Nagekomen Kerklijsten OUDORP T PROVINCIAAL NIEUWS LUCHTVAART De tocht van de R. 100 ONZE OOL Nieuwe modderstroom in Likasan Ernstig vliegongeluk De „Graf Zeppelin” GEMENGD NIEUWS LEGER EN VLOOT Nat. Schietwedstrijden Bijl. Vrljw. Landstorm De vlucht van Miss Amy Johnson VOLENDAM SPANBROEK Circus „te vondeling geiend” CASTRICUM HOOGWOUD Het s.s. Blijdendijk URSEM FILMVERTOONING SCHAGEN OPMEER WESTWOUD Uit het financieel verslag verwacu wu dat ENKHUIZEN MEDEMBLIK EGMOND-BINNEN SCHOORL WORMER HENSBROEK Cornelia, Mare. 214 pnt.; Half 10 uur voor en Een bezoek aan de plaats van de ramp Oncenutlieid de Kunst vlieger neergestort Marit, de beroem- nlemand f 37.288 t 33.450— afd. zal Voetbal Den eersten Juni wordt namens de Voetbalvereenlging een schitterende uit voering gegeven, waan oor speciale kaarten beschikbaar zullen worden gesteld, welke ver krijgbaar zullen worden gesteld a.s Zondag op het voetbalterein en verder bg den voor zitter der voetbalclub. sche Waterlinie 222 pnt.; Het Zulderaee-erediet Naar aanleiding der ansjovisvangsten heeft de credietver- eeniglng voor de Zuiderzee aan alle visschers een circulaire gestuurd, welke een aansporing bevat om thans; behalve betaling voor rente, ook het kapitaal gedeeltelijk af te lossen. de den J. H de Joode. Jo- J B Götz en A Klos van N. D. jHooü- Op Hemelvaartsdag komt D 88 op bezoek bij het tweede elftal; dit is de derde pro motiewedstrijd van ons tweede. Wat zal het zijn? Een overwinning? Graft. G. Helder. De diepte van de haven Hoogstwaar schijnlijk in verband met de drooglegging en de droogleggings werkzaamheden wordt de haven één meter dieper uitgebaggerd dan voorheen het geval was. Herijk van maten en gewichten Voor den herijk van maten en gewichten zal dit jaar zitting worden gehouden op Maandag 2d Mei as., van 1012 uur en 14 uur en Dinsdag 27 Mei a.s.. van 1012 uur (zomer tijd) in de Kolfbaan van den heer Jb. Bij man. Oomelis Rab, oud 62 jaren, Den Helder. Gehuwd Amsterdam wonende Trijntje l Castricum, Heemskerk Graaf. opname in het Geïllustreerde Gemeenteblad. De heer Straathof vraagt, of er iets aan de verbetering van den weg zal gedaan worden. De voorzitter zegt, dat kleine gebreken zullen verholpen worden, terwijl pl.min. 6oo M. -zal vernieuwd worden. De wethouder Apeldoorn verzoekt toezicht op de maximum-snelheid van auto's in de kom der gemeente. Dit wtordt door den voorzitter, dien ook reeds klachten bereikten, toegezegd. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. Brands pelt-proef Aji. Zaterdagavond zal wederom de jaarljjksche brandspuit-proef plaats hebben, wat voor de jeugd steeds een pretje is. Te Krabbendfjke is door den circus exploitant Reberti dezer dagen een voor stelling gegeven. Thans blijkt, dat de man met de Noorderzon vertrokken is met ach-' terlating van de groote circustent met in ventaris met muziekinstrumenten. De man wordt gezocht De berichten over de Zeppelin boven den Oceaan vermelden alle dat het luchtschip sneller vaart dan voorheen. Om 1.25 gistermiddag passeerde het het eiland Fernando de Noronha. Een kwartiër lang cirkelde het luchtschip daarboven en verdween daarna in de richting van de nog een dikke honderd mijlen verwijderde Bra- ziliaansche kust. Bnrgerlljkr Stand Geboren; Cornelia, dochter van A. Lute en C. Nijman. Overleden: Jacobus Franclscus de r.Z„.., oud 26 jaren. wonende te Amsterdam; Dirk wonende te wonende te Maria P. de Vries beiden wonende De resultaten van den denjen dag zjn: Korpswedstrijd voor scherpschutters Ge weer model 95 Lengte der baan 100 M. Elk korps wordt vertegenwoordigd door vijf schutters, dia elk vilt schoten doen. Maxl- Ingekomen personen: J. G. van Hlllegersberg, Wed. M. Gevonden Ter secretarie zijn inlichtin gen te verkrijgen over een aan de Langereis gevonden autoband met velg. geheel zal nader worden geregeld voor- heer Te Pernambuco geland Een N.T.A. bericht uit Pernambuco meldt, dat de Graf Zeppelin eenigen tijd boven de landingsplaats kruiste. Te ongeveer 6 30 plaatselijken tijd is het schip aan den an- kermast gemeerd. 0 Excande Neder!. Heidemaatschappij. Noord-Holland Door deze afdeeling op Juli a. s. een vergadering worden gehouden te Castricum. J. Bot, Medepibllk Masereeuw Butter, Opperdoes Ch. Kuipers, Hoogwoud J. Ruiter, Opperdoes M. Wlnnubet. Medemblik F. de Cie, Medemblik Huttenia en Joostma. Bolsward J. Schuit, Egm. a. d. Hoef F. Geuaebroek, Medemblik Beemsterboer Onderdijk P. Tuin, T Zand C. Kloosterboer, Broek op Langendfjk A. Koppen. Alkmaar Abma, Enkhuizen J. Veenstra, Lekkem P. Vlaming Medemblik P. Bart. Medemblik Naar wü vernemen, zal het s.s. Blijden- dfjk van de Holland—AmerlkalUn. waarop eenigen tijd geleden een brand heeft ge woed niet meer door deze Maatschappij in de vaart worden gébracht. Het schip ligt te Suez en wordt daar thans bij inschrij ving te koop aangeboden. Zondag as. zal in de zaal van den heer P. A. L. O idejan de wonderschoone film het lijden van Christus vertoond worden Hoe dikwijls hoort men niet zeggen, zelfs door niet-katholieken. als ik geld genoeg had dan ging ik naar Oberammergau pm de passle-spelen te bewonderen Welnu, hetzelfde kunt ge zied op het doek. Aangezien de entree-prijzen zoo billijk moge lijk gesteld zijn en er gezorgd is voor een komisch bjjprogramma. verzuil deze film te bezoeken. Zie verder adverten tie. l’itstapje Zeventien leerlingen van de vakteekenschool te Schagen. maakten onder geleide van 2 leeraren een auto-uitstapje naar Amsterdam Een bezoek werd gebracht aan Werkspoor en het Koloniaal Museum. Vakteekenschool Aan de 3-Jarige vaktee kenschool te Schagen werden aan de vol gende leerlingen een diploma toegezonden. H. Blom Pz. P H. Blom Jr., H. Th Blom Jzn.. alle Breezand, Anna Paulowna; P. Harder en W. Muntgewerf van Ewijksluis; M G. Veul. A. Kruit. G. Bakker, allen Züpe; F. W Ar- noldus, W. Band en A. P. Bakker. Schagen Personalia De heer J. P. Roep. Schagen. slaagde te 's-Gravenhage voor adjunct-com- nr.ies bü de posterijen. De heer J. Lenz. 1ste klerk op het ontvan- gerskantoor te Schagen wordt overgeplaatst de ontvangsten bedroegen f 680.60. de uitga ven voor het cadeau dezer parochie f 400, terwijl de onkosten voor versiering enz. ruim f 261 bedroegen. De goedgekeurde rekening sloot met een klein batig saldo. De Zeereerw. Heer L. Th. Mulder, pastoor dezer parochie, zegt, dat 't comité ten volle berekend was voor zijn taak, zijn Eerw. w-enscht het comité ge luk met het prachtig verloop van het eerste Priesterfeest, door hem in deze parochie mee gevierd. Spr. stelt voor met het oog op de in de eerstkomende Jaren te verwachten pries terfeesten het comité blijvende te verklaren, waarmede de vergadering accoord gaat en een ..Permanent comité" is ontstaan Nadat verschillende sprekers het woord hadden ge voerd bracht pastoor Mulder dank aan allen, zoowel het Eere-comlté als het werkend co mité. voor de welwillende gevolggeving aan zijn uitnoodlging ter voorbereiding van het feest. Zijn Eerw. herinnert er aan. dat vanaf het begin tot het einde een heerlijke harmo nie hecrschte en wenscht het comité ook in de toekomst eenzelfde succes toe. In het slot woord door den voorzitter wordt aan het fanfarecorps ..Dr. Nuyens” hulde en dank ge bracht. dat tot het welslagen van den intocht van pater Bot ook zeer veel heeft bijgedra gen. Herijk maten en gewichten De zitting voor den herijk van maten en gewichten voor deze gemeente zal plaats hebben 27 Mei a.s., des namiddags van 13 uur (zomertijd) in de Kolfbaan van den heer Jb. Bijman te Spanbroek. Slotvergadering Onder leiding van den voorzitter van het regellngscomité bij gelegen heid van het op zoo buitengewoon waardig en luistérrijk gevierd priesterfeest van den wel- ‘eerw. Pater Nic. Bot, hield voomoemd comité een laatste bijeenkomst in café Buiteman. De voorzitter, de heer J. A. Splgt, brengt in herinnering dat dit feest onder Gods zegen op waardige wijze is geslaagd en brengt daar voor napiens het comité in hartelijke bewoor dingen dank aan allen die daartoe hebben medegewerkt Bevorderd De kommlezen bij de Rijks- belastingen H. A. Labrie en H. Westerterp. beiden alhier, werden met ingang van 1 Mei j I. vevorderd tot assistent bij hetzelfde dienstvak. Er bestaat eenige ongerustheid omtrent het lot van Miss Amy Johnson, omdat na het pa set ren van haar toestel boven Bima niets meer van haar werd vernomen. Het draadlooze station te Koepang op Timor, hetwelk telefonisch is aangesloten met Atamboea. bleef speciaal open tot gisteren avond 23 uur (JavatUd). Het station meldt bij sluiting geen nieuws betreffende miss Johnson. derd met f 224.10, waardoor de uitkeering i thans globaal geraamd wordt op f 9400. De De bedoeling is dat de leden zich zullen Floralia tfoensdag vergaderde het be stuur van ..Floralia'' ten huize van den heer J Modder alhier. Na opening der vergadering volgt voorlezing der notulen, welke ongewij zigd worden goedgekeurd. Volgt bespreking feestavonden op 19 en 22 September as. ter gelegenheid van de Foraila- en huisvlljtten- toonstelllng. Besloten wordt om de tooneel- vereeniging „De Drie Leliën" uit Twisk op Vrijdag 19 September te laten optreden met „Er staat geschreven", tooneelspel door Jaap van der Poll en op Maandag 22 September de tooneelvereeniglng „Kunst adelt het Le ven” uit Venhuizen met ..De Koekoek," too neelspel van Jan Fabricius Aangezien beide tooneelgezelschappen op het onlangs gehouden LandjuWeel der Z. V. T. te Enkhuizen met succes hebben opgetreden, beloven het twee mooie avonden te worden voor de floralia-vereeniging. Zij. die nog geen lid zijn, kunnen zich alsnog bü den se cretaris opgeven. Rozing, en té Half, wonende te Geertrulda Cornelia de Gerardus Vonk en Adriana te Castricum; Stuifbergen. Nicola aa en Bevolking van 24 April tot en met 22 Mei Ingekomen: G H van Bergen uit Zaan dijk J. Koeman en gezin. M. Kranen burg en H. Heins uit Zaandam. J. Korpers- ult Valkenburg (Z* M. Schermer Keulen geb. v a van f 37.888.— f 38.690.— f 38 830- f 37.288.68 f 40 633 f 37.220 Geuaebroek en Nierop, Midwoud f 37.100. Kronenburg, Heiloo, flaaaste inschrijver) hoek uit Valkenburg (Z^l Q. Bax uit SprangCapell.e M. Schermer en gezin uit Graft. G. v. Keulen geb. v. Dam uit Den Helder. W Veken uit Zaandam K. Waal en gezin uit Uitgeest. J. H. van Put ten uit Wormerveer. F. Weaer en gezin uit Jlsr^ K Bark uit Oozterbeek. 8. de Rooij uit Amsterdam J. H. van Putten uit Wor merveer. H. Veken uit Wormerveer. S. C. Kroon uit Avenhom J. C. M. van Baarsen uit Beemster. D. v. Meer uit Purmerend en C. J. Slot uit Amsterdam. Vertrokken: J 8choonhov<i en gezin naar Wormerveer. A. Assee naar Düssel dorf. J. Smit en echtgenoote naar Kat- woude. A. Duin naar Schoor!. C. Brand en gezin naar Wormerveer. H Krist naar Op- sterland. C. Kat naar Wormerveer. G. Wa- genvoort naar Amsterdam K Bijland naar Ilpendam J. J. Geluk en gezin naar Beem ster. P. Druif naar Eindhoven. M. Maarse- veen en gezin naar Zaandam. J. Nierop en echtgen. naar Jlsp. Bevolking H. Oasteele van Hlllegersberg. Wed. Wijngaarden de Keijser van Rotterdam, S Nieawe school Alhier werd aanbesteed de bouw van een christelijke school alhier. Ingeschreven werd als volgt: Adema Veenstra. Leeuwarden Geuzebroek—Boekei, Medemblik f 36900 t 39.925 f 34.630 f 41D40-— f 34.860 f 36 240 f 36A00.— t 37.434 f 40.800 f 37.555 f 36.000 f 40.100.— raad besluit hiertegen geen beroep aan te tee kenen. Kwartaalstaat van den vleeschkeurings- dienst, kring Spanbroek. Rekening over 1919 van de sluis te Rustenburg, sluitende op een bedrag van f 3932.55. Aan l|et Geestwerambacht is terugbetaald van het verstrekte voorschot een bedrag groot f 1888.87. Verslag van den toestand der gemeente over het jaar 1929. De loop der bevolking was als volgt 1 Januari 463 m. en 464 vr., totaal 927 geboren 13 m. en 13 vr. geves tigd 35 m. en 34 vr. overleden 4 m. en 5 vr., vertrokken 38 m. en 37 vr. stand op 1 januari j.l. dus 469 m. en 469 vr. Van beide geslachten dus evenveel. Er werden in 1929 acht huwelijken gesloten. Aantal kiezers. Voor de Tweede Kamer 468, voor Prov. Staten 468 en voor den ge meenteraad 467. Wijziging keur Polder Wogmeer. Deze keurverordening wordt aangevuld met een drietal bepalingen, namelijk het op diepte houden der slooten (50 c.M. beneden polder- peil) het afschrapen van wielen, en het vasthouden van zwanen e,n eenden. Aangezien de Raad hiertegen geen be zwaar heeft, wordt deze aanvulling aangeno men. Jaarverslag van de commissie tot wering van schoolverzuim. In het afgeloopen jaar kwamen 2 gevallen van verzuim voor. Het verslag wordt onder dankzegging vastgesteld. Adres van de Holl. Mij. van Landbouw, afd Opweer en Omstreken, houdende verzoek om subsidie voor de tentoonstelling in 1930. B. en W. stellen op dezelfde gronden als het vorig jaar voor, om ook nu weer afwijzend te beschikken. Hiertoe wordt besloten. Verzoek van DouWe Jongsma, om vrij stelling of gedeeltelijke vrijstelling van de betaling .van door adressant in ,1929 ver schuldigde en toen geweigerde vaste kosten, wegens aansluiting op het electrische net. De Voorzitter geeft hierbij eenige toelich ting - Jongsma heeft zijn woning in 1927 verlaten en is toen f 9 vaste kosten en f 0.75 stroomverbruik schuldig gebleven. Thans heeft hij de betreffende woning weer be trokken en vraagt vrijstelling, omdat adres sant indertijd zijn aanslag in de vaste kosten onrechtmatig heeft geacht. B. en W. hadden hem in ieder geval verplicht geacht de vaste kosten en het stroomverbruik over October te betalen en stellen voor, dit bedrag, zijnde f 1.75, direct terug te heffen. Desnoods kan dan het restant in termijnen worden vol daan. Hiermede gaat de raad accoord onder be paling dat het restant vóór 1 Mei 1931 in gelijke termijnen moet worden voldaan. Verhuur voormalige bodewoning. Thans hebben zich hiervoor aangemeld 2 gegadig den, n.l. C. Houtkooper en C. Born we zij Jz. Aangezien eerstgenoemde zich later heeft teruggetrokken, wordt op voorstel van B. en W. besloten, de woning onderhandsch te verhuren aan C. Bornwezij Jz. Rekening Burgerlijk Armbestuur 1929. Deze sluit op de volgende bedragen Ont vangsten f 2280.29. Uitgaven f 1330.69, batig saldo f 949.60. Het jaar 1929 werd begonnen met een saldo van f 1013.29. De commissie* van onderzoek adviseert bij monde Vkn den heer Oudejans, tot goed keuring. Onder dankzegging wordt hiertqe besloten. Voorstel van B. en W. om de gymnastiek- vereemging U. D. I. tot wederopzeggens toe. de beschikking te geven over a leeg staande lokalen der oude school, voor het houden van oefeningen, en om in de kosten xan schoonmaken f 0.50 per week bij te dragen. Het laatste moet echter niet als een vereemgingssubsidie worden beschouwd. De raad besluit aldus. Aangezien de rondvraag niets bijzonders meer oplevert, sluit de Voorzitter met een kort woord de vergadering. Het Engelsche luchtschip R. 100 is gis termiddag. na een tocht van 21 uur naar Cardington, teruggekeerd. Aan de achter zijde had het luchtschip lichte averij op geloopen. De voorgenomen tocht naar Ca nada. welke deze week begonnen zou wor den is tot einde Mei uitgesteld, zulks om de Canadeesche regeering in de gelegen heid te stellen bü de aankomst te Mon treal tegenwoordig te zün. Gemeenteraad Woensdagavond ver gaderde de gemeenteraad, onder voorzitter schap van burgemeester Bos. Van den heer P. v. d. Molen was bericht van verhindering ingekomen, de andere leden waren aanwezig. De notulen der vorige vergadering werden ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen was bericht van den heer B. Glorie, dat hij zijne benoeming tot lid van het Algemeen Armbestuur van Wimmenum aanneemt een schrijven van Ged. Staten, houdende de goedkeuring van den termij'n van ontruiming van een onbewoonbaar verklaarde woning tot Juli a.s. een schrijven van de Aardapfielcommissie te Castricum met dankbetuiging voor de verleende subsidie ad. f 50.-. Deze drie stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Van de Rijwielvereeniging Noord-Kcnne- merland was een verzoek ontvangen om een subsidie van f 3000.- voor een aan te leggen rijwielpad van Heilo naar Egmond aan den Hoef. Bij het verzoek was een begroeting en teekening gevoegd. Het lag in de bedoeling der vereeniging zooveel mogelijk gebruik te maken van reeds bestaande wegen, zoodat slechts weinig grond behoefde aangekocht te worden. Het pad zou aansluiten aan den Westerweg onder Heiloo en aan het Zomer- dijkje en de Mossellaan onder Egmond. De grond kon voor f 6092,50 gekocht worden. Het pad zou gemaakt worden van basaltine- tegels en 1,80 M. breed worden. De totale begroeting bedraagt f 21000.-. B. en W. stel den voor dit verzoek aan te houden tot de begrooting voor 1931. De heer Straathof vraagt, of de gemeente van dit pad iets zou profiteeren. De voorzitter antwoordt, dat iedere verbinding eenig nut heeft, voor ons zou het belang vooral zitten in de verbinding met Alkmaar. De heer De Waard ziet voor ons er heel weinig belang in. De voorzitter meent ook, dat het belang met f 3000.- wel wat hoog geschat is. Hoewel de bedoeling der Vereeni ging was het pad nog vóór het seizoen gereed te hebben, meent de raad het voorstel van B. en W. te moeten aannemen, zoodat deze zaak bij de a.s. begrooting weer aan de orde zal komen. Van Ged. Staten was ontvangen de goed keuring van den verkoop van grond aan de Eerw. Zusters van Schiedam, en de Konin klijke goedkeuring op de verordening van de vaargelden, tot 1 Januari 1934. Aangenomen voor kennisgeving. In verband met de nieuwe financieeie verhouding tusschen het Rijk en de gemeen ten waren reeds verschillende gegevens aan Ged. Staten verstrekt. Ingekomen was nu een schrijven, houdende diverse besluiten ie dezer zake. Dit werd na eenige toelichting eveneens voor kennisgeving aangenomen. De heer G. Beeleman richtte tot den raad een schrijven, waarin werd meegedceld de totstandkoming van een stichting volgens de Landarbeiderswet, met opgave van het be stuur en met het verzoek, dat de raad ook 2 leden uit zijn midden zou aanwijzen om in de stichting zitt;ng te nemen. -De voorz-itéi- deelde mede, dat B. en W. van meen-ng waren, dat daarvoor n;et de wethouders moesten aangewezen worden, othdat deze dan vrijer bleven bij de behandeling van mogelijke aanvragen. Aangewezen worden meteroimemer-j heeren P. van der Mojen en J. de Waard, iden in gelijke Het gemeenteverslag is verschenen en cir- kzaam. culeert onder de leden. Van het R. K. Schoolbestuur te Egmond aan den Hoef was een verzoek ingekomen voor de stichting van een nieuw schoolgebouw met 3 lokalen. B. en W. hadden daarover een onderhoud gehad met het Schoolbestuur. Momenteel zijn slechts 2 lokalen noodig. Het Bestuur zou de school echter in 1933 willen uitbreiden tot een meisjesschool. Bij die bespreking verklaarde het School bestuur zich bereid het terrein, waarop de school zou gebouwd worden te doen taxeeren vóór den bouw. Indien deze schatting te hoog was, kon dan naar een andere plaats worden uitgezien. Het derde lokaal zou in' 't geheel niet gebruikt worden, tenzij daar over overeenstemming met den raad was verkregen. Het schoolbestuur wilde zich ver der verbinden de onkosten, die de gemeente te betalen heeft aan Egmond aan Zee, omdat er kinderen uit onze gemeente daar de kath. school bezoeken, voor zijn rekening te nemen, tot de nieuwe school hier zou geopend worden. Onder deze omstandigheden meen den B. en W. te mogen voorstellen de ge vraagde medewerking voor den bouw van drie lokalen te willen verleenen. Aldus werd besloten. Van het P.E.N. was een uitvoerig voorstel ontvangen om het electrisch bedrijf dezer gemeente over te nemen. Het concept was den leden thuis gezonden. B. en W. meenden zekere bezwaren tegen het plan te moeten opperen. De ambtenaren werden er door benadeeld de administrateur zou ontslag krijgen, met een vergoeding van slechts f600.- De lijnwerker zou van vastén dienst in lossen dienst komen, met een bepaalde vergoeding per aangesloten perceel. Het P.E.N. zou de schuld van f 18000.- overnemen. Daartegen over zou echter de straatverlichting f 400.- per jaar duurder worden, terwijl het bedrijf nu ook f 500.- uitkeert aan de gemeente voor het plaatsen van palen en kabels. Bij onder zoek was gebleken, dat het licht wel iets goedkooper zou worden, doch stroom voor krachtgebruik duurder. Er zoi/ door de ge meentenaren per jaar f 1400.- meer betaald moeten worden. De gemeente verliest verder a<le zeggingschap en zal ook geen winsten meer kunnen maken. Op grond van deze overwegingen stellen B. en W. voor het be drijf niet aan het P.E.N. over te doen. Zonder verdere discussie wordt hsertoe basloten. Tengevolge van het ondergronds maken van een gedeelte van het net was er een lee- ning noodig groot f 19000.-. Daar het P.E.N. echter eenjgedeelte van den kabel zal over nemen, tengevolge van de aansluiting van Noord-Bakkum, wordt f 7000.- vergoed, zoodat slechts f 12000.- noodig is. Dit bedrag kan geleend worden a 4 M%. B. en W. stellen voor deze som te ieenen, af te lossen in 20 jaar. Aldus besloten. Aangeboden worden de balans en verdere bescheiden van het Gem. Electrisch Bedrijf over 1929. Daaruit blijkt, dat de winst f 1562,27 bedraagt, na afschrijving van een paar posten samen groot f 925.-. De f 10.000.-, die den verkoop van grond zal opbrengen, moeten in rentegevend goed belegd worden. B. en W. stellen voor daar voor aandeelen in de Bank van Nederi. ge meenten en Staatsstukken te koopen. De raad geeft daartoe volmacht aan B. en W. De pensioengrondslag van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger wordt vastgesteld overeenkomstig de jaarwedde. Inge komen was nog een verzoek om een foto te mogen maken van de raadsleden voor Gemeenteraad Een openbare vergade ring van den raad dezer gemeente wordt gehouden Maandag 26 Mei as. De agenda vermeldt o.a. de volgende punten Voorstel van B en W. om den corres- jxmdent der Arbeidsbemiddeling W. K. Be- lonje een jaarwedde van 75 toe te ken nen. zulks van 1 Januari 1930 af Voorstel van B en W. om den Gemeen- teopzichter R. van Essen wegens meerdere werkzaamheden en geldelük verantwoor- ,dil^ gedurende de uitvoering van het „We genplan 1930 een toelage naar f 100 per maand te verleenen. Voorstel van B. en W. om het vermenlg- vuldigingscljfer van de Gemeentelijke In komstenbelasting nader te bevestigen op 1.2. A Voordracht van B. en W. tot benoe ming van een lid der Commissie tot We ring van Schoolverzuim wegens periodieke aftreding per 1 Januari j.l. en het zich niet meer beschikbaar stellen als zoodanig van den heer X Ens B Idem tot benoeming van een lid der Commissie van Toezicht op het Lager On derwijs wegens periodieke aftreding per 1 Januari van den heer C. Koel. Voordracht van B. en W. tot wijziging van de Verordening regelende het bouwen, in richten en bewonen van ag. ..Zomerwo ningen". Voorstel B en W hun machtiging te ver leenen de verpachting der standplaatsen langs den (Tuinvoet te doen geschieden voor den duur van 2 jaren met 2 optle- jaren, ingaande 1 Januari 1930 en onder voorwflT-de dat zender toestemming van B W. de pacht, hetzij geheel, hetzij ge- deeltelijk, aan anderen niet is over te dra gen. Voorstel van B. en W tot vaststelling: a. van eene verordening op het beheer van het gasbedrijf der gemeente Schoorl; b. van een instructie voor den admini strateur van het gasbedrijf in de gemeen te Schoorl; c idem voor den meteropnemer-gektop- haler; d. der beloonlng voor den administra teur en den meteropnemm-geldophaler res pectievelijk naar 1 en 0.50 per aan sluiting per jaar. naar den toestand per 1 Juli van het loopende jaar. Voordracht van B en W. om met Ingang '■an 1 Juni as. te benoemen een admini strateur en* een meteropnemer-geldophaler voor het gasbedrijf der gemeente Schoorl. B en W. bevelen aan voor administra teur; J. W Schoone en voor 1 gek!ophaler D. Swann belden in gelijke" functie bü het G. E. B. werkzaam. Voordracht van B en W om machtiging te verleenen tot aankoop van G. Selhorst aldaar, van een strookje grond te Schoorl- dam. ter grootte van 27.30 M2 voor den prijs van 150. zulks voor de stichting van het gasmeterhuisje. is de moddemiassa Zutd- om daarna een zwenking maken, waarna definitief Noord-Oostelüke richting werd gevolgd, is, dat met een donderend geraas, tot Banjoebiroe en Ambarawa later slib en slijk door den Een speciale corespondent van ..De Loco motief” meldt nog, omtrent de Telemojo- ramp. dat het dal van de kali Likasan. zoo ver het oog reikt, een uitgestrekt grillig modderbed is geworden Het geiieel biedt een doodschen. wanstaltlgen aanblik. Ge weldige zwerfblokken liggen her- en doiw waarts verspreid, als hadden reuzen een spc-Eetje gespeeld. Tusschen graniet en mod der door zoekt de bruisende kali zich een weg. doch een anderen weg dan vroeger. Ver weg. aan den anderen oever van den modderakker. tegen de hellingen van den Gadjamoengkoer, groent het plotseling weer. Daar schünt de zon op welige sawahs. daar rüpt de padl. in schril contrast met den gruwelijken dood, welke aan de voeten ge strekt ligt. De bewoners, die het leven er hebben af- gebrécht. zijn nog niet in staat de gedach ten voldoende te ordenen ook ai schünen zij uiterlijk zeer kalm en gelaten te zijn. Niet alleen was redding, kort na de ramp, ónmogelijk, ook thans nog is het eigenlijk gebied van de ramp volslagen ontoeganke- lük. De modder Is overal van een zeer weeke en fbne structuur, zoodat het vrijwel is uit gesloten. dat men gaat zoeken naar de lüken der omgekomenen, aangezien dat hoogstens nieuwe levens zou vergen. Wan neer in het geteisterde gebied nieuwe zware regens doorbreken, zal de modderlaag wor den afgespoeld, zoo niet, dan zal zij verhar den en de slachtoffers zulltn voor eeuwig begraven liggen in de bedding van klei. Om trent de oorzaak van de ramp staat niet» vast. De duizenden kubieke meters modder, die het dal werden doorgesleurd, moeten afkomstig zün. hetzü van een aardverrehui- vlng. hetzü van een bezweken bergrit, dat oorspronkelük als een soort bedüking van de rivier fungeerde. Uit de verhalen van de bewoners van het getroffen gebied blükt, dat de eerste nadering van den modder stroom zonder eenig gerucht geschiedde, waaruit zou kunnen worden geconcludeerd, dat een zware aardmassa, tot een dikke pap geworden, door stuwing van het tegenge houden rivierwater, aanvankelijk langzaam omlaag schoof om ergens op een gegeven moment als het ware te bezwijken en uit een te vallen, waarna de elgenlüke medder- bandjir begon. Het wordt waarschünlijk geacht, dat de trage, vettige massa ergens van dc Noorde- Hlke helling van den vulkaan afkomstig is geweest. Eerst waarts gegaan Oostwaarts te een Zeker hetwelk hoorbaar was. gewonen bandjir zijn meegesleurd. Het her stellen van den weg Banjoebiroe—Salatiga zal weken duren, het wegdek is over een lengte van 75 meter totaal vernield. Aan- gezlen de kali Likasan een nieuwen loop heeft gekregen, zullen nieuwe kunstwerken noodzakelijk zijn. Voorts is nog totaal ver nield een gedeelte van den weg Getassan— Ambarawa. ZONDAG, 5e Zondag na Paschen; half 8 voor de Parochie; 10 uur tot zekére In tentie ter eere van de H. Theresia. Onder de H H Missen collecte voor behoeftige aannemelingen; half 3 Meimaandlof. Lied no 49. MAANDAG, bü de Eerw. Zusters voor de geloovige zielen; 8 uur Jaarmis voor Maria Zuurbier. DINSDAG. 7 uur voor Petronella Does- wük; 8 uur Jaarmis voor Guurtje Com mandeur. WOENSDAG, 7 uur voor Divera Mole naar. huisvr. van Joannes Berkhout; 8 uur voor overl. fam. van Trienen-Kunst. DONDERDAG. Hemelvaartsdag Plechtig 8 voor Petrus Blom: 10 voor de kinderen die plechtig worden Onder de Hoogmis afleggen Vertrokken personen: W. Nijkamp Wijk aan Zee en Duin, T. Rienstra Amsterdam. A. M Peperkamp naar sterdam, N. Kreüger naar Barsingerhom, E. Borst naar Amsterdam. G. c de Graaf naar Uitgeest. G. van der' Boom naar Den Haag, H Homma naar Helioo. Gevonden en verloren voorwerpen Ge vonden: 1 portemonnale met Inhoud. 1 rijwlelbelastlngmerk Verloren: 1 rijwlelbelastlngmerk. 1 plank, een hond. verzamelen in een der vergaderlokalen De Rustende Jager of een andere gelegenheid, waar de algeir.eene vergadering zal woiCen gehouden. Des middags zal een excursie worden ge organiseerd door het provinciaal landgoed, onder leiding van den rentmeester van het landgoed, den heer Vogelensang, tevena secretaris der afdeeling. Het door mej. Van der Feen de Lille, ritster der afdeeling en genoemden Vogelensang Zoodra een en ander vast staat en is uitgewerkt, komen wü hierop nader terug. Ontvangst te Pernambuco Het luchtschip verscheen aan den horizon in het Noord-Oosten en vloog heel laag ever de stad Pernambuco. Vervolgens zette het koers op het "vliegveld, dat ongeveer 10 minuten bulten de stad ligt De enorme menschenmenlgte begroette het luchtschip met handgeklap en gcwulf van zakdoeken. De bereden politie had groote moeite om oc opdringende menigte in bedwang te hou- otn. Een luid gejubel brak los, toen de waarnemer de aankomst van het luchtscbip meldde Het enthousiasme steeg tot cen oorverdoovenden storm van toejuichingen, toen het luchtschip aanstalten maakte aot landen. 400 man politie en brandweer gre pen de uitgeworpen touwen en trokken het gevaarte langzaam naar den landingsmast. Daar de avond reeds was aangebroken, werd het vliegveld met schünwerpers en lichtinstallaties helder verlicht, zoodat het luchtschip zilver opglansde uit het donker. Om 11 uur M E. T. werd de landing vlot voltooid. Herkozen Woensdagmorgen is in café „Het Wapen van Wormer" de stemming gehouden tot verkiezing van voorzitter van het bestuur van de banne Wormer. Herko zen is de heer A. Meücr mum 260 punten. Stand (na 3 dagen): 1. Ve- iuwe 228 pnt; 2. West-Brabant 222 pnt 3. Zeeland 222 pnt; 4. Alkmaar 221 pnt.; 5. De Veluwe II 221 pnt 6. De Nieuwe Holland- sche Waterlinie 220 pnt.; 7. Gouda 220 pnt. Korpswedstrijd voor schutters le klasse. Geweer m '95. Lengte der baan 100 M. Ma ximum 250 punten. Stand (na 3 dagen): 1. West-Brabant 229 pnt.; 2. Nieuwe Holland- 227 pnt.;' 3. De Veluwe I De IJssel 221 pntf; 5. Limburg 218 pnt.: 6. De Nieuwe Hollandsche Water linie 215 pnt.; 7. De Veluwe II 8. Zuld-Holland West 213 pnt. Korpswedstrijd voor schutters 2e klasse. Geweer m. '95. Lengte der baan 100 M Ma ximum 250 punten Stand (na 3 dagen): 1. De IJssel 214 pnt.: 2. Monden der Maas 210 pnt.; 3 Zeeland I 204 pnt 4. Nieuwe Hol landsche Waterlinie I 204 pnt.: 5. Zéeland n 200 pnt.; 6 Leeuwardsch Verband feoo pnt.; 7. Nieuwe Hollandsche Waterlinie II 200 pnt. Personeele wedstrüd voor scherpschutters (K. S. O.) Lengte der baan 15 M. Elke schutter doet 5 schoten. Maximum 50 pun ten. 1 P J Morslnk (Heer-Hugovaard>, 49 pnt.; 2. A. Schouten (Berkhout'. 49 pnt.: 3. L. Chr. Segers (Baarle), 49 pnt.; 4. G. Ur- sinus (Brummen), 49 pnt.; 5. C. van Stralen (Schagen), 48 pnt. Personeele wedstrijd voor schutters le klasse (K S. O). Lengte der baan 15 M. Maximum 50 punten: 1. H Schrama (Den Burg. Texel), 48 pnt.; 2. P van Kooten (IJmuiden). 48 pnt.; 3. O. Dekker (Obdam). 48 pnt.; 4 A v. d. Weiden (Heemstede). 47 pnt en 5. J. v. Duivenvoorden (Heemskerk), 46 pnt. Personeele wedstrüd voor schutters 2e klasse. (K S O). Lengte der baan 15 M. Maximum 50 punten: 1. L. de Vrels (Geer- truidenberg), 48 pnt.; 2. D. Berends (Geer- truidenberg), 46 pnt. Personeele wedstrijd voor scherpschuttei Geweer m '95 Lengte der baan 100 M Ell,_ schutter doet 5 schoten Maximum 50 pun ten: 1. P Anteunla (Bergen op Zoom», 49 pnt.; 2. J. A. Jansen JSchlnveld), 48 pnt.; 3. W Hllt (Breda). 48 pnt.; 4. J. Hendriks (Breda), 48 pnt.; 5 F. Th. Pagen (Schln- veld). 47 pnt.; 6. J. M Lenaers (Stramprooü). 47 pnt.; 7. P. Boone (Bergen op Zoom). 46 pnt8. J. M Coolen (Weert), 46 pnt.; 9 J. A. Joosten (Schinveld), 46 pnt.; 10 W. Briels (Weert). 46 pnt. Personeele wedstrijd voor schutters le klasse. Geweer m. 95 Lengte *r baan 100 M Maximum 50 punten: 1. B H. J. Hartel- man (Brummen), 48 pnt.; 2. J. H. van Eyk Nederweert), 48 pnt; 3 G. P Troost (Brummen). 48 pnt; 4 J Schilder (Hoog woud). 47 pnt.; 5. A. J. Heeren (Oosterhout). 47 pnt.; 6. J Büvoet Jzn. (Oudendijk), ta pnt.; 7. J. H van Tuiden (Nederweert), 47 pnt.; 8. J. Mijsbergen (Bergen op Zoom), 47 pnt.; 9 H. Werken (Bavel), 46 pnt.; 10. B. J. van Dongen (Ginneken). 46 pnt Personeele wedstrüd voor schutters 2e klasse. Geweer m. '95 Lengte der baan 100 M. Maximum 50 punten: 1. G. C. Meyerlnk (Apeldoorn). 49 pnt.; 2 A. A. v. Riet (Haar lem), 47 pnt.; 3. N J. Dohman (Schinveld), 46 pnt.; 4. J. van Beek (Rucphen), 46 pnt.; 5. H. Harmsen (Deventer), 46 pnt. van der Kamp van Haarlemmermeer. C. J. Eükelenburg van Amsterdam. A. Woudt van Wormerveer, J. Vogt van Amsterdam. G. W de Graaf van Utrecht., A. J. Kraaij van Utrecht; W J. Aldenhoven van Breda. G. Bulk van Assen. W. J. Ch. Lieftlng van Weert. 8. Peters van Den Ham. j. A_ de Ruüter van Heemskerk, J. Drager van Amsterdam. 8. Kloosterboer van St. Panera». F. J. Bartels van Purmerend. naar naar Am- Burgerlijke Stand van 24 April tot en met 22 Mei' Geboren; Wilhelmina, a. van K. v. 't Hof en B. W Reun. Geer- truida Agatha, d. van Chr. Heüne en M. Groen. Dirk, z. van J. Visser en J. W- F. Lenderlk. Hendrlkus Petrus, z. van J. M. Reüven en A. Kramer. Jan, L. v. d. Lingen en I. v. d. Berg. Catha rina Lamberta Maria, d. van H. A. M Clünk en C. G. Bank. Pieter Johannes, z. van P. Groet en hannes, z. van W. 8 Maria Catharina, d. schuur en C. G. Rozemeijer. Ondertrouwd: Johannes Piet, oud 27 Jaar, -te Wormer en Gertrud Grijtt, oud 24 jaar, te Wormerveer. Getrouwd: Jan Kramer, oud 24 jaa^* te Zaandük en Jacoba Johanna Schoute. oud 22 jaar, te Wormer. Overleden: Hermanns Johannes de Leeuw, z. van C. J. de Leeuw en A. Dekker. Plechtige intocht en Installatie van Paatoor 3. J. van Oostwaard Morgen te half 7 aal de nieuw benoemde pastoor dezer parochie, den Zeereerw. heer G. J. van Oottwaard, tot heden pastoor te Lam- bertochaag Weere, zün taak alhier aan vaarden. Door hot volledige kerkbestuur met den Wereerw. heer De Boèr, oudste kapelaan der parochie, zal Z. Eerw. van rijn tegenwoordige pastorie worden af ge haald en over Egmond-Blnnen aan de grens der parochie worden ontvangen Hier zal dc Weleerw. heer De Boer Z. Eerw. he, welkom toeroepen, waarna een stoet wordt geformeerd en met de fan fare, voorop met ruiters-herauten enz. naar de kerk trekken. Aldaar zal waarschijnlijk de burgemeester den pastoor toespreken als inwoner der gemeente. Daarna heeft een kort Lof plaats, waar onder de Installatie van Züneerw. zal ge schieden door den Hoogeerw. heer Lucas- sen. Deken van Beverwük. die daaron der een predikatie zal houden. Wü komen morgen hier op nader terug. aannemen, uur aangenomen, der Geloofsbelijdenis; 3 uur Lof met her nieuwing der doopbeloften en toewijding aan Maria VRIJDAG. 7 uur voor Maria de Wit; 8 uur voor Nlcolaas Blom. ZATERDAG. 7 uur voor Joannes Bier steker; 8 uur voor Com. Bos en overl. familie ZONDAG, half 8 Parochie; overl. fam. Buls-Bloothoofd. Maandag Dinsdag en Woensdag Kruisda gen Voor de K. Mis van 8 uur de litanie van Alle Heiligen voor de vruchten der aarde In den ondertrouw zün opgenomen: Joan nes Verduln en Cornelia Theodora Move ring. belden van deze parochie |3t Pan- crasj. Raadsvergadering Woensdagmiddag kwam de raad dezer gemeente ter openbare zitting bijeen. Afwezig was de heer Kamp, met kennisgeving. Voorzitter is burgemees ter S. B. F. Kooiman, tevens secretaris. De Voorzitter opent de vergadering op de gebruikelijke wijze en leest de notulen der laatste vergadering, welke onveranderd wor den vastgesteld. Hierna d^lt de Voorzitter mede, dat zijn goedgekeurd eenige af- en overschrij vingen. de wijziging in de verordening hef fing R. I. B., het heffingspercentage R. I. B. op 4 pet., alsmede een aanvulling van de politieverordening dat bij den Rijksont- vanger is ingekomen een bedrag groot f 311.77, wegens gewetensgeld, ten bate dezer gemeente dat de rekening der ge meenschappelijke school te Spierdijk over 1929 is vastgesteld op een bedrag van f 832.91, waarvan ten laste van de gemeente Hensbroek komt f 161.42, voor 2 leerlingen. De begrooting, dien school betreffende, is voor 1931 vastgesreld op f 1406. De school zal thans, naar vermoed wordt, door 17 leerlingen worden bezocht. Ingekomen stukken. Beslissing van Ged. Staten inzake de nieuwe financieeie ver houding tusschen Rijk en Gemeente. De door deze gemeente gedane opgave betref fende Armenzorg, Politiewezen en Onder wijs,, is vermeerderd met f 77.40 en vermin- Een Wolff-bericht uit Kattowitz meldt, dat daar bü een vllegdcmonstratle een ern stig ongeluk is gebeurd. De vlieger Bialy uit Krakau verrichte kunsttoeren, toen hü plotseling naar bene den stortte. Op dertig meter boven den be- ganen grohd poogde de vlieger nog de ma chine in zün macht te krügen, wat echter niet gelukte. Twee scholieren werden bü den val van het vliegtuig door de vleugels ge raakt. Een hunner was op slag dood, de andere is ernstig gewend. De vlieger zelf werd zwaar gewond naar het ziekenhuis overgebracht.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 22