TE ANTWERPEN DE WEDSTRIJD BELGIE-NEDERLAND BLADZIJDE 1 DERDE BLAD MAANDAG 19 MEI 1930 v. d. Broek scoort den eenigen Hollandschen goal. LA WNTENNIS Om den Davis Cup Jeugdwedstrijd GYMNASTIEK MOTORRIJDEN Uit de Internationale Voetbalwereld A THLETIEK Holland wint met 41 van Finland K N. V. B. PAARDENSPORT Blauw WitVelocitas BelgiëNederland h—3 (De Belgen winnen verdiend met 31 Een èoede eerste helft der Hollanders Estafette loop dwars door Den Haag Nederland neemt niet deel aan bet tournooi te Luxemburg De Kampioenscompetitie Noorwegen2Oostenrijk 03 Tsjechoslovakije—Denemarken 1—2 De Nederland-Duitschlandtour uitgesteld Kon. Ned. Jachtvereeniging IerlandAustralië I4 YougoslaviëSpanje 02 V. S.Canada 30 AntwerpenRotterdam (Tsjecho Slowakije) verliest 8 wedst. behoort een belangrijk voetbal- Zaterdag (Australië) slaat Mac Guire (ler- was at ge trapt de België Zondag. een 5—0 3—2 3—2 4—2 Excelsior III Duoff’s en streed. De jeugdige Hoflanden waren aanvankelijk sterker Prachtig spelende Engelschen Eer volle resultaten voor het Continent Italië centraal Europeesch Kam pioen. Derde klasse D. W. V.—S. D. W. Prom. res. 3e klasse Zeeburgia II—A. F. C. III er op z’n eentje tus- büzonder fraaie wijze 6 6 6 6 3 2 2 2 1 2 1 2 2 3 7 7 6 6 4 seer- twee AFDEELING I Promotie 3e klasse SpartaanVolewjjckers AFDEELING II Tweede klasse St. Hooger—V. O. C. 1 3 2 2 2 1. Italië 2. Oostenrijk 3. Tsj.-Slowakije 4. Hongarije 5. Zwitserland De voor door De stand is thans: Ajax Velocitas Willem II Go Ahead Blauw Wit 12—5 9— 12 12—8 10- 10 1— 2 2— 2 3—0 13—3 1—1’ Berchem- Antwerpen Maas- en Hiermede evenement weer tot het verleden. Prom. res. 2e klasse U. V. V. II—Gouda n Promotie 3e klasse HollandiaanCoal VOETBALBEKER PalemigAjax HeraclesFejjenoord R. C. H.Alphen P. S. V.—Golto W. FrisiaExcelsior Tubantia B. V. V. Bij gelijk spel kotm het bezoekende elftal in de volgende ronde. De Estafetteloop dwars door den Haag, die Zaterdag werd gehouden, had de vol gende uitslag: 1. A V. 1923 in 21 min. 12 2/5 sec. De ploeg bestond uit: Oostermejjer. van Bladeren, Hol ten, Vierhuis. Lijflander, Dükmans. Zeagers, Meijer, Bergfelt en Van Rijn. 2. Pro Patria in 21 min. 43 9/10 sec. 3. Vlug en Lenig in 22 min. 3.3 sec. 4. A. V. A. C. 5. Trekvogels. 6. Hellas (Utrecht). 7. D. O. 8. A. V. 1923 verbeterde lilerdoor het record met 23 seconden. Naar wij vernemen heeft het bestuur van het Koninklijk Nederlandse!) Gymnastiek Verbond het besluit genomen niet deel te nemen aan het groote Internationale Gym- nastiektoumooi. dat in Juli van dit jaar in Luxemburg zal worden gehouden. van eenige fraaie kansen, mede falen van de Belgische doel- Niettemin wist van Beeck den Belgen de leiding te geven, maar de Hollanders bleven er niet bjj zitten en een oogenblik later lag de bal via het hoofd van Papenhoven achter Brack, den Belgischen doelverdediger, en het was 11. De Belgen versaagden niet en on danks goed spel der Hollandsche mlddenlinie wist van Beeck van de fout van Bonman ge bruik te maken en België had wederom de leiding. Brack krijgt hierna een moeilijk werk te verrichten, vooral Hamstra en V. d. Vaart stellen den Belgen duchtig op de proef. Suc ces kan niet uitblijven en ,t is Papenhoven die den stand op brengt. De Hollanders zijn nog niet tevreden. Voormolen trekt schen uit en op brengt de Spartaan den stand op 23. Dat is den Belgen te machtig. Verwoed vallen zij aan en waarlijk even voor het einde weet van Beeck den stand op 33 te brengen. Kort daarop kondigt de Belgische scheidsrechter Baert het einde aan, en heeft de Hollandsche jeugd, zich op schitterende wijze gereablll- teerd van de 51 nederlaag op 4 Mei te Am sterdam. zjjn heiligdom maagdelijk hield, werd het een „match nul" of wel een doelpuntlooze kamp. Deze uitslag Is in zooverre een teleurstelling voor de gastheeren. omdat men stellig meen de de Engelschen te kunnen overmeesteren. In zoowel de Duitsche als Oostenrijksche persbeoordeelingen is men intusschen eenpa rig van oordeel, dat de Britten nog de voet bal meesters bjj uitnemendheid zijn, hierbij re kening houdend met het feit, dat de heeren in friendly-games altijd nog gereserveerder houding aannemen dan in competities. Een uiterst belangrijke ontmoeting vond verleden Zondag in Boedapest plaats, waar Italië de Hongaren met 50 verpletterde, een resultaat, dat voor beide landen een even groote verrassing was en in Italië een storm van enthousiasme ontketende. Immers, de Azurri veroverden dientengevolge den titel van Centraal Europeesch Kampioen, mitsga ders de fraaie Sup. positiespel van Timmer en Diemer Kool was ouderwetsch goed. In gesloten formatie rukken zij steeds op naar het net en p. den de Finnen met vinnige volleys. E laatste sets eindigden met 6i en Grotenfeit en Grahn waren kansloos tegen deze double. Nog vóór vier uur was de partij, welke om kwart over drie begonnen was, afgeloopen. Om twee uur had v. d. Heiden, reserve- speler van ons Davis Cup team, een exhibi tion gespeeld tegen den Finschen reserve Blomberg. De Fin kreeg tegen den Amster dammer geen schim van een kans. Met 63, 6—2 en 1, werd hij, zooals men in voetbal termen zegt, naar de kleedkamer gestuurd. Wij verwachten zeker een overwinning van onze Hollandsche vertegenwoordigers tegen de Finsche representatie. 5e pr. Kapt. Reykens met Hans. 6e pr. Mej. Meta Leeuwenburg met Surya. 7e pr. Luit. Doorenbos met Wala. vihc.Pr Me^ Jeanae leeuwenburg met Greu- De spanning in de kampioenscompetitie blijft. Wel is het nu haast practise!) zeker, dat Blauw Wit geen kans meer heeft op de eerste plaats. Immers met een gelijk aantal wedstrijden achter den rug en twee voor den boeg staan ze drie punten achter op de lei ders Ajax en Velocitas. De be'de enkelspelen van den eersten dag werden 'wonnen door Oostenrijk. Artens (Oostenrijs) won met 64. 63. 64 van Torkilsen (Noorwegen) en Matejka (Oosten rijk) sloeg Nielsen 62, 61, 60. Het dubbelspel werd eveneens door de Oostenrijkers gewonnen. Artens en Matejka sloegen Nielsen en Christoffersen (Noorwe gen) 62, 64, 63. Oostenrijk Is dus in de volgende ronde. Menzei (Tsjecho Slowakije) slaat Worm ■■(Denemarken) 62, 62. 4 6, 6 2. Jan Kozeluh (Tsjecho Slowakije) verliest van Ulricht (Denemarken) -met 80, 26, 57, Het ^dubbelspel werd door de Denen na een hevige vijfsetontmoeting gewonnen. Ulrfrh en Worm (Denemarken) slaan Men zei en Rohren (Tsjecho Slowakije) 6—3, 1—41, 6—4, 4—6, 9—7. 8 wedst. 11 p. 2115 aver. 8 wedst. 10 p. 1710 aver. 8 wedst. 10 p. 1710 aver. 9 p. 2023 aver. 8 wedst. 9 p. 1128 aver. Promotie res. 3e klasse Fortuna IIXerxes III B. M. T. II—H. V. H. II D. F. C. IIINeptunus lï R. F. C. II Nog moeten worden gespeeld: AjaxWillem II en Blauw WitAjax, te Amsterdam. Te Groningen: VelocitasGo Ahead. Deventer: Go AheadBlauw Wit. Tilburg: Willem II—Velocitas. Zondag as. wordt te Amsterdam gespeeld Blauw WitAjax (natuurlijk uitverkocht). En vermoedelijk VelocitasGo Ahead. Twee wedstrijden, die ons al een heel eind verder naar de beslissing brengen. Wint Ajax, en dat gelOoven we, dan zal vermoedelijk Ajax Willem II de beslissing moeten brengen. eerste NederlandDuitschland tour auto's en motorrijders, georganiseerd de Motorclub Zuid-Holland, te Den Haag, is uitgesteld. Oorspronkelijk was 't plan dezen rit op 24 en 25 Mei as. te doen plaats vinden. Thans zijn als data vastgesteld 14 en 15 Juni. Ook de Automobielclub Dusseldorf heeft zich met deze data vereenlgd. De uitslagen van het Ruiterfeest, dat Za terdag te Amersfoort door den Kon. Ned. Jachtvereeniging gehouden werd, lulden als volgt: Individueele Cross Country met handicap. Ie. pr. Ritmeester Westerouen van Meete ren met Sacha. 2e pr. Res. Luit. De Jong Schouwenburg met Black Ball. 3e pr. Res. Luit. Von Heemert met Hespe- rine. 4e. pr. Res. Luit. De Jong Schouwenburg met Barbazelle. 5e pr. Mr. Job. Gillissen met Jorracks. 6e pr. Ie Luit. Kist met Slethen. Extraprfjs voor de best geplaatste dame. 1. Mevr. Quarles van Ufford met Aeroplane. Wedstrijd voor Jachtpaarden 1. Jhr. Gevaerts van Nuland met Sunbeam. 2. Idem met Duke of Duleek. 3. Mr. M. M. Kwint met Puiu. 4. Ir. J. P. Leeuwenburg met Surya. 5. Timmermans met Rufus. Coupe der habits rouges werd gewonnen door Ritmeester Geevaerts met Duke of Du leek. Wedstrijd van jachtstallen. Ie pr. Ritm. Geevaerts met Duke of Du leek en Sunbeam. 2e pr. Jhr. A. van Lennep met Ayesha en Luftlkus. 3e pr. Lult. Kist met Ahnenjunkers Wanda. Springconcours. Ie pr. (2e lustrumbeker) ritm. De Kruyff met Tommy. 3e en 3e pr. gedeeld door A. Baron Crouts met Vedrines en Jhr. Van Lennep met Luf- tikus. 4e pr. Jhr. van Lennep met Ayesha. De laatste twee enkelspelen leverden voor elk land nog een overwinning op, zoodat tenslotte Australië met een 41 overwin ning In de volgende ronde uitkomt. De stand gelijk 1—1. Deze goal mocht dan al ietwat gelukkig ter wereld zijn gekomen, de Belgen schenen er de toekomstige overwinning in te zien. Weer kwamen zjj terug en de Hollandsche verdediging was nauwelijks van den schrik bekomen, toen een snelle ren van Bastin hare onverdeelde aandacht vroeg. Ondanks dit slaagde deze snelle Belg er echter In naar binnen te komen. Hij zond hierop met zijn rechtervoet een geweldig hard schot in, waarbij de bal hoog in den uitersten hoek van het Hollandsche doel verdween. Er zou te twisten zijn over de vraag of het uitstekende spel dat de Hollanders tjjdens de eerste helft van dezen spannen den strijd in de Scheldestad ontwikkelden, was te danken aan het minder in vorm zijn der Belgen of wel, dat de laatsten in deze periode door Oranje werden overspeeld. Een feit is het in elk geval, dat ons team gedu rende het eerste gedeelte van den strjjd ver reweg de meerdere van zijn tegenstanders was. Hadden wjj in die periode over een paar goede schutters de beschikking gehad, dan waren er wellicht net zooveel goals ge scoord als door de Roode Duivels gedurende het tweede gedeelte van de match. Maar laat ons eerst in korte trekken ver halen wat er al zoo aan den jaarljjkschen wedstrijd in het feestvierende Antwerpen voorafging. Het aantal Hollanders dat te dezer gele genheid over den Moerdijk trekt, wast nog steeds. Wü hebben op één der drukste we gen naar het Beerschot veld een tijd lang zoo ongeveer om de drie auto’s één Holland sche geteld. We spreken dan nog maar niet eens van het bijzonder groote aantal belangstel lenden dat per gewone en extra-treln het traditloneele had gemaakt. Dit bleek eerst goed toen de Hollanders 2 seconden voor de rust de leiding namen. De kleine overdekt^ tribune was toen één golvende massa van enthousiaste landgenooten. De aftocht van al die Oranje-getinte sup porters was heel wat minder luidruchtig, en geen wonder. Toen, zooals gezegd, twee se conden voor half-time onze jongens de lei ding namen, stonden de kansen werkelijk schitterend. Het doelpunt was even moot als verdiend en de vooruitzichten voor de twee de helft waren aan de hand van het tot op dat moment vertoonde spel, werkelijk zeer goed. Edoch, na deze gunstige factoren was de teleurstelling na de hervattlhg des te grooter. Toen laaide het enthousiasme der Belgen met de minuut op en werd hun spel steeds beter. Toen was er eigenlijk nog maar één elftal dat voetbal speelde en werden de Hollanders finaal overdonderd. En, al mogen wü niet zeggen dat de Belgen onverdiend gewonnen hebben, het resultaat was voor Holland en voor al dagenen die bij den wed strijd in Antwerpen van hun medeleven heb ben getuigd, een geduchte ontgoocheling. Het schünt in de Scheldestad niet meer te mo gen. Na den wedstrijd met het berucht ge worden handsgeval van v. d. Dljke, hebben de Oranjemannen noch op Beerschot noch te Deume. ooit meer het terrein van den strijd als overwinnaars kunnen verlaten. Intusschen, slecht is deze wedstrijd van het Nederlandsche Elftal zeker niet ge weest, al valt er ook nog wel een en ander op de ploeg aan te merken. Zelfs scheen ons bet verschil in technische superieuriteit der tegenstanders bij deze ontmoeting heel wat minder dan veertien dagen geleden te Am sterdam. Alvorens hierop verder de aandacht te vestigen zullen wü eerst het één en ander omtrent het verloop van den strüd vertellen. Toen wü bü het tooneel van den strüd ar riveerden, dank zü de minder gunstige ver keersregeling rond Antwerpen, was dit eeni ge seconden nadat de Zwitsersche scheids rechter Ruoff het aanvangsslgnaal had ge blazen, bleek ons onmiddellük dat bü Belgen Debie in de goal stond Inplaats van Badjou, en dat bü de Hollanders van Kol was vervangen door Vermetten Badjou had in den wedstrüd tegen Ierland een blessure opgeloopen en van Kol durfde het blükbaar nog niet aan. De elftallen waren nu als volgt: maar ma- De Belgen leiden 21. Juist even te voren was het flink gaan re genen, hetgeen het veld uitermate glad maakte. Herhaaldelük duikelden de spelers over de grond. Veel verandering in de krachtsverhouding had dit niet tengevolge. De Belgen bleven sterker, hoewel eenige ge vaarlijke aanvallen der onzen de spanning er toch wel inhielden. Zoo gaf Landaal nog eens een voorzet en kreeg v. d. Broek den bal in zün bezit. Hooüdonckx maakte hem deze echter afhandig, volgens velen in let- terlüken zin, doch van onze plaats af konden wü geen handsgeval constateeren. Het eenige werkelük gevaarlük werk dat Debie nog te verrichten kreeg was bijeen goed door Tap ingeschoten bal. De Belgische keeper liet zich echter resoluut op het leder vallen. Wel duikten hierop eenige spelers over hem heen en zagen we verlangend uit naar het momënt dat de scheidsrechter zou constateeren dat de bal over de lün was ge weest doch dit geschiedde niet. Eenige minuten voor het einde zette Bastin den bal voor de zooveelste maal voor het Hollandsche doel. Voorhoof schoot in en Vermetten die nog een poging aanwendde om het 3e Belgische doelpunt te voorkomen slaagde hierin niet. 31 voor België. Spoedig klonk toen 's heeren fluitje voor de laatste maal. Zoo bleef dus de innig verlangde overwin ning op de Belgen uit. Naar onze meeplng hebben de Roode Duivels verdiend gewonnen. Zü wisten de kansen beter te benutten, hoewel hun schie ten toch ook nog lang niet zuiver was. Niet uit het oog verliezen mogen we echter dat het Belgische overwicht tijdens de tweede helft minstens even sprekend was als het onze gedurende het eerste gedeelte van den strüd. De beoordeeling der spelers zou eigenlük over deze twee helften afzonderlük moeten plaats vinden. Waar men dit echter per wedstrüd pleegt te doen zullen wü maar niet van dien regel afwijken. Onze verdediging heeft in elk ge val, zoowel voor als na de rust uitstekend werk verricht en zeker treft haar geen blaam Denis viel meer 00 dan Vermetten. doch deze Tennls-stadlon, maar, naar wü later ver namen. was de publieke belangstelling bü den Daviscup-wedstrüd Nederland Finland toch ook niet zoo büzonder groot. De strüd begint met een Gronlngsch over wicht. Fransen krijgt al direct een goede kans, als hü het leder fraai van Hekkema krügt aangegeven, zün schot gaat hoog over. Zuidema lost een hard schot, dat keeper Ba rend goed houdt en even later schiet Bonse- ma eveneens over. Gerrltse leidt den eersten aanval van Am sterdam. zün voorzet wordt door Rhode over het doel gekopt. De Blauw-Witten komen te rug en Homborg kan laag voorzetten, eenige spelers missen en het leder belandt ten slotte bü den naar binnen geloopen Gerrltse. die keihard in het zünet schiet! Het spel raakt meer verdeeld, spil Zuidema treedt op den voorgrond en zet herhaaldelük zün vleugels aan het werk. Na een half uur spelen heeft Velocitas be slist het beste van het spel. Eenige corners op Blauw Wit's doel leveren niets op, een ge vaarlük boogschot van Hekkema wordt tot corner gewerkt. Ook leze levert niets op. Ook Velocitas is niet doortastend genoeg voor doel en door treuzelen gaat menige kans verloren. Erg fraai is het spel er ondertusschen niet op geworden. Even voor de pauze raakt Rohde geblesseerd na in minder zachte aanraking te zün geweest met Zuidema. Hü verlaat het veld en wordt In de tweede helft vervangen. De ruststand is 00. Het blükt, dat Blauw Wit tengevolge van het uitvallen van Rhode 't binnentrio gewü- zlgd heeft: linksbinnen speelt Brouwer (in valler), mldvoor: Smit en rechtsbinnen Sit ters jr. Reeds dadelük na den aanvang zet mid- voor van der Velde goed door, in moeilijke positie lost hü een hard schot, dat keeper Barend er fraai uithoudt ten koste van een corner. Deze wordt het veld Ingewerkt. Weer wordt Velocitas iets sterker. Een voor zet van Hekkema scherp voor doel weet kee per Barend te grijpen. Stevig houdt hü den bal in zün handen, alhoewel vier Velomen- schen om hem heen draaien, trappen, duwen. Scheidsrechte^ van Bisselick geeft terecht free-klck. t Twee corners op het Blauw witdoel leve ren niets op, de Groen-wltten zien hun zwoe gen niet door een doelpunt beloond en als de uitstekend leidende van Bisselick het einde aankondig! is de stand nog steeds dubbel- blank. Een uitslag waarmede Blauw Wit dubbel en dwars tevreden mee mag zijn. Debie Nouwens, Hooüdonckx P Braine van Halme, Declercq VersÜP, Voorhoof, Vandenbouwhede, Adams, Bastin, AMSTERDAM, 18 Mei Het was dul- delük merkbaar, dat er een interlandwed strijd plaats vond, in Antwerpen. Er was weinig publiek in het Olympisch Stadion om den toch buitengewoon belang rijken wedstrüd tusschen Blauw Wit en Velocitas bü te wonen. Er was nog wat concurrentie van het Het stadion was Zondagmiddag beter bezet dan de twee vorige dagen. Ongeveer 1000 menschen zaten om half drie in den drup te wachten op de dingen die komen zouden. Om kwart voor drie was het droog en werd begonnen met het enkelspel TimmerGrahn. Te oordeelen naar zijn spel tegen Diemer Kool op Vrijdagmiddag, verwachtten wü een spannenden strüd, doch dat viel hard tegen. De Fin raakte pas in de vierde game in zün spel. Zün service game won hü. Timmer toonde zich echter in alle opzichten zün meerdere. Zün service, back- en forehand waren perfect en al spoedig won hü de eerste set met 6—1. In de tweede set ontstond er meer strüd. Grahn scheen zich in zün hoofd gezet te hebben, dat hü tegen Timmer wat zou kunnen bereiken door veel effect. Vooral met zün services en met zün backhand sneed hü de ballen voortdurend, maar het ver wachte effect bleef uit. Timmer speelde ook deze ballen met groot gemak terug. Toch zagen wü in de tweede set eenige interes sante rallys, waarin Grahn kans zag Timmer in beweging te brengen. Maar after all bleef Timmer de beste speler, die verdedigend, zoo wel als aanvallend, de meerdere was van den Fin. De tweede en derde set werden in snel tempo door Timmer gewonnen met 62. 62. Op dit oogenblik was Holland reeds tot de tweede ronden van de Daviscup bevorderd en hadden wü het genoegen een juiste prog nose uitgelaten te hebben na den tweeden wedstrijddag. Het enkelspel Diemer KoolGrotenfeit rehabiliteerde Kool weer na zün single tegen Grahn, hoewel Grahn een veel waardiger tegenstander was dan Grotenfelt. In de eer ste set bood Grotenfeit nog wat tegenstand, maar nadien werd het een gedecideerde over winning voor Diemer Kool, die den Fin in 3 straight-sets sloeg. Grotenfeit speelde zeer onbeheerscht, liep maar raak en kon geen enkelen moeilüken bal behoorlük retourneeren. Diemer Kool speelde steeds meer op zün gemak en gaf ons een aantrekkelük spel te zien met snelle drives, vollies en smashes en een keurige service. Met 62, 60, 60 won hü de partü. Holland zal in de tweede romje om de Davis Cup vermoedelük tegen Tsjecho Slo wakije uitkomen, welke wedstrüd eveneens thuis gespeeld zal worden en wel op de Pink sterdagen. d. Heüden. v. d. Broek, De Kreek, W. Tap, Landaal, Kools, v. d. Wildt, Breitner Vermetten, Denis, v. d. Meulen. Den eersten dag konden de 2 enkelspelen in de Daviscupontmoeting tusschen Yougo- Slavië en Spanje niet gespeeld worden, daar de banen te erg van de hevige regens te lijden hadden gehad. Gisteren werden de eerste spelen getennist. De uitslagen lulden: Schaffer (Yougo- Slavië) verliest van Maler (Spanje) 36, Friedrich (Yougo Slavië) verliest van Ju- anico (Spanje) 06, 16, 36. De Daviscupwedstrüd tusschen Amerika en Canada werd te Philadelphia voortgezet. De afgebroken partü van Rün (V. S.) tegen Wright (Canada) werd een overwinning voor den eerste, die met 62. 62, 36, 62 won. Loot (V. S.) sloeg Rainville (Canada) met 62, 62, 86. Van Rijn en Allison (V. S.) wonnen met 6—0, 6—4. 6—2 van het Canadeesche dubbel WrightCrucker. De Ver. Staten hebben dus den wedstrüd gewonnen. het leder den beslissenden tik te geven, doch tot groote teleurstelling van alles wat Oran jegezind iëas ging de bal juist naast het Belgische doel. Tegen het einde van de eerste helft vie len de Belgen een beetje krachtiger aan. Juist echter in die periode nam Holland de leiding. ■s» Twee seconden voor half time bemach tigde v. d. Broek den bal uit een voorzet van Landaal. Even scheen het dat de P. 8. Ver tevergeefs naar een goede schietpositie zocht, doch zü die zich hierin verdiepten zagen onzen linksbinnen een handige be weging maken en büna op hetzelfde moment den bal hard, hoog en onhoudbaar in het Belgische doel schieten. 01. Holland leidt. Nog voor goed en wel weer weerklonk het rustsignaal. De uitslagen luiden: Rogers (Ierland) slaat Crawford (Australië) met 63, 36, 75, land) 62, 75, 36, 86. heeft van Kol heel goed vervangen. Van der Meulen verdedigde zün doel op de bekende, zekere wüze. In de half-linie vonden wü Breitner den minste en Kools, tüdens het eerste gedeelte dan. zeer goed. De midhalf van der Wildt heeft hard gewerkt maar was er totaal uit na de rust. Zoo moet dan het Belgische over wicht voor een belangrijk deel toegeschre ven worden aan het feit dat onze halfspe- lers zich niet voldoende konden verzetten tegen het enthousiaste spel der Roode Dui vels. In den aanval heeft de Kreek wederom absoluut gefaald en met hem ook Landaal, die reeds tüdens den vorigen wed^ld in Amsterdam blüken gaf van er met zün spel alles behalve op vooruit te gaan. Van der Heüden, die zeker beter was dan de rechtsbuiten, kreeg heel wat minder dan deze te doen. Goed vonden wü v. d. Broek en Tap. Bü de Belgen was ook de verdediging weer uitstekend in vorm, ondanks het minder goe de begin van Hooüdonckx. Trouwens in de zen wedstrüd was Nouwens beter dan de Excelsior man. Debie maakte geen fout, doch kreeg maar heel weinig werkelük moeilüken arbeid te verrichten. In de halflinle der tegenstanders was De clercq de minste en voldeden van Halme en P. Braine natuuriük weer uitstekend. Van de aanvallers noemen wü allereerst Bastin, die ook nu weer een zeer belangrük aandeel in de overwinning onzer Zuidburen heeft gehad. Ook de rechtsbuiten VersÜP was dit maal vrü goed. Vandenbouwhede bleef iets onder zün vorm van 4 Mei en vooral Adams speelde lang niet zoo goed. Voorhoof bleef ook nu weer beneden de verwachtingen en zal wel spoedig vervangen worden. De Zwitsersche scheidsrechter Ruoff heeft den wedstrüd kalm en zeker geleld. Noch in het Belgische noch in het Hollandsche kamp zal men over hem 'ontevreden zün ge weest. Hü leidde strikt neutraal en.... goed. De drie groote voetbal-evenementen, waar op gepasseerde en deze week de algemeene aandacht was geconcentreerd, behooren al weer tot het verleden. Wat het Engelsche tournée betjeft zün de resultaten Inderdaad verrassend voor de Europeesche tegenstan ders, nog niet zoo zeer, wat de Oostenrükers betreft, dan wel van Duitschland. Want welke excessen er zich hier en daar ook wezen mogen, in tegenstelling met de Donau-staten geldt in Duitschland nog het zuivere ama teurisme. En juist in Berlün hebben de Brit ten de grootste moeite gehad om de neder laag te ontgaan. De eerste helft van die match waren de Duitschers min of meer ver bluft van het geraffineerde spel hunner te genstanders. die zoowel technisch, als tac tisch de ontzettende menigte, welke het Grunenwold-station tot den nok vulde, per plex deed staan. Jammerlük werd door een noodlottig incident de Engelsche ploeg wat uit haar verband gerukt. Reeds in de eerste nnnuten nJ. kwam de linkshalf. Marsden, zoo hard met zün partü- en clubgenoot, Blen- kinson, in botsing, dat hü bewusteloos neer viel. Na door den trainer weer op den been geholpen te zün, hervatte hü het spel tot even voor de rust, welke periode van krach tig willen, volgens medische verklaringen, hem het leven heeft gered. De back Blenkln- son bespeurde wel. dat Marsden niet zün oude rol zooals gebruikelük vervulde, doch wist niet dat hü een hersenschudding had opge loopen en een zoodanige inwendige kwetsure, dat onmiddellük operatief ingrijpen noodza- kelük was. Zün vrouw werd direct uit Shef field opgeroepen en naar de laatste berich ten luidden is geen direct levensgevaar meer aanwezig. Intusschen was dit een enorme handicap voor de Engelsche ploeg en waar men prin cipieel geen invallers accepteert en de leider. Mr. Wall ook voor deze gelegenheid geen uit zondering wilde maken, werden de gasten ge dwongen hun 21 voorsprong met de rust met zün tienen te verdedigen. De Duitschers hadden inmiddels hun zenuwen bedwongen, hun schroom over boord geworpen en plaat sten een geestdriftig spel tegenover de voet- bal-meesters. De Duitsche crack, Richard Hofmann, die weer behoorlük van het ernstig auto-ongeluk was hersteld, speelde een bril- lante partü. zoo zelfs, dat de gasten hem spe ciaal in het oog hielden. Echter konden zij hem niet in toom houden en evenmin ver hinderen. dat de 21-achterstand in een 3 2 voorsprong werd veranderd, hetgeen het Duitsche stadion schier gek van vreugde maakte De Engelsche pressie werd vanaf dit oogenblik hoe langer hoe grooter, en pas acht minuten voor bet eindsignaal vervlogen de Duitsche overwlnnings-lllusies. toen de gewel dige David Jack met een onvergetelüken kop bal gelük maakte. Dit is inmiddels een uit nemende prestatie, omdat John Bull met de sterkste wapens streed, waarover men be schikt. Bü voorbaat wisten de Britten reeds, dat hen in Weenen nog grooteren tegenstand zou wachten, hetgeen verklaarbaar is, omdat Oos tenrijk de beroepsvoetbal heeft gesanctio neerd. Niettemin konden ook hier de gast heeren niet aan de technische, zoowel als tactische bekwaamheid hunner tegenstanders tippen. Doch eveftmin lieten de Oostenrükers ruimte en gelegenheid voor hun doel om de Bijtten te Uiten gUP&en. En waar ook Hibbs JAPAN BRITSCH-INDIë 5—0. Japan sloeg met 5—0 Mdtsch-Indlë. Het dubbelspel werd door het paar Harada—-Abe met 5_7, 4—6. 6—2. 6—2, 6—2 van Sonl en Charanjiva gewonnen. Voorts sloeg Sato (Japan) Mohan (Brltach Indië) met 108, 61. 62. Tenslotte won Ohta (Japan) met 6—1. 64, 60 van den Britsch-Indiër Sonl. De tweede helft: Een uitbundige vroolükheld heerschte er tüdens half time In het Hollandsche kamp. Inderdaad de vooruitzichten waren goed, doch het enthousiasme der velen zou spoe dig verdwünen. Direct na de hervatting bleek al dat de Belgen geenszins van plan waren om het bültje er bü neer te leggen. Integendeel, de Hollanders werden al spoedig op hun eigen helft teruggedrongen en slaagden er verder trouwens heel het tweede gedeelte niet meer in tot het spel van voor de rust te komen. Nadat Adams had naastgeschoten, kreeg Voorhoof een goede kans De Belgische rechtsbinnen werd echter tot groote ontevre denheid van het publiek zoodanig door Denis gehinderd dat hü niet kon schieten en op het beslissende moment kwam te vallen. Dat schieten liet overigens bü onze Belgi sche broeders voorloopig nog veel te wen- schen. Vanderbouwhede demonstreerde dit tot tweemaal achtereen door den bal naast en over te plaatsen. Heftig werd hierop nog eens in het Bel gische kamp geappelleerd voor een straf schop wegens een vermeend handsgeval van Denis, maar scheidsrechter Ruoff stoorde zich absoluut niet aan deze massabetooglng. Bastin, het falen op dit gebied van zün binnenspelers blükbaar moede, probeerde het toen zelf maar eens en met het zeer harde schot van hem had v. d. Meulen de groot ste moeite. De H. F. C.-er wist echter het leder corner te trappen, zoodat ook dit ge vaar was afgewend. De Belgen kwamen echter steeds weer te rug. Hun mlddenlinie beheerschte nu het spel van onze aanvallers volkomen, zoodat het rood-zwarte aanvalsquintet geducht kon worden opgestuwd. Nadat v. d. Meulen nog eens een voorzet van Bastin had onder schept kwam eindelük de gelükmaker. Voorhoof kreeg den bal even vrü en loste een oogenschünlük heel tam schot. Van der Meulen zou het leder dan ook zeker hebben gestopt, ware het niet dat. Vermetten het geheel onverwacht van richting had veran derd. waardoor het thans onhoudbaar voor onzen keeper doel trof. Denis won oudergewoonte den toss, zoodat Vandenbouwhede den bal aan het rollen mocht brengen. Juist toen wü onze niet büster goede plaats konden innemen schoot Tap bü een Hollandschen aanval over het Belgische doel, doch hierop zagen wü van der Meulen een gevaarlük schot van Van denbouwhede uit het hoekje van zün doel trappen. Alzoo zat de spanning er reeds onmiddel lük geducht in. De Hollanders werden nu sterker. Landaal werd geregeld aan het werk gezet, doch deze A.G.O.V.V.-er bepaal de er zich voorlopig toe om een keer of zes achtereen doodonschuldig in een zeer door zichtig bultenspelvalletje van de Belgische verdediging te loopen. Dus bleven we van goede voorzetten van dezen kant verstoken. Genoemde buitenspel affaires werkten aanstekelük op Denis en Vermetten, die aan den overkant spoedig wraak namen, zoodat de wedstrüd hierdoor veel van zün aantrekkelükheld dreigde te verhezen. Ge lukkig kreeg men het stuk spoedig eenlgs- zins door, hoewel toch eigenlük tüdens heel de eerste helft het spel abnormaal veel door buitenspel onderbroken is moeten worden. De Hollanders bleven intusschen de beste kaarten uitspelen. Wel slaagde VersÜP er bü een snellen aanval der tegenstanders in een schot te lossen, doch de bal suisde juist langs den hoek waarin v. d. Meulen zich had op gesteld. De Kreek bracht het hierna tot een bui tenspel doelpunt, waarna weer eenige Hol landsche aanvallen wegens hetzelfde euvel in de kiem werden gesmoord. Bü een paar snelle aanvallen van het Belgische aanvalsquintet, kreeg VersÜP uit ren goeden voorzet van Bastin weer een schietkans, maar nu was één van v. d. Meu len's lange bcenen present om het gevaar af te wenden. Nadat de Belgische rechtsbuiten nog eens had naastgekopt was het woord weer geruimen tüd aan onze ploeg. Een goede kans tot scoren kreeg v. d. Broek uit een lagen voorzet van v. d. Heüden. Helaas was het sphot van den Eindhovenaar te zacht, zoodat Debie, die bü herhaling reeds goed werk had geleverd, den bal gemakkelük kon verwerken. Ook een scrimmage voor het doel der Roode Duivels leverde ons geen succes op, daar De Kreek op het critieke moment zün hoofd verloor en heel erg onbenullig deed. Toch waren de aanwezige Hollanders vol goeden moed. Oranje was sterker en het was slechts de vraag hoe lang de goede schoten van onzen aanval nog zouden uit- Er waren een paar honderd menschen méér in het D.D.V.-Stadion dan Vrijdag. De zon stond fijn te glansen aan onbedekten hemel en de dames behoefden geen oogen blik spijt te hebben dat ze hun zomersche un,-deux-en-trois piècesccstumes aangedaan hadden. In lange en lage auto's kwam men aangereden en showde zoo’n beetje de ’nouveauté's de Paris. De tennismiddag heeft ons overigens weinig voldaan. Het heerendubbelspel is altijd een groot aantrekkingspunt bij tennis wedstrijden, omdat het zoo hard gaat, omdat het forsch is en een uiterste handigheid ver- eischt. Als de beide partijen, half court staande, zoo’n razenden really-strijd gaande houden, dan is het waarlijk soms verbluf fend, zoo goed als de ballen geretourneerd worden. Wanneer een smash, die onhoud baar schijnt, regelrecht van het racket van de tegenpartij hoog de lucht in gaat en in komt, dan is het te vergeven, dat een zenuw achtige dame niet kan nalaten om tijdens het spel te applaudiseeren. In dat opzicht is het hftrendubbelspel dikwijls van een groote aantrekkelijkheid. Maar Zaterdag ging het voor de Hollanders al te zeer van een leien dakje. Vrijdag moes ten wij aannemen dat Grotenfeit, die als nummer 1 op de Finsche ranglijst gequali- ficeerd staat, ver beneden zijn vorm speelde tegen Timmer, maar nu Zaterdag moeten wij helaas na het vertoonde tot de conclusie komen, dat hij niet beter dan een van onze middelmatige eerste klassers speelt. Aan durf ontbreekt het Grotenfeit niet. Hij smasht en geeft drives als een inter- jiationaal, maar alleen met hard slaan komt men er niet. Het moet ook nog zuiver zijn. En in dat opzicht, over een leien dak ge sproken, kan de Fin zich gerustelijk op het dak begeven. Aanhoudend miste hij de gemakkelijkste ballen, sloeg er rakelings naast, of ranselde ze in het net. Grahn speelde ook lang niet zoo goed dubbel als Vrijdag single tegen Diemer Kool. Na een zwak begin van de Hollanders, wier combinatie niet wilde vlotten, kwamen zij op dreef en van dat oogenblik af, kregen de Finnen geen voet meer aan den grond. Tijdens dat zwakke begin wisten de Finnen 4 games te maken, tegen de tegenpartij 1. Daarop maakten onze vertegenwoor digers evenwel negen games achter elkaar, zonder een enkele te verliezen en stonden ze dus in de tweede set met 4o voor. Het Zaterdagmiddag werd op het sportterrein de stedenwedstrijd Rotterdam gespeeld om den Schelde-beker. Voor dezen wedstrüd bestond tige belangstelling. De indruk, dien het spel achterliet, was van zeer loomen, matten aard, waaraan het zoele voorjaarsweer wel niet vreemd zal zün geweest. In de eerste helft waren de Antwerpe naars in de meerderheid. Na rust profiteerde de Rotberdamsche voorhoede door het verdedigers. Van deze laatste zün er in den loop van het spel niet minder dan drie opgetre den, n.l. Peetere, Van Averbeeke en So mers, d.e door blessures elkander hebben opgevolgd I Na een half uur spelen, opende Van Everdingen de score voor de Rotterdamsche ploeg. 01. Even later gelukte het Stünen den ge lükmaker In het Hollandsche net te doen verdwünen, 11. Ns een krachtlgen Belgischen aanval, verhoogden de Antwerpenaren de score, door Van den eBrge, 21. Hierop trad een merkbare inzinking in bü belde partüen. Voor de rust kwam er geen verandering meer in den stand. De tweede helft leverde meer spannende momenten dan de voorafgaande. De Rotterdammers nam en al spoedig de leiding door Van der Griendt, 22. Lagendaal wist niet minder dan driemaal achtereen te doelpunten, zoodat de Rotter dammers reeds na 16 minuten spelen 52-voorsprong hadden te boeken. Daarna nam het spel snel in kracht af en werd het een saaie vertoonlng, waarna het einde komt in onveranderden stand. blüven. Tap gaf hier onmiddellük het ant woord op door na een handlgen dribbel een uiterst onverwacht en gevaarlük schot te lossen. Debie viel er in zün volle lengte naar en smaakte het genoegen den bal via den paal corner te werken. Dat was wel het mooiste oogenblik van den wedstrüd tot op dat moment. Er kwamen er hierna echter van Hollandsche züde nog meer. Wel slaagden de Belgen er zoo nu en dan in onze verdediging door te dringen, doch veel verder dan Vermetten of Denis brach ten zü het toch in den regel niet. Adams kreeg bü een voorzet van Bastin nog eens een schietkans, maar de bal ging naast. Weer popelden toen de Holandsche harten na een kranig stukje werk van v. d. Heüden, die een schünbaar uitloopenden bal bü een voorzet van Landaal binnen het speelveld wist te houden, v. d. Broek was aanwezig om

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 9