, 5290: Jac Houtenbos. Ber gen. f' 5250 Gevonden voorwerpen Een kmder- bontje, paar glacé handschoenen, paar wollen handschoenen, paar motorhandschoenen, 3 glacé handschoenen, 3 handschoenen, een dameshandschoen, fluitje, knijptang, a kin- derportemonnaies met inhoud, jongensjasje, timmennanspotlood, twee huissleutels, nng met sleutel, een sleuteltje J4 rijwielbelasting- merken, een kinderschoentje, vulpen, zilve ren potlood, zegelring, twee kluwen zijde, twee portemonnaies met inhoud, een schild- padportemonnaie met inhoud, een witte kip, een doode kat, mesje, twee brillen, een alpacca beursje, gouden sierspeld, potlood slijper, rijwielpomp, kist inh. kroppen sla, een stel draagbanden, doos met naaigarni- turen, gebreid taschje met zilveren beugel, speldje, metselhamer, boek over de theologie. Onze stadgenooten. de dames A. Buys en R. Donders, slaagden op de Kweekschool te Moerdijk voor het examen Godsdienstleer in het Bisdom 's Hertogenbosch. Gisteren herdacht de heer Jac. Molenkamp alhier den dag. waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij Gemeente Werken. De jubi laris. die 25 jaar geleden als baggerman werd aangesteld, is sinds 1923 belast met de bediening van den motor-baggermolen. De directeur van Gemeentewerken, de heer D Margadant bracht tn den loop van dezen morgen den jubilaris een bezoek te zijnen huize aan de Zocherstrr.it en overhandigde den beer Molenkamp, nadat hij diens jaren lange nauwgezette plichtsbetrachting In het licht had gesteld, de gemeente-medallle-van- verdlenste. benemen» een gratificatie onder couvert. Van zijn collega’s ontving de heer Molen kamp een blijk van belangstelling in den vorm .Melkprffc, verlaagd Door den vereenig- den straatmelkhandel is de prijs van de volle melk met 2 ct. verlaagd en dienten gevolge gebracht op 12 ct. De Burgemeester van Alkmaar brengt ter algemeene kennis, dat eene opgave van de uitkomsten van de plaats gehad hebbende metingen en schattingen inzake de grondbe lasting van heden af gedurende 30 dagen ter secretarie dezer gemeente voor belangheb benden ter inzage ligt. Bezwaarschriften behooren binnen 30 da gen na heden bij Gedeputeerde Staten de zer provincie te worden ingediend. Alkmaar, 2 April 1930. De Burgemeester voomoemd, WENDELAAR. j. .-ï.f Het onderzoek dat was ingesteld naar aan leiding van het ontdekken van een in stukken gesneden lijk van een Portugees, Gomez ge naamd. heeft geleid tot de arrestatie van den Spanjaard Sllva en Maria Diron, die met hem samenleefde. Silva bekende Gomez te hebben vermoord en verklaarde in den avond van 10 Maart met behulp van zijn maitresse, de kamer van Gomez te zijn binnengedrongen en hem te hebben doodgeslagen. Vervolgens sneden zü het Hjk in stukken en wierpen enkele stukken In hej kippen hok en andere stukken in de rivier De vrouw. Maria Llron, had haar man en drie kinderen, die te Santander woonden, verlaten, terwijl de moordenaar Sllva in Spanje gehuwd was en vader was van elf kinderen. Naar aanleiding van een reeds eerder in ons blad opgenomen bericht, betreffende de feestelijke viering van het 25-jarig be staan van Ringers’ Chocoladefabrieken op 3 April as., vernemen wfj dat dit 25-jarig be staan op Donderdag 3 April te Rotterdam zal worden herdacht en te Alkmaar Zaterdag April. Op belde dagen zal 's middags van 8 tot 5 uur receptie worden gehouden. Benoemd In de gisterenavond door de Commissie tot Wering van Schoolverzuim gehouden vergadert* werd tot voorzitter Benoemd Onze plaatsgenoot, de WelEerw. Pater P. Rozing, is door het Generale Bestuur der Congregatie van het Goddelijk Woord te Rome benoemd voor het Apost. Vicariaat der KI. Soenda eilanden (Flores-Missie). eenstemmlng is geschapen. Het* door het Britsche Foreign Office uitgewerkte nieuwe plan, waarmede Brland accoord ging en dat Inmiddels reeds is toegezonden aan Tardieu teneinde de goedkeuring van de Pranschc regeering te verkrijgen, is gebasseerd p bet aanhangsel F. van bet Verdrag van Lo carno. en beteekent practise!) een volkomen zwenking tn de door Groot-Brittannte ge volgde politiek. Men acht het echter vrij zeker, dat Italië en afwijzende houding aal aannemen ook honderdmaal beëedlgd. ik steek je hart stikke dood". De heer B. was zoo veront waardigd en opgewonden, omdat de over- wegwachter een spelend zevenjarig zoontje van B. dat zich op de rails bevond, terwijl de sneltrein in aantocht was. verplicht was nog al hardhandig te verwijderen. Verdachte daarentegen beweerde dat Tlen- stra zijn zoontje in het stof van den dijk had gedrukt, waarop verd aanmerking maakte. De overwegwachter zou toen een stok hebben gegrepen, om hem daarmede te dreigen, waarop hij ter zelfverdediging zijn mes ter hand nam. De heer Tienstra erkende een eind stok te hebben gegrepen, omdat hij bang was voor Jan B. Hij had toen gezegd: ..Verwijder je, of ik sla je op je kop." „Neen", protesteerde verdachte, „hij zei: ik sla je de hersens In." De 62 jarige, nolens volens beroeplooze heer G. v. d. Zaag uit Amsterdam, was op 2 Juli toevallig getuige van het conflict en zag B een mes trekken en hoorde de be dreiging Tienstra had een stuk hout in de hand, voor B. het mes trok. Getuige vond, dat verdachte zich gevaarlijk aansteldc. De heer officier gaf uitleg waarom met de zaak zoo getraineerd was en dat zat hierin, dat het parket In het gebeurde geen bedrei ging zag en toen is op aandrlntren van den aangever de zaak op last van den president van het gerechtshof alsnog vervolgd. De of ficier (bleef evenwel bij zijn meening. dat hier niet van eenige bedreiging kan worden gesproken, zooals de offcier meer uitvoerig uiteenzette. De officier achtte, dat het be roep van verdachte op wettige zelfverdedi ging. toen Tienstra met zijn stok dreigde, niet geheel mocht worden buitengesloten en requlreerde daarom ontslag van alle rechts vervolging. besprekingen tusscner en MacDonald door GESLAAGD. Te Amsterdam slaagde met lof voor leerares in de Stenografie mej. J. M. Kolles, 'mbtenares ter Secretarie. Minder aangenaam bejegend. De 39-jarige te Castrtcum woonachtige tuinder Joh. B. had zich gisteren te verant woorden wegens bedreiging met eenlg mis drijf tegen het leven gericht, tegen den 40- jangen blokwachter Fije Tienstra. welke tjlokwachter hij had bedreigd met een geo pend knipmes en onder het maken van een stekende beweging tn de richting van Tien stra, dezen vloeken toa te voegen: JU ben je Uitbreiding R. K. School Bij den raad is ingekomen een verzoek van bet R.K. Kerkbestuur te Egmond aan den Hoef om gelden beschikbaar te stellen noodig voor de stichting van een school voor gewoon lager onderwijs. De Kath. school heeft een lokaal dringend noodig. Nu lag het oor spronkelijk in de bedoeling een lokaal aan de bestaande school aan te bouwen. Thans is het plan een nieuwe school te stichten, die de eerste jaren kan gebruikt worden als aanvulling van de bestaande, en daarna kan gebruikt worden als meisjesschool, terwijl dan de tegenwoordige Josephsschool een jongensschool zou worden. Prijsvermindering De broodprijzen zijn hier thans verlaagd tot 18 cent en 22 cent voor melkbrood. De melk, die hier langen tijd 15 cent kostte, is gebracht op ia cent per liter. Wegverbetering Door werkverschaf fing heeft het gemeentebestuur dezen winter de bermen van den hoofdweg laten egali- seeren en wat houtgewas laten opruimen, met het oog op de aanstaande verbreeding van den weg. Op den Bergerweg zullen nu ook een 4-tal palen van het electrische net achter uit worden gezet, omdat ze voor het ver keer hinderlijk zijn geworden. Omtrent de verbreeding van den weg kan nog niets definitiefs worden meegedeeld, omdat de plannen de goedkeuring nog niet hebben kunnen verwerven. Toelating Op 1 April werden tot de Kath. school 37 nieuwe leerlingen toegela ten. Als het getal leerlingen op de tegen woordige hoogte blijft zal er in 1931 een onderwijzer meer moeten aangesteld worden. Burgerlijke Stand Geboren Elisa beth Emmerentia Theresia, d. v. Bernardus Melker en Catharina Maria de Goede; Adriana Geertruida, d. v. Adrianus Johannes Ligthart en Anna Groen; Afra Adriana, d. v. Wilhelmus Liefting en Trijntje van den Berg; Jacoba Johanna, d. v. Adelbertus Bommet en Anna Mana Apeldoorn; Josephus Cornells, z. v. Johannes Liefting en Christina Nu yens; Afra Maria, d. v. Jan Ruiter en Jacoba Kuiper; Theodoras Johannes, z. v. Klaas Duinmeyer en Clasina Koning; Fran- ciscus Joseph Maria, z. v. Petras Liefting en Trijntje van der Mcéen. Ondertrouwd (te Alkmaar): Pieter Kuipei, alhier, en Margaret ha Maria Morauw. Overleden: Antje Stet, wed. van Jac. Wittebrood, 8a jaar; Tijmen Jaape, 55 jaar; Afra Adriana Liefting, 3 dagen; Maart je Levering, wed. v. P. Kool, 74 jaar. M. Berkhout, echtgen. van J. Ruis, en va der. R.K.. van Oudorp naar Zeglls 77; M. Beer, R.K., dienstbode, van Duitschland naar Langestraat 47; A. Kleine. R K„ dienstbode, van Duitschland naar Oudegracht 154; C. J. Beken, R.K.. slagersknecht, van ’s-Graven- hage naar Spoorstraat 54; A. B. J. Tolman, RK, winkelbediende, van Apeldoorn naar Hulgbrouwerstraat; F. Harberink. N.H., on- dermachlnist N.8., van Delfzijl naar Snaar- manslaan 61; H. O. B. Miltenburg. R.K., winkelbediende, van Nijmegen naar Kanaal- kade 46; J. Th. Bitters, geen, tandtechnlker, van Amsterdam naar Lindenlaan 123; S. van der Gullk, R.K., dienstbode, van Venhuizen naar Snaarmanslaan 102; M. M. Hoek. R K, fabrieksarbeidster, van de Rijp naar Wilde- manstraat 18; M Klijnsma, D.C.. kantoor bediende, van Harlingen naar Laat 177; J P. Kors. R.K.. tulndersknecht. van Beem- ster naar Ooetwijk 24; Bw. Beiler, N.H., zon der beroep, van Velzen naar 8t. Jozefstraat 12; H. E. Michel, echtgen van G. A.'Heke- laar, N.H., van Haarlem naar Spanjaards- straat 9; M. E. J. Ebmetjer. wed. van G. Jans. E.L., van Heiloo naar Kennemerstraat- weg 62a. A. J. Dik. nJi., kantoorbediende, van Hel- A. Musk en van H. H. Stalatea De Staatscourant bevat de ge wijzigde statuten van de tulnbouwvereeni- glng ..Waarland en Omstreken”, gevestigd te Haren karspel, thans gevestigd te Waarland, gemeente Harenkarspel Het 3-jarig sonotje van den beer Kooy, wonende op een woonschuit aan de Zan- dersbuurt, viel Dinsdagmiddag om 5 uur. toen hij op de schuit aan net spelen was. in een onbewaakt oogenbllk te water Het 8-)arig jongetje van den neer Sman zag de twee kinderarmpjes ooven net water uitstéken en ging terstond hulp halen. Met eenige moeite gelukte het den heer Van Leeuwen bet ventje behouden op bet droge te brengen. - Gistermiddag om half 3 werd, in tegen woordigheid van Burgemeester en Wethou ders, enkele plaatselijke geneesheeren en verpleegsters van de beide ziekenhulzn, be nevens het afdëelingzbestuur van het Roo de Kruis, de ingebruikstelling plaats van de Roode KrulszuU aan het Texelsch Hek. Deze ingebruikstelling ging met een de monstratie gepaard, waarbij ten duidelijkste bleek het groote nut voor de Eerste hulp van ongelukken bleek. De zuil bevat o een opvouwbare bran card. en voorts, In aparte vakken, duidelijk te onderscheiden, het benoodlgde materiaal, voor het verleenen van eerste hulp bij. ten eerste huid- en vleeschwonden, ten tweede beenbreuken en verstuikingen, ten derde slagaderverwondlngen en brandwonden ten vierde, materiaal, benoodigd bjj het spalken. Bovendien is een groote verbandtrommel aanwezig, voor het eerste gebruik voor alle doeleinden. Er is een dergelijke groote voor raad van alle mogelijke soorten materiaal in de aiU voorhanden, dat, wanneer uit de verschillende vakken iets gebruikt is, deze terstond aangevuld kunnen worden. Bulten aan de zuil zijn nog voor het di rect gebruik aangebracht een reddingsboei en -Hjn, terwijl in duidelijke letters de tele foonnummers van politie, ziekenhuizen enz. Mjn aangebacht. Voor de gebruikers van het tn de zuil aan wezige materiaal, is dag en nacht bij de N. V. Autocentrale aan de Handelskade, dus In de onmlddellijke nabijheid, een sleutel aanwezig, welke duidelijk zichtbaar hangt, op een daarvoor bestemd bord. Voorts is ook een sleutel te bekomen aan het Bureau van Politie bi; den Directeur der Llchtbedrüven, bij den Directeur van Gemeentewerken en bij de bestuursleden van de afd. Alkmaar van het Roode Kruis. Met den sleutel moet een klein kastje in de zuil geopend worden, waarin zich de kruk bevindt, voor bet ope nen van de deur van deze zuil. Des avonds Is de zuil verlicht, terwijl de electrische klo« op de zuil, op de wijzerplaat waarvan een rood kruis is aangebracht, gedurende den geheelen nacht verlicht Is. De zuü is door N. V. Handelmaatschappij „Mercator" te Den Haag in bruikleen afge staan; het plan bestaat om ook aan de Rootorenbrug een dcrgeljjke zuil te plaatsen. Op het Sportpark heeft Dinsdag deze zoo lang verwachte ontmoeting tusschen de bel de clubs plaats gehad. Reeds enkele weken achtereen hadden on ze politiemannen getraind tegen een Alc- maria-comblnatie, hetgeen duidelijk viel te constateeren. In de eerste helft waren de Alkmaarsche politiemannen Het veroorzaken van gevaar op een spoorweg. De 47-jarige heer Theodoras J, ge boren te Oeffelt en thans stationschef te Bovenkarspel, verscheen als verdachte voor de strafkamer op grond van het hem ten laste gelegde feit, dat hij op 18 Januari den door hem bedienden wissel 6, na dezen wis sel op onveilig te hebben gesteld, weer in zijn velligheidsstand terug trok op het oogenbllk dat een voortrijdende trein nog niet geheel den wissel was gepasseerd, door welke roekelooze handeling gevaar ontstond voor een ontsporing De heer M. v. d. Hoek, opzichter bij de Nederl. Spoor werd in deze zaak gehoord als getuige. Door den verdach te werd het feit erkend. Eén wagen is ont spoort. De heer J. was te haastig geweest, omdat hij een reeds lang wachtenden tram trein spoedig wilde doen binnenkomen. HU werd disciplinair gestraft met 2 dagen in houding van traktement. Te voren werd hij nog nimmer op eenige wijze gestraft. De Officier hield rekening met een ander en vorderde 75 boete of 30 dagen. Verdachte noemde dit zwaar voor een overigens onbesproken ambtenaar. Misdrijf artikel 249 Wetboek van Strafrecht. Ten slotte stond nog met gesloten deuren terecht de 47-jarige loopknecht Itze de Vr., te Helder, aan wien ten laste was gelegd een zedenmisdrijf betreffende artikel 249 wetb. van strafrecht Gevorderd werd een voorw. straf. Aangezien deze strafzaak de laatste was van de rol, had hierna sluiting der zitting plaats. BV het te Amsterdam gehouden examen in Stenografie Groote. slaagde als Kantoor- Btnnograaf Ned. Mej. A. van Coevorden alhier. In den loop van den dag zal het ant woord van de Japansche regeering op de Jongste Amerlkaansche voorstellen ter ken nis van de gedelegeerden ter Vlootconferen tie worden gebracht De Vier Japansche reserves betreffen: Den bouw van f0.000 tons kruisers na Loop der bevolking over de maand Maart 1930 Ingekomen: Maria Loos van Alkmaar; Maria C. Hollenberg van Bergen; J. H. C. Uiterwijk van 's Hertogenbosch; Akke Baron van Ooststellingwerf; Jacob van Eik en gezin van den Heerhugowaard. Vertrokken: Adrianus Rinkel naar Op meer; Johannes Vlaar naar den Heerhugo waard; Gijsbertus J. Krimp naar Schoorl; Geertruida Engeringh naar Wijk a/Zee en Duin; Sophia M. Schouten naar Bergen; Geertruida M. Dekker naar Avenhorn; Pe tras Jol naar Blokker; Johannes de Jong en gezin naar Zwaag; Franciscus N. Kuijn naar Opmeer. Verhuring. Grasgewas Heden is door het bestuur van de Banne Spanbroek ver huring gehouden van grasgewas voor den tijd van 5 jaar. Het resultaat is: Perceel 1 P. Schilder voor f 4.—. Perc. 3, 3, 4, 5, on verhuurd; perc. 6 J. v. Duin voor f perc. 7 on verhuurd; perc. 8 J. van Etten voor f 1.perc. 9 P. Loos voor f 8. perc. 10 J. Kuijn voor f 5.perc. 11 en 13 onverhuurd; perc. 13 J. Rood voor f 5. perc. 14 J. van Duin voor f 11.perc. 15 H. Hoek voor f 16.per. 16 P. Braakman voor f 30.perc. 17 P. Braakman voor f 6. Verkooping Door notaris Hilbrand werd openbaar verkocht, woning en bijbe- hoorende perceelen, voorheen café en winkel, eigendom van den heer P. de Vries. Eigenaar werd de heer P. Koomen Sr. voor de som van f 3881. 1837 Maart 1929 werden aange- N.S.W. B.O.L. samen 311 314 255 21 7 der land, de breenkomst welkom en bracht hulde het Internationaal bestuur voor alles, het tot stand bracht. Begroetingswoorden werden daarna ge sproken door bultenlandsche afgevaardigden. Er waren 12 landen vertegenwoordigd. In den loop van den dag werden verschil, lende voorstellen behandeld naar geen, Schelphoek 7 naar Oudorp; M. C. Laan r. k.. dienstbode, van Laat 142 naar H. H. Waard; J. J. Oudhoff, Leeuwenhoek- D. Mooij. n.h.. ren dreef. Een handicap was het voor deze ploeg, dat de rechtsbuiten herhaaldeljjk buitenspel stond, waardoor meerdere aanvallen reeds dadelijk werden gestuit. Na de rast kregen wjj meerdere malen mooi samenspel te zien, doch het schieten liet ook hier te wenschen over Zeer jammer was bet, dat deze in de eerste helft aoo sportlef gespeelden wed ren van een bloemstuk. Overigens heeft het den jubilaris aan deelneming niet ont broken en werd deze dag voor henj een on vergefelijke In „Parkzicht" te Amsterdam, is heden een int-rnatlonaal congres gehouden „Fleurop”. De heer Max HUbner heette de aanwezi gen in het Duitsch. Fransch en Engelr-h welkom en sprak zijn bewondering uit over hetgeen hij in Aalsmeer had gezien. Hij hoopte voorts, dat de belangstelling zal toenemen voor ,J5europ", waarbij zich behooren aante sluiten alle bloemenwinke liers van de wereld. De heer Thim heette daarna, namens Ne- buitenlanders op deze vierde aan wat r k„ pianohersteller. van straat 33 naar Amersfoort; dienstbode, van Emmastraat 93 naar Anna Paulowna; H. J. Hejjntjes en gezin, n.h., electro-technlsch ambtenaar telegrafie, van Aigesnrten Kanaalvak naar 's-Graven iage; J. Klein, fabrieksarbeider, van HeUlg'and 34 naar Zeist; J. L. Klugt, n.h.. postbeambte, van Heul 14 naar Eindhoven; 8- Zwart en gezin, visscher, van Oudegracht 143 naar Velsen; B. Schoen, fouragehandelaar, van Nieuwesloot 23 naar Duitschland; W Kaal, gehuwd met D. Seijbel, h. a-, van Hofdijk- straat 3 naar Haarlem; P. T. J. Hollaar, el-, var Oudegracht 44 naar Heiloo: J. Hooge- boom en gezin, r.k. arbeider, van Wester- burgstraat la naar Anna Paulowna; C. P. akgero en gezin, n.h.. schoenmaker, van Fo- restusstraet 37 naar Driebergen; G. Wil lems, n.h„ stoker 2e kl. K. Marine, van Nieuwesloot 31a naar Den Helder; A. Meel dijk. rJt.. stoker 2e kl. K. Marine, van Lut- tik 47 naar Den Helder. Naar ons wordt medegedeeld, heeft de gehouden offerilchtlng ten bate van het R.K. Wees- en Armbestuur opgebracht: In de 8t. Laurentluskerk 264 85In de 8t. Domlnlcuskerk <12.15, In de 8t Joseph- kerk 324.15. Totaal 1001.15. strijd in de tweede helft een onverkwikke lijk tooneel te aanschouwen gaf De Alkmaarsche back Verbaan kreeg den bal keihard tegen zijn maag geschoten, waar door hjj op den grond viel. Hierna ontstond een doelworstellng waar bij de scheidsrechter hands meende op te merken, waarvoor hij een penalty aan Am sterdam toekende. Verbaan, die nog altijd over pijn in de maagstreek klaagde, begaf zich uit het veld en ging naast den paal staan. Nadat de penalty was genomen, maakte hU den scheidsrechter er opmerkzaam op, dat hjj geen hands had gemaakt, doch ge blesseerd was geworden, waarop de scheids rechter hem het veld uitzond. Deze zeer te laken en op geen wijze goed te praten gedragswijze van den scheidsrech ter bracht de gemoederen zeer In beweging, waardoor de animo aan de zijde van de Alk maarsche politiemannen, begrijpelijk, zeer verminderde en de Amsterdammers het veld verder geheel beheerschten. De scheidsrechter was in geen enkel zicht voor zijn taak berekend. Over het verloop van den wedstrijd volgende Nadat aan belde zijden was gepoogd doel te bereiken, werd op het Alkmaarsche doel een schot gelost, dat de keeper echter wist te keeren. By het terugschieten schoot ij den bal tegen den rug van een back en zoo beland de de bal in het doel <01). Nadat het spel zich wat op en neer hAl bewogen, maakten de Alkmaarders met een mooi schot de gelijkmaker <11), met welken stand de rust inging. Na de rust werden door de Alkmaarders meerdere malen goede aanvallen onderno men, doch succes bleef uit. Ook het Alk maarsche doel beleefde gevaarlijke oogen- blikken, doch ook nier veen succes. Een plotselinge doorbraak gaf den Am- sterdamschen keeper het nakijken. <21). Na dit onverwacht succes kwamen de Amsterdammers geducht opzetten en mocht het hen gelukken na geronnen tijd den ge lijkmaker te scooren <22J. Kort daarop had bovengenoemd incident plaats, waardoor het geheele sjiel in handen van de Amsterdammers kwam. 3 maal is het den Amsterdammers nog gelukt te doelpunten, waarvan 2 door penalty t Moet de Alkmaarsche politie wel zeer zijn tegengevallen. Gelijk spel had de verhouding beter weer gegeven. In gevaar brengen van de verkeersveiligheid De 25-Jarige koopman Petrus K. te Spier dijk, die in eerste instantie was veroordeeld door het Kantongerecht te Hoorn, op grond van het feit, dat hij op 21 Maart 1929 te Wadwaay, gemeente Wognum, de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht door met zijn auto roekeloos en onvoorzich tig van een boerenerf afrijdende, de oor zaak was dat de heer Joh. Nuljens, bloem- bollenkweeker, die met zijn auto aan kwam rijden, om een aanrijding te voorkomen, tegen een boom reed en bijna met zijn wa gen in de sloot terecht kwam. De wagen van den heer Nuüens werd daardoor be schadigd en reclameerde heer Nuljens een schade van ruim 14. De verdachte, die vermeende geen schuld te hebben aan de aanrijding was in hooger beroep gekomen en had mr. Smal gekozen als verdediger. Volgens den heer K. was de oorzaak van het ongeval toe te schrijven aan te snel rijden en zenuwachtigheid van den heer Nuüens. De heer Nic. Kuis, veehouder te Linunen een der Inzittenden In den wagen van Nuü ens. verklaarde, dat deze niet hart reed, toen eensklaps een auto van een erf kwam, on verlicht, welks licht later werd ontstoken. De heer Nuüens remde sterk, daar anders een aanrüdlng onvermüdelük zou zün ge weest. Elndelük werd nog gehoord de heer Cor nells Rozendaal, 'n 17-jarige landbouwer te Wadwaalj, verklarende dat de heer K. kalm het erf van Stam afreed met ontstoken lam pen, doch getuige had niet gehoord dat hü signaal gaf. Als getuige A décharge, dus in het belang van appellant, werd gehoord de veehouder Cornells Stem, welke mededeelde, <fat ver dachte licht op had. Het was niet mogelük dat met een oud model Ford direct na het inschakelen een grootere snelheid dan 4 of 5 Kilometer kan worden ontwikkeld. Get. kende den verd. als een goed chauffeur. De wagen dien hü reed was het eigendom van getuige. In zün requisitoir deed de officier uit komen, dat hü na kennisneming der stuk ken niet overtuigd was en hü hoopte na de behandeling in hooger beroep meer bewü- ren te hebben gevonden. Uit de geringe boete van 14. door den Kantonrechter opgelegd, bleek wel dat de Kantonrechter deze ern stige zaak ook niet heel sterk heeft gevon den. Na reconstructie van het voorgevallene kwam de officier echter tot de conclusie, dat verdachte voldoende schuld trof om tot de opgelegde straf veroordeeld te worden, zoodat hü bevestiging van het vonnis requi- reerde. Verdediger. Mr. Smal, bleek de meening toegedaan, dat de heer Nuüens te snel reed op dien smallen en gevaarlüken weg en niet voldoende had uitgezien om tijdig zün maat regelen te kunnen nemen, toen hü een auto van een zijweg zag komen Hieruit trok ver dediger de conclusie, dat niet aan ver dachte. doch aan den heer Nuljens de groot ste mate van schuld moest worden toebe deeld. Reden waarom pletter verzocht ver nietiging van het vonnis en vrijspraak van rijn cliënt. In züi- gisteren gehouden rede, wees de nieuwe Poolsche ministerpresident, overste Slawek. er op, dat het regeeringsbloc, on- anks aanvankelijke inwendige wrijving en meenlngsverschillen. in den loop van den tijd een vast aaneengesloten geheel is ge worden, dat zich tot hoofddoel stelt, de staatsidee en het heil van den staat over eenkomstig den wil van maarschalk Pll- soed.sk! Thans dan ooit. De gebeurtenissen hebben bet echter noodzakelük gemaakt de Sejm te ontbinden. Slawek deed een beroep op alle leden van het regeeringsbloc, om actief aan* het ver- kiezingswerk deel te nemen. Reeds gisteren werd gemeld, dat het re- geeringsbloc het aftreden van overste Sla wek niet heeft aanvaard en hem heeft ver zocht de leiding van het bloc te blüven voe ren. De oud-mlnlster-president Switalski werd verzocht als plaatsvervanger te willen op treden. loo naar Lamoraalstraat 3; echtg. nJi„ carrosseriebouwer. Waard naar Stationsweg 22; A. Eüblng en familie, nJi., van Den Helder naar Vls- scherslaan 18; H. A. .Vlugt, rJt.. dienstbode, van Wognum naar Westerweg 94; N. Rük- tioff, r.k. smid, van Assendelft naar Schou tenstraat 15; L. T. Franse en gezin, r.k., bedrijfsleider van Venlo naai HouttU 62: E. de Vries, n. L, winkeljuffrouw van Am sterdam naar Patemosterztraat 6; M. ten Hoeve, echtgen. van G. Oldenbroek. chr. ger. van Rampen naar Ouedgracht 299; J. H. de B»*r. r.k.. hulp in de hulsh.. van Heemstede naar Landstraat 39; M. J. van t Kruljs, geen, zonder beroep, van Apel doorn naar Egmonderstraat 81; A Bakker gezin. nh„ bouwk. opz.. van Hlllegers- berg naar Comanstraat 24; H. K. Bekker en echtgenoote, geen en nJi., scfflbper, van Oudorp naar Verl. Landstraat 11; Y. j. Roode. timmerman, geen, van Wlerlngen naar Cobdenstraat 5; B. J. Koning. rji., slagersknecht, van Hoorn naar Laat 142; E. E. Frankenberg, n.i.. zonder beroep. van Amsterdam naar Kennemerpark 6; G. Hek man, nh.. bankwerker, van Eindhoven naar Schermerweg 18; 8. D. Broer, n.h., arbeider, van Grootebroek naar Visscherslaan 2; Jac. Broersen. d.g., melkcontroleur, van Barsln- gerhom naar Tuinstraat 37; C. Beets en zuster, d.g. en n.h„ kaaskoopersknecht, van Oosthuizen naar Stationstraat 2a; J. Com mandeur en echtg., rJt.. zonder beroep, van Blokker naar Zocherstraat 18. O- - heid, doch na de rast werd door de Am sterdammers op het Alkmaarsche doel zwa- ren druk uitgeoefend. Wat de Alkmaarsche ploeg betreft, de verdediging was in een uitstekende conditie. Vooral de back v. d Burg viel op. De keeper heeft ook verdienstelük werk verricht, hoewel zijn ultloopen soms wat gevaarlük was. De halfllnle steunde op verdienstelüke wü- ze de voorhoede. De rechts-half was wel de zwakke plek in deze ploeg In de voorhoede vielen vooral de beide buitenspelers op hoewel de mldvoor ook ze ker genoemd mag worden Een fout was t, dat de ballen telkens weer naar links werden overgegeven, waar door op dezen vleugel te veel werk moest worden venicht. Mede doordat het veld smal was. gaf dit aanleiding tot veel uittrappen. Wat de Amsterdammers betreft, hier wa de backs, vooral na de rust, goed op P. W. van den Broek en gezin, r.k., met selaar van Snaarmanslaan 72 naar Oudorp; D. Snüuer, nJi., dienstbode, van Menus- gracht 5, naar Leiden; O. H. Vrasdonk, rJt., dienstbode van Rltsevoort 27 naar Ber gen; R JeUema, n.h., timmerman, van SXartstraat 52 naar Z'Jpe; N. de Boorder. geen, dienstbode, van Kenn. Straatweg 97 ----M. A. Veldt, r.k., IX ver- Van Evertlngenstraat 18 naar Utrecht; J. J. de Swart. rJu, slager, r.k., van Landstraat 47 naar Purmerend; F. Bennlngl off, r. t, dienstbode, van Kenn. Park 25 naar Hilversum; A. J. Pels en echtgenoote. r-k., van Verdronkenoort 39 naai Haarlem; V. Deen en echtgenoote. r.k„ bouwkundige, van Nassaulaan 21 naar Hoorn: C. Kl. Bottelier, r.k., dienstbode, van Houttll 99 naar Amsterdam; G F. A. C mens, r.k., IX verpleegster, van Wllhel- mlnalaan 11 naar Haarlem; Jac Keppel, dg., letterzetter van Overüiestraat 67 naar Amsterdam; P. Schenk en gezin, n.h., rütulgpoetser. van Tulpstraat 2a Ei.khuizen: J. Dikkeboom en gezin, fabrieksarbeider, van berichten in de Engelsche ochtend- bevestigen de mededeellngen. dat tijdens de politieke Brland. Henderson nieuwe belangrüke concessies van de zü<ie van Engeland wederom een kans op over eenstemming is geschapen. 1. 1935; 2. het ouderae duikbooten 3. begrenzing van de voorgenomen drt< mogendheden-overeenkomst tot een tüd var 5 jaar; 4. de groote slagschepen. Op het oogenbllk komt voor rekening van Groot-Brittanlë 541.700 tons, van de Ver- eenlgde Staten 526 200 en van Japan 367.05V ton. De procentueele verdeellng volgens het Japansche compromis is zoo. dat Japar 60 van de Amerlkaansche tonnage aar zware kruisers, 70 aan lichte kruisers 70 aan torpedojagers en 100 aan duik booten zal krügen. Gelük voor een deel reeds vroeger Is mede gedeeld. benoemde de Orde van Advocaten alhier op initiatief van Mr. P. Langeveld het vorige jaar een commissie, bestaande uit Mn. H. A. J. M. Kusten. P. Langeveld en A. Schenkeveld. voor het organlseeren van een drietal lezingen op Juridisch gebied. Als uitvloeisel hiervan traden achtereenvol gens op Mr. Henri Géraud te Parüs, prof. Mr. E. M. Meyers te Lelden en Mr. C. J. de Lange te Alkmaar. Alle drie de lezingen, waarvan de belde laatste geheel In eigen kring gehouden werden, zün buitengewoon goed geslaagd. Op de bijeenkomst van de vorige week, waarin Mr. de Lange zün lezing hield, werd dan ook con amore besloten tot de oprich ting van het „Alkmaarsch Juridisch Genoot schap," een vereeniging, waartoe alle juristen uit bet Arrondissement Alkmaar kunnen toetreden en die sch ten doel stelt om eiken winter dergelüke lezingen te laten houden. Tot deze vereeniging traden 38 of onge veer 2.3 van de in aanmerking komende ju risten ais lid toe. w.o. zelfs nog verschillende van buiten Alkmaar. In het voorlooplg bestuur werden gekozen Mrs. J. Krabbe Rechter). C. J. de Lange (Notaris), P. Langeveld. A. Schenkeveld (Advocaten), en R Veendorp (Referendaris ter Gemeente-Secretarie).

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 5