J UK. NEDERLANDR.K. DUITSCHLAND 2-2 STER TABAK MAAKT VRIENDEN STER-TABAK riep uit: „Had ik dat maar eerder geweten!” Maar het spreekwoord zegt: „Be-ter laat dan nooit." en hij haalt nu de schade weer SPORT EN SPEL OFFICIEELS MEDEDEELIIIGEM ver en..... hoe slecht Alle doelpunten in de tweede helft gescoord RECHTSZAKEN K. N. V B. Met tourinooi te Genève A. Waayer MOTORSPORT Nederlandscbe T. T. De wedstrijden op de Nuerburgring PROVINCIAAL NIEUWS ATHLETIEK TENNIS ZWEMMEN Een slechte wedstrijd in abnormale voetbal temperatuur Hoe warm het was, hoe Peters verbetert het Ned. ree. verspringen Een Nederlandscbe Kanaalzwemster? Het Wimbledon-tournooi tl i - 1 tet R. Ki F.-tfia» soa bsKlfitcn net Internationale athletiek wedstrijden te Groningen HEILOO I O f I begon interessante weinig verlcw een fleurlgen indruk van Excelsior van - 1 werden maakte. welke Duit- De uitslag van het Zaterdag in het ten- nis-tournooi te Wimbledon verspeelde mixed- double luidt aldus: Timmer en Mej. Canters slaan Harada en Mrs. Mathieu met 64. 61. De kantonrechter was ook van meening, dat dit een civiele aangelegenheid was, die den heer K. geen ontheffing gaf en veroordeelde hem tot f 12 boete of 12 dagen. tocht gehouden op den afstand Rotterdam Hoek van Holland, welke 29 KM. bedraagt. Zij legde den afstand af in den tijd van 4 uur. hetgeen een flinke prestatie mag worden ge noemd Wanneeer mevr. Brouwer den Ka- naai tocht zal beginnen is nog niet bekend. Schriftelijk vonnis. Winkeliers te Egmond aan Zee van rechts vervolging ontslagen De Kantonrechter uitspraak doende In de zaken van de heeren Dekker, de Groot en Lief tink, allen winkeliers te Egmond aan Zee, ter zake overtreding van de plaatselüke verordening op de winkelsluiting, sprak als zijn oordeel uit, dat alleen de rjjkswetgever te dezer zake competeht is en ontsloeg de verdachten van alle rechtsvervolging. Breuer Rheinf ranken Keiler Freiburg GENEVE, 28 Juni (VJD.) Zondag ving het tournool aan, waaraan 10 Van de beste Eeuropeesche voetbalclubs deelnamen. Onaangename concurrentie voor bona fide vergunninghouders. Een te Alkmaar zijn bedrijf uitoefenende verlofhouder de Heer K. V., koesterde blijk baar onvoldoend ontzag voor de strenge drankwet en nam de vrijheid, aan markt bezoeken en andere vreemdelingen sterken drank te verstrekken. Zoo ontving op 19 April de heer C. Dalenberg. werkzaam bü het S'aatsboschbedrüf te Schoorl, na een genoten potje bier, bü wijze van afzakkertje, een ïognakje Zelfs werd hem vormelijk gevraagd Met of zonder suiker? Door den heer Marbus. hoofdagent van politie, werd voorts een hoe veelheid van diverse sterke dranken, die verd. ten verkoop in voorraad had. in beslag geno men. Deze drankwinkel was op de zitting als stuk van overtuiging aanwezig. Gereleveerd werd dat gemelde heer V. zich reeds herhaal- delfjk aan overtreding had schuldig gemaakt en daarmede onverdroten voortgaat. Een ern stige straf werd dus noodig geacht en ver dachte als recidivist veroordeeld tot 2 maal 10 dagen principale hechtenis, overeenkom stig het requisitoir van den ambtenaar, met last tot verbeurdverklaring van den in beslag genomen voorraad sterken drank. Dc wedstrijd. Zooals wij reeds zeiden, bedroeg het aan tal belangstelldenden langs de lijnen zoo ongeveer 2000. Het kunnen er ook wel 500 meer zijn geweest. Voor de Zwiteersche scheidsrechter liet tossen, bood Dr. Schret- len den DuiUchen gasten een ets aan van de oude Maasbrug, vergezeld van eenl- ge hartelijke woorden. Ook de heer Burger voegde hieraan nog een woordje toe, zoodat het. na het selen de volksliederen, reeds bij half drie was toen de wedstrijd een aanvang kon nemen. De Hollanders wonnen den toss, waarna zich de onderstaande elftallen opstelden: RK.F.: Op de Athletlek wedstrijden van den Noord Centralen Voetbalbond, welke Zondag te Zwolle werden gehouden, sprong Peters 7.33 M. en verbeterde dus het record van Hannes de Boer met 3 c.M. Alsemgees^OM DJi.L. «I J. d. Klei) v. Laarhoven L. en S. Mulo J. Laenen Blewanus Haanappei Wilhelmina Leonidas Leonidas Ter gelegenheid van de einde September te Groningen te houden „Lichtweek" zullen op een nader te bepalen datum in die week te Groningen internationale athletiekwed- strijden worden gehouden tusschen de beste Nederlandscbe, Belgische en Dultsche athle- ten. De organisatie berust bij den Noordelijken Athletiekbond in samenwerking met den Turnkring Groningen. De bekende zwemster Mevr. Brouwer— Mayer van de Rotterdamsche Dames Zwem- club schijnt een ernstige candidate te zijn voor m-ster- üsdfifi oclcp- Een pijprooker, die voor het eerst kennis maakte met Naar wij vernemen is de bekende oud- Z A. C.-speler A. Waayer Zaterdag gere patrieerd. De heer Waayer zal weer uitko men voor Z. A. C. Alzoo was de Hollandsche voorsprong wel heel spoedig in een achterstand omgezet Er kwam toen wat meert teekening in den strijd. Jobst wist zich een fraaie kans te scheppen, doch schoot hoog over Acht minuten voor het einde slaagde 'Al semgeest er in een boogschot te lossen. Wei denbacher stond niet op zijn plaats en zag den bal kalm In zijn doel belanden. De stand was weer gelijk. 22. Hierbij bleef het. Wel zagen we Voor den Alkmaarsche Kanton rechter Zitting van Vrijdag 27 Juni Bang voor zijn rij-bevoegdheid! D 45-jarige heer Ijsbrand V,. koopman te Amsterdam, in den avond van 25 Maart, met zijn eerste klas LaneU den Kennemer Straatweg te Alkmaar berijdend, maakte zich aldaar schuldig aan een verregaande overtre ding van de maxlmum-snelheid, gaf voorts geen gehoor aan het door de agenten Webster en Kaay gegeven stopsein, draaide daarente gen de koplampen op volle sterkte, zoodat de agenten, door het volle licht verblind, ver plicht werden ter zijde te springen en reed daarop met nog vergroote snelheid en het achterlicht gedoofd, door In de richting Haar lem. Ter zake deze 3 ernstige overtredingen werd op 23 Mei de niet verschenen Heer V. zeer zwaar gestraft en wel respectievelijk met f 00 boete of 60 dagen, f 8 boete of 8 dagen en f 16 boete of 16 dagen hechtenis, met ontzeg ging rijbevoegdheid voor den tijd van een half Jaar. De bü verstek veroordeelde heer V. kwam tegen dit vonnis In verzet, welk verzet heden werd behandeld. Opposant tegen het vonnis, juridisch bijgestaan door mr. van Essen uit Amsterdam, had als getuige A déharge meege bracht een drietal dames, vrouw en twee schoonzusters, benevens den heer Emll Ro man, een Fransche coureur en deskundige. Verdachte, die be weerde een automo bilist van internationale bekendheid te zijn en bijvoorbeeld rijdt van Stockholm naar Monte Carlo, beweerde absoluut zich geen schuld bewust zijn. De agenten waren door hem beslist niet opgemerkt en de hem op 1 April te Amsterdam beteekende dag vaarding had hij beschouwd als egn April mop. De door hem meegebrachte dames, me- V rouw VisserDemothie, mevr. Kronenberg Demothie en mej. Johanna Demothie ver klaarden unaniem, geen agenten te hebben opgemerkt, wel een persoon ter zijde van pen weg. waar zoo was hen onbekend, die een ge baar met de hand had gemaakt. De heer Ro man. in gebroken Hollandsch, prees den heer V. als een hoogst bekwam en voorzichtig auto rijder. De wagen kon. rijdende 80 KM., bin nen 20 meter tot stilstand gebracht worden. De monteur van de Kennemergarage Uyter- djjk, had de agenten wel op den weg zien staan, het stop teeken gevend. De agenten Webster en Kaay bleven pertinent perslstee- ren bü hun opgemaakt procesverbaal, waar van wij in ons verslag van 23 Mei melding maakten De snelheid door verdachte ontwik keld was volgens hun meening onverantwoor delijk en gevaarlük voor de veiligheid van het verkeer. Ten einde echter het onderzoek zoo minutieus mogelijk te doen zün, meende de heer ambtenaar nog niet te moeten overgaan tot het houden van zijn requisitoir, doch voor af nog eenige getuigen a charge te hooren, reden waarom werd besloten de verdere be handeling dezer belangwekkende zaak op Vrüdag 11 Juli te doen plaats hebben. Een late beaoeker, die nog niet uitgepraat was. De heer Cornells P„ een 20-jarige boter- handelaar te Bergen, had aldaar op 19 Juni een café bezocht en bevond zich, toen het sluitingsuur alreeds was verstreken, in de gang van het lokaal, alwaar hü met den kellner nog een belangwekkende conversatie had aangeknoopt. Een gesprek, dat achteraf méér kostbaar bleek te zijn dan een telefoontje, daar hü heden tot f 2.boete sub. 2 dagen hech tenis werd veroordeeld. Een ontevreden "polderbewoner. De heer Piet k N. 60-jarig tuinder te Koe- dük. gem. St. Pancras. had op 10 Maart niet voldaan aan zijn verplichtingen aan de Ban- ne. om de door hem gebruikte sloot op be hoorlijke zomerdlepte te brengen. De heer K. was reeds te voren door het bestuur der Ban- ne gewaarschuwd, doch had aan de aanma ning geen voldoend gevolg gegeven. De heer K. erkende het feit, doch beweerde, dat niet was voldaan aan de bepaling van het afge sloten contract, waarin het zeilen in bewuste sloot, dat schadelijk was voor de wallen en den heer K. jaarlijks op niet onbelangrijke kosten joeg, rou zün verboden. Opgemerkt werd door een bestuurslid, dat het bestuur De aanrijding op de Sandersbuurt en Achterweze-Voornieerbrug te alkmaar De voormalige stadsautobus-chauffeur D. de L. te Alkmaar, stond 13 Juni terecht wegens aanrijding van den wielrijder van Lienen .die op bovenaangeduide brug op 16 April tusschen autobus en brugleuning bekneld raakte, waar door zün rijwiel werd beschadigd. Aangezien de heer de L. toen alle schuld ontkende werd de zaak aangehouden en heden verder behan deld met het hooren van een tweetal getui gen. Een dezer, de heer Beets, die zich met den heer v. Lienen per fiets op de brug be vond, verklaarde beslist, dat van, Lienen het eerst de brug was opgereden en door de bus een eind was terug geduwd. Naar zün mee ning droeg de chauffeur de schuld der aan- rüdlng. De heer N. Schot, door verdachte meegebracht als getuige a décharge, meende wel. dat de bus het eerst de brug opreed, doch had voorts van de aanrüdlng niets ge zien. zoodat zün getuigenis den verdachte weinig voordeel bracht. De schuld van ver dachte werd dan ook bewezen geacht en volgde zün veroordeellng tot f 12 boete of 12 dagen. Voorts werd de civiele vordering ad f 25 schadevergoeding aan den heer v. Lienen toegewezen. De heer de L. bleef ontkennen en merkte op. dat hü al reeds zwaar genoeg was gestraft, daar hü als gevolg van de publicatie in de couranten tegen de chauffeurs der stadsauto bus. uit zün betrekking is ontslagen. Talrüke toeschouwers woonden Zondag de wedstrüden op de Nuerburgring bü Adenau om den „Grooten Duitschlandprüs" bij. Bi alle klassen werd büzonder fel gestreden en vooral vielen vele prüzen aan nlet-Duit- sche rüdars. De beste rit van den dag werd gemaakt door den Engelschman Walker in de 500 c.c. klasse, die op Rudge-Wlthworth een gemiddelde snelheid behaalde van 106.3 KM. per uur. een De onberaden trachtte de geleden in Keulen, had deae ploeg, waarin nog steeds diverse van de zelfde spelers huizen, heel wat meer in de mars. ’’NOver hetgeen den wedstrijd voorafging, niets dan lof. Ket gemeentebestuur van Maastricht was Zaterdag reeds begonnen met een concert op het Vrüthof aan te bieden, terwül Zondag het voetballende ge zelschap, mitsgaders hetgeen daarbü als en tourage placht te fungeeren op het fraaie gemeentehuis werden optvangen. De loco-burgemeester. wethouder Grossier, voerde daarbü het woord en vertelde dat de Maastrichtenaren het op hoogen prijs stelden dat men de Limburgsche hoofdstad als plaats voor den strijd tusschen de Ka tholieke voetballers van Duitschland en Holland had uitgekozen. De R. K. F.-voorzitter. Mr. Schretlen, dankte voor de hartelüke ontvangst en sprak zün groote voldoening uit over het feit, dat Maastricht zooveel belangselllng voor de Katholieke sport toonde. De beer Bürger Spielwart van de Deut sche Jugen Kraft, prees de ontvangst in ongeveer denzelfden zin en herinnerde nog eens aan de hartelüke betrekkingen, bestaan tusschen de Hollandsche en sche bonden. Voorts was er voor de wedstrijd een optocht door de stad, welke veel belang stelling trok en door de vele banieren, welke meegevoerd So’t geneeskruyt comt ie laet, 'indt de leyder wis geen baet. De heer A. C. K., reizend koopman te Alk maar woonachtig, was op 1 April bü ver stek veroordeeld ter zake een gepleegde overtreding van de politieverordening. HÜ was tegen dit vonnis in verzet geko men, doch daar hü alstoen alweder niet in persoon was verschenen, werd dit verzet ver vallen verklaard. Heden was de opposant wel present, doch te laat, zoodat hü thans veroordeeld en zün Eeuropeesche voetbalclubs deelnamen. De feestelüke Intocht was zeer mooi. Ook Go- Ahead verscheen. De eerste wedstrüd werd n debacle voor de thuisclub. Voor ong. 10.000 toeschouwers maakte First Vienna van Wee nen het Geneefsche Servette met 7—0 in. na dat de rust met 5—0 was ingegaan. De Wee ners speelden buitengewoon goed, de besten waren Adelbracht, die vier doelpunten melk te en Geschweidl. De palingboer heeft se goedkooper De heeren N. en J. K„ bewoners van de Heilooerdük. onder de gemeente Alkmaar, hadden zich op 16 Mei verstout met stekken en lün een aanval te doen op de eventueele glibberige bewoners van den tocht, een water, waarvan het vischrecht toekwam aan den heer Klaas Rusterburg. Een Belgische knecht van den landbouwer J. de Vries merkte dit op en begeerlg om ook eens een kans te wagen, verzocht hü den heer Rusterburg ook om vergunning, waardoor echter aan het licht kwam, dat gezegde heer N. en K. niet □ver een dergelüke vergunning konden be schikken en dus in overtreding waren geweest. De heer de Vries, als getuige gehoord, de H. H. visschers waren niet verschenen, zeide op grond van de minder vriendschappelüke verhouding liever buiten de kwestie te zün gebleven. Opgelegd werd aan ieder der over treders 8. en 5. boete, subs. 8 of 5 dagen hechtenis en ’t vischmateriaal verbeurd ver klaard. Méér vrees voor correctie vader dan van de wet. De 22-jarige goudblonde mej. Theodora B .uit Heiloo. die op 18 Juni zich was gaan vermeien aan het zonnige frissche strand van Bergen aan Zee. kon zich des avonds eerst laat met moeite losscheuren van de zachte zangen der zee en bevreesd voor een bemerking van haar verontruste ouders, want het liep reeds naar klokslag van elven, waagde zij het er op van haar rüwiel ge bruik te maken, hoewel die flets de voor geschreven helder brandende lantaarn miste. Het waagstuk was büna volbracht, doch op den Westerweg werd de overtreding ge constateerd en de met oprechtheid schuld- erkennende jonge dame heden veroordeeld tot slechts f 2 boete of 2 dagen hechtenis. Als Noordeling heb je het in den regel slecht getroffen wanneer de R K. F. een interlandwedstrijd heeft. Ditmaal vond het jaarlüksche treffen te Maastricht plaats, de Ilefelük gelegen Limburgsche hoofdstad, waar Je echter als Haarlemmer niet gemakkelljker komt dan in Keulen of Brussel. Edoch, we zün naar het Zuiden getrok ken en- hebben het büzonder slecht ge troffen, zoo slecht, dat ik me herhaalde malen het> afgevraagd of de wedstrüd de reis en de tamelyk hooge kosten wel waard is geweest. Afgaande op hetgeen Zondag te Maastricht werd vertoond, kunnen we niet anders zeg gen. dan dat het met hét spelpeü in de R. K. F. er niet beter op wordt en het feit dat ditmaal een heel wat eervoller resultaat w’erd verkregen dan verleden Jaar te Lud wigshafen. ligt 'm dan ook uitsluitend aan de Duitschers, die ditmaal stukken minder speelden dan een jaar geleden. Wü moeten hlerbü tot onze spijt verkla ren, dat de R. K. F.-leiding hiervan zelf de oorzaak is. Voetbal in een temperatuur van om en nabü de 80 graden moet nood- zakelük leiden tot een gebrek aan enthou siasme, waardoor het spel technisch en tac tisch in niet geringe mate moet lijden. Heele kampioenscompetities in den mid-zomer en Internationale matches in desen tüd van het jaar zün alleen geschikt om de animo bü de spelers te dooden en ook de belang stelling .yan de züde van het publiek tot het minimum te beperken. De bewüzen daarvan liggen voor het grüpen Die belang stelling trouwens viel, ondanks het harde werken van het üverige comité te Maas tricht zeker niet mee. Er hadden zich rond het vrü goede ter rein van de R. K V. V. L. ongeveer 2000 menschen geschaard, wat toch zeker geen record aantal mag warden genoemd. Verleden jaar werd het op verzoek de Duitschers begin Juli. Thans, nu de R K. F. toch wel het grootste woord zal heb ben gehad in het bepalen van den datum, nog drie weken later Wü zün er van over tuigd dat het succes van de ontmoeting tegen de D. J. K. heel wat grooter sou zün geweest, wanneer men deze eind April of begin Mei had vastgesteld. Wü kunnen het in gegeven omstandighe den de spelers niet te zeer euvel dulden, dat zü büna stuk voor stuk danig tegenvie len. Wanneer het elftal dat Zondag te Maastricht in'actie was werkelük de fine fleur is van het R. K. F. voetbal, dan, wij zeiden het reeds, staan de zaken er niet best voor. Eigenlijk hebben ons van het geheele team alleen de doelverdediger en de beide backs kunnen bekoren, hetgeen trouwens begnj- pelük is, gezien dit trio heel wat minder last van de hooge temperatuur moet heb ben gehad dan de overige spelers. De keeper Alsemgeest heeft zün doel uit stekend verdedigd. Niet dat hü büzon der veel of gevaarlük werk heeft gehad, doch zün manier van werken was van dien aard, dat wü hem zeker bekwaam achten om zich door heetere vuren te slaan. Van de beide backs was van Laarhoven, als van ouds zouden we haast zeggen, de beste. Zün wegwerken is niet altijd even zuiver, doch dit wordt ruimschoots vergoed door het goede opstellen en het juiste mo ment van ingrüpen, dat deze speler steeds büzonder goed weet te kiezen. Van der Kleü was tijdens het eerste ge deelte van den strüd heel wat minder, doch heeft zich na de rust uitstekend hersteld. Hiermede is het meeste goede van de ploeg reeds gezegd, hoewel we ons niet ontvein zen, dat er nog wel momenten van indi vidueel goed spel in den aanval vielen waar te nemen Die voorhoede zal men over t algemeen wel niet te hoog aanslaan, hoewel wü er van D.J.K.: Het spelverloop is vrü spoedig verhaald. Gedurende de eerste helft vooral werd hei meest op het middenveld gestreden en het aal onzen lezers wel weinig tntresseeren dat J*n den bal daar in de middenmoot naar Piet trachtte te plaatsen, hetgeen meestal maar half gelukte, vooral aan Hollandsche züde. Spoedig na den aanvang stelde Kotman zichzelf in staat een goeden voorset te ge ven. Hij deed dit naar behooren. doch Mei- denbachet stompte met een resoluut gebaar den bacher stompte met een resoluut gebaar nog we! iets goeds verwachten. Van Eekeren loste een welgeplaatst schot dat de Duit- sche doelman echter vallend wist te ver werken. Kortman kreeg hieruit den ba] voor de voeten, vlak voor het Dultsche doel, doch slaagde er helaas niet in het leder voldoen de in zün maeht te krügen om te schieten. Hierna kwamen de gasten aan het woord. De eerste hoekschop op het R. K. F.-deel leverde geen succes op, evenmin als een snelle ren van Muller, die daarbij het juiste moment van schieten niet wist te kie zen. Lemmens onderscheidde zich dan aan den anderen kant door een paar snelle rennen en goede voorzetten, waarvan het binnen- tno eehter geen gebruik wist te maken. Zoo kon Weidenbacher volop genieten van de zon. zonder last van de warmte te krü gen. Het slechte plaatsen van Blewanus viel in deze periode reeds duldelük op en waar voorts het spel van den Leonidas-man het stempel van lusteloosheid vertoonde, kwam er weinig gang in. Eindelijk slaagde Van Linge er in een goed door Lemmens voor het doel geplaatsten bal Ineens in te zetten, doch Weidenbacher stond op de juiste plaats en verwerkte het leder zonder eenige moeite. De rest is spoedig verhaald. Ruppert scoorde een buitenspfl-doelpunt, terwül even later Alsemgeest een goed schot van den zelfden speler op solide wüze stopte. Kiss waagde ook een kans, doch vond eveneens in Alsemgeest een doelverdediger van de goede soort. ■Büna kwamèn de R. K. P.-ers voor de rust nog aan een goedkoop doelpunt, toen Wei denbacher finaal over den bal heentrapte en het leder zich langzaam maar zeker in de richting van het Dultsche doel bleef voortbewegen. Op het laatste moment dook toch echter nog één der backs op om den bal te retoumeeren. Schutters bleven aan beide kanten ont breken. Nog eenmaal moest Alsemgeest de handen uit de mouwen steken bü een vleu- gelschot van Muller. Toen kondigde de heer Bruschweiler het einde der eerste helft aan met een blanken stand. De tweede helft: Na de rust bleken Van Eekeren en Van Linge van plaats te hebben verwisseld. De Hollandsche aanvallen waren iets menigvuldiger dan die der tegenstanders, doch wü kregen geen moment den indruk, dat ze succes zouden opleveren. Een aanval Onvoldoend werkende remmen maken de motorrüwielsport goed kooper De 24-jarige heer J. J. v. d. K., te Alk maar, van beroep confiseur. welk uitheemsch woord door hem werd vertaald als suiker bakker. bevond zich aldaar op 18 Juni 'op een motor, waarvan de remmen, althans de handrem hoogst onvoldoende bleek te wer ken. Hü stond thans voor dit strafbare feit terecht en mocht van den ambtenaar ver nemen. dat deze heer het rüden met derge lijk ondeugdelük remmateriaal buitenge woon gevaarlük achtte en hü dus f 30 boete of 30 dagen vorderde. Gelukkig legde onze Kantonrechter een pleistertje op de wonde en reduceerde de straf tot f 15 boete of 15 dagen. Wü hopen, dat men van R. K F.-züde In het vervolg een gunstiger moment zal kiezen voor deze belangrijke jaarlüksche match en ook dat de Technische Commissie in het vervolg wat gelukkiger zal zün in haar keu ren. Menschen, die het R. K. F.-voetbal slechts bü gelegenheden als deae zien, moe ten op deze wüze wel een verkeerden indruk krügen van het spelpeil in de Federatie. JAN B. een schot van Alsemgeest. doch de bal vloog hard naast het doel der Duitschers. Het eerste, werkelük fraaie staaltje voet bal werd vertoond door het duo Muller- Alsemgeest. Dit klinkt wat vreemd, doch het was individueel werk van het Hollandsch- Dultsche tweetal. Eerstgenoemde besloot namelük een snellen ren. waarbij hü een tweetal tegenstanders passeerde, met een even fraai schot in den boek, waar echter de R. K. F.-doelman opdook om den bal te verwerken, iets waarin hü naar behooren slaagde. Toen kwamen eindelük de goals.. Het eerste doelpunt werd gemaakt door Van Eekeren, die na een goede combinatie van het binnentrio uit moeilüke positie een schot loste, waaruit de bal juist langs den vallenden Dultschen keeper in den hoek van het doel der tegenstanders verdween. Holland leidt met 10. De vreugde was echter van korten duur. Twee minuten na genoemd toegejuicht doel punt plaatste Muller voor de zooveelste maal den bal voor het Hollandsche doel. Bickel stond net goed om zün hoofd onder het leder te plaatsen, dat achter den. naar ons idee ietwat gehinderden Alsemgeest, in het R. K. F.-doel terechtkwam. Dit was het sein voor de Duitschers om nog eens goed aan te pakken. Nog geen vüf minuten na den gelijkmaker kreeg Ruppert van flinken afstand een schietkans. De Duitscher wist hieruit met een hard, on houdbaar schot. Alsemgeest voor de tweede maal te passeeren. 1—2. Buiten de tot nu toe genoemde rijders hebben voor de Nederlandscbe T T. te Assen ingeschreven: Sim cock, Australië op A. J. S., 350 cc., Davenport, Engeland, op A. J. S. voor de 500 c.c. Het aantal nationaliteiten is daar door tot 11 gestegen. Het grootste aantal na tionaliteiten, ooit in eenige T.T.T. in blnnen- of buitenland uitgekotnen. EEN GLORIEDAG VOOR KAPEL Woensdag 9 Juli, een gloriedag voor „Ka pel!” Een dag zooals er nog. geen geweest is op de Bedevaartplaats! Op dezen Octaafdag van het Titelfeest van „Kapel" zal Z. D. H de Bisschop van Haar lem de nieuwe Genadekapel consacreeren. Des morgens te half acht begint deze con secratie, waarna te 10 uur Monseigneur in de Groote Bedevaartskerk een Pontificale Mis zal opdragen, terwül op het pas geconsacreer de altaar in de Genadekapel een H. Mis zal worden gelezen door den voorzitter van het Bisschoppelük Comité, den Zeereerw. Hoog geleerden Heer W. Nolet, professor aan het Groot-Seminarie te Warmond, geassisteerd door de beide andere priesterleden van het gen. comité! Des middags te twee uur zal de Bisschop voorafgegaan door ’n grooten stoet van Pries ters (de geestelüken van het Dekenaat, de di- 'recteuren der verschillende Bedevaarten, de oud-kapelaan van Heiloo en de oud-parochi- anen, die priester zün) het genadebeeld in plechtigen optocht overbrengen van de Bede vaartskerk. waarin het tüdelük geplaatst was, naar de nieuwe kapel. Een koor van 300 kinderen zal onder bege leiding van de Fanfare liederen zingen; zoo- dra het beeld van O. L. Vrouw binnen de pergola naast de Runxputte zal geplaatst zijn, zal daar het welkom aan O. L. Vrouw ter Nood worden gezongen, een gedicht in 1908 gemaakt door Mevr. Albertine Steenhot- Smulders en thans voor deze gelegenheid op muziek gezet door den alom bekenden en be roemden musicus Hubert Cuypers uit Am- sterdam. Alvorens Monseigneur het beeld in de kapel zal brengen, zal de voorzitter» van de O. L. Vrouw ter Nood-Stichtlng. de me nigte toespreken. Ook Monseigneur zal het woord voeren. Het zal een gloriedag zün voor Kapel! Een gloriedag in bet jubeljaar! Immers wü vieren tegelijk het zilveren jubilé van de herleving der aloude devotie tot O. L. Vrouw ter Nood-Kennemerland niet alleen, maar ook vele zeer vele Marlakinderen uit Noord- i en Zuid-Holland en Utrecht, worden ver- overtulgd zün dat niet dit onderdeel zelf, doch veel meer de halflinie oorzaak is ge weest, dat slechts bü hooge uitzondering een goeden aanval kon worden opgezet. Die mlddenlinie was bepaald slecht en wü kun nen ons b.v. niet begrüpen, dat de de Technische Commissie van de R. K. F. daarin een spil heeft geplaatst die abso luut geen begrip heeft van zün taak. Van een spil toch moet tn de allereerste plaats worden verwacht dat hü zich toelegt op het goede aangeven der ballen Welnu de Leoni- das-speler Blewanus. met dezen taak be last. deed vtü wel niet anders dan den bal „punteren”, waarbü het vrüwel onmogelijk is «m het leder langs den grond te houden, of zelfs maar zuiver door de lucht te plaat sen. Menschen die Blewanus meer in actie zagen dan wü, wisten te vertellen dat dit zoo zün gewore manier van spelen is. In dien dit inderdaad het geval zou zijn, is deze Rotterdammer ten eenenmaJe onge schikt voor zün taak. Van'de kanthalfs was Haanappei behoor- lük en Laenen maar zoo zoo. In den aan val kunnen slechte de beide vleugelspelers een eervolle vermelding behalen. De Lim burger Lemmens trad in het eerste half uur van den strüd het meest op den voorgrond, terwül Kortman heel den wedstrüd zeer be hoorlijk spel heeft geleverd. C. Alsemgeest was een faillure, ondanks het doelpunt dat hü scoorde en van Eekeren had slechte momenten van goed spel. Een van die mo menten leverde het eerste en mooiste doel punt der R. K. F.’ers op. De Jeugdige van Linge van het Schie- damsche Excelsior vermocht niet zich bo ven het peil der middelmatigheid te ver heffen. De Duitschers speelden, zooals tüdens de laatste jaren trouwens steeds het geval is geweest, technisch beter. Hun aanvallen wa ren breeder van opzet en zouden zeker meer succes hebben opgeleverd, indien de voor spelers wat meer bekwaam in het schieten waren geweest. Hierbü viel een merkwaar dige overeenkomst met de Hollanders te constateeren, hetgeen ons büzonder frappeer de. gezien de midvoor Jobst zich in vorige wedstrijden steeds een schutter van büzon- dere kwaliteiten heeft getoond. Dat de D. J. K.’ers hun aanvallen beter konden opzetten, lag 'm alleen in het goede steunen van hun half-linie. welke onderdeel stukken beter was dan het onze. De verdediging was verder van goede kwaliteit. Weidenbacher de doelman, onder scheidde zich weer door zün onversaagd ingrüpen. hetgeen hem wel eens leelüke par ten zou kunnen spelen indien men voor het aanvallen van den keeper ge enbüzondere maatregelen had getroffen. Uitblinkers in het Duiteohe team waren de linksbuiten Muller en de midhalf Breuer. Het spel van deze laatste viel temeer op omdat Blewanus er zoo wenig va* terecht bracht. Over t algemeen is echter het spel van Duitecbe team ons niet meegevallen. Ver- '■adm jaat in liudwjgsötóo en dr» jw HANDELSAVONDSCHOOL TE ALKMAAR Inschrüving van leerlingen voor den sus 1930—1931 heeft plaats op Woensdag 1 en Donderdag 3 Juli as., telkens des avonds van 6.309 uur in het gebouw der Handel school aan de Doelenstraat Tot de eerste klasse kunnen zonder examen worden toegelaten zü. die blükens verklaring van het betrokken schoolhoofd dit jaar zes klassen der lagere school met vrucht hebben doorloopen en geschikt worden geacht het onderwüs aan de Handelsavondschool te volgen. Toelating tot de hoogere klassen hangt af van genoten voor-ontwikveling. Zij. die de achool reeds bezochten, moeten zich opnieuw aangeven. De Directeur verstrekt gaarne inlichtingen. Alkmaar. 28 Juni 1930. De Directeur. J. H. DE GROOT. Leed de verbalisant hallucinaties? Een 18-jarig lid van het edele schoen- tnakersgilde te Egmond aan Zee, de heer Cornells V., had zich op 18 Mei in veree- niging met andere jonge dorpsgenooten vermaakt met de locale sport, het zoeken van eieren van meeuwen en andere vo gels, welk amusement door de Vogelwet absoluut niet toelaatbaar wordt geacht. Onder de gemeente Schoorl werden op het strand de eierzoekers, wier bemoeiingen niet zonder resultaat waren gebleven, on gehouden door eenige rüksveldwachters en particuliere jachtopzieners, die de in hun bezit gevonden eieren in beslag namen en tegen de heeren Egmondcrs, waaronder ge zegde V„ proces verbaal opgemaakt. De laatetgemelde. heden terecht staande, beweerde thans niet in ’t bezit van eieren te zün geweest, zoodat aanhouding volgde en de comparant indien hü bü zijn ver klaring wenscht te persisteeren, verplicht zal zün as. week opnieuw te verschünen, aangezien dan de verbalisant, rijksveldw. R. v. d. Wal als getuige zal worden ge hoord. Hte loose visschertje in den Elandspolder. De 56-jarige heer Petrus R., ’n frissche flink gebouwde varkensslager uit Amster dam, had zich op 11 Juni in den Elandspol der aangenaam bezig gehouden met het vis- schen op karper. Daar echter de karper blükbaar niet gestemd was om aan het smeuige gekookte aardappelfragment, door den slager aan dei® haak geslagen, eenige aandacht te schenken, nam de ongeduldige visscher ook nog een tegen een boom stran den hengel, toebehoorend aan een zoon der landelüke familie, alwaar de slager gelogeerd was. in gebruik; voorrag den hoek van een dellcaten vetten worm en probeerde op die wüze het mes van twee kanten te doen snü- den. Op dit moment echter naderden eenige survellleeerende veldwachters, die helaas ten opzichte van den niets kwaads vermoeden den slager constateerde, dat hü vlschte met twee hengels zonder vergunning en ook ten opzichte van het visschen in de wateren van den Elandspolder evenmin de vereischte ver gunning kon toonen De heer R., heden ech ter terecht staande, overlegde een groene kaart, welke volgens zün verklaring een vergunning behelsde, waarvoor hü f 10 ver gunningsrecht had betaald. De hengelsport, speciaal de karpervissche- rü. was het eenigste genoegen, dat bü zich veroorloofde. Omdat h echter dien morgen heelemaal geen „tuk” kreeg, had hü een tweede, toevallig in de nabüheid staand hen geltje in werking gesteld. De heer R ver klaarde voorts op een vangst van een karper van 4 of meer pond trotech te zün, doch onder de maateche visschers behoorlük weer aan het groei brengende Elandspolderwater terug te geven. Aangezien de getoonde vergunningskaart blükbaar geen voldoende permissie verlee- nend document scheen te zün, werd, hoewel niet bepaald met onverdeelde adhaesie van den verdachte, besloten tot verdere afwikke ling op de volgende zitting. Alsdan zal de verbalisant als getuige worden gehoord. Blewanus Leonidas Lemmens v. Eekeren v. Linge C. Alsemgeest Ceasar Mulo Excelsior D.H.L. Kortman Leonidas Scheidsrechter H. Bruschweiler, Zwitserland. Muller Ruppert Jobst Bickel Kiss Freiburg Sparta Sparta Sparta Viernheim Heppler Breuer Roppelt Sparta Rheinfranken Sparta Pat he Bayer Weidenbacker Sparta Het terrein. Hierover zün wü minder te spreken, al thans voor zoover het de regeling voor de pes betel t. Da plaatsen hiervoor op de tri bune gereserveerd, waren van dien aard, dat het onmogelük bleek om den wedstrijd behoorlük te volgen. Voorts leefde men er min of meer op een vulkaan, gezien het houtwerk reeds voor den aanvang van den strüd bedenkelijke neigingen tot Instorten toonde. Het veld zelf was vrü goed, hoewel de afmetingen niet büzonder groot waren, het geen dus ook al niet bevorderlük kon wor den genoemd voor jeen fraaien open strüd. Het boerenland garandeert ook ai geen straffeloos- en veiligheid meer De heer Eduard v. d. M. een 26-jarig tuinder uit Ursem, was in onderhandellng over den aankoop van een nieuwen motor en zou op den Huigendük de kwaliteit van het aangeboden artikel eens gaan beproe ven. Ongelukkigerwijs werden zün rijtoeren opgemerkt door een tweetal snuffelende rijkspolitiemannen en na aanhouding ge. constateerd, dat de motor, nummer en let ter en de berijder het nummerbewüs miste, zoodat een dubbele bekeuring het gevolg was. De onberaden motorrijder terecht staande, trachtte de heeren vergeefs te overtuigen, dat hü als proefnemend gega digde moeilük anders had kunnen hande len. De overtredingen vielen niet te loo chenen en verdachte werd veroordeeld tot éénmaal f 7 boete of 7 dagen en éénmaal f 6 boete of 6 dagen. AANSCHAFFING LEERMIDDELRN f ST. BAVOSCHOOL Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat de Raad dier gemeente in z0ne vergadering van M Juni JJ. heeft vastgesteld navolgend beshrtt: De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien een adres dd. 15 April jl. van het Bestuur der Vereeniging St. Joseph, verzoe kende gelden uit de gemeentekas te wille* verstrekken voor de aanschaffing van na tuurkundige instrumenten ten behoeve van de onder zün beheer staande St. Bavoechool aan de St. Annastraat alhier; Gelezen het voorstel van Burgemeester sa Wethouders, opgenomen in bülage nr 73 tot het verslag van 's Raads handelingen; Overwegende, dat de aanvrage voldoet aan de in atrikel 73 der Lager Onderwüswet 1928 gestelde eiachen; Gelet op de artikelen 72 en 75 dier wett i Besluit: A. de gevraagde medewerking te nen; B. de uit het besluit onder A voortvloeien de uitgave te züner tüd nader te regelen bü suppletoire begroeting. Binnen dertig vrüe dagen te rekenen van heden, kan ieder ingezetene en het schoolbe stuur van dit besluit in beroep komen bü Gedeputeerde Staten van Nocrdholand. Alkmaar den 27en Juni 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, f WENDELAAR Burgemeester? R. VEENDORP, lo. secretarie. Hierbü bleef het. Wel zagen we nu aan belde kanten nog eenige goede aanvallen, doch de verdedigingen wisten stand te hou den Zoo eindigde deze, strijd onbeslist.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 7