Sport en Wedstrijden 7PROVINCIAAL NIEUWS K. N. V. B. AjaxGo Ahead K. F. C. eerste klasser Willem II—Bl. Wit 4—0 VRAGENBUS ATHLETIEK DAMMEN De Kampioenscompetitie o i 2 De wedstrijden om het kampioenschap van Nederland KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Om het kampioenschap van Nederland Promotie 2e klasse 30 zatffat eq vyiffdyUllP- - ANDIJK U.V.V.—Coal DuitschlandEngeland 33 België—Holland Belgische Studenten-^-Nederlandsche Studenten 14 De zeste loop door Zeist NOORD-SCHARWOUDE EGMOND AAN ZEE weer den kop, doch kan eiken Zondag weer DE VOETBALUITSLAGEN 3—o PROMOTIE-DEGRADATIE beginnen Afdeeling I. Koog a. d. Zaan K.F.XC.—Haarlem 3—2 2-2 2—5 3—1 2-O 3—1 i—5 A Schrijver, K wadijk en 4—7 5—4 5 Er We Amsterdam eej Wormerveer De heer J. H, Vos behaalt den titel. t Competitie te klas 'x^pravenhage A.D.O."oSparu Vierde klasse KampongWilh. Vooruit 4—i 4—2 2-1 5—1 2—3 2-1 en diep 30 Weg, voor Tilburg Willem IIBlauw Wit Amsterdam AjaxCo Ahead Afdeeling IV Valkenswaard De ValkRoermond Bleyerheyde BleyerheideT.A.C. Afdeeling V Winschoten W.V.V.—M.S.C. Prom. res. 3e klasse Volewijckers IIZeeb II Prom. res. 3e klasse Xerxes III—U.V.S. II Nept. IIMusschen II Excelsior III—D.F.C. III 3 2 2 2 1 1 2 2 2 1 2 1 2 2 3 7 6 6 2 2 2 Afdeeling I Promotie 3e klasse Q.V.V.O.Spartaan T«O.G.—Holland Ajax en Willem II winnen met flinke cijfers. Velocitas de lachende vijfde. den tijd met groote cijfers van zoodat T. A. C. wel het zwakste Derde klasse OosterparkD.J.K. Prom. res. 2e klasse Gouda II—U.V.V. II Fortuna IIB.M.T. II Res. 3e klasse D.H.S. II—Hollandiaan II 3— 2 4— 3 4—2 7—2 6—3 1—4 2-O 6 5 6 6 5 OEFENING MET DE REDDINGSBOOT Vrijdagmiddag had wederom een oefening nlaatw Htt tC watt! 3—3 158 4—16 3 3 1 0 1 0 1 1 1 2- Alweer komen wij een eind dichter bij den dag, waarop bekend zal zijn wie kam pioen van Nederland wordt. De spanning wordt steeds grooter. ieder puntje in de tweede helft van deze competitie is zeer kostbaar. Ajax won van Go Ahaed door broductie- *er voorhoedespel, Willem II maakte Blauw Wit lh. Blauw Wit te nu wel zoo goed als UitgeBChakeld te beschouwen, al heeft zij theoretisch nog een kansje. Wel van belang fa «tater bet feit, dat Blauw Wit—Ajax Knipcursus De Andijker lagere Nijver heidsschool zal weer 'n nieuwe knipcursus geven onder leiding van mej. Hoogenblrk. De cursus verdient de warme belangstelling van Andijks ingezetenen. AJAX: J. de Boer Diepenbeek. H. Anderiessen Sr. Den Boer. Anderiessen Jr.. P. van Deyck E. Hamel. Volkers. P. van Reenen, Strijbos. Mulders In het Zuiden is de promotie-degradatie- oompetitie nog in vollen gang. De zeer be langrijke wedstrijd RoermondDe Valk ein digde te Valkenswaard onbeslist, zoodat Roer mond er goed voor blijft staan. Bleyerheide won T. A C„ zusje is. De stand luidt hier: Roermond De Valk Bleyerheide T. A. C. Dit werk wordt als productief werk be schouwd, niet als werkverschaffing, zullen de werklooze visschers er aan te werk gesteld kunnen worden, n.l. hoofden van ge zinnen en kostwinners, tegen 40 cent per uur en een 8-uurige werkdag. Na eemge besprekingen goedgekeurd. 1 tot 4 September mooi, 5 tot 7 koel, 8 tot 1 bui-achtig, 13 en 14 veranderlijk, 15 koel, 16 tot 21 veranderlijk enzacht, 22 tot 28 regenachtig en veranderlijk, 29 en De Vries, Brllleman. J. de Kreek. Th. de Kreek, Stenvert' Remeyer, Jan Halle, Schemmeskes Brookman. Udink GO AHEAD Leo Haile Kellemans voor dit Voetbalbeker R.C.H—Noad ExcelsiorW agemngen GoltoLonga HeraclesNeptunus PalemigD.O.S. P.S.V.—D.W.V. Veen damA. Z.C. ForwardAjax N.E.C.—N.A.C. Picus Unitas F’noordAlcmaria TubantiaZeeburgia B.V.V.—St. Hooger RodaD.E.C. Arnh. BoysAlphen Ajax trapt af. en na wederzjjdsche bezoe ken aan de keepers ontstaan de eerste ge vaarlijke oogcnblikken voor Halle als Van Reenen dia een snellen aanval keihard In schiet. Go Aheads keeper stopt vallend, het leder springt in het veld terug. Weer Wordt ingeschoten. Halle stopt onvoldoende door de gladheid van den bal. een scrimmage voor doel, maar Schemmeskes kan het ge vaar bezweren. Vrij onverwacht komt dan het eerste punt voor Ajax. Volkers krijgt het leder goed aan gegeven, hjj passeert bliksemsnel Brookman. doch hierdoor is het leder te ver naar voren gerold en de uitloopende Halle zou het ge vaar gemakkelijk hebben kunnen bezweren, als hij met den zijkant van zijn schoen had weggesohoten of zich er voor had gegooid. Nu maait hij met een forschen trap absoluut over den bal heen en de doorgeloopen Vol kers hoeft geen moeite meer te doen want het leder rolt kalmpjes in het verlaten doel. Cjoed- Darinveld Aanbesteding pakhuis Het bouwen van het pakhuis voor S. Vriend, adt Woensdag j.l. Is aanbesteed, is thans gegund aan G. Vertelman voor f 8345.De begroeting was f 83M. HoogiCtr inschrijving f 9550.laagste l 7163.00. W Punt 5. Strandhuur. De meerderheid van B. en W. stellen voor, evenals het vorig jaar, een deel van het strand aan de N.V. Maatschappij Zeebad te ver huren voor f 200 en aan N. V; Maatschappij Noordzeebad voor f 500. De heer Van der Plas acht het niet ge- wenscht dat de badtarieveh verhoogd worden dus ook verhooging van strandhuur. De heer Snoeks vindt het verhuurden strand nogal uitgestrekt. De Voorzitter meent, dat er uitgehaald wordt, wat er uit te halen is. De minderheid van B. en W. nl. wethou der van Eenennaam wijst erop, dat de ge meente in de eerste jaren van deze eeuw voor de toekomst van het badbedrijf, zich zware lasten op den hals heeft gehaald. Welke ge meente van 3000 zielen heeft zelf een eigen gasbedrijf, waterleiding en electrischbedrijf gesticht/vraagt spreker. En wie draagt de lasten? De burgers dra gen die, maar zij profiteeren er van, ook de pensionhouders. Maar de twee zooeven ge noemde Maatschappijen pansiteeren op de gemeente. Zij beulen geen belasting, ze ge nieten van de lusten en laten ons met de las ten. Wanneer er iets aan de Boulevard ver beterd moet worden, omdat bv. de witte schoenen van de gasten zwart worden, ko men ze bij ons. Nu is er gelegenheid, hen daarin te doenrdeelen. Daarom stel ik voor meer strandhuur te vragen. Eerst was spr. van plan f 1200 te vragen, maar hij zal er nu maar f 1000 van maken, nl. resp. f 375 en f 625. Enkele raadsleden en de voorzitter vinden dat te veel en zijn bang voor verhooging van de badtarieven. Dit vindt de heer Eennennaam niet zoo erg, ze blijven dan toch nog tot de laagste in Nederland. De heer van der Plas zegt, dat de Maat schappijen veel laten verdienen en vindt het vreemd dat de heer van Eenennaam veran derd is ten opzichte van de tarieven. De heer van Eenenenaam zegt, hier niet te zitten als voorzitter van V.V.V., maar als wet houder van de gemeente en dat hij alszooda- nig op de dubbeltjes moet passen. Spr. vindt het spijtig geen f 1200 gevraagd te hebben nu de heer van der Pol zegt, dat de houten tenten op het strand voor f too ver huurd geweest zijn. Hij zal echter bij zijn voorstel blijven, dat door den heer Snoeks ge steund wordt. In stemming gebracht wordt het met 6 tegen 4 stemmen aangenomen. Tegen de hee- ren KI. de Graaff, Dekker, van der Plas en Visser. De heer Nopjes moet voor zijn tent weer f 30 betalen, terwijl de plaatsen voor twee an dere tenten zal worden aanbesteed. De heer van der Kol wenscht deze ver pachting te doen gelden voor 3 jaar inplaats van één, Spr. meent, dat de pachters danhtm tenten beter zullen inrichten. Aldus besloten. Andere voorwaarden zijn: De tenten mo gen geopend zijn van 15 Mei tot 15 Sept, van des morgens 9 uur tot ’s avonds 9 uur, terwijl er gèëischt zal worden, dat de tenten er goed zullen uitzien; Over de grootte der tenten be slissen B. en W. Aan de vacantiekolonies wordt op dezelfde voorwaarden verhuurd als het vorige jaar. Punt 6. Reclames betreffende het vergun ningsrecht. Dit punt was de vorige vergade ring aangehouden. B. en W. hadden onder zocht hoe hoog het vergunningsrecht in an dere gemeenten was en hadden daarvoor 15 gemeenten in de omgeving aangeschreven. Hieruit bleek, dat dit recht in 7 plaatsen la ger en in de andere 8 even veel bedroeg als hier. De Voorzitter wees er op, dat dit recht veel 22 12/5. verlaagd kon worden, maar pas voor het volgende jaar geldig was. Nu jouden alleen de reclames op de schatting van huurwaarde en alcoholverkoop behandeld kunnen worden. Eenige leden schenen dit niet goed be grepen te hebben en ontstond er een discussie over, waarna de reclames één voor één behandeld werden. Van de 15 bleven er 13 onveranderd, één n.l. van den heer Everts had succes, zijn aanslag werd van 300 tot 200 teruggebracht. Die van den heer Hoppener wordt in de volgende vergadering behandeld, aangezien de stemmen staakten. Rondvraag. De heer van der Pol informeert naar het plan van het muurtje en de straten, waarvoor 5000 uitgetrokken is. Dit wordt in de volgende vergacering behandeld. Voorts vraagt de heer van der Pol, wanneer de straat van Jan de Boer naar Krook be straat wordt. De voorzitter merkt op, dat er geen oude steenen meer zijn, misschien in 't najaar. De heer Snoeks vraagt naar de verlaging van de electriciteitstarieven, en uit welk bedrijf de 7000 uitgetrokken voor de auto- matiseering, genomen zijn. Deze vragen worden door den voorzitter beantwoord. De laatste vraag van den heer Snoeks of de straatweg naar Den Hoef al goedgekeurd is? Hierover ontstaat een discussie, waarbij de heer Snoeks beweert, dat die weg niet goed gelegd is. Weth. de Graaff tracht dit te weer leggen. Hierna vraagt de voorzitter aan den heer Snoeks of hij nog wat anders heeft. De heer Snoeks „Wat anders 't Geeft toch niets, als je als lid van den raad iets vraagt." De voorzitter Maar n vraagt soms zoo veel. De heer Broek heeft het nog eens over de standplaatsen voor de auto's op IJmuiden. Dit zal in B. en W. besproken worden. Nog komt een electrische paal, die ih de den Hoeverweg staat, ter sprake, daarna belastingzaken in besloten zitting. maar de opzichter behoeft niet de geheele week te werken. We hebben een volwaardigen man noodig een jonge man, die Egmond wil gebruiken als begin van zijn loopbaan. Hoe tobben we nu steeds met de grond- verkoop. Er moeten nieuwe plannen gemaakt worden enz. Goed toezicht zal alleen ge schieden, als we een goed vakman hebben, die met plezier zijn werk doet. Wat het salaris betreft, mogen we dat niet vergelijken met particulieren, wij moeten daarin voorgaan. Spr. hoopt dan ook, dat alle leden zich met het voorstel van B. en W. kunnen vereenigen. De heer Snoeks acht f 1200 voor iemand van buiten goed, maar vindt f 800 voor een Egmonder genoeg. De heer van der Pol meent, dat in Egmond wel een goed opzichter te vinden is, en wil daarom met.-f 800 beginnen, dat zoo noodig later verhoogd kan worden. Het voorstel van B. en W., het oproepen van sollicitanten tegen een salaris van f 1200, wordt aangenomen met 8 tegen 2 stemmen (van der Pol en J. de Graaff.) Afdeeling II Promotie 3e klasse D.C.L.Merwede Vinnig zitten de rood-gelen er nu op. een schot van J. de Kreek na een handsgeval buiten het strafschopgebied gaat hoog over. Voor de pauze nog een aantal corners op het Go Ahead-doel, uit een waanan Volkers overkopt. Dan is het rusten. In spanning verwachten de duizenden de tweede helft. Niets valt er nog van den uit slag te zeggen en leder erkent, dat het eenige doelpunt al zeer ongelukkig voor Halle was. De eerste aanvallen strandden op buiten spel en als Van Reeaen naast geschoten heeft nemen de Deventenaren het spel In handen en blijven een klein kwartier sterker. Het spel is nu te peuterig, de Ajax-backs kunnen steeds ingrijpen, de belde'De Kree- ken kunnen er niet door komen, terwijl het spél van de vleugels lam wordt geslagen, ten eerste door het uitstekende spel van Den Boer op den linkervleugel en ten tweede door het slechte spel van Stenvert. Dan plotseling een paar zeer gevaarlijke aanvallen, die door Mulders geleid worden. Hij passeert Schemmeskes, een voorzet volgt. Van Reenen staat op zijn plaats, een vlie gend sefcot. Halle hangt aan de lat, maar de bal gaat juist over. Een oogenblik later weer een snelle uitval, Strijbos schiet In, Halle stompt het leder vallende weg. Hamel loopt toe en plaatst nu naar Van Reenen, die zich half omdraait en keihard vliegt het leder via de toppen vani Halle's handen hoog in het net, 20. Dit doelpunt maakt de Ajax-voorhoede plotseling zeer beweeglijk. Volkers te reeds uitgevallen en vervangen door Vogel, maar het zijn Strijbos, Mulder en Van Reenen die steeds gevaarlijk zijn voor Udlng en Brook man. Van Reenen breekt bliksemsnel door, hij zwenkt even naar bulten, een verraderlijk hard laag schot en voor de derde maal ver dwijnt het leder achter Halle, ondanks wan hopige pogingen van deze om het leder nog te grijpen 30. Go Ahead is dan een geslagen elftal, komt geen verandering In den stand. Afdeeling II DelftD.H.C.—V.U.C. een zilveren wisselbeker. viel ten deel aan Hellas te Utrecht met 92 punten, waardoor Hellas ook in het bezit bleef van den prov. Gerowlssel- beker. De tweede vereenigingsprijs werd ge wonnen door Victoria. De eerst aankomende Zeistenaar wa_i H. Bouman, die in 1929 als eerste de finish passeerde In 16.30 2 5. brengt, nemen Buddemeyer en Horsten den -> bal over Na 9 minuten scoort Horsten voor de tweede mi*il voor Willem II. (20). Willem II blijft het overwicht behouden. Dan komt Blauw-Wit goed combineerend op- aetten, maar kan het niet tot scoren bren gen. De backs onderscheppen de meeste aan vallen der Amsterdammers, wat in het voor deel is van Willem II. daar van der Aa af en toe gevaarlijk vooruitloopt. Als er 27 minuten gespeeld zijn, neemt Buddemeyer de gelec.eriïiïïd te baal en brengt met een zuiver schot den stand op'30. Het spel verplaatst zich nu eenigszins. Na dat even voor Maas Is gestopt, tijgt Willem II opnieuw ten aanval, egaler -onder resultaat. Na een aanval van Miauw-Wit, die afstuit op het tijdig ingrijpen van ’-an der Aa„ valt Willem II nogmaals aan. Bij een schermut seling voor het Blauw-Wit doel maakt Liet zen hands De toegekende penalty wordt door Willem II benut (40). Er is dan 35 minuten gespeeld. Blauw-Wit spant nog alle krachten In om de eer te redden, maar het spel wil niet vlotten. Einde komt met een onveran- derden tsand. ■ik volgenden der Aa terug, die den bal uit zijn vallen. Hagemans schiet toe, KJaassen is op zijn post en ver- .1 bal corner. Dan te Blauw Wit eenigen tijd voortdurend in den aanval. Van der Aa slaat eens een gevaarlijk schot over de deklat. Wunner krijgt den bal en gaat mooi samenspelend met van Ierland op het Blauw-Wit-doel af.. Wunner zet voor, van der Wal vangt den bal op, doch schiet tegen een der Amsterdamsche ach- terhoedespelers. De bal komt dan bij Hor sten. die den bal onhoudbaar langs Schindler In het net deponeert. De Boer moet dan wegens een knieblessure het veld verlaten en wordt vervangen door Garritse. Het spel gaat dan nog eenigen tijd op en neer en -an komt de rust met 1—0 in het voordeel der thuisclub. Na de rust gaat Willem II ten aanval en even later ontsnapt bij een tegenaanval van de Amsterdammers het Willem II-doel aan een doorboring. Van der Aa valt, trapt den bal nog weg. Er ontstaat een schermutseling voor doel maar de bal worot naar achteren gewerkt. Daarna volgt een mooie aanval van Buddemeyer, die van de Lelft van het veld den bal meeneemt, doch hü schiet naast. Hierna volgt een aanval van den linker vleugel van. Blauw Wit, die door Ferwerda met een schot wordt besloten, dat var der Aa weet te houden. Horsten mist een mooie kans door overschieten. Willem II speelt nu moot samen en oefent herhaaldelijk druk uit op het Blauw Wit-doeL Zaterdagmiddag vond voor ongeveer 50.000 toeschouwers de landenwedstrijd plaats tus- schen Duitschland en Engeland. Met de rust leidde Engeland met 21. na de rust doelpuntte Engeland nog een maal en Duitschland twee keer, zoodat de eind stand werd 33. De Engelsche doelpunten kwamen van Bradford (twee) en Jack een. Alle drie de Duitsche doelpunten kwamen van de voet van Richard Hoffmann. Scheidsrechter Job Mutters (Nederland) leidde uitstekend, al was men het niet altijd met zijn beslissingen eens. Hij had ecjiter den wedstrijd volkomen In handen. Hageman, Ferwerda, Dorenbos. Smit. Gerrits, Delsen. De Boer. Sitters. Lietzen, van Hasselt. Schindler. Willem n wint den toss, zoodat Blauw- Wit aftrapt. In een stroomenden regen neemt de thuisclub den aanval over. Een voorbet van Buddemeyer wordt niet benut. Een snelle aanval van Gerrits wordt door off side onderbroken. BIJ een volgenden Blauw Wlt-aanval houdt van der' Aa een schot van Ferwerda. Aan den anderen kant krijgt Schindler een on- gevaarlljk schot te verwerken. Mooi samen spelend komt de Blauw Wlt-voorhoede dan vóór doel, doch de aanval wordt door Klaassen onderbroken. Bij eem volgenden aanval speelt van Loon op van handen li doch werkt 12—5 9— 12 128 10— 10 6 4—12 3 M. S. C. of H. S. C.? In het Noorden moet In de ontmoeting M. :H. S. C. de beslissing vallen. Vandaag de Meppelers uit van W. V. V. met daar vandaan worden gehaald. De stand luidt: Ajax Velocitas Willem II Go Ahead Blauw Wit o Om half drie stelden de volgende elftallen zich op: Willem II: Van der’ Aa Jr., KJaassen. Van Loon, de Louw, van Ierland, Wunner. Buddemeyer, Maas, v. d. Wal, Horsten de Kan ter. ■Scheidsrechter: Wey Jr. (Schiedam). 8. C. wonnen 5—2. De stand is thans: M. S C. H. S C. W. V. V. Voorzitter burg meester Eyma. Ingekomen stukken Goedkeuring door de Ged. Staten van het besluit om een geldleemng a 5 aan te gaan tot aflossing van een leening a 6 Idem van besluiten grondverkoop. Idem vati het besluit tot het aangaan van een kasgeldleening. Een schrijven van mej. K. C. Heere, dat zij haar benoeming ais 2de helpster aan de be waarschool aanneemt. Een verzoek tot vermindering van het aan tal vergunningen door „de Nationale Com missie tegen het Alcoholisme" gevestigd te Utrecht. B. en W. stellen voor, hierop niet in te gaan Aangenomen. a. Een schrijven van de groenten- en fruit handelaren, met het verzoek de politiever ordening zóó te wijzigen, dat handelaren uit andere gemeenten hier niet worden toegela ten. B. en W. adviseeren hierop afwijzend te beschikken. De heer Snoeks wil de groentehandelaren van andere plaatsen op bepaalde dagen laten venten. Die groenteboeren verkoopen hier veel en betalen geen belasting. De Voorzitter legden den heer Snoeks uit, dat door die koopbeden de prijzen lager wer den. Spr. is met voor een monopolie van de Egmondsche handelaren. De heer Broek wijst op de Egmondsche vischventers, die elders hun brood verdienen. Hij wenscht geen tol op het gemeentehuis. De heer Snoeks: We zitten toch hier voor het algemeen belang der ingezetenen en moe ten allen toch bevoordeelen." De Voorzitter zegt, dat het algemeen be lang juist meebrengt, dat de groenten vrij blijven, waardoor de meesten ingezetenen er van profiteeren. Het voorstel van B. en W. otp he. verzoek af te wijzen wordt met 9 tegen 1 stem aan genomen. Een schrijven van Ged. Staten, over de nieuwe financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten. B. en W. hadden hun cijfers opgegeven en Ged. Staten hebben die gecor rigeerd in een voor Egmond gunstigen zin. Di' schrijven wordt ter inzage gelegd. Een verzoek van de bewoners van de Em- mastraat tot het plaatsen van een lantaarn, wordt naar B. en W. verwezen. Een verzoek van de Reisvereeniging „V.Z. O.D.” te Amsterdam voor het aanleggen van een waterleiding en het plaatsen van een prii_ vaat in het kampeerterrein in de Gemeente- duinen. B. en W. stellen voor hiertoe niet over te gaan. De kosten zijn te hoog en het gebruik van het kampeerterrein is nog te gering, om -die uitgaven te wettigen. Bovendien is de contrftle op het waterver bruik te lastig. De aanvragers kunnen er zelf een leiding naar toe laten leggen, waarbij <Un de eerste 40 M. op kosten van de gemeente komt. Aldus besloten. Een schrijven van Pieter Prins, waarin hij meedeelt, dat hij afzief'van den door hem ge- vraagden grond aan den Zwarten weg. Reden: het stichten der bekende haringrookerij. B. en W. willen hiermede genoegen nemen. Naar aanleiding hiervan ontstaat een dis cussie, die eindigt met het besluit, dat Prins ontslagen wordt van zijn koop, maar dat hij voor de twee landies, die in den bewusten grond liggen de huur mdet betalen. Verder wordt besloten-; dat in het vervolg bij eiken grondverkoop 10 van den koop som vooruit betaald moet worden, die zoo noodig als rouwkoop kan dienen. B. en W. leggen aan den Raad over, het Jaarverslag van den toestand der Gemeente. Dit verslag zal ook onder de raadsleden circuleeren. ld. een verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering der Volkshuisvesting is ver richt. Punt 2. Van de Ged. Staten is teruggeko men de suppl. begrooting van 1929 en 1930 met een nota van opmerkingen. Deze be treffen administratieve wijzigingen.' Goedgekeurd. B. en W. vragen den raad machtiging, den post onderhoud wegen te mogen over schrijden. De Voorzitter deelt mede, dat het plan bestaat, zoo spoedig mogelijk te beginnen met het grondwerk voor een aan te leggen weg van den Zwarten Weg bij den heer Van Pel, achter de R. K. pastorie om, naar den weg, die naar „St. Jozeph” loopt. Zondag werd de laatste ronde gespeeld om het kampioenschap van Nederland dammen De uitslagen zijn als volgt: Van Dartelen remise met Sluyter; Vos wint van Ris; Koller remise met Damme: Jacobs remise met Rustenburg; De Schaap remise met Meidenkamp. De eindstand te als volgt: 1. J. H. Vos met 17 van de 20 te behalen punten. De heer Vos Is hiermede kampioen van Neder land. 2. R. C. Koller 15 p.; 3 A. K. W. Domme (titelhouder 1829) 12 p.; 4. Mbulenkamp II p.; 5. van Dartelen 10 p.; 6 en 7 Rustenburg en Sluyter elk 9 p.; 8 en De Schaap en Ris elk 8 pL; 10. Beers 7 pt. en Jacobs 4 Belgische sellectie-commissie heeft na den wedstrijd BelgiëIerland, welke met 31 door- de Belgen werd verloren, - het onderstaande team voor Zondag as. sa mengesteld: Doel: Bad jou: achter: Nou wens en Kooy- donekx; midden: P. Braine, Van Halme en Declercq; voor: Versijp, Voorhoof. Vanden- bouwhede. Adams, en Bastin. Met uitzondering van wien thans v. Halme weer speelt is ghetzelfde team van Zondag 4 Mei. De Nederlandsche studenten hebben In een aardigen wedstrijd een flinke overwinning be haald tegen de Belgische studenten. Met de 'rust leidde Nederland reeds met 30. dank zij doelpunten van Van dgp Bosch (Lelden), Prakke H. V. V. den Haag en de Fiellittaz Goedhart (Leiden). Na de pauze wist Pas teur (H. V. V.) er 40 van te maken, waarna de Belgen door Blondeau (Leuven) konden tcgenscoren. Met 41 werd de ontmoeting door de Hollanders gewonnen. De Nederlanders speelden met de volgende opstelling: Doel van der Meuleu (Amster dam), achter: Levret (Lelden) en Bonnema (Wageningen). Midden: van Horick (Leiden), Roelfsema (Leiden) en Colthoff (Lelden). Voor: Theunisse (Rotterdam), van den Bosch (Leiden), Pasteur (Delft), De Fiellittaz hart (Leiden) en Prakke (Delft). De ontmoeting vond op het plaats. Onder enorme belangstelling van de zijde van het publiek startten Zondag bjj Boschlust de 47 deelnemers aan den zesdén loop door Zeist, voor de eerste maal Nationaal. Het parcours bedroeg 4800 M. Achtereenvolgens werd de finish gepasseerd door: P. Gerbrands, Blauw-Wit, 15.8 2/5. J. Kem, D O S., Rotterdam 15 12 4/5. M. E. Versteeg, K.VA.Z, Amsterdam 15>t£ A. Maas, Zwaluwen, Den Haag 15.57. T D. Vyperen, D.O.S., Rotterdam, 16.09. J. M. Versteeg, K. V. A. Z., Amsterdam 16.12 4/5. F. W. v. d. Steen, Z. A. V., 16.20. De eerste vereenigingsprijs. Zoo is het pleit dan beslecht. Haarlem moet degradeeren en de Koogers zullen met September hun intrede doen in de eerste klas. De nieuwe eerste klasser viert tevens dit jaar zijn twintigjarig bestaan en voor velen zal het wel interessant zijn het een en an der over het wel en wee van K. F. C. te ver nemen. Zooals de historie van vele groote clubs begint, kunnen wij ook nu aanvangen met de mededeeling, dat den 20en October 1910 door enkele jongelui de vereeniging E. D. O. opgericht werd. De straat was toendertijd nog een goed voetbalterrein, maar naarmate het ledental toenam, werd de behoefte naar een geschikt terrein grooter en weldra dank zij de medewerking van B. en W. kreeg men de beschikking over een terrein. Ongeveer een jaar pa de oprichting werd onder den naam K. F. C. toegetreden tot den N. H. V. B. In 1913 werd het eerste kam pioenschap behaald en daarmee de tweede klas vair genoemden bond bereikt. Daar het veld niet meer aan de gestelde elschen vol deed, moest weer naar een ander terrein Uitgezien worden. Na tweemaal de tweede plaats in deze klas te hebben bereikt, werd K. F. C. bij keuze gepromoveerd tot eerste klasser. Eerst in 1918 kon een tweede afdeelings- kampioenschap genoteerd worden en dit kampioenschap opende dank zij de 21 over winning op D. W. V. den weg naar den Ne- derlandschen Voetbalbond. Ondertusschen verhuisden de Koogers van de Zuider Kerkstraat naar het Slulspad. In den K. N. V. B. toen nog zonder het pnedicaat .Koninklijke” pakte K. F. O. flink aan en eindigde steeds in de „bovenste re gionen”. Eindelijk in 1925 ging de kampi- oensvlag wederom in ton. K. F. C. werd tweede klasser door haar superioriteit in de promotiecompetitie over Q. S. C. en Helder. Toen ondanks het opnemen van enkele jongere spelers K. F. C. het vorige seizoen de derde plaats bereikte, was het te ver wachten dat K. F. C. dit seizoen nu de ex-adspiranten wat ingespeeld waren een goeden gooi naar het kampioenschap zouden doen en dank zij ernstig willen is die poging gelukt. Zelfs is meer bereikt. De Koogers rijn eerste klas geworden. Het twintigjarig bestaan kan dus vroolijk gevierd worden. 3 6—2 3 3—2 2 6—0 0—9 aten liep ditmaal, in tegenstelling met den vorigen keer, vlot van stapel. De boot lag in een ommezien in ’t water, dat zeer onstuimig was. Het was dus terecht een prachtige oefening, en de belooning was.... een nat pak. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 9 Mei Aanwezig alle leden. De Voorzitter, jhr. van Spengler, opende de vergadering met een welkomstwoord. De notulen werden door den secretaris, den heer K. G. Reinders, gelezen en onge wijzigd vastgesteld Hierna deelde de Voorzitter mede. dat was Ingekomen het verslag van den cursus voor de nlet-leerplichtige jeugd over 1930 1931? Van Ged. Staten 2 missives, waarbij me degedeeld wordt, dat de gemiddelde op brengst der plaatselijke inkomstenbelasting, in verband met de financieele verhouding, wordt vastgesteld op f 25.162.45. en de op brengst van de heffing van opcenten op de vermogensbelasting op nihil. Bovengenoemde stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. De Oudercommissie der U, L. O. School - verzoekt de invoering in het leerplan der Fransche Taal en verlaging van het school geld. Daar B. en W. hierover eerst overleg ple gen moeten, met de Dag. Besturen van Zuid- Scharwoude en Oudkarspel. werd dit stuk tot de volgende vergadering aangehouden. Vervolgens kwam ter sprake het verzoek van den Directeur van het Postkantoor te Broek op Üangendijk om in de bouwveror dening een bepaling op te nemen, waarbij iedere woning moet voorzien zijn van een brievenbus. Eenige inlichtingen werden gevraagd, uit het antwoord bleek, dat het de bedoeling is enkel een gleuf aan te brengen en dat de bepaling niet alleen voor nieuw te bouwen huizen is, maar dat deze ook geldt voor de bestaande perceelen. Hierna werd besloten, conform het voor stel van B. en W deze bepaling op té ne men in de bouwverordening. Nu kwam aan de orde het voorstel van de meerderheid van B. en W. om het aantal vergunningen voor den verkoop van sterken drank van 5 ofP*4 te brengen, waarover in de vorige vergadering de stemmen staak ten. Het voorstel werd verworpen met 43 stemmen. Voor de heeren Schrijver, Kwa- dijk en Barten. Voos de heeren Barten. De meerderheid van B. en W. stelde voor, het vermenigvuldlglngscijfer te verhoogen van 0.7 op 0.8. De minderheid van 0.7 op 0.9.' door de belangrijke mindere inkomsten der ingezetenen. De hgpr Kooij had het liever op 0.7 wil len laten. Hij kon echter méégaan met het voorstel van de meerderheid. De Voorzitter noemde.het een débAcle om het op 0.7 te laten. Bovendien hebben we rekening te houden met de financieele ver houding. Als we nu een mindere opbrengst krijgen, wreekt het zich over 5 jaar. We moeten zorgen voor een opbrengst van f 20.000. welke we niet zullen krijgen door het op 0.3 te brengen, daar de inkomsten der tuinders en ook van de kooplieden belang rijk minder zijn. Wethouder Ootjers vond 0.8 voldoende. Dan komen we ook wei tot een opbrengst van f 20.000, vooral daar naar zjjn meenlng de neringdoenden niet veel in hun inkomsten zjjn achteruit gegaan. De heer de Geus zou een anderen weg wil len zoeken en wel door te bezuinigen. De Voorzitter antwoordde hierop, dat dit niets uit te staan heeft met den factor. Er is natuurlijk alles voor te zeggen. Over het punt werd nog eenigen tjjd ge discussieerd en hierna werd het voorstel van de meerderheid van B. en W. (0.81 in stem ming gebracht, met als resultaat, dat het met algemeene stemmen aangenomen werd. Bi) de rondvraag bracht de heer de Geus nog eens ter sprake de gedenkplaat in het nieuwe raadhuis. Volgens spr. behóórde de naam van den architect er op te staan en stelde deze er wel prijs op. De Voorzitter zegde toe. dat dit nader in een vergadering van B. en W. wordt bespro ken. Daar de rondvraag verder niets opleverde sloot de Voorzitter de vergadering. Wanneer scheidsrechter Wolf beginnen laat, zijn zeker 25.000 toeschouwers aanwezig. Het regent niet meer. De politie heeft er met muziek den moed Ingehouden. De ploe gen stellen zich als volgt op: óëmeenteraad Vrijdagavond verga derde de gemeenteraad. s. Aanwezig alle leden behalve de heer E. Groen 2 1 5 2 1 5 4 4 Vraag I: Wat is de kortste weg per flets van Eist, bij Nijmegen, naar Amersfoort en hoeveel K. M Vraag II: Wat is dr kortste weg per flets ven Eist, bij Nijmegen, naar Utrecht en hoe veel K. M Antwoord I Eist, Homoet. Heteren, Renkum, Benne- kom .Ede. Lanteren, Hamersfeld, Amers foort. Afstand 50 K. M. Antwoord II: Eerst naar Renkum. dan naar Wage ningen. Je Grebbe. Rhenen. Eist, Ameron- gen, Leersum. Doom. Driebergen, Zeist, Bunnik. Vechten. Utrecht. Alstand 62 K M. Vraag: Kunt u mij een mooie reis opgeven van Amsterdam per auto naar de Betuwe, en terug door 't Gooi? Hoeveel K. M.? Antwoord Amsterdam, Abcoude, Loenersloot, Loe ren. Nieuwersluis, Breukelen, Maarssen, Utrecht, Houten. Schalkwijk. Culemborg. Burmalsen. Geldermalsen, Wadenoyen, Tlel, IJzendom, Kesteren. Opheusden, Randwijk, Heteren. Driel. Elden, Arnhem. Ede, Lun- leren. Amersfoort. Soest, Soestdijk, Bairn, Eemnes. Laren. Bussum Naarden, Mulden, Amsterdam. Afstand 197.5 KM. Vraag; Welk weer voorspelt de Enkhulzer Alma nak voor de maanden Mei tot en met September? Antwoord Van 1 tot 9 mooi, 10 en 11 koel, 12 tot 15 mooi. 16 tot 19 veranderlijk. 20 zacht, 21 tot 24 veranderlijk, 25 tot 27 mooi, 26 betrokken. 29 tot 31 regenachtig. 1 en 2 Juni veranderlijk. 3 tot 7 regen achtig, 8 tot 10 veranderlijk, 11 tot 14 regen achtig. 15 tot 18 veranderlijk. 19 zacht, 20 tot 23 veranderlijk, 24 en 25 mooi, 26 tot 30 bui-achtig. 1 tot 9 Juli veranderlijk, 10 zacht, 11 tot 13 veranderlijk. 14 tot 17 zoel, 18 tot 22 mooi. 23 tot 25 koel, 26 tot 31 mooi en’ zacht. 1 tot 8 Aug. zeer bui-achtig. veranderlijk en betrokken, 9 zacht, 10 tot 13 zeer bui achtig, 14 tot 16 veranderlijk. 17 betrokken, 11 tot 21 zeer buiachtig. 22 en 23 ver anderlijk, 23 tot 80 buiachtig en verander- Hfk, 81 mooi. Punt 3. Grondverkoop Ai de wed. M. Hopman wordt verkocht perceel grond, breed 10 M. gelegen aan den Zwarten f 1 per M2. Aan H. Visser een strookje grond aan de Bergstraat, ter vergrooting van zijn erf, groot plm. 8 M2., tegen f 1 de M2. Aan H. Groen een perceel grond, 9 M. breed, aan de Trompstraat, voor f 2 de M2. De Voorzitter komt nog terug op het zoo straks genomen besluit, betreffende het vooruitbetalen. Spr. stelt voor, de beslissing hiervan, aan B. en W. over te laten, in ver band met de kleine aankoopen. De raad vindt dit goed. Punt 4. De heer KI. Wijker, gemeente- architect, heeft met het oog op zijn hoogen leeftijd eervol ontslag aangevraagd. Dit wordt onder dankzegging voor de aan de gemeente bewezen diensten verleend. De Voorzitter stelt voor sollicitanten op te roepen voor deze vacature. B. en W. wen- schen echter den nieuwen architect meer werk op te dragen, bijv, het houden van toezicht op het werk in het duin, op den vuilnisdienst, op het materiaal enz. Dit werk eischt echter niet den geheelen man, zoodat de nieuw benoemde functionaris ook particulier werk mag verrichten. B. en W. achten het noodig het loon op f 1200 te bepalen. Hierover ontstaat een langdurige discussie. Er worden vergelijkingen gemaakt met dichtbijgelegen plaatsen. Een paar heeren Xchten f 800 voldoende. ■Wethouder Van Eenennaam vermoedt, de meeste raadsleden geen besef hebben kan de werkzaamheden van den gemeente- ^pchitect. Jarenlang hebben we, aldus spr., hét gezeur gehad over de gemeentewerken. •Laat ons nu eens flink aanpakken en een -goeden gemeenteopzichter aanstellen. Wel De den

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 4