Qduitenlandsch od^ieuws FEUILLETON Door zitten PUROL Eerst kijken^ Dames Kinder (deeding 2 6. Hoeden Het Duitsche „noodoffer” RADIO-OMROEP Een voorstel van Pruisen Van den Volkenbond uur De werktijden in de mijnen Het einde in zicht? De 35 dooden De Conierenties het Conferentie te Brussel 26 dooden Duitsche Rijksdag Dr. Wirth—Dr. Frick In Frankrijk F Twee-en-twintig vergaderen De Britsch-Indische beweging Opnieuw noodweer boven Europa Munitiedepot in de lucht gevlogen Ernstig mijnongeluk in de Oekraine DE ERFENIS VAN EEN PRINSES En de gevolgen in het Engelsche Lagerhuis De verhouding van Engeland tot het Vaticaan en het Malta-geschil De Engelsch-Egyptische verhoudingen terugkeer van Carol van Roemenië Parijsche verzekeringmaatschappij op de flesch Valschemuntersbende te Keulen gearresteerd Cylinders gecomprimeerde lucht ontploft De revolutionnalre beweging In Bolivia 1 VF en ont bei wh get zee der ver da r zen Xd* vond deelen Het Ministerie voor de Bezette Gebieden wordt opgeheven Unificatie van strafrecht In Engeland Dr. Moldenhauer dient zijn ontslag in Besprekingen in het Lagerhuis In Italië d Dr. w>rth di 4 ni of wmuacnii .1 be- hebben tot wij artikel 27 Mme. Loepescoe niet naar Boekarest? Boe- lert Dr. Moldenhauer Opzienbarend gebeuren Mislukt? te o t motie Doos 30, 60, Tube 80 cl. (Dorpbarbier) Over het schoolgebed: ..Heer maak ons vrij die HOOFDSTUK X BLUCHER bedoelt gy? ■nv» (Wordt vervolgd). 1 s» M 1 lx NienmdUk^-229 ar- de uitnoodiging van hand heft gewezen. af.... hier, neem deze revolver, men kan nooit weten. Daarna verdween Jan. De poging tot het verwekken van een op stand in Zuid-Bolivia is mislukt. ml d* Het debat over de werkloosheid in het Lagerhuis is geëindigd met de verwerping met 259 tegen 230 stemmen. dter conservatieve motie om de begroeting van het ministerie van arbeid te verminderen. lichte den voor zich In finandeele kringen te Parijs is groot opzien gebaard door de arrestatie van den BRUSSEL. 508.5 M. 5.20 Kamermuziek 6.50 Gramofoonpl. 8 30 Concert. Mi litaire Kapel. PARIJS „RADIO PARIS", 1725 M. 1220 Gramofoonpl. 12.502.20 Gramofoonpl. 4 05 Orkestconcert en solt 9 05 Con cert. Vocale en instrumentale solisten. <w da ge rii b v de bü 1 thi an do mi V ont K P» ter hij E ven en i van Utrecb.. Oude Gracht 151 bij Wlelrjjden en een door de Zon verbrande Huid, Schrijnen en Smet ten, verzacht en geneest men met D ker, tere plet spel D van 3 in^ Hi van Di was toes’ inge ■Uc Te MP Houl hij e ruit vree, had het geko Do onon verkl geko In mate kon i ui toe De veere verds het v Slech doch stalle met 1 wezlg strafl De i zulke offlcl straf Mr. zeide beken diefzt fende deert, een gens van i diefst haar weer noemt zichse van d een a noemt meent Pleitei •11e o met v Daa het al heffin hoopu *>u wi Luk van e geld in op de i Da noodlg destu Rechu Ond van d wonln Ven die hl pen. V •Ohani den v« Vert ontslo hande verzet De LANGENBERG, 473 M. 7.25—750*Gra- mofoonpl. 750850 Orkestconcert 10 3511.35 Gramofoonpl. 12.30 Gramo foonpl. 125250 Orkestconcert en trompet 5.506.50 Orkestconcert 8.20 Orkestconcert en piano Intermezzo: Glocken. Hoorspel van G. Oehlenschlaeger en W. Gronostay. Na afloop concert: tot 12.20 Orkestconcert. In parlementaire kringen neemt men aan dat de Rykskanselier met geneigd is den Mi nister van Financiën Dr Moldenhauer te zien vertrekken. Hij zou zich nog hedenmid dag In dien geest tegenover vooraanstaande personen van zijn partij hebben uitgelaten. van verraad," maakte dr. Wlrth de opmerking, dat misschien een leerling een onderwijzer zou vragen, wat die woorden beteekenen. De onderwijzer zal dan van ver. chillende geval len van hoogverraad vertellen en misschien ook. dat dr. Prick cens wegens poging tot landverraad tot 1 Jaar en twee maanden ves tingstraf werd veroordeeld. Uit naam der Liberale Party heeft Lloyd George de uitnoodiging en de voorwaarden van Mac Donald aangenomen. Reuter meent te weten dat Baldwin na met zyn voornaamste collega's der Conser vatieve Party overleg te hebben gepleegd. Mac Donald van de De Pruisische regeering kan zich niet ver- eenigen met de voorstellen van Moldenhauer ter dekking van het tekort op de rUksbegroo- ting, met name verzet zy zich tegen t nood offer dat zou worden gevergd van de vast ge- salarieerden. Zy is voornemens in den ryksraad voor te stellen in de eerste plaats die ambtenaren en beambten, die een vast Inkomen van meer dan. 8400 mark hebben, aan te slaan met het oog op de uitgaven voor de werkloozenonderateu- nlng. By aanmelding van het Pruisische voorstel zou de opbrengst 123 nuliloen minder bedra gen dan volgens het voorstel van Molden hauer. Pruisen stelt ook nog voor, het noodoffer voor ongehuwden te verzwaren, zoodat het 50 mlllioen meer sou opbrengen. De rest zou dan moeten worden opgebracht door een ver- hooging der tabaksbelasting .door een nieuwe belasting op de vertering in cafés, enz. Het was een zonderlinge gebeurtenis de uitlevering van den onmetelyken schat, door baron de Grisolre aan zyrf vriend René de Gerly. den wettigen eigenaar. Op een groote tafel lag het fortuin van de overleden prinses uitgespreid. Een menigte diamanten schitterden tus- schen de vingers der beide mannen. Broches en halssnoeren wogen zwaarder aan edelge steenten dan aan goud. Ook was er een groote hoeveelheid Rus sische effecten, waarvan de coupons in geen tiental jaren waren geïnd. Nu eindelyk kwa men al deze kostbaarheden, die zoo lang in de oude muren van het kasteel hadden geslui merd, en waaromheen zoovele geldzuchtigen hadden rondgedoold, aan het licht. De jeugdige advocaat werd echter niet ver- De toetswedstrijd tusschen Churchill en Snowden werd gisteren hervat. Om half een vroeg Churchill om verdaging der zitting, waarop Snowden op ysköuden toon ant woordde; ..wy hebben thans negen uur voor de artikelsjewyze behandeling vergaderd en alleen tot artikel 17 afgedaan. De zitting zal voortduren bereikt." Verscheidene gisternacht op KALUNDBORG. 1153 M. 12.20—220 Or kestconcert 3.005.00 Orkestconcert m. m. v. zangeres 5.006.00 Klnder- uurtje 8209 05 Orkestconcert 9.06— 9.30 .Paa vej til Cardiff" van Eugen O'Neill 9.30950 Llederen-voordracht 10.1011.10 Orkestconcert 1110— 12.50 Dansmuziek. wie weet wat er nog gebeuren Misschien heeft God nog een geluk- Glsteren zyn in den omtrek van Luik niet minder dan 180 met samengeperste lucht gevulde cylinders ontploft. De bewoners van de streek, die steeds weer nieuwe ontplof fingen hoorden, werden door een paniek bevangen. Tallooze ruiten werden verbryzeld en een opslagplaats vloog In brand. Er zijn slechts twee licht gewonden. De oorzaak van de explosies is onbekend. Dinsdagavond werd te Bombay groote langstelling gewekt door een bericht dat in het geheim onderhandellngen met Gandhi waren begonnen. Dit bericht komt hierop neer, dat de po liticus Sir Prabhashanker Pattani, die bui ten de partyen staat, eenige dagen geleden verlof heeft gevraagd voor een onderhoud met Gandhi In de gevangenis teneinde vast te stellen, welke mogelijkheden er bestaan voor een compromis Hy beeft geen offlcieele opdracht, doch de correspondent van de ..Dally Herald” te Bombay heeft reden om te gelooven, dat zoowel de regeering van Indlë als de regee ring van Bombay eenige beteekenis aan zyn bezoek aan Gandhi hechten. Zy meenen n.l. dat de beweging van civiele ongehoorzaam heid aan het verzwakken is en dat haar leider bereid gevonden zou kunnen worden, de beweging af te gelasten in ruil voor een edelmoedig gebaar der regeering. om. een algemeene amnestie voor politieke gevan genen. De correspondent zegt, dat dit optimisme naar hy vreest wat te voorbarig is. doch wel heeft hy reden te gelooven dat Sir Prabhashanker Pattmi zich onlangs tot de Indische regeering heeft gewend betreffende de verbittering, die in Indiè heerscht over de strenge toepassing van de jonge ordinan ties van den onderkoning. De Maharédja van Bikanir beeft vertoogen in denzelfden geest tot den onderkoning gericht. Drie uur later stond hy voor het oude monument Volgens de Inlichtingen/ van Kaufmann's notitieboekje zocht hy naar den •teen, lichtte dien op en ging de steenen trap af naar het onderaardsche hol waar René zuchtte. Deze meende een droomgezicht te hebben, toen hy dengene dien hy dood waande ver schijnen zag. Gy zyt vry. mynheer René. maar haast u, riep Jan den ongelukkige toe. En begeleid van zyn redder verliet de ad vocaat zyn kerkerhol O, dank, dank! was het eenige dat de verblufte Jongeman kon uitbrengen. Eenige oogenblikken later vroeg hy: Wanneer zal ik u weerzien? Misschien nooit meer, was het droevige antwoord.... vergeet my. Daarop spraken zy samen nog eenige woor den en toen wees de huisknecht zyn bescher meling den weg. Wijk vooral niet van den grooten weg Boven Frankrijk hebben hevige onweders gewoed, die groote materleele schade hebben aangericht. Te Chaumentel werd door de aanhoudende overvloedige regens de groote verkeersweg naar Chantilly volkomen onder water gezet, zoodat hy voor alle verkeer moest worden afgesloten .Groote oppervlak- In den Rijksdag is xsteren een debat ge voerd tusschen dr. Filck, nat. soc., minister van blnnenlandsche zaken in Thürlngen, en dr. Wirth, ryksmlnister van bmnenlandsche zaken. Toen dr. Frick op het spreekgestoelte ver scheen, riep de communist ButUng: pThans krygt de minister der moordenaarsparty het woord!” Dr. Frick gaf de verzekering, dat by het organlseeren der politie in Thürlngen, slechts met de bekwaamheid en ntot naar de politiek der candldaten was rekening gehouden. Het is onjuist, verklaarde hy vervolgens, dat de nat. socialisten met geweld de grond wet willen wijzigen; dat zou behalve misdadig, ook dwaas zyn. De schoolgebeden krenken niemand; bet zyn geen haat- doch vryheid-gebeden. gericht tegen vreemde elementen in het Duitsche volk, waarmee hy In de eerste plaats dé Jo den heeft bedoeld. Dr. Wtrth relde In zyn antwoord, dat de Staatsminister van Thünngen, Baum. den vorm heeft veroordeeld, waarin aan minister Severing is geantwoord. Ook zyn niet alle leden der Thürlngsche regeering het met dr. Frick eens. In de stad Blsjoel tien in de nabyheid van den spoorweg TientsinPoekau is een muni tiedepot In de lucht gevlogen. De geheele wacht bestaande uit een officier en 25 man schappen werd gedood. Toen gistermiddag het Lagerhuis byeen kwam, zagen de meeste leden na een hee- len nacht door en alles tezamen byna 22 uur achtereen te hebben vergaderd, er vry slaperig uit. Het is een merkwaardige nacht geweest met electricitelt In de at mosfeer. die zich ook in de zaal deed ge voelen. Verscheidene redevoeringen werden door donderslagen van buiten onderbroken. De gemoederen werden overeenkomstig ver hit, schryft het ..Hbd’ Naar uit Moskou gemeld wordt, is in de myn .Maria", in de Oekraïne,, een hevige gasontploffing ontstaan, waardoor 35 arbei ders gedood y 29 zwaar gewond werden, terwyi nog 5 arbeiders worden vermist. De G. P. OE. heeft in verband hiermede ingenieur Bakeschlkow gearresteerd, onder beschuldiging niet de noodige voorzorgsmaat regelen genomen te hebben. In dezelfde myn zyn by een voor eenige maanden geleden voorgevallen exploisle 27 arbeiders om het leven gekomen. Boven Londen en groote deelen van Khge- land hebben zich gisteren hevige onweders aangericht. De sousterralns van de regeerlngs- gebouwen in White Hall zyn gisternacht vol water geloopen. In den loop van heden wer den zy leeggepompt. In Ascot, waar gisteren in tegenwoordigheid van de Konlnkiyke fami lie de jaariyksche groote wedrennen zouden plaats hebben, stond binnen enkele minuten de geheele renbaan blank, zoodat de ren."wi moesten worden uitgesteld Er werd een per soon door den bliksem getroffen. Ook uit Manche ter en Sheltenham wordt zware regenval gemeld Tal van landwegen zyn overstroomd. Te Lancashire en Cheshire zyn verschei dene boerenhoeven doordat een kanaal bulten zyn oevers trad, weggespoeld. geen geld kon deze doen verdwynen of ver minderen. Aan den voet van een groote rots wachtte de vroegere huisknecht hen. Eerbiedig kuste hy de hand van het meisje en drukte die van haar oroeder met de In- hgheld van een vriend Hun houding en ge laatstrekken zeiden hem echter dat zy van alles op de hoogte waren. O. als ik nog iets voor u kon doen? riep hy vox vuur uit. Daarop volgde een lang zwygen. slechts onderbroken door gesnik. Jan nam de schop die hy medegebracht had en beeon te graven. Paula was op haar knieën gevallen, als op een graf. Myn God. heb medelyden met hem en vergeef hem. snikte zy smartelyk Eenige oogenblikken later werd een lederen zak zichtbaar, welke Jan met een geweldigen ruk uit den grond trok en den verbaasden Raymond overreikte. Ziedaar, zoo zei hy, Ik heb dezen schat aan den vader ontnomen om hem den zoon te geven; wilt gy hem aan den wettigen eigenaar brengen. Geheel dit vermogen had de overleden prinses bestemd om het kwaad te herstellen, dat baar man stichtte. Dan nam hij een plechtige houding aan, haalde eenige verkreukelde brieven uit zijn aak, welke ny tusschen de papieren van den notaris had gevonden en sprak: En ziehier de bewijzen van mijn o«- sdiulda Ii? het Ldfeerhuis werden den premier eenige vragen gesteld In verband met het «Lgeschll met bet Vaticaan Inzake Malta. MacDonald selde. dat de regeering vast besloten was, voor zoover het de betrek kingen met het Vaticaan betrof, de zaak te laten voor wat zy was. De Ryksmlnister van Financiën. Dr. Mol denhauer heeft gister zyn ontslag Ingediend. Het Rl^kskablnet heeft over dit verzoek be raadslaagd en hem verzocht op zyn besluit terug te komen. Daar Dr. Moldenhauer ech ter by zyn aftreden blijft persisteeren zal de Rykskanselier zich dienaangaande met den President der Republiek in verbinding stellen. Von Hindenburg vertoeft, geiyk men weet, op het oogenblik op zijn landgoed Neudeck in Oost-Prulsen. „Ga je niet meer uit zakkenrollen?” ,J«ee. Myn schoonzoon heeft myn zaak overgenomen." ZEESEN, 1635 M. 6.10—720 Lezingen 720750 Gramofoonpl. 9501220 Le zingen 12.201.15 Gramofoonpl. 1.15 2.20 Berichten 2.20—3.20 Gramofoonpl. 3204.50 Lezingen 4.50550 Con cert 5508.20 Lezingen 820 .Der fliegende Hollander" van Rich. Wagner. Daarna: Dansmuziek. Concertgebouw Orkest o. 1. v. Nico Treep. Herman Leydensdorff (viool). Daarna: Persber en aansluiting van het Cabaret ,Xa Galté" te Amsterdam 12.00 Slui ting. De crlmineele politie alhier is erin slaagd een bende valsche munters te reeteeren, welke valsche vyf Markstukken vervaardigde en In circulatie bracht. Het be treft hier een slotenmaker uit Keulen diens echtgenoote en een werkman, welke laatste de fabrikant der geldstukken waa Behalve laatstgenoemde hebben allen bekend. In to taal hebben zy ongeveer 150 valsche 5-Mark stukken vervaardigd. De politie neemt ech ter aan, dat het aantal frauduleus gefabri ceerde geldstukken belangryk grootei Is. In het LagerhUs beeft MacDoiald in den loop van het debat over de werkloos heid de leiders der oppositie formeel uitge nood igd deel te nemen aan een drievou dige conferentie, met het doel de denkbeel den Inzake de bestrijding der werkloosheid samen te voegen en te trachten tot een overeenkomst te geraken welke het moge- lyk maakt zonder tegenwerking en vertra ging de wetgevende maatregelen te doen aannemen, noodlg om de werkloosheid verbeteren Mac Donald voegde er aan toe. dat eindbesluiten en de verantwoordelykheld de regeering zouden berusten. De commissies van den ryksraad hebben vandaag de ontwerpen van de regeering voor de dekklngsvoorstellen. en daarmede het voorgestelde „noodoffer", benevens het Prui sische compromisvoorstel, verworpen. Het voorstel der ryksregeerlng werd zelf van alle zyden afgewezen. De rykscotnmissle van financiën staat hier voor een geheel nieuwe situatie. riet verwerpen van d«ze voorstellen door den ryksraad heeft het lot van deze ontwer pen In den rijksdag nameiyk tevens beslist Een door den ryksraad verworpen voor stel kan Immers slechts met twee derde der stemmen aangenomen worden, en deze meer derheid Is In den rijksdag zoo goed als zeker uitgesloten De ryksdag-tractie van de Duitsche volks partij hield nog een vergadering, waarin ken nis genomen werd van het besluit van den ryksmlnister van financiën, dr. Moldenhauer, om by verwerping van de dekklngsvoorstellen onherroepeiyk af te treden. rend kan klge toekomst voor u weggelegd Deze troostwoorden schenen broeder en zuster een wreede Irone, die de wonde nog meer deed schrynen. Een uur later sloot baron de Grisolre den lederen zak in zyn brandkast op. Aan dezen weldoener werd de droeve taak toevertrouwd het bloedige, lugubere drama te beëindigen; en ondertusschen bleef de ware schuldige ongestraft. De Kolencommlsle van de Internationale Arbeldsconferentie heeft heden met 27 tegen 16 stemmen het voorstel der werknemers Inzake invoering van den 7-urendag In de kolenmijnen verworpen. Een Engelsch regeerings voorstel, volgens hetwelk de werktyd voor de kolenmynen niet meer mag bedragen dan 7H uur per dag en 45 uur per week^ werd eveneens met 27 togen 16 stemmen verworpen. Voor het de MacDonald, die de te Londen bijeengeroe pen conferentie van gemeente-autorltelten In zake de werkloosheid heeft toegesproken, zel- de dat hetgeen hy en zyn collega's wenseben. is dat de "conferentie in de eerste plaats zal samenwerken om de uitvoering der plaatse lijke plannen ter bestrijding der werkloosheid te bespoedigen, en dan om de pogingen te hernieuwen ten behoeve van hetgeen hy „na tionale ontwikkeling" zou willen noemen. ,Jk zou actieve, sociaal-voelende mannen en vrouwen willen aanwerven", zeide hy, „om hun energie in een gemeenschappelyk streven byeen te brengen en daaruit de plannen op te bouwen, welke niet slechts ten voordode der werkloosheid zullen strekken, doch ook de efficiency van het geheele land ten goede zul len komen.” MacDonald bad gisteren een bespreking over het werkloosheidsprobleem met de oppo sitieleiders Baldwin en Lloyd George. DAVENTRT, 1554.4 M. 10 35 Morgenwij ding 11.05 Lezing 1220 Concert. B. Shore (viola), O. Bloom (piano) 1250 Gramofoonpl. 1.05 Verslag van ije Se nior T. T. Races op het eiland Man 2.05 Verslag van het Open Golf kampioen schap te Hoylake 2 20 Gramofoonpl 250 Ultz. voor scholen 350 Voorlezing 4.35 Orkestconcert 5.35 Klnderuurtje 620 Verslag van het Open Golf Kam pioenschap te Hoylake 635 Nieuwzber. 650 Berichten 7.00 Het Brosa Strijk kwartet 7.207 40 Lezing 7.45 lering 8.05 Ann Penn (voordrachten) 820 ..Baghdad on the Subway" van John Watt 920 Nieuwsberichten 935 Toespraken 10.05 Berichten 10.15 Concert. D. Macc- Ewan (piano). Symphonic Orkest 1125 -12 20 Dansmuziek 12.2012 50 Tele visie De heden plaats gehad hebbende bespre king tusschen de .eiders der regeerlngspar- tyen en den Minister voor de Bezette Ge bieden heeft tot resultaat gehad, dat de re- geeringspartijen een voorstel zullen Indie nen, volgens hetwelk het Ministerie voor de Bezette Gebieden per 1 October zal worden opgeheven. De Minister en verschillende hoofdambtenaren zullen zich echter tot 1 April van het volgend jaar met de afwikke ling der loopende aangelegenheden blyven belasten. Georg Bratianoe legt een ver klaring van trouw aan den ko- ning af. Georg Bratianoe heeft in de Kamer, uit naam der liberale party, een verklaring van trouw aan koning Carol afgelegd. HILVERSUM. Na 6 nar 1971 M. inw 10.15 Morgenwyding 12.00—2.00 Con cert A.V.R.O.-Kwintet 2.05—2.45 UitS. voor scholen 2.453.00 Gramofoonpl 3.004.00 Maak het zelf! Cursus 4.305 30 Gramofoonpl. 530—6.30 Concert door het orkest van het Rem- brandt-Theater 6 30 Koersen 8.45 7.00 Gramofoonpl. 720—7.30 Lezing 7308.00 Gramofoonpl. 8.00 Tijdsein, gramofoonpl. 8.15 Concert door het Dienzelfden nacht wilde Rochebel-Blücher een laatste poging wagen en had zyn hand langers last gegeven den jonkman over te brengen naar een veiliger plaats in Spanje. Dicht by den toren stond een wagen, met haver beladen, klaar om deze zonderlinge waar over de grens te smokkelen. Jan was hen nogmaals vóór geweest. Eerst had hy den notaris den schat en nu zyn slachtoffer ontnomen. In zyn edelmoedigheid had hy den booswicht echter zyn eer en goe den naam laten behouden. Op weg door het donkere gebergte naar de schuilplaats, waar hy zich reeds eenlgen tyd verborg, mompelde hy: Met dat alles biyft gy. oude Jam, In de oogen van iedereen de moordenaar van Graaf de Gerly. Enfin, dat is minder, als Paula en René maar gelukkig zyn. Die arme kinderen hebben genoeg geleden. Ik kan nog wel wat op myn sterke schou ders dragen. Den volgenden dag liet hy Raymond en Paula weten, dat zy op zekere plMts In bet gebergte de erfenis van de Russische prinses in ontvangst zouden kunnen nemen. De beide notariskinderen gingen dan op den vastgestelden dag dat veelbesproken ver mogen halen. Toch waren zy droevig en terneergeslagen De schande van hun vader woog op ben en Uoyd George neemt de uKnoodl- aan, Baldwin zou weigeren. Boven Rom-« heeft heden als gevolg van het onweder een hevige slagregen gewoed, die to korten tijd de straten onder water zette. Ook uit Toscane worden overvloedige regens gemeld De omgeving van het Lago Maggiere werd hedenavond door een wolk breuk geteisterd. Ten Oosten van het Como- rneer werden door een aardstorting op het traject Clovanna-Collco de landwegen en spooriynen over een afstand van 200 Meter bedolven. Telefoon-, telegraaf- en eiectrlscne geleidingen zyn onbruikbaar. Van eenige afkoeling na het onweder is nog niets te bespeuren directeur en lid van den raad van beheer van een groote verzekeringmaatschappij, Poulet, die beschuldigd wordt van oplichting subsidiair verduistering van een bedrag aan verzekeringsgelden van meer dan twintig mlllioen francs, had eenige Jaren geleden zelf een verzekerIngsmaatschappy, waartd hy landbouwers verzekerde tegen hagel en andere door de natuur aangerichte schade. In 1929 vergrootte hy het kapitaal van de verzekeringmaatschappy tot twintig mll lioen francs en liet de stukken aan de Pa- rUsche beun verhandelen. De kapitaalsuit- breiding was mogelijk gemaakt door een Duitsche bank, die zorg droeg voor den ver koop der aandeelen In Duitschland. Reeds in het begin van dit Jaar bleken er by de maatschappij moeilijkheden te bestaan, die thans tot een bankroet hebben geleld. Ge dupeerd zyn in hoofdzaak de verzekerde landbouwers, die al hun betaalde premies verloren zien gaan. VRUDAG 28 JUNI 1930 HUIZEN, 1875 M^ 1030—11.00 NCRV. Ziekendienst 1130—12.00 KR.O. Gods dienstig halfuurtje 12.01—12.15 KRO, Poiltleber. 12 15—2 00 KRO. Gramo. foonpl. 4 00—5 00 NCR V. Gramofoon- platen 5.00—630 N.CJI.V. Concert Chr. Radio-Orkest, Joh. v. Glnkel, (klarinet) 7.007.30 KRO. L. v. Lamsweerde De Film". De derde intern, conferentie voor de unifi catie van het strafrecht zal van 26 tot 30 Juni in het paleis van justitie te Brussel worden gehouden, zy is een voortzetting van die te Warschau (1927) en Rome (1928). België, Bulgarye. Spanje, Egypte, Frank rijk, Griekenland. Italië, Litauen. Polen. Roe menië, TSjecho-Slowakye en Joegoslavië heb ben reeds delegaties gevormd, bestaande uit de meest eminente criminalisten dezer landen Ook het secretariaat van den volkenbond en de interparlementaire unie zullen zich doen vertegenwoordigen. De conferentie zal zich bezighouden met vraagstukken van het hoogste belang en zal trachten te komen tot unificatie van het strafrecht met name ten aanzien van uitzet ting, vabchemuntery, handel in vrouwen en kinderen, pornografische publicaties, handel in verdoovende middelen, enz. De minister van justitie Janson zal uit naam der regeering een rede houden. Engelsche regeerlngsvoorstel stemden vertegenwoordigers der werknemers en die der Engelsche en Nederlandsche regeerin- gen. tegen stemden de gedelegeerden der werkgevers en die der overige regeerlngen. W O. ook Duitschland. Behandeld moet nu nog worden het voor stel der Duitsche regeering. dat door de Franschen ondersteund wordt en betrekking heeft op Invoering van den 7%-urigen ar beidsdag voor de komende drie jaren. waar na de 7H-urige werkdag zou worden inge voerd. En van zjjn schuld, fluisterde Paula tus schen haar snikken door. O. riep de heldhaftige avonturier opeens uit, ik wist niet, dat het zoo zwaar viel te vergeven. Thans, nu ik de eenzaamheid inga om mij als een boosdoener te verbergen en vernederd, onteerd, ver van myn land wonen en van hen die ik gered heb en my zoo dierbaar zyn. thans voel Ik dat de moed my ontbreekt. Ik ben laf. nietwaar? Ik vraag u vergiffenis voor hem, zei Paula door haar tranen heen, en voor ons! O voor u, arme kinderen, voor uGy hebt geen kwaad gedaan doch alleen den te rugslag van alle misdaden gedragen maar hy En zyn arm ging In een plotseling kramp achtig gebaar in de richting van Font-Aula- de. terwyi zyn oogen vreeseiyk rolden en de borst pyniyk hygde van een lang Ingehou den smart. Plotseling werd zijn lichaam door een rll- ling geschokt. Hy scheen na te denken en bleef een wijle onbeweeglijk staan. Dan werd zijn blik weer rustig en vredig en hetgeen men er nu in las was nog slechts een onmete- iyk medelyden. 1 Ik heb het beloofd, zei hy met vaste Stem. Ik mag niet terugnemen hetgeen ik ge geven hebGy zyt ongelukkiger dan Ik! Hy nam den kostbaren zak op zyn schou- jters en geleidde Raymond en Paula tot aan Oen weg, waar hy hun den schat toever trouwde. Adieu, sprak hy bewogen, biina fluiete- Henderson verklaarde, dat ten aanzien van de hervatting der besprekingen, door de Egyptische regeering geenerlei stappen wa ren gedaan. Sinds zyn terugkeer te Cairo heeft de Hooge Commissaris natuurlijk het contact met den Engelschen premier hervat en gerapporteerd, dat de wensch der Egyptische regeering overeenstemming te bereiken met de Engelsche regeering, onverminderd be staat. In antwoord op een andere vraag, deelde de minister van bulten landsche zaken mede, dat het verdrag tot stand zou komen, zoodra de Egyptenaren het zouden accep- teeren. Het ..Pettt Journal", zoo wordt gemeld, betreurt het aantal onjuiste berichten, die er in de jongste dagen omtrent Roemenië zyn gepubliceerd en deelt In dit verband mede, dat mevrouw Loepescoe, tot kort de gezellin van koning Carol, Zondag te Parys bevond. Het heette, dat zy op weg was naar karest en dat zy te Weenen was gesigna leerd. blind door zooveel glans. Zeker, geheel dat fortuin behoorde hem toe als den eenlgen erfgenaam Maar waartoe dient rijkdom zon der geluk? Kon het goud een voor immer verpletterd hart genezen? Kon het besef ryk te zyn een ziel troosten wier liefdedroom voor immer 1» voorbygegaan? Daarom durfden zyn vingers bijna niet ra ken aan al die kostbaarheden, die elk een groote som geld vertegenwoordigden, t Wss hem alsof uit deze opeenhooping van goud en Juweelen een bloedlucht opsteeg als een ver* pestende adem. Na van de eerste verrassing bekomen te zyn, voelde hy opnieuw zyn verwoest leven en ontmoedigd voor zich uitstarend zag hy »1 die weelde niet meeralleen ontwaarden zyn oogen die van Paula, waarin onophou- delyk tranen opwelden -.... welke zich tot een vloed vereenlgden en zyn hart overstroom den. Die ellendelingen, riep René opeens uit. terwyi hy zyn hoofd ophief alsof hl) uit den slaap ontwaaktezy willen mijnheer Ro- chebel uitleveren en zijn misdaden bekend makenom hem te doen veroordeelen! Arme Paulal als al dit geld haar eenlg geluk kon geven Welke ellendeling mynheer de Grisolre. leden lagen tegen drie uur de banken te slapen. Som migen kwamen tegen aabt uur in zomerkleedlng terug. Anderen bleven geheelen morgen In avondkleeding. Het was in de vergaderzaal 's nachts zoo bedompt, dat een van de conservatieve whips Capt. Margeson. flauw viel. Een van de Labour-whips. Ben Smith, ving hem op en behoedde hem voor een val Een Arbelders- afgevaardigde. die om halfzeven 's morgens een koud stortbad nam, werd door een sein aan zyn stemplicht herinnerd. Hy trok een paar kleedingstukken aan en ging barre voets naar zyn plaats! Telkens werd het debat door onaangena me opmerkingen onderbroken. Oir halfne- gen zeide Churchill: ,.wy worden hier met kwaadwilligheid behandeld, de sprekers van regeeringszyde zitten te grijnzen of zy heer en meester zyn en niemand anders recht van spreken heeft. Snowden behandelt de oppositie met buitengewone en zelfs onbe schaamde onverschilligheid Dit werd door Snowden betwist, die zei. dat hy zyn best deed om te verbergen, wat hy van de oppositie dacht. Ten slotte werd artikel 18 aangenomen. ten bouwland werden overstroomd en de te velde staands gvwasasn werden vernield. Vele woningen moesten wegens gevaar voor Instorting werden ontruimd. Het ergst werd in den afgeloopen nacht de streek van Brloude geteisterd, alwaar het water hier en daar eenige Meters hoog stond. De spoor- Uin Parys-Niemes werd op verscheidene .laateen onderspoeld, zoodat het verkeer loest worden omgelegd. Overal zyn troepen ertg met het verrichten van oprulmixgs-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 2