Burgerlijke Stand Alkmaar tweede blad bladzijde 1 I DINSDAG 17 JUNI 1930 ALKMAAR LEGER EN VLOOT BINNENLANDSCH Marine-personeel NIEUWS Men zoekt het gironummer Eindexamen Rijksk week school Stedeliik muziektuin z "'Bevorderd UITGEEST Hr. Ms. „Witte de With" ONZE OOST Poging tot oplichting Valsche plakzegels aangeboden De begrooting voor 1931 PROVINCIAAL NIEUWS M.KATEB alkmxvar WERVERSHOOF ANDIJK HOORty HEEMSKERK Fonds Gew* penden De vaandelwijdinQ van „St. Christophorus, MEDEMBLIK Plechtige eerste H. H. Missen ANNA PAULOWNA Voor wederverkoopers uiterst lagen prijs Geïllustreerde Rijksbriefkaarten T w N. V. Drogerij en Chemicaliënhandel „VRIESIA” v.h. JAN DE VRIES Zaadmarkt ALKMAAR De Zomerverloven neo- Voor het „Tien-gulden"-plan. 22 j. p. H. M belde klerk bij de llchtbedrljven alhier. RIJWIELPAD HEILOO—EGMOND j. ge- examen naar de jury een crltisch Postrek. 105889 135477 136568 130500 13579a Belastin gverhooging 122486 87, 135839 135737 I354aa 135350 25234 107556 41983 120278 voor 67946 105793 Collecte Dienst FOTOWEDSTRIJD VOOR JONGELUI VAN 12—21 JAAR Geslaagd zijn de dames L. Barkman. C. Dun. M. Verheus. Alkmaar; J. Best Hoorn; J. Janssonius, Noord-Scharwoude. Afgewezen werd één candidate. Broek en A. ig De uitslag dezer grasvei len ten overstaan van notaris J. Burgerlijke Stand van 31 Mei tot en met 18 Juni 1930 Geboren: Theodora Johan na. d. van O. J. Wegman en J. M. van de Weerd Geertruida, d. van J. Baltus en gespeeld Adsp. A. ge- verre 1: ge- Geboren: Roelof, z. van Albert Baars en Geesje Hoogeveen Jan Ijsbrand, z. van Klaas Visser en T.lltske Madderom Hein rich Cornells Willem, z. van Franclscus Wie- lage en Johanna Koopman Johannes Fran ciscus, z. van Doue Oost en Joanna van Driel Francina en Margaretha, drs. van Lourens Blauw en Margaretha Vernée. mité van Actie voor het Dr. Schaepman- onds rechtstreeks haar bijdragen willen zenden, wordt hierbij gevoegd het adres en gironummer van het Centraal Comité van Actie n.l. Laan van Meerdervoort 45a Den Haag, giro No. 132750. Men kan dus nu terecht 1 Op 18 post rekeningen zullen de bijdragen met groote De Fotocommissie, C. H. RUIJGROK, Voorzitter. H. A. MEIJER, Secretaris. A. H. BIJLEVELD. W. F. DORGELO. Dr. J. H. DEN HARTOGH. C. VERWER. Voor de centrale landelijke vereenigingen of instellingen, welke aan het Centraal Co- 's-Hertogenbosch P. J. C. Strik, Burgemeester van Best (N.-Br.)87874 87874 ziekgezelschap „Ons Genoegen” king verleenden. h ofdsaak verschillen, doordat zU geen re producties van teekenlngen, maar van fotografieën zullen dragen. Aan de adreszijde zijn de kaarten voor zien Van een zegelafdruk van 7% cent. De dat voor de reproductie zelf geen koeten verkoopprijs bedraagt eveneens 7% cent, aoo- worden berekend. Reisplan, 19 Juli weer 'huis Hr. Ms. torpedobootjager „Witte de With” zal 1 Juli van Curasao vertrekken. Aankomst Trinidad 3 Juli, vertrek vandaar 4 Juli, aan komst Las Palmas 12 Juli, vertrek 14 Juli Aankomst Nieuwediep 19 Juli. Gevondenvoorwerpen Een kinder- schoentje, een kinderschortje en een man- telceintuur. Inlichtingen verstrekt de Gem.- veldwachter. - Beperking van overheidsuitgaven In de redevoering, waarmee de gouver- neur-generaal de zitting van den Volksraad heeft geopend, wordt medegedeeld, dat ver schillende beperkingen in de overheidsuit gaven door de regeering noodzakelijk wor den geacht, welke intusschen geen schade lijken invloed uitoefenen op den normaler, groei van de overheidsbemoeienis en de ver plichting van de regeering. j De vice-admiraaLcömmandant der marine te Willemsoord, heeft een regeling ontwor pen inzake de zomerverloven voor het per soneel der schepen en instellingen van de marine. Wij ontleenen er het volgende aan De verloven worden verleend van 25 Juli tot en met 27 Augustus, voor de Van Speyk, vliegkamp De Kooi), kazerne Onderzeedienst Schorpioen, Torpedo-atelier, Willemsoord, de Heemskerck, de Z 5, Z 7. O 9, O II, de Gelderland, de Gruno, vliegkamp de Mok, Witte de With, Nautilus en Vulcanu* in één partij. Voor Hr. Ms. Wachtschip te Willems oord, Marinekazerne Willemsoord, Marine- hospitaal Willemsoord te regelen door de be trokken commandanten. Voor Amsterdam wordt het verlof gere geld door den onder-commandant der ma rine aldaar, waarbij rekening wordt gehou den met de voor Willemsoord vastgestelde tijdstippen. Voor Vlissingen eveneens te regelen door den onder-commandant aldaar, rekening houdend met het tijdvak van 25 Juli tot en met 25 Augustus. Te Rotterdam te regelen door den com mandant der afdeeling mariniers aldaar, re kening houdend met het tijdvak van 25 Juli tot en met 27 Augustus. Te Hellevoetsluis te regelen door den dir recteut der rijkswerf aldaar, waarbij zooveel mogelijk rekening wordt gehouden met de voor Willemsoord vastgestelde tijdstippen. Voorts zal omtrent zomertropen-verlof aan schepelingen, die gedurende het zomerver- lof naar Ned. Indië zullen worden uitgezon den nader bericht volgen, en is bepaald dat ook aan de zeemiliciens in eerste oefening een zomerverlof van 14 dagen behoort te wor den verleend, alsmede aan het personeel dat in het tijdvak van 25 Juli t/m. 27 Augustus van verlof wegens verblijf in de tropen te- rugkjpert, onder bepaalde voorwaarden. Te- beoordeeling van den commandant kan worr den vergund, dat het verlof reeds den avond tevoren ingaat. Uitslag aanbesteding Ten Raadhuize te Heiloo Is aanbe’teed het maken van een rijwielpad HeilooEgmond aan den Hoef. lugekomen 6 biljetten. J. de Groot. Heiloo f 14 400 D. R. de Jong. Egmond-Blnnen f 14 380 J. Rus. Heiloo f 13 837 Opdam Jr., Heiloo f 13.750 Glas. Heiloo f 13 674 C. Groot. Castricum f 13.288 Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. Voetbalnieuws V. V. W 3 speelde Zon dagmiddag op eigen terrein tegen B. T. S. van Bovenkar pel Het einde kwam met 10 voor B. T. 8. maakt worden, dat alles, wat zjj zegenen, ook gezegend zal zijn; wiens mond macht- h®bbend zal kunnen spreken; door deze wijding wordt de vriend van Jezus een an dere Christus. Uitvoerig schetste de gewijde redenaar de moeilijke, doch tevens verheven taak van den priester en de rol, die de priester in het leven van den mensch speelt, vanaf zijn geboorte tot aan zjjn dood. Daarom is het de plicht van de geloovigen om te bidden voor goede priesters en voor nieuwe pries terroepingen. In pakkende bewoordingen schilderde spr de groote vreugde van de gelukkige moeder van den jongen neomist, waarna spr. de moeders vooral aanspoorde te bidden voor priesterroepingen. Om 7 uur gisteravond werd door den mist een plechtig Lof gecelebreerd, waar onder door het zangkoor de prlestercantate van Dobbelsteen ten gehoore werd gebracht, gebracht. Burgemeester van Best (N.-Br.). Tilburg R. J. de Grood, Boer- havestraat 49, Tilburg Arnhem-Nijmegen J. W. H. M. Meyer, Apeldoomschew. 58, Arnhem Rotterdam H. J. Hensen, Hoflaan 122, Rotterdam ’s-Gravenhage Mr. E. P. J. Per- quin, Frankenslag 34, Den Haag Leiden A. C. van Berkel, Kame- melksloot 58, Gouda Amsterdam Chr. J. Veraart, Singel 38, Amsterdam (C.) Den Helder G. Barnhoorn, Assen delft 367 A. Haarlem J. J. Brinkman, Ane- gang 19, Haarlem Middelburg G. M. Mes, Lange Delft A. 96, Middelburg Utrecht J. H. Teunissen, Dorp 88, Haarzuilens (U.) Zwolle Mr. G. R. Baron van Voorst tot Voorst, Weezenland 5, Zwolle (rekening Twentsche Bank Zwolle) .a Drenthe J. B. Hemel, Tuindorp 72, Coevorden Limburg K. Geelen. Tongersche- weg 7, Maastricht) Dordrecht A. J. van Rest, Voor straat 92, Poeldijk Leeuwarden Past. W. F. A. Over meer, Heeg 241 (Fr.) Sneek Groningen A. A. Hogema, Pel- sterstr. 25, Groningen Tot een bedrag van 600.000 Volgens het Algemeen Indisch Dagblad „De Preangerbode" meldde zich half Mei een Japanner bij het kantoor van de Ne derlandsen-Indische Handelsbahk te Tokio met de mededeellng, dat door verschillende omstandigheden een hoeveelheid plakzegels van Ned. Indië tot een gezamenlijk bedrag van zes ton, in zjjn bezit was geraakt De man verzocht de bank, deze hoeveelheid van hem te willen aankoopen. Door de bank werden toen telegrafisch inlichtingen ge vraagd uit Ned. Indië, welker ontvangst het vermoeden bevestigde, dat de partij plak zegels valsch was, waaruit men opmaakte, dat men te doen had met een poging, om de bank voor eerdergenoemd bedrag op te lichten. Een politioneel onderzoek bracht de ver- valsching aan het licht, terwijl het de poli tie mocht gelukken, eenlge vervalschers te arreMeeren. Het mag voor het Comité van Actie voor het Dr. Schaepmanfonds tot groote vol doening strekken, dat het „Tien-gulden"- plan allerwege een spontane goede ontvangst heeft genoten. Van alle zijden vloeien de bijdragen bin nen. En al kan een algemeen overzicht nog niet gegeven worden, omdat dc actie door de 18 kiesknngcomité’s wordt geleid en ge- vodrd en dl Ir de gelden binnenkomen, toch vernemen wn goede tijdingen uit alle hoeken van het land I Er zijn ook goede vrienden, die op het Comité van Actie verstoord zijn, omdat bij de propaganda-artikeltjes in de Katholieke Pers die onze actie op zulke krachtige wijze steunt en bevorder^ niet de adressen zijn yermeld met de gironummers waar men de bijdragen kan storten. Het zijn goede vrienden, die ons onze feilen toonen. Het feit, dat men het gironummer zoekt is véél te verheugend, om aan dat verzoek niet ten spoedigste gevolg te geven. Van deze gelegenheid zij gebruik gemaakt om eenige details over de organisatie van het „Tiengulden’’-plan te vermelden. Begin van dit jaar is aan de besturen van alle R. K. Kiesvereenigingen via de Rijks- kieskringcomité’s toegezonden een uitvoerige lijst, waarop van alle in aanmerking komende vereenigingen en instellingen de adressen konden worden opgegeven. v Deze adressen zijn verzameld door de Secretarissen der Kiesknngcomité’s. En aan deze kdressen is een circulaire toegezonden, wederom kies kringsgewijs. Deze „inventarisatie” van het katholiek organisatieleven is uiteraard met geheel volledig. Er zijn onder de ruim 1200 besturen van Katholieke Kiesvereenigingen ijverige en accurate. gelukkig het overgroote deel maar er zijn ook besturen met een beetje langzaam werktempo Het mensche- lijk werk van het partijapparaat is nu een maal met volmaakt. Tengevolge daarvan zijn dat is reeds gebleken nut alle vereenigingen en in stellingen rechtstreeks door de circulaire, waarin om deelname aan het „Tien-gulden”- plan werd verzocht, bereikt. En onder die met bereikte vereenigingen en instellingen zijn er ook dit is, geluk kig, gebleken. verschillende, die door den oproep en de aansporingen m de Katholieke Pers daartoe opgewekt, gaarne mede doen aan het „Tien-gulden’ -plan. Waarbij nog komt, dat ook vele particu lieren zich gedrongen gevoelen bij de her nieuwde actie nog een gift voor het Dr. Schaepmanfonds te storten. Deze categorieën vormen de zoekers het gironummer I Voor hen moge hieronder de volledige lijst der adressen van de Kringcomité’s voor het Dr. Schaepmanfonds in de 18 Rijks kies kringen volgen. Hulp In de huishouding Dezer dagen werd een oprichtingsvergadering gehouden, uitgeschreven door het Witte Kruis, welke ten doel had, de hulp in huishouding bij ziekte in goede banen te leiden.zEen 30-tal huisvrouwen had gehoor gegaven aan dezen oproep. De voorzitter van het Witte Krul’, dokter d’ Amaud. opende de vergadering en heette allen welkom. Hij spreekt den wensch uit, dat deze bijeenkomst de verwezenlijking van het doel moge ten gevolge hebben. Mevr. Rees van Ingen zette het nut en de noodzakelijkheid uiteen van de Jfulsver- zorging. Een commissie voor huisverzorging is noodig en dient benoemd te worden. Ook een leidster moet aangesteld worden. Verder zegt spr. dat men aan goede loonen moet winnen In Amsterdam, aldus spreek ster. betaalt de vereeniglng 2 per dag. 1.25 per halve dag of 30 A 40 cent per uur. De hulp in AnWterdam is gesteld b v. voor inkomens benijden 2000 en deze zaak wordt door de gemeente flink gesteund. Zoo wordt het mogelljk. dat ook onbemiddelden hulp kunnen krijgen. Dr. d’Amaud dankt spr. voor zijn mooie lezing en geeft gelegenheid tot vragen stel len en gedachtenwisseling. Door de discus- cies en na een slotwoord van spr. zijn allen overtuigd van het nut der zaak. In het Voorlocplg Comité worden benoemd mevr. C. PrinsKwantes. mevr, f mevr. G. Groot—Mantel, gjevr. Bink Ds^. mevr. Berger. Dr. mevr. Berger als secre- tares'e, terwijl zuster Schultemaker aan deze commissie wordt toegevoegd Daar er niets meer aan de orde is, sluit de voorzit ter onder dank de vergadering. Ongeluk Zondagmiddag keelde knecht van Jn. Biesman met den melkwa gen huiswaarts. Doordat het paard op hui sloeg, geraakte de knecht met paard en wagen te water. Met moeite en inspanning wist men het paard los te maken en uit zijn benarde positie te redden. De knecht kwam er met een nat pak en eenige schrammen nogal goed af. Veel melk was verloren. Het Zangersfeest Onder begunstiging van prachtig zomerweer is het Zangersfeest alhier Zondag gehouden. Reeds Zondagmorgen vroeg kwamen de deelnemers opzetten en toen om 1 uur de Messchaert-hukle een aanvang nam. waren een naar schatting 800 zangers binnen onze veste. Om 2 uur ving het eigenlijke feest aan samenzang van 2 liederen, waar van onzen oud-stadgenoot Gerard met een van een Boedljn. Hierna traden de verschillende koren op, waarna de jury een crltisch rapport op stelde. Ruim uur werd aan het avondfeest be gonnen. waaraan 10 zangkoren en het mu- medewer- Burgemeester en Wethouders hebben be vorderd tot hoofdklerk bij de llchtbedrljven den heer ^M. C Foppen en mej. H. Schoorl. Geslaagd Jac Kooiman Wzn en Jn Kort Sz. slaagden te Amsterdam voor bet rekening-courant boekhouding. De heer F. de Boer had beiden onderwijs ge geven. De firma IJpma Langestraat alhier, hield Zondagmiddag in den muziektuin een welgeslaagde demonstratie met gramofoon- platen-muziek. De Magna-Vox luidspreker voldeed zeer goed. De bezoekers op het terras hebben volop kunnen genieten van een zeer varieerend programma. Het behoeft wel geen betoog, dat een be zoek aan onzen prachttgen muziektuin op zichzelf reeds de moeite waard door een dergelüke muzlek-afwlsseling nog be langrijk aantrekkelijker wordt gemaakt. Burgerlijke SU nd over de maand 1930 Geboren: Anna Maria, d. van J. J. Koop man en A E. de Boer Joseph Antonlus, z. van J. J. Vriend en A. Broed Petrus Nicolaas. z. van J. Dekker en T. Meester Maria, d. van J. P. Meester en E. Mol Nicolaas Cornells, z. van C. Neefjes an C. Bakker Gratiana Eduarda, d. van J. Koopman en M. de Jong Anna Maria, d. van C. Schoof en M. Paay Jacobus J hannes Gerardus, z. van J. Peerdeman 1 T. Karsten. Overleden: Dieven Martha Weel, oud 19 jaar. d. van Pieter Weel Jacobus Kooter, 58 jaar, echtgen van D. Jonkergouw. Getrouwd: J. Reeder en E. Koster W. Dekker en A. Hauwert P. Haring en C. M. Vriend, te Blokker C Visser en C. Laan te Grootebroek H. de Haan en C. Bommer W. Bank en M. Keiser, weduwe van D. Berkhout B. E. Stavenulter en T. Beerepoot te Zwaag N. Stroet en C. Blom. Weinig medewerking Naar wij verne men. is een verzoek van verslaggevers van diverse dag- en weekbladen, gericht tot den burgemeester om de raadsvergaderingen des Woensdagsnamiddags in plaats van des Donderdagsnamlddags te willen beleggen, van de hand gewezen. Zooals de lezers zich zullen herinneren, werden indertijd gedane pogingen om de raadsvergaderingen des avonds te doen houden, eveneens met geen succes bekroond. Intusschen getuigt zulks van weinig medewerking van overheidswe gen. - Opgericht Alhier is opgericht een af deeling van den Nederl. Christelijke Bouw- vakarbeidersbond. Het bestuur der afdee ling is als volgt samengesteld: voorzitter de heer ^1. Broers, secretaris de heer Vos en Scheer—Singer, ^meester de heer G. Bas. kapelaan J. Llps geerde. Door het knapen- en mannenkoor, werd onder leiding van den heer Klooster, de Mis sa Regina Martyrum" van L Reflge uitge voerd. Het orgel werd bespieeld door den or ganist der St Laurentiuskerk,' den heer Kie- bert. Onder de H. Mis werd door den Hocgeerw Heer Deken de feestpredikatie gehouden. De gewijde spr. had tot tekst gekozen de volgende zinsnede uit de brief van St. Pau lus aan de Hebreeën, hoofdstuk 5, vers. Jedere priester wordt uit de menschen nomen en In plaats van de menschen aange steld voor den eeredlenst voor God. om ga ven en offers voor de zonden op t? draijen.” De Hoogeerw. spr. schetste, aan de Mand van die woorden Gods goedheid en liefde. In het bijzonder vestigde de gewijde spr. de aandacht op de macht en de verhevenheid van het Priesterschap, doch liet niet na, in zeer juist gekozen woorden, de verantwoor delijkheid van dit schoone ambt naar voren te brengen. Deken Rengs vroeg tenslotte dringend al ler gebed, omdat iedere priester uit de men schen gekozen, zelf, ondanks alles, toch mensch is en blijft. Tijdens het communlceeren werd door het koor het „Adoro te” van Jansen, voor 4 stemmig gemengd koo: en voor den zegen het „Tantum Ergo" van Gruber eveneens voor 4 stemmig gemengd koor uitge- oerd. Na de H. MIs werd door 3 neven en 1 broer van den Neomht de „Prlesterglorle” van Dobbelsteen ten gehoore gebracht, waarna deze zoo indrukwekkende plechtig heid was afgeloopen Te ohgeveer 1 uur werd door ,JSt. Louis” die bjj zulke gelegenheden nooit ontbreekt, den Eerw. Neomist in de pastorie van de St Laurentiuskerk een serenade gebracht. Des avonds werd door den Neomist, asslsteerd door de WelEerw. Heeren Velze- boer en de Wit, terwijl kapelaan J. Llps als ceremonlarls fungeerde, het Lof gecele breerd, waarbij wederom vele parochianen tegenwoordig waren. In de St. Dominicus-kerk Gistermorgen om 9 uur droeg in de St. Dominicus-kerk de Weleerw. Heer Lambert i Simon zijn Plechtige Eerste H. MIs op. De k»rk was nagenoeg geheel met geloo vigen gevuld, toen de neomist aan den In gang der kerk werd afgehaald door de dienstdoende geestelijkheid. Vooraf ging het kruis, door llchtdragende acolythen geflan keerd: daarna volgde een achttal bruidjes waarachter de Hoogeerw. Deken E. P. Rengs volgde, vervolgens de neomist met de assisteerende geestelijkheid. Onder het binnentreden In de kerk werd door de geloovigen met orgelbegeleiding een feestlied ter verwelkoming gezongen. Het Hoogaltaar was feestelijk met bloemen en waslicht versierd; vanuit den koepel hin gen draperieën neerhangende In de stads kleuren, bijeenkomende onder een schild, de symbolen van het priesterschap, kelk, stool en missaal voorstellende. Onder de draperie waren op een schild de tekstwoorden aangebracht „Gij zjjt priester In eeuwigheid”. Nadat het Gregoriaansche Veni Creator gezongen was, nam de H. Mis, waaronder het Allerheiligste was uitgesteld, een aan vang. De Neomist werd bij het H. Misoffer geassisteerd door den Weleerw. heer Th. Dekker, klasgenoot van den neomist, als diaken, door den Weleerw. Pater B. A Sie mens, als subdiaken en door den Zeereerw. Pastoor H. J. Mlcklinghoff als presbyter as- sistens. In het priesterkoor had de Hoog eerw. Heer Deken E. P. Rengs plaatsgeno men. Het koor zong, onder leiding van den heer Joh. Kuljjer, en met orgelbegeleiding van den heer P. van Langen, de 4-stemmige Missa in honorem SU. Fredericl van Jos. Gruber. Na Evangelie betrad de Z. E. Heer G. P. J. v. d. Burg. Directeur der Eerw. Zusters Ursullnen te Bergen, den preekstoel tot het houden van de feestpredikatie, waarvoor de gewijde redenaar tot tekst gekozen had de woorden uit het Joannes-EvangelleJBicut misit me Pater, et ego mitto Vos, Zoo als de Vader mij gezonden heeft, zoo zend ook ik u.” Naar aanleiding van de passage In het Evangelie, waarin verhaald wordt van den jongeling, die aan Jezus vroeg, wat hij doen moest om zalig te worden, verklaarde spr. de beteekenis van de roeping tot het pries terschap. Jezus riet de ziel en de ziel ver staat dien blik; de ziel, die den van liefde getuigenden blik van Christus verstaat, is geroepen tot het priesterschap. Hierna weidde spr. uit over de heerlijke plechtigheid van de H. priesterwijding, waardoor er een verandering plaats vindt in den jongen leviet, wiens handen zoo ge- De collecte ten behoeve van het Fonds van den Gewapenden Dienst zal In deze ge meente gehouden worden in de week van 16 tot 22 Juni 1930. Keuring van trekhonden De keuring en herkeuring van trekhonden enz. zal in deze gemeente plaats hebben op Zaterdag 21 Juni 1930. in den namiddag. De begrooting voor het jaar 1931 is bit de.i Volksraad Ingediend. De 'regeering ver klaart, dat de algemeene prljzenmalalse natuurlijkerwijze een ongunsUgen invloed heeft op de inkomsten van het land. Het gevolg is hiervan, de noodzaak om deze in komsten te versterken. Tot dit doel worden eenige tijdelijke lichte verhoogingen voor- gesteld van de Inkomstenbelasting, ie winstbelasting en de importtarieven, zulks voor één jaar of ten hoogste voor een paar jaren en waarvan de opbrengst in totaal wordt geraamd op 15% millloen gulden per jaar. Voorts wordt voorgesteld, om het toe gangsgeld. dat vreemdelingen moeten beta len, om te worden toegelaten in Ned. Indië. te verhoogen van 100 tot 150 gulden en ter. slotte worden nog eenige andere maatrege len van minder belang voorgesteld, welker opbrengst gezamenlijk en per jaar op 2^1 millloen gulden wordt geraamd. Ten einde bij jonge menschen liefde voor de natuur aan te kweeken, besloot de af- decllng Alkmaar en Omstreken van de Ne- derlandsche Vereeniglng tot Bescherming van Dieren, een fotowedstrijd van in het wild levende dieren te orgenlseeren. Al zwervende langs bosch welde en strand kunnen zij, gewapend met hun camera tal rijke aardige natuurtafereeltjes, zooals meeu wen aan het strand, reigers aan <le sloot kant. konijnen in de duinen, vastleggen. Daarbij dient evenwel In het oog gehouden te worden, dat niet in de nabijbeid van nesten gekiekt mag worden, zulks om. de dieren niet te verontrusten. Zes prijzen wprden uitgeloofd: een ver- grootingsapparaat (voor dit doel welwillend door de firma v. d. Horst, fotohandel, Lan gestraat 21, alhier, ter beschikking gesteld) en vijf boeken. De foto’s zullen door onderstaande com missie hoofdzakelijk vanuit natuur-histo- risch oogpunt beoordeeld worden. Men zal minder op groote foto-technische vaardig heid letten. Het aantal, dat ieder inzenden mag, Is onbeperkt. BIJ de foto’s behooren de negatieven ter inzage gezonden te worden. Defoto’s blijven het eigendom van de vereeniglng; de negatieven zullen teruggege ven worden. Bij de inzendingen gelieve men In een ge sloten enveloppe naam. adres en leeftijd van den inzender op te geven en achter op de foto alleen den naam var het onderwerp te vermelden. WIJ hopen, dat vele jongelui hieraan zul len deelnemen en ons zullen toonen hoe rijk en mooi het dierenleven in de natuur is. Inzendingen worden gaarne ingewacht bij den secretaris H. A. Meijer. Westerweg Alkmaar. Grasv Hng~gel P. Stuift te Castricum. is als volgt: Voor de R. K. kerk alhier: gras Geerte- veld 1.70.00 H A. aan Jam. Teellng 98, Et- groen opgehouden voor 47; voor Van Velzen en Co. te Overveen: grasgewas „Bakkersven’’ pijn. 2 H.A. aanM. Duinmeijer 131; voor P. Leek Jzn.: grasgewas „de 5 Mor gen", 4% H.A., opgehouden voor 324. Et-* groen aan Cor Comelisse voor 94; voor J. Punt, grasgewas .JSmal Mlese” 2.50.00 H.A., aan B. Bloedjes voor f^04, Etgroen aan J. Rodenburg voor 74; voor L. Zonneveld, grasgewas „de Tweede Berg". 4.50.00 H.A., opgehouden voor 337, Etgroen opgehouden voor f 130; voor H. Vrouwe, grasgewas „Het Kik kertje”. 60 A.. ojigehouden voor 73; voor J. van Essen, gras achter de Kleis, 4.93.00 H.A., opgehouden voor 435; voor N. Mul. grasgewas „de lage Hem”, 4.96.26 H.A. aan L. Zonneveld voor 312, Etgroen aan C. Comelisse voor 106; voor den Polder de Zien. De Ziendljk aan P. Groen Wzn., voor 20. W Smit Agatha Anna. d. van A schouws en E. Schuift Maria Joanna, d. van A. Veenstra en G. S. Swarts. <- Ondertrouwd: Nic. Joh. Rijs eq H. Mulder Jac Sap en Cath. M Petr. Rijs Joh. Petr. Komen en A Smit Adr. J. Boo- gaart en Joh. Meijer Nic Hulsmans en M. A. Pekel Hendr W. Kops en Petr. Joh. Schuurman. Getrouwd: Joh Schoehuljs. 25 j. en Com. Joh. van der Sluis, 23 j. Wilh Jos. Dam, 25 j. en L. Jac. van Duljn, 24 j. Corn. Joh de Rujjter, 27 j. m M. Petr. de Graaff. n i In de St Laurentiuskerk. die op keurige en stichtende wijze was ver sierd. werd door den Weleerw. Heer Th. Dekker zijn eerste pieCfitlge Mis opge dragen. Reeds te kwart over 10 was de kerk geheel gevuld met geloovigen. terw01 zich op het kerkplein eveneens een groot aantal paro chianen hadden opgestéld. Onder klaroengeschal en palmengewuil van kleine bruidjes trad de Neomist, voor afgegaan door de hem assisteerende geeste lijken de kerk binnen, onder de machtige to nen van het zoo spontaan gezongen „Veni Creator’ van Epplnk. De Neomist werd geassisteerd door den Weleerw Heer L Simon als diaken, kape laan J. de Wit air sub-diaken. Hoogeerw. Heer Deken ils prc’byter-assistens, terwijl kapelaan J. Llps als ceremonlarlus fun- Voetbalnieuwa Zondag vonden er In het Sportpark wedstrijden plaats tusschen 4 elftallen van Zeeburgia uit Amsterdam 4 van Hollandla. Van 10.3011.30 speelden Hollandla 3 Zeeburgia 3. van 11.301. Hollandla 2Zee burgia 2 en van 130230 werd Hollandla Adsp. AZeeburgia Zeeburgia had toen 2 wedstrijden gewonnen en 1 verloren. Om ruim 2.30 traden de Is te elftallen binnen de lijnen. Deze wedstrijd werd door Zeeburgia met niet minder dan 60 wonnen. De Amsterdammers waren in de meerderheid, -doch niettegenstaande dit was het een aantrekkelijke strijd. Zeeburgia sjieelde goed samen terwijl de jeugdige doelman een onoverkomenlljk struikelblok voor de Hollandla-voorhoede was. Schier alles hield hij er uit. Intusschen was het een goede oefenmatsch voor de rood witten. Burgert stand Van 8—^5 Juni 1930 Geboren: Dirkje d v. P. H.’T'lje en 0. Tros. Gerrit Klaas, z. v D- Dop en G Water. All- da Martina Maria, d. v. M Visser en A. Schoutsen. Overleden: Catharina Agatha Alegonda Karsens oud 92 jaar. ongehuwd. Jacob Bras oud 66 jaar weduwnaar van Grietje Koning. Burgerlijke Stand Geboren; Hendricus Aldegondus, z. v. J. R. Wigmans en M. Schouten. ^.Overleden: Pieter Bos, 88 j., wedn. van C. Hoogland, Achterom 15 Jan Nlerop. 74 J., echtg. van G. de Jong, wonende te Berkhout. Ondertrouwd: N. M. O. Mix en C. Plljter G. J. Boonacker en M. de Jong, op Langendljk J. A. de Zwart Schooneman, Grootebroek. Getrouwd: S. Lakeman en N. Zwaan P. Takken en A. Hooiberg P. J. Boeke- stein en E. C. H. van Dijk. Wederom zijn Alkmaars Katholieken ge tuigen gewees’ hoe hunner zonen voor de eerste maai een plechtig H. Misoffer aan God nebben opgedragen. En het medeleven van de parochianen met de jonge priesters bleek duidelijk uit de groote belangstelling, die er in beide pa rochiekerken voor deze heuglijke gebeurtenis bestond. Burgerlijke Stand Geboren: Dirk, z van W. Blok en A. Kuljt Jan. z van J. van Dalen en C. Dorrejiaal Simon Petrus, z van W. Stam en C. de Wit. Aan hen, die een bijdrage zonden op de postrekening van het Partijsecretanaat (No. 692) zij medegedeeld, dat ook deze bijdrage in de juiste administratie terecht komt, zij 't dan langs een omwegje. De administra ties van het Partijsecretanaat en van het Co mité van Actie voor het Dr. Schaepman fonds zijn gesplitst. Doch het zijn uiteraard bevriende mogendheden Dezer dagen zullen op de postkantoren vijftien nieuwe geïllustreerde briefkaarten verkrijgbaar worden gesteld, welke van de bestaande geïllustreerde briefkaarten in Geen malaise? Voor de vacante be trekking van onderwijzer aan de o. 1. school I te Kleine Sluis hebben zich slechts 3 sollicitanten aangemeld. Herijk maten en gewichten In deze gemeente zal de herijk der maten en ge wichten plaats hebben in het lokaal van Gebr. van der Goes, te Kleine Sluis, op Maandag 23 Juni van 1012 en van 13»6 uur en op Dinsdag 24 Juni van 10—12 en van 1315 uur.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 5