HET ZILVEREN AMBTSJUBILEUM VAN DEN BURGEMEESTER TWEEDE BLAD BLADZIJDE 1 HEILOO Door heel Heiloo i spontaan gevierd De b lijde inkomste den gemeenteraadAanbieding huldeblijk De huldi&in&szittin& van Prov. Staten van Noord-Holland Qe loriim aeU was eveneens eteetdBch 4 Zilverden De jubilaris en >vn tamuieieucn we samen- Hollandsche liederen :-J met t 350.000 bracht. van De Burgemeester dankt. Burgemeester de steeds ondervonden subsidie om DE BESTRIJDING DER WERKLOOSHEID Aanbieding huldeblijk De aankomst bij het Raadhuis uur gistermorgen maakte Rede van den heer Hopman Aanbieding geschenk raadsleden de aanbieding van het huldeblijk De jubilaris en rijn familieleden bjj stelde band der muzlekvereenigingen en der landelijke waren bij deze hulde-zittlng Na de huldezitting van den Raad had de aanbieding plaats, namens de gemeentenaren door den voorzitter van het huldigingscomlté, den heer A. N. K. Hopman. Dit huldeblijk bestaat uit een fontein, ont worpen door den heer D. Saai te Alkmaar, die ook de bouwmeester was van het Raad huis. Sinds vijf en twintig jaren, gaf hij zijn arbeidskracht, Die ons Heiloo gestadig, vooruitgang heeft gebracht. Gemeenteraad en Burgers, t zjj oud, Jong, groot of klein. Zingt: „Heiloo’s Burgervader”, is één die er mag zijn! riJvereenlging tegenwoordig. I, Nadat de burgemeester op zijn zetel had plaats genomen, opende de wethouder, de héér Maas Geesteranus, de vergadering. Zoovele mooie wegen, in plaats van stuivend zand; Een- UL.O.-schooI, een Raadhuis, getuigt van uw beleid. Het „Bosch”, voor ons behouden, heeft ons het meest verblijd I „Heiloo, door kindermonden op uw zilver jubllé Brengt u vandaag een hulde, en heel Heiloo leeft mee! Ziet, hoe de vlaggen wap’ren, de wegen zijn versierd. Omdat de Burgemeester zijn Jubileum viert. deze huldezitting van den Raad de kinderen voor het Raadhuis verlicht en leverde een feeëriek schouwspel spel op. Intnsschen had de fanfare St. Caecilla de plaatsen weer ingeruimd waarna -ten slotte „Eensgezindheid de laatste nummers blies. Toen het laatste nummer geblazen was betrad de heer Jhr. H. van Foreest het bal kon van het raadhuis om namens zijri broer dank te brengen voor alles wat op dezen dag gebeurd is. Spr. verzocht allen een driewerf hoera aan te heffen ter eere van het waarachtig belang en vooruitgang van Heiloo. Daverend weerklonk dit hoerageroep over het Groote plein voor het raadhuis. En zoo was deze, voor onzen burgemeester onvergetelijke dag ten einde, maar nog lang bleef het druk In de omgeving van het raad huis. Voortzetting eerste gewone zitting Gistermorgen werd de eerste gewone zit ting van Prov. Staten van Noord-Holland voortgezet Bij de behandeling van het prae-advies in zake het verleenen van een xacantie- toelage aan provinciale ambtenaren en op de voorstellen Vulik en Pothuis, wijst de heer ASSCHER (V. B.) er op. uat de positie van het provinciaal personeel gunstig afsteekt bjj ander personeel. Het heeft vacantie met behoud van loon, geniet later pensioen. Men heeft den menschen een extra vacantietoe- slag gegeven. Nu heerscht er een economische crisis. Moet men nu nog meer voordeelen aan het personeel geven? Dat zou rijn, als of de Staten blind waren voor de economi sche crisis. Spr. wijst op een daling van het levens onderhoud. Het leven is voor de menschen gemakkeljjker geworden. Men wil niet iets ontnemen, dat bestaat, maar spreker’s frac tie wil niet medewerken aan aanneming van een onnoodige verbetering. Zoo n verbetering zou gaan ten koste van de belastingbetalers. Spr.’s fractie zal tegen de voordracht stem- In de middagvergadering deelt de VOOR ZITTER mede, dat het voorstel tot vaststel ling van een gewijzigd Algemeen Reglement van bestuur voor de waterschappen in Noord-Holland wordt aangehouden tot de najaarsvergadering. Bjj het voorstel -in zake de oprichting van een naamlooze vennootschap ter be strijding van de werkloosheid in Noord- Holland, geeft de heer KUPERS (8. D. A. P.) eenige cijfers over Amsterdam. Haarlem en Hilversum, waaruit hjj een toeneming der werkloosheid concludeert. Hjj betreurt het, dat het Rijk niet wil deelnemen in de te stichten naamlooze vennootschap, hoewel het dit wel doet ten opzichte van andere provincies. Spr. juicht het toe. dat de provincie toch een N. V. wil stichten. Ook andere provincies hebben zich met kracht gesteld voor de werkloos heidsbestrijding en Noord-Holland moet z.i. dit voorbeeld, vooral door de Noorde lijke provincies gegeven, volgen. De heer KLAAS DE VRIES (V. D.) gaat na, dat er verschillende objecten in Noord- Holland zjjn, welke in aarmprnng komen voor de bestrijding der werkloosheid. De heer ASSCHER (V. B.) wil wel zijn stem aan de voordracht geven, als er geen bureau gesticht wordt met aan het hoofd een directeur. De heer KOOIMAN, lid van Ged. Staten, zet uiteen, dat Ged. Staten van oordeel Zijn, dat door het deelnemen aan de N. V. van de provincie het geld voor de werk loosheidsbestrijding nuttiger besteed zal wor den dan anders het geval zou kunnen zijn. Het is er om begonnen, practisch werk te doen. Spr. zal het ministerieele schrijven daarom niet besreken. Er zijn er, die de werkloosheid als crisisverschijnsel be schouwen. doch in hun hart overtuigd zijn, dat aan dit verschijnsel voorloopig nog geen einde komt. Het is de N. V. die onderneemt en die ook het ulteindelljk risico draagt. Zij zal nog meer safe zijn, als de gemeenten bijdragen in het tekort, welke mogelijkheid niet uit gesloten is. Vast staat, dat Ged. Staten niet zullen medewerken aan de oprichting der N. V.. als niet vastgelegd wordt, dat het Rijk zjjn bijdrage zal verleenen als tot dus verre is geschied. Aan den heer Guépin antwoordt spr., dat er reeds enkele dergelijke vennootschappen bestaan, zoodat er dus geen wetteljjke be zwaren zullen bestaan. Spr. brengt dank aan het college van B. en W. van Amsterdam voor diens mede werking in dezen. Er is nogmaals aan de regeering geschreven en Ged. Staten zullen pogingen blijven doen, om eenige vrijheid van handelen te krijgen ten aanzien van de N. V. Het ligt niet in de bedoeling, een bureau op te richten en aan het hoofd daarvan een directeur aan te stellen. De heer THOMASSEN (8. D. A. P.) zou liever zonder medewerking van het Rijk de zaak tot stand brengen, dan toonen te i aanvaarden van bijv, een kwartje per uur, zooals het Rijk wel voorgeschreven heeft. De heer KOOIMAN meent, dat men daar- I over nog wel eens van gedachten kan wis- Adr. J. M. van Meeuwen, Pastoor; J. Opdam, Wethouder. Het dorp was Dinsdag in feestdos; het nationale dundoek sierde de gevels der vriéndelijke huizen; de zon verhoogde het feestelijk aanzien. Tegen negen men zich op voor Heiloo vierde feest gisteren. 1 Was er groot feest; een feestdag voor heel het mooie dorp; voor alle Heilooënaren. De gulle zomerzon begunstigde dit feest met haar vreugde-gevend licht; het mooie Heiloo was er dubbel mooi door. De burgemeester van Heiloo, jhr. N. van Foreest herdacht gister het feit, dat hij ’n kwart eeuw geleden tot burgemeester van dit dorp werd benoemd. En de dankbare burgers van Heiloo hebben deze ongezochte gelegenheid met grage handen aangegrepen om hun burgervader op desen feestdag hun kinderlijke dankbaarheid te toonen. Want Heiloo is in deze kwart-eeuw uitgegroeid tot een flink en welvarend dorp, dat een voor aanstaande plaats inneemt in de rij van dorpen van Noord-Kennemerland. Spontaan formeerde zien uit de burgerij een uitgebreid feestcomité, van ongeveer een 30-tal leden, dat onder voorzitterschap van den heer A. N. K. Hopman, de feestelijkheden van dezen jubileumdag voorbereidde. Een eej-e-comité werd eveneens geformeerd en bestond uit de volgende autoriteiten: C. Bakker Pzn., Oud-Wethouder; J. A. J. Bamhoom, Geneesheer-Dlrecteur van het 8t. Willibrordus-Gesticht; W. Bruul, Gemeente-Secretaris; I. Cohen. Arts; Ds. D. Eilerts de Haan, Ned.-Herv. Predi kant; P. M. G. G. Henrar, Arts; L. Hoekstra, Arts; A. JL C. Maas Geesteranus, Wethouder; Vervolgens versierde auto’s, waarbij vooral opmerkten een auto met ouden van dagen, waarna een oogstwagen, een wagen met zwartjes, een paar zigeunerwagens, een voorstellende de vier jaargetijden en een doelende op Heiloo als toekomstige bad plaats, voorstellende het strandleven. Een prachtige met bloemen versierde tilbury, sloot dezen zoo keurig samengestelden op tocht. Allen die er aan deelnamen hadden .wel hun best gedaan om iets moois te leve- ‘ren. I ndezen wedstrijd om iets moois te maken ter eere van onzen jubilaris, werden de vol gende bekrooninger. door het sub-comité, belast met het corso en den reclame-optocht toegekend Prijzen loopende groep jongens: le prjjs Alb. ten Bruggekate, 2e prjjs groep van zes jongens, 3e prijs P. Kieft, 4e prjjs P. Pronk, 5e prjjs N. v. d. Molen, Be prjjs E. Zwaag. Loopende groep meisjes: le prijs Corrie en Gerrie Avis, le prjjs Nellie en Grietje Vis ser, le prjjs Dette Hoogevorst, 2e prjjs ten Bruggekate. 3e pr. de groep „Armoede zoekt list”, 4e prjjs Tine Helder, 5e prjjs Alie Vorst en Annie Winkel, 6e prijs de Bakker. Nieu wenhuis en M. v. Weelderen. Afd. Rijwielen jongens: le pr. de Gier. 2e pr. Kieft, 3e pr. W. v. d Stuys, 4e pr. Bob Jansen, 5e pr. Arle Boerma. Afd. Rijwielen meisjes: le pr. Trientje Ruyter, 2e pr. Klara Nicolai, 3e pr. Sientje Bosch, 4e pr. Nel Rus, 5e pr. Eva Verduyn, Heden werd reeds door een paar tuinders een begin gemaakt met het oogsten van zilveruien. De stand van zilveruien en nep is over het algemeen zoo goed als ze in geen Jaren is geweest. Mogen de prijzen en gunstig weer nu ook meewerken dan zal dit voor onze om geving weer een tegemoetkoming zjjn voor de groote verliezen die in het afgeloopen sei zoen zijn geleden. Wij wenschen „Burgervader", dat u nog langen tijd. Als 't kan „nog vijf en twintig*', hier Burgemeester zjjt. Wj) juichen, u ter eere, en iedereen doet mee, Lang leve de Burgemeester, Hoezee, Hoezee. Hoezee!” burgemeesterschap den loop van de laatste kwarteeuw veranderd is; spr. noem de eenige feiten; zoo heeft de burgemeester in den loop deze 25 Jaren ook 25 verschil lende raadsleden gekend; er werden door den burgemeester 214 raadsvergaderingen geleid; 620 huwelijken voltrokken; 554 bouwvergunningen werden verleend; de eer ste rekening, die de jubilaris afsloot eindig de met een bedrag van f 20.000; de laatste wel een bewijs, dat de ge meente gegroeid is. Secretarie -personeel Halde-zitting van den Gemeenteraad Na de klnderhulde verzamelden de Raads leden, alsmede de leden van Eere-Comlté, met hunne dames en de leden van het uit voerend comité met hunne dames In de nieuwe raadzaal, welke geheel gevuld was. In het eere-comité hadden de familie leden van den burgemeester plaatsgenomen. Ook het secretarie-personeel, de besturen Namens het Secretarie-personeel bood spr. een zilveren aschbak aan voor de bur- gemeesterkamer, als bewijs van de ware hoogachting van de ambtenaren voor hun Burgemeester. De tekst van dit huldelied was i gesteld door den heer J. H. Dumans. Hierna werden door de kinderen nog ver schillende populaire ten gehoore gebracht. De zang van de kinderen werd met een dankbaar handgeklap beloond. In de hal van .het- Raadhuis was een stempilge groen- en bloemversiering aange- de blijde inkomste. Het eere-comité maakte om half 10 zjjn opwachting op het landgoed „Njjenburg" vanwaar de jubileerende burgervader, voor afgegaan door de kranige ruiters van de landelijke rüvereeniging, onder leiding van den heer J. de Jager, naar het Raadhuis werd geleid. Vroolüke muziek luisterde dezen blijden intocht op. Vele belangstellenden sloegen den stoet gade. BU het mooie Raadhuis, onder vroolük klokgelui, aangekomen, werd door de leer lingen van alle scholen den jubilaris een klnderhulde gebracht. De optocht was als volgt samengesteld: 1. Fanfare „Eensgezindheid”. 2. Een groep ruiters. 3. Fanfare „St. Caecilla”. Hierna volgde een met 4 paarden bespan nen rijtuig, waarin de burgemeester in ambtscostuum had plaats genomen, bene vens zjjn broer, jhr. H. van Foreest en diens echtgenoote. Daarachter kwam een rijtuig waarin ge zeten waren de gemeente-secretaris, de heer Bruul, de beide wethouders, de heeren Maas Geesteranus en Obdam, en oud-wethouder Bakker. Ten slotte volgde een rijtuig, waarin enkele leden van het eere-comité hadden plaats genomen. Toen de rijtuigen voor het raadhuis arri veerden steeg uit de kindermonden een spon taan hoera-geroep op. Onder leiding van den heer J. Hoogevorst klonk hierna vroolljk en frisch uit de mon den van ongeveer 600 kinderen, die aan de zanghulde deelnamen: De heer Maas Geesteranus sprak den jubilaris toe en wees er op, hoe onder de leiding van den jubilaris de gemeente zien voorspoedig en krachtig ontwikkeld heeft. Namens den Raad had spr. het genoegen een huldeblijk aan te bieden namens: den Raad, den secretaris en het oud-lid van den Raad, den heer v. d. Vall; een blijk van sympathie en waardeering. 8pr. herin nerde aan de goede verstandhouding tus schen den burgemeester en de wethouders en raadsleden en uitte den wensch, dat deze houding zoo mocht blijven in de toe komst. Spr. stelde in het licht, hoe er in den loop der jaren steeds een vriendschappe lijke band beslaan had tusschen de ge meente en de familie van Foreest: daarom had de Raad gemeend, als blijk van waar deering het wapen van het geslacht Foreest in een der ramen van het Raadhuis, naast het wapen der gemeente, aan te brengen. Spr. uitte den wensch, dat de vriend schapsband tusschen de fam. v. Foreest en de gemeente steeds mocht blijven bestaan en eindigde met den spon tanen uitroep: Leve de burgemeester van Heiloo, waAr- mede de aanwezigen harteljjk Instem dén. De heer Van ’t Veen, oudste raadslid bood zijn hartelijke gelukwenschen aan met dit* jubllé Spr. releveerde de groote vooruit gang van de gemeente Heiloo, die thans voldoet aan de eischen die men aan een dergelijke gemeente kan stellen. Spr. her innerde aan de goede leiding van de vele raadsvergaderingen, waarin de voorzitter steeds zijn prestige als burgemeester wist te bewaren. Spr uitte den wensch, dat de burgemeester nog lang als zoodanig aan het hoofd van de gemeente mocht staan Mot groei en bloei der gemeente. Ook tot de fam. Van Foreest richtte spr. woorden van gelukwensen en spr. ein digde met „Lang leve de burgemeester, lang leve de familie Van Foreest, waarmede alle aanwezigen hartelijk Instemden. De heer Bruul gemeente-Secretarts wees op de steeds ondervonden humane bejege ning van den burgemeester ondervonden en spr. releveerae dat deze steeds zün plicht deed en meer dan zün plicht. De verhou ding tusschen burgemeester en ambtenaren voerde op boven allen lof verheven en spr. achtte bet een voorrecht met zoo n man men, al wil spr. zeggen, dat hij persoonlijk sympathiek staat tegenover verleenlng van kindertoeslag. De heer VULIK (R K.) zal met belang stelling afwachten, of de belangstelling voor die economische crisis ook zich zal uitstrek ken tot het niet-provinclaal personeel. Spr. trekt zijn voorstel in en beveelt aan neming aan van het voorstel van Ged. Sta ten, dat gesanctionneerd is door het Georga niseerd Overleg. De heer POTHUIS XS.D.A.P.) gaat na. dat men in het particuliere bedrijf wel toe slag geeft, gelijk aan het volle loon. De provincie doet dus niets buitensporigs en daar hoeft men geen princlpieele bedenkin gen tegen te hebben. Spr. is het eens met de meening van Ged. Staten, dat het karakter van vacantie toeslag anders is dan dat der loonregeling. Spr. trekt zijn voorstel in en stelt eenige vragen ten aanzien van de voordracht van Ged. Staten. De heer J. J. DE VRIES (R. K verde digt de verleenlng van vacantietoeslag en wjjst op de materieele zorgen van het leven. Vacantietoeslag moet gegeven worden, op dat de arbeider wat genieten kan van rijn vacantie. De heer DE JONG SCHOUWENBURG zal niet meer de prlncipieele zijde van het vraagstuk beschouwen. Spr. gaat de tot standkoming der voor dracht na. Hij acht het verkeerd. >-acantie- toeslag te geven tot een salarieering van f 5000.waarbij de grens dus wordt ver legd van f 3000.naar f 5000.Daarom zal spr. zjjn stem niet aan de voordracht geven. De heer GERHARD, lid van Ged. Staten, gaat de regeling van het verleenen van va cantietoeslag na. De kindertoeslag moet hier van afgescheiden gehouden worden. Met ^iet principe der loonbepaling heeft de vacantie toeslag niets te maken. Het motief tot verleenen van vacantietoe slag aan hen, die grootere salarissen dan f 3000 genieten en wel tot f 5000— is. dat men de ambtenaren hun vacantl- ook wil doen genieten en dat daarin het gezin moet deelen. De voordracht van Ged. Staten wordt aan genomen met 51 tegen 12 stemmen. By het voorstel ten aanzien van subsidle- verleenlng der R. K. Tuinbouwwinterschooi 6e pr. Alie Modder. Afd. Wagens: le pr. J. L. Groot, 2e pr. J. de Vries, 2e pr. Aller Belang, 2e pr. Ver- eeniging Drankbestrijding, le pr. Negertjes- groep, le pr. Bosch en Duin (Meisjesver.), le pr. groep Zigeuners, 2e pr. Ooude en nieuwe Tijd, 2e pr. vier Jaargetijden, le pr. D. O. V. E. S„ le pr. Joh. ffinit. De eerste prijzen bestonden uit verguld zilveren medailles, de 2e prijzen uit zilveren medailles. Door D.O.VES. werd behaald een eere- prijs zijnde een medaille met oorkonde, ge schonken door den heer J. Blokker. Een extra prijs behaalde verder de Gier en Corrie en Gerrie Avis, zijnde een verguld zilveren medaille. Een zilveren medaille verkreeg bovendien nog Tine Helder als Roodkapje. Eveneens ook de groep Javaansche meis jes, alsmede de groep Negertjes. De prijzen bestonden verder nog uit zeer mooie prijzen aan te koopen. Door meerdere ingezetenen zün verschil lende flinke bedragen geschonken, waardoor het comité in staat werd gesteld flinke en mooie prijzen aa nte koopen. De optocht zelf, had zeer veel belangstel ling van de zijde der ingezetenen. Overal stonden tal van menschen langs den weg om dezen te zien voorbü trekken en herhaalde uitroepen toonden dat de verschillende groe pen zeer bewonderd werden. En onderwül de optocht door ons dorp trok, had op het Raadhuis de officieele re ceptie plaats, waa-van een druk gebruik werd gemaakt om den jubilaris de beste wenschen aan te bieden. Om vier uur werd voor de schoolkinderen der lagere klassen, een bioscoopvoorstelling gegeven, waarbü de kleintjes overvloedig door den jubilaris werden onthaald. Om halt zes werd een bioscoopvoorstelling gegeven voor de leerlingen der hoogere klas sen, eveneens met een rüke tractatie Door den voorzitter van het huldigingsco- mité den heer Hopman, werden de zinderen vóór de uitvoering hartelijk toegesproken. Spr. betuigde namens den jubilaris den dank van dezen voor de hartelijke ontvangst bü het Raadhuis cn voor het heerlük zin gen der kinderen. Spr. wenscht hun een genoeglijken avond en brengt tevens de blüde tüding voor de kinderen, dat er den volgenden dag geen De heer Hopman herinnerde eraan, hoe heel de gemeente aanstonds bereid was mede te werken aan de viering van het zilveren jubileum van den burgemeester, om daar door dankbaarheid te toonen voor hetgeen door dezen in het belang van de gemeente was gedaan. Spr. schetste in vogelvlucht den groet der gemeente; het Inwonertal steeg in die 25 jaren van 2000 tot 4700. Er kwamen nieuwe scholen, en goede we gen; in 1914 kwam de gemeente in het bezit van electricitelt; in 1920 volgde aansluiting op de waterleiding en In 1925 op de gas leiding uit Alkmaar. In den distributietüd had de gemeente het, dank zü het wij beleid van den Raa odnder de leiding van den burgemeester niet al te zwaar te verantwoorden. Na dien tüd werd veel gedaan voor den bloei van de gemeente; er kwamen meer betere wegen en er kwam een U.L.O.-school. Spr. releveert tenslotte den bosch-aankoop en de verbinding van Heiloo met Zee, al is het dan nog maar door een rijwielpad. Het vereenlgingsleven ondervond van het gemeentebestuur steeds groote belangstelling. Daarom, aldus spr., is er reden den dank van de b'inrerij aan u over te brengen. Het comité meende in den geest van den jubilaris te handelen, door ’n Jubileum-gave aan te bieden, waar ook de burgerü wat aan zou hebben; daarom werd een fontein voor het Raadhuis gebouwd, overeenstem mend met dit gebouw zelve. Hierna noodlgde spr. de aanwezigen uit een driewerf hoera uit te brengen op den burge meester. Nadat dit hoera uit de duizenden monden had geklonken, werd door den burgemeester op verzoek van den heer Hopman de fontein In werking gesteld. Met 5 stralen werd het water de lucht inge spoten. De burgemeester dankte den heer Hopman als woordvoerder namens de burgerü, voor de aanbieding van het huldeblük en de woor den waarmede deze aanbieding gepaard ging. Spr. was overtuigd, dat het huldeblük het dorp zou sieren, en dat het hem steeds de aangenaamste herinneringen aan dit feest zou doen bewaren. (Applaus). In de raadzaal werden hierna aan de ge- noodigden ververschingen aangeboden. Dte optocht groot nut. Hü niet tegen steunvorleenin» aan onderwüs-lnrichtingen van kerkelüken aard als dit noodlg is. Maar da ondersteu ning van vakscholen van kerkelüken aard draagt toch een ander karakter. Die vele splitsingen moeten zJ. tot nadeel voor het onderwüs leiden. De S. D. A. P kan daar toe in den vervolge niet büdragen. al zij nu niet tegen deze voordracht stemmen. De heer DEKKER <R K.) verdedigt d» steunverleening en hoopt, dat de heer An- kersmlt zich voortaan op een hooger stand punt zal kunnen plaatsen. De heer THOMASSEN (8. D. A P.) ci teert het oudlld der Staten, wethouder Klste- maker van Haarlemmermeer, die gezegd heeft, dat er zoo weinig belangstelling be staat voor het tuinbouwonderwijs op het platteland. De heer MICHELS, lid van Ged. Staten, verdedigt de voordracht, waarna Z0 aange nomen wordt. De communisten vragen aanteekenlng. te gen gestemd te hebben. Bü het voorstel ten aanzien van een aan vrage om subsidie ten behoeve van de Ad viescommissie der Noordhollandsche gemeen ten voor bouwontwerpen en uitbreidings plannen. geeft de heer ANKERSMIT (SU. A.P.) als zün oordeel te kennen, dat het die Commissie niet zoek slecht gaat, dat haar arbeid zich steeds uitbreidt. Er wordt s.i. nuttig werk verricht door die Commissie. Er is een stüging van het aantal plannen der Commissie, dat nu reeds de 65 7 bereikt heeft en wel In 1928. Uit aesthetlsch oogpunt acht spr. dat een belangrijk ding. Spr. hoopt, dat de Pro^. Staten, In afwij king van de voordracht van Ged. Staten, de gevraagde subsidie van 1000.zullen ver leenen. De heer SPIER (A. R.) klaagt over de acoustiek der zaal. Hü hoopt dat Ged. Sta ten naar zün noodkreet zullen luisteren en verbetering aangebracht zal worden. Spr. bespreekt den arbeid der Commissie en wüst op de nlet-algemeen zünde mede werking der gemeentebesturen. Ged. Staten moeten z.i. die gemeentebesturen op den rechten weg brengen. Spr. is voor subsidieering. De heer MICHELS, lid van Ged. Staten, zet uiteen, dat de Commissie te paard gehol pen is door de Provincie. Er is echter een blüvende daling in het aantal gemeentebe sturen, dat advies vraagt. Vooral het aantal kleine gemeenten, dat juist om hulp moest vragen, daalt. Als de Commisie voldoende advies ge vraagd werd, dan zou zich zelf kunnen red den. Spr. meent, dat het verzoek afgewezen moet worden. Een voorstel-Spier, om voor 3 jaar f 1000 subsidie te verleenen, wordt verworpen met 4320 stemmen. De afwüzende voordracht van Ged. Sta ten wordt z. h. st. aaiigenomen. De Jubileerende Burgemeester brengt woorden van grooten dank aan allen die er toe medewerkten, dezen dag tot een groe ten feestdag te maken. Spr. bracht al de hem toegezwaaide hulde over aan zün wet houders en de raadsleden, en niet het minst den secretaris; zonder hun aller trouwe hulp zou het spr niet gelukt zün zooveel tot stand te brengen. Spr. releveerde prettige samenwerking in den gemeente raad. waarvoor spr. extra dank bracht, den wensch uitsprekende, dat dit steeds zoo mocht blüven. Büzonder dankte spr. er voor., dat het wapen van zijn geslacht in het raadhuis is aangebracht; spr. Is blü. dat de raad dit gedaan heeft en spr. zal dit mooie feit steeds dankbaar gedenken. Ook het secretarie-personeel en overige ambtenaren dankt spr., den wensch uit sprekende, dat nog lang aldus mag worden samengewerkt tot heil van de gemeente. Spr. eindigt met den wensch, dat de ge meente Heiloo mag groeien en bloeien. (Ap plaus). Tijdens werden onthaald. te mogen samenwerken. Spr. wees er op, hoe het karakter van het dan zong de en Bloemencorso. Om half 2 formeerde zich op het sportter rein een optocht, welke om half 3 een rond gang door het dorp maakte. Van 3 tot 5 uur had ten gemeentehulze een officieele receptie plaats. (Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage.) Vermeld dient nog te worden, dat het rü- tuig waarin 's-morgens de feesteling met zün familie naar net Raadhuis werd gere den, een open landauer bespannen met vier paarden, aangeboden was door de Hoed te Alkmaar. „Sint zangvereeBiging Avondconcerten Gaandeweg werd bet druk op straat, ’t Werd een gezellige drukte, vroolükheid heerschte alom. Dan. om 8 uur, zette de fanfare „Eens gezindheid" de muziek in.” Achtereenvolgens speelde eerst deze fan fare waarna het kinderkoor „Harmonie" *n tweetal liederen zong. Hierna speelde weder de fanfare Caecilla". Sursum Corda". Daarom volgde weder de fanfare „Eensgezindheid” met ««n tweetal nummers. Het R. K. Kerkkoor zong daarop een drie tal latünsche gewyde liederen. Intusschen begon het donker te worden. De lichten gingen aan, rond den heuvel, waarop rich het witte kerkje verheft, was van boom tot boom illuminatie met roode lampioens aangebracht. Het gazon voor het raadhuis was met ge kleurde electrische lampjes langs de lijnen keurig electrisch verlicht. Om half een begon het reeds levendig te worden op het sportterrein. Daar moest de optocht opgestejd worden. Om half drie wa ren allen voltallig en begon de rondgang. Al lereerst sport- en kinderwagens. Voorop gingen eenige bruidjes met een banderol waarop .Lang leve de Burgemees ter”, daarop eenige kabouters uit het Hel- looër bosch. We bewonderden verder keurig versierde vliegende Hollanders, gevleugelde engeltjes, zustertjes van het Witte Kruis, Volendammertjes en nog veel meer Een mooi versierd kruiwagentje waarin een meisje, 'n band dragende waarop: .armoede zoekt list”. Rondom nog eenige meisjes, een voudig gekleed in Noord-Hollandsche klee- derdrachL Voorop ging natuurlük muziek. De fanfare „Sint Cecilia" zorgde hier voor. Na deze kleine deelnemers, volgden ver sierde fietsen. Er waren keurige stukjes welk bü. Daama de fanfare Eensgerind- heiji”.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 5