.1 1 ZONNEKONING Schoenen voor 6 teenen Ons succes is, schoenen waar plaats is voor 6 teenen, dus een extra ruime, breede, pasvorm, zonder dat het model lomp wordt. Deze en onze schoenen met bijzondere, orthopaedisch in^ebouwdi steunzolen, zijn een fcenot voor de dragers, die door hun voeteuvels dit soort schoeisel noodid hebben. Zij voorkomen en genezen vele voetkwalen en maken het wandelen tot een genot. SNOTPOEDER en zij zullen spoedig genezen zijn! v.h. JAN DE VRIES derde blad Wïjdeman s Schoenma^azijn De beste 8 cents sigaar Winkeliers-Middenstanders - BLADZIJDE 1 WOENSDAG 30 APRIL 1930 RECHTSZAKEN De School-inzeèeninè in de Schermer VOOR DEN POLITIERECHTER Geeft de A L O M ALKMAAR Gevonden voorwerpen De School-inzeèeninè in de Schermer BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE De thee-cu!tures Steeds weer Gandhi Toerisme in Frankrijk 1 Stedelijke Muziektuin te Alkmaar De onlusten in Engelsch-Indië Van Putten Oortmeijer Noord-Hollandsch Landbouw- credlet N.V. ALKMAAR - Telefoon 324 Aanrijding Komen aanvliegen Raadsbesluit door de Kroon vernietigd Eminent 1 1 Morgen 1 Msi en nog geen Devot'ebo?k’e voor het H. Bloed gekocht?? Direct even bestellen. Het zilveren jubileum van „Eerbied in Gods Huis” Schoorsteenbrandje Twee Missionarissen In China vermoord Ma^dalenenstraat 16 bij het Hof Diefstal van een handkar De Alkmaarsche Kegelbond kippen bij snot onze VERKRIJGBAAR Een bijzondere flets N. V. Drogerij en Chemicaliënhandel „VRIESIA” Zaadmarkt Geldinzameling voor de over stroomde Fransche gebieden Jubileum PROVINCIAAL NIEUWS HOORN DEN HELDER EGMOND-BINNEN In processie vanaf de kerk trekt men het nieuwe schoolgebouw in. Frys 0.85 - Goudsnee 1-25 Een beperkingsplan Zijn vertrouwensman gearresteerd hier uit- Fabrikaat Fa. Van der Mijle Co., Kampen j Afschaffing belastingen De houding der troepen. uur VAN daj eens oger PAYGLOP. Maandagmiddag te 5 uuj sprong de 7-jarige ..de IdUWMtcaat ai, en stak toen Men verzoekt ons te willen vermelden, dat bU den heer J. W. Ton. Landstraat 63 alhier, is komen aanvliegen een duif, voorzien van ring, nummer 9936. DOETINCHEM, 29 April. Bij het ge meentebestuur is heden oericht ingekomen dat het raadsbesluit van 20 September 1929. strekkende om den heer'Pleterson, directeur van het gasbedrijf, en den opzicnter Post ma wegens de in net rapport der raadscommis- 8t. •van ma* nog sie genoemde malversaties op staanden voer te ontslaan en den heer Pleterson op nader vast te stellen voorwaarden te benoemen tot hoofdopzichter en den heer Postma tot fitter, welk Desluit ter vernietiging was voor gedragen en deswege tot 1 Mei was opge schort door de Kroon, is vernietigd. Op 1 Mei moet Gij wederom uw belasting opgeven. Betaalt Gij niet te veel? Begint nu een boekhouding. Een handleiding met modellen, samengesteld door S. J. A Keesom, kost U slechts 0.90; franco per poet 1. PUTTEN A OORTMEUEB ALKMAAR -'y - Maandagavond om treeks half negen ont stond in de wasscherij van den heer v. d. Wal aan de Noorderkade een begin van brand in den schoorsteen. Met behulp van een total-apparaat kon het vuur door de politie gebluscht worden. SHANGHAI, 29 April. Ofschoon men hier daaromtrent nog gsen bericht heelt ont vangen. vordt uit welingelichte Chmeesche tron vernomen, dat de twee missionarissen, die gisteren tijdens den overval op de stad Sientaochen door de communistische ban dieten gevangen zijn genomen, ter dood zijn gebracht. Voetlijders. wanhoopt niet, doch laat U een paar schoenen aanpassen bij Wijdeman; ge zult er geen spijt van hebben. AMSTERDAM, 29 April. Het Gerechts hof wees heden arrest in de zaaK tegen nen 50-jarlgen Utrechtschen sigarenmaker C. J D., die in hooger beroep terecht nau gestaan wegens diefstal van een handkar. Verd. was door den Politierechter te Utrecht veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee maanden. De Procureur-Generaal elschte bevestiging van dit vonnis. Het Hof veroordeelde hem conform den eisch opnieuw tot een gevan genisstraf van twee maanden. Een meikwasscher uit Tessel De 50-iange veehouder Pieter H. had op 9 Nov. 29 aan den melkslijier Jan Bruin te Tesse» algeieverd een op melk gelijkende vloeistoi. waarvan de bruikbaarheid door toevoeging van water was verminderd, vooi welK ren Pieter H. nu terecht stond. Verdachte erkende wel een kiem „schotje” bij de melk te heoben gedaan, maar niet met de bedoeling de melk re vervalschen. Er kwam nog iets te kori op de 13 uier, omdat de koeien niet voldoende gaven. Bedoeld schotje water beuroeg cchier n deeien water 00 de 100 deeien melk, legen H. werd gevorderd t too boete ot 60 dagen necntems. Verdachte, die beweerde zoo n tioog bedrag met te kunnen beuren, weru daarop veroordeeld tot 1 80 boete of 60 cagen. Ook dit oedrag kwam volgens verdachte mei in overeenstemming met de draagkracht van zijn porremonnaie. Niet voldaan aan een ambtelijke vorde- ring De nier verschenen mej. Jannetje P. te Helder, had op 19 Maart niet voldaan aan de vordering van agent burn, om in de Spoor straat waar hei wieirijden verboden was van haar njwiei af te stappen. Fisch f 25 boete of 25 dagen. Vonnis 1 15 boete of 15 d. BILIMORA, 29 April Gandhi is uit Karadi aang; komen. Men gelooft, dat Gandhi aan de gevers van zijn bladen, instructie heeft ge zonden, liever het gevaar te willen loopen opgeheven te worden, dan de borgstelling te storten aan de Indische regeerlng uit hoofde van de nieuwe verordening betref fende de pers. Uit Borsad ontving Gandhi bericht, dat de leider zijner universiceit en zijn vertrou wensman Kakakalelkar. is gearresteerd wegens overtreding van de zoutwetten. Door de Fransche regeerlng rijn, ter be vordering van het vreemdellngenbezoek, de volgende beslissingen genomen: le. afgeschaft wordt de oe.astlng die be taald moest worden door in Frankrijk lan dende of aan noord gaande toeristen; 2e. restaurantrekeningen worden vrijge steld van oelasting. De zegels, die tot beden op deze rekeningen geplakt werden ter ver effening dezer belasting, vervallen dus; ftFtins wordt, vocw wvwf het betreft hotels, restaurants cafe’s, tea rooms. enz., verlaagd met ongeveer 25 pet. In plaats van 4 pet. en 13 pet. zullen worden geheven 3 pet. en 10 pet. Niet minder dan zeven heeren- en twee dames-vijftallen samen Maandag aan den korpswedstrijd deel. Het resultaat was als volgt: Heeren: Onder Ons I (Den Helder) 292; De Unie I, 288; De Burg II. 274; H. K. C. (Den Helder) 264; Onder Ons II, (Den Hel der) 261 (46 tr.); De Unie II, 254; Onder Ons (Alkmaar) 252. Na dezen avond staat Onder Ons uit Den Helder aan den spits en is een zware concur rent uitgeschakeld, n.L De Unie. De eerste vier goolers van deze club waren uitstekend en velen dachten De Unie, die reeds 4 maal den beker gewonnen had nu definitief eige naar te zien worden. Doch een ongelukkige 40 van den afgooier deed alle hoop in rook vervliegen. De heer Krom bezette echter met 73 hout de hoogste korpsgoolersplaats. Dames: Onder Ons 290; Alcmarla Vlctrix 267. Voorwaar een mooi succes voor eerstge noemde club en niet minder voor mevr. J. MetSwager, die met 67 hout hoogste korps- goolster werd. De stand van de kampioenswedstrijd zoowel dames als heeren onderging geen wijziging, evenmin als vrije Baan Dames. Vrjje baan heeren (Senlore:): Baart, „de geweldige” heeft zijn stand verbeterd en opent nu met 3 keer 45 en 2 keer 44 de lijst. Vrije baan (Juniores): De heeren E. Woud uit Den Helder en R. Brugman wisten beiden een plaats met 45 hout in te nemen. LONDEN. 29 April. Door het Ministerie voor Indlë wordt het volgende officieele oericht van de Britsche regeerlng in Indië gepubilceei d Met het oog op de mogelijkheid van over dreven geruchten, acht het Britsche bestuur in Indlë het raadzaam, bekend te maken, dat bij het gebruik van troepen tijdens de Aanwezig aan het Bureau van Politie, en aldaar te bevragen op alle werkdagen, -tus- schen 11 en 1 uur. de navol’Tfdï voorwer pen als gevonden gedeponeerd op: 25. 26, 27 en 28 April 1930: Kettinkje: heerenrjjwlel; sleutels; handschoenen; banden van man tels Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de adressen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op: 25, 26. 27 en 28 April 1930: Huissleutel. J. Kossen, Runstr. 9; belas tlngmerkA. Hoogland, pa. Bergerweg 70; koperen ring met plaatje. S. Wit. Ken- nemerstraatweg 180; Lipssleutel, K. v. Nlmes, Spoorstraat 32; portemonnale met Inhoud. M. J. H. Zonderhuis, tot 30 April Nleuwlan- derslngel 55, daarna Kooltuin 11; rijwielbe- lastlngmerk, K. de Jonge. Klevitstraat 4, Ou dorp; horloge. Chr. Absll, Snaarmanslaan 103; armbandhorloge, A. Hein, Fnldsen; paar dameshandschoenen, T. Hoogeboom. Nleuw- landerslngel 4a; damestasch met Inhoud, H. Klaslng, Achterom 1; portemonnale met In- houa, A. Nol. Kennemerstraatweg 20; belas- tingmerk In etui, J. Kwak, P. L. Takstr. 12; belastlngmerk in etui, W. v. d Vaart, v. <f. Woudestraat 79; blauwe pet, J. Deugd Bruin visstraat 22; portemonnale met Inhoud A. Visser, Fnldsen 80; oorknopje met pareltje, J. Oertenaar, Geesterslngel 16: rood klnder- schoentje. E. J. van Elburg. Vogelenzang 6; Mariabeeldje In kokertje. H. Hoek, Wester- weg 84; portemonnale met Inhoud. J. Bier man Oosterburgstraat 10; damestasch met -inbond, B. Molenaar, Overdlestraat 8: acte- tasch, juffr. van Dijk. Langestraat 42; be las tlngmerk, HH. Insing, Omval 25. Wanneer men weder in het berit is van T verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bur. van Politie. Altijd nog melkvervalsching De 63-iange melkveehouder Wilhelmus A. re Heiloo had verantwoording af (e leggen ter zake een do-ji hem op 31 Januati gepleegde melzvervaiscning, aangezien hij op dien dar cm aan den meiksiijter Stuvehng aldaar tnelk had afgeieverd, welke door toevoeging van water <n oru*^baarheid was verm.nderd. De meikcontroigur had een monster genomen en bij onderzoek bleek dat de vervaischmg bleet te oedragen een aantal deelen water op 100 deelen melk. Verdacnic erkende nederig 1 liter water te hebben gevoegd op pi.tn. 34 liter melk, natuuriirk me' uit weelde. Hu had dat feit 8 maal gepleegd. Eisch 350 boete of 60 dagen. Vonnis overeenkomstig eisch van den jongste onlusten in Peschawar de houding van een klein deel Indische troepen, nJ. de 2e en 18e compagnie van het Koninklijke Gar^wak-lnfanterle-reglment onbevredigend was. Het eene bataillon is naar Abbottabat gezonden, waar binnenkort een onderzoek zal worden ingesteld. Abbottabat is een militair garnizoen 1B het Pur.dschabgebled op 95 mijl afstand van Peschawar. Nadere bijzonderheden omtrent het ge beurde zijn te Londen niet bekend. Een knaap mishandeld De 18-jange kantoorbediende, Hilke B. te Enkhuizen, die op 30 Maart ztin i6-jangen stadgenoot van Doornik onthaalde op een 'ton'll in het gelaat, stond heden te dier zake («recht. Verdachte erkende het feit. De oorzaak jpoest gezocht worden in het on hebbelijk optreden van den mishandelde .egen het to-jang broertje van verdachte. De officier hield ter dege rekening met dit feit en vorderde dan ook slichts 1 boete of 1 dag. Vonnis overeenkomstig deze vordering. H. K- wonende alhier, m hoek Payglop van een auto 1 fdotsellng de straat over, waarbij hij door een auto van de fa. Appel werd overreden. Wonder boven wonder kwam de Jongen er zonder letsel af. Enkel zijn Jasje was iets beschadigd. De heer KI. Dik. vertegenwoordiger van de Gazelle-riJwlelen, exposeert in zijn winkel op het Rltsevoort een bijzonder rijwiel. Het betreft hier een opvouwbare transjxirt- flets. bijzonder geschikt voor bakkers en kruideniers. 1. Wanneer deze transportfiets opgevouwen is. hetgeen in een tijd van 2 mln. kan worden verricht, vraagt hij niet meer bergruimte dan een gewoon rijwiel, zoodat men door alle gangen of deuren kan passeeren. Voor zaken, die over weinig bergruimte be schikken. is deze uitvinding ongetwijfeld van zeer groote waarde. Wij vernemen, dat de collecte voor de slachtoffers van de overstroomingen In Zuid- FrankrlJk hier ter stede een bedrag heeft opgebracht van 184.— Nog een dergelijke comparant Ook de heer Dirk Je L., een sa-jang melk veehouder ie Koegras stond 'erecht ter zake aflevering van Ju.r toevoeging van water vcrvalschre meik aan den aj-jarigsa melk rijder Pieter Schouten te Helder, welke frauduleuze handeling hem neden voot den strairecmer oracui. Bedoelde melk was b-_srema voor de zuiveliaoriek „Hollandia”. Verdachte erkende he' emmerspoelse oil de voile meik te heooen gevoegd, riet onder zoek wees uu dat ook hier 11 deelen watei op de 100 aeeien melk waren aangetiofien- Eisch 50 boete o; 50 dagen. Vonnis conlorm dezen eisch. De veroordeelde nad geen be zwaren en betaalde direct. Zu. k een harmonie wordt siechts zelden waargenomen. Een Tesselsche dame mishandeld De 38-jarige Belgische arbeiaer Sebasrilan Leonardos bek, afkomstig uit Stel.em en wonende te Tessel, had zich te verantwoorden wegens mishandeling van zijn kos’.julfrouw. tnaj. Shgt. welke dame hij op 14 Maart mei de vuist bewerkte, haar op den grond wierp en aan de Jiaren trok. Een ruwe behandeling, die dubbel onaangenaam was, omdat de mishandelde 111 blijde verwachting verkeerde. De man van me. bligt, wien geen athleusche eigenschappen kunnen worden toegeschre ven, was bij de mishandeling aanwezig, doch kon tegen den iorsch gebouwden Belg met veei van beteea-ni' uitrichten. Laatst- gemelde oeweerde nu, dat hij verplicht was geweest zich <t verdedigen, aangezien met. Sligi hem aanviel, welke toelichting den politierechter geheel onaannemelijk toe scheen. Volgens den heer Slig, had verdachte Ziet1 tegenover zijn echtgenoote ten zeerste misdragen en was dit de oorzaak van hei cocflic'. Tegen den ongalanten Belg werd gevorderd f 60 boete of 60 dagen. Verdachte werd in Belgie meermalen veroordeeld en de Pol. rechter legde hem thans een geldboete van f 40 subsidair 40 dagen hechtenis op. Oplichting van asphaltpapier en golf platen De 35-jarige vischventer Pieter V. te Enkhuizen. ueed zich op 37 Aug. aldaar in «rijd met de waarheid voor als toekomstig hoenderparkhouder bij den winklier Willem v. Dok. Voorgevende op te 'reden namens zekeren heer Ubbels uit Oosthuizen, verzochi hij leverantie op crediet van een rol asphalt- papier en due gegolfde gegalvaniseerde platen, waardoor de heer v. Dok werd bewo gen, deze oestellihg aan Pieter, die heden terzake oplichting terecht stond, ai te geven. Verdachte nad inmiddels den benadeelde schadeioos gesteld. Het schijnt, dat verdachte ook ai rare practtjken had gebezigd om 35 kippen op crediet te rekomen. De heer Jan Ubbels. pluimveefokker te Oosthuizen, ver klaarde geenerlei opdracht aan verdachte te heooen gegeven. Deze heer haa wel aan Piet 35 kippen verkocht, waarvoor hij slechts 3 manden viscn en 10 guioen vergoeding kreeg, terwijl hei bedrag der schuld t 77 was. De officier hoewei toegevend, dat de zaak door de weinig posi.ieve nouding van getuige v. Dok met sterk stond, achtte echter nog bewijs genoeg ovet om veroordeeong te kunnen requireeren en Z.Ed. vorderde dientengevolge 7 dagen gevangenisstraf. De politierechter «telde echter ae zaak in handen van den reclaskeeringsamotenaar 'ot nader ondersoek. a6 Mei voortzetting der behandeling. Een bejaarde verdachte De 76-jarige. maar nog tameujk krasse en raptongige mej. Nee.tje K., huisvrouw van Jan S. te nieuwe Niedorp. stond terecht we gens grove be.eediging van de 33-jarige huis houdster Wilhelmina Gerardiru Biroi, welke dame zij op o Maan eenige bijzonder on- heooeujke woorden ongeschikt voor verdere publicatie had toegevoegd. De oude luffrouw beweerde nu, dat er „niks van an” was. Juftt. Biroi nad m'egendeei naar man uugescholden. De 17-jange met. Appeiman nad echter ook de oeleeutgenJe woorden gehoord, zooda' tnej. Neeltje met baai voortdurende protesten met vee< in haat voordeei opschoot. Gevor derd werd 1 10 ooete ot 10 dagen, waarop juffi. K verontwaardigd uitriep dat ze dan beter de ruiten kon stun gooien. 10 gulden, da: zou wat moois wezen 1 Het pruttelende vrouwtje werd daarop toi 1 7 boete 01 7 dagen veroordeeld. Nou. zei 'ulfr. Sm., dai kèn niet, hoor He' kostte nog eenige moeite haar ie beduiden, da' de zaa k hiermede als geëindigd kon worden beschouwd. In de op 28 April 1930 gehouden Jsarlijk- sch- Aitemeene Ve gadrnn? /an Aandeel houders werden de balans en winst- en ver liesrekening per 31 December 1929 goed gekeurd Het dividend over 1929 werd zocvze. voor de gewone als voor de preferente aandeelen brntaic öp 6 pet. Ir, mindering hierop hebben de preferente aandeelhouders in November 1929 reeds 3 pet ontvangen. De heer mr. H. A. van Nlerop, die als commissaris aan de beurt van aftreding was. werd als zoodanig herkozen. Het voorstel tot statutenwijziging werd aangehouden tot een op 12 Mei as. te hou den vergadering van aandeelhouders, daar het daarvoor bij de statuten vereischte be drag aan aandeelen niet vertegenwoordigd was. Een rijwiellantaarn ontvreemd De eerstverschijnende verdachte, de 31- j»rig» kfbeider. genaamd Jan Elendrik Schr.. geboren en wonend 'e Texel, had op 8 Octo ber de vrijheid genomen, een rijwiellantaarn. zich bevindend aan het rijwiel van den heer van Herwaarden, zich toe te eigenen, ten einde dit lichtapparaai lijdelijk zelf te ge bruiken. Toen hij echter niet kon achter halen aan wien de lantaarn toebehoofde. hak'e hu den Gordiaanschen knoop door en beschikte over rei voorwerp naar eigen eoed- vmden. Hij stond terecht ter zake diefstal, subsidiair verduistering, welk laatste feit de officier bewezen achtte en waarvoor werd gevorderd 3 maanden gev. vocrv aardelijk mei a laar proeftijd en opleggen van bijzon dere voorwaarden. Gehoord den reclassee- ringsambtenaar werd verdachte conform den eisch veroordeeld. Hij zaj onder toez.cht der R. K. reclasseenng worden gesteld. Concerten van het Stedelijk Muziekkorps gedurende MeiSeptember 1930 ZONDAG 11 Mei van 35 uur ZONDAG 25’ Mei van 3—5 ZONDAG 8 Juni van 35 uur ZONDAG 15 Juni van 810 uur WOENSDAG 25 Juni van 8lO uur ZONDAG 6 Juli van 8—10 uur WOENSDAG 16 Juli van 8—10 uur ZONDAG 27 Juli van uur ZONDAG 10 Augustus van 810 uur ZONDAG 24 Augustus van 35 uur ZONDAG 7 September van 35 uur ZONDAG 21 September van 35 uur Schoppen gevarieerd door slagen De 30-jange heer Simon M.. van oeroep koopman, voorheen te Helder, thans onder de gemeente Purmerend woonachtig, stond terecht wegens mishandeling van den 40- jarigcn metselaar Even Meeuwsen dien hij op 32 Maan te Juhanadorp alwaar Meeuwsen metselend was. had geschopt, hem op den grend gewerkt en «hem vervolgens in het gelaat had geslagen. De heer M. had een kwestie met een ande ren werkman, zekeren heer Gernt de Boer, waarmede Meeuwsen zich bemoeide, wat den verdachte niet welgevallig was. Tegen Simt n M. werd gevorderd, alleen wat betrof het slaan, f 25 boete of 35 dagen. Verdachte is bereids 5 maal veroordeeld. Uitspraak 10 boete of 10 dagen. Hij zal no; overwegen of het nuttig kan zijn, in tieroep re kernen. Gisteren herdacht de heer J. H. van der Tooren den dag. dat hij voor 40 jaar als drukker In dlen.t trad bjj de N.V. Boek- en Handelsarukkerij v.h. Herman Coster. Deze dag is voor den Jubilaris niet onopgemerkt voorbijgegaan. Den heer Van der Tooren werd gistermor gen aan zijn huis door den directeur, den heer C. Krak een bezoek gebracht, die een toespraakje hield en den jubilaris voor ge-' trouwen d enst een enveloppe met Inboud overhandigde. De chefs van de afdeelingen, de heeren W van der Snel en R. J. van Randwijk, boden namens hun respectievelijke afdeelingen een schilderij aan. Namens de redactie en administratie werd Sen bloemenmand aangebeden. De afdeellng Alkmaar van den Ned. Typo grafenbond schonk den Jubilaris eenige boek werken en de afd. Alkmaar van den Druk kerspatroonsbond bood hem een bloemstuk aan. Het feest werd verder in hulseliJken kring herdacht. AMSTERDAM, 29 April Naar wij van bevoegde zijde vernstnen. Is het resultaat der thans verkregen medewerking van de zijde der Ncd.-Indische thee-ondernemlngen. die ook reeds in 1929 in productie waren, dat in 1930 bijna 10 mllllcen Engelsche pon den minder zullen worden geproduceerd dan In 1929. Het is te verwachten, dat thans het beper- kingsplan ook in Brisch-Indië en Ceylon tot uitvoering komt, waartoe reeds de noodlge maatregelen zijn getroffen. Zondag IJ. werd In de parochie van Dommicus het zuveren jublie gevierd Let Genootschap „Eerbied in Gods Huis". Om half ei< ><„rd een H. M«s van dankbaar heid opgedragen, waarbij alle leden van het Genoou,c..ap tegenwoordig waien. Om 12 uur had in de Pastorie aan de Breedst.aat, een intieme receptie plaats. In bet byzijn van alle Paters en van de heeien H. ,,—na, u. van Dijk en J. Spruijt., leden van het Kerkbestuur, huldigde Pastoor Mlckllnghotf de acht leden van het Genoot, schap. „Zij verrichten” aldus ongeveer de Pastoor „een nederig werk, maar dat toch noodzakelijk is. Zy verr.chten een werk van surveillance, dat niet altijd de sympathie heelt van de personen, die tot de orde ge roepen worden. Zij verrichten een werk, dat maar zeiden naar waarde geschat worde. Daarom heef speker hen vandaag op een bijzondere nier willen huldigen, hopende, dat ZM lang me. dezelfde trouw en ijver hun werk voor het handhaven van den eerbied in huis mogen verrichten.” Spr. overhandigde daarna als huldeblijk eer enveloppe met inhoud. Des middags waren de leden van het Ge nootschap de gasten van Pastoor Mlckllng- hoff, terwijl zij des avonds In Intlemen kring het feest met een gezellig en avond be sloten. Gewetensgeld Bij den ontvanger der directe belastingen alhier. Is f 37.38 ingeko men wegens over vorige jaren te weinig be taalde belastingen. Gewetensgeld Bij den inspecteur der directe belastingen alhier, is f 3027.86 Inge komen en b(j den ontvanger f 28.95 wegens over vorige jaren te weinig betaalde hela». tingen. Stille Omgang De deelnemers aan den jaarljjkschen Omgang te Alkmaar zullen as. Zondag van het Schoolplein te Egmond- Einr.en jrer flets vertrekken om 3 uur, ter wijl de voetgangers om 2 uur bjj het raad huis moeten zijn. L. T. B. Voor de leden van den L. T. B. was een algemeer.e vergadering uitge schreven voor 26 April, deze is echter uit gesteld tot Maandag 5 Mei.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 5