Vergadering van den Raad der gemeente Alkmaar 1 r fc- STADSNIEUWS PROVINCIAAL NIEUWS BERGEN VEILING-O VERZICHT ün HEILOO CASTRICUM LIMMEN HEEMSKERK Weth. Hennemaa Nijft byiteti rtanwntiw, 1 per M» bos. 4 =8 Ter afdoening. r B. en (Vervolg Ingekomen stukken April 1930, tot wijziging der oot Bakker van eft van dat de Nlcolaas, z. van ze ol i, Q i I Bcsmeitelijke piekte éen Wal f t r teft Na heropening stelt de voorzitter aan de orde de le us en 00 tiij It d de week van heeft zich in van roodvonk 1, I. I istjaar voorgesteld 1. (vorig jaar 7K>. tuinder, 25 jaar en A Beentjes. 27 jaar te Castricum Getrouwd: es- Se- l*r ide len en an °g :g- in 11e u> in ie is es te n 100 artl- :en, cht wel oor iale me jrd )n g- in n. n, Rietdergenschouw De jaariyksche schouw over rietdergen en rietgaten zal ge houden worden op Dinsdag 24 Juni a-s. N. van Rüc- A Sengers, lijnwerker. 28 jaar en C.’ A. van Bctüe, 26 jaar; P. Nanne. Burgerlijke Stand over de maand Mei Geboren: Caecilia Geertruida Maria, d van P. A van Kessel en A. van Wonderen Johanna, d. van G. Tuijn en G. Kerssens Cornells, z van G. Mous en A. M 80e- terbroek Petrus Mattheus Johannes, a van P. Vermolen en M. C. van Riet. Ondertrouwd; Johannes Metselaar en Pe- tronella Houtenbos te Egmond-Binnen. Getrouwd: Gerardus put te Heiloo en Gomel la Catharina Winder Jacobus Franciscus Bruins te Heemskerk en Petro- nella Agatha Half. :n brief van R0k>- scheepvaart ge- emmen in ver- welke gebouwd »ij de Limzner- rbreeding van 'ing veel ille- >»je. uit. tus, Sch i is tes- Ondergrondsche kabels De aanleg van 2 ondergrondsche kabels ten behoeve van het G.E.B. in deze gemeente is opgedra gen aan de Ned. Maatschappij voor Nettem bouw te Amsterdam. Naar w ij uit goede bron vernemen zal op Woensdag 11 Juni een aanvang wvrden gemaakt met het gedVelte Vischweg-M rlen- weg, het geheele werk zal 1 Aug. gereed zijn. Ingekomen personen Bijkerk H.R., N.H., dienstbode. Pier Panderstraat 14, van 's Gravemoer; Kohn G., N.I., hulp i/d huish., Jan Oldenburgl. 9, Stad Hardenberg; Koch, F. H., E.L., cacaobewerker, Matth. Wiegman weg n, van Alkmaar; Koch, C.B., N.H., z.b., Matth. Wiegman weg 11, van Heiloo; Vlugt C., R.K., dienstbod?, Kogen dij k 36, van Warmenhuizen; Bosman A. B., N.H., dir. postkant., Oude Prinsweg 17a, Hattem; Vlaar D„ R.K., veehouder. Voert ii, van Zijpe N.H.; Klei A. W., G.K., huis knecht, Hertenlaan 5, van Amsterdam; Steenhoek C. J., E.L., hulp i/d huish. Renbaanlaan 1, van Heemstede; Kalksma M. P., N.H., kantoorbediende, Russenweg 2, van Amsterdam: Frankfort J., N.H., fa brieksarbeider, Nachtegalenl. 13, van Alk maar; Ruiter H., N.H., (echtgen. C. Koet sier), Z.b., Molen krochtlaan 4, van Berk hout Daalen van D. H., R.K., boekhouder, Broekbeeklaan 14, van Alkmaar; Mesu F. P., geen, Rijkst, consulent, Meerwijklaan 4, van Zwolle; Tuinman C. N., R.K., arbeider, Groeneweg 50, van Oterleek; Krijgsman N., N. H., stucadoor, Matth. Wiegm.weg 20, van Oudorp N.H.; Peelen J., N.H., z.b., Matth. Wiegm.weg 9, van Amsterdam; Jureit F. H., E. L., zaalmeisje, v. Reenenpark 24, van Amsterdam; Koersvelt H. C., R.K., venter, Nesdijk 53, van Amsterdam; Blankendaal J., R.K., landbouwer, Kogendij k 90, van den Helder; Lowe E. M. C., N.H., (wed. A. Schild), z-b-, Schoólstraat 12, Nwe Niedorp; Slikker J., R.K., schoenmaker, Zakedijkje 39, van Grootebroek; Koster C., N.H., z.b., Matth. Wiegm.weg 15, van Den Helder; Crefeld W. J., N.H., musicus, Kerkelaan 16, van Alkmaar; Hoek N.H., stoffeerder, Studler v. Surckl. 9, Alkmaar; Wuis A., N.H., (wed. W. den Adel), z.b., Zuidlaan 10, van Barstngerhorn; Koekkoek E., N.H., z.b.. Schoolstraat 3, van Laren N.H.; Wanderer, F. , R.K., dienstbode, Lijtweg 11, van Duitsch- land; Blok M., N.H., kapper. Dorpsstraat 21, ambtsh. ingeschreven; Sull van J., G. K., Z-b., Geestweg 4, van Amersfoort; Moraal D., N.H., dienstbode, Breelaan 78, van Boskoop; Beukman, E.A., geen, z.b., Lijtweg 13, van Ermelo; Bakker, R.K., arbeider, Dorpsstraat 69, van Egm. binnen; Schneke G- G., N.H., g.b,, Breelaan 16, van Brussel; Wissekerke L., geen, z.b., Kerke laan 16, van Alkmaar; Staal v. d. A., N.H., kantoorbediende. Dorpsstraat 84, van Amers foort; Henke P., E.L., z.b., v. Blaaderenweg 10, van Nibbixwoud; Jager de C., N.H., Z.b., Bergerweg 41, van Heiloo; Steehouwer A., N.H., z.b., Kerkelaan 14, van Apeldoorn; Spoor H., geen, kellner, Hoflaan 2, van Laren N.H., Béguin G. C., R.K.? sigaren maker, v. Blaaderenweg 4, van Alkmaar; Jonker M., N.H., (wed. H. J. Buitenhuis), z.b., v. Blaaderenweg 4, van Alkmaar; Snij der M., N.H., (wed. J. Pieneman), z.b. v. Blaaderenweg 20, van Alkmaar; Swaan A., N.H., (wed. M. Mulder), N.H., z.b., Breelaan 20, van Heiloo; Louwerse D-, N.H., kantoorbediende. Doorntjes 14, van Alk maar; Friedt H. J., E.L., sdulder, St. An- toniusstraat 37, van Alkmaar; Heine M-, E.L., z.b., Middengeestweg 24, van Duitsch- land; Stadegaard J. W., R.K., bakkersknecht. Dorpsstraat 80, van H. Hugowaard; Pluim, G., N.H., dienstbode, Zuidlaan 3, van Val burg; Fischer, L., R.K., dienstbode^ Kom- laan 16, van Amsterdam; Geus de A., N.H., (echtgen. C. Rftozendaal), z.b., Kogendij k 18, Koedijk; Jemmink D., N.H., z.b.. Rus senweg 6, van Zijpe N.H.; Dol R., geen, dienstbode. Russenweg 6, van St. Maarten; Buit H., N.H., bakker, Oosterweg 14, van Eindhoven; Kos E. C., N.H., (echtgenoote A. Barten), z.b., Kanaaldijk 89, van Zijpe N.H.; Snoerwang A. C. P., geen (echtgen. G. J. Dilg), z.b., Hoflaan 10, van Curacao; Waleson J. B., N.H., z.b.. Jan Oldenburg- laan 28, N. O. I.; Lantink R-, N.H., dienst bode, Meerwijklaan 4, van Dalfsen; Hoegen Dijkhof H. C., N.H., machinist, woonwagen Ronde Kom, van Naarden; Tuin A. H., R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Zijpe N.H.; Lengers A., R.K., z.b.. Jan Jacoblaan 19, van Voorst; Zoonen van T., N.H., pension houdster, Russenweg 23, van Alkmaar. Barten A., N.H., veehouder, Kanaaldijk 89, van St. Maarten; Borst J., veehouder. Kanaaldijk 7, van Alkmaar; Smit P., z.b., Bergerweg 50, Akersloot;Visser S-, N.H., ar beider, Groeneweg as. van Heiloo; Louwe z=i te aetten In een leenlng tegen ten hoogste 4 7/8 pet. koers 99. Wordt goedgekeurd. Hierop gaat de raad In besloten zitting In de week van 25 tot en met 31 Me! 1930 heeft zich in deze gemeente éen geval van roodvonk voorgedaan. Cenverteeren geMIeeningen B. en W stellen voor 2 geldleenlngen resp groot 5460 en 10.000 tegen en 5K pet om te netten In een leenlng tegen Besmettelijke ziekte In 25 tot en met 31 Mei 1930 desa gemêente één geval voorgedaan. BargerUJke Spr. is van oordeel, dat het aantal auto bussen zal verminderen, waarvoor electri- ficatie in de plaats komt. Spr. hoopt, dat B. en W. eventueel door subsidie andere vervoermiddelen zullen steunen, om de menschen naar de stad te kunnen trekken. Spr. wijst er nog op, hoe door de stichting van de Bollenbeurs te Haarlem, de trek naar die stad steeds toeneemt, omdat nu eenmaal de vrouw haar inkoopen wil doen, waar haar man zi;n zaken doet. De VOORZITTER verkiest ook electri- ficatie boven autobussen; maar *t is de vraag, of dat kan en of de exploitatie daarvan loo- nend zal zijn. Spr. gelooft niet dat het ver voer zoodanig zou toenemen, dat zulks het geval zou zijn. In Purmerend hoorde spr. dat de soort van den grond aangeeft, welk vervoermid del er moet worden gebracht. Noord-Hol- land heeft in dat opzicht een ongunstigen, den meest ongunstigen grond, omdat, waar veeteelt is, een intensieve uitbreiding van vervoermiddelen niet zoo goed mogelijk is, als waar tuinbouw wordt uitgeoefend. In veeteeltstreken is men doorgaans armer aan vervoermiddelen. Spr. wijst voorts op de groote zuigkracht van Haarlem en Amsterdam en constateert, dat er in Noord-Holiand een zekere nei ging valt waar te nemen, dat de bevolking steeds naar het Zuiden trekt. Ook voor Alk maar gaat dit op en we moeten daarom al dus spr. scherp waken, dat de vervoer middelen naar het Noorden goed zijn, waar door veel menschen uit het Noorden naar Alkmaar komen; als we onze goede wegen en vervoermiddelen naar het Zuiden bren gen, dan trekken de menschen naar het Zuiden. De heer KEESOM betoogt nog, dat de laatste jaren behalve de graanbouw, ook de kassenbouw in Beemster en Schermer toe neemt. De heer GOVERS zegt, dat de heer Keesom het op dit punt mis heeft, er wordt geen bunder graan tut de Schermer naar Alkmaar vervoerd. Ofschoon spr. liever een goede tram bad, is spr. in dit geval toch voor de bussen spr. meent, dat de tram ten doode is opgeschreven. Ook spr. gelooft dat Purmerend van een goede tram de meeste vruchten zou plukken. De VOORZITTER'verklaard hierna deze interpellatie voor gesloten en sluit de open bare vergadering. P. Ruiter en J. Winder; J. Morsch en M. O. DuJjnmaijer: J. Blom en M. Swart-; J. C. Barendsen en A. Zoon: H. A. A. Köster en A. Oud; C. Bloedjes en C. Zonneveld; F. J. Bartels en C. M Jonker. Overleden: Geertruida Clara Maria Sen gers. 32 jaar; Jentje Ottlnk. echtg van Heertje van der Oort, 4» jaar; David Sta pel. «5 jaar; Antje Met, echtg. van Vol kert Otjes. 55 jaar; Dirk Leek, 61 jaar; Gerarda Maria Louisa Farnow, echtg. van Johannes de Groot, 54 jaar; Petrus van der Meer. 60 jaar; Johannes Schuit, 65 jaar; Jacob Ideco, 81 jaar. Stand over de maand Mei 1930 Geboren: Petrus Maria, z. van W. N. Konijn en C, M. Pepping; Cornells, z. van P. Mulder en M. Brakenhoff; Anna I kas en boeken van den gemeente-ontvanger I op 3 Juni 1930. I Voor kennisgeving aangenomen. I x. Een brief d.d. 28 Mei 1930, nr. 179, van I Gedeputeerde Staten dezer provincie, daar bij de ontvangst berichtende van de bij raads besluit van 19 December 1939 vastgestelde I verordening tot tregeling van het verkeer op de wegen, in verband met het gebruik van motorrijtuigen en rijwielen. Voor kennisgeving aangenomen. ij. Een brief d-d. 3 Juni 1930, van het lid van den raad S. J. A. Keesom, daarbij ver zoekende aan Burgemeester en Wethouders vragen te mogen stellen omtrent de tram- 1 verbinding met Purmerend. Te behandelen aan het eind der agenda. Z. Een brief d.d. 4 Juni 1930, van M. Jimnunk, houdende dankbetuiging voor de verhooging van zijn salaris als concierge van de Handelsavondschool. Voor kennisgeving aangenomen. Hierna werden door den heer Keesom de volgende vragen gesteld. 1. Hebben Burgemeester en Wethouders kennis genomen van het door de Regeering bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal I ingediende wetsontwerp tot toekenning van een renteloos voorschot uit 's Rijks schatkist ten behoeve van de inrichting der tramwegen van Amsterdam naar Edam en van Schouw I naar Purmerend voor electrische beweeg kracht 2. In hoeverre is het B. en W. bekend, dat na electnficatie van evengenoemde tra jecten het traject PurmerendAlkmaar zal worden opgeheven 3. Welke pogingen hebben B. en W. aan gewend om opheffing van dit traject te voorkomen en wat zim Zi) van plan te doen, I opdat een goede verbinding tusschen Alk maar en Purmerend door de Schermer en door de Beemster tot stand komen 1 De heer KEESOM dankt den voorzitter voor de hem geboden gelegenheid zijn vra gen toe te lichten. Spr. heeft de gedachte, gezien de bedrijfs- uitkoms(p( aan de tram ia de laatste jaren, dat na de electnficatie van de tram Amster damEdam en de SchouwPurmerend, de tram AlkmaarPurmerend zal worden opgeheven. Spr. wijst op den toenemenden graanbouw in de Schermer en den Beemster. Om te voorkomen, dat de trek naar Alkmaar ver mindert, zullen goede verkeerswegen naar Alkmaar moeten Worden bevorderd, hetgeen ook noodig ia voor het vervoer van de leer lingen uit Beemster ea Schermer naar H.B.S. en Handeisschool te Alkmaar. Voorts moeten de vreemdelingen, die naar Alkmaar komen, in de gelegenheid ge steld worden, om de schoonheid van de omgeving van Alkmaar te leeren kennen. Er is een tijd geweest, dat er zelfs toch ten werden georganiseerd van Alkmaar naar Amsterdam, om de schoonheid van het land schip tusschen die plaatsen te toonen, die tocht werd gemaakt per tram door Beemster en Schermer. Als er in de plaats van de tram geen ander vervoertniddel komt, dan zullen niet zooveel vreemdelingen meer onze mark ten bezoeken, en zal de Beemster zich meer gaan coiicentreeren op Purmerend. Waar de boer naar de markt komt, daar doet zijn vrouw haar mkooren; spr. wil daarom zeg gen: „Alkmaar, let op uw zaak.” Spr. be toogt naar aanleiding van een artikel in de A. C. dat, wanneer Alkmaar door goede toe gangswegen omgeven is, er meer boeren ter markt en meer koopers in de stad komen. Het is dus ook een Middenstandsbelang op deze wijze koopers naar Alkmaar te trek ken. Van ouds zijn reeds de wegen naar Alk maar bij de gemeente in onderhoud spr. herinnert in dit verband aan den Twuyver- weg; over goede wegen worden de boeren naar Alkmaar geleid; Noord-Holland boven het IJ moet zich concantreeren naar Alk maar. De VOORZITTER had eigenlijk de be doeling gehad een antwoord op deze vragen tot de volgende vergadering uit te stellen, omdat deze vragen eerstens wat laat zijn ingekomen en tweedens omdat ze spr. wegens uitstedighetd ook laat bereikt hebben. Spr. wil echter probeeren een voorloopig antwoord te geven. f Dat bet wetsontwerp bij de Tweede Kamer was ingediend was B. en W. bekend; B. en W. hadden zelfs reeds eerder van die electrificati plannen kennis 'genomen. Die elect rif icatie- aldus spr. juichen wij toe maar ook dadelijk brachten wij deze in verband met de opheffing van de tram Purmerend Alkmaar en met bet gemeentebestuur van Purmerend is over deze kwestie alreeds ver gaderd. Spr. geeft toe, dat het steeds een traditie geweest is, dat Alkmaar zorgde voor goede verkeerswegen naar de stad. In antwoord op de tweede vraag merkt spr. op is de tram AlkmaarPurmerend nog van zoo groot belang Naar spr. meent, staat de opheffing wel zoo goed als vast spr. wijst op de lage opbrengsten per dag-kilo meter, welke bedragen, voor het traject /\’damEdam 21 ct.A'damPurmerend Zt> ct. en voor het traject PurmerendAlk maar 6.8 ct. Mogelijk door zeer bijzondere omstandig heden zou de tram niet opgeheven worden, maar spr. lijkt de kans op behoud zeer ge ring; er zouden zulke geweldige sommen mee gemoeid zijn, dat die niet te betalen zouden zijn. Dat er een verbetering van verkeersmid delen moet komen, daar zijn we het over eens; Alkmaar kan echter niet meedewerken door groote sommen voor de handhaving te voteeren iet waarover men in Purmerend niet zeer tevreden was. Spr. erkent vooral i het belang van de tusschenliggende gemeen ten, vooral met het oog op het vervoer van 1 schoolkinderen. Purmerend echter zou van electrificatie I van de lijn AlkmaarPurmerend de meeste vruchten plukken. de derde vraag betreft, merkt de ter op, dat de opheffing nog niet zoo erg nabij is, en nog wel eenige maanden, mogelijk een jaar op zich zal laten wachten. Er zijn bij de gemeente reeds vier aan vragen om autobus-vergunn'ng over d't traject b'nnengekotnrn; spr. denkt dus wel, dat er na opheff’ng van de tram een beT hoorlijk verkeer zal zijn en een geregeld ver- - voer. De heer KEESOM dankt voor het ant woord. Spr. dr'ngt echter niet aan op electri ficatie van de lijn AlkmaarPurmerend, maar spr. dringt erop aan, dat de gemeente diligent is om voor andere vervoermid delen te zorgen. Wel zal, volgens spr. het vervoer bij electrificatie toenemen dit zien we ook op het traject IJmuidenHaarlem. I De electrificatie AlkmaarAmsterdam zoo bespoedigd, om de autobussen, die wachten I op de nieuwe wegverbindingen, voor te züo. Voor kennisgeving aangenomen. s. Een brief, d.d. 28 Mei 1930, nr. 137, van het zelfde college, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 8 Mei 1930, tot verkoop van grond aan de Fontein Verschuirstraat. Voor kennisgeving aangenomen. t. Een bnef d.d. 28 Mei 1930, nr. 137, van het zelfde college, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 8 Mei 1930 tot verkoop van een terrein aan de Juliana van Stolberglaan. Voor kennisgeving aangenomen. u. Een adres J.d. 2 Juni 1930, van het Be stuur van de Vereeniging D.E.S., gevormd mt de bewoners van huizen der Vereeniging voor Volkshuisvesting „Alkmaar," verzoe kende eene bijdrage uit de gemeentekas van aoo. voor onderhoud der speeltuinen. In handen van B. en W. gesteld om bericht en raad. v. Een brief d.d. 4 Juni 1930, van A. dieper, daarbij verzoekende hem eene andere w-»iii*g tc verhuren. L., R.K.. arbeider, Leo Gestelweg 4, van Oudorp N.H.; Igesz G., geen, graanhande laar, Wilhelminalaan 23, van Alkmaar; Groen- L., C.C. dienstbode. Russenweg 21 van Alk maar; Portegies M.M., R.K., z.b., Loudels weg 20, van Beverwijk; Krist W., G.K., fou- ragehandelaar. Kanaaldijk 87, van Hasker- land; Soers M.E., N.H., z-b., Kogendij k 56, van Zd. en Nd.-Schermer; Scheernian J. E., R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Uitgeest; Kruyer P. J., R.K., veehouder. Kanaaldijk 85, van Zijpe N.H.; Bruijn IJ., N.H., vee houder, Bergerweg 147 vatï Schoort; Spuy- broek H. P. F. N.H., z.b.. Bergerweg 56, van Heiloo; Travaille S., N.H., dienstbode, Prinsesseiaan 36, van Sneek; Goosen M. L., (echtgen. Otto) N.H., huishoudster, Bree laan 18, van Rotterdam; Barrels K. N. H., huisschilder. Schoolstraat 31, van Den Hel der;; van Es H., N.H., kok, van Hasselt- straat 7, van Amsterdam; Hes J. G., R.K., kantoorbediende. Witte weg 15, Harenkar spel; Dornmeyer E-, R.K. dienstbode, Bree laan 8, van Akersloot; Botman B. M., geen, geleidster, Verspijckweg 7, van Zaandam; Meyer W., N.H., kok. Math. Wiegmanweg 13, van Zijpe N.H.; Ruiter M-, R.K., dienst bode, Breelaan 132, van Alkmaar; Baas A. J. W., R.K., groentenhandelaar. Dorpsstraat 66 van Bovenkarspel; de Vries S.. D.G., dienst bode, Kastanjelaan 9, Barradeel; van der Wal I-, N.H., dienstbode, Breelaan 45, van Wor- kum; van der Pol A., R.K. spoorwegarbei der, Witte Weg 15, van Egmond aan Zee; Pastoor J., E.L., dienstbode. Boulevard 3, van Baarn; Borst A., (echtgen. IJ. Bruijn), N.H., z.b., Bergerweg 147, van Alkmaar; de Block B. M-, R.K., dienstbode, Breelaan 6, Alkmaar; Leeuw W., R.K. (echtgen. N. de Waard) z.b., Wiedenbruggeweg 12^ van Akersloot; Schempp F., D.E., kapster. Dorpsstraat 10, van Heemstede; Bos M., N.H., z.b., St. Antoniusstraat 38, van Eelde; den Das M. C-, N.H., z.b. Breelaan 104, van Schagen; (Wed. P. Hoogland). IJzenbrand J. N.H., schoenmaker, van Blaaderenweg 6, van Abbekerk. Groesbeek F. J. Rem., (echtgen. J. Ha milton of Silverton Hill), z.b., naar 's Gra- venhage, Z. O. Buitensingel 221a; Graefe G., E.L., dienstbode, naar Duitschland, Olden burg, Boe kst raat 48; Pnns J. W., N.H., kruidenier, naar Hoorn, Groote Noord ito; Zande v. d. H. H., R.K., betonwerker, naar Groningen, Binnendamsterdiep 54a; Tiche laar, M. W. J., R.K., z-b., naar Amsterdam, Hugo de Grootkade 62III; Brinkman G. W. C., N.H., leert, verpl., naar Zwolle, Rh. Feithlaan 44; Bosch v. d. J. J. P., N.H., z.b., naar Rotterdam, Burgr. Meinesziaan 87; Blankman J., N.H., z.b., naar Alkmaar, Nassaulaan ai; Dijk van A., N.H., bakkers knecht, naar Zd. en Nd. Schermer,” pra J. Jonker; Zegwaard, J. M. Th., R.K., onder wijzeres, naar Hoedekenskerke, Kwaden- damme B 26e; Vink P. A., R.K., uitgever, naar Antwerpen, België; Schouten G. A. J., R.K., z.b., naar Heemstede, Heerenweg 56; Vlam P- J., N.H., veehouder, naar Zijjpe N.H., Burgerbrug A. 93; Akkerman C., N.H., landman, haar Schoort, Aagtdorp, Poelenburg; Visser L., G.K., arbeider, naar Amsterdam, Prinsengracht 138; Witte brood A., R.K., metselaar, naar Egmond- binnen, Wirnmenum 458 a.; Modder J., N.H., arbeider, naar Eginond-binnen, Egm. a'd Hoef; Kruysveld J. P., R.K., schoen maker, naar Alkmaar, Eikelenburgstraat 21; Beentjes J. C., R.K., z.b., naar Heemskerk, Oosterzij D 67; Engel J. G. E., E.L., kellner, naar Amsterdam, 2e Wetering-dwarsstr. 26; Muthert J. W., N.H., koopman, naar N. O. I. . Djocjocarta; Amersfoort v. A. J. M-, N.H., z.b., naar Wijk aan Zee en Duin, Verl. Voorstraat; Tesselaar C., R.K., chauffeur, naar Koedijk, St. Pancras, Achterweg 24; Wiersma F., N.H., boerenknecht, naar St. Pancras, Benedenweg p/a P. Stammes. Vertrokken personen Aleve M. M., R.K., z.b., naar Zandvoort, Kostverloren- straat 50 Eyk v. A. A. M., R.K., onder wijzeres, naar Venhuizen, p.a. Zrs. Ursu- linen Bult B, N.H., (echtgen. S. P. Stenne- berg) z.b., naar Susteren, Kavinksbosch 43 Boon A. C. M., R.K., z.b., naar Boven karspel, A. 428 Groen C., N.H., bakkers knecht, naar St. Pancras. Bovenweg 194 Mulder C. M., N.H., onderwijzeres, naar Akersloot, Raadhuisweg p-a. J. Meyer Colijn D., G.K., z.b., naar staat Washington, U.S.A. Schouten C. Th., R.K., z.b., Californië U.S.A. Ruiten van P. S., R.K., landbouwer, naar Californië, U.S.A. Fijn P. H. C-, N.H., telefoniste, naar 's Graven- hage, van Galenstraat 33 Groot C., N.H., slagersknecht, naar Haarlem, Teylerstraat 15 Koning de G., G.K., huisknecht, naar Amsterdam, Stuyvesantstraat 9 huis Zabel J. C., G.K., adj. onderoff., naar N.O.I. Rijryersce J., N.H., smid, naar Amsterdam, Prinsengracht 306 huis Faber B., geen, z.b., naar Amsterdam, Hoogeweg 51 Winter A. M., R.K., winkeljuffrouw, naar Vei en, IJmuiden, Kanaalstraat 208 rood Smit K., N naar Heiloo. B. 332b Vries de J., G.K., dienstbode, naar Amsterdam, St. Antonie- breestraat 9 I Brouwer A., N.H., landman, naar Alkmaar, West dijk 10 Pel J., N.H., landman, naar Alkmaar, Westdijk 10 Berkhout C., R.K., arbeider, naar Alkmaar, Snaartnanslaan 141 Koentjoro Raden, z.b., naar Weltevreden, Parapatanstraat Kager W., R.K., z.b., naar Boven karspel, p.a. J. Th. Kager Kager C-, R.K., z.b., naar Zwaag No. 196 Teepe C. W. H., E.L., verpleeg ster, naar Amsterdam, de Lairessestraat 16 huis Kuys M. C., R.K., z.b., naar Haren karspel, Waarland p.a. W. Kuys Elzas L., N.I., koopman, naar Alkmaar. Houttil 54 boven Vries de J., N.H., arbeider, naar Koedijk, Zes Wielen No. 5 Beemsterboer C., R.K., dienstbode, naar Wognum, West- einde E 11 Graaf de J-, N.H«, z.b. naar Castricum, Burgr. Mooystraat, p.a. C. P. Mooy. ter ressorteerande in deaen polder voigeiM In gediende teekenlng. Goedgevonden. Hierna was aan de orde, ondersoek der ge loot sbrle ven van de herkoeen bestuursleden de heeren J. P. Kuys en D. Schoenmaker. Door de heeren Albrink en Twisk worden de stukken nagezien en accoord bevonden, waarna de nieuw benoemde heeren worden binnengeleid en door den voorzitter op de gebruikelijke wijze worden toegeaproken, waarna algemeene felicitatie. Vaststelling der rekening 1929. Dezelve wordt vastgesteld op een totaal bedrag van f 16108 99, waaronder een batig saldo ad. f 3882 80. Begrooting 1930. De begrooting werd aangeboden op een totaalbedrag aan ontvangsten van t 16359 15 en aan uitgaven f 12881. met een vennoede- lijk voordeelig saldo van f 3378.15. Gezien de gunstige omstandigheden werd de omslag voor dit di< te verlagen tot t 7 per H Op den post onderhoud zij nog vermeld het aanbrengen van nieuwe sluisdeuren geraamd op i 450. De begrooting werd voorloopig vastgesteld en zal gedurende 14 dagen ter visie liggen. Stooterpacht. Naar aanleiding van een Antwerp van den gemeente Alkmaar tnzake de invordering van de Stooterpacht dat onlangs was ontvangen, werd een uitvoerige bespreking gehouden en ten slotte besloten, voor zoover de Groot-Llmmerpolder daartoe bevoegd is. geen Stooterpacht meer te vorderen, en dus elk vaartuig vrij te stellen van betaling daar van. Verkoop Kerkmeertje. De voorzitter geeft over deze aangelegen heid een korte uiteenzetting, en memoreert hoe het vorig jaar in principe tot verkoop een gedeelte daarvan is besloten. De is nader onderzocht en na uitvoerige *knig werd besloten tot verkoop over te Ofgen een prijs van t 325 per HA-, nadrukkelijke voorwaarden dat na- :ico hieruit voortvloeiende voor komt van den kooper. bespn gaan onder di deelig 1 rekening Stremniigg^schëèpv^art. Nog was ingekomennae waterstaat, met verzoek durende zes maanden te band met de nieuwe brui? wordt over de Schulpvaart voort, in verband met de den Rijksweg. De voorzitter doet hierbij mededeeUng van een schrijven van B. en W. der gemeente Castricum. welke tegen deze langdurige stremming ernstige bezwaren hebben. Na uitvoerige bespreking werd besloten afwijzend op dit verzoek te beschikken, aan gezien de termijn van zes maanden te lang wordt geacht, daar het vervoer van bouw materialen en dergelljke zaken veel scheep vaart gveft en een langdurige stremming niet toestaat. Bij de rondvraag werden verschillende opmerkingen gedaan betreffende het ver beteren van pompen en duikers, waarna de vergadering werd gesloten. Afslagvereeniging. Beemster, Forme rend en Omstreken" De laatste dagen hebben nog weer eens duidelijk getoond hoeveel anders het kan loopen als menigeen zich dat wel eens voor stelt. Na de misère met de kas-splnazie en evenzoo met de sla, heerschte hier over het algemeen een tamelijk pessimistische stem ming voor de volle-grondsla, vooral omdat hier zoo'n groote uitbreiding aan deze teelt waa gegeven. Voor onze veiling waren deze week de aanvoeren ongekend groot. n.L zoo’n 60 k 60.000 kroppen per dag. Ondanks den ruimen aanvoer toonde de markt vooral op den laatsten dag een zeer opgewekt karak ter. De vraag overtrof beduidend bet aanbod. De Amsterdamscbe handel was zeer actief en trok een zeer groot deel tot zich. Wat ne kwaliteit betreft, daarover is men hét eens. dat die behoudens enkele uitzonderingen uit stekend is. Met de luis ging bet goed. Meer dan 5 pCt. was hier practlsch gesproken niet mee behept. De goede kwaliteit noteerde zoo van f 1.50—2.80 k f 390 de 100 kroppen. Als hiervoor van een mlddenprtjs sprake zou zijn dan kwam die de laatste dagen aoo om de f 2.40290. Deze zeer bevredigende prijzen zijn oorzaak dat heel snel geruimd wordt en wij dan ook wel kunnen aannemen, dat de grootste aanvoeren achter den rug zijn bi' bet verzchljnen dezer regelen. Voor de spinazie waren de omstandighe den minder gunstig De aanvoer was tamelijk beperkt, doch de vraag was hiermee volko men in overeenstemming. Kwaliteit en prij zen waren nogal uiteenloopend. Een paar van de minst mooie partijen konden voor den minimumprijs vap 10 cent per kist nog weer geen koopers vinden. Voor de beste mooie jonge spinazie werd bij uitzondering tot f 15 per 100 KG. betaald. Dit waren prijzen die wel wat teleurstelde. Enkele partijtjes suiker- spinazie werden met f 57.00 per 100 kg. be taald. De bloemkool aanvoer was matig. We mis ten hiervan meer en meer de groote partijen van de vorige dagen, doordat de kaskool geheel verdween. Groote aanvoeren elders schijnen oorzaak te zijn dat zelfs tegen da lende prijzen geen groote aandacht aan dit artikel werd geschonken. Nu moeten wij er ook aan toevoegen dat over het algemeen, de Kwaliteit niet meer aoo prima is als te voren Voor _bet neusje van de zalm” van buiten gewone groote werd niet boven de 28 gulden betaald. Vorig jaar werden zulke kooien met t 8055 betaald in dezen tijd, maar volledig heidshalve moeten we hier aan toevoegen, dat de aanvoeren dit seizoen veel grooter zijn. Meerdere partijtjes peulen kwamen ter markt die voor prijzen van 54 tot 72 cent per KG. van de hand gingen. Enkele partij tjes doppers werden met 66 c. betaald. 81a- boonen zagen wij met f 1.18—1.14 per K G betalen, terwijl een koopje snijboonen 66 c per K.G. opbracht. De aardbelenaanvoer was ruim, maar hier voor was steeds goede kooplust. De eerste kwaliteit ging voor prijaen van 32 tot 32 cent per doosje terwijl afweken met 12 A 20 cent betaald werden. Ben paar partijtjes vroege aardappelen werden met f 5 per 25 kg. betaald. By toe nemenden aanvoer kwam er in den wortelen- prijs niet veel verandering. Naar kwaliteit en zwaarte van het bos zagen wij prijzen van 320 cent betalen. Radijs was goed te plaat sen voor f 3—6 30 per 100 bos. Raapstelen prijsden van 70—190 per boa. wat een zacht prijsje is, doch dit kei beeft eigenlijk sUn tijd ook gehad. Voor postelein bleek even meer aandacht te bestaan al waren de prijzen juist niet bemoedigend als gevolg stellig van het groote aanbod. PM ging naar kwaliteit voor t 188—4.10 P. Mulder en M Brakenhoff; Maria Theresia, d. van 8. M. A. Borst en A van Angelen; Andreas Adrianus, z. van c' Dekker en A. Mettes: J. Kraakman en K. Oudt Ondertrouwd: F J. Bartels, bakker. 25 J- te Purmerend en C. M. Jonker, 24 jaar; J. A Dekker, timmerman, 25 jaar en G. J. A. Arends. 26 jaar. te Medemblik; W. J. Gorter, inspecteur van politie. 26 jaar tc Leeuwarden en J D Dik. 24 jaar. te Vlagt- wedde, onlangs te Heiloo; T. A. Zellenrath. kantoorbediende. 28 jaar en H. P. F. Spuij- broek. 24 jaar, te Bergen; U Harings, chauffeur. 26 jaar. te Heeg en H. Cnossen. 33 jaar. te Heeg. onlangs te Heiloo; Steeg, timmerman, 29 jaar en L M. kert. 37 jaar; L. - BwrgerttJke stand GeborenJohan Maria, a van J. Brakenhoff en J. Kloes Johannes, a. van Cornells Reijnders en G. M Dekker Johannes Jacobus, a van J J. Suerink en G. Cortiellsse Agnes, d van 8 BulJs en A. Ttlmmers Overleden: Louise Greve, oud 68 echtgenoote van J. SUmons. wonende te Amsterdam; Frederika Johanna Brevoort. oud 79 jaren. wonende te Amsterdam. Ondertrouwd: Adrianus Cornells Hage man. oud 24 jaren. bloemistknecht en Mar- garetha Groentjes, oud 22 Jaren. zonder be roep. beiden wonende te Castrcum Petrus Nanne. 25 jaren, tuinder, te Heiloo en Alida Beentjes. 27 jaren. zonder beroep, wonende te Castricum. Vertrokken personen: 8 Cupido naar Bo- vencarspel; H. van Ruiten naar Velsen. M. A. Herbers naar Velsen. Ingekomen jjersonenE. G Purmerend; G. Vermeer van Haarlem: A. de Roou. F. P. Nieberg en H B Radias van Amsterdam: D. Verhagen van Haarlfm; C. S. Ziekenoppasser en G H. Hufferman. bei den van Amsterdam: C. Baltus van Heems kerk: C. Bentveld van Egmond-BinnenC. M Jonker van Heiloo; M. Cops van Nljtne- gen. Groot-Linimerpolder Op de polderka- mer werd gister een vergadering gehmiden door het bestuur voor bovengenoemd Wa terschap. Aanwezig alle leden, met uitzondering van den secretaris, waarnemend secretaris de heer C. J. Admiraal. De voorzitter, den heer C. Pepping, opent de vergadering met een woord van welkom, waarna voorlezing der notulen welke con form werden vastgesteld. Ingekomen stukken. a. Schrijven van Ged. Staten inhoudende goedkeuring van het besluit tot verkoop van een gedeelte der Schulpvaart aan het Rijk voor de wegverbreeding. b. Adres van J. Kimman inhoudende ver zoek om vergunning tot het maken van een dam, op een perceel gelegen aan den Achter laan. Toegestaan op de gebruikelijke voorwaar den c. Schrijven van Ged. Staten Inzake pre visie en aflossing by het aangaan van gekf- leeningen d. Verzoek der Ne d.opoorw. MI), tot ver gunning voor bet leggen van kabels in wa- Ingekomen zijn a. een besluit d.d. 7 Mei, no. 30, van Ge deputeerde Suten dezer provincie, tot ver daging hunner beslissing omtrent het raads besluit van 10 April 1930, tot wijziging der veemarkten. Aangenomen voor kennisgeving. b. een besluit d.d. 7 Mei, 1930, van het zelfde college, tot verdaging hunner be slissing omtrent het raadsbesluit van 10 April 19^0, tot aankoop van grond en opstal aan de Vischmarkt en de Ridderstraat. Als voren. c. Een brief d.d. 17 Mei 1930, nr. 33 van hetzelfde college, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 10 April 1930, tot wijziging der verordening op de veemarkten. Als voren. d. Een brief d.d. 17 Mei 1930 nr. 6608, afd. V.H.M.O. van den minister van onder wijs, N. en W., daarbij goedkeurende het raadsbesluit van 10 April 1930, tot vast stelling van een verordening, tot wijziging der verordening, regelende de bezoldiging van het dienende personeel aan het gymna sium, de handeisschool en de handelsaiond- school. Als voren. e. Een brief d.d. ia Mei 1930. van J. Withaar, daarbij mededeelende zijn benoe ming. Als voren. f. Een adres d.d. 12 Mei 1930, van het b«- stuur der vereeniging „Ooud Alkmaar” verzoekende een subsidie uit de gemeente kas, ten behoeve van den aankoop van het perceel St. Annastraat 9. In handen van B. en W. gesteld om be richt en raad. g. Een brief d.d. 8 Mei 1930 van het be stuur der afd. Alkmaar van den Ned. Bond van Abstinent studeerenden, een subsidie uit de gemeentekas verzoekende. In handen van B. en W. gesteld ter af doening. 1 h. Een adres ingekomen 8 Mei 1930 van J. W. Boersgn, nogmaals verzoekende aag I de OmvaJ een kermis te doen houden. Afgewezen. i. Een bnef d.d. 29 Mei 1930, nr. 32.06.2 van het bestuur der vereeniging St. Jozef voor de R.K. Jongensscholen, daarbij ver zoekende de uitkeering uit de gemeentekas, cp gtond van art. 73 der L.O.-Wet 1920 van de gelden noodig voor de aanschaffing van schoolborden voor de St. Bavoschool aan de St. Annastraat. In handen van B. en W. gesteld om bericht en raad. j. Een adres d.d. 23 Mei 1930 van J. N. Wortel en andere bewoners van de Clarissen- buurt, verzoekende den naam Clarissenbuurt te veranderen in Clarissen bol werk. Als voren. k. Een brief d.d. 30 Mei 1930 nr. 2.07.516 van den voorzitter van het Centraal Step- I bureau, ten geleide van een besluit van dien datum, houdende de benoeming van den heer N. Schats tot lid van den raad. Aangenomen voor kennisgeving. l. Een brief d.d. 31 Mei 1930 van Mr. H. A. J. M. Kusters. daarbij ontslag nemende als lid van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, ais lid van de Com missie van Toezicht op het Nijverheidsonder wijs en als voorzitter van een stembureau. Het ontslag uit deze functies eervol ver- I leend, onder dankbetuiging voor de als zoo danig aan de gemeente bewezen diensten. m. Een besluit van 21 Mei 1930, nr. 236, van Gedeputeerde Staten dezer provincie, houdende mededeeliniLaan A. van *t Hof, dat hun college in 'verband met zijn bezwaar- I schrift tegen het raadsbesluit van 27 Febru ari 1930 inzake de verpachting van de auto- I en rijwielstalling op het Sportpark, geen tem men aanwezig acht tot tusschenkomst. Aan genomen voor kennisgeving. n. Een brief d.d. 24 Mei 1930 van P. A. de Lange, daarbij ontslag verzoekende als lid der Commissie van Toezicht op het Middel baar Onderwijs en op het Gemeentelijk Nij- verheidsonder wijs. Het ontslag eervol ver leend, onder dankbetuiging voor de diensten I ate zoodanig aan de gemeente bewezen. O. Een brief, d.d. 28 Mei 1930 nr. 6, van I Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van het door hen voor zooveel noodig goedgekeurd raadsbesluit van ro April 1930 I tot aankoop van grond aan de Mient en I Vischmarkt en aan de Oudegracht en de Ridderstraat. Aangenomen voor kennisgeving I p. Een adres d.d. 30 Mei 1930 van J. M. I Reynders, alhier, mede namens eigenaren van huizen, staandé^aan 'den Westerweg ten I Zuiden van de Algemeene Begraafplaats, omtrent de aansluiting hunner pefceelen aan het gemeente-nool. In handen van Burge meester en Wethouders gesteld om bericht en raad. q. Een brief d.d. 28 Mei 1930, nr. 176, van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 8 Mei 1930 tot het voeren van een rechtsgeding tegen C. Broertjes te Hoorn. Voor kennisgeving aangenomen. r. een brief d.d. 28 Mei 1930, nr. 137, va het zelfde college, ten geleide van het doör hen voor zooveel noodig goedgekeurd raads besluit van 8 Mei 1930 tot aankoop van een stukje grond aan den hoek Emmastraat Nieuwlandersingel. Gemeenteraad Donderdagmorgen ver gaderde de raad onzer gemeente. De raad was voltallig. Voorzitter burgemeester Wiegman. Na opening worden de notulen onveran derd vastgeateld Ingekcrnen stukken en mededeeUngen. a. De heer D Brammer verzoekt wegena ziekte van zijn kind gedeeltelijke ontheffing van schoolgeld. Wordt toegestaan. b. MededeeUng van het Prov. bestuur, dat de uitgaven van politie, onderwijs en armenzorg over de driejarige periode 1926 1927—1228 is vastgeeteld op 98 168 c. Een verzoek van den heer J. C. de Wilde e.a. om het aantal autobu-haltea met één te vermeerderen en wel op de hoek van het Bramenlaantje. De heeren de Vries en Klaasse stellen vóór de bestaande halte by bet café van den heer L. Henneman te verplaatsen naar genoemd punt. Weth. Henneman vreest een precedent te scheppen. Na een uitvoerige discussie wordt het voorstel van de heeren de Vries en Klaasse verworpen en dat van B. en W.. tot afwij zing van het verzoek, aangenomen. d De zwemclub vraagt een sutMtaMe van 250 voor het bouwen van kleedgelegenheid by de zwemplaats. Dit stuk gaat naar B. en W. om prae- advies. e. De heer Tromp verzoekt een tegelpad van de Kerklaan naar zijn perceel. Door ge noemde heer is voor wegverbreeding een strook grond beschikbaar gesteld en hij heeft daarvoor de vastgestelde vergoeding gekregen. B. en W stellen voor hierop afwtjasnd te beschikken. Verschillende heeren voeren hierover bet woord. Het voorstel van B. en W. woedt aange nomen met 83 stemmen. f. De heer P Henneman verzoekt voor zyn perceel een ijzeren hek. Dit verzoek ia de vorige maal afgestemd. Naar de meenïng van B. en W. berustte uit op een. vergissing. Vandaar dat B. en W. dit opnieuw aan de orde stellen. B en W. stellen voor per strekkende M. een bedrag van X50 te vergoeden. De heer N. Henneman verklaart, dat zijn tegenstemmen den vorigen keer niet op een vergissing berustte. Volgens zijn meenlng verkeert de heer Henneman in dezelfde om standigheden als de eigenaar van bet per ceel er naast, waar een tegemoetkoming aangegeven is van 50. Spreker zou dan ook liever hier een be drag van 50 willen toestaan. De heer G. de Ruyter, vindt, dat de raad op den verkeerden weg is met het toestaan van deze verzoeken. Het einde hiervan Is niet te zien. Het voorstel van B. en W. komt in stem ming en wordt aangenomen met 64 stem men, vóór stemden de heeren de Vries, tie Wit. Welboten, N. Henneman, A. de Wiidt en wethouder Dulvenvocrde.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 11