Fa. GEBR. VAN DER MEER hèt adres voor Artistiek Behangwerk EIERENPOTTEN MET WATERGLAS v.h. JAN DE VRIES „VR1ESIA” Grafkransen, Grafdoozen, Graflinten IJspeert’s IJzermagazijn TWEEDE BLAD BLADZIJDE 1 MAANDAG 28 APRIL 1930 ALKMAAR Centrale stierenkeurinA te CAlkmaar PROVINCIAAL NIEUWS I VOOR PLUSM. 120 EIEREN F la— Gemeentelijke dienst der werkloos heidsverzekering en arbeids bemiddeling Districts- Arbeidsbeurs Personalia ZILVERSTRAAT h. OUDEGRACHT - TeL 781 N.V. Drogisterij en Chemicaliënhandel Zaadmarkt Statuten URSEM RUIME VOORRAAD RITSEVOORT ALKMAAR DE STREEK „Goede” Vriendschap Bontmantel verduisterd SCHERMER Bouw opgedragen Jubileum Hertenkamp in oostelijk Amsterdam Bevordering Koning der Koningen c Na. 1 De met een len prijs bekroonde 3-jarige stier Frans 129, van G. Appel te Bargvrbn*- totaal betreft de AU in et ie Tot lid van de commissie, in 1930 belast met het afnemen der examens ter verkrij ging van de akten van bekwaamheid tot het geven van nijverheidsonderwijs is benoemd mej. a C. Meijer, alhier. De Staatscourant bevat de statuten van de Vereenlging van Diaconieën Westejlicht. gevestigd alhier. wegens C. van huur der hulzen naar voren, waaraan door den voorzitter naar vermogen werd tege moet gekomen. Volgde sluiting op de gebruikelijke wijze. GEMEENTERAAD Vergadering van den raad der gemeente Ursem op Vrijdag 25 April 1930 voormid- dags 9% uur. Voorzitter D. F. C. F. F. van den Heuvel, burgemeester-secretaris. Tegenwoordig Alle leden. 1 De Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom en uit den wensch, dat de besprekingen zakelijk en de tenemen besluiten in het belang der gemeente zullen zijn. De notulen van de vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter brengt ter tafel Een schrijven van Ged. Staten dd. a April j.l. no. 148 houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot aangaan eener geldleening ad f 9100.-*- Idem dd. 16 April j.l. no. 9a houdende goedkeuring raadsbesluit tot af- en over schrijving gemeentebegrooting 1929. Idem dd. 2 April j.l. no. 143 houdende voorzooveel noodig goedkeuring van de ver ordening voor de Openbare lagere school en het onderwijzend personeel. Idem dd. 9 April j.l. no. 93 houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot aankoop van 2.50.50 H.A. grasland. Opgaaf van den Directeur van den Rijks- dienst der Werkloosheidsverzekering dat het aandeel dezer gemeente over 3e kw. 1929 in het subsidie krachtens Werkloosheidsbesluit 1917 is vastgesteld op f 29.75. Dankbetuiging van den heer W. Stroomer voor de getroffen schoolgeldregeling van zijn zoon die de Handelsschool te Alkmaar be zoekt. Schrijven van het Waterschap de Beemster houdende toezending van een ontwerp keur of politieverordening inzake het afgraven van grond andere dan ten behoeve van vervening. Rekening en verantwoording der gezond heidscommissie te Purmerend over 1929 in ontvangst f 1960.89 uitgaaf f 1488.97, batig saldo f 471.9a. Voorzitter stelt namens B. en W. voor, de winst van het G.E.B. in de Gemeentekas te storten, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Van den Gemeentegeneesheer is een op gaaf ingekomen van de door hem verrichte inentingen tegen alastrim in 1939. B. en W. stellen voor, hem hiervoor een gratificatie te verleenen groot f 50. De heer Broertjes informeert naar bet aantal inentingen en acht het bedrag te laag. De heer Dol kan met het voorstel van B. en W. mede gaan, omdat het toe te kennen bedrag berekend is op 50 ct. per inenting, wat ook andere gemeenten gegeven hebben. Het voorstel van B. en W. wordt met 6 tegen 1, die van het lid Broertjes, aan genomen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt de vergoeding van gemeentewege voer namens de over Ziekenhaisverpleging en OpetaUel Vrijdagavond werd in het Patronaatagebouv te Grootebroek een algemeene vergadering gehouden ter besprekingen van de contribu- tieverhooging. uitgaande van ..De Onderlinge Verzekering tegen de kosten voor Zleken- huisverpleging en Operatie Het Wit Gele Kruis”. De vergadering was belegd op ini tiatief van enkele vooraanstaande personen der Onderlinge Verzekering, in samenwerking van het comité van het Wit Gele Kruis, kring „De Streek”. De heer J. Rood te Bovenkarspel opende de vergadering met den ChristeUjken groet en een woord van welkom aan de aanwezigen, in bisonder aan burgemeester Schrijnder en den heer N. A. van Lunen te Castricum. sur. van den avond. Spreker zet in het kort het doel dezer bijeenkomst uit een en spreekt den wensch uit, dat deze bijeenkomst in aller medewerking vruchtbaar moge zijn en geeft volgaarne het woord aan den heer van Lunen, administrateur van de vereenlging. In bevattelijke woorden zet spr. uit een de vereenlging van riekenhuisverpleging en ope ratiekosten vanaf de oprichting. Spr. geeft een duidelijke uiteenzetting «snevende de nieuwe tarieven, waar uit zou komen vast te staan, dat enkele iets minder, daar tegen over door andere iets meer zou moeten wor den betaald. De vereenlging. aldus spr., staat niet op het standpunt van winsten te maken, doch een werk van hunmaniteit, hulp te bie den ten opzichte van den lijdenden mensch. Nadat de door enkele der aanwezigen ge stelde vragen door den heer van Lunen be vredigd waren beantwoord, brengt dr. Beboe ren hulde en dank aan den heer van Lunen, overtuigd zijnde van het ontzettend veel en belangeloos werk, door hem verricht De heer v. Lunen zegt steeds de beste medewet king te hebben van het bestuur, bizonder van dok ter Scheeren. De voorzitter dankt vervolgens den heer V. Lunen voor diens duidelijke uiteenzetting, dokter Scheeren voor diens advies en de aanwezigen voor hunne opkomst, waarna hij de vergadering sluit met den Clulstclij- ken groet. Voor de vierde kamer van de Amsterdam- sche Rechtbank had zich een 30-jarige dienstbode uit Allernaar te verantwoorden wegens diefstal of verduistering van een bontmantel, ten nadeele van een in de Dirk van Hasseltsteeg te Amsterdam woonachtige vriendin. pe Rechtbank had haar deswege drie maanden gevangenisstraf bij verstek opge legd. verstekvonnls waartegen zy verzet aan teek ende. Volgens haar had zij den mantel even aangepast en was zij er daarna mee de straat opgegaan, omdat zy graag ook eens mooi wilde zijn. Aanvankelijk had zjj het klee- dingstuk willen terugbrengen, doch toen het er op aankwam, durfde zij dat niet meer. Het M.. mr. Massink. vorderde be krachtiging van het verstekvonnls Mej. mr. Coba Hoogland, de verdedigster pleitte oplegging eener voorwaardelijke ver- oordeellng Uitspraak 9 Mei as. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers en werknemers. Geopend van 91 en van 25 uur. Des Zaterdags van 91 uur. Voor werknemers uitsluitend van 912 en Maan dag- en Donderdagavond van 78 uur. De Directeur van bovengenoemden dienst maakt bekend, dat heden de navolgende werkzoekenden zijn Ingeschreven: 1 bankwerker. 2 betonwerkers. 1 bloemist. 3 chauffeurs. 7 grondwerkers. 1 loodgieter, 1 pakhuisknecht, 2 reizigers. 1 schoenmaker. 5 sigarenmakers, 1 sigarenkistenplakker, 1 stoker. 1 tabaksbewerker. 1 timmerman. 2 steenbikkers. 42 losse arbeiders. 2 werksters. Geplaatst: 1 chauffeur. 2 metselaars. 1 meu belmaker, 1 opperman 1 revolverkllnker. 2 stucadoors. 2 timmerlieden, 1 we-kster, 19 losse arbeiders. DINSDAG 3e Dinsdag ter eere van den H. Antonlus. WOENSDAG g uur tot zekere intentie. DONDERDAG begin van de Meimaand 8 uur H. Mis voor Ferdinand en Koning— de Git. VRIJDAG kwart vóór acht ges. H. MM voor Corn. BaltusSchoon. ’s Avonds om 7 uur Lof en preek. ZATERDAG 8 uur voor overt. fam Hol lenberg en Dekker. In den ondertrouw zijn opgenomen: Nl- colaas de Waard uit Bergen en WHh. Tath Leeuw. Geboren: Michael van der Hulst. van 1 cent per persoon, wordt afwijzend beschikt, terwijl zal worden medegedeeld dat de doorverbinding van bet gemeentehuis tevens ambtswoning is tot stand gebracht. Aan de orde is een adres van de Nationale commissie tegen het alcoholisme te Utrecht, om verlaging van het maximum aantal ver gunningen. B. en W. stellen voor, ook dit adres voor kennisgeving aan te nemen, op grond van het feit, dat drankmisbruik hier niet voor komt en het aantal vergunningen slechts 5 bedraagt, die dan nog over de geheele ge meente verspreid liggen. Met algemeene stemmen wordt overeen komstig het voorstel van B. en W. besloten. De Voorzitter doet vervolgens mededeeling van een schrijven van Ged. Staten, waarin antwoord wordt gegeven op een vraag van de gemeente of de raad de bevoegdheid heeft, de werkzaamheden van het G.E.B. op te dragen aan den Gemeente-ontvanger, zonder verplichting tot eenige vergoeding. Op a April j.l. is deze vraag door Ged. Staten bevestigend beantwoord en ook onder de nieuwe regeling is de Raad aldus Ged. Staten bevoegd de genoemde werkzaamheden aan den Gemeente-ontvanger op te dragen. Wethouder Schaap betoogt dat het ant woord voor den Gemeente-ontvanger een teleurstelling zal zijn, en is overtuigd dat hij het bij die beslissing niet zal laten. De heer Veldboer is van meening dat de ontvanger voor de administratie van het G.E.B. bedanken kan. De heer Broertjes is het hiermede eens en is overtuigd dat de ontvanger ook het recht heeft voor die werkzaamheden waarvoor hij betaald wordt, te bedanken. De heer Veldboer zegt, dat de ontvanger op een vast salaris is aangesteld en dat bierin later verandering zou komen. Toen is hem ook ander werk op gedragen, wat hij toch niet behoeft aan te houden. Spr. betreurt het, dat de commissie belast met het nazien van de begroetingen, de memorie van toe lichting die B. en W. bij den post belooning kassier G.E.B. hebben gegeven, over het hoofd heeft gezien. Deze laat aan duidelijk heid niets te wenschen over en met het uit getrokken bedrag van f 3000 is ook niets naders te kennen gegeven, zoodat de Raad nog kan beslissen hoe groot dat zal worden. Spr. zou deze zaak aan willen houden, of we. te revoyeeren aan B. en W. om prae-advies B. en W. van Amsterdam hebben het bou wen van een school voor voorbereidend on derwijs aan den Purmerweg opgedragen aan de heeren Schaaf en Stegerhoek, alhier ▼oor f 879o0.— een gezochte gelegenheid is, om iets te doen aan verfraaiing der gemeente. Het perceel ligt in de kom der gemeente op een gunstig punt en wanneer teekening en omschrijving, alsmede de verbouwkosten in orde zijn be vonden door den Gem. opzichter. Zou spr. ouder deze voorwaarden durven adviseeren het rentedragend voorschot te verleenen. Wethouder de Jongh vraagt of er door het gemeentebestuur nog wijzigingen kunnen worden aangebracht in de verbouwing, waarop de Voorzitter bevestigend beant woordt. Met algemeene stemmen wordt diere» overeenkomstig besloten. Vervolgens worden behandeld eenige re clames hondenbelasting en wordt de aan slag van D. Vos in de schoolgeldbelasting oninbaar verklaard. Bij de rondvraag gaf Wethouder Schaap in overweging het hekwerk langs den tuin van het raadhuis met den heer J. Oud ge zamenlijk te doen vernieuwen, waartoe met algemeene stemmen besloten werd. Verder drong spr. aan op het schilderen van het bord „Gevaarlijke bocht” te Noord elijk. De Voorzitter zal hiervoor zorg dragen. De heer Genefaas vraagt of de palen bij café de Goede al gewit zijn. De Voorzitter antwoordt ontkennend, doch zal hier eveneens aandacht aan schenken. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de Openbare Vergadering en gaat over in geheime zitting. Tot leden van het Polderbestuur van Ursem zijn herkozen de heeren A. Teasel en C. Stuijt. De heer Genefaas zegt, dat de ontvanger een salaris heeft van f 1100 en volgens de regeling bedraagt het f 1000. Ged. Staten deelen thans mede, dat de Raad het recht heeft deze werkzaamheden aan den ontvanger op te dragen en hieraan wenscht spr. vast te houden. De begroeting van het bedrijf wordt door den Raad vast gesteld en niet door Ged. Staten. De heer Veldboer merkt op, dat de be groeting ook door den Raad is vastgesteld met een uitgetrokken post van f 300, en de definitieve regeling van het salaris zou nader worden geregeld. De heer Oud zou blijk willen geven van den ontvanger ter wille te zijn en beginnen met voor 1930 een salaris te geven van f 100. Is de toestand het volgend jaar weer beter dan heeft Spr. geen bezwaar weer wat er bij te doen. De Voorzitter geeft een uiteenzetting op welke wijze indertijd deze werkzaamheden zijn opgedragen aan den ontvanger. Deze zijn thans gewijzigd en ofschoon de Raad volgens Ged. Staten het recht heeft om den ontvanger de administratie geheel zonder eenige vergoeding te voeren, acht hij het idee van den heer Oud billijk. Dit voorstel wordt door verschillende leden gesteund, in stemming gebracht en met 6 tegen 1 stem, die van den heer Genefaas, aangenomen. De heer Veldboer brengt commissie van onderzoek verslag uit de begroeting van het Armbestuur. Het heeft de aandacht getrokken, dat het na- deelig saldo over 1929 ad. f 846,82 niet ge raamd is op de begrooting. De Voorzitter deelt mede, dat dit bij het opmaken nog niet bekend was. Er is dan ook geraamd f 300, zoodat er geen bezwaar is om dezen post met f 546,82 te verhoogen en de inkomsten met een gelijk bedrag booger te ramen. Aldus wordt besloten en de begrooting ver volgens goedgekeurd. De heer Genefas brengt namens de com missie van onderzoek verslag uit over de rekening van het Armbestuur 1939 en deelt mede, dat er kleine verschillen zijn gecon stateerd, de gegevens hiervan zal spr. bij gelegenheid inzenden. Ondanks die kleine verschillen, adviseert de commissie tot goed keuring, waartoe besloten wordt. bijstaat in het vak en •chtgenoote. namens het fraaie schemerlamp aan_ Dat de heer Pekelharing bij de toonkun stenaars een goede bekende is. beweren wel de vele bloemstukken en gelukwenschen, die hfj van die zijde ontving. de a.s. volkstelling bepaald op 5 cent per persoon. De Voorzitter deelt mede, dat het Rijk in deze kosten 7% cent per getelde persoon, bij draagt. Vervolgens worden vastgesteld Suppl. be grooting 1930 en dienst I9a9, waarvan de Voorzitter de verschillende posten voorleest. Naar aanleiding van een adres van den rijksveldwacht, om een toelage voor aankoop politiehond, wordt op voorstel van den Voor zitter besloten, een bedrag van f 100 te vo- teeren, mits de hond minstens 3 jaren ter beschikking blijft van deze gemeente, terwijl bij vertrek voor elk jaar eerder f 25 moet worden terugbetaald. Aan de orde is een voorstel van B. en W. om het onlangs aangekochte land, gelegen in de Schermer, groot a.50.50 H.A, te ver huren. De heer Weldboer informeert of het als hooiland of grasland wordt verhuurd. Wethouder Schaap zou geen verplichtin gen willen opleggen. De bedoeling is, om het tot Kerstmis te verhuren als grasland. Wethouder de Jongh is er niet voor dat er veel paarden ingejaagd worden en zou iedereen in de gelegenheid willen stellen dit grasland te huren onder nader vast te stellen voorwaarden. De heer Broertjes vraagt wat er nu met de aanvrage krachtens de Landarbeiderswet geschiedt. De Voorzitter adviseert te besluiten, wan neer de aanvrage voldoen aan de Wet, B. en W. gemachtigd worden voor de afdoening zorg te dragen, terwijl dan rekening zal wor den gehouden, dat op een gedeelte van het land langs de Ursemmerweg gebouwd kan worden. Bovendien gaat er een gedeelte af voor terrein lichamelijke oefeningen dat 45 x 75 M. moet zijn. Verschillende leden achten bet gewenscht het terrein in loco op te nemen en dan te be palen waar dit behoort te komen. De heer Oud vraagt of het niet gewenscht zou zijn ook het andere gedeelte aan te koopen en dan met den heer van Dam te ruilen. Wethouder de Jongh is niet voor aankoop van meerderen grond, hetgeen verschillende leden beamen. Met algemeene stemmen wordt besloten het grasland tot Kerstmis bij inschrijving te verhuren en onder door B. en W. vast te stellen voorwaarden en de aanvrage krachtens de Landarbeiderswet, zooveel mogelijk af te handelen. Vervolgens werd vastgesteld het kohier hondenbelasting, dienst 1930, met een totaal van 63 honden ad. f 186. Aan de orde is een adres van Ged. Staten medewerking te verleenen inzake het West- friesche Kanalenplan. De Voorzitter zegt djt de bedoeling is, dat gedurende 40 jaren f 900 per jaar wordt bij gedragen. Jtf Wethouder de Jongh'is er tegen, dat de gemeente met het bedrag jaarlijks wordt be last. Wanneer van hooger hand de nood zakelijkheid wordt ingezien van de totstand koming dezer kanalen, laat men dan van Rijkswege dit werk ondernemen, evenals met de Zuiderzeewerken geschiedt. Spr. vindt het onbillijk, dat de gemeenten waardoor deze kanalen loopen, alleen in de kosten moeten bijdragen. Met algemeene stemmen wordt op het advies afwijzend beschikt. Vervolgens worden vastgesteld de Ver lies- en Winstrekening van de Wooing- bouwvereenigingen van alle woningen en een Verlies- en Winstrekening van de 6 eer- gebouwde woningen met rijkssteun. Vervolgens brengt de Voorzitter ter tafel een verzoek van F. Mak om krachtens art. 33 der Woningwet een rentedragend voorschot te krijgen. De Voorzitter deelt mede, dat benoodigd is 15 1600 gulden het voorschot kan ver- leenworden onder hypothecair verband en d aflossing moet geschieden in uiterlijk 20 jaren in gelijke termijnen of jaarlijksche annuïteiten. Hierover wordt breedvoerig van gedachten gewisseld. Sommige leden meenden, dat adressant zijn verplichtingen niet zou kun nen nakomen, andere meenden, dat de ver bouwing op voordeeliger wijze kan geschie den, wat wel niet afdoende is, doch in het financieel voordeel van adressant. De Voorzitter meent, dat, wanneer de ge meente er geen nadeel bij kan hebben, dit Het Jubileum van den heer Pekelharing, pianostemmer bij de fa. Gebr. Spanjaard, alhier, is niet onopgemerkt voorbijgegaan. Zijn patroon, de heer Jb Spanjaard, sprak waardeerende woorden tot hem en roemde hem om rijn plichtsbetrachting Vervolgens overhandigde hij ham een portefeuille met Inhoud en ultte den wensch, dat de heer Pekelharing nog vele jaren zijn beste krach ten aan de firma zou mogen wijden. Door de familie Spanjaard werden den jubilaris nog verschillende cadeaux en bloe men aangeboden. Namens zijn collega's sprak de heer R. J- Bchole eenige woorden. Hij schetste Bchole eenige woorden. Hij schetste hem als iemand, die je altijd met raad en daad bood hem en zijn personeel, een „Goed Wonen” In t Gebouw ..St. Willlbrord" vergaderde gisteravond de R. K. Woningbouwvereeni- ging „Goed Wonen”, onder voorzitterschap van den heer C. van Mierlo, die de verga dering op de gebruikelijke wijze opende met den ChristeUjken groet. Spr. brengt woorden van dank aan den heer Schlerbeek. vertegenwoordiger van de gemeente, en den Raad van Commissaris sen voor de in het voorbije jaar ondervon den prettige en aangename samenwerking; bijzonder brengt spr. dank aan den heer J Overtoom, die zich veel moeite heeft ge troost voor het onderhoud der woningen. Ook de leden en huurders dankt spr. voor de ondervonden medewerking om de Wo ning Bouw-Vereenlgtng op peil te brengen. Spr. geeft de aanwezigen in overweging, bij de bestuursverkiezing alleen die perso nen te kleren, die al hun krachten willen wijden aan de belangen van de vereenlging en de volkshuisvesting. De heer J. Jacobse leest de notulen, welke worden goedgekeurd, waarna het jaarver slag, eveneens door den secretaris, werd uitgebracht; uit dit verslag bleek, dat de vereenlging 9 Juli 1929 twaalf en een half jaar bestaan had. Het ledental bedraagt momenteel 247, ter wijl verschillende leden wegens niet nako men van hun verplichtingen, werden ge royeerd. Het jaarverslag werd onder dank goedge keurd. De penningmeester, de heer A. Buissink. bracht hierna het financieele jaarverslag uit. waaraan we het volgende ontleenen: Op het bouwblok aan den Baanslngel is tot en met 31 Dec. 1929 afgeschreven f MKTtW, idem SL Josephstraat 9299.03%. Thans staat het bouwblok aan den Baan slngel nog op de balans voor 742236.57; idem St. Josephstraat 21340535. Door Rijk en Gemeente is vanaf het be gin in de exnloltatie bijgedragen: Baansln gel f 128.284.37 (vanaf 1920) en St. Joseph - straat f 50580.73 (vanaf 1921). De balans geeft aan: actief 985.450.61; passief 998656.96%. Alzoo een verlleseeldo van 13206 35%. welk bedrag met het Rijk en de Gemeente verrekend moet worden: (vorig jaar bedroeg dit saldo f 13584.02' O De winst- en verliesrekening over 1929 werd vervolgens aangeboden: De lasten bedroegen: wat Baanslngel f 47174.22 (v. j. 46686 75), wat betreft de St. Josephstraat 15097.69 (V. j 15225.34). Algemeene een De jubilaris was zeer onder den indruk van de hem gebrachte hulde. In intiemen kring werd het feest verder voortgezet Alkmaarache voorlichting Donderdagavond heeft de buurtveremigtng Jjnnaeus” te Amsterdam, een vergadering gehouden om van gedachten te wisselen over het plan van de vereenlging, te ijveren tot de stichting yan een hertenkamp in het Oosterpark Op deze bijeenkomst was de heer B. Hoek, directeur van de plantsoenen te Alkmaar, ultgenoodigd om. als deskun dige op dit gebied, van voorlichting te die nen. Het „Hdbd.” had vóór het begin van de vergadering een oogenbllk met den heer Hoek gepraat en stelde de vraag, welk soort herten voor dergelijke parken worden ge bruikt. „Damherten, zooals ze in ons land en on der anderen In Engeland voorkomen”, luid de het antwoord. „Wat is de handelsprijs van zoo’n dier?” „Die bedraagt ten hoogste veertig gul den.” „De totale aanlegkosten van een herten kamp. als hier bedoeld, raam ik op onge veer twee mille. Voor een .reml-gemeente- Hjk” plan waarlijk geen onoverkomelijk be drag.” De heer Hoek deelde verder als zijn mee ning mee, dat men zoo n hertenkamp vooral niet op luxueuzen. kostbaren voet moet in richten. „Hoe minder geld aan de inrichting besteed wordt, des te beter!” Zoo heeft men bijvoorbeeld ergens een fabelachtig bedrag besteed aan een pompeus hek om een herten kamp. Iedere wandelaar in zoo'n bosch of park zal dan zeggen: „wat is dat voor een enorm hek!” of: „wat staat déAr voor fraai gebouwtje?" en dat is juist, wat men moet vermijden. Hoe minder de omheining en het hok van de herten opvallen, des te minder zal het landelijk aspect van de om geving er door worden geschaad. „In Engeland wordt in zeer vele parken een hertenkamp gemaakt”, verklaarde de heer Hoek. „Ook het Amsterdamsche Oos- terpark leent zich hiertoe zeer goed. Ik vind dit park, met zijn natuur-landschapsschoon en forsche boomengroepen, het beste park van de hoofdstad. Het lijkt mij gewenscht om. als het tot een hertenkamp mocht ko men. zoo mogelijk over het ontwerp daar van naar het inzicht te vragen van degenen, die dit park veertig jaar geleden tot stand hebben gebracht, opdat de eenheid van ar chitectuur bewaard zal blijven.” Sympathie in raadskringen In zijn openingswoord dankte de voorzit ter, de heer G. Smit, het gemeentebestuur van Alkmaar voor de welwillendheid, waar mee dit het plan van de buurtvereenlging „Linnaeus” heeft bejegend. In een onderhoudende en leerzame cau serie legde vervolgens de heer B. Hoek uit, wat er zooal „komt kijken” bjj het aanleg gen en exploiteeren van een hertenkamp. De dienstplichtige sergeant-titulair A. H. de Munk, uit deze gemeente, sedert 1 Au gustus 1929 in opleiding voor onderofflcier- admlnistrateur. wordt 30 April ata bevorderd tot dienstplichtig fourier-effectlef bij het 21e regiment Infanterie. van Maandag a.s. tot en met Donderdag zal in het ..Alkmaarsch Bioscoop Theater.” voor de tweede maal deze mooie film worden vertoond. Reeijs tijdens de eerste vertooning was ge durende de geheele week de zaal uitverkocht en moesten velen worden afgewezen. Dit overwegende, en hierbij in aanmerking ne mende, dat velen tijdens de vasten, hoewel het een rellgieuse film gold, geen bioscoop bezoeken, heeft de directie van de A. B. T. besloten deze film nogmaals in Alkmaar te vertoonen. Van de eerste opvoering schreef onre ver slaggever o.a. het volgende: Op vele plaatsen van beteekenis in alle lan den der wereld, heeft dit machtige filmwerk volle zalen getrokken. De film heeft momenten van aangrijpende schoonheid, hetgeen wy vooral zouden willen zeggen van het tweede gedeelte, waarin het H. Lijden van Christus wordt uitgebeeld. De hoofdrollen worden gaaf vertolkt, terwijl ook de op den voorgrond tredende rollen van Petrus en Judas heel de film door blijven boelen. De muzikale illustratie past zich over het algemeen waardig aan bij het gebeuren op het witte doek. Wtf willen deze film aanprijzen als een film, die aller aandacht ten volle verdient. Opgaaf van aandeel kwade posten van Rijks Gem. Inkomstenbelasting over 1929. Jaarverslag vrij’willige verkeerspolitie in Noord-Holland. Jaarverslag van de weesinrichting Huis duinen. Jaarverslag van de Gezondheidscommis sie over 1929- Beschikking van den Minister van Arbeid dd. 3 April j.l. no. 517 houdende vaststelling der bijdrage van het Rijk in de jaarwedde oo«r 1929 van den correspondent der Ar beidsbemiddeling. Beschikking van den Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen dd. 28 Maart j.l. no. 8839 houdende vaststelling rijksvergoeding L.O.-wet over 1928 op f 2822.24 en het bedrag dat te weinig is ge noten op f 5.84. Provinciaal blad 1930 no. 17 houdende vaststelling der voorschriften tot het verkrij gen van bijdragen in de kosten van verple ging van t.b.c. lijders. Schrijven van Ged. Staten houdende be richt dat het ingezonden raadsbesluit tot het verleenen van een voorschot aan de Woning- bouwvereeniging groot f 7000.voor ken nisgeving is aangenomen. Idem dd. 5 Februari j.L no. 139 houdende mededeeling dat de Balans V en W van den Keuringsdienst van Waren te Alkmaar over 1928 is goedgekeurd. Schrijven van den heer Jb. Stuijt dat hij zijne benoeming tot lid van de commissie van toezicht op het Lager onderwijs aanneemt. Opgave van de Directie van het Prov. Wa ter). bedrijf te Hoorn van het aantal nieuw aangesloten perceelcn in Januari en Februari 1930. Ramingen van den Inspecteur der Dir. bel. 2e Afd. van gem. opc. Pers, bel., opcenten grondbelasting dienst 1930, en van de op brengst Pers. bel. over 1929. Jaarverslag van de electriciteitsstatistiek van Nederland over 1927. Diverse verslagen over de inrichting van een districtsschoolartsendiensL Een uitreksel uit de verslagen van den spoorwegraad en de commissie voor zoover van belang voor de Kamers van Koophandel te Alkmaar. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde is een adres van de Tucht- Unie te Utrecht dd. 27 Maart jd. om als lid of donateur toe te treden. B. en W. stellen voor het adres voor ken nisgeving aan te nemen. Aldus wordt be sloten. Op het adres van het comité der vereeni- gingen van Burgemeesters en Secretarissen n de verschillende kantons, om een bijdrage onkosten f 728 01 (v. jaar f 700.56)een totaal dus aan lasten van 62999 92 (V. j. 62612.65) 1 .De baten bedroegen wat betreft de Baan- 1 singel 31853 43 (v. j. 31606 96); wat be- 1 treft de 8t. Josephstraat 9327 20 (v. jaar f 9347 20); totaal 41180.63 (v. jaar 40979.16). Alzoo een nadeelig saldo van 21819 29 (v. j. f 21633 49). Op 31 December 1928 was nog te verreke- 1 nen met het Rijk en de Gemeente een ver- liessaldo. groot 13584 02%. Hierbij komt 1 het ver liessaldo over 1929 f 21819.29, wordt te samen 35403.31%. 1 In 1929 ontvangen bijdragen in het ver- 1 lies: a. Baanslngel 1928—1929 16162.19, b. 8t. Jozefstraat 1927—1928 6034.77, totaal 22196.96. Zoodat op 31 December 1929 nog te verrekenen bleef 13206.35%. De penningmeester meent te mogen con- cludeeren. dat de financieele toestand van ..Goed Wonen” steeds gezonder wordt; spr. uit den wensch. dat van Rijk en Gemeente 1 meer gelden beschikbaar worden gesteld voor het onderhoudsfonds. 1 De voorzitter dringt er by de leden op aan. vooral wat betreft het kleine onder houd. mede te werken, dat zulks tot het minimum wordt beperkt. De secretaris leest hierna voor het rap port van den Raad van Commissarissen. I dat concludeert tot goedkeuring van balans winst- en verliesrekening, waartoe zlrst. besloten wordt. Aan de orde is hierna de bestuursverkie zing wegens periodiek aftreden van den heer C. van Mierlo. voorzitter (herkies baar), van den heer J. van Stralen .niet herkiesbaar wegens bedanken), van den heer J. de Groot (herkiesbaar). Verder moest worden voorzien In de vacature, ont staan door het vertrek van den beer A. J. Morsch. Door een 10-tal leden werden als candi- daten aangewezen de heeren W. Groot, G. van Veen en Joh. Wildeman Uitgebracht werden 20 stemmen, waarvan 1 blanco en 1 ongeldige stem. Herkozen werden de heer C. van Mierlo met 16 stemmen en de heer J. de Groot met 13 stemmen. Gekozen werden de heeren W. Groot met 15 stemmen en G. van Veen met 12 stem men. De heer J. Overtoom werd herkozen als Ud van den Raad van Commissarissen, zulks met algemeene stemmen. Vervolgens wordt het bestuur sanctie ver leend om plannen uit te werken Inzake nieuwbouw. De voorzitter spoort de aanwezigen aan om leden voor „Goed Wonen" aan te wer ven en eventueele toekomstige bewoners van de nieuw te bouwen hulzen te tra. hten te verkrygen. Tydens de rondvraag kwamen verschil lende menschm betreffende onderhoud en.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 5