VRIJDAG 25 APRIL 193D PROVINCIAAL NIEUWS CASTRICUM SPORT EN SPEL BOKSEN Centrale Stierenkeuring MARKTNIEUWS HE1LOO 1 2 De schuld van f 2000 van ee« gasdirecteur 5 op tal TWEEDE BLAD EGMOND AAN ZEE WARMENHUIZEN ZIJDEWIND WERVERSHOOF ANOUK SCHAGEN „Youngs", „Battllngs” en „Klds” HOORN r Telegrafisch Weerbericht OFFICIEELE MEDEDEELINGEN zonder Bui ter. terreinwerker Alkmaar, 22 April 1930. >t van Adriana Liefting, wonende aanbesteding ing dit te Tnlpeariekte Alhier komt dit jaar een ziekte onder de tulpen voor, genaamd „Het 8h<X". Deze ziekte ie te bestrijden door de zieke bollen te verwijderen en ook dóór de stek der ziekte te bestrooien met zout, hetzij varkt wordt tijdelijk op den louden. De Directeur voomoemd. D. SCHENK. wederom Bchenk. Verwachting: Zwakke tot matigen. Zuide lijke tot Oesteiyken wind, half tot zwaar be volkt. tnogeliik eenige regen, weinig verande ring In temperatuur. «5 k. it :n Een bedrag van t 1600 wordt hem kwijtgescholden keu- be- Burgerlijke stand Overleden Elisa beth Ruijter, oud 65 jaren, wonende te West- woud Lourens Zonneveld, oud 85 jaren, echtgenoot te Casa-icum. Bevolking Ingekomen personen J. B. Kuiperij van Bioemendaai H. Hiddema van Amsterdam M. Kaper van Haarlem mermeer O. Kater van Warnsveld. Vertrokken personen F. P. de Vilder naar Amsterdam D. VIaar naar Haarlem S. Zwart en gezin naar Ilpendam. óp 48 per week voor ieder kind L. Jaar; van dei op 20 per t. tfertoeslag: van de fitters te 1 28 plus kindertoeslag en het wordt rtoorgevoerd. De heer Hof schaart zich aan de sUde der voorstanders van kindertoeslag en antwoordt op het gezegd* van den heer van Rijn dat hij zich niet kan begrijpen, dat een arbeider, die tevre den kan zijn met zijn loon, ontevreden zal worden als een ander met een grooter ge zin een paar gulden meer krijgt. Over het loon vkn de stokers wordt daarna gestemd Het wordt aangenomen met 4 tegen 3 st. van de heeren Hof. van Rijn en wethouder Swan. Het loon der fitters wordt aangenomen met 6 stemmen, met r<? stem van weth. 3wan tegen Het voorstel VlüCHMARKJ ENKHUIZEN. 24 April Aangevoert door 3< vaartulgSu 480 tal reepharingen f 0.16— 0 99, doo>- 1 span kullvisschers 90 tal kuil- haring f 0 46—0 54 per tal, door 2 vaartuigen 134 pond hoekbot f 20 20—23.05 en 78 pond hoekse har f 15.25—16 per 100 pond. BROEK OF LANOENDIJK. 25 April 54000 Roode kool 'f 2.50—1M: 02000 Dele kooi f 2-80—6 10; 72.000 Deensche Witte kool f 0.60 42000 Uien f 0 400.70; grove f 1.— dat nu het juiste oogenbllk er was, dit voor stel te steunen. Het raadslid Nannes verschilt van mea ning met den beer Molenaar en is er ntet van overtuigd, dat toen de gemeente was tekort gekomen. Daarna kwam dit voorstel in stemming en werd aangenomen met de stemmen van de heeren Molenaar en Hof tegen. Daardoor wordt den Gasdirecteur de nog te betalen som van t 1600 kwijtgescholden. Vervolgens is aan de beurt het voorstel om een verhooging te geven aan den Gas directeur van f 500 per Jaar, ingaande 1931. Weth .de Groot zegt, dat in verband met het intrekken van pensioenbijdrage en te rugstorting 8 jaar lang van f 200 en nu dit jaar de directeur reeds f 1000 extra verdient voor het toezicht bU de aansluiting van Schoort, vermeent hij dit voorstel niet te moeten steunen. De voorzitter, de heer Swan, Wijst er op, dat een directeur op een kleine plaats een moelzamen werkkring heeft, daar andere col lega's soms een opzichter ter hunner be schikking hebben en hier een teer lang bui zennet is, dat veel werk meebrengt. De heer Molenaar zegt, een heel andere opvatting te hebben over ambtenaren, die reeds met bijkomende dingen een salaris van f 3600 per Jaar hebben en niet voor den ouden dag behoeven te zorgen. Hij vindt dat het niet kan samengaan, dat iemand met zoo n drukken werkkring nog tijd kan vin den om een nevenbetrekking voor dit jaar te vervullen, waarvoor zoo maar f 1000 wordt gegeven. Waarop weth. Swan vertelde dat hij had aangenomen om Wat bijverdienste hebben. Het voorstel wordt aangenomen met HOORN, 24 April. Kaasmarkt. Kleine f 40; Commissie f 45; Fabriek f 40; Fa- brieks commissie f 43; aan voer 27 stapels, wegende 34274 K G. Handel goed. Opgedragen. Het bouwen, van een woonhuis met schuur aan den WesterWeg vóór rekening van Gebr. Zonneveld is Op gedragen aan den heer H. Balder te Alk- rnaar. De Emmabloem-collecte Genoemde col lecte, die Woensdag alhier gehouden is. bracht in De Drie Egmonden f 133 76 S op. d.L bijna 20.meer dan het vorig jaar. Bij deze collecte bleek, dat er nog menachen zün, die meenen dat dit geld niet voor Ka tholieken beschikbaar is. Niets is minder waar dan 0it, Het vorig Jaar werden nog één of meer Katholieken van Egmond aan den Hoef door dit fonds geholpen. Alkmaar deelt belanghebbenden mede, dat de boter- en eirenmarkt. in verband met de werkzaamheden voor de overkapping van de graanmarkt, met Ingang van Zater dag 26 April as., tpdelyk naar het Doelen, veld wordt verplaatst. De graarttni Achterweg gene Vrijstelling Bu beschikking van dan Mi nister van Defensie ie aan C. Stat en J. M. Kassen voorgoed vrijstelling van dan dianat plicht verleend wegens opleiding tot geen telijke. Gevonden veerwrrpem 1 teschje. Inlich tingen ter gemeentc-secretafle. Waste vevgsder Ing Vergadering van den Raad dezer gemeente op Woensdag 23 April. Aanwezig alle' leden Wegens plotselinge verhindering van den burgemeester, werd het voorNttcrschap waargenomen door den heer Swan als eer sten wethouder; secretaris was ue beer H. G Hijs. opening worden de no .uien op- of aanmerkingen goedgekeurd Ingekomen stukken. Brandverzekering vaa dra L. T. B. Blijkens het jaarverslag van bovengenoemde Brandverzekering over 1929. waren er 96 afdeellngen, waar verzekeringen waren ge sloten. terwijl daarvan 5 afdeellngen warea, waar het verzekerd kapitaal boven é*n mlllioen waa gestegen. n.1.1 Ouderkerk f 1.751.875, Rijswijk f 1488.940, Spaam- woude f 1.121455, Poeldijk f 1.101 125, Zijde, wind f 1.097.080. Daar In de catalogus Keuring alle gegevens 1 cijfers en vetgehalte van de melk moeder en, ipdien bekend, van de grootmoeders der te keuren dieren aangegeven, vormt dit boekje zoowel voor veehandelaars als veehouders een waardevol materiaal. l De Keuringscotnmiasle bestond uit He heeren E. Koster D». en Oproeping voor de vergadering van den Raad der Gemeente Cestricum op Dinsdag, 29 April 1930, des namiddags 2 uur ten Raadhuize. Agenda 1. Vaststelling notulen van de vergadering van den Raad van 30 December 1929 en 31 Januari 1930. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming leden Commissie.tot Wering va» Schoolverzuim. 4- Voorstel tot verieenen van eene subsidie aan de aardappelcommissie ad f 500. 5. Voorstel fot verhooging van het bedrag op te nemen in rekemng-courant voor de Bedrijven. 6. Voorstel tót verieenen van een crediet van f 500, voor hermeting van de gemeente door den kad. dienst. 7. Voorstel tot verieenen van een crediet van f 900, voor uitbreiding der straatverlich ting. 8. Voorstel tot het verieenen van een cre diet voor doortrekking van Jen NoorJer- straatweg. 9. Voorstel tot het afstaan in eigendom van een gedeelte van den berin van den Duin weg en Hoogenweg aan de N. V. F. Rijnveld Zn. te Hillegom. 10. Voorstel tot intrekking vin het raads besluit van 13 September 1929, no. 99, tot het vaststellen van een rooilijnen- en be stemmingsplan. it. Voorstel tot vaststelli..g van het h«J- fingspercertage der Plaatselijke Inkomsten belasting voor 1930/1931 op 3 3/4. ti. Voorstel tot het verieenen van een voorschot aan het R. K. Schoolbestuur voor het instandhouden van de Jongens- en Meisjesschool over 1930. 13. Rondvraag. Stukken, voor zoover niet toegezonden, liggen ter secretarie ter inzage. Hanzevergadering Gisteravond werd vergaderd door de pl. middenstandsvereeni- ging de Hanze. Aanwezig waren een 40-tal leden zoodat de opkomst zeer goed was te noemen. Als spreker zou optreden de heer Jan Mol van het Centraal R.K. Hanzc- bureau. Na de opening, op de bekende wijze, door den voorzitter, den heer Hemmer, worden de notulen van de vorige vergadering vastgesteld. Hierna is het woord aan den spreker, die in een kernachtig en pittig betoog doet uit komen waarom men zich moet organiseeren en toont aan de praktische voordeelen, welke op die wijze kunnen worden behaald, terwijl ook door hem de noodzakelijkheid Van or ganisatie van den rik. middenstand wordt aangetoond. Hierna wordt besproken de oprichting van een winkeliersverecniging^n werden na eenige bespreking besloten een commissie te benoemen, waarin zitting namen de heeren F. Twiak, N. Schecram, 'N. W. Porte gies, Jb. Lute, C. Juffermans en Jac. Suverink. Hierna werd besproken de oprichtihg van een propaganda-commissie en na eenige be spreking werd die commissie ingesteld, waarin zitting namen de heeren J. Groen Jac. Suverink, P. Stuifbergen, P. Vader en M. J. Post. Ten slotte werd nog besproken het be noemen van afgevaardigden naar de al gemeens diocesane vergadering, waartoe werden aangewezen de heeren M. J. Post, secretaris der afdeeling en P. Kuijl Pz. Aan het einde der vergadering bracht de voorzitter een woord van dank aan'de leden voor de aangename en zakelpke besprekingen en den spreker voor zijn uitnemende rede. Hij hoopte, dat de afdeeling op den bestaan- den voet zal doorgaan en het ledental nog mag toenemen. de stemmen van weth. de Groot en de raadsle den Molenaar en Hof tegen. Nu is het laatste bedrijf aan de beurt, de voorgestelde verhooging van f -250 als de gemeente Schoort er bij zal komen De heer Hof; Nou nog meer. Het raadslid Molenaar relde er niet meer over te opreken en dat het aeker noodig zou zijn. Dit voorstel wordt verworpen met 3 stem men voor en die van de hoeren dé Groot, Mo lenaar en Hof en Van Rijn tegen. Voorstel onderhandache ambtswoning Burgemeester. Voorgesteld wordt dra bouw van de ambts woning onderhands op te dragen aan de fa. K. Weatra volgens het door haar ontworpen plan. Op voorstel van weth. Groot wordt dit in het openbaar besproken, omdat hierover volgens hem nogal stof was ópgewaakt in de gemeente. De voorzitter deelde mede, dat daar de aanbesteding op een fiasco was uit- geloopen, den beiden aannemers Westra en Kemper was gevraagd of zij genegen wa ren een ontwerp in te dienen met prijs. Doordat het plan van Westra. by den Burgemeester de voorbeur had, was door B. en W. besloten dit aan Weatra op te dragen voor de som van f 9625.Het plan van Kemper bad f 9700.moeten koeten. Het voorstel wordt aangenomen met de ■temmen van Hof, Molenaar en Nannes te gen. De Vooraitter deelde vervolgens made, dat afwijzend Is beschikt op een verzoek om een derde leerkracht voor de Openbare school door het Rijk te laten betalen. Na eenige discussie wordt besloten te trachten overleg te plegen met het scbool- beatuur der Bija. Schóól om «en oplossing In deae te vinden. Na de rondvraag, die weinig opleverde, werd de vergadering gesloten. Vefcatentng Tot leider van de aa. al- met rd» stem van gsscommlMle. !n stemming gebracht, otn het loon van tfen terreinwerker Buiter. tevens hu’pstoker. te verhoogen met !-■*- per week wordt aangenomen met 5 stemmen voor en die van weth. Swan en De Groot tegen Alzoo wordt het loon gebracht op 1 26 50 per week plus 70— per Jaar aan emo lumenten. Als derde bedrijf komt het tractement van den klerk van het -gasbedrfjf aan de beun. Het lid Molenaar aegt. dat altijd naar voren wordt gebracht de groote verantwoor delijkheid. Deze zal zoo groot wel niet we zen, het is meer practuk. Hij zou willen voorstellen 1300 met 4 verhoogir.gen van 100 en .meent niet, dat men voor-zoon betrekking meer moet verdienen .dan een fitter. Het voorstel van B en W. komt nu in stemming en wordt aangenomen met de stemmen van weth. de Groot en het raadslid Molenaar tegen. Nu komen aan de orde de drie voorgestel- dc verhoogingen van den Gasdirecteur. Weth. de Groot is voor het intrekken van hét raadsbesluit en wil tévens als Schoort er btj komt f 2.50 per jaar meer geven. Op voorstel van den heer Slot wordt ieder punt apart besproken. Komt aan de orde het intrekken van ge noemd raadsbesluit, dat inhield, dat voor twee Jaar geleden besloten was om den Gas directeur In 10 Jaren f 2000 terug te laten betalen. Hierover voerde de heer Molenaar het woord en meende gegronde redenen te heb ben om dat besluit te blijven handhaven, omdat er toen door den Gasdirecteur dingen geschied zijn, die als hoofd van een bedrijf niet te pas kwamen. Dit kan niet beschouwd worden als een boete. De heer Slot zegt dat men geen oude koelen uit de sloot moet halen en meende, L T. B.-curraa De cursisten van den Tulnbouwcursus tan den T. B. hebben Woensdag een releje gemaakt naar het West land. Verschillende plaatsen werden bezocht. Het was een leerzame dag voor de cursisten en voldaan gingen dan ook allen huiswaarts. Op het daarvoor zoo bijzonder geschikte terrein, de Bergerhout, te Alkmaar, werd heden de Centrale Stlerenkeurtng gehouden vanwege de Provinciale Commissie tot be vordering van de rundveefokkertf in Noord- Holland. Aan deze centrale keuring is in 19 ver schillende plaatsen een stlerenkeurtng voor afgegaan. waarop tn totaal werden gepre senteerd: 228 eenjarige stieren (het vorig Jaar 248 waarvan er 86 (vorig Jaar 1081 werden goedgekeurd om ter centrale keuring te mogen verschijnen. Tweejarige stieren werden er op de voer keuringen 62 gepresenteerd (vorig jaar 82); hiervan werden er 15 afgekeurd, en 47 aan gehouden (vorig jaar 501. Van deze 47 laatst genoemden werden er 25 (vorig Jaar 27> waardig gekeurd om ter centrale keuring te mogen meedingen naar de 15 uitgeloofde aanhoudingspremies (f 50.voor deze ru briek. Tenslotte werd een drietal 3-Jarige stieren op de voerkeuringen gepresenteerd en goed gekeurd voor deze Centrale Keuring. Dat deze Centrale Keuring voor de ratio- neele fokkerij in Noord-Holand van groote beteekenls is, bewees wel de groote belang stelling van de zijde der veehouder» uit de ze en andere provincies. Er heerechte een prettige bedrijvigheid op het terrein, waar de goedlngerlchte consumptietent van Toon Molenaar wederom Ih een ware behoefte voorzag. De ter keuring verschenen dieren vorm den met recht de kerncollectie van den Noord-Hollandschen veestapel; vooral onder de oudere stieren bevonden zich enkele zeer goede exemplaren. Dat de waarde van het vaderdier voor den Noord-Hollandschen veestapel hoog geschat wordt, blijkt wel uit de bepaling, dat de ge primeerde tweejarige stieren in Noord-Hol- land beschikbaar moeten blijven tot na het dekseizoen, ongeveer September 1930. B(J verkoop, moet daarvan schriftelijk me- dedeeling gedaan worden aan den Secretaris dor Provinciale Commissie. Voorts zijn de eigenaren van stieren ver plicht ren dagdekboek bU te houden, welke dagboeken moeten worden ingeleverd op het bureau van de Prov. Commissie in hol Land- bouwhula te Alkmaar, waar men zoodoende gegevens van Een dolle koe Woensdag werd een koe van een veehouder alhier op weg haar den slager onderweg dok Met veel moeite wist men de koe weer te vangen Zij werd spoedig af gemaakt. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden een rijwieibelastingmerk en ean rijwiel. Verloren een pörtemonnaie met inhoud. Berg. Stand Geboren: Cornells Nlco- laaa, zoon van Bernard Smlt en van Dte- véta Maria Verduln. Guurtje. dochter van Nanne Groot en Grietje Breed. Cornelia Frenciscus Antonius, zoon van Jacobus Zo merdijk en van Mathilda Helena Jacoba van den Bergh. OhdertrouwdJacobus Gouwenberg 26 J., kapper en Maria Elisabeth Potthoff. 23 ja ren, zonder geroep, beiden wonende te Beha gen. Jan Breed. 26 jaren, landbouwer te Sint Maarten én Maria Waag, 26 Jaren, zonder beroep, te Schagen. Getrouwd: Johannes SUbrand Kejjser en Jeatinettc Jacoba Lap. Tij» Appel en Man» OMharina gastoot. Pieter Wit en Keeltje Breébaart. Oevondra en verloren voorwerpen. Verlo- reni een rand van een autolamp, een por- temonnaJe met eenlg geld. Gevonden: een pak stroe, ara portemon- naie, een zakmes, een handschoen. van de —1.40; 1.10. WARMENHUIZEN, 25 April Uien f 080—120. Groote id. f 1.10—1.30, Peen f 0.90. Roode Kool f 150—750, Deepschb Witte kool f 0 40—1.20, Gele kool f 4.—. BEVERWIJK 24 April, Ooöp. TulnbouW VrUe Groenten- en Fruitveiling W A. Spinazie per kuil van 8 KG. 1015 CL. Witlof 12 20 ct.. Rabarber 8—12 cL, RadiJ» 3—4 et. Coóp. Tulndersvellmg ..Kennemeriand** W. A. Spinazie per kist van 8 EL <X 10—45 et.. "Witlof 13—19 ct. Rabarber 8— 13 et., Radjja 8—6 ct. - Drie aanvoeren spi^jixie reden voor ver nietiging door. BEVERWIJK 24 April Bloamveilmg Centrum" Dtv. Harciasen 2515 ct.. Ane monen 20 60 ct., Wm. Copland 34 ct, Barrtgon 3—A, Baron de la Tonnay 34, Farnc. Bandera 34. Krelage 34.50. Pridn of Haarlem 2—4, Bouton d- Or 8^-5, W’ilL Due 2- 250. Scarlet 70- 90 ct. per 100. Ane moon Vulgens 20—25 ct.. Blauwe Druifjea 3—4 ct. per bosje. TER AAR. 23 April 1930 Ve.lingbericht R. K. Tuindersver. St. Phocas. Sla 0.704 20 per 100 krop, Spinazie IX»—ITO per IOO K.O. Peulen 6.00 per 10 pond. Bloemkool 2—29 cent per stuk. Peen 4—6 cent per boa. HOOFDDORP 24 April Graanmarkt Tarwe wit 1010.50. Tarwe rood 9.7510*4, Rogge 7.50—8 00. Chevalier 7.25—7.75. Haver 6 757 25. D. boenen 14.00—15.00. P. boenen 9.00—950, Gr. erwten 10.001050. Schok kers 15.00—16.00, Karwei 37.00—38.00, O. Mosterd 22.00—24 BI. Maanz. 35.00—37.00, Kanarie 20.0022.00. Alles per 100 K.O. NOORDSCHARWOUDE, 25 April Aan geveerd14600 Kg. Groote Uien 0.701; Uien 050—050: Drielingen 0 40—050; 4600 Kg. Peen 0.70—1.10 1200 Kg. Krot an OM; 147.000 Kg. Roode kool 1.10—8.10; 33400 Kg. Gele kool 1.10—590; 167^00 Kg. Deensche witte kool f 0.60—1.40. een voortreffelijk materiaal van verkrijgt over de dieren, afstammende bepaalde vaderdieren. Met het oog daarop heeft ook een ring voor groepen plaats van zoons, staande uit minstens vier dieren, afstam mend van één vaderdier. Voor de keuring van heden konden uitkomen 8 groepen, n.l. de soon van: 7. Jonge Mcine 22. N.H. 2060 NR 8486 S. 2 Flores 23. N.H. 2299 NR 9063 8 3. Frans 1110. N H. 2085 NR 8439 S. 4. Frans 116. N H 2101 NR 8377 8 5. Wodan K. N.H. 2369 NR 9114 S. 6. Wodan 3 N H. 1909 NR 7837 S 7. Wodan Jan 2. N.H. 2356 NR 9071 8. 8. Wodan 8. N H. 1905 NR 7841 8 BU de beoordeeling wordt dan ook reke ning gehouden met de in de stamboomen voorkomende productiecijfers exterieur bloedlijnen en met bekende overervuig. van de Centrale omtrent productto- van de beide ztaan voor Het Verslag van cursus voor voort- gezet lager onderwijs van da O. L. schooi te Warmenhuizen en de bijz. school te Krabbendam en Warmenhulzen. Het verslag over 1929 van de N. V Bank voos Ned. Gemeenten. Het verslag van den meente over 1929 Bsn schrijven van de Nat. commissie te gen het alcoholisme be tref lende verla ging maximum aai-tal vergunningen enz. Voor kennisgeving aangenomen. Voorge.steld wordt over te gaan tot oohef- fing van h»t Waaggebouw. Omdat er heel weinig gebruik van ge maakt aordt, kt besloten, hiertoe m-zr te gaan. Mededeel ingen Ged Staten berichten de goede ontvangst van de Ver. tot beteugeling van apenbare dronkenschap en <fer Verordening tot aan vulling der alg. politieverordening Door Ged. Staten is goedgekeurd het raadsbesluit tot aankoóp van grond voor Verbreeding der Dorpsstraat". Tot 1 Mei 1931 Is voor de O. L. school te Warmenhuizen vrijstelling verleend voor het onderwijs in l'chameluke oefening Door B en W. is op een proefjaar tot gemeente-werkman benoemd P. Groot Az O'er de benoeming van dezen gemeente werkman merkte de heer Slot op. dat het hem verbaasde, iemand te zien benoemd, die reeds een leeftijd heeft van 45 jaar en dat bet tocli de bedoeling was geweest van den Raad om een jonge kracht te nemen, die "zich er goed in zou kunnen werken en de gemeente daar langer van zou kunnen proflteeren. - Hierop antwoordde weth. de Groot, dat de bedoeling voorop stond, iemand uit de gemeente te nemen en dat er niet zooveel keuze was geweest. Van het parochiaal kerkbestuur is een Verzoek ingekomen om gelden beschikbaar te stellen voor den verbouw van de R.K. Meisjesschool, alsmede voor de stichting en inrichting van een speelterrein ten behoe ve van het onderwijs in lichamelijke oefe ning en uitbreiding van het gebouw met 1 lokaal voor de RK. Jongensschool. Wordt aangenomen. Naar aanleiding van het verzoek van de •chippersver. Schuttevaer, stellen B. en W. voor, de alg. politieverordening der gem. Warmenhuizen aan te vullen met het na- «oigénda arttkei. Art. 49a. Het IS aan de bestuurders of schippers van vaartuigen Verboden zonder vergunning van B. en W.: a, vaartuigen tot lichter, tot bergplaats van goederen of tot woning gebezigd in het Water vanaf het Noord Hollandskanaal tot de sluis te Schoorldam te laten liggen; b, om zijn vaartuig te laden of te lossen of te doen Iaden of lossen aan by de gó- meente in eigendom of onder haar toe zicht of beheer zijnde straten of wegen, op andere plaatsen dan daartoe door B. en W lijn aangewezen Goed gevonden. Verder wordt voorgesteld de algem. po litieverordening aan te vullen met eene be paling. dat verbden is het telen van de navolgende soorten aardappelen, t.d. Bravo, de Wet, Kampioen en Dtntje. Voorgreteld wordt het loon van de werk lieden aan hét gasbedrijf te herzien als Volgt: het loon van de stokers te bepalen ek plus 0.50 kindertoeslag benedeiFUen leeftijd van 14 en voormaxi-stoker te bepalen week met vrij wonen plus kln- van de fitters te bepalen op l loon van den lea fitter op 27, met vrij wonen plus kindertoeslag. De kindertoeslag wordt door de meerder heid van B. en W. voorgesteld. Wat de aaiarteregeling betreft van (Sen klerk aan het gasbedrijf, stelt de meerder heid van B. en W. voor, het salaris vast te stellen op 1400, met 6 tweejaartlJksche verhoogingen van 100. diensttyd mede té tellen. Verder wordt voorgesteld om het raadsbesluit tot belading van 300. door den directeur tn te trékken en xijn salaris met ?60 te vethoogen. wanneer de leve ring van gas aan de gemeente Schoort be gint en stelt de meerderheid voor de jaar wedde van den directeur met ingang van 1 Jan. 1931 te verhoógen met f 500. Dit punt gaf aanleiding tot langdurige bespreking. Om het eene niet met het an dere te verwarren, werd dit drama in zes bMryven verdeeld. Het eerst kwam aan de beurt de verhooging van het loon der vier stokers. Hierover sprak het eerst de heer Molenaar. Deze vond het een eigenaardig tijdstip en een ongelukklgen tijd hiermede nu aan te komen, maar kon zich toch wel er mee vereenigen het loon der stokers en fitters te verhoogett. vooral omdat hierin was opeenomen een kindertoeslag. De heer van RUn merkte op. dat het geen zuivere regeling is om iemand met kinderen bijv, 100 per jaar meer te geven voor hetzelfde werk en wilde tevens het loon van den eerste-fltter geluk gesteld zien met het loon van den eerste-stoker, De heer Nannes. tevens lid van de gas- commissie, deelde mede, dat hij in de gas commissie had besproken, dat hU wel aan een verhooging zou meewerken als de kin dertoeslag werd gegeven. Ds sheer Blot komt tegen den kindertoe slag op en komt met het minderhMdsvoor- stel voor den dag van dé gascommlssie, om het loon der fitters te bepalen op 28 met 4 tweejaarl yksche verhoogingen van f 1 om daardoor de in dienst zijnde jonge fitters wat te binden aan de fabrieken. Weth. de Groot aegt, dat het principe van kindertoeslag reeds door Ryk en Provincie De bovengenoemde schuilnamen doen het in de bokswereid bijzonder goed. L’ Auto, het PariJsche sportblad beklaagt zich hierover en geeft gelijk bet onderslaan- de slaatje der gelukkige bezitters van desa krachtnamen. Battling. Battling Asnar, Battling Bert, Battling Lambert, Battling Laurent. Batt ling Lebriae. Battling Marcot. Battling Ma- thar. Battling Rico, Battling Sandjack, Battling View Young. Young Alex, Young Bertranfb Young Borel, Young Buiason, Youg Chartlet Young Cioca. Young Detiatn, Young Dujar din. Young Oianelll, Young Ollneu, Young Maurice. Young Oliva, Young Faria, Young Perez, Young Philippe, Youngj. Polo, Young Ravmond, Young Bola. Kid. Kid Alex, Kid Andjer, Kid Ange lini, Kid Armand. Kid Arnaud. Kid Barras, Kid Baudry, Kid Benych, Kid Bob, Kid Bro tons, Kid Cavlllier. Kid Champétre. Kid Charles. Kid Chérif, Kid Claus. Kid Con stant. Kid Corbett, Kid Daniel. Kid Dents, Kid Elie, Kid Franco. Kid Francis, Kid Francois. Kid Georges Kid Germain. Kid Hermal, Kid Jean, Kid Jeffries, Kid Johns, Kid Labrose. Kid Lemnon, Kid Léon, Kid Lévéque, Kid Lille. Kid Marius. Kid Man ride. Kid Michel. Kid Mignon. Kid Moriau, Kid Negrel. Kid Nomo, Kid Oliva, Kid Paul. Kid Petit. Kid Pierrot, Kid Polet, Kid Robert, Kid Solitaire, Kid Btephen, Kki Travers. En Hr. Paul Rousseau, voorzitter van da F. F. B. voegt er aan toe dat er wekciyita nog een tiental verzoeken om zich Battling. Kid of Young te mogen heeten. geweigerd worden, ten einde geen verwarring te stich ten. toestand der ge in de Woensdag gehouden vergadering van den raad der gemeente Warmenhulzen, werd, op voorstel van B. en W besloten, la te trekken het 3 Jar geleden genomen raads. besluit dier gemeente, dat inhield de ver plichting voor den gasdirecteur, om tn jaar f 2000 aan de gemeente terug te be talen. Hierdoor werd den gasdirecteur de nog te betalen som van t 1600 kwijtgescholden. tHstrtetevergaéerirtg. In de „Roskam" werd een belangrijke vergadering gehouden vaa het district Hoogkarspei van Witte Kruisafdeelingen, waartoe om het gewicht det te behandelen zaak ook de zusterafdee- lingen van een 9-tal tknligrmde plaatsen van Hoorn waren uitgenoodigd. Dat het te behandelen onderwerp de be langstelling waardig was. bleek wel uit de flinke opkomst. De voorwaarden om voor de t bc -bestrij- ding rijks- en provincie-subsidie te bekomen, waren niet zeer bevattelijk ovnschreven en zeer ingewikkeld. Ook waren de voorwaarden door rijk en provincie gesteld, hier en daar niet met elkander in overeenstemming. De Voorzitter verklaarde in zyn openings woord. dat door deze vergadering vele duis- tertisden zouden worden opgeheven en dat het blijken zou. dat men daarvoor by den heer Michels, lid van Ged. staten en pen ningmeester der N -H. Vereentging tot Be strijding der T. B. C., aan het rechte kan toor was. De .Witte Kruis"-afdeellngen zijn de of- flcieelé lichamen, waarover de t b e.-bestrij ding loopt. De subsidie van het Rijk, ten bedrage van 4 et per inwoner, is gemakkeiyk te bekomen. De aanvrage biedt geen groote bezwaren Dé wegen om van de Provincie subsidie te bekomen, bieden voor sommigen bezwa ren. De heer Michels tal zich dan ook bepalen tot het uit dan weg ruimen van misverstand en minder Juiste voorstellingen. Om aan de voorwaarden tot het bekomen van subeldie van de Prov. Vereeniging te kunnen voldoen, achtte de heer Michels het noodig. scheiding tusechen de verplegings- mlddelen voor wykvcrpleglng en t.b.c.-be strijding. Dan eerst kan men voldoen aan het opgeven van het aantal bezoeken door de tbx.-hulabMoekstor aan tbc-Wders ge bracht en van het aantal malen, dat hun verplegingamWdelen werden uitgereikt En van dene voorwaarden kan niet worden af- geweken. De heer Michels achtte de bezwaren daar tegra ingébracht, ongegrond. De huisbezock- ster moet dit maandeiyks op staten invul len, te onderteekenen door den secretaris van het Witte Kruis. Men kan soms aanzieniyke bedragen ten koste leggen aan llgtenten, waarvoor men peen subsidie ontvangt. Stijgen die uitgaven te hoog, dan zou men in byzondere getal len het gemeentebestuur om subsidie kun nen vragen, of de uitgaven tén laste van de wykverpleging bregen. Men moet van de Prov. subsidie geen te hooge verwachtingen koesteren. Geeft men minder dan f 100 aan prophylaxe uit. dan moet men niet op prov. subsidie rekenen. Zoo zyn er velen die niet voor subsidie in aanmerking komen. Het Hiinimum-subsidle bedraagt f 50. Jaarlijks voor 1 Maart moeten de Witte Kruisafdeelingen een jaarverslag aan de N*H. Vereeniging doen toekomen. Thans worden uniforme formalieren ter Invulling toegezonden. Ook syn de aan vraagformulieren voor RUka en Prov. sub sidie geiykvormig gemaakt. Dit Jaarverslag is ook een der voorwaarden voor Provinciale subsidie. De glasheldere uiteenzetting van het sub- sidle-vraagstuk had al vele bezwaren uit den weg geruimd en misverstand opgeheven. Toch weed van de rondvraag gretig gebruik gemaakt. Zoo Werd er op gewezen, dat het aanpas sen van de statuten der Witte Kiuls-afd. aan die van de N.-Holl. Vereeniging. een bwdrag eischte van f 50. hetgeen soms be- xwaarillk was. Geantwoord werd, dat de Ned. Vereeniging tot tb<!.-bestrijding vermoedeiyk een tv-drag tan f 25 tot dit doel beschikbaar stelde. Opgemerkt werd, dat men onvermogende niet-Witte Krulsledrm aan verplegingsma- teriaal voor tbe.-bestrydtng moet helpen Moe te handelen als dit beschadigd terug komt> De heer Michels antwoordde, dat dit stellig verstrekt moet worden, doch dat het olliyk is by bssohadlging daarvoor vergoeding te eisehén. Een ander klaagde, dat sommige zieken- hutten opgaaf weigeren van het aantal iy- ders aan t.b.c. Wellicht zou «men op de consultatie-bu- reaux daaromtrent opgaaf kunnen bekomen. De Voorzitter, de heer D. Schoenmaker, vaa Hoogkarspel, was stellig de tolk van de aanwezigen, toen hy in zyn slotwoord den héér Michels dank bracht voor dé wijze, waarop hij de t.b.c.-bestrijding gediend had. Hoogste Barometerstand 776.2 m.M. Ingö. Laagste Barometerstand 7513 m M. Brest. De directeur van het Marktwezen te

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 5