CONCERT-BUREAU KLOOSTER KIEBERT Donderdag 10 April 8 uur - Bovenzaal Unie - Alkmaar VIOOL-RECITAL Joh. Blok Jan Couvée W*D (PIim) Fa. GEBR. VAN DER MEER hèt adres voor Artistiek Behangwerk BEHANGSELPAPIEREN „VRIES I A” BLADZIJDE 1 TWEEDE BLAD DINSDAG 22 APRIL 1930 ALKMAAR OFFICIERLE MEDEDEELINGEN PROVINCIAAL NIEUWS Telefoon 324 Vereeniging ter Bevordering van het Vankonderwijs in West-Friesland Program»: Fraack, Back, Lala, Plzzetti, Kraialer Kaarten 1.50 (alls inbegrepen) verkrijgbaar bij Muziekhandel KLOOSTER KIEBERT en s avonds aan de zaal Behaag-liaaaa, Spijkartjas, Graalpapiar, Hamertjes, Cartaa, Ziakai-riairaaalrfai, Plaksel aaz. aaz. N. V. Drogerij en Chemicaliën handel v.h. JAN DE VRIES ALKMAAR HF.ER-HUGOWAARD ZILVERSTRAAT h. OUDEGRACHT-TeL 781 Gevangeniswezen in West-lndië WERVERSHOOF Zaadmarkt Hendrik Mannes en Catrijn Lpes-Leen Polder „de Egmondermeer” MEDEMBLIK HOOGWOUD Demonstratie stofverven Gemeentelijke dienst der werkloos heidsverzekering en arbeids bemiddeling Districts-Arbeidsbeurs Drank bestriiders-Landdag Gedragen kleeren voor de St. Vincentius Vereeniging ANDIJK Donateur sa vond „D.I .N.D.U.A -"L~^ T - H. brug I óók de I Een reuzen ’sorteering, ook in de nieuwste Patronen Dessins en UZ. De directeur voornoemd, D SCHENK. Thans, goede Herder. Ga nu weer verder. Uw kudde wélden En moogt gij beiden Bij 't avond vallen In’ d'éènen stalle Vereend In vrede Uw loon verkrijgen. Dit is de bede Die op moet stijgen Op dezen dag. En, zoo het mag. Z(j Uw beloonlng De Christus-Koning. kracht en vei vereen! gadei raadsvi (appl HET KOPEREN FEEST VAN DEN PASTOOR VAN ST. DYONISIUS Zeereerw. Zeereerw. Edelachtb. Per ss. ..Simon Bolivar is gearriveerd de heer H. Bisschoff. voorheen, meldt de Am. dl Cur." Directeur van het Huls van Bewa ring te Alkmaar, die door den Minister van Kolomen ter beschikking van den Gouver neur is gesteld, om te worden belast met het beheer van het gevangeniswezen. Welkom I Laten wy hopen dat 't hem gelukken moge het gevangeniswezen, dat hier zooveel te wenschen overlaat, ofschoon er wel eenlge verbetering in gekomen is. deugdelijk te or- ganlseeren. Naar wjj vernemen, worden er binnen kort nog vier gevangenbewaarders uit Hol land verwacht van Johannes Verhoeven Burgerlijke stand en bevolking over de maand Maart 1930 Geboren: Werenfridus Gerardus, van Carolus Dominicua Kooter en Cornelia Commandeur Johanna, d. van Cornells Roosendaal en Immetje Dudlnk Agatha Catharina Maria, d. van Petrus An toni us Botman en Johanna Alida Hinke Petrus Joseph, z. van Volkert Sijm en Jacoba Maria Brinkman Monnogond* Maria, d. van Ente Kappelhof en Catharina Spruit Elisabeth Theresia, d van Johan nes Mol en Geertje Vrlertd Antemius Jo seph. z. van Theodorus Boon en Tecla Neu- vel Cornelia Theresia, d. van Cornelia Nugter en Gertruda Zwart Gerardus Jo seph. z. van Meinardus Koomen en Anna da Vries; Cornells Gerardus, z. van Simon Nug ter en Adriana Catharina van de Swaluw Johannes, z van Petrus Grooteman en Ca tharina Steltenpool Eliabeth Maria, d. van Cornells Bot en Cornelia Romein. Overleden: Antonlus Hooiveld, oud 22 ja- ren Volkert Johannes, oud 7 maanden, z. Sijm en Huberdina Arnolda Gevonden Ter secretarie zyn inlichtin gen te verkrijgen over een gevonden auto band met velg. Ekkerman en Geertje de Kroon en Grietje Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter kennis van belanghebbenden, dat Bestuurders-Collatoren van het Hendrik Nannes en Catrijn Epes-Leen te Bolsward voornemens zijn, over te gaan tot de bege ving van een studiebeurs Nakomelingen uit de familie van de stich ters. die naar de beurs wenschen te dingen, zullen zich, onder overlegging van eten S- boorte-acte en met opgave van genoten on derwijs. vóór 1 Mei a_s. schriftelijk moeten aanmelden bij den heer Dt>. J. Vink te Bols ward. Zij dienen den leeftijd van 12 jaren te heb ben bereikt op 10 April 1930. De begiftigde zal vrij zijn in de keuze van een vak van studie. De sollicitanten zullen zich hebben te onderwerpen aan een vergelijkend examen, waarvan de datum later zal worden bekend gemaakt Alkmaar. 18 April 1990. Burg en Weth voornoemd. A. P. THOMSEN, loco-bufgemeester. A. KOELMA, secretaris. De etectrische hulpaandrjjving «systeem Erikssoni in den Bosmolen vgn boven ge noemden polder is thans geheel gereed. Vrijdag 28 Maart-jl. neeft in tegenwoor digheid van het gebeele oestuur van den polder, alsmede van da neeren Eriksson en Museer van Bet Ingenieursbureau Fr. Erlks- •on te ‘s Gravenhage. Mr. H. D A. van Reenen te Bergen en den molenmaker Joh. Smit te Alkmaar, de offieieele beproeving der installatie plaats gehad De motor was keurig gebouwd en de ver dere werkzaamheden goed uitgevoerd; de Aanbewtedtaig De uitslag der aanbeste ding van het veilinggebouw voor bloembolle™ is als volgt: M. Wtnnubat. Medemblik f 9430; F. de Pie. Idem f 8880; Ruiter. Opperdoes t 8858. C. t Hek. Hoorn f 8300; F. Bart. Medemblik t 829030; H. Geuzebroek. idem f 8299; Geuzebroek-Boekel. idem f 7990; Joh. Wtnnubat Ha, idem f 7982; C. Breed, idem Personalia Onze vroegere plaatsgenoot, de heer C. P. Koorn, varende bij de Konink lijke Marine en momenteel vertoevende in Curasao, is dezer dagen bevorderd tot korpo- raal-machinist. Vrfjw. Landstorm De heer G. Timmer heeft ontslag genomen als secretarts van den PI. Bijz. Vr|jw. Landstorm. Tot zijn opvolger is benoemd de heer F Kwanles. die zeker met niet minder activiteit propa ganda zal maken voor deze noodzakeltjko instelling De heer V. Akkerhof is benoemd tot agent van het Landstormblad. In hooger beroep Tegen het raadsbe sluit om gelden toe te staan voor den bouw van een nieuwe school, aangevraagd door het bestuur van de ..School met den Bybel is bezwaar ingebracht bij Gedeputeerde Staten van N.-Holland door het raadslid J. van Rossum. Jaarverslag De secretaris brengt het jaarverslag uit, waaraan we het volgende ontleenen: Zoowel wat practisch leeren als wat het werk op de teekenschooi betfeft, kan met te vredenheid op het afgeloopen jaar worden teruggezien. Het leerlingen-tal schommelt om de 700. terwyl de middelen helaas niet toelaten meerdere leerlingen toe te laten. Meerdere pogingen zijn gedaan de alge meene ontwikkeling der leerlingen op te voe ren. De schilderstentoonstelllng te Haarlem werd bezocht, terwijl een excursie naar de Zuiderzeewerken werd gehouden, welke te vens een propagandistisch karakter had. In totaal werden de teekenscholen door 257 leerlingen bezocht. Het leerlingental der vereeniging bedraagt thans 703 Het verslag eindigt met woorden van waardeenng en dank aan allen, die tot den bloei der vereeniging hebben medegewerkt (appl). De voorzitter zou het betreurea. als op de algemeene vergadering het jaarverslag niet meer zou worden voorgelezen Spr. dankt den secretaris voor zijn uitvoerig verslag en uit den wensch. dat tuj nog vele jaren zpn functie mag blijven waarnemen. Spr. beet voorts welkom den inmiddels ter vergadering gekomen heer Schuitemaker. oud-dlrecteur, Daarna sprak de Edelachtb. heer burge meester. Wiebe van Slooten. een woord van geluk wensch. De jubilaris dankte daarna allen in een zeer hartelijke toespraak; zijn parochianen, het feestcomité, de burgemeester voor zijn aanwezigheid. In het bijzonder dankte Zijn eerw. de heeren kerkmeesters, zonder iemand te willen vergeten. Dr. Spielings noemde Zjjneerw. als den motor bij gelegenheden als deze. De aanwezigheid van den Hoogeerw heer dr. Vlaming, en in het bijzonder van prof. Slangen en dr. Minckienhoff en de overige Zeereerw. heeren werd bijzonder ge waardeerd. PaStoor van Noord, de feestrede naar was re<Fds vertrokken. vanwege een spreekbeurt die Zcerw. moest vervullen te Hoorn. De Zeereerw. Spreker aanvaorddv dankbaar het cadeau: De nieuwe verlich ting in de kerk. Zijneerw.-was buitengewoon verrast door alle hulde, hem dezen dag ge bracht en dankte daarvoor ten zeerste. In het Patronaatsgebouw werd daarna het verdere programma afgewerkt, waarna van de gelegenheid tot persoonlijke felicitatie door de parochianen een zeer druk gebruik werd gemaakt. Ad multos annos. van St. Dionysius. In een huisgezin en zoo beschouw ik ons hier, hoort bij een jubelfeest, behalve de ge luk wenschen ook een feestgave. En, zooals U ziet, sta ik hier met leege handen. Ik zal dit verklaren. Waar gij, Eerw. jubilaris, een reeks van jaren in onze parochiekerk de warmte van Uw woord en Uw liefde verspreidde, hebben Uw parochianen verleden jaar gezorgd dat een natuurlijke, aardsche warmte de kerk vulde, tot Uw en ons welzijn. En waar gij eenzelfde reeks van jaren in kerkdienst en liturgie de schoonheid van ons geloof voor ons deed lichten in vollen schijn en in vollen glans, daar meenden uw paro chianen bij dit feest niet beter te kunnen doen, dan te zorgen voor het aardsche licht in Uw parochiekerk. De complete, geheel afgewerkte, modern uitgevoerde electrische verlichting Uwer kerk mag ik U heden uit naam van en uit de bijdragen van al Uw- parochianen aanbieden. Dat wy in deze tijden, die toch werkelijk hier geen tyleu van overvloed zijn, er direct in slaagden, de niet onbelangrilke som. daar toe noodlg. bijeen te brengen getuigt dat trier de katholieken, als het bun kerk en hun herder betreft. het geven, waarin wjj trouwens veelvuldig geoefend worden, nog niet verleerd hebben, getuigt daarnaast van de sympathie van Uw na rorhlanen voor U als hun Herder. Afzonderlijk moet hierbij vermeld worden dal de eerste groote lamp in het mldden- l itreiking der rapporten Hierng werden door den heer Saai de jury rapporten en de bekroningen bekend, ge maakt. in tegenwoordigheid van de leerlin gen. die met goed gevolg het eind-examen hebben gemaakt. De heer Baal noemt het een buitengewoon voorrecht de diploma’s te mogen uitreiken. Spr. ^«ijst erop, dat het einddiploma van groote waarde is. temeer, omdat het door een speciale examencommissie wordt afge- nomen. Spr. wekt de leerlingen op. tot waar- deering voor het werk van het Hoofdbe stuur. f Hetgeen niet nu door de leerlingen bereikt is. is niet voldoende, doch slechts de eerste stap op den weg in de richting van volledige vakbekwaming. Spr. wenscht de leerlingen van harte geluk met het behaalde diploma en spoort hen aan om hun waardeenng voor de vereeniging te uiten door later zelf ook lid daarvan te worden. Hierna werden de rapporten uitgereikl. De heer Saai geeft den leerlingen in over weging verder gaan om het gezel-diploma en het Meester-dlploma te behalen. Spr hoopt, dat H H Waard, dat thans reeds 30 leerlingen beeft, spoedig twee klassen zal hebben; daarom zou spr het toe juichen, dat de afd. H. H Waard het bij het Departe- De meeste woningen van Heer Hugo-vaard hadden de vlaggen uit op dezen dig. Al da delijk ziet men, -jat er een algemeen feest wordt gevierd, een feest, dat of gemeentelijk of parochiaal Is. Gisteren werd het jubileum gevierd, het jubileum, dat wy reeds den 13en April 1.1. in ons blad hebben vermeld. De parochianen hadden het zoo beschikt. Er moest feest gevierd worden. Niet tevre den met de kerk van nieuw licht te voorzien, moest, dit cadeaCT nog worden aangeboden, en op bijzondere wijze, uiting worden gege ven aan datgene, wat rüen altijd en zonder beperking wil laten zien: de innige ver knochtheid en eerbied en liefde voor den priester. Dan is ons volk op z’n best. dan. als het feest viert ter eere van zijn priesters, als er een priester gehuldigd moet worden. De Hoogmis wed opgedragen als dank van den feestvierenden pastoor en de dankbare parochianen, door den Zeereerw. heer Pas toor. terwijl fungeerden als sub-dlaken en diaken resp. de Zeereerw heeren Micklen- hoff. Alkmaar en Th. J. van Noord. Noord- Scharwoude. Als cantores de Weleerw hee ren J P van Zon, oud-kapelaan en Th. v. Baar, kapelaan Heer-Hugowaard. Ceremooar- rius was de Eerw. heer P. A. Schouten, stu dent der parochie. Op 't priesterkoor had den plaats genomen de Hoogeerw. heer’ dr. Vlaming van Heemstede, prof. Job. Slangen te Ginneken. pastoor F. de Meulder van Ur- setn en pastoor Thoman van Lisse en Pater Lefeber van het Hoornsche Missiehuis. Pastoor Van Noord hield dc feestpreek. Zijneerw. begon met de verklaring van het epistel van dezen dag. waarin St. Paulus zijn pas bekeerde Christenen dankt voor hunne medewerking, hun goed beleven van hun geloof. Datgene, wat St. Paulus zegt van de Christenen van zijn tijd, acht de Zeereerw. spreker ook van toepassing op dc parochianen van St. Dyonisius. Bijzonder doet pastoor van Noord uitkomen de goede verstandhouding van den feestvierenden her der en zijn jaarochianen. Hoe de pastoor ge durende 12 4 jaar als een vader voor zijn kinderen en hoe zij vooral op geèstel, terrein hem dank verschuldigd zijn. Spr. spoort aan tot een gebed voor den pastoor. Het nieuwe licht, dat de feestgave is. zij een beeld van de toekomst. Hier vereenlgd met elkaar wenscht Zijneerw dat eenmaal allen elkaar weerzien in het eeuwige licht van Gods glo rie. Dan zal men beseffen, wat men voor elkaar geweest is, de priester voor de paro chie en de parochie voor den pastoor. Hoe zij elkaar zyn geweest tot steun en hulp op deze aarde, om gelukkig te zijn voor eeuwig. St. Paulus, de pastoor bij r uitnemendheid, wiens hart het hart van Christus is. volgens een heilig Kerkleeraar. heeft t zoo heerlijk verteld in het zoo juist aangehaalde Epistel. Zog moet he zijn usschen herder en pa rochie. Het Zangkoor voerde verdienstelijk uit de Mis van Haydn, terwijl na de H. Mis gezon gen werd ..Priesterglorie’’ van L. A. Dobbel steen. Organist was de heer Th. Poland. Na den middag om 2 uur had de feeselljke huldiging van den. jubilaris plaats op het Schoolplein. Het verloop van de huldiging «as als volg: Eers werd door he geheele volk het feestlied gezongen. Een lied door de kinderen en een buitengewoon aardige declamatie van de kinderen Corry Hendriks. Betje Haan en Grietje Weel, die de symbolen van Geloof. Hoop en Liefde droegen. Daarna hield de voorzitter un het feestcomité, de Zeerkel. heer dr. Spierings, de volgende rede: Onder auspiciën van de firma L. T. Fran- se-Meljer alhier, zal volgende week een de monstratie en onderricht gegeven worden van stofverven en schabloneeren met Dr. Fr. Schoenfelds' stofverven. De demonstraties 'worden in het gebouw De Unie" gehouden en zijn gratis toe gankelijk op 22. 23 en 24 April, 's mid dag., van 230 tot 6 en 's avonds van 730 tot 10 uren. Stoffen en zijde mogen meegebracht wor den, om hier bewerkt te «'orden. Om dan te sluiten met Uw eigen woor den. die wij daar straks gezongen hebben: O. Priester Gods, gedenk^ Uw volk. Dat aan Uw zorg is toegewijd. Bid God voor ons. Gij die als tolk Ons naar de glorie henenleidt. Jubilaris. Monseigneur, en Weleerw. heeren. heer burgemeester, dames en heeren. ’t Is bij ons de gewoonte, dat de parochi anen luisteren naar het woord van bun Pas toor; by uw koperen feest als pastoor der parochie van den H. Dyonisius verzoek ik U een oogenblik te willen luisteren naar het woord van een Uwer parochianen; en ook anders dan gebruikelijk is, doe ik het van een papiertje Als voorzitter van het comité tot viering van het koperen feest, is het mij een eer en een genoegen U namens al Uw parochianen geluk te wenschen by dit feest, met de bede, dat God U geve gezondheid en kracht om nog vele jaren te zijn de v^eerde herder Kosteloozc bemiddeling voor werkgevers en werknemers. Geojiend van 91 ’en van 25 uur. Des Zaterdags van 91 uur. Voor werk nemers uitsluitend van 912 en Maandag en Donderdag van 78 uur. De directeur van bovengentx^mden dienst maakt bekend dat heden de navolgende werk zoekenden zijn ingeschreven: 1 leerl. automonteur. 1 bakker, 1 bankwer ker, 1 betonwerker, 1 bloemist, 2 chaufteurs. 5 grondwerkers. 3 kantoorbedienden. 1 ketel- maker. 1 loodgieter. 1 Hjnwerker, 5 opper lieden, 1 pakhuisknecht. 2 reizigers. 1 schoen maker 5 sigarenmakers. 1 sig. kisten plak ker 2 stokers. 1 tabaksbewerker. 1 timmer man. 1 tuinman. 42 losse arbeiders, 2 steen- b'lkkers. Geplaatst: 1 carosserlebouwer, 1 grondwerker. 2 stucadoors, 1 smlt. 1 timmer man, 1 losse arbeider. Alkmaar. 18 April 1930. De directeur voornoemd. E. v. d. Heuvel. f 7967; J. Bot, idem f 7845; A. Koom-K. de Jong, idem f 7167. Burgerlijké Stand 1118 April Onder- trouwd: Hendrik Jan Bob en Niesje Geer- truida Jantlne Rieseboa. Klaas Swler en Trijntje Sikkink. Arie van den Horen «m Aaltje Bijlsma GROOTE VOORJAARS-VEEMARKT De directeur van het Marktwezen te Alk maar brengt ter algemeene kennis dat ter gelegenheid van de groote voorjaarsveemarkt op Woensdag 23 April ai. het vee. hetwelk men niet per vaartuig naar de markt brengt, alleen aangevoerd mag worden langs den Helderschenweg, over de Heilooërbrug, de Schermervlotbrug of over de FTieschebrug. A an voer van (vee over de Bergerpoort, de Emmabruc. de Hnpmansbrug of de beide rus tieke voetbruggen W verboden. Het vee vanaf den Schermerweg naar de markt gebracht moet over de SchermervloC- en den Achterweg Worden vervoerd. Vaartuigen met voor de markt bestemd vee moeten gelost worci»n aan de Handels kade de havenmeester zal de ligplaatsen aan wijzen. In verband hiermede zullen, voorxooveel nootlig, de schepen welke een ligplaats aan de Handelskade hebben, op aanwijzing van den Havenmeester lijdelijk worden verlegd. Het vee langs den Helderschen weg en per vaartuig aangevoerd aan de Handelskade m^g alleen naar de markt worden gebracht over de Korte Nieuwe sloot van de Handels kade af. Bij de Schermervlotbrug. de Frieschebrug, de Heilooerbrug en aan de Korte Nieuwe- sloot zal het aan te voeren vee deskundig worden onderzocht, en zal het verschuldigde marktgeld moeten worden voldaan. In het algemeen mag men geen vee ter markt brengen zonder voorafgaand deskundig onderzoek en betaling van het marktgeld. De toegangen tot de markt zullen worden opengesteld op Woensdag 23 April des voor- mlddags 7 uur. Na 10 uur wordt geen vee meer ter markt toe gelaten motor liep rustig en de waterverplaataing was tot aller tevredenheid. Vrijdag 4 April jJ. werd door den Dienst van den Provincialen Waterstaat dezer Provincie de capaciteitsmetlngen verricht Uit ontvangen opgaaf dezer metingen bleek, dat het totaal nuttig effect van deze installatie als zeer voldoende geacht kan worden, terwijl het gemeten water verzet aan de verwachtingen voldeed. De geleverde installatie maakte bij deze heeren een gunstigen indruK. zoodat dit voor de eigenaren en gebruikers van lande rijen in dezen jxilder dan ook wel eene feli citatie waard is. vereeniging die reeds veel tot stand ge bracht heeft, levensvatbaarheid en bestaans recht heeft getoond. Spr. hoopt, dat deze vergadering tot den bloei van de vereeni ging mag bijdragen. Met een woord van wel kom nog tot dt pers, opent spr. de vergade ring. De heer Dirkmaat <H. H. Waard) heet de vergadering in deze gemeente welkom. In het bijzonder B. en W. en de Raadsleden en T Statenlid KoBtelUk. Spr. uit zijn beste wen schen voor een druk bezoek aan de ten toonstelling in het belang van de vereeni ging en van de gemeente H.H. Waard (appl.). Burgemeester W van Slooten dankt voor de ultnoodiglng en releveert het kort be staan van de afd. H. H. Waard, waarvan spr. het werken steeds met belangstelling ge volgd heeft Voor de as. vaklieden acht spr. ,dlt onderwijs van groot belang en het stemt daarom tot blijdschap dat ook in deze ge meente een teekenschooi gevestigd is. Met den wensch voor den bloei van de jonge af- deeling H. H. Waard in het bijzonder en van cle vereeniging voor Vakonderwijs in het al gemeen, eindigt spr. zijn toespraak (appl). De voorzitter brengt Burgemeester van Slooten dank voor deze woorden van waar- deering De secretaris de heer G. Bot «Westwoud) leest hierna de notulen voor van de op 30 Mei 1929 te Grootebroek gehouden vergade ring. welke zonder op- of aanmerking wor- derf goedgekeurd. Aan de orde was hierna de installatie van de nieuw--gekozen Hoofdbestuursleden, de heeren Oolders. Grootebroek. Roggeveen. Winkel en Poel.Wiertngen. welke heeren herkozen waren De voorzitter feliciteert hen met hun benoeming den wensch uitspreken de dat r-i) wederom, als tevoren h\in beste krachten aan de vereeniging zullen wijden. Van het Departement van Onderwys is be richt ingekomen dat de subsidie, overeen komstig het leerlingenstelsel zal worden toe gekend. Voor kennisgeving aangenomen. Idem.’dat d? rekening en begrooting wa ren goedgekeurd Als voren Van de afd. Hoogwoud was een verzoek Ingekomen om volgende vergaderingen voor lezing van notulen en jaarverslag te laten vervallen en dezen getypt of gedrukt aan de atdeelingen toe te zenden; een week voor de algemeene vergadering. Dit zal het ver- gaderingbezoek ten goede komen, terwijl de ©verblijvende tijd gebruikt kan worden voor een lezing. De heer Wegdam (Hoogwoud i vraagt be handeling van dit voorstel. De voorzitter achc dit niet reglementair, daar het voorstel te iaat en niet vóór Febru ari, was Ingediend. Het kan wel besproken, doch niet behandeld worden; wel op de vol gende algemeene vergadering. De heer Wegdam bepleit het voorstel van zijn afdeellng en meent, dat het werk van den Secretaris nog meer gewaardeerd zal worden als aan het verzoek voldaan wordt terwijl ook de afdeelingen meer belangstel ling zouden toonen. De heer Henuner (penn.) noemt het jaar verslag een van de grootste attracties van de jaarvergadering: wat de notulen betreft, ver klaart spr. zich ervoor, dat deze vooral wor den toegezonden Behandeling van het jaarverslag op vergadering acht spr. gewenscht. Het voorstel Hoogwoud zal op de eerste Hoofdbestuursvergadering In Behandeling komen. De heer Botman deelt mede, dat de afd. Grootebroek met het voorstel Hoogwoud meegaat schip, geheel is bijeengebracht dory- de giften van de schoolkinderen, terwijl de lam pen van preekstoel en koor geschonken zijn door de patronaatsjongens. Wjj hebben verder getracht aan dezen dag een eenigszins feestelijk doch intiem karak ter te geven. Allen, die hebben medegewerktJn het bij zonder de vereenigingen. die dezen middag opluisterën dank ik en speciaal de leden van eere-comité. de Eerw H.H. pastoors der zus terkerken In deze gemeente en onzen Edel achtb. heer burgemeester, die hier heeft wil len aanwezig zijn. Een feest zonder bloemen is geen feest en een toespraak tot den Zeereerw. jubilaris zonder een dichterlijk bloempje, zou niet volledig zijn. Ik eindig daarom met twee kleine bloem pjes, een van mij en een van U: Men deelt ons mede, dat door de Ptoimi- ganda-commlssles van den Marlabond en *t Diocesaan Kruisverbond de jaarlijksche Landdag zal worden gehouden op Zondag 18 Mei as. te Alkmaar De voorbereidende maatregelen zyn in vollen gang. BlnnenKort zullen de namen der sprekers en verdere bijzonderheden worden bekend gemaakt De secretaris de heer C. Venneker 23. Alk maar zal gaarne alle gewenschte inlichtin gen verstrekken We willen hier nog eens gaarne ondersteu nen het verzoek der St. Vincentiusvereeni- ging aan alle liefdadige stadgenooten om gedragen, nog goede kleeren voor haar be schikbaar te stellen. Ongetwijfeld wordt er veel meer armoe de geleden, dan menigeen vermoedt. Er is niet alleen gebrek aan voedsel, maar aan Bleeding. De lente nadert weer, al merken wy daar momenteel nog niet veel van en ook de armen hebben, in het nieuwe seizoen wat andere kleeren noodlg. Welnu, laat een leder zijn garderobe eens nazien; wellicht, neen zeker, ontdekt hü dan wel een of ander kleedlngstuk. dat hij zélf niet dragen wil, omdat het uit de mode is. of te klein geworden. Het is nu schoonmaaktijd; de kasten wor den uitgehaald en opgeruimd. Haal daar nu eens alles uit. gij, die zoo gelukkig zijt nieu we kleeren te kunnen koopen. wat gij tóch niet meer draagt, en dat naar alleen hangt, omdat ge er geen afstand van kunt doen. Maak er uw ongelukklgen mede-mensch ge lukkig mee. en ge doet een weldaad, die u niets kost. Een enkel woordje of lettertje aan de 8t. Vincentiusvereeniging en alles wordt ge haald. Uit betrouwbare bron vernemen we. dat deze vereeniging, die zoo ongeveer het heele woonwagenkamp te ..bedienen" heeft, wa- gensvol kleeren opperbest weet te plaatsen. Doe het dan, doe het spoedig en het zal een weinigje ertoe mcewerken. om t ook voor u te doen zijn: een Zalig Paschen In cafe Wester te Heer Hugowaard werd Zaterdagmorgen de 22ste algemeene jaar vergadering gehouden van bovengenoemde vereeniging. De voorzitter, de heer L. Groot (Hens- broek) opent met een woord van welkom, met genoegen de goede opkomst constatee- rend. In het bijzonder heet spr. welkom B. en W. en de Raadsleden van de gemeente H H Waard, op de vergadering aanwezig. Het doet spr. genoegen, dat deze heeren het resultaat willen komen aanschouwen van het vakonderwijs, dat minstens even belang- ment zoover weet te brengen, dat er eens twee klassen komen. Tenslotte uit spr. den wensch. dat ook de Hoofdbestuur Sfxx-dig weer voor Provlncie- subsidie in aanmerking zal mogen komen, welke wensch spr. den heer Kostelijk van harte aanbeveelt. Spr merkt op. dat de tee- kenscholen in de afdeelingen gevaar loo-- pen. door de in de Commlssie-Van Wijnber gen voorgestelde subsidieregeling voor vak- (rfiderwijs; spr. geeft dit punt aan Hoofd- en afdeelmgsbest uen in ernstige overweging. Hierna doet. spr. voorlezing van de bekro ningen. dank brengend aan Directie en Re dactie van het Noordholl^nds Dagblad dat deze bekroningen \n korten tijd in afdruk deed verschijnen. Na sluiting- der vergadering werd de ten toonstelling géopend. Zeer groot was het aantal inzendingen waarvan de bekroningen een plaatsje op het tooncel gevonden hadden Ter opluistering waren aanwezig een col lectie houtsoorten en foto’s van de fa. Eecen van den Langedijk en een prachtig glas-ln-loodraam van de fa. Kerrebijn te Alkmaar De teekeningen en werkstukken van de leerlingen van het Vakonderwijs getuigen van zichzelf en van hef groote nut van dit onderwijs voor de vaklieden op het platte land. Speciaal w illen we-noemen de goede marmer-teekeningen van de heeren v. Etten te Spanbroek en Rootselaar te iWervershoof. De tentoonstelling mocht zich de beide Paaschdagen m een druk bezoek verheugen. Vroege aardappelen. Door den heer D. Stet. tuinbouwer alhier, is dezer dagen reeds een kwantum vroege aardappelen (Schot- sche muizen) ter veiling gebracht, welke hij neeft verkregen door middel van inkui- ling. Zeer zeker *s dit’’op het gebied van tuinbouw iets nieuws. Burgerlijke Stand Geboren: Gerrit, b. tan Adriaan Dekker en Trijntje de Vries Cornells, z. van Harme van der Leek en Pietertje Vriend. Jacob, z. van Gerrit Timmer en Cath Knus Jan. z. van Jan Koolman en Geertje Visser Gerrit, z. van Jacob de Vries en Aaf je Deker. Elisa Cath., d. van Jan van Rossum en Peetje Koen. Ondertrouwd: Johan Steltenpool en Margaretha Hauweri. Petrus Stoele, van Vetsen en Aafje Hauwert. Klaas Broer en Geertje Visser. Johannes Teusen en Janne Heemsbergen. Evert Griffioen en Trijntje Dekkers. Getrouwd: Jan Abbekerk. Jan Kooijman. Pieter Kooyman en. Elisabeth Kranenburg Jan Havik en Aafje Sinver Klaas Abbekerk en Marytjp Smit Men schrijft ons: De Donateursavond van „Dindua (41e uitvoering), zal gehouden worden op 27 April aa in „t Gulden Vlies Opgevoerd zal worden: .X)e Avonturier”, vroolijk spel van spanning in vier bedrijven, waarmede te Heer-Hugowaard een groot succes is behaald. Het „Nrd -Holl. Dagblad" schreef daarover ojn.: .De Avonturier is in één woord een spel om van te smullen en het werd ontegénzeggelyk kostelijk opge voerd. „Dinduaschijnt alle mogef^ke typen on der haar leden te tellen, want de 20 rollen uit dit spel zijn nogal tamelijk verschillend van temperament”. Dit belooft dus weer een mooie avond te worden. Zooals men weet, is deze uitvoering uitsluitend toegankelijk voor de donateurs. Kaarten zullen dus niet worden verkocht. Zij die zich echter alsnog als donateur opge ven. kunnen ook van deze uitvoering pro fiteered Men kent de billijke contributie! Men kan zich hiervoor opgeven bij den Secr.-Pennlngm. den heer D. van Veen, Baansingel 37b. bij den heer C. Jol, Laat 149 en verder bij bestuur en leden. Wij twij felen er niet aan, of .Dindua" dat zich reeds in een groot aantal donateurs kan verheugen, zal wederom een succesvolle ultv loering hebben. ryk het en tuinbouwonderwijs - Spr. wijst terug op het 22-jarig bestaan der en eerelid der vereeniging; hem dankende voor zijn belangstelling. De penningmeester, de heer Hemmers brengt financieel verslag uit over 1929. Dr inkomsten bedroegen f 8606.93; de uitgaven f 8508.39 alzoo een batig saldo van f 98 54’ Met het saldo 1928 wordt dit f 204.17%; waarvan wordt teruggestort het op de sub sidie in mindering gebracht saldo 1927 ad. f 125. zoodat het slot-saldo bed’oeg f 176.76. De heer Wegdam. brengt verslag uit na mens de commissie tot aanzien der rekening, adviseerde tot goedkeuring en décharge van den penningmeester. Aldus wordt zli.st. besloten onder dank door den voorzitter aan oen penningmeester, Conform voorstel van den voorzitter worden benoemd tot leden van de contróle-Commis- sie. dienst 1930. de heeren Wegdam IHoog- woudi, J Kamp. (H. H. Waard i en Lange- reis (Winkel) tot plv. wordt de heer H. Hoogland (H. H. Waard i aangewezen Aan de orde is hierna de begrooting over 1930. welke wordt aangeboden in ontvang sten en uitgaven op een bedrag van f 7.625. Z hs. wordt de Begrooting goedgekeurd Besloten werd het volgend jaer de alge meene vergadering en tentoonstelling te doen plaats hebben te Winkel. De voorzitter deelde mede, dat hel be stuur. voornemens is de 25ste algemeene vergadering te houden te Wognuin. de plaats waar de vereeniging is opgericht. Voor het houden van de tentoonstelling wordt dit jaar f 75 Rijkssubsidle verleend en spr. verwacht, dat dit ook in het vervolg het geval zal zijn; spr. raad de afd. Winkel aan zich tot den minister te wenden om weer subsidie te mogen ontvangen. De heer D. Saai, directeur leidt hierna In, het punt wijziging der lesprogramma s. het geen noodlg is geworden, door het wijzigen van het onderwijs. Er zijn In het leven ge roepen drie commissies uit de leeraren, om te onderzoeken welke wijzigingen zullen moe ten ingevoerd; deze commissies zullen zich met de afdeellngsbesturen in verbinding stel len om op de hoogte te komen van de wenschelijk geachte aan te brengen wijzigin gen. Spr. wijst er op; hoe in "verschillende vakken wijzigingen komen door invoeren van verschillende machinerieën. Het is steeds het streven geweest van het bestuur de teekenschooi te doen beantwoorden aan de elschen des tijds. De voorstellen en wenschen van de afdeellng zullen .worden ingewacht voor 1 Augustus en spr. hoopt, dat de com missies in xMat zijn, om uit de verschillende in gekomen Vvètischen een bevredigend les- pi<ngTamma'*samen tc stellen. De beer Henuner bespreekt hierna de voorgestelde deelname aan dc in Septem ber te houden tentoonstelling te 's Graven hage. Spr uit den wensch. dat het Vak onderwijs van West-Friesland te Den Haag met een bjjzonderen staand zal mogen uit komen en dat daarvan een groote opvoeden de kracht zal uitgaan. Introducties (gratis voor d»ze tentoonstelling zullen bij spreker verkrijgbaar worden gesteld De voorzitter deelt nog mede, dat extra- bussen zullen rijden, vanaf Enkhuizen en spr. hoopt, dat er een druk gebruik van ge maakt zal worden en dat de vereeniging er een goed figuur zal mogen slaan. De heer Saai vindt het een buitengewoon succes, dat de vereeniging te Den Haag op deze tentoonstelling mag uitkomen. welke eigenlijk alleen voor ambachtsscholen bedoeld was; aan het leerlingenstelsel is het te dan ken dat deelgenomen kan worden en spr. hoopt, dat de vereeniging een goed figuur mag slaan. Spr. dringt aan op tijdige aan gifte voor deze excursie, welke op Zater dag 20 September gehouden zal worden. Wat een prijsvraag en serlewedsti jjden be treft. zal een keuze uit het werk gedaan wonden, terwijl overigens al het werk zal wor den ingezonden By de rondvraag vestigde de heer Wegdam er de aandacht op, dat de leerlingen zoo weinig waarde hechten aan een diploma; volgens spr.’s meenlng kunnen de patroons er veel toe bydragen. dat meer waarde aan het diploma wordt gehecht Tevens vestigt spr er de aandacht op, dat alleen leerlingen tot een eindexamen moeten worden toege- laten, op voordracht van de afdeellng. De heer Saai onderstreept dit laatste en merkt op. dat de leerlingen niét worden toegelaten op eigen verzoek,, doch op voor dracht van de afdeellng: dit zal alsnog ter sprake gebracht worden in de commissie vergaderingen tot wijziging van het les rooster De heer H. Hoogland geeft het bestuur in overweging geen inzendingen voor bekroning in aanmerking te doen komen, die staand zijn uitgevoerd. terwijl daarbij was opge dragen ze liggend uit te voeren; kan hier toe niet worden overgegaan, dan verzoekt spr. de bepalingen te laten vervallen. De heer Saai zegt, dat uitdrukkelijk ver- zocht is. zich aan de bepalingen te houden. De heer Kostelijk erkent de opvoedende hL w elke van deze vereeniging uitgaat erB^ard dat zyn inzichten tegenover deze niuing door het bezoek aan deze ver- ■riqa zyn verruimd, waarmede spr. in de svSgadertngen rekening zal houden Ingekomen Fedde Kies. B 51a. van Odoorn. C. 175 Willem van der Veen et» gezin B 51a. van Hoogwoud. Fade B. 36; Johan Gerard Somsen. A 40 van Eibergen, C. 51; Veronica Cornelia Konlng, A 22 van Zwaag, Unjerpad 327; Sjoerd de Vries en vrouw. A. 135 van Oudorp. B 29. Halve- maansbrug; Antje Peerdeman («red. J. Loos) B. 65 vap Obdam. A. 208a.; Cornells Petrus Breed. C 39 van Blokker. B. 64; Adrianus Schellevv. en gezin A. 269 van Velsen, Paul Potterstraat 10. IJmuiden; Cecilia Gerarda Kunst C. 32 van Hoog karspel. E 61; Harm Venema en gezin B. 150 van Hoogwoud. Aanis woud E. 10; Wiebe van der Meer B. 32 van Workum, E. no. 22. Vertrokken Petrus Manshande en gezin naar Hoorn. Merenstraat no. 3; Jacobus Ni- colaas Komen naar Nibbixwoud. P. Komen, Wukend; Jacobus Beemsterboer naar VUb- stngen. Opleidingsschip; Hendrikus Adrianus Soeters naar 's-Heerenhoek. A. Hazen, smid; Wilhelm Slairik naar Zoondem. de Wet straat 52.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 5