De opening van de groote sluis te IJmuiden Diner in het Carlton-hotel Vele sprekers DERDE BLAD WOENSDAG 30 APRIL 1930 BINNENLANDSCH NIEUWS Anti-Sovjet-Campagne op komst? Weer een aanslag op een assistent Brand te Bakel SOCIAAL LEVEN De gevolgen van een windstoot SPORT EN SPEL L. Volker Azn. t GEMENGD NIEUWS Scheepsbrand tc Rotterdam ONZE OOST Achtergelaten keukenvuur RECHTSZAKEN Van de trap gevallen Vlot gesleept Hijschbalk gebroken Het reizigers vervoer op de* Spoorwegen Het collcct’ef contract in het boekbindersbedrijf Groote som gelds In een geheime lade ontdekt Auto-ongeluk op den Leidschen straatweg Een algemeene vergadering van den K. N. V. B. Nederland en het wereld kampioenschap voetballen BLADZIJDE 1 Vergelijkende efjferz van 1929 en 1929 Wat de heer de Visser moest vragen Bet slachtoffer licht gewond. In het Carltonhotel Acht kinderen met moeite gered Overeenstemming bereikt Welkom vreemdeling wordt I Telegram Koningin-Moeder In aanbouw zijnd schip nltgebrand Veroorzaakt een brand Rede Minister ReUmer Dood door schuld? vastgesield op aas. 59-jarige man overleden Twee arbeiders tewond gen tooi dat alles gaf weer eens een hoeveel heid echte ontspanning. gelaten keukenvuur, dat door den wind werd aangewakkerd. Er hebben zich geen persoonlijke ongeluk ken voorgedaan. Gisteren viel, door tot nu toe onopgehel derde oorzaak de 50-jarige R. Bos, te Over- dlnkel, gemeente Losser, in zijn huis van de trap. De ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. In de Saksen Weimarlaan te Amsterdam aan de achterzijde van een perceel aan oe Waldeck Pyrmontlaan is, by het ophjjschen van een vleugel, nadat deze ongeveer een meter van den grond was gekomen, de hijschbalk gebroken. Een dertigjarige man. een Spr. van een besluit, door den gemeenteraad nomen tn zake het tot stand brengen gelegenheid van de I Tmulden het ter De - die In het raamkozijn van de derde verdie ping stond, viel naar beneden en kreeg ern stige Inwend ge kneuzingen. Een 29-jarige man. die eveneens In dat raamkozijn stond, werd door den hijschbalk getroffen »n kre -g eenlge lichte veiwondlngen aan het hoofd. Eerstbedoelde persoon is naar het Wllhel- mlnagasthuis vervoerd. De Koninklijke familie verlaat de Johan van Oldenbnrnevelt te Um widen de in een Maandagmiddag zjjn In kampong Karang Tengah, op 3 paal afstand van Tjiamis, In de Preanger gelegen, 10 hulsen, 3 loemboengs en 1 karbouwenloods afgebrand. De brand werd veroorzaakt door een onbeheerd achter- De Deli-Courant meldt, dat 3 Soendanee- sche koelies van de rubberondememlng .81- llnde” van de te Zürich gevestigde tabaks maatschappij „Tjlntaradja". gelegen in de afdeelIng Dell Serdan, gouvernement Oost kust van Sumatra, den assistent dier on derneming. van Someren Greve, met een parang en plsoblattl hebben aangevallen, waarbij de assistent licht gewond werd. De daders en een Javaan, die de andere koelies ophitste, zijn gearresteerd. Na langdurige onderhandelingen is tus- schen partijen betrokken bij de collectieve arbeidsovereenkomst In eet boekbindersbe drijf overeenstemming bereikt. Partijen hebben zich vereenigd op de vol gende punten: de collectieve arbeidsovereenkomst voor vier Jaar afgesloter. de gemeenteklassen worden van 6 tot 5 teruggebracht met een opschuiving van alle klassen naar boven Amsterdam blijft In de eerste gemeente- klasse. doch het uurloon wordt met 2 cent verhoogd, waarvan 1 cent tngaanoe in de vorige week en 1 cent per 1 Januari 1931. Voorts werd nog eenlge wijziging gebracht In de juiste omschrijving der hulp-vakar- belders. alsook eenlge ai.dere onbeduidende wijzigingen. dat van volgend» Dinsdagmldag omstreeks vier uur is brand uitgebroken In het In aanbouw zijnde stoom schip „Colombia” van de Koninklijke Neder- landsche Stoomboot Maatschappij, dat op de helling van de werf van P. Smit Jr. aan den Kreekweg te Rotterdam ligt. Van dit schip is de romp vrijwel geheel voltooid en men is bezig aan het bouwen van het inwendige. Door het wegspringen van een stuk van een gloelendcn klinknagel In een partij hout, welke op een van de bovendekken lag. is deze in brand gevlogen. Het vuur greep door den feilen wind snel om zich heen en korten tijd later sloegen de vlammen uit den scheeps romp. De brandweer heeft de blusschlng met buitengewone kracht ter hand genomen, dank zij de voortreffelijke organisatie, welke er op de werf bestaat en het groot aantal brandkranen, waardoor men binnen korten tijd niet alleen een groot aantal snelblus- schers by de hand had. doch ook spoedig een tiental slangen had uitgelegd, waardoor men van het dek af en door de gaten in den romp den brand nog binnen twintig minuten kon blusschen. Ook de Rotterdamsche brandweer was ge waarschuwd. doch deze behoefde mede door het kranig optreden op de werf, geen dienst te doen. De partij hout is grootendeels verbrand, oogenschyniyk heeft het schip geen schade bekomen. Andere sprekers burgemeester van Rotterdam, spre- mede namens zijn andere ambtge- aan tafel, sprak den wensch uit, gebruik genomen sluis zou mogen blijven, en aan de bloei en toe- Glsteren heeft voor de Haagsche recht bank terecht gestaan een koopman uit Den Haag, beschuldigd van het veroorzaken door chuld van iemands dood en het veroorza ken van zwaar llchamelyk letsel door schuld. Het zou n.l. aan de schuld van verdachte te wyten zyn geweest, dat In den middag van 7 Jan. JX. ongeveer drie uur. op den Leld- schestraatweg ter hoogte van de Rust en Vreugdlaan een aanryding is ontstaan tus- schen den door hem bestuurden bestel-auto Het reizigersverkeer (zonder abonné's) daal de by de Nederlan ische Spoorwegen van 55 mlllloen reizigers m 1920 tot 47 mlllloen in 1025; daarna steeg het tot 59 mlllloen in 1929. De gemiddelde opbrengst per reiziger daalde van 1 1 20 in 19^0 tot f 104 in 1929. doch de tariefpryzen daalden even sterk; het gemiddelde aantal K.M. per reiziger afgelegd Is dan ook niet verminderd. Hiernaast bleven de ontvangsten van abon nementen tn deze tien jaren nagenoeg onver anderd twintig mlllloen gulden per jaar be dragen. waarvan veertien mlllloen van alge meene- en groepkaarten. De tarieven der abonnementen stegen 7 pCt. en meer, de op brengst steeg 5 pCi h»> aandeel van de Ille klasse 1” de opbreng l van 36 op 50 pCt Het verkeer van abonné's oedraagt 1/3 van het totale verkeer, er bleef van 1920 tot 1929 van ongeveer geiyken omvang. Het reizigers verkeer (zonder abonné) steeg 7 pCt., zoodat de totale styging van het reizigersverkeer In 9 Jaren slechts 5 pCt. bedraagt. Het verlies var verseer aan concurraeren- de verkeersmid-ielen hetwelk zich na 1921 tot en met 1925 stygenr deed gevoelen, Is, zegt Spoor- en Tramwegen geheel Ingehaald. Het Tweede Kamerlid De Visser heeft aan den Minister van Bmnenlandsche Zaken en Landbouw, Voorzitter van den Raad van Ministers, de volgende vragen gesteld: Is het de Regeerlng bekend, dat op Woens dag 2 April 1930 te 's Gravenhage een pro- testvergadering is gehouden tegen de z<. ..geloofsvervolging” In de Unie der Socialis tische Sovjet Republieken, onder voorzitter schap van zekeren dr. L. Grondys? Is het de Regeerlng bekend, Jat aan deze vergadering ook deelnamen de Minister van Blr.nenlandsche Zaken en Landbouw, als mede andere Ministers, die tevens hun in stemming hebben betuigd met de op die vergadering aangenomen, tegen de Unie der Socialistische Sovjet Republieken gerichte motie? Is het de Regeerlng bekend, dat genoemde L. Grondijs op 9 Apr.l 1930 In een door con- tra-revoiut onnaire Russische emigranten tc Parijs uitgegeven blad, genaamd „Wozrosj- denle"» een artikel heeft geschreven, waarin onder andere de volgende passage voor komt: „Als direct gevolg” van de anU-Sovjet- campagne in Holland ..zal er. naar men zegt, In de verhouding van de Hollandsche Regeering en de UB.SJt. een verandering komen in den zin van een meer actieve antl- bols.ew^tlsche politiek Zooals bekend is, deden en doen de Anuterdamsche bannen en ook de groote handelmaatschappijen groote zaken met de USSR. Zelfs een ma tige druk van onze Regeering op deze bank en flnancieele maatschappyen kan nu de gansche zaak omkeeren en het begin women van een werkeiyke blokkade van Moskou' Heeft de Regeerlng of hebben één of meer leden der Regeering, dan wel namens haar optredende ambtenaren, onderhandelingen of besprekingen gevoerd met L Grondys of met andere vyanden van de UBSJt. en heeft zij hun daarby eenlgerlei toezegging gedaan of laten doen, en. zoo ja, van welken aard of innoud waren die toezeggingen? hedy in gebruik dronk De ontvan—t d-r Konhikllfke Familie op den steiger te IJmuiden. By het verlaten van den steiger, waarop de bemanning der IJmuider reddingboot en eenlge oud-redders stonden opgesteld, heeft H. M de Koningin deze dappere IJmuidena- ren de hand gedrukt en met den oudste van ben eenlge woorden gewisseld. Het stoomschip Noord-Holland Steenkolenhandel Maatschappij, dat Zater dagavond In de Blauwe Slink tusschen Har lingen en de Vllezee was vastgeloooen on dat geen aleepbooten-assistentie wilde heb ben, gaf gistermiddag noodseinen, waarop de aleepbooten Oceaan van de firma Doek ten en Drost te Texel, de Volharding van de firma Doekoen en de Texel van de firma Gistermiddag te half een Is op de Rips on der de gemeente Bakel brand uitgebroken in de arbeiderswoning, bewoond door de gezin nen Ten Berk en Van Doorn. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat Duren met groote moeite het gezin van den neer Van Doom, dat uit acht kinderen bestaat. Konden redden. Daar men over geenerlei brand- pluschmiddelen beschikte, had het vuur ge- makkeiyk spel en binnen het halt uur zyn prooi verslonden! De oorzaak is vermoede- iyk een defecte schoorsteen. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Drost, de Noord-Holland gisteravond hebben vlot gesleept en de haven van Harlingen hebben binnengebracht. Gisteravond werd In het Carltonhotel te Amsterdam een banket gegeven door hei Gemeentebestuur ter opening van de groote sluis te Ongeveer 230 gasten zaten aan. Aan midden van den hoofddisch zaten weerszijden van den Burgemeester. Vlugt. die als tafelnrerident funveerde. de Minister van Waterstaat. Mr. Paul J. Rey- mer en Mr. C. Vissering,* President van J» Nederlandsche Bank. Naast den Minister had de Burgemeester van Antwernen. de heer Frans van Cauwe'aert plaa's geno men, aan wiens linkerzijde wil den heer 8. P. van Eeghen ragen. De plaats aan Mr. Vlssering's linkerzijde werd Inremmen door den Burgemeester van Rotterdam. Mr. P Drooglever Fortuvn. Verder ra'en am ie hoofdtafel Je we'houders van Amsterdam de Vice Admiraal L. J. Qiant. de voorzitter van de Kamer van Koonhandel de heer F Heldring, voorts de rectoren-magnlfici der Gemeentel’ike Unlversltelt en die der Vrije Univer'lteit. de Oud-Mlnlster van Water staat E. P. Westerveld. de generail-ma’oor Quanjer, de dlrecteur-gen»raal der Ned Bnoorwegen Mr H. van Manen, de Pres! dent van het Gerechtshof Mr. J. Kruse man. de dlrecteur-generaal van den Water staat, Ir. J. A. Ringers en de leden van Ged. Staten van Noordholland. de heeren P. J. M. Verschure D. Kooiman en Mr J. B. Bomans Aan de andere 20 tafels had den plaats genomen leden van Eerste en Tweede Kamer. Provinciale Staten, vele le den van het Consulaire Corps, burgemees ters van Noordhollandrche gemeenten en vertegenwoordigers uit de kringen van han del en Nilverheid en scheepvaart. Bij het begin van het feestmaal heette de Burgemeester van Amsterdam, de heer De Vlugt. alle aanwezigen namens het Bestuur van Amsterdam harteiyk welkom aan dezen feestdlsch. De kende n oo ten dat lang wydde komst van Amsterdam. De burgemec-ter van Antwerpen, dr. Frans van Cauwelaert, zeide. dat heel Ne derland trotsch mag zyn. Trots en biyd- schap heelt spr. vandaag vervuld, omdat hy de groote beteekenis van de plaats ge had hebbende gebeurtenis ten volle mee heeft gevoeld. Spr. kan de verzeker ng ge ven, dat zoowel by de Antwerpenaars als by de Belgen in het algemeen slechts het verlangen aanwezig is om In de be t? ver standhouding en in de meest Intieme vriendschap met Nederland samen te wer ken. (Bravo’sl. Wy voelen ons broeders met u en gevoe len zeer sterk de behoefte om met eerbie diging van ons beider staatkundige In tel lingen, er zorg voor te dragen, dat de' po- 1 tleke iyn welke onze belde landen scheldt zoo dun mcgeiyk zal wezen en van zoo ve ring mogeiyken invloed zal zyn op onze eco nomische en culturee’e samenwerking. Ter bevestiging van die vrlendschappeiyke ge voelen noodlgde spr. zyn Noordeiyke buren uit dezen zomer zich te vei gunnen naar Antwerpen te komen. Gy zult goed en gastvry worden ontvangen. Spr. drinkt ten slotte op den voorspoed van Amsterdam en op de grootheid van Nederland. Het slotwoord aan dezen maaltijd werd gespro ken door burgemeester De Vlugt Hy dankte voor de aanwezigheid der gasten, voor de gesproken woorden. Wat de scheepvaart verbinding met den Rijn betreft, wilde spr. er cp wyzen. dat de gemeenteraad twee besluiten heeft genomen, primair voor het plan-wyk by Duurstede en als het nlc’ anders kan, dan vóór het Geldersche Val- lel-plan. Met vreugde mag thans vastge- steid worden, dat deze Minister van Wa terstaat de betere verb ndlng van Amster dam met den Ryn noodig acht. Daarnaast kan worden geconcludeerd, dat hy is, voorstander van het plan-WUk DU Duurstede. Spr. geeft de verzekering, dat wanneer het thans tot de uitwerking tem dat plan komt, op de loyale medewerking van Am sterdam kan werden gerekend, want spr. wl] er den nadruk op leggen, dat de nieuwe sluis een schakel Is in de keten van be tere scheepvaartverbindingen, waai aan Am sterdam zoo dringend behoefte heeft. Moge dan na deze sluis spoed g worden aangevat de verbetering van het Noordzeekanaal en daarna onverwyid ook de vei binding met den Rijn doeltreffender worden gemaakt. Moge aan het nieuwe groote werk, aldus besloot de burgemeester, de naam van dezen Minister van Waterstaat verbonden worden (applaus). Hierna bleven de gasten nog geruimen tyd gezellig bijeen. Gistermiddag is een schutting by een bouwwerk aan den Schoonebergerweg te Rot terdam door een rukwind omgewaald. Een hit, gespannen voor een wagen met huis- houdeiyke artikelen, schrok en sloeg op hol. Het dier liep een handwagen met ladders omver, die werden beschadigd, liep vervol gens het trottoir op en sprong door een ruit van het sousterraln. De hit kwam In het sousterraln terecht op een -rapaud Een gordijn werd aan flarden gescheurd en een schilaery vem.eld. Spreker deelde daarna mede H M de Konmgin-Moeder het telegram was ingekomen: „Op dezen voor 't Vaderland en zeer In het bijzonder voor Amsterdam zoo gewlch- tlgen dag kan Ik niet nalaten uiting te ge ven aan mijn vreugde over de voltooilns van dit grootsche werk en de hoofdstad mijn meest hartelijke gelukwenschen aan te bieden met de opening der groote sluizen te IJmulflen. Innig hoon Ik. dat hierdoor Ir toenemende mate de bloei en de welvaart van Amsterdam zal worden bevorderd.” H. M. de Koningin aldus ging spr. voort volgde het voorbeeld van Haar Konlnkiyken Vader en opende heden de nieuwe sluis, welker voltooiing ook Haar een oorzaak van groote vreugde la. Gevoelig voor deze daad van natlonalen «In, brengen wy Haar In dit oogenblik gaar ne onzen dank, bieden Haar by vernieu wing de betuiging van onze hulde en wyden dezen dronk aan H. M. de Koningin en aan Haar Konlnkiyk Huis. (Applaus! Feest te IJmuiden In de muziektent op het Wlllemsplein werd des avonds geconcerteerd. Dankbaar profi teerde het talryke publiek van het eerste opei..ucht-concert In dit jaar. IJmuiden viert niet dlkwyis feest tn tegen stelling met Beverwijk, waar men er ieder jaar op uit Is om wat byzonders te organl- seeren. waarmee men uit d-n geheelen om trek publiek weet te trekken. Maar gisteren heerschte er ook In IJmui den weer eens een echt-feeststemmlng. Veel volk op de been, versieringen, muziek, vlag en een luxe-auto. be tuurd door Iemand uit Aerdenhout. Het gevolg van de aanryding ia geweest, dat een heer uit Amsterdam, dte rechts naast den heer uit Aerdenhout geze ten was. uit den wagen is geslingerd en daardoor zoo ernstig is gewond, dat hy kort daarop overleden Is. Ook de andere heer be kwam verschillende verwondingen. Belde auto's bewogen zich voort in de richting van Den DeyL De heer uit Aerdenhout reed met een vaart van ongeveer 80 KM. en wilde ver» dachte's wagen passeeren. Verdachte sou toen, zonder tijdig de noodlge voorzorgsmaat regelen te nemen en In strijd met verschil lende voorschriften van de motor- en rijwiel- wet. plotseling naar links zijn afgeslagen om de Rust en Vreugdlaan In te rijden tenge volge waarvan een aanryding tusschen de auto’s is ontstaan. VerdaciMe beweerde, dat hij wel tijdig zijn richtlngaanwyzer heeft uitge token en dat hy van den achter hem rijdenden automo biel geen enkel signaal gehoord heeft. Een uitvoerig getuigen- en deskundigenver hoor. waarbij kaarten, foto’s, mimatuur- □utotjes enz. te pas kwamen, werd in deue zaak gehouden. Als raadsman van verdachte trad op mr. Scholtens uit Amsterdam. Na mens den verwonden heer stelde mr. Roeper Bosch een eisch tot schadevergoeding in. voor dokterkosten en beschadiging van Heeding, ten bedrage van f 130. Het O. M.. waargenomen door mr. Blok, heeft ten slotte drie maanden gevangenla- traf. voorwaardeiyk met een proeftijd van drie jaren. met ontzegg ng van de bevoegd heid om motorrytulgen te besturen voor den tyd van zes maanden geèischt. Verdachte's raadsman, mr. Scholtens, be treed uitvoerig, dat er hier sprake is van grove schuld van de zyde van verdachte en concludeerde tot vryspraak. Uitspraak 13 Mei a s. Het bestuur van den K. N. V. B. schrijft ons: Het Bondsbestuur heeft JJ Maandag een gemeenschappeiyke vergadering gehouden met de flnancieele commissie om naar oor deel in te winnen over he> eventueel deel nemen aan de wedstrijden om het door de F. I. F. A. uitgeschreven wereldkamp'oen- schap te Montevideo. De gezant van Uruguay de heer Buero, werd op zijn verzoek in de gelegenheid ge steld om in deze vergadering de voor bet deelnemen aan deze wedstryden getroffen flnancieele regeling toe te lichten, waarbij deze mede deed uitkomen dat net deelne men van Nederland door d» regeering en bet volk tn Uruguay zeer zal worden gewaar deerd. Na het vertrek van den neer Buero heeft het Bondsbestuur met de flnancieele com missie de zaak overlegd waarna die com missie afzonderiyk vergaderd heeft. De flnancieele commissie neeft daarna bet Bondsbestuur geadviseerd ulet aan de wed- strVden deel te nemen en net best nu heeft dienovereenkomstig besloten. Na afloop van de vergadering heeft de heer Buero telefonisch geïnformeerd, welke beslissing genomen wi> Na mededeeling daarvan heeft hy een nader voorstel in uit zicht gesteld. In verband hiermede heeft het Bondsbe stuur besloten op korten termyn een bui tengewone algemeene vergadering te houden om deze gelegenheid te gever, neb tn verband met deze nadere voorstellen over het even tueel deelnemen aan bet tournool uit te spreken Deze vergadering Is Zaterdag te Amsterdam. Db K Bonnema. die een meubelmagazyn te Franeker heeft, kocht onlangs een oude kast, die te oud bleek om nog eens apge- maakt te worden en daarom besloot ny naar de „Tel." meldt, dit oude treubel maar te sloepen, waartoe dezer dagen were overge gaan. By dit werk werd een geheime iade In het oude meubel ontdekt en toen men die ojoende. kwam er een groot bedrag aan gelds waarde te voorschyn. Hoewel Dh Bonnema zich niet over bet juiste oedrag neeft uit gelaten. moet dit. naai ori, werd medege deeld. toch minstens f 10 000 hebben bedra gen. Dh. B is toen naai den vorlgen eige naar gegaan, wlen hy den gevonden 'Chat ter hand stelde. Deze was begrypeiyk ten zeerste verrast, maai tevens zoo vol bewon dering over de groote eeriykneH van Dh B dat hy hem een ruime beloonlng ter 'rand stelde. Aan het einde van de tafel hield mr. P. J. Reymer, de M nister van Waterstaat, een tafelrede. Spr. heeft zich er volkomen in De ..Johan van O’denbarnevelt” naar Amsterdam terug Nadat 1 schip gedraald was. lag de .Johan yan Oldenbamevelt" omstreeks 5 uur 's na middags weer in de nieuwe sluis, om weer naar Amsterdam geschut te worden. Na den tocht op zee was het schip door den loods, den heer L. Kuiper, weer in de haven geloodst. Na een korte ongesteldheid Is gistermorgen te Sliedrecht nog vry onverwacht, op 73- jarigen leeftyd. overleden de heer L. Volker Azn.. hoofd van de aannemlngsflrma L. Volker Azn. De overledene was een der teer oprichters van de Maatschappy tot uitvoering van de Zuiderzeewerken, gevestigd te Den Oever. Tot aan de oprichting van deze Maatschap py was hy lid van den Zuiaerzeeraad Zeer veel groote havenwerken in de ge meente Rotterdam heeft deze firma uitge voerd of nog tn uitvoering Met den heer Volkei Is een zeer belangrijke persoonlijkheid op het gebied van de aan neming en uitvoering van baggerwerken In binnen- en buitenland heengegaan De overledene was ridder in de Orue van den Nederlandschen Leeuw. kunnen verplaatsen, dat het welkomstwoord tot spr. was gericht Allereerst wil spr. zyn verheugenl-, ulcspreken over wat heden is gebeurd. Spr. meent, dat d? burgemeester van Amsterdam dezen dag beschouwt als Inleiding tot andere groote dasen. zegt, dat hjj heeft bennis genomen ge- van een betere scheepvaartverbinding van Am sterdam met den Ryn. Daarby deelde de Minister mede, dat hij met het standpunt door de gemeente in dezen Ingenomen, vol komen s mj»thlscert Het standpunt door het gemeentebestuur ingenomen omtrent de wyze. waarop de verbinding tot stand zal moeten komen Is zeide de Mini - ter ook zyn standpunt. Mr. Reymer verklaarde, dat het h”m een vreugde zal zyn binnenkort by de Staten Generaal een wetsontwerp aanhangig te maken, opdat ten spoedigste een doelmatige scheepvaart verbinding tusschen Amsterdam en den Rijn tot stand moge komen Ten slotte stelde spr. een dronk In op het welzyn en den voorspoed van Amsterdam en zyn gemeentebestuur. Vervolgens 'prak de heer E. Heldring, voorzitter van de Kamer van Koophandel, alhier. Spr. begon met hulde te' brengen aan den Ingenieur Rtngérs, voor het groote werk, dat hy heeft ontworpen (algemeene In-tommlng). Verder vroeg spr.. dat Amsterdam en Rotterdam rekening -«oudén willen houden m”t den waterweg naar Antwerpen, maar dat daar tegenover staat, dat ook Antwerpen reke ning heeft te houden met de redeiyke elschen van de Nederlandsche havens. Hij hoopt voorts, dat in dit Jubileumjaar voor België de moeilijkheden tusschen België en ons land zullen worden opgelast Met belang telling en vreugde heeft spr. de mededeeling gehoord van den Minister van Waterstaat. Ten slotte bracht spr. een dronk uit op den bloei van het bedrijfsleven van Amsterdam.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 19