Burgerlijke Stand Alkmaar I Grafkransen, Grafdoozen, Graflinten IJspeert’s IJzermagazijn TWEEDE BT AD BLADZIJDE 1 STADSNIEUWS De van nieuwe 'Aanrijdingen VOORRAAD RUIME Pastoor G. van Oostwaard LANDBOUW EN VEETEELT Drentsch Landbouwgenootschap Ernstige aanrijding MARKTNIEUWS Vechtpartij Verdronken Kist boter vermist De Alkmaarsche Kegelbond Een echte hals Waar is dit? PROVINCIAAL NIEUWS pastoor Castricutn RITSEVOORT ALKMAAR OUDE NIEDORP HEER-HUGOWAARD De buitengewone algemeene verga ring van den Katholieken Neder- schen Boeren- en Tuindersbond Postdui ven vereeniging „Steeds in Spanning” ZWAAG OUDE NIEDORP Aanrijding door onvoorzichtigheid OUDORP De excessen van onzen lijd CALLANTSOOG Stedelijke Muziektuin Huisvlijt- en Handenarbeid- Ten toonstelling St. Joseph-Gezellcn-Vereeniging Men schrjjft ons: Feestavond St. Joseph-Patronaat Gevonden voorwerpen MAANDAG 12 MEI 1930 zekeren 3. R_, Zeg lis wandelde. aangereden. ge- bedrijven een Weder Directeur-Gene- een 1930 aldus -■ B|j dese foto Is een onderschrift overbodig Wie xal er nu niet weten dat de Eifeltoren in Parijs staat en daar het geheele stadsbeeld 11. 13. AMSTERDAM.12 Mei Veemarkt. 535 vette koeien, le kw. f 1.071.15. 2e kw. f 0871.05, 3e kw. f 0.890 83; mindere soorten f 0.68— 0.74 per K G slach tgewich t94 melk- en kali koeien f 275400; 125 vette kalveren, le kw. f 031—037, 2e kw. f 0.70—0.78. 3e kw. t 0.70—0.76 per K G. levend gewicht. 53 nuchtere kalveren f 513; 78 schapen f 36 —42; 316 lammeren f 1822; 699 varkens. Vleeschvarkens van 90110 K.G. f 0.800.81; zware f 0.750.77; vette t 0.780.80 per K.G. slachtgewicht107 paarden 1 95195. MEDEMBLIK. 10 Mei 1930. Ansjovis. Aantal vaartuigen 15 Vangst 1300 Kg Hoog ste 184 Kg.; laagste 35 Kg. Prijs 0.84 tot 0.49; 1 kullder 828 Kg, f 0.35. TrgenUeprogram in verbaad met de crisis binnenlandschen en van het LANGENDIJK. 12 Mei. 1500 f 1—3.20. 10.000 K.G. Deen- sche witte kool f 0.60—1.70. 3600 K.G. uien. Groote f 2 30—3 80 Uitsluitend gebruik van Nederlandsen en Nederlandsche boter voor leger door den wielrijder H. 3. B-. eveneens wonende alhier, aangereden, waarbij de heer R. zijn nieuwe pak. ernstig Gisteravond te 8 20 werd zekeren 3. R._ wonende alhier, die, gehéel rechts, op het ALKMAAR. 10 Mei 1930 Bericht van de N. V. Elervelllng Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 250.000 klpeleren 56-58 f 4.70 f 5, 58-60 f 4.90—530. 60-62 f 5-5.40, 62-64 1 5 20 -5 80. Bruine 60-66 t 5 20—6. 60 000 Eendeleren f 4.40—4 70. Aanbesteding Het bouwen van een woonhuis voor rekening van de gemeente is opgedragen aan de heeren P. Burgmeyer, timmerman. 3. 3»spers. metselaar en P. van Drunen. schilder, als zijnde de laagste in schrijvers. trouw lid van het patronaat te blijven; dan zjjt gjj. aldus Deken Rengs. het geluk van uw ouders en dan zult gjj later dankbaar kunnen neerzien op wat het patronaat voor u is geweest «applaus*. Hierna werd door de tooneelclub „Vlos" een aanvang gemaakt met het vrooljjk spel In drie bedrijven van G. Nielen „De Mexl- caansche Zilvermijn". Dit leuke tooneelstuk heeft gedurende den geheelen lachspieren van de aanwezigen Zilveren Onderwijs-jubilé Maandag as. zal de heer 3. van Schaick. hoofd van de H Famllieschool te Heer-Hugowaard-Zuid, den dag herdenken, waarop hij vóór 25 la ren bij het onderwijs werd werzkaam gesteld. Moge deze dag voor hem worden een on vergetelijke t dag. waartoe, naar we ver trouwen. door velen zal worden meegewerkt. De dag zal begonnen worden met een plechtig gezongen H MIs in de kerk van de Familie De feestavond van bovengenoemden bond werd ruim een half uur na den uitgeschre ven tijd geopend met het zingen van het KegeUied. Vervolgens heette de heer Diepen allen hartelijk welkom, memoreerde het verloop der wedstrijden en deelde mede, dat hij niet bij lederen prijs kan stilstaan, daar een negentig prijzen moeten «orden uitgereikt De prijzen werden in twee gedeelten ult- geretkt. Aangevangen werd met de Korpsprijaen. beschadigde, en aan zijn rechtervoet schaafwond opliep. De wielrijder is. zijn rijwiel achterlatende op de vlucht geslagen. De politie heeft het rijwiel in beslag nomen en stelt een onderzoek in. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 11 Mei een concours vanuit Baarle Nassau. Afstand 132 K.M. Gelost om 10.55 met Z. Z.W.-wind. De eerst aangekomen duiven zijn als volgt van 1. C. J. Paulisse 1.17.10 2. M. Kroese 1.28.41 3. dezelfde 1.32.51 4. J. J. Veel 1.36.16; 5. dezelfde 1.36.46 6. C. J. Paulisse 1.38.40 7. M. Kroese 1.39.5 F P J. Ran 1.42.55 9- F. 44. C. Dingerdis 1.44.20 10. G. Hij mans 1.44.1. VMr>arwhoew De jaarltfksche voor, jaarsschouw zal dit jaar alhier worden ge houden den 22 Mel a s. Gistermiddag te circa 3 uur, is de 3-jartge Sjouke Jansen, wonende Noodwoningen 4, Noorderkade. aldaar spelenderwijs In het N. H. Kanaal geraakt en verdronken. De heer H. Eckhart wist 't jongetje nog op het droge te brengen, doch dr. JSchröder kon slechte den dood constateeren. Het lijkje Is naar de ouddklijke woning vervoerd Overleden: Willebrordus Henricus Groot. 63 jaar Anna Meiboom gehuwd met Johan nes Huybers. 51 jaar Jacoba Leegwater.'43 jaar Sjouke Jansen. 3 jaar Teunis Baars. 70 jaar David Stapel. 65 jaar. Geboren: Johanna Cornelia, d van Henri cus du Pau en Margaretha IJpelaan Derk Johannes, z. van Laurentlus v. d. Aakster en Cornelia Braak Bregltta Maria, d. van Adrianus de Boer en Margaretha Groentjes. Kosteloos» Vaccinatie Voor kosteloos» vaccinatie wordt in deze gemeente gelegen - heid gegeven op Woensdag 14 Mei a. s, voor Zijdewind en 1 Veld in de R- K Par.1 school t- 1 Veld en te Oude Nledorp Zater dag 17 Met tn het Raadhuis aldaar, beide dagen des middags om 4 uur. De motorrijder, de heer M. van der Steen uit Alkmaar reed Zondagmiddag omstreeks 12 uur met zijn echtgenoote als duorijdster op den Ruksstraatweg tussenen Naarden en de Hakkelaarsbrug toen plotseling uit een groepje jongens, die bij een flets stonden te praten, een hunner op de flets sprong en den weg overstak en vervolgens weer omkeerde. De_ heer van der S_, die op een dergelijke spelerfj niet verdacht was. en reeds had in gehouden. toen de jongen den eersten keer den weg overstak raakte de flets en sloeg over den kop. Hij kreeg een voorhoofd- en neus- wonde en kleinere blessures Mevr. v. d. 8. liep een hoofdwonde op Zij werd door Dr. Keizer verbonden De motorfiets was zeer ge havend en de flete was geheel vernield. De jongen was verdwenen. Hij was zooals later bleek, op de tram gestapt, die juist in de rich ting Amsterdam vertrok. Een passagier. die 't ongeval had opgemerkt, bracht hem in Am sterdam naar het politiebureau aan het 3 Daniël Meyerpleln. Hier werd de jongen, de 17-jarige J van den Bosch, vastgehouden tot men van de Naarder-politle de toedracht van de zaak vernomen had. Zijn ouders werden gewaarschuwd. Zij haalden de Jongen van het bureau af. Hij zal de gevolgen van zijn roekeloosheid moeten dragen. BROEK OP K.G. gele kool Om half 12 Zaterdagmorgen had op den Koningsweg hoek Doelekluft 'een aanrijding plaats tusschen een van den Koningsweg ko menden luxe auto en een Ford-auto van den heer De Wit, kaas en boterhandelaar te Scharen, die de Doelekluft op naar de Han delskade wilde rijden. Van den luxe auto geraakte de radlateur lek, terwijl van de Ford-wagen. de as. een stang en een spatbord krom werden gebo gen. Belde auto's waren verzekerd Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Voor de Buitengewone Algemeene Vergade ring van den Katholieken Nederlandschen Boeren- en Tuindersbond op Woensdag 14 Mei as. te Utrecht ter bespreking van de crisis In den land- en tuinbouw bestaat een geweldige belangstelling. Er hebben zich reeds over de duizend boeren en tuinders bij het secretariaat van den Bond aangemeld loncerden plartselijke afdeelingen komen met 3 afgevaardigden, terwijl er afdeelingen Zijn, die met 2C. 30 ja zelfs met 70 man pre sent zullen zijn. Het belooft dus een reuze drukte te worden In de Bisschopsstad In verband met de zeer groote deelneming aan deze Buitengewone Algemeene Vergade ring van den Katholieken Nederlandschen Boeren- en Tuindersbond de centrale standsorganisatie der Katholieke boeren en tuinders van Nederland heeft het Hoofd bestuur moeten ultzlen naar een grootere zaal voor de Sluitingsvergadering. die om 4 uur aanvangt Deze Algemeene Vergadering wordt nu gehouden In het Gebouw „Tlvoli" aan de Wittevrouwensingel 1. Deze zaal biedt plaats voor ongeveer 2000 persoden. De eerste Algemeene Vergadering aan vang 10.30 vjn.! en de drie Sectie-Vergaderingen «aanvang 130 n.m.) worden gehouden in de zalen van het gebouw van Kunsten en We tenschappen. Mariaplaate 24. Plaatselijke afdeelingen. die hun bericht kaart, dat zu aanwezig zullen zijn, nog niet hebben Ingezonden, worden beleefd verzocht deze alsnog aan het Secretariaat van den Katholieken Nederlandschen Boeren- en Tuindersbond (Juliana van Stolberglaan 113, 's-Gravenhage! toe te zenden. Bewijzen van toegang ook voor niet- afgevaardigden zijn nog aan het secreta riaat van den bond verkrijgbaar. De eerste prijs winners ster») kregen een welverdiend extra woordje en de heer Gene- faas, die zelfs 2 eereprijzen wist te behalen, ontving zjjn eersten prijs aan een rood-wit- blauw lint, wat een daverend applaus ont lokte. Hierna betrad de heer Louis Noiret het po dium en wist reeds bij zijn eerste nummer succes te halen. Deze artist gaf vele num mers. zoowel ernst als luim en meerdere malen werd door handgeklap een extra num mer van hem verlangd, welke hjj bereid willig gaf. Nadat het tweede gedeelte de revue was ge passeerd. nam de voorzitter van den A. K. B. nogmaals het woord. HIJ dankte allen die medegewerkt hadden tot het welslagen, vooral het werk van den penningmeester en secretaris Het hij uitko men en vergat evenmin het zware werk der Kegeljongens. Na nog een woordje aan de plaatselijke pers te hebben gewijd, wenschte hij nog maals allen een genoeglijken avond Weldra klonken de tonen der muziek door de gezellige zaal van de Unie en voor velen was het sluitingsuur te vroeg aangebroken. Vragen aan B. en W. Door het raadslid 3. Kunst zijn de volgende vragen gericht aan het college van Burgemeester en Wethouders. Geeft met verschuldigde eerbied te kennen: Ondergeteekende 3. Kunst lid van den raad der gemeente Oudorp. niet tevreden met het antwoord door den voorzitter van den ge meenteraad op een door hem gestelde vraag ter vergadering op 5 Mel U. ten raadhulze; naar aanleiding van de schoolgeldheffIng In deze gemeente, verzoekt beleefd antwoord op de volgende vragen: le. Hoe wordt het kohier schoolgeld vastge steld en door wien? 2e. Wordt of werd bij het vaststellen van het kohier, rekening gehouden met de veror dening op de heffing van Schoolgeld voor het gewoon Lager Onderwijs tn de gemeente Ou dorp? 3e. Zoc met deze verordening geen rekening werd gehouden; willen Burgemeester en wet houders ondergeteekende mededeelen, wat hiervan de reden was of is? 4e. WU uw college In het vervolg de aan slagen op het kohier zoo doen dat as volko men juist zijn en In overeenstemming met de verordening bovenbedoeld indien met de ver ordening tot heden niet voldoende rekening werd gehouden.; Hetwelk doende enz ALKMAAR. 12 Mei 1930 Veemarkt 33 vette Koelen f 75—435. Handel goed. 7 vette Kalveren f 60120 per stuk. Vette kalveren 1 101 40 63 nuchtere Kalveren. slacht, per stuk 822. 450 vette Varkens 0.670.72 per ned. pond. Zouters 0.66 0-67 Handel stug. avond de geducht in beweging gehouden. De jongens hebben zich op een zeer prUzenswaardige wijze van hun taak gekweten. De grime was keurig ver zorgd door den heer Jac. Groothuizen, ter wijl de regie bij den heer Jacq Verhagen In goede handen was In verband met het feit, dat -hedenavond dit stuk wederom wordt opgevoerd, willen wij omtrent den Inhoud niets naders mede- deelen. De korte pauzes tusschen de werden nog verkort door de muziek van de mondharmonicaclub „Bravo”. Het was ren goed geslaagde avond. Op verzoek plaatsen wjj gaarne het vol gende: Er Is gelukkig veel goeds op te merken in onzen modernen tijd. Zelfs een vergelij king met den zooveel geroemden .goeden ouden tijd” behoeft nog niet altijd in ons nadeel uit te vallen. Maar toch.... er Is ook veel kwaads aan te wjjzen De excessen van tegenwoordig zijn vele en gevaarlijke. Het toenemende gebruik run bier en wijn, de meer verfijnde, maar veel gevaarljjker vormen waarin het mo derne alcoholisme zich vertoont, de dans woede. de sportvergodlng, de ongebreidelde zucht naar genot en vermaak, de ontstel- lende toename van onzedelijkheid, van de echtscheidingen, om nu maar eens een greep te doen. Elke poging tot bestrijding dezer kwalen dient te worden toegejutdfit en gesteund. Zulk een poging zal als. Zondag 18 Mei worden gedaan. Des namiddags te half drie zal in den Stedeljjken Muziek tuin te Alk maar een groote vergadering worden ge houden. waar als sprekers zullen optreden: Pater Aug. de Hart O.F.M. met het onder werp ..Het Narrenspel in het wereldstadion", de heer H. B. v. d. Sande met het onder werp .XeeUjkheldswedstrjjd”. De namen der sprekers zijn een waarborg, dat deze interessante onderwerpen op boeiende wijze zullen worden behandeld. Een pittig stukje muziek zal voor de af wisseling zorgen. Bi) de politie alhier is door P. L„ wonen de te Warmenhulzen, aangifte gedaan, dat hjj een kist boter, inhoudende 24 kop, van de botermarkt op het Doelenveld ver miste. De politie stelt een onderzoek In. Ingekomen personen P. 3. van Son en.gezin. R.K.. metaalbewer ker. van Beverwijk naar Koningsweg 82. J. M. Rozlng. R.K dienstbode van Castricum naar Laat 142. T. Reens, N.H. landbouwer van Uit huizen naar Westdyk 14. M Mandei. DE., dienstbode van Dultschland naar Macl. Pontst. 1. P. J. de Bruyn, R-K.. landbouwer, van Steenbergen naar Heilooérdijk 44. K. Wij kst ra dienstbode, van Amsterdam naar Heiligland 7a. N. 3. Jonker. R K„ bakkers knecht. van rt.H. Waard naar W age ma kers - straat 6. A. C. S. Schweers en gezin, geen. Ir. Ned. Spoorw. van Hengelo naar Nassau- laan 17. J. Köoy en echtgen.. N.H., en D. G.. z. ber. van Hoogwoud naar Heilooérdijk 9. A. B. A. Koster, R. K.. winkelbed van Ge- leen naar Lapgestraat 22. G. de Boer. N.H.. Coupeuse, van Landsmeer naar Hulgtorou- werstraat 2. J Pel. N Hboerenknecht van Bergen naar Westdijk 10. A. Brouwer en ge zin. N.H landman, van Bergen naar West dijk. H. G. van der Pouw, R K„ wlnkeljuffr. van Wagenlngen naar v. Leeuwenhoekstraat 29. C. v. d. Zwan. ger stoffeerder, van 's-Gra- venhage naar Tuinstraat 45. G. Kooy en echtgen. N.H.. en D. G z. ber van Zd. Scharwoude naar Steynstraat 7. P. de Graaf en gezin. N.H., z. ber., van Den Helder naar Kenn. Straatweg 147. El. Elzevier. NJï., ass. Ld. huish.. van Heiloo naar Geestersingel 41. C. Opmeer, geen, kappersbediende, naar Verdr. Oord 96. O. B. Koning. R. K_. wtnkel- HOORN, 10 Mei 1930 Veemarkt 6 Melkkoeien f 350—460: 3 Stieren f 200— f 30—55; 178 Biggen f 2535 301 Schapen 275 6 Zeugen f 140210; 90 Schammen f 30—55; 178 Biggen f 2535 301 Schapen f 36—45; 1135 Lammeren f 30—26; 17 Jonge Bokken f 150350; 6 Jogne Geiten f 10—20; 7 Paarden f 180—275. Handel ring. Naar wij vernemen, is tot Pastoor te Cas- tricum In plaats van Pastoor Engering zg door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem be noemd de ZeereerW heer G. van Oostwaard. thans pastoor te Weere «gemeente Hoog woud*. Gistermiddag is Zijn Eerw een kijkje ko men nemen in zóne nieuwe parochie en hij droeg heden, den feestdag van den patroon heilige der parochie, de H MIs van negen uur in zijn nieuwe parochie op. Vrijdag 23 dezer zal Zijn Eerw, zijn herders taak te Castricum aanvaarden. Verkocht De kaasfabriek JJe Ondef- neming” is onderhands verkocht aan den heer Jb. Bakker Aznajhier. Stedelijk-Muziekkorps. Dir. H. A. Maas Het seizoen in den muziektuin is geopend met een wel geslaagd middagconcert, niet tegenstaande de minder gunstige weers gesteldheid. Een zeer afwisselend en aan trekkelijk programma was samengesteld, waarvan wc bijzonder willen vtrmelden de Ouverture „De Cannenburg** van Gerharz, en Suite Oriëntale van F. Popy, welke zeer mooi werden uitgevoerd. Door het 25-jarig jubileum van den heer C. Of man had het concert een feestelijk karakter. In een concert-polka voor Piston solo heeft de jubilaris zich doen kennen als een zeer goed instrumentalist, waar het stedelijk muziekcorps zonder overdrijving, trots op kan zijn. ZWAAG, 9 Mei Bericht van Zwaag, Bangert en omstreken Postelein f 1022 per 100 kilo. Spinazie f 18 per 100 kilo. Witlof 35—35 p. 100 kilo. Slaboonen f 110- 120 per 100 kilo. Peulen f 6570 per 100 kilo. Bloemkool f 1522 per 100 stuks, Roode kool f 47 per 100 stuks. Komkom mers f 1525 per 100 stuks. Zaterdagavond te 8 uur. ontstond op het stationsemplacement een vechtpartij tus schen eenlge reizigers, waarvan een zekere P. F. H.. wonende te Hoorn, kennelijk onder den Invloed van sterken drank ver keerde. Ambtenaren, die hen wilden schelden, werden eveneens tot vechten uitgedaagd. - - Inmiddels aangevraagde polltle-asslstentie heeft genoemde H. In arrest gesteld. Het is geen vriendelijkheid wanneer men een ..hals" noemt. Bovenstaand exempt» uit het dierenrijk mag echter ten volle aan spraak maken op dit praedicaat, geMen den abnormalen afstand tusschen romp en kop In den afgeloopen nacht, te circa 3 40 uur kreeg de politie telefonisch mededeellng, dat op den straatweg ter hoogte van de Muziektent een ernstige aanrijding had plaats gehad. BU een Ingesteld onderzoek bleek, dat de vee-auto van den heer K. Ruyter, wonende alhier. In botsing was gekomen met een mo- larrijwlel, bestuurd door 3. D matroos, wo nende te Hilversum, die op weg was naar Den Helder. De oorzaak was. dat R„ links van den weg rijdende, plotseling naar rechts overstak, waardoor een aanrijding onvermijdelijk was. De vrachtauto werd licht beschadigd. Het motorrijwiel daarentegen werd zwaar beschadigd. De berijder heeft vermoedeHJk een pols en beide beenen gebroken. Door zusters van Hl tlisaöetnaekenhuLs werd de eerste hulp verleend, waarna het slachtoffer naar dat ziekenhuis is vervoerd geworden. De politie stelt een ondersoek in In de St. Aloysiusschool aan de Koomlaan heeft gisteren de jaarljjksche Huisvlijt- en Handenarbeidtentoonstelling plaats gehad, die zich in een zeer groote belangstelling heeft mogen verheugen. Hetgeen ingezonden was. dwong Ieders be wondering af. De groote gymnastiekzaal was geheel met Ingezonden werkstukken gevuld. Ook van de Zustersscholen waren eenlge toongesteld. Vooral de voorwerjaen, die een eersten prijs hadden verworven, waren keurige staaltjes van handenarbeid. Het vogelkooitje van den jongenheer W. Lieftlnk was een keurig voorbeeld van figuurzaagwerk, maar het Venet iaansch panorama van den jongenheer Breed en het houtsnijwerk van den jongen heer Pepping deden daarvoor niet onder. Ook van de Zusterscholen waren eenlge Inzendingen ter opluistering aanwezig. Van den onderwijzersciirsus waren meerdere voor- werpen ter opluistering ingezonden, die het geheel een zeer smaakvol aanzien gaven. In de andere lokalen waren plak- en Hei werken van de lagere klassen tentoongesteld, die. den leeftijd van de jongens in aanmer king genomen, heel aardig waren. De tafel, waarop de prijzen waren uitge- stald. en daaronder waren heel mooie, trok vanzelfsprekend de bijzondere aandacht van de diverse prljswlnners. De prijzen beston den uit gereedschappen, hetgeen zeer doel treffend is. De mooiste inzending, die ter opluistering was ingezonden, was die van den heer G. 3. Boom, die een zweefmolen had geconstrueerd en daarmede op deze tentoonstelling zeer veel belangstelling trok, 't Was inderdaad een knap stukje werk. Door bemiddeling van den heer Hoek, di recteur van Plantsoenen, was een keurige groen- en bloemenversiering aangebracht, terwijl de firma Vroom en Dreesmann ge heel belangloos voor een stemmige dra- peering had zorg gedragen. Ook van de zijde van de Eerw Zusters en de heeren Koolj en Mooij mochten de Broeders veel steun ont vangen door het beschikbaar stellet* van de benoodigde tafels. Onder de bezoekers merkten we os. op den H.Eerw. Deken E P Rengs. Z.Eerw. Heer Pastoor A. Baetsen OF vele Eerw. Heeren Geestelijken. Dr. Bromberg en Dr. Pameyer, eenlge leden van het Schoolbe stuur. enkele raadsleden en vertegenwoor digers van de Commissie van Schooltoezicht. De burgemeester had bericht van verhinde ring wegens uitstedigheid gezonden. Buiten de 30 nrjjswlnnaars werden nog velen, wier Inzendingen een „Eervolle, ver melding" was toegekend, met een prijs ge lukkig gemaakt. De 9 voornaamste prijswinnaars laten wij hieronder volgen: la: W Lieftlnk; lb: A. Breed: 1c: 3. Pepping; 2a: J. Winter; 2b: T. Schot: 2c: A. Landman: 3a: C. KöUman; 3b: H. Dekkinga; 3c: 3. Wijnker. Een woord van lof voor den organisator van deze jaarljjksche tentoonstelling, den Eerw Broeder Paschalls, is hier zeker op z’n plaats. ENKKUTZEN. 10 Mei 1930 Vischmarkt. Aangevoerd door 60 vaartuigen 13000 Kg. ansjovis 0 46 S tot 0.52 per Kg., de vangst varieerde van 45 tot 634 Kg. per vaartuig; door 3 span kuilvisschers 1800 Kg. kuilansjovis 35 tot 36 cent per Kg. NOORDSCHARWOUDE. 12 Mei 1930 150 K.G Aardappelen Blauwe Aardappelen 1.70—2. 14500 K G Groote Uien 3—3.90, Uien 2.90—3 80, Drielingen 0 90—1.20. 3600 K.G Peen (groote! 1.10—1.70, kleine 030. 29600 K G. Roode kool 0 80—4.10. 3600 K G. Gele kool f 2.20—4.40 58200 K.G. Deensche Witte Kool 0.60—150. Op onze circulaire die wy dezer dagen aan verschillende winkeliers en particulieren heb ben gezonden, ontvingen wij reeds vele toe zendingen en toezeggingen en van vele milde gevers die onbekend willen blijven, en toe zending o.a. van de volgende firma's: Fa de Grujjter. 24 doozen chocolade; Sun der. Fnidsen. een pluche tafelkleed; Kollmer, sigaren, enz.; Woudstra. postpapier; Ver- hoeve. doos bonbons; Stadegaard. sigaretten enz.; Stadegaard. Laat, lepel en vork; Bot man. worst: Eickholt. tulband; Putter. Zegllr ook een tulband; Fa IJpma. gramofoon- platen; Bruin, biljartqueueBoskamp. Laat kaasje; Bergman. Daalhoff. J. Hoogland W. Smit, Th Groothuizen, Buekhoven. Sta- verman, van Kessel P de Moei, Jacobse. Hazes. Dames Bibo - Carels. Bijl C. Schll- dw. Ta Schellinger. die vele luxe en huis houdelijke voorwerpen hebben beschikbaar gesteld. Wij danken hen reeds bjj voorbaat voor hun zending en hopen dat véle hun goede voorbeeld mogen volgen, om ons in staat te stellen dezen Bazar in alle opzichten te doen slagen. Mochten er soms zijn die ook iets willen geven, slechte een boodschap aan Verdron- kenoord 12 en eenlge leden komen het wel bjj u halen Het bestuur der St Joseph -Gezell. Ver. In de geheel gerestaureerde tooneelzaal van het St. Joseph-patronaat aan het Var- nebroek heeft gisteren de eerste feestavond. In verband met de ingebruikname van deze zaal, plaats gehad, die zeer geslaagd mag genoemd worden. De mondharmonlca^club „Bravo", onder leidlr.j van den heer A. Blom, bracht met enkele vroolljke nummertjes reeds dadelijk de gewenschte stemming In de zaal Onder de anwezigen merkten we op den H. Eerw. Heer Deken E. P. Rengs. den Zeer- eerw. Heer Pastoor A. Baetsen O.P.. de Wel- eerw. Paters J. Frehe O.P. en B. Siemes O P Kapelaan van den Berg, het kerkbestuur van St. Joseph, vele Eerw. Broeders, commissie leden en oud-commisste-leden, vele genoo- digden. ouders en de leden van het tMtronaat zelf. De Weleerw. Directeur, pater de Mol, opende den feestavond en heette alle aanwe zigen hartelijk welkom. Het is heden voor de eerste maal, dat wij In deze nieuwe zaal optred?n en met de bescheiden krach ten. die het patronaat ten dienste staan, willen wij trachten, dit zoo luisterrijk mo gelijk te vieren. Na nog enkele mededeelin- gen te hebben gedaan, gaf spr. het woord aan Pastoor Baetsen. voorzitter van het pa- tronaatswerk. Pastoor Baetsen heette namens het kerk bestuur van St. Joseph de aanwezigen har- telijk welkom, In deze nieuwe zaal, die ge bouwd Is geworden voor de jeugd van de parochies van St. Joseph en 8t. Dominlcus. Gedreven dcor een verstandige economie hebben beide kerkbesturen eenlge jaren ge leden een overeenkomst gesloten, om te tarnen een patronaatsgebouw te stichten. Op 11 October 1925 kon spr. overgaan tot de inwijding van het gebouw, en terstond daarop werd met het patronaatswerk een aanvang gemaakt. In de afgeloopen jaren is zeer veel gewerkt tot heil van de Katho lieke jeugd. Spr. brengt dan woorden van dank aan de patronaats-directeuren. die achtereenvolgens met het patronaatswerk waren belast. Spr. dankte ook de dames en heeren van de patronaats-commissies. de be sturen van de beide parochies en al degenen, die hebben medegeholpen en de Directeuren hebben gesteund tn hun werk. Dat werk werd plotseling stopgezet in November van heLjfórig jaar, toen door een brand de pa- tronaatszaal grootendeels werd vernield. Maar onmiddellijk besloot het kerkbestuur van St. Jozef om op te bouwen niet alleen, maar ook, om het gebouw te verbeteren en te verfraaien. Wjj hebben nu een groote en doelmatige zaal en een tweede zaal voor vergaderingen. Pastoor Baetsen (applaus!, voor den steun bjj den bouw van het pa tronaat ondervonden. Spr. feliciteerde dan de heeren de Kort en Beumer, resp. archi tect en uitvoerder, met dit gebouw. Moge onder Gods zegen veel worden verricht tot heil der Katholieke jeugd, aldus eindigde Pastoor Baetsen (applaus!. 1 Hierna nam de Hoogeerw Deken het woord, die er op wees, hoeveel in den laat- sten tjjd voor de jeugd gedaan wordt en de aandacht erop vestigde, dat de Bisschop het patronaatswerk tot parochie-werk had ver klaard. Men begrijpt, dat hier groote gods dienstige belangen op het spel staan. Spr. wenscht pastoor Baetsen en Pater de Mol hartelijk geluk met dit bereikte resultaat, waardoor zij nu den hun opgelegden plicht naar behooren kunnen vervullen. Het pa tronaat is er niet enkel, aldus deken Rengs, om de jongens te maken tot nuttige men- schen in de maatschappij, niet enkel om de jongens goed door de wereld te helpen, maar om de jongens goed uit de wereld te helpen. Spr. wees er op, dat de Ingebruikname van deze zaal gelijk viel met het vroeger op dezen dag gevierde beschermfeest van St. Joeef. Spr. spoorde de jongens aan, steeds juffr. van Anna Paulowna naar Patemoeter- straat 4. M. Molenaar, en echtgen. N.H.. en D. G_, a ber.. van Winkel naar Kenn. Straatweg 149. H. A. Bouwer. N H.. dienst bode, van Medemblik naar Jul v. Stolberg laan 2. G. Anepoel. H. L. leert, verpleegster, van Purmerend. naar Wilhelminalaan 11. 3. Veer en echtgen.. G. K. en N Hschipper, van Enkhuizen naar Achterstraat 8a. Wed. C. de Haas, en dochtertje NH. van Egm. A. Zee naar Oudegracht 196. 3. Vos. NH., dienst bode. van Zwartsluis naar Westerweg 114a 3. Kwadijk en gezin. N.H caféhouder van Beemster naar Mlent 27 J. Wagenaar en ge zin. G.K en N.H.. landbouwer van Schermer horn naar Kanaaldijk 23. N Jongewaard. NH. dienstbode, van Wognum naar Heilig land 4. In de vergadering van het dagelijksch bestuur van het Drentsch Landbouw Genootschap werd na breedvoerige bespre king besloten om het volgende urgentlepro- gram te adviseeren: 1. Maatregelen tegen dumping. 2. Autonoom laag tarief van invoer rechten met toepassing van verhooging in gevallen, waarir^ zulks noodig of wensche- Hjk is. 3. Weder instelling van een ministerie van landbouw. 4. Benoeming van raai van Landbouw. 5. Uitbouw van den land bouw-voorllchtlngsdlensT landbouwonderwijs. 6. Uitbreiding van den bultenlandschen landbóuwvoorllchtlngsdlenst. 7. Ondersoek' naar de mogelijkheid om door wetteljjke maatregelen of voorschrif ten de eenheid tn den afzet van landbouw producten te bevorderen. 8. Steun aan die landbouw-lndustrién. die in moeilijkheden verkeeren of dreigen te geraken. 9. Vrachtverlagtng bjj de Nederlandsche Spoorwegen voor landbouwproddeten en landbouwbenocdlgdheden. 10. Verlichting van dé lasten, veroor zaakt door sociale wetgeving. Afschaffing der grondbelasting. Afschaffing van den accijns op het geslacht, met het behoud van de invoer rechten op buitenlandsch vleesch. 13. Heffing van vermogensbelasting naar de gebruikswaarde der onroerende goede ren. 14. vleesch en vloot. 15. Verbod van het mengen van boter en margarine. Gisteravond te kwart voor 8 Is de 17-jarige F. U. wonende alhier, op den hoek Oude- paebt— Rltsevoort. aangereden door een luxe-auto, genummerd G 29528. Zijn rijwiel werd ernstig beschadierf De schuld licht vermoedelijk bij den tot nu toe nog onbekenden autobestuurder, die de bocht te Hein schijnt genomen te heb ben. De politie stelt een onderzoek in. Huldiging C. Ofman Een eenvoudige huldiging, maar daarom niet minder van beteekenis. 35 jaar trouw lid van een korps te zijn en steeds met toewijding te hebben gemusiceerd, mag met recht ten zeerste worden gewaardeerd, en is voor velen, die lid van een corps zijn een schitterend voorbeeld. Namens de Commissie werd de jubilaris ’t eerst toegesproken door den heer Ohlen. Spr. zeide. dat er een bijzondere reden was, om deze middag met onopgemerkt te laten voorbijgaan, en wel het jubilé van den heer Ofman. De naam Ofman heeft reeds 50 jaar een naam in het korps, die klinkt als 'n klok, spr. memoreert hier ook nog de verdienste van den heer Ofman Senior. Voorts schetst spreker den jubilaris, als een van de meest trouwe leden van het korps, die 25 jaar z’n beste krachten heeft gegeven, en hoopt, als dit mogelijk is, dat hij dat nog 25 jaar zal volhouden. Spr. eindigt met felici tatie, en overhandigt den jubilaris een stoffe lijk blijk van waardeering. (applaus) De heer Blokker complimenteert den jubilaris namens het bestuur van het korps, spr. vindt het na de woorden van den heer Ohlen minder noodig nog eens de verdienste van den heer Ofman te bespreken, maar heeft ook met de andere leden en den dirigent, de vaste overtuiging, dat iemand, die zoo'n trouw lid is en steeds zoo goed studeert, bijzondere waardeering verdient. Met zulke leden moet een vereeniging bloeien. De jubilaris heeft namens het corps reeds een mooie schemerlamp ontvangen, en ook nu voegt onder felicitatie spr. hier nog bloemen bij voor z’n vrouw, (applaus) Het verdere gedeelte van het concert werd door de toehoorders met groote aandacht gevolgd. Vermelden we nog de sympat* .„ze attentie van den exploitant van den oin, den heer S. Timmerman, die ook den jubilan een bloemenhulde aanbood. Het volgend concert van het Sted. Muziek korps is 25 Mei a.s. We willen er gaarne nog eens uitdrukkelijk op wijzen, dat deze concerten voor het publiek in elk opzicht vrij en gratis toegankelijk zijn. Aanwezig aan het bureau van Politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur. de navol gende voorwerpen, als gevonden gedeponeerd op: 6. 7, 8, 9, 10 en 11 Mei 1930: Belastingmerk in étui; stukje ketting en boordenhalter; pet; vulpenhouder; porte- mcnnale met Inhoud; schrijf étui; bos sleu tels; steeksleutel; klndertaschje met tnhoud; belastingmerk; handschoenen; banden van mantels; sleutels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven: Autokrik, C. 3. Schouten, Kooimeerlaan 85c, Heiloo; vulpotlood, G. Kaal. Vogelenzang 19; huissleutel. J. Bosman. Kinheünstraat 20; bril met gouden montuur, Kennemerstraat 79 (Mr. Langeveld); reflector van een mo torrijwiel. Stlkkel. Verdronkenoord 137; jon gensjasje. 3. Lutterot. Toussalntstraat 6; een half pond koffieboonen. Schermer. Kinheim- straat 25; balk, havenmeester. Accijnstoren zakdoek met geld. Th. Pronk. 2e Landdw.- straat 27; bankbiljet, P. Kaptetn. Nleuwp.- laan 112; armbandje. A. de Zwart. Landstr. 47; ktodermuts, P. Dokter. Middenstraat 21. Wanneer men weder In het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van Pnliüe.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 11