ONS BLAD S1W1W L. FRANKENB ERG, Alkmaar Voornaamste c^Cieuws Witpaard* Arend NOTRE DAME” IN FEESTLICHT KINGSFORD SMITH’S VLUCHT GESLAAGD aangifte moet op straffe van verlies van rechten, geschieden uiterlijk driemaal vier en twintig uren na het ongeval DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 147 VIER FASCISME In 26 uur van Ierland naar New-Foundland in I 200.000 schade Z.H. de Paus ongesteld *N in Telegrafisch Weerbericht Vlaggen op Waterloodag Doodelijk ongeluk te Santpoort Een huis Noord-Afrika ingestort SCHANDELIJKE BERICHTGEVING Tegen een stilstaanden auto gereden s. der het Liverpool’s Burgemeester te Amsterdam m WOENSDAG 25 JUNI 1930 JOH. LAUWERS PAYGLOP 3 ALKMAAR NIET ZAKELIJK Wij plaatsen Uwe ADVERTENTlEN zonder prijsverhooging in alle binnen- en buitenlandsche bladen. Strikte geheimhouding Het noodweer Kennemerland De landing te Harbourg Race Zal New-York niet bereikt worden? Tegenslag NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD o Z. H. de Paus ongesteld. Oostkwt Ben kwamen.” uen Het straatgevecht te Amsterdam. Steon aan den akkerbouw? Doodeiyk ongeluk te Santpoort. Hittegolf te Chicago 6 dooden. Rede van Baldwin over zijn rijkspolitiek. te in er nog veel meer voor* barometerstand 762.7 m.M. te barometerstand 743.2 m.M. te matigen, Zuid- Hedenmorgen gearriveerd De electrificatie der Spoorwegen Het station te Castricum van het vliegveld in goede conditie op het cz> Licht op De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 9 54. Het aantal werklooxen in Engeland is in 14 dagen met 110.000 gestegen. bij rerlie» anderen vinger Barometerstand. 9 uur ▼’n.: 7.59, vooruit. Barometers Thermometers Opstand in de Centrale gevangenis van Rangoon. De schade, veroorzaakt door het noodweer in Kennemerland, wordt op t 200.006.<*- i de hoe- bben Haar alle leder t uit b(j- JDe katholieke klaarden gisterav De werking van den Krakatau in Indië is thans in een nieuwe fase getreden. ABONNEMENTSPRIJS: Per kwartaal, voor Alkmaar t.— Voor buiten Alkmaar 2.85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0.60 hooger had Eg- De Engelsche regeering heeft besloten tot lijdelijke opschorting van de Grondwet van Malta. Ds- irotn bet- nder men. t nu dia 4ch- ngs- is in ven- mltd zen- ïirv- iken Ma- Vr. ge- Naar vernomen wordt, wordt de schade die door de hagelbuien van Zondagavond aan de gewassen in Kennemerland is toe gebracht. op meer dan f 200 000 geschat. Ergerlijker verdraaiing van de feiten hebben we maar zelden meegemaakt. In het .,Volk”-verslag wordt het voorge steld alsof de Katholieke arbeiders de aanvallers zijn. In feite echter zijn zij het juist die werden aangevallen. De politie heeft dan ook vastgesteld dat de Katholieke arbeiders uit zelf verdediging hebben gehandeld. „Het Volk” evenwel aanvaardt liever de communistische lezing, omdat zij daarmee een blaam meent te kunnen werpen op een groep rustige menschen. die van socialistisch of communistisch gestook niets willen weten. -Intusschen blijkt ook hieruit weer, dat ..Het Volk” liever communistisch dan paapsch is. De Bilt weersom uit Vaststelling der positie Volgens te New-York ontvangen bericht heeft het draadloos station Chatham in Massachusets een draadloos bericht ontvan gen van het s.s. „Transylvania”, afgezonden te 1.45 uur (Am. Tijd), volgens welk be richt de ..Southern Cross" op dat moment zijn positie door peilingen trachtte vast te stellen. om 7 uur de Oostkust Tengevolge van een botsing met een vracht auto zijn te Bergen (L.) de locomotief es vier wagons van den Maa-buurtspoorweg ge derailleerd en omgeslagen. Twee personen werden gewond. In de „Zakenwereld”, een orgaan, dat zijn naaip zegt het speciaal be stemd is voor belanghebbenden bij han del en nijverheid en tot op heden zijn taak op voorname wijze vervulde, vin den wij ook de Maltezer kwestie tus- schen den H. Stoel en de Engelsche regeering besproken. Wij zouden daarvan geen melding maken, indien hier aan het geval een objectieve bespreking was gewijd, in dien de kwestie op zakelijke wijze was uiteengezet. Edoch: met een voor de „Zakenwe reld” verbluffende on-zakelijkheld kiest de redactie partij in deze voor buiten staanders zoo moeilijke kwestie en dat, na In haar exposé van de zaak blijk gegeven te hebben, dat zij zeer eenzijdig Is ingelicht en op personen en feiten een heel onjuisten kijk heeft. Vanwaar anders haar ingenomenheid met Lord Strickland? De redactie leze eens, wat onze Ro- meinsche correspondent in dit nummer van ons blad dienaangaande uit offl- cleele bescheiden naar voren brengt. Volgens de „Zakenwereld” had het Vatlcaan van Lord Strickland niet mo gen verklaren, dat deze bij den H. Stoel geen „persona grata” Is noch ook mocht het Vatlcaan constateeren, dat geen onderhandelingen over een con cordaat mogelijk waren, zoolang Lord Strickland in functie was. En de redactie aarzelt niet, de hokus- pokus-conclusle neer te schrijven: „Wie deze nota’s onbevooroordeeld leest, krijgt wel den indruk, dat de kar- dlnaal-staatssecretaris de grenzen van zijn gezag eenigszlns heeft overtreden.” Dus: het Vatlcaan heeft ongelljk! De „Zakenwereld” zegt het, na een dilettanterig onderzoek, waaraan blijk baar alle objectiviteit vreemd geweest Is en waarvan de eenzijdigheid heel sterk opvalt. Zou de „Zakenwereld” zich voortaan maar niet liever buiten de politiek hou den en zich bepalen tot haar „zaken”? De ingenieur Jacopozzi, de groote licht kunstenaar. die er naar streeft Parijs den naam van „Ville Lumière" te doen behouden en reeds voor de monumentale verlichtingen van de Place de la Concorde en dé officieele gebouwen heeft gezorgd op de groote natio nale feesten, heeft thans we' zijn schoonste succes bereikt. HU heeft de prachtige kathe draal in haar schoonheid getoond op een wijze die geen dagverllchting ooit heeft kunnen bereiken. Nimmer zijn de heerlijke lijnen zoo levendig uitgekomen en is de plastiek van het monument zoo verstaanbaar geweest Vooral de absis en de Zuid-Westelijke gevel met het wonderlijke spel van licht en scha duw. in de tooverachtige gewelven door de stutbogen gevormd, leverden een schouwspel op. waarvan geen kunstmatig decor dc illusie kan geven. Voor deze verlichting is werkelijk een over vloed van licht gebruikt. Voor den voorgevel alleen twee batterijen van 30 projectlelampen op den grond opgesteld en legio schijnwerpers in de nissen achter balustrades, alle onzicht baar geplaatst. De verlichting van den voor gevel en de belde torens was 200 000 kaarsen sterk. Die van schip en transept (Zuid- Westzljde) 400.000 kaarsen, die van de absls- zijde 100.000. Voor de geheele buitenverlich ting waren 500 projectors noodig met een lichtsterkte van ruim een mülioen kaarsen In die felle belichting had de eerbiedwaar dige grijze steen haar rustiek karakter afge legd en in de vlakke deelen scheen zij door doorzichtig albast vervangen. Daarin waren de Hoogste Zürich. Laagste Akurcyri. Verwachting: zwakke tot Oostelijken tot Zuld-Westelijken wind, half tot zwaar bewolkt tot betrokken, aanvanke lijk weinig of geen regen, later weer toene mende kans op onweer, iets warmer. schat. 0.' Communistische terreur te Amsterdam. De „Southern Cross” heeft de van New-Foundland bereikt. De afstand Ier landNew-Foundland werd in 26 uur afg*- legd. groote roosvensters gevat, die van binnen uit door een sterke belichting werden bestraald, waardoor zij tot vensters m fonkelende kleu ren werden, wier lichtspel door edelgesteen ten scheen veroorzaakt. Het was daardoor niet alleen een schoon beeld, dat aan ieders oog zich voordeed, doch een levende gestalte, waarin een geheimzinnig vuur het kleurenspel onderhield. Maar terwijl in de onmiddellijke nabijheid het vuurbeeld zeer overweldigde en het denk beeld van een lichtspel niet deed overheer- schen. was op eenigen afstand de aanblik werkelijk ontroerend. Vooral daar, waar men het beeld der kathedraal m den Seine-vloed zag weerspiegeld. En zelfs op grooten afstand won het beeld nog steeds en boden de licht en de schaduwzijden een onvergefelijke feérie. Het plan tot de verlichting van de ..Notre Dame” behoorde tot het programma van het eeuwfeest van het romantisme, doch Jaco- pozri heeft de verlichting geheel op eigen initiatiel ondernomen. Nu zijn de leden van den gemeenteraad komen kijken en is er kans, dat de installatie door de gemeente wordt overgenomen, in welk geval ook de Notre Dame zal worden opgenomen In de rij van monumenten, die bij de officieele ver- Uchtingsa vonden in een rijken lich tl uister zich zullen baden. Zij. die de roemrijke basi liek in haar nieuwen llchtluister hebben gezien, kunnen niet anders wenschen dan dat dese feërieke verschijning vaak aal terugköeren. tariefontduikers ver- id. dat, ingeval men dreigt een deel der zwaar fascistisch te wor- staatsgevaarlijk: de roode hier de maat over- Het hoofd der openbare lagere school te Hindeloopen verzocht aan B en W. op Waterloodag niet meer te vlar gen. Dit ver zoek werd afgeweaen. De gemeenteraad sprak rich daarna met vier tegen drte stemmen voer *t|HJT gtt op alia openbar* Kingsford Smith heeft Midden-Europeesche-Tijd van New-Foundland bereikt. Hij heeft den afstand IerlandNew- Foundland in 26 uur afgelegd. De voorbereidingen in New-York Het gemeentebestuur van New-York treft alle voorbereidingen vóór de ontvangst van de vliegers van de „Southern Cross". Van Rooseveltfield, waar het vliegtuig zal lan den. zullen Kingsford Smith en Van Dijk de haven van New-York worden gebracht, vapwaar zij in optocht naar het stadhuis zullen worden gebracht. Verschillende autoriteiten, onder wie ge zanten, komen heden uit ashlngton te New-York aan, om bij de 01...angst tegen woordig te zijn. ADVERTENTIEPRIJS: Va» 1—5 regels L25; elke regel meer K» RECLAME per regel 0.75 vuur de eerste pagina; vuer de overige pagina’s 0J6. RUBRIEK „VRAAG EN AANBOD” bfj vooruitbetaling per plaatsing 0.60 per advertentie van 5 regels; iedere regel meer f 032 Vroeger was men steeds verrast En ook bijster enthousiast. Als men las van Mohikanen Of gevreesde Indianen. Want de jeugd verlangt met vuur Altijd naar het avontuur! En die gingen wfj dan zoeken In die mooie Wlld-West-boeken. Of dat alles was gebeurd. Of een beetje bjj-gekleurd, Daaraan, in die jonge dagen. Dacht Je niet je af te vragen. En je speelde hoogst voldaan. Na de school, voor Indiaan. Want wij vonden Indianen Toch als krijgers echte kranen! Weg is thans die romantiek, Weg de pralriè-republiek. Waar de Indianen streden Heerscht voor nu en altijd vrede. Vroeger dacht je er vaak aan Naar de prairie heen te gaan Want de lust tot avonturen. Dacht je, zal wel eeuwig duren.... Plannen gaan niet speeds gesmeerd, En de rol wordt omgekeerd! Daarom, hoofdman Witpaard Arend, In een vliegtuig tot ons, varend, Ik begroet je thans verheugd Als een vriend.... uit mijne jeugd! MARTIN BERDEN Dinsdagmiddag ongeveer kwart over vijf reed de 24-jarlge timmerman P. Ultendaal. wonende Hagelingerweg te Santpoort per motorrijwiel op den Rijksweg nabij „Rozen- stein". Langs den weg was ’n persoon bezig, n motorrijwiel te repareeren. De heer U keek onder het rijden hiernaar en bemerkte waar schijnlijk niet, dat de auto van het agent schap der Amstel brouwerij iets verder, ook rechts van den weg stond. Hij reed met flinken gang dezen auto aan en smakte tegen den grond. Het slachtoffer was deerlijk aan het hoofd gewond. De sche del was half gespleten en de hersens puilden er uit. De dood moet onmiddellijk zijn Ingetre den. Het Ijjk werd een nabijzijnde garage bin nengedragen. waar dokter De Groot spoedig aanwezig was en den dood constateerde. Ook de Zeereerw. heer V. d. Meer, pastoor te Driehuls-Velsen. was spoedig ter plaatse vatte dit toen op als grootspraak. Maar thans is gebleken, dat het den heeren ernst Is geweest met hun misdadige voor nemens. Toen hedenmorgen de arbeiders op het karwei arriveerden, werden z:j achter steenhoópen vandaan beschoten Dit veroorzaakte begrijpelijkerwijs groote consternatie. De arbeiders stormden toe, grepen nabij liggende steenen en wierpen deze naar de schietende onverlaten. De zen vluchtten over een schutting, waar zjj buiten het bereik der woedende arbeiders Weer lijdende aan een blaasaandoening Naar de „Berliner Zeitung” uit Rome meldt, Is Z. H. de Paus gedurende de laat ste weken weer lijdende aan zijn oude blaasaandoening. Zijn gezondheidstoestand moet ongunstiger geworden zijn dooi dat de Paus een godsdienstoefening van 4 uren, ter gelegenheid van een Heiligverklaring, zelf heeft willen lelden Alle ■boime’» op dit blad sijn ingevolge de verzekeringavoo 1 A tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeerin - I 3000 Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door 750 bijeen ongeval met f 250 >1) verlies van een hand. 125 ^1) van een f 50.- bij een breuk ran ff 40 uitkeenngen: WW. verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen 3U.- doodeliiken afloop AwU." een voet of een 00» I43.* duim of wijsvinaei 1 been of srm Onze lezers vinden In dit blad een ob jectieve weergave van het betreurens- waardige Incident, dat zich gisteren te Amsterdam tusschen katholieke en communistische arbeiders heeft voor gedaan. Voor de feiten kunnen wij vol staan met daarnaar te verwijzen. Alleen berichten wij nog dat de politie gisteren In..den loop van den dag vier der aange vallen steenzetters heeft verhoord. Ge bleken is dat zij uit zelfverdediging heb ben gehandeljf Allen zijn na het ver hoor weer op^lje voeten gesteld. Doch waar wij hier speciaal de aan dacht op wenschen te vestigen, Is de wijze, waarop de redactie van „Het Volk” gemeend heeft, haar lezers om trent het gebeurde te moeten inlichten. Reeds vroeger hebben wij gemeld, dat de communisten te Amsterdam een on toelaatbare terreur op de katholieke ar beiders uitoefenen, omdat zij het werk uitsluitend uitgevoerd willen zien door menschen van hun geestesrichting. Herhaaldelijk hebben de katholieke ar beiders de hulp _van de politie moeten inroepen, om te voorkomen,dat zij schandelijk mishandeld werden. Thans hebben de volgelingen van Moskou een ander „motief” voor hun ergerlijk op treden bedacht en voeren zij aan, dat de Katholieken onder het tarief werk ten. Bewijzen voor deze bewering achten de „heeren” niet noodig en de tegen spraak der katholieke arbeiders wordt maar niet eens in acht genomen. Toch acht „Het Volk” het oirbaar met schreeuwende letters boven het bericht te plaatsen; „Tariefontduikers, met revolvers ge wapend, verwondden drie arbeiders.” Nog erger maakt het blad bet, waar het schrijft: BUREAU: HOF 6, ALKMAAR Telefoon: Administratie No. 433 Redactie No. 633. De Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht hebben gistermiddag aanbesteed bestek no. 1399 H.S.: het maken van grond- en spoor werken. personenperron, overlaadptrron met overkapping, voetgangerstunnel enz. op het stationsemplacement Castricum. (Raming f 115.000). Ingekomen 45 biljetten Het laagst Ingeschreven de heer J Apeldoorn te mond-Blnnen met f 104.400. Te Constantine In Noord-Afrika heeft Dinsdag een ernstige instorting plaats gehad. Een gebouw, dat reeds tot de zesde ver dieping was opgetrokken, stortte plotseling in en 20 arbeiders werden onder de pulnhoo- pen bedolven. Tot In den laten namiddag konden 9 dooden en 6 ernstig gewonden ge borgen worden. Tot nu toe was het nog niet mogelijk, de overige arbeiders, die bedolven werden, bereiken. Men vreest, dat ook dezen zullen zijn om gekomen. New-York in afwachting New-York is In afwachting van de aan komst van de ..Southern Cross” en men ver wacht, dat het vliegtuig nog hedenmiddag op Roosefeldt-field zal landen. De vorderingen van het vliegtuig worden met spanning gevolgd. Deze spanning is ook het gevolg van het feit, dat gedurende het geheele verloop van de vlucht radioberichten van het vliegtuig werden ontvangen. Voor het eerst in de geschiedenis der luchtvaart kon een vlucht over den Allan- tlschen Oceaan van Europa naar Amerika geheel '"per radio worden gevolgd. Honderden radio-amateurs hebben gere geld de berichten van de S. C. ohgenctnen. In Portland in oen staat Maine staat een vliegtuig gereed met 200 gallon benzine voor de S.C voor het geval Kingsford Smith in de lucht benzine wil bijvullen. Men gelooft echter niet dat hij dit zal doen, omdat een dergelijke manoeuvre In de lucht zonder voorafgaande oefening moei lijk is. Uit Harbourg-race wordt nader gemeld, omtrent de landing van de „Southern Cross”, dat alle vier leden van de beman ning zijn. Het ligt in de bedoeling, na het Innemen van benzine en olie, zoo spoedig mogelijk naar New-York te vertrekken. De Southern Cross is zeer vlot vliegveld te Harbourg-race geland. Het had reeds geruimen tijd om het veld gevlogen. Naar de vliegers mededeelden, was het in den dichten mist, dien zij voor de kust van New-Foundland aantroffen zeer moei lijk geweest de positie vast te stellen. Het duurde geruimen tijd, voordat men in contact was gekomen met het radio station te Chatham en Caperace. Door het langdurig rondvllegen In den mist, was een groot gedeelte van de ben zine verbruikt en Smith en van Dijk acht ten het niet gewenscht verder door te Het Marine Radio-station te Chatham in Massachusets ontving een radio-telegram van Kingsford Smith te 4.45 uur Am. tijd, d. L 10.05 Amsterdamsche tijd, luidende als volgt: .Dichte nevel; het cotnpas tunctlonneert niet; weinig brandstof, moeten waarschijn lijk In New-Scotland of New-Foundland landen.” Het schijnt dat Klngsford-Smlth ongeveer op dezelfde hoogte als destijds het Duitsche vliegtugi ..Bremen" den koers Is kwijtgeraakt en uren lang heeft rondgevlog?n. Dit bericht bevestigt de telegrammen over het passeeren van Kaap Race, die wij op verschillende tij den ontvingen. Het schlint dat het vliegtuig hier in den dichten mist niet zijn positie heeft kunnen vaststellen. Een dezer telegrammen maakte melding van een peUng op Kaap Race van 70 gr. ter wijl tevoren reeds eenlge malen gemeld werd, dat het vliegtuig boven Kaap Race was ge weest. Hedennacht te 2.15 uur (Am. T.) heeft Kingsford Smith geseind, dat bet moeilijk was, met draadlocze peilingen zijn positie vast te stellen De snelheid van het vliegtuig Is verminderd. De bemanning zou vermoeid zijn. Het draadloos station van het vliegtuig werkt zwak. Volgens te Halifax ontvangen berichten, is de „Southern Cross” sinds 2.15 uur (Am. T.) d.i. 7.35 uur (Amst. T.) In regelmatige radio verbinding met het radiostation Cape Race. Te Harbourg Race geland. Kingsford-Smith heeft radiografisch me degedeeld. dat hij te Harbourg-Race zal landen Hij heeft 2000 L. benzine noodig De „Southern Cross" werd hedenmorgen te 5.21 uur (Afn. tijd) d.i. 10.41 Amst. tijd, boven Harbourg Race gesignaleerd. Nader werd gemeld, dat het vliegtuig te 10.21 (Eng zomertijd) te Harbourg is ge land, om benzine in te laden. Het weer in Amerika. Wij ontvingen hedenmiddag van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te eenige inlichtingen omtrent de standigheden in Amerika. Volgens de Amerika ontvangen weerberichten van 1 uur (Am. tijd) zal de ..Southern Cross” van New Foundland naar New-York voortdu-end te genwind nebben. Toch zijn de vooruitzichten beter. Weliswaar is het te New-York op het oogenblik zeer waarschijnlijk onweerachtig en regenachtig, doch het iaat zich aanzien, dat het weer spoedig beter zal women. In het gunstigste ges al zullen de vliegers bij hun vlucht naar New-York dichtbij deze stad zijwind of wei eenigen wind mee heb ben. moeten zij komen, dat zij zelf ontstaan en aan den groei van het zeer zijn: na mislukte in aantal, de overige bevolking heerschten of tyrannlseerden, daar ontstond en groeide het fascisme En deze geschiedenis herhaalt zich nóg lederen dag. BIJ een verkiezing voor den Landdag In Saksen kregen de nationaal-soclalis- ten (d.z. de fascisten) dezer dagen 376.724 stemmen en 14 zetels, dat is 262.944 stemmen en 9 zetels meer dan in 1929. De soclaal-demokraten beschikken er over 33 zetels (na de verkiezing nog ove?32) van de 96 zetels. *n Knap rood landje dus! lis wel Interessant. In verband hier mede nog eens enkele andere feitjes In herinnering te brengen: Mussolini kwam terug van zijn socia listische dwalingen enstichtte het fascisme. Pilsoedsky, eenmaal een Ijverig Ud der Poolsche Socialistische Partij en tn zijn wilde Jaren zelfs eens betrokken bij een moordaanslag op den Czaar van Rusland, speelt thans en niet voor de eerste maal den fascistischen dic tator In zijn land. Hongarije wordt tamelijk fascistisch geregeerd: hier werkt de dictatuur van Bela Kun nog na. In Beieren zijn fascistische stroomln- gen waar te nemen: München herin nert zich nog de roode terreur van Kurt Elsner, e. a. In Oostenrijk Heimwehren den. zelfs tyrannic deed loopen. En in Nederland: *t is tegen .de soclaal-demokraten en communisten, dat het fascisme (zij het ook met tame lijk ondeugdelijk menschenmateriaal) groeiende Is. Zoo zouden beelden te geven zijn. Het fascisme Is de reactie tegen socialistische aanmatiging en terreur, tegen verlamming der volkskracht door het socialisme, tegen economisch onverstand, tegen schadelijke socialisti sche experimenten. Groeit het fascisme nog met den dag de socialisten van diverse pluimage hebben het aan zichzelf te danken. Socialisme en communisme verdra gen het fascisme heel slecht. De roode heeren weten van het fas cisme niet veel goeds te zeggen en met leede oogen zien zij den Invloed van het fascisme In verschillende landen van Europa stijgen. Wanneer de heeren eens even verder nadenken, moeten zij echter tot de conclusie komen, dat zij zelf aan het zoo- verfoelde fascisme niet vreemd Juist dAAr. waar het socialisme meer of minder geëxperlmente?r. of waar de socialisten, sterk over- juist AMSTERDAM, 25 Juni. Precies op tijd, te 9 uur 41, arriveerde de Duitsche trein, waarvan een e^tra Mitropa-wagen den bur gemeester van Liverpool die na zijn be zoek aan Hamburg thans twee dagen in Amsterdam zal vertoeven met gevolg mee voerde. aan het eerste perron van het Cen traal Station. Ofschoon het niet aanging, zooals gebruikelijk is, bi< de aankomst van de Koningin, om een gedeelte van het per ron voor het publiek geheel af te zetten, had stationschef Muller toch de noodige maatregelen getroffen, dat de belangstelling van het publiek niet te opdringerig worden kon. Wie niet met bepaalde doeleinden kwam, bijv, om familie af te halen, werd verzocht zich achter de op grooten afstand van elkaar geplaatste losse houten afzettingen te be geven. Ter verwelkoming van de voorname gas ten waren allen in jacquet met hoogen hoed op het perron aanwezig de burge meester, de heer W. de Vlugt, mevrouw de Vlugt. de directeur van Algemeene Zaken ten Stadhuize, Mr. 8. J. van Lier, de En gelsche Consul-Generaal en Consul, resp. de heeren Robinson en Lemming, de heer Adrian, directeur van de Stoomvaart Mij. „Oceaan”, een dochterinstelllng van de be kende Holt Line (blauwpjjpers), waarin de burgemeester van Liverpool een der macht hebbers is, en de heer Versteeg, boofdcom- mlssaris van politie. De begroeting van Liverpool’s burgemees ter. Mr. Lawrence Duming Holt, die jacquet met witte das droeg, was uiterst hartelijk, evenals trouwens de kennismaking met de overige reeds eerder vermelde leden van het gezelschap, dat twaalf personen omvat. Nadat de fotografen hun plicht hadden gedaan, begaven allen zich buiten het sta tion, waar de gereedstaande auto's de gas ten vergezeld van den heer en mevrouw De Vlugt. naar het Amstel Hotel brachten. Een talrijk publiek sloeg bet vertrek daar been gade. taWHUl I I UKbon HHHii IllilUiJt HU S kn -il? en diende het 1 was ongehuwd.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 9