Nagekomen Kerklijsten OUDORP PROVINCIAAL NIEUWS n HENSBROEK LUCHTVAART ONZE OOU Nieuwe modderstroom in Likasan Ernstig vliegongeluk De „Graf Zeppelin” GEMENGD NIEUWS LEGER EN VLOOT Nat. Schietwedstrijden Bijz. Vrijw. Landstorm De vlucht van Miss Amy Johnson VOLENDAM SPANBROEK OPMEER HOOGWOUD Circus „te vondeling gelegd” CASTRICUM Het s.s. Blijdendijk WESTWOUD ENKHUIZEN MEDEMBLIK URSEM FILMVERTOONING De tocht van de R. 100 EGMOND-BINNEN SCHOORL WORMER Mare, 214 pnt; a. Een bezoek aan de plaats van de ramp Ongerustheid de Kunstvlieger neergestort fling aangeno- meldt Kramer, Helder. l 3S.45CL— hoek i SprangCapell.e uit Den de den bestaat eenige ongerustheid- omtrent - j Amy Johnson, omdat na Voetbal Den eersten Juni wordt namens de Voetbalvereeniging een schitterende uit voering gegeven, waarvoor speciale kaarten beschikbaar zullen worden gesteld, welke ver krijgbaar zullen worden gesteld as Zondag op het voetbalterein en verder bi* den voor zitter der voetbalclub. Het Zuiderzee-crediet Naar aanleiding der ansjovisvangsten heeft de credletver- eeniglng voor de Zuiderzee aan alle visschers een circulaire gestuurd, welke een aansporing bevat om thans, behalve betaling voor rente, ook het kapitaal gedeeltelijk af te lossen. Op Hemelvaartsdag komt D88. op bezoek bij het tweede elftal; dit is de derde pro motiewedstrijd van ons tweede. Wat zal het zijn? Een overwinning? en M Verloren •en bond. De diepte van de haven Hoogstwaar schijnlijk in verband met de drooglegging en de droogleggingswerkeaamheden wordt de haven één meter dieper uit gebaggerd dan voorheen het geval was. Herijk van maten en gewichten Voor den herijk van maten en gewichten zal dit jaar zitting worden gehouden op Maandag 26 Mei as., van 1012 uur en 14 uur en Dinsdag 27 Mei a s, van 1012 uur (zomer tijd) in de Kolfbaan van den heer Jb. Bij man. Cornells Rab, oud 62 jaren, Den Helder. Gehuwd: Amsterdam wonende Trijntje I Castricum. Heemskerk Graaf. Herijk maten en gewichten De zitting voor den herijk van maten en gewichten voor deze gemeente zal plaats hebben 27 Mei a.s.. des namiddags van 13 uur (zomertijd) in de Kolfbaan van den heer Jb. Bijman te Spanbroek. f 37388.— f 36900.— f 39925 f 34.630 f 41340 f 34.860— f 36340— f 36.500 f 37.434.— f 40.800— f 37555.— f 36.000 f 40.100— voor- heer Burgerlijke met 22 van K. truida Groen. - Gevonden Ter secretarie zijn inlichtin gen te verkrijgen over een aan de Langereis gevonden autoband met velg. Stuifbergen, Nicolaac en Te Krabbendijke is door den circus exploitant Rebertl dezer dagen een voor stelling gegeven. Thans blijkt, dat de man met de Noorderzon vertrokken is met ach terlating van de groote circustent met in ventaris met muziekinstrumenten. De man opname in het Geïllustreerde Gemeenteblad. De heer Straathof vraagt, of er iets aan de verbetering van den weg zal gedaan wordem De voorzitter zegt, dat kleine gebreken zullen 'verholpen worden, terwijl pl.min. óoo M. zal vernieuwd worden. De wethouder Apeldoorn verzoekt toezicht op de maximum-snelheid van auto's in de kom der gemeente. Dit wordt door den voorzitter, dien ook reeds klachten bereikten, toegezegd. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelia, dochter van A. Lute en C. Nyman. Overleden: Jacobus Franciscus de Mare, oud 26 jaren. wonende te Amsterdam; Dirk wonende te is de moddermassa Zuid- om daarna een zwenking maken, waarna definitief Brandspuit-proef Ai. Zaterdagavond zal wederom de jaarlijksche brandspult-proef plaats hebben, wat voor de jeugd steeds een pretje is. Naar wij vernemen, zal het s.s. BUjden- djjk van de HollandAmerlkalijn, waarop eenigen tijd geleden een brand heeft ge woed. niet meer door deze Maatschappij in de vaart worden gebracht. Het schip ligt te Suez en wordt daar thans bij inschrij ving te koop aangeboden. Ingekomen personen: J. G. Wed. M. S. Personalia De heer J. P. Roep, Behagen, slaagde te 's-Gravenhage voor adjunct-com- mies bjj de posterijen. De heer J. Lenz. 1ste klerk op het ontvan- gerskantoor te Behagen wordt overgeplaatst. De berichten over de Zeppelin boven den Oceaan vermelden alle, dat het luchtschip sneller vaart dan voorheen. Om 135 gistermiddag passeerde het het eiland Fernando de Noronha. Een kwartier lang cirkelde het luchtschip daarboven en verdween daarna in de richting van de nog een dikke honderd mijlen verwijderde Bra- ziltaansche kust. Slotvergadering Onder leiding van den voorzitter van het regellngscomlté bij gelegen heid van het op zoo buitengewoon waardig en luisterrijk gevierd priesterfeest van den wel- eerw. Pater Nic. Bot, hield voomoemd comité een laatste bijeenkomst in café Buiteman. De voorzitter, de heer J. A. Spigt, brengt in herinnering dat dit feest onder Gods zegen op waardige wijze is geslaagd en brengt daar voor namens bet comité in hartelijke bewoor dingen dank aan allen die daartoe hebben medegewerkt. Uit het financieel verslag vernemen wj| dat De resultaten van den derden dag zijn: Korpswedstrijd voor scherpschutters. Ge weer model '95. Lengte der baan 100 M. Elk korps wordt vertegenwoordigd door vjjf Bevorderd De kommiezen bij de /tyks- belastingen H. A. Labrie en H. Westerterp. beiden alhier, werden me? ingang van 1 Mei j.l. vevorderd tot assistent bjj hetzelfde dienstvak. Uitstapje Zeventien leerlingen van de vakteekenschool te Behagen, maakten onder gelelde van 2 leeraren een auto-uitstapje naar Amsterdam. Een bezoek werd gebracht aan Werkspoor en het Koloniaal Museum. ven voor het cadeau dezer parochie t 400, terwijl de onkosten voor versiering enz. ruim f 261 bedroegen. De goedgekeurde rekening sloot met een klein batig saldo. De Zee ree rw. Heer L. Th. Mulder, pastoor dezer parochie, zegt, dat 't comité ten volle berekend was voor zijn taak, zyn Eerw. wenscht het comité ge luk met het prachtig verloop van het eerste Priesterfeest, door hem in deze parochie mee gevierd. Spr. stelt voor met het oog op de in de eerstkomende jaren te verwachten pries terfeesten. het comité blijvende te verklaren, waarmede de vergadering accoord gaat en een .Permanent comité" is ontstaan Nadat verschillende sprekers het woord hadden ge voerd bracht pastoor Mulder dank aan allen, zoowel het Eere-comlté als het wékkend co mité. voor de welwillende gevolggeving aan zjjn uitnoodiging ter voorbereiding van het feest. Zijn Eerw. herinnert er aan. Uat vanaf het begin tot het einde een heerlijke harmo nie heerschte en wenscht het comité ook in de toekomst eenzelfde succes toe. In het slot woord door den voorzitter wordt aan het fanfarecorps ,.Dr. Nuyens" hulde en dank ge bracht. dat tot het welslagen van den intocht van pater Bot ook zeer veel heeft bijgedra gen. Vakteekenschool Aan de 3-jarige vaktee kenschool te Behagen werden aan de vol gende leerlingen een diploma toegezonden H. Blom Pz, P. H Blom Jr„ H. Th Blom Jzn.. alle Breezand. Anna Paulowna; P. Harder en W. Muntgewerf van Ewjjksluis; M. G. Veul. A. Kruit, G. Bakker, allen Zijpe; F W. Ar- noldus, W. Band en A. P. Bakker, Behagen Floralia Woensdag vergaderde het be stuur van .Floralia” ten huize van den heer J- Modder alhier. Na opening der vergadering volgt voorlezing der notulen, welke ongewij zigd worden goedgekeurd. Volgt bespreking feestavonden op 19 en 22 September as. ter gelegenheid van de Foralia- en huisviytten- toonstelllng. Besloten wordt om de tooneel- vereenlglng „De Drie Leliën” uit Twisk op Vrijdag 19 September te laten optreden met „Er staat geschreven”, tooneelspel door Jaap van der Poll en op Maandag 22 September de tooneelvereeniging „Kunst adelt het Le ven" uit Venhuizen met „De Koekoek,” too neelspel van Jan Fabricius. Aangezien beide tooneelgezelschappen op bet onlangs gehouden Landjuweel der Z. V. T. te Enkhuizen met succes hebben opgetreden, beloven het twee mooie avonden te worden voor de floralia-vereeniging. Zij. die nog geen lid zjjn, kunnen zich alsnog bij den se cretaris opgeven. Gerardus Vonk, en Adriana te Castrlcum; P. de Vries- beiden wonende Half, wonende te Geertruida Cornelia de f 37388 f 38.690 f 38330— f 37388.68 f 40.633— f 37320— Oeuzebroek en Nierop, Midwoud f 37.100. Kronenburg. Heiloo. (laaeste inschrijver) Nieuwe school Alhier werd aanbesteed de bouw van een christelijke school alhier. Ingeschreven werd als volgt: AdemaVeenstra, Leeuwarden OeuzebroekBoekel, Medemblik J. Bot, Medemblik MasereeuwButter, Opperdoes Ch. Kuipers, Hoogwoud J. Ruiter, Opperdoes M. Wlnnubst, Medemblik F. de Cie, Medemblik Huttema en Joostma, Bolsward J. Schuit, Egm. a. d. Hoef P. Oeuzebroek, Medemblik Beemsterboer. Onderdijk P. Tuin, 1 Zand C. Kloosterboer, Broek op Langendijk A. Koppen. Alkmaar Ahma, lonkhuizen J. Veenstra, Lekkem P. Vlaming. Medemblik P. Bart, Medemblik zwaar men. Jaarverslag van de commissie tot wering van schoolverzuim. In het afgeloopen jaar kwamen 2 gevallen van verzuim voor. Het verslag wordt onder dankzegging vastgesteld. Adres van de Holl. Mij. van Landbouw, afd Opweer en Omstreken, houdende verzoek om subsidie voor de tentoonstelling in 1930. B. en W. stellen op dezelfde gronden als het vorig jaar voor, om ook nu weer afwijzend te beschikken. Hiertoe wordt besloten. Verzoek van Douwe Jongsma, om vrij stelling of gedeeltelijke vrijstelling van de betaling van door adressant in 1929 ver schuldigde en toen geweigerde vaste kosten, wsgens aansluiting op het electrische net. De Voorzitter geeft hierbij eenige toelich ting Jongsma heeft zijn woning in 1927 verlaten en is toen f 9 vaste kosten en f 0.75 stroomverbruik schuldig gebleven. Thans heeft hij de betreffende woning weer be trokken en vraagt vrijstelling, omdat adres sant indertijd zijn aanslag in de vaste kosten onrechtmatig heeft geacht. B. en W. hadden hem in ieder geval verplicht geacht de vaste kosten en het stroomverbruik over October -te betalen en stellen voor, dit bedrag, zijnde Zondag as. zal in de zaal van den heer P. A. L. Oude Jan de wonderschoone film het lijden van Christus vertoond worden. Hoe dikwijls hoort men niet zeggen, zelfs door niet-katholieken. als ik geld genoeg had dan ging ik naar Oberammergau om de beroem de passie-spelen te bewonderen. Welnu, hetzelfde kunt ge zien op het doek. Aangezien de entree-prijzen zoo billijk mogë- ÜJk gesteld zjjn en er gezorgd is voor een komisch bifprogramma. verzuir.V niemand deze film te bezoeken. Zie verder adverten tie. Bevolking van 24 April tot en met 22 Mei Ingekomen: G. H. van Bergen uit Zaan dijk J. Koeman en gezin, M. Kranen burg en H. Heins uit Zaandam. J. Korpers- uit Valkenburg (Z.H.). Q. Bax -- 7 M. Schermer’ Wonende te Maria Rozlng, en te Het Engelsche luchtschip R. 100 is gis termiddag, na een tocht van 21 uur naar Cardington, teruggekeerd. Aan de achter zijde had het luchtschip lichte averij op- geloopen. De voorgenomen tocht naar Ca nada, welke deze week begonnen zou wor- den, is tot einde Mei uitgesteld, zulks om de Canadeesche regeering in de gelegen heid te stellen bjj de aankomst te Mon treal tegenwoordig te zijn. Gemeenteraad Woensdagavond ver gaderde de gemeenteraad, onder voorzitter schap van burgemeester Bos. Van den heer P. v. d. Molen was bericht van verhindering ingekomen, de andere leden waren aanwezig. De notulen der vorige vergadering werden ongewijzigd vastgesteld. Inge\omen was bericht van den heer B. Glorie, dat hij zijne benoeming tot lid van het Algemeen Armbestuur van Wimmenum aanneemt een schrijven van Ged. Staten, houdende de goedkeuring van den termijn van ontruiming van een onbewoonbaar verklaarde woning tot Juli a.s. een schrijven van de Aardappelcommissie te Castricum met dankbetuiging voor de verleende subsidie ad. f 50.-. Deze drie stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Van de Rijwielvereeniging Noord-Kenne- merland was een verzoek ontvangen om een subsidie van f 3000.- voor een aan te leggen rijwielpad van Heilo naar Egmond aan den Hoef. Bij het verzoek was een begroeting en teekening gevoegd. Het lag in de bedoeling der vereeniging zooveel mogelijk gebruik te maken van reeds bestaande wegen, zoodat slechts weinig grond behoefde aangekocht te worden. Het pad zou aansluiten aan den Westerweg onder Heiloo en aan het Zomer dijk je en de Mosse liaan onder Egmond. De grond kon voor f 6092,50 gekocht worden. Het pad zou gemaakt worden van basaltine- tegels en 1,80 M. breed worden. De totale begrooting bedraagt 21000.-. B. en W. stel den voor dit verzoek aan te houden tot de begrooting vóór 193;. De heer Straathof vraagt, of de gemeente van dit pad iets zou profiteeren. De voorzitter antwoordt, dat iedere verbinding eenig nut heeft, voor ons zou het belang vooral zitten in de verbinding met Alkmaar. De heer De Waard ziet voor ons er heel weinig belang in. De voorzitter meent ook, dat het belang met f 3000.- wel wat hoog geschat is. Hoewel de bedoeling der Vereeni ging was het pad nog vóór het seizoen gereed te hebben, meent de raad het voorstel van B. en W. te moeten aannemen, zoodat deze zaak bij de a-s. begrooting weer aan de orde zal komen. Van Ged. Staten was ontvangen de goed keuring van den verkoop van grond aan de Eerw. Zusters van Schiedam, en de Konin klijke goedkeuring op de verordening van de vaargelden, tot 1 Januari 1934. Aangenomen voor kennisgeving. In verband met de nieuwe financieele verhouding tusschen bet Rijk en de gemeen ten waren reeds verschillende gegevens aan Ged. Staten verstrekt. Ingekomen was au een schrijven, houdende diverse besluiten te dezer zake. Dit werd na eenige toelichting eveneens voor kennisgeving aangenomen. De heer G. Beeleman richtte tot den raad een schrijven, waarin werd meegedeeld de totstandkoming van een stichting volgens de Landarbeiderswet, met opgave van het be stuur en met het verzoek, dat de raad ook 2 leden uit zijn midden zou aanwijzen om in de stichting zitt;ng te nemen. De voorz;tter deelde mede, dat B. en W. van meenmg waren, dat daarvoor n:et de wethouders moesten aangewezen worden, omdat deze dan vrijer bleven bij de behandeling van mogelijke aanvragen. Aangewezen worden de heeren P. van der Molen en J. de Waard. Het gemeenteverslag is verschenen en cir culeert onder de leden. Van het R. K. Schoolbestuur te Egmond aan den Hoef was een verzoek ingekomen voor de stichting van een nieuw schoolgebouw met 3 lokalen. en W. hadden daarover een onderhoud gehad met het Schoolbestuur. Momenteel zijn slechts a lokalen noodig. Het Bestuur zou de school echter in 1933 willen uitbreiden tot eén meisjesschool. Bij die bespreking verklaarde het School bestuur zich bereid het terrein, waarop de school zou gebouwd worden te doen taxeeren [te hoog was, kon dan naar een andere plaats worden uitgezien. Het derde lokaal zou in ’t geheel niet gebruikt worden, tenzij daar over overeenstemming met den raad wak verkregen. Het schoolbestuur wilde zich ver der verbinden de onkosten, die de gemeente te betalen heeft aan Egmond aan Zee, omdat er kinderen uit onze gemeente daar de kath. school bezoeken, voor zijn rekening te nemen, tot de nieuwe school hier zou geopend worden. Onder deze omstandigheden meen den B. en W. te mogen voorstellen de ge vraagde medewerking voor den bouw van drie lokalen te willen verleenen. Aldus werd besloten. Van het P.E.N. was een uitvoerig voorstel ontvangen om het electrisch bedrijf dezer gemeente over té nemen. Hef concept was den leden thuis gezonden. B. en W. meenden zekere bezwaren tegen het plan te moeten opperen. De ambtenaren werden er door benadeeld de administrateur zou ontslag krijgen, met een vergoeding van slechts f600.- De lijnwerker zou van vasten dienst in lossen dienst komen, met een bepaalde vergoeding per aangesloten perceel. Hét P.E.N. zou de ïchuld van f 18000.- overnemen. Daartegen over zou echter de straatverlichting f 400.- per jaar duurder worden, terwijl het bedrijf nu ook f 500.- uitkeert aan de gemeente voor het plaatsen van palen en kabels. Bij onder zoek was gebleken, dat het licht wel iets goedkooper zou worden, doch stroom voor krachtgebruik duurder. Er zou door de ge- meentenaren per jaar f 1400.- meer betaald moeten worden. De gemeente verliest verder a<le zeggingschap en zal ook geen winsten meer kunnen maken. Op grond van deze overwegingen stellen B. en W. voor het be drijf niet aan het P.E.N. over te doen. Zonder verdere discussie wordt hiertoe besloten. Tengevolge van het ondergronds maken van een gedeelte van het net was er een lee- ning noodig groot f 19000.-. Daar het P.E.N. echter eenjgedeelte van den kabel zal over nemen, tengevolge van de aansluiting van Gemeenteraad Een openbare vergade ring van den raad dezer gemeente wordt gehouden Maandag 26 Mei as De agenda vermeldt o.a. de volgende punten Voorstel van B. en W. om den corres pondent der Arbeidsbemiddeling W. K. Be- lonje een jaarwedde van 75 toe te ken nen. zulks van 1 Januari 1930 af. Voorstel van B. en W. om den Gemeen- teopzichter R. van Essen wegens meerdere werkzaamheden en geldehjk verantwoor ding gedurende de uitvoering van het „We genplan 1930 een toelage naar f 100 per maand te verleenen. Voorstel van B. en W. om het vermenlg- vuldigingscijfer van de Gemeentelijke In komstenbelasting nader te bevestigen op 1,2. A. Voordracht van B. en W. tot benoe ming van een lid der Commissie tot We ring van Schoolverzuim wegens periodieke aftreding per 1 Januari J.l. en het zich niet meer bescliikbaar stellen als zoodanig van den heer J. Ens B. Idem tot benoeming van een lid der Commissie van Toezicht op het Lager On derwijs wegens periodieke aftreding per 1 Januari van den heer C. Koel. Voordracht van B en W. tot wijziging van de Verordening regelende het bouwen, in richten en bewonen van zg. „Zkmerwo- ningen”. Voorstel B. en W hun machtiging te ver leenen de verpachting der standplaatsen langs den dtiinvoet te doen geschieden ■voor den duur van 2 jaren met 2 optie- jaren, Ingaande 1 Jariuarl 1930 en onder voorwaarde dat zonder toestemming van B. en w. de pacht, hetzij geheel, hetzij ge deeltelijk, aan anderen niet is over te dra gen. Voorstel van B. en W. tot vaststelling: van eene verordening op het beheer van het gasbedrijf der gemeente Schoort; b. van een instructie voor den admini strateur van het gasbedrijf in de gemeen te Schoort; c. idem voor den meteropnemer-geddöp- haler; d. dej oelooning voor den administra teur en den meteropnemer-geldophaler res pectievelijk naar 1 en 0.50 per aan sluiting per jaar, naar den toestand per 1 Juli van het loopende jaar. Voordracht van B. en W. om met ingang van 1 Juni a-s. te benoemen een admini strateur en een meteropnemer-geldophaler voor het gasbedrijf der gemeente Schoort. B. en W. bevelen aan voor administra teur: J. W Schoone en voor meteropnemer- geldophaler D. Swaan, beiden in gelijke functie bij het G. E. B. werkzaam. Voordracht van B. en W om machtiging te verleenen tot aankoop van G. Selhorst aldaar, van een strookje grond te Schoorl- dam, ter grootte van 27,30 M2 voor <fen prijs van 150, zulks voor de stichting van het gasmeterhuisje. Er bestaat eenige ongerustheid omtrent het lot van Miss Amy Johnson, omdat na het passeeren van haar toestel boven Bima niets meer van haar werd vernomen. Het draadlooze station te Koepang op Timor, hetwelk telefonisch is aangesloten niet Atamboea. bleef speciaal open tot gisteren avond 23 uur (Javatlid). Hét station meldt bij sluiting geen nieuws betreffende miss Johnson. Excursie NederL Heidemaatschappij, afd. Noord-Holland Door deze afdeeling zal op 5 Juli a. s. een vergadering worden gehouden te Castricum. De bedoeling is dat de leden zich zullen verzamelen in een der vergaderlokalen De Rustende Jager of een andere gelegenheid, waar de algemeene vergadering zal worden gehouden. Des middags zal een excursie worden ge organiseerd door het provinciaal landgoed, onder leiding van den rentmeester van het landgoed, den heer Vogelensang, tevens secretaris der afdeeling. Het geheel zal nader worden geregeld door mej. Van der Feen de Lille, sitater der afdeeling en genoemden Vogelensang. Zoodra een en ander vast staat en is uitgewerkt, komen wij hierop nader terug. Plechtige Intocht en installatie van Pastoor G. J. van Oostwaard Morgen te half 7 zal de nieuw benoemde pastoor dezer parochie, den Zeereerw. heer G. J. van Oostwaard, tot heden pastoor te Lam- bertschaag Weere, zjjn taak alhier aan vaarden. Door hot volledige kerkbestuur met den Wereerw. heer De Boer, oudste kapelaan der parochie, zal Z. Eerw. van zijn tegenwoordige pastorie worden af ge haald en over Egmond-Blnnen aan de grens der parochie worden ontvangen. Hier zal de Weleerw. heer De Boer Z. Eerw. het welkom toeroepen, waarna oen stoet wordt geformeerd en met de fan fare, voorop met rulters-herauten enz. naar de kerk trekken. Aldaar zal waarschijnlijk de burgemeester den pastoor toespreken als inwoner der gemeente. Daarna heeft een kort Lof plaats, waar onder de installatie van Zijneerw. zal ge schieden door den Hoogeerw. heer Lucas- sen. Deken van Beverwijk, die daaron der een predikatie zal houden. Wij komen morgen hier op nader terug. Stand van 24 April tot en Mei Geboren: Wilhelmina, d. v. ’t Hof en B. W. Rejjn. Geer- Agatha, d. van Chr Heijne en M. v<5<jr den bouw. Indien deze schatting Dirk, z. van J. Visser en J. W F. Lenderik. Hendrikus Petrus, z. yan J. M. Reijven en A. Kramer. Jan, z. van L. v. d. Lingen en I. v. d. Berg. Catha rina Lamberta Maria, d. van H. A. M. Cltfnk en C. G. Bank. Pieter Johannes, z. van P. Groot en J. H. de Joode. Jo hannes. z. van W. A. J. B. Götz en A. Klos. Maria Catharina, d van N. D. Hooü- schuur en C. G. Rozemeijer. Ondertrouwd: Johannes Piet, oud 27 Jaar, te Wormer en Gertrud Gfijtt, oud 24 jaar, te Wormerveer. Getrouwd: Jan Kramer, oud 24 jaar, te ZaandUk en Jacoba Johanna Schoute, oud 22 jaar, te Wormer. Overleden: Hermanns Johannes de Leeuw, z. van C. J. de Leeuw en A. Dekker. zoodat slechts f 12000.- noodig is. Dit bedrag kan geleend worden k 4 *4%. B. en W. stellen voor deze som te leenen, af te lossen in ao jaar. Aldus besloten. Aangeboden worden de balans en verdere bescheiden van het Gem. Electrisch Bedrijf over 1929. Daaruit blijkt, dat de winst f 1562,27 bedraagt, na afschrijving van een paar posten samen groot f 925.-. De f 10.000.-, die den verkoop van grond zal opbrengen, moeten in rentegevend goed belegd worden. B. en W. stellen voor daar voor aandeelen in de Bank van Nederl. ge meenten en Staatsstukken te koopen. De raad geeft daartoe volmacht aan B. en W. De pensioengrondslag van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger wordt vastgesteld overeenkomstig de jaarwedde. Ingekomen was nog een verzoek om een Bevolking - H. Casteele van Hillegersberg, Wijngaarden de Kejjser van Rotterdam, van der Kamp van Haarlemmermeer. C. J. Ejjkelenburg van Amsterdam, A. Woudt van Wormerveer, J. Vogt van Amsterdam, O. -W de Graaf van Utrechi. A. J. Kraajj van Utrecht; W. J. Aldenhoven van Breda G. Bulk van Assen, W. J. Ch Lteftlng van Weert. 8. Peters van Den Ham. j. A. de Ruyter van Heemskerk. J. Drager van Amsterdam. 8. Kloosterboer van St. Pancras. F. J. Bartels van Purmerend. Vertrokken personen: W. Nykamp naar Wijk aan Zee en Duin, T. Rienstra naar Amsterdam. A. M. Peperkamp naar Am sterdam. N. Kreyger naar Barsingerhorn, E. Borst naar Amsterdam, G. C. de Graaf naar Uitgeest. G. van der Boom naar Den Haag, H. Homma naar Heiloo. Gevonden en verloren voorwerpen Ge vonden: 1 portemonnaie met Inhoud, 1 rijwlelbelastingmerk. 1 rijwlelbelastingmerk, 1 plank, Een speciale corespondent van „De Loco motief” meldt nog, omtrent de Telemojo- ramp, dat het dal van dé kalt Likasan. zoo ver het oog reikt, een uitgestrekt grillig modderbed is geworden. Het geheel biedt een doodschen. wanstaltigen aanbllk. Ge weldige zwerfblokken liggen her- en der waarts verspreid, als hadden reuzen een spelletje gespeeld. Tusschen graniet en mod der door zoekt de bruisende kali zich een weg. doch een anderen weg dan vroeger. Ver weg. aan den anderen oever van den modderakker, tegen de hellingen van den Gadjamoengkoer. groent het plotseling weer. Daar schijnt de zon op welige sawahs. daar rijpt de padi. in schril contrast met den gruweiyken dood, welke aan de voeten ge strekt ligt. De bewoners, die het leven er hebben af gebracht, zijn nog niet in staat de gedach ten voldoende te ordenen, ook al schynen zij ulterlUk zeer kalm en gelaten te zyn. Niet alleen was redding, kort na de ramp, onmogelijk, ook thans nog is het eigenlijk gebied van de ramp volslagen ontoeganke- lyk. De modder is overal van een zeer weeke en fyne structuur, zoodat het vrijwel Is uit gesloten, dat men gaat zoeken naar de lyken der omgekomenen, aangezien dat hoogstens nieuwe levens zou vergen. Wan neer in het geteisterde gebied nieuwe zware regens doorbreken, zal de modderlaag 4ror- den afgespoeld, zoo niet, dan zal zij verhar den en de slachtoffers zullen voor eeuwig begraven liggen In de bedding van kleL Om trent de oorzaak van de ramp staat niets vast. De duizenden kubieke meters modder, die het dal werden doorgesleurd, moeten afkomstig zijn, hetzij van een aardverschui ving, hetzij van een bezweken bergrlf. dat oorspronkelyk als een soort bedijking van de rivier fungeerde. Uit de verhalen van de bewoners van het getroffen gebied blijkt, dat de eerste nadering van den modder stroom Bonder eenig gerucht geschiedde, waaruit zou kunnen worden geconcludeerd, dat een zware aardmassa, tot een dikke pap geworden, door stuwing van, het tegenge houden rivierwater, aanvankelijk langzaam omlaag schoof om ergens op een gegeven moment als het ware te bezwijken en uit een te vallen, waarna de eigenlijke mcddei- bandjir begon. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat de trage, vettige massa ergens van de Noorde lijke helling van den vulkaan afkomstig is geweest. Eerst waarts gegaan Oostwaarts te - - een Noord-Oostelijke richting werd gevolgd. Zeker is, dat met een donderend geraas, hetwelk tot Banjoebiroe en Ambarawa hoorbaar was. later slib en siyk door den gewonen bandjir zijn meegesleurd. Het her stellen van den weg Banjoebiroe—Salatiga zal weken duren, het wegdek is over een lengte van 75 meter totaal vernield. Aan- gezien de kali Likasan een nieuwen loop heeft gekregen, zullen nieuwe kunstwerken noodzakelijk zijn. Voorts is nog totaal ver nield een gedeelte van den weg Getassan— Ambarawa. ZONDAG, 5e Zondag na Pascjien; half 8 voor de Parochie; 10 uur tot zekere in tentie ter eere van de H. Theresia. Onder de HH Missen collecte voor behoeftige aannemelingen; half 3 Meimaandlof. Lied no. 49. MAANDAG, bp de Eerw. Zusters voor de geloovige zielen; 8 uur Jaarmis voor Maria Zuurbier. PIN8DAG, 7 uur voor Petronella Does- wyk; 8 uur Jaarmis voor Guurtje Com mandeur. WOENSDAG, 7 uur voor Divera Mole naar. huisvr. van Joannes Berkhout; 8* uur voor over! fam. van Trleaen-Kunst. DÓNDÜftÖAö; Hemelvaartsdag. Plechtig aannemen. Half 8 voor Petrus Blom; 10 uur voor de kinderen die plechtig worden aangenomen Onder de Hoogmis afleggen der Geloofsbelijdenis; 3 uur Lof met her nieuwing der doopbeloften en toewijding aan Maria. VRIJDAG. 7 uur voor Maria de Wit; 8 uur voor Nicolaas Blom. ZATERDAG, 7 uur voor Joannes Bier-, steker; 8 uur voor Com. Bos en overt, familie ZONDAG, half 8 Parochie; 19 uur voor overt, fam. Buis-Bloothoofd. Maandag. Dinsdag en Woensdag Kruisda gen. Voor de K Mis van 8 uué de litanie van Alle Heiligen voor de vrachten der aarde In den ondertrouw zijn opgenomen: Joan nes Verduin en Cornelia Theodora Meye- ring beiden van deze parochie (St. Pan cras). Ontvangst te Pernambuco Het luchtschip verscheen aan den horizon in het Noord-Oosten en vloog heel laag over de stad Pernambtïco. Vervolgr/is zette het koers op het vliegveld, dat ongeveer 10 minuten buiten de stad ligt. De enorme menschenmenigte begroette het luchtschip met handgeklap en gewuif van zakdoeken. De bereden politie had groote moeite om de opdringende menigte in bedwang te hou den. Een luid gejubel brak los, torn de waarnemer de aankomst van het luchtschip meldde. Het enthousiasme steeg tot een oorverdoovenden storm van toejuichingen, toen» het luchtschip aanstalten maakte tot landen. 400 man politie en brandweer gre pen de uitgeworpen touwen en trokken het gevaarte langzaam naar den landingsmast. Daar de avond reeds was aangebrokem werd het vliegveld met schijnwerpers en lichtinstallaties helder verlicht, zoodat het luchtschip zilver opglansde uit het donker. Om 11 uur M. e. T. werd de landing vlot voltooid. Raadsvergadering Woensdagmiddag kwam de raad dezer gemeente ter openbare zitting bijeen. Afwezig was de heer Kamp, met kennisgeving. Voorzitter is burgemees ter S. B. F. Kooiman, tevens secretaris. De Voorzitter opent de vergadering op de gebruikelijke wijze en leest de notulen der laatste vergadering, welke onveranderd wor den vastgesteld. Hierna deelt de Voorzitter mede, dat zijn goedgekeurd eenige af- en overschrij vingen, de wijziging in de verordening hef fing R. I. B., het heffingspercentage R. I. B. op 4 pet., alsmede een aanvulling van de politieverordening dat bij den Rijksont- vanger is ingekomen een bedrag groot f 311.77, wegens gewetensgeld, ten bate dezer gemeente dat de rekening der ge meenschappelijke school te Spierdijk over 1929 is vastgesteld op een bedrag van f 832.91, waarvan ten laste van de gemeente Hensbroek komt f 161.42, voor 2 leerlingen. De begrooting, dien school betreffende, is voor 1931 vastgesteld op f 1406. De school zal thans, naar vermoed wordt, door 17 leerlingen worden bezocht. Ingekomen stukken. Beslissing van Ged. Staten inzake de nieuwe financieele ver houding tusschen Rijk en Gemeente. De door deze gemeente gedane opgave betref fende Armenzorg, Politie*vezen en Onder wijs, is vermeerderd met f 77.40 en vermin derd met f 224.10, waardoor de uitkeering thans globaal geraamd wordt op f 9400. De raad besluit hiertegen geen beroep aan te tee kenen. Kwartaalstaat van den vleeschkeurings- dienst, kring Spanbroek. Rekening over 1919 van de sluis te Rustenburg, sluitende op een bedrag van f 3932.55. Aan het Geestwerambacht is terugbetaald van het verstrekte voorschot een bedrag groot f 1888.87. Verslag van den toestand der gemeente over het jaar 1929. De loop der bevolking was als volgt 1 Januari 463 m. en 464 vr., totaal 927 geboren 13 m. en 13 vr. geves tigd 35 m. en 34 vr. overleden 4 m. en 5 vr., vertrokken 38 m. en 37 vr. stand op 1 januari j.l. dus 469 m. en 469 vr. Van beide geslachten dus evenveel. Er werden in 1929 acht huwelijken gesloten. Aantal kiezers. Voor de Tweede Kamer 468, voor Prov. Staten 468 en voor den ge meenteraad 467. Wijziging keur Polder Wogmeer. Deze keurverordening wordt aangevuld met een drietal bepalingen, namelijk het op diepte houden der slooten (50 c.M. beneden polder- peil) het afschrapen van wielen, en het vasthouden van zwanen en eenden. Aangezien de Raad hiertegen geen be- heeft, wordt deze aanvulling aangeno- Een Wolff-bericht uit Kattowitz dat daar by een vliegdemonstratie een ern stig ongeluk is gebeurd. De vlieger Bialy uit Krakau verrichte kunsttoeren, toen hij plotseling naar bene den stortte. Op dertig meter boven den be- ganen grond poogde de vlieger nog de ma chine in zijn macht te krijgen, wat echter niet gelukte. Twee scholieren werden bij den val van het vliegtuig door de vleugels ge raakt. Een hunner was op slag dood, de andere is ernstig gewond. De vlieger zelf werd zwaar gewond naar het ziekenhuis overgebracht. Herkozen Woensdagmorgen is in café „Het Wapen van Wormer” de stemming gehouden tot verkiezing van voorzitter van het bestuur van de banne Wormer. Herko zen is de heer A. Meyer. L1; - Noord-Bakkum, wordt f 7000.- vergoed. Te Pernambuco geland Eeiy N TA. bericht uit Pernambuco meldt, dat de Graf Zeppelin eenigen tyd boven de landingsplaats kruiste. Te ongeveer 630 plaatseiyken tijd is het schip aan den an- kermast gemeerd. mum 250 punten. Stand (na 3 dagen): 1. Ve- luwe 228 pnt; 2. West-Brabant 222 pnt.; 3. Zeeland 222 pnt.; 4. Alkmaar 221 pnt.; 5. De Veluwe H 221 pnt 6. De Nieuwe Holland- «che Waterlinie 220 pnt.; 7. Gouda 220- pnt Korpawedstryd voor schutters le klasse. Geweer m. '95. Lengte der baan 100 M. Ma ximum 250 punten. Stand (na 3 dagen): 1. West-Brabant 229 pnt.;. 2. Nieuwe Holland- sche Waterlinie 227 pnt.; 3. De Veluwe I 222 pnt.; 4. De IJssel 221 pnt.; 5. Limburg 218 pnt.: 6. De Nieuwe Hollandsche Water linie 215 pnt.; 7. De Veluwe II 8. Zuid-Holland West 213 pnt. Korpswedstrfjd voor schutters 2e klasse. Geweer m. '95. Lengte der baan 100 M. Ma ximum 250 punten. Stand (na 3 dagen): 1. De IJssel 214 pnt.; 2. Monden der Maas 210 pnt.; 3. Zeeland I 204 pnt.; 4. Nieuwe Hol landsche Waterlinie I 204 pnt.; 5. Zeeland II 200 pnt; 6. Leeuwardsen Verband 200 pnt; 7. Nieuwe Hollandsche Waterlinie II 200 pnt Personeele wedstryd voor scherpschutters (K. S. O.). Lengte der baan 15 M. Elke schutter doet 5 schoten Maximum 50 pun ten. 1. P. J. Morsink (Heer-Hugowaard>. 49 pnt; 2. A. Schouten (Berkhout), 49 pnt; 3. L. Chr. Segers (Baarle), 49 pnt; 4. G. Ur- sinus (Brummen). 49 pnt.; 5. C. van Stralen (Schagen), 48 pnt. Personeele wedstrijd voor schutters le klasse (K. S. O.). Lengte der baan 15 M. Maximum 50 punten: 1. H. Schrama <Den Burg. Texel), 48 pnt; 2. P. van Kooten (IJmuiden), 48 pnt.; 3. O. Dekker (Obdam). 48 pnt.: 4. A. v. d. Welden (Heemstede). 47 pnt. en 5. J. v. Duivenvoorden (Heemskerk),- 46 pnt. Personeele wedstrijd voor schutters 2e klasse. (K. 8. O.>. Lengte der baan 15 M. Maximum 50 punten: 1. L. de Vreis (Geer- truidenberg), 48 pnt.; 2. D. Berends (Geer- truidenberg), 46 pnt. Personeele wedstryd voor scherpschutters. Geweer m 95 Lengte der baan 100 M. Elke schutter doet 5 schoten. Maximum 50 pun ten: 1. P. Anteunis (Bergen op Zoom). 49 pnt.: 2. J. A. Jansen (Schinveld), 48 pnt; 3. W Hllt (Breda). 48 pnt.; 4. J. Hendriks «Breda). 48 pnt.; 5. F Th. Pagen (Schin veld), 47 pnt; 6. J. M. Lenaers (Stramprooy), 47 pnt; 7. P. Boone (Bergen op Zoom), 46 pnt.; 8. J. M. Coolen (Weert), 46 pnt; 9. J. A. Joosten (Schinveld). 46 pnt; 10. W. Briels (Weert), 46 pnt. Personeele wedstrijd voor schutters le klasse. Geweer m. 95. Lengte der baan 100 M. Maximum 50 punten: 1. B. H. J. Hartel- man (Brummen). 48 pnt; 2. J. H. van Eyk (Nederweert), 48 pnt; 3. G. P. Troost (Brummen). 48 pnt: 4. J. Schilder (Hoog woud). 47 pnt; 5. A. J. Heeren (Oosterhout), 47 pnt.; 6. J. Byvoet Jzn. (Oudendyk), 47 pnt.; 7. J H. van Tuiden (Nederweert), 47 pnt; 8. J. Mijsbergen (Bergen op Zoom), 47 pnt; 9. H. Werken (Bavel), 46 pnt.; 10. B. J. van Dongen (Ginneken), 46 pnt Personeele wedstryd voor schutters 2e klasse. Geweer m. 95 Lengte der baan 100 M. Maximum 50 jxmten: 1. G. C. Meyerink (Apeldoorn). 49 pnt; 2. A. A. v. Riet (Haar lem), 47 pnt.; 3. N. J. Dohman (Schinveld), 46 pnt.; 4. J. van Beek (Rucphen), 46 pnt; 5. H. Harmsen (Deventer), 46 pnt f x.75, direct terug te heffen. Desnoods kan dan het restant in termijnen worden vol daan. Hiermede gaat de raad accoord onder be paling dat het restant vóór 1 Mei 1931 in gelijke termijnen moet worden voldaan. Verhuur voormalige bodewoning. Thans hebben zich hiervoor aangemeld a gegadig den, n.i. C. Houtkooper en C. Bornwezij Jz. Aangezien eerstgenoemde zich later heeft teruggetrokken, wordt op voorstel van B. en W. besloten, de woning onderhandsch te verhuren aan C. Bornwezij Jz. Rekening Burgerlijk Armbestuur 1929- Deze sluit op de volgende bedragen Ont vangsten f 2280.29. Uitgaven f 1330.69, batig saldo f 949.60. Het jaar 1929 werd begonnen met een saldo van f 1013.29. De commissie van onderzoek adviseert bij monde van den heer Oudejans, tot goed keuring. Onder dankzegging wordt hiertoe besloten. Voorstel van B. en W. om de gymnastiek vereniging U. D. L tot wederopzeggens toe, de beschikking te geven over 2 leeg staande lokalen der oude school, voor het houden van oefeningen, en om in de kosten van schoonmaken f 0.50 per week bij te dragen. Het laatste moet echter niet als een vereenigingssubsidie worden beschouwd. De raad besluit aldus. Aangezien de rondvraag niets bijzonders meer oplevert, sluit de Voorzitter met een kort woord de vergadering. uit Schermer' en gezin Graft. G. v. Keulen geb. v. Dam uit W. Veken uit Zaandam K. Waal en gezin uit Uitgeest. J. H. van Put ten uit Wormerveer. F. Wezer en gpzin uit Jisp. K. Bark uit Oosterbeek. S. de Rooy uit Amsterdam. J. H. van Putten uit Wor merveer. H. Veken uit Wormerveer. S. C. Kroon uit Avenhom. J. C. M. van Baarsen uit Beemster D. v. Meer uit Purmerend en C. J. Slot uit Amsterdam. Vertrokken: J. Schoonhoven en gezin naar Wormerveer. A. Assee naar Düssel dorf. J. Smit en echtgenoote naar Kat- woude. A. Duin naar Schoort. C. Brand en gezin naar Wormerveer. H Krist naar Op- .sterland. C. Kat naar Wormerveer. G. Wa- genvoort naar Amsterdam. K. Byland naar Upendam. J. J. Geluk en gezin naar Beem ster. P. Druif naar Eindhoven. M. Maarse- veen en gezin naar Zaandam. J. Nierop en echtgen. naar JLsp.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 6