l buitenland'sch cJ'Cieuws FEUILLETON De Ongeziene Wereld of het Leven na den dood bladzijde 1 VAN ONBEREKENBARE GEVOLGEN VIERDE BLAD ZATERDAG 28 JUNI 1930 LEGER EN VLOOT De woorden des Eeuwigen Levens De Europeesche Federatie Dr. Munch over Briand’s plan Oudstrijders der Ver. Staten STOOM VA ARTLIJNEN De opstand te Bolivia KORT NIEUWS GEMENGD NIEUWS Van den Volkenbond De Malthezer kwestie Nationalisten bij den aartsbisschop Manifest op de muren van Versailles Ernstig auto-ongeval Thuringen en het Rijk De Kanaaltunnel Een vrije stemming in het parlement v.Rossem’s 30 cent per half ons. Naar het Engelsch Li 7^ Het Roemeensche Koningspaar Gemengde ^Buitenlandsche ‘Berichten De arbeidstijd voor handels- en kantoorbedienden Het Simon-rapport in het openbaar verbrand Permanent Hof van Arbitrage De Duitsche Rijksfinanciën De dekkingsvoorstellen hechtte zijn goedkeuring aan den nieuwen tekst van de die aan den rijksraad zullen Slachtoffers van onweer in de Ver. Staten De Kinderverlamming De onrust in Spanje duurt voort De conferentie der Kleine Entente Locomotieven tegen elkaar gebotst Frankrijk en Ïndo-China Unificatie van het strafrecht Verdronken ,Js dan niet luchthartig?” Rldderdagen srSESS 1928 te Arnhem gehouden werden, ueze dagen bestaan ln de ontvangst van een w- - - - - - -■-, Militaire Willemsorde Door den bliksem gedood Hoover over de pensioenen uur Cristobal Militaire dictatuur Curacao naar Het rijkskabinet dekkings- te Een patiëntje overleden. De noodbegrooting De ontploffing in Canada Juni 45 dooden Kaap 27 Juni De overeenkomst aangenomen te van land, waar hü zich bevindt. Twee ernstig gewonden De motiveering der klacht van Weimar 26 Juni I recht In de donkerblauwe zf)n ben de op het meer bü IK had wel zoo (.Wordt vervolgd. op particulier initiatief en particulier risico kan worden ondernomen zonder bezwaar van regeeringswege wordt door 100 leden van ver schillende partijen ondersteund. ite zedelijke 1 tdrog zijn gel Heden vond te Simla een groote betoo- ging plaats tegen de conclusies van het 81- mon-rapport. Na afloop der betooging werd ’n exemplaar van het 81mon-rapport plechtig in het openbaar verbrand. De Rijksdag heeft de verlenging van den geldigheidsduur der nocdbegrootlng tot einde Juli in derde lezing en daarmede definitief goedgekeurd. I n spoor' den g< tal ridders, dragers der beneden den rang Naar nader gemeld wordt zijn bij de ont ploffing van een baggermachine op de St. Laurens-rlvier bjj Brockvllle 45 van de 49 opvarenden om het leven gekomen. Door de ontploffing, die vele mijlen ver In het rond gehoord werd, werd het vaartuig In tweeën gespleten. De Engelsche regeerlng hechtte haar goed keuring aan de benoeming van den lord-kan- seller lord Sankey en professor Pearce Hig gins tot Brltsche leden van het Permanent Hof van Arbitrage te Den Haag. De ontruiming van het Rijnland sal Frankrijk noodlottig worden C. VIS Rector. Gisteravond te omstreeks half acht reed een luxe-auto op den weg tusschen Prlncen- hage en Rfjsbergen met een snelheid van 65 K.M.. vermoedelljk tengevolge van slippen, tegen een boom.-De Inzittende, zekere Ten Tove uit Brussel, werd ernstig gewond. De andere passagier, de omstreeks 50-jarige handelsagent Van Inbeeck uit Brussel, be kwam levensgevaarlijke wonden. Beiden zijn overgebracht naar het Ignatlus-gasthuis te Breda. De auto werd vernield. Op de muren van Versailles is sedert en kele dagen een manifest aangeplakt, dat on- derteekend is door dr. Maurice Hepp, lid van den gemeenteraad en chirurg aan het civile hospitaal. Het manifest, dat In gezwollen bewoor- In Serlda we rd en 150 schapen door den bliksem getroffen en gedood. oud-gedlenden O -Indische Leger te 1 breeds schare van niet vergeten heeft, de Overzeesche gf- te danken heb- Naar uit New York gemeld wordt zijn er bij de onweders. die aan de Oostkust van de Vereenlgde Staten gewoed hebben, 33 per sonen gedood en 12 gewond. De materieele schade, die aangericht werd. Is zeer groot. Eergisteren is te Gouda bij een meisje van 9 maanden kinderverlamming gecon stateerd. Het aantal gevallen beloopt thans 22. Een der atlëntjes. een Jongetje van ruim een Jaar, is overleden. Dit is het vier de kind, dat aan de ziekte bezweken is. De Internationale Arbeldsconferentle heeft heden met 78 tegen 33 stemmen de overeen komst Inzake de regeling van den werktijd der kantoorbedienden aangenomen. Deze overeenkomst behelst een aanvulling van de Conventie van Washington en heeft betrek king op de handels, en kantoorbedienden, post-, telegraaf- en telefoonpersoneel, op de familiebedrijven en voorts op de employe’s in de verkoopsafdeellngen der Industiieele be drijven. Een uitzondering wordt gemaakt voor het personeel, In dienst van sanatoria, hotels, res taurants, café’s e.d. De overeenkomst omvat een werkdag van 8 uren, een werkweek van 48 uur. In bijzondere gevallen zal de week anders Ingedeeld mogen worden. De werkdag mag dan echter de tien uur niet te boven gaan. Niet inbegrepen zijn voorts de staatsambtenaren. Toegelaten zjjn over uren van personeel beneden 18 jaar. Heer huizes: ..Ga naar den man. die op No. 16 woont en zeg hem namens mli. dat Jij die twee tram- rltjes, welke Ik voor hem betaald heb. komt halen. Maar ga niet weg vóór dat je het geld hebt, hoor.” Everybody’s Weekly De onrust In de verschillende deelen van Spanje blijft voortduren. Te Granada Is he den de algemeene staking afgekondlgd. Tot botsingen is het nog niet gekomen. Te Bilbao zjjn de metaalbewerkers en de arbeiders in het hoogovenbedrljf in staking gegaan, terwijl voor Maandag a.s. de alge meene staking is afgekondlgd. De Gouverneur van SèvlUa heeft verklaard, dat de aanstichters van de algemeene sta king aldaar zwaar gestraft zullen worden door een speciale rechtbank, die tot dat doel zal worden benoemd. zeden, en welke er in voorziet, dat n delin quent, die in een vreemd land de wet over treedt. zal kunnen worden vervolgd In het BIJ AAMBEIEN, verstopping, darmscheuren, abcessen, urine-aandrang. stuwingslever. pijn In den onderbuik, benauwde borst, hartklop pingen. aanvallen van duizeligheid, brengt het gebruik van natuurlijk „Franz-Josef"- bltterwater steeds aangename verlichting, dikwijls zelfs volkomen genezing. Specialisten voor interne dekten schrijven In veel geval len dagelijks ’s ochtends en ’s avonds ongeveer een half glas „Franz-Jozef”-water voor Bü den aanvang der laatste besprekingen van de Ministers van Buitenlandsche Zaken der bü de Kleine Entente aangesloten landen deelden de Ministers van Roemenië en Tsje- cho-Slowaküe mede, dat het Handelsverdrag tusschen belde genoemde landen onderteekend was. Het verdrag geldt voor een tijd van drie Jaar cn bevat wederzijds de meest-begunstl- glngs clausule voor een honderdtal uitvoer artikelen. Vervolgens werden de discussies over de toe passing van de te Parüs en de te Den Haag gesloten overeenkomsten beëindigd. Men kwam overeen gesloten op te treden inzake alle kwesties, die uit genoemde verdragen zou den kunnen voortvloeien. Een aanvullende overeenkomst bü het Verdfag der Kleine En tente zal dezer dagen onderteekend worden De regeerlng heeft heden toegestaan, dat de kwestie van het graven van een Kanaal tunnel Maandag in het Lagerhuis aan een vrüe stemming van de leden zal worden on derworpen. Een motie, waarbü wordt uiteen gezet, dat het graven van een tunnel, waar tegen geen krijgskundige bezwaren bestaan. Aan de bladen wordt uit La Valette ge meld, dat bü een bezoek aan den aartsbis schop van Malta een delegatie der Malthezer nationalistische partü. bestaande uit parle mentaire vertegenwoordigers dezer partü. den prelaat de verzekering gaf van de alge- heele verknochtheid der nationalistische par tü aan de zaak der katholieke kerk, die de onaantastbare rechten van het geloof en het vaderland verdedigt. De aartsbisschop ultte zün dank en zelde verder, dat hü d^hulde beschouwde als de uitdrukking van de denk- wüze van bijna de geheele bevolking van Malta. De deputatie zond kardinaal Pacelll een telegram, waarin zü verclaart. dat zü de houding van den Heiligen Stoel volkomen goedkeurt. Te Winschoten zün Donderdagavond op den overweg twee locomotieven tegen elkaar gebotst. Eerst te twaalf uur was de lün vrü en kon de personentram naar Terapel vertrekken. In de motiveering der klacht, die de Thü- ringsche regeerlng bü het staatsgerechtshof tegen het rük heeft Ingediend wegens het staken der rüksbüdrage in de kosten der politie, wordt er In de eerste plaats op ge wezen. dat de benoeming van polltie-amote- naren een zuiver Thürlngsche aangelegenheid Is. dat alle ambtenaren vrüheid van politieke overtuiging hebben en dat het lidmaatschap Een voorstel tot een parlementair onderzoek verworpen. De Kamer verwierp met 325 tegen 280 stemmen een door de radicaal-soclalisten voorgestelde motie, waarin werd gevraagd een parlementaire commissie van onderzoek naar Indo-China te zenden. Zü nam vervolgens bü handopsteken een door de regeerlng aanvaarde motie aan tot sluiting van het debat over Indo-China. Bilbao. BERNISSE 26 Juni van Rotterdam te Hamb. FLYING DUTCHMAN, m.s.. 25 Juni te Cux haven. FRITO 27 Juni Lizard gep.. Belfast naar Am sterdam. HAGNO 25 Juni van Oran naar Genua HILLEGOM 26 Juni van Londen te Kirkenes. LARENBERG 26 Juni van Libreville naar Rochfort. LINGE 27 Juni Brunsbüttel gep.. Uleaborg n. Rotterdam. MARTHA, ma. 24 Juni van Lond. te Duin kerken. NEPTUNUS. ffl.s.. 21 Juni van «R-nsKjoldsvik te Skelleftea. NOORDWIJK 26 Juni van Sunderland te Bor deaux. OLD AMBT. m.s.. 25 Juni Aalborg gep Agger- sund naar Kotka. ROSSUM. 26 Juni van W. Afrika te Hamb. RUURLO 26 Juni van Civita Vecchia naar de Donau. SAN ANTONIO 26 Juni van Faro naar Klngs- 'sCHIE 27 Juni Brunsbüttel gep. Kallx naar Rotterdam. STAD ZWOLLE 26 Juni van Port Talbot n. Lissabon. THEMISTO. treat THUBAN 26 Juni v. Rotterdam te Archangel. TIBA 26 Juni van Trangaund naar Zaandam. WILLEMSPLEIN 26 Juni 560 mijl W. v. Scllly Rotterdam naar Wabana. WINSUM 27 Juni van Archangel naar Neder land. GIEKERK (thuisr.) 26 Juni te HEEMSKERK (ultr.) 25 Juni te I.Uderitzbaal. KLIPFONTEIN (thuisr) 26 Juni tc en van jW„...lb,Ai naar Kaapetad. SPRINGFONTEIN 27 Juni van Hamburg Amsterdam. HOLLANDAMEXIXA LI JN ALMKERK (ultr.) 27 Juni van Port Said DINTELDIJK. Pacifick. naar Rott.. 25 Juni te Cristobal. ORESTES. Japan-Rott.: 26 Juni vr.n Pe nang. HOLLANDBBITSCH-INDIë-LUN MEERKERK (ultr.) 26 Juni van Rangoon. STADSDIJK. (thuisr.) pa.'a 27 Juni Vlissin- gen naar Antwerpen. JAVA—NEW TOB.X-LUW. BOSCHDIJK 26 Juni van Java te New York. BREEDIJK. New York naar Java. pass. 3» Juni Gibraltar. SOEMBA Java n. New York. 26 Jun. van P- Sald. De „Matin’* zet haar reeks interviews met de voornaamste regeeringsleiders In verschei dene landen over de Europeesche federatie voort met het weergeven van de meenlng van den Deenschen minister van Bulten- Isndsche zaken, dr. Munch. Dr. Munch bezag de kwestie In hoofdzaak van economisch en landbouwkundig stand punt en sptyk o.a. over het gevaar der tol- -j ln de verschillende landen in Eu- die mede oorzaak konden worden, dat alle bodemprcducten ..duur en slecht” zou den worden en Europa zou ond^r-aan. Wel zou de Volkenbond veel kunnen doen om dit gevaar af te wenden, doch er kunnen zich zoovele vragen voordoen, dat een bij zondere organisatie zeker gewenscht is in verband met de oplossing van die verschil lende problemen Ook Amerika bezit im mers een dergeliike organisatie in de Pan- Amerikaansche Conferentie. Daarom moet Briand’s initiatief met groote voldoening worden begroet, meende de Deensche mi nister. In hofkiingen werd gisteren meegedeeld, (zoo meldt de „International News Service” uit Boekarest) dat koningin Helena, de vrouw van konlng Carol, voornemens is Roemenië voorgoed te verlaten en naar haar moeder te Frankfort a/d Main te gaan. Zü zou tot dit besluit zün gekomen omdat haar echtgenoot weigert haar de opvoeding toe te vertrouwen van den jongen kroonprins Mihai. Een tweede reden zou zün. dat ko nlng Carol van plan Is mevrouw Loepescoe, zün gezellin in de ballingschap naar Boe karest te laten komen. Er wordt aan toe gevoegd dat de eenlge reden waarom me vrouw Loepescoe niet reeds in Boekarest is. deze is. dat de vrouw, die haar vergezelde te Weenen ziek is geworden. „Is u dan niet vroolük?" Zü schudde het hoofd: .Maar hee, zelden Wat dit betreft, mijn zusje en ik groote tegenstellingen. Trou wens ulterlijk„ook, want zü is blond als andere Lestranges, en ik ben donker en vat het leven veel zwaarder op.” „Maar da; kom» zoc dikwijls voor in een familie. Waarschünlük zult u lüken op een van uw voorouders, wie weet, hoe ver terug!” „Ja, dat zal dan wel zoo zün; ofschoon Ik onder de familieportretten er geen enkel kan vinden, waarop Ik lük” HOOFDSTUK TV „Toch schün Je mijn nichtje Phyl niet zoo onaardig te vinden?” zei Lady Austin, dien avond na het diner, tot Sir Hugh Sterne. Ze zaten buiten op de veranda, want hei was een prachtige, warme avond. „Hoe kwam je er bü. dat ik haar „onaar dig” zou vinden?' „Wel ze is jong en ik dacht, dat dit jou gelükluidend was met „dwaaa” „,Ze heeft dan ook dwaas gehandeld tegen over dien bedelaar, maar over het geheet vind Ik haar bekoorlük en ik geloof niet, dat •r één man 1* dl» ar anders over denkt.” ..Z» heeft iet* zeer bevalligs over zich Maar ze Is te ernstig, om algemeen ln den smaak te vallen.” „Ik vind, dat die oude heer haar nu al lang genceg gemonopoliseerd heeft»" zei Sir Hugh. President Hoover heeft, zooals hü reeds Dinsdag aankondigde. het pensioenvoorstel voor de oudstrijders verworpen. Het huls van afgevaardigden besloot, een gewüzigd ontwerp ln discussie te brengen. Hoover verklaarde In zün toelichting o.a dat de belastingen moesten worden verhoogd, als Amerika een dergelüke buitensporige wetgeving wenschte, die bovendien ten goede zou komen aan personen, wier gezondhe'ds- toestand niets met den oorlog te maken De derde internationale conferentie voor unificatie van het strafrecht, vereenlgde zich met groote meerderheid van stemmen met een tekst, die openbare propaganda, welke tot oorlog en aanval opruit, strafbaar stelt, on der reserve dat een soortgelüke straf voor komt ln de wetgeving van het land, waar tegen de opruiing tot oorlog en aanval was gericht. De conferentie nam voorts een tekst aan, bestemd tot het tegengaan van het transport en verspreiding van en den handel In alle voorwerpen, kwetsend voor de goede „Neen, eerder zwaartillend, en heel grim mig in den omgang. Me dunkt, dat heeft u al gemerki 1” „Ja, bü onze eerste kennismaking was u niet vriendelük. Maar ik verdiende het ook! En vertelt - mü nu nog rens wat van uw ervaringen in uw loopbaan.” Hü vertelde haar van nachten op den Hi malaya doorgebracht; van de Indrukwek kende zonsop- en ondergangen op de sta tige. besneeuwde bergtoppen, en misschien wist t*ü zelve niet, dat hü -oo poëtisch en zoo welsprekend kon zün! Ineens hoorde tij in de verte een klok elf slaan en verschrikt zei ze „We moesten nu elgenlük in huls zün1" Het spüt mü. dat Ik u zoo lang opgehou den ’■eb.” verontschuldigde hü zich. De gedachte was hem ook niet aange naam. dat zün wegblijven me. PhyllisVköms aanleiding tot gepraat kon geven. Zoo vlug h' hü dus n~ar de landings plaats. Toen ze he huls binnen waren, nurkten ze dat het gezelschap zich alom nog aan het vermaken was. Een jonge Ier, met een mooie zong in den salon; in een aan grenzend vertrek zaten de oudere gasten aan whist- an oridgespel. Vanuit de biljartka mer klonk het stouten van de ballen. Kort om. een ieder scheen zoozeer erdlept in spel, ot toeluisteren, dat niemand Phyllis en Sir Hugh had gemist. van Methil naar Mon- voorstellen, worden voorgelegd. Zaterdagochtend zal de Rüksregeerlng in den Rüksraad aan de mlnister-preslden en der Duitsche landen mededeeüng doen van de nieuwe ontwerpen en op spoedige af handeling aandMngen. Zoo mogelük zullen de plannen nog vol gende week bü den Rijksdag worden Inge- dlend. veroveren is hun woord met het goud der aarde betaald Zijn hun getuigenissen o<!tr Jezus van Nazareth met eer en aanzien beloond Neen, het Evangelie bracht hun slechte verachting, veryolging en dood 1 Ik 1 -i geschiedenissen, wier ge tuigen zich laten worgen, schreef Pascal terecht (Pensees Chap. 28). Als zij hadden willen bedriegen, waarom vermeden zij dan niet de schijnbare tegen strijdigheden, die in de Evangeliën gevonden worden waarom bekennen ze dan zoö fier j hun eigen zwakheden en fouten Waarom spaarden zij hun goddelijken Held dan niet* ^enze?( al die nederlagen en vernederingen, al dien r?Pa. BATAVIER V. 27 Juni v.m. 7 uur te Gravesend. - BATAVIER VIII 7 Juni van Bordeaux naar ”iibaö. BERNISSE 26 Juni van Rotterdam te Hamb. moedigste woorden behoeft zij maar ’n klein getal als helder water vloeit zij uit naar waar het diep is. waar het bedachtzaam er. zet— dig is en ook dan nog draalt zij schroom vallig. Hoe schoon is haar gedrag voorbij haar teekenen gaan de schfanderen,- en in hun schrifturen wordt zij niet bevat *n arme reine dwaas roemt haar zijn eeuwigen schat eironder het donker portaal stilt hij aan haar zijn honger. Ik prijs UW wijsheid, onzichtbare Meester de sterkte, waarmede Gij ze behoedt tegen den ontijdigen aandrang varl*onze liefde de bescheidenheid, waarin Gij luistert naar den ouden man bij de stadspoort, naar het gesprek van zijn wijsheid. Geleid ons niet in de bekoringen van het ijdel geluister, van ’t haastig roemzuchtig nadenken, van de tijdelijke öpiniën en van de donkere voorstellingen onzer zinnen. Want met ’n heilig zwijgen hebt Gij Uw aan ons „Tegenover mü wel.” „Zoo?” Ze keek oogen. „Wat een gebiedende uitdrukking daarin," dacht zü. terwül hü meende, dat hü nog nooit zooveel diepte had waargenomen In de ooger van een vrouw. .Ala,” zei hü. wel op wat vriendelüker toon, dan hü tot nog toe had aangeslagen. „Ik ben büna veertig Dan heb ik toch wei het recht, om zoo’n jong ding te onderhou den!” Zc dreigde hem met den vinger. „Nu, goed. Ik zal niet weer beglnen. Maar er is toch iets, dat Ik u wilde zeggen: verle den week heeft er een man terecht gestaan, omdat hij het een oude vrouw lastig maakte met bedelen. De beschrijving, d’ie van hem gegeven werd, paste geneel op denschurk, dien wü zagen. Had Ik nu mün oorspronr.e- lük voornemen gevolgd, dan was dit niet voorgevallen ..Het spüt mli Sir Hugh.” „Berouw komt altüd t» laat, lieve Jonge dame! Maat laat ons nu eens over een neu traal onderwerp spreken. Noemt u ma*r eens teta. waarvoor u zien interesseert.” „Voor rüden, büvoorbeeld,” antwoordde atl petnxend». „Br zijn val» dingen, waarvoor ik wat voel: Ik boud van lezen en van muziek en van dieren. Mün zusje Laura houdt ook zooveel van dansen; maar zü is zooveel der nat.-soc. partij een ambtenaar dus niet euvel kan worden geduld. De opvatting van den rijksminlster van blnnenlandsche zaken wordt onhoudbaar ver klaard en eenzüdig geacht. Bovendien kan de benoeming van twee nat.-soc. ambtenaren onmogelük het onpoli tiek karakter der 1700 man tellende Thü- rtngsche politie nadeellg beïnvloeden, zoo wordt gezegd. De Thürlngsche regeerlng eischt derhalve de betaling der rüksbüdrage. daar zü anders aangezien haar middelen spoedig uitgeput zouden zün. andere maatregelen zou moeten nemen, bestaande o.a. In het ontslaan der politle-agenten en het doen verrichten der politiediensten door burgers, overeenkomstig art. 133 der grondwet Welmar verzoekt een spoedige beslissing, eventueel een voorlooplge beschikking, inge volge welke de betaling der rüksbijdrage wordt verzekerd. dingen is gesteld, heeft ten doel de bevol king te waarschuwen tegen de sJ. noodlot tige gevolgen van de ontruiming van het Rünland. Hü spoort de bevolking aan op drie data 30 Juni, 1 Juli en 14 Juli de vlag half stok uit te steken: den 30sten Juni omdat Frankrijk zün laatsten vredeswaarborg door het prijsgeven van Malnz verliest; den isten Juli omdat de Franschen dan hun flnan- cleelen nood wel openlijk moeten zullen be kennen; den 14en Juli datum van het Na tionale Feest omdat dit de begane fouten 70.1 wettigen en den rouw der overwinning met zich zal brengen. hü nog ééns zoozeer getroffen door schoonheid en vroeg: „Zullen wü wat roeien?” .Jïè, ja. ciat zou heerlük zün!” Sir Hugh haalde een licht roeibootje uit het schuitenhuis _n niet lang duurde het of ae gleden over het kalme watervlak. „U moest mü eens’’ lets van uw avon turen vertellen,” begon „Och, avonturen waren het elgenlük niet te noemen; ik heb enkel dienst ervaringen achter den rug.” ..Was u niet bang, toen u voor ’t eerst in het vuur kwam?" verschlkkelük.' Twee schelpenvlsschers nebben de Kat- wüksche politie ervan ln aennls gesteld, dat zü tusschen Wassenaar en Katwijk aan Zee het lük gevonden hadden van een man. De Katwüksche politie trof er het lük van een ongeveer 30-jarlgen aan. Op het strand lagen een eind verder een actentascl, en een rijwiel. Het belek te zün een zekere L. uit Den Haag. Het lük Is door de politie van Wassenaar naar de begraafplaats aldaar overgebracht. De man moet door een onge luk om het leven zün gekomen. lievende getuigen. De Evangelisten zijn dus onvervalscht tot ons gekomen, maar als de Evangeliën ons niet bedriegen, kunnen misschien de Evange listen ons dan niet bedriegen Wij antwoorden, neen, de Evangelisten waren eerlijke betrouwbare menschen, die niet hebben willen en ook niet hebben kunnen bedriegen, en ze zijn zelf met bedrogen. I. De Evangelisten zijn niet bedrogen Zij waren de onmiddellijke ooggetuigen van hetgeen zij te boek hebben gesteld. Daarom schreef Joannes in een brief die ter begeleiding van zijn Evangelie moest dienen „Httgeen wij gehoord en met eigen oogen gezien hebben hetgeen wij aan schouwd hebben en onze handen betastten van het Woord des levens, dat verkondigen wij U (I Joan. I). Petrus schreef aan de Christenen, dat'hij hun geen „verdichtselen" verkondigde, maar dat hij aanschouwer, getuige van Christus’ heerlijkheid is geweest. Lucas verklaart uitdrukkelijk, dat hij de feiten van den aanvang af naarstig heeft onderzocht en ze daarna nauwkeurig te boek heeft gesteld. De Evangelisten waren wel is waar, Lucas uitgezonderd, eenvoudige, ongeletterde man nen, maar de feiten, die ze verhalen, waren toch duidelijk waarneembaar genoeg, vielen onder het bereik der zintuigen, trokken de aandacht van vriend en vijand wie kon ge- looven aan zelf-bedrog, als het gaat over dooden, die levend zijn geworden, over enkele brooden, die zich verduizendvoudigen II. De Evangelisten hebben niet willen bedriegen Waarom zouden zij de wereld hebben willen bedriegen Hebben zij misschien met hun Evangelie een koningstroon kunnen XIII „Dat wil zeker zooveel zeggen, als dat J haar nu verder wilt monopollseeren? O, Hugh, hoe had Ik nu ooit kunnen denken, dat je mü nog verlaten zoudt voor een jong meisje!Nu. dan zal Ik tenminste maar de eer aan mü houden!” Dit zeggende, stond zü op. Sir Hugh volgde haar voorbeeld en zag, dat gelukkig de oude heer, die zoozeer beslag had gelegd op Phyl, nu ging whisten, zoodat hü ÜUngs van die gelegenheid gebruik maakte op haar toe trad, en vroeg: „Gaat u naar buiten, miss Lestrange?”* ,Ja. dat was ik juist van plan.” .Mag ik u dan begeleiden? Maar moet u niet wat omslaan?” „Ja, Ik zal even iets gaan halen.” Toen zü weer beneden kwam en hü haar bet rijdeachtlge sjaaltje hielp omslaan, was haar zat, 11. het schitterend witte maanlicht gaan zei „Ik denk wel niet, dat u gauw tot zulk een toestand van verlatenheid zult geraken.” ,X>at Is het voordeel van tot een groote fa milie te behooran. „Ik was een eenlge zoon,” lichte Sir Hugh tea. Mün vader was het type van een I r: vroolük, luchthartig en arm Mün moe der vatte het leven ernstiger op Zü le ge storven, toen Ik vüftlen was. Mijr. ader heeft het nog mogen beleven, dat Ik mün pro- motie maakte. Ik geloof, dat ik meer van I mijn moeder, dan van mün vader heb.” heeft. Volgens berichten heeft het commando van het artlllerie-reglment Camacho, dat zich van de Bollvlaansche stad Oroero meester maakte, een proclamatie uitgevaar digd, waarin de redenen worden uiteengezet van den opstand tegen de regeerlng. Deze zou volgens de proclamatie In strüd zün met de grondwet. De opstandelingen beoogen daarom een militaire dictatuur, die zü dade- lük ln verbinding met de burgerlüke auto riteiten zouden Instellen. Nadat het land tot rust zal zün gekomen, zal een volksstemming beslissen over den verderen regeeringsvorm. op de vlucl.willen slaan. Maar al heel gauw went men aan het fluiten van de kogels om zich heen en wordt zelfs totaal onverschil lig.” „Werdt u nooit gewond?” .Jioolt ernstig. Wel heb Ik af en toe kleine kwetsuren gekregen, maar die dan toch niets te beduiden haddenJa, wel vreemd, hè? Terwül ik tal van mannen om mü heen heb zien vallen, die vrouw en kinderen hadden, en die dus wel zeer gemist zouden worden, kwam ik die heel alleen ben op de wereld, er steeds ongedeerd af!” „Is u werkelük heel alleen?” ,Ja. ik heb in 't geheel geen familie.” „Hè, wet zou ik dat atschuwelük vinden! Ik geloof, dat als ik. geen ouders en geen broers en geen zusters had, dat ik dan het leven niets waard zou achten!” Hij keek l.aar eens aan. zooals zü daar en de nabüheid van Sudbury ont- >rde een trein, waardoor 4 personen wer- gedood. van Officier. Het doel dezer rldderdagen is. dezen van de Kon. Marine en C toonen, dat er nog een Nederlanders is. die nog wat geheel Nederland en westen aan die veteranen - - ben. en daarvoor werden mede deze ridders ook te Breda met groote hartelijkheid en geestdrift ontvangen. Om elf uur vond aan het station de ont vangst der Ridders door het Uitvoerend Co mité plaats. Vandaar trok het gezelschap onder de vroolüke tonen der muziek naar het Cooth- plein. waar een krans werd gehecht aan het In de nis van het Hotel van Ham gc- plaatste borstbeeld van wülen generaal P. H. van Ham. Daarna begaf de stoet zich naar het stad huis waar de officleele ontvangst plaats NiT deze gelegenheid waren de ridders de vasten van den gouverneur dér Kon. MIL Academie, die hun een Brabantsche Koffie tafel aanbood Bü deze gelegenheid werden een viertal ridders, die hun zilveren ridderschap vieren, gehuldigd, terwül een krans werd neergelega bü de gedenkplaat van de In Ned. Indie ge sneuvelde officieren, welke plaat zich be vindt ln een der zalen van de K. M. A. jj«s K. M. A. en het Ethnografisch museum wer den vervolgens bezichtigd. In de gemeente Bellen zün tijdens een kort onweer een drietal koelen van den landbouwer J Kuiper ln de welde door den bliksem gedood. ZOmaDAMSCXZ LLOYD. BALOERAN (thuisr.) 26 Juni. nam. 1 uur val» Marseille. a».-,— BUITENZORG (thuisr.) pass. 27 Jun> Pertm. KOTA TJANDI (ultr.) pass. 26 Jum Kaap Boil PALEMBANG (thuisr.) pass. del Ami. BOTTEND AIS—ZU1D-A1CSRIXA-L1JN. ALCHIBA thuisr I 26 Juni van Santos. STOOMVAABT MXJ. OCEAAN. DINTELDIJK. Pac.-Rott.. 25 Juni te Panama. EMXETCO LIJN. JONGE ANTHONY. Carthagena naar Londen- Rott.. 26 Juni van Oran. bbdbrlandscke schepen ALIDA. m-s„ 25 Juni van Kalundborg Holtenau. BATAVIER V. 27 Juni v.m. 7 uur 30 van Rott. smaad en hoon Waarom hebben dan de verwoede vijanden van het Evangelie, de ketters, Celsus en Porphyrius. een Juliaan. de Afvallige, hen nooit als onbetrouwbaar gelaakt III. De Evangelisten konden niet bedriegen De ongeloovige Jean Jacques Rousseau schreef Het Evangelie heeft zoo groote en «oo treffende kentee kenen van waarachtig heid. dat de uitvinder er van bewondereps- waardiger zou zijn dan de held.” (Emile Boek IV). Wie onder de discipelen van Jezus,-zegt Stuart Mill, was in staat? de woorden uit te denken, die aan Jezus worden toegeschreven Of een leven en een karakter te fantaseeren, gelijk de Evangeliën ons openbaren (Essays on Theisme. blz. 252) Hoe kunnen vier eenvoudige, ongeletterde menschen een leer uitvinden, zóó verheven dat zij alle menschelijke leerstelsels oneindig overtreft, zoo diep, dat zij vol is van mysteries, waarin echter het menschelijk verstand nooit een tegenstrijdigheid kon ontdekken zoo breed, dat zij een oplossing biedt van alle levensvragen, en tevens zoo eenvoudig en klaar, dat zij door kleinen en geringsten in beoefening kan worden gebracht. Terécht zegt dan ook de groote Denker Thomas van Aguino Onder alle wonderen zou het groot ste wonder geweekt zijn dat eenvoudige en onaanzienlijke mannen zonder wonderen te werken de wereld er toe gebracht hadden, om waarheden te gelooven, zoo verre boven het menschelijk verstand, als zij predikten, om offers te brengen, zoo ontzettend voor de menschelijke natuur, als de aanname van die waarheden eischte. De wonderbare be- keering der wereld tot het christelijk geloof is op zichzelf reeds een afdoend bewijs, dat er wonderen geschied zijn. Een verschijning, zoo verheven, zoo grootsch, zoo vlekkeloos en zoo edel een overtuiging, die ondanks de ontzettende offers, welke zij eischte, reeds aanstonds zoo algemeen aanhang vond onder de verhevenste en edelste geesten, terwijl nochtans haar verkondigers m het oog der wereld niets vóór, maar veeleer alles tegen hadden een overtuiging, die millioenen en millioenen bezegeld hebben met hun bloed*: een overtuiging, die de wereld hervormd heeft en de menschheid heeft opgevoerd tot de hoogste zedelijke grootheid, kan onmogelijk uit bedrog zijn geboren. Alkmaar. Nu. dit was ook zoo en Sir Hugh nam dan al heel gauw zün toevlucht tot de gastvrouw, die tot een jonge dame aan haar züde sprak: ..Phyl, zorg Jü eens voor de thee! Sir Hugh Sterne; mijn nichtje. Miss Lestran- ge.” Ze keken elkander aan en beiden glimlach ten. „Ik dacht wel. dat het was,” begon hü. „En ik vreesde, dat het was.’’ antwoordde zü gevat. „Waarom „vreesde” u dat?” „U was zoo heftig!” „Dat verdiende u ook!" „Mün Hemel, jullie gaat nu toch nlat weer kibbelen?” lachte Edna. „Dat komt, tk geloof, dat jullie alle twee te trotach aüt, om ta er kennen, dat je een van beldan ongelük had." „Maar Mias Lestrange daad ook iets haal dwaas!” „Ja. dat weet ik wel. Maar, me dunkt. Ik heb er nu al meer dan genoeg van moeten Itooreol Ik talKW. kon. HOLL, lloyd. EEMLAND (ultrpass. 2* Juni v 3 Vllssingen naar Antwerpen. GELRIA (thuisr 26 Jvni nam. 6 uur VU RUSLAND 27 Juni van B. Aires te Amat KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ BODEGRAVEN (ultr 26 Juni van Cristobal BRIONn??,JunI^an Amsterdam te Rotterdam. ?ERES S Jum van Smyrna naar Constantl- n°DEUCALION. Algiers-Amat.. pasa 26 Juni Gl- FAUNA 27 juni van Hamourg te atcbi- IRES. Amst -Kopenh.pass. 27 Juni Holtenau. MINERVA 26 Juni van Cephalonia n. Malta. ORION 26 Juni van1*Alicante te PLUTO 26 Juni te <*n van Santander naa Musel. SIMON BOLIVAR 26 Jum van P. Cabello. TFLLUS 27 Juni van Amsterdam te Rotter VENUS 26 Juni van Ceuta naar Genua. -27 Juni Holtenau. Cephalonia Santander voorstellingen wijsheid verdedigd, opdat zij zich niet besmeuren zou. M. Molenaar. M.S.C. De Evangelisten Geen valse he bedriegers maar waar heid- Ik prijs uw wijsheid Tezus, die met ’n heilig gwijgen zich sterk heeft verdedigd." Hoe schoon is haar gedrag uit onze ar- als helder water vloeit zij uit --1 en ootmoe- eloof gaarne de tuigen zich laten worgen, schreef Pascal

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 11