KOFA ïaöWüia: DE I Nagekomen Kerklijsten ’t Gulden Vlies Hotel TWEEDE BLAD ZATERDAG 3 MEI 1930 PROVINCIAAL NIEUWS Zn. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE Kingsford Smith in Nederland Tornado ifi Nebraska U 12 steden verwoest 19 Mei de eerste Prinselijke corruptie HEILOO De gevaren langs ckn weg Gaat EERST naar Vraa&t staalboek 1 DAAR slaagt U ZEKER HEEREN-BAAJ Na afloop van den Stille Omgang in alle zalen gelegenheid voor Koffiedrinken. ENKHUIZEN TH. VAN DER KLEI ZAADMARKT 94 ENKHUIZEN NIEUWE NIEDORP MEDEMBLIK KOEDIJK BERGEN H EER-HUGO WAARD- f-HEEMSKERK EGMOND-BINNEN Ambsjubilé Burgemeester HOOGWOUD SCHAGEN ZWAAGDIJK UITGEEST ANNA PAULOWNA SCHAGEN LIMMEN BREEZAND Groote lammerenmarkten te Den Burg WARMENHUIZEN ZIJPE DEN HELDER H.H. Petrus en Paulus BLADZIJDE 1 Gouden huwelijksfeest I Uit den Raad van Castricum Een onsympathieke interpellatie za Dinsdag 6 10 Bruidegom en uur alle om Zuurbier en 12-jarig meisje gedood Anna den. den X Aki 10 uur dank- Joanna .Jacoba Maria Dor- i \tO-5Octrtr»>u vol- vergadering houtsplinters. evenal'. Raadsvergadering Dinsdag as des voor- mldags te 10 uur. zal eene openbare vergade- den raad dezer gemeente worden Kuiper, die eveneens hunne benoeming aan vaardden. Hierna volgde sluiting. Droge gashouder Naar wij vernemen, zal, met het oog op de gasvoorziening voor deze gemeente, onder de gemeente Heems kerk een droge gashouder worden gebouwd, waarvoor een stuk gronds zal worden aan gekocht. Gelukkige winnaar De heer F. Kieviet alhier, heeft het rijwiel gewonnen, dat uit geloofd was aan eene goede oplossing van een prijsraadsel, uitgeschreven door den rij wielhandelaar K. Schermer. Nicolaas Ina de Waard. •AG, Uit dankbaarheid, half 8 uur Mei a.s. herdenkt het echtpaar J. ScholtenP. Bakkum, wonende te Graft, zijn gouden huwelijksfeest. ring van gehouden. DONDERDAG. Reijer Boersen. VRIJDAG, gezongen Maandstond Gerrit Snéeker. ZATERDAG. Maandstond Jacoba Stam Beems ter boer. TUBBERGEN, 2 Mei Gisteravond is het 12-jarig dochtertje uit het gezip O. terwijl zij uit de aan de Oranjestraat ge legen woning kwam loopen. onder een juist passeerenden luxe-auto geraakt en op slag gedood. Den chauffeur treft geen schuld. aan den laatste ECHTE FRIESCHE PR l-J gevoerd, mogelijke Lajbi: 7 ïAAAAAAAAAAAAAJ Hierna volgde het verslag van den afge- v8' rdigde naar de vorige algemeene verga dering. Betreffende den Stillen Omgang in Alk maar op Zondag 4 Mei a.s. dienen de le den te onthouden, dat om kwart over twee wordt afgereden van „De Lindeboom". Om kwart voor vier moeten de deelnemers pre sent zijn in Alkmaar, waar om 4 uur de Omgang begint. Om kwart voor 5 wordt voor den Rijwielbond de H. Mis opgedragen in de Sint Josephkerk aan den Singel. Tot afgevaardigde naar de volgende alge meene vergadering op Zondag 15 Juni as in het Retraitenhuis te Bergen wordt geko zen P Zomerdijk. Plaatsvervanger de heer F. Legdeur. Op deze vergadering, die tevens een feestvergadertng is ter gelegenheid van de inwijding van het bondsvaandel, wor den alle leden ultgenoodlgd. Na de rondvraag sprak de geestelijke lei der nog een woord van dank en aanznoe- dhrtr-r. Toen de vergadering gesloten was. gaven zich reeds dertig leden op tot deel neming aan den Stillen Omgang te Alk maar. ZONDAG. 7 uur Maartje Bakker-Brand- sen; 9 uur Parochie. MAANDAG, half 8 Sebast. Ooterman en Joanna Reus. DINSDAG, half 8 Theodora Metiersde Vries. WOENSDAG, half 8 overt, fam. Appelman de Vries. DONDERDAG, Bruid. VRIJDAG, half 8 Theod. Buitenhof. ZATERDAG, half 8 Maria de Vries. Heden onder de H.H. Missen collecte voor het Gesticht De Goede Herder; 5 uur Lof. MAANDAG. 7 uur Jongens-Congr. DINSDAG en Donderdag Lof met Rozen hoedje. ZATERDAG, 5 uur biechtgelegenheid. As. ZONDAG de H.H. Missen om 7 uur, half 8 en 10 uur. Ook Klokken en Pendules is het goedkoopste adres Harue Donderdag-avond was een ver gadering belegd, om’ de verdere plannen voor de oprichting van een afdeellng voor Politienieuws Aangifte werd gedaan door een bewoner van de Paulus Potterstraat dat diens huis werd beschadigd door een vracht auto, proces-verbaal werd opgemaakt tegen J. B. van Andijk wegens het zonder noodzaak links van den weg rijden. 'V V VIV V V V V V V v Brand Donderdagmiddag .ongeveer 4 uur, is door onbekende oorzaak brand uit gebroken in het pand van den heer Vrede aan de Sliksteeg. terwijl mede het aangren zend woonhuis van den koopman A. Ver- hage grootendeels verbrandde. De vroegere premier, prins Firooz Nozrat Eddowleh, die voor het gerecht was gedaagd, is schuldig bevonden aan corruptie, wegens het in ontvangst nemen van 387 pond ster ling en deswege veroordeeld tot vier maan den gevangenisstraf en 1100 pond boete, benevens verval van politieke rechten. O. Maes. voorzitter; J. Lieftlng secretaris; J. de Goede. 2de secretaris; Apeldoorn Wzn. 1ste penningmeester; Klaver. 2de penningmeester. Op het terrein aan den I' weid reeds geregeld gespeeld, oefenwedstrijd zal gehouden Zondag 4 Mei. 's middags half twee. Aan eenige leden werd opdracht gegeven, donateurs aan te werven. Na nog eenige besprekingen sloot d^Voor- zltter deze prettige en welgeslaagde vergade ring. Goed afgeloopen Een dochtertje van den heer L. de Haan wilde zich eenlgszins haastig aan boord begeven op het schip van haar vader, waardoor zjj het ongeluk had van af de loopplank In de diepe Bui tenhaven te vallen. Daar dit gelukkig werd opgemerkt door bewoners der haven, slaag de de heer Engel er nog bijtijds in, het meis je te redden. Benoemd De heer J. Janson alhier is benoemd tot koster der R. K. parochiekerk te Nlbblxwoud. Aangehouden Door den gemeente-veld- wachter alhier is een persoon uit Petten aangehouden, verdacht van niet nader te noemen handelingen met een klein meisje. De verdachte is naar het Huis van Be waring overgebracht. Gegund. De bouw van de nieuwe R. K. Jongensschool alhier is gegund aan den leagsten inschrijver, den heer G. Kabel, te Castricum voor f 28.400.—. Toone el Als slot van het winterseizoen, biedt de ontspanningscommissie te Heer <Iu- gowaard-Noord den laatsten tooneel-avond aan, met medewerking van een damestooneel en het bekende heerentooneel „Plus XI.” Waar de vorige uitvoeringen op hoog peil stonden en ..Pius XI" hiermede de sympathie der burgerij heeft' verworven, vertrouwen wij dat de commissie zich wederom mag vleien met de belangstelling en steun der parochia nen en belangstellenden. Voor bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. Plannen voor een Oceaan vlucht? AMSTERDAM, 2 Mei De beroemde Australische Oceaanvlieger Kingsford Smith, zal Zaterdagavond of Zondagmorgen per ss. JStatendam” van de HollandAmerika- lijn te Rotterdam aankomen. Hij brengt een bezoek aan de Fokkerfabrie. ken te Amsterdam, waar hij zijn befaamde 3-motorige „Southern Cross", die hem over den Stillen Oceaan heeft gebracht, en vele andere groote vluchten mogelUk heeft ge maakt. komt afhalen. Het vliegtuig is in de Fokkerfabriek geheet nagezien en ziet er’ weer als nieuw uit. Naar verluidt, zou Kingsford Smith het plan koesteren binnenkort een Oceaanvlucht van Oost naar West over de zoo moeilijke noordelijke route te maken. Gemeentebode Naar wij vernemen, zal de heer P. Henneman met ingang van 1 Juni as. weder zijn functie als gemeente bode aanvaarden en is aan den hulpbode, den heer P. Koopman, als zoodanig ontslag aangezegd tegen denzelfden datum. Zooals bekend, kon de heer Henneman vanaf Augustus 1929 geen werkzaamheden verrichten door een hem overkomen onge val. Thans is hij zoo goed als hersteld. Burgemeester en Wethouders van Alk maar brengen ter algemeene kennis, dat on der dagteekening van 1 Mei j.l. op de lijst van instellingen van weldadigheid, bedoeld In artikel 3 der Armenwet is geplaatst de Commissie voor Maatschappelijk l^erk van de Victorie Loge nr. 50 der Independant Order of Odd Fellows alhier. Alkmaar. 2 Mei 1930, Burg, en Weth.v. Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Rijwielpad Door de RUwielpadvereeni- ging .Jfoord-Kennemerland" is een verzoek ®An den Raad gericht om subsidie ad 3000 tol de kosten van aanleg van een rijwielpad jKf Heiloo naar Egmond aan den Hoef. Dit rijwielpad zou komendwars door de weilanden, waardoor een ruim 4 K M kor tere verbindingsweg tusschen genoemde dor pen zou tot stand komen. Voorts ligt het in de bedoeling van ge melde vereeniglng langs het pad eenige be planting aan te brengen, wat zeer w«hr- ■chjjniijk ook gebruikmaking van deze route Stille Omgang AlkmaarJ Men verzoekt ons te willen mededeelen dat het uur van vertrek der deelnemers aan den Stillen Om- gang te Alkmaar bepaald is op kwart voor drie van af de R.K. Kerkebuurt. WIJ hopen dat weder zeer velen uit Heiloo •an dezen omgang zullen deelnemen. De zes groot£''HCiiuiie»«u*markten worden .te Den Burg, Texel, gehouden op 19, 26 Mei 2, 9, 16 en 23 Juni a.s. In het dorp Tekamfch werden drie perso nen door een wervelwind gedood en honderd gewond. De tornado liet een ernstig spoor van ver woesting na. Twaalf steden en het dorp Pender, dat een bevolking heeft van 1000 inwoners, zijn, naar gemeld wordt, volkomen verwoest. De voorbereiding voor de feestelijkheden ter gelegenheid van het 25-jarig ambtjjubilé van onzen Burgemeester Jhr. N. van Foreest op 1 Juli a.s. begint een vasten vorm aan te nemen. Het feestcomité, hetwelk bestaat uit 27 leden, heeft in zijn laatste vergadering een programma vastgesteld voor welker onder deden de volgende saib-commissies zijn be noemd. Voor de kinde?fqesten 'ktnderhulde en kinderwedstrijden) de dames mevr. Steen en mevr. Mossel-Klomp en de herren K. Heijt. W. Farms, H. Suk en J. H. Dumans. Voor een bloemencorso, gecombineerd met reclame-optocht de heeren J. v. Gemeren, J. Rus, J. L. Groot, J. F. Vroom. M. J. Roovers.d Th. Rozing en P. J. Schotvanger. Men gelieve zich voor deelname ten spoe digste bij één dezer heeren aan te melden. Voor zang en muziek de heeren Adr. Groot, P. Hoetjes, R. Kuiper. G. Hellinga, K. Veldkamp, N. Ursem. In het Eere-comité hebben zitting geno men de EE. Heeren geestelijken Pastoor A. J. M. van Meeuwen en Ds. Eilerls de Haan de heeren Doctoren L. Hoekstra, I. Cohen en J. A. J. Barnhoorn de wethouders Maas- Geesteranus de oud-wethouder C. Bakker •n de gemeente-secretaris Bruul. De verdere uitwerking van het programma til op de eerstvolgende bijeenkomst geschie- Noordvelderweg De eerste worden op de vergunning voor den feestavond te weige ren of in'te trekken. De vraag zou voor hem niet rijn, wie er feest vierde, maar onder ^elke omstandigheden en op welke wijze feest werd gevierd. Als wij een overzicht zouden willen geven via het hierboven gegeven debat en de hou- -- - wU Burgerlijke Stand van 1—30 April 1930 Geboren: Thames Theodorus, z. van D. Dam en A op den Kelder Margaretha Maria, d. van K. Groot en M. Slot Johannes Petrus, z. van A. J. van Diepen en N. Klaver Hendrik, z. van J. Buys en G. Bakker. Ovarleden: Cornells Pijper, 73 j., man van Heinoutje Wonder Trijntje Bakker, 60 j., vrouw van Johannes Wagemaker Reln- dert Schekkennan. 76 jaar, weduwnaar van Antje Pais Geertje Rol, 62 jaar, weduwe van Albert Zweet (overleden te Midwoud). Ondertrquwd: Simon Rinkel, 24 jaar en Catharina Maria Groen, 21 jaar Simon Groot, 31 jaar en Trijntje Jongkind, 22 jaar; te Heerhugowaard Jacob Kaijer, 25 jaar, te Rotterdam, onlangs alhier en Lucia Bes, 24 jaar, te Heerhugowaard, onlangs te Rotten dam Theodorus Cornells van Diepen, 23 jaar en Anna Mooi), 23 jaar, te Abbekerk Hark Bood, 31 jaar en Nelljj Maria Spaans. 22 jaar, te Harenkarspel Jan Besseling. 27 jaar en Margaretha Geertruida Quant. 28 ajar, te Zwaag Wilhelmus Antonlus van Duin. 23 jaar te Wervershoof en Maria Wil helmina Beers, 23 j. Jacob Koopman, 26 j-, te Alkmaar en Antje Davids, 26 j.. te Alkm aar. onlangs alhier Simon Besseling. 23 jaar en Maria de Boer. 22 jaar Jelle Faber, 29 jaar, onlangs te Barsingerhom en Anna Jongejan, 27 jaar te Anna Paulowna Johannes Groot, 46 jaar. te Wervershoof en Maartje Bakker, weduwe van Petrus Dol, 53 jaar Jacobus Dol, 28 Jaar en Marga retha Afra Boots, 24 jaar té Zijpe. Getrouwd: Simon Rinkel, 24 jaar en Ca tharina Maria Groen, 21 jaar Simon Groot, 31 jaar en Trijntje Jongkind, 22 jaar, te Heerhugowaard Jacob Kaijer, 25 jaar, te Rotterdam en Lucia Bes, 24 jaar, te Heer hugowaard Theodorus Cornells van lAe- pen, 23 jaar en Anna Mooij. 23 jaar te Abbekerk Hark Bood. 31 jaar en Nelljj Mana Spaans. 22 jaar. te. Jjprenkarspel. Bevolking Vertrokken en ingekomen per- Barten en gezin. N.H., van Aardswoud E 45 naar Oude-Nledorp; Maartje Glas, N. H., van Gouwe H 34 naar Schoorl; Hark Bood. N. H., van Aardswoud, Zeebuurt G 16, pel; Antje Davids, N.H., van Langereis A 41 naar Alkmaar, Om val; Cornelia Korver, N.H., van van Aardswoud. Zeebuurt G 16, naar Avenhorn; Simon Rinkel, RK, van Weere 21 naar Wognum: Catharina Ma ria Groen, RJC., van Langereis A 2 naar om* de verdere de oprichting van een afdeeling de drie Egmonden ten uitvoer te leggen. Daar echter de belangstelling niet doende was. werd besloten de uit te stellen en meer persoonlijke propa ganda te maken. Daarna zal dan een nieu we bijeenkomst worden opgeroepen. ZONDAG. 7 uur Parochie; baarheid bij het 25-jarig bestaan R.K. Coop. Leenbank. MAANDAG, beck-Boersen DINSDAG, uit dankbaarheid. WOENSDAG, half 10 Bruid en Bruide gom. Electriciteitsbedrjjf Bü het gemeente bestuur is een aanbod binnengekomen van het Provinciaal Electri<tettsbedrijf van N.- Holland tot overname van het Gemeentelijk Electriclteitsbedrijf. Ongeval Alhier had een ongeval plaats, dat bijzonder goed afliep. Een voerman bracht met een met twee paarden bespan nen wagen, waarachter nog een kleiner wagentje, een vracht verhuisgoed weg. On derweg overviel hem de duisternis, waarom hij bij een onz»r Ingezetenen stilhield om een lantaarn te vragen. Hij stond voor de paarden, toen op eens een two-seater op hem aanstoof. De man wist zich nog In veiligheid te brengen, doch de auto kwam tusschen de paarden terecht, die zich er op werkten. Men kan wel begrijpen, dat er van de carosserle van dit voertuig niet veel overbleef. De grond was bezaaid met glas en houtsplinters. doch de chauffeur was ongedeerd, evenal'. de motor, zoodat hij met zijn gehavend voertuig zijn reis voort zette. De voerman stond geheel rechts aan den weg. zoedat bij het in acht nemen der verkeersregelen het ongeval voorkomen zou zijn. Onderhands verkocht Door den heer A Comelisse Jbzn. alhier, is een perceel bouw terrein aan den Middenweg onderhands verkocht aan den heer Ger. Willemse Gzn., alhier. De Burgemeester van Castricum had de fijngevoeligheid om in zijn gemeente, ge durende de dagen, dat het stoffelijk over schot van den Zeereêrw. Heer Pastoor Th. j C. Engering. die ruim 21 jaar^zijn zegen- rijken arbeid ter plaatse uitoefende, boven sarde stond, de verleende vergunningen tot bet geven van uitvoeringen met dansmuziek Wi te trekken. In de Donderdagavond gehouden raads vergadering is‘ de burgemeester hierover door de leden der soclaal-democratische- en het lid der vrij zinnig-democratische raads fractie geïnterpelleerd en zijn houding als ontoelaatbaar gelaakt. De vertegenwoordigers der 8. D. A. P. za gen kans de zaak zoo hoog op te schroeven -n -- --- j gemeentebestuur toestemming Wognum; Jacob K00U en vrouw, N.H., van Langereis A 40 naar Alkmaar. Heilooer- dijk; Hillebrand Konijn en gezin. RK.. van Pade B 4 naar Spanbroek; Klaas Singer en gezin, NU., van Aardswoud E 57 naar Nib- blxwoud; Meint de Jong en gezin, N.H., van Kerkelaan C 2 naar T^tkerksteradeel Simon Bos en gezin. R.,K., 'van Pade B 18 naar Berkhout; Fokke van der Meu- len, RK., van Gouwe H 32 naar Ooststel- lingwerf; Cornells Frederlcus Imming en gezin, R.K., van Moordend D 86 naar Ur sem; Teunis Baas. NU., van Haalem naar Langereis A 54; Johan Visser en gezift. NB., van Schagen naar Aardswoud E 45; Pieter Grootewal. NB., van Llmmen naar Pade B 22; Wietske Luik, N H.. vkn Nieuwe Niedorp naar Gouwe H 65; Paulus Simon Deken, R Kvan Voorhout naar Noord- end D 66; Trijntje Jongkind. R. K., van Heer-Hugowaard naar Pade B 18. Coöperatieve Boerenleenbank Onder lei ding van den heer P Klant had Woensdag ten lokale van den heer Slikker de algemeene vergadering plaats van de Coöperatieve Boe renleenbank, alhier. De heer Klant opende de vergadering en heette de aanwezigen hartelijk welkom, be sprak nog even het ongunstige afgeloopen Jaar in het tuinbouwbedrijf en hoopte op be tere toekomst. De bank echter heeft hiervan nog geen onaangename gevolgen ondervon den wat te danken is aan 1928. De notulen der vorige algemeene vergade ring worden zonder aanmerking onder dank zegging goedgekeurd. De finaneieele commissie R. v. T. brengt bij monde van den heer Pubink verslag uit. Alles was In de beste orde bevonden. Spr. sprak met genoegen over de prettige samen werking met het bestuur en hoopte dat het op deze wijze mag blijven voortgaan. Uit het verslag van het bestuur bleek, dat door het bestuur 15 maal was vergaderd en 3 maal met den Raad van Toezicht. Tweemaal waren boeken en bescheiden door de inspectie onderzocht en in orde be vonden. De vereeniging telde op 31 Dec. 1929 122 leden. Hierna volgde rekening en verantwoording van den kassier. bleek f 86 532.66 dat aan spaargelden was terugbetaald werd Onderhands verkocht Door het kerkbe stuur der parochie O. L. V. Praesentatie Is aangekocht het woonhuis, staande naast de kerk. Eigenaar was de heer A. v. d. Berg Gz. Personalia P. van Veen, fitter bij het Waterleidingbedrijf, alhier, gaat naar Zaan dam. terwijl te Schagen geplaatst wordt J. Kolkman van Zaandam. Hieruit ontvangen f 92.456.43. Terugbetaalde voorschotten van de leden f 16.085, gegeven voorschotten aan de leden f 7.900, Ontvangen in loopende rekening f 112.727 15 uitgegeven f 104271.51, ontvan gen rente van voorschotten f 4.113.44, in loo pende rekening f 2.489.12, uitgaven rente aan spaargelden f 4.731.03, in loopende rekening f 968 95. de winst bedroeg f 855.38. Dit be drag zal aan de reserve worden toegevoegd cn is nu gestegen tot f 9.164.87. De rente over 1929 was voor spaargelden 4 pCt. en voor voorschotten 5J4 pCt. Door het bestuur werd besloten, den rente voet voor beide met K pCt. te verlagen, wat door de vergadering met applaus werd beantwoord. De voorzitter dankt den kassier voor zijn keurig uitgebracht verslag en hoopt dat hij zich nog vele jaren voor de bank zal geven. Bij de thans volgende verkiezing wordt herkozen tot lid van het bestuur, de heer Jb. de Groot en tot lid van den Raad van Toezicht de heer A. Kroon, belden met bijna algemeene stemmen. Genoemde herkozenen namen hun benoeming aan en dankten de vergadering voor het vertrouwen. Tot plaatsvervangende bestuursleden wer den herkoeen de heeren S. G. Rtjpma en J. door de Almaarders zal bevorderen. Indien de'gemeente de aangevraagde sub sidie verleent, zou onmiddellijk met den aanleg worden aangevangen en zou dit pad reeds vóór het as. vacantie-seizoen gereed zijn. In verband hiermede werd tevens aan het -Lj gevraagd tot het leggen van een brug over de Egmonder- binnen vaart. Gemeenteraad Maandagavond 8 uur komt de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat de volgende punten: Voorstel subsidie f 100 aan de Burger wacht over 1929. Vaststellen Vermenigvuldigingscijfer Gem. Inkomstenbelasting 19301931 op 1.2. Voorstel subsidie aan het Burg. Armestuur groot f 1350, voor het voldoen van vorderin gen over 1929. Vaststellen rekening en balans G.E.B. over 1929. Vaststellen pensioensgrondslag burg., secr. en ontvanger. Vaststellen wijziging bouwverordening. Voorstel tot het verieenen voor een be drag van f 7020, om de Landarbelders- stichtlng voor den aankoop van 2 plaatsjes voor J. Th. Hageman en J. Nfetselaar. Wijziging besluit grond verkoop aan Ned. Spoorweg. Voorstel wijziging melkbesluit. Vaststelling voorschot van de R.K. Bijz. schooL Adres J. Kimman e.a. tot aansluiting hunner perceelen aan de Waterleiding. Voorstel tot het doen leggen van 2 onder- grondsche kabels langs den Rijksweg voor het G.E B. Burg. Stand Geboren Willem Jozef, z. van Willem Noom en Adriana Groen. Jan, z. van Karei Tromp en van Johanna Witte brood. Getrouwd: Cornells Gzal en Geertruida Maria Brantjes. Martinus Blokdijk en Aga tha Margaretha Groen. Overleden: Cornells Dekker, echtgen. van Elisabeth Johanna Georgina Riesenbeck, oud 34 jaar. Parochie St. Joannes de Evangelist. ZONDAG, 4 Mei. De Heilige Communie wordt uitgereikt om kwart voor 7, kwart over 7 en onder de H- Mis van half 8, welke zal worden opgedragen ter eere van St. Jo seph. De Hoogmis om half 10 voor ons aller geestelijke en tijdelijke belangen. Epistel: „Want gjj allen waart als dwalende scha pen." Evangelie: „Ik ben de goede Herder." Heden de bijzondere collecte voor onze ar men en behoeftigen. welke bijzonder wordt aanbevolen. Om 7 uur Lof ter eere van het H. Hart van Jezus. De H. Mis is door de week om 8 uur en wel voor de volgende intenties: MAANDAG, voor Petrus Neuvel. DINSDAG, voor zegen over een onderne ming. WOENSDAG.' om half 10 voor Bruidegom en Bruid. Vooraf Venl Creator. DONDERDAG, uit dankbaarheid en her denking van een 12"i-Jarige echtvereeniging VRIJDAG, voor Adrianus Bierman. ZATERDAG, ter eere van de H. There sia en St. Joseph. ZONDAG, om 7 uur voor de overleden fa milie Schenkels-Koopman. Vriendelijk worden de ouders der as. Com municantjes verzocht voor de doopbewijzen der kinderen te zorgen Bevolking Ingekomen: Jan Bas en gezin <3 pers. Wimmenum 294d van Egmond aan Zee; Barteld, Lageweg en gezin (4 pern.), Egm. meer 391 van Winkel; Catharina Boen- dermaker, Egtnb. 23 van Castricum; Wed. F. A. Franse en gezin (4 pers.) Egm. a. d. Hoef 232 van Egmond aan Zee; Wed. Jn. Blom, Wimmenum 419 van BergschenhoekMar garetha Boendermaker, Egmb. van Castri cum. Vertrokken: Cornells Mooy, Schevenlngen, Geversdeynootweg 154; Willem A. Jager en gezin <3 pers.) Weesp, Heerenstraat la; Pie ter Kuiper, Alkmaar. Fabrieksweg 3; Jan Bakker en gezin (5 pers.) Bergen, Dorp straat 69 Burgerlijke Stand Geboren: 7 April: Cornells Petrus, z. van Petrus de Goede en Catharina de Waard 10 April: Cornells Theodorus, z. van Balthazar de Winter en Cornelia van Egmond Anna Margaretha Maria, d. van Petrus Johannes Zonneveld en Marla Cornelia Schotvanger 17 April: Jacobus Johannes, z. van Petrus Bras en Marla Agatha Zonneveld 27 April: Ma- rinus, z. van Fllippus Zwart en •Trijntje Zwaan. Ondertrouwd: 4 April: Jacobus Brons van Egmond aan Zee en Catharina Wilhelmina Mollevanger 11 April: Johannes Over pelt en Elisabeth Catharina Melker 17 April: Anton Hof en Maria Geertruida Stuifbergen 24 April: Simon Schilder van Alkmaar en Anna Bentveld Gerardus Bos van Castricum en Bentveld Gerardus Pe trus Tromp van Uitgeest en Catharina Boendermaker Te Den Haag: Cornells Miendenis, en Cornelia Elisabeth Kuipers te 'sGraaenh-v -ssion SHRD CM WFCM YW ’s-Gravenhage. Getrouwd: Ï6 April: Adriaan Dekker en Klara Amalie Radermacher. RUwielclub „Sint Jozef” Donderdag 1 Mei vergaderde de R.K. Rjjwielclub „St. Jozef" in het lokaal van G. J. Mosch. Na de opening heette de voorzitter van harte welkom den Weleerw. Kapelaan, die zoo bereidwillig was geweest, het geestelijk leiderschap van de club op zich te nemen. De notulen werdén onveranderd goedge keurd. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat door de afdeeling 2 obligaties waren geno men van het Bondsvaandel en dat een draagriem van het vaandel werd vermist. Opsporing werd veraocht. 11 Voetbal Donderdagavond vergaderde de E. S. V. in het Patronaat Nadat de heer Maas als voorloopig voorzitter de zeer talrij ke aanwezigen het welkom had toegeroepen, werd direct overgegaan tot het kiezen van een definitief bestuur. Gekozen werden: Ch. Jacz. 1ste O. C. Burgerlijke Stand van 25 April tot en met 1 Mei 1930 Ondertrouwd: Jacob Bobel- dijk, 26 jaar, te Sint Pancras en Catharina Alida Bellis, 23 jaar. Jan van der Ham, 23 jaar, te St. Maarten en Pletertje Bellis, 20 jaar. Jan Noorman, 23 jaar, manufacturier en Maria Catharina Schermer, 19 jaar. Getrouwd: Gerrit van Dompselaar, 23 jaar, ta Anna Paulowna en Dleuwertje Blaauboer, 34 Jaar. Arte Basten, 24 jaar, te St. Maarten en Elisabeth Christina Kos, 23 Jaar. Jan Arie Eriks, 22 Jaar, te Den Helder en Neeltje Delver, 22 Jaar. Dirk Blaauboer, 24 jaar en Jacoba Jeannette de Graaf, 20 jaar. Gerardus Veldman. 27 jaar, te Den Helder en Marla Johanna Schilder, 25 Jaar. Gerrit de Boer, 20 jaar en Dleuwertje Maria Eriks. 20 jaar. Klaas Nottelman, 25 jaar, te St. Maarten en Cornelia Doom, 21 jaar. Arie Korff, 26 jaar, te Winkel en Maartje Struijf, 23 jaar. Jacob Wartenhorst, 31 jaar, te Harenkarspel en Maartje Doom. 23 jaar. Overleden: Maartje Mulder, 89 jaar. we duwe van Maarten Schrieken. Neeltje Veu- ger, 65 jaar, echtgenoote van Gerrit Veu- ger. ZONDAG. 7 uur Adrianus en Jacoba van Weenen, half 10 parochie, 2 uur Vespers en daarna vergadering van de 3de Orde, waar in twee nieuwe bestuursleden zullen ge kozen worden. Dagelijks wordt in de Meimaand half acht het rozenhoedje gebeden. MAANDAG gez. Requiemngis voor Theo dora DlrksonRanzfjn, als lid van de 3de Orde. DINSDAG, gez. Requiemmis voor de wed. KoolLevering als lid van de 3de Orde. WOENSDAG, Feest van dan H. Joseph, gez. H. Mis voor Wilhelmus Swart. 3 uur uitstelling van het H. Sacrament. Aanbid ding tot het.Lof. Half acht Lof DONDERDAG, Wllhel VRI. Lof. ZATERDAG, Joanna ZentveldKlever- laan. Van 45 uui*biechten voor de kinde ren; van 58 uur biechten voor de overigen. Elder, wordt gelezen: MAANDAG; Lucia Valkering en echt- geftoote. DINSDAG: overleden familie Leek. WOENSDAG: Cornells Zuurbier. DONDERDAGPetrus Groen, Mefjne en Maria Zonneveld. VRIJDAG: Margaretha van DamBaart ZATERDAG: Anna Leek. Burgerlijke StandApril 1930. Geboren Wilhelmifu Theresia, d. v, J. Jong en M. Schilder; Margaretha Alida, d. v. J. W. Beers en A. MooijAlida Marga retha, d. v. J. Leek en A. Noordstrand; Johannes Dirk, z. v. P. de Vries en G. v. d. Meer; Wijnand, z. v. J. Bes en M. T. Rood; Eva Anna Magdelena, d. v. J. Schouten en L. Schilder; Gerardus Jacobus, z. v. J. G. Kraakman en N. Jong: Alke, d. v. G. Hil- vers en W. Vlaar; Catharina Geertruida, d. v. P. Appelman en VC. Bui;s; Jitske, d. v. Sipke Dijkstra en Wikje v. d. Meer; Nico laas Johannes, z. v. P. Mooij en Ursula E. Ou de man; Jacöba, d. v. P. de Boer en Jo hanna Schilder; Jansje, d. v. Jacob Berkhout en Niesie de Boer; Cornelis Adrianus. z. v. H. Rood en Cornelia Wester. Ondertrouwd: Simon Groot, 31 jr.. Hoog woud en T. Jongkind, ai jr.; Jac. Kaijer, 25 ir., Rotterdam en L. Bes, 24 jr.; J. M. Klaver, ai jr-, Spanbroek en C. M. Borst, 23 ir.; C. Koppes, 27 jr., Ursurn en D. De lis, 26 jr. M. Borst 25 jr.. Oude Niedorpen A. C. v. Langen, 21 jr.; M. Groot, 26 jr-, en J. A. Oudhuis, 24 jr.: N. W. de Koning, 23 jr., en M. G. Vreeker, 22 jr.; H. Reijne, 21 jr.. en Anth. v. Slooten. 24 ir.; Adr. Anth. Loos, 22 jr-, en M. Dekker, 22 ir.; G. Ap pelman, 39 jr., en M. Tromp, 37 ir.; J. Peters, 25 ir., Zuid-Scharwoude en M. Visser, 18 jr.; J. de Boer, 39 jr., en Jac. Cath. Sijs, 20 jr.; C. Dekker. 24 jr-, Haren karspel en Divera v. Schagen, 24 ir.; J. Beers, 26 jr., en Anna Tamis, 25 jaar. Getrouwd: C. Dijkshoorn en A. Oost- meijer; J. M. Klaver en C. M. Borst; M. Bors* en A. C. v. Langen; C. Koppels en D. Delis; S. Groot en T. Jongkind; J. Kaijer en L. Bes. Overleden Pietertje Groot, echtg. v. C. Slot, 55 jr.; Pieter Groot, 3 mnd., z. v. P. Groot en M. N. Dekker; Cortielis Maria Haaker, 7 mnd., z. v. P. J. Haaker en C. Zoon; Cornelis Berkhout, 7a jr., echtgen. v. P. Borst. dat zij liefst een vijftal vragen burgemeester stelden, waarvan de wel zeef merkwaardig is, n.l. of de burge meester, indien het stoffelijk overschot van den heer Pastoor op 1 Mei boven aarde zou hebben gestaan, hij dan ook de feestviering yan de S. D. A. P zou hebben verboden? De burgemeester beantwoordde onverplicht ook deze vraag, met de mededeellng, dat In dien op 1 Mei het stoffelijk overschot van den h^cj» Pastoor boven aarde zou hebben gestaamwi de S. D. A. P. haar feestavond zou vieren met dansmuziek, waarvan de tonen verre zouden klinken buiten de zaal en waarvan een groot deel der bevolking onder die omstandigheden aanstoot zou ne men. hij dan ook’ niet geaarzeld zou hebben na juist was, dat hij de 1 Mel-viering op zulk een wijze in debat moest brengen, als is geschied, mogen wU betwijfelen. Trouwens in zijn algemeenheid is de vraag ook niet door den burgemeester beantwoord als de heer Schipper heeft naar voren ge bracht. HU, de burgemeester heeft uitdrukkelUk verklaard, dat een feestavond, zonder meer zeker niet zou zUn verboden, maar wel op de wijze, waarop die zou worden gehou den. WU voor ons hebben den indruk als op 1 Mei het stoffelUk overschot van den Pas toor boven aarde stond en de S. D. A. p. was gevraagd geworden om geen karakter aan dat feest te geven, als b v. het geven van 1 dans- en jazzbandmuzlek, zeker de S. D. op In het bestuur vroeg of de zou handelen als hier hU A. P. zoo fUngevoelig zou zUn geweest, het verzoek van den burgemeester direct te gaan. Toen lJurgemeester ook zoo een nlet-kathollek zou zUn gestorven, onder de gegeven omstandigheden eenzelfde besluit zou hebben genomen. De heer Aukes heeft zich gestooten aan de manier en gaat dus blUkbaar wel mede met de handeling. Over de manier is te praten, maar dat het bestuur niet is ge vraagd geworden bij den burgemeester te komen is onjuist. Onsympathiek deed de houding van den heer Hellinga aan. Een ouderavond voor het Patronaat Is geen feestvieren. terwUl feestelijk vertoon direct is stop gezeb geven ding van den burgemeester, dan zouden hieromtrent willen zeggen: Dat de burgemeester geen bespreking met het bestuur der betrokken vereeniging heeft -is onjuist. Het bestuur had alle bezwaren tegen het niet laten doorgaan van den avond De burgemeester heeft het hem wel degelUk gevraagd. De heer Schipper heeft nu wel zUn interpellatie in algemeene lUnen gehouden, maar of het

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 5