Bij Examens blijft men kalm en helder, indien men voor af Mijnhardfs Zenuwtableten gebruikt Fa. GEBR. VAN DER MEER ZILVERSTRAAT h. OUDEGRACHT - TeL 781 Het adres voor Schilderijen r EERSTE HULP 4* v.h. JAN DE VRIES „VRIES IA” Marmerslijp, Krijtwit-stuifkalk Porti and-cement, Gips, Zancj. enz. enz. tl MAANDAG 26 ME? 1930 TWEEDE BLAD Telegrafisch Weerbericht MARKTNIEUWS Nederl. Staatsloterij w. s. N. V. Drogerij en Chemicaliënhandel Zaadmarkt ALKMAAR Telefoon 324 aNdijk HOOGE PRIJZEN ALKMAAR V“ PROVINCIAAL NIEUWS -- SCHERMERHORN Openluchttooneel in Alkmaar SCHAGEN KOEDIJK WERVERSHOOF werkzaamheden supple- Zon- is Berkhout, dir. Kracht", U daarom niet stukje dir. te gedaan dat bij Pancras een ter niet Als 16519, 's avonds 1261.84 r ------ 24 10 om het root. P. Ruiter Hz-; buiten bezwaren de be- „Sl Caecilia”, Wervershoof, dir. G. Groen. Het verplichte nummer had zeer goede momenten, over *t algemeen had men iets meer dynamische schakeenng kunnen geven. Het vrije nummer voldeed beter, soms heel mooi. Gaarne hadden we het tempo wat levendiger gehoord. Voor de afdeeling uitmuntendheid werd geen prijs toegekend. een het rijwiel- tot werd overleden leden van St. Caecilia van Wer- veraUoof. Onder de H. Mis ma de vrouwen! defl uit te maken van een commissie, die zal trachten een terrein te vinden. Een adver tentie in het N HD. en de Schager Courant zal worden geplaatst om terrein te huren Nog werd gesproken over de contributie. Als voorloopig penningmeester werd gekozen de heer P. Meereboer De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting volgde met den Shr. groet. Raadszitting Onder voorzitterschap van Burgemeester Groot vergaderde de raad. Na de opening werden de notulen vastgesteld. Na lezing der ingekomen stukken en goed keuring dej tier gezond toire hondpi Het voofs zonderljjke Kokers 75 ct. bij Apoth. en Drogisten. Trekking van Maandag 26 Mei No. 16435 f 50.000. No. 10839 f 25.000. No. 3425 t 1500. Nos. 9358. 9394 en 13637 elk f 1000.—. Nos. 4658, 1848 en 5789 elk f 400.—. Nos. 9565. 8726 en 17586 elk f 200 Nos. 601. 7304. 11341. 11889 13871, 19396 en 15079 elk t 100.—. Hoogste barometerstand 762.3 te I-avoruna. Laagste barometerstand 7459 te Aquriri. Verwachting: Zwakke, Zuidwestelijke tot Zuidelijken wind, zwaar bewolkt tot betrok ken, tijdelijk opklarend, later weer regen buien, weinig verandering in temperatuur. reen hier mild oordeel te vellen, dat u niet an- dan hooge cijfers zult hebben toe te 87 nughtere kalveren f 1319; 39 schapen f 3742,; 93 lammeren f 2026 720 varkens, Vleeschvarkens van 90—110 KG f 0 81—0.82. zware f 0 80—0.81, vette f 0.76—0.78. per K G. slachtgewicht; 121 paarden t 100—200. Benoemd Mejuffrouw C. M. de leerares Pransch M. o. „St. Caecilia”, Heemskerk, dir. P. Kuys. Dit ensemble speelde zeer muzikaal, in het verplichte ^nummer had men voor wat dynamisch?“schakeering betreft, voortreffe lijke momenten, op 't einde was men met de stemming minder fortuinlijk. Het vrije nummer „La Cote d’Argent, klonk zeer beschaafd. Vleeeschouwer, is benoemd tot examina trice voor bet M. V. L. O.-examen. Afdeeling Uitmuntendheid Verplichte nummer ,Xe Timbre d’Argent** V. Saint-Saëns. „Eupbonie”, Ovarveen (BloemendaaB,) dir- J. Lefeber. Hoewel dit ensemble in beide nummers zeer te waardeeren eigenschappen toonde, en er zelfs muzikaal zeer mooie momenten waren, bleef de totaal indruk toch beneden het peil van wat we van een corps uitmuntend- heid mogen verwachten. On In bet gezin aan groot en klein, dade- Hjk hulp te kunnen verleenen bjj Brand wonden en Snljwonden ea alle adere Huid- verwondingen, mag in egen enkel huls een daos at tube Purol ombceken. Eerste afdeeling Fanfare y Verplicht nummer „Sparnacum”. Ouver ture van Jean. Preekker. „St. Hildegardus", Tuitjenhorn, E. Peetoom. In 't verplichte nummer viel hier veel goeds te waardeeren. Ook het vrije nummer Loyanté b. Martin slaagde goed, behoudens enkele oogenblikken, dat de stemming wankelende was. Het klank volume van de piston's was hier en daar soms te scherp. Uitsl ag concertwedstrijd Derde afd. Fanfare „Hou en Trou", Heer-Hugow aard, 3e prijs met 353% punt. „Kunst na Kracht", Berkhout, 3e prijs met 370 punten. Derde afdeeling Harmonie „St. Caecilia", Haarlem, ie prijs met 336 punten. Eerste afd. Fanfare St. Hildegardus, Tu itjenhorn, 3e prijs met 346 punten. „St. Cae cilia”. Heemskerk, 3e prijs met 333 pun ten. „St. Caecilia", Heiloo, 3e prijs met 374 punten. Ejrste afd. Harmonie „St- Caecilia", Grootebroek, ie prijs met 336 punten. „St. Caecilia", Wervershoof, 3e prijs met 380 punten. Ovlaagd De heer A. Borsjes. alhier, slaagde aan de Vrije ünlversiteit te Amster dam voor het candidaatsexamen in de theo logie. BROEK OP LANGENDIJK. 24 Hei Lan gend ijker Groentenveiling. In de heden ge houden veilingen werd betaald voor: 1600 Deensche witte kool f 0 60 tot f 140; 2300 Kg. tomaten A f 50.20; B f 47 tot t 17.80; C f 46 tot f 47; CC f 14 tot f 17. een algem H. Communie der leden. Om half 1 had de officieele ontvangst plaats op het Raadhuis van Hoofdbestuur. Eere-co- mlté. Voorzitter en Directeuren der deelne mende vereenigingen AMSTERDAM. 24 Mei. De aardappelprij zen waren heden onveranderd. Aanvoer 1 tadii^ zijnde 750 HL ALKMAAR. 24 Mei 1930 Veemarkt. 23 paarden 250400; hitten 100—260; 28 melk koeien 250—370; geldekoeien 250—350; 104 nuchtere kalveren slacht. 8—24; nuchtere kalveren fok 22—33; 143 vette schapen 40— 48; magere schapen 32—40 281 lammeren 2030; 11 schrammen 40- 50; 199 biggen 10 weken 25 36 6 bokken en geiten 14—18; kleine bokjes 13. Handel stug. „Kunst na N. v. Mossel. Enkele ongelijkheden buiten beschouwing gelaten, viel bij dit corps een goed klank* gehalte op. Ook de voordracht is muzikaal, jammer dat in het vrije nummer, „Joyeuse Aventure" van Lachet, de zuiverheid enkele momenten nogal iets te wenschen overliet. 'ifci' r' -y „St. Caecilia”, Hailoo, dir. P. Kuys. Dit corps gaf van beide nummers een zeer mooie uitvoering, vooral in het'vrije nummer „Prainial”. Ouverture van Andrieu opvatting veel te genieten. Klank gehalte ea nuanceering waren zeer goed. Eerste afdeeling Harmonie „Sl Caecilia", Grootebroek, dir. Evert Koning. Het verplichte nummer was technisch nogal veel eischend, de dirigent wist met z’n spelers die te overwinnen, en gaf van beide nummers een muzikaal hoogstaande ver tolking. De stemming was in beide nummers aanvankelijk niet zeer zuiver. Later werd dit beter als vrij nummer had men gekozeh de ouverture „Stradella” van v. Flotow. Behalve voor concerten en meetings gaat men binnenkort onzen prachtlgen muziek- tuin ook gezigen voor openluchttooneel. We juichen dat plan van harte toe. over tuigd als we zijn, dat er maar weinig plaat sen in ons land voor een dergelijk doei beter geschikt zijn. Reeds eenmaal zagen we op een mooien Zondagmiddag hier een dilettanten gezel schap optreden en toen al bleek, dat van de fraaie nis een Ideaal tooneel te maken is. en dat er weldadige rust in dit stukje natuur het tooneelgenieten tot een dubbel genot maakt We kunnen nu reeds vermelden, dat het zoo gunstig bekende gezelschap Vincent Berghegge. dat zich speciaal met openlucht spel bezighoudt, hier met een tweetal stuk ken op 21 en 22 Juni zal komen. Gespeeld wordt 's Zaterdagsavond, dagsmldags- en avonds. Een commissie, bestaande uit den heer Hoek, directeur van Plantsoenen, de leden der commissie van Toezicht op den Stede- lljken Muziek tuin en de hoofdredacteuren der beide plaatselijke bladen, heeft zich be reid verklaard in dezen als adviseur tan den energieken exploitant, den heer Timmer mans, op te treden. - Derde afdeeling Fanfare Verplichte nummer „En Aryonne Fa Hou en Trou, Heer-Hugowaard, G. Anderson. Dit corps gaf van het verplichte nummer over 't algemeen een goede uitvoering. Gaarne hadden we hier iets meer nuanceering gehad. In het vrije nummer „L'attente fuit mourio" van Gadennen was men met de stemming aanvankelijk niet erg fortuinlijk, later werd dit echter beter. R.K. Voetbalclub? Tér oprichting van een R. K. Voetbalclub alhier vergaderden Vrijdagavond in het Patronaatsgebouw 25 jongelui. De vergadering werd geleid door J. v. d. Gracht, die opende met den Christel, groet en mededeelde dat er door eenige aan wezigen moeite was gedaan om een geschikt terrein te vinden, om te oefenen. Echter was men er niet in geslaagd een dergelijk terrein te vinden. De oprichting werd daarom uitgesteld. Bt slc&en werd eqjjjge ingezetenen te vragc*. Personalia Bij beschikking van den Mi nister van Financiën is de ontvanger der registratie en domeinen, M. Drukker, van het kantoor N ij kerk naar het kantoor in de ze gemeente verplaatst. door de vijf deelnemende vaiccmgingl 11, zuiver en rythmisch uit gevoerd. Uitslag Marschwedstrijd „Sl Caecilia”, Haarlem, 3e pnjs met 817» punt. „St. Caecilia", Heemskerk, ae ps, met 88 punten. „St. Caecilia”, Heiloo, 3e pt. met 97 punten. „St. Caecilia Grootebroek, ie pr. met lof, 110 punten. „Euphonia”, Overveen (Bloemendaal), ae pr. met 84 punt. De zaak staat bovendien zoo, dat de meters reeds meer dan dubbel betaald zijn. De heer Groen wenschte. met het oog op punt 8 geen afschaffing van meterhuur of verlaging. Reeds staan wij voor het voorstel om voor 193031 het vermenigvuldiglngs- cijfei- op 1.5 te brengen. Het voorstel van den heer Hart om de meterhuur af te schaffen, werd hierop met 5 tegen 2, die van de heeren Hart en Bulder, verworpen. Het voorstel van den heer Groen, ge steund door den heer Commandeur, werd verworpen met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Groen en Commandeur, waarop z. h. s. het voorstel van B. en W. werd aan genomen en de huurprijs met 1 cent ver laagd wordt. De nieuwe meters zullen voor taan uit de reserve worden gebruikt. De heer Hart onderwierp hierop het prae- advies van B. en W inzake zijn voorstel om in verband met het schoonmaken, van het Raadhuis een werkman aan te stellen, wien men ook andere werkzaamheden kon opdragen aan critiek. Spr. verdedigde wederom uitvoerig zijn in de vorige vergadering gedane voorstel om een werkman aan te stellen. Ook voor het Daalmeerpad kon aoo n man goede diensten bewijzen evenals aan het on derhoud van de hekkenr van de school en bij de dokterswoning en op de bruggen van de Daalmeer. Spr. wilde soepelheid betrachten doch niet verder gaan dan het voorstel van B. en W. voor één jaar aan te nemen. Weth. Visser zeide dat B. en W van oor deel zijn, dat de tijd voor het aanstellen van een gemeentewerkman er nog niet is. De voorzitter beantwoordde den heer Hart.' De combinatie zooals de heer Hart zich die had gedacht, was niet uit te voeren. B en W. zullen wel in die richting werkzaam zijn. Ook zij willen voorzichtig zijn in het scheppen van kleine ambtenaartjes. Voorloopig achten zij het echter niet mo gelijk de combinatie van functies te schep pen. Het voorstel is dan ook den functionaris tijdelijk aan te stellen en de raadsleden heb ben ten allen tjje het recht eén combinatie van functies voor te stellen. De heer Hart dacht dat men het volgend jaar wel weer op de zaak terug zou komen en vereenigde zich daarom thans met het voorstel. Het voorstel van B en w om den toestand te cocitinueeren en den functionaris een tif- delijke aanstelling te geven, werd hierop z. h. st. aangenomen. In verband met de instructie voor de aan te stellen schoonmaker «steil van het raad huis vroeg de heer Hart welk bedrag B. en W daarvoor in het hoofd hadden. De voorzitter antwoordde van f 300 per jaar. De heer Hart vond dit bedrag, nu de func tionaris ook voor de groote schoonmaak er bij is en mede gezien het vele dageluksche werk, bijzonder laag. Misschien komt mep .nu klaar, omdat er armoede in de gemeente is. Gezien wat er in de constructie van de functinaris(esse) gevraagd wordt, staat men paf. Er moet toch alle dagen in gewerkt wonden. Weth. W. Visser is niet van plan de menschen uit te buiten, doch als het voor gebeuren kon. De heer Groen las voor wat er gedaan moet worden en oordeelde dat hetgeen Za terdags gedaan moet worden reeds 4 kostte, de groote schoonmaak vordert zeker 14 dagen arbeid. Spr. stelde voor 450 te geven. De heer Commandeur oordeelde. ■n 300 een verzoek om O en W. ALKMAAR 24 Mei 1930 Boter, fabriek 1ste soort f 0 800.90 en» 0.92 S; Boter, fabriek 2e soort f 0.70090. Eieren, groothandel f 4.50 5. Eendeneieren t 44.40. Eerewedatrtjd. Aan den eerewedstrijd des avonds moesten 2 korpsen deelnemen. Haarlem was echter reeds vertrokken, zoodat alleen jSt. Caecilia’ van Grootebroek speelde. Dit korps behaalde 63 punten (maximum 75). Gemeenteraad De raad vergaderde Vrijdagmiddag te 2.30 uur, ter behandeling van niet minder dan 11 agendapunten. De voorzitter, burgemeester P. Kikkert. stelde allereerst de notulen aan de orde, die volgens den heer Hart niet juist waren, ten aanzien van een landverhuring De voorzitter voerde hiertegen aan. dat hetgeen den heer Hart bedoelde, in comité door den heer Smit gezegd was. De heer Smit merkte op, dat hij in open bare vergadering geregeld had. dat hij het land wilde laten doorhuren, gehoord de landderijencommissie Hierop werd besloten de notulen, aldus aangevuld vast te stellen. 2. Medegedeeld werd, dat op 21 Maart, opneming van kas en boeken van den or vanger heeft plaats gehad. In kas moe. Zijn en was 2627.05; dat op 16 April op neming van kas en boeken van het electri- citeitsbedrijf heeft plaats gehad. Tn kas moest zijn en was 1066 dat van Heeren Gedeputeerde Staten. goedgekeurd is terugontvangen het tot het aangaan eener geld- 1 voor kos- Derde afdeeling Harmonie Verplichte nummer „Union et Concorde**, ouverture van Alf. Benot. „St. Caecilia”, Haarlem (N-), dir. Noom. Over 't algemeen werden beide nummess o.a. het vrije „Le Reveil des Dieux" van Jean Louys zuiver gespeeld. Het streven naar correctheid viel op te merken. Overigens was er gebrek aan vitaliteit, waardoor het geheel te eentonig werd. Aan nuanceering en dynamische schakeering had men veel meer kunnen bereiken. Raadsbesluit leening van ten hoogste 10.000 ten aanleg rijwiel- en voetpad en het Raadsbesluit tot wijziging der begroeting voor 1929; 2e mededeeling is gedaan van het besluit tot vaststelling der gemiddelde opbrengst gemeentelijke inkomstenbelasting op 33.757.13; gemiddelde opbrengst opeen- terrein behalve voor speelplaats ook concours enz. mag gebruikt worden, woordt de voorzitter ontkennend. Na nog eenige bespreking wordt dit punt verdaagd tot de volgende zitting. Na de rondvraag, die niet veel opleverde, werd de openbare zitting gesloten en ging de raad in comité. CONCOVRS - NTECWS. Eerste avond. Zaterdagavond, 's avonds half 9 nieuwe tijd. Door het Karmoniekorps van Groote broek St. Excelsior werd onder directeur Evert Koning met goed succes een feest- concert gegeven De eerste avond was er reeds groote belangstelling, waardoor het feest een goeden indruk wekt onder het publiek. Wat het terrein betreft is alles schitterend in orde. Het geheele terrein is af gezet met rietmatten en vermakelijkheden. De verlichting Is prachtig verdeeld en geeft een mooi gezicht over het geheele ter rein. De Kerkelaan is, na het terrein, een juweeltje om te zien, door de mooie ver siering aldaar aangebracht. Zondag. 2de dag. 's morgens om half 7 uur H. Mis opgedragen voor leden en Rede van Burgemeester Raat Toen naar hier de tijding kwam dat be sloten was het concours vanwege den R K Bond van Harmonie en Fanfaregeaelschap- pen dit jaar in deze gemeente te houden, toen is hier eendrachtig de hand aan het werk geslagen om te zorgen dat Uwe Bond van deze beslissing geen spijt zou hebben Ik heb van nabij de werkzaamheden van het Uitvoerend Comité mogen gadeslaan en ik wil alreeds gaarne een woord van huldd brengen aan het uitvoerend Comité voor de voorbereidingen van dit feest. Bijzonder aangenaam was het ons U. Mijne Heeren. op dit Raadhuis officieel te mogen ontvangen, t Is wel een bijzondere gebeurtenis, waard om tn de archieven van deze gemeente te worden opgeteekend want voor zoover ik 't kan nagaan is een samenkomst als hier heden bijeen is. nog nooit eerder gehouden 't Sput mij dat de beschikbare ruimte niet toelaat, u beter te plaatsen, maar ik hoop, dat U gelooven zult dat U daarom niet minder hartelijk welkom zyt. M H. De meesten uwer zyn gekomen uit onze naaste omgeving doch er zijn er onder U die reeds gisteren hun woonplaats moes ten verlaten om thans hier te kunnen zijn Maar allen zijt ge hier gekomen met het zelfde doel, n 1. om de kunst te dienen Het hebben van een harmonie of fanfare- gezelschap in een gemeente is een groot voorrecht. Het is zeker waar dat een derge- lijke vereeniging zeer beschavend werkt, niet .alleen dat de leden gelegenheid heb ben hun avonden nuttig te besteden, maar zij kweekt ook liefde voor de muziek die ons immers in alle omstandigheden welkom is. die ons opbeurt en verkwikt in tijden van zorg en druk en onze stemming nog verhoogt, wanneer wij het feestpak hebben aangetrokken Ket zijn voor de muziek gewichtige dagen want ge gaat tn een edelen strijd uw krachten meten Dagen en weken lang hebt ge u op dezen dag voorbereid. Ik wil. nu van harte hopen M H Directeuren en Voor zitters van de diverse korpsen hier tegen woordig. dat deze dag voor u roemrijk moge zijn, dat ge met zilveren lauweren beladen naar uw woonsteden moogt terugkeeren. U M H. leden van de Jury wil ik toe wenschen dat het U gegeven moge zijn over hetgeen hier vandaag gepresteerd wordt, eei dei kennen. Heeren leden van het Hoofdbestuur, ik geloof dat uw vergadering een goede keuze gedaan heeft; met te besluiten dit jaar naar Wervershoof te komen, ik geef u de verze kering namens mijn gemeentenaren, dat u allen hartelijk welkom zijt. Bulten hangen de vlaggen te wapperen, om dit dorp,, wat klein is. maar waar wij toch zoo trotsch op zijn, een gezellig aanzien te geven. Ik geef u dan ook de verzekering dat allen in deze gemeente hun best gedaan hebben om u zoo vriendelijk mogelük te ontvangen en uw verblijf hier zoo gezellig mogelijk te ma ken. M. H. ik wil besluiten met den wenech. dat onder Gods zegen dit feest in alle op zichten moge slagen, zóó. dat wjj daar allen nog heel lang met de meest prettige her innering over mogen spreken. Na het woord van den Burgemeester sprak de heer Th. Lansdaal, voorzitter van het Hoofdbestuur en feliciteerde het Harmo- niegezelschap van Wervershoof St. Caecilia bij gelegenheid van het lOljarig bestaan. Spr. hoopt dat zij nog vele jaren zullen terugdenken aan dit concours. Spr. brengt dank aan den Burgemeester voor de ont vangst ter gelegenheid van dit concours en het vieren van het 10-jarig bestaan. Daarna sprak de heer J. Regier een woordje tot de aanwezigen. Spr wil terug komen op de woorden van den Burgemees ter. Burgemeester sprak den wensch uit, dat alle deelnemende afdeelingen hooge prijzen zouden worden uitgereikt. Spr. zegt dat een goed rapport van goede muziek zeker 71 goeden prijs te wachten staat. De jury is goed maar niet goedig. Spr. zette tevens een klein oordeel uiteen, en zegt aan het ein de, dat de jury heusch geen voortrek of afbreuk zal kennen vanwege de een uit Maastricht is en de andere weer uit een andere plaats. Daarna brengt de heer Heusman voorzit- van het uitvoerend comité dank aan het Hoofdbestuur en den Geestelijke, die al les goed hebben geregeld. Ook brengt hij een woord van dank aan de jury voor hun bereidwilligheid Tevens aan allen die heb ben medegewerkt aan dit concours. Daarna sprak Pastoor Husken als voorz. van het eere-comité en als voorzitter van St. Caecilia den wensch uit, dat er hooge uitslagen mogen komen. Spr. meende toch wel 'n beetje optimistisch te mogen zijn. Daarna werd de ma rschwedstrijd onder enorm groote belangstelling en onder het wapperen der vlaggen gehouden De uitslag van den marschwedstrijd was als volgt: De jury was samengesteld uit de volgende toonkunstenaars, de heeren Jos. de Klerk, (Haarlem), C. J. Langeveld (Enschedé) en Mac. Ogiers (Maastricht). Over 't algemeen is er goed gemusiceerd en viel er bij sommigen corpsen zelfs veel te waardeeren. Dat de uitslag der jury ten slotte voor velen min of meer een teleurstelling was, is begrijpelij k. De oorzaak hiervan moet worden gezocht in het feit, dat men zeer hooge eischen stelde. Dit mag voor 'n oogen- blik voor de mededingende vereenigingen niet zeer aangenaam zijn, maar het is pae- dagogisch Van veel waarde, en zal het peil van musiceeren hooger opvoeren. De jury was juist zooals de heer Ogier heeft gezegd geen goedige, maar goede jury. Marschwedstrijd. Voor den marschwedstrijd was een groote belangstelling. Over 't algemeen werden de marschen 1 ALKMAAR. 24 Mef Piepkuikensmarkt Aanvoer 96 kisten. 7 korven. Prüzra f 1—1.15 per K G. Handel stug. ENKHUIZEN 24 Mei 1930 Vischmzrkt Aangevoerd 13174 KG. Ansjovis 31'4— 35'j p. K.G.. met een vangst van 15 tot 534 K G. per vaartuig. 9 span kuilvuschers brachten aan 8636 K G. kuilansjovis 22 tot 24 S per KG, met een vangst van 537 tot 2172 K G. per span. HOORN, 24 Mei 1930 Aanvoer 1 melkkoe 375.1 Zeug 250.T3 Schrammen 3055. 289 Biggen 23—32, 55 Schapen 34—44 Lammeren 20—24, i jonge Geit 2.50. Paarden 200—350. Handel goed. ALKMAAR, 24 Mel N V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier Aanvoer 225.000 kipeieren 56/58 4 40— 4 80 58 60 4.60—5 00; 60/62 4 80—5 20; 62 64 ƒ5 00— 5.60; Bruin 60/66 5 00—5 60. 60 000 Eend- eieren 4.304.70. ALKMAAR 26 Mei 1930 Veevarkt Aanv. 31 vette koelen 300410. handel matig, 8 vette kalveren 40—120. vette kalveren per KG. 1.101.35, 55 nuchtere kalv. slecht, per stuk 1335, 563 vette varkens zware, p. Ned pond 061—0.72, zouters 0.70—0.71, handel stug. NOORD-SCHARWOUDÉ. 26 Mei 1930 Aanvoer 525 K G Peen 0 60. 5500 K G. Roode Kool 1.70—390, 7500 K G. Deensche Witte Kool 0.601.60. TER AAR, 23 Mei 1930. St Phocas Sla f 0203 10 fier 100 krop. Bloemkool 129 ct. per stuk. Peulen f 4.80 per 10 pond. Snyboo- nen f 1220—12.80 per 10 K G. Peen f 3.70— 12 60 per 100 bos. Aardbeien 1525 cent per doosje. BEVERWIJK, 23 Mei. R. K. Coöp. Tuin- tférsvereenigtng „Kenrièmeriand." iSpInaiè per kist f 0.60—125. Sla per krop 2-5 ct. Postelein per kist 5595 ct. Asperge dik wit per bos 50—68 pt. ld dik blauw 34—48 ct. ld. dun wit 1625 ct. Rabarber 1ste soort 47’4 ct. d. 2e soort 23 et. per bos. Wortelen 16 24 ct. per bos. Prei 6 ct. per bos. Selderie 5 ct. per bos. Peterselie 3 ct. per bos. Radijs 25 ct. per bos. Bloemkool 1ste soort 2026 ct per stuk. ld. 2e soort 1216 ct. per stuk. Aardbeien per doosje 4860 ct. een aanstelling tegen “2 2. loensverhooging na J te laten. De voorzitter zeide, <fat B. en W. tn andere gemeenten gewaagd gevraagd heb ben In een gemeente met een groote-r raadhuis geschied het werk heel goed voor 350. De bedoeling is een oproep te plaatsen en een ieder in de gelegenheid te stellen om er naar mede te dlngn. al bevalt de tegen woordige schoonmaakster, die reeds te ken nen heeft gegeven, dat 5 per week, die zij thans krijgt, te laag is. De heer Commandeur stelde voor het sa laris op 350 te stellen. Dit voorstel wordt niet ondersteund, waarop het voorstel van B. en W. z.hs. werd* aangenomen Aan de orde was hierop het vaststellen van de concept-voor waarden, waarvoor door «Je gemeente een subsidie voor de bedie ning van het overzetveer zal worden ver leend. De heer Groem gaf te kennen, dat hij wenschte dat de subsidie bij ernstige klach ten zou worden ingetrokken. De voorzitter zegt dat toe. waarop het concept conform -werd vastgesteld. Conform de voorstellen, werden conform vastgesteld de wijziging van de begroeting voor 1929 en 1930 en het kohier voor de hondenbelasting. Voor kennisgeving werden aangenomen het verslag van den toestand der gemeente en dat van Volkshuisvesting. B. en W stelden hierop voor, om het ver- menigvuldigingscijfer voor 1930-31 op 1.5 te stellen. De voorzitter vindt heteen droevig lot, dat men, nu men dat cijfer voor het laatst moest vaststellen, nu om hoog moest. Het volgend jaar heeft men niet meer te doen met de groote schommelingen. De lage inkomsten van de tuinbouwers maakten het echter dit jaar noodig het cijfer zoo laag te stellen. De heer Mulder was overtuigd, dat het bedrag noodig was en daardoor het voorge stelde cijfer. Gezien den toestand van de menschen die het moeten opbrengen, stelde spr. voor het cijfer op 1.2 te stellen en het tekort dat dan ontstaat, te dekken door de reserve van het electrisch bedrijf. Dit voorstel werd gesteund door de heeren Hart, Groen en Commandeur. De voorzitter vond dit niet juist. Het zou wenschelijk zjjn geweest, dat de nieuwe wet eerder in werking zou treden Spr wenschte de verantwoordelijkheid van het voorstel- Mulder echter niet te aanvaarden Deson danks werd dit voorstel met 6 tegen één stem, die van wethouder Jb. Visser, aange nomen. Besloten werd van de winst van het G.E.B., groot f 5267.64 over 1929, f 600 in de gemeen tekas te storten en de rest te reserveeren. Besloten werd om de woning sectie A 11655 te verhuren aan den heer Jb Houtkooper voor f 1.75 per week. In verband met een Ingekomen verzoek in zake de verbetering van het Daalmeerpad. dat niet onder de vernieuwing valt, stelden B. en W. voor om hen daarvoor een blanco crediet toe te staan en hen op te dragen in overleg te treden met het banne-bestuur om de verbetering tot stand te brengen met op te baggeren blauw zand. Ook dit voorstel werd z. h. st. aangenomen. Hierop sluiting. ten vermogensbelasting boven 50 op 785.32 en gemiddelde uitgaven onderwijs, armwe zen en politie op f 66 524 49. (Deze opgaven houden verband met de nieuwe wet flnan- cieele verhouding). Burgemeester en Wet houders vinden in de vastgestelde bedragen geen aanleiding tot instelling van «en be roep. Comform besloten. Voorts deelde de voorzitter mede, dat ,4e uitkeering uit het gemeentefonds vermoe- delljk zal bedragen 23717. Dit viel nogal mede. Alkmaar had zich bereid verklaard te bevorderen, dat de gaslevering In Koedijk zal geschieden Een opgave van de voorwaarde was inge komen. De prijs zal hoogstens 3 cent hooger dan in Koedijk mogen zijn. Koedijk zal 40 000 M3, afname moeten garandeeren en voor het ontbrekend aantal 8 cent aan Alkmaar moeten betalen. Voorts moet Koe dijk een terremtje voor ons gebouwtje be schikbaar stellen. De verbruikers, die zich binnen een maand aanmelden, krijgen niet alleen kostelooze aansluiting aan de straat- leiding tot een maximum van 12 M.. maar ook een binnenleiding tot een maximum van 10 M. gratis. Na een oproep van B. en W hadden zich reeds 190 verbruikers gemeld. Een aantal, dat de stoutste verwachtingen overtrof, zoo dat B. en W. spoedig als het definitief concept in den raad komt, voorstellen zullen doen. De heer Hart was hoogst voldaan over het bereikte resultaat, terwijl de heer Smit de wenschelijkheid uitsprak om de arbei dende klasse in de gelegenheid te stellen, door muntgasmeters en het beschikbaar stellen van komforen, van het gas te kun nen prqfiteeren. De voorzitter zal dit onderzoeken. De rekening over 1929 en de begroeting voor 1931 van de Gezondheidscommissie werd conform vastgesteld. B. e'n W. stelden voor om tot wederop zegging toe de Banne Koedijk wederom de beschikking te verleenen over een vertrek In het nieuwe raadhuis tegen een vergoe ding van 40 per jaar. De heeren Groen en Commandeur vonden den huurprijs te laag. De voorzitter zeide, dat B en W zich uit waardeering op het standpunt hadden ge steld het oude bedrag te handhaven. Er wordt door de banne bovendien maar drie h viermaal pier jaar vergaderd. Met 5 tegen 2 stemmen, die van de hee ren Groen en Commandeur, werd tenslotte besloten om het voorstel van B. en W. aan te nemen. Aan de orde was hierop het voorstel van B. en W. om aan het Witte Kruis een bij drage van 100 te verleenen voor de ver pleging van „een T. B. C.-patiënte en een voorstel om in beginsel te besluiten een bij drage van 25 cent pet Inwoner per jaar te verleenen in de kosten van wijkverpleging. De heer Mulder deed het voorstel defini tief te besluiten de gevraagde 25 cent toe te staan. Dit zou z.i. in St. gunstiger indruk maken De voorzitter zeide. dat B. en W daar tegen geen bezwaar hadden, mits daartoe besloten werd met de restrictie, dat ook St. Pancras daartoe besloot. Met algemeene stemmen werd aldus be sloten. Overeenkomstig een verzoek van Ged. Staten werd in verband met opmerkingen van den Hoofdinspecteur van het onderwijs de onderwijsverordening opnieuw vastge steld en gewijzigd. Aan de orde was hierop het praeadvies van B. en W. inzake het voorstel Hart en Mulder tot afschaffing van de meterhuur. B. en W. stelden voor hiertoe niet over te gaan, doch te besluiten, den stroomprtjs met 1 cent te verlagen. De heer Hart zich met het prae-advies niet vereenlgen. Meters behooren niet bij het bedrijf evenals meteropname en meter- con tróle. In den aanvang was de meterhuur als bron van Inkomen gemotiveerd, doch gezien de gang bij het bedrijf is dat overbodig. Ook de palen in de lijn zijn noodig voor het bedrijf, doch men rekent toch ook geen palenhuur Men oordeelt den tijd gekomen om de meterhuur af te schaffen. Met de meters voor het goedkoopere tarief was het z. 1. niet anders. Deze zijn er nog pas en nog niet betaald. De meters voor het licht loopen echter al 17 jaar. Het voorstel van B. en W. om de strqpm- prijs met 1 cent te velagen. kon men z. i. cadeau krijgen, als maar besloten werd de meterhuur af te schaffen. De heer Mulder iToeg hoeveel de 1 cent per Kilowathuurverlaging kosttte. De voorzitter: Tusschen de 250 a. 300 De heer Mulder verklaarde zich hierop voor de afschaffing van de meterhuur op grond van het rechtvaardigheidsgevoel. eD heer Groen verklaarde zich noch voor afschaffing van de meterhuur noch voor verlaging De heer Mulder oordeelde, dat de heer Groen uit het oog verloor, dat het voor vele kleine arme menschen moeilijk is om per maand 20 cent meterhuur te betalen. De heer Smit innformeerde hoe het stond met de zaak van de heeren Waal c.s. waar van z. 1. deze zaak het gevolg was. De voorzitter oordeelde dit niet aan de orde. De heer Smit verklaarde zich hierop voor het voorstel van B. en W. Wethouder J. Visser betoogde, dat er on billijkheid zit in het afschaffen van de me terhuur. Men maakt daardoor de stroom- prijs voor de groote afnemers duurder. De 1 cent verlaging komt ons allen ten goede -att men verwacht, dat er met Januari nog een cent af kan. De voorzitter sloot zich hierbij aan. De heer Hart bleef van oordeel, dat de winst moest blijven bestaan uit het verschil tusschen in- en verkoop. 1261.84 bedraagt de winst en de op brengst van de meterhuur 1200. Dit be- teekent, dat het kleine vrouwtje met één lichtpunt evenveel betaald heeft, als de groote veiiarujkcr Qkci zeer veel hciuputtten. {Tekening en verantwoording Idscommissie werd de «lasting vastgesteld. fWot het aangaan van een af- rëkenlng-courant-overeenkomst met de Bank van Nederlandsche gemeenten ter fmancieering grondaankoop wordt aan genomen. Voorstel van B en W. tot het onder- handsch verhuren van de Oosterschoolwoning voor 5-.per week wordt aangenomen. Wijziging begroetingen dienst 19291930 wordt goedgekeurd Verzoek van de begrafenisvereeniging ..De laatste eer" om aanschaffing van automati sche begraaftoestellen. wordt aldus besloten. Verzoek om gelden beschikbaar te stellen ten behoeve betegeling schoolplein. Aange nomen. Verzoek van de Tuchtunie om toe te treden als lid, wat 5.per jaar bedraagt, wordt goedgevonden. Verzoek van het comité voor een te hou den muziekconcours te Wervershoof, om een prijs beschikbaar te stellen. De voorzitter zegt, dat er wel veel leden van de Harmonie in Andljk wonen, maar meent toch, afwijzend te moeten beschikken op het verzoek Naar spr. meening ligt het niet op den weg dezer gemeente om prijs beschikbaar te stellen, aangezien concours ergens anders plaats .vindt. Wordt afwijzend beschikt. Verkoop bouwterrein. Wordt aangenomen. Verzoek tot wederverkoop van een bouwterrein. Wordt goedgevonden Voorstel van B. en W. tot heffing van een voor alle aanslagen gelijk aantal opcenten op de gemeentefondsbelasting Voorstel B. en W. om ten behoeve van de heffing van een gemeentefondsbelasting het inkomen van gehuwden beneden 800.en dat van ongehuwden beneden 700.-- niet te doen belasten. Voorstel B en W. om geen opcenten op de Vermogensbelasting te heffen. Voorstel B en W om geen wijziging te brengen In de tarieven van de wet op pe Personeele belasting. Voorstel B en W. om de gemeente ten be hoeve van de heffing van de personeele be lasting in de 7e klasse te doen plaatsen (thans in klasse 8). Al deze punten worden tegelijk behandeld. De heer Brouwer vraagt of de 80% niet vaststaat. De voorzitter antwoordt van niet en dat 80% het hoogste is, wat geheven kan worden. De heer Singer wil de 50% van de Vermo gensbelasting wel heffen. Na inlichting door den voorzitter over dit punt, gaat ook de heer Singer accoord met de voorstellen van B. en W. Hierna worden de voorstellen van B. en W. aangenomen. Benoeming lid commissie tot wering van schoolverzuim. Vacature S. Op de voordracht staan; I. 2 M Zee. De heer P. Ruiter wordt meL-9 tegen 2 stemmen gekozen Benoeming hoofd der Middenschool. Op de voordracht staan: Vanaren, Delft; 2. Bekker. Rotterdam; 3. Spiegel. Harlingen. Met 10 tegen 1 stem wordt gekozen de heer Vanaren. Armenzorg. De voorzitter deelt mede, -dat Hoek ver pleegd wordt en H. Mantel in een Sanato rium is Deze betaalt 1.per dag. en aarfgezien de Ned Herv. Kerk niet kan hel pen, wordt de gemeente gevraagd, in dezen met 3 50 per dag tegemoet te komen. Voorziter meent, hierop in te moeten gaan. Ook in de verpleging van P. van de Meer in het St. Willibrordus-gesticht te Heiloo, waarvoor het bedrag niet zoo groot is. Ook dit punt wordt aangenomen. Het voorstel van B. en W tot het aangaan van een geldleening ten behoeve van den verbouw van de Middenschool wordt aan genomen. Ook het voorstel B. en W. tot het aangaan van een geldleening ten behoeve van den verbouw van de school op Geref. grondslag. Bespreking sportterreinen voor de lagere scholen. 1 September 1930 moet in dezen voorzien zijn. Besprekingen zijn gehouden met bestu ren van scholen en met de commissie van onderzoek Het resultaat was, dat men tot twee speelplaatsen moet overgaan, één voor de drie OostersFfiolen en één voor de Wes- terschool en Middenschool. De voorzitter acht dit een belangrijk punt, want het gaat hier over geen klein bedrag. Als de zaak geheel klaar is, zal het bedrag wellicht 30.000.bedragen. Elk terrein zal ongeveer een half bunder groot moeten zijn, en dat kost hier niet weinig. De heer Sluis vraagt of het terrein kleiner mag zijn. De voorzitter zegt, dat de terreinen 45 bij 70 M. moeten worden. De heer Malen vraagt, of er financleele ook no gandere staan. De voorzitter antwoordt de afstand, de kinderen van den Oosterdijk. zoo wat bij den Vuurtoren, moeten komen, zijn ze ver moeid als zij bij het terrein aankomen. De heer Molen meent dat de kinderen goedkooper per autobus kunnen vervoerd worden dan twee speelplaatsen te maken. Op een vraag van den heer Knul, of het voor ant-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 5