tweede blad Schoenen, passend Cheoue-koersen Amsterdamsche Beurs Laatste Nieuws V.J1. JAN DE VRIES „VRIES1A” Wijdeman s Schoen magazijn De Groote Da& in En&elafid STADSNIEUWE De zaak Pangalos genoemd. PROVINCIAAL NIEUWS Frarvz Lehar 60 jaar VEILING wO VERZICHT LANGENDIJK Treinongeval te Toulon Onder de bus N. V. Drogerij en Chemicaliënhandel Zaadmarkt Staat van beleg in Kiukiang Het Falke-proces Schoorsteenbrandje Een nieuwe ziekenauto Wijziging van de route der stadsbussen Een vergiftigingsgeva. ZUID-SCHARWOUDE Onze speciale afdeeling optiek, voor alle mogelijke soorten Brillen, Breukbanden, Buikbanden, Verband en Ziekenverplegingsartikelen is gevestigd LUTTIKOUDORP 58 Aanbevelend, VENHUIZEN Maèdalenenstraat 16 bij het Hof HOOGWOUD WESTWOUD BLADZIJDE l WOENSDAG 9LAPRIL 1930 wegslooten WOENSDAG 9 AFRIL 1*39 ieawe voor in uitgaaf op ge- om WOENSDAG 9 APRIL 1930 4H 173 de bü samen 120 26% 532 een Prolongatie 3 net op Koen 8.15 dus het Kenneoierpark, beheer. :h Pestuur bracht niet meer dan 1 0 of f 650 op. Wan neer dan ook nu nog noteerlngen voorkwa. men van f 9 ot 1 ooger. dan betrol dit extra mooi klein goed, hetwelk, hoewel ook gezakt, toch nog het best op prijs is gebleven. Voor gele kool waren de noteerlngen ook PARUS, 9 April Bij een botsing tus- schen een locomotief en een personentrein bij Toulon werden 13 personen ernstig ge wond 1919 1918 1916 1913 197% 157 173% 162% 171 163 171 153 130 112 Bank samen Totaal beklaagde geen voldoende gelegenheid ia ge geven. verklaringen af te leggen. Vorige Koersen 405 380 93 412 62’/, 363 149 117% 140 448 416 167 22 29*/, 409 378 95 413 101 83 6“/i. 235 62 24 83” 59% 38% 37% 79 '179% 26% 26»/, De beaenuJ Franz Le har de schepper van vele populaire wijsjes, wordt 30 April zestig jaar. Als zoon van een Kapelmeester der Stafmuziek in Hongarije, begon hij zijn loopbaan als musicus bjj het leger. Zijn eerste succes-operette «Die lustige Witwe” wérd reeds voor den oorlog 26506 maal opgevoerJ. 153% 4*’/,» 148’/, 316 Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Maxwell PWr» Hnwnei uonaeo New-Tart Herlijn óltnen Rome MadrM Jmo «oeanntm itopennageo Praag - - WesiMO -- Varschau 9.70 34.70 12.10 2.48% 59.40 48.20 13.— 31.05 66.55 66.85 66.60 7.35 35.— 27.— 531% 60’,, >45 129 50 Meubilair t 286590.09. Spoorwegen Union Pacific Wabaab Chic Milw St Paul Kansas City South ïne Railr Gisteravond omstreeks 7 uur wilde de 14- jarlge Ben Baars nog juist voor de Helder- ache autobus langs gaan, die wegens het op breken van de Laat, nu oe Wildemansstraat passeerde. Hu gleed echter uit en kreeg het voorwiel over zn linkerbeen, hetgeen ern stig gekneusd werd. Gelukkig stond de bus oogenblikkelyk stil, zoodat de knaap niet meer door het achter wiel geraakt werd. Mijnbouw Boeton Mijnbouw... Alg. Exploratie Industr. Buitenland Anaconda Cert Flsk Rubber Separator Zweedsche Lucifers 235% 63 24*»/„ 82»/, 60 Snik er H V A. 'Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Petroleum Dortsche Petr. Oaboes Kon Olie Perlak Peudawa Continental Oil 399% 38 419% 168% 21»/, 30»/„ 366% 152 112% 141% 446% Scheepvaart Holl Amenka Ljjn dito Gem Elgend Kon Ned Stoomo Scheepvaart- Unie. Marine comm. Manne pref Tot onderwijzer aan de St. Willlbrordus- -«hool, alhier, Is met ingang van Mei as. benoemd onze oud-^tadgenoot. de heer Th. de Wit, thans in gelijke functie te Wijk bü Duurstede. Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rub Rott Fapanoell Serbadjadl Siiau V 1 c O. Allied Interconttn Rubber Staatsleenlngen 5% Nederland 5% Nederland 4H Nederi 4H Nederi N.Ind.l92£B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij... LONDEN. 9 April (VB.) In Kiukiang is. volgens telegrammen uit Shanghai, de staat van beleg afgekondigd. Deze maatregel staat in de eerste plaats in verband met de agitatie der communisten Een aantal vrouwen en kinderen moest weg gevoerd worden. Sterke afdeellngen afge dankte troepen en beroepsroovers maken het gebied zeer onveilig. 153% 130% H 1’4 65% 119»4 54% 101 83% 7 resp. de in- Rectificatie Ons bericht in het nummer van gisteren betreffende de benoeming van onsen oud; stadgenoot, den Eerw. Broeder Lebuïnus, b«j" hoeft een kleine toevoeging. Broeder Lebuïnus (in de wereld P. Koppel is nJ. benoemd tot hooid van het eztemaat van Instituut JSt. Louis’’ te Oudenbosch. vermeldde, dat de werking der bank goed, het beheer en de administratie zeer goed en de toestand der bank gezond zijn Het verslag eindigt met een woord van hulde aan bestuur en Raad van toezicht hel volbrengen van de zoo moeilijke taak, hun door de malaise der Bank te Alk maar op de schouders gelegd De voorzit ter dankt don samensteller van het verslag. De rekening sluit in ontvangsten en uit gaven met een bedrag van 280 275.08. Er is een winst gemaakt van f 1054.80 De reke ning is nagezien door de heeren C. Wage- naar en C. Berkhouwer. Eerstgenoemde deelt mee, alles keurig in orde te hebben bevonden. rente lager dan verleden week, échter niet in die mate als bij de roode kool. Trouwens was ook hiervan het aanbod dooreengenomen vrij gering. Het mooiste goed kon tot hoog stens f 9 opbrengen, doch de zware kool was. naar verhouding, belangrijk duurder dan roode kool van hetzelfde gewicht, zoodat op de meeste dagen maar weinig noteerlngen beneden f 6.50 voorkwamen, althans voor de goede kwaliteit. Nog steeds wordt er heel wat taaie gele kool van het veld aangevoerd, die, gi a" gekocht en een moolen prijs op. brengeno. wel wat afbreuk doet aan de prijzen der bewaarkool. Een aanvoer van een kleine 20 wagons Deenschc witte kool per dag, zooab in deze week, is ongetwijfeld niet voldoende ozn deze soort tijdig opgeruimd te krijgen. Maar ook hierbij hebben teruggaande prijzen een rol gespeeld. Er is nog wel voor Amerika ge kocht. maar lang niet in de mate als m vorige weken en het heeft er veel van. dat het spoedig geheel afgeloopen zal zijn. Hier tegenover staat niet een behoorlijke vraag voor andere bestemming. En het gevolg is geweest, Jat nu prijzen van t 2.50 tr^gar zel den voorkwamen en voor groote kool 3 1.50 of nog minder werd betaald, terwijl afwijkend goed weer beneden f 1 noteerde. Dit is weer een geduchte tegenvaller Ook voor andere producten blijft de slechte stem ming onverminderd bestaan. Het weer, dat voor dezen tijd van het jaar niet slecht kan worden genoemd, schijnt hieraan niets af te doen. Uien is slechts een verkoopbaar artikel, als er bij gering aanbod toevallig iets noodig is op een bepaaldenx dag. In dergelijke geval, len werd dan nog van 1 1503 per 100 kilo besteed, maar overigens is het maximum voor de mooiste partijen f 1.20 of f 130 en loopen Iets afwijkende partijen beneden een gulden. Met peen is het evenzoo. Ook hiervoor een enkele maal een prijs boven f 150, maar dooreen ruim een gulden en voor de kleine sorteering nog minder Kroten varieerden eveneens van f 1 tot f 1.50 per 100 kilo. ZD, die nog eenlg te veel hebben van winteraardappelen, ontvangen hiervoor op de veiling dezelfde uitent lage prijzen. Het is werkelijk een treurige toe stand. HAMBURG, 9 April. Vanmorgen begon onder zeer groote belangstelling voor de rechtbank te Hamburg het Falke-Proces. De politie had groote moeite de talruke nieuws gierigen tegen te houden De zitting wordt bijgewoond door vertegenwoordiers van het Ministerie van Buitenlandsche Zaken en van 100*»/,, 101 100’/, 10C’/, 95“„. Zwierdag wordt te Londen weer de groote roeiwedstrjjd gestreden tusseben Cambridge en Oxford. Dat is een van Enrelands groote dagen. Hierboven een aardige combinatie- foto van de beide ploegen. Gisterenmiddag te circa 3uur ontstond een schoorsteenbrandje in het perceel Eike- lenbergstraat bewoond door den heer A. I. Met een Tofgil-apparaat werd dit brandje door de politie gebluscht Industrieën Marg Unie Calvé Delft Alg Kunstzijde Van Berk els Pat Nieuwe Philips In de afgelooi>en week is aan beide veilingen te zamen aangevoerd een hoeveel heid van 97 wagons roode, 45 wagons gele en 117 wagons Deensche witte kool, be nevens 5’ wagons uien en 2 wagons peen, totaal 266 wagons. In de overeenkomstige week van het vorige jaar bedroegen deze hoeveelheden resp. 123, 144. 112. 5 en 2 of te zamen 386 wagons Na de laatste weken, die bijzonder druk waren, is dit een geweest, waarin de afzet van stapelproducten een kalm verloop heeft gehad. Eigenlijk te kalm, dat deze afzet naar den voorraad gerekend te gering is. Maar behalv het vele werk op den akker op het oogenblik, was ook de minder gun stige stemming op de veiling voor velen nog een reden om met het veilen nog matigjes aan te dien. Vooral voor roode kool was de vraag veel minder goed, dan in de vorige weken, wat in de noteerlngen tot uiting kwam. Groote kool liep zelfs vaak beneden f 5 per 100 kilo e. middelmatig goed van'ongeveer 4 pond Een autoritje moge een aangename ont spanning zijn, minder prettig is het, wan neer men als patiënt naar een of andere zie keninrichting vervoerd moet worden. En toch juist bü die gelegenheid komt t er op aan. het de(n> passagier zoo aange naam mogeUjk, of liever gezegd, zoo weinig mogelijk onaangenaam te maken. Geen wonder dat juist aan ziekenauto's een zorg wordt besteed, die zelfs aan de mooiste luxe wagens niet ten koste kan wor den gelegd. De heer J. C. Pouwels van de Kennemer Autogarage heeft dat heel juist Ingezien en zich een wagen aangeschaft, die een voor beeld op dit gebied mag genoemd worden. Het is een groote 6-cyllnder Reo, op speciaal xiekenvervoer chassis. Voor- en achterwielen zijn ver van elkaar, waardoor de patiënt tus- schen.de assen komt te liggen. Dit voorkomt het pijnlijke schokken, waarvoor ook nog de aware ballonbanden zorgen. Buitengewoon practlsch is de brancard Deze loopt op verlengde rails en kogellagers en is voorzien van speciale veeren en schok- brekers. Gunstig gevolg van deze inrichting is de praktijk heeft het dezer dagen al bewezen dat de wagen zelfs op de Noordhollandsche wegen met gewone snelheid kan rijden, zon der dat de patiënt er hinder van ondervindt Twee draaibare fauteuils voor begeleiders zijn naast de brancard aangebracht. Buitengewoon doelmatig is het sanitair in dezen wagen. Behalve de gewone ziekenbenoodigdheden als ondersteek ea. bevindt er zich een kastje in, met volledige inrichting voor eerste hulp bij ongelukken. Uit een fonteintje kan men frisch water bekomen waarvoor verschillende drinkglazen aanwezig zijn. Door de geheele bekleedlng met leer kan de wagen in zeer korten tijd ontsmet worden. Men ziet een model inrichting, maar on danks dat, hopen wij, dat onze lezers er slechts spaarzaam gebruik van behoeven te maken. Met ingang van morgen worden eenige wijzigingen aangebracht in de route van de stadsbiwn Lijn legaat nu van het station naar het Postkantoor, dan door de Ridderstraat. Zil- verstraat. Kennemerpark naar den Straat weg tot Regulierslaan. Terug blijft de route ongewijzigd, rechtstreeks van de, Regulierslaan naar station, zonder hef traject Ridderstraat, Laat. Lijn 2 (de ringlijn) gaat in het vervolg recht door Lindenlaan en Vamebroek naar den straatweg, dus zonder het Nassaukwar- tler aan te doen. Van ds Voormeer af wordt bü de Bierkade rechtsom gebogen en vla den Achterweg naar het Station gereden. We vernemen ook nog, dat waarschijnlijk met ingang van den zomerdienst in de bus- sen direct kaartjes genomen kunnen worden voor de trams naar Bergen, Egrnond en Behoor!. De bijzondere rechtbank te Athene heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den voor- maligen dictator, generaal Pangalos. en zijn minister van Binnenlandsche Zaken, Vog- hopoulos. Wegens machtsmisbruik thet verleenen van een concessie voor een casino te Eleusis bij Athene) werden belden veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2H jaar en 5 jaar eerverlies, met aftrek van preventief. Pangalos zal zich in nog meer zaken moe ten veriintwoordêh. 100*»/„ 101 100»/, 100*/, 95*»/,. HELMOND, 9 April Eenigen tijd ge leden is de heer H. V., wonende in de Dük- straat te Helmond, die het met zijn vrouw de laatste jaren niet al te best kon vinden, alleen naar elders vertrokken om bulten zijn woonplaats en buiten den familiekring het beroep van kaashandelaar uit te oefenen. Dezer dagen was hij op verzoek van een zijner kinderen voor enkele dagen bij zijn familie teruggekeerd. Maandagavond ontstond echter een twist, waarbij het nogal heet toe ging. De zoon moet zich hierbij aan zijn vader vergrepen hebben. Hedenmorgen vond men den man dood in bed liggen. Vergifti gingsverschijnselen werden geconstateerd. De recherche stelt een scherp onderzoek in. Zelfmoord is echter ook niet onwaarschijnlijk Buitenlandsche Consulaten, in het bijzonder de Zuid-Amerikaansche. Verder zijn aanwezig de Ruksoommuwari» bij de Marine, admiraal von Uslar. en vele andere officieele personen. Voor de voorlezing van de dagvaarding maakte o'e verdediger dr. Alsberg uit Berlijn, bezwaren betreffende de wijze, waarop bex proces gevoerd was. daar volgens hem den Boerenleenbank Dezer dagen hield Coöperatieve Boerenleenbank II alhier, haar jaarvergadering in het café van den heer Stoffers. De voorzitter, de heer Jac. Verkroost, opent de vergadering en deelt mede, dat de kassier, de heer J. Kroon, door ongesteld heid niet aanwezig kan zijn, en wijst als secretaris aan den heer C. de Boer Czn.. die hierna de notulen van de vorige ver gadering voorleest, welke ongewijzigd wor den goedgekeurd. Tot stemopnemers worden benoemd de heeren K. Kliffen Kzn. en P. de Geus Czn. Uit het jaarverslag blijkt om. dat de bank in den loop van het laar weer een uitkeering van de Centrale Lahdbouwbank in liquidatie te Alkmaar heeft ontvangen in den vorm van een aandeel in de N.V. Dag blad .Het Centrum” te Utrecht, nominaal 1000.rentende 5%. Verder wordt melding gemaakt van een schrijven van de Centrale Bank te Eind hoven, waarin werd voorgesteld maatrege len te treffen, om het verlies der banken, indertijd aangesloten bij Alkmaar, over te nemen, om te bevorderen dat de banken weer met g-en balans zonder verliessaldo voor den dag ktinhen komen, waardoor weer begonnen kan worden aan de vorming van een reserve. Als voorwaarde wordt gesteld, dat dit bedrag geleidelijk aan de Centrale Bank wordt terugbetaald. Het renteverlies blijft voor de Centrale, met dien verstande, dat de helft der ge maakte winst wordt afgedragen aan de Centrale Bank en de andere helft der ge maakte winst wordt aangewend tot vorming eener reserve Tevens is de Centrale Bank bereid, op ge lijke wijze het bedrag te vergoeden, dat des tijds, in overleg met haar, aan ontributle van de leden geheven werd, teneinde het weg werken \(an het verliessaldo te bevorderen. Hoewel het verlies van onze bank een klein bedrag was. hebben het bestuur en de Raad van Toezicht toch besloten op dit voorstel in te gaan. Een gelukkig verschijnsel is wel, dat het aanvragen van spaarboekjes voor kinderen gestadig toeneemt. Het rapport van de Inspectie der bank op net peil van het Ambacht van West- Friesland, genaamd _de Vier Noorder Kog gen" te wijzigen. Volgens inzien van Gedeputeerde Stalen zou volstaan kunnen worden enkele nader aan te wijzen slooten op een breedte van tenminste 150 M op genoemd peil te bren gen en de kosten daarvan voor Bannereke- nlng te nemen. Uit de berekening blijkt, dat de slooten. die voor aanwijzing in aanmer king zouden komen, reeds aan laatstge noemde maat voldoen, zoodat besloten wordt, de zaak niet verder te behandelen. Al deze mededeeLngen en ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangeno men. Daarna stelt de voorzitter aan de orde: Vaststelling pensioensgrondslagen voor de ambtenaren. Over deze zaak is een schrijven ontvangen van Gedeputeerde Staten. Besloten wordt de pensioensgrondslagen als volgt vast te stellen: voor den secretaris op f 150.en voor den bode op f 100.—. Uitgekeurde slooten. Allen, behalve de neer Rood, hebben de ultgekeurde slooten m orde bevonden. De heer Rood heeft bemerkingen over 2 slooten in het land van J. Bijman in de Boe- kelwegöuurt die niet gespeten zijn. Besloten wordt Bijman aan te schrijven, dat hij de slooten vóór I Mei as. in orde moet* hebben anders zal de keur op hem worden toegepast. Omtint het speten van wegslooten be spreekt de heer Rood de wenschelijkheid om zoolang de gespeten grond niet van den wegkant is verwijderd, geen bijdrage van Ee.inewege te geven. Algemeen is de verga- der.ng het hiermede eens, zoodat besloten wordt in het vervolg in dien zin te hande len Rekening en verantwoording over 1929 Door den penningmeester, den heer L. Glas, wordt rekening en verantwoording ge daan van zijn beheer over 1929, welke na onderzoek en opname wordt vastgesteld in ontvangst op f 46935.0116, f 43720.43. voordeelig saldo f 326457’6. Aan den penningmeester wordt dank bracht voor zijn nauwkeurV Voörstel van het dagelijki voor het te plaatsen hek vo4r de woning van J. de Boer in het Noordend alhier f 25 00 bij te dragen. Ook de gemeente zal f 25.00 bijdragen. Na bespreking algemeen goedge vonden. Omtrent het verplaatsen van het hek voor de landerijen van den heer C. Ursem in het Noordend worden eenige besprekin gen gevoerd. Het bedrag, dat de heer Ursem voor een nieuw hek verlangt, wordt te hoog gevon den. Nader zal op deze zaak worden terug gekomen. Een voorstel van het dagelijksch bestuur om in overleg met de gemeente Hoogwoud v. de helft van de ko ten van aankoop van de voorin, trambrug over de Langereis deze voor gezamenlijke rekening met de gemeente Nieuwe-Niedorp te koopen. Na bespreking wordt hier algemeen voor gevoeld, mits de prijs niet te hoog is. De heer Ursem deelt In de rondvraag me de, dat de perceelen weg nJ. Kerkelaan. Zuidend en gedeeltelijk Gouwerweg nog niet zijn verhuurd. De heer Ursem krijgt machtiging deze wegen gratis voor het gebruik en onderhoud af te staan, zoo noodig kan een klein bedrag voor het onderhoud worden toegekend. De heer Helder wijst op enkele gaten langs het Gouwerwegje. Wordt goedgevonden, D. Mol. vrachtrijder aan de Gouwe, opdracht te geven, deze met puin aan te vullen. Daarna volgt sluiting met dank. Raadsvergadering De raad der gemeente Venhuizen vergaderde gisteren ten raad- nuize Aanwezig alle raadsleden. Voorzitter: burgemeester J. Zup Kz. te Venhuizen. Se cretaris: de heer K. Kool. De notulen werden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. Rapjx>rteur nerhalingsonderwus. Door de gemeente Wüdenes was een nota mgedieno van 1 290.voor bezoek van leer lingen aan de openbare school te Oosterleek. Verzoek R. K. Jongensschool ingevolge ar tikel 101 voor eenr voorschot van een bedrag van f 1329.76: idem Meisjesschool f 1186.92. Toegestaan. Een woord van lot werd door den voor- atter uitgesproken over het flink optreden van de neeen Rustenburg en Weiland, gemeente- en rUksveldwachter. braak in onze gemeente. De heer G. Vis Gz.’ En toch zeker komt ook een woord van lol toe aan den burge meester ais hooid van de politie. Een schruven van den Commissaris der Koningin in Noord-Holland, met verzoek in de politieverordening op te nemen een be paling omtrent keuren van trekhonden. De verordening zal in dien zin worden ge wijzigd. Een verzoek van de atdeeling Venhuizen avn het Centraal Genootschap tot het uit zenden van zwakke kinderen naar vacantie- kolonles. om tegemoetkoming in de kosten voor zoover genoemde afd. deze uit eigen middelen niet kan dekken. Vermoedelijk zouden dit jaar 8 kinderen in aanmerking komen. Daar B. en W nog geen overzicht hadden van de kosten, welke zouden gevraagd wor den, werd na heen en weer gepraat besloten dit verzoek aan te houden. Verslag van den toestand der gemeente. Vermeerdering door geboorte 65. vestiging 159. in totaal 224 Vermindering sterfte 19. vertrek 186. in totagl 205. alzoo vooruitge gaan 19. totaal aan inwoners 2873 personen. Benalinv vermeniTvuldMngsctjfer; in 1927 was dit 1.8 en gat f 40.000; in 1927 1.7, gaf t 36.000; in 1929 1 5. gal f 30.000 en wordt nu voorgesteld te stellen op 1.7. Aldus met algemeene stemmen vastgesteld. Benoeming stembureaux. District I: J. Zijp Kz, voorzitter; leden Jac. Ruijter en K. Pan Plaatsvervangers: P Konijn. H. Es huis en S. Schager. District IE T Groot, voorzitter, C. de Moei en R. Bouwman. Plaatsvervanger: C. Vis Gz. Jn. Laan en H. Water. bij uw nieuw toilet, vindt U zeker bij Wijdeman. in Aroote ver^heidenhetd en kleur. Let wel op. wij hebben altijd bijzondere «nufje», waarde concurrentie niet aan kan komen. Bekende modescheppers leveren alléén aan ons in hun nieuwste fantasieën. Toch is de prijs daarvan voor een ieder a^“ Waarom zou U die massa-artikelen koopen. als iets aparts niet duurder Mf Onze etalages Aeven U er een idee van. zijn A. Bakker. J Groot, P. Neefjes en C. Laan. Gekozen worden de navolgende heeren: W. Wagemaker, J. Schipper, W. Smit en G. Visser Jnz., die allen hunne benoeming aan nemen Door benoeming van den heer W. Wage maker en W. Smit zijn vacature ontstaan, als zijnde lid van den raad van toezicht. Geko zen worden ais lid in den Raad van Toezicht de heeren J. Vlaar en K. Schipper, die hunne benoeming aannemen. Door den kassier der Bank worden de ge kozenen gefeliciteerd met hunne benoeming Spr. vertrouwt dat, gez-én de namen ten op zichte van het nieuwe bestuur, een goede keus is gedaan Spr wijst op de verplichting dien aangaande en hoopt dat de nieuw gekozenen de voetstappen van hunne voorgangers zullen volgen en het .samenwerken van aangenamen aard moge zijn Spreker betreurt het afscheid nemen van het bestuur en zet in duidelijke bewoordingen uiteen, dat niets kon baten de leden tot an dere gedachten te brengen. Spr. brengt in herinnering een 18-tal jaren als kassier met het bestuur te hebben ge werkt en moet constateren, dat het be stuur zijn plicht altijd heeft gedaan. De be langen van de HoogKarspelscne leden zijn nooit op den achtergrond gesteld. De Bank is opgevoerd, tot een hoogte als deze thans Is en brengt hulde aan het verdwijnend bestuur. In bijzonder aan drie heeren die een 32-tal jaren als gezagvoerder de belangen van de Spaarbank heeft gediend Hulde, aldus spr.. aan J. Groot en namens allen hulde aan het geheel verdwunend bestuur en geeft zijn wensch te kennen dat deze in hun jxiging tot oprichten van een nieuwe Bank te Westwoud zal slagen, alle succes toewenschende. De directeur dankt den heer Spigt voor diens hartelijke woorden en sluit de verga dering, onder dank aan allen, met den chr. groet. Banne Hoogwoud en Aardswoud Een vergadering van het College van het Dage- UJksch Bestuur en van Hoofdingelanden van de Banne Hoogwoud en Aard,woud werd gehouden op Maandag JJ. ten Raadhuize Tegenwoordig waren de heeren K. Siagter, voorzitter, C. Ursem, lid van het Dageljjksch Bestuur, D. Koom. Jb. Helder, A. Zjjp Cz. en A. Rood Kz., hoofdingeianden. L. Glas, pen- ■nlngmeester en J. Breebaart Dz.. secretaris. Afwezig met kennlsgev.ng de heer P Don ker Jz., lid van het Dagelfjksch Bestuur. De voorzitter heet de heeren welkom en opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden ge.ezen en goedgekeurd. Naar aanleiding der notulen wordt mede gedeeld: a. door den heer Glas, dat door Banne Nieuwe-Niedorp en den polder Veennuizen de helft der kosten van de bordjes maxi- mum-gewicht is betaald, met de gemeente Winkel moet nog aigerekend worden; b. door den heer Koorn, dat hij hoopje halve steenen aan den Mienakker hééft laten kloppen. Wordt goedgevonden deze nog Groene Paadje te laten brengen. Als ingekomen stukken komen ter tafel: Verslagen van de vergaderingen en ge houden bijeenkomsten, in verband staande met de opheffing van de stoomtram Beha genWognum. Een scr.rijven van Gedeputeerde Staten, waaibu mededeeling wordt gedaan van den inhoud dei circulaire, welke de Minister van Waterstaat neelt gericht aan de onder zun Departement ressorteerende autoriteiten in zake voorkeur Nederlandsch fabrikaat voor werk verru jnmg Een schrijven van den Voorzitter van den Raad van Arbeid te Alkmaar, inzake net plakken van zegeltjes bij aangenomen werk. Een schrijven van Gedeputeerde Staten dezer provincie, inzake reglementswuzlgmg, waaruit olljkt. dat bezwaar bestaat om voor alle slooten de breedte van 1.60 M. gemeten De rente voor spaargelden wordt vast gesteld op 341 en die voor voorschotten op 5%. - Hierna deelt de voorzitter mede, dat 8e kassier met 1 Juli zijn ontslag wenscht te nemen. Dit bedanken is heel onverwacht gekomen. Spr. herinnert aan het kalm en bezadigd beleid van den kassier in de voor bije moeilijke jaren en brengt een woord van hulde voor alles, wat hij voor onze bank heeft gedaan, waarmee de vergade ring met daverend app’aus insitëmt De heer J. J. Rejjne werd met 50 stem men tot lid van den Raad van toezicht her kozen. BIJ de rondvraag licht de heer S. de Boer Kzn. de overname onzer schuld door de Centrale Bank nog even toe. en zegt, dat contributiebetaling bü boerenleenbanken elgenliik niet thulsbehoort. doch wij nood gedwongen hiertoe moesten overgaan. Gelukkig behoort dit thans tot het ver leden. Met dank aan de leden voor de trouwe opkomst en zakeljjke besprekingen werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Coöp. Boerenleenbank De directeur, de heer J. Groot. of>ent de vergadering met den chr groet en een hartelük woord van wel kom aan de leden in büzonder aan het be stuur en den raad van toezicht. Spreker brengt in herinnering het afgeloo pen jaar. hetwelk middelmatig goed is ge- wee< en wenscht Gods oesten zegen voor dit laar en geeft als zün wensch te kennen, dat de besprekingen vriendschappelijk en zake- lük moge zü° Door den heer J. A. Spigt worden de notu len van de laatst gehouden vergadering uit gebracht. die zonder op- of aanmerking wor den goedgekeurd. Medegedeeld wordt dat 2 leden van de Bank, door verhuizing, niet meer aanwezig zün en door van de hand doen van bedrijf Volgens reg«ement moet de algemeene ver gadering beslissen desbetreffende personen Neuvel en Büvoet als lid te doen schrappen, waarmede de vergadering zich kan vereen!- gen. Punt 3 van de agenda: Rekening en Balans 1929. De Balans Bezittingen. Kas op 31 December 1 24527.42; Voorschot ten t 19393950. Te goen In loopende rekening: Rekeninghouders 1 59772 17; Aand. C£ f 120; Aand. Gr. Kap. Bank f 100; Deposito Oblig. f 8000; Meubilair I 131. f 68123.17. Totaal 286590.09. Schulden Sjiaargelden f 204555.20. Schuld In loopende rekening: Rekeninghouders f 305.45: Centr. Reservefonds f 10172.41, Saldowinst f 170551. f 6985152; f 80329 38 f 286590 09 De rekening. Ontvangsten Kas op 31 December van het vorig jaar f 1038957; ontvangen van de Spaarbank f 20955.60. Terugbetaalde Voorschotten f 41028.Ontvangsten in loopende Reke ning f 63821.34; van de medeleden f 160.398 56 van de verk. waarden f 1000; afschrijvingen f 20; op de reserve gebrachte winst f 599.25, samen f 225 839 15. Ontvangsten rente: Voorschotten f 9534.91; in loopende rekening t 3194.83; van Coupons f 345. samen f 13074.74; diverse ontvangsten f 29. Uitgaven f 500316.06. Uitgegeven aan de Spaarbank f 210041.03. Gegeven voorschotten f 62735.. Uitgaven in loopende rekening aan mede leden f 72364.63, aan de C. B. f 11665050; aangek, waarden f 2000. samen 1 191015.13. Uitgegeven rente: Aan de Spaarbank f 7691 19; in loopende rekening f 13.88; aan de C. B. f 2280 11. samen f 9985.18. Büdrage aan de C. B f 49.50; Salaris kassier t 1000; Afschrüvingen f 20; Diverse uitgaven t 34355; Op de reserve geboekte winst f 599.25; Kas op 31 December van dit jaar t 24527.42; samen t 500316.06. Vervolgens wordt door den heer J. A. Spigt een keurig, uitgebreid jaarverslag uitgebracht, het welk met een daverend applaus wordt begroet. Een 16-tal nieuwe leden zün toege treden: de Bank telt een ledental van 174 Spreker sluit zün bedrag met den wensch. dat in dit jaar voor de bedrüven in West- Friesland Gods onmisbare zegen niet zal uitblüven. Volgt verkiezing. In de plaats van den heer G. Bot. lid van den raad van toezicht, niet herkiesbaar, wordt met algemeene stemmen gekozen, bqrgemeester Middelhoff. die zün benoeming aanneemt. Door den voorzitter wordt medegedeeld dat 'n geheel onverwachte algeheele bestuursver kiezing volgt, dat in verband met de nieuwe parochie HoogKarspel en tot benoeming van onderwüzer aan *t hoofd der school, den heer J. A Spigt, kassier van de Bank. Spreker zet in duidelüke bewoordingen uit een waarom het bestuur maatregelen heeft genomen de Bank te splitsen en te Westwoud een zelfstandige Boerenleenbank op te rich, ten, waarin bet ie geslaagd. Aftredende ledeh

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 10