J/PRuyT KOFA PROVINCIAAL NIEUWS NOORD-SCHARWOUDE ZEKER Vraagt staalboek VEILING- O VERZICHT e s t V o MEDEMBLIK ’T VELD EGMOND AAN ZEE EGMOND-BINNEN ZWAAGDIJK WARMENHUIZEN HOOGWOUD BROEK OP LANGENDIJK HOOGWOUD UITGEEST ZUID-SCHARWOfUDE OPPERDOES SPANBROEK NIBBIXWOUD HOORN HEER-HUGOWAARD Gaat EERST naar 15 ki Heer Hugowaard t 18040.70; vast- cen- Afwezig ALKMAAR “yMUIDI ■V de ter te Deze we- was wat ruimer en te 1 1 e 1 1 1 het de Haan. Bregje v H. J. Overman. en Weel 050; f 0.45; b k b t 8t. f 5490.07; f 3913 49; Panera* Ursem Oterleek 1 e D e D t 1 I J 1 I 1 1 1 1 I 1 1 1 2 I 1 I I aange- voor Pe en Gemeentewerkman Naar wij vernemen is tot gemeentewerkman benoemd P. Groot Az. Verloren voorwerpen 1 sleutelbos. Ge lieve terug te bezorgen ter gemeente-secreta- rte. z d 1 1 Gewetensgeld De Minister van Finan ciën maakt bekend dat hij den ontvanger der directe belastingen, alhier, ten behoeve van ’s Rijks schatkist, wegens over vorige Jaren te weinig betaalde personeele belas ting is ontvangen 17.41. verzoek is Ingekomen van den heer P. alhier, te te De tusschen haakjes geplaatste cijfers zijn die van Maart 1929. De om re t bedroeg in Maart 1930 f 229.603.53 tegen f 411571.25 in Maart 1929. W Lering Vrijdagavond om half 8 zal de Weleerw. Pater Visser, van het Klooster te Nieuwe-Niedorp alhier een lering honden over het Katholieke sociaal leven, in het Pa rochiehuis alhier. Komt allen hier luisteren. toebrengt, een zilveren beker. Voor het 3de elftal evenzoo, doch geen beker, maar een zilveren krans. Hoofdzakeljjk zullen worden aangeschre ven R. K. verceniglngen van gelijke kracht. Zond* 28 Mei zal worden begonnen. Op dien dag zal de officieels opening van het terrein plaats hebben. Punt 3: kampioenswedstrijden D. H. V. B. Hieraan zal worden deelgenomen met 2 -Iftallen. Punt 4: Veteranenwedstrtjd. Deze zal wor den gehouden 4 Mei, des avonds half 7. Dejenen. die hiervoor in aanmerking wen- schen te komen, gelieven zich op te geven bij den secretaris. Na de rondvraag sluit de vice-voorzitter onder dank voor het aangename vgrioop. Keuring lichting 1931 Bij de Maandag gehouden keuring voor de lichting 1931 wer den 8 ingeschrevenen geschikt verklaard. 3 ongeschikt, terwijl 7 ingeschrevenen door omstandigheden niet waren verschenen. Middenstand Dinsdagavond vergader den eenige Ingezetenen, om te komen tot oprichting van een afdeeling van den han- deldrljvenden en industrieelen middenstand. Toen de heer R Zoon, van Egmond aan den Hoef, de bijeenkomst woord opende, waren 11 aanwezig. De heer J. Mol van het Gered Op den weg liep een man, die weinig van de verkeersregelen scheen te weten, hetgeen een fietsende man en zijn echtgenoote booze parten speelde. De vrouw vreesde den man te zullen aanrijden en week uit, waardoor zij de macht over haar stuur kwijt raakte en langs den stellen en hoögen berm, ter hoogte van de ..Dragonder", In de Dljkgracht terecht kwam. JDe man sprong haar zonder bedenken na en wist haar, toen zjj ten tweeden male bo ven kwam, te grijpen en bracht haar zwem mende naar den kant In de woning van den heer A. Schouten werd zU wat op haar gemak gebracht en van droge kleed eren voorzien. Per auto lieten zij zich naar hun woon plaats Venhuizen brengen. het aanbod toch niet zwaarte van een bos f 1.20—f4 60. De radljs-aanvoer hiervoor werd nogal belangstelling aan den dag gelegd. De noteerlngen hepen van f 3 f 8.10 per 100 bos. De wltlofaanvoer liep tamelijk sterk terug, wat op den prijs niet geheel zonder uitwer king bleef. WO zagen als hoogster) prijs thans f 17 per 100 Kg. uitleggen. De midden prijs voor eerste soort liep om de f 14—f 15. Voor spruitkool waren de omstandigheden gunstig. Geringe aanvoer en vluggen handel. De beste partijen kwamen nog tot f 30 per 100 Kg. De aanvoer bestaat nog slechts uit enkele honderden kilo’s. Ook van roode en savoyekool was h et aanbod niet ruim. Evenwel was de stemming stug en de prijzen waren wel iets afbrok kelend. Voor roode kool zagen wjj als hoog- sten prjjs f 14.40 en voor savoyekool f 16 60 per 100 stuks betaald. Het begint aan de kool merkbaar te worden, dat April In het land is. Voor beperkten aanvoer waren uien even beter te plaatsen al gaven de prijzen niet veel verandering te zien. De wortelenprljs liep zoo om de f 1.30 per 100 Kg. Met prei loopt het ook af. Ze prijsden van f 2.40—f 12 80 per 100 boe Voor enkele kleine partijtjes blauwe aard appelen werd van f 3f 2.80 betaald. Aardbeien werden met 5 a 12 ct. per stuk betaald. Aanvoer en prijs van fruit gaven geen ver andering te zien. Burgert, stand Geboren: Helena Maria d v. Piet-r N an nes en van Lucia Ligthart. Corne’fa Maria, d. v. Theodorus Oohevaar en van Marta Tesselaar. Theodorus. zoon van wartholomeus van Duin en van Jacoba Groen. Klaar z. v. Aart Leendert Jonker en van Jannlgje van Andel. Gehuwd Johannes Groot, oud vijf en twintig Jaren. onderwllzer en Marla Elizabeth de Kontng oud vtlf en twintig jaren. onder- wlizeres. wonende belden te Warmenhuizen Overleden Jen Vreeker, oud 63 Jaren echt-enoot van Elt-uibeth van der Molen. Jan Kraakman ojd 65 jaren, weduwnaar van Aaltje Zuurbier. Burg. Stand van 1 tot en met 31 Maart 1930 Geboren: Anna, d. v. T. de Haan en D. Dekker. Anna Josephine, d. v. F. Th. Meester en C. Bakker. Catharina Cornelia, d. v. Jac. Klaver en C. Manshanden. Oveneaen: Aaltje Hoogland, 90 jaar, duwe van P. Renooy. Ondertrouwd: J. J. Beets, 22 jaar, Avenhom en C. Korver. 19 jaar, alhier Getrouwd: P Slagter, 37 jaar en N. Slag- ter, 21 jaar, belden alhier. met een kort belangstellenden Hierbij komt tevens in bespreking de dooi de Prov. Commissie voorgestelde sorteering welke voor drielingen 2836 m.m- is, voor de gewone sorteering 3655 m.m met een speling van a m.m. naar boven. Bij deze sorteering zouden de groeten boven 55 m..m dus uit de partu moeten. Voor het voorstel om *ot 60 m.m. wordt door meerderen wei veel gevoeld. Met 13 regen 10 stemmen sprak de vergadering Zich voor 55 m.m. uit en overigens ook voor de andere sorteeringen der Prov. Commissie, waarbij nog gewenscht wordt geacht de 36 m.m. op 35 te bepalen. Dezelfde atdeeling stelt nog voor, dat het laden van vletjes aan de Noordkant, wat daar een groote belemmering is, niet meer plaats heeft. Het bectuur erkent dit, doch heeft daai geen zeggingschap. Getracht zaï worden, in overleg met de belanghebbenden, hiervoor een goede oplossing te vinden. Geklaagd wordt op het snelle varen met motorvietjes. Medegedeeld wordt dat juist dezen morgen een procesverbaal is opge maakt. De vereeniging „Eendracht" te Oud- karspe. stelt voor om het algeven van bonnen oa 1 Januari beslist at te schaffen- De heer I. Ootiers zegi dat hier practisch geen bonnen worden aigegeven voor onder- handschen verkoop maar voor bijlading m een wagon is het een enkele maa noodig. Spr. vreest dat bil atscharf .ng het koopen van die enkele partnen toch zou geschieden Voor een periode als on'angs voor Amerika acht spr. het ntusschen nurtig en noodig. De heer J. de Boer meent dat afschaffing de aanvoer op de markt, vooral in Januari, De tomatenteelt 1936 In een gecombi neerde vergadering van het Dag. bestuur der Tangendijker Groen ten veiling met tomaten kweekers op Zaterdag 29 Maart 1930 waren 28 kweekers aanwezig. De voorzitter, de heer 8. de Boer, riep al len een nartelljk welkom toe en sprak er zijn genoegen over uit, dat zoovelen waren op gekomen. Spr. zegt verder dat deze vergade ring was belegd om te bespreken het sortee- ren an veilen der tomaten. Met het oog op de 'orteermachlne were de vraag gesteld hoeveel ramen tomaten er dit Jaar sUn. Personalia Aan onzen plaatsgenoot L. de Vries Jz. alhier, werd dezer dagen het school te Alkmaar afdeeling* auto-motor- elndd.ploma uitgcrelkt van de Ambacht en rljwieltechniek. Voetbalwedstrijden Zondag 6 April: Meervogels 3Uitgeest 3, scheidsrechter P. H. Bart. Groene veiling van Crocussen Dinsdag 1 April werd onder leiding van de directie D. Krijgsman, H. Kabel, A. van der Eng Hz. en W. Twisk een veiling van te velde staan de crocussen gehouden. De belangstelling voor deze eerste groene veiling was niet bijzonder groot; dit nam evenwel niet weg dat de crocussen gretig koopers vonden en nog wel tegen goede prijzen. De volgende priizen werden besteed: Crocus Purpurea Grandtflora Queen of the Blue 150; Lustre King of the White 0.60; Generaal Vetter 0.60; 0.50; aan f f 0.50; f 0.85; Go- ’diaken 0.75; Eran thus Hyamilis 050. Alles per regel. a Burgerlijke Stand Geboren; Theodorus Jozeph en Nico laas Jozeph, zoons van Ja cobus Groen en Antje Duljves. Nelly Anna Margaretha, dochter van Gerard Johan Böttger en Johanna Margaretha Vermeu len. Maria, dochter van Johannes Schotten en Maria van Kleef. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden: Theodorus Jozeph en meolaas Jozeph, zoons van Jacobus Groen en Antje Duljves, belden oud 1 dag Immetje Wahlen, weduwe van Arte Schrijver, oud 77 Jaar. Cornells Deugd, weduwnaar van Maartje Bak, oud 75 jaar. Bevolking: Ingekomen: M. Rocrda van Groningen. J. Koolj van Bergen (N..H.) A. Rake van Nieuwe Nledorp. R. Dohm van Helde (Duitschland). K. Bierman van Ter schelling. K. J. Wijn van Zljpe. Vertrokken: A. G. Sehujjt naar Heerhugo- waard. J. de Boer naar Oudkarspel. H. P. Postma naar Hillegom. Vergadering Kinderherstellings- en Vacan- tleko^onie. In de op Dinsdag, 1 April 1930 gehouden bestuursvergadering van de afdeeling Hoogwoud en Omstreken d?r Kin derherstellings- en Vakantiekolonies is ge kozen tot se:retare se d'er afdeeling Mevr. King of the Striped f 0.45; Lothair Generaal Gordon •/'0.4O: Maxlmtli- 060: Blue Peter f 0 40; l’Unlque Maréehal Poch f 050: Groote Gele weinig betaalde belastingen naar en, of vermogen, is ontvangen Vergadering Gemeenteraad wegens ziekte de heer Blokker. Ontvangen was van bet P. W. B. het be richt, dat voor de aansluitingen aan den Almendorperweg geen garantie meer ver schuldigd is, daar in het overige deel der gemeente het aantal aansluitingen de 90 pet. heeft overschreden. De aanschaffing van een autospult, in samenwerking met een 6-tal omliggende ge meenten, zal geen voortgang hebben, daar een paar gemeenten niet willen medewerken. Aan de firma Wijdenes en Eelman werd vergunning verleend tot radlo-distributle. Er had In 1929 veel schoolverzuim plaats, niet minder dan 29 malen moesten nalatige ouders voor de Commissie tot Wering van Schoolverzuim geroepen worden. Van Ged. Staten werd de mededeellng ontvangen, dat geen uitstel meer wordt ver leend van de verplichting tot het geven van onderwijs In lichamelijke oefeningen. Ver zocht wordt om in overleg met Twisk de ver- eischte maatregelen te nemen. Besloten wordt over 1930 een voorschot aan de bijzondere school te verleenen van f 1529.28. Het voorstel van de minderheid van B. en W tot aankoop van een perceel grond, groot 0.04 H.A., van den heer J. Burger alhier, voor f 400.tot wegverbeterlng. wordt al leen met de stem van den heerPaauw tegen aangenomen. Bu de rondvraag ontving de heer Vjjn het antwoord, dat het nieuwe kerkhof niet voor het volgend jaar zal kunnen worden ge opend. De toegang moet nog In orde ge maakt worden en de tarieven nog vastge steld. Hierna volgde sluiting. ook den moed moet hebben, om op zoo’n besluit terug te komen. Het U.C.B. moet zich ook regelen naar de praktijk en men kan niet zeggen dat men hier achterlijk is met de sorteering. Na eenige discussie wordt met 13 tegen 4 stemmen en 5 blanco besloten op dit voor stel een ongunstig praeadvies uit te brengen. Nog geeft dezelfde afdeeling ter bespreking in overweging, om de uien na een bepaalde datum m het voorjaar, met steel aan te voeren. Hoewel er veel bezwaren zullen zijn, acht het bestuur het geen bezwaar om dit punt op de algemeene vergadering te bespreken. Van de vereeniging Waarland en om streken een voorstel om alle kool, hoe ook verpakt, per 100 K.g. te wegen. Wegen in de kleine verpakking brengt schade voor den bouwer. Over dit punt wordt vrij langdurig ge discussieerd. Verpakking is een algemeen tuindersbelang. Eenerzijds heeft de bouwer recht te ontvangen, wat hij werkelijk levert, anderzijds moeten bijv, kisten van 25 K.g. ook minstens 25 K.g. bevatten. In het algemeen wordt wel goed gewogen natuurlijk hebben wij er geen genoegen mee te nemen wanneer er misbruik wordt gemaal kt De heer de Jong pleit er vooi, dat de bouwer in elk geval niet het nadeel lijdt, wanneer »n kisten of zakken moet worden verpakt. Dit heeft met de sorteering als zoodanig niets uitstaande. Bij deze bespreking komt ook nog weer to uiting het plaatsen van de Mietje bascules en wordt aan de eiding opgedragen er zo>g voor te dragen dat deze dwars m de wagons worden geplaatst, zoodat de evenaar voor ieder zichtbaar is. Op het voorstel van Waarland wordt een gunstig praeadvies gegeven. Van de L.T.B. Harenkarspel-Oost is een voorstel om de maat der aardappelen niet op 55 doch op 60 m.m. te bepalen delingen moesten worden. Dit jaar werd dit nog in handen gesteld van het dag. bestuur, doch in bet vervolg zal een andere regeling worden getroffen. Medegedeeld wordt, dat de bepalingen voor den invoer van, aardappelen naar Duitsch land weer verscherpt zijn en heel wat moeite en kosten met Bich brengen. Verder werd medegedeeld, dat op de voor- vellingen van bloembollen reeds voor f 55.000 was verkocht tevens dat als keurmeester- taxateur voor de bloembollenveiling was aan gesteld de heer Jb. Wagenaar Jbz. van 8t. Pancras als vellder de heer 8. Wokke van XJmmen. Besloten werd om een aanbesteding houden voor 1000 bloembollenmanden. In overleg met de Ver. „Koophandel” werd besloten om de tomaten direct in de uniforme pootlesbakken te sorteeren. zoodat de veiling een aanbesteding zal uitschrijven voor 30.000 pootjesbakken volgens de uniforme maat. Besloten werd om in overleg met de vei lingen te Warmenhulzen en Noordschar- wovde binnen enkele dagen een voorvelling te houden van rabarber. Ingekomen is het jaarboek voor 1929 van het Centraal Bureau, de inhoud hiervan werd zoo belangrijk ge acht, dat besloten werd voor ieder bestuurs lid een exemplaar aan te schaffen en tevens een voor elke aangesloten vereeniging. BIJ de rondvraag werd opgemerkt, dat bij de tweede inventarisatie in Heer Hugowaard enkele tuinders vergeten zijn een opgaaf- büjet te zenden. Dit zal onderzocht worden. Gevraagd werd of de bestrating bij het spoor, nog in orde gemaakt wordt. Dit werd bevestigend beantwoord. Medegedeeld wordt, dat de contröle op Deensche witte kool op enkele plaatsen niet is gegaan zooais het behoort. Dit zal ook worden onderzocht. De heer Kramer (Koop handel zou het wel wenschelljk achten als met 1 April nog eens geïnventariseerd werd Dit zal in overweging worden genomen. Gevraagd werd om nogmaals het geven van bonnen na 1 Januari bli den Vierbond in be spreking te brengen. Medegedeeld wordt dat dit zeker op de agenda komt van de Algem. Vergadering van den Noorderma’-ktbond en het daar wel be kend is dat ons besluit van 1929. om na 1 Ja nuari geen bonnen meer te verstrekken, nog van kracht is, zoodat wij den uitslag van die vergadering wel kunnen afwachten. Hierna sluiting. zou bevorderen. Bij uitzonderingsgevallen als voor Amerika, is wel een tijdelijke regeling te treffen. De besprekingen hebben tot resultaat dat het volgende praeadvies wordt gegeven. Hoewl Hoewel het bestuur het ook gewenscht acht, deze zaak nog eens ernstig op de alg. ver gadering te bespreken, verklaart het zich tegen het voorstel, aangezien een uitvoering als op onze veiling wordt toegepast, geen afbreuk doet aan den aanvoer. Ter sprake komt nog de pensioneering van het personeel en de ambtenaren. Besloten wordt aan de algemeene ver gadering voor te stellen het personeel op leeftijd of invaliditeit pensioen toe te kennen en machtiging te vragen daarvoor een regeling vast te stellen. De penningmeester geeft hierna een uit treksel uit de rekening 1929. Na afbetaling van het nieuwgebouwde gedeelte der veiling is er nog een scluld van ruim f 18.000. Door de bouwcommissie wordt mede gedeeld dat van den heer T. Kostelijk een terrein is aangekocht voor den bouw van een bondsgebouw met betaalkantoor. Hiervoor is reeds een ontwerp gemaakt, hetwelk de goedkeuring der vergadering kan wegdragen, behoudens enkele aanmerkingen, die nog onder de oogen zullen worden gezien. Een definitief plan zal cp een volgende vergadering aan de orde worden gesteld. Hierna wordt de vergadering gesloten. T. VerhoevenBlanks'ein, aan de Langereis alhier, inplaats van wjjlen mej. T. Glas Pijper. LANGENDIJKER GROENTENVEÏLING Vergadering van het bestuur der Langen- <UJker Groentenveüing op Maandag 31 Maart 1930. Tegenwoordig 26 leden. Na opening door den voorzitter, burgemees ter Slot en het lezen der notulen werd over gegaan tot het nazien der keurlysten van Januari en Februari, welke respectievelijk 18 *1 15 keuringen bevatten waarover geen op- of aannfërklngen werden gemaakt. In de maand Januari was geveild voor een bedrag van f 196427.11, waarvan voor: Broek op Langendljk f 3642199; Gewetenageld De Minister van Finan ciën maakt bekend, dat bU den ontvanger der directe be astlhgen alhier, ten behoeve van 's Rijks schatkist, wegens over vorige jaren te Inkomen 887.20. Bestuursvergadering Noordermarkt- bond. Dinsdag vergaderde het b* st r dezer Veilingsvereeniging. Afwezig waren de heeren Kostelijk en Meereboer. De notulen werden ongewijzigd gesteld. Medegedeeld wordt dat door de trale organisaties op het oogenblik een actie wordt gevoerd voor verlaging der vracht tarieven. Er schijnt in het voornemen van de Regeering te liggen om voor bepaalde producten de tarieven met 20 pet. te verlagen als tijdelijke maatregelen. Voor aardappelen is, zooais bekend, reeds een verlaging van 50 pet. toegepast. Thans is een onderhoud aangevraagd met de directie der Neder- landsche Spoorwegen over verlaging van het tarief van eenige van onze producten. De heer Ootjers deelt nog mede, dat met de N. S. is geconfereerd over de uitbreiding van onze laadplaats wat intusschen niet veel succes heeft opgeleverd. Volgens de N. S. is de noodzakelijkheid van uitbreiding niet gebleken. Intusschen zal het punt nog eens in overweging worden genomen, en wordt wel eenige verbetering verwacht van de kleine uitbreiding, die thans plaats heeft. Thans komen in behandeling de door de aangesloten vereenigingen ingediende voor stellen voor de a.s. algemeene vergadering. Van de veieeniging St. Maarten een voor stel om maatregelen te nemen dat het geld, behalve aan den Langendijk, ook in de buiten plaatsen wordt thuisbezorgd. Het bestuur staat hiertegenover niet afwijzend, maar vindt het beter in deze vooraf met den betaal meester te overleggen, waardoor een be spreking op de algemeene vergadering over bodig mag geacht worden. De afd. Langendijk L.T.B. stelt voor, het marktpercentage voor het reservefonds voor een nieuwe veiling niet met 15100. doch met 10'100 pet. te verhoogen. Dit is dus een amendement op het voorstel van het bestuur. Het bestuur vindt vooralsnog geen reden om van het eenmaal genomen besluit terug te komen. Een tweede voorstel van dezelfde afdeeling behelst terug te komen op de wortelsor- teering, doch deze weer te sorteeren vanaf ons. De heer Kliffen erkent de motieven van dit voorstel, doch we zullen in gedrang komen met het U.C.B.die deze sorteering eischt voor het merk. De heer J. Ootjers vindt niet goed om er op terug te komen het bewijs is niet geleverd dat de sorteering in het nadeel is geweest van het product in zijn geheel. De heer J. Groen zegt, dat men, wanneer R. K. V. V. „S. V W." Genoemde ver- seniglng hield haar vergadering Dinsdag avond te 8 uur in het clublokaal. Door afwezigheid van den voorzitter, opent de vice-voorzitter met een hartelijk welkom. Hij hoopt, dat de te behandelen punten aangenaam mogen worden bespro- KML De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Punt 2 der agenda is: vaststelling neder- aagwedst rjjden. Door de vereeniging wordt besloten om met halve elftallen nederlaagwedstrjjden te spe en en wel met het 1ste en 2de elftal. Door leder elftal zullen 8 t 10 wedstrijden lorden gespeeld. De sluiting der inschrijving is bepaald op 1 Mei’ loting 2 Mei, des avonds 8 uur in het clublokaal. Als prijzen zullen worden be schikbaar gesteld, voor het eerst- c'ftal: en W. on aan J voor iedere wlnn-nde vereeniging een me daille en voor wie S.VW. de grootste nederlaag aannemers uit deze gemeente sullen denken. De heer Dorhout dringt aan dat de ge meente stappen zal doen om menschen met '•>n gering inkomen een behoorlijke woning te verzekeren. Hierop wjjst weth. Truin op de toestanden, die. zooais spr. het uit drukte, nog niet zoo slecht zijn. Het komt spr. dan ook momenteel ongewenscht voor om in deze richting maatregelen te nemen. Hierop volgde een onverkwikkelijk inci dent. Op het gezegde van weth. Truin. dat de toestand niet zoo slecht is. reageerde de heer Smelik. die aan de perstafel gezeten was. door uit te roepen: .Gaan jullie dan maar eens In de Bottersteeg kijken’’ Waar op de voorzitter zei: „U heeft hier niets te zeggen, anders wordt u verwijderd.’’ Smelik rei hierop: „Ik kan die leugens niet ver dragen”. waarna deze hieron onder het ge roep van: „leugenaars” uit de raadszaal werd verwijderd. Nadat d« orde was hersteld werd het voor stel zonder h. st. aangenomen. Voorstel inzake van het verhuren van een stek grond, gelegen aan den Molenweg aan de vereeniging „De Proefschooltuln West- Frie-land”. De heer Bos-ert vindt dit geen goede belegging. De voorz. merkte op dat de prijs, n.l. 400.—, niet slecht was. Aldus werd besloten. Voorstel tot verkoop van een stukje grond Tangs de Drieboomlaan. Conform werd be sloten. Hierop volgde het voorstel tot het tot wed iropze^gens in gebruik af te staan van een loca’ltéit in het gemeente-gebouw aan de Pakhuissteeg ten behoeve van de Chr. Jeuedcentrale. Aldus besloten Voorstel tot afwijking van de rooilijn ten behoeve )’an twee aan den Koepoorterweg te bouwen huizen. Na eenige opmerkingen van den heer Plomper werd aldus besloten. Voorstel tot wijziging van het reelem-nt vöor de bouwplancommissie. Conform be sloten. Prae-advies op een verzoekschrift van de voorzitters en secr. van verschillende bon- I den. Inzake de winkelsluiting. Na eenige toelichtingen van d-n Heer Hendriks wordt dit aldus vestgesteld. Prae-advies nonens de vraag of maatre gelen zijn te treffen ten opzichte van ver- koopingen van roererde goedei-n na n-t sluitingsuur en ten onzf'hte van de z.g. „vliegende winkels”. Nadat mevr. Rupert een dankwoord had gesproken aan B en W. Voor deze regeling werd all’s besloten. Benoeming van herschatters voor de dran!'’o?alitelten. Benoemd we-den de hee ren C. Broertjes. A. J. v. Schotel». S Engel en C. Woestenburg Hterjp volgde de be- ncemlg van een onderwjzer aan gemeente school III. Benoemd werd met algemeene stemmen de heer A. v. d. Berge. Hierop volgde slui ting der publieke vergadering waarna de raad zich In gesloten zitting vereenigde. AFSLAGVEBEENIGING „BEEMSTEK, PURMEREND EN OMSTREKEN.” Ditmaal was het weer het artikel spina zie, waarop den grootsten aandacht geves tigd was en wjj kunnen daar wel aan toe voegen, dat dit voor vele aanvoerders slecht bevredigende resultaten opleverde. Voor meerdere is deze teelt een volslagen misluk king. doordat het blauw zoodanig optreedt, dat de spinazie, goed beschouwd, beter niet aangevoerd had kunnen worden. Goed be schouwd, was dit goedje beter op den mest hoop op zijn plaats geweest dan aan de markt. Openlijk werd door den handel reeds de vraag gesteld, of het niet beter zou zijn, de minderwaardige kwaliteiten van de markt te weren. In het wezer van de zaak waren wij het daar roerend mee eens, maar aan de uitvoering van zoolets zit meer vast dan men zoo oppervlakkig beziet Een bespreking van de aanvoerders onderling in dezen geest zou aan een eventueel besluit hiertoe vooraf moeten gaan. In leder geval willen wjj dit punt aan belanghebbenden gaarne nog een» ter overdenking aanbevelen. De groote kwa liteitsverschillen kwamen in de prijzen vol komen tot uiting. Op den 28en Maart werd voor de mooiste partijen tot 19 ct. per Kg. betaald, met een middenprljs voor goede kwaliteit van 15—16 ct. Even afwijkende kwaliteit liep in den prijs van 810 ct., ter wijl voor de meest afwijkende partijen 18 ct. betaald werd. Voor goed product waren de prijzen niet geheel onbevredigend. Inmid dels is ongetwijfeld de volste aanvoer kas- splnazie achter den rug en zal de sla meer en meer deze plaats Innemen. Hiervan komen reeds meerdere partijtjes ter markt, al zijn dan de meesten nog wat licht. De prijzen wisselden van f 2f 10 per 100 stuks. Andijvie zagen wU weer tot gelijke hoe veelheden aangeboden. De kwaliteit was weer heel goed, evenwel toonden de prijzen een kleine inzinking. WIJ zagen van f 2.10— f 3.70 per 100 struiken betalen. Raapstelen genieten geen bijzondere aan dacht, meestal is de stemming flauw, terwijl ruim is. Al naar de loopt den prijs van Een rumoerige raadsvergadering. Iemand nit het publiek verwijderd. De raad dezer gemeente vergaderde voltallig onder pre sidium van den burgemeester, mr. G J. Bisschop Nadat op de gebruikelijke wljzet was geopend, wenschte de voorzitter op de eerste plaats den heer Zijp geluk met zijn herstel, waarna deze dank zegde voor de vriendelijke woorden tot hem gericht. Hier op volgden de notulen der vorige vergade- die werden goedgekeurd en vasigesteld Hierop volgden ingekomen stukken en me- dedeelingen, waarbij o.a. was een schrijven van B. en W. ten geleide van een drietal overzichten inzake de woningtoestanden in deze gemeente. Over dit punt werd e„nigen tijd door de heeren Dorhout en Stultlens ge discussieerd. De heer Zijp, merkte op aangaande het verslag van de gezondheidscommissie, dat het hem gewenscht voorkomt, dat met spoed gewerkt wordt aan verbetering van verschil lende ongewenschte toestanden. De voorzitter zegt toe, dat hierin verbe tering zal worden gebracht. Vaststelling eener suppietoire begroeting dienst 1930 conform besloten. Voorstel in zake conversie van deamet de N.V Bank van Nederlandsche gemeenten te 's-Gra- venhage in 1924 aangegane geldleening. Al dus besloten. Het voorstel Inzake aan de be sturen van bijzondere lagere scholen te ver leenen vergoeding van öe jaarwedden van boventallige onderwijzer» werd aangenomen. Tevens volgde het voorstel tot het verlee nen van voorschotten Ingevolge artikel 101 der lager-onderwyswet, aan besturen van Jljzondere lagere scholen. Voorstel tot afkoop van de onderhouds kosten, van een graf op de algemeene be- ’■eafnlaats. Aldus bes’oten. Hierop volgde het voorstel tot het verlee nen van een crediet ten behoeve van de verlenging van de Schoutenstraat De heer ’lomper wil B. en W. in overweging geven ets te doen voor diegenen, die In wonin gen verblijven, die niet afgekeurd zijn, maai velke hiervoor zeker in aanmerking soude- omen. Spr. Spr. ’ou gaarne vernemen ho> 3 en W. in deze behoefte zullen voorzien Teven' dron" snr er bli F dat sU bl) eventueelen woningbouw aan de Medegedeeld werd 5000 stooktomaten tegen 28C03 het vorige jaar. Verder werd gevraagd of allen weer de tomaten over de veiling zullen laten sortee ren. Uit de gedachtenwisseling bleek, dat het grootste gedeelte hieraan gevolg wenschte te geven, terwijl er ook enkele waren die het zelf wilden doen, hetwelk geen bezwaar opleverde De voorzitter memoreerde dat in de afge- loopen Jaren het gewenscht was, dat alles aan de veiling gesorteerd werd, om gelijke part ;en te krijgen, doch daar de teelt zich jaarlijks uitbreidt, is het wel gewen cht, dat enkele van de grootste verbouwers er toe overgaan, dit zelf te doen Medegedeeld wordt dat dit jaar de toma ten direct in de pootjesbakken gesorteerd zullen worden, wat gemakkelijker is en beter voor de tomaten. De bakken zullen door de veiling a: schaft worden, en zijn ook verkrijgbaar diegenen die zelf gaan sorteeren. Voor de kisten verpakking zal de kostende prijs vastgesteld worden. De kosten van sorteeren en veilen bedragen 60 cent per 100 K.G. plus 10 cent voor de machine, en 10 cent huur voor de kisten. De heer C. Duif Jbz. die het vorige Jaar gesorteerd heeft wil zich dit jaar weer be schikbaar stellen, wat met applaus werd be groet. Besloten werd om de tomaten zooveel mo ge’, ijk op naam te veilen. Bij de sluiting merkt de voorzitter op, dat de Langendijker tomaten een heel goeden naam hebben wat betreft sorteering en kwa liteit. Spr. wekt allen op om nauwkeurig hier op te letten, om dien goeden naam te behou den, en zoo mogeiljk nog te verbeteren; op dat steeds de hoogste prijs kan worden be dongen. Hierna sluiting. Burgerlijke Stond. Geboren 1 Maart trus Cornelia Joseph, s. van J. Kroon A. Telleman. 2 Maart Arie, z. van Jb. Leeg water en C. Bouwens. 6 Maart Afra Ca tharina. d. van J. Groojt en E. Boots. 7 Maart Johannes Petrus, z. van P. Smit en C. Duin. 10 Maart Trijntje, d. van D. Wagenaar en S. Hoogland. 15 Maart Izaak Albertus, s v. E. Dekker en T. Rose.aar. 18 Maart Corne lls, z. van Th. Tamis en A. Cath. de Wit. 19 Maart Maarten, z. van P. Kool en Joh. Verwejj. Pietertje, d. van K. Kleimeer G. Pauw. 20 Maart Divera, d. van N en P. Strooper. 21 Maart Johannes Jaco bus* s. van P. 'van Langen en G. Schaap Geertruida, d. van J. Wokke en Eva Korver Elisabeth Greta, d. van Sj. de Vries en A. Vader. 22 April Petrus Jacobus, z. van W. Dekker en A. M. Roozendaal. 24 Maart WeinLe, d. van D. Gootjes en Elisabeth den Hartigh. 25 Maart Jacobus Petrus, z. van G Burger en E. Fakkeldij. 29 Maart Adriaan, z. van L. Verhuist en M. Leegwater. Ondertrouwd: C. Dijkshoornjm. 24 jaar te Beemster en A. Oostmejjer, jd. 27 jaar. Overleden 4 Maart Jacoba Kenter, wed. C. Appelman, 24 Jaar. 12 Maart Blom, 53 jaar, d. van 8. Blom en E. de d. Jagt, 72 jaar, wed, van Overgeplaatst Met ingang van 1 April, is als kommies der Rjjksbelastingen alhier ge plaatst de heer S. Sulzle, thans in gelijke functie te Alphen. (N. Br.) Verknoping Dinsdagmiddag had in het café van den heer Jb. Wester, alhier ten overstaan van Notaris Hilbrand te Obdam de verkooping plaats van een woonhuis, met een maatregel geen goede gevolgen heeft, timmermanswerkplaats, houtschuur, schuur tje, wagenbergplaats en erf. staande aan den Broekerweg alhier, beboerende aan den heer J C. Klercq, groot 7 aren. 32 c.A. Koop«r was de heer Eecen te Oud-Karspel voor de som van f 4900. Centraal Hanze- Bureau in Den Haag hield daarna een toe spraak waarin hU op eenvoudige en duide lijke wijze het nut van organisatie aan toonde. De middenstand klaagt tegenwoor dig. en met recht, want hU wordt in zijn bestaan bedreigd door 't groot-kapitaal, d.L het groot-winkclbedrljf. Daartegen moet de kleinere middenstand zich verdedigen, wat alleen door organisatie kan. Door gezamenlUken inkoop door bestrij ding van het koopen op crediet, door mo- derniseering van het bedrijf moet de mid denstand zich staande houden. En nlat al leen het groot-kapitaal is een gevaar, ook het socialisme wil den middenstand verdrin gen, door de stichting van groote staats- of gemeentelijke bedrijven. Zelfs de N. V. V. stuurt in die richting door de aansporing otn alleen in groote bedrijven te koopen Ook is organisatie noodig. om te zorgen, dat bij de sociale wetten rekening gehouden wordt met de belangen van den midden stand. Noodig is dat iedereen lid wordt, niet alleen om contributie te betalen of iets te doen voor de goede zaak, maar voora’ ook om te werken voor zijn eigen belang. Ieder verzekert zich tegen brand, storm. Inbraak of glasbreken. waarom dan niet tegen den grooten vjjand, die den middenstand geheel wil wegwerken? Spreker herinnert ook aan de krachtige aansporing van Mgr. Aenge- nent. Hierna somt spreker verschillende voor- deelen op, reeds door de' organisatie be haald. oa. intrekking van de weeldebelasting en noemt de Instellingen door de organi satie tot stand gebracht. De middenstands- onderlinge verzekert tegen ziekte met een premie van f 15 waar de Raad van Arbeid f 23.berekent. De brand- en glasverzeke ring hebben lage premies. Gesticht is een fonds van ultkeerlng bij overlijden, een in formatiebureau. een Incassobureau, enz. Na een dringende aansporing om toe te treden tot de afdeeling, eindigde spreker, wlen een dankbaar applaus ten deel viel. Vervolgens begonnen onderlinge bespre kingen. Reeds was te Egmond aan den Hoef, een paar weken geleden, een bijeenkomst gehouden, waar 15 belangstellenden aanwe zig waren, en waar een voorloopig comité was opgericht, dat echter nog niet veel had uitgezet. Hier traden 9 aanwezigen toe, waaruit nu terstond een voorloopig bestuur werd gekozen, n 1. Jb. Bak. Egmondbinnen, 8 stemmen, G. Brouwer, Egm. a. d. Hoet 6 stemmen en R. Zoon, 5 st. Deze namen nun voorlooplge functie aan. Getracht zal wor den nu leden te werven en dan een algemee ne vergadering voor de drie Egmonden te beleggen. Bij die gelegenheid zal een der heeren geestelijken een propagandarede hou den. Dan zal het definitieve bestuur geko zen worden. Hierna sloot de heer Zoon de bijeenkomst met dank aan de aanwezigen, aan den neer Mol en aan pastoor Roevers, die ook het einde der vergadering had meegemaakt. Hij hoopte, dat er nu een flinke en actieve ver eeniging zal ontstaan. Maria-Vereeniging Deze vereeniging vergadert as. Zondag in het St. Vincent.’us- gebouw. Aan de orde is o.m. de verkiezing van een paar bestuursleden. -- - Zuid Scharwoude f 28504 88; idem R. K. f 2677 14; Heer Hugowaard f 18040.70; idem R.K. l 19171.00- De Schermer f 5181.74; Diversen X 4875 05; Koedlik f 34185.76; X 32400 95; idem R K. I 435537; Hinsbroek X 1308 97. In de maand Februari is geveild voor een bedrag van f 319.819 29 waarvan voor: Broek op Langendijk f 67783.70; Zuid Scharwoude f 41662 58. idem R. K. f 6625.07; Heer Hugowaard f 21902.20; idem R. K. X 29070.08; De Schermer f 11728.49: Diversen X 5371.21: Koedlik f 54952 98 8t. Pancras X 8053953; idem R. K. f 8910.76; Ursem X 5362 48; Hensbroek f 287253; Oterleek X 3037.88 Een schrijven was ingekomen van den Mi nister van Waterstaat, houdende de mecle- deeling. dat de spoorwegtarieven voor het ▼ervoer van aardappelen zijn geregeld en dat de Directie der Nederlandsche spoorwegen zich intutechen bereid heeft verklaard het geven van vrachtverlaging tot ten hoogste 20 pCt bjj overeenkomst voor bepaalde produc ten bij uitvoer naar het buitenland in over weging te nemen indien het vervoer van be langrijke hoeveelheden daarvan binnen ze kere tijdruimte in uitzicht kan worden ge steld. Dit schrijven is naar aanleiding van het verzoek, dat gedaan is, om vrachtverlaging voor de producten uien, peen en Deensche witte kool, met het °°g °P den lagen prijs, die voor die producten gemaakt wordt. Nu de vrachtprijzen voor aardappelen met 50 pCt. zijn verlaagd, geldend tot 15 Juni a.s. Is nog een verzoek gericht tot den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en aan den Minuter van Waterstaat otn die vrachtverlaging te laten gelden tot 15 Augus tus met bet oog op de nieuwe aardappelen- eampagne. Een verzoek is ingekomen van de correc- pondenten van de P. D. afd. Langendijk om subsidie voor de proefnemingen enz. welke door hen worden uitgevoerd. Besloten werd X 40 subsidie te geven. Ingekomen is voorts een schrijven van de bloembollenvereenigtng afd. Alkmaar met verzoek een afgevaardigde te mogen zenden in de commissie voor de Bloembollen veiling. Dit verzoek werd toegestaan. Een Dlrkmaat, controleur aan de veiling om met 1 Mei aa. ontslag als zoodanig mogen ontvangen en dan in het genot worden gesteld van pensioen. Besloten werd dit ontslag eervol te ver leenen met dank voor de gedane diensten en tevens dat hij vanaf 1 Mei in htt genot gesteld zal worden van pensioen. Ingekomen de beschrijvingsbrief voor de algem. vergadering van het Centraal Bureau welke gehouden zal worden Donderdag 3 April te Utrecht BU het tweede voorstel van het bestuur om alle producten die daarvoor in aanmerking komen te vellen onder het merk van U.C.B.. werd opgemerkt, dat men van land- en tulnoouw-ultvoerwet nog niet veel hoorde, want het werd betreurd, dat naar ’n land als Amerika, waar zoo streng wordt toe gezien. op de Ingevoerde producten, dezen winter toch nog minder goede Deenscne witte kool die het CB.-merk niet konden vor. en. waren gezonden, zoodat de wensch werd uit gesproken en dat daar maatregelen voor ge nomen worden, dat zoolets voortaan niet meer zou kunnen plaats hebben. Voorzitter aeht het gewenscht. dat dit op de Algem. Vergadering van. het C.B. sprake wordt gebracht. Ook de agenda voor de Algem. Verg, van het 'tl.CB wa» ingekomen; voor die verga- afgevaardigden benoemd Aan onze veiling werden verhandeld over de maand Maart 1930: Roode kool 2.149 525 K.G. (2.151500 K.G.); Gele kool 310.700, (502375)Deenscne witte kool 2.041.325. (915 400): Uien 63.600, (48TM); Peen 14 150 (18.450)Aardappelen 3M3 (1.000); Bleten 1325 (10.650),

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 6