1 A dvertentiën BLOEDMIDDEL Burgerlijke Stand Alkmaar HET IS DOELTREFFEND Hg De Lange De Moraaz te Alkmaar Nouveauté’s Qvvrtr'offen Woltering Wackers HOEDEN OVERHEMDEN DASSEN Zogdrank - Zogpoeder - Hoestpoeder voor STADSNIEUWS I SPORT EN SPEL VOETBAL Internationale Voetbalwedstrijd PROVINCIAAL NIEUWS ASSENDELFT Nagekomen Kerkbericht MIENT 9 - ALKMAAR De laagste Prijscourant 40 cent 40 cent 1.40 f 1.30 f 1.40 1.15 1.50 om overtollige kasgelden te storten in rekening-courant bij de Firma WORMER Failliet verklaard HOORN EEN WERKSTER W. HENSTRA Ridderstraat 40. GROOTE AFSLAG per 5 pond PROFITEERT VAN DEZE RECLAME WARMENHUIZEN M. KATER ALKMAAR WESTER-BLOKKER Bond van Gemengde Zangvereni gingen in Noord-Holland TEXEL DEN HELDER AND1JK varkens - Droespoeder voor Paarden enz. N. V. Drogerij en Chemicaliënhandel „VRIESIA” v.h. JAN DE VRIES. Zaadmarkt ALKMAAR Telefoon 324 WARMENHUIZEN LANGENDIJK OOSTERBLOKKER SCHAGEN BREEZAND EGMOND AAN ZEE ANNA PAULOWNA SCHAPENVLEESCH I I beide worden j n ruim dat er drie O ifwijkend van die KAMPEN der ter eere der H. 14 van mo- waarvoor een rente van 2% pCt. vergoed wordt, zonder berekening van omzet provisie Zangersfeest te Hoorn Alcmaria komt als volgt uit: Ondes meisjes; Zaterdag 12 uur werden goedge- de plan: IJMUIDEN-OOST Tel. UW op mededeelt zijW de terrei- ALKMAAR Iaat 142 FABRIKAAT FA. v. MULE «r Ca aanvoer van van Zeeneg 8385 TeL W OPENBARE VERGADERING .VAN DE RIJWIELPADVEREENIGING „NOORD-KENNEMERLAND” wees door 3 2 6 3 a 7o A 70 A 80 a so A 65 A 60 A 30 a 30 A 30 A 35 A 40 A 50 a 45 a 45 A 50 a 50 A 50 a 45 a 55 a 60 a 60 a 70 a 90 H. MARIA MAGDALENA 5 I Alkmaar 5 Jnni: Fr. Harkema, Groote Oost 49, Bakker te Hoorn. Mr. W. A. Ubbens, r.c. Mr. C. H. de Groot, cur. B. Ill 23 355 21 9 419 Samen 132 47 314 27 11 531 60 9 102 7 14 192 63 11 108 10 14 206 Een nieuwe afdeeling met ^6 leden gesticht. Personalia Bij Kon. besluit van 2 Juni is herbenoemd tot kantonrechter-plaatsver- vanger in het kanton Hoorn mr. Sé A. Tho mas. GEVRAAGD voor een dag per week, liefst Zater dags, bu CORN. PLAS. Langestr. 40. f door* ^ee/7 rechte ndien is :o$ïera- voor Beleefd aanbevelend 2 pond Saucijsjes 1 pond Ossenvet 2 pond Gehakt 1 pond Ossenvet 2 pond doorregen Ossen lappen: 1 pond Ossenvet 2 pond doorregen Ossenlappen 2 pond magere Ossenlappen 1 pond Ossenvet Dik versch Spek Vette Lappen Gemalen Spek Vet Rookspek Rauwe Reuzel Rauw Koevet DoorregenVarkenslappen Dik mager Dun mager 1 15 a 90 Bovengenoemde vergadering, die in „Zeezicht" gehouden werd Op den Tweeden Pinksterdag zal het Bu reau van den Burgerlijken Stand geopend zijn van v.m. 10%11 uur. Burgert stand Geboren: Grietje N. Kuüper en M Keete, 16 Mei; Maria d 19 Mei; Nicolaas Gerardus z v. «tethofu- en. c. de Jong, 17 Mei; d v. Elisabeth C Roosendaal en A. M. Groen. C. Beem- Cornelia Vorige jaren speelde deze club met Pink ster óók in Holland 'n.l. tegen N.A.C. (Breda) In Roermond F.C. beide zuidelijke eerste klassers. Deze wedstrijden werden door de Duitschers gewonnen. Waar de Duitschers verzekerd hebben met hun sterkste elftal te komen, wacht stellig ‘n hevige strijd daar ook Alcmaria er alles op zal zetten de overwinning hier te hou den. De Hombergers komen als volgt uit: Alkmaar heeft de eer met Pinksteren een internationalen voetbalwedstrijd binnen de veste te mogen aanschouwen. Alcmaria Heeft n.l. een wedstrijd tegen de „Homberger Spielverein. von 1903 Deze club behoort tot de sterkste van West-Duitschland en bracnt het in de voorronde om het West-Duitsche kampioenschap tot de demi-finale. Zuster Anna Het hoofd der R. K Bijz. School Zr. Anna zal 23 Juni as. haar zilveren professiefeest herdenken. Ter ge legenheid van dit jubileum maken de paro chianen zich op dit zilveren feest van gan- scher harte en met groote ^te gedenken. Gedurende 22 jaren Zonder nadere bespreking punten aangenomen. De rondvraag leverde weinig bijzonders op. .Wethouder de Groot vraagt of de landhuur «al zoowat binnen is. De voorzitter antwoordde, f 1000.achterstallig was. De heer Slot vraagt hoe het staat met het paardenpad in den ouden wal en of dit soms wacht op werkloozen Wethouder Swan vraagt of de nieuwe straat op het land van Sevenhuü’en ai een naam was toegedacht en zou deze straat wil len noemen naar den overleden burgemees ter Burger. Dit zal in gedachten worden gehouden en B. en W. zullen te zijner tijd met een voor stel komen. Daarna volgt sluiting. Roode kool Gele kool Deensche witte kool Uien Peen Totaal De Kaasmarkt De aanvoer op de kaasmarkt was gisteren niet onbelangrijk, doch naar schatting een kleine 20.000 K.G. minder dan vorige week. Dit wekt wel eenige verwondering, daar j)e eerste Juniweken gewoonlijk tot de beste be boeren. Ter verklaring kan dienen dat eeni ge fabrieken ditmaal hun productie streeks verkocht hadden, maar boven, het een fel® dat de léden van dc cc tieve zuivelfabrieken in deze dager, eigen gebruik Inslaan. Het Is immers de be roemde Meikaas! De prijzen waren weini der vorige week. Het vreemdellngenbezoek was mooien Vrijdag alweer tamelijk waren meerdere gezelschappen. Hoog bezoek. Donderdag vertoefde de ex-ezaar van Bulgarije in onze gemeente. Dit bezoek stond in verband met een der excur sies van het internationaal-omithologisch congres naar de <Ggelterreinen in onze ge meente. t Gezelschap bestond uit pi.m. 80 personen, arriveerde Donderdagmorgen met een extra-boot en vertrok, na gedineerd te hebben in ’t Badhotel te De Koog om 8 uur ’s avopds. v ZONDAG. Hoogfeest van Pinksteren, Com- munie-uitreiken te 6 uur en kwart voor 9; 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis; half 3 Lof en Rozenkrans. MAANDAG, Tweede Pinksterdag, Com- munie-ultreiken en de H. Mis als op Zondag; 's middags half 3 Lof en Rozenkrans. DINSDAG de H. Mis te 7 uur. WOENSDAG, VRIJDAG en ZATERDAG: Quatertemperdagen, geboden vasten- en ont- houdingsdagen. VRIJDAG 's avonds half 8 Lof. ZATERDAG van 35 en 68 uur gelegen heid om te biechten. Zomerconcert Harmoniekapei Winnubst Woensdag 11 Juni as. des avonds van 8.30 tot 10 uur geeft de Harmoniekapei Winnubst onder leiding van haar directeur, den heer H. B. Schenkels, een concert in het Juliana- park Programma: 1. Groet aan Beek. Marsch. Herm. Lureman; 2. Néron. Ouverture Dra- matique. Fr. Popy; 3. In Schoner Malen nacht, Walzer, Max Rentzsch; 4. Les Chéru- blns. Andante religieux. J. Martin; 5. Fantai- sle. Pastorale. Sam Vlessing; 6. Potpourri. Sur l'Opera, „Gitana", Balie; 7. Groot-Rot terdam, Marsch, Willy Schootemeyer. Christel. Arbeidersbond Donderdag hield de Christelijke Arbeidersbond een pro- pagandavergadering. De voorzitter, de heers Kuiper Jonker Rootring De Grand Lengers Keppel A. Rootring Peereboom Witteveen Hams tra. Product Roode kool Gele kool Deensche witte kool Uien Peen Totaal In Met UK» <Wdm Na bespreking wordt besloten, net voor stel. f 2000.op een volgend jaar te ver schuiven, in te trekken, en wordt zonder stemming de verhooging aangenomen. Voorgesteld wordt, uit het reservefonds een bedrag van f 700.beschikbaar te stel len voor den aankoop van een arr-moniak- schult en f 600.voor aanschaffing van een calorimeter. Verder wordt voorgejteld de straatlantaarns, welke nu s avonds door branden, ook den geheeler. zomer te laten branden. Op voorstel van wethouder de Groot zul len de kosten van het laten branden der lantaarns in den zomer worden opgevraagd en het voorstel van den heer Nannes. om de lantaarns 1*4 uur voor en na zonsonder gang op te steken, zal worden besproken met den gasdirecteur. Voorgesteld wordt een geldleenlng aan te gaan, groot f 13.000.voor den aankoop van grond en den bouw van een ambtswo ning. tegen een rente van ten hoogste 5. pet. en af te lossen in 30 Jaren. Tevens, aan D. W A. Sotemann een half jaar ontheffing van hondenbelasting 1930 te verleenen tot een bedrag van f 3. De voorzitter deelde meoe. dat er reeds een aanbieding was ingekomen, welke lager was dan pd. F. Raffel, opende de vergadering met gebed. Daarna werden de notulen voorgelezen en goedgekeurd. De contributie-regeling werd voorgelezen, waaruit bleek dat de contributie voor vaste 35 cent en voor losse arbeiders 70 cent be droeg, wat na eenige vragen werd aange nomen. Daarna werd het woord gegeven aan den spreker, den heer Linaus van Utrecht. Spr. wees op de samenwerking van organisatie met patroon enz. Verder wees spr. op het nut en de noodzakelijkheid der christelijke vak vereenlging voor het gezinsleven. - Daarna dankte de voorzitter den spr. voor rijn uiteenzetting en sloot de vergadering met gebed. Paard in de haven te Oudeschild Don derdag, tijdens 't inladen van de lammeren voor de Leidsche Markt, liep een paard van den heer C. Kievit uit Eierland, dat waar schijnlijk door een knecht te kort was vast gezet, plotseling snel achteruit. De wagen met lammeren, waarvoor het dier was ge spannen, reed de vegrboot po en kwam mid den tusschen de zich daar reeds op bevin dende lammeren terecht. Gelukkig was ’t nog vroeg, zoodat zich nog niet veel vee op de boot bevond, zoodat de lammeren nog ruimte hadden zich te bergen, ’t Paard hing in ’t tuig tusschen den wal en de boot; men moest het dier losnijden waardóór het In de haven geraakte. De boot werd een weinig van wal geduwd, in een bootje treeft men het zwemmende diér naar de scheepshelling gebracht en aldaar x>p 't droge geholpen. Natuurlijk verwekte dit ongeval oo ’t over drukke haventerrein groote hilariteit. medewerken en ook na Arbeid" zal zich laten hooren. Voor de stad Hoorn dus een mooie dag. Gemeenteraad Donderdag vergaderde de raad dezer, gemeente. Aanwezig waren alle leden. De notulen worden zonder op- of aanmer kingen goedgekeurd. Alle ingekomen stukken worden aangeno men en vastgesteld. Ook de mededeelingen keurd. De voordracht, welke was opgemaakt door het Burgerlijk Armbestuur, was in zijn ge heel door B. en W. overgenomen. Bij de daarop volgende stemming kreeg de heer A. Kraakman 5 stemmen en de heer W. Dek ker Hzn. 2 stemmen, zoodat gekozen is de heer A. Kraakman. Voorgesteld wordt tot boventallig tijde lijk onderwijzeres aan de O. L. school (Dorp) te befioemen mej. C. M. Molenaar. De be noeming wordt geacht te zijn ingegaan 1 Mei 1930. Met algemeene stemmen werd mej- Mo lenaar daarna gekozen als tijdelijk onder wijzeres. Voorgesteld wordt het vermenigvuldlgings- cijfer 19301931 vast te stellen op 1.4. Hierover werd door verschillende heeren gesproken. Door den voorzitter werd dit voorstel toe gelicht. Schietwedstrijd De uitslag van den ge houden schietwedstrijd op het buitenveld bij de Bangert is als volgt: 1ste prijs F. Weel; 2e pr. KI. Dekker; 3e pr. W. Doef; 4e pr Jn. Brouwer; 5e pr. P. Groot; 6e pr. E. Prins; 7e pr. Jn. Schenk; 8e pr. idem; 9e pr. N. Prins; 10e pr. A. Hak. De prijzen be stonden uit fraaie voorwerpen. Aan d^zen wedstrijd namen 50 personen deel. Over het algemeen werden hooge punten gemaakt. R. K. Begrafenisfonds „St. Barbara” De jaarvergadering werd Woensdag 4 Juni in „de Burg" te Noord-Scharwoudc gehou den. De voorzitter opent met den Chr. groet en betreurt het, dat zoo weinig leden aan wezig zijn, en spreekt den wensch uit, dit de besprekingen in het belang der leden mogen zijn. Na lezing en goedkeuring van de notulen werd het jaarverslag voorgelezen. Hieruit bleek, dat er door de vereenlging 15 leden en 4 kinderen van leden zijn begraven. 49 nieuwe leden traden toe en 52 werden af geschreven; het ledental bedraagt thans 714. Volgens het verslag van den penning meester is ontvangen 834.02 en uitgegeven 898.65. nadeelig saldo dus 64.63, waar door het bezit der vereenlging Is vermin derd tot 1358.30. Aan het Schaepman- fonds is geschonken 25. De heer W. Kuin verklaart de rekening in orde te hebben bevonden. Secretaris en pen ningmeester ontvangen dank voor him ver slagen, evenals de controle-commissie voor hare bemoeiingen. De heeren G. Bekker en A. Winder worden benoemd voor het na zien der rekening 1930, jilaatsvervangers J. Deutekosn en G. Grootjes. De heer J. Ooijevaar, aftredend bestuurs lid, wordt als zoodanig herkozen. Door den voorzitter wordt medegedeeld, dat de dragers bij het vervullen hunner draaibeurt gekleed moeten zijn met hoogen hoed en zwarte schoenen. Verder dat er reen sollicitanten zijn opgekomen voor re serve-voorloooer. Bij de rondvraag wordt na eenige bespre kingen besloten bij begrafenissen den wette- Hjken tijd te handhaven. Op voorstel van den here J. Ooievaar wordt besloten, te trachten, een federatie van begrafenisfondsen op te richten, wat aan het bestuur overgelaten wordt. Na gebed voor de rielerust der overleden leden sluit de voorzitter onder dank de ver gadering Groenten-aanvoer in Mei In de afge- loopen maand werden de volgende hoeveel heden stapel producten aan de veilingen te Noord-Scharwoude en te Broek op Langen- dijk aangevoerd (in wagons k 19.000 Kg.) N.S.W. B. V. L. 21 24 59 6 3 113 Ondertrouwd Johannes Vreeker en Ca tharina Molenkamp; Bernardus Bruin en Idskic Homma; Joseph van Houten en Nanda Jonge jan; Jan Jansen en Adriana Mors. Theodorus van Diepen en Johanna Roet; Theodorus van Kessel en Margaretha Schaper; E. Vlessing en Maria van der Moer. Geboren: Anna Bernardina, d. van Carel Dekker en Anna Klein; Nicolaas Johannes, z. van Johannes van der Meuten en Antoi nette Alleman; Lucia, d. van Jan Bommer en Lucia Smit. op dezen groot. Er waaronder nogal wat buitenlanders. Oa arriveerde met twee groote autobussen een gezelschap van ongeveer 70 vertegenwoordigers der Philips’ fabrieken in Frankrijk, aan wie door Phi lips een rondreis dcor Nederland wordt aan geboden. Na afloop van de markt begaf het gezel schap zich naar Amsterdam, na eerst nog den Alkmaarschen Hout te hebben bezich tigd. Woens dagavond in „Zeezicht" gehouden werd, was druk bezocht en werd gepresideerd door den heer mr. J. P. Bosman, uit Alk maar. Na de gebruikelijke verwelkoming, de voorzitter op het werk, verricht het driemanschap de heeren Van Eenen- naam. Bos en Kockx. Het doel van dezen avond was het op wekken der belangstelling voor flatspaden in het algemeen en het stichten eener af deeling. Spr. wees er op. dat Noord-Kennemer- land nog niet veel gepresteerd had, al be stond het 10 jaar, althans in de oogen van het publiek. In werkelijkheid Is er wel veel gewerkt. Een der successen der vereenlging was het rijwielpad van den Franschman naar Ber gen aan Zee. Dat is een uithangbord der vereenlging, waarover In ons land met lof wordt gesproken Den 18 April 1920 werd de vereenlging gesticht en In het bestuur hadden heeren zitting, die veel Invloed hadden, maar niet tegenstaande dit, stootte men op veel tegen werking. hetgeen spreker met voorbeelden illustreerde. Toch was het werk niet tevergeefsch ge weest, want het had de belangstelling voor rijwielpaden opgewekt. Dit was gebleken bü het nieuwe plan: fietspad Egmond—Heiloo. Er waren veel moeilijkheden te overwin nen geweest, maar thans stonden de zaken zoo. dat het plan wel uitgevoerd zou wor den. Spr. wees nu op het groote belang voor de Egmonden en Heiloo. Hit had zelf met Hemelvaartsdag geconstateerd, dat het in Castricum en Bergen ontzettend druk was, terwijl in Egmond van die drukte zoo goed niets te bemerken was. Spreker weet Een proef Vanwege de Directie Drechterland onder wiens beheer het on derhoud van den straatweg In de Streek thans ressorteert, is alhier bij de vernieu wing van een gedeelte straat een nieuwe methode toegepast. Als proef wordt daar bij, In afwijking van de gewone manier van bestrating, de kllnkerlaag op z'n plat als ’n z.g. vlaklaag aangewend. De steenen welke hiervoor worden gebruikt hebben een dikte van pl.m. 8 M.. terwijl de gewone klinker- maat is ongeveer 5 c.M Schager Marktenfnnds Het Schager Marktenfonds ter verzekering van afge keurd slachtvee, verzekerde in het 1ste kwar- 'taal van 1930, 278 runderen, waarvan In de openbare slachtplaatsen 278 runderen ge deeltelijk werden af gekeurd. De ontvangsten bedroegen f 1171.59, uitgaven f 874.63. Voetbal De voetbalvereeniging S. D. O., heeft thans haar eerste partij op de Zuider- zeegronden te Kolhorn gespeeld. Ook de club te Aartswoude speelde Zuider zeegrond. Naar men ons nen zeer goed. Eierenveiling De eierenveüing te Scha den aanvoer van 5 Juni aan den aanvoer van 5 jaar een aanvoer 3 millioen 203.269. eieren. Parochie SL Jan de Evangelist ZONDAG, 8 Juni. Heden Hoogfeest van Pinksteren, herdenking van de nederdaling van den H. Geest over de Apostelen. Epistel: En hun verschenen verdeelde tongen gelijk vuur. Evangelie: Zoo iemand mij bemint, hij zal mijn woord onderhouden. Heden col lecte ter dispositie van den pastoor. Den 15den Juni zal in den Parktuin te Hoorn het JaarlUksche zangersfeest van den Band van Gemengde Zangvereenlglngen in Noord-Holland plaats vinden. Juist Hoorn is dit Jaar gekozen, omdat deze gemeente in het teeken van den zang staat, n.l. door de plaatsing van het Messchaert-monument. Op den dag der onthulling werkten eenige koren mee onder leiding van den heer Heuckeroth bü de uitvoering van „Halle lujah" van Handel. Nu is het een schoone gedachte om dezen feestdag aan te vaneen met een herhaling hiervan, waarbü „Kuijst na Arbeid” zal meewerken. Om 1 uur zal deze hulde bij het Messchaert-monument plaats vinden. Daarna zal zeer waarschijn lijk de vereenlging officieel worden ontvan gen op het stadhuis waarna om 2 uur het feest in den geriefelyk ingerichten Park tuin aanvangt Niet minder dan 20 vereeni- gingen met pl.m. 1000 zangers werken hier aan mede met alle eigen gekozen nummers, die worden beoordeeld door een jury, be staande uit de hoogstaande kunstenaars - Bernard Diamand en Hubert Cuypers Dezen dag zullen ook drie kinderkoren optreden, nJ. van mej. Wessemius te Hoorn. Venhui zen en Bennlngbrock. Te ongeveer 5 uur zal het optreden van de vereeniglngen be ëindigd zijn, om te 7 uur weer te kunnen aanvangen met het avondfeest. Dan zullen 10 vereeniglngen medewerken en „Kunst dit aan de slechte toegangswegen naar het dorp, dat toch zoovele mooie aantrekklngs- punten heeft, die de andere plaatsen niet hebben. Als die toegangswegen er zün. zullen de Alkmaarders in grooter aantal wel komen, evenals de Heilooërs en de menschen uit de Zaanstreek. De Egmonders moeten hun belang goed begrijpen en er aan meewerken goede toe- ganswegen te verkrijgen. Dit is dan ook het doel van het drieman schap: steun aan onze vereenlging finan- cieele steun. Want de kas is leeg en dat is aan één kant goed, het is een bewijs van werken. Sticht dus een afdeeling voor de drie Egmonden of in elk één. Zoodra er 25 leden zijn, kan een afdeeling gesticht worden, die het recht hebben een vertegenwoordiger in het hoofdbestuur aan te wijzen, zoodat dit ook beter rekening kan houder. met de plaatselijke verlangens en wenschen. Men heeft ons wel eens verweten, dat het bestuur uit louter Alkmaarders en één uit Bergen en Schoorl bestond, malr dat is niet onze schuld. Door de moeilijkheden bü ons werk ondervonden, versmolt onze ver- eeniging. Eerst zaten in het bestuur men schen uit elke plaats. Wij hebben zelfs op het punt gestaan de vereenlging op te hef fen, maar toen was het de heer Bos. die sprak: „Opgeven nooit!” We zün hem daar voor dankbaar, het gaf ons weer den noo- digen moed en ons werk heeft intusschen het publiek wakker geschud. Dit is gebleken bü het nieuwe plan. Wel waren er veel moeilijkheden te overwinnen, maar het Is nu vrüwel zeker, dat de weg er komt. En dat is geen kleinigheid. Het kost f 21.000. De A. N. W. B„ waaruit „Noord-Kenne- merland” is voortgekomen, betaalt hiervan f 500; Alkmaar, dat ook het belang van dien weg inziet.’ook f 500. Van Gedeputeerde Staten is bericht ontvangen, dat zij in d? a. s. zomerzltting een crediet van f 20.006» zullen aanvragen voor rijwielpaden en in dien dit toegestaan wordt, zullen ze de aanvraag voor financieelen steun voor het rüwielpad HeilooEgmond in gunstige overweging nemen. Dit laatste succes is te danken aan burge meester Eüsma, die met het oog op de werk loosheid onder de vlsschers, bü Ged. Staten er op aangedrongen had dit besluit te nemen. Egmond aan Zee en Heiloo zegden reelen en financieelen steun toe. Spreker hoopte verder, dat het wakkere driemanschap in zün doel, hier een afd. te stichten, zou mogen slagen. Hierna kreeg de heer Veldkamp, archi tect uit Heiloo, het woord. Deze spreker legde de mooie teekening van het nieuwe plan geteekend door den heer Neve, alhier, uit, en vertelde den aanwezigen hoe hü in 1925 in „Welgelegen" een derge- lük „lan verdedigd had maar helaas, toen zonder resultaat. Het deed hem daarom genoegen, dat „Noord-Kennemerland” zün plan weer aangevat had. De derde spreker was de heer Bos, die de aanwezigen in een geestige rede aanspoor de lid te worden van de nieuwe afdeeling. Terwül de liefhebbers voor dit lidmaat schap opgeteekend werden, legde de heer C. Bogtman Azn. uit, welke de plannen van Noord Kennemerland zün. Vele fiets paden staan nog op het verlanglüstje. We noemen van Egmond aan Zee naar Bergen aan Zee, van Schoorl naar de zee. van Castricum naar de Zaanstreek. De heer Kockx deelde hierna mede, dat er 46 personen zich hadden opgegeven, maar dat de Hoevers buiten schot gebleven waren, omdat zü zelf een afdeeling wensebr ten te stichten, dat de maatschappü Zee bad f 100 beschikbaar iJtelde voor het nieuwe fietspad en dat Woensdagavond as. de nieuwe afdeeling haar eerste vergade ring zou houden. De voorzitter stelde aan de vergadering voor den heer Peaux, afgevaardigde van den A. N. W. B. Genoemde heer vertoonde de bekende film van zün vereenlging, na een kleine toelich ting; ook een sportfilm van Nederlanders, die in Zwitserland de skisport leerden. Niet minder succes had de heer Van Ecnennaam met zün plaatjes van Oud- Egmond, wel bekend bü de dorpers, maar die steeds gaarne weer bekeken worden. De laatste plaatjes waren eenige foto's vanaf het nieuwe fietspad genomen, om aan te toonen, dat het landschap tusschen Heiloo en Egmond ook mooi is. Nog een korte slotrede van den voor/1 zltter en de mooie en succesvolle propagarC- da-avond was geëindigd. Personalia De heer H. J. Pauw, onder- wüzer alhier, is benoemd tot hoofd der O. L. S.'te De Werken bij Gorinchem. dankbaarheid i is Zr. Anna reeds als hoofd der onderwüs-in- richtingen alhier werkzaam en heeft zü met onnavolgbare toewüding haar krachtig ta lent gewüd aan de opvoeding der jeugd Naast den dank aan God. Die ons in den persoon van Zr. Anna zooveel gunsten en gaven voor hart en ziel heeft geschonken. r>ast dan ook een blüvend monument waars’oor de plann engemaakt zün. Het ge vormde comité vertrouwt dat velen, vooral ook de oud-leerlingen die hier het onder- wüs hebben genoten, deze gelegenheid zul len benutten, om hun dankbaarheid te too nen In het büdragen van een feestgave, wel ke bestaan zal uit een beeld van de Onbe vlekte Ontvangenis, te plaatsen in een aan te leggen grot. We lezen dat het feestpro gramma over niet minder dan drie dagen zal worden verdeeld, waarbü feestavonden, te houden in het Patronaat. Rookspek Rookspek Prima Rundvleesch per pond Gehakt en Poulet Doorregeu Lappen Vette Lapjsen Magere Lappen Riblappen 'L' Rollad^T? RUjefuk en Rosbief Biefstuk en Haas ALS RECLAME 2% pond DOORREGEN KOELAPPEN 2 pond Gehakt door elkaar Varkensvleesch per pond Magere Lappen Karbonade Fricandeau en Pillet Doorregen Lappen Gehakt Saucijsjes - BERNARD KOOMEN De H Communie zal worden uitgereikt om half 7. kwart over 7 en onder de H. Mis van half 8. welke zal worden opgedragen voor Franciscus v. d. Berg en zün huisvrouw Agnes Heemskerk Om half 10 de Hoogmis, aanvangend met Veni Creator. Intentie: Het geestelük en tüdelük welzün van ons jonge Breezand. Des avonds om 7 uur Feest- lof met korte toespraak MAANDAG. tweede Pinksterdag volgens loffelük gebruik te vieren als Zondag, om half 8 H Mis voor Cornelia Belt. geb. Zand bergen. om half 10 voor Jacobus Langelaan. Heden collecte voor de Afrlkaansche Missie. Des avonds geen Lof. DINSDAG, om 8 uur Theresia. WOENSDAG voor Petrus Neuvel. DONDERDAG, uit dankbaarheid' VRIJDAG ter eere van het H. Hart van Jesus, des avonds om 8 uur Lof ter eere van het H. Hart. Om half 4 biechthooren voor de kinderen der vier hoogste klassen. ZATERDAG generale H. Communie der kinderen. De H. Mis voor Henrica Vërvloet geb. Scholten. Des avonds om 5 uur blech- hooren voor de twee laagste klassen der kinderen die des Zondags onder leiding van een der huisgenooten ter Communie gaan. Voorts biechthooren van 6 tot 9 uur. ZONDAG om half 8 H. Mis voor de over leden familie Timmer en Heere. Geb 23 Mei Antonia Verdegaal. Aanstaande week zal het juiste cüfer van de opbrengst der kerkbollen worden meegedeeldHet onderzoek kan het kerkter- rein heeft uitgebracht, dat na anderhalve meter zand een veenlaag volgt van 2 meter veengrond. Na tien meter volgt een stevige zandlaag, zoodat het wenschelyk is tot die diepte lichtelük te heien. Aan alle parochianen een Zalig Pinkster feest. Schoolfeestvergadering Donderdag avond werd de algemeene vergadering van het schoolfeest gehouden in Veerburg. De voorzitter, de heer van Balen Blanken, die de vergadering voor het eerst leidde, heette de aanwezigen welkom, dankte den afge treden voorzitter, den heer D. Stammes, en riep de medewerking der aanwezigen in voor de besprekingen. De notulen der vorige vergadering werden door den Secretaris gelezen en onveranderd vastgesteld. Be stuursverkiezing wegens aftreden van de heeren Leyen en v. d. Goes. Na een tweede vrije stemming worden gekozen de heeren C. v. d. Linden en C. Rezelman, die hun benoeming aannemen. Op voorstel van de commissie wordt de penningmeester gedechargeerd, het saldo bedraagt ongeveer f ioo. Bespreking schoolfeest. Voorgesteld werd, het schoolfeest evenals vorig jaar in 3 groe pen te houden de hoogste klas odder leiding van den heer 't Hart kaar Amsterdam, de tweede klas onder leidmg van den heer Raap naar Huisduinen en de ^niddelklassen alleen naar Schoorl, terwijrdaar als afwisseling een voorstelling door goochelaar en poppenkast zal worden gehouden. De vergadering kon zich hiermee vereenigen. De muziek zal niet als vanouds per vlet van Westeinde naar de Kleine Sluis gaan, doch op een auto. Buiten het personeel wordt een dental commissieleden benoemd. Bij de rondvraag wees de heer Keyzer op het feit, dat vorig jaar op de boot per sonen meegenomen zijn (vanaf Schoorl), die de heenreis per fiets hadden gemaakt. De vergadering was het er over eens, dat dit in het vervolg niet meer mag geschieden. De hf er Blauwboer wees op het gevaar bij den terugkeer langs de Molenvaart. De voorzitter zal aan den burgemeester verzoe ken, maatregelen te willen treffen voor de veiligheid. Het schoolfeest zal worden gehouden op 2 Juli aA de boot zal vertrekken om 8 uur en 's avonds om ongeveer half 8 weer aan Westeinde zijn. Nadat de voorzitter nog had gememoreerd dat de heer H. Jonker dit jaar voor den 4osten keer het schoolfeest zal meemaken naar Schoorl, sloot hij de vergadering. Vernielzucht Dank zij de welwillend heid van den Dijkgraaf, den heer C. Wijdenes Spaans, was het publiek tot nu toe in de gelegenheid, te wandelen in den tuin bij het Polderhuis. Door de baldadigheid van som migen is deze vergunning ingetrokken en men zal slechts, voorzien van een kaart, van turn en hertenkamp mogen genieten. Margaretha d. v. P Goudsblom en J. Meüer 23 Mei; Adrianus Jacobus z. v. W. Ooüevaar en J. Al. Kauw. 29 Mei; Helena Ploontje d. v. P. Vogelaar en J van Drlel. 31 Mei. Ondertrouwd: Tj. Sotemann. 28 jaren. schilder en G Teulingen, 23 jaren. .W. J. Berkhout, 25 jaren, tuinbouwer en P. Zutt. 23 jaren Chr Wolf, 24 jaar. plaatwerker, te N. Scharwoude en C. Stet. 23 Jaren. J Schaafsma. oud 23 jaren,, electricien te Beha gen en G A. Quant, 23 jaren. Getrouwd J M A. Mosslnkoff. 34 jaren te Haarlem en J Stet. 24 jaren. P 8 Kuil- boer. 24 jaren. tuinbouwer te O. Nledorp en M. Stet. 22 jaren. G. P. de Nys. 27 jaren. slager, en J Mt Bo0cel. 23’jaren. Tj. Sotz^- mann. 28 jaren Schilder en G. van Teulingen 23 jaren W. J. Berkhout. 25 jaren. tuin bouwer en P. Zutt. 23 jaren. Overleden: Jacob Mantel, wed van E. Mol, 68 jaren, z.b. wonende te Alkmaar. ZONDAG. Hoogfeest van Pinksteren, schaalcoUecte voor dc kerksieraden. Om 2.30 Vespers, waarna gelegenheid tot biechten voor zooverre aangesloten achter eenvolgens biechtelingen zün. MAANDAG, dag van devotie, de HJ£, Missen als op Zondag; 2.30 Vespers. DINSDAG, H. MIs in de kapel; 730 in de kerk; 's avonds 7.30 Maria-Congr. afd. meis jes. WOENSDAG, 's avonds 7.30 St. Jozeflof. DONDERDAG 7.15 Schoolmis; 8 uur gez. H. Mis; 's avonds 7.30 Maria-Congr. afd. Patronaat. ZATERDAG. 4 tot 8 uur biechthooren, 7 uur Marialof. Woensdag. Vrijdag en Zaterdag zün Qua tertemperdagen geboden vasten- en onthou- dingsdagen. Dageluks is de kerk van 4 tot 5 uur ge opend voor een bezoek aan het Allerh. Sa crament. Bichthooren voor dc schoolkinderen van klas 4 en 5. Vrijdag 1130 voor de jongens. ZONDAG as.. 15 Juni wordt alhier het Patroonsfeest gevierd. schaalcoUecte voor rente cn aflossing der school schulden; 230 plechtig Lof met Feestpredikatie te houden door den Weleerw. heer v. Westerhoven kap. te Beverwük. Verwacht wordt dat dien dag velen zullen communiceeren .Bode Haffner Sandt Lenzen Borgards Baszfeld Weichbrodt Martens Bresnikar Tüsz Hochwahr 2% pond Schapenvleesch 1 2 pond Schapencarbonade 1.—

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 5