FEUILLETON leuws Slapeloosheid tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar Mijnhardt’sZenuwtablettW^^: Glazen Buisje 75 ct Bjj Apoth. en Drogisten Oostenrijksche Nat. Raad ee- Het Vlootverdrag De Ontwapeningswet Duitsche Rijkskabinet Studie,,van het fascisme De financieeie wetsontwerpen KORT NIEUWS Een standbeeld voor Foch De strijd in China Regeeringstroepen trekken terug STOOM VA A RTLIJNEN Het Engelsche kabinet Mutaties De hittegolf in Amerika Talrijke dooden De Volkenbonds-Liga De onderkoning verkent het terrein u Geopend door mr. Limburg 1 DE ERFENIS VAN EEN PRINSES I ei ai De Britsch-Indische beweging Gemengde Q^uitenlandsche ^Berichten Weer een Duitsch-Poolsch grensincident Stopzetting bouw van oorlogs schepen in Amerika Brutale overval op een spaarbank in Duitschland De Kanaaltunnel De brand in de ollefabriek te Harburg Sieuw mllloenenverlies voor Berlijn? Actie van grensstammen Een spoorweg vernield De terugtocht van het Nanking- Leger Ernstige Incidenten aan de Parijsche Universiteit Radiografische kranten Russische spionnage RADIO-OMROER De daders zyn nog niet gearresteerd. de LIMBURG plek in oorzaak Buitenlandsche belangstelling i' 5 Juni Lord Irwin uit ALHENA Bahia te Meer straf gevraagd! van Duinkerken naar van mül N. 7 u. 5 van Roti. Mid- Rott. te van I La pt. te LfetZattó Oto Tofóen die Jan! HOOFDSTUK VI EEN NIEUWE VRIENDSCHAP 'Wordt vervolgd.) Jan verloor ondertuaecben geen oagenbllk. Aan de Du itsch-Poolsche grens heeft Woorden van hulde van den prins van Wales. B U een zwaar onweder. dat gisteren te Madrid woedde stortten 4 hulzen in. Vier menschen werden onder de pulnhoopen be graven. den. LEKHAVEN Montevideo. Op het filiaal van de Oppelner Spaar- en Girobank te Peppelau werd gistermorgen een brutale overval gepleegd. Twee mannen, die met een auto kwamen voorrijden, drongen met geladen revolvers in de hand het ge bouw binnen en maakten zich meester van den sleutel van de safe. Terwijl een der roe vers een bankbeambte en 2 cliënten in be dwang hield, opënde de andere de kas en maakte circa 8000 Mark buit, waarna hij met zijn medeplichtige ijlings per auto ver- die volkomen nieuwe werkwijzen brengen in de Volkenbondspolitiek ten zien van de minderheden; De Minister-President MacDonald heeft gisteren in het Lagerhuis medegedeeld, dat de regeering zich tegen het plan van den bouw van den Kanaaltunnel verklaard heeft. De motieven kon hij nog niet mededeelen. daar heden hieromtrent een WK-Boek zal verschijnen. Toen gisteren 25 van de 100 personen, die deelnamen aan een aanval op het zoutdepót tot een dag gevangenisstraf werden veroor deeld, zeiden zij tot den magistraat, dat zij opnieuw met een aanval zouden beginnen tenzij zij strenger gestraft werden. Er werden 115 personen tot 3 maanden dwangarbeid veroordeeld. De groote brand in de ollefabrieken van Thörl kan als gebluscht beschouwd worden. De Harburger brandweer, houdt zich thans nog met de nablusschlng bezig. Op het militaire oefenveld bij Praag had een ontploffing plaats. Twee soldaten werden op slag gedood, drie ernstig, velen licht gewond. In de buurt van Schlochau een grensincident plaats gehad, groep politie er in geslaagd alle Russische inlich tingendiensten in Bessarabië op te heffen. Er werden meer dan 16 splonnagecentrales ontdekt en ruim 110 arrestaties verricht. De ontdekking is het gevolg van de arrestatie van een Russisch koerier, die heimelijk rivier de Dnjepr was overgestoken. Poolsche ge- mld- 82 gr. ar De bladen maken melding van de aan wezigheid te Ron\f van een aantal Duitsche dames, die tot de nationaal-socialistische party behooren. en van een belangrijke de legatie der nationalistische partij in Litauen welke naar Italië zyn gekomen om de fas cistische organisatie en de methoden ter plaatse te bestudeeren. De „Tempo’’ geeft berichten over een nieuw millioenenverlies voor de stad Ber lijn, dat ontstaan zou zijn uit de verpachting van een stuk grond aan den Alexanderplatz aan een Amerikaansche maatschappij. Vol gens berekeningen van het blad bedraagt het verlies voor de stad minstens 70 tot 80 millioen Mark. Een officieele bevestiging hiervan is nog niet verkregen. ik heb breede schouders. Ook zegt men van mij. dat ik een dief ben en dat is waar. Ik heb <fe millioenen van Font-Aulade weg genomen, maar ontstolen aan den waren moordenaar om ze u te geven. Geheel dat vermogen is voor u en voor uw verloofde vijf millioenen zelfs meer! Vijf millioen, riep Paula werktuigelijk uit. niet wetende wat er eigenlijk bij en in haar omging. Ja. geheel het fortuin van de prinses, dat bestemd was om te herstellen wat haar man. die lid was van een geheim genoot schap, voor kwaad stichtte. Een geheim genootschap, riep het meisje verrast uit. Is het dan toch waar? Begeerden die schurken dat geld om Om alles wat heilig is. te vernielen Dus de moordenaar van graaf de Gcrly was een dier drieste leden. Ja. antwoordde Jan op gedempten toon. Maar gij kent hem .want ge hebt hem de vrucht van zijn misdaad ontnomen. O bezweer het u. waarschuw mijn Naar de correspondent van de „Daily Herald" te Bombay verneemt heeft de on derkoning sedeit de laatste paar dagen be sprekingen gevoerd met eenige gematigde In dische politici ter verkenning en voorberei ding van de z-g. „round table"-conferentie, pass. (thuisr 5 Juni 5 Juni vrn Rott. Gewapende stammen aan de Afghaansche grens hebben in den nacht van Woensdag op Donderdag, een opmarsch naar de stad Pesjawar ondernomen. Zij vernielden de tele foonlijnen en versperden de wegen. Het ge lukte den Engelschen troepen de stammen over de grens terug te drjjven. Het dorp Pranghah in het gebied der stam men werd Dinsdag na een luchtactie geno men, daar een ultimatum aan de inwoners om het dorp te ontruimen en hun vijandige houding te latjj varen, geen uitwerking had gehad. De 14de jaarvergadering van de Volken- bondsliga is gisteren door den Nederland- schen voorzitter Limburg in tegenwoordig heid van den secretaris-generaal van den Volkenbond geopend. De heer Limburg ver klaarde. dat de Volkenbond in de jaren van zijn bestaan zijn arbeidsveld naar alle rich tingen heeft uitgebreid. Thans echter ver keert de V.B in minder gunstigeh toestand. het gebied van de ontwapening zijn', geen leringen gemaakt De Londensche Vloot- conferentie heeft geen bevredigende resul taten opgeleverd. Ook de Haagsche confe- BIj Epsom werd het lijk van een 25- jarlge vrouw gevonden. Zij schijnt geworgd te zijn. bij de post, de spoorwegen, den aanleg straatwegen, den woningbouw, enz. De hittegolf in Amerika heeft in de laat ste 48 uur te New-York 7 sterfgevallen ver oorzaakt. Te Philadelphia zijn 3 personen door de warmte overleden, terwijl uit ver schillende andere steden berichten komen over talrijke personen, die ten gevolge van de warmte In elkaar zakken. Ten Zuiden vanv Kankeoe blijft de mili taire toestand cntiek. De regeeringstroepen trekken hier terug. Nanking heeft versterkin gen gezonden, die in de omgeving van Han keoe versterkingen aanleggen, waar de ver dediging georganiseerd wordt. Ho Tsjien in ziende, dat hij niet in staat is tegenstand te bieden, heeft zÖn ontslag genomen. De druk der Noordelijken op Tsi Nan wordt dagelijks zwaarder, zoodat de autoriteiten reeds overgaan tot evacuatie. De Noordelijken bombardeeren de buitenwijken van Tsi Nan hevig, daar zij voornemens zijn de stad stor menderhand te nemen. Zij hebben den vreemdelingen aangezegd de stad te verlaten, of den Zuidelijken aan te raden zich zonder verzet over te geven. Malta te Tripolie. Barcelona te Tarra- dagbeetek 23 gr. TO RAD JA. Roti. Volgens een half-officieel bericht Tslnanfoe is de spoorweg van Tsinanfoe naar Poekan, in het vak waar hy de Gele Rivier snijdt, uit strategische overwegingen vernield. De met de verdediging van Tsl nanfoe belaste generaal heeft den consuls verklaard, dat hij de volledige verantwoor delijkheid aanvaardt voor de veiligheid van het leven der buitenlanders te Tslnanfoe. De mnister van marine Adams verklaar de, dat geen nieuwe contracten voor den bouw van schepen, waartoe het congres machtiging heeft verleend, zullen worden gesloten, zoolang de Senaat het vlootver drag niet heeft aangenomen. Deze maatregel heeft betrekking op twee kruisers van 10 000 ton. drie duikbooten en een vliegtuigmoederschip. In tegenwoordigheid van mevrouw Foch prins Arthur of Connaught, den hertog van Connaught, ministers, politici, diplomaten, marine- en militaire autoriteiten en 'n tal rijke menigte onthulde de prins van Wales in Grosvenor Garden een standbeeld van maarschalk Foch. De prins van Wales bracht uit naam van ’t Britsche volk bewogen hulde aan den „grooten krijgsman van Frank rijk," den grootsten militair van zijn tijd, die de geallieerde legers ter overwinning voerde, doch in het uur der overwinning naar niets anders streefde dan naar een duurza- men vrede. Het groote hoofdkwartier van het Nan- king-leger maakt bekend, dat de opperbevel hebber van de Chineesche regeeringstroe pen te Tsl-Nan-Foe Woensdag bevel heeft ontvangen de groote spoorbrug over de Gele rivier tusschen Tsl-Nan-Foe en Foe-Kau op strategisene gronden op te blazen. Men heeft daarop de brug onverwijld in de lucht laten springen om den opmarsch van het Noordelijke Chineesche leger te vertragen. De opperbevelhebber heeft den bulten- landsche consuls te Tsl-Nan-Foe medege deeld, dat hy de volle verantwoordeiykheid aanvaardt voor de bescherming van de vreemdelingen en dat in de stad self waar, schyniyk geen strijd zal worden gevoerd. Op den straatweg van Holzenheim naar Münstereifel stortte een auto naar be neden. vyf inzittenden werden zwaar ge wond. De Koning heeft zijn goedkeuring gehecht aan de volgende aanstellingen: J. H. Thomas wordt Minister van de Dominions. Vernon Hartshorn wordt inplaats van Thomas Lord Prlvale Seal. Dr Christopher Addison wordt minister van Landbouw en Visscherlj In plaats van Noel Buxton, die aftreedt. Graaf de la Warr wordt parlementair secretaris by het ministerie van Landbouw en gedeputeerd minister van Vlsscherij in plaats van Ad-s dison, in zyn plaats wordt parlementair' onder-s taatssecretaris van oorlog Lord Marley, terwijl Emanuel Bhinwell minister voor het Mynwezen wordt, uit welke functie Ben Tuynr treedt. In plaats van Shinwell wordt Stephen Sanders financieel secretaris van oorlog. Lord Passfleld biyft minister voor de Koloniën. sigen grond en een man stond voor haar. Ondanks haar ontsteltenis wilde zij toch niet schreeuwen. Mademoiselle!sprak de donkere verschyningvergeef mU. dat ik u aan houdik heb iets met u te bespreken. Paula herinnerde zich duidelijk die stem vroeger gehoord te hebben, maar zij wist niet meer by welke gelegenheid. Wie zyt gy?vroeg zij bevend. De man die zich eerbiedig op eenigeti afstand gehouden had kwam eenige stap pen naderby. Een vriend, schien wel een l. Een kreet van verrassing en schrik bleef door de ontroering in Paulas keel steken. Zy had hem herkend, maar was geheel overbluft dat wezen hier en op dit uur aan te treffen. Jan. riep zij dan uit dood is!? Neen, hernam de ander, levend, zoo- als gij ziet. God heeft mij behouden om de misdaad te wreken. Als door een wonder ben ik gered uit de Bidassoe. Iedereen meent dat ik dood ben. maar voor u leef ik made moiselle, voor u en dengene, die u dierbaar is. GU was bang voor mü niet waar, want ge meende een moordenaar, ’u voort- vluchtigen misdadiger voor u te hebben. Schuldig, ja zoo moet ik in ieders oogen blyven om onschuldigen voor schande te be waren. Al de wandaden, waarvan den laat- was het antwoord Mis redder! Een groep leden van de vereeniging ..Deutsche Jugendkraft”. uit Polnttz nftakte een uitstapje, waarby zy zich slechts enkele meters over de grens begaven. By Nlesewang werden zy in hechtenis ge nomen door twee Poolsche burgers, die waar, schyniyk tot de grenswacht behoorden. De „Zeltung für Qst-Pommem" weet nog nader te melden, dat een der deelne mers aan' de excursie, zekere Ballermann. reeds weer in de stad zyner inwoning is teruggekeerd. Hy werd door de Polen naar Konilz ge bracht.. Hier werd hy gedurende twee da gen vastgehouden en aan een verhoor on derworpen. De grens loopt op de betreffende langs een landweg. Naar verluidt, had de begeleider Baller mann zich bij het naderen der grensbeambten snel weder op Duitsch bied teruggetrokken. In de juridische commissie van den Natio- nalen Raad zyn gisteren de beraadslagingen begonnen over de z.g. „ontwapenlngswet Bondskanselier Schober. die met de meeste andere Ministers aanwezig was. voerde het woord, waarby hy er den nadruk op legde, dat het regeeringsvoorstel een noodzakelijke uitbreiding was van da bestaande wetten. Tevens wees spr. erop, dat de toestand des lands in den vorigen zomer Oosten die 20 October as. te Londen zal 'worden houden Eén dezer Indische leiders, zoowel in Indië als Europa bekend wegens zyn voorzichtigheid en eerlykheid, heeft Lord Ir win rondweg medegedeeld, dat het nutteloos is, in de tegenwoordige ernstige omstandig - lieden over de conferentie te praten. Hy voegde hieraan toe. dat niet slechts het Na tionaal Congres, doch ook de liberalen geen vertegenwoordiger naar de conferentie zou den zenden tenzy de regeering bereid was de plechtige belofte te geven, dat de conferen tie een plan zou ontwerpen en met alleen maaY bespreken voor volledige zelfregee- ring met waarborgen voor de overgangs periode. De correspondent zegt, dat liet thans ino- gelyk is. de houding der verschillende par tijen tegenover de conferentie vast te stellen. Het Congres stelt zich op het standpunt, dat -amenwerking onmogelyk is. tenzy een schikking met Gandhi tot stand komt op den grondslag van de voorwaarden, die hy on langs in het interview ui de gevangenis heeft genoemd. Deze voorwaarden zyn niet Gandhi's laatste woord, en de gematigde In diërs verbazen er zich over, dat de regeering niet bepaalde gelegenheden heeft aangegre pen voor een compromis, behoedzaam door Gandhi aangeboden. De liberalen en gematigden gaan thans snel naar de houding der nationalisten over hellen, daar de publieke meening krachtig de leiding afwyst van allen, die niet reeds in de gevangenis zijn ^pgesloten of de regee ring tarten hen in de gevangenis te zetten. De houdig der Mahomedanen is eenigs- zins dubbelslachtig, zy wisselt af van uiter ste sympathie voor de regeering onder de Mahomedanen die officieele posities beklee- den of officieele bescherming genieten, tot uiterste antipathie bij de bekende gebroe ders AU, de vroegere bondgenooten van Gandhi. Om verscheidene redenen zoowel Jaloerschheid op de positie van Gandhi als wantrouwen tegen de motieven der Hindoes verwerpen de gebroeders AU de civiele on gehoorzaamheid. doch eischen niettemin vol ledig zelfbestuur. Tusschen deze twee uiter sten slaat de groote massa der Mahomeda nen den toestand gespannen gade en wacht op leiding. Gandhi zelf verklaart, dat hij bereid is te voldoen aan de aanspraken der Mahomedanen en andere minderheden. EUROPA, ms. 4 Juni te Lend. TJmulden. FRIESLAND, na. Dordrecht. Zulks is noodig voor my, maar vooral voor u! Ik zweer het u. betuigde het meisje, aan niemand, zelfs niet aan myn vader iets te zuUen vertellen. En nu, jonge dame, na den schat ge red te hebben, zou ik ook nog zijn eigenaar willen redden. Maar Weet ge waar hy te Neen! Ik weet het. zei Paula met bevende stem, ik weet hetZyn vUanden hebben hem gevangen gezet. Mijnheer René gevangen genomen Zyt ge daar zeker van? Beslist zeker! Ik heb het van een zij ner bewakers vernomen. Met eenige woorden verhaalde zü nu, wat ze van den steenhouwer had gehoord Dan te h|j gered, riep Jan uit. Ik was bang, dat zij hemom het leven ge bracht hadden, zooals ze mij wilden doen en nog anderen Is hij hunne gevangeneMaak u dan maar niet meer beangst. Weldra zult gy hem weer terugzien. Heb maar vertrouwen in my Ik zal hem uit zyn kerker halen *1 zou hij ook onder den hoogsten berg begraven lig gen. Ik heb zyn scljat gered, nu wil ik ook nog uw schat redden. Daarna.... moet gij my vergeten, want ik ben en zal blyven Jan... de moordenaar van Font-Aulade Waarom? vroeg Paula droef, uw held haftige toewijding verdient niet aUeen er kentelijkheid maar.,.. rijksche leening niet bijzonder aanbevelens- waardig heefj. gemaakt. Enkele dagen nd zyn ambtsaanvaarding was hy ervan op de hoogte gesteld, dat toonaangevende kringen in het buitenland zich tot hunne regeeringen hadden gewend met het verzoek in Oosten rijk te intervenleeren, teneinde de gevaren, die van het Centrum van Europa misschien ook de omliggende staten zouden bedreigen, nog tijdig af te wenden. Zyn regeering heeft bereikt, dat de interventie niet plaats ge vonden heeft. Integendeel, een vriendschap pelijke verhouding als gevolgd. Men is tot de opvatting gekomen, dat men deze regee ring zooveel vertrouwen moest geven, dat een interventie overbodig zou zijn. Na de grondwetverandering waren de vriendschap pelijke raadgevingen van de buitenlandsche regeeringen herhaald. In de Haagsche Con ferentie te dit probleemeveneens in particu liere gesprekken te berde gebracht. Men had spr. er opmerkzaam op gemaakt dat vooral de buitenlandsche financieeie kringen de toe standen in Oostenrijk opmerkzaam gade sloegen. Spr. heeft echter steeds de meening verdedigd, dat een verandering der toestan den een binnenlandsche aangelegenheid van Oostenrijk was. Hij is tot de overtuiging gekomen, dat de vertrouwenskwestie een nog veel grootere rol speelde en dat het noodzakelijk was de reeds bestaande wetten met nog een wet te vervolmaken. By andere gelegenheden heeft hy geweigerd stadhouder van het buitenland in Oostenrijk te zijn, het geen hjj ook in dit geval weigerde. Derhalve heeft hy den Gezant te Genève gemachtigd den Secretaris-generaal van den Volkenbond te verzoeken, de nota voor den l^ten Mei te publiceeren. Hierdoor werd bereikt, dat de Ooetenryksche leening on- mlddeliyk zal aansluiten by de Duitsche. van Rott. te Batavia. Rolt, naar Batavia 4 Juni mid- gr. T N.B. en 37 gr. 1’ O. L. TIDORE 5 Jnui van Rott. te Batavia. TOMOHON, Rott. naar Batavia 4 Juni mid- - t n.b. en 37 -gr. 1’ O. L. naar Batavia, 4 Juni mfd- dagbestek 34 gr. 57 N.B. en 19 gr. 32’ O. HOLLAND-APKIKA-LIJN. RANDFONTEIN (thuisr.) 4 Juni Elizabeth. RIETFONTEIN (uitr.) pass. 4 Juni Gibr. HOIsIdUrX)AMEBIKA -IJJH. BINNENDIJK. 4 Juni van Newport News n. Rotterdam. SPAARNDAM. New Orleans naar Rott, pass. 4 Juni Ouessant Dienzelfden avond, als Raymond reeds vertrOKken was, bleef Paula, die sinds eenigen tijd den nacht in Grisoire doorbracht, wat langer dan gewoonlyk in de dorpskerk bidden. Vurig smeekte zy hulp en bijstand at voor haar vader, dien zy echter niet schuldig wist, en voor haar ongeiukkigen Bené. Het was reeds donker toen zy naar de fam :e de Grisoire terugging. Alles was stil om haar heen. Nauwelijks stegen er eenige Vage geruchten op uit het dorp in de vallei. Peinzend over al oe gebeurtenissen van den laatsten tijd, volgde zij een rotspad en verdween weldra tusschen de struiken die hei weggetje omzoomden. In de verte schitterden eenige lichten op het kasteel: dit waren de eenige teekenen van leven in deze eenzaamheid. Plotseling schrok zy op. Op eenigen af stand van haar bewoog er iets. ---- Benige voetstappen klonken op den rot-1 sten tijd sprake is neem ik op ndj.—4 liet feit dat de openbare meening haar in- .vloed by de regeeringen niet voldoende heeft aangewend. Het memorandum van Briand is overigens de belangrykste gebeurtenis van het Jaar. De secretaris-generaal van den Volken bond huldigde vervolgens de groote verdien sten van de Volkenbondsvereeniglngen en wees in dit verband op de beteekenis van de medewerking der publieke opinie ten deze. Spr. vergeleek den Volkenbond met een zieke, die dringend herstel noodig heeft. De afwerking van het programma, waarop voorkomen de kwesties van vermindering der bewapening en het minderheden probleem. alsmede de kwesties van de her ziening der verdragen te aan een 5-tal sub commissies opgedragen. De Duitschers bereiden een resolutie voor, die volkomen nieuwe werkwyzen wil aan- aan- Jan. ik vader Zeg hem. dat hy zich niet ontmoe<fig*. want hy schynt zooveel te doorstaan Wat ik u daar aooeven verteld hebt is een vreeselyk geheim Ik heb het u willen mededeelen om u genist te stellen en in u de hoop te doem herleven. Maar tot op den dag efien ik u aanwijzen zal moet ge een absoluut stilzwy- gen bewaren. Dat moet ge mij beloven bij il nt i beCJg Is; gij moet mü dat warm! Gisteren is het in de Panische Universi- teit tot ernstige incidenten gekomen. De hoogleeraar prof. Challay had eeni gen tud geleden in het openbaar een rede gehouden, waarin hy de Fransche koloniale politiek scherp geeselde en haar een politiek van onderdrukking noemde, zoodat van hooger hand een onderzoek naar het geval werd ingesteld. De studenten wenschten het resultaat van dit onderzoek niet af te wachten, doch ontvingen den hoogleeraar gisteren met schel gefluit en gehoon. Hun protest nam weldra zulke afmetingen aan. dat de politie zich gedwongen zag in te grijpen Hierby kwam het tot een handge meen met de studenten, hetgeen was dat talryke studenten werden gearres teerd. HOUtaWXi—OOST AZIe-UJN. GEMMA. 5 Juni van O. Azië te Rolt. MOLXtaMD—B KITSCH -IMDIë-UJW SCHIEKKRK 4 Juni van Rott. te Calcutta. I4VA-SEW TOBK-LIJN. CITY OF SWANSEA Java-N. York 3 Juni te Belawan. TOSARI, Java n. New York. pass. Pagrea. Omdat het zoo moet.Er te een zon debok noodig voor al de misdaden die be dreven zyn en wie kan die beter zyn dan ik. die door niets meer aan het leven gebon den ben. Bovendien wil ik niet terugnemen hetgeen ik uw familie steeds gegeven heb. nameiyk een genegenheid en trouw, die voor geen offer terugschrikt, zelfs niet voor den dood Dan nam hy Paula's hand, kuste deze eerbiedig en verdween in de duisternis. Het meisje zette haar weg voort en haast te zich naar het kasteel van Grisoire. Want het was reeds laat geworden. Het scheen haar, dat Jan. wiens heldenmoed zich ge heel gewijd had aan een byna bovenmen- scheiyke taak, een geheim moest bezitten, nog ontzettender dan al de andere Het geluk, dat een oogenblik haar hart was komen verlichten by het vernemen van het groote nieuws omtrent den schat en Jan’s plan ter bevrydlng van René, die hoop op een biyde toekomst werd daarom plot seling door een bang en afschuwelijk voor gevoel verduisterd. En zonder eigenlyk te weten boe en waarom, scheen het haar dat er iets on- cverkomeiyks lag tusschen haar en dengene, dia haar zyn liefde gegeven bad. Rott., pau. Aan de ..Chicago Tribune" wordt uit New York gemeld, dat aan boord van liet heden naar Europa vertrekkende passagiersschip ..America” voor den eersten keer in werke- lykheid radiografisch een heeie krant wordt overgebracht, zoodat de passagiers eiken morgen een volledige krant in fotografie kunnen lezen. Te Czestochowa zyn door een brand 49 woonhuizen en 38 zakengebouwen in de asch gelegd. 8.159.00 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsdienstig lialfuurtjc 12.0112.15 Politieber. 12.151.15 Concert door het K.R.O.-Trio 1.152.00 Gramofoonpl. а. oo3.15 Kinderuurtje 4.405.00 Zweni- cursus door S. P. J. Borsten 5.006.00 Gramofoonpl. 6.016.15 Lezing 6.15 б. 30 S. P. Borsten „Waterpolo" 6.30— 6.55 Gramofoonpl. 61.557-15 Journ. Weekoverzicht door Paul de Waart 7.15 7.45 Paul Speet Afbraak van het huwelijk in Sovjet Rusland-7-458.00 Politieber. 8.018.30 W. F. Detiger „Het vraagstuk van den arbeid” 8.3011.30 Concert K.R.O.-orkest Theo de Witte (declamator) 11.3012.00 Gramofoonpl. HILVERSUM, Na 6 uur: 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding 12.002.00 Concert A.V.R.O.-kwintet 2.00—2.30 Modeplaatje door Mevr, de Lecuw-van Rees 2.304.30 Aansi. van het Tuschinski- theater te A’dam 4.305.00 Sportpraatje door H. Hollander 5;O<0Ti.oo Gramofoon- platen 6.008.00 Concert Omroeporkest Aart Gremmé (tenor) 8.00 V.A.R.A. W. F. lietiger „De onvolwaardige arbeids krachten" 8.30 V.A.R.A.-Uitz. van den Ned. Arbeiders Sportbond vanuit het Con certgebouw te A’dam Zangvercen. „Kunst en Strijd”, h^t V.A.R.A.-orkest. Sprekers Mevr. Suze Groeneweg, Hr. M. C. Bolle Edo Fimmen 11.00 Bi) de pomp Weke- lijksch meuws van Teun de Klepperman 11.15 V.A.R.A. Graniofoonplaten. DA VENTRY, 1554,4 M. 10.35 Mor genwijding 11.0511.20 Lezing 1.20— 2.20 Orkestconcert 3.50 Concert A. Pcn- darvis (alt), H. Wenden (tenor) 4.20 Dansmuziek 5.05 Orgelspel door R. New 5.35 Kinderuurtje 6.35 Nieuwsber. 7.00 Sportber. 7.05 Liederen-vcordiac ht door D. Helmnch en G. Parker 7.20 Lezing 7.50 Vaudeville 9.20 Nieuwsber. 9.45 Lezing 10.00 Concert A. Lilley (sopraan), Orkest 11.0512.20 Dans muziek. PARIJS. „RADIO PARIS’ 1725 M. 12.50 Gramotoonpl. 4.05 Kinderuurtje 4.50 Dansmuziek 9.05 „Le Gendre de M. Poirier” van E. Augier 10.20 Concert Strijkkwartet en soliste. LANGENBERG, 473 M. 7.257.50 Gramofoonpl. 7.508.50 Orkestconcert 10.3512.15 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.252.50 Concert Mili taire kapel 5.506.50 Gramofoonpl. 8.20 Vrpolijke avond Daarna tot 1.30 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1153 M. 1.051.35 Gramofoonpl. 3.505.50 Orkestconcert en lezing 8.209.20 Orkestconcert 10.05II-2O Orkestconcert 11.2012.35 Dansmuziek. BRUSSEL, 508,5 M. 5.20 Gramofoonpl 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Orkestconcert. ZEESEN, 1635 M. 6.507.20 Lezin gen 7.207.50 Gramofoonpl. 10.50 12.20 Lezingen 12.201.15 Gramofoonpl. 1.151.50 Berichten 2.203.20 Gra mofoonpl. 3.204.20 Lezingen 4.20 5.50 Concert 5.508.20 Lezingen 8.20 „Wiener in Berlin" Zangspel in 1 bedrijf van Holtei 8.20 Vroolijkê avond Daarna tot 12.50 Dansmuziek. Op be wonde reus waardige wyze begaafd voor dezen stryd van aanhoudenden list, vol voerde hy zyn plannen met een wiskundige zekerheid. De diepste en ongenaakbaarste ravynen, de verborgenste spelonken, voor een gewoon meusch ontoegankelijk, hadden voor hetn niets gcheims. Hy liep daar overal rond als een eigenaar in zijn bezittingen of een tuinman tusschen zyn groentenbedden. HU wist, dat het kas teel van Font-Aulade het strategische punt was in deze worsteling en verbleef daarom in de nabyheld. De gebeurtenissen zouden niet lang op zich laten wachten, want weldra zou men bemerken, dat de zich noemende Rochebel niet in staat was zijn verplichtingen na te komen. In afwachting van dien fatalen dag be spiedden de dienaren van Melnbloch den notaris van alle kanten. Zij hadden besloten den beslissenden slag te slaan zoodra de ge legenheid zich eenigszins gunstig mocht too- nen. Zjj rekenden echter niet op hun ge- duchten tegenstander Jan.Jan, hun slachtoffer. Zy waanden hem reeds lang geetorven. Om de onderneming tot een goed einde te brengen, bad de huisknecht zich verzekerd '■an een kostbaren helper, een even 'Teem den als onverwachten medewerker, een ouden kennis of liever een vroegeren yand. naar Djeddah. Het rijkskabinet heeft gisteren de be spreking van het wetsontwerp nopens de werkloozenverzekerlng en van de andere met den economischen en financieelen toe stand éerband houdende quaestles beëin digd. Het kabinet vereenigde zich met een voorstel tot wUziging der genoemde verze kering, dat op de meeste punten overeen stemt met de besluiten van het bestuur van het Rijksburcau voor werkloozenverzekerlng, doch in dier voege, dat de büdrage van 3% tot 4J4 pet. wordt verhoogd. De andere wetsontwerpen houden om in een tydelyke hulpverleening aan het rijk door de vastgesalarieerden in openbaren en particulieren dienst <oa. uit de tantièmes van commissarissen», en een heffing van 10 pet. op de inkomstenbelasting der vrijge zellen Het kabinet besprak voorts een tewerkstel ling op groote schaal van werkloozen. o.a I van uitgekl. naar 3 Juni van Hamburg naar GAZELLE 4 Juni van Rouaan te Lond. GEERTRUIDA, ms. 4 Juni te Lond. uitgekL naar Roermond. KWIEK, ms. 4 Juni van Nieuwpoort te Lon- 3 Juni Finisterre gep.. Antw. n. BOTTZBDAMSCHE LLOYD. DJBMBER (uitr.) 4 Juni van Djeddah. INDRAPOERA (thuisr.) 4 Juni nam 6 uur 30 min. te Cowes: Vrijdagmorgen 7 u. te Rott. verwacht. IN8ULINDE (thuisr.) pass. 1 Juni Pcrlm. KOTA RADJA (thuisr 5 Juni te Londen. KOT A TJONDI 5 Juni vm Rott. te Ham burg. MEDAN. Bataxia naar Djeddah. pass. Juni Perim. TERNATE 4 Juni van Djeddah te Onrust.. 1OTTE1D1M—ZUID AMT BIK A - LT J N. ALCYONE (uitr.) 4 Juni te Montevideo. 4 Juni van B. Aires naar Rott. EMZETCO LIJN. JONGE JOHANNA, Oron 4 Juni Gibraltar. NEDEHLAND8CHE SC^EFEH AALSUM 5 Juni Dungeness gep., Blanca naar Antwerpen. AMSTEL 4 Juni van Uleaborg n. Rott. ANNA ELISABETH, nu». 4 Juni Rumpt te Greenwich. ANTJE, m.s.. 2 Juni Londen. BATAVIER II 5 Juni v.m. te Gravesend. BATAVIER VII 4 Juni dlesbro. BEURSPLEIN 4 Juni Brunsbüttel gep.. Rot terdam naar Luiea. BROEDERTROUW, ma 4 Juni te Lond. utt- gekl. naar Duink. CORNELIA ms. 3 Juni van Hamb. n. DRIEBERGEN 2 Juni van B.-Aires te Plat. EEMS 4 Juni te Cuxhaven. EMMAPLEIN 4 Juni Rott. te Narvfk. ENGELINA II, nis. 4 Juni van Brussel te Londen. HOLLAND-AU8T1 AUë-XxIJH AAGTEKERK 5 Juni Bremen te Hamburg. ALMKERK 4 Juni van Hamburg naar Bre men. KON. VOW. LLOYD. FLzVNDRIA (uitr.) 6 Juni nam. 7 uur van Lh8 Palmar. ION. NED. 3TOOMB- MAATSCHAPPIJ. ACHILLES 5 Juni van Amsterdam te Rott. BOSKOOP (uitr.) 4 Juni te Valparaiso. DEUCALION 4 Juni van Smyrua te Con stantin. EOS 4 Juni te en van Venetië naar Triëst. ERATO 4 Juni van Amsterdam te Bordeaux. FAUNE (thuisr.) 4 Juni te Havre. IRIS 4 Juni te en van Passages n. Bilbao. NEREUS 5 Juni van Anist. naar Kopenha- Sen- OBERON 4 Juni van Vigo naar Lissabon. POSEIDON 4 Juni te en van Piraeus naar Malta. SIMON BOLIVAR 5 Juni van Amat. te Bar bados. STELLA 4 Juni^van Livorno n. Napels. STUYVESANT 4 Juni van Amsterdam Bremen. TELAMON 4 Juni van TELLUS 4 Juni van gona. TRITON (thuisr.4 Juni op 350 Azoren. VENEZUELA (thuisr.) pass. 5 Juni Asoren. KON. PAKETVAA1T-MU. TOBELO. Rott. naar Batavia. 4 Jun£ dags 12 uur op 0 gr. 19” Z.B. en Ooster Lengte. TIDORE 5 Juni TOMOHON. dagbestek 23 Schober ZATERDAG 7 JUNI dween. De politie en de landjagere «telden onmiddeUljk een uitgebreid onderzoek in De auto, die uit een garage afkomstig te. werd later op den dag geheel vernield in een straat teruggevonden. In den wagen werden

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 2