J B. Koster I 1 Voor j aar scostumes I SNOTPOEDER v.h. JAN DE VRIES „VR1ESIA” f Twtfde BT ad BLADZIJDE 1 DONDERDAG 10 APRIL 1930 ALKMAAR OFF1C1EELE MEDEDEELINGEN Langestraat Geeft de en A L O M ALKMAAR SPORT EN WEDSTRIJDEN VOETBAL GROOTEBROEK VEILING- O VERZICHT beverwijk OUDE NIEDORP BOEK EN BLAD PROVINCIAAL NIEUWS CASTR1CUM I I zij zullen spoedig genezen zijn! VERKRIJGBAAR S)nze collectie is geheel compleet cJFieuwste dessins Keurig passende modellen HEER-HUGOWAARD WESTWOUD Diocesaan Haariemsche Voetbalbond Uitslagen 6 April N. V. Drogerij en Chemicaliënhandel Telefoon 324 OBDAM Onder de bus HAUWERT TUITJENHORN ZWAAG Zaadmarkt West DuitschlandOost Holland Magdalenenscraat Kosters Volkszaak Schoorsteenbrandje ENKHU1ZEN Een nieuwe ziekenauto Benoemd. HOOGWOUD kippen bij snot onze HOOGKARSPEL Limburg Gladbacb Rheydt Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Wijziging van de'route der stadsbussen een suppletoire begroeting, dienst 1930. der gemeente- een het R. i 2 Pe- A C f H 3 E o H j worden aangegeven Johannes van Baar en Johanna Borst. Rotterdam: Duiven 5Velox 2 E V '31 terschool". De agenda bevat o.m.. bestuura- /erkiezing. dus tiet Kennemerpark, C D F O 8—0 3—5 :ven irate Vergunning De thans nog bij het caia van den heer 8. de Boer beboerende ver gunning zal ongeveer half Mei automatisch ten voordeele komen van het café van den heer J. Dekker Cz. .alhier. Rectificatie Ons bericht in het nummer van Dinsdag betreffende de benoeming van oneen oud- stadgenoot den Eerw Broeder Lebuinus. be hoeft een kleine toevoeging. Broeder Lebuinus <in de wereld P. Koppel is nJ. benoemd tot hoofd van het externaat van Instituut „8t. Louis" te Oudenbosch C A B C D E A B voor ge- een er ;d - ierw. der tot 1—1 2—1 Raadvergadering Vrijdag 11 April as. des namldda. i 2 uur komt de raad dezer ge meente in openbare vergadering bffeen. R. K. Fanfarecorps „Dr. Nnyens** Doer het bestuur van bovengenoemde vereemglng is een aleemeene vergadering uitgeschreven op Vrijdag 11 April »4 in de ..Oude Zus- le klasse. Amsterdam: NV.A.De Meer 2 Den Haag: Graaf FlorisLeonidas 3 ;edeel- op de Belooning Aan den heer Jac. ten Wolde, wonende Boterweg, alhier, eerder te Smilde, is een belooning van f 35 uitgereikt uit het Camegie-heldenfonds. voor het redden van een kind, dat zich als drenkeling in levens gevaar bevond. de naaischool van het Ltefdege- gelegenheid ge- fgeleverde werk :n te bezichtigen. Moge dit succes voor velen een aansporing zijn, om in den komenden winter, wanneer de nieuwe cursus weer een aanvang zal nemen, zich in nog grooter getale aan te melden. „Proficiat” voor de geslaagden „Het Langeveld" werd ge bracht op f 7170 door J Twlsk en door den zelfden gemijnd op f 50 De twee perceelen welland werden hierna combinatie gemijnd door P. Twlsk 5e klasse Leiden: Leiden 4V.VX. 2 Poeldijk West’and 4-DH.B. 2 Poeldijk: P.F.C. 6—V.V.P. 1 Den Haag: Graaf Willem 5Valkeniers 3 V.n.o. Sport Naar wij vernemen, langs opgerichte „Victoria" alhier, over een gedeelte Dinsdagavond omstreeks 7 uur wilde de 14- jarige Ben Baars nog juist voor de Helder- sche autobus langs gaan, die wegens het op breken van de Laat, nu de Wildemansstraat passeerde. Hij gleed echter uit en kreeg het voorwiel over zn linkerbeen, hetgeen ern stig gekneusd werd. Gelukkig stond de bus oogenbilkkelljk stil, zoodat de knaap met meer door het achter wiel geraakt werd. den heer f 438.28S. Spaarbank De voorzitter sprak een woord van afscheid tot den heer P. Stapel, commissaris, die naar Hoorn zal vertrekken. Men besloot zich aan te sluiten bij het Ned. Spaarbank-Bureau. De rekening van den kassier, A. Wit, sloot met een winst van waardoor de reserve steeg tot 1 4572.77'$. In cmloop zijn 151 spaarbankboekjes. De heer A. Wit werd herkozen als be stuurslid. In de vacature-P. Stapel werd gekozen 5ie heer P. v. d. Molen. De Winkelstand De winkelstand alhier ondergaat den laatsten tijd een belangrijke uitbreiding. De heer Joh. Stoop verbouwde zjjn woonhuis en opende nierin deze week een winkel in manufacturen. Mej. de wed. P. Bleeker liet haar café an nex tooneelzaal door verbouwing een belang rijke uitbreiding ondergaan, terwijl te Kerk buurt de heer Tiebie zijn winkel in kruide nierswaren heeft uitgebreid met een zaak in manufacturen en deze gevestigd heeft in den voormaligen scheersalon. Verleden week is men te KalvordUk oegonner. met het bouwen van een woon- en winkelhuis voor den heer C Glas Gz. die hierin zal vestigen een zaal n melk, boter, kaas en eieren zal de on- R. K. Voet bal vereeniging de beschikking krijgen van het zoogenaamde ..Postland”, naast de R. K. kerk. De nieuwe vereeniging mag zich in een flinke belang stelling van de zijde der gemeentenaren ver heugen. Barsingerhorn. Overleden Levenloos aangegeven kind van Petrus Klaver en Elizabeth Catharina Quax Engelmundus van Baar, oud 7 weken. Benoemd Onze oud-plaatsgenoot, de lieer J. Baas. thans hoofd der school te Barsingerhorn, is benoemd tot hoofd der school te Callantsoog Burg. Stand Geboren: Maria, d. trus de Groot en Jansje Dekker. Nicol aas, z v. Cornells Neuvei en Johanna Ja link. Geertruida. d. v. Pieter Loon en Afra Bes- sellng. Johannes, z. v Volkert Homan en Catharina Besseling. Petrus, z. v. Piet Kla ver en Geertje Groot. Petrus, z. v. Piet Vlaar en Bavo Langendljk. Overleden: Aaltje Smit, 88 jaar. Wed. van Jacob Dop. Marl)tje Schuitemaker, 84 jaar. Wed. van Pieter Plulster Jan Water, 38 jaar. Wedn van Trijntje Beemsterboer. De voetbalwedstrijd tusschen We t-Duitsch- land en Oost-Nederland vindt op 18 Mei «s. te Gelsenkirchen plaats in het Stadion te Elberfeld, Geslaagc door de Ei Nederlandsche R. K. Vereeniging van Mode vakscholen bracht het dit jaar wederom tot een schitterend einde. Het geleverde werk overtrof nog de verwachting. Onderstaande dames slaagden en ontvin gen haar diploma uit handen van de Eer waarde Moeder van het klooster der E.E. Zusters van Liefde, alhier Cathrina Ooteman. Truus Bos, Jo Postma, Christina Schoenmakers, Cathrina Mieuw- boer, Cecilia Hoffer, Geertje Duin Truus Ooteman, Afra Reijn. Annie Tames, Duvera Truijens, All Hinke, Mien Appelman, Duve ra Kaagman Geertje Buijsman. De lessen werden Zusters die al zeer hoogst nuttige vak onderwezen. A.s. Zondag, 13 April, zal er van a’/z tot 5 uur in sticht aan eenieder gratis geven worden het keurig afgeleverde werk der geslaagde: Bollenzondag. In verband met het mooie voorjaarsweer van de laatste dagen ontwik kelen de bollen zich goed, maar toch is het nog niet zoodanig, dat aa. Zondag een mooie tocht kan gemaakt worden. Hier en daar staan enkele velden narcis sen in bloei, maar het blijft bij enkele vel den. Daar tusschen vindt men dan groote uitgestrekte velden van bloembollen die door het frlssche groen dat zij ten toon spreiden weldadig aandoen, maar een ech ten bollendag is de eerste week nog niet te verwachten. i Blijft het weer zoo aanhouden, dan ztfl- len de vroege tulpen met Paschen wel voer een groot gedeelte in bloei staan, maar eer der nog niet. Voor liefhebbers van het gezicht op groe ne velden, dat zoo frisch en versch van kleur is. met hier en daar een mooi veldje narcissen er tusschen. Is een tocht wel aan te bevelen; maar anders wacht men liever tot Paschen. Dinsdagmiddag te circa 3% uur ontstond een schoorsteenbrandje in het perceel Elke- lenbergstraat 9, bewoond door den heer A. I. Met een Total-apparaat werd dit brandje dool de politie gebluscht. Lastig bezoek Een aantal jongelieden uit de Streek welke zich ter keuring voor de Militie te Enkhuizen bevonden, stelde zich rumoerig aan Enkelen caféhouders werd het lastig gemaakt or dat deze hen geen drank wilden verkoopen. Ook werden en kele straatbaldadlghrifen uitgehaald. De po litie maakte ten slotte een eind aan de bal dadigheden en na een hunner, die onder den invloed was van sterken drank, te heb ben opgepakt, werden de anderen onder ge leide der politie de stad uitgebracht. Ken autoritje moge een aangename ont spanning zjjn minder prettig is het, wan neer men als patiënt naar een of andere zie keninrichting vervoerd moét worden. En toch juist bij die gelegenheid komt t ■r op aan, bet defni passagier zoo aange naam mogelijk, of liever gezegd, zoo weinig mogelijk onaangenaam te maken. Geen wonder dat juist aan ziekenauto's •en zofg wordt besteed, die zelfs aan de mooiste luxe wagens niet ten koste kan wor den gelegd. De heer J. C. Pouwels van de Kennemer Autogarage heeft dat heel juist Ingezien en zich een wagen aangeschaft, die een voor beeld op dit gebied mag genoemd worden. Het is een groote 6-cyIinder Reo, op speciaal zlekenvervoer chassis. Voor- en achterwielen ■Ijn ver van elkaar, waardoor de patiënt tus- cchen de assen komt te liggen. Dit voorkomt het pijnlijke schokken, waarvoor ook nog de ■ware bal tonbanden zorgen. Buitengewoon practlsch Is de brancard. Deze loopt op verlengde rails en kogellagers en Ls voorzien van speciale veeren en schok- brekers. Gunstig gevolg van deze inrichting is de prakjiik heeft het dezer dagen al bewezen dat de wagen zelfs op de Noordhollandsche wegen met gewone snelheid kan rijden, zon der dat de patiënt er hinder van ondervindt. Twee draaibare fauteuils voor begeleiders zjjn naast de brancard aangebracht. Buitengewoon doelmatig is het sanitair in dezen wagen. Behalve de gewone ziekenbenoodigdheden als ondersteek e.a. bevindt er zich een kastje in. met volledige inrichting voor eerste hulp bij ongelukken. Uit een fonteintje kan men frisch water bekomen waarvoor .-erachillende drinkglazen aanwezig zijn. Door de geheele bekleeding met leer kan de wagen in zeer korten tijd ontsmet worden. Men ziet een model inrichting, maar on danks dat, hopen wij, dat onze lezers er slechts spaarzaam gebruik van behoeven te maken. Een kleine zwerveling? Alhier kwam een 3 -jarig kind aanstappen met een melk- emmertje in de hand. Men kon niets uit de kleine krijgen, noch haar naam. noch haar woonplaats. Liefderijke menschen na men haar op. De ouders zullen wel spoedig iets van zich laten hooren. I De functies zijn veideeld als volgt: C. Ka- ger voorzitter; O. G. 4. Maas, secretaris penningmeester en tot vlce-voorzitter de heer D. Schoenmaker. wintermaanden was de prijs van de melk niet slecht te noemen, waarbij dan nog ver meld mag worden, dat zij die aan varkens- vetmesterlj hebben gedaan, nlit onaardig zullen hebben geboerd, om in de terminolo gie te blijven maar dit alles zal nog niet goed maken de lage prijzen, welke thans wor den uitgekeerd. 2e klasse. PurmerendPurmerendD EM. 2 Volendam Volendam 2Zwal. 3 Haarlem: AllianceOnze Gez. 2 Hoek v. Holl.H.V.C.—GD.A. 2 Rotterdam: Activitas—Spartaan 2 Schiedam Excelsior 3Donk 2 Gorcum: RaptimSt. Lodewljk 3e klasse HeerhugowaardS.V.W.Forward 2 80 Purmerend: Purmerend 3Voorwaarts 2 Voorwaarts n.o. Besloten wordt het verzoek naar Burge meester en Wethouders te renvoyeeren om prae-advies. Zoo spoedig tnogelljk zal, aldus voorzitter, het verzoek wederom aan de orde worden gesteld. Op voorstel van Burgemeester en Wethou ders worden vastgesteld a. een suppletoire begroeting, dienst 1929, ten bedrage van f 35. b. - ten bedrage van f 23330; c. een af- en overschrijving- dienst 1929, ten bedrage van f 39130. De pensioengrondslagen ambtenaren worden vastgesteld. Bij de rondvraag deelt de heer Klaver mede, dat in de Weere enkele meterputjes van het P. W. B. gedeeltelijk met grondwa ter zjjn gevuld. Spr. vraagt wie aansprake- Hjk moet worden gesteld voor de schade, die des winters ontstaat door het bevriezen van dit grondwater. Burgemeester en Wethouders zullen onderzoek instellen. De heer De Wit heeft vernomen, dat C. Mienls wonende aan de Langereis een an dere woning gaat betrekken, n.l. aan net Wuiver. Spreker zou B. en W. willen advi- seeren om het leegkomende huls te koopen en weg te ruimen, dit ral a dus spreker een goede verkeersverbetering zijn. Op voorstel van Voorzivtei zal de Wit in- fomieeren naar den koopprijs bij den eige naar Burger, Langereis. Voorzitter merkt nog op dat B. en W. A. Burger te Aardswoud hebben aangezegd, dat op 1 Mei as. met de slooping van zun wo ning welke hinderlijk voor het verkeer is. een begin zal worden gemaakt. De heer De Wit wijst op het Indertijd ge nomen besluit dat aan de school aan de Langereis een buitenxraan zou aangebracht worden. Dit is tot nu toe nog niet gebeurd. Voorzitter deelt mede, dat hieraan uitvoering zal worden gegeven. Volgt sluiting. iingen zeer gevraagd prijzen van de hand. Nero, waarvan bl; sommigen nog kleine oorreden aanwezig zijn hebben nog weinig aftrek en worden thans voor alle prijzen op geruimd. Tot onderwijzer aan de St. Wlllibrordus- achool. alhier, is met ingang van Mei »s. benoemd onze oud-stadgenoot, de heer Th. de Wit, thans in gelijke functie te Wyk bij Buurstede. Raadsvergadering Vergadering van den Raad dezer gemeente op Maandag 7 April ten Raadhuize. Voorzitter de heer J. Breebaart Dz., Bur gemeester tevens Secretaris. Afwezig is de heer Bossen. Na opening der vergadering worden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Naar aanleiding der notulen deelt Voor zitter mede: dat de koers van de 2H pCt. Ned. Werk. Schuld nog steeds M a 65 pCt. bedraagt, zoodat geen belegging der gelden voor ge dane aflossingen, verkoop school Weere enz. ten bedrage van f 8010.heeft plaats ge had. Na bespreking wordt besloten, de gelden te beleggen tot een maximum koers van 64 of anders het geld op hypotheek te beleg gen; dat door Burgemeester en Wethouders met een 7-tal dageTljksche besturen t w. van de gemeenten Opmeer, Spanbroek, Wog- num, Nlbblxwoud, Westwoud, Berkhout en Hoogwoud eén bespreking heeft plaats ge had over eventueele vermindering van „de kosten der straatverlichting. Een conferen tie terzake zal aan het P. E. N. gevraagd worden, dit onderhoud heeft echter nog niet plaats gehad. Wordt voor kennisgeving aan genomen. Bij de ingekomen stukken komt oa. ter tafel de goedkeuring van Gedeputeerde Staten op de wijzigingen der begrootingen voor 1929 en 1930 en de goedkeuring op de beide aan te gane geldleeningcii. respec tievelijk t 14000. en f 3500.—. Dankbetuiging is ingekomen voor de bij drage dezer gemeente ad f 100.in de kos ten van versiering van het nieuwe Gouver nementsgebouw. Het Proces-verbaal van de op 25 Maart 1930 gehouden kaïverif catle. Boeken en be scheiden werden in orde bevonden. Een schrijven van het Provinciaal water leidingbedrijf van Noord Holland in verband met de uitbreiding van het buizennet te Aardswoud. nJ. in de Zeebuurt. Uit het door dit bedrijf Ingestelde onderzoek is gebleken. ■emen de algemeene malaise Zeker m de dat de aanlegkosten der vereischte leiding het op de lange baan wordt geschoven. Rotterdam: Leonidas 5V.G.M. 3 Amsterdam: Zwaluwen 4Z PC 3 Amsterdam: Oonstantlnus 3The Unity 3 3—2 Amsterdam: St. Louis 3Oranje Zwart 2 dit jaar. nu wij het 15de eeuwfeest van Augustinus' zalig afsterven vieren, staan de persoon en dc werken van dezen Heilige weer volop In de bselangstelling. Vele werken zijn er reeds over hem verschenen, vele zul len er nog verschijnen, maar de vertaler van Bertrand's St. Augustinus heeft niet tever geefs gepiobeerd om, zooals hij in z’n inlei ding zegt, „een kleine Bertrand” te schrij ven. Het schetst ons het leven van den H. Augustinus in z'n jeugd, vol levensdrift en toomeloos zich laten drijven door z'n begeer ten en hartstochten; het geeft ons een frisch bee.d van den levensblijden en stud.eluztlgen knaap. In mooien. opgewekten stijl raken we bekend met het leven van Augustinus in Carthago, met z'n teleurstelling in Rome, en met z’n ve. beterde maatschappelijke uosii. in Milaan. We voeien de crisis van St. Augu stinus’ leven groeien en toenemen tot ult- elndelijk de oplossing komt. Ten slotte wordt ons nog voörgesteld de strijd op den weg naar de heiligheid, met al z'n moeilijkheden en geestelijke hindernissen. Het werk geeft ons dan ook een zeer goeden klik op het leven van Augustinus. Reeds direct bij het begin der lezing proe ven we den levendigen raak typeerenden stijl van den schrijver. Die rake teekenlngen dik wijls opgebouwd in kort afgebroken zinnen doen het zee: goed. De uitgave van het beek is keurig vei aorgc Elf illus-raties in houtsnede zijn vaardigd door J. Franken ter opluchting dit werk en ook de omslagteekening zijn van genoemden verluchter. Een aantrekkelijk boek, dat velen op onder hou Jende wijze *t leven van dezen grooten Heilige. De knipcursus, gege' Zusters volgens de Eei Aug'istinas op soek naar «ie Waarheid*', Frans J. Wahlen met elf Ulust:aties in houtsnede en een omslagteekening van J. Franken Pzn. Ultg. W. L. J Brusse's Uitgeversmaatschappij N V. Voor de rijpere jeugd Burgerlijk Armbestuur Nu de heer D. Schoenmaker zijn benoeming heeft aangeno men, is het Burgerlijk Armbestuur voltallig. in combinatie gemijnd door P. Twisk op f 400. terwijl hierna de generale massa werd gemijnd op f 16 door J TwIsk. zoodat de geheele verkooplng opbracht f 17311. Straatschenderij. Eenige opgeschoten Jongens schijnen de laatste weken overlast aan te doen aan verschillende bewoners van de dorpskom. Zoo werd verleden week Vrij dagavond bii verschillen Jen het welbeken de belletjetrekken uitgehaald en bjj anderen de voordeur, voornamelijk winkeldeuren opengeworpen Dit was den belhamels nog niet, voldoende, want by een ander rustig bewoner werd met kiezelsteenen tegen de ruiten geworpen, met 't resultaat, dat een dezer werd vernield. De bewoner van het perceel, die blijkbaar al meer last had gehad van deze straatschen-** derljen. heeft thans de zaak in handen van de politie gegeven en het is deze gelukt de daders op te sporen. Het zijn Jongens van 12 tot 15 jaar Het vervolg zal nu wel in Alkmaar afspelen. De politie en anderen zullen in het ver volg streng toezien Dat wil niet zeggen dat zulks tot heden niet het geval was. maar de boosdoeners zijn wel zoo op hun qui vlve. dat betrappen zeer moeilijk is. Op 11 Mei speelt een Limburgsch voetbal elftal tegen een stedeljjk elftal uit Glad- bach-Rheydt. De revanche-wedsfrjjd vindt op 29 Mei plaats. Openbare verkooplng Dinsdag werd door notaris Stuyt geveild een boerenwoning in de kom van het dorp en twee perceelen wei land in den Castricumerpolder. Niettegenstaande de malaise in het vee- houdersbedrUf was de opbrengst hoog te noemen, en al zou deze voor een maand te rug zeker hooger geweest zjjn. Perceel I, woning en erf aan den Rijks- straatweg, werd in bod gebracht op f 5050. door G. Res en gemijnd op f 200 door G. Bos. Het perceel weiland ,X>e BUstemaker*' werd door J Demoitee gebracht op f 4425 en niet gemtjnd Het perceel Burgerlijke Stand Over de maand Maart 1930. Geboren Maria Theresia, d. v. Mathijs de Graaf en Maartje Dekker Hendencus Jozefus, z. v. Arie Bijwaard en Christina Bout Cornelia Maria, d. v. Jaco bus Ursem en Anna Bakker Johannes en Cornells zoons van Cornelis Bakker en Jannetje Kwakman Martinus Petrus, z. v. Adnanus Brink en Trijntje Beers. Ondertrouwd Cornelis van der Oord te Nantje Heinis. weduwe gan Pieter van der Oord, alhier onlangs te De eerste week van de maand April gaf nog weinig verandering te zien en de aan gevoerde groenten uit de natuur was nog van weinig beteekenls. Toch zal zeer zeker binnen enkele dagen hier in een groote verandering plaats grij pen. daar op de eerste plaats het artikel Spinazie dat bij de meeste tuinders thana klaar is om te oogsten, weer in groote massa zal worden aangevoerd. Wel werden in de afgeloopen week door sommige inbrengers reeds kleine partijtjes aangeboden, doch over het algemeen viel op de kwaliteit nog wel iets af te dingen daar het blad nog te .Jljn” is De aanvoer van Glass pin azie daarentegen was nog vrij beduidend, doch zal deze week wel afloopen De prijzen in het laatst der vorige week wisselden naar kwaliteit van 4070 cent per kist. Maandag 7 April waren de notee- ringen van 501.05. welk verschil natuurlijk een gevolg was van het koudegrondsproduct wat een hoogeren prijs kon bedingen. De aanvoet van Rabarber was eveneens al van beduidenden omvang met voor eerste soort goede prijzen. Voor eerste soort werd van 2530 cent per bos betaald, mindere kwaliteit liep naar beneden terug tot 10 cent naarmate der dikte en grootte der bossen. Sla bleef nog in beperkten omvang met, zeer ulteenloopende kwaliteit. Voor de beste soort kon tot ongeveer 8 cent per stuk geno teerd worden, van eerste soort is tot nog toe echter geen sprake. Radijs bleef bij beperkten aanvoer een ge wild artikel en ging naar kwaliteit van 58 cent per bos. Witlof was in de afgeloopen week ruim vertegenwoordigd. De prijzen waren voor dit product over het algemeen aan den lagen kant. Goede kwaliteit kon het nog tot 16 ct. lier K. G. brengen, doch afwijkende soort had weinig belangstelling en ging naar even redigheid voor prijzen van 812 cent per KG. Enkele i>artljtjes spruiten werden nog aan gevoerd doch uit den aard der zaak is dat product niet meer mooi, daar de tijd voor bij is. De prijzen voor de beste soort die niet al te los waren Hepen zoq ongeveer van 20— 25 cent per K. G. Roode en gel?' tool was op de laatste vel en ging voor goed» Heemstede: H3.C. 4—T.Y.B.B. 4 Voorburg: Wilhelmus 4A V.V. 2 Den Haag: R.I.A. 3H.V.C. 2 Delft: D HL. 4—8.D.8. 2 Naaldwijk: Westlandia 3—V.A.C. 2 Den Haag: Valkeniers6.D.C. 2 Poeldijk: P FC 5—D.H.B. I Rotterdam: Duiven 4Activitas 2 Schiedam: 8.G.V 2Celer 3 Schiedam: Excelsior 48t. Lodewljk 3 Barsingerhorn en Volendam Amsterdam: Z.P.C. 2Amsteldjjk 2 33 Delft: DHL. 3—Graaf Floris 2 0—2 Rotterdam: Spartaan 3Excelsior 3 31 Rotterdam' Aeolus 3St. Lodewljk 2 24 Rotterdam: Leonidas 4Celer 2 43 Rotterdam: H R Z M 8 B. 4e klasse Amsterdam: De Meer 4V.I.C. Haarlem: DB S 2—V.V F HUlegom: Concordia 2— B S M 2 4- Schoten: Onze Gezellen 3R.K.V.Z. 2 zonden, waarvan de kosten f 2.50 per zullen bedragen. Burgemeester en Wethouders stellen op dezelfde voorwaarde als hierboven noemd f 250.op de begrooting te brengen. Allen voor. Verzoek van het R. K. Kerkbestuur in het Zuldend alhier, om te mogen beschik ken over een bedrag groot f 2192.62 tot het doen der laat te betalingen ten behoeve der uitbreiding der R. K. School. Voorzitter deelt mede, dat indertijd geldleening is aangegaan van f 23000. is reeds t 22200.— uitgekeerd. De uitgaven blijken nu ongeveer f 1400— meer te be dragen en Burgemeester en Wethouders zou den nu eerst eens een bespreking willen houden met het R. K. Kerkbestuur voor- noemd. Een rapport van dit onderhoud zal te zijner tijd aan den Raad worden uitge bracht. Conform besloten. Van Burgemeester en Wethouders van Den Helder een verslag van de op 9 Februari 1930 te Den Helder gehouden bespreking inzake de inrichting van een distrietsschool- artsendlenst. De Voorzitter zegt, dat uit het verslag blijkt, dat de gemeenten Den Helder en Alk maar en meerdere gemeenten niet aan den districtsschoolartsendlenst meedoen. Burge meester en Wethouders stellen voor dat on ze gemeente voorlooplg haar eigen school artsendienst houdt zoolang aansluiting b(j den dlstrictsschoolartsendienst niet verplich tend is. De plaatselijke schoolartsendienst marcheert nog goed Goedgevonden. Het Jaarverslag van de Gezondheidscom missie gezeteld te Hoorn over 1929 Van den leider van den cursus voor school vrije jeugd een verslag van den gehouden wlntercursus in de Openbare lagere School in de Kerkelaan alhier. De ver lagen wor den, voor kennisgeving aangenomen. Bespreking overname voormalige trarn- brug over de ringvaart aan de Langereis. Van het Gemeentebestuur van Nleuwe- Niedorp is bericht ingekomen, inhoudende dat aan dit College is gebleken, dat met het oog op het voortgaandc sloopingswerk der trambaan, voor Dinsdag 8 dezer, aan de Nederlandsche Spoorwegen bericht moet worden, of voor overname van de brug be sloten is. Het gemeentebestuur van Nleuwe- Nledorp komt het voor, dat het aanbeveling verdient de brug over te nemen. Voorzitter deelt mede, dat het Bannebe- stuur zich bereid verklaard heeft ook bij te dragen In de kosten van overname der brug. De heer de Wit zou wel eerst willen weten, wat de kosten zullen zjjn. wanneer de brug geheel voor het verkeer In orde wordt ge maakt Spreker vindt overname van de brug niet zoo noodig, want er ls op 4 plaatsen reeds gelegenheid om over de ringvaart te komen. Enkele andere leden merken op. dat als de brug weg ging, het voor velen een heel gemis zou worden. Voorzitter meent dat men zich voorloopig kan bepalen tot het op eenvoudige wijze in orde maken van het brugdek voor het wiel- rijdersverkeer. De heer Vlin voelt er niet veel voor om er veel kosten aan te besteden. Spreker wijst er op. dat bij overname alleen de rails door de Nederlandsche Spoorwegen er af genomen mogen worden. Onder dit voorbehoud verklaart de raad zich In beginsel voor overname der brug. Alleen de heer de Wit stemt tegen. Van de Oudercomniissie te Aardswoud is ingekomen een adres inzake de benoeming van een derde leerkracht aan de Openbare Lagere school te Aardswoud. In dit verzoek wordt er op gewezen dat volgens ingowon nen informatie het aantal leerlingen aan de Openbare Lagere school te Aardswoud naar alle waarschijnlijkheid zoodanig zal zjjn. flat met 1 Januari 1931 een derde leerkracht volgens de Wet kan worden aangesteld. Volgens opgaat van den heer Van Ree, hoofd der scnool, deelt de Oudercommlsrie in het afHes mede, dat het aantal leerl ngen op 16 Maart, 16 Juni, 16 September en 16 December respectievelijk zal bedragen 71. 78, 76 en 75, gemldield 75. Verzo.’ht wordt om voor bet tijdperk 1 Mei 1930 tot 1 Januari 1931 een derde leerkracht aan de school te Aardswoud te benoemen. De heer Vljn wil dit adres aanhouden opdat Burgemeester en Wethouders prae- advies uitbrengen. De heer de Wit wijst er op. dat de bewo ners van Aardswoud alles doen om het aan tal leerlingen op de school ggplaatst te krij gen en spreker bepleit dan ook de derde leerkracht voor rekening der gemeente te nemen. De heer VUn merkt op, dat toen het ma ximum aantal leerlingen 48 was, men alle moeite deed om te Aardswoud het aantal te verminderen. Nu het max'mum 33 is tra ht men het aantal leerl ngen zoo groot moge- Hjk te krligen Spr. vindt dit egoïst'sch Spr. wijst verder op de bijzondere school. van daar een verzoekt komt om ultbre d ng der leerkrachten, kunnen we, aldus spr. ook niet weigeren. De heer De Wit wil zoo spoedig mogelijk een beslissing, daar spr. anders vreest dat Melkprijzen. Nadat verleden week de melkprijs van 15 op 1< ct per liter werd ge bracht, Is thans deze week de prijs gebracht op 12 ct. per liter aan huis bezorgd. Een en ander houdt sterk verband met de lage melkprijzen, welke aan de boeren worden uitbetaald. Deze ls in korte spanne tljds van 10 ct op 7 ctsommige mogelljk 7K ct. per liter teruggeloopen. Dit houdt wederom verband met de lage boter- en kaasprijzen. welke verleden week voor wat de kaasprijzen betreft, slechts t 35.be droeg. Ook de boterprijsen zijn sterk gedaald en bedragen ongeveer f 1.90 of mogelijk lager per K.G. Dit is voor de melkveehouders een veel te lagen prijs want thans zjjn de koeien nog niet op de hoogste melkproductie, welke als gewoonlijk In de maand Mei worden ver wacht Dan zal naar men algemeen aan neemt deze prijs van 7 ct. nog lager wor den Voor de melkveehouders zet het nieuwe jaar zich niet goed in en het staat te be- zJen. dat dit in de komende maanden niet zal bekend maken met 1 beter zal worden Als oorzaak moet men aan- t 3640.bedragen, welke kosten niet worden gedekt door de opbrengsten der 7 aansluit- bare perceelen en dat de aan lulting dus niet zonder meer tot stand zal kunnen ko men. Bij aansluiting van alle 7 perceelen is de totale Jaarlljksche opbrengst van water- gelden geraamd op f 148.—. Dit bedrag Kan niet als vaststaand worden beschouwd, om dat de abonnementen uit den aard der zaak nog niet zijn afgesloten. Volgens berekening van den Directeur van het Provinciaal Wa terleidingbedrijf zullen de jaarlijksche bij dragen voor de provincie f 50 96 en voor de gemeente f 10024 zijn. Door de Directie wordt opgemerkt, dat de vastgestelde regeling voor deze gemeente nog niet kan gelden, omdat nog geen 90 pCt. is aangesloten doch 86'j pCt. De vraag is, of de Raad gedurende 10 jaar een bedrag van f 100.24 wil toestaan. De heer Schilder zegt, dal andere g| ten ook zijn geholpen en spreker dus regeling wil ingaan. De heer Vljn wenscht de clausule omtrent de bijdrage vervallen te zien, als Groetpolder wordt aangesloten. In beg.nsel wordt besloten op de regeling in te gaan. Over de door den heer VUn gemaakte opmerking zal nader worden ge sproken. Verzoek van A. Köstera te Alkmaar om radlo-centrale in Hoogwoud en Aardswoud te mogen aanleggen. De Voorzitter deelt mede, dat Burgemees ter en Wethouders met de weduwe Nipsna- gen uit de Weere onderhand, len. Het ver zoek wordt dan ook voor kennisgeving aan genomen. Door den heer Groen wordt opgemerkt, dat Rentenaar uit Veenhuizen well cht voor aansluiting van de Langereis zal kunnen zorgen. Rentenaar zal dan een verzoek moe ten Indienen. Een verzoek van het Bestuur van de af- deeling Westfrie land van het Witte Kruis te Spanbroek om een bijdrage voor verple ging van T. B. C. patiënten. De Voorzitter deelt mede, dat zich in 1928 het volgende geval heeft voorgedaan. In de kosten van verp eg rig van een kind van Maas, heeft de afdeeling net Witte Kruis te Spanbroek uitgegeven f 583.20. De ge meenteraad heelt toen geen bijdrage ver leend. Na een gehouden bespreking met een lid van Gedeputeerde Staten stellen Bur gemeester en Wethouders voor hiervoor als nog f 400.op de begrooting te plaatsen onder voorwaarde dat de provincie hiervan de helft terugbetaalt. Restitueert de Provin cie de helft of f 200.niet, dan zou de gemeente in de kosten f 200.— bijdragen De Raad gaat hiermede accoord. Thans moet er weer een pat ëntje, mejuffrouw Joh Kaljer voor 8 maanden worden uitge- dag Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dlns«lag 8 April. Uitspraken van de sitting van 1 April Gerbrand O., reiziger te Alkmaar Hooger beroep, artikel 22 Motor- en RJjwlelwet. Vrijgesproken. Jan Willem van A., Rotterdam, thans ver toevende in de Rljkswerklnrichting te Hoorn, Overtreding artike, 453 Wetb var. Straf recht. openbare dronkenschap bl) lie ner- haling, vonnis Kantonrechter bevestigd Petrus K. Spanbroek. Hooger beroep von nis Kantongerecht Hoorn, tei zake over treding artikel 22 Motor- en Rijwlelwet. Vrijgesproken. W. O. V. Rotterdam, voorheen Bergen, verduistering in dienstbetrekking interlocu toir vonnis: Nadere Instructie gelast. Joh. B.. Castricum. Bedreiging met eenig misdrijf te|en het level, t 25 boete of 25 dagen. Theodorus J., Bovenkarspel, veroorzaken van gevaar op een spoorweg, f 25 boete of 25 dagen. Itze de VHelder gedetineerd, zedenmis drijf, artikel 249 Wetboek van Strafrecht 6 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. gegeven door twee veel meisjes tot dit met succes hebben Met Ingang van heden worden eenge wijzigingen aangebracht in de route van de stadsbussen. Lijn 1 gaat nu van het station naar het Postkantoor, dan door de Ridderstraat, Zil- verstraat, Kennemerpark naar den Straat weg tot Reguiierslaan. Terug Wuft de route ongewijzigd, rechtstreeks van de Reguiierslaan naar station, zonder het traject Ridderstraat, Laat. Lijn 2 <de ringlljnl gaat in het vervolg recht door Lindenlaan en Varnebroek naar den straatweg, dus zonder het Nassaukwar- tier aan te doen. Van de Voormeer af wordt bij de Bierkade reentsom gebogen en via den Achterweg naar hat Station gereden. We vernemen ook nog. dat waarschijnlijk met Ingang van den zomerdienst in de bus- sen direct kaartjes genomen kunnen woroen voor de trams naar Bergen, Egmond en Schoor) Vergadering Boerenleenbank In „Ons Huls" werd de jaarvergadering gehouden der Boerenleenbank. 49 leden waren aan wezig. ÏJe voorzitter geeft enkele cijfers over bet boekjaar 1929. Ontvangen spaargelden f 89.702.64. Terugbetaald f 78.353.15. Nog schuldig aan spaargelden f 106 128.66. Uitge geven rente aan spaargelden f 3059.07. Te rugbetaalde voorschotten f 18.645. Gegeven voorschotten f 14 600. Nog uitstaande voor schotten f 55.155 Ontvangenaan voorschot- rente f 3145 75. Ontvangen in loopende re kening van Je leden f 96.308.78. van de C B. f 110.630.69. Uitgegeven in loopende rekening aan de Centrale Bank f 126.340.69. Op 1 Jan. 1930 bedroeg het tegoed van de leden In loo pende rekening f 11.161.96 en het tegoed bij de Centrale Bank f 77.362.60. De winst is f 990.64. waardoor de reserve steeg tot f 4699.10. De rekening sluit met een eind cijfer van f 336.430.94. de balans met f 149 814 07. De heer J. Morit wordt herkozen als lid van het bestuur, de heer V. Schermer als lid van den Raad van Toezicht. Na deze vergadering werd een gecombi neerde vergadering gehouden van Bestuur en Raad van Toezicht, waarin devheer P. Hylkema werd herkozen als kassier. Zjjn salaris werd met t 100 verhoogd. Burgemeester en Wethouders van Alk maar roepen sollicitanten op naar de be trekking van onderwijzer aan de Linden school. hoofd de heer H. J. van der Winden. Het bezit van de nieuwe bevoegdheid voor lichamelijke oefening of het bewijs van net met goed gevolg doorloopen hebben van een applicatlecuraus en of van bevoegdheid voor handenarbeid strekt tot aanbeveling. Salaris volgens RUksregeling, le klas. Geen bezoek dan na oproeping. Solllcitatiestukken i<adres op zegel) in te zenden aan het Gemeentebestuur voor 23 April *s. Overleg van getuigschrift (en) van zedelijk gedrag kan voorshands achterwege blijven. Alkmaar 9 April 1P30. Burgemeester en Wethouders voomoemd. WENDELAAR Burgemeester A. KOELMA, Secretaris.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 5