FEUILLETON buiten landsch c^Qieuivs Doorzitten ZEER BELANGRIJKE RADIO-REDE VAN Dr. CURTIUS PUROL VAN ONBEREKENBARE SEVOLGEN RADIO-OMROEP De onrust in Indo-China Een opro^p aan het Amerikaansche volk De Duitsche financiën Vlaginddenten te Ijsland Wijziging der dekkingsvoorstellen Bij de feestviering Van den Volkenbond Internationale Arbeidsconferentle De staking in Spanje Betere toestanden Het Russisch-Japansch conflict Nog geen beslissing De opstand in Bolivia Unificatie van het Strafrecht KORT NIEUWS LUCHTVAART het Naar het Engelsch De zaak-De Leeuw Gemengde ^Buitenlandsche ^Berichten Op weg naar Internationale ontwapening De opstandelingen van het heele land meester Vandaag officieel einde van de bezetting Doorzitten bij wielrijden verzacht en geneest men met Katholiekendag in het Griinewaldstadion Groote luchtmanoeuvres te Hendon Vluchtelingen uit Rusland Sir Hugfr genoot oniwyJ^ifljjk van zijn De ontruiming van Rijnland ^Dten man kan ik niet goed ultataan!” Ziekenvervoer per K. L. M. Trotski blijft in ballingschap (Wordt vervolg® V te Vertrozwen in dr regeering De Dr. Caritas Over de vischrechten Dr. Brüning inboorlingen, werd aangeno- het ge- Slotaftting. vliegtuig met Doos 30. 60. Tube 80 ct. erg was je veilig met Sir Sir Wü maken onze lezers er op attent, dat met ingang van 1 Juli aa. de uitzendingen van de AVRO. VARA en VPRO wederom geschieden vla den eender Hulzen op golfl. 1875 M. en die van KRO en NCRV vj* «tg zender Hilversum ep 298 en 1071 M. de de periode landen pèrsonen. In de gevangenis bevinden rich ze ven negers, die ervan worden beschuldigd, rich aan een blanke vrouw te hebben vergrepen. Het gevaar bestaat, dat de menigte de gevan genis stormenderhand zal nemen om da ne gers te lynchen. Thans werd de gevangenis van Concord (N.-Carolina) belegerd door eenige >onderden De ItaMaaaeehe begrooting met een half milliard verhoogd. Ter gelegenheid van den Heiligendag van Petrus en Paulus werd gisteren In het Grune- waldstadlon tê Berlijn een Katholiekendag ge- organiseeerd voor Berlijn en de mark Bronx denburg. Meer dan 50.000 personen waren aanwezig, o.w. vele kinderen, alsmede talrijke autoriteiten, zooals Rüksminister Stegerwald. de Rüksminister der Posterijen Dr. Schaetzel, Rijkskanselier b.D. Dr. Marx. In verband met de behandeling in hooger beroep voor het Militair Gerechtshof te Brus sel van de zaak van den recruut De Leeuw die door den krijgsraad van Luik tot twee maal drie maanden gevangen sstraf werd ver oordeeld wegens weigering Fransche bevelen uit te voeren, vernemen wü dat daaromtrent nog geen besluit is genomen en dat door het militair parket het middel wordt onder zocht om De Leeuw kwijtschelding te verlee- nen bh gelegenheid van het Natonaie Eeuw feest. Intusschen heeft De Leeuw, die van Na men naar Gent is overgeplaatst, nog geen enkelen dag verlof kunnen krijgen. Naar de Rijkscommlssaris voor de bezette gebieden van de Intergeallieerde Rljnland- commissie heeft vernomen, zal het bezettings- regiem heden des nachts te 24 uur officieel eindigen. Gisterochtend heeft Generaal Guillaumat afscheid genomen van den Landeshauptmann voor de Bezette Gebieden. Tevens vonden de laatste besprekingen plaats tusschen het Bureau van den Franschen Opperbevelhebber De gevluchte president gevangen genomen? Volgens berichten uit Buenos Aires zouden de opstandelingen president Blies en generaal Kundt gevangen genomen hebben. Op het vliegveld Johannes thal te Ber lijn werd een twee meter hoog monument onthuld voor de gevallen vliegers. Een 19-j a r i g Efigelsch meisje werd tij dens een automobieltocht op den weg naar Mataryeh door een revolverschot, dat door een Arabier werd gelost, gedood. Is Miss Lestrange verloofd, of zal zij zich bin nenkort verloven, naar je weet?” „Neen, Hugh, ik heb nooit haar naam fn één adem hooien noemen met dien van een De Duitsche Rüksminister van Buitenland- ache Zaken. Dr. Curtius heeft van de radio gebruik gemaakt, om tot het Amerikaansche volk te spreken over de doeleinden, waarnaar IXlitschland streeft. De redevoering werd laat in den nacht gehouden, om door de Amerri- kaansche hoorders op den jliisten tijd ontvan gen te kunnen worden. De Amerikaansche gezant te Berlijn. Frederick M Sackett, heeft voor Dr. Curtius de inleidende woorden ge sproken. Wel is radio reeds menigmaal in dienst gesteld voor de moreele toenadering onder de volken, maar in dezen vorm was het Iets geheel nieuws: er werd gesproken tot het oor van een geheel volk en tevens tot de heele wereld. Op het vliegveld Hendon ten Noorden van Londen zijn in tegenwoordigheid van meer dan 130.000 toeschouwers de groote luchtma noeuvres gehouden. De belangrijkste nummers werden bijgèwoond door vertegenwoordigers van het Koninklijk Huis, het Japansche Prin senpaar en de leden van hot corps diploma tique. In het middelpunt der belangstelling stonden nummers luchtacrobatiek, een aanval op 'een tentenkamp door gevechtsvliegtuigen en manoeuvres met bombardements- en ge vechtsvliegtuigen. Er bestond met name veel belangstelling voor de prestaties van het luchtschip R. 101. Voorts waren er verscheidene nieuwe vlieg tuigtypes, die nog nimmer in grooten getale waren opgetreden. Russisch schip beschiet Japanners Als uitvloeisel van het reeds sedert lang hangende geschil tusschen de Japansche vis- schers en de Russische autoriteiten betref fende de belangrijke vischrechten in de wa teren van Kamsjatka. heeft een Russisch patroillevaartuig 24 dezer onder de Westkust van Kamsjatka zonder voorafgaande waar schuwing op het Japansche stoomschip ,.M1- koeni Maroe" geschoten. Een lid der bemanning werd doodelijk ge wond. De rest der bemanning werd gevan gen genomen en wordt nog steeds vastgehou den. Een Japansche torpedojager vertrok 26 de zer uit Omlnato. waarschijnlijk naar Kam sjatka. Phyllis stond dien volgenden ochtend vroeg op. Ze had niet veel kunnen slapen. Aan den eenen kant van het meer stond een badhuisje onder de boomen en zij had zich voorgenomen, om een frisch bad te nemen. Frisch was het dan ook. want het water was nog zéér koud. Nadat zij een minuut of wat naar h*rte- lust had rondgeplast, ging zij zich aan- kleeden, waarna zjj nog een tijdje op den oever wilde genieten van de heerlijke lucht. Eigenaardig genoeg had Sir Hugh diezelfde gedachte gehad en wilde ook een bad nemen. Toen hij haar daar echter zoo rustig zag ritten, vlijde hij zich naast haar aan den oever en begon: „Soms lijkt het mij toch heerlijk om te leven.” .Waarom?* „Omdat de wereld zoo schoon is en som mige vrouwen.zjjn als de wereld; en omdat voor het oogenblik althans, al wat léelük is in bet leven op den achtergrond staat. Zalig vind ik bet nu. om mij zoo heerlijk in de zon te koesteren en te vergeten, dat ik al bijaa veertig beal” bieef hij het viertal gadeslaan en na i tijdje voegde Edna zich bij hem. „Waarom speel je niet?” vroeg zü. „Ik rit hier liever met jou, Edna.” „Is dat waar?" „Ja, zekerVertel mij eens even: Kort geleden wisten 40 Russen in een zeil schip utt Rusland te vluchten. Het rijn tntel- lectueelen uit Cherson en Jewpatoria schier eiland Krimi, die het leven in Rusland moe de waren en besloten het gevaar te trotseeren -> ri v veen ■’"'Melen van bestaan meer, de sovjet-overheid heeft hun de distributiekaarten ontnomen en eenlgen hunner kregen bericht dat zij naar Siberië zouden gedeporteerd worden. Zij hadden dus weinig te verliezen. Het zeilschip verliet Jew patoria met bestemming voor Jalta. Offici eel was het een excursie naar die stad Toen hun zeilschip in open zee was. besloot men tot de vlucht en zeilde in de richting van Warna (Bulgarije) De vluchtelingen kwa men in uitgeputten toestand te Warna aan en voeren met een witte vlag in den top de haven binnen. Toen d- - douaniers den vluchtelingen eenige wittebrooden gaven ■ullden de Russen, omhelsden de Bulgaren en bekruisten zich van ontroering Zij hadden reeds in geen maanden wittebrood gezien. De voorgelegde nieuwe dekkingsvoorstellen der rijksregeering ter vereffening van een deficit van 486 mlllloen mark luiden: Opge bracht moeten worden vooreerst: 135 mll lloen uit een bijdra'-e aan het rijk van per sonen in openbaren dienst (beambten met een jaarlijksch inkomen van 3000 Mark af, vast aangestelde beambten met een jaarlijkse!) inkomen van 3600 Mark af. Deze categorieën beambten betalen twee en een half procent van hun salaris). Ten tweede: 58 mlllloen door toeslag op de inkomstenbelasting op In komens van 8000 Mark af. Ten derde: 110 mlllloen door verhoogtng van de belasting voor ongehuwden. Ten vierde: 48 mlllloen voor veranderingen bü de heffing der sigarettenbelasting en Ten vijfde: 135 mlllloen door besparing op de begroeting 1929 en 1930. Oproep van den Boüviaanschen Vice-President. Het blad ,Xa Prensa” te Buenos Aires bevat een oproep van den vice-president van Bolivia, dr. Acdon Saavedra, die door presi dent Blies werd uitgewezen en te Buenos- Aires vertoeft, waarin hij zijn aanspraken uiteenzet op den presldentzetel van Bolivia. Saavedra heeft in Bolivia talrijke aanhan gers. en den Duitechen algemeen-gedelegeerde. De Franache Rijnflottille is vanochtend vroeg, te zamen met de pioniers naar Straatsburg vertrokken. De kazernes, die zich nog in het bezit van de Franschen bevonden rijn reeds teruggegeven. Alleen de kazerne, waar de eerewacht is ondergebracht, bluft nog tot heden in het bezit der Franschen. Minister-president Berenguer heeft ver klaard dat er volkomen rust heerscht op de verschillende punten, waar partieele stakin gen waren uitgebroken. Te Sevilla en Malaga is de arbeid hervat. Het conflict onder de landbouwarbelders te Cordova is bijgelegd. De Minister van Blnnenlandsche Zaken heeft verklaard dat de regeering er op staat alle kwesties, die op de openbare orde be trekking hebben, zonder het minste geweld op te lossen. BU^Jamagoetsjl is een trein tenge volge van een groote aardverschuiving totaal bedolven. In den trein bevonden zich vijftig passagiers, wier lot tot nu toe onbekend is. Achthonderd arbeiders zijn met koortsachti- gen ijver bezig den trein uit te graven. ander Zü gaat nog niet zoo lang uit en zij is In het geheel geen flirt; iets wat van haar jonger zusje Laura bü voorbeeld niet gezegd kan worden." „Toch had Phyl vanochtend een brief, waarin zij, dan wel zeer verdiept zat.” „Maar, Hugh!Nu ben je toch dwaas en verdiende haast onderhouden te wonden! ’t Kan toch een brief van haar moeder zjjn geweest?" „Misschien is het ook dwaas. Edna Maar ik weet waarachtig niet wat er over mij is gekomen!" „Ik wel!" lachte Edna jongen, en duchtig ook!.. Ingetrokken heeft inge- van de Dé motie van vertrouwen in de regeering, die Vrijdag na afloop van de Interpellaties over de gebeurtenissen van Indo-Chlna in de Kamer is aangenomen, betuigt sympathie met de nabestaanden van de slachtóffers der onlusten, spreekt vertrouwen uit in de regee ring om de communistische praktijken in Indo-China energiek te bestrijden; voorts in deze kolonie, gelük in alle andere, de tradi- tioneele beginselen der Franache politiek, welke gebaseerd zijn op eep geest van edel- Minister Curtius sprak eerst met nadruk over de gunstige ontwikkeling der Duitsch- Amerikaansche betrekkingen na den oorlog. Hij wees op het feit, dat de Vereenlgde Staten, als eerste onder de voormalige tegenstanders, na den oorlog een vriendschaps- en handels- verdrag met Duitschland hebben gesloten en bet Duitsche eigendom, dat gedurende den oorlog in beslag werd genomen, hebben terug gegeven. Verder wees de minister erop, dat het Amerikaansche aandeel bü de oplossing van het „reparatie-vraagstuk” en de hulp van het Amerikaansche kapitaal een hechten band heeft geschapen tusschen de beide vol ken. Ook heeft Dr. Curtius over de sportieve en technische wisselwerking gesproken en den levendigen cultureelen ruil tusschen de twee landen over het algemeen. HU noemde in dit verband de jongste aanwezigheid van meer dan 100 Amerikaansche gedelegeerden op de wereldkracht-coinlerentie te Berlijn. Dr. Curtius herinnerde aan het Duitsche aandeel aan menschen en kapitaal bü de ontwikkeling van de Vereenlgde Staten en zijn verklaringen bereikten het hoogtepunt, toen hü sprak van de overeenstemming der politieke doeleinden van beide naties. Deze zjjn gericht op de ver zekering van een wereld-vrede, welke geba seerd is op rechtvaardigheid, eendracht en wederkeerig begrijpen. Uitgaand van den on- rechtvaardigen vrede, schetste de minister de Locarno-politiek, het toenaderingswerk van Gustav Stresemann; verder de techniek der ontwapenings- en prie ventte f -politiek van Duitschland, welke verdere oorlogen wil be letten. In dit kader speelt, naast de overige instellingen van arbitrage, het Kellogg-pact een groote rol. Nu zal er, zooals Minister Curtius aankon- digde, een nieuwe poging worden gedaan, in den geest van het woord: Als ge den vrede wilt, bereid dan den vrede voor! Een vredes- academie. het in onzen tijd passende pendant van de oorlogsacademies der geschiedenis, moet de wegen bestudeeren, die tot de verze kering van den vrede leidenze moet het ka rakter dragen van een gedenkteeken voor Gustav Stresemann. In samenwerking met het Internationale Gerechtshof in den Haag en de instellingen voor politieke opleiding, zal deae Academie in verschillende talen de resultaten van internationaal onderzoek, in de door haar naam aangedulde richting, publiceeren. Een soort vredes-wetenschap moet worden inge voerd en gedoceerd aan verschillende Hooge Scholen. De Stresemann-stichting (zoo zal deae groote instelling heeten), komt tot stand door Amerikaansche medewerking, welke in den naam van Carnegie reeds zoovele huma nitaire ondemeniingen en instellingen voor geestes-wetenschappen heeft bevorderd. De aankondiging van deze herdenklngs-stichting voor rijn gestorven vriend en voorganger be- teekende voor Dr. Curtius een bijzondere vreugde. Hü karakteriseerde dan nog de taak der leiders: de jonge, opkomende krachten, die langs nieuwe wegen een betere toekomst willen voorbereiden, te organiseeren en ze op de beste manier te gebruiken. Ze moeten de kostbare overleveringen van het verleden be houden, terwijl ze den blik op nieuwe doel einden der menschheid richten. Zooals t oor logvoeren in t verleden een steeds grootere volmaaktheid heeft bereikt, moet nu de vrede tot zulk een volmaaktheid komen en daarvoor moeten de volkeren worden opgeroepen. Dit was in hoofdzaak het doel dat Dr. Curtius de autoriteit van den Staat te handhaven. De verbanning heeft ten doel gehad de anti- revolutionnalre beweging volkomen te onder drukken' Aangezien Trotski thans de leider is der Sociaaldemocratische tegenrevolutie. die een vernietiging van de Communistische Dictatuur en doel heeft, kan vanzelfsprekend geen sprake zijn van een terugkeer van Trotski naar Sovjet Rusland. Uit Buenos Aires wordt gemeld, dat de revolutionnalren geheel meester zijn van Bolivia, doch dat het kalm is in het land, behalve te La Paz, waar naar tfordt gemeld bloedige gevechten plaats hebben. „Vindt u het naar, om veertig te zijn?* .AUeen! wanneer fk zie, hoe heerlük het toch is, om jong te zijn! Jammer maar, dat wü het nooit genoeg waaideeren, terwijl wü nog jong zün.” „Maar als je jong bent, doe je soms we! heel dwaze dingen en dan volgt er een strenge berisping Hü lachte. „Mar nu ga ik naar binnen en gaat u on derduiken. Ik waarschuw u: het water is nog héél koud!” „O, Ja? Als het nog zoo héél koud is. krijg ik kramp. Het verbluf in Indtè heeft mü zoo gevoelig gemaakt. Maar het'meer is toch zoo _diep niet?” „Aan den kant, waar het schuitenhuisje staat, is het wil diep. Maar, Sir Hugh, als u onderhevig is aan kramp, moet u 's morgens niet gaan baden.” „Waarom niet?” „Dan zal ik steeds in onrust over u ritten, tot ik u weerzie.’ Hü keek haar eens aan: VI 18 Juni .Dat is dan wel een nieuwe gewaarwor ding voor mü- Ik ben niet gewoon, dat iemand zich om mü bekommert! Maar ik zaï in het ondiepe deel gaan, zoodat u zich niet ongerust zult behoeven te maken. Is dit dan goed?” „Ja." zei ze boogst-emstig en keerde naar huis terug. I c Het Japansche ministerie van Marine heeft een onderzoek bevolen wegens de be schieting door een Russische kanonneerboot bü Kamsjatka van het stoomschip „Mi- koeni Maroe". De Japansche torpedojager „Omlnato" welke zich in radio-verbthding bevindt met het stoomschip ,4e Mikoeni Maroe” heeft van dit schip een mededeellng ontvangen, volgens welke de Russen de Japansche boot wel hebben losgelaten, doch veel leden der bemanning gearresteerd. De Japansche ambassadeur te Moskou. Tanaka, heeft opdracht ontvangen, stap pen te doen bü de Sovjet-regeering. moedigheid, solidariteit en* rechtvaardigheid ten opzichte der plaatselijke bevolking, toe /te passen, en zün beschavingswerk voort te zetten. In den Harz botste een vrachtauto uit Nordheim tegen een boom. Twee inritten den werden op slag gedood. de conventie inzake den arbeidstijd kantoor-, handels- en winkel personeel werd aangenomen. De Arbeidsconferentle werd daarna sloten tot 1931. Te Darmstad geraakte een onklaar, waardoor een noodlanding gemaakt moest worden. De passagiers en een wacht meester der Schupo verbrandden met de machine. Een hevige met hagelslag gepaard gaande onweersstorm onlast te zich boven Harbour Grace en omgeving en richtte groote schade aan. Twee personen werden gedood. Tertlg visschersachepen zün in de haven om geslagen. De telefoon-, telegraaf- en electriciteits- geleidlngen zün gestoord. schillende defenriebegrootingen met de vol gende bedragen verhoogd: legerbegrooting met 300 millioen; marinebegrooting met 100 millioen Voor de luchtvaart worden 80 mlllloen meer uitgetrokken en voor de fas cistische militie 20 millioen. Eveneens werd besloten de voor doelein den van openbaar belang en voor land bouwinstellingen beschikbare bedragen verhoogen. S. Phyl maakte toch een soort excuusje tot de gastvrouw, die lachende antwoorde Jk geloof niet eens, dat je zoo lang bent weg geweest, Phyl.” In ieder geval Hugh!” Dien avond zei Edna tot Sir Austin: „Je kunt er van op aan, dat Sir Hugh onder Phyls bekoring is!” ,JZou je denken? Ze is toch veel te jong voor hem!” „Ik weet niet, hoe het komt, maar Phyl lükt in haar manier van doen veel ouder en Sir Hugh is niet iemand, om iets ten halve te meenen! Als hü haar lief beeft, dan zal het ook zün. met al wat in hem is.” J4og even, Edna, moet ik je mün compli ment maken over de wüze, waarop Jü toch altüd de gasten weet te ontvangen. Ik geloof, dat zü zich nergens zoo zeer thuis voelen, als bü ons. Morgen komen er weer nieuwe gasten; onder andere Massingham". De debatten over de verhoogtng van de Franache begroeting voor de landsverdedi ging behooren nauwelüks tot het verleden, of daar komt Italië met een soortgelijk voorstel: De ministerraad heeft eenige vraagstuk ken der landsverdediging afgehandeld en op voorstel van Mussolini besloten de beursom- zetbelastti« van 1 Juli af te verhoogen. waardoor het mogelijk zal worden de midde len voor de landsverdediging voor het be- grootingsjaar 19301931 met een half mil liard lire te vermeerderen. Voor het jaar 1930—31 werden de ver- Naar uit Reykjavik gehield wordt, hebben Vrijdag bü de feesten op Ijsland twee vlag- incidenten plaats gehad. Bü de overhandiging der geschenken door de delegaties zouden de vlaggen van elk land geheschen worden. Toen de Deensche delegatie aan de beurt was. ging evenwel de Deensche vlag niet omhoog De Deensche gezant stond onmlddellijk van zijn zetel op en vroeg in overleg met de overige Deensche vertegenwoordigers om inlichtingen. Het bleek evenwel spoedig, dat het een misver stand was. Een jongeman, die de Italiaan- sche vlag uit den vlaggenbundel zou verwü- deren. omdat de Italianen reeds vertrokken waren, had zich vergist en had de Deensche vlag verwüderd. Eenige minuten later had een tweede inci dent plaats. Zooals bekend bestaat op de Faroër-ellanden een onafhankelükheidsbewe- ging. die. door Denemarken niet goedgekeurd wordt Toen nu de delegatie van de Faroër- eilanden haar geschenk overhandigde, ging tot verontwaardiging van de Denen de on- afhankelükheidsvlag van de Faroer-eilanden omhoog. De Deensche minister-president greep onmiddellük in en eischte van den IJs- landschen minister-president do verwijde ring vari de vlag, hetgeen ook geschiedde. Een paar dagen geleden ontving de K. L. M. het verzoek om een Nederlander, die in Llnz aan dan Donau plotseling ern stig riek was geworden, per vliegtuig over te brengen naar Rotterdam. Het dichtst bü tans gelegen vliegveld was Salzburg, naar welke plaats Vrijdag het vliegtuig P. H. D. X.. bestuurd door Aler, vertrok. Zaterdag heeft de heer Aler den terug tocht met den passagier en een familielid aanvaard. Men vertrok om 9.30 uit Salzburg en na 5 uur en driekwartier vliegen landde hei vliegtuig vlot op Waalhaven, waar dt patiënt door eenHuto werd afgehaald. De afstand Salzburg—Rotterdam draagt 780 K M. De internationale conferentie voor unificatie van het strafrecht heeft kwestie der uitlevering besproken en een tekst opgesteld, welke de fundamenteele be ginselen bevat, die in het wetsontwerp die nen te worden verwerkt. D conferentie nam eveneens een voorstel van den Italiaanschen gedelegeerde aan, nl. dat de staten door speciale verdragen de uitlevering hunner onderdanen zullen toe staan voor bepaalde categorieën van délin quenten en voor misdrijven, die een ge meenschappelijk gevaar voor alle beschaafde staten vormen. Met betrekking tot de verdoovende mid delen nam de conferentie een tekst aan, strekkende tot het onderdrukken van de vervaardiging het transport den verkoop den invoer en den uitvoer van verdoo vende middelen. Bü regeeringsbesluit of koninklijk decreet zou in elk land de lijst van verboden producten worden vastgesteld. „Tóch kunnen wü hem niet overslaan. Want we mogen al niet op hebben met den man zelven, we kunnen niet ontkennen, dat hü heel nuttig is voor onze politieke partü”. „Nu, ik zal natuurlük beleefd tegen hem zün: maar meer kan je dan ook niet van mü verwachten!” met zün toespraak aan de Amerikaansche radio-luisteraars heeft willen bereiken. De redevoering van Minister Curtius werd in Amerika door meer dan 70 stations ver spreid. De Fransche Hooge Commissaris voor de bezette gebieden heeft te Mainz, ter ge legenheid van de as definitieve ontruiming van Rünland. een nota gepubliceerd, waarin er o. m. op wordt gewezen, dat het terug trekken der troepen zonder incidenten en in volslagen orde heeft plaats gehad. Van Duitsche zijde werd de Intergeallieer de Commissie dank gebracht voor de cor recte wüze, waarop de Fransche autoriteiten waren opgetreden en werd de wensch uit gesproken. dat thans een nieuwe van overeenstemming voor beide za. aanbreken. .Je bent verliefd Maar ik kan het mü begrijpen! Als ik een man was dan zou ik zeker ook liefde hebben opgevat voor Phyl!” De vereenlgde commissies van den Rüks- dag hebben vanmorgen een zitting gehouden in welke de rijksregeering haar nieuwe dek kingsvoorstellen mededeelde. De rükskanseller dr. Briinlng verklaarde namens de rijksregeering dat de regeering de oude dekkingsvoorstellen heeft en nieuwe dekkingsvoorstellen diend. Zü vormen een wijziging vroegere. zwempartü en hü was een van de eersten, die zich in de eetkamer vertoonden. Toen hü binnenkwam, keek Phyl op van den brief, waarin zü juist verdiept zat, en knik te hem toe. Onmiddellük vroeg hü zich af, van wiet) die briei wel we<en zou. „Och, hoe kom ik toch ook eigenlük zoo gek!" dacht hü, ongeduldig op richzelven. „Hoe zou nu aoo’n jong ding iets om mü kun nen geven? Natuurlük heeft zü al lang een ander, die haar gedachten vervult! Ik zal Edna eens vragen, of Phyl niet verloofd is." Na het ontbüt voegde hü zich nu ook niet bü haar, zooals hü dit vjn plan was geweest Hij was jaloersch en dit gevoelen stemde hem ongelukkig. Phyl draalde nog even, maar toen zü zag dat hü geen moeite deed, om bü haar te komen, noodde zü drie andere jongelui uit voor een partütje en dit groepje zag Hugh nu langs zich gaan, op weg naar net tennisveld. Op een beschut plekje onder een boom een Naar uit Moskou wordt gemeld, hebben tijdens de laatste debatten van het Partü- congres talrüke leden van het Congres vra gen gesteld met betrekking tot Trotski en diens verder verblüf in het buitenland. Door de partülelding werd verklaard, dat zün vehbanning noodzakelük was, ten einde DINSDAG 1 JULI HILVERSUM. Na 6 aar: 1971 M. TJJK K R O -uitzending 815—6» Oomo- foonpL 11.3013.00 Godsdienstig half uurtje 13.0113.15 Gramolaonpl. 12.15— 1.15 Concert door K RO -trio 1.153.00 Gramofoonpl 2.003.00 Vrou wenuurtje 5.008.00 Gramoloonpl. 6.016 Nieuwsber. in het Esperanto 6 156 45 Gramofoonpl 6.45—7.15 Cur sus Kerklatijn 715—7.45 M. Gescher: „De beschaving der Malelers" 7458.00 Gramofoonpl. 8.0111.00 Concert door K. R.O.-orkest ca. 9.30 Nieuwsber. 11.0013.00 Gramofoonplaten. HUIZEN, 1875 M. 8.91—0 45 Gramotoon- platen 10.0010.15 Morgenwijding 10 3012.00 Concert door de Amsterd Or kest Vereenlgln. 12.00 ConcA AVRO- kwlntet. Jacq. V. Kindsbergen^Liooi 2.003.00 Gramofoonpl. 3 00-^80 Con cert Mevr. Jongkind, plano; Mevr. E. Glastra var Loon, zang 3.304.00 Ka mermuziek Amsterd. Strükkwartet 4.00 4.30 Voordracht door Jules Verstraete 4 305.00 Concert W. Schansman, zang; E Veen, piano 5.00530 Radio Kin der koor zang 5.306.00 Liedjes en ver haaltjes 6.017.30 Opera-concert H. Cals. sopraan; L. Fuldauer. sopraan; M. Offers, alt; L. v. Tulder, tenor; P. Pui, bariton; H. Bloemgarten. bos; bet ver sterkte Omroep-orkest, AVRO-koor 7.30— 8.15 Orgelconcert door George Ro bert, Jkvr. J. Repelaer van Driel. zang 8 15 Concert door het Concertgebouw orkest o. 1. v. Nico Treep. Willem An- drlessen, piano. In de rustpoos: Vlooi- recital door H. Leydensdorff. Na afloop: Persber. Daarna: Gramofoonpl. 12.00 Sluiting. DAVENTRT, 1554 M. 10.35 Morgenwü- ding 11.05 Lezing ll.UJ Concert W. Kennard, sopraan; H. Luscombe, baa; 1330 Orgelspel door E. O.'Henry 1.20— 2 20 Orkestconcer’. J.20 Televisie.— 3.253.50 Gramofoonpl. 2505.35 Even tueel verslag van venniswedstrüden 5 35 Kinderuurtje 6.20 Lering 635 -lieuwsber. 6.50 Verslag vs Cricketwed- strüden 7.00 Sonates. C. Fuchs, cello; L. Pierce, piano 7.307.40 Lezing 7.45 Lering 8.05 Concert. Orkest, A. Cox. tenor 8.20830 Lezing 9.20 Nieuwsber. 9 45 Lezing 10.C5 Too- neeluita 1030—1230 Dansmuziek. PARUS „RADIO PARIS” 17Z5 M. 1250— 2.20 Gramofoonpl. 4.05 Orkestconcert en solt 8 20 Concert. Orkest er solisten. LANGENBERG. 473 M. 7.35—730 Qramo. foonpl. 730830 Orkestconcert 1035 - 1135 Gramofoonpl. 1140—1230 Muzlekuitz. voor scholen. Orkest en vocale solisten 12.30 Gramof-.onpl. 1.25— 2.50 Orkestconcert 530630 Gramo foonpl. 8.309.20 Orkestconcert 9.20 10.20 Lortring-concert KALUNDBORG, 1153 M. ’2.20—230 Or kestconcert 3.50530 Concert. .Orkest en soliste 8 209.10 Orkesto ncert 9.1010.00 Concert. Orgelspel, zang en plano 10301130 Orkestconcert 11.30— 1230 Dansmuziek. BRUSSEL, 568„ M. 520 Dansmuziek 650 Gramofoonpl. 8.35 Opera-concert. Fragmenten uit „Faust". In de pauze lezing. ZEESEN. 1635 M. 8.10—7.30 Lezingen 7.30— 730 Gramofoonpl. 1030—1330 Berichten 13.301.15 Gramofoonpl. 1.15230 Berichten 3303.20 Gramo foonpl. 3.20430 Leringen 430— 5.50 Concert 530830 Lezingen 839 „Der Rundfunk kommt auf’s Dort" Hoor spel van H. Chr. Kaergel. staan. Twee heeren waren reeds aanwezig Lord Austin was in gesprek met een langen man. met blond haar, dat al een beetje dun begon te worden aan de slapen. Hü had intelligente oogen, dunne lippen en keurig- verzorgde handen, ofschoon die dadelijk den tndruk van wreedheid op haar maakten; waarom, dat wist zü eigenük niet Phyl had het woord gericht tot den deren gast toen Gerald Massingham <Ö8 met Lord Austin snrak zich plotseling om- rv<d» On'^”''v—urlv erë’rikte hij zóó, dat alle kleur wit rijn eelaat week en bij staafde Phvl aan dat zii het merkte Toen -■■ride hü zich Ijlings tot zün gastheer: „Wie is dat jonge melsle?” vroeg hü een stem, die bü niet geheel in zün macht had. „O. Phyl bedoelt u?Zü 1» nichtje: een dochter van Phyllis Lestrange „Uw nichtje? Zü lükt niets op u!" „Neen, zü is veel donkerder, dan alle an dere leden van de familie. Maar toch is ze mttn nichtje.” Zii lijkt verwonderlük veel op een vrouw. ik velë jaren geleden heb gekend Mar'n’i-tm on ort—toon, mtstelde er van toen ik haar zag!” riat merkte ik.” Gerald Massingham had die vrouw ver liefgehad!" dacht Lord Austin. „Wilt r mü haar voo singham weer. HOOFDSTUK V. Sir Hugh maakte het weer goed tegen over Phyl door zich gedurende de rest van den dag aan haar te wüden. Ze kreeg al een gevoel, of ze hem lang gekend had. Nog altijd was ze wat schuw van hem moer tóch vond ze. dat v—ten van ove* eenkomst hadden. „Hoor eens Phyl vanavond komen er noj vele nieuwe gasten rei tante rdna tot haar nichtje. „Je hebt er zoo den slag van om ze te ontvangen. Als Je eens gehoord hadt hoe generaal Vemey Je lof heeft gezongen!” Phyl kwam dien avond dan ook wat vroeg beneden, om tante in haar taak bü te conventie tot regeling van den ar beidstijd in de steenkoolmünen werd in de Internationale Arbeidsconferentle te Ge neve verworpen. De Duitsche gedelegeerde eischte over uren om in dringende behoeften te voorzien. De Nederlandsche werkgever stemde tegen, de regeerings- en arbeidersgedele- geerden voor. Na de verwerping der conventie is de Engelsche minister voor de münen. Shinwell, gesteund door de arbeidersgroep in onge woon scherpe bewoordingen tegen de Duit sche regeering van leer getrokken. Op deze regeering, zoo verklaarde Shin- well, rust alle verantwoording voor de ver werping van de conventie en het is z. L goed, dat de heele wereld dit weet. Sitrier, de Duitsche regeeringsgedelegeer- de. verdedigde zich zwakjes tegen deze aan- tüging. die eenig is in de geschiedenis van van de Int. Arbeidsconferentie. Mgr. I.olens betoogde, dat de zaak zoo spoedjg mogelük moet worden opgelost. Het geldt hier, aldus mgr. Nolens, een kwestie, waarbü de belangen van duizenden mijnwerkers in hooge mate betrokken zijn, hetgeen men wellicht tijdens de dis cussies wel eens heeft vergeten. Mgr. Nolens spoorde daarom de conferen tie aan, om zich te vereenigen met het voor stel van den Duitschep regeeringsgedelegeer- de om het volgend Jaar opnieuw een po ging te doen om een conventie tot stand te brengen. Na stemming werd besloten het onder werp in 1931 weer op de agenda te plaat sen. De conventie inzake den gedwongen ar beid van men. Ook van

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 2