rONGERS da Nagekomen Kerklijsten I Moderne Klotken PROVINCIAAL NIEUWS fieenvorkbreuk OFFICIEELE MEDEDEELINGEN FAILLISSEMENTEN MARKTNIEUWS tL NOORD-SCHARWOUDE OPPERDOES TE^ kampI ZWAAG EGMOND AAN ZEE OUDENDIJK SPANBROEK ASSENDELFT Z1JPE HOORN BURGERBRUG HEEMSKERK LANGENDIJK UITGEEST raadsvergadering. ASSENDELFT NOORD-SCHARWOUDE HET ELECTRISCHE NET SCHAGEN Geslaagd voor costumière ANNA PAULOWNA WERVERSHOOF 'AADMARKT ov^rfrattzry voor de schoolkinderen van 12 meisjes, Zaterdag 12 uur van dit om en verlee- fiets De de is- de 8 in meteropnemer J. Vrouwe. 7 b*w-z. -p' De heer Boom geeft hierna eenige tech- Haarlemmerdijk 92, Am- mr. B. de Gaay Fortman. Seret, Amsterdam, Keizers- 0.12—0.16; 0.04—0.07; Bad- men. itocht zal :n Hoek. WINKEL, 27 Juni. Kruisbessen f 2—3.50, aardbeien f 1627, slaboonen f 1820, peu len f 8—10, per 50 K.G.; bloemkool f 1—1.30, kropsla t 1—3, komkommers f 1017, worte len f 44.50, per 100 bos. MEDEMBLIK 27 Juni ,3t. Joseph’ Aard appelen (Groote Muizen 2.002.25 per baal. Kleine Muizen 0.851.00 per baal. d. MULE Co. Gegund Wij kunnen thans mededeelen dat de bouw van een nieuw betadkantoor voor den Noordetmarktbond is gegund aan den laagst eninschryver, den heer Lugtig te Heerhuggow aard Vlugge Post Op Zaterdag 21 dezer werd per expresse een briefkaart naar Opperdoes verzonden en daar tusschen 4 en 5 uur ge stempeld. Deze werd te Opperdoes, 46 K.M. van Hoorn gelegen, bezorgd Maandag 23 d. a. v. pas met de avondbestelllng. .Wel vlug, zoon expresse! FABRIKAAT FLA Aaid- Schot- Kleine Vretelling Paarden 34; runderen: spring- stieren 10, melk- en kalikoeien 605, mestkal veren 10, ander mestvee 16, jong vee boven een jaar 128, Jong vee beneden een jaar 453: totaal 922. Schapen 193. lammeren 253, to taal 446; bokken en geiten 37. kuikens 912, kippen 1702, totaal 2614; eendkuikens 57, een- den 91, totaal 148; biggen beneden 6 weken 321, fokzeugen 41, 6 weken tot 60 K.G. 164, 60 K.G. tot 100 K.G. 47, boven 100 K.G. 48, totaal 332; bijenkorven 35. Landbouwtelling Eigenaars, die in gebruik hebben 0,050,15 H.A. eigenaars 14, pach ters 11; 0,15—0,25 H.A.: 5 eig. 4 p.; 0,25— 0,50 H.A. 16 eig. 10 p.; 0.50—1 H A. 48 eig. 9 p.; 1—5 H.A. 89 eig. 23 p.; 5—10 H.A. 14 eig. 14 p.; 10—20 HA. 10 eig. 13 p.; 50 H.A. 6 p. Personalia Benoemd is tot 2en politie dienaar te den Burg met dienst op het strand gedurende het badseizoen, de heer J. Brouwer, thans marechaussee te Almelo. Voor de betrekking hadden zich 220 sollici tanten aangemeld Lijk aangek pucld Op het Westerstrand alhier is Donderdagmiddag aangespoeld het lyk van een onbekend manspersoon, van on geveer 50-jarigen leeftijd, gekleed in blauwe trui, aan de voeten nieuwe schipperslaarzen. Om den middel een nieuwe riem met gesp. X Lijk is te den Burg ter aarde besteld. ZONDAG feestdag van de H. H. Apostelen Petrus en Paulus. Vroegmis om 7 uur. De H. Communie wordt uitgereikt om half 7 en kwart over 8. Hoogmis om 10 uur. Catechis mus om half 2. H. Familie om half 3. Lof om 7 uur. WOENSDAG feestdag van Maria Visitatie. Lof om 7 uur ter eere van St. Joseph. DONDERDAG-avond van half 7 tot half 8 oefening van ’t H. Uur. VRIJDAG om half 8 gez. H. Mis ter eere van 't Oodd. Hart met akte van toewijding. Om 7 uur Lof met akte van eereboete. ZATERDAG-avond om 7 uur Lof ter eere van O. L. Vrouw. Gelegenheid om te biechten van 38 uur. vriéndelijk, maar ook dringend aanbeve len. Dagelijks is van 4 tot 5 uur de kerk ge- een bezoek aan het Allerh. HOOGKARSPEL, 27 Juni ,X>e Eendracht" Groote Aardappelen 2.2002.05, idem kleine 0.75—1.00. Schoolfeest „Ons Schoolfeest" vei gader de, waarbij slechts 17 personen aanwezig K. Goochelaar komen); heb.” Radio-distributie Geruimen tijd geleden werd door den heer Koster te Alkmaar con cessie aangevraagd tot radio-distributie. De concessie werd verleend met de bepaling*' van aansluiting voor de geheele gemeente. Tot dusver heeft men van de zaak niets meer gehoord; ook bij het gemeentebestuur is geen enkel bericht van den aanvrager in gekomen, of hij al of niet van de concessie gebruik wenscht te maken. <3 V. ■I Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformatles). Uitgesproken: 25 Juni, N. Dorregeest, tim merman en koopman, Kattenburgerkade 24, Amsterdam. R. c. mr. B. de Gaay Fort man. Cur. mr. Leo Bloch, Amsterdam, Kei zersgracht 729. 25 Juni, H. Spierings, exploitant van een electro- en radio-technisch bureau, Postjes- kade 4 II, Amsterdam. R. c. Mr. B. de Gaay Fortman. Cur. mr. Leo Bloch, Amsterdam. Keizersgracht 729. 25 Juni, Joseph de Zwarte, winkelier in radio-artikelen, sterdam. R. c. Cur. mr. O. gracht 761. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 25 Juni, H. J. W. Heyst, Amsterdam. 25 Juni, M Rappoldt, Amsterdam. De heer Boom geeft hierna eenige tech nische Inlichtingen. Bij een ondergrondschc hnbëïeering moet met de verre toekomst BOVENKARSPEL, 27 bouw” Aardappelen gr waam. secretaris, in deze vergadering be noemd tot secretaris, vat zjjn taak serieus op. Thans komt aan de orde bespreking bede vaart Heiloo op 6 Juli a.s., waarvoor deze bijeenkomst speciaal was belegd. De opstelling is wederom bij de voormalige Cadettenschool te Alkmaar, alwaar men aan wezig moet zijn 10 uur (nieuwe tijd). Ver trek 10.30 uur. De Hoogmis in de kapel begint 11.30 uur. waaronder collecte voor de kapel; ’s middags Lof aldaar, waaronder collecte voor de on kosten. Door het Bondsbestuur werd in de laatste vergadering aan de afd. Spanbroek verzocht, voor een lantaarndrager te willen zorgen. Vertrek uit deze gemeente vanaf café Bij man half 8 toude tijd). De secretaris zal een verzoek doen tot af lezing van een en ander van den preekstoel. Voorts deelt de secretaris mede voor dezen tocht voor een rfjwlelreparateur gezorgd te hebben. Een knecht van den heer Pallada stelt zich beschikbaar. Voor vaandeldrager, baldakjjndrager en lampdrager worden resp. gekozen de heeren N. Roodt. J. Stam en J. Scholten. Thans geeft de secretaris een keurig ver slag van den dag van inwijding te Bergen van het Bondsvaandel en van de aldaar door den Hoogeerw. Deken gehouden rede. De voorzitter stelt voor den waarn. secreta ris. die bewezen heeft uitmuntend voor zijn taak berekend te zijn, te benoemen tot se cretaris. en wel bü acclamatie. Aldus geschiedt zulks door het bestuur. De heer De Wit wordt daarna hartelijk gefeliciteerd en deze dankt de aanwezigen hartelijk voor het in hem gestelde vertrou wen en belooft de vereeniging r.aar ver mogen steeds bij te staan. Als afgevaardigden worden thans gekozen de heeren J. en C. Stam. Rondvraag. De penningmeester deelt mede, dat het geld der twee uitgelote obligaties nog niet door de eigenaars is teruggehaaid. Aan dezen zal bericht worden gedaan. De heer C. Stam vraagt wie er collectee- ren zal in Heiloo. Voorzitter verzocltt den heer Stam weer te willen doen. Goedgevonden. De heer Bijman vraagt of er nog insignes zijn; vele leden dragen er geen. Ze blijken echter niet meer verkrijgbaar te zijn. De heer J. Stam vraagt inlichtingen trent het a s. H. Bavofeest. De heer P. Stam deelt mede dat men tyden* de vaandelwijdlng een rijwielclub ge zien had, welker leden allen witte petten droegen, hij meende dat sommigen nogal ambitie voelden voor het dragen van zoo'n hoofddeksel. Dit punt zal in de jaarvergade ring behandeld worden. Spreker deelt mede, dat hij moet bedanken voor het ophalen der contributie, wegens werkzaamheden. Penningmeester Blauw zal dan daarvoor wel zorgen en schrijft alle leden in Juli of Augustus aan voor de betaling. Met den Chr. groet en onder welgemeende woorden van dank sluit de voorzitter deze geanimeerde vergadering, om daarna met het bestuur nog even een dronk te wijden op den heer De Wit. als nieuwbenoemd secretaris. AANSCHAFFING LEERMIDDELEN ST. BAVOSCHOOL. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat de Raad dier gemeente in zijne vergadering van 26 Juni J.l. heeft vastgcsteld navolgend besluit: De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien een adres dd. 15 April JJ. van het Bestuur der Vereeniging St. Joseph, verzoe kende gelden uit de gemeentekas te willen verstrekken voor de aanschaffing van na tuurkundige instrumenten ten behoeve van de onder zijn beheer staande St. Bavoschool aan de St. Annastraat alhier; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders, opgenomen in bijlage nr 73 tot het verslag van s Raads handelingen; Overwegende, dat de aanvrage voldoet aan de in atrlkel 73 der Lager Onderwijswet 1920 gestelde elschen; Gelet op de artikelen 72 en 75 dier wet; Besluit: A. de gevraagde medewerking te nen; B. de uit het besluit onder A voortvloeien de uitgave te zijner tijd nader te regelen bij suppletoire begroeting. Binnen dertig vrije dagen te rekenen van heden, kan leder ingezetene en het schoolbe stuur van dit besluit in beroep komen bjj Gedeputeerde Staten van Noordholand. Alkmaar den 2fen Juni 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR. Burgemeester. R. VEENDORP, lo. secretaris *.1C Rabarber J; Wortelen 0*44—0.58 per 10 bos: 1.10—290; Bloemkool, le soort 4.10— sou worden afgelost, zou er met behouc^ van den llchtprys op ook van de nog paar---- ling is de Directie op te dragen aan Boom en Biereveld tegen een vergoeding van 2.72 pCt.). R. K. Rijwielclub SL Bonlfacius Woens dagavond vergaderde bovengenoemde vereeni ging in café Bijman. Voorzitter Kuis opent de vergadering met den gebruikelijken groet en heet allen harte lijk welkom. Spreker vindt het jammer, dat slechts 20 leden aanwezig zijn. Hierop verzocht hij aan den waarn. secre taris lezing der notulen, welke zonder op- of aanmerking onder applaus worden goed- gefceujd. Nu. ze waren werkelijk goed. De (die verschillende menschen „Drommels, dat ;s een toer, dien ik nog niet op mijn repertoire (D travaao) Burgelijke Stand Geboren Johan, t- van W. de Graaf en G. Koning. Ondertrouwd Th. Vet en M; hoff W. Kuiper (van Westzaan) en [arg Rijk- MM1 XTT VOX.VI. M. LKo- men Joh. Pietra en C. Kooyman (Wormer- veer). Getrouwd Jacob Huipen en J. W. Broers- ma (Amersfoort) M. Vlegels en M. Rijkboff. Overleden G. Barnhoorn, 63 jaar, ge huwd met W. Beuk Trijntje, 3 weken, doch ter van J. Jongejans en A. Booy W. Stijn, 41 jaar. personen waren, waarvoor de voorzitter, de heer Veenis, lijn leedwezen uitdrukte. Als commissieleden voor 1931 werden kozen de hh. G. Klopper, A. Bakker, Burgert, stand Van 20 tot en met 26 Juni Geboren Leentje,, d. v. H. van de Flier en T. Bosch. Gerrit, z. v. P. J. J. Blom en J. M. Tamls. Ondertrouwd: Biesboer, 22 Jaar, Blom, 20 Jaar. Getroizd H. J. Rens, 26 jaar en N, Wei). Adr. J. Klybroek, 30 jaar, te Harenkafspel en M. J. Smit. 21 jaar. Overleden: Cornelia Kreyger, 19 jaar, d. v. P. Kreijger en C. de Leeuw. Spuit probeeren Donderdagavond bebben de spuitgasten een slootje achter de huizen op den Communicatieweg van frisch water voorzien, dat uit de hoofdsloot ge pompt werd. Ongeveer drie uur is men bezig geweest. Al dien tijd werkte de spuit normaal, zoodat zij in orde werd bevonden. WOGNUM, 27 Juni „De Volharding’ Aardappelen: 'Schotsche muizen per baal 1.85, idem kleine 135—1.45. Nieuw Postkantoor Bij de Posterijen wordt de mogelijkheid onderzocht van de stichting van een derde kantoor en wel in de Spoorbuurt. Van andere zijde is men aan het bevorderen de uitbreiding der diensten met behoud van de twee bestaande kantoren. 8e- W. Meurs, P. Wijdenes en J. Visser. Als secreta ris werd aangewezen de heer J. Visser, tot penningmeester de heer A. Bakker. De ontvangsten bedroegen f 133.65, uitgaven f 1.08, terwijl op de spaarbank nog f 100 geplaatst is. Men besloot 15 Juli per autobus naar Ber gen en Bergen aan Zee te gaan en ver trouwde, dat Tavenu weder zijn medewer king zal willen verleenen. l den. Spr. zegt dat dit rapport sluit met m 1 Ho Irrvcfon dip Jaarvergadering St. Liduina-Vereeni ging Bovengenoemde vereeniging hield haar jaarvergadering in het gezellenhuis, onder voorzitterschap van den heer Krijgsman Op deze vergadering werd het jaarverslag van den penningmeester uitgebracht, waaruit bleek, dat de vereeniging over een reserve heeft te beschikken van plm. f aaoo, en dat het aantal leden 317 is. Door de kascommissie werden de boeken in orde bevonden. De heeren Schneiders en v. Kleefwerden benoetna tot leden der kascommissie 1930. Volgde bespreking van art. 10 van het eegletnent. Dit naar aanleiding van een 10-ta vragen, ingediend door den heer Scheiders. De voornaamste was deze Is het niet wenschelijk, dat kinderen, indien dit noodig blijkt, direct vanaf de ge boorte voor veipleging in het St. Jansgasthuis in aanmerking komen. Na uitvoerige dis cussies werd besloten, een commissie te be noemen, die een en ander zal onderzoeken. Dit in verband met de door het bestuur geuite vrees., dat dit te bezwaarlijk voor de vereeniging zal zijn. Bespreking ciontributie. Ook dit punt zal door de betreffende com missie in behandeling worden genomen. Hierop werden bij acclamatie de aftredende bestuursleden, de heeren J. Karei en Koning, herkozen, die beiden de benoeming aannamen Na rondvraag volgde sluiting. ZONDAG, Heden feestdag van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus, na de Hoogmis Congregatie voor de Jongens die nog geen 17 jaar zijn. 2 uur Lof met Rozenhoedje. WOENSDAG, na de H. MIs van 8 uur Con gregatie voor de Meisjes. DONDERDAG, gelegenheid om te biechten voor den eersten Vrijdag, ook na de H. MIs van 8 uur; alsmede van 34 en van 77.30. De schoolkinderen komen biechten tusschen en na de schooltijden. VRIJDAG. Eerste Vrijdag van de maand. De H. Communie wordt uitgereikt om 7 uur, 7.30 en kwart voor 8. De H. Mis is om kwart voor 8. Vóór de H Mis gebed»van Toewijding waarna gezongen H. Mis met uitstelling van 'het H. Sacrament, ’s Avonds om 7.30 Lof m. Litanie van 't H. Hart. ZATERDAG, biechtgelegenheid van 34 en van 77.30. De H.H. Missen zijn: ZONDAG, 7 u. Cornells Joseph Oojjevaar, 9.30 voor 't geestelijk en tijdelijk welzijn der Parochie. MAANDAG, 6 30 Aldert en Barbara Nan ning. DINSDAG, 8 u. Nicolaas Blaauw, Maria Groot en overt, familie. WOENSDAG. 8 uur Pieter Polder, echtg. en overt, familie. DONDERDAG, Tjerk Arie Schouten en overl. familie. VRIJDAG, 7.45. gezongen H MIs voor de levende leden van het Apostolaat des Ge- beds en de Broederschap van het H. Hart. ZATERDAG, 8 u. voor de overl. ouders Ollfiers. Personalia Aan de Technische Hooge- school te Delft is geslaagd voor het examen scheikundig ingenieur, de heer C Maters, alhier. Het onweer van LL Zondag Op initiatief van den L. T. B. zal alsnog een ondersoek plaats hebben naar de bij het onweer van 12 Juni geleden schade in de Dieps-, Kerk en Dergmeer onder de gemeente Oudkarspel. Deze actie gaat uit van genoemde organi satie en de Tuinbouwvereenlgingen Oud karspel en Noord-Scharwoude. Aansluiting is gezocht en inmiddels verkre gen by de Centrale Commissie in Haren karspel en omgeving en zal de burgemeester van Oudkarspel als vertegenwoordiger hier aan worden toegevoegd. opend voor Sacrament. Biechthooren klas 4 en 5. Vrijdag half Jongens. Dat de yveraars voor den 8t. Odulphus- penning er aan denken, dat Zondag 29 Juni na de Hoogmis afgerekend moet worden. Mochten allen op tijd aanwezig zyn! Gistermiddag vergaderde de Raad dezer gemeente In voltallige zitting. Na opening deelt de voorzitter mede, dat van Ged. Sta ten dezer provincie voorloopige toestemming is verkregen tot den aankoop van het per ceel welland, gelegen aan den LagendUk.dat tot vuilnisbergplaats is bestemd. Ingekomen Is een verzoek van mej. T. Bas om eervol ontslag als helpster van de Be waarschool, met ingang van 1 Juli as. Met algemeene stemmen wordt dit ontslag, op advies van B en W, eervol verleend. Een circulaire van de Centrale Vereeni ging ter behartiging der Maatschappelijke Belangen van Zenuw- en Zielszieken te Am sterdam. waarbij In overweging wordt ge geven lid der vereeniging te worden, minimum contributie bedraagt f 50 per jaar B. en W. stellen toor met ’t oog op de Gemeente-flnanciën niet als lid toe te tre den. De heer Krom en de voorzitter zetten hun standpunt nader uiteen. Door den Raad is 't bedrag van bestrijding der tuberculose in deze gemeente gedurende de laatste jaren reeds opgevoerd van f 400 tot f 1500. Ook ’t Armbestuur legt de gemeente zware lasten op. Waar van gemeentewege gedaan wordt wat maar eenigszins verwacht mag worden, zyn B. en W. tegen deze nieuwe subsidie, omdat zy er bovendien voor deze gemeente weinig voordeel van verwachten. De heeren Zonneveld en Twaalfhoven ge ven als hun mcening te kennen, datx al brengt toetreding tot deze vereeniging wel licht geen direct voordeel, in den loop van den tijd toch misschien wel indirecte voor- deelen zyn te verkrijgen. Wanneer de secre taris dan nog meedeelt, dat hy meent ge lezen te hebben, dat voor kleinere gemeen ten de minimum contributie is teruggebracht tot f 15, wordt besloten dit punt nog aan te houden tot een volgende raadsvergade ring. Benoeming helpster bewaarschool. Door B. en W. worden iftP ingewonnen advies van het hoofd der bewaarschool aan bevolen: 1. Mej. M. Balder; 2. Mej. J. Bras ser; 3. Mej. C. Teyken. Na In comité te hebben vergaderd, verkrijgt no. 1 der voor dracht by stemming 8 stemmen en no. 2 3 stemmen, zoodat Mej M Balder is benoemd. Verslag van de Commissie voor de Werk- loozen over haar verrichtingen in den win ter 1929—1930. Door den ZONDAG, Feest van 8. 8. Petrus en Pau lus. Kwart voor twee catechismus en half drie Vespers. MAANDAG H. Mis in de kapel, half de kerk. DINSDAG, des avonds half 8 Mariacon- gregatie, afdeeling dames. WOENSDAG, des avonds half 8 8t. Jozef- lof DONDERDAG van 6 tot half 8 en niet langer biechthooren. Half 8 Maria-congre- gatie afdeeling Gezellen. VRIJDAG. Eerste Vrijdag Kwart over 7 Schoolmis en 8 uur gezongen H. MIs. Des avonds half 8 Lof ter eere van het H. Hart, en gebeden. ZATERDAG van 4 tot 8 uur biechthooren, uur Marialof. ZONDAG 6 Juli. Eerste Zondag, Euch. dag schaalcollecte voor de kerk, welke wy eilanden dan zou dezen vrij diep zouden moeten worden in gebaggerd. Ontworpen is dus een kabel 50 en een van 25 quadraat. Wat 8t. Pancras betreft, hier is een ring- kabel ontworpen, waar we niet met eilan den te maken hebben. Het is juist, dat de begroeting als ruim kan werden beschouwd, vooral omdat de koperprtjzen vry sterk zijn gedaald. De voorzitter merkt op, dat het oog gericht moet worden op de straat en daarom IVkt spr. de aanleg van twee parallelkabeis beter dan één kabel, omdat de laatste vele grep- 1 pcltjes zal veroorzaken, die telkens opgeh&ald zouden moeten worden. De heer Dijkhuizen vraagt of de overbelas ting niet op een andere manier zou kunnen worden weggenomen dan door aanleg van den ondergrondse hen kabel. Verder vraagt spr. of niet is gedacht aan overname door het P.E.N Ook maakt spr. enkele bemerkingen op de begroeting. De voorzitter meent dat het den heeren toch niet onbekend is. dat er veler lei aandrang is geweest om van het boven- grondsche net af te komen, ook al om de vele gevaren. Verzwaring van dit net zou veel kosten meebrengen en ten slotte toch maar lapwerk zyn. De heer Boom acht om meerdere redenen aanleg van een ondergrondsch net noodza- keiyk. Het onderhoud van het laatste is practlsch nihil, wat met het huidige net ze ker niet het geval is. Overname by het P.E.N. is eigenlijk een gemeentezaak. Men is van alles af, maar men heeft ook geen zeggen schap meer. Spr. neemt verder aaü, dat de styging van het verbruik niet steeds in dit tempo zal doorgaan en daarom voorziet het ontworpen net voor een lange reeks van Ja- ren. De heer Dijkhuizen vraagt of er geen ge vaar overbiyft by de bruggen; de heer Boom antwoordt ontkennend, omdat daar zeke- ringskastjes worden aangebracht en de kabel in buis wordt gelegd De heer Zeeman brengt een woord van lof voor de indjaning van dit plan, omdat de klachten niet ongegrond waren. Spr. vraagt of er mogelykheid is, dat by dezen nieuwen kabel de speruren worden uitgeschakeld. Ver der vraagt spr. of er gelet wordt op uitvoe ring van het werk door landgenooten. De heer Boom zegt, dat rekening is ge houden met eventueele verwarming voor kas sen voor het groentenbedryf. Aan den sper- tUd is niets te veranderen, deze berust op de overeenkomst van het bedrijf met het P E.N. De heer van Kampen merkt op, dat St. Pancras wel last zal krijgen met de dwars- sleuven en daarom zou spr. ook in deee ge meente twee kabels prefereeren. De heer Boom zegt, dat dit aanmerkelyk duurder zou worden, wat ten slotte een zaak is voor de gemeente. Uit technisch oogpunt is één kabel voldoende. Burgemeester van Spengler zegt, dat het tweekabelsysteem uit technisch oogpunt is ontworpen, met het oog op de eilanden, wat te St. Pancras niet het geval Is. Men heeft dit dus niet met het oog op de straat voor gesteld. De voorzitter voegt hieraan toe. dat aan den Langendük ook stukken met één kabel zyn ontworpen. De heer Bakker verzoekt toch het oog te richten op de Hollandsche industrie, met het oog op de dreigende werkloosheid. De heer Zeeman vraagt bespoediging van de zaak en zou aanstonds in de diverse ge meenteraden een beslissing willen nemen. Spr. acht een aflossing in 50 jaar te lang. De voorzitter zegt dat de Comm. Llchtbe- drijven met het plan accoord is gegaan en ook allen spoed wil trachten. Besluiten kun nen we hier echter niet nemen. Zr» mogelijk moet de zaak vóór den winter haar beslag krijgen. De heer Zeeman vraagt of er ook contróle op het werk, door het bedryf wordt gevoerd. De heer Boom zegt dat de kabels reeds op de fabriek worden beproefd. Spr. is niet de aannemer van werk, doch stelt zich garant voor de goede aflevering. De heer van Kampen dringt er op aan, het grondwerk te doen verrichten. De heer Zaagman krygt een bevestigend antwoord op zyn vraag, dat de bedoeling Is het werk aan te besteden. De voorzitter deelt nog mede, dat het da- geiyksch opzicht zal worden opgedragen aan den hoofd-iynwerker van ons bedryf. Hierna komt de financieele kwestie in be spreking. Waar door de Provincie zelf voor dergeiyke doeleinden leeningen over 50 jaar worden gesloten, meent spr., dat dit ook voor dit plan zeer wel mogeiyk is. De heer Boom zegt, dat de negrootlng is gebaseerd op 40 jaren, maar tegen een af- schrijving van 2 pCt. heeft spr. geen enkel bezwaar. De heer Dykhuizen geeft in overweging in elk geval een annuïteitsleiding te sluiten en vindt 40 Jaren voorzichtiger. De heer Zaagman zou gaarne eerst een gecombineerde vergadering hebben, waarin de lasten van het verzwaarde bedryf speciaal onder het oog waren gezien en middelen tot verlichting hiervan. De heer Kramer tegt, dat het oude net nog niet Is afgelost en zou aan annuïteit de voorkeur geven, omdat dit een niet te zwaren druk geeft op het tegenwoordige geslacht. De heer Duif zegt, dat by aflossing in 40 jaar, de stroomprtjs moeilyk op het huidige peil zal kunnen blijven, hetwelk de voorzitter beaamt. De voorzitter spreekt zyn vreugde uit, dat de voorstellen zoo gunstig zyn ontvangen. De gedachte zit voor dat de vernieuwing nood- zakeiyk is en daarom verwondert hem die ontvangst niet. Het is een zaak van ernstige beteekenls, die ampel besproken is en spr. hoopt, dat er spoedig een definitieve beslis sing zal worden genomen. Spr. dankt allen voor de belangstelling, de gemeente N.- Scharwoude voor t gebruik van deze mooie Raadszaal en den heer Boom voor zyne toe lichtingen. De voorzitter sluit met den wensch, dat blyken mag, dat een goed werk is verricht. Gemeenschappeiyke vergadering van gemeenteraden van de 4 Langend ijker ge meenten en Sint Pancras, op Donderdag 26 Juni, in het gemeentehuis te Noord-Schar woude. Genoemde raden waren nagenoeg voltallig aanwezig. De burgemeester van Broek op Langen- dijk. tevens voorzitter der gascommissie, opende de vergadering met de mededeeling. dat aanleiding tot bespreking van het te behandelen punt is geweest het slechte electrisch licht en de veelvuldige storingen en is in de commissie van de Uchtbedryven gesproken over den aanleg van een onder- grondschen kabel. Het technisch bureau Boom en Biezeveld heeft een plan hier voor ontworpen dat allen leden is toegezon- -X -T...4.-een zware conclusie, n.l. de kosten, die op f 196.000 zyn begroot. De prys voor den electrischen stroom is de laatste jaren gelei- deiyk verlaagd, maar de commissie wil niet gaarne dezen prijs weer opvoeren. Echter is intusschen gebleken, dat de begrooting vrU ruim is geraamd en er alle kans Is, dat VOETBAL Woensdagavond hield de R. K. Voetbalclub V. V. W. een algemeene Vergadering. De opkomst was schitterend. Na opening door den voorzitter G. Hout- brake, werd een dankbrief van Pater P. Hooiveld voorgelezen. Besproken werd hierna de officieele ope ning van het voetbalveld. Zondag mag in den optocht niet gerookt worden. De ptocht zal plaats vinden om 3 V- uur uit den Hoek. Een auto van Jb. Bakker zal de elftallen naar den Hoek rijden. Een ieder zorge op tijd in tenue aanwezig te zijn. Eenige vlaggen en wimpels zullen in den optocht worden meegedragen. Het R. c. Harmoniegezelschap zal den optocht begelei den, en ook op het feestterrein eenige num mers geven. Na een geannimeerde rondvraag, wordt de vergadering gesloten. Juni .De Tuin- m. per baal 1.99— 2.45, idem kl. maat 0.901 25, Idem Nin. 1.90 —235, Idem Elgenhelm. 3.103 35. Bloem kool le soort per 100. stuks 4.10830 idem 2e soort 090130, idem 3e soort 0.75 BEVERWIJK, 27 Juni R. K. Coop. Tuin- dersvereenlglng .JCennemerland” Sla per kist 0.20—1.00, Postelein per kist 0.10030, Andijvie per kist 0.45035, Asperges dik -vit per bos 0.450.58, idem dik blauw 93540, Rabarber le soort 0.070 09, Idem 2e soort 0.020.03, Wortelen 0 050.09, Doppers per K.G. 0.08—030, Peulen per K.G. 0.14—0.30, Capucyners per K.G. 0.10030, Raspers p. voorzitter werd een hartelijk woord van dank gesproken voor ’t belange loos verrichte werk der Commissie, in 't by- zonder tot haar voorzitter, den heer P. Twaallhoven. B. en W. stellen voor in verband met een schrijven van de Commissie voor X Gem. Electrisch Bedrijf alhier, het loon van den Incasseerder en vast te stellen op f 800 per jaar en zyn pensioengrondslag op gelijk bedrag, belde met ingang van 1 Juli «1930. Thans bedraagt diens salaris als incasseerder f 550 per jaar en als meteropnemer f 20 per maand, totaal f 790. De Raad gaat met ’t voorstel van B. en W. algemeen accoord. Verslag balans en verlies en winstreke ning van ’t Gemeenteiyk Electrlciteit^e- drijf over ’t jaar 1929. De balans wordt met een winst van f 3733.75 vastgesteld op een totaalcUfer van f 41.037.80. Rondvraag. De heer Kabel zegt, dat er nog geen antwoord op een gezonden schrij ven door B en W. aan 't bestuur van de en Zwemvereenlglng is binnengeko- Hy vindt deze handelwyze van ge noemd bestuur niet In den haak, 't Schijnt evenwel dat dit bestuur een onderhoud wil aanvragen met B. en W. Men is echter al gemeen van oordeel, dat mer. daarmede dan wel wat lang heelt gewacht. Opgemerkt wordt, dat het zwembad de Kam” ook on der deze gemeente is gelegen en dat even tueele politieverordeningen dan ook op dit zwembad van toepassing zullen zyn. De geest van den Raad Is voor ’t meerendeel tegen gemengde baden. Men besluit even wel op voorstel van den heer P. Twaalf hoven. die liever een anderen weg bewandelt dan die langs verordeningen, om af te wach ten tot de eerstvolgende Raadsvergadering wat 't bestuur van de Bad- en Zwemin richting intusschen in deze kwestie zal doen. Hierna sluiting Geslaagd De heer D Bouhof. alhier, a.agde dezer dagen voor het onderwijzers examen. k.G. 034—0.35, Bloemkool le soort per stuk 0.09—0.12 y,, Idem 2e soort 0.05—0.07, Kom kommers per stuk 0.05030, Tomaten per K.G. 0.5O--O.55, Snijboonen per K. G. 030, Dikke boonen per K.G. 0.50036, Tuinboo- nen per K.G. 0.040.08, Aardbeien per slot 090—135. BEVERWIJK, 27 Juni 1930. Coop. Tuin bouw Vrije groenten en fruitveiling W. A. Sla 20 tot 65 et., postelein 15 tot 25 et, spinazie 50 tot 60 ct., andyvie 30 tot 35 et-, zuring 8 tot 10 ct. per kist; aardbeien f 0.60 tot f 130, frambozen 50 tot 60 ct, per slof; bloemkool 2 tot 6ct., komkom mers 4 tot 8% ct.. sla 1 tot 3JJ ct. per stuk; rabarber 3 tot 8 S ct., asperges 14 tot 54 ct., peen 5 tot 10 ct., div. soepgr. 3 tot 6K ct. per bos; peulen 9 tot 22 ct, div. dop erwten 8 tot 14 ct., groentjes 12 tot 16 ct, witte capucynders 16 tot 20 ct., rasers 20 tot 43 ct., tulnboonen 6 tot 7 c., snijboonen 52 tot 57 ct ..dubb. heerenboonen 49 tot 52 ct., postelein 3 tot 5 ct., spinazie 8 tot 12 K o., kasdruiven f 1.04 tot f 1.06 per Kg. Bloemenveiling 't Centrum. Div. Koorn- bloemen 5 tot 8 ct., Stroobloemen 8 tot 10 ct.. Statica 7 tot 10 ct.. Eng Irissen 8 tot 17 ct., Enk. s. dubb. Violieren 12 tot 38 cL, Goudsbloemen 8 tot 9 ct.. Margrieten 8 tot 12 ct.. Caparla 10 tot 15 ct„ Duizendschoon 8 tot 12 ct., Allium 10 tot 12 ct.. Gladiolen 20 tot 70 ct.. Alstrumeria 22 tot 33 ct. Be vers 6 tot 7 ct-, Zinia's 17 tot 68 ct.. Anje lieren 6 tot 12 ct.. Renonkels 2 tot 3 ct, Lathrus in div. kleuren 2 tot 8 ct. Malva 7 tot 8 ct., Santoria's 13 tot 18 ct. Convilles 17 tot 31 ct., Delphinium 15 tot 32 ct., Go- detia 6 tot 8 ct.. Riddersporen 13 tot 17 ct.. Duizendschoon 8 tot 12 ct. div. Kasrozen 42 tot 72 ct. per bos; Tygerlelle 5 tot 11 ct Candidum 3 tot 6 ct.. Long! Florum 8 tot 12 ct. per tak, Kelk Gloxinia's 18 tot 37 ct. per pot. Coóp. Tuinbouw Vrije groenten en fruit veiling W. A. Aardbeien. Aan de export markt liepen de pryzen van Jacunda per 100 Kg. van 28 tot 34. TER AAR. 27 Juni 1930. Tuindersbelang. Peulen f 0 20 tot f 1.80; Doppers f 0.20 tot f 0.60; Tulnboonen f 0.23 tot f 0.31; Cape, f 0.30 tot f 0 60; Snyboonen f 4.30 tot f 4.70. stek t 130 tot f 2.60; Grof f 2.40; bloem kool 1 tot 5 cen t AVENHORN, 27 Juni 1930. Groote Sdhot- sohe f 3.60 tot f 4.60 per 100 Kg.. 105000 Kg.; Kleine Schotsche f 1.40 tot f 2.60 per 100 Kg.. 20500 Kg. ENKHUIZEN, 27 Juni 1930 appelen- en Fruitmarkt. Groote sche f 1.95—3, tniddenprijs f 2; Schotsche f 0.75—130 per baal. ZUIDER KOGGE. 27 Juni 1930 Bloem kool f 3.50—12, Sla f 250—2.80, Peulen f 4.50—11.40, Slaboonen f 39—51, Aardbeien f 2645, Tulnboonen f 2.603.60, Worte len f 69.50, Schotsche groote f 190—Z id. kleine f 1.10—1.30, Nintyfold f 230. OBDAM, 27 Juni 1930. Bericht van ,D« Tuinbouw 139.000 Gr. Aardappelen ven f 3.70—4; 7200 kilo Dr. f 1.70—2.40. HEILOO, 27 Juni Exportveiling „St. WUlibrodus” Aardbeien, vroege 0.22—031; idem, late 0.27—0.36; ppperwten 0.12—0.15; Peulen 0.080.17; Tulnboonen 0.040.07; Dubbele stamslaboonen 0.420.50 Snyboonen 0.440.48 per K..G; L- 0.20—0.50; Wortelen 0.44—058 per 10 boe; ZONDAG, 7 uur, Ryer Boersen en Divera Portegijs, 10 uur v. d. Parochie. MAANDAG, 7 u. Dirk Keet, lid van de H H. Martelaren van Gorkum, Joanna Jacoba Ma ria DorbeekBroers. DINSDAG 7 u. overl. leden St. Lodewyk, Geertruida KnuiverVoorman, Broedersch. v. d. H. Geest. WOENSDAG, Maria Bruin, hvr. C. Straat, Cornelia Helena RankeOvertoom, Slnt- Lodewijk. DONDERDAG, Petronella JansenOarste- veld, overl. Armen der Parochie. VRIJDAG, overl. familie SnelKeet. Le vende leden Broederschap v. h. Goddelijk Hart. ZATERDAG, overl. leden v. h. Genoot schap der H. Kindsheid, J. B. Keet en Geer truida Ten Winkel. HANDELSAVONnSCQOOL TE ALKMAAR Inschryvlng van leerlingen voor den cur sus 19301931 heeft plaats op Woensdag 2 en Donderdag 3 Juli as., telkens des avonds van 6.309 uur iu het gebouw der Handéla- school aan de Doelenstraat Tot de eerste kla&e kunnen zonder examen worden toegelaten zy, die biykens verklaring van het betrokken schoolhoofd dit jaar zes klassen der lagere school met vrucht hebben doorloopen en geschikt worden geacht het onderwijs aan de Handelsavondschool te volgen. Toelating tot de hoogere klassen hangt van genoten voor-ontwlkKCling. zy, die de school reeds bezochten, moeten zich opnieuw aangeven. De Directeur verstrekt gaarne inlichtingen. Alkmaar, 28 Juni 1930. De Directeur. J. H. DE GROOT. rekening worden gehouden. Het ontworpen net laat daarom een 3 4 4 maal grooter gebruik toe dan thans. Verder Is uit een oogpunt van bedrijfszekerheid een aparte kabel ontworpen voor de eilanden, zoodat er dus 2 kabels komen. Zou men voor de gebruik maken van waterkabeis, dit de kasten opvoeren, omdat De volgende leerlingen van de Zusters- Naalschool te Behagen rijn geslaagd voor costumière: mej. C. van Schalk, Schager- brug; mej G. Dekker. Tuit jenhom, njej. Cathr. Bekker. Waarland; mej. M. Blom, ■enigenburg; mej. E. Koenis, Behagen; mej. J. Dekker, X Zand. Aanbesteding Bij de aanbesteding voor de uitbreiding der Chr. School alhier was voor metsel-, timmer- en schilderwerk als volgt ingeschreven C. Bot, Den Helder f 35.500, w. A. Ran, Den Helder f 25.390, S. A. Knuwer, Schagen f 34.200, C. Wisse. Breezand f 33.450, J. Mosch. Breezand f ai.974, J- dë- Graaf, Anna Paulowna f ai.940, Gebr. Boeket, N. Niedorp f 21.640, Fa. Koot en Molen, Alkmaar f ao.585, P. Tu *t Zand f 30.520, K. Kreyger, Oude Sluis f 30.100, C. Vriezeman f 19.751. De raming was f 31.500. De gunning is aangehouden. Voor den aanleg van de centrale verwar ming waren ingekomen 3 biljetten Wolter en Dros, Amersfoort f 2486, Huygen en Geveke, Amersfoort f 2260, hiervan was de begrooting f 2400. Dit werk is aan den laag- ■ten inschrijver gegund. R. K. Volksbond In de vergadering van den R. K. Volksbond werd besloten aan de a.£. Zondag te Medemblik te houden Encycliekmeeting deel te nemen. Per f„._ zal naar Medemblik gereisd worden. De Meeting heeft plaats achter de N. H. kerk bij het internaat. De heer Zwager vroeg, of het bestuur aan de Kathedraalfeesten dacht, die 37 Juli in Haarlem worden gehouden. De geestelijke adviseur zegt, dat de K.S.A. in dezen zal werken. Nadat de heer Zwager nog gevraagd had om meer propaganda voor den R. K. Volks bond, werd de vergadering door den voor zitter onder dank, in het bijzonder aan den geestelijken adviseur, gesloten. de totaalsom nog met ongeveer 15000 zou kunnen worden verminderd. De commissie meent verder te mogen rekenen op een toenemend verbruik van 10 net Wanneer verder de leening in 50 jaar 23 cent per K-W.U. en wen de andere stroomprijzen een exploitatie kunnen zijn met een duizend gulden batig saldo. (Bedoe- uit een klein autootje riet telein 034—030 per kistje; Asperges, dik wit 0.410.47; Idem, dik blauw 0.18036; Idem, dun wit 0.090.12 per bos. WARMENHUIZEN, 27 Juni 1930 Aard appelen: Schotsche muizen f 3.004.70; idem (groote) 3.20—350; idem drielingen f 2.30— 3.70 per 100 K.G.; Bloemkool f 3.70—5.80 per 100 stuks.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 2