Comijnzaad, Anijszaad, Kaas-salpeter, Stremsel, Kleursel enz. enz. PROVINCIAAL NIEUWS H. H. KAASMAKERS HEILOO VMRGADERING VAN DEN RAAD DEN HELDER BROEK OP LANGENDIJK EGMOND AAN ZEE OPMEER N. V. Drogerij en Chemicaliënhandel „VRIESIA” v.h. JAN DE VRIES Zaadmarkt ALKMAAR Telefoon 324 WERVERSHOOF ZIJPE SCHAGEN WINKEL u. VwrdrarM zm «n W, tot Mnte- ENKHUIZEN EGMOND-BINNEN BEEMSTER CASTRICUM 4 URSEM om en door een 1 Mitsten rechtigd. den Ingekomen personen: Bevolking sohooi ver Deel In de personeele 8 stemmen voor en 4 tegen b n I a verileend ingaande den heer Oommissarte der den Burgemeester verlof is zich gedurende een maand. Mei IJ. buiten de gemeente hoff en gezin naar Hcnsbrock, N. A. Out naar Monnikendam. JC. Meester naar Berkhout K. Vet naar Sljbeearspel. h d belastingen gewetensgeld I 1 1 i I I t 1 t na vr< dei d« DM aai ta ko In tn St4 504 kuilvls- Beomettelüke ziekten In de week van 25 tot en met 31 Mei 1930 hebben zich in deze gemeente twee gevallen van roodvonk VOnprartsan Beemettelüke riekten In de week van 25 tot en met 31 Mei 1930 hebben rich in deze gemeente twee gevallen van .dlphthert voorgedaan. De kermis De kennis is weer gevierd. Alle drie de dagen was het weer uitstekend; toch is het bezoek niet zoo groot geweest als vorige Jaren. Winkelruit ingeschopt Bij den heer B. alhier werd door de voetbalspelende jeugd een groot winkelruit ingeschopt. D fleze Frai ,J Uwe trefl danl wan reid neer ■I onze reed dure dig voor nerh Orar H. i doch hert I to en dez her spn kin der nini nih well van van vall den ring gaai heid vrie gegeven, nomen. aanwezig is en de chef-stratenmaker den dienst gaat verlaten. De heer Hartog: Laten we deze zaak Wj de begrooting behandelen. Afschrift Voorzitter 16 Mei pd Anna Adriaantje Opdracht Het bouwen van een nieuwe woning voor rekening van Jb. Bakker is op gedragen aan C. Groot, aannemer alhier. Het bouwen van een woonhuis voor C. Dol is opgedragen aan Jn. Nieuwboer alhier. Herijk De herijk van maten en gewich ten zal voor deze gemeente plaats hebben te Schagerbrug, In het locaal van de Wed. van der Oort; voor 't Zand. Maandag 16 Ju ni van 1013 uur; voor Keinsmerbrug, MaAndag 16 Juni van 14—16% uur; voor Burgerbrug, op Dinsdag 17 Juni van 912 uur; voor SInt-Maartensbrug. Dinsdag 17 Juni van 1316 uur; voor Schagerbrug. op Woensdag 18 Juni van 912 uur; voor Pet ten. Woensdag 18 Juni van 1314 uur. nen worden. De voorzitter is van meening, dat werordening met medewerking van organisatie goed nageleefd zal worden. Conform besloten. De heer Vrijburg wenscht geacht te wor den te hebben tegengestemd. Van de gymnastiekvereeniging D.O.V.E.S. was een verzoek ingekomen om een prijs beschikbaar te stellen voor den te houden sportdag. Besloten wordt goedgunstig te beschikken en een verguld zilveren medaille beschikbaar te stellen. Van de Directie Spoorwegen was eéft ver zoek Ingekomen om vergunning tot het leggen- en hebben van eiectrische kabels in sommige wegen. Conform besloten. Aan de orde was hierna een voorstel tot het verleenen van een bijdrage in de kosten van bestudeering en bestrijding der iepen ziekte. Besloten wordt na toelichting door den voorzitter f 25 te voteeren. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter zoon van Pieter Wardenaar en Greta Elisabeth Boontjes. Arie, z van Jan Speur en Catha rina Petronella Blankman OndertrouwdLeonardus Willebrordus Halman. 34 jaar. landarbeider en Pietertje Broekhuizen, 37 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Schagen Getrouwd: Nicolaas Hendriks Hofland. Albert Westerman en Winkel. Verloren een portefeuille met geld, eer rUwielplaatje, een portemonnaie met geld een broche. Gevonden: 3 teekeningen. beeft altijd met aBe welwillendheid mede gewerkt. De beer Wagenaar: Wij hebben al eerder geadviseerd het direct door te trekken en X voor X najaar af te werken. Weth. Utt: Ik ben het met Woelden en Wagenaar eens. X Komt er toch en er wordt druk gebruik van gemaakt. Met alg. stemmen wordt aangenomen X straatje nog dit jaar te maken. Aanbesteding -r- Alhier werd ten raadhutze aanbesteed de verbouwing van de O. L. school te Lutjewinkel, door aanbouw van een derde lokaal met gymnastieklokaal. Er waren 8 inschrijvers. Het werk is ge gund aan de laagste inschrijvers gebr. Boe ket te t Veld, voor f 13338. Ingekomen stukken Verschillende raadsbesluiten, o.a. van een leaning van f 13000 voor wegenverbetering zijn door Ged. Staten goedgekeurd. De heer Muis had zijn benoeming tot lid van het B.A. aanvaard. Van de Prov. Griffie is een dankschrijven ingekomen voor het ontvangen geschenk van het nieuwe Prov. gebouw. De Secretaris doet hierna voorlezing van de verschillende cijfers inzake de nieuwe wet op de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten. De factor, waarnaar de uitkeeringen be paald zullen worden, is berekend naar het ge middelde bedrag van de opbrengst der Gem. Ink. Belasting (f 262728) en vastgesteld op f60.337.98. Het gemiddeld bedrag van uit gaven wordt geschat op f 63.429.16. De Voorzitter dankt den secretaris voor ’t ia dezen verrichtte werk. Van de Geitenfokvereeniging was een adres ingekomen, verzoekende het houden van on gekeurde bokken te verbieden. B. en W. stellen voor, gezien het belang van de geitenfokkerij goedgunstig te beschik ken. De heer Schuilt vreest overdrijving, als dergehjke zaken bij gemeente-verordebing ‘Worden bepaald. Spr. is van meening, dat Xleze verordening moeilijk nageleefd zal kun de de Burgerlijke Stand Geboren: - Carolus Lodovicus Albertus, z. van Jan Hoogde en C. R. Waesberghe Camelia Adolphlna, d. van F. A. Melchior en O. Math. Kerrebijn Johannes, z. van P. Floris en G. Ruyter. Getrouwd: J. Joh. Grootendoret en M. de Jong A. StinB en N. Kuiper. Overleden: N. de Jong, oud 43 jaar. eeht- genoote van C. Pie A. Jonk, oud 55 jaar, echtgenoot van D. Hoogland. Groot meent, dat t voorstel van B. en W. is gemaakt tot uitbeelding van de Begraafplaats. X Voorstel tot het plaatsen van de school wordt met aangenomen. Tegen zijn de heeren Poel, Hartog. Kohne en van Baar. Burgerwacht De Enkhuizer Burger wacht hield hare jaarvergadering in ,JOe Doelen”. De voorzitter, de hear P. Struik, noemt de opkomst bevredigend en spreekt een woord van welkom, inzonderheid tot den Edel- achtbaren heer Burgemeester. De secretaris leest de notulen en de pen ningmeester, de heer Kluitman, geeft het financieel verslag. Het batig saldo is geste gen tot 76.63. Door de heeren Appelhof en De Boer wordt de rekening accoord ver klaart De Burgemeester vroeg hierna het woord en zegt, dat hij hoopt dat bij nooit een be roep zal behoeven te doen op de Burger wacht. Jammer is het wel dat de Burger wacht noodlg^is, doch we hebben de feiten te aanvaarden. Als Burgemeester voelt spr. zich veilig met achter zich zulk een schare flinke mannen. Jammer is het dat telken- jare de gemeentesubsidle als het ware moet worden afgedwongen. Het moest eigenlijk vanzelf spreken. De heeren Flultman en H. Huizinga wor den hierna met algemeene stemmen herbe noemd als bestuurslid. De heer Struik wordt weder gekozen tot voorzitter. De heer J. Kranenburg geeft hierna een overzicht van de verrichtingen der Burger wacht in het afgeloopen jaar. Deel werd genomen aan de oefeningen te Hoorn en Overveen. Te Hoorn werd een eerste prijs behaajd met 343 punten. wedstrijden werden drie prijzen behaald. Te Overveen een eerste prijs in klasse C en eveneens drie personeele prijzen. De vergadering beloont den instructeur met applaus. Voetbal Woensdagavond speelde hier E. S. V. I tegen een tweede elftal uit Bever wijk, het resultaat was 22. In Alkmaar moest E. S V. II het tegen A. R c. Ill afleggen met 23. Een nieuwe maatregel Voorheen werd door het R. K. Kerkbestuur geregeld het plaats- en kerkgeld bij de parochianen opge haald. Deze week heeft het bestuur in pa tronaat en St. Vlncentiusgebouw zitting ge houden. om die gelden te innen. Deze nieuwe maatregel mag als geslaagd beschouwd wor den, zoodat de proef zal worden voortgeaet. Gemeenteraad De raad dezer gemeen te kwam Donderdag jj. in openbare ver gadering bij een. Alle leden zijn present vacature. Voorzitter den heer H Zbp we gens ongesteldheid van den burgemeester 1 De notulen van de vorige vergadering worden zonder op- of aanmerking goed gekeurd. Mededeeling en a <fat door Koningin aan om 19 op te houden; b. dat door Subsidie badhuis Witte Kruis Van de stichting „Badhuis van het Witte Kruis” alhier was een adres ingekomen, ver zoekende een bijdrage in de kosten van stich ting van een badhuis en een bijdrage in de kosten van instandhouding daarvan. De Voorzitter wijst op het nut van deze zaak voor de gemeente. Spr. meent, dat ieder zal toejuichen, dat op deze wijze de volksge zondheid' bevorderd wordt. B. en W. stellen met gerustheid voor een bijdrage van f 1000 te voteeren en f 300 sub sidie te geven als jaarlijksche bijdrage in de kosten. B. en W. achten in verband hiermede het meteen gewenscht een instituut van school- baden in het leven te roepen. Er zijn pl.m. 600 kinderen; en de Badhuis stichting is bereid wekelijks gelegenheid voor 600 schoolbaden te geven 1 8 cent. B. en W. willen echter 5 ct. per kind per bad vaststellen, te betalen door de ouders; de overige 3 centen zullen dan door de gemeente betaald worden. 't Is een maatregel van goede kinderopvoe ding en tevens een steun voor het badhuis; want als kinderen in hun jeugd gewoon zijn te baden, zullen zij in hun later leven ook van die inrichting gebruik maken. De heer Keesman gaat niet accoord met de regeling omtrent de vergoeding van de gebruikneming van het badhuis. Spr. acht dit een bezwaar voor gezinnen vans en meer kinderen. Spr. zou voor de 5de en 6de klas den scho len het baden verplichtend willen stellen; als vak lichamelijke oefeningen. Dan zal er zeker gebruik van gemaakt worden en 't kost de gemeente minder. Gezien de finan- tiëele draagkracht der meeste ingezetenen, zal aan het baden op de door B. en W. voor gestelde wijze niet de hand worden gehouden. De heer Schuyt verwacht reeds vrijwillig een groot gebruik en juicht het voorstel van B. en W. toe. Spr. is echter tegen dwang in dezen. De heer Vall acht ook meer kans op succes als de vrijheid gelaten wordt aan de eischen. De heer Vrijburg sluit zich hier voorloopig bij aan en acht bij de stichting de levens vatbaarheid voldoende aanwezig. Spr. wil voorts de subsidie jaarlijks vaststellen en zou niet willen, dat deze subsidie van de ge meente een sluitpost zou vormen van de begrooting der Stichting. De heer Van ’t Veer sloot zich hierbij volkomen aan. De voorzitter gelooft, dat om de zaak op gang te helpen, f 300 subsidie gegeven moet worden. Spr. gaat er mee accoord de sub sidie jaarlijks opnieuw vast te stellen. In antwoord op het gesprokene van den heer Keesom, betoogt spr., dat het verplich tend stellen niet wenschelijk is te achten. Wei zag spr. gaarne dat de onderwijzers het baden bevorderen. Met den heer Schuyt gelooft spr., dat het bedrag van 5 ct. per bad niet een bezwaar vormt. Spr. stelt voor het te probeeren op de wijze als door B. en W. voorgesteld. Eventueel kan over enkele jaren een andere regeling getroffen worden. De heer Schuyt merkt op, dat de opzet van het badhuis zoo eenvoudig, doch te vens zoo solied mogelijk is opgezet. Geraamd zijn 2000 baden; hetgeen voor Heiloo niet riskant is en geen aanleiding geeft tot een opgeschroefde begrooting. Conform het voorstel van B. en W. wordt Z.h.st. besloten. Het kohier hondenbelasting-1930 werd hierna vastgesteld op een bedrag van f 353. Tenslotte kwam aan de orde een voorstel tot aankoop van een gedeelte grond van V. M. Oud. De heer Oud zal in den aanleg van den weg bijdragen f 100. Conform het voorstel wordt z.h.st. be sloten. Na vaststelling van een wijziging van de rekening 1929 sloot de voorzitter de ver gadering. Politienieuws Procesverbaal werd op gemaakt tegen: J. V., te Breda, venten zon der vergunning; P. de M. te Uitgeest, we gens loopen op verboden grond; J. Z. te Egmond aan Zee, wegens het loopen op ver boden grond; P. M. te Alkmaar, wegens het afplukken van bloemen; W van Z. te Be verwijk wegens aanrijding met auto. Gevonden en verloren voorwerpen Ge vonden: een belasttngplaatje in etui; portemonnaie met Inhoud. Verloren, een portemonnaie met inhoud; drie belastlngmerken; een gouden speld. C. Verdwaald van St. Pancras, F. Grooteman van Grootebroek, O. Leegwater van Op meer. A. de Vries van Heerhugowaard, M. O. Vlaar van Sljbeearspel, P. v. Langen van Heerhugowaard. C. F. Imming en ge zin van Hoogwoud, N. A- Out van Beemster. Jb. Bakker en gezin van Alkmaar. O. J. Eskes van Weetstellingwerf, P. Dekker van Grootebroek. Vertrokken personen: V. Tijm naar Beem ster. C. Koppee naar Heerhugowaard. P. Smit naar Beemster, A Oudejans naar Grootebroek, Tr. de Lange en gezin naar Venhuizen, A. Leusink en gezin naar Heiloo. A G. Groot QMT Scheuaethoca. JJ». Brand- Benoeming onderwijzer en onderwijzeres De voorzitter deelt naar aanleiding van een in den vorige vergadering door den heer Vrijburg gedane opmerking mede, dat beide candidaten bereid zijn zangonderwijs te geven. Tot onderwijzer wordt met algemeene stemmen benoemd de heer J. Wiersma te Oidenboorn (Fr.). Tot onderwijzeres wordt benoemd mej. Hoekmeijer te Alkmaar met 6 stemmen 3 stemmen waren uitgebracht op mej. Ooyen te Alkmaar. Aan de orde was hierna een voorstel tot het verleenen van een garantie voor aanleg van de gasleiding in het wegje achter den tuin van den heer J. Drijver. B. en W. achten het van belang, daar de garantie niet zoo hoog is en later wel meer huizen zullen volgen, thans, nu de weg gemaakt wordt. de garantie te verleenen. Conform besloten. Subsidie rijwielpad Akn de orde was hierna een voorstel tot het verleenen van een subsidie in de kosten van aanleg van een rijwielpad tusschen Eg- mond en Heiloo. De voorzitter herinnert aan de voorge schiedenis van de plannen; het pad zal f 31.000 kosten Alkmaar gaf f 500 evenals de A.N.W.B. De Provincie zal vermoedelijk 1/3 in de kosten dragen. B. en W. stellen voor ook 1/3 van dit bedrag te voteeren voor dit pad. B. en W. stellen voor f 7000 toe te staan als ook Egmond aan Zee dit zal doen, is de totstandkoming van het pad vrijwel zeker, daar dan ook He Provincie zal volgen. De heer Vrijburg juicht dit toe en hoopt dat de raad met algemeene stemmen zal besluiten. Spr. brengt dank en hulde aan de hgeren N.I. P. Bosman, voorzitter van _d»-^nnvielpa<Pvereeniging „Noord-Kenne- merland en den Secretaris deser gemeente, die veel aan de plannen hebben gewerkt. De heer Koomen vraagt of de gemeente er met dit bedrag af is. De heer VaM vraagt hetzelfde. De voorzitter zegt, dat de gemeente met f 7000 van de zaak «f is. Conform b—lof— De voorzitter sluit zich aan bij de woorden van dank door den heer Vrijburg gesproken aan het adres van de heeren Bosman en Brui. dan dat ten is. Waar door het publiek, des Zaterdags middags reeds weinig of gee ngebruik van de openstelling der secretarie wordt ge maakt en in het particuliere bedrijf des Zaterdagsmiddags geen arbeid van bet per soneel wordt gevraagd, stellen B. en W. voor op het adres goedgunstig te beschik ken. De heer Haan: Ik ben hier sterk voor, maar voor verschillende menschen is het heel moeilijk om overdag naar de secre tarie te gaan. Zou er geen avond beschik baar kunnen gesteld worden? Voorz Vindt de heer Haan goed, dat B. en W. dit onderaoeken? Aldus goedgevonden. 5. Adres van A. C. Schuitemaker ex. be woners van den Purmerenderweg. tusschen Noorderpad en Volgerweg om het looppad te willen doortrekken. B. en W. stellen voor het adres te stel len in hun handen voor advies. Bü dit punt is nog ingekomen een be richt van het Waterschap ,J3e Beemster” dat aan dit verzoek geen gevolg kan wor den gegeven, daar er geen materiaal voor en W. om hen te machtigen om een gedeelte van de markt leuning van het Zuidoostelijk marktplein te Midden-Beemster nevens het nleutfe bank gebouw te doen verwijderen en de straat aldaar te laten verleggen. Het bestuur van de Boerenleenbank te Midden-Beemster heeft verzocht om boven genoemde werken uit te voeren hetgeen het aanzien van zijn Bankgebouw zou verhoogen BB. en W. hebben daartegen geen beswaar, mits de kosten daarvan gedragen worden door genoemd bankbestuur. De heer Wageniaker: Zou het niet ge wenscht zijn dat het geheele terrein daar ontruimd wordt? Voorzitter: Ik ben ’t daarmee wel eens, dan krijgt men daar een mooi recht geheel, Goedgevonden. 9. Adres van het Bestuur van Beemster s Welvaart om een subsidie uit de gemeentekas ad f 250 voor het plaatsen en herstellen van rustbanken. De financiën der vereenlging laten niet toe om de bemoeiingen dter vereenlging in bovengenoemd opzicht te voleindigen. B. enW. achten het gewenscht dat de be kende banken op de verschillende plaatsen In de gemeente weder worden geplaatst en geven daarom tn overweging om de gevraag de subsidie voor dit jaar te verleenen. De heer de Haan is er voor dat de gemeen te zelf de banken plaatste. De heer woelders: Ikzou niet op het idee van den heer de Haan in willen gaan. Ik zou ’t liever overlaten aan Beemster’s Welvaart. De heer de Haan: Koeveel banken zijn er? Voor 250 kan je nog al wat banken zetten. Voorzitter: Mijnheer Haan, maakt u er een voorstel van? De heer Haan: Teekent u maar aan dat Ik er tegen ben. Voor de rest vind ik 1 wel goed. Voordat tot het volgend punt wordt over gegaan gaat de Raad in comité. Na opening komt aan de orde: 10 Voordracht van B en W. om een gelde lijke bijdrage te verleenen aan Comité in zake bestudeering en bestrijding iepenziekte, berekend naar 2 50 per 1000 inwoners per jaar. Waar bovengenoemd vraagstuk voor onze zoo rijk met iepen beplante gemeente groote beteekenis heeft, achtten B. en W. zich ge- de gevraagde bijdrage voor vijf jaren voor te stellen. De heer Haan: Dit behoort thuis bij den Plantenzlektenkundigrn dienst. Voorzitter: Die zullen zich ook wel met elkaar verrtaan en samenwerken. De heer Haan: t Is een Rijksinstltuut. De heer Groot: Ik ben er voor 'n bijdksge te verleenen daar de werkzaamheden van t Comité goed zijn. Aangenomen met do stem van den heer Haan tegen. 11. Voordracht van B. en W. om de school met onderwijzerswoning te Zuid Oost-Beem ster aan de laagste Inschrijvers Doedens en Schilder te 't Zand te gunnen voor 55355. Met algemeen stemmen goedge keurd. De begrooting was f 57120. De heer Groot brengt den heer Soa] een woord van dank voor de samenstelling van de begrooting. De heer D. Saai is aanwezig om monde linge inlichtingen te verschaffen en tevens aangaande de juiote plaats waar de school te Midden-Beemster moet wprden gesticht een definitieve beslissing te vernemen. De heer Saai heeft aangewezen als de beste plaats voor de school te Midden-Beemster op dten uitersten hoek van het land. eDe heer KiHme vindt het 1 beste de school op ’t eerste gedeelte te plaatsen, dan behoeft men bij avond «Hen kalen donkeren ■weg niet langs en t land wordt anders versnipperd. De heer van Baac, is dezelfde meening toegedaan als de heer Kohne. De heer Wagemaker wil de school ver weg plaatsen met het oog op de uitbreiding van de begraafplaats. De heer Groot is 't met den heer Wage maker eens en wijst op bet verzoek van de ouders van West-Beemster en Zuid-Beemster De heer Hartog: ia ki bezwaar de te zetten, waar we dan kans hebben last met het personeel te krijgen. 2> vertrekken achter elkaar De heer Poel vindt het aonde om 't mooie land te versnipperen. De heer Aan de orde was hierna een voorstel tot het aangaan van contracten met de St. Willebror- dusstichting, alhier, inzake levering van elec- trischen stroom en het stichten van een trans- formatorstation op het terrein van die stich ting. kosten van de stichting van het trans- formatorgebouw zijn voor de helft voor de gemeente en de stichting. De’ capaciteit er van is voor 1/3 voor de stichting en voor 3/3 voor de gemeente. De heer Keesman acht het wenschelijk, dat het gebouw op gemeentegrond komt. De Voorzitter merkt op, dat de gemeente de grond, waarop het gebouwtje komt, voor 40 jaar is gehuurd door de gemeente. De heer Keesman kan zich er niet mee ver- eenigen, dat op deze manier een gemeente bedrijf op particulieren grond staat. Spr. wil dat de gemeente dien grond koopt. De heer Komen zag liever een andere plaats gekozen; hij vreest dat het niet in over eenstemming met het gebouwencomplex van de stichting komt. De Voorzitter acht dit gevaar ongegrond, daar de architect van de stichtingsgebouwen ook de leiding zal hebben van dit nieuwe transformatorgebouwtje. De heer Obdam merkt nog op dat het i; M. van de rooilijn komt te staan. Tot gecommitteerde bij de in 1930 aan de van Rijkswege gesubsidieerde zeevaart scholen te houden eindexamens is o.a. be noemd P. Bossen, oud-directeur «Ier Zee vaartschool, alhier. BesmettelUke riekte In de week van 25 tot en met 31 Mei 1930, heeft zich in deze gemeente één geval van roodvonk voorgedaan. Gewetensgeld Bij den inspecteur der directe belastingen alhier is Ingekomen t 200 gewetensgeld wegens over vorige jaren te weinig betaalde belasting. Personalia Tot gecommitteerden bij in 1930 aan de van Rijkswege gesubsidieerde zeevaartscholen te houden eindexamens, zijn o. a. benoemd W. Morel, officier 1ste klasse M. 8. D., en O. F. E. Bmlth, oud- hoofdoffider M. D., beiden alhier. Ged. Staten goedkeuring is gehecht aan het raadsbesluit van 10 April 1930 tot wijziging der gemeentebegrootlng voor 1929; c. dat de begroeting voor 1930 van Ged. Staten is terugontvangen met verzoek om de jaarwedden van den burgemeester, den secretaris en den ontvanger daarop te plaatsen zooals zij in de nieuwe jaarwedde- regeling zijn vermeld. Voorz. Aan dit verzoek zal worden gevolg verder voor kennisgeving aange- Ingekomen stukken a Mededeeling van den heer H van Die pen dd. 10 Mei IJ. dat hij ontslag neemt als lid van den raad; b. Afschrift van het besluit van den van het Centraal Stembureau dd. 16 Mei 1930, waarbij de heer J. J. Oudejans is benoemd tot lid van den ge meenteraad in de vacature, welke is ont staan door het bedanken van den heer van plegen. c. Schrijven van mej. M. B A. van Garifti dd. 20 Mel 1L houdende het verzoek oil'’ eervol ontslag als gemeente-vroedvrouw tegen 1 Augustus e.k. wegens hare benoe ming te Heer-Hugowaard. Het verzoek onder e. wordt goedgevon den dit ontslag eervol te verleenen. 3. Onderzoek «Ier geloofsbrieven van het nieuw ingekomén lid, den heer J J. Oude jans die in de plaats van den heer H. van Diepen tot lid van den Raad is -enoemd. De heeren Haan en Wagenmaker worden verzocht de stukken na te zien. Bij monde van den heer Wagemaker wordt medege deeld. dat de stukken in orde zijn, en tot toelating wordt geadviseerd. Aldus goedge vonden. 4. Adres van het bestuur der afdeeling N.-Holland van den Ned. Bond var. Ge- meente-Ambtenaren. houdende het verzoek om, zoodra mogelijk voor het personeel ter secretarie den vrijen Zaterdagmiddag in te voeren. In het adres wordt aangevoerd, dat in 765 van de 1086 gemeenten, welke ons land telt, het secretarie-personeel des Zaterdags middags vrij is. terwijl van de resteerende 321 gemeenten er zeer vele zijn waar geen ambtenaren ter secretarie werkzaam zijn, zoodat daar geen regeling omtrent den arbeidsduur op Zaterdag behoefde te wor den vastgesteld. Als vaststaand mag der halve worden aangenomen, dat vrijwel in alle gemeenten van ons land het secreta rie-personeel des Zaterdagsmiddags vrij is. Ojogemerkt moge worden, dat in de ver ordening op de kantooruren van den bur gerlijken stand met den vrijen Zaterdag- middags reeds weinig of geen gebruik van bureau voor het publiek geelo- BorgertiJks Stand Geboren: Anna Maria d. van S. v. Diepen en M. Boon Jkcob. z. van D. Kooij en G. Bas. Ondertrouwd: Klaas Meester en Lucia Stam te Avenhorn Cornells Gijsbertus Korver te Sljbeearspel en Kaatje Vet. Getrouwd: C. G. Korver en K. Vet. De heer Woelders: t Spijt mij. dat dit schrijven te ingekomen, t straatje zal nu moeten blijven liggen tot t volgend jaar. Jt Is maar een klein stukje. Kunnen B. en W. geen mogelijkheid vinden dat ’t er toch kamt. Voorzitter: De lengte is 260 M. en wordt begroot op 1000. t waterschap besteed zijn steenen altijd aan, en kan hiervan nu niet afnemen, t Zal echter X volgend jaar X eerste werk zijn. De beer Woelden: Ik ben daar niet toot. Laat de gemeente ds steenen koopen en X Waterschap het straatje leggen. De heer Hartog; Dt denk dat X grootste bezwaar is dat de chef-straatmaker wog- gaat De hew Woelders: Foor de steenen te wel een oplossing te vinden en dan aal er wel -n stm%tSMk9l W*- In verband met de Z. V. F. moet tijdeitjk worden uitgezien naar een ander schietter- rein. De geanimeerde vergadering werd beslo ten met een onderlingen schietwedstrijd enkele kleine prijzen. Vlschmarkt Aangevoerd door 76 vaar tuigen 16445 K G netten-ansjovis k 29% tot schers 20757 K.G. kuilansjovte A 17 tot 32% cent, met een vangst van 50 tot K G. per vaartuig, door 21 span schers 20757 K.G. kullansjovls t 17% tot 21% cent per K.G. met een vangst van 390 tot 2602 K.G. per span, door 8 «pan 998 pond paling A 23 tot 33 cent per pond, door 1 vaartuig 526 pond Wieringermeerschol A 14.06 tot 16.00 per 100 pond. Gemeenteraad (Vervolg) De heer de Boer zegt, dat het wegenvraagstuk een moei lijk vraagstuk is. vroeger kon men met grint volstaan, maar door verandering van het verkeer moet wel tot teren van wegen worden overgegaan. Spr. heeft van den voor zitter gehoord dat f 6000 voor verbetering mair een drupj>el in eep emmer water is, maar hij zegt verder: Laat de gemeente er dan nog een druppeltje bijdoen! De wegen worden door elkeen gebruikt. Wel zullen daardoor eenige uitwonende landeigenaren worden ontlast, maar dat wordt in den vorm van belasting teruggehaald van den huurder. De heer de Wit zegt vóór liet geven van subsidie te zijn, omdat hij meent, dat het algemeen belang er mee gediend wordt. Bij weigering wordt verbetering tegengehouden. Wat betreft proefneming: Ook op de Rtjks- wegen worden verschillende proeven geno men De heer Bruin zegt zich te kunnen ver- eenigen met de zienswijze van B. en W Het is een proef, die de Polder wil. Bij het aan vragen van een grooter bedrag zou hij voor subsidie stemmen. Mocht uit de proef blijken dat een grooter bedrag moet worden be steed. dan hoopt hij dat de gemeente een ander standpunt zal innemen. De wijze van uitvoering, zegt spreker, zal best meevallen. De heer Doorn zegt te meenen dat zijn standpunt wel bekend zal zün en dat wanneer de raad subsidie toekent de uitwonende land eigenaren worden ontlast Wat betreft belas- tingbetalen wijst spreker er op dat de auto bezitters door de wegenbelasting hebben ge holpen een Rijksweg door de gemeente te krijgen enz. Nadat door verschillende leden de subsidie aanvraag nog werd besproken werd met 10 tegen 1 stem, die van den heer de Wit tegen, besloten, geen subsidie toe te staan. Voorstel van B. en W. tot uitbreiding der - Algemeene Begraafplaats te St. Maartens brug en in verband daarmede te aanvaarden een schenking bestaande In het Noordelijk gedeelte van het boschje, gelegen ten Wes ten van genoemde Begraat plaats, met het gedeelte sloot van het Waterschap „Zijpe en Hazepolder.” Onder dankzegging wordt ge noemd geschenk aanvaard. Voorstel van B. en W om van P. Brom mer Dz. aan te koopen een gedeelte grond, groot pl.m. 875 M. van X perceel, bij voor noemde Begraafplaats, voor f 0.60 per M2. De heer v. d. Sluis stelt voor om gezien de billijkheid van den prijs, ook dit onder dank zegging. aan te koopen. Met algemeene stemmen werd ook dit goedgekeurd. Het gemeenteverslag over 1929 zal bij de leden clrculeeren. Idem het verslag als be doeld in art. 58 der Woningwet. Op voorstel van B. en W. werd met alge- mcene stemmen besloten een tweede tijde lijke kasgeldleening aan te gaan van f 30.000 tegen ten hoogste 5 pCt. rente. De rondvraag leverde niets belangrijks op, waarna sluiting. ntog van de jaarwedde van de gemeente- t ambtenaren. Herinnerd wordt aan de adressen van «ie i ambtenaren der secretarie, de gemeente- veldwachters, den gemeente-opzichter enden chef-Hjnwerker van het G. E. B. om ver- hoogtng van hun salaris. B. en W. hebben aangaande hun stand- punt hierover in hun uit 2 personen be staand college geen overeenstemming kun nen bereiken Eenerzuds worden de thans geldende sa larisregelingen voldoende geacht, zoodat er geen termen aanwezig zijn, om eenige ver- hooging toe te kennen, terwijl van andere zjjde eenige verhooglng billijk wordt geacht, in hoofdtaak omdat de hoofdambtenaren (Bprgemeester, Secretaris en Ontvanger) door de nieuwe salarlsregeeling eenige ver- hooging hebben verkregen. Dit geldt wel in hoofdzaak de ambtenaren ter secretarie bij wier salansregelingq in- j dertijd het zg. 3/4 stelsel lot grondslag was aangenomen, doch de andere ambte naren dienen volgens dit lid ook eenige verbetering van hun salaris te hebben, niet alleen zij, die daarom verzocht hebben, doch ook de andere ambtenaren, beambten en de gemeente-werkman. Hieronder volgt mededeeling van de in liet college van B. en W. voorgestelde sala riswijzigingen van ondervermelde ambtena- ren enz. 1 Commies ter Secretarie 21752775, verh. tot f 2250—f 2850. L __Adjunct-cammles f 1532f 1982. verh tot f 1590f 2040. f 100 voor het diploma G. B Gemeente-veldwachters f 1800, verh. tot f 1900. Inbegrepen de belooning van de bo- 1 dediensten welke door of vanwege het ge- 1 meentebestuur worden opgedragen f 50 ver- hooging voor diploma van den alg. bond van Polltlepers., f 150 voor Weeding en uitrusting, f 56 voor rijwiel. Gemeente-opz. t 1800 verh. niet 4 pet. i Gemeente-werkman (telefonist) I 1700, 1 verh. met 4 pet Los werkman bjj de reiniging 35 cent per uur verh. met 4 jact Personeel bij het G. E. B Dir. Administrateur, salaris f 2000. nader 1 bepalen op f 2 per aangesloten wo.iing of bedrijf. (Vrij stroomverbruik). Chef-’ljnwerkei salaris f 41 per week, verh. tot f 2300 per jaar. (Vrij gebruik van 100 K W U. en t 50 voor rijwiel) Ljjnwerker. salaris t 24 per week, verh. tot f 26 jjer week (f 1 per week voor rijwiel). De heer van Baar: Voor hoe lang zijn we aan de regeling verbonden? Weth. Utt Tot andere .voorstellen komen. De heer Kaan: Met de begrooting kom ik er op terug. Deze salariswijgging wordt aangekomen met de stemmen van <le heeren Hartog en Zijp tegen. 13. Voordracht tot wijziging der gemeen- tebegrooting voor 1939. Deze wijziging wordt goedgevonden 14. Benoeming van een commissie van drie jjersonen voor de schatting der in het Grondbedrijf aanwezige gronden. Onder verwijzing naar artikel 6 der Ver ordening tot regeling van het Grondbedrijf wordt voorgesteld bovengenoemde commis sie te benoemen, waartoe niet-noembaar zijn de leden van den gemeenteraad en perso nen die tot de gemeente in ambtelijke be trekking staan. Door B. en W. worden daarvoor de vol gende dubbeltallen aanbevolen: 1. P. Kra mer en D Nobel; 2. P. Bakker Wz, en Chr. van der Hoek; 3. D. Kerkhof Sr. en H. J. Brand, allen wonende te Beemster. De eerste van ieder dubbeltal gekozen met 9 stemmen Rondvraag. De heer Haan: Er wordt den tijd veel laat ondervonden van brutale ven- ters. Hoe luidt de verordening? De voorzitter: Ze moeten vergunning heb- 1 ben. De secretaris deelt mede: Zij die eerder vergunning hadden, krijgen weder dagver- gunntng Nieuwe klanten nemen we niet meer aan. Schriftelijk bewijs krijgen ze. De heer Utt: Er zijn er die beginnen bij 1 de Z. O. Beemster en ze vragen om ver gunning als ae jn de Midden-Beemster komen. Voorzitter: Inlichtingen van brutale ven- ters zouden we graag hebben. Deze krijgen dan geen toestemming meer. 1 De heer Hartog: X Loopetraatje bij Pur- merend wordt veel door fietsers gebruikt. Is daar wat aan te doen? Ik zou het ge- p wenscht vinden een bord te plaatsen. Voorzitter: Zal onderzocht worden. Hierna sluiting. De Raad dezer gemeente vergaderde gis teravond om half 8 ten Raadhuize: Afwezig de heeren Sengers en de Jager met bericht van verhindering. Een vacature-v. d. Vall. De Voorzitter opent de vergadering en doet mededeeling van een ingekomen schrij ven van den heer v. d. Vall daarmede bedan kende als lid van den Raad en de beste wen- schen uitsprekende voor mooi Heiloo en voor al zijn inwoners. Van den Voorzitter van het Centraal Stem bureau is bericht ingekomen, dat in de vaca ture v. d. Vall de heer H. Keesman als op volger is aangewezen. Onderzoek geloofsbrieven van den heer H. Keesman Tot leden van de commissie tot nazien der geloofsbrieven worden aangewezen de hee ren van 't Veer, de heer Komen en Vall, die na onderzoek goedgunstig rapporteeren en tot toelating adviseeren. De heer Keesman legt in handen van den Voorzitter de vereischte beloften af. De Voorzitter wenscht hem geluk en heet hem welkom in den Raad, wijzende op de lusten en lasten van het Raadslidmaatschap en den wensch uitsprekende dat de heer Keesman een waardig opvolger moge blijken te zijn van den heer van de Vall. Spr. hoopt, dat het nieuwe raadslid mag werken tot eigen voldoening en tot heil van de gemeente De heer Keesman dankt voor de tot hem gesproken woorden en dankt den secretaris, die hem ter zijde stond bij het in orde bren gen der geloofsbrieven; ook dankt spreker zijn voorganger den heer van de Vall, voor de wijze waarop deze het lidmaatschap van den Raad vervulde en spr. hoopt een waardig op volger van deze te zullen zijn. De notulen van de 11 April gehouden vergadering worden vastgesteld- Verzoekschriften van A. Ponstein P. v. d Ploeg om vergoeding Ingevolge art 13 der Lager Onderwijswet 1930 voor het vervoer van hunne naar de bijzondere la gere school te Purmerend. B en W. achten termen aanwezig, om <ie kosten van het vervoer der kirxferen te vergoeden en stellen mitsdien voor aan Pon- stein eene bijdrage te verleenen van f 1.50 per maand per kind, ingaande 28 April 1930 en aan van der Ploeg van f 1 per week per kind vimaf I November 1930. Goedgevonden. 7. Uitbreiding der waterleiding langs den ^festdUk tusschen Rijper- en Hobroderweg Volgens mededeeling van het Provinciaal Waterleidingbedrijf is door eenige bewoners verzocht om aan de waterleiding te worden aangeslotep in verband waarmede vanwege het bedrijf is nagegaan, welke financieele gevolgen daarvasr vqor de provincie en de gemeente zijn verbonden. Dit onderzoek heeft de volgende berekening tot uitslag, indien alle 13 perceelen worden aangeslo ten en de voorloopig toegezegde abonnemen ten tot stand komen dat jaarlijks door de provincie f 130.20 en door de gemeente f 291.20 moet worden bijbetaald. B en W. achten bovenstaande gemeen telijke bijdrage in verband met het aantal bereikbare perceelen van zoodanige betee- kenis dat zij den raad voorstellen om de uitbreiding van het leidingnet langs den Weetdijk voorloopig niet te bevorderen. De heer Wagemaker: Onlangs is ook een gedeelte aangesloten waarbij de gemeente bijdraagt. Voor verdere aansluiting zou ik 't zelfde uittrekken en X verschil moet door den watergebnilker bijgepast worden Voorzitter: U bedoelt een bedrag vast te stellen. De heer Kohne: X Is mooi en toch moei lijk. Al/ men dan personen krijgt die niet willen aansluiten, dan geloof ik niet, dat je ze kan dwingen Er zijn 12 aansluitingen mogelijk. De heer Haan: Als geabonneerde met een meter-abonnement heb ik nader met de menschen kennis gemaakt en ben tegen alle uitbreiding die de gemeente geld kost. De heer Kohne: Ik wil gelegenheid geven bij de Rijp water te komen halen; er te n kraan. X Zou kunnen op vastgestelde uren. Voorzitter: Dit zeil door B. en W. In over weging genomen worden. Aldus goedgevonden. 8. Voordracht van B.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 6