ONS BLAD LEEKEPREEKEN O AUTOMOBIEL- A. DAM Co. STALLING ly pruimt toch óók46? O L. FRANKENBERG, Alkmaar I DE STROOHOED 1 w- J ZATERDAG 7 JUNI 1930 dit nummer bestaat uit vier bladen VIER EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 133 f 40 EVERSHARP-POTLOODEN. goud, zilver, alpacca, emallle w RUIME EN VEILIGE Billijke tarieven FIAT- EN HASH-GARAGE heb ik altyd in m'n zak. SCHARLOO 2-4 Tel. 490 Voornaamste qKieuws Kaasbenamings-Conferentie Feestavond der theologanten Openlucht-Theater te Valkenburg L. De zendtijdverdeeling Vogels en vliegen De opzienbarende gijzeling JOH. Ehen werden im Uimtjiel geschlossen Weer thuis Consulaatwezen PRUIMTABAK Thans de officieele mededeeling omtrent de inwerkingtreding der nieuwe verdeeling R. K. Comité Pleegouderstrein WeenenBudapest Het omroep-station van het Vaticaan De microtoon der werag gaat op stap AANGEBODEN De Bisschopswijding van Z. D. H. Mgr. J. H. G. Jansen De „Graf Zeppelin” ----7--I f 3000.- f750.- f 250.- f 125- f 50- AANGIFTE MOET OP STRAFFE VAN VERLIES VAN RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET OHGEVAL Nou da 5 me óók n vraag, j i Nafuurl'jk. en wat graag! i Die lenkere. sappige LAUWERS Barometers Thermometers PAYGLOP 3 ALKMAAR h&s is a NOORD-HOLL ANDSCH DAGBLAD 3 GEEST VAN WAARHEID .1 A udiënrte i Militaire politie naar Curasao officicren-t nst ructe ur s De kindrrveria.mminx te Gouda. Van Kroot belang aor ons land der Waarom er reen kanaaltunnel komt. Yirvarrn voor vliegtuigen Barometerstand 9 uur v.m.762. Achteruit. Kom, Een aanklacht te Weenen Bezoek aan oen electrische centrale heel turbines de ruiten kon scheppen Oordeel van Annie Beaant over de Brttaeh- Indfeche beweging. den de gen den zal Zaterdag Overvicht betreffende de aanslagen geda> rende 1929 in Indtë. Het de reeds uit, i. Duizen- microfoonbezoek tot in worden uiteengezet. Hoewel het aanvankelijk niet in de doeling lag van bovengenoemd comité, i> wor- een Onweder in Zuidwest Europa met nood lottige overstroomingen. De Duitse h- Footer he grensincidenten Het rapport over Neuhofen. De opmarsch der Noordelijke Chineeeehe troepen. Thans is officieel bepaald, dat de nieuwe zendttjd-indeeling zal ingaan op Zondag 29 Juni. Ontploffing in het Partjache hoofdpostkaa- toor. Geen slachtoffers. ABONNEMENTEN: voor Alkmaar gB Agentschappen: per week 25 et; per kwartaal 1 3125; per post, per taart»»1 3J» bü vooruitbetaling. Te Rome is een eonfereaUe geopend ter bescherming vaa de kaas-benandngën. Na het diner had voor pro fessoren en theologanten het Groot seminarie een ultieme feestavond plaats, welken Z D, K. Mgr. Jansen met zün hooge tegenwoordigheid vereerde. Door een koor van theologanten werd een zeer varieerend mu ziekprogramma ten gehoore gebracht. ingetogenheid een De zomer is weer in het land. Wij gaan ons zomersch kleeden" En In een dun flanelletje Voelt men zich nu tevreden En ook hetgeen ons hoofd bedekt 't Zij deuk« of ronde hoedje. Dat laten wij het liefste thuis; Daaronder zweeten moet je! Wanneer wij fietsen, tennissen Of roeien of picniccen. Dan kunnen wij het zonder hoed Nog steeds het beste schikken De stroohoed? ach. wie heeft er nog Een stroohoed wel van noode? Want tegenwoordig, bij de sport. Is blootshoofds meer de mode De stroohoed. eertijds zoo bemind Is thans in ongenade; En wie dit wel het meest betreurt Valt hier allicht te raden Wie tegen blootshoofds protesteert Zijn stroohoed-fabrikanten. Want bloote hoofden zün voor hen. In dit geval, geen klanten! Het Is hun recht, het staat hun vrij Het stroo te propegeeren En den verkoop van "t strooien dak Een beetje te pousseeren. En Charlie Cnaplla blijkt bereid Men raadt het: voor contanten! Te trachten of hjj met zün kunst Hen helpen kan aan klanten! Zün kaasbol heeft hy afgezet En op zün komisch snoetje Draagt hü met propaganda-doel, Een stroo-reclame-hoedje! Maar als komieken en de clowns Nu met den stroohoed loopen, Zal dan nog één verstandig mensch Zoo n strooien dakje koopen? MARTIN BERDEN De heer P. C. van Huizen is benoemd tot consul van Belgié te IJmuiden. met jurisdic tie over IJmuiden en de kantons Alkmaar Enkhuiaen. Den Helder en de eilanden Ame land. Schiermonnikoog, Terschelling, Texel. Vlieland en Wieringen. Drukbezochte receptie ter gelegenheid vaa <le Bisschopswijding van Mgr. Jansen. De „Graf Zeppelin is behouden te Fried richshafen teruggekeerd. De hongersnood in China 200.000 slacht- offers. Rapport eener commissie. De he er en H. Diemer, directeur-hoofdre- dacteur van het Dagblad „De Rotterdam mer”, te Rotterdam mr. J. Drost, advocaat te Rotterdam en D. v. Staveren, voorzitter van de Centrale Commissie voor de film- Kt. L bit verlies vzn'u anderen vinder Het omroep-station van het Vaticaan, dat 29 Juni as. door den Paus zal worden inge wijd. nadort zün voltooiing. De antennes zijn reeds gereed, zü hebben een hoogte van 60 Meter en dragen op den top een kruis. Gedurende de laatste dagen is de Pauselijke Standaard geheschen. Alle eboone"» op dit blad xlin ingevolge de verzekeringavoorwaarden legen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen In het stucadoorsbedrtjf is overeenstem ming bereikt inzake een collectief contract. be- ook in 1930 weer een goedkoppe ‘reis naar Wee nen en (of) Budapest te organlseeren. heeft het comité op veelvuldig en herhaald ver zoek desniettemin besloten, ook dit jaar weer aan allen, die zulks wenschen, een ge- makkelüke gelegenheid tot het maken van deze reis te bieden. De reis zal plaats hebben in het begin van de maand Augustus, en er zal rekening mee gehouden worden, dat de deelnemers voor Budapest de St. Emericusfeesten al daar kunnen medevieren. Tot het bekomen van nadere inlichtingen wende men zich zoo spoedig mogelük tot het R. K. Comité Pleegouderstrein Wee nenBudapest te Alkmaai. bii een breuk van been of arm bedekt. Wanneer het niet gelukt, die ruiten vlug zuiver te maken, dan leveren deze vlie- ongetwijfeld een groot gevaar op voor aviateur. In hoe dichte massa's deze vliegenzwermen optreden, blükt wél uit het feit, dat eep piloot ze met volle lepels van Geen juiste toepassing der gijzeling. Het geval staat echter niet alleen. In den korten tüd van vüf jaren heeft Dorgelo 21 malen een volmacht tot gijzeling geteeken^. Dit getal is ontstellend groot. De commis sie begrüpt. dat in een bedrüf als dat van Dorgelo vele kleine vorderingen voorkomen, die tot moeilijkheden aanleiding geven. Rei zigers, die geen salaris genieten, maar uit sluitend op provisie werken slagen er maar al te dikwüls in om aan financieel weinig krachtige personen bestellingen op te drin gen. die hun behoefte te boven gaan Wie zulk een bedrijf uitoefent, moet wel in elk geval afzonderlijk zeer nauwgezet overwe gen, of hü gerechtigd is. het voor tien schuldenaar en zün gezin zoo gruwelijke mid del van gijzeling toe te passen. Dat Dorgulo dit begreep, is op zün minst twüfelachtig. Voor hem schünt güzeling een normaal mid del te zün geworden. Ook in het geval-Duyvestein had Dorgelo wellicht niet mogen güzelen; dat hü niet reedls lang vóór 3 Maart 1930 de gijzeling heeft opgeheven, moet de commissie ernstig afkeuren. Het luchtschip „Graf Zeppelin” is van de voorspoedige beëindiging van zijn Zuid-Ame- rika vaart gisteravond om 7.21 uur vlot te Friedrichshafen geland. Over de landing nog het volgende: Nadat het luchtschip om 6.15 Zürich was gepas seerd. verscheen het In de stralende avond zon om 7.13 boven Friedrichshafen, luchtschip voer erg laag regelrecht op werf aan. De landingsvlag hi zoodat de landing aanstaande den in den omtrek begroetten het schip met daverend gejuich. Het landingsterrein zelf was door de politie afgezet. De Zeppelin naderde langzaam de hal. Uit den gondel wenkten de passagiers. Da kerkklokken luidden een welkomstgroet. Een voor een werden de motoren stop ge zet. Het luchtschip daalde; om 7.20 vielen de eerste laijdings touwen, de manschappen trokken het schip omlaag, om 7.21 was de luchtreis geland en langzaam verdween het in de groote hal. Zooals bekend is, bevat de beschikking van den minister van Waterstaat inzake de ver deeling van den zendtüd de bepaling, dat de in die beschikking getroffen regeling in wer king treedt op een nader vast te stellen datum, welke in geen geval later zou worden gesteld dan 1 Juli as. Ten einde dezen datum te doen samen vallen met den dag. waarop ook de radio programma's voor een bepaalde week aan vangen. n.l. den Zondag, heeft de minister beslist, dat de zendtüdregeling in werking treedt op 29 Juni as. De verzorging van het algemeen program ma op 30 Juni a-s. zal voor den eersten keer geschieden door de V A RA.; het algemeen programma op 4 Juli as. zal voor de eerste maal worden verzorgd door den K. R O. Donderdagavond deelde in den Volks- schouwburg te Weenen, waar Hasenclevers „Ehen werden im Himmel geschlossen” werd opgevoerd, de dienstdoende politieambtenaar na het eerste bedrüf aan den spelleider mede, dat tegen hem, den schrüver van het stuk en de vertolkers der hoofdrollen een aan klacht wegens godslastering zal worden in- gedlend. Het stuk werd ten einde gespeeld. De aanklacht is "s avonds nog ingediend. BCBKAU: «OF ALKMAAR TetafwB: AAntaMratle No. «33 Redactie No. «33 ADVfMtTENTIRPKaM: «aa regete 1.25; elke tegel meer A2A. RECLAME per regel f peer do eerste pagina; «eer de ererlge pagina", f AM Buériek .vraag EN AANBOD" bÜ nwllti t»Hng per pteatetnff f «.60 per advertentie ra» 5 regale; Iedere regel meer f ui - -f i - over Zijn Kerk christengemeenten leh, na de Hemelvaart, zich negen da gen te voren in gebed verzamelen, verwachtend en afbiddend de uitstor ting van den Geest Gods. Die Geest. Dien wij weer verhopen, is onder meer ook een Geest van Waarheid. Laten wij ons afvragen, hoe die Geest van Waar heid morgen bij Zijn komst dc wereld vinden zal. Er is in heel onze moderne samenle ving een nooit gekende zucht naar waarheid dn openbaarheid. Geen ter rein van het openbare of private leven, of deze geest is er doorgedrongen. Neem het staatkundig leven: overal bijna heeft het volk zijn eigen bestuur in handen genomen. Het kiest zijn ver tegenwoordigers en eischt, dat zij in het openbaar over de regeeringsdaden beraadslagen; dat alle uitgaven van land en gewest en stad in het openbaar besproken worden. Neem de diplomatie, tot voor kort het terrein der geheime afspraken, der gevaarlijke konkelarijen. Hoe is de macht der kanselarijen ge broken! De oude archieven zijn met on barmhartige hand geopend; al wat listige diplomaten in het donker had den uitgebroed, is meedoogenloos aan de openbaarheid prijs gegeven. En de na-oorlogsche parlementen dulden geen geheimzinnigheid meer. In de verga- deraalen van Geneve «troomen de ver tegenwoordigers van alle landen te za- 1 men en in volle openbaarheid worden de wereldbelangen besproken. Neem de rechtspraak. Iedere be klaagde woiül. ten aanzien van ieder, die hooren en zien wil, berecht en de dagbladen zorgen voor verspreiding der processtukken. Die openbaarheid wordt een der krachtigste middelen tegen wil lekeur en rechteloosheid geacht. Neem het terrein van de opvoeding, zoowel de openbare door de school en de pers, als de bijzondere in het gezin. Is daar niet een crisis van waarheid-zoeken ont staan? Hoe waren de geheimenissen van het leven vroeger omhuld; hoeveel was er aan menschelijke zonde en laagheid, dat men meende,verborgen te moeten houden of bij de opvoeding te moeten verzwijgen? Alle sluiers zijn thans weg gerukt; er is geen enkel geheim meer voor geen enkelen leeftijd; men eischt „waarheid in de opvoeding”; naaktcul- tuur als tegenweer tegen aangeboren, ongezonde nieuwsgierigheid, als middel voor een rein leven. Men eischt vroeg- t tijdige voorlichting van de jeugd om trent alle levensproblemen, tot voor koming van huwelijksmislnkking en verleiding. Men eischt, als noodzakelijk uitvloeisel der nieuwe sexueele weten schap en voorlichting, onderzoek, be- studeering en publiceering van alle uitingen van menschelijken hartstocht. Zoo staat heel de wereld in het tee- ken van openbaarheid. De pers, het machtige lichaam van onzen tijd, moet in volle vrijheid alles kunnen openba ren, wat ijverige speurders vinden tot in de duisterste levensboeken. Een regeering, dfe het wagen durft een hand naar de persvrijheid uit te ste ken, wordt als achterlijk en middel- eeuwsch beschouwd. Dit is de geest* van waarheid in onzen tijd. En welk voordeel trekt ons geslacht daarvan; hoeveel beter zijn we er van geworden? Laten wij niet ontkennen, dat er van die vrijheid en openbaarheid vruchten te plukken zijn en ook werke lijk genoten worden, in zooverre op rechte waarheidsliefde bij dit nieuwe streven heeft voorgezeten. Een moderne samenleving zonder openbaarheid van beraadslaging der parlementen, zonder openbare rechtspraak en openlijke be handeling van Internationale vraag stukken ware ondenkbaar en voert daar, waar men de openbaarheid ter verbloeming der waarheid nog schuwt, tot bederf en corruptie. Maar overigens, hoe staan wij be schaamd bij het gebruik, dat onze we reld van de waarheid maakt! Zijn de meeste parlementen en andere open bare spreekgestoelten niet veelal weer zinwekkende vertooningen van partij- ruzies, van dingen naar de volksgunst, van uitlaailng van politieke hartstoch ten en dat alles onder het mom de w*arheid te dienen? Zijn de rechtsza len, vooral in het buitenland, niet heel dikwijla erger dan schouwburgzalen, Ed. G. Schürmann. voorzitter vaji den Kon Ned. Middenstandsbond, waren ui (genood igd om ingevolge een door A. Dorgelo. pa pierfabrikant te Gouda., aldaar handelende onder den naam De Papierhandel M A Cats gedaan verzoek een commissie te vormen ten einde een onderzoek in te stel len naar de gedragingen van Dorgelo ten opzichte van L. W. Duyvestein, te 's-Gra- venhage, die door Dorgelo ter zake eener vordering wegens koopprijs van geleverde goederen, is gegüzeld. hebben thans, geluk gemeld, hun rapport uitgebracht. Na de verschillende feiten te hebben na gegaan. verklaarde de commissie te begrij pen dat Dorgelo tegen Duyvestein streng is opgetreden. De door Duyvestein aangenomen houding gaf hiertoe alle aanleiding. 15 Juni a.s begint te Berlün de Wereld conferentie voor Energie, waarop alle pro blemen van de moderne electriciteitsvoor- ziening be.-proBjen zullen worden. In verband hiermede heeft de Westduit- sche Omroep besloten met de microfoon een bezoek te brengen aan een van de West- duitsche electriclteitsbedrüven en een ver slag uit te zenden van hetgeen men ziet. Op 11 Juni as. te 20.20 uur A. Z T. zal deze bijzondere uitzending plaats vinden. Bezocht wordt een der modernste Europee- sche electrische centrales, n.l. die te*Her- decke bü Hagen. De des nachts in de electriclteitsbedrüven te Keulen teveel geproduceerde energie wordt naar Herdecke geleid om daar door middel van 3 pompen, ieder van 35.000 paardekrachten, het water van een meer in een 165 meter hoog bekken van 1.6 milliocn kubieke meter inboud te brengen. Zoodra ergens in het Roergebied een te kort aan electrische energie mocht optreden, wordt de door middel van de turbines te Herdecke opgezameMe energie weer in elec- triciteit omgezet. Hoe dit alles geschiedt zal bü het a. a. de bijzonderheden De meeste aviateurs weten mee te praten van botsingen met vogels en insecten. In den laatsten tüd houden de ornithologen en en tomologen zich met deze kwestie bezig Jammer genoeg zün er maar heel weinig pi loten in staat, om de soorten der vogels te noemen, die zü daar hoog m de lucht ont moetten. De volgende waarnemingen datee- ren reeds van Jaren terug. De bekende Franschc piloten. Vedrines en Gibert kwamen in het jaar 1911 op hun vlucht van Parus naar Madrid allebei in botsing met arenden, die in de Pyreneeen een aanval op de vliegtuigen deden. De eerste pilcot vermeed den aanval door handig ma- noeuvrecren. terwijl Gibert de uitdaging aannam en zijn tegenstander met een wel gemikt revolverschot doodde. De piloten leggen gelijkluidende, verkla ringen af. dat de vogels, wanneer zü In zwer men vliegen, voor geen vliegtuig uit den weg gaan. Een dezer piloten ontmoette bü de Al pen een dichte schaar groote vogels. In ge sloten gelederen vlogen zü naar het Westen. „De vlucht", zoo zei de piloot, „bestond uit duizenden vleugels, die vlak naast elkan der vlogen. Zü vlogen dwars door een wolk, zonder hun rijen te verbreken of te verande ren Daar zü juist in m n richting vlogen was ik gedwongen, snel uit te wijken om het ge vaar uit dea weg te gaan. Daarbü kwam een der vogels met he» vliegtuig in aanraking en werd gedood.” Het is nog maar enkele weken geleden, dat een aviateur, die in Le Bourget een lan ding maakte vertelde, dat. hü in een reus achtig grooten troep vogels geraakt was, die bü Boulogne in gesloten rijen vlogen. Daar- bü werden er twee gedood en het lichaam van een der vogels raakte verward in het Üzerwcrk. ..Een piloot, die een aantal vluchten van Southampton naar Guernsey vice-versa maakte, vertelde, dat het een heel gewoon verschunsel is zeemeeuwen te zien, die over het heele traject, dus van de plaats waar ge start wordt, tot de plaats van bestemming, het vliegtuig vergezellen. Als men nu nog weet dat dit gemiddeld een snelheid van 140 K M. heeft, dan is daarmee practlsch bewe zen. dat zeemeeuwen dezelfde snelheid per uur kunnen ontwikkelen. Op een hoogte van ongeveer 1400 M.' in de nabijheid van Ponfoise bemerkte een piloot,, dat het uitkükraam van zün machine plotse ling door een rooden aanslag geheel ondoor zichtig geworden was Op deze hoogte wer den zelf millioenen vliegen Ongetroffen. In den Herfst gebeurt het vaak dat er op een hoogte van 1000 tot 1800 M. myriaden geelgekleurde vliegen, te zien zün. Dan den de uitkijkramen der machines In minimum van tüd met een laag roode verf De viering van de groote gebeurtenis sen van onzen heiligen godsdienst heeft in de Katholieke Kerk meer dan sym bolische beteekenis. Wij vieren met Kerstmis niet enkel den verjaardag van de menschwording, maar gelooven. dat Christus opnieuw geboren wordt in Zijn Kerk en in de harten van allen, die van goeden wil zijn. Zoo ook belijden wij, dat de H. Geest op den Pinksterdag tel kens opnieuw zijn zevenvoudige gaven uitstort, waartoe de evenals de aposte- LICHT OP. De lantaarns moeten morgen worden opgeetoken cm: 9.47. Maandag om 9.48 uur en Dinsdag om 9.49 uur. waar een pervers gezelschap een le- venscomedie opvoert? En is de pers, die alles openbaart en zonder schroom of bedekking uitdraagt, meestal" filet meer belust op sensatie en daardoor op ver koop van groote oplagen der bladen, dan dat zij zich beschouwt als diena resse der waarheid? En wat te denken van de geslachte- lüke voorlichting, van de „sexueele we tenschap" en de populariseering van haar bevindingen? Kan men nog wel denken aan goede trouw, wanneer men de prospectussen thuis gestuurd krijgt, voornamelijk over onze oostergrenzen, van uitgevers, die in woord en beeld beleven, u het dierlijke in den mensch in al zijn details te verklaren? Is dat waarheidsliefde, heilige waarheids- hartstocht. wanneer juist de boeken, die het vuil uit de riolen der mensche lijke samenleving verzamelen, het drukst verkocht worden? En is het geen duivelsche verblinding, wanneer men het jonge geslacht bloot stelt aan de heftigste prikkeling der zinnen, wanend het aldus een voorbehoedmiddel tegen uitspattingen te geven? Is onze wereld met de dagelijksche bekendmaking van de meest walgelijke misdaden, met de overbevolking van gevangenissen en krankzinnigengestichten en de ontvol king van de huiskamers in alle standen maatschappij, is deze wereld niet een overtuigend bewijs, dat zij den wa ren weg naar de waarheid niet gevon den heeft? Dien weg kan alleen de H Geest ons aanwijzen. Maar die H. Geest van waar heid gaat van geheel andere beginselen uit. ’t Is de Geest Gods, die het schepsel in al zijn nietigheid, maar ook In de volle grootheid van zijn zielewaarde plaatst tegen den eenlg juisten achter grond; de eeuwigheid. Zoekt gij waar heid, vraag dan: wat is deze daad, deze handeling waard voor mijn ziel? Dat Is de sleutel, dien de H. Geest ons geeft bij ons waarheldzoeken. En alleen wan neer wij Hem wenschen te volgen op dien weg, staat Hij klaar met Zijn machtige hulp, met de uitstorting van Zijn zevenvoudige gaven. Zetten wij dien H. Geest van waar heid tegenover den ontstuimigen drang naar waarheid en openbaarheid van onzen tijd. Eenerzijds zullen wij dan vinden ingetogenheid en voorzichtig heid, een heilige vreeze gepaard aan blijmoedig vertrouwen, zelfverlooche ning en edelmoedigheid bij de oprechte zoekers naar de waarheid, zooals deze van Gods Geest uitstraalt. Anderzijds zullen wij een jachtende menigte zien, met brandende oogen van ongezonde nieuwsgierigheid, met haat en wantrou wen. met zucht naar geld en eer en vermaak in het hart, voortgedreven door zinnenlust, die zich ook waar heidszoekers noemen, maar door mislei ding of zelfverblinding de grootste leu genaars zijn. Dat is de tegenstelling, die de Geest van Waarheid op dit Pink sterfeest in onze wereld vindU Bidden wij daarom vurig: H. Geest, verlicht de harten! HOMO SAPIEriS Z. D H de Bisschop van Haarlem de volgende week Donderdag en geen audièntie verleenm. Om 7.45 was het luchtschip in de hal vast gelegd Aan den boeg hing voor de eerste maal de Duitsche handelsvlag. Tien minuten later ontscheepten de passagiers. Toen dr. Eckenei verscheen werd hij stormachtig toe gejuicht. Door verschillende autoriteiten werd hü toegesproken, waarbü ook de be manning niet vergeten werd. Dr. Eckener dankte uit naam van xtip tochtgenooten. Deze laats*» vaart, zeide hü heeft de oplossing gebracht van vele vraag stukken zoodat de tocht zeer gunstig is ge- weesL Daarna ging het in optocht naar de «tad Een klein beeld van de enorme drukte geeft de simpele mededeeling dat ruim 3000 auto» mobielen van de A D A C. voor de ontvangst bijeen waren gekomen in FTiedrichabafan. Vanaf 12 Juli as zal het Openlucht-tbea- ter te Valkenburg wederom dagelyks worden bespeeld door het Gezelschap van den Kon Nederiandschen Schouwburg van Antwerpen onder leiding van Arthur van Thillo. De regie is in handen van Charles Gilhuys en Joris Diels. Het repertoire zal nog nader worden be kend gemaakt Wegens het enorme succes dat .het Limburgsche volkstuk „De Bokken rijders in het Land van Valkenburg” door Huib Ubaghs, reeds de twee laatste jaren hier in het Valkenburgsche Openluchtthe ater. heeft plaats gehad, zal dit stuk ook dezen zomer wederom worden opgevoerd. Een drukbezochte receptie. De deur van het aartsbisschoppelijk paleis aan de Maliebaan had gistermorgen geen rust van het voortdurend komen en gaan. Thans kregen de wereldlijke autoriteiten, vertegenwoordigers van organisaties, kloos teroversten en particulieren gelegenheid! om den nieuwen Aartsbisschop hun gelukwen- schen aan te bieden. Ter receptie verschenen o.a. de Gedepu teerde Statenleden van Utrecht mr. H. W. de Vink en G. H. L. van Spanje, de wet houders van Utrecht de heeren A. H. Smul ders. d rM. H. de Boer, H. Botterweg en H. A. Bekfcer, commissaris A. W. Brandt, namens den hoofdcommissaris van politie van Utrecht D. Schuitemaker. verder W. baron Roell van Kazerswoud.. generaal-ma joor der artillerie, prof. dr. A. Noyons, het Tweede Kamerlid J. G. Suring, het Statenlid Jhr. mr. dr. K. dc Wükerslooth de Weerde- steyn en dr. W. Boekehnan. directeur van het St. Anthonius Gasthuis. Ook waren ver schillende burgemeesters uit den omtrek Mgr. Jansen komen fellciteeren. Hun opwachting kwamen vervolgens maken mevr. F. Steen- berghcEngeringh. presidente der Intern. Unie van R K. Vrouwenbonden en de fede ratie van R.K. Vrouwenbonden in het bis dom Utrecht, mr. A. baron van Wijnbergen, als voorzitter van den bijzonderen raad van St. Vlncentlus-vereenigingen, Mr. H. van Kaastert namens den R.K. Nederl. Boeren en Tuindersbond en de R.K. Emigratie-ver- eeniging. de heer P. Steenhoff voor de R.K. Joumalistcnvereeniging. Jhr. mr. W. E> Bosch van Oud-Amellsweerd voor de St. Radboudsticht ing. majoor Jhr. J. Th. AI- ting von Geusau. namens de Alg. R.K. Officierenvereenlging en dr. M. C. A. Klin- kenbergh namens de R K. Artsenvereeniging. Voorts vertegenwoordigers van de RK. Leerarenvereeniging St. Bonaventura; den Nederl. R.K. Metaalbewerkersbond; de Ne derl. R K. Handelsreizigersvereeniging St. Christoffel, den Nederl. R.K. Bond van Sla gersgezellen. de RK. Slagerspatroons. het Kruisverbond in het Aartsbisdom, den Ned. R.K. Middenstandsbond, den Ned. Hanze Bond van Sigarenwdnkeliers. den Ned. R.K. -- - - Bond voor groote gezinnen, de St. Lebuinus- S-Gravenhage. <He door den heer Vereeniging, de Federatie van R.K. Onder wijzers St Willibrordus. de R.K. Bakkers patroons. den R K. Bond van Ziekenver pleegsters, de R.K. Tabaksbewerkers, den Ned. R.K. Grafischén Bond, het RK. Werk liedenverbond. de A. R. K. A.. den RK Bond van Handels. Kantoor- en Winkel bedienden, den R.K. Jonge Vrouwenbond en tal van plaatselüke en parochiecle organi saties óp velerle Uerrein. De componist Joh Winnubst was met het koor van de kathedraal aanwezig om Mgr. Jansen de compositie „Ecce Sacerdos' te overhandigen, die as. Zondag onder de pon tificale Hoogmis, welke Mgr. zal opdragen, zal ivorden uit gevoerd Donderdagmorgen is te Rome in het ge bouw van het Internationaal Landbouw In stituut de internationale diplomatieke con ferentie voor de bescherming van kaas-be- i namingen en voor dc uniformcering der analyse-methoden geopend Het doel dezer conferentie is in de éérste plaats déloyale concurrentie door misbruik van bepaalde herkomst-aanduidingen bij de fabricatie van en handel in kaas door internationale reglementen tegen te gaan Vooral ons kaasbereidend en -exporteerend I land met zijn internationaal bekende be- namingen R’dammer en Gouda beeft zéér veel belang bü deze conferentie. Gistermorgen zi,n met de „Crijnssen” van de K N. S M naar Curacao vertrok ken 22 korporaals en soldaten, di» na ge noten opleiding b-t het depot Politietroe- pen te Nieuwersluis. tnans bestemd zijn voor den politiedienst, op Curacao. Behalve verscheidene familieleden, waren bij het vertrek aanwezig de commandant van vóornoemd depot met eenige züner onder- Een ongeveer gelijk aantal, dat eveneens een opleiding te Nieu- wersluis heeft gevolgd zal op 20 Juni as. naar Curacao verc-ekken In verband me’ de uitbreiding van mi litair politiepersoneel op dit eiland en ook voor plaatsing van dit personeel on Aruba, zal binnenkort nog 80 man op het Depot Politietkoepen worden gedirigeerd ter oplei ding voor bovengenoemden ct^-nst

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 1