Binnenlandsch Nieuws O ii ^adio-^mroep DE VLUCHT UITIiE POPPENKAST VAN JAN KLAASSEN EN TRIJNTJE 7i 'I I HANDEL EN NIJVERHEID Handelsbelangen Hoofdverkeerswegen in ons land De Stadsschouwburg te Amsterdam De heerli|kheid Schinnen STOOMVAA RTLIJNEN VERKEER EN POSTERIJEN GEMENGD NIEUWS Fotomap voor Baarn Zwaar onweer boven Groningen Katholieke Vlaamsche radio-omroep Vrachtauto in brand De „Gruga” wordt Volkspark Arbeidsongeval Begin der Keulsche „Operaweken” Van de trap gevallen De brand in de A. K. U.-fabriek KUNST EN KENNIS Directeuren Gemeentewerken LANDBOUW EN VEETEELT De Landbouwcrisis Llchtweek te Groningen, z „Berlijnsche Kunst weken 1930” Tentoonstelling „Oud Berlijn” De J{heingold”-trein het gansche jaar tot Zurich ZONDAG 37 APRIL Het vraagstuk <kr verbetering De ..vorst van (Meen” als „stadhouder" Géén beslissing van van te naar foto's is van c? Baarn. Eierenstruif 1. P 3. 1. b. Arth. 2. en ▼oor praeludlum. 3. Duitscher aangehouden Wegen» diefstal van 36.000 mark MAANDAG, 38 APRIL naar 7. 1. 2. openingsstuk Misdadige opzet 3 Mlry 10. 1. Lacune 1 Uu 'I K. veroor- '^-2 J<7 V d op In de maand September 1 f. Het standpunt der Gron. MJj. ran Landbouw te de 5. 6. 7. 8. 9. 2. 3. Ganne Ganne. NIAS 33 April van Amsterdam te Antwerpen. NIJKERK (thuisr.) 24 April van East Lon don naar Port Elizabeth. 9. 10. Jan Broeckx E. Hallebroeck In een eergisteravond gehouden ring van vertegenwoordigers van lende vereen i gingen te Groningen, Oprichting van een Internationale Vereeniging 2 3. 8. 318 P. Benoit Opsomer volkslied i regeeringswege van de Koekoek oud-Vlaamsch ivoor gemengd koor). Populaire Spaansclie dans De Falla Zang: Ik kéh een lied De Mol De Praeludién. ivoor groot orkest). Llszt Der Rosenkavalier iduo) Strauss Suite tn re majeur (voor groot orkest). Bach. De Vlaamsche Leeuw Barcelona. Bott in zijn woning aan de Renbaanstraat Den Haag, is een 70-jarlge heer van trap gevallen, waarbij hjj een schouderblad brak en inwendige kneuzingen bekwam. Hij is thuis ter verpleging opgenomen en aan de gevolgen van zijn val overleden. vorm zal Te Keulen zijn de groote „Operaweken” op den tweeden Paasfrhdag begonnen met een uitvoering van ..Die Meistersinger von Nürnberg*' onder leiding van Sir Thomas Beecham, den bekenden Engelschen dirigent. Vooral van Engelsche zijde is de belangstel ling voor deze „Operaweken' groot. Zij duren tot 4 Mei en worden dien dag besloten met een opvoering van „Orfeo” van Mon teverdi, de Didtache première van ,J> sacre du Prlntemp»" van L Strawinsky en een op voering van .Die Geachlchte vom Soldaten" van denzelfden componist. 5. 1 Praatje door den heer Jan Scharpe: „O! Lekkere Honing.” La Féria Solo voor akhordeon. Concertino voor trompet en orkest. La call. De Huzaar Russische Marsch iw Vullvel (vertelsel). Vierhandig, klavierstuk: Noorsche dan sen Ed. Grieg De groote hond en de kleine kat. Alb. Verwey. SWr^teanderen heb ik hartelljk lief. 20.50 Gramofoonplatlenconcert Heidencantate (voor gemengd koor en orkest) L. de Voeht Oberon openingsstuk voor groot orkest Weber Zang: a. Mijn Moederspraak b. Riddersaghe Dl m <339 M. 3 kW.) Programma Zondag 27 April te 16.30 uur. Llmburgsch Festival met medewerking van de Llmburgsche Ko ren (Zangschool Hasselt StedelUk Gemengd Koor St. Trulden in jikring Tongeren) en van het Stedeltfk Orkest van Maastricht, onder leiding van den Leer H. Hermans, be stuurder en van den heer A. Meulemana. Gistemamiddag kwam op den Amsterdam- schenstraatweg nabtj Ede de vrachtauto van J. A. J.JVerver, uit Veur bt) Leiden, geladen met eieren, in botsing met een personen auto. De vrachtauto reed tegen een bcom en vloog door den schok in brand. Hij is ge deeltelijk vernield, terwijl de lading eieren, plus minus 35 000 stuks, grootendeels te loor ging. De man zat met vrouw en kind in den auto. Alle drie kregen lichte brandwonden. De personenauto, waarvan letter en num mer niet zijn opgenomen, is doorgereden. De „Gruga", de groote land- en tuinbouw tentoonstelling. die verleden jaar niet min der dan twee mlllioen bezoekers naar Es sen heeft gelokt, is als Volkspark behouden gebleven Het nieuwe park, dat in verbinding staat met den plantentuin der stad, is sinds Paschen toegankelijk voor het publiek Te vens is ook te Essen een vogel-obeervatorlum geopend Hier zijn in 28 groote volières niét minder dan 65 soorten Duitscbe vogels ver- eenigd De rozentuin en de dahlia-arena, die verleden jaar de algemeene bewondering heb ben verwekt, zullen ook In den aanstaanden zomer vol bloeiende bloemen staan. Een groote aantrekkingskracht zal zeker ook de nieuwe farm voor pluimvee uitoefenen. De toegangsprijs tot het nieuwe Volkspark is zeer laag. Donderdags is de toegang vrij. De Rheingold”-trein (FFD 102/101) zal van 15 Mei ae. af gedurende het gansche jaar tot Zurich rijden. Het verkeer op de zijlijn naar Luzern zal, zooals voorheen, beperkt blijven tot het tijdstip van 1 Juli tot 10/11 September. De treinen vertrekken van Hoek van Holland om 6.40 uur en van Amsterdam om 7.33 Aankomst te Bazel om 18.48, te ZUrich om 20.28 en te Luzem om 20.23. ZU verlaten Luaem om 7.50. Zürich om 7.47, Bazel om 9.28 en komen te Amster dam aan om 2136. te Hoek van Holland om 22.33. Hier bestaat aansluiting naar Londen. (Aankomst 838 uur *s ochtends). 8. 8.20 Declamatie en volksdansen 9.30—10.30 Concert. Orkest en solisten 10.30 11.50 Dansmuziek. BRUSSEL, 508.5 M. 4.20 Dansmuziek 5.30 Kinderuurtje 5.50 Gramofoonpl. 7-35 Concert Orkest en solisten. ZEESEN, 1635 M. 6.ao Concert 7.30— 8.10 Lezingen 8.10 Morgenwijding 9.2511.20 Lezingen 11.30 Orkestcon- cert 1.30 Lezing 1.50 Piano-redtal 3.207.20 Lezingen 7.20 „Der lus tige Krieg”, Operette van Joh. Strauss. Daarna tot ti.50 Dansmuziek. Frederic Tarred, Edwin Fischer. Sigrld Onegin en het Rosé-Quartett Populaire con certen zullen worden gegeven tn de groote Autohal aan den Kaiserdamm en In de .Jfeue Welt”, een populair lokaal tn de •Hasenheide”. De toegangkaarten tot deae concerten zullen slechts één Mark kosten. Bovendien zullen op Zaterdag voor Pinkste- ren en op den eersten Pinksterdag volks voorstellingen van ..Parsifal" in de Staats- opera worden gegeven. 318. De baas van de kraam stond raar te kijken, toen hij sag hun plotsllnge vlucht. H1 stond te razen en te tieren en hfl foeterde geducht. „Wacht maar, leelljke poffertjes-eters. jullie bent bij mij bekend, poffertjes eten en niet betalen, daarmee ben ik niet content." Het programma van de „Berlijnsche Kunst - spelen 1930" (zooals de Berlijnsche „Fest- spiele” in de toekomst zullen beeten) is vrij wel gereed Er blijkt uit, dat deze feestelijk heden op 23 Mei zullen beginnen om tot 16 Juni te duren. Zij zullen voornamelijk zijn gewijd aan de muziek en wel zullen In de eerste plaats werker van Beethoven, Wagner. Mozart en Richard Strauss worden uitgevoerd. Zooals men ziet, zal ditmaal de Dultsche kunst den voorrang genieten. Bo vendien zal ditmaal niet een beperkte kring, maar een groot gedeelte der bevolking In staat worden gesteld eenlge concerten bij te wonen. De buitenlandsche medewerking zal zich beperken tot 2 concerten van het Phil- hannonisch Orkest van New-York, onder leiding van Toscanini op 27 en 28 Met Voorts zal ook Laurt VolpL de gevierde tenor van de „Scala” van Milaan optreden tn „Aids” en „Troubadour De JCunstweken zullen beginnen met een opvoering van de ..Meistersinger van Ri chard Wagner in de Staatsopera met Erich Kleiber als dirigent. Op het programma der voorstellingen der drie Berlijnsche opera's staan een reeks interessante primlères en wel van „Alkestis" en van „Die Opferung des Gefangenen" van Wellesz in de StedeUJke Opera en van „Erwartung" en „Die glück- llche Hand” van Bchönberg hl de Staats opera am Platz der Republlk. „Die Trojaner” van Berlioz zal voorts te Berlijn voor de eerste maal worden opgevoerd en wel in de Staatsopera Unter den Linden Een overzicht van de uitvoeringen van werken van Wagner, Mozart en Richard Strauss laten wij hier onder volgen. Richard Strauss aal persoon lijk de opvoeringen zijner werken lelden. Van de grootste beteekenia zullen zeker de zes concerten nin. die aan bet werk van Beethoven sullen «IJn gewijd an waarvan er vier in de Philharmonle en twee in de Gou den Galerij van het Slot van Charlottenburg zullen worden gegeven. Bovendien aal -Fl- deliocoder leiding van Furtwangler in de Stede luk» Opera worden opgevoerd. Als solisten rijn voor de Beethoven-concerten geëngageerd: Frits Krelsler, Fabio Casals, 317. Toen de dieven warzo weggeslopen. volgden ze ben met grooten spoed. En door de haast werd door hen vergeten, dat men toch ook betalen moet. De poffertjes waren opgegeten, het was een waarlijk heerlijk maal en nu gingen as, het was niet netjes, zonder betalen aan den baal. I. Cyrano de Bergerac, openingsstuk. Joh. Wagenaar. Onder leiding van den heer Hermans. Heide-schetsen, a. Praeludlum, b. Dauwmorgen. c. Avondlied, d. Heide lucht, Pastorale, Arth. Meulemana. Onder leiding van den componist. Dans Jan Nleland Plet Hein-rhapsodle. Dr. P van Anrooy Belde werken onder leiding van den heer Hermans Praatje door den E. H. L. Aerts: Llmburg sche Volksschetsen. Gedurende de van 11 tot 20 April J.I. door de Ned. Ver. van Directeuren van Gemeen tewerken (Bouw- en Woningtoezicht en Woningdienst) te Utrecht gehouden Inter nationale tentoonstelling van openbare werken met daaraan verbonden lezingen en excursies heeft het bestuur van de Ned Vereeniging met de afgevaardigden van de zustervereenigingen in het buitenland ver schillende besprekingen gevoerd om tot het oprichten van een Internationale vereeni ging vzui directeuren van gemeentewerken te geraken. In beginsel hebben reeds de af gevaardigden uit Duitschland. Frankrijk. België. Italië. Oostenrijk. Tsjecho-Slowaklje tot deze oprichting besloten. Het bestuur der Ned. Vereeniging pleegt nog met de af gevaardigden van de andere landen, als mede» met die van Ned -Indlë. overleg Het ligt ta de bedoeling om begin Sep tember van dit jaar gedurende de najaars- beurs te Leipzig wederom met de bulten- landsche afgevaardigden van de zusterver eenigingen te vergaderen om de plannen tot oprichting van een Internationale ver eeniging nader uit te werken. De zetel van deze internationale vereeni ging zou tn Nederland worden gevestigd. toelichting door een vertegenwoordiger van de Philipefabrieken- besloten in September as. een llchtweek te houden. BOTTEKDAMSCKE UOYU KOTA BABOE (thulsr.) 25 April van Gi braltar. 8IBAJAK (thulsr.) 26 April van Singapore. TEXEL (thuisr.) 24 April van Perim. Op de te Groningen gehouden vergadering van het hoofdbestuur der Gron. MU- van L. werd besloten dat nog de volgende wen- schen op het urgentie-program, zooals dit aan het Ned. LandSouwcoznité zal werden opgezonden, zullen worden geplaatst: 1. Vermindering van de lasten, zaakt door de sociale verzekering. 2. Vergrooting van de afzetmogelijkheid van landbouwproducten door uitbreiding van den bultenlandschen landbouwvoorlichtings- d lenst. 3. Verbetering van den binnenlandschen landbouwvoorlichtlngsdienst. 4. Aanstelling van een Directeur-Generaal van den Landbouw. 5. Verlaging van de vrachttarieven van de 6. Afschaffing van de crislsopcenten de grondbelasting. 7. Ruimere bijdrage van in de algemeene uitgave- van de platte landsbevolking, als die voor wegenonder- houd, verkeersmiddelen, telefoon, waterlei ding, enz. Mr. F. I^ufkens, die aanspraak meent te maken op den titel van vorst van Geleen enz. heeft te Schinnen ten stadhuize ver klaard. dat hij zich zal gaan vestigen op Huize Ter Borg aldaar, dat op het oogen- bllk onbewoond is. De vestiging in deze wo ning geschiedt door mr Leufkens in zijn qualltelt van ..stadhouder der Heerlijkheid Ech innen”. Programma van Zondag 27 April te uur 20.00 Kinderuurtje met medewerking van Juffrouw Wlzy Frateur. 1. Deklamatiestukjes: Meesters straf Jan de Vos h. Snoepwinkeltje De Wijs Klavierstuk: Menuet Paderewsky *t Een plezier is 't ander waard (ver telsel) J. Simons Liedjes: Breiliedei b. De Bletel 5. 6. „Handelsbelangen” pleit deze week voor verbeteringen in het Handelsregister. dat hier en daar aangevochten wordt als nut teloos en te duur, maar dat volgens dit artikel zijn nut dag In dag uit heeft bewe zen en niet te duur behoefde te zijn. Voorts worden de uitingen van moderne cultuur en moderne productie en -distrlbu- tiemethoden beschouwd als de uitvloeisels van een bevolkingstoename, die voor ons land 100.000 zielen per jaar bedraagt: een uiteenzetting die zeker de moeite waard Is er kennis van te nemen. op 1 Januari j.l. pl.m. 90.000. d wx. dat bet in 10 jaar met 500 pet. is toegenomen. Over bet eerste kwarteal 1930 heeft de wegen belasting ruim 40 pet. meer opgebracht dan in 1929 Spreker zette vervolgens uiteen waarom de aangekondigue herziening van liet Rijks- wegeuplan met een verre toekomst rekening moet houden. Stelt men voor een uit verkeersoegpunt idealen snelverkeersweg als eLchen: ver mijding van traversen, geen aanliggende bebouwing, geen toegang voor ander dan motorverkeer, geen gelijkvloersche kruisin gen met spoor-, tram- en andere wegen, geen beweegbare bruggen, geen bochten met een straal van minder dan 1000 m. en ten slotte geen hoornen langs den weg. dan ■ou bij een ontwerp voor de verbetering van een weg gestreefd moeten worden om in grootere mate aan die elschen te vol doen. naarmate die weg in een hoog ere klasse is ingedeeid. Zoodoende zal men eer. kern krijgen van werkelijk superieure we gen en b(j de andere wegen zal men zich met minder tevreden moeten stellen. Uit een mededeling van den tegenwoor digen minister in de Kamer schijnt te mo gen worden opgemaakt, dat het de bedoe ling is meer de wegen om de kommen te loggen en dan zullen dus waarschijnlijk de traversen in enkele onzer belangrijkste verkeerswegen worden vermeden. Maar het zijn niet alleen de traversen door de groote centra, die zulk een belemmering vormen voor het snelverkeer, ook de traversen door de kleinere plaatsen kunnen buitengewoon hinderlijk zjjn. Scherpe bochten moeten worden verbeterd en op andere plaatsen een kruising A niveau met spoor- of tram wegen, soms ook met andere verkeerswegen, worden vervangen door een tunnel of een brug, en ook op al die plaatsen zal de be Maande weg moeten worden verlegd. Zoon nieuwe weg, die natuurlik de be staande kommen moet raken om het ver keer daaruit op te kunnen nemen, heeft het voordeel, dat hij eenvoudig kan z*jn. dat de grond meestal goedkooper is dan die langs de bestaande wegen, dat minder kans bestR»t op schending van een doprskarak- ter of van natuurschoon, dat bet gemak- kelljk werken is aan zoo’n weg, dat be is te weren, in ieder dat gevaarlijke kruis en HILVERSUM, 1071 M. 9 uur V.A.R.A. Gramofoonpl. 9.30 V.A.R.A. Ir. J. W. M. Stevens „Het explosie-gevaar bij het Lasschen (soldeeren) van vaten en reser voirs, die voor brandbare stoffen gediend U-Kben.” 9.45 V.A.R.A. Mededeelin- 9.48 V.A.R.A. Declamatie dr. P. A ;eer 10.15 V.A.R.A Concert. V.A.- ..-orkest. Ru Mulder (declamatie) Het gerechtelijk onderzoek in verband met den brand welke de vorige week in het ma gazijn der A K U.-fabriek, te Arnhem, waar de papierstof is opgeslagen, uitbrak, wordt nog steeds voortgezet. Gebleken is, dat men hier zeer waarschijn lijk te doen heeft met brandstichting en bo vendien. dat ook op andere wijze getracht is de vernietiging van een groot deel der fa brieksgebouwen te bewerken. Dat er geen erger dingen gebeurd zijn dan de brand is alleen te dankeh aa nde tijdige ontdekking van den toeleg. In de mengkamer van de fabriek wordt de bewerkte cellulose gedrenkt met zwavelkoolstof. Dit proces heeft plaats in metalen, snel wentelende trommels. Tijdens het rondwentelen van een van die mengtrommels werd een verdacht geluid ge hoord en bij onderzoek bleek In de trom mel een hamer aanwezig te zijn. Was dit niet ontdekt dan zou de hamer, voortdurend bonkende tegen den metalen trommelwand, zijn gaan vonken en ontbranding van den inhoud gevolgd door ontploffing zijn veroor zaakt. De gevolgen zouden niet te overzien zijn geweest. Er wordt thans verband gelegd tusschen het gebeurde In de mengkamer en den brand: het magazijn voor de papierstof ligt op de bovenverdieping van riet gebouw, waarin de mengkamer zich bevindt. Tot dusver zijn geen arrestaties geschied. Beplanting langs den weg Ztfn boomen gewenscht of niet? Voor het snelverkeer hebben zij groote nadecien en Blaar één voordeel. De meeste ongelukken op wegen zijn ontstaan of lievsr hebten een ernstig karakter gekregen door botsin gen tegen de boomen Voor de andere ca- tegorifen van weggebruikers, het niet-mo- torverkeer, de wielrijders en de voetgangers heeft een beplanting alleen voordeelen en practisch geen nadoelen. Spr. gelooft dat. zooals zoo dikwijls, ook hier de waarheid in het midden ligt. Bij wegen, waar de etsch van zeer snel verkeer domineert, bij speciale autowegen bijv, .in hoofdzaak uti- liteitswegen, is in het algemeen beplanting niet gewenscht. Bij de andere wegen hangt de toepassing af van de ligging van de we gen in het landschap en gaat het verder voor een groot deel over de vraag hoe de beplanting moet worden aangebracht. Spr. behandelde ten slotte de verschil lende soorten van wegdek en gaf ook een breedvoerige beschouwing over de finan- deele MJd* van het wegenvraagstuk. Gistermiddag barstte een hevig onweer los over Groningen en omgeving. De bui ging vergezeld van een zware regenbui. De hulp van de Groningsche brandweer werd Inge roepen voor een brand, die was ontstaan door het Inslaan van den bliksem, in de schuur van de boerderij van den heer Veld man Jansen te Onnen. gem. Haaren. De bijschuur is geheel In vlammen opge gaan. Men hoopt het voorgedeelte van de boer derij te kunnen behouden. Het vee is met groote moeite gered. Verzekering dekt de schade. vergade- verschll - is na De recherche te Venlo beeft een Duitscher gearresteerd, die. zich te Essen aan diefstal van 36.000 mark had schuldig gemaakt. IÏ. Plinius' Fontein, symfonie in drie deelen Arth. Meulemana Zomermorgen aan PUnius' FontellV In de Schemering. Nachtfeest. Suite 1929 voor gemengd koor. Mèulemans. Stadspark. Scherzo Arth. Meulemans. Onder leiding van den componist. In den Dierentuin te 's-Gravefihage heeft Boor de afdeeling Verkeer en Verkeetstech - nlek van het Koninklijk Instituut van In genieurs de heer De Bruyn, hoofd van de afdeeling Weg en Verkeer van den A. N. W B. Toeristenbond voor Nederland, een voor dracht gehouden over ,X* verbetering van het van hoofdverkeerswegen In ons land”. A Spreker begon met erop te wijzen hoe voor een juist oordeel over de maatregelen die noodlg zijn voor verbetering van ons wegennet een eerste verel chte is. dat men ■ich goed voor oogen stelt hoe snel en hoe sterk het motorverkeer zich heeft ontwik keld en dat men zich goed rekenschap geeft wat daar in de toekomst nog van te verwachten is. Het totaal aantal motorrijtuigen bedroeg Door den heer van Agtmaal, hoffotograaf te Baarn wordt ons, mede namens het ge meentebestuur aldaar, toegezonden een map, inhoudende 12 fotokaarten van Baarn De map, uitgevoerd in „pantonedruk”. werd vervaardigd op de persea van N.V. Drukkerij Oranje Nassau, terwijl de kaarten origineele bromidedrukken zijn. Het doel van de gemeente Baarn is, deze map. bij congressen met een officieele ont vangst. den congressisten aan te bieden, en hierdoor dames en heeren een blik te geven op het vele schoone. dat Baarn als tuinstad van het Gooi biedt. Ongetwijfeld is dit een zeer goede van reclame, welke zeker aandacht trekken. Aan de vervaardiging der foto's is de meeste zorg besteed en stuk voor stuk zijn zij een fraaie herinnering aan het mooie STOOMVAABT KU. WEDBUAWD. PBINSES JULIANA (thulsr.) 26 April 7 uur »e Genua. KOK. HOLL. IsIsOTD. DEIaFLsAND (uitr.) 25 April v.m. 2 u. 30 Vlte- slngen gep. Anwt. Antwerpen. GELBIA (thulsr.) 24 April nam. 4 u. v. Lls- S*ZAANLANb (uitr.) 24 April, te en van Blo Grande. KOK. MED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. AGAMEMNON 25 April van Amsterdam Rotterdam. AJAX. Valencia-Amst.. p. 24 April Finisterre. BENNEKOM (thuisr.) 24 April van Cristobal naar Curasao. BERENICE 24 April van Barcelona te Genua. BRON 24 April te en van Bilbao n. Santander. CERES 23 April te San Pedro de Mocoris. CLIO 25 April van W.-Indië te Amsterdam. CRYNSSEN 24 April van Curacao naar P. Cabello. EOS 24 April van Vigo naar Amsterdam. HEBE 24 April van Bari naar Catania. ILOS 25 April van Amst. naar Rott. IRENE 24 April van Algiers naar Palermo. OBERON 24 April van Livorno n. Palermo. ORPHEUS 24 April van Danzig te Stettin. S. BOLIVAR (thuisr.) 27 April te Plymouth verwacht. STUYVESANT 24 April van Curasao naar P. Colombia. THESEUS 24 April van Kopenhagen Aarhus. VENEZUELA (uitr.) pass. 24 April Azoren. VENUS 24 Aprif van Constantinopel naar Bourgas. VULCANUS 25 April van Hamburg te Amst. ZEUS 24 April van Vigo n. Cadix. KOM. PAKfiTVAAKT-MXJ. KAM PAR, Rott, naar Batavia, 24 April nam. 12 u. op 14 gr. 54’ N.B. en 42 gr. 14’ O. L TOBOALI, Rott. naar Batavia, pass. 24 April Malediven. VAN SWOLL, Rott.-Batavia, p. 26 April Pe rim. HILVERSUM, 298 M. Na 6 uur 1071 M. 1010.15 Morgenwijding 123 Con cert door het A.V.R.O.-Kwintet33.45 Kookpraatje door P. J. Kers 3.454 Aansl. van het Rembrandt-Theater te Am sterdam 44.30 Lezing 56 Kin deruurtje 6.016.45 Gramofoonpl. (£.30 Vaz Dias-Koersen) 6.457.15 Tooneelhalfuurtje 7.157.45 Engelsch: I Begyjners 7.458 Gramofoonpl. 8—-9:30 Opera-concert Artisten van de Opera „La Monnaie” te Brussel. Het ver sterkt Omroeporkest 9.3010 Radio- Tooneel „Het raadsel van den eerlijken Heer Brov.” van C. B. Ossip Dymond 10KX15 Persberichten 10.1511 uur Opera-concert 1112 Gaamolöonfil. HUIZEN, 1875 M. (Uitsi. N.C.R.V.-uitz.) 8.15—9.30 Concert 10.30 Ziekendienst 1111.30 Christ, lectuur „12.30 1-4.5 Orgelconcert, Nederlandsche com- oosittes 2.35 Lezing over kunstmest 3.15 Knipies 45 Ziekenuurtje, Koor zang 5 uur Concert Hohandsch harp- kwartet 6.30 Gramofoon 7 uur Voor de rijpere teugd 8 uur Guido Gezelle- avoncf. Orkest, zang en declamatie. DA VENTRY, 1554.4 M. 9.35 Morgenwij ding 10.05 Lezing 11.20 Orgelcon cert door E. T. Cook. C. Read (sopraan i 13.35t-zo Orkestconcert t.2d Gra- mofoonpL 1.50 Uitz. voor scholen 3.40 Dansmuziek 3.35 Orkestconcert 4.35 Kinderuurtje 5.30 Lezing 5.35 Nieuwsber. 6 uur Viool- en piano-so- nates K. Murray en P. MacDonald 6.20 —6.40 Lezing 6.45 Fransche les 7.05 Vaudeville 8.20 Nieuwsber. 8.45 Le- Morgenwijdinjj 10 uur K.R.O. Hoogmis t. Alphonsu.sk oor 12 uur ~speranto 12.301.30 Trio 1.30 K.R.O. Gods- 13.30 Literair half- K.R.O. Ziekenhalfuurtje Kerkdienst Ned. Herv. ..30 Causerie 7.55 Voetbaluitslagen 8.05 Concert door het K.R.O.-orkest 10.4511 K.R.O. Epi loog. DAVENTRY, 1554.4 M. 2.20 Kerkcantate No. 67 van Bach 3.15 Kinderuurtje 3-35 Concert. Orkest L. EnglaiM (piano) 4.50 Liederen-voordracht door P. Ro beson (Negerzanger) 5.205.35 Bijbel lezing 5.50 Kerkdienst 7.20 Kerk dienst 8.05 Liefdadigheidsoproep 8.10 Nieuwsberichten 8.35 Opera-con cert, Vocale-en instrumentale solisten 9.50 Epiloog. 'ARIJS „RADIO-PARIS" 1725 M. 11.50 Religieus concert 12.20 Gramofoon- muziek 1.20 Gramofoonpl. 3.50 Gra- mofoonpH 5.20 Concert Orkest en so listen 5.^0 Dansmuziek 6.50 Circus „Radio-Pans” 7.20 Concert, Orkest en solisten 9.20 Dansmuziek. LANGENBERG, 473 M. 6.307.30 Gra mofoonpl. 8.35—9.30 Kath. Morgen wijding ir.40—1.30 Orgelconcert 13.20—1.50 Orkestconcert 3.20—4.05 Verslag Hockey-wedstrijd Duitschland Nederland (ae speelhelft) 4.055.30 Concert, Koren, orkest en strijkkwartet 7.30 Concert. Orkest en viool. Daarna tot 11.30 Dansmuziek. KABUNDBORG, 1153 M. 11.20—^13.30 Orkestconcert 1.503.50 Concert. Or kest en piano 3.504.30 Kinderuurtje i—6.10 Mandoline-concert t.ao- Micert. Orkest en zang 8.209.30 In de gisteravond gehouden vergadering van den gemeenteraad van Amsterdam is eerst vepwoipen een amendement-Klaas de Vries op het voorstel van B. en W„ krach tens welk amendement het Amsterdamsche Tooneel (Verkade en Van Dalsum) als vas te bespeler van den Stadsschouwburg zal worden gekozen. Vervolgeu werd eveneens verworpen het voorstel van B. en W. om als zoodanig te kiezen den anderen der belde eolllcitanten, n.L de Kon. Ver het Ned. Tooneel (Saalbom en Verbeek). «OTTBBDAMnTTB-tintXTTi.T.TTV ALHkNA (uitr.) 24 April 470 mijl Zuid vaa At. Vincent. STOOMVAABT MU. OCBAAW. AUTOMEDON. Japan-Bott.. 24 April te Sin gapore. SABPEDON. Japan-Bott.. 24 April te Penang. ZMXBTCO um. JONGE ANTHONY. Bott naar pass. 24 April Gibraltar. JONGE ELISABETH. Valencia pass. 24 April Ouessant. WBDEBLAXDSCKE SCHEPES. AMSTELSTBOOM 24 April ran Amst. te Lond. ANNA, ms. 24 April van Nleuwpoort te Lond. ANTILOPE, ms. 24 April van Meppel te Lond. ABGUS, ms. 24 April te Lond. uitgekl. naar Dusseldorf. BATAVIEB V 25 April T.m. 8 u. 25 van Bott. te Gravesend. COBMOBANT, ms. 24 April van Nleuwpoort te Londen. ENGKLINA II, ms. 24 April van Gustavsberg te Londen. HILVEBSUM 23 April 100 mijl Z. O. ran Syd ney. Tampa naar Montreal. ROFLAAN 24 April van Pernambuco naar Blo Grande. JANTJE, nis. 24 April van Antw. te Londen. KWIEK, ms. 24 April van Nleuwpoort te Lon den. LABENBEBG 26 April St. Catharine's Point gep. Parazuela n. Bott LEONOBA 24 April van Nantes naar Poor- tershaven. LETO 23 April van Cardenas te Malanzas. LIBELLE, ms. 34 April van Nleuwpoort te Londen. LINGE 24 April van Santa Pola te Stockholm. MABY. ms. 24 April te Greenwich uitgekl. n. Antwerpen. NEELTJE, ms. 24 April van Gravesend naar Duinkerken. PABKLAAN 26 April van Emden n. Susak. SLIEDBECHT 24 April van Abadan te Port de Bnur. SLOTLAAN 24 April van San Pedro te La Bomans. SPES MEA. ms. 23 April van Hedersleben te Holtenau. STAD VLAABDTNGEN 34 April van Narvik te Baltimore. STAD ZWOLLE 34 April Oueaeant gep. Kote naar Povena. TELA 24 April van Oran naar Mellila. TTBA 34 April) van Oran naar Huelva. TYNE 25 Apri) van Holtenau gep. Harburg laar Imargo. ZEEMEEUW 24 April te Lond. uitgekl. naar Bandera. Programma van Donderdag 1 Mei te 30.15 Openingsstuk „De Zwansbaron” Strauss. Fantasie öp „Walsdrockn” Stratus Solo voof akkottdeon. Wals der studenten Strauss Zjjne Koninklijke Hoogheid Caryll Op de lederfabriek van de N.V. F. van der Assum te Dongen Is gisteren de ongenuwde 24-jarige arbeider C. Baks uit Ooeterhout door een klep van de looierij gevallen was bijna onmiddellijk dood. kelljk werken bouwing daarlangs geval is te regelen en punten b(j de samenkomst van ouden nieuwen weg worden vermeden Spreker behandelde vervolgen- een lei- draad over de inrichting van de rjjwiel- IMden, die door het bureau „Wegentech- niek" was samengesteld. Als beginsel is daarin aangenomen zoowel in als bulten de bebouwde kommen dubbele rijwielpaden aan te leggen. Wat de constructie van de rijwielpaden betreft is bepaald dat dew voer rijwielen even goed berijdbaar moet zijn als de rijweg. Spreker wees daarbij op het groote be swaar van eenzijdige rijwielpaden, die niet doortoopen of wel die van de eene zijde van den weg verhuizen naar de andere. Het rijwielverkeer moet dan den rijweg over steken en op die plaats ontstaat een bui tengewoon gevaarlijk kruispunt. hebben.' gen - Begeer RA.- 13.0112^0 A.V.R.O. Lezingreeks over „Oude en moderne Chemie” door dr. C. H. Sluiter 12^0—a Concert door het A.V.R.O.-Octer 11.15 Opwekking tot deelneming <n medewerking ter viering van Goodwill-Day (Dag van Goeden Wil) op 18 Mei. namens het Comité voor Ne derland 1.15 Voortz. concert 33.30 Boekenhalfmirtje dr. P. H. Ritter Jr. over „Guido Gezelle” 2.30—3.15 Concert door het Omroeporkest 3.153.45 Piano-recital door Lion Contran 3-45 4.3c vervolg concert 4.305 Gramo foonpl., Sportuitsl. 5 uur (298 M.) V.A.R.A. Gramofoonpl. 5.15 V.A.R.A- Kinderuurtje 8.018.15 A.V.R.O. Pers- en Sportnieuws 8.159.15 aan sluiting van het Concertgebouw te A’dam 9.15 Feest concert ter gelegenheid v. h. 100-jarig bestaan van de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap” te Haarlem. Daar na we^leraansl. van het Concertgebouw te Amsterdam IO-I5 c*oor en Vriendschap” Na afloop Gramofoonpl. 12 uur sluiting. HUIZEN, 1875 M. 8.25—9.20 N.CJï.V. Morgenwijding -n - in Roermond Si Lezing over Esj Concert K.R.O.- dienstonderricht 2- uurtje 4.305 7 5.20 N.C.R.V. Kerk, Pernis 7.30 Causerie 7.55 LOCHGOIL. Bott. n. d. Paclflek. 22 April van San Franci«co. c NARENTA, Vancouver naar Rott., 23 April v. Westport NICTHEROY 23 April van Portland (O.) naar Rotterdam. ROTTERDAM. Roti, naar N. York. pass. 24 April Cape Race. JAVA—nw YOKK-IOJM BREED IJK, Java naar New Ijprk. pasa. 24 April Perim. KARIMOEN. New York naar Java, 25 April te Port Bald. zing 9.05 Derde bedrijf van „Die Meis tersinger von Nürnberg” van Rich. Wag ner 10.55 toi 11.20 Dansmuziek PARIJS „RADIO-PARIS” 1725 M n.5O. 1.20 Gramofoonpl. 3.05 Concert en de clamatie 7.20 Concert-Octet, vocale ea instrumentale solisten. LANGENBERG, 473 M. 6.207.30 Gra mofoonpl. 9.3510.35 GramofoonpL 11.30 Gramofoonpl. 13.351.50 Concert Orkest en sopraan 4.505.50 Gramofoonpl. 7.20 Orkestconcert 8.109.20 Bezoek aan den Dom t« Keulen. Daarna tot 11.20 Kamermuziek. Piano en viool. KALUNDBORG. 1153 M. 11.201.30 Or kestconcert 2.554.55 Concert-Orkest en zang 7.208.20 Orkestconcert 8.209.10 Concert, Vocale solisten 9-3010.2a Kamermuziek-lustrum, kwin tet. BRUSSEL 508,5 M. 5.50 Trio-concert - 6.20 Gramofoonpl. 7.35 Gramofoon pl. 7.40 Trio 8.00 Trio 8.a Chimère" Opera-comique. Muziel L. Renieu Daarna Dansmuziek. ZEESEN 1635 M. 6.1511.50 Lezin gen 11.50—12.15 Gramofoonpl. 12.15i-ao Lezingen 1.201.50 Gra mofoonpl. 1.503.50 Lezingen 3-5°4-5° Concert 4.507.20 Lezin gen 7.20 Concert. Koor, orkest en so listen 7.45 Lezing 8.10 Bezoek aan den Dom te Keulen 9.30 Lezing Daarna tot 11.50 Dansmuziek.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 10